Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Mieza

Na végre,már azt hittem valami baj van.Örülök hogy minden rendben van.
Szerintem az tök jó ha ennyi program van mert hamar megy az idő az uh-ig :lol: Csak bírjad,meg a pici is!
Hát hogy én leszek e az első az nem biztos közel sem,de nem bánnám.Az ultrahangot köszike hogy beírtad,bár az a 20.-heti lesz.De nincs jelentősége,csak a dátumnak. :wink:
Látom nagyon sokat írtok a hálapénzről,meg hogy mennyit adtok szülésnél.Na nekem fogalmam nincs itt hogy műkszik!Azt hiszem majd rá kell kattannom egy fórumra és ki kell derítenem.Azt hiszem itt hálapénzt nem fogathatnak el,mert nagyon szigorúan veszik.De ezt csak hallottam.Majd kiderül.
Én is akartam még egy csomó mindent írni,de mire elkezdem,elfelejtem mit akartam,nagyon gáz. :roll:
Nem baj majd máskor!

Szép napot nektek is és a babókáknak is!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Mieza:nem stresszel, már sokkal jobban vagyok, szerencsére nem volt komolyabb hasfájásom, és nem is voltam sokat a meleg vízben. Egyébként én itthon is elég meleg vízben fürdök és a többiekkel is végig fürödtem nem zuhanyoztam. Szerdán megnézzük a babót, úgy gondolom, ha baj lenne a szervezetem jelzett volna.
Nem olyan gyorsan jöttek, csak az első kettő :D ,de vannak nálunk bátrabbak is :wink:
Tegnap is láttam egy családot, 4 kisgyerek, az ötödik gömbölyödik a pocakban. :shock:
Nekem elég volt a két nagy között a 2 év különbség, nem kívánom senkinek. Talán azért éltem túl, mert a kislányom segítőkész volt, együtt babáztunk :) Vettünk neki babát meg hozzá kocsit, ruhákat és együtt etettünk, pelenkáztunk,stb. :)
Ha a középső fiam született volna előbb nem biztos, hogy vállaltam volna még gyereket. :wink: Utána szükséges volt a 4 év várakozás.
Én már nem az Örsnél lakom, 1 éve elköltöztünk Óbudára egy nagyobb lakásba.
Bocsi, hosszúra sikeredtem.

Judysz: Gratula kis könyvhöz.

@ka(ti):én se tudok vissza emlékezni, hogy kivel mi történt, max, ha vissza keresem, hogy mintha valaki irt volna hasonlót. :( :oops:

Kellemes napot.

Kép
ekriszta
 
 


Ha van közöttünk Judit,akkor Boldog Névnapot neki vagy nekik!
Mert sok lány nem a keresztnevét használja itt!
Most vettem észre véletlen hogy Judit névnap van.

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 

 
 

Reni78: köszönöm szépen

huhh kezdek jól lenni asszem, ettem 2 sajtburgert és nem jött ki. ezer éve nem volt ilyen gyomorrontásom:-(
persze rögtön mindenki jött azzal, hogy terhes vagyok-e.
hát megpróbáltam kitérni, mert még nem mindenkinek akartam elmondani, és főleg a családnak előbb.

ha megvan a géndiagnosztika, bemegyek a főnökömhöz is, és megbeszélem vele, hogy dolgoznék továbbra is de ha lehet 6 órában.
néha nagyon soknak érzem a 9-t.

ma voltam a körzetinél, 95/70, tegnap a védőnőnél 100/60, el fogok fogyni :-)
de azt mondták jobb az alacsony.

ti EKG-n voltatok már?

apukám ma megölelgetett vmiért, és asszem kicsit jobban magához húzott (Neki is nagy a pocija) és komyolan, mintha egy labdát nyomtak volna erősen a pocakomba. De érdekes érzés volt :-)

Kép
Kép
judysz
 
 


judysz: boldog névnapot!
én csak otthon mérem magamnak a vérnyomásomat, de nekem is horrorisztikusan alacsony. 85-95 között van. nem is csoda, h nem bírok egy helyben állni, mert elszédülök. de azt mondják a babának jobb, mert nem kap könnyen agyvérzést!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Hát nagy dilemma előtt állok, igaz még a választás odébb van!
Nos én is megkérdeztem szerdán a dokit, hogy mi a véleménye császár utáni hüvelyi szülésről! Nos nem volt sem ellene, sem mellette. Mindjárt le is írom miért:
Valóban volt már olyan nem egy anyukánál, hogy császár után hüvelyi úton adott életet második gyermekének,viszont vannak kockázatai, méghozzá hogy szétnyílik a régi heg a méhen, mellyel a baba és az anya élete is veszélybe kerül. Emiatt nem ajánlják az orvosok, mert mi van ha nem sikerül az azonnali császár, akkor talán mindkettőjük élete odavan. Viszont meg lehet próbálni de csak akkor
ha rendben halad a vajúdás-tágulás-szülés. Tehát megfelelő ütemben tágul az anyuka, és a szülés is pár tolás alatt megvan.
Erről az egészről az utolsó 4hétben mikor ctg-re kell járni akkor kell dönteni, miszerint aláíratnak egy papírt, hogy hüvelyi úton vagy császárral szeretnék-e szülni. Nem tanácsos meggondolni magát az embernek h hüvelyit ír alá, mégis a vajúdásnál meggondolja magát, mert ugye azért más egy rögtönzött császár kevesebb létszámú orvossal (anesztes, szülész...stb), mint ha tervezett császár és délelőtt van amikor mindenki bent van.
Ill. azt mondta még el, hogy ha császár ha hüvelyi, nem várják meg a 40.hetet, mert előző császár miatt, a heg mégjobban kitágul, inkább a 38.héten megkezdik akár a műtétet, akár a szülés beindítását.
Nos nekem ezeket mondta el a doki, és bizony eléggé elgondolkodtam, hogy most melyik legyen, mivel nem szeretném sem a baba sem az én életemet veszélybe sodorni, főleg nem a babáét.
Jó lehet h minden okésan fog haladni és semmi baj nem lesz, mert azt is mondta h hegszakadás csak a szülés-vajúdás alatt következhet be a méhkontrakcióktól, utána már nem. De mégis gondolkodóba ejtett.

Ti mit gondoltok erről? Van valaki hasonló helyzetben h csaszi után szeretne hüvelyileg szülni? Vagy még ti is gondolkoztok rajta?

Bocsi h hosszú lettem, de ezt megszerettem volna osztani veletek!!

szép estét!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Én is a császárral kapcsolatban írok,bár már írtam erről,nem emlékszem pontosan mit.
Én igazából már a terhesség elején döntöttem hogy,ezt is császárral fogom világra hozni.Mérlegeltem és így döntöttem,sok mindent figyelembe vettem.Az első fiamat simán szültem,semmi gondom nem volt,simán ment minden és hamar meg lett,bár indított szülés volt.
A második kisfiamat császárral szültem,és hát nekem nem volt leány állom mivel nem használt a gerincérzéstelenítő,de ezt már leírtam elég hosszan.Na szóval ezért,és az utána lévő lassú lábadozás,szoptatás nehézségek.Igaz egyik fiamnál sem volt tejem sajna.De a lényeg én nem akarok kockáztatni,csak azért mert hogy a sima szülés átvitt értelemben kisebb gonddal jár,persze ha simán zajlik.Nekem az egészségen és a picié is természetesen a legfontosabb.
A kisfiam másfél héttel a kiírt idő előtt lett meg.Mert nagyon vizesedtem,arról nem beszélve hogy már akkor 3900g volt,és 57cm.
Szóval gondoljátok el mennyivel született volna időre.
Akkor mekkora lesz ennél a bébimnél a kockázat a kirepedésre,mivel látjátok most is mekkorák a méretei.
Szóval,én ezért döntöttem a császár mellett!

Csak gondoltam hátha valakinek ez is támpontot ad,vagy tanulságos lehet.
Én is szívesen olvasok történeteket,írjatok az eddigi tapasztalataitokról.

Szép estét nektek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!!

Na mivel 2. szorra is elszált a mit írtam nagyon röviden

Judisz: az első Uh után elmondtam a munkaehlyen hogy mivan. ÉS mivel megszünt a munkahelyem ezért alap hogy onnantól táppénz.

Mieza: Igazad van meg nem is. Nem gondolom hogy ingyen csinálja az orvos tudja az ember hogy hányadán állunk ,de fura világot élünk.

Reni: Hálópénzt nem fogadhatnak el? Hol van ez a hely?
Voltam Ekg és 5 perc nem vészes, a doki amikor megtudta hogy terhes vagyok megkérdezte hogy kitől van, mire én a férjemtől és kérdi biztos vagyok benne. Szóval sokat nevettünk.

Szülés utáni császár: Én ha tehetem simán szülök nem csak a könnyebbség miatt, kevesebb próbléma miatt, HAnem a súlyom miatt és hogy szülhessen 3. gyereket ha akarok. Ugyanis 2 császár után már tényleg nem ajánlják a 3. at. Ha most simán szülnék van esély egy 3. gyerekre. Nem biztos hogy szeretnénk bár most azt gondoljuk, de ÉN akarom eldönteni nem az állapotom.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Total elvesztem, annyi mindent irtok :D
Allandoan olvasom, de idom nincs mindig irni!
Otthon mekkora a kiskonyv???
Tegnap voltam itt az elso korhazi Ultrahangon meg egy nover felvette az osszes adatom.
Kaptam egy A4es dossziet egy csomo papirral, mar tele van pedig most voltam eloszor
:shock:
Az ultrahang szupi volt, vegre mar nem huvelyi mint otthon.
A baba 6,2 cm. Epp aludt a draga 8)
Kerdeztuk nem e lehetne esetleg veletlen latni, hogy fiu vagy lany.
Megnezte, lattunk valamit a labacskai kozott de mondta nem meri 100%ra mondani, hogy kisfiu, de van ott valami :D
Szoval remelem, hogy kisfiu es nem kell a lanyneven tovabb harcolni :lol:
Kozoltek azt is hogy 14.-e helyett 6.-ara vagyok kiirva.
A haziorvosomhoz majd menjek el vernyomasmeresre valamikor augusztusban. A korhazba majd szeptemberben kell visszamennem 23.an de ahogy elneztem szerintem rendes doki nem is fog ramnezni egyaltalan :shock:
Haattt.....

A vereredmenyem amit meg 6 hetesen vett le a haziorvosom, nem megfelelo mivel nem irta ra a szuletesi datumom igy tegnap levettek megegyszer ami kicsit brutal volt mert egy szobaba vittek ahol meg rajtam kivul vagy 6 anyuka csucsult egymassam szembe es igy vettek vert huhhhhh
inkab becsuktam a szemem :roll:

Ti ajultatok el????En hetfon epp elertem egy padot de addigra mar tok elsotetedett minden!!! :x

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok!
Ritkán tudok jönni...
Rosszulléteim továbbra sem múlnak, sőt! Nagyon bízom benne hogy a 3. hónap után elmúlik.

lit[b]tlebaby:[/b] érdekes dolgokat írtál! Én is bizonytalankodtam, nekem is csaszis volt Lilla. Aztán úgy döntöttem, a dokimra hallgatok. Mindig mindenben megbíztam benne, a véleményében, a tudásában. (Mellesleg ő nem támogatja a csaszi utáni hüvelyi szülést, pont amiatt sem amit leírtál). Hát, nekem aztán van tapasztalatom ez ügyben, tán írtam a múltkor... Allergiás lettem a belső varratokra, ezért kinyílt a külső sebem, és több mint egy hónapig jártam kezelésre. Nem volt kellemes, de ki a francot érdekelt, miközben kezemben tarthattam a világ legnagyobb csodáját, a kislányomat?
A legfontosabb a baba egészsége, rendben e világra jövetele. Szerintem. Én megint császárral fogok szülni.
Nehéz döntés...

Üdv. mindenkinek!
Szép hétvégét!
Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Sziasztok!

Huhh miket írtok.... Kicsit nagyon tapasztalatlan vagyok ebben a hüvelyi-császáros szülési témában- mentségemre legyen szólva, hogy első babót várjuk. Ezt a kérdést első babánál is felteszik, hogy hogyan szeretném világra hozni? Vagy az elsőnél lesz ami lesz.

Gyomorrontásom tovaszállt szerencsére, hát kaptam egy kis ízelítőt, milyen is lehet a terhességi rosszullét... de "szerencsére" csak gyomorrontás.

Ezzel a munkahely kérdéssel még mindig bajban vagyok. Nagyon szeretek dolgozni, jó a légkör bennt, minden szuper, csak ne 9 órában kéne mindezt. Itthon meg megőrülnék... Úgyhogy megpróbálom lebizniszelni a 6 órás munkaidőt... hátha...

Még egy kérdésem lenne. Azt hallottam hogy k betűs ételeket nem ajánlott szoptatáskor enni (karalábé, karfiol, káposzta), mert hasfájósabb lesz a bébi. EZ terhesség alatt sem ajánlott?

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Meló: Beni 1 éves korában vissza kellett mennem dolgozni, hogy meg tudjunk élni, de óriási mázlim van a munkahelyemmel, mert úgy egyeztünk meg, hogy napi 5 órát vagyok benn (ennyi időre tudom másra bízni Benit) és megkapom a teljes fizetésemet! Ez nagyon korrekt ajánlat volt, azóta is így dolgozom és ez a terhesség mellett is simán vállalható! Sőt továbbmegyek, a melóm szerintem kevésbé stresszes, mint mondjuk a játszótéren rohangálni a 2 évesem után, szóval néha azt érzem, hogy a melóhelyemen pihenem ki az otthoni fáradalmakat... Plusz sporttal foglalkozom, ami az egyik lételemem, tehát nagyon szeretem a munkám! Viszont a rövidített munkaidő azt is jelenti, hogy a teljes délutánom Benié, ami szintén szuper, mert ő sem érzi a hiányom!

Judysz: remélem sikerül elintézned a 6 órás munkaidőt, nekem nagyon nagyon bevált!

Sima-császáros szülés: én nagyon sima szülés párti vagyok, azon belül is, hogy a lehető legtermészetesebb legyen (gátmetszés, oxitocin és társai nélküli)! Persze mindezt csak addig, amíg a baba teljes biztonságban van! Én több mint egy héttel túlhordtam Benit, és bár nem volt nagy baba, a fejkörfogata jóval nagyobb volt az átlagosnál, ami első gyerkőcnél nem túl szerencsés... Akkor én úgy voltam vele, hogy teljesen a szülésznőmre és a dokimra hallgatok, amíg ők azt mondjk menni fog, én elhiszem nekik. A Szt. Imrében nem kötelező szülőágyon szülni, van egy csomó alternatív megoldás ami sokkal könnyebbé teszi a kitolást, így háromlábú szülőszéken, teljesen kényelmesen, gátmetszés és minden gond nélkül tudott megszületni Beni, amiért azóta is nagyon-nagyon hálás vagyok a dokimnak és a nagynénémnek! Mindezt úgy, hogy előtte több mint 36 órát vajúdtam alvás és evés nélkül és már remegtem a fáradtságtól!
Mint utólag kiderült, elővigyázatosságból más kórházakban meg sem próbálhattam volna a természetes szülést...

K betűs ételeket tényleg jobb elkerülni szoptatás és terhesség alatt, bár én azt vallom, hogy mértékkel minden fogyasztható! A szoptatásnál meg nálunk nagyon hamar kiderült, hogy Beninek melyik kajáktól fájt a pocija és onnantól azokat kerültem...

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


sziasztok!

első babások főleg nektek szól a kérdés: lehet, h a pocakom kezd alakulni? még nem látványos, de a nadrágjaimon, főleg a farmerokon érzem, h szorítanak. nem képzelem be. ti hogy álltok ezzel?szerintem még korai egy picikét. még azt gondoltam legalább 3-4 hét. főleg, h elég széles a csípőm, meg van egy kis belecském is. (nem vagyok kövér :roll: :lol: )

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


zorroné: igazán köszönöm kimerítő válaszod. hát kiváncsi leszek milyen lesz a fogadtatás.... akik mostanában mentek el a cégtől szülni, mindegyikük elment a max6. hónap előtt.... hát próba cseresznye...

kati: hááát nem mondanám, hogy lapos a hasam .:-) sztenderd állapotban két hurkás :oops: nah persze normális keretek között :-)
de az alsó már nagyon előre áll, és vhogy szélesedik.
Ahogy tesóm mondja, az oldalsó ültetők már kialakultak :-)
de már nagyon simizzük... férjem így ébreszt reggelente... olyan jó magamnak simizni, olyankor önkéntelenül is ducsizom Hozzá.
Csak már tudnám, hogy fiú-e vagy lány.
De mind a kettő nagyon tetszik: kisfiam/kislányom :lol: :lol:

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem írtam, kicsit szégyenlem is magam. :oops: Az olvasással is le vagyok maradva :( Az az igazság, hogy sokat rágódtam azon, hogy maradjak e egy nyílt babaváró topikba vagy sem. Rábukkantam kolégákra és megilyedtem, hogy viszont fognak azonosítani. Igaz nem erre felé irogatnak, de ahogy én is felismeretem őket véletlenül ők is rámbukkanhatnak és nem szeretném ha híre menne cégen belül mielőtt én jelenteném be... Jövőhéten megyünk a kombináltra és ha ott minden ok akkor hívom a főnök titkárnőjét időpontért :wink: Addig nem is akartam írni, de nem bírom ki. Már napok óta ide kattintok, majd el, majd vissza, már hülyének érzem magam vagyis az vagyok, nincs kétség :oops: Ha megengeditek vissza csatlakoznék 8)

Látom sok-sok új kismami csatlakozott, üdvözlök mindenkit és gondtalan pocakosodást kívánok!

Örülök, hogy mindenkivel minden oké!!!! :D :D Velünk is minden rendben. Olyan jó ezt leírni :oops: :D Beszereztem a kiskönyvet, megvolt az első nagy labor, ami okozott egy kis ilyedelmet, de a belgyógyászaton mindent rendben találtak :P Jövőhéten megyek még egy vérvételre, pajzsmirigyet nézünk mert tavaly év végén alulműködött de aztán magától vissza állt és ezt ellenőrzi a doki :) És még egy fogászat csütörtökön és jövőhéten kombinált, hihetetlen :shock: :D :D

A császárhoz hozzá szólnék még 8) Nekem az első császi volt. A másodiknál a dokim szerette volna megpróbálni a hüvelyi szülést. Én nem, császi lett :wink: Úgy mentünk a szülészetre, hogy a főorvos azonnal tolt volna a műtőbe, a dokim meg nem engedte. Én meg közöltem, hogy császárt akarok. Szó nélkül elfogadták a döntésem, igaz láttam a dokimon hogy kicsit csalódott... A műtőben elhangzott egy nagyon fontos mondat a főorvos szájából : Anyuka, jól döntött! Fájt a hegem fájáskor, addig sosem! A köldökzsinor extrém módon rá volt csavarodva a Petire, nem is ment volna a szülés normál úton. Úgy gondolom jól döntöttem, annak ellenére, hogy tavaly volt egy hasi műtétem és nagy kockázatott jelentett a két császárom a lehetséges összenövések miatt. Végig éreztem a terhesség alatt hogy nem szülhetek rendesen, féltem, rettegem tőle, nem akartam még csak gondolatban sem hüvelyi úton szülni. Most már nincs választásom, császár lesz. Még annyit ehhez a témához, hogy nem két császár van és vége! Nekem öt császárt engedett a dokim, a hatodiknál már röhögött hogy talán nem kéne :shock: :lol: Annyit kért, várjuk ki a két császi közti két évet, ezt megtettük a múltkor és most is meglesz a két év :P

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Jaj holnap már augusztus. Nagyon esemény dús hónap amit szeretek is de utálok mert állandóan búsó járás van nálunk , mindnekinek ilyenkor van névnap szülinap stb. a hónapban 7 embert kell ünnepelni valakit többször. Szóval már előre kész vagyok.

Judisz: Szoptatás alatt tilos, illetve a babától függ. Terhesség alatt tőled függ hogy mitől puffadsz fel, de kevesebb jobb. Az elsőnél nem szokták megkérdezni hogy mit akarsz, de ha te császárral akarsz szülni akkor pénz beszél. Ha úgy mondod a dokinak úgy csinálja.

Kati: Teljesen normális hogy valakinél már első terhességnél korábban jönnek a tűnetek. Nálam pl azon kívűl hogy korábban kezdett el növekedni a hasam, emelett még rosszabbul viselem ha szorít a gatya. Szóval lehet hogy nem nött még sokat a hasad, csak kényelmesebb, bővebb térre van szüksége.

Momi: Ha nem szeretnéd hogy más mondja el a munkahelyeden, akkor megvárunk szívesen, ne legyen ebből gondod.
Természetesen egy anya érzi hogy ha baj van. És akkor mindent meg kell tennie ami csak tőle telik. Szóval ha te érezted hogy császár jobb akkor úgy kellett tenni.
Viszont nekem Bogi csak azért volt császáros mert nem akart megfordulni. Lusti volt. De semmi egyéb baj nem volt se elötte sem utána.
Ami a szülések számát illeti nem mindegy hogy egy nő teljesen kisportolt, vagy 100 kg fölött van. mert ugye a hús jobban gyógyul mint a zsírszövet. Szóval minden egyéntől függ.
Én azt mondom hogy simán szeretnék szülni. A férjem csak annyit mond, hogy mit parázom ha majd a 38. hétben leszek majd meg tudom mit enged meg nekem a gyerek, mi van ha ketteske sem akar megfordulni, és akkor hiába rágtam magam 30 valahány hétig. Szóval úgy indulok hogy simán szeretnék , DE ember tervez isten végez még ha közhely is. Nem fogom kockáztatni egyikünk életét sem és akkor csak jól dönthetek.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Kacsamama,
drukkolok, hogy simán szülessen meg a kistesó! :D A Ricsi nekem is faros volt, a Peti gond nélkül befordult :wink:
Jó sok ünnepetek lesz :shock: :D Nálunk ilyen a téli szezon, egymás után jönnek és most a harmadik is bekerül a listára :o :lol:

Háááát, öööö, izzzzééé :oops: én 100 feletti vagyok :oops: Az én hájam szépen gyógyult :wink: :lol: Annyi a plusz amit kapok császi után, hogy lesz egy csövem ami kivezeti a sebváladékot, két napig kb ha minden okés, kiszedik. És kapok gyógyszert, antibiót, hogy ne legyen gond. Mindkét császi után így volt. Most megemlítem a dokinak, hogy ha már nyír akkor egy kis hájleszívást is csinálhatna :lol: :wink:


Puffasztók: én most alapból kerülöm, enélkül is oda van a gyomrom. Epés vagyok, illetve epehólyag nélküli, és amióta terhes vagyok figyelnem kell erre :( Szoptatás alatt meg lehet próbálkozni. A Ricsivel mindent betartottam mégis fájt a hasa. A Petivel mindent ettem és szintén fájt a hasa. Lehet próbálkozni majd, max egész éjjel nem alszik anyuka ha mégis gondot okoz :lol: :?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Egy kérdés merült fel bennem, amire kérlek válaszoljatok, ha tudtok.
momi írtad,, hogy a bébi köré csavarodott a köldökzsinór. Nah ezaz. Ez hogy tud megtörténni? Ez bármikor meg tudja fullasztani a babát, vagy csak szülésnél. És ezt miért nem látják?

köszi

Kép
Kép
judysz
 
 


Judisz: Elvileg általában szüléskor szokott gyakrabban baj lenni belőle, mert ahogy a baba jönne ki a köldökzsinór visszatartja és fojtja a babját. Uh-n lehet látni a köldökzsinórt, de a szülésnél az utolsó pillanatban is megfordulhat a baba úgy hogy baj legyen.

DE magamból kiindulva ne csinálj ebből ekkora ügyet. Értem én hogy aggódsz, de ezzel sokkal több rosszat csinálsz a babának. Én is aggódtam a down kór miatt mert az unoka tesóm az, de nem figyeltem nem foglalóztam vele és nyugodt babavárásom volt. A kötelező szűréseket megcsináltam és azok azt mondták hogy nagggyon kicsi a valószínűség a betegségnek. Ha aggódsz rajta akkor sem befolyásolhatsz mindent. A hírekből láthattuk egy gyerek sima mandula operáció miatt halt meg, stb. stb. De ezek a híradó ellenére nagyon ritkák. Ne aggódj.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Judysz, igaza van Kacsamamának, ez egy olyan dolog amit nem tudsz befolyásolni!!! Tehát ha aggódsz ha nem, a babád úgy tekergőzik odabent ahogy akar. Viszont egy stresszes terhesség komolyan kihathat a babára, pl van aki erre vezeti vissza a hiperaktivitást is. Nálam egyszerűen ki sem indult volna mert ahogy írta Kacsamama, húzta, tartotta vissza a köldökzsinór. Ezt meg menet közben észre vették volna, hisz nem jött volna kifelé a baba... nyugi :wink: A pocakban is ugyan úgy megölheti a babát sok minden mint már idekint. Ezen ne agyalj, mert ahogy itt kint sem tudsz megakadályozni sok mindent úgy odabent sem. Muszáj hinni, bízni, hogy minden rendben lesz! Beszélhetsz sokat a babáddal, hogy vigyázzon magára, te is vigyázol rá :wink:

Kacsamama, jók a vonalzóid!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Köszönöm, megnyugtattatok(?!)

A szűrés miatt "annyira" nem aggódom, remélem, hogy köze nem lesz semmilyen betegséghez. 26 éves vagyok, sose ittam, dohányoztam, drogoztam, bízom ebben...

Azt hiszem elkezdett nővedezni (:-)) a pocakom alul... Nektek?

Még minden jó rám, de mintha... :-)

ti fürödtetek Balcsiban terhesen? jól tudom, hogy míg nincs nyitva a méhszáj lehet? a héten megyünk...

iagz a kenetemben találtak a 6.héten Sztepptococcus fertőzést, amire Férjem és én is beszedtünk egy-egy doboz szemicilint. Remélem elmúlt... és ettől lehet Balcsizni nem tér vissza...

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

judysz: csatlakozom az előttem szólókhoz! Nem szabad semmi rosszra gondolni, mert tényleg megérzi bent a baba a pocidban az aggodalmaidat! Sajna sok mindent nem tud elkerülni az ember lánya, mert ugye tuti biztos ha megtudják hogy babát vársz, 1-2 embernek biztosan van valami rémtörténete szülésről, vajúdásról, stb. Ja, és feltétlenül meg szeretné osztani a kismamával... Na, nálam is volt ilyen, és én udvariasan rászóltam az illetőre már a sztori elején hogy ne haragudjon, de ne mondja el és kész. Nem volt belőle sértődés sosem. A Sztepptococcus vizsgálatra hívd majd fel a dokid figyelmét a későbbiekben is!!!
Hallgass sok zenét, szívj sok friss levegőt, sokat relaxálj és csak pozitívan!!!
Természetes vizekben és strandokon lehet fürdeni, a gyógyfürdők nem ajánlottak. Én csak azért nem fürödtem a Balcsiban mikor voltunk mert még nagggyon hideg volt!

Nekem most már kb. akkora a hasam, mint Lillával az 4. hónap végén volt, de tényleg. Szerintem a végére akkora leszek mint a ház... hihihi.

momi: remélem nem lesz gond, és nem fognak felismerni!

zorróné: én is ilyen munkahelyet akarok!!!

Nálam talán egy fokkal jobb a helyzet. Már nem vagyok egész nap álmos, a hányinger-émelygés azonban még mindig kínoz, ez van. A lényeg: Megéri!!!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Sziasztok!

Csak bejelentkezek hogy élünk megvagyunk, csak nem mindig van időm ideülni. Újakat üdvözlöm!!!

Szerdán megyünk UH-ra már alig várom. Persze 11-re van időpont. a legmelegebben. Nem baj. Talán lesz kép, majd hozok Róla!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm h leírtátok a véleményeteket, megnyugtató volt, h sokan így gondolkoznak ahogy én a csaszival kapcsolatban!

Nem vagyok valami jól, elég sokat vagyok rosszul, hányingerem van és émelygek szörnyen! Elég nehezen viselem, Lilivel az állandó hányinger viselhetőbb volt, mint ezek a hirtelen rámtörő rosszullétek.

Anyós tegnap rákérdezett h terhes vagyok-e? De nemet mondtam mert még nem szeretném ha tudná, nehogy szitkokat küldjön ránk! :lol: :lol: - egyébként képes rá.
Igazából ő azért hitte h babát várok mert nagy a hasam, de az még Lili után maradt meg.

Ma voltam védőnőnél, 64kg vagyok, és kaptam kismama könyvet, olyan szép egy anyuka és a kisbabája van rajta!! - a fehér lesz kötelező de nekik még volt a régi.
Szept 07.-én megyek legközelebb védőnőhöz, most szerdán meg vérvétel ekg...stb

Judysz!
Balcsiban lehet fürdeni mert természetesen tisztítja önmagát!!

Most lépek, puszi nektek majd jövök!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Lillebaby: miaaaaaaaazzzhogy az anyósod szitkokat küldene Rátok... hát ez nem igaz... mindenkinek (elnézést... sokaknak) ilyen őrültek az anyósaik, apósaik? ez kész :-(
hogy miért lesz vki imádni való szülő, vagy idióta... pfff

Hát nálam a hét végén lesz nagy bejelnetés... uncsinővéremnek, és nagybácsimnak, meg szinte az egész családnak. Furi lesz... nagyon furi...
Ma jöttem először dolgozni, mióta csüt-pénteken kaptam egy kis ízelítőt a terhességi rosszulétből, igaz ez "csak" gyomorrontás volt elég durva kiadásban. Nah persze mindenki jött a dumával, csak nem terhes vagy? zöldbableves sok tejföllel és rá a még kicsit meleg káposztás hasé azért sok mindenkit meggyőzött.
De már nagyon rosszul esik azt mondani, hogy nem vagyok terhes. Igaz már hozzászoktam, hogy tagadom, fura lesz beismerni :-))))

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Nálam is bejött hogy valamit állítasz rögtön az ellenkezője lép életben. Ugye meséltem hogy vége a rosszulléteknek. NA félig igaz is nem vagyok már annyira érzékeny a szagokra, nincs hányingerem, ehetem már hagyma féléket. CSak hogy pont a bejelentést követő napon egyszerűen csak bőőőő. Na mondom szép. Ma még a WC ig sem jutottam el csak a mosogatóig. Bár egyáltalán nem mindennapos a hányás. Sokkal jobban vagyok mint Bogival. Napközben meg elég fél óra, tv duruzsol klíma és mintha kicseréltek volna.

JAAAAA és képzeljétek az én kicsi lányom nagyon makacs tud lenni amikor valami újra próbáljuk szoktatni, de Augusztus 1-jén a névnapján felkelünk, reggeli miegymás és bejöttünk a nappaliba. Na mondom már 627 ezredszerre hogy csücs a bilire és pisilj. ÉS csurr csurr. ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ mondom ilyen nincs. és sikerült hurrááááááá

Momo: Köszi szépek a vonalzók amiket találtam, csak ahol én töltöttem ott nincsenek képek. Ja és óriásiak a többiekéhez képest.

Judisz: Nyugodtan fürödhetsz, bár már sokan leírták.

Lilianyuci: JAj ne is mond a rémtörténeteket. Anélkül is ezekkel van tele a híradó, még a család is. Bár mondjuk amíg terhes voltam nekem nem volt gond a családdal, de miután megszületett Bogi...... Te ez a gyerek dagadt, bandzsa, cukros, rosszul áll a lába,stb. Mindennel elvittem dokihoz aztán semmi. Apjuk f***át miért nem tudják magukban tartani.
ennyi.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

kacsamama: sajnálom a rosszulléteket, megértelek. Nálam is hasonló a helyzet...
Hajrá bili!!! Pár hete nálunk is beindult valami, aztán most mégis visszakerült a pelus. Még nem érett rá a kicsikém, de kitartunk!
Hányadikán született a kislányod?

judysz: biztos lesz nagy meglepetés a családnak! Édes meglepi!

littlebaby: anyós mondjon le! Mellesleg azt nem tudta, hogy minden átok előbb-utóbb visszaszáll?

Mentem alukálni! Szép estét!
Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Littlebaby, nem egyszerű döntés, kíváncsi leszek, hogy hogy döntesz!

Reni, már alig várom az uhut, valahogy mintha ez a hét lassabb lenne, mint a múlt hét…

Valijja, nahát, hogy ez a 6-a milyen népszerű dátum lett :D
Mondjuk a legizgibb szerintem a 2011.02.11. nem? :D Én hiszek a számokban :D
Én régen ájulós voltam vv-kor, de vannak trükkök és amikor lombik alatt minden nap vettek vért egy másfél héten át, akkor megszoktam :D

Judysz, abszolút kérhetsz 6 órás munkát és nem fogsz kevesebb fizut kapni…
http://munkajog.com/anyak-a-munkajogban.html
http://rhea.jobpilot.hu/palyacsucs/inde ... kajog.html
Ha az orvos azt javasolja, hogy 8 helyett csökkentsék 6 órára a dolgozó munkaidejét, akkor ez vonhat automatikus bércsökkenést maga után?
- Nem, a terhes nőnek nem csökkenhet a fizetése emiatt.
Ha téged nem fújnak fel a K betűsök, most eheted nyugodtan. Engem lufivá varázsolnak :D

Figyi, valakinek valamiötlet migrén ellen?
Múlt hétfőn olyan migrénem volt, hogy alig láttam… és most megint. Se ülni, se pislantani, se nyelni, mindenre szétrobban a fejem.
Valahol azt írták, hogy a rendszeres állandó migrén az vérkeringési zavar. Nekem csak 2szer volt, szóval nem mondanám rendszeresnek… mit gondoltok?
Lehet holnap felhívom a dokim, mert ez halál. (pl. pisilés közben sírtam, annyira fájt…)
Állítólag a petrezselyem segít :D Ki fogom próbálni.
Nektek is vannak ilyen tüneteitek? Én sosem voltam frontérzékeny, de most már előre figyelem a híradóban, mert valahogy igyekszem felkészülni rá. Sosem gondoltam, hogy ilyen egy durva migrén. én eddig azt hittem, hogy volt már migrénem. Na, most már tudom, hogy az csak fejfájás volt. Nekem tuti, hogy a terhesség hozta ki.

Kati, nekem annyit szélesedett a csípőm (4 luk az övemen) és a pocim is látszik passzosban, egyértelműen, mert nekem mindig laposhasam volt :D

Momi, de jó hogy jeletkeztél!
mieza
 
 


Drága mieza!!!!

köszönöm a mellékelt dokumentációt... így már biztos a siker... vagy a táppénzes megesz az unalom otthon :-) de köszi

Migrén: gyerek korom óta gyötör.... én mielőtt terhes lettem volna, megéreztem a fejemet, már rohantam gyógyszerért. Mert azt mondják a fejfájás, és főleg a migrénes nem szabad hagyni elburjánzani, azaz rögtön kell bevenni vmit, mert aztán már visszafordíthahatlan. Gyeek koromban (kb 13 éves koromtól) csak péntek esténként, akkor azt mondták, elfáradok hét végére, kapkodtam az algopiynt. Aztán egyre többször előjött, anyum mondta írjam egy naptába, hátha köze van a menstruációs ciklusomhoz. Hát nem éppen, fájt az elsején éppúgy, mint 10 én, és volt hogy 1 hónapig semmi. Akkor elmentem szemészetre, negatív, most azt mondják nagyon sok víz, legalább 4 liter, mert az agyi nyomás csökkenés miatt fájdul meg. Terhességig advil ultra fortét kapkodtam, mint a citromos cukorkát.
Dokim azt mondta, inkább egy fél algopiryn, mint a gyerek gyötrése hányással egybekötve, mert nekem addig ajultak már ezek a fejfájások.
Olvasgattam neten, hogy terhesen mit szabad bevenni, ibuprofeint, vagy paacetamol tartalmúakat, egyik ezt írta másik azt, doki abszolút fél algopirynt javasolt. (jelzem mit ér az már nekem). És a betegtáj-ón ott van, hogy nem is lehet szedni, nah mind1. Gyógyszertárban a csávó azt mondta kétféle gyógyszert vegyek be felet-felet, mert a hatsáok összeadódnak, de a mellékhatások nem.
Igyál sok vízet, hideg vízes borogatás, és ha nem vagy ellene egy kis gyógyszer rögtön az elején.
Kitartás, nagyon Veled érzek.

Cupcuppp

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

A migrénnel/fej fájással küzdőknek üzenem:JÉGZSELÉ!!!!!
Tuti jó,nekem legalábbis bevált,egy papírzsepit be kell vizezni,majd rákenni a jégzselét és a homlokodra helyezni szigorúan 5 percig!!!Hatásos!
Mondjuk én nem vagyok fejfájós,de a várandóság alatt többször előfordult,és ez a trükk segített!

Kitartás!

Mieza a táblába beírod légyszíves hogy Aug.17.-én megyek integrált 2.ik szűrésre.
Köszi

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!
Nagyon sok mindent írtatok,mire végig olvastam péntektől..húú..
Fejfájással én is küzdök és nekem is iszonyatosan fáj.Majd szét robban.Én mindig az alacsony vérnyomásomra fogom.Terhesség előtt is nagyon sokat kínzott,régen kaptam rá gyógyszert,de az olyan erős volt hogy már évek óta inkább tűröm a fájdalmat.Minden frontot megérzek és még annál is többet.Mindig fáj,néha elviselhetetlen!

A pocim nekem is nőtt.Már csak kismama nadrágba vagyok vagy otthoni laza sportos gatyóba amibe nincs gumi,nehogy szorítsa a pocit.

A hálapénzre csak én is ugyan azt tudom mondani mint mieza.Mindent megteszünk ezért a gyerekért.És úgy érzem teljesen belefér hogy biztonságba rendesen szülessen meg a pici.Az én dokim is fantasztikus,ezért is vagyok nála.

Rosszullétek talán múlóba vannak,de kopp-kopp.mert csak most jöttem rá hogy kell ennem kb 3 óránként valamit és akkor nem jelentkezik émelygés.De még mindig erőtlennek és nyavalyásnak érzem magam.A férjem már közölte hogy jó lenne ha vége lenne ennek az időszaknak mert már unja hogy én mindig fáradt,és hisztis vagyok.Pedig nem hisztizek!

Én egyenlőre teljes vérképen voltam azzal semmi extra nem volt,viszont a pisibe sok baktériumot állapítottak meg.Most egy öt napos kúra után megnézik megint.Nem is értem hogy ez mitől lehet.
Jövőhéten megyek fogorvoshoz ekg-ra és a 12heti nyakiredő uhura.Már alig várom.Újra láthatom a kicsikénket.
Majd írok mi volt.De addig is követlek titeket.
Mindenkinek pocakosodást kívánok.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Lilianyuci: Bogi augusztus 21-én született, és mivel nagyon biztosak voltunk a névben eszembe se jutott volna megnézni hogy mikor van Bogi névnap. Szóval nem igazán fog szeretni minket amikor már felfogja hogy 1 hónap alatt lerendezzük a névnapját és szülinapját aztán kövire csak karácsony van.

Migrénre: Szoktad mérni a vérnyomásod. Mert nekem akkor szokott fájni a fejem nagyon amikor kb 90-80/60 a vérnyomásom. És igen érzékeny vagyok én is az időjárásra, pontosabban az esőre. mert elötte lemegy a vérnyomásom

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés:
Olvastalak titeket minden nap,csak időm nem volt írni. :(
Viszont én is rákérdeztem a 8 óra helyett 6-ra a melóhelyen, jelenleg jogásznál van az ügy, mert a munkaügyis nem tudott róla. Jó nagy port kevertem! :)
Pocakom az nekem is nagy már. Eddig szintén 2 hurka volt,most már amikor lehajolok,akkor sem gyűrődik össze, hanem feszes marad. :) Pedig 1 kg hízásnál tartok még mindig.
Hisztizés.....azt mondja apa, hogy egyik nap olyan vagyok,hogy még a levegővételen is hisztizek, máskor meg állandóan vigyorgok mindenen.
Megyünk apával nemsoká uhura, 4D-re, megnézik megven-e mindene a csöppségnek, kapok róla képet,meg CD-t meg DVD-t. :) Már alig várom! Remélem minden rendben lesz! Apa most látja először, kíváncsi leszek rá!
Csütörtökön meg megyek a hasbaszúrósra. :( Attól fosok nagyon. De a korom miatt már ajánlott. :?

Szorítsatok,hogy mindenünk meglegyen! :) (Apa kedvéjért még egy kis kukacka is legyen ;) )

Szerintem csak reggel fogok tudni jönni a hírekkel.

Itt a lehűlés, kitartás csajok! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Hahó!

Napvirág, gyere a hírekkel!!!

Judysz, ezt érdemes elolvasni:
http://www.dokimami.hu/2009/08/10/terhe ... /#more-495
fájdalomcsillapító: Rubophen (kivéve 1. trimeszterbe), Saridon (kivéve 1. trimeszter és utolsó 6 hét), Panadol, Aspyrin (kivéve 3. trimeszter), Kalmopyrin (kivéve 3. trimeszter), Algopyrin, Algozone, Panalgorin (kivéve 1. trimeszter és az utolsó 6 hét)
De legközelebb én is beveszek egy felet rögtön az elején, mert nekem is hányással járt mind a kétszer… Aztán utána a hideg-meleg-hidegvizes zuhi segített valamennyit, meg vettem be egy Valeriana-t, ami elnyomott,
elaludtam. De senkinek sem kívánom…

Képzeljétek, hogy holnap megyek dokihoz a Jánosba uhura és pont most filóztam, hogy még nem is láttam pici babát, mert nem volt az ismerősök között, vagy már csak akkor láttuk, amikor nagyobb lett. És pont holnap fog szülni egy ismerősöm-barátnőm az én dokimnál du és mondta, hogy menjek be utána megnézni a kicsit. Hihetetlen, hogy pont így jött össze és egy pár órás babácskát fogok látni!!!
mieza
 
 


Sziasztok!

napvirág: igyál nagyon sok folyadékot, nehogy úgy járj mint én. Hazaküldtek mert a vizsgálathoz kevés volt a magzatvíz, 1 hét múlva kellett mennem megint.
Egyébként nem fájdalmas, legalább is nekem nem fájt. Drukkolok Neked!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


mieza!
Hűűű, de irigyellek a pici baba nézésért! :shock: Én sem láttam még pár napos babát, mert ha volt is az ismerősök között, csak pár hét/hónap után lehetett menni meglátogatni, nehogy elkapjon valami fertőzést.
Drukk az uhuhoz! Meglátod minden rb, lesz és tök jó lesz! :)

lillanyuci!
De jó,hogy mondtad a sok folyadékot, nem is gondoltam rá! Te pihentél utána? Mármint úgy,hogy egy pár nap ágyban fekvés?

A tegnapi uhun minden rb volt. Annyira jóóó volt! Hol 2D-ben, hol 4D-ben láttuk. Igaz,ilyenkor még egész pici, de akkor is nagyon jó volt látni így! :) Persze nagyon sokat aludt. Mondta a doki,hogy ilyenkor még szinte folyamatosan alszanak, 2-3 percekre vannak fenn. Meg lett bökdösve kézzel a pocim,meg a nevetésre felébredt időnként. Még mielőtt kukit keresett volna a doki,mondta,hogy tuti fiú,mert nem mozgékony, lusta gyerkőc és a fiúk ilyenek. De aztán meglett a kuki is! ;) Szóval apa nagyon örül! (meg persze én is!) :)
Láttunk kis ujjacskákat, talpacskát, szemet, orrot, fület.....nagyon érdekes és hihetetlen volt! :)
Ja, a méretekről annyi maradt meg bennem (mert a lelet otthon van), hogy 7,7 cm, korának megfelelő. :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

mieza: köszi a gyógyszer listát. Azért reménykedem benne hogy párszor fél algopirynnel nem csináltam nagyon nagy bajt.

Egy kérdésem lenne: pont egy hét múlva megyek az istenhegyibe géndiagnosztikára, vérvétel és UH. Ugye a vv-re nem kell éhgyomorra menni. 11:40re van időpontom. Gondolom akkor csak mondták volna. ugye?

Kép
Kép
judysz
 
 


napvirág: gratula!!!!!
Hihetetlen milyen gyoran nőnek. a 10 hetesen volt az enyém 29mm
most meg írsz egy 3x nagyobb számot 3 hét alatt... nem semmi :-)

én épp tegnap olvasgattam vhol, hogy a méhem már akkora, mint egy grapefruit... hát tegnap este kicsit filóztam ezen, hogy hogy fér el bennem egy ilyen nagyság :-)))))

Nektek vannak már csíkjaitok? kenitek vmivel?

Kép
Kép
judysz
 
 


judysz!
Én úgy tudom,hogy nem kell éhgyomorra menni.
Nekem nincenek még csíkok, de nagyon ajánlották,hogy kenegessem. Vettem a dm-ben milupa krémet,meg egy olcsóbb dm-est. De állítólag ez teljesen a hajlamtól függ, meg ki mennyit hízik a terhesség alatt. Én úgy voltam vele,hogy azért kenegetem, mert ha elő is jönnek legalább nyugodt lesz a lelkiismeretem,hogy én mindent megtettem ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Kacsamama!
Nagyon nagyon jó a babás vonalzód! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Köszi napvirág... reméltem is, mostanában nagyon kell hogy soxor keveset egyek... és azért 11:40ig nem enni, gáz lett volna.

Kép
Kép
judysz
 
 


Judysz: en jonhson baba olajat hasznalok, zuhi utan meg vizesen bekenem magam majd megtorolkozom.
Mivel lusta vagyok kremezni, meg itt olyan hideg van a hazban, hogy inkabb a meleg olajozast valasztottam :)

Tegnap volt a szulinapom es a parom tesoja vett nekem egy nagyon komoly vernyomasmerot :D a multkori ajulasom miatt :D
Tegnapi kozos program vacsi utan az egesz csalad vernyomasmerese kie a legmagasabb :shock:
hehehe

Kepzeljetek ma megyunk egy Bernathegyi tenyesztohoz kivalasztani egy kutyust :)
ALig varom!Mindiv volt kutyusom, de most, hogy nagyon sokat vagyok egyedul, a parom dolgozik allandoan igy megbolondulok egyedul neha itt a nagy zold rengetegben!
Meg azt is szeretnem ha lenne egy kutyus a baba mellett es ugy none fel, hogy van ott egy kutya.

Nagyon kivancsi vagyok mikor lesz UH-m itt legkozelebb.....
Semmit nem tudok rola, olyan, rossz, hogy itt nincs vedono :?
Az en kovetkezo vizsgalatom vernyomasmeres Augusztus vegen a haziorvosnal! Rohej!

En is megvettem a fiu vagy lany tetszet, de meg nem ert ide!
Majd beszamolok mit mutatott :D

Kép

Kép
valijja
 
 


köszi vajja a tippet...

én is gondolkoztam már egy vérnyomásmérőn, de nekem pont hogy mindig túl alacsony :-(

merre felé laktok ahol olyan nagy a zöld? :-)

kan kutyus lesz vagy szuka?

nekem kan van, igaz már 8 éves.

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok lányok!

Már régen írtam,de azért követlek benneteket minden nap.
Tegnap voltam orvosnál,és nekem igazából nem az a tapasztalatom amit mondanak itt kint.Hogy nem csinálnak semmit.Én már harmadszorra megyek be a kórházba.Vérvétel,meg uh,meg orvossal beszéltünk most.Szept elején cukorterhelés,meg majd később is egy.Meg lesz még másik vérvétel,meg szeptemberben lesz orvossal talim,meg uh.Szóval én nem ezeket olvastam,hanem azt hogy kb,kétszer kell bemenni aztán kész.Nem tudom lehet hogy a veszélyeztetett terhesség miatt van ez.Na mindegy.

Valijja

Boldog szülinapot visszamenőleg is.
A teszt miatt majd szét vet az ideg,mert egy hete megrendeltem a szomszéd városból és semmi,még jött meg,de nem is válaszol a paraszt az mail-re.A párom azt mondja vár még,mondom minek,lehet hogy ha így haladunk a 20.-heti uh előbb megtudom!
:lol: Azt hiszem megrendeltetem még egyszer máshonnan,ha holnap sem jön meg!Te mikor csinálod meg?Hány hetesen és mikor.Írj ám,sőt mutika a képet,tök kíváncsi vagyok rá!!!
Az tök jó hogy lesz kutyikád.Nekem is van,és a gyerekek mellet ő a ,mármint a kutyák a gyengéim,pláne az enyém.Nekem Goldenem van,de imádom a bernáthegyiket,na meg a bernipászorokat.Gyönyörűek.Az enyém is imádja a gyerekeket,túlzottan is.Mind a két gyerekem kutya mellett nő fel.

Napvirág

Szorítok a vizsgálat miatt,de minden rendben lesz nem aggódj.
És grat az ultrahang miatt,biztos nagyon jó volt.

Mieza

Úgy tudom ma vagy uh-n.Remélem minden okés.Várunk a hírekkel.
Hogy elment az idő,ugyi? :D

Most mennem kell,majd még leszek!

Pusz mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Még a fejfájásról eszembe jutott,én is alapból fejfájós vagyok,na nem vészesen.De terhesség alatt kétszer fájt,de akkor is azért mert megfáztam,vagy a repülő út miatt volt még..A két másik terhességemnél kicsit gyakoribb volt.
Én is nagyon sokat filóztam mit vegyek be,és a fél algopirin mellett döntöttem.Elég képben vagyok a gyógyszerekkel és van tapasztalatom is,ezért én az mellett adom le a voksomat,de csak ha nagyon muszáj.
Most jutott eszembe holnap lesz a párommal a 4. házassági évfordulónk,úgy-hogy napvirág ne izgulj az egy szerencsés nap.Neked is biztos az lesz!!! :D

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok.

Bocsi,hogy nem írtam, de én nem dolgozom és nem voltam császáros,így nem tudtam hozzászólni a témához. Nekem a párom migrénes, ő is megérzi a hideg frontot meg az esőt :(
Napvirág:Gratula az eredményekhez.

Ma reggel voltunk UH-n 58 mm-es az ülőmagassága a pocaklakónak. Olyan aranyos volt, 2x is ugrándozott, míg néztük. Nem bírok eltelni vele pedig nekem nem az első baba :oops: . A tarkóredő vizsgálat is jó lett, megcsinálták a kombinált tesztet is,de az eredményre még várni kell.

Judysz: én is azt számolgattam,hogy a 8.héten 18mm-es volt a babó, most meg 58mm. 4 hét alatt 4 cm-t nőtt.

Viszont egyvalamit nem értek, a menzesz alapján 12hetes és 2napos vagyok,viszont a biometriai adatok szerint 12hetes és 5napos. A szülés várható ideje viszont ugyanúgy 2011.02.14.

Kellemes pocakosodást mindenkinek.

Kép
ekriszta
 
 


Kriszta

Gratulálok a babóhoz,és az ultrahanghoz neked is.Nem is láttam hogy te is ma mész.Gondolom mert mostanában nem írtál.
Az adatokat én sem értem túlzottan.Tudom mikor volt utoljára a mensim,vagyis az első napja,peteérésem is normál időben volt,és azt is tudom mikor fogant a pici.Szóval hogy lehet az,hogy február 9-ről január 31 tettek át.Mert igaz és elhiszem azt hogy nagy a babóm,mert tényleg az adatokat nézve,de a szervei is ennyivel fejlettebbek,vagy csak a mérete.
Azt mondta hogy az ultrahang nagyon megbízható,és az ad elég adatot hogy tudják mennyire fejlett a pici.Én akkor is aggódok ezért.
Számomra néha bonyolultak ezek a dolgok egy kicsit.
Jajjj már megint csak az aggodalom. :oops:
Mintha más dolgunk se lenne! :lol:

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Reni: Igazából én nem aggódok, hanem értetlenkedem. Hogyha pár nappal idősebb terhes vagyok, akkor a szülés várható ideje miért nem változott? Mennem kell majd a 16.héten AFP-re, és az pont az a hét amikor kezdődik a tanév, és igy nem tudom, hogy mikorra menjek. Bár a terhesgondozóba azt mondta a hölgy, hogy az UH a mérvadó. De ezzel nem lettem okosabb. Lehet, hogy csak én bonyolítom túl? Szeretek mindent előre átgondolni, főleg ha olyan helyre megyek ahova nem lehet gyerekeket vinnem.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Napvirág: Gratula a fiúhoz. Van már nevetek, lehet hogy írtad már!?

Valijja: A kutya nagyon jó ötlet. Nekem kettő is van egy szuka 1 kan testvérek és utcai vegyesek, de úgy nyúzza Bogi őket hogy csak na. De jól le is fárasztják. Boldog szülinap.

Nem kell aggódni a szülés időpontja miatt, mert 1-2 nap eltérés nálam is volt. A szülés időpontja bármikor változhat a Uh-k alapján. De mindegy hogy pl 10-ére vagy kiirva mert 1 héttel elötte vagy után szülsz az még teljesen benne van.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Képzeljétek lányok,megjött a tesztem.
Még jó hogy ma mérgelődtem,hogy nem akar megjönni.Ne lenne a türelem a fő erényem :roll: :lol:
Az ultrahang szerint ma vagyok 14+2,lehet hogy holnap megcsinálom.Azt írja amúgy,hogy a tizedik héten kimutatja,de a 14. héten 99%-ban helyes az eredmény.Nagyon furdal a kíváncsiság!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: