Új privát üzeneted érkezett!

kukucsi!

Öt évvel ezelőtt elváltam 16 évi házasság után. Az exférjemtől van a két nagy, a fiam és a lányom.
A második férjemtől meg a két kicsi leányzó. :oops:

Szóval emiatt a nagy drukk, hogy fiú legyen. Nekem meg mindegy. :lol:

kristin!

Akkor ez tényleg nehéz dió.
Az a mérvadó a súlyban, amit a terhesrendelésen havonta lemér a doki. Vagyis az ő mérlege az etalon. A két mérés közti súlygyarapodás számít csak.
A szénhidrát diétával nem ártasz, nyugodtan kezd el, a lényeg, hogy azért napközben fogyassz eleget abból is.

lilly!

Melyik tőzegáfonyát szedted és meddig? Csak azért kérdem, mert nekem is volt baci a vizeletben és antibiotikumot kaptam rá. Viszont megelőzésnek javasolták, hogy szedjem a tőzegáfonyát.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


A tőzegáfonya engem is érdekel, a lányom vizeletében találtak nagyon enyhe mértékben :shock: bacit. Nem adtak rá semmit, de ajánlották, hogy gyógyteáztassam.
Yusz, bocs, hogy rákérdeztem :oops:

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Cserfes! Olyan látni a pocakod :)))

Köszönöm, hogy izgultatok értem - nagyjából már jól vagyok, csak még tiszta takony, de a babával minden rendben :) Az volt a legrosszabb, hogy amikor belázasodtam, teljesen bepánikoltam ...

Én ma töltöttem be a 15. hetet, és eddig még egyáltalán nem híztam. Mondjuk elég nagy súllyal indultam, szóval eleve figyeltem, de hacsak nem 50 kilóról indultál, az 5 és fél kiló tényleg soknak tűnik. Arra próbálj meg figyelni, hogy este (meg éjjel) ne egyél, és nem lesz gond :) Egyébként én is észrevettem magamon, hogy sokkal hamarabb megéhezem, mint korábban - viszont sokkal hamarabb meg is telek.
Egyébként Kristin! Nem szedsz véletlen B6ot? Mert mindenki mondja, hogy attól nagyon durván ragadnak a kilók?

Kép
werdine
Budapest XV. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Csatlakozhatok?
Már az elejétől olvaslak Titeket, így képben vagyok, csak nagyon babonás vagyok, ezért eddig nem mertem írni :oops:

Kriszta vagyok, 31 éves. Van már 2 kisfiam.
Most járunk a 18. hétben és úgy néz ki, Kisfunk lesz :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

bkrityo
 
 


Sziasztok!

Kriszta, üdv a csapatban! Nálatok aztán férfitúlsúly uralkodik! :lol:

Tőzegáfonya ügyben én a legközelebbi patikába mentem, ahol egy bizonyos Juvita márkájú bogyót adtak (gyártó és forgalmazó a JuvaPharma Kft.). Ebből szedtem napi 2 db-ot, 1-1 reggel és este. Kb. 10 nap után abbahagytam, mert közben elmúltak a panaszok. Nem emlékszem pontosan, de valahogy 1800 Ft körül volt egy doboz, amiben 60 db van.
Később láttam a DM-ben, hogy ott is árulnak csomó fajta tőzegáfonya készítményt, van pl. a Béresnek is belőle. Van némi eltérés abban, hogy melyik hány mg kivonatot tartalmaz.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Köszi az infót!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Üdv köztünk!!!
Mi volt a babona oka? (csak ha nem titok! :lol: )

kukucsi!

Nem gond, már szívesen beszélek róla. Igaziból én indítottam a válást és már akkoriban sem szégyelltem.
Az exem egy igazi pöcsfej, már bocsi a vulgáris kifejezésért. :lol:

Így lettem nagycsaládos, különben, ha vele maradok két gyereknél megálltam volna.

lilliy!
Köszi az infót. Én is vettem. Neked mit mondott a dokid rá?? Engem nem nyugtatott meg a patikus, mondván, hogy nincs ráírva, hogy terhesen lehet szedni. Mondjuk az sem, hogy nem. :shock:
Utána néztem a neten, sehol nem írják, hogy terhesen ne lehetne szedni.
Mindegy, elkezdtem. Viszont rohadt sokat járok pisilni miatta. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Köszi a fogadtatást! :)

Yusz!
Babona:
Az első babánk 9 hetesen elhalt a pocimban, műszeresen kellett befejezni.
Aztán jött Ákos, teljesen problémamentes terhesség volt, sima ám nehéz szülés, de megérte :D
Majd megfogant Bálint. 12 hetesen levált a méhlepény.Kórház. Aztán 18 hetesen ismét. Soha nem derült ki miért. Aztan lett egy vérömleny a méhszáj felett. És ha még nem lenne elég, ellenanyagot találtak a véremben.
Végül a 39. hét közepén sima úton épen és egészségesen- csak épp sokkal kisebb súllyal,mint anno a bátyja- megszületett Bálint.

Idén februárban volt egy korai spontán vetélésem. 4 hetesen, még nagyon picike volt.
És májusban megfogant a mi kis Csodánk :D

Nos, ezért vagyunk mi babonásak.

Megyünk az udvarra, este jövök.

K

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

bkrityo
 
 


Na írtam egy csomót erre lefagytam..s minden elveszett... :x
Most meg rohannom kell!
Este pótolom!

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Szia Kriszta!

Üdv köztünk!
Elvileg pont egy idősek a picurjaink a pocakban, bár nekem Ő az első:) és lehet, hogy kisfiú:)
Gondolom te már érzed a pici mozgását is!:)

Werdine!

Femibion 400-at szedek és most néztem meg van benne b6 vitamin, ettől mennének fel a kilók??? de ha a babának meg jó?most mondta a dokim, hogy 1-1 felejtsek el bevenni minden héten, szóval max 4-5 szem kell/hét.
De emelett a pajzsmirigy alulműködésem is besegíthet a kilók begyűjtésében.

Nem tudom, de már teljesen kivagyok tőle, tegnap reggel 2 kg-val kevesebbet mutatott a mérleg, mint amit hétfőn reggel mértem...nem értem az egészet. Anyósom is mindent tudni akar, mindig megkapom, hogy ő összesen 6 kg hízott a terhessége alatt anno, persze mert olyan cukros lett mint az állat és szinte semmit nem ehetet:(

Yusz!

Próbálom betartani ezt a szénhidrát diétát, de éhezni sem akarok...az sem jó a picinek!

Tegnap megvolt az afp(vérvétel), vicc az egész komolyan, bemondásra megy a kg is meg a terheség kora is, nemhiába lesz annyi téves eredmény...
Egy hét múlva van kész aztán irány a genetikai uh, nah azt nagyon várom már, akkor tuti lesz a neme is:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Yusz, tényleg nincs semmi ráírva a dobozra, hogy lehet vagy sem terhesen szedni, de nekem a patikában azt mondták, nyugodtan szedhetem, hisz nincs benne semmi kártékony anyag, meg nem is gyógyszer. A dokinál még nem voltam azóta, nem kérdeztem rá. Nekem nem okozott ilyen pisilős tünetet, legalábbis nem tűnt fel, hogy többet jártam volna wc-re.

Kristin, szerintem ne foglalkozz annyit a kilóiddal! Mindenki másképp hízik, nem lehet általánosítani. A pajzsmirigy pedig tényleg bezavarhat. Nyilván odafigyelsz, hogy mikor mit eszel, és el tudod dönteni, hogy mi az, ami belefér, és mi az, amit talán nem kellett volna. Írtad is, hogy nem eszel többet, mint előtte, és nem is nassolsz édességeteket, szóval nekem úgy tűnik, részedről mindent megteszel a hízás ellen. Amiről pedig nem mi tehetünk, azon nem érdemes rágódni, nem?
Nekem pl. nincs is itthon mérlegem! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly!

Köszi, hogy próbálsz megnyugtatni a kilókkal kapcsolatosan:)
Sosem voltam deszka, de mivel magas vagyok, így jól eloszlik a súlyom.
És egyszerűen hihetetlennek űnik ez a súly, mert jók a gatyóim is, csak a pocakom miatt nem kényelmesek már. Teljesen olyan mintha minden plusz kg pocira és mellre ment volna:D



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Kristin, szerintem se aggódj, ha érzed a ruháidon, hogy nem vészes a hízás! Tényleg elég ha kicsit odafigyelsz! Yusz étekzési tanácsait én is tartani fogom :D A héten nekem is 1 kg felugrott és pont egy hete szedem a MagneB6 vitamint mert görcsöl a lábam s a hasam is sokszor a szúrkált! ma veszek a gyógyszertárban sima magnéziumot, hogy a B6 elkerüljem...

Lilly, Werdin örülök, hogy jobban vagytok!

Kriszta, üdv köztünk :D Örülök, hogy most minden rendben veletek :)

Én tegnap voltam AFP-n s csináltak UH-t is... :lol:

Az első amit a doki mondott:
,,Hihi, már látom is mije van...meg mondjam?"
Mondtam, PERSZE
,,Hát ez a babuci egy kisfiú"
:lol: Nem tudom írtam-e de kislányt vártunk! Persze a lényeg az hogy egészséges!

Nagyon nagyot nőtt, és minden teljesn rendben vele :) Olyan jó volt látni!!!
A fiú kérdésre még a végén is rákérdeztem és megmutatta több szögből is a kis csomagját..hát tényleg ott van! Szóval majd a 3. talán kislány lesz... :)

Megbeszéltük a vérképem, és minden rendben. Azt tanácsolta, hogy ha továbbra is fenn áll a szájlilulás mindenképpen menjek el egy kardiológushoz vagy belgyógyászhoz. De szerencsére múlthét szerda óta nem voltam így rosszul! Lehet tényleg a nagy meleg viselt meg!

Ja és kértem igazolást a gyermek után járó családi adókedvezményhez is, már szóltam is a HR-en!

Lányok, tegyetek fel pocis képeket Ti is ! :)

Teszek a Kicsifiúról is: Kép

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


cserfes!

Nagyon édi fiúcska!!

Ha elfogadsz egy javaslatot, nem MagneB6-ot veszel. Van a Juvitának Magnézium tablettája.
Napi 1 szemet kell belőle bevenni mivel elnyújtott a hatása, egész nap adagolja. Abban is van B6. 50 db van benne és kb 2000 Ft.
Én már Nikinél is ezt szedtem, sokkal hatékonyabb volt, mint a Magne b6, ráadásul abból kellett napi 4-6 szem, ebből meg csak 1.

kristin!

Szerintem se foglalkozz túlzottan a kilókkal. Amíg nem az egészségedre megy (márpedig ott azért nem tartasz) addig nem számít.
Semmi képpen ne koplalj, az nem jó sem neked, sem a picinek. Ha úgy érzed, hogy vacsira is muszáj a szénhidrát, akkor egyél és ne foglalkozz vele.
Lehet, hogy csak az elején ugrott így meg a súlyod és szépen be fog állni.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Nagyon édes a fotó! Én is kérek!!!
Pussz mindenkinek

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!
Üdv köztünk Kriszta! :)

Kristin! A legfontosabb, hogy amit az anyós mond, az egyik füleden be - a másikon ki! :) Elhiszem, hogy jó szándékkal mondják, de borzasztó idegesítőek tudnak lenni - az meg többet árt, mint a kilók!

Nekem a védőnő a magnézium citricitet ajánlotta - pont a B6 miatt. Ő hívta fel a figyelmem, hogy hacsak nem vagyok hányós kismama, akkor nincs is szükség a B6ra.

Én jövő héten megyek AFPre, meg UH-ra - nagyon kíváncsi vagyok, hátha látszik már valami ... :)

Kép
werdine
Budapest XV. kerület
 
 


Cserfes!

Gratula a kisfiúhoz! nagyon édi:) irigyellek, hogy már biztosra tudod a nemét!
Nekem még egy hetet kell várnom a biztosra...számolom a napokat:D
Nézd a jó oldalát maradhatnak a kék cuccok, nem kell mindenből kislányosat venni:D

Lányok én nem gondoltam, hogy majd mindenki ennyire okoskodik a családban, annyira tudják, hogy mit kellene csinálnom, csak épp nem az ő pocakjukba van...néha már megőrjítenek:DDD
Köszi a támogatást, tanácsot, legalább itt nem oktat ki senki!:)

Tennék fel képet, de elveszett az elemtölőm, ma próbálok venni egy újat!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Szia Szmaragd!

Gratula picurikhoz!
Az allergiádra lehet, hogy létezik homeopátiás készítmény is. Neten vagy gyógyszertárban biztosan találsz valami megoldást. Én már évek óta nem szedek antibiotikum szerű gyógyszereket, csak homeopátiásat, ha elhiszed, hogy az is segíthet, akkor használ.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Szia Szmaragd!
Ugorj be máskor is! Vannak itt márciusban szülő kismamák is, egy januári sem fog ártani nekünk! :lol:

A férjem Claritine-t szed most, mondjuk semmi hatása nincs nála, ugyanúgy tüsszög meg orrotfúj. Viszont a betegtájékoztatóra külön rá van írva, hogy terhesség alatt nem ajánlott a szedése.
Szerintem is keress inkább homeopatás készítményt. Bár én nem vagyok allergiás, ismerek olyat, aki csak homeopátiás szerrel kezeli a betegségeit (allergiát is), és neki beváltak ezek a bogyók.
Mire vagy allergiás amúgy? Valami olyanra, ami miatt egész ősszel tüsszögni fogsz?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Szmaragd, a nővérem is homeós bogyókat szed évek óta az allargiájára, s neki használ! 3 félét szokott szedni egyszerre. Majd megkérdezem a nevüket! Úgy tudom ő is mindig viszi az üreset és úgy kéri a következő adagot mert jó hosszú nevük van :lol: Igaza van Lillynek gyere máskor is! :)

Kristin, már mindjárt itt a jövőhét :) Már megbarátkoztam a gondolattal, hogy kisfiú és Imádom, bár tegnap az alleban a lányos babarukánál kicsit elméláztam.... :wink: Majd veszek lányos ruhákat és fonok szép frizurákata barátnőim és unokatesóim bébiinek :)

Bevallom elcsábultam és vettem 2 kismama nadrágot a HMben :oops: :lol: Nem volt olcsó de én olyan boldog voltam tőle...

Szép napot!
Évi

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Szmaragd, én azért azt tanácsolom, hogy mindenképpen beszélj egy orvossal, aki homeos, nem mindig jó, ha mások bigyóit szedi be az ember. Azt tudom, hogy a homeos előbb kikérdezi a beteget, mert nem mindenki reagál egyformán a szerekre. Szóval én inkább keersnék egy dokit.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Szmaragd, azért leírom a bigyók nevét, de ha van módod menj el egy homeós orvoshoz is. A gyógyszerész is tud esetleg segíteni, tanácsod adni.

Allium Cepa 9
Calcarea 9
Histaminum 9

Évi

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Szióka!

Hogy telt a hétvégétek? Nagyon meleg volt megint:)Mi kerti partiba voltunk...családi buliba:)

Nálunk nagy esemény történt...végre érzem a picúrt...már nyomja a figurákat rendesen, de nekem nem este lefekvéskor, hanem napközben:)
Nagyon szuper érzés...mostmár legalább tudom, hogy mire kell figyelni:)
Milyen gyakorinak kellene lenni ebben az időszakban?

Megoldódott a babakocsi kérdés is, összefutottam egyik barátnőmmel, akinek 3 éves múlt a kisfia, felajánlotta, hogy nekünk adja a babakocsit, használt, de jó állapotú!amíg gurul nem kell újat vennünk, unisex színű úgyhogy, bármilyen fordulat is jöhet:D

Cserfes!

Én is vennék már kismamanacit legalább egyet, de nálunk nincs H&M csak c&a, ahol még csak a nyárias kismamacuccok vannak...már nincs olyan hosszú nacim, ami nem szorítja a pocim, amíg ilyen meleg van ok, de utána mi lesz...



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kristin, de jó hír :)
Azt nem tudom milyen gyakorinak kell lennie, nekem volt a héten olyan h minden este éreztem vmit, aztnán volt olyan, 2 napig semmi, szerintem ilyenkor ez még így normális, aztán egyre sűrübbek lesznek a kis bökdösések és naponta kell érezni utána pedig naponta többször!
A tapasztaltabb kismamaik biztos mondják majd :)

Mi betegek lettünk, torokgyuszi, fülfájás, takonykór Máténál és nálam is... :roll: Néztem is, h mit írt werdin! Igazából sterimár c vitamin, elevit és ma amikor apa elment bevetettem a fokhagymát is :wink: félgerezddel Máté piritósára kentem és másfélgerezddel az enyémre szeleteltem! Folyt is a könnyem rendesen! Lázunk szerencsére nincs!

Talán a CA is kiteszi az ősziket lassan, ott is nézetem én is de tényleg nem volt semmi őszi-téli. A farmert azóta is hordom igaz kicsit nagy, kell rá az öv de így sanszosabb hogy kitart február közepéig és nem növöm ki.

Nálunk, ha már itthon vagyunk játékrendezés lesz, mert már megint a legó az ató és az egyéb kütyü egy dobozba keveredett. 1 hónapnál tovább nem sikerül rendben tartani a játékos dobozokat...

puszi
Évi

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Cserfes!

Sok meleg tea+c vitamin, én még mézet szoktam enni, de az nem tudom, hogy pocakosan jó-e.

Jobbulást, ha belázasodtok, mindenképpen menj el dokihoz, nehogy baj legyen.

Mocorgás nálam is változó, volt, hogy többször is éreztem egy nap, de ma pl még nem:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Örülök a babmozgásoknak! Évi, remélem nem érezted személyed elleninek a hozzászólásomat, de sajnos már tapasztaltam olyan esetet, hogy a kolleganőm odaadta egy másik munkatársnak a neki felírt allergiabogyót, mire az teljesen "beindult". Csak ezért intettem óvatosságra! Sajnálom a takonykórt, sok-sok folyadékot, orrcseppekkel meg nagyon vigyázni: kismamáknak azok is többnyire tilosak!
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok Lányok!

Nektek szokott szurkálni a hasatok? Nekem tegnap egész nap csinálta, és nem tudom, ez normális dolog-e. Védőnő azt mondta legutóbb, hogy mivel nyúlnak az izmok, meg nő a méh, normális ha időnként görcsszerű fájdalmat, szurkálást érzek, de ő még nem volt terhes soha...
Ilyen tényleg szokott lenni? Én szedek magnéziumot, jobb híján egyelőre a MagneB6-ot, az van itthon. Tegnap reggel is, meg délben is bevetem 2 db-ot, de csak nem múlt el a dolog. Szerencsére ma reggelre nagyjából megszűnt, el is mentem AFP vérvételre, de néha még érzek egy-egy nyilallást. :?

Évi, kismamagatyóra előbb-utóbb úgyis szükséged lesz, szóval semmi lelkiismeret-furdalás! Én most kaptam egy párat használtan kölcsönbe, de még mind óriási. Vicces volt felpróbálni őket; fura elképzelni, hogy egyszer olyan hatalmas leszek! :shock:

Segítség, én sosem tudom, hogy amit érzek, az a babám-e, vagy a gyomrom! Vagy ez olyan egyértelmű, hogy azt tudnám, ha a kicsi az?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly!

Ez jó...én is most kaptam új védőnőt, szerintem még ő sem szült, sőőt tutira fiatalabb is nálam...még a vércukorszintemet sem tudta megnézni, szóval szép lesz ez...elméletben tud segíteni:D

Szerintem a mocorgást megismeri mindenki, mert olyat még előtte nem éreztél, nekem még nagyon kis halovány, mert bőven van helye, de ha megmozdul észreveszem és figyelek rá nagyon. Tegnap már párom is fogta a pocim és érzett vmi furát...utána meghallgattuk sztatoszkóppal és lehetett hallani ahogy lubickol a vízben:DDD

Szerintem amíg normál keretek között szurkál a pocak addig nincs gond, de ha már elviselhetetlen, akkor mindenképpen mondd a dokinak. Néha nekem is szokott,de én nem vettembe rá semmit, mert annyira nem volt zavaró.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Lányok!

Lenne egy kérdésem:

Nem szoktátok elfeküdni a csípőtöket, a forgót vagy mi van ott?:DDD
Pár hete mindig arra ébredek, hogy elég rendesen fáj.
A pocak súlya miatt van?

2-3 napja egy kiskárna szélét becsúsztatok a pocak alá azóta annyire nem vészes. Deh ha valaki látná, hogyan alszok...vicc az egész.
Kell egy a lábaim közé, egy a pocak alá, meg egy maci mellkashoz, mert még az "ikreket" is képes vagyok elfeküdni....a fejem alá már nem is jut kispárna.

Ti hogy vagytok ezzel?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kristin, és ez még csak a kezdet! :D Lesz ez rosszabb is...
Nekem csak annyi bajom van/volt, hogy én hason szeretek elaludni, és erre kb. a pozitív teszt óta nem volt lehetőségem, akkor a melleim miatt, most meg már a hasam miatt. Szülés után meg majd megint a mellek miatt nem bírok hasra feküdni...
De én egész jól megszoktam az oldalt fekvést, néha a felső lábam egészen felhúzom, és azzal kitámasztok.
Én még nem tapasztaltam ilyen csípőfájdalmat. Esetleg gyűrj a csípőd alá is egy párnát, mondjuk a párodét, ha neked már nincs több! :P

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy mindenki jól van, én is jól vagyok.
Gyerekmozgást szerintem érzem, mindenki más szerint nem. Anyu szerint még nem érezhetem, max valami ideget érezhetek dobolni :roll: A doki is azt mondta, hogy ha a szomszéd erősködik, hogy most kéne éreznem, ne higyjek neki :lol:
Már én is vásroltam nacikat, de nem igazi kismama nadrágot, hanem ilyen fittnesz nadrágot, vagy mit. Nem ilyen macinaci anyagú, elegánsabb felsővel is szép. 2 L és egy XL méretűt vettem ( egyébként S-M méreteket hordok ) remélem végig kitart majd :) Most még elég nagy, de van benne megkötő. Ja és a 3 együtt kevesebbe került mint egy "normál" kismamanadrág.
Fekvés: én is imádok hason feküdni, de nem merek. A múltkor féloldalon fekve neteztem, utána 2 napig ha ülő helyzetből kellett felállni fájt a hasam azon az oldalon. Lehet kapni ilyen kismamapárnákat, hosszú virsliszerű :lol: U alakba hajtható párna. Kismamaként jó alváshoz, utána meg a szoptatáshoz. Én is szeretnék venni, de jelenleg le vagyok égve :lol:

Múlt héten voltam orvosnál, de sajnos nem csinált UH-t. Most pénteken megyek majd pajzsmirigy uh-ra, hétfőn pedig megkapom az AFP-m eredményét és megkukkoljuk a gyereket is. :)

Ti hogy álltok a munkával? Nekem mostanában sokszor nincs kedvem dolgozni, szívesen itthon maradnék. Bár azt is tudom, hogy itthon (még ha most a felújítás miatt sok is lesz a munka) megenne az unalom.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Szopipárnát(virsli párnát) érdemes beszerezni, azzal ki lehet pockolni ott és azt, amit csak szeretnétek, utána meg a babánál is jó szolgálatot tesz.
Fájdalmaim, szurkálások nekem is voltak, de én afféle mazo vagyok, mert nem vettem be semmit, így magától elmúlt.
Toábbi jó pocakosodást!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

kristin!
A szoptatós párnát én is javaslom, Nikinél a 20. héttől csak azzal tudtam aludni.
Pont olyan hosszú, hogy a has alá és a láb közé is beér. Szóval szuper.
A párom is kipróbálta, onnantól folyton ment éjjel a harc a párna megszerzéséért. :lol:

Sajnos a terhesség előrehaladásával egyre gyakoribb lesz a csípőfájdalom az elfekvés miatt.

Hasszurkálás előfordulhat gyakran, viszont ha egész nap tart és nem csillapodik nyugalmi helyzetben, érdemes a dokival megbeszélni.
Elvileg a méhszalagok akkor jeleznek, ha hirtelen mozdulatot végzünk és nincs felkészülve a mozdulatra.
Pl. éjjel egy fordulásnál.

Védőnő: ez is érdekes téma, az enyém sem szült még, alig fejezte be a sulit. Imádom, amikor annyira komolyan veszi magát és magyaráz, hogy mit és hogyan csináljak.
Néha észbe kap, hogy mégiscsak az ötödik gyereket várom, talán van némi tapasztalatom és akkor zavartan megkérdezi, hogy van-e kérdésem. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok

2. babámat várom aki ezúttal kisfiú lesz.
Így eladok minden lányos babaruhát, minőségileg osztályozva.
Kezdem azokkal,amiket egyszer vagy egyszer sem haszáltunk - mert olyan sok volt belőle - később lesz még más aukcióm is.

Nézzétek meg. Boldog babavárást Nektek!

http://www.teszvesz.hu/29db_markas_igen ... 61994.html

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Yusz, Kukucsi, Zsófi!

Én is nézegettem kb egy hónapja ezeket a szoptatós párnákat, akkor még nem gondoltam, hogy tényleg szükségem lehet rá:)
Eléggé drága, mondjuk Brendonba néztem 10 körül volt, az sztem egy kicsit sok, még a fele is sok lenne...

Még egy kérdés: van valami jó technikátok puffadás kezelésére, ma már nagyon nehezen viselem, kicsit le van lassúlva az anyagcserém, eddig ezzel nem volt gondom, csak bizonyos ételek kínoztak meg, de most vasárnap óta szenvedek....
Glicerines kúpról olvastam , hogy segíthet, de szabad azt ilyenkor, van vmi tapasztalatok??



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kristin!
Van valami internetes oldal, babfelszerelés vagy valami hasonló néven, most nem tudom pontosan, nekem is egy kismama barátnőm ajánlotta,ahol a bolti áraknál jóval olcsóbban lehet beszerezni dolgokat, mindig vannak akciók, és teljesen magad választhatod ki, hogy miből milyet szeretnél, és házhoz is szállítják.
Most nézem, tényleg ez a címe az oldalnak, és most pont a szopipárnák az akciósak.

Puffadásra sajnos semmi ötletem, talán kamillatea, az sok mindenre jó.
Nekem napok óta fáj az egyik fülem, és 1-2 napja már a torkom is :(

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Természetesen nem BABfelszerelés, hanem baba :lol:

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Puffadás: édesköménytea, és állítólag espumisant is szabad szedni, nekem belgyógyász barátom ajánlotta, hogy ha kibírhatatlan, vehetem, igaz sohse szedtem. Kérdezd meg a nőgyógyászt. Ja, és érdemes kerülni a k-betűs kajákat, bubis vizet, kerüld az "ülő foglalkozást".
Én is a netet ajánlom a párnavételre.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Ja, és Krisztin a fül-torokfájást nem elhanyagolni! Bioptron-lámpa? Kamilla teás gargarizálás.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Régen kérdezte valaki - de ma voltam a védőnőnél és rákérdeztem a terhesvitaminok szedésére: a lényeg, hogy nekünk már nem kell minden nap szedni, csak igény szerint :)

Puffadás ellen nekem a barátnőm az Espumisant ajánlotta. Én végül nem próbáltam ki, mert mire megvettem volna, addigra elmúlt a puffadásos időszak - de ő nagyon mondta, hogy ez bejött neki.

A betegségre pedig: sok-sok tea mézzel és citrommal és még plusszban is szedtem C vitamint. És én nem bírtam ki orrcsepp nélkül ... a patikában azt mondták arra amit vettem, hogy napi háromszor használhatom.

Vigyázzatok magatokra :) Pihenjetek sokat!
werdine
Budapest XV. kerület
 
 


Kukucsi!

Köszi az infót a fül és torokfájásra, de hála az égnek én jól vagyok, viszont Zsófinak jól jöhet a segítség!
A puffadásos ügyem is megoldódott szerencsére, az üzemorvos adott valami gyógynövényes tabit és rendbe tette a dolgot.
Egyébként már egy csomó kaját kiiktattam, még a terhesség legelején, bab, káposzta, spenót, banán...ezek nálam mind csak problémaforrások, de néha még érnek meglepetések és olyan étel is bánt, ami eddig nem:)

Werdine!

Én is rákérdeztem múltkor a dokimnál a vitaminra, ő is azt mondta, hogy heti 4-5 nél többet már nem kell szedni.

Tegnap elkészült az AFP eredményem, teljesen rendben van, megcsinálták a genetikai uh-t is, ami egy nagy csalódás volt, 3 perc alatt kiszórtak, megvoltak a lottószámok:) 43, 56...átlagnak megfelel, mehetek.
Esélyem sem volt infót szerezni a nemére vonatkozóan, kérdésekre nem volt lehetőség...ennyit az ingyenes, kötelező vizsgálatokról, db-db felveszik utánam a pénzt, cserébe minél kevesebbet raboljak a drága idejükből.

Ezt leszámítva nagyon boldog vagyok, hogy egészséges, tökéletes, és lelkesen rugizik napjában többször az én kis picurim:)

Köszi az infót a szopipárnára, már éppen mag akartam rendelni tegnap, amikor egyik ismerősöm mondta, hogy nekem adja az övét...úgyhogy azt sem kell vennem:)
Már van 2 babakocsink, 4 helyről igértek babaruhát, játékot, felszereléseket, úgyhogy nem is veszünk semmit, ennél jobban nem is alakulhatnának a dolgok.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Köszi a helyreigazítást, valóban Zsófinak ment volna az üzenet. Két babakocsi nem is rossz. Nem ismerem a lakáskorülményeiteket, de a hely megengedi, akkor jól jöhet mindkettő. Mi úgy csináltuk, hogy volt egy "benti" meg egy "kinti" kocsink. A bentit értelemszerűen a házban használtuk, és abban toltam ki a teraszra levegőzni, a kinti volt az utcai izgő-mozgó kocsink, aminek nem kellett minden nap lemosni a kerekét, ha be szerettem volna tolni a lakásba. Nagyon jó szolgálatot tett mindkettő.
Pussz mindenkinek

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Kukucsi!

Alapvetően "panelszökevények" vagyunk, a toronyban lakunk (3.em), deh odáig a váz nélkül viszem majd fel a kocsit, egy aluvázas csoda lesz, de azért nem szeretném felcipelni. A másik kocsi anyósoméknál lesz a családi háznál, az egy régebbi típus, nehéz, nagy dög, de ott nem kell cipelni, csak tologatni, arra tökéletes lesz:) Így nem kell majd állandóan hurcolni a másik babakocsit:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok,


Tudom elég régen jelentkeztem már, de nem is történt semmi jelentõs, meg hétköznap eléggé fáradt vagyok, kifáraszt a munka.
Tényleg ti hogyan tervezitek, meddig szeretnétek dolgozni?

Azt hiszem itt olvastam, valaki írta, hogy az AFP tesztet olyan 16 hetesen csinálják.
Nahát ez elég furán jött ki nálam. Most hétfõn voltam a dokinál, és készültem a vérvételre, amikoris kiderült, hogy nem lesz AFP-s vérvétel, mert az csak akkor van, ha rossz az eredmény a Down-kór szûréskor.... Ez tényleg így van? Amikor a 12 hetes ultrahangon voltam engem is elég hamar kizavartak, csak annyit kérdeztek akarok -e most vérvételt is. Mondtam, persze, miért ne... s most meg kiderült, hogy az a vérvétel valószínûleg a 16 hetes lett volna.. vagy nem tudom mi van most. Itt mindenre azt mondják, nem kell annyit aggódni. Hát jó.

Én még egyébként nem érzek semmilyen babamozgást, de figyelek! :D
csekom
Zsurk
 
 


Csekom!

Én november vagy december végéig dolgozom, terveim szerint, aztán majd meglátjuk, hogy hogyan alakulnak a dolgok. Én is elfáradok meló közben, de azért nem annyira, mint az elején.

Nálunk mind a 2 rendellenességszűrő vizsgálat kötelező. 12 hetesen is volt uh+ vérvétel is, és a betöltött 16.hét-18 hét között vérvizsgálat aztán, a kész eredménnyel kellett menni a genetikai uh-ra. Nekem a 12 hetes vérvizsgálat is alacsony kockázatos volt, de ettől függetlenül kötelező volt az afp is.

Nálatok lehet, hogy azért nem csinálnak afp-t, mert azt hallottam hogy eléggé elavult vizsgálat, sok országban már nem csinálják, mivel sok torz eredményt hozott és feleslegesen paráztatta be a kismamákat.

Nekem azt mondta a dokim, hogy 18-20 hét között szokták felismerni a kismamák a babamozgást, de van aki csak a 20 hét után, az is teljesen normális. Én 18 hét végén éreztem először, azóta szinte minden nap többször is:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Szia kristin,

Köszi a választ. Lehet igazad van, itt is úgy írja a kis ismertetõ füzetecske, hogy 16. héten még lehet vérvétel, ha szükséges, de azt nem írja, hogy ez az AFP teszt lenne-e vagy sem. Igen, hallottam, hogy nem olyan pontos, nekem is meséltek olyat, hogy rossz eredmény jött ki, de már nem a rendellenességet mutatta ki, hanem vmi rosszabbat.
Mindegy, a hétfõi alkalommal szívhangot is hallgattunk, ami nagyon feldobta a napon, most hallottam elõször. Nagyon jó volt. :D

Ma nem mentem dolgozni, beteget jelentettem, mert nagyon ki voltam fáradva. A hasam is kezdett szúrkálni, meg szédülgettem is. Jobbnak láttam pihenni itthon. Nagy most a hajtás.

Én nem tudom meddig dolgozom, a férjem azt szeretné, hogy december végével fejezzem be a munkát, én még lehet kihúznám január végéig, persze csak részmunkaidõben. Ezt még meg kell vitatnunk. Az a baj, hogy itt csak 9 hónapot fizet a munkáltató, aztán vissza kell menni dolgozni, vagy lehet otthon maradni és vmicske segélybõl élni... Tudom, ez borzasztóan hangzik, hogy kb 8-9 hónaposan ott kell hagyni a babát egy oviban-bölcsiben.... Fõleg ha még szoptatunk is....
De itt ez van. Persze nem egész napra, általában csak részmunkaidõben kezdenek a mamik.

Szóval nekünk még ezért kellene átgondolni, meg még jobban utána kell járnunk, hogy is van ez. :D

Mindenki szeretné tudni a baba nemét?

Mi még mindig vitatkozunk neveken.. valahogy lánynevet könnyebben találnánk, de fiúnevet..phuuu.

Ja még valami, én nem látom a vonalzómat, gondolom ti sem az enyémet, pedig én emlékszem egyszer beilleszettem.
De most azt sem látom, hogy hol tudnám ezt mégegyszer megtenni.
Lehet újraregisztrálok?

Ha van ötlet kérlek írjátok meg!
Köszi
csekom
Zsurk
 
 


Csekom!

A vonalzót az aláírásba kell beilleszteni...lehet, hogy véletlen kitörölted profilmódosításkor.

Nekem pont a lány nevek jöttek nehezebben, van sok név, ami tetszik, de ami családon belül vagy barátoknál van az kiesik. Az öcsém Dániel, szép az a név, de így nem. Tetszik az Ádám is pl.de már van a rokonságban.
Nálunk ha fiú Dávid lesz, ha lány Nikolett és nem hagyom magam lebeszélni egyikről sem:) Én mindenképpen szeretném tudni a nemét, mert annélkül elég nehéz felkészülni a fogadására + kíváncsi természet vagyok:D

Az a 9 hónap nagyon kevés szerintem, addigra indulnak be igazán a dolgok. Jönnek a fogacskák, egyre ügyesebben mozog. Tanultam gyermekpszichológiát fősulin, az első év nagyon fontos. Én biztosan nem szeretném kihagyni, hogy azt vele tölthessem.
Nem mondom, hogy én nem fogok pindurit dolgozni a baba mellett, de itthonról és csak annyit, amennyi tényleg belefér.

Mikorra vagy kiírva?Fizikai munkát kell végezned?
Próbáld meg minnél tovább kihúzni a melóhelyen, ha bírod...de ha én a helyedben lennék, biztosan otthon maradnék egy évre.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!
A 17. hét végén járunk, február 23-ára vagyunk kiírva :)
Üdv minden fórumozó kismamának!
suss
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Én ma voltam belgyógyászati ultrahangon (még a laborvizsgálatkor nem volt jó az egyik hormonom, ezért a háziorvos kért pajzsmirigy ultrahangozást) A beutalómra rá volt írva, hogy "gravida" :) Az uh-s doktornő kérdezte, hogy szabad-e megkukkantani a babát, mert nekik ez nagy élmény, ritkán találkoznak kismamikkal (a nőgyógyászoknak saját készülékük van, nem hozzájuk küldik a terheseket). Én meg persze hagytam :lol: Még a kolléganőjüket is áthívták a szomszéd szobából, nagyon örültek :lol:
Aztán megnézték, hogy mi van a lába között, kicsit kérlelni kellett, de végül megmutatta. Azt mondták jóóó méretes :lol: Szóval fiúcska :)

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Zsófi! Gratula a kissráchoz. Egyébként minden más rendben?

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: