Új privát üzeneted érkezett!

Annus: Hogy,hogy a 12.héten csináltatod a 4D+ mozis DVD-t? Akkor még szinte alig látsz valamit. Azaz látsz :) csak szerintem a 24.héten már olyan fejlett,hogy azt is megtudjátok mondani az apukaára vagy anyukára hasonlít az orra vagy a szája. :) A 12.héten ez még messze nem igaz. Vagy mentek akkor is?

Én Jövő hét kedden megyek a12.heti uh-ra és vérvételre. A dawn kór szűrést azt hiszem a 11. és a 13.hétig csinálják , a 14.héten már késő. De ez nem 100%.

Szülésznő? Ez jó. Nekem is majd utána kell járnom.

Az idő rettenetes nálunk is. Bár azért árvíz még nincs,de nemsokára lesz,mert a koppány folyó átszeli kis városunkat és már éppen kiakar lépni a medréből. Ehez hozzásegítik a környező horgász tavak,amiket a koppányba engednek,hogy ki ne csapjanak. :( Ha tovább esik akkor.....
[/b]

Kép
bei
 
 


Milyen sok jogász van itt :D! Katinka! Ha szükséged van anyagra, akkor szólj, megpróbálok segíteni. Én már túl vagyok a szakvizsgán és büntető bíróként dolgozom ;) Ha másban nem is, de büntiből talán tudok segíteni :D

Csip-csip! Ügyes leszel! Szorítok, hogy rendben menjen minden!

Panndi! Neked is megy az erő!

Nagyon vigyázzatok magatokra. Mindenkinek szép napot. Aki orvoshoz megy, annak jó mozizást. A tarkóredő és az integrált teszt a 11-14 hét között van. Az első vérvételt sok helyen a 11. héten veszik le, és a másodikat a 15. héten. De van olyan hely is, ahol 12. hét és 16. hét a második.

Puszi
titokbaba
 
 


Titokbaba!
Nagyon köszönöm a segítséget, remélhetőleg már nem lesz rá szükségem. Ha minden ok, akkor csütörtökön már túl leszek ezen az egészen, mert ez a utolsó. :) Viszont ha szorítasz értem, az nem jön rosszul. :)

Bei!
A szüleim Miskolcon laknak - ott is szörnyű a helyzet. :( Bár már megjelent a fény az alagút végén, mivel ma nem esett, így elkezdett apadni. :)

Mindenkinek, aki uh-ra készül, jó leskelődést. :)
:lol: :lol: :lol: :lol:

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 

 
 

Katinka megy a drukk!!! Ha a P.K.K.B. IV. em. 460 valamennyis szobájába mész B. Tiborhoz, akkor Btk-ból még kint a padon pörgesd át a garázdaságot, közokirat-hamisítást és a jogegységiket
Ha Be-t kérdez, akkor magánvád és fiatalkorú.

Ha a II. emelet 270 valamennyibe mész Sz. Ádámhoz, akkor pedig Isten meghallgatta az imádat :)! Ott igazából semmire is 2-est adnak! Menni fog. Ügyes leszel!
Ja, és az én szüleim is borsodiak :D :D
titokbaba
 
 


Én már itt vagyok anyuéknál és épp töltött paprikát eszem :D
Egész jól vagyok, bár bűnözöm, mert vettem cigit :(
Ja és képzeljétek reggel az orvosom vett fel és megvizsgált, és elmondta, hogy ez nagyon jó, hogy nem véreztem el így sokkal gyorsabb a felépülés, és, hogy nagyon pici a terhességem nem kell vakummal kiszedni, csak kanállal (már bocsánat, hogy ide csak így megírom), de erre is azt mondta, hogy az is jobb!!!!
Meg ezt nem úgy kell felfogni, hogy hormonálisan nem jött össze, mert azzal nincsenek gondok, mert megnézte most nálam, hanem nem jött össze valószínűleg eléggé a két sejt...Ez nem megismétlődő elhalt terhesség, és ennek örültem.Ja és lehet ezért Kedden haza jöhetek!!!!
Bocsi, hogy így leírtam, de most megint megnyugtatott és ez olyan jó!!!!
Na megyek!!!
Legyetek jók!!!!!!!!
csip-csip18
 
 


Csip csip hamar épülj fel lelkiekben, és testileg is. Akkor tuti hamar babás lehetsz megint. Töltött paprika húúú de fincsi.

Lányok aki terhesség mellett tanul, nagy tisztelet nekik!! Nagyon ügyik vagytok.Kati, Titok.

Bei én szerdán megyek a kombi tesztre, de ma felhívtam a dokkert, hogy mégis lesz vérvétel vagy nem? Erre nem adott egyértelmű választ mert hogy lombik, és igy is meg kell csináltatni az amniocentézist. Szóval azt mondta megpróbálja, de nem bizti hogy a gép el fogja fogadni. Most olyan ködös nekem ez az ügy. Majd megírom mi volt.

Pandi ez rettenetes :( :(

Kép
Kép
pancsi76
 
 


Bei!
Hm,Izussal vagy 3szor tuti voltunk 4Dn 8) Egyszer anyóst ezzel leptük meg a szülinapján,aztán nővérem is eljött velem egyszer.Egészségpénztárra tudjuk fizetni,meg mindenki a családban,így nem volt nagy "kiadás".Meg olyan jó volt bekukkantani!
A 12.hetire meg jön a férjem is,itt látja majd először,akkor lássa már rendesen :wink:

Pancsi!
Ezt most én se értem,h mi köze a vérvételnek mindehhez,de majd kiderül!Bár lehet h az is vmi kockázati tényező a gép szerint h lombik,passz!

Csipcsip!
Örülök h jobban,szerintem simán hazaengednek holnap estére!!!

Nekem most se lesz fogadott szülésznőm azt hiszem,de egy nagon aranyos szülésznőt osztottak mellém!Mivel a 2.ra nagyobb az esély h megint császár,így nem is nagyon lesz rá szükségem....sanos :?

annus11
 
 


Annus pontosan eltaláltad. Amikor megtermékenyítették öket egy vékony tűvel szúrták meg őket, és juttaták be a hímivírsejtet. Mivel csak kettőt tudtak leszívni, nagyobb az esély a megtermékenyitésnek ha ezt a módszert használják. Lehet hallottad is a nevét ez az ICSI. És mivel ő ICSIS bébi ezért gondolják hogy megsérült a genetikai állománya. Ezért nem elég hogy parázok ők is paráztatnak. De minden kiderül szerdán. Drukkoljatok nekem egy kicsit.
Na most már elteszem magam. Pá drágáim..

Kép
Kép
pancsi76
 
 


sziasztok,


én túl vagyok a down szűrésen, minden eredményem jó. :) vagyis mindenre azt mondták, szép, szép..és ezt a vérvétel is alátámasztotta.. :) egy élmény volt lányok, látni az én kis picikémet..már 62 mm.:)
ééés, tippeltek nemet is, kisfiút mondanak most. :) de ebből még lehet lány is, de azt mondta, nagyon kisfiús, láttunk kukinak tűnő valamit is. :)

holnap apukámat műtik sérv miatt, így anyukám most itt van. majd megyek be hozzá a kórházba.

mutatok fotót a picimről: épp a fenekét illesztgette ott nekünk.. :) Kép

nagyon édes. :)
holnap még jelentkezem, és reagálok mindenkinek, most nagyon fáradt vagyok..

puszi :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok Lányok!

Henne: óriási gratula!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D És tuti fiú lesz!!! Nálad már akkor ezt éreztem,amikor az előző UH fotót mutattad! :-)
Hol voltál genetikai Uh-on?

Zsanimanó: Teljesen egyetértek veled,én is sokat gondolkozok ezen,milyen igazságtalan az Élet! Mi itt parázunk,hogy minden rendben legyen,amíg mások nagy lelki nyugalommal mennek abortuszra!

:cry:

Egész nap pihentem,mert iszonyatosan fáj a hasam alja... Rettegek,hogy elhalt a babám! :-( 1 hete még élt... Ne haragudjatok,hogy ilyeneket írok... Csak nem értem,miért van ez. Nagyon szomorú vagyok... A sok idegeskedés és sírás... köszönhetem magamnak!

Cicus

Kép
cicus78
 
 


Henne gratulálok :!: :lol: :lol: :lol: Cicus lehet hogy csak a ciklus miatt van,ha nincs vérzés akkor nem lehet gond :cry: Ne idegeskedj mert az rosszat tesz.jó éjt mindenkinek :)
t katinka
 
 


henne!
ez óriási!
én is, én is, én is :!: :!: :!:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szép jó reggelt!

Titokbaba!
Köszi a tippeket. :)

Henne!
De jó ez a kép! :) Nekem mindig annyira furi, hogy ilyen gyorsan fejlődik - az ember lánya fel sem fogja.... :lol:
Remélem, apukáddal is minden rendben lesz.

Pancsi!
Szorítok, hogy elfogadják a kombinált teszt eredményét, s ne legyen szükség az amniocentézisre. :)

Cicus!
Csak pozitívan! :) De tényleg. Sokat számít, mi az, amire "ráhangolod" magad. :) Nem lesz semmi baj.

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Henne!

Gyönyörű a pici babád!!!!!Gratulálok,örülök h minden rendben!!!!Huuu,ilyen hamar láttak már vmit!De jó lenne ha mi is hamarabb tudnánk meg,bár tudom ilyenkor még nem biztos,de Izával majdnem félidőig titok fedte a lába közét...kis szégyenlős volt 8)

Pancsi!
Aha,hallottam már az icsiről.De szerintem ezen kár is aggódni!!!Minden rendben lesz,szépen megtapadt az a baba és nincs fele semmi gond!!!Max nem csináltok kombinált tesztet,annyival is kevesebb vizsgálat amin idegeskedni lehet :wink:

annus11
 
 


Jó reggelt lányok!

Cicus! Ne félj. ha nem vérzel nincs gond . Lehet attól is fály a hasad alja,mert nyúlnak,tágulnak a csontjaid. Nekem azt mondta a dokim,hogy lehet ilyen hogy fály a hasam és a derekam,akkor ne ilyedjek meg,mert az a csontok tágulása miatt érzem. Nem mindenki érzi,de van aki igen. Vag ylehet megerőltetted magad.pl: sokat gyalogoltál,vagy takarítottál ilyesmi. Akkor a pihenéstől elmúlik. remélem mára jobban vagy!!!

Annus: Igy már érthető :) Így én is tuti mennék. Nekem sajna az ilyen 15-20 ezerbe fog kerülni és utaznom kell érte 80 km-t.

Henne:Gratulálok a jó eredményhez! Olyan széééép!!!!! Ez a kép is 3D(4D)-vel készült? Szerinted 2D-vel is tudnak tippelni? Apukádnak jobbulást.Minden rendben lesz vele. Az én apumat már műtötték sérvvel.

Csip-csip! Örülök,hogy "jobban vagy" és megnyugtattak. Hidd el nagyon gyorsan lesz újra baba. A helyedbe én is bűnöztem volna.:) Ennyit megengedhetsz magadnak, csak ne vidd túlzásba! :)

Velem nem történik semmi. Unalom és meló. :( Persze kicsit hiányzik a pörgés,főleg most,hogy ilyen események vannak nálunk is az idő miatt. Már vagy 20x vonulhattam volna a tűzoltókkal én is,de már nem lehet. :( :) Olyan rossz otthon ülni,feküdni a tv elött,de ez van.Ennyi áldozatot megér. :)

Kép
bei
 
 


bei írta: Olyan rossz otthon ülni,feküdni a tv elött,de ez van.Ennyi áldozatot megér. :)


Bei!
Én annyira szívesen ülnék, feküdnék a tv előtt. :) :) :)

Henne!
Tényleg jó, hogy "sejtitek" a nemét. :)

Tényleg - persze, az a fontos, hogy minden rendben legyen - de ki milyen nemű gyerkőcöt szeretne?
Az én párom nem tipikus férfi: ő két lányt... :) :) :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára katinkababa 2010.05.18 07:12-kor.

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Henne nagyon édes tökre úgy néz ki már mint egy igazi kisbaba. Nagyon arányos. Gratulálok hogy te már túl vagy rajta.

Cicus ejnye-ejnye nem ilyenre gondolni!!!! Biztos a méhed húzódik. Mit érzel mensis görcsöket? Nem akkor meg gondolj arra hogy belül növekszik és azért feszül. Nekem is szokatt, és szúrkálni is szokott. De lányok belegondoltatok abba hogy hetente- kéthetente majdnem megduplázódik. Szóval semmi para.

Annus köszi a megnyugtató szavakat. Remélem így lesz.

Katibaba én is bízok benne, de már nem tudom mi lenne jobb. Megcsináltatni vagy nem. A lányomnál megcsináltattam, végülis nem egy nagy történet. Úgymont semmiség. Csak az izgalom nagyobb.

Kép
Kép
pancsi76
 
 


Pancsi!

Persze, gondolom azok után, amin keresztülmentetek a babáért, már nem attól a tűszúrástól félsz. Inkább azoktól a negatív dolgokról, amikről olvas az ember.
Egyébként hidd el, nem lesz semmi baja a babónak - se így, se úgy. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


jó reggelt!

Kata!
nekem olymindegy, hogy kisfiú vagy kislány lesz... de hogy a neve Áron, az tuti ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


-j- írta:nekem olymindegy, hogy kisfiú vagy kislány lesz... de hogy a neve Áron, az tuti ;)


Egyik ismerősöm a cicájával volt így. :) A lánymacskának is fiúneve lett. :) :) :)

Akkor szorítok a kis kukisért! :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


:lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Cicus! Óriási változások zajlanak odabent! A fájdalom szerintem - persze nem a túlzott fájdalom - valamennyire normális, nyúlnak a szalagok, alkalmazkodik a tested a változáshoz.... Ne idegeskedj, mert az lehet, hogy többet árt. Szedj magne b6-ot, az enyhíti a görcseidet, és próbálj nyugodt maradni. Szorítok!

J! Hát ezen akkorát röhögtem! :lol: :lol:

Pancsi! Húú, szegénykém, nem csodálom, hogy aggódsz! De minden rendben lesz!!!

Henne! jaj, de jó! Gartulálok a jó eredményekhez!!! És nagyon tündéri a fotón a bébi!

Titokbaba! Húú, ez nem egy kismamabarát foglalkozás. (bár lehet, hogy csak én gondolom így.) Biztos írtad már, de hogy tervezed, meddig dolgozol?
blúmi
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is itt vagyok, olvastalak is benneteket a múlt héten, de a rossz hírektől annyira kikészültem, hogy ... Szóval beletelt pár napomba, amíg összekanalaztam magam.
Csip-Csip és Panndi nagyon sajnálom, nagyon mélyen átéreztem a dolgot. Gyakorlatilag 2 napig csak bőgtem és senki sem tudott megnyugtatni. De a hétvége végül segített a párom, anyukám, anyósom és a barátnőm kezelésbe vették a lelkemet.

Egyébként mi tegnap voltunk UH-n és minden rendben volt, 2 hét alatt 11mm-ről 27,7mm-re nőtt a kis tücsök és már mozgott a keze és a lába is, óriási usziban volt odabenn. Apa is megnézhette, ami külön jó volt mert tegnap volt a 35. szülinapja.
Ma vérvételre kellett mennem a Jánosba, legközelbb 7én kell mennem és előtte 1 héttel időpontot kell kérnem az Istenhegyi útra az integrált tesztre. Én szeretném ezt a vizsgálatot és a doki is javasolta, és az egészségpénztárra majd elszámoltatom. Egyébként kértem a dokit, hogy írjon javaslatot a háziorvosnak betegállományra, mert úgy néz ki, hogy ki kellene mennem 3 hétre Bukarestbe a munkahelyemről és ehhez most nagyon nincs kedvem és erőm. Menjen most már más! De egyelőre még nem akarom megmondani, hogy miért nem mennék, az esküvőszervezésre meg nem hivatkozhatok.

A múlt héten borzalmas hányingereim voltak, de hétvégére csillapodott és ma is elég jól vagyok.

Cicus: ne izgulj a kisebb görcsök miatt, ahogyan Bei is írta ez a méh tágulástól és a méhet tartó izomszalogok nyúlástól van. Hétről hétre duplázódik a picik mérete ezt a méhünknek is le kell követni. Anyós miatt meg nem izgulni! (Bár nekem ebben óriási szerencsém van, gyakorlatilag lett egy 2. anyukám).

Henne: ez a fotó óriási!!! apukádnak jobbulást, ne aggódjatok a sérv műtét nem vészes.

Katinka: megy a drukk a vizsgára, de azt hiszem Titokbaba nagyon jól összefoglalta lényeget. Én annak idején a 2 emeletre mentem :D

Pancsi: nem lesz baj a teszttel és az eredmény téged is meg fog nyugtatni!

Mindenkinek szép napt és kitartást, a tavaszi tél már nem tart soká, hétvégén már 24 C és napsütés.

Ja a múlt heti kinorulásom után úgy döntöttem, hogy nem olvasok semmit a neten, hanem a kishúgom (a barátnőm húga) doktornéni, és ő mindne héten elmondja, hogy éppen mi történik és megmagyarázza a velem történő dolgokat. És ez egyelőre nagyon jól működik. :D

cicóka
 
 


Sziasztok
Szedett valaki valaha antibiotikumot az elso trimeszterben?
Rondan felfaztam, es amoxicillin-t irtak ki.
3x1 500 mg-os.
Ki vagyok bukva... Eddig is feltem, mostmar nagyon felek, de a doki azt mondta, ha nem szedem be, baja lehet a babonak.
Help[!!!
:( :( :(
arvalany
 
 


Sziasztok!

Titokbaba, én is nagyon szarul voltam az első 10 hétbe, úgyanúgy keltett a kicsi drága fiacskám napközbe igaz nem hánytam de iszonyat szarul voltam. Most meg azért aggódom mert szinte az összes tünetem megszünt, igaz a fiam azóta is ébreszt éjjel.

Katinkababa, mintha csak a fiamról írnár mikor a szomszéd kissrácot írtadt. Még jó hogy mi családiba lakunk. :D Remélem a dokival meg tudjátok oldani a délutáni vizsgálatokat is. Fiú vagy lány? Hm amikor arra gondolok hogy még egy ilyen kis ördögfiókánk lesz akkor inkább lányt, de amikor meg arra hogy egy lányt hogy féltenék akkor meg fiút. Ráadásul mostanába csak lányok születnek körülöttem és egytől egyig hasfájósak (fiam nem volt az)

Blúmi, akkir írok egy privit.

Szülésznős kérdés: nem tudom hogy más kórházakba hogyan van, de Fehérváron van egy bizonyos hét (talán a 20.) amíg lehet fogadni orvost és szülésznőt is. Eddig csak úgy lehetett szülésznőt fogadni ha volt fogadott orvos is. Úgy tudom ez most már megváltozott. Én személy szerint úgy fogadtam szülésznőt (az első gyereknél) hogy megkérdeztem az orvost akit felfogadtam a szüléshez hogy kit ajánl. Taliztam a csajjal nagyon szimpi volt és gondoltam miért is ne. Így utólag nagyon örülök hogy öt választottuk. Persze lehet ismeretség vagy ajánlás alapján is.

Csip-csip,örülök hogy jobban vagy és a dokid megnyugtatott. Egy jó orvos mindennél többet ér.

Henne, gartulálok, most annyira de annyira irigyellek!

Cicus, pontossan úgy érzek mint te. :( Szerencsére nincs időm idegeskedni és sírni de este mikor csak fexem az ágyba pocimra rakom a kezem és csak azt mondogatom magamba, kapaszkodj kicsikém, minden rendbe.

Bei, hidd el 1-2 év múlva vágyni fogsz egy kis pihire, most próbáld a jó oldalát nézni.

-j-, szép neve lesz ha fiú ha lány :D Esetleg legyen Nóra ha lány, az pont a fórdítotja az Áronnak (nem tudom mi a rendes megnevezése ennek a nyelvtani fordulatnak). A fiam Áron és ha lányunk lesz Nóra lesz. Bár a fórdítottságra váletlenül jöttem rá.

madiani
 
 



Árvalány! Nekem volt első trimeszterben olyan bajom, amire antibiotikumot kellett szednem. Ráadásul valahogy az 5-7 hét táján. Nagyon be voltam tojva, de a háziorvos megnyugtatott, hogy ez nem árt a babának, nekem viszont szükségem van rá. Amikor a nőgyógyászom is azt mondta, hogy beszedthetem, akkor gond nélkül végigszedtem. És nem volt gond utána a terhesség alatt. Beszélj a nőgyógyászoddal is, hogy mit tanácsol! Várlak, hogy mi újság! (ja, és a ronda felfázás, emlékeim szerint alapesetben sem játék, nemhogy terhesség alatt! Vigyázz magatokra!
blúmi
 
 


árvalány!
nyilván ha az orvos tud a babáról, akkor csak olyat ír fel, ami nem okozhat bajt.
nekem bármit felírhatnának, beszedném... mert nem teheti meg a doki sem, hogy esetleg magzatkárosító gyógyszert ír fel (az nem mindig mérvadó, ami a betegtájékoztatóban van! bár azt írja, h " Terhesség és szoptatás ideje alatt minden esetben mérlegelni kell a kezelés várható előnyeit és lehetséges kockázatát." szóval tuti tudja a doki, h mit csinál)

madiani!
a Nóra szép név... de nem akarok olyan nevet, amihez tudok bárkit is kötni... amiről rögtön beugrik valaki... szóval próbálok olyan nevet találni, ami nincs az ismeretségi körben (se közel, se távol :)).
ezért az Áron, ha fiú, ha lány :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 



Koszonom lanyok
Igen, ez penicillin fele, vegig nyugodtan szedheto azt mondta a doki.
amugy azert is irok azoknak, akik hanynak, hogy emiatt tortent, hogy nem maradt meg bennem a folyadek, nem tudtam potolni. Igyatok nagyon sokat, nehogy igy jarjatok, 2 l minimum!!!!
Belolem tovabbra is kijon, a viz izet keserunek erzem, most is teat fozok, sok citrommal.
Ugyhogy en vagyok az oka, hogy a pici most gyogyszert szed!!!!
Igen Blumi ez nagyon szar betegseg, raadasul a hasam alja is gorcsolt, pont a babanal. Na ez volt az a pont, amikor kimentunk az ugyeletre!
Masnap voltam a sajat dokimnal is, o szepen elmagyarazta, hogy mennyire arthat a babanak.
Termeszetesen UH-t senki nem csinalt, ugyhogy meg 2 hetig aggodhatok!!!!!
Sziasztok
arvalany
 
 


árvalány!
ilyet le se írj, hogy "te vagy az oka"!!!
van ilyen, hogy az ember megbetegszik... és senki nem tehet róla!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Árvalány, nem te vagy a hibás!!!!!! És nem lesz semmi baja a babának! Igyál sok folyadékot, egyél sok leveset (persze ha bírod). Nekem veseköveim voltak előző terhességnél, görcsoldót szedtem terhesen nehogy megszüljek. Én se ittam eleget, ezért is aggódtak az orvosok. Nekem a bolti zöldtea (mármint az üditő) vált be, tudom hogy nem ásványvíz, van benne cukor stb, de ha csak ez ment le, örültem hogy ezt tudtam inni. Most meg a nagyon gyenge gránátalma szörpöt iszom (sok víz kevés szörp) a sima víz nagyon ritkán csúszik le.
Na meg aztán szoktasd is magad a sok folyadékhoz mert ha szoptatni szeretnél akkor napi 3l is le kell follyon!

madiani
 
 


j: Ez nagyon jó! :lol: Mi a párommal mind2-en lányt szeretnénk,és én az elejétől úgy érzem lány lesz, ezért nem is gondolkoztunk fiú neven. ha lány lesz,akkor talán Réka lesz,de még sok név van,ami tetszik. De ha fiú lesz az sem baj,csak minden rendben legyen rajta és meglegyen mindene az egészséghez. :)

Kép
bei
 
 


Sziasztok!

Árvalány!
Egyetértek a többiekkel, hogy az orvos nem véletlenül írta azt a gyógyszert és olyan dózisban - a lényeg, hogy mielőbb meggyógyulj. Ne hibáztasd és ne stresszeld magad. :) Minden rendben lesz, meglátod. :)

Cicóka!
Te is vigyázz magadra - a negatív gondolatok ártanak a babának. Csak ügyesen a vizsgálatokkal. :) Egyébként miért javasolták neked az integráltat?
Szép szülinapi ajándék lehetett az apukájának a babamozi. :) A következő alkalommal remélem az én férjem is láthatja majd Pöttyöt. :)
A vizsgával kapcsolatosan pedig a próféta szóljon belőled. :)

Annyira jó lesz túllenni ezen az egészen, s csak a babavárásra koncentrálni. Nem volt egyszerű évünk: munkahelyváltás, lakáseladás, költözés, albi, lakásvásárlás, felújítás, mellette a vizsgák és most a baba. De hát nem úgy szép az élet, ha zajlik???? :) :) :)

Mandiani!
Remélem a 10. hét elteltével nekem is elmúlik ez az émelygős dolog. :)
A Nóra egyébként nagyon szép név. Komoly, határozott, felnőttes - ugyanakkor amíg pici, aranyosan becézhető. :)

Bei!
Akkor szorítok egy tündéri Rékáért neked. :) Bár már ez a dolog eldőlt. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!

Henne!: Gratulalálok!!!

Pancsi!:Neked is szorítok!

Cicus!: Próbálj meg nem izgulni, bár bagoly mondja...
Én is állandóan para vagyok mindenért.

Lányok!
Én ma voltam első terhes tanácsadáson, ma kaptam kiskönyvet.
2 hét múlva 10 hetes uh a magándokinál. Ma kaptam laborba is beutalót. A terhesgondozóba 4 hét múlva kell vissza mennem. Addig ki aggódom az agyamat.


Mindenkinek szép és rókamentes napot kívánok.
Ja 14.30-ra megyek a tüdőgondozóba az allergiám, és asthmám miatt. Majd megírom mit mondtak. Sziasztok!

Zsani (8 hetes, 4 napos)
zsanimanó
 
 


Sziasztok!

Zsanimanó: majd várom a beszámolót a tüdőgondozóról. Nekem is van allergiám, és tavaly olyan akuttan jött elő, hogy szteroidos kezelést kaptam. Bár azt is hallottam már, hogy a terhességi hormonok közömbösíthetik az allergiás reakciókat. Ráadásul apukám is asztmás volt, és végül is annak szövődményeibe halt bele.

Árvalány: ne félj a gyógyszer miatt, a barátnőm az előző terhessége alatt kb két havonta kapott húgyúti fertőzést, pedig aztán elég gondosan járt el. Szóval szinte végig szedett gyógyszert és semmi baja nem lett a gyereknek. Nálad sem lesz gond, azt meg végképp felejtsd el, hogy Te vagy az oka. NO!

Julcsi: barátnőm fia is Áron, és nagyon szuper névválasztás lett a kölyöknek, bár nekem elsőre nem nagyon tetszett. Egyébként a tavaly született kislánya pedig Nóra. Pontosan az alapján a logika alapján, amit madiani is írt :D

Mi is kislányt érzünk, apája is lányra vágyik elsőnek és egyelőre az Eszter név a befutó. A fiúnevek közül eddig még nem találtunk egyet sem, amiben közös lenne a véleményünk, szóval ha kukis a kis Tücsök odabenn, akkor lesz még dolgunk.

Katinkababa: igazából nem tudom, hogy miért javasolta a doki, azt mondta, hogy az amnio után, ami ugye 100%os eredményt ad, ez a legnagyobb valószínűségű teszt a fejlődési rendellenességek kiszűrésére. Nem is érti, hogy a magyar terhesgondozásban miért ragaszkodnak még az olyan elavult módszerekhez mint az AFP és egyebek, hiszen ez sem kerülne többe a TB-nek, és mindenképpen egy újabb diagnosztikai módszer. Gondolom egyébként a korom is belejátszik a dologba, 1-jén leszek 34 és az első babát várom.
pusz

cicóka
 
 


Árvalány ne hibáztasd magad nem tehetsz róla az immunrendszerünk legyengül egykicsit és hamarabb összeszedünk mindent.Kingánál én is elég sokszor fel meg megvoltam fázva meg fertőzéseim is voltak pedig nagyon vigyáztam magunkra :!: :!: A miénk ha kislány akkor Adrienn ha fiu akkor Milán.Nekem hála kezd elmulni a hányingerem.legyetek jók és ne idegeskedjetek :wink:
t katinka
 
 


Sztem, de hangsúlyozom sztem azért az amnio nem olyan mint az AFP. Tudom hogy az AFP nagyon megbízhatatlan és elavult módszer de 0% a vetélés kockázata, viszont az amnio-nál tudtommal azért megvan az eséje hogy gond legyen. De kérlek javítsatok ki ha nem így van. Én egy ilyen vizsgálatnál attól félnék leginkább hogy ha ki is derül hogy semmi baja a babának valamit elrontanak és azért lesz baj. Na de senkit nem akarok ijesztgetni. Az eddigi ismerőseim akinek volt ilyen vizsgálat, mindenféle gond nélkül meguszták és bizonyosságot kaptak hogy nincs gond a babóval.

madiani
 
 


Sziasztok!!!

Jelentem minden a legnagyobb rendben és itthon vagyok :D
Tegnap este 8 kor felhelyezték a tágítót na az az amit senkinek nem kívánok, 10 perc múlva le is esett a vérnyomásom és azt hittem beszarok.Nagyon nagy görcsökkel járt, nekem legalábbis fájt.
Este semmit nem aludtam, kurva szarul voltam...
Délután helyett reggel 9 kor már a műtőben is voltam...
A dokim eszméletlenül rendes volt, végig ott volt míg be nem toltak a műtőbe mindent elmondott, aztán fel is ébredtem első keltésre...
Ott elmondta nekem, hogy a kis drágám nagyon hozzám volt nőve, vagyis nagyon de nagyon be volt ágyazódva!!!!Nehezen de kiskanállal kiszedte, és lehet még 1 hétig sem vetéltem volna el!!!
A legjobb az, hogy sikeresen egyben kitudta szedni és nem kellett annyit kapargálni, és nem nagyon sértette meg a hártyámat, szóval gyors lesz az épülés.6 hét helyett 4-5 hét múlva kell mennem hozzá!!!!!!!!!!
Szóval nagyon örülök ezeknek a híreknek :D
Pihenőn vagyok jövőhét Szerdáig, huuu jó sok...
Vérezni meg nem is vérzek sokat és görcsölni sem görcsölök
Szóval nagy kő esett le a szívemről.
Köszönöm a drukkokat még egyszer!!!!
csip-csip18
 
 


zsani!
de jó hogy írtad a tüdőgondozót!!!
kell kérnem pénteken beutalót. májusra ígértem vissza magam :o (a főorvosnő az ősszel leszidott, és szeretne félévente látni... miután az elmúlt 9 évben eszembe sem jutott, hogy menni kéne :oops: )

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Csip-Csip: nagyon örülök, hogy minden rendben van veled és abszolút pozitívan állsz a dologhoz. Nagyon szurkolok!

Madiani: igazad van, az amnionál van vetélési kockázat, de 100%-os bizonyosságot ad. Viszont szerintem csak akkor javasolják pont ezért az orvosok is, ha az egyéb vizsgálatok adatai nem egyértelműek.
Az AFP-re az én dokim is azt mondta, hogy elavult, ezért nem érti, hogy miért része még mindig a kötelező terhesgondozásnak, amikor a kombinált vagy integrált teszt jóval megbízhatóbb. TBnek tök mindegy lenne sztem, hogy mit támogat.
Egyébként a barátnőmnek tavaly jó volt az AFP eredménye, vagyis a referencia tartományon belül volt, de mivel az értéke közel volt az alsóhatárhoz és elmúlt 30, egy nagyon "okos" valaki azt mondta, hogy e két tényező együttesen a statisztikák szerint rosszat is jelenthet, ezért menjen amniora. Aminek egyébként 26 hetes korára lett volna eredménye - azért akkor már meg kell szülni a babát, ha baj van. Ezért végül úgy döntött, hogy elmegy az integrált tesztre kerül, amibe kerül. Jó lett az eredménye, ami ugye rövidebb időn belül megvolt, és végleg megnyugodott. Szóval így nem ment amniora.

cicóka
 
 


Sziasztok!

Cicus...ma hogy vagy???Azárt ha legközelebb ilyet érzel menj be a legközelebbi szülészeti központba vagy az orvosodad hívd fel, mert a nagy fájdalom nem normális :roll:
az is lehet hogy a front miatt fájt jobban a hasad, nem vagy erre érzékeny?

Henne...nagyon jó ez a fotó! :shock: :D Még nem láttam 4Ds képet a 12. hétről.tiszta emberi forma már.Aranyos!
Jó lehetett látni, és ami a lényeg, szupi hogy jó a genetikai eredményed! :D

Csip-csip....örülök hogy túlvagy a műtéten, és hogy jól sikerült.
Pihengess, és akkor 2 hónap mulva már biztos próbálkozhattok. :D

Mi jól vagyunk, csak ez az idő szörnyű, a kisfiam nagyon szenved itt bennt, már kimenne.
Nekem most nem fáj kicsit sem a pocim, és hányingerem is csak este volt, mert bepizzáztunk apával :oops: :D
Ma van a 3.házassági évfordulonk! :D Csak ma későig dolgozik, ezért tegnap voltunk kicsit kettesben kajálni.
Azért rittyentek valami fini vacsit mára :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsani!
Gratula a kiskönyvhöz! :) És remélem, minden rendben volt a tüdőgondozóban. :)

Cicóka!
Kíváncsi leszek, beválik-e a megérzésünk. :) Én is kislányra tippelek. :) Meglátjuk.

Mandiani!
Az AFP-ről valóban sokan azt tartják, hogy rendkívül pontatlan vizsgálat. Reméljük, minket majd nem ijesztget az eredménye feleslegesen.

Csip-csip!
Örülök, hogy minden rendben ment. Remélem, mielőbb újra a babások táborában üdvözöletünk.

Julcsi!
Akkor ne tessék elhanyagolni a dolgot. :)

Nekem is lesz még egy jelenésem az érsebészeten... :( Valószínűleg kompressziós harisnyát kell majd hordanom - nyáron negyven fokban tuti jó lesz. :(

Lovászkata!
Gratula a házassági évfordulóhoz. :) Nekünk júniusban lesz a 3. :)
Jó, hogy a rosszullétek nem nagyon környékeznek meg. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok...
Köszönöm szépen.Jól vagyok és nem is vérzzek annyira mint amennyire mondták, ebből nem lesz 1 hét menzi :)
Picit szomorú vagyok, mert pont tegnap szült meg a barinőm akinél bent lettem volna az elején aztán meg a párja maradt volna helyettem, de beindult neki 11 kor és fél 6 re megvolt Vanda:2550g és 48 cm!!!!!!!!!!
Helyettem az anyukája volt bent. De bánt egy kicsit, mert számított rám, de tudta, mi van velem...
Párom tegnap még elsírta magát és bízztatot, de neki nagyon fáj még eszméletlenül és Én ezt nem is gondoltam volna.Mikor belépet az ajtón könnyes szemmem adott át egy vörös rózsa csokrot.
Hihetetlen, hogy Én mikor megtudtam akkor voltam padlón, most, hogy túl vagyok rajta ő van totálissan a padlón.
Remélem hamar rendeződik ő is...
csip-csip18
 
 


Csip-csip!
A baj nagyon össze tud kovácsolni két embert, akik utána annál inkább tudnak örülni, ha pozitív híreket kapnak. :) Így lesz veletek is, meglátod.
Egyébként a férfiak sokszor nehezen mutatják ki az érzelmeiket, de belül ugyanúgy rettenetesen tudnak szenvedni.
De örülni is. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!
Jövök a hírekkel!

Megvolt a tüdőgondozó.
Hát elég fura humora van a dokimnak. Először elküldtek légzés vizsgálatra, mert már 3 éve nem csináltak. Jobban sikerült mint akkor. :-)
Aztán bementem a dokihoz és közöltem vele, kismami vagyok. Erre ő: Húúú, akkor nem adhatok hisztamint, mert két feje lesz a gyereknek... és közben röhögött. Majd az asszisztens nő rá szólt, " na de doktor úr!" Erre a doki: " Miért hisz ha hisztamint adok, legalább minimum két feje lesz. És megint röhögött. Gondoltam is magamban öreg létére milyen egy nagy seggfej. De túl vagyok rajta. Nasonex orrsprayt írt fel ,meg mondott orrcseppett is. Itthon nálunk már csak 19 fok van, és nem tudunk fűteni,(hőfokszabályozós lakás)ígyhát ma megyek anyósékhoz ott legalább meleg van és nem fázok meg, na meg nem fázok fel. Tegnap már csúnyán köhögtem. Jajj lányok!
Ma nem voltak terhes tüneteim, se hányinger se mellfájás, és ez szerintem nem jó jel. Remélem nincs baj. Ma bemegyek a munkahelyemre is van egy-két elintézni valóm. Nem tudom mikor jövök, igyekszem minél előbb!
Puszi csajok, kitartás mindenkinek!
zsanimanó
 
 


Hát Zsanimanó az az orvos tényleg egy segfej le kell sza...ni :x Nálunk szerencsére be lehet kapcsolni nem is birnánk a hideget nagyon fázós vagyok.Ne agódj biztos nincs semmi baj.Lovászkata gratulálok nektek a házassági évfordulóhoz :lol: :lol:
t katinka
 
 


Sziasztok lányok.

Most önző módon rólam. Sietek, mert a barátnőm megszült és megyek be hozzá az uzsokiba. Csenge lett és 3900g 59cm jött világra.
Rólam most értem haza a down szürésről. Minden rendben nagyon élénk volt. Hát még meg is könnyeztem ahogy ott rugkapált. Nagyon alapos volt a dokinő. Levették a véremet és csináltak kockázatelemzést is 1:6698 arány a dowra. Edward 1:4638.Pataura pedig1:49520 és ez nagyon jónak számít. Szóval nem parázok többet igérem. Még be is integetett nekünk a kis karjával. Ma vagyok pont 12. hétben ahogy avonalzóm is mutatja. De ő a méretei alapján 12hét4 napos. CRL:56mm. Nagyon boldog vagyok. És mindenkinek ezt kívánom. Egyébként rájöttem miért parázunk ennyit mert pl nekem nagyon nehezen jött össze, és féltem sőt olyan hihetetlen hogy itt van.
Jövök majd és rakok fel ufóbébi képet. Puszantyú..

Kép
Kép
pancsi76
 
 


Végre jó hírek!
Tökre örülök!
Már egy pár napja nekem sincsenek olyan borzasztó jeleim.Se cicifájás se étvágytalanság.Már én is töltöm a 12 hetet csütörtökön.
Kedden meg ultrahang és Down szűrés.Kicsit félek de remélem nem lesz semmi gond.Este mennek a méhecskéink Nógrádba.Elég durva ilyenkor a szállítás.Kicsit ideges vagyok ilyenkor.Elég hosszú az út és ráadásul éjszaka kell menni.Biztos én sem alszom csak ha már itthon lesznek a fiúk.
Mindenkinek kitartás és sok pihi!

hadedit82
 
 


Pancsi!
Micsoda jó hírek - mostmár tényleg ne izgulj. :)

Hadedit!
Neked meg szurkolok kedden - bár úgyis minden rendben lesz.

Egyébként olyan jó, hogy többen, akik már a 12. hét tájékán jártok, arról számoltok be, hogy múlóban a rosszullétek. Ezek szerint van fény az alagút végén... :) (Bár én még nem látom...)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: