Új privát üzeneted érkezett!

Én azt olvastam hogy az első három hónapban terhes nőt nem oltanak.

http://www.tenyek-tevhitek.hu/terhesseg ... aoltas.htm

Én ezt elolvastam.Nem valószínű hogy oltatom magam!

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


sziasztok!
Én sem voltam még orvosnál.
Pénteken megyek -persze ha sorra kerülök az SZTK-ban.
Akkor leszek 7+6
35 éves vagyok, így egyéb vizsgálatok ügyében kikérem majd az orvosok véleményét

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Én mikor a babát terveztük elmentem a háziorvoshoz, hogy ha lesz oltóanyag, gyorsan oltson be, és akkor még terhesség előtt átesek rajta. Ő nem javasolta, mert mi van, ha 2 nap múlva terhes leszek? Azt mondta, a feleségét nem oltaná be ebben a helyzetben. Elvileg október végére lett oltóanyag, de addigra terhes is lettem :lol:

Fiús anyukák, SOS!!!
Este vettük észre, hogy Levinek tisztára be van gyulladva a fitymája. Ordított a fürdésnél, pelenkázásnál. Ő nagyon fitymaszűkületes, van kb. 3 mm rés rajta. Most Bepanthen Plus-szal kenegetem. Tudunk még valamit csinálni? Ráadásul nem is értem, hogy hogy lehet, hisz 2 hete antibiotikumot szed.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Köszönöm! Most nem lázas, csak nagyon hisztis

Én rákérdeztem a háziorvosnál, és azt mondta, nem ajánlja az oltást. Ha ragaszkodom hozzá, beadja , de ő egyáltalán nem javasolja, magát biztos nem oltaná be influenza ellen az elős 3 hónapban, ha terhes lenne.... Úgyhogy én kihagyom. :(
20140901114303
 
 


linacska a gyerkőceid vannak oltva?

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Bkrisztike, és bárki, aki többet tud erről: írjátok majd le lécci, hogy mit ajánlott az orvosotok vizsgálatok ügyében. Nekem csak a tényeket mondta el az orvosom, azt mondta, nem ajánlhat, nekünk kell döntenünk, de most már nagyon bizonytalan vagyok.

Ha a chorionnak magasabb a vetélési kockázata, és kevesebb dolgot tud kiszűrni, mint az amnio, akkor talán mégis inkább az, de annak meg az időzítése nem túl jó... Most csinálom a másoddiplomámat, és jan 25-én lesz a védés, akkor leszek a 17. héten. Ha csak akkor tudok elmenni, és még hetek, mire lesz eredmény, az már félidő... A kombinált tesztről viszont letettem.

Influenza: passz. Ma semmit nem tudok.

anabique
Budapest
 
 


Linácska

ismerős :(
Bepanthen egyáltalán nem segít, Betadine kell (az a barna kenőcs), az elvileg segít.
20140901114303
 
 


Brunhild,
ez az antibiotikumos Bepanthen, amivel kentem, úgy nézem, valamivel jobb. Betadine-ból csak oldat van itthon. És amúgy hosszútávon ez mindig elő fog jönni?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Oldat is jó, lemosni, kicsit áztatni benne, csak gondolom nem fogja hagyni.
Hát nem mondom, hogy gyakran fordul elő, de párszor volt részünk benne, a nagynak kb 4-szor volt az évek során -neki is teljesen le volt tapadva és szükülete is volt, középsőnek talán 2-szer, de nem annyira durván. Pár napba telik, amig helyrejön. Mondjuk én sima Bepanthennel próbáltam az elején, de az egyáltalán nem segített.

Nagynak a szükületét és letapadását Ftorocort kenőccsel oldottam meg most nyár elején, attól megpuhutl, rugalmasabb lett a bőr és fel is jött, most már csak az egyik szélén van még picit letapadva... Ezt a kenőcsöt egy ismerősöm ajánlotta, neki orvos írta fel, és a maradékot nekem adta. Kb 2 hónapig kentem vele, esténként fürdés után. Aztán felírattam a mi orvosunkkal is egyet, hogy a középsőt is kikúráljam -neki nincs szükülete, csak le van tapadva. Megvettem, és elolvastam a használati utasítást..és megijedtem, nagyon veszélyes a kenőcs, sok komoly mellékhatása lehet...úgyhogy végül elhalasztottam a dolgot. De állítólag Betadinnel is lehet kenegetni, az is felpuhítja a bőrt és segíthet, de ezt még nem próbáltam...
20140901114303
 
 


Ja, kértem időpontot a Bajcsyba. Kombinált tesztről és ultrahangról van szó...elmegyek, ez legalább nem árt...Január 11-ére kaptam időpontot.
20140901114303
 
 


brunhild!

Hogyan kértél időpontot? Kell beutalo? Ez ingyenes?
Hol van helyileg? Mire szól?

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Anabique!

Minimálissal nagyobb a vetélési kockázata a chorrionnak.az amnió csak a nyitott gerinccel szűr többet,de azt szerintem meg tudják állapítani a genetikai uh-on is+ afp.én azért megyek a Hajdú doktornőhöz,mert ő a legjobb ebben,mármint a levételben,és uh-ban.
Ő csinált már olyat is hogy a magzatnak adott vért köldökzsinórba hasfalon keresztül,egész kora terhességben.

Megyek palacsintát sütni!

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Bkrisztike

Igen, kell beutaló, orvosom adta. Bajcsyban végzik, ők vették át, miután a Schöpf-Mérey-t bezárták. Egyelőre ingyenes, ezért ajánlotta nagyon az orvosom. 3 hónaposan lehet elvégezni, genetikai ultrahang + vérvizsgálatból áll, ez a kombinált teszt, talán máshol 30 000-be kerül, ha jól tudom. Magamtól nem kértem volna, de így , megcsinálom. Az is hozzátartozik a történethez, hogy én amúgy is a Bajcsyban fogok szülni, orvosom is ott dolgozik. De gondolom bármelyik orvos tud adni beutalót :roll:
Persze nem tudom mi lenne, ha kiderülne, hogy valami nincs rendben..mármint a teszt alapján...mert nem 100 %-kos. Hallottam olyanról, akinél valami rendellenességet mutattak ki, a szülők úgy döntöttem, hogy mégis megtartják..és egészséges lett a baba; persze fordítva is igaz, hogy nem mindig mutatja ki, ha baj van...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára 20140901114303 2010.11.30 12:24-kor.
20140901114303
 
 


brunhild
köszi az infokat!
priviben tudnál nekem küldeni egy telefonszámot
mert akkor már most kérnék időpontot, hátha még beleférek már 01.01.-én leszek 12 hetes
K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Huu, milyen sokat irtatok!

Anabique, gratulalok, nagyon szep a kicsi :))

En nem nagyon ismerem ezeket a vizsgalatokat, de a magzatviz vetelröl hallottam eleg rossz dolgokat :( Az egyik baratom kisöccsenel csinaltak, es emiatt elkezdett szivarogni a magzatviz ... a kisfiunak pedig azota is problemai vannak ...
Anyukam 41 evesen szülte a kishugomat es ezert nem engedte (meg mondjuk ö Down-korosan is vallalta volna).

Az oltas itt, Ausztriaban nem olyan "felkapott". Tavaly is, amikor a H1N1 miatt otthon mindenki erröl beszelt, itt szinte sehol nem hallottam. Kitettek plakatokat, hogy hogyan legyen az ember elövigyazatosabb ... szoval nem tudom :S

Ti milyen kismamavitamint szedtek? Es mennyit?
Nekem az Elevit naponta kicsit soknak tünik. Arra gondoltam, hogy lehetne 2naponta, a maradekon pedig csak folsavat. Szerintetek?
rokakoma2
 
 
 


Ja ... meg ahhoz, amit Brunhild irt.
A masodik hugomnal, akit 33 evesen szült Anyukam azt mondtak, hogy nagy eselye van a Down kornak az adatok alapjan, es teljesen egeszseges lett! ... Szoval, en nem biztos, hogy kockaztatnek!
rokakoma2
 
 
 


rokakoma: Elevitet szedek én is, felet naponta, könnyû elfelezni. :) én is sokaltam az egészet. A dokim csak napi negyed folsavat javasolt, de mivel nem túl kiegyensúlyozott a táplálkozásom, gondoltam, jól jöhet.
ezért szeretnék én lányt! :) az egyik barátnõm kisfiának is van fitymaszûkülete, próbálta huzogatni, és a gyereknek annyira fájt, hogy elájult. szörnyû lehet :(
hopihe79
Budapest
 
 


Hello!

Linácska én azonnal elvittem urologushoz Ő rendbehozta mivel mindhárom így született a másodiknál már nem vártam meg míg begyúlad 2 hónaposan megműtettem a legkisebbet is.
klarissza36
Kecskemét
 
 


Klarissza,
Levit látta gyereksebész, kétszer is, de azt mondta, majd két éves korában visszatérünk rá. Amúgy a születéskori állapothoz képest már javult, de még mindig nagyon kicsi rajta a nyílás.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


van még vki rajtam kívül, aki nincs férjnél? nem tudjátok, hogyan kell elintézni, hogy az apa nevét kapja a kicsi?

pihe
hopihe79
Budapest
 
 


Sziasztok!

De jó sokat írtatok :)

Van itt pörgés rendesen :)

Sajnos nem nagyon vagyok most képben, én még mindig nagyon fáradt vagyok állandóan.. :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Sokat írtatok, de most annyira be vagyok havazva, hogy nem tudtam csak az utolsó oldalt visszaolvasni. :(
Én holnap megyek orvoshoz és nagyon izgulok, remélem minden rendben lesz, természetesen majd írok nektek.

Hópihe: mi sem vagyunk házasok, de a kislányom az apukája vezetéknevét kapta. Nagyon egyszerű, kérni kell a közrzeti nőgyógyászodtól (az Sztk-s) egy igzolást ehhez. Az igazolásba azt fogja írni, hogy mikor történt a fogantatás.
Az igazolást be kell vinnetek apával együtt az okmányirodába (önkormányzat), ahol írni fognak egy jegyzőkönyvet, melyben elismeri a párod, hogy ő lesz a kisbaba apukája.
Erről kaptok egy apasági nyilatkozatot és azt kell majd magaddal vinni a kórházba, ha mész szülni. Nekem a lelkemre kötötték, hogy otthon ne hagyjam, és nem is kérték a végén, csak le kellett írni egy papírra a gyerek nevét.
Kicsit bonyolultnak tűnik, de nem az, én mondjuk halogattam és a 32. hét körül intéztük, de két lépés végeredményben az egész (orvos és okmányiroda).


Én jól vagyok, sajnos túl jól... remélem minden rendben.
Réka babám már átvészelte az allergiát, remélyem nem történik már velünk ilyen, mert borzasztó volt.

Várjuk a mikulást (aki a párom lesz), közben vásárolgatunk karácsonyra, én non-stop tanulok a vizsgákra, fáradt vagyok, de amúgy minden ok :?

Én nem gondolkodom influenza elleni oltásban, megmondom őszintén engem még nem tudtak meggyőzni, persze a sok kismama halálozás sajnos borzasztó... de én félek az oltóanyagtól is, mert mi van ha az is káros, csak vagy elhallgatják, vagy még nincsenek erről adatok? Szóval pro- és kontra.
Ezért nem tudok dönteni, egyik orvos ajánlja, a másik pedig elzárkózik tőle, most légy okos.

Én Femibion vitamint szedek. Ebbe minden benne van. Múlt héten kicsit görcsölt a hasam és akkor vettem be Mg B6-ot.

Vigyázzatok magatokra.

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 


Most olyan boldog vagyok, hívtak a munkahelyemről, a TB ügyintéző, és súgott nekem egy kicsit. Pl. azt, hogy engem erre az évre is megillet 15 nap betegszabi, amiből már csak 11-et fogok tudni érvényesíteni, de nem is ez a lényeg, hanem hogy mondta, hogy irassam ki magam táppénzre dec. 17-től jan.3-ig, és csak utána kezdjem el a szabit, mert így 11 nappal ki tudom tolni a munkába állást, vagyis összesen márc. 9-ápr. 20 között kell dolgoznom. Ezt meg féllábon is kibírja az ember :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Hopihe, Nika!
Igaz, en ferjnel vagyok, de most hallottam valakitöl, hogy kicsit nehezebb lett az apasagit intezni amiota van hivatalos elettarsi kapcsolat. (Valami olyasmi remlik, hogy elöször azt kell megcsinalni, de bben nem vagyok biztos, mert csak fel füllel hallottam)
Szerintem azert kerdezzetek utana, nehogy kesö legyen.
rokakoma2
 
 
 


Halihó!

Linácska
Nem vagyok radiológus, nincs még UH-m... :wink:
Hogy miért nem mentem el még orvoshoz? Miről maradtam le? Szerintem, nagyon semmiről sem... Van néhány pozitív tesztem, teljesen jól érzem magam...
Ha elmentem volna már orvoshoz, az kb. olyan lenne, mintha szétkürtölném az egész világba... :wink:
Eyébként is, a terhesondozásba-vétel elvileg a 12. hétig kell, hogy megtörténjen. Addig majd megejtem... :wink:
Linácska: lehet, hogy valami felületes sérülés érte Levi fütyijét. Betadin kenőccsel próbáld meg kenegetni. Az fertőtlenít és puhítja is. (hámosító kenőcs a seben pörköt képez... a pörk merevebb, mint maga a sebkörnyék... könnyen ismét berepedhet...)
Jó még a fehér mályva leveléből főzött tea is...

Betegeknek jobbulást!

Influenza ellen nem oltatom magam, pedig ingyenesen kaphatnék...

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Chorionboholy-mintavétel
10-12. héten elvégezhető.
Elvégezhető hüvelyen és hasfalon keresztül.
Kb. 1%-2%-ban téves diagnózist adhat.
Vetélési kockázat 1-2%

Amniocentesis
16-18. héttől végezhető.
Kockázata 1% alatt van.

Én a 16. hét környékén fogok nagyon alapos UH-t csináltatni, és ha ott felmerül valami gyanú, akkor GAC...

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


mrsleo! mi az a GAC? Lehet tudni, hogy te mennyi idős vagy?

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


GAC... genetikai amniocentesis (magzatvíz-vétel)

29 éves vagyok.... :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Mrsleo,
köszi, végül a gyerekorvos beparáztatott, hogy ha begyullad jobban, és megdagad, akkor akadályt képez a vizelet útjában, és az sos ellátást igényel, és induljunk urológiára...
Na elmentünk, tényleg be van gyulladva, de semmi gáz egyébként.
Ez a doki azt mondta, hogy nem is fitymaszűkületes, csak nagyon le van tapadva.
És te elárulod, hogy milyen orvos vagy???

Na és ahogy ott voltunk az urológián, kb. fél méterre álltam egy bekapcsolt UH géptől... hát nagy volt a kísértés :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Nem urológus vagyok :lol: :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Linacska!

Mi sokáig Tetrán kenőcsöt használtuk az is nagyon jó volt és szépen fel jött utána a bőr ! Mert Nálunk is nagyon letapadós történetek voltak!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Linacska!

Nekem az jutott eszembe, hogy éppen az antibiotikum miatt gyulladt be, gombás fertőzése lett.
A Betadine jó rá, de ha nem használ 4-5 nap alatt akkor Canestennel is megpróbálhatod.
Ha vizelési akadály van, azt onnan tudod, hogy pisiléskor felfúvódik a figymája, mert bekerül alá a vizelet. Ha ilyen nincs és szép erős sugárban pisil, akkor emiatt nem kell aggódnod.


Én sem oltatom magam, bár nekem is ingyen járna és folyton presszálnak, de akkor sem. 18 évesen voltam influenzás, azóta elkerült.
jjucuss
Eger
 
 


jjucuss,
nekem is ingyen járna a betegségem miatt, de én sem oltatom magam. Tavaly mind a hárman, férjem, lányom, én beoltattuk magunkat, hogy Levit védjük, mert ő még csak néhány hónapos volt. Most nem tudom, hogy legyen.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Jó reggelt!

Mi idén nem oltatunk, tavaly oltattunk, idén nem merek így terhesen.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Hello!

Linácska elmondanám, hogy mi egy kedves urológus ismerősünkhöz vittük el a legkisebbet. Mondta, hogy ráértünk volna még 1 éves kora után erre a párom: Miért te mikor csináltad meg a fiadnak?
- 4 hónaposan!
Ezt csak azért írom, hogy lehet a javaslat 1-2 éves kor felett szól, de annyira mély nyomot hagy a gyerekekben, hogy nem biztos, engedni fogja utána húzogatni!
Középső gyereket még annak idején a háziorvosunk csinálta, de Ő sajna kiment Németországba. A legnagyobbat is Ő kezelte házilag 2 hétig mire rendbejött. Tetránt kapott rá. Borzalmas volt én lefogtam a gyereket amíg Ő kezelte szegénykémnek 4 helyen repedt be a fitymája és ömlött belőle a vér. Úgyhogy akkor megfogadtam soha nem hagyom, hogy az orvos döntsön és várja meg amig begyullad.
Más Kecskemétre mentem uh-ra dokim egy másik kismamával karöltve bevitt, hogy azonnal vizsgáljanak meg. Nem volt várakozási idő :lol: Ja és itt fogok szülni, de az én kívánságaim alapján! abból nem engedek!
klarissza36
Kecskemét
 
 


klarissza! és mik a kívánságaid?

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


mrsleo,
az amnio hány százalékban adhat téves diagnózist? A 12. heti genetikai uh (tarkóredő-mérés) mennyire pontos?

Uhhh, lányok, minden elismerésem a fiús anyukáknak, és annyira sajnálom a kisfiúkat, akik ilyen szűkületes meg letapadós problémával szenvednek. Borzasztó lehet. :(

Apasági: én is úgy tudom, hogy valamit szigorítottak, és macerásabb lett elintézni.

anabique
Budapest
 
 


anabique, bizony, jó dolgunk van :) Majd megtudjuk, ha fiús anyukák leszünk ;)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


kicsit utánanéztem az apasági nyilatkozat kérdésének:

"Különösen bonyolult a dolga annak, aki esküvõ vagy bejegyzett élettársi kapcsolat nélkül vállal gyereket. Már írtunk arról az idei (2010 január elsejétõl élõ) jogszabályról, amelynek értelmében a nem házas szülõknek a gyerek anyakönyvezéséhez nemcsak apasági nyilatkozattal kell rendelkezniük, de a szülés utáni pár napban az anyának közjegyzõi nyilatkozatot kell tennie arról, hogy hajadon. Mindezt pénzért, a szülés utáni napokban. És bár lehet, hogy a kétezer forint nem tûnik soknak, annál bosszantóbb, ugyanis pusztán egyfajta technikai malõr miatt van a szülést közvetlenül követõ ügyintézésre szükség.


2010 elõtt ugyanis nem létezett élettársi nyilvántartás, és az élettársi kapcsolatból nem következett apasági vélelem, a párnak elég volt pár héttel a szülés elõtt az anyakönyvvezetõ elõtt nyilatkoznia az apaságról. Az új rendszerben akkor van gond, ha szülõk nem kötöttek házasságot, és élettársi nyilatkozatot sem tettek. Ilyenkor ahhoz, hogy az apa a nevére vehesse a gyereket, a nõnek be kell bizonyítania, hogy idõközben mással sem lépett hivatalos élettársi kapcsolatra. Ezt pedig csak a szülés után teheti meg, így akarják a hatóságok ugyanis megelõzni, hogy az anya a nyilatkozat és a szülés közötti idõszakban orvul férjhez menjen vagy élettársi kapcsolatra lépjen valaki mással."

az info innen jött: http://index.hu/belfold/2010/11/30/itt_ ... gyintezes/


és még egy: http://index.hu/belfold/2010/08/24/bizo ... elettarsa/

lehetne egyszerûbb. :(
hopihe79
Budapest
 
 


Orvul... hehe. :lol: Valóban nagy az esélye, hogy pocakosan gyorsan máshoz megy férjhez az ember. Mekkora ökörség már. Egyébként sem értem. Ha férjhez megy máshoz, attól még az apa ugyanaz marad. ??

Az élettársi kapcsolatot nem lenne egyszerűbb bevállalni?

anabique
Budapest
 
 


Ja, és még egy: nekem is elkezdett nőni a hasam. :shock: Pedig tudjátok, írtam, hogy nekem a 4. hónapig semmi nem szokott látszódni. Na nem látványos, de az övet már eggyel kijebb kell csatolni... Lassan nézhetek én is kismamaruhákat.

Panndi, neked is harmadik, és neked is későn kezdett el mindig látszani. Te semmi változást nem látsz még?

anabique
Budapest
 
 


Klarissza,
a letapadást csinálták meg 2 hónaposan, vagy a fitymaszűkületet? Mert ugye tegnap azt mondták, hogy fitymaszűkület nincs, csak letapadás. Húúú, mennyivel egyszerűbb egy lánnyal.... :lol:
Nekem Levivel a szüléssel kapcsolatban egy kérésem volt: ha császár lesz valamiért, aludni szeretnék. Ezt az egyet most is fenntartom, amúgy nem volt semmi más kifogásolnivalóm. A két gyerek között is sokat lazult a dolog. Pl. Lilit még nem lehetett rögtön megszoptatni, mert valamit néznek minden újszülöttnél, és ha az nem jó (bár ritkán van ilyen), akkor nem jó, ha már szopizott. Levivel már nem volt ilyen. Sok dologra, mikor rákérdeztem, hogy akkor azt most lehet? Közölték, hogy miért ne lehetne, az én gyerekem. Pl. cumi, cumisüveg...

Vivcsen
most vettem észre, hogy nem válaszoltam, szóval a gyerekeim most nincsenek oltva, nem tudom, hogy mit csináljunk. Lehet, most kihagyjuk.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


valaki írta, hogy kijött a herpesze. nekem is. :( pedig nagyon rég nem, most pedig rögtön kettõ is.
Nálatok is esik a hó? :)
hopihe79
Budapest
 
 


Hát szerintem, ez az egész apasági dolog, egy nagy rakás sz...
Miért nem elég, ha az apa - házastárs vagy barát, vagy szomszéd vagy marslakó - aláírja mondjuk a korházban, hogy igen, az enyém, a nevemre veszem. Az ellenkezőjét már úgyis csak dns-teszttel lehet bebizonyítani...Az, hogy valaki férjnél van, és van 3 hónapnál nem régebbi anyakönyvi kivonata erről, még nem garancia, hogy 9 hónappal azelőtt, nem feküdt le a szomszéddal...

Pont olyan, mint a névválasztás.. uniós ország vagyunk, és mégsem adhatok olyan nevet a gyerekemnek, ami nekem tetszik...bezzeg azt, hogy pl. Dzsenifer,Dzsesszika beírják... Na ezt hogy fogja mondjuk 20 év múlva egy francia kibetűzni, ha a kislány oda megy tanulni??? Viszont a Jessica-ról vagy Jennifer-ről mindenki hallott, szerintem itt is mindenki tudná, hogy kell kiejteni...Miért nem lehet normálisan beírni a neveket, ha valakinek ez tetszik? Nem értem...

Én különben jól vagyok, kisfiam még mindig lázas, köhög és nagyon hisztis..de már jobban van, mint tegnap...
20140901114303
 
 


Nekem is csak egy kívánságom van, hogy a párom a vajúdás alatt végig velem lehessen ne csak a szülésre hívják be!!!!!!!!

Fitymaszűkület a letapadás miatt van nem?
Cikk:Fitymaszűkületről beszélünk, ha a fitymát alkotó bőrredő nyílása szűk. Makkról a fityma egyáltalán nem, vagy csak nehezen húzható hátra. A fitymaszűkület megnehezíti a hímvessző tisztán tartását. A fityma és a makk között felgyűlő váladék gyulladást okozhat.
Nálunk a legkisebbnek volt annyira szűk, hogy még a pisilés is nehezített volt. Amikor hátrahúzzák és körbe a tapadást egy fogóval felszakítják na ez a műtét. Utána napokig kell kezelni gyulladáscsökkentővel mi fültisztítóval kezelgettük, és egy idő után már nem tapad vissza. Most ott tartunk, hogy már magának próbálja mosogatni. :lol:


Brunhild kisfiadnak jobbulást!
klarissza36
Kecskemét
 
 


Sziasztok!
Úristen, még csak most derült ki, hogy babát várunk, és máris a 15.oldalra lépek be ide!!!! Nagyon szaporák vagytok. :-)
Mi július közepére várjuk harmadik gyerkőcünket- két kislány után egy bármilyen neműt :-)
25 és 11 hónaposak, ennek megfelelően mindig álmos leszek, ha bejelentekezek Hozzátok:-)
Mindenkinek jó egészséget,
M.

macianyu
 
 


Macianyu!

Szia! Már a 3ik? még emlékszem,mikor az elsőt vártad!sokat olvastam a fórumotokat,mert én okt .végére nov.elejére vártam Bettit,de a novemberiekhez írtam.na szóval innen ismerlek :lol:
Nem látszik a vonalzód!

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Macianyu, szia :)

anabique: de, már nagyon nő a hasam! De Réka babánál is már gyorsabban nőtt, mint anno a lányoknál. Múlt héten már rákérdezett valaki, hogy babát várok-e :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Szia Macianyu!

Panndi, akkor ezúttal elmarad a lapos has rekordunk... :)

Ti már hordtok kismamanadrágot?

Láttátok, hogy már vannak augusztusi babák is? :)

Brunhild, nagyon egyetértek veled, szerintem is borzasztó a Dzsennifer stb magyaros írásmódja.

anabique
Budapest
 
 


anabique, én nem bánom :lol: Igenis, vegyék észre, hogy babát várok, végre végre :)

Bizony, vannak már augusztusiak is, nagyon megy az idő... remélem a következő két hét is hamar eltelik... :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: