Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Eclipse, mikor beszélsz a lakás tulajával?Reméljük megértő lesz, bár gondolom a hivatalos része miatt fog aggodalmaskodni, de szerintem ennyire átfogóan nem ellenőrzik a dolgokat.

Aranyoska, én is annyi pénzt el tudnék költeni már most. A férjem azt mondta, hogy attól fél, ha megtudom a nemét, akkor kész lesz a dolog.
De én még babonából nem vásárolok, csak nézegetem a sok csodaszép dolgot.

Csajok, ha már ilyen hivatalos dolgokról beszélünk.
Én tavaly augusztusban kezdtem a mostani munkahelyemen.
Ha mondjuk jövő héttől a szülésig itthon maradok táppénzen, milyen jövedelmet vesznek figyelembe a thgy, gyed, megállapításánál.
És hol kell ennek utánajárni pontosan?Az OEP-nél?

Kinga, kitartás a hányinger miatt, én már kezdem megszokni, és itthon igazából annyira nem is gázos, mert lepihenhetek, csak melóban.

Sziszzka, szerencsések vagytok, hogy nem kell sok mindent vennetek, nekünk kell, mert nagyon nincsen kicsi baba a környezetünkben, aki van, neki is kölcsönkapott holmijai vannak, amiket vissza kell adni.

Jaj, csajok azt el sem meséltem nektek, hogy szombaton vettünk egy babakönyvet, amiben mindent lehet vezetni, iskolás koráig, van benne képeknek hely stb...nagyon szuper, 18. szülinapjára megkapja
:D Kitöltve :D Ezt találtuk ki. :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Dorka..én úgy tudom,h a Magyar Állam Kincstárnál kell igényelni ezeket a dolgokat..aztán lehet tévedek...majd egy rutinosabb kismama talán tud biztosat. :?

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Én a Szinetár Dóra féle babanapllóba írok neki élénybeszámolót minden héten..és mellette abban is rengeteg jó olvasnivaló van.

Vásárlás:én sem szeretnék vásárolni babonából,de ami most akciós és anygon megéri,azt bizony kénytelenek vagyunk megvenni,mert nekünk is könnyebb így szépen apránként beszerezni mindent,mint egyszerre.Ha meg közeleg az idő már sok kiadásunk lesz,amúgy is.Nekünk a 4 falon kívűl semmink nincs...szóval bútor..stb. :cry:

Én szinte mindenre találtam tök jó oldalakat,ahonnan használtan ugyan,de a bolti ár töredékéért meg lehet venni rengeteg kelléket.

Vörösmacska:ha érdekel találtam még iker babakocsit is 20-30 ezerért :wink:

És mindenkinek üzenem.hogy babyruhák kb.30db-os pakkokban 6000.-ért meg ilyenek és gyönyörűek.Szerintem ebben a korban nem is érdemes mindenből újat venni,de tuti én is elfogk pár dolognak csábulni :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 

 
 

Aranyoska:ajánlom Neked ezt az oldalt is:www.vatera.hu
Itt aztán böngészhetsz :wink:

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Ott már ismerős vagyok...de azért köszike :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Aranyoska
Expresszen, és teszveszen is vannak jó dolgok ám! Én sokat teszveszezek amúgy, Marcinak szoktam ott venni dolgokat, és tervezem, hogy a tesónak is veszek majd ott rucikat.

Amikor Marcit vártam, életünk legnagyobb anyagi csődjét éltük meg éppen. Nagynénéméktől örököltünk ruhákat, babakocsit, játékokat, de azért így is sokmindent kellett vennünk, anyum azért sokat segített, pl. ő vette Marcinak a kiságyat. A dédik meg varrtak takarókat, baldachint :) Szopipárnát én varrtam magamnak :)

Amúgy túl sok cuccunk amúgy nekünk sincs ám :D

Marcinak pl. nem vettünk pelenkázót, de most szeretnék, az Ikeában néztem, 6990-ért,. Amúgy van kiságy is, 7990-ért. Nekem ezek a klasszikus rácsos, faszínű kiságyak tetszenek :wink:

Dorka
Igen, ebből a szempontból szerencsések vagyunk, hogy kaptunk dolgokat, és ehhez hozzájönnek még amiket időközben vettünk Marcinak. De a teszveszen tényleg vannak jó cuccok ;) És nem kell mindenből baromi sokat venni ám, nagyon hamar nőnek a törpék, főleg az első időben!


Ha gondoljátok előszedek ilyen babakelengye listát, meg mi kell a mamának szüléshez,meg a kórházba, a babának a kórházból hazajövetelkor, ezeket még régebben kaptam a védőnőtől...

szisszka
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm a kedves fogadtatást!:D

Sajnos én csak így délután tudok csatlakozni hozzátok, de azért örömmel olvasom, mi minden történik veletek.

Én is a rosszullevősök táborát erősítem, egész nap konstans émelygés kerülget, ami miatt egészen nehezemre esik bent a munkahelyem takargatni a kis titkot. Még nem mondtam meg bent, hogy babát várok.

Szerintetek mikor érdemes ezt bejelenteni?

dorka84: én úgy hallottam, hogy a mi 2010es babánknál az elmúlt év átlagjövedelmét, vagyis a 2009es évet veszik alapul. Azért ha valahol biztosabbat hallasz, szólj kérlek:)
Egyébként hol vettétek azt a babakönyvet?:)

szisszka: babakelengye listának én nagyon örülnék, szóval ha megtalálod...:)

Lányok! A genetikai ultrahang az a 12. heti ultrahang, vagy az egy extrán igénybe vehető, pénzes szolgáltatás?

:?:

Illetve lenne még egy kérdésem:

A menstruációm szerint, ahogy az lent is látható, most 10 hetesek múltunk már, de múlt héten a dokim azt mondta, 8-9 hetesnek tűnik a baba, ami az interneten található mérettáblázat szerint is valóságosnak tűnik.
Na most ha a menstruáció (és a védőnő számítása) szerint vesszük a terhesség korát, akkor a jövő hét szombaton (17én) elkezdenénk a 12. hetet. Ehhez képest a doki, a számításai alapján 29-re hívott be a 12 heti ultrahangra.
Azt olvastam, hogy a nyakredő méretének a 12. héten bizonyos cmnek megfelelőnek kell lennie. De attól tartok, ha túl későn (jelen esetben 12 nappal később) megyek, akkor sokkal többet fognak mérni.
Szóval kicsit bizonytalan vagyok, hogy mi alapján számoljam a terhesség korát....

Kép
mabkaja
 
 


Aranyoska- Köszi az oldalakat, megnézem őket :wink: Teszvesz, vatera, ezeken az oldalakon tényleg ki lehet fogni jó dolgokat :wink: Mondjuk én már a babakocsit kinéztem :oops: Chipolino Futura, nekem iszonyúan bejön....A párom kérése volt, hogy olyan legyen a kocsi amivel lehet futni :shock: Én mondtam neki, hogy ember, hát én a bazi nagy csöcseimmel örülök ha vonszolom majd magam, nem hogy még fussak :D :D :D De ő futni akar minden áron ( focista a lelkem) :D

Eclipse- Én is így tudom, hogy csak egy papír kell az Okmányirodától, amit aláír a tulaj és akkor ideiglenes lakcímre be lehet jelentkezni albérletbe is!Anyós pajtid akkor nem egyszerű....Az enyém sem, de 600 km-re lakunk, így nagyon jól kijövünk :D :D :D

Panny- Azért az, hogy a férjed sem beszél a saját Anyjával, azért az jelent valamit :shock: Neked feküdnöd kell még?Mert gondolom 3 gyerek mellett ez nem túl egyszerű :shock:

Panndi- Én is csak a szívhangnál tartok, mensi szerint 7+4-en vagyok, de mivel pontosan tudom mikor fogant ( március 1.), így igazából csak 7+3, az Uh szerint meg ma pont 7 hetes, mert tegnap írt 6+6-ot a gép :wink: Úgyhogy a 12.hét még nekem is messze van, de egész gyorsan telik az idő , így nem panaszkodom :D

Rita- Nagy gratula a picurkádhoz, aki már nem is olyan picurka :D

O.Agi- Én nagyon jól elvagyok egyedül, ráadásul a legjobb barátnőm itt, szintén otthon van a kisfiával, aki most lesz egy éves áprilisban, úgyhogy én nagyon jól eltöltöm az időt :D

Szisszka- Milyen beutalókat kaptál?Neked , mint tapasztalt Anyukának akkor az a véleményed, hogy a pelenkázó az szükséges??Mert nem tudom miért, de laikusként úgy gondolkodtam, hogy ha beszarik a gyerek ugyan el nem viszem a pelenkázóig, hanem ahol éppen vagyok, pl nappaliban az ülőgarnitúrán, vagy hálóban az ágyon fogom akkor pelenkázni :D Akkor lehet hülyén gondoltam :D Mikor használja ki az ember a pelenkázót?

Sophie- El fog telni gyorsan az a pár hét a 12.-ig :wink:

Kinga- Nekem is tetszett Erdély és az emberek teljesen mások, annyira közvetlenek, rendesek, nem olyanok mint nálunk a nagyvárosban ( Én Budapesten laktam) :wink:

Dorka84-Én is szerettem volna ilyen kis könyvet amiben a baba dolgait vezetni lehet, ki is néztem , Pocakosnapló a címe, de többe került volna a szállítási költség mint a könyv, így inkább vettem egy szép kis füzetet, kemény fedelűt és abba írom az érzéseimet, az Uh eredményeket, Uh képeket beragasztom ilyesmi, szeretném én is, hogy ha tudná majd nagykorában ez a kis lurkó, hogy mennyire vártuk őt :wink:

Mabkaja- Jobbulást a reggeli rosszulléteket illetően :wink: Hát nem tudom mikor jó bejelenteni, én már megtettem, mert itthon akartam maradni , elvileg van aki babonából a 12.hétig nem teszi, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie szerintem :wink:
Értem amit mondasz erről a 12 heti vizsgálatról, ezért nem nagyon szeretik a kismamák és a dokik is egyre jobban ezt az AFP vizsgálatot, mert ha nem jó időben veszik le, akkor tévesen rossz eredményt mutat, ami a szívinfarktust hozza a kismamákra...Mivel elég nehéz a fogamzás pontos napját meghatározni általában, ezért itt sem tudják, hogy mikor kell ezt egész pontosan végezni :roll: Itt nálunk nincs ez a vizsgálat, vagy is nem kötelező, az ember önköltségen elvégeztetheti :!:

Én locsolkodtam ma a kertben, meg lustálkodtam, ami miatt lelkiismeret furdalásom van, hogy Apjuk meg gályázik, így megfogadtam, hogy holnap megpucolom az összes ablakot :wink:

KépKép
gyancsi
 
 


gyancsi, mi babánk is március 1-én fogant, én is biztosan tudom :wink:

Én nem sürgetem az időt, nagyon élvezem, hogy újra van egy baba a hasamban, és mivel terveink szerint ez az utolsó előtti terhességem, ezért szeretném, ha sokáig tartana :) (Majd ha őt is túlhordom, mint anno Zsófit, akkor nem így fogom ám gondolni :lol: )

sziszka, igen, onnan kell kikérni, ahol házasságot kötöttetek. Én úgy szoktam, hogy írok nekik egy mailt, és rá egy hétre eddig mindig küldték a papírt.

vásárlás: nekünk kell pár dolog. Babakocsit is szeretnék, mert ami van, kölcsönbe van, és eléggé nem megbízható már. Hordozó is kell. Fruzsinak kell egy új ágy :) Na meg ha kisfiú lesz esetleg, akkor egy teljes ruhatár, mert a lányoknak minden ruhájuk elég csajos :)
Vendég
 


Sziasztok! Megjöttünk az UH-ról. :lol: :lol: 7 hetesek vagyunk.
Mindkettő Babucinknak dobogott a szívecskéje, olyan megható volt!!!!! Kép

A babánk 1,2 cm-es, B babánk 1 cm-es, ő egy kicsit kisebb, meg úgy helyzekedett, hogy ebben a vetületben elég nehezen volt fotózható, de azt mondta Tanár úr, hogy vele sincs semmi gond. Férjem is bent volt. Két hét múlva szerdán megyünk ismét.
Elevitről (már két kiló feljött és ezt el szeretném kerülni). visszatérek a Femibionra és mivel kevés a vasam, írt fel hozzá Ferro-follgammát.

A baba
Kép
B baba, a nagyobb karikában van ő, elég homályosan látszik
Kép

Maccs
vörösmacska
 
 


Gyancsi!

Te miért maradtál otthon? Előírták, agy csak szerettél volna pihizni?
Hat en kicsit babonás vagyok, főleg hogy van ez a kis mizéria a hetekkel:(
Azért óvatosan az ablakokkal, nehogy elfáradj. Én mondjuk mozogni is nehezen bírok, szóval le a kalappal előtted.

Vörösmacska: tündériek a kis babók, olyan jó érzés a "fotót" szorongatni róluk:)
Én is vashiányos vagyok, de a dokinál végül elfeledtük a gyógyszer felírását, ugyhogy azt mondta, míg nem találkozunk szedjek Krauterblute-S szirupot. Valaki hallott már róla valamit?

Kép
mabkaja
 
 


Sziasztok!

Vörösmacska: gratulálok az ikrekhez! Mi is nagyon szeretjük nézegetni a férjemmel a babánkról a képet, azon 8 hetes és 1 napos, ma 10 hetes és 3 napos. A 12. héten megyünk a következő uh-ra már nagyon várjuk, reméljük minden rendben van és az újabb képet is nagyon várjuk már!

Szerdán voltam vérvételen, a terheléses vércukormérés borzasztó volt, mert a végére már nagyon éhes voltam. Meg már voltunk a védőnőnél is.

Tudnátok nekem segíteni? Ma megfájdult a fogam, sajnos. Így babával kaphat az ember a dokinál érzéstelenítőt van valamilyen kifejezetten kismamáknak? Mert még véletlenül se szeretnék rosszat a picurinak, de sose bírtam még a fúrást se érzéstelenítő nélkül. És ha még ennél is jobban fájna ilyemkor lehet bevenni valamilyen fájdalom csillapítót vagy nem? Ha nem a picuriért kibírom. Ha igen milyent?

Köszi szépen! Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
start7
 
 


Vörösmaccs- Nagyon nagy gratula, fantasztikusak a fotók a duóról :D

Mabkaja- Hát én eleve úgy terveztem, hogy nem sokáig szeretnék dolgozni, 2 állásom is van és hát egyik sem túl jó egy terhes nőnek szerintem.....Az egyikben rendelőkből hozom el a véreket amiket levesznek a betegektől, azaz egy nap bemegyek 40 különböző rendelőbe, ahol ott ülnek a beteg, krákogó, prüsszögő emberek, nem igazán szeretnék semmit elkapni :? A másik helyen, a repülőtéren ott meg folyamatosan hajolgatni kell, meg emelgetni néha 20 kg-os dobozokat és hát több, mint egy év várakozás után nagyon nem szeretném ha bármi történne :roll: Csak a nődoki még kicsit húzódozik az ügytől, nem értem miért.....De 2 hét múlva majd meggyőzöm a fickót :D

Start- Én úgy tudom, hogy lehet kapni érzéstelenítőt, Lidocaint terhesen is :wink:

KépKép
gyancsi
 
 


Sziasztok!
gyancsi nagyon köszi a választ!
Puszi

Kép
Kép
start7
 
 


Lányok, nálam mindenki csak idősebb, mármint a babája. Már mindenkinek van kiskönyve? Azt mikor kapjuk meg? A védőnőtől, ugye? Nekem még nem mondta a doki, hogy mehetek védőnőhöz. Az mikor szokott lenni?

Angie, már akartam írni, hogy ha még nem tudod, Eszterrel és a kisbabákkal sajnos szörnyű dolog történt, a BMC-s topikban leírta.

Köszönöm a gratulációkat!

Vásárlás, hát nekem két lánytestvérem van és mindkettőnek van már egy-egy porontya és mindent megtartottak nekem. Ruhák, egyéb kellékek tömkelege. Szerintük egyáltalán ne is vegyek ruhákat, mert van egy csomó olyan, ami nem is volt a gyerekeken, de hát biztos fogok venni, ahogy ismerem magam. :lol: Ágy is van, kettő is, de férjem asztalos, tehát pelenkázó, vagy polcok, szekrények, ami kell az átalakításhoz az nem gond. (Ha kell jó asztalos Budapesten és a környéken, szóljatok :wink: ) Mert hát két újszülött, illetve két gyerek fogadása nem kis átrendezést, átalakítást igényel a házban :roll: . Babakocsit nem akarom előre megvenni, csak az utolsó pillanatban, de ha nem ikrek lennének, akkor az is lenne vadiúj kölcsönbe :roll:

mabkaja én erről a Krauterblute-S-ről még soha nem hallottam :?

Hát ez az AFP meg ilyen-olyan kombinált vagy intergált tesztek ebben nekem is még ki kell igazodnom, mert egyelőre még nem vagyok képben, hogy mi mikor van és melyiket érdemes. Azt tudom, hogy az Istenhegyi Géndiognasztikai központban csinálnak fizetős vizsgálatokat, de nem tudom mit vált ki és mikor kell, de az elkövetkezendő időkben ennek jól utánajárok.

Maccs
vörösmacska
 
 


sziasztok, lányok!

én is megjöttem az UH-ról, van szívhangunk és 1,1 cm-es.:) 7 hetes, ahogy tippeltük is. menszi alapján 8.

a fotónk:)
Kép

szigorú pihenésre itélt a nődokim, azt mondta, nem bánná, ha nem mennék vissza dolgozni. 2 hét múlva kellene mennem, de mivel akkor nem lesz, 3 hét múlva kell mennem.. az még olyan messze van..:(

eclipse: nekem annó a tartózkodási hely bejelentéséhez elég volt az adásvételi szerződést vinni, kérték is. Tavaly, vagy tavaly előtt jelentkeztem be.

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


mabkaja, a hetekkel ne törődj! Nekem Zsófi végig kisebb volt, mint a mensi alapján számított kor, ez nem számít! :)

vörösmacska: gratula az ikrekhez :) Nekem csak négy hét múlva lesz kiskönyvem, addig nem kell sehova :) Nálunk a 12. heti genetikai UH-ra kell csak, de az még odébb van.
Vendég
 


Pandi!

Köszönöm a biztatást:D

Gyancsi: Jól értem, hogy te nem is itthon (Mo) várod a babát?
Megértem, hogy kát meló mellett úgy dontottel, hogy otthon maradsz.

Vörösmacska: engem a doki a magzati diagnosztikai kp-ba kuldott.fizetős és elvileg 1 hét, mire kiértékelik a mintát. Állítólag a kombinált teszttl az anya véréből 83 %-an szűrhető a down-kór

Kép
mabkaja
 
 


Henne!

Miért kérte a doki a szigorú pihenést?

Egyébként gartula a szépséghez!!!!

Kép
mabkaja
 
 


Elegem van a rosszból... :( :( :( :x :x

Remélem most már csupa jó dolog fog történni,mert kezdek besokalni.Kb. 2 hete temették el egy nagyon jó ismerősömet,aki egy 36 éves 2 gyerekes anyuka volt.Most kaptam a telefont,h elment az egyik barátnőm is(26 évesen) :cry: :cry: :cry: :cry:
Beteg volt,rákos,áttétes...várható volt,h szegénnyel ez fog történni és lehet,h neki ez már megváltás is volt,de erre képtelenség felkészülni.

Csajok..teljesen el vagyok keseredve.Tudom ez nem ide illő téma,de párom dolgozik és valakinek mesélnem kell róla :cry:
Lucuzs...te lehet,h ismerted is.

Isten nyugasztalja!!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


sziasztok!

hú, jól felpörgött a topik! ezt már szeretem! :) csak válaszolni győzzek...

mabkaja, a munkahelyen azért érdemes bejelenteni babót, hogy tisztában legyenek azzal, hogy veled már nem tehetnek meg akármi! tudd, hogy mivel babát vársz, erre orvosi bizonyítékod is van, védett vagy, pl. nem rúghatnak ki! ;)

a másik kérdésedre a válaszom, hogy a fogamzás napját nem mindig lehet tudni pontosan, így az első uh vizsgálatok arra vannak, hogy belőjjék a pontos terhességi kort! tehát, ha a dokid akkora rendelt a 12. hetire, amikorra, akkor ne aggódj, a tarkóredővel nem lesz semmi gond! biztosan jól számolta ki a 12. hetet! ha pedig valami eltérés van, akkor úgyis tovább vizsgálgatnak, de úgysem lesz! ;)

egyébként az AFP (egyébként teljesen már vizsgálat!) a 16. héten van (igaz, ez is a down kór kiszűrésére van...), egy vérvétel formájában! de tényleg elég nagy a tévedés veszélye, szóval külföldön már nem is csinálják, ahogyan gyancsi is mondja!

vörösmacska, nagyon édesek a babóid! :)

nekem még egyetlen uh vizsgálatom sem volt, se képem, se kiskönyvem, semmim! :S szóval nem vagy elmaradva... egyébként mi kb. egyidősek lehetünk! én is 7 hetes vagyok, csak talán 2 napos;)

henne, a te kisbabód is nagyon cuki! :)

start, szerintem algopirin engedélyezett, persze csak indokolt esetben, de a fogorvos adhat lidocaint, mivel az helyileg hat! szerintem abból nem lehet gond! én így hallottam! ;) remélem, hogy nem súlyosbodik a helyzet!

dorka, ha a munkahelyed TB kifizetőhely, akkor rajtuk keresztül is tudod intéztetni a TGYÁS, GYED juttatásokat, amik mindig a tavalyi év átlagkeresetéből kerülnek kiszámolásra, de a GYED maximalizálva van, idén bruttó 102.900 Ft/hó :S nem egy nagy pénz... szerintem az OEP tud felvilágosítást adni, személyesen még pontos összeget is megmondanak! a magyar államkincstár a GYESt és a családi pótlékot folyósítja!

vásárlás, majd, ha kiderül a baba neme, akkor talán elkezdek beszerezni pár dolgot, de nem viszem túlzásba, mert Benimnek elég sok unisex holmija van, szóval csak tényleg a rózsaszín cukimuki cuccok kellenek, ha kislányka lesz! :D babakocsinkat szeretném lecserélni, majd meglátjuk, hogy mit sikerül intézni!

most megyek, vízszintesbe helyezem magunkat! :)

jó éjt mindenkinek!

bocsi, hogy ennyit írtam... :oops: :roll:

sophie27
 
 


aranyoska, nagyon sajnálom a barátnődet! nyugodjon békében! :(

sophie27
 
 


Jó reggelt! :)

Jó sokat írtatok! :shock:
Megyek visszaolvasni! :D

szisszka
 
 


Jó reggelt csajok!!! :)

Már bent szürcsölgetem a reggeli kakaómat, de mivel a tegnapi napot kihagytam, gondoltam ma Veletek kezdek!!! Tegnap meló volt ezerrel, este pedig kipurcanás.

panndi - és az a szűrés csak annak is ingyenes, akinek kor alapján nem előírás, hogy elvégezzék? Mert még nem volt a 34. szülinapom se, de én meg szeretném nézetni.....
Hányások - kitartás panndi, már kifelé jött a málnásból, a tünetek nemsokára eltűnnek :wink:

henne - tüneteid múlóban? Szerintem nem is bűnözés, ha az ember kíván valamit, aztán jóízűen megeszi. Elvégre ez nem egy fogyókúrás tábor :lol:
Gyönyörű a babócád!!!!! Látott valamit a doki, hogy mondta, hogy szigorú pihi? Vagy vannak még tünetek?

mabkaja - üdv!!! Én csak azt tudom, hogy a szülészet és a gyermekágyas osztály fel lett újítva. Szülőszoba, műtő nagyon korszerű, jó a koraszülött ellátás is. Én jöttem a dokim után, nem itt szültem, ezért csak ennyi az infóm.
A bejelentést munkahely válogatja. Rossz esetben a 12. hét után. Ha jó a viszony, akkor lehet előbb is, csak hogy tudják, miért tünedezel el vizsgálatokra, ha úgy adódik.
12. heti az egy genetikai uh, megmérik a baba nyaki redő vastagságát, szemügyre veszik a végtagjait, gerincét, szóval, mindent, amit csak uh-val lehet. Magán dokinál kell csak fizetni érte.

terhesgondozás - dettó ugyanaz, ahogy panny írta.

dorka - reméljük, a kúp hatásos lesz!! Mire uh-ra mész, tényleg egy kész, de még ici-pici babácskát fogsz látni :lol:
Dorka, szerintem nem számít, hogy táppénzre mész, a fizu alapján kalkulálnak. Ráadásul mintha lenne vmi olyasmi, hogy az előző naptári év szerint....

eclipse - szuper a vonalzód!! :wink: Babuciról a 12. hét betöltése után lesz csak?
Hajléktalan babóca :lol: Szerintem az állandó lakcímet illetően hódmezővásárhelyi lesz. :)
Babócával meddig maradhatsz otthon? Csak mert írtad, hogy hamar vissza kell menned.

aranyoska - gratula a 12. héthez!!!!!! És részvétem.....

gyancsi - igen, én lennék az. De ne hozz zavarba :oops: :) Panny szövege szenzációs volt mindig is. Kár, hogy gyakorlatilag vége annak a topic-nak. Nagyon ritkán ír be valaki... :(
Na és igen, maradj csak otthon pihizni!!! Kemény már az a munkarend, ami neked van / volt.
Én kihasználtam a pelenkázót. Minden kéznél van, ami a peluscseréhez, ruhaváltáshoz kell. Mert hogy mikor kibontja az ember, időnként előfordul, hogy nahát, a body is kaksis lett, stb. Este fürdetés után ott rendbetétel, éjszaka is, ha szopi után kaksi van, szóval nekem nélkülözhetetlen.

munkahelyen mit tudnak - az a helyzet, hogy tegnap már egy pasi is gratulált a picihez, mert akkora a hasam, hogy nem igazán lehet letagadni. Szóval én csak a 2 főnökömnek, meg 1-2 kolléganőnek mondtam el, akikkel jóba vagyok, de szerintem már látják a többiek is.....

ritya - gratula az uh-hoz, a szívdobogáshoz! :lol:

agi - a tartós egyedüllétet én sem bírom. Depis leszek. Már ez a 3 hét is necces volt. Szerencse, hogy Ti itt voltatok nekem :)

szisszka - nekünk egyszerűbb, mert az első gyerkőc után akad egy-két dolog :lol: . Tényleg max 1-2 új ruha, persze ha lányaink lesznek, akkor kicsit több :lol:
Házassági anyakönyvi kivonat - jó, hogy mondod....majd időben elkezdem beszerezni - persze nem most, mert az bonyolult. Múltkor is hülyét kaptam. Mivel külföldön házasodtunk, azt hiszem valami bevándorlási hivatalnál kellett megkérnünk. Őket pl. felhívni telefonon......huh.......

vörösmacska - nagy-nagy gratula A és B babócához :lol:
Dokim nekem azt mondta, hogy a 12. hetes uh-ra legyen meg a kiskönyv.
Az Istenhegyi honlapján azt írták, hogy a 12. heti vérvizsgálatos, uh-s kombinált teszt 95-97%-os valószínűségű, pontosabb, megbízhatóbb, mint a nyaki redő mérés a 12. héten és a 16. heti AFP. Szerintem genetikai uh és AFP vizsgálat kötelező nálunk. De lehet, rosszul tudom, és ez a kategória már nem létezik :lol:

Na, mostmár ideje megkezdenem a munkát. Pusszantás mindenkinek!!! Ha tudok, napközben is benézek.

mikegirl
 
 


jo reggelt kismamik!:)

vörösmacska: gratula az ikrekhez!:)

start: az én férjem orvos, és azt mondta ilyenkor Panadolt lehet bevenni terheseknek, ezt mondta a nődokim is. Az algopiryn valamit okozhat a babának, de már nem tudom, hogy mit.

mabkaja: azért kell pihennem, mert volt már egy spontán vetélésem, és ebben a terhességemben is volt már kétszer barnázgatásom.


egyébként még én sem voltam védőnőnél. Azt mondta tegnap az orvosom, ha vissza megyek 3 hét múlva, akkor majd küldözget vérvételekre, vizsgálatokra. Most nem akar ezzel fárasztani, inább pihenjek. végülis 3 hét múlva leszek kb 10 hetes uh alapján, talán akkor is elég felkeresni a védőnőt.:)


aranyoska:sajnálom a barátnődet! nyugodjon békében:(
remélem, a babód hamarosan majd enyhíti a szomorúságodat..

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Tök jók ezek a könyvek, amiket írtok! :wink:

Én nem írtam ilyet, de az uh fotók ugye el vannak téve :D
Meg csináltam egy dobozkát Marcinak, és eltettem bele az első kiscipőt, cumit, első levágott tincset, ilyesmiket. Persze belekerül majd az első fogacska is :D

Mabkaja
Akkor előszedem a listát :wink:
Szerintem a doki biztosan jól számolta ki a 12. hetet! :wink: Nyugi, tuti jó időpontot mondott, nem véletlenül állapítják meg a babó korát uh-n!

Gyancsi
Megnéztem a babakocsit! Tényleg tök jó! :wink: És az ára sem olyan vészes, ahhoz képest, hogy mennyi minden van hozzá!!!! :wink: Bár mi ennyiért tuti nem tudnánk babakocsit venni... :oops:
Nekünk van egy Nania babakocsink, amit kaptunk, az első hónapokra jó lesz. Aztán később vettünk egy babakocsit Marcinak, az már jó lesz a tesónak olyan 4 hónapos korától. Marci azt csak 5 hónapig használta, utána már elkezdett járni és az istenért nem akart babakocsiban maradni :D Úgyhogy 13 hónapos kora óta séta van, kivéve amikor nagybevásároltam vele :wink:

Beutalók: kaptam vérvételre, meg házi orvoshoz, ekg-re, meg egy papírkát a védőnőhöz, h adjon nekem kiskönyvet.
Pelenkázó: én is úgy voltam vele, h nem kell az, anyám is átpelenkázta bárhol a tesómékat. De nekem baromira kényelmetlen volt az első hetekben az ágyon pelenkázás....
Meg mi a nappaliba vittük be Marci kiskádját esténként a fürdetéshez (mert panelban laktunk, a fürdő meg az ajtó mellett volt, nem akartuk, h megfázzon) És akkor mindig mindent át kellett cipelni a nappaliba minden nap... A pelenkázón meg egyben van minden :) De az is jó, ha ilyen merev pelenkázó lap van a kiságyon szerintem. És mivel nekünk nem kell most sokmindent venni, és lehet jó áron venni pelenkázót...
Húú, nem semmi vagy az ablakpucolással! :D Én nem tudom rávenni magam ilyesmire... :? Majd később úgyis több energiám lesz :D Különben is, ilyenkor apa dolga, hogy dolgozzon, anyáé meg hogy növessze a pocakot :D

Panndi
Köszönöm szépen! Akkor én is írok nekik egy e-mailt majd! :wink:
Hát igen, ilyenkor is van mit venni, amikor több gyerek van, de lényegesen egyszerűbb, mint az első beruházás :wink:

Vörösmacska
Gratula a Babácskákhoz! :) Vigyázz magatokra nagyon!
A kiskönyvért engem mind2szer akkor küldtek, amikor megkaptam a butalókat vérvételre, ekg-ra, háziorvoshoz... stb.

Start
Jujj, neked már most volt a terheléses cukor??? Vagy neked többször lesz? Nekem Marcinál csak egyszer volt, de nem ilyen korán.

Henne
Gratula a babához! :wink:
Miért ítéltek szigorú pihenésre?

Aranyoska
Részvétem! :cry:

Zsófi
Ti merre laktok Miklóson?

szisszka
 
 


mikegirl:már 10 hetesen látszik a pocid?:) de jóóó:)
a tegnapi napom nagyon rossz volt, hányinger, émelygés egészen estig. azt mondta a dokim, ennek örülni kell, mert azt jelzi, hogy magas a hcg tartalom a szervezetemben.:)

barnázásom szerencsére csak hétvégén volt, de emiatt még vissza se akar engedni a nődokim munkámba.Mondta, 3 hét múlva megbeszéljük megint ezt a munkatémát.

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Henne
Akkor tényleg pihizz, vigyázz magatokra!!!!

Nekem mostanában kezdődtek a rosszullétek igazán :? Pocsékul vagyok...

szisszka
 
 


Sziasztok Csajok!

Vörösmacska!
Ne aggódja kiskönyv miatt! Ha megnézed a vonalzómat, én jóval előtted járok, mégse jártam még védőnőnél. A dokim azt mondta, hogy még szerinte fölösleges lett volna terhelnem magam ezzel, semmivel nem vagyok elkésve.

Aranyoska!
Sajnálom ami a barátnőddel történt:(

Babavárós könyv
Én is írok naplót a Kicsinek. De egyáltalán nem vagyok megelégedve a könyvesboltok jelenlegi kínálatával. Pár évvel ezelőtt a Nővéremnek vettem egy ilyen könyvet és akkor óriási választék volt kismama naplókból. Most is van sokféle, de nagy rész e elég gagyi és használhatatlan. Bár végülis nem gond, majd a bejegyzéseinkkel kiszínesítjük.

A vásárlással én is úgy vagyok, hogy már nézegetem-nézegetem, de venni még nem akarok semmit. Gondolatban már be van rendezve a Baba szobája, tudjuk hogy hol és pontosan milyen bútorokat fogunk venni, de még váruk ezzel. Amikor egy éve beköltöztünk a mostani házikónkba, akkor a gyerekszobával szándékosan nem csináltunk semmit. Ott áll üresen és csak szárítani szoktam benne. De mostanában azt vettem észre, hogy egy csomószor bemegyek, megállok a szoba közepén és elképzelem, hogy mi minden fog ott történni pár hónap múlva. Nem vagyok egy érzelgős típus, de ilyenkor mindíg elérzékenyülök.

Babaruhákat nekünk sem nagyon kell majd vennünk, mert nővéremnek van két kis poronytya (egy fiú és egy kislány). Ők már több babát nem szeretnének ezért minden ruha ránk vár.

Babakocsit mi mindenképpen újat szeretnénk, mert 2-3 babát tervezünk, és nem vagyok benne biztos, hogy egy használt kihúzná az összes gyerek alatt.
Nem tudom, hogy nálatok is így van-e, de nálunk ez a babakocsi kérdés nagyon lázba hozta a férjemet. Gyakran keresgél a neten a megfelelő típus után kutatva:)

Basszus, most látom csak mennyi mindent írtam. Mentem, mert vár a munka.
Vendég
 


Ági
Biztosan nagyon szép lesz a babaszobátok :)
Nálunk babasarok lesz, de már alig várom, h majd berendezhessük, meg mossam a kisruhákat ... :D
Nálunk apát nem igazán hozta lázba a babakocsi dolog Marcinál, azt mondta, hogy őt majd akkor érdekli, ha tologatni fogja... viszont a babasarkot lelkesen tervezi :D Bár amikor a második babakocsit vettük, akkor lelkesen próbálgatta őket! :wink:

Down-kór szűrés:
Nekem tegnap az orvos adott egy szórólapot a down-kór szűrésről:
Ezek a szűrőtesztek vannak rajta:
1. trimeszteri kombinált teszt: 83%-os pontosság
2. trimeszteri négyes teszt:84%-os pontosság
integrált teszt 87%-os pontosság

Valaki tud többet mondani ezekről?
Elég ha mondjuk az elsőt megcsináltatom?

Akar valaki amúgy ilyesmit csináltatni?

szisszka
 
 


Sziasztok!

mikegirl, a mi kórházunkban mindenkinek ingyen csinálják.

Mikor Fruzsival lettem terhes, nem is akartam elmenni rá (24 éves voltam, amikor Zsófi született, 26, mikor Fruzsi, nem éreztem szükségét, és most sem érzem), de a dokim mondta, hogy ingyen van, menjek már el. Hát elmentem :)
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Először is , köszönöm az ellátásokkal kapcsolatos infókat, felhívtam az OEP-t kedden megyek hozzájuk, és megbeszélünk mindent, úgyis eldöntöttem, hogy nem jövő hétre íratom ki magam, hanem a következőre.

Aranyoska, sajnálom, hogy ennyi tragédia történt veled.
Ahogy Henne is írta, a babád enyhíteni fogja a fájdalamt.
A Szinetár Dórás könyvet én is néztem, aztán a Gombos Edinásat vettem meg :D

Szisszka, írtad, hogy életetek legnagyobb anyagi csődje volt, mikor Marcit vártátok, hogyan oldottátok meg, és te hogyan viselted lelkileg?
A férjem szerint nálunk nem olyan angy a baj, mint ahogy azt én elképzelem, és megoldunk mindent.
A babakelengye lista szuper lenne, köszönjük! :D

Mabkaja, hogy vagy?

Gyancsi, szerintem a kisg füzet is szuper lesz, az eredeti alapötlet nálam is ez volt.
Nem értem a nődokidat, az enyém rögtön kérdezte, hogy kiírjon-e, vagy sem.Sőt tegnap is ki akart volna írni.
Úgy látszik ez is orvosra válogatja.

Panndi, én is úgy élvezem, hogy növekszik a baba a pocimban, és én is minden pillanatát meg szeretném élni, függetlenül a rosszullétektől. De valószínűleg, ha visszagondolunk majd, olyan gyorsan eltelik az idő....

Vörösmacska, nagyon szépek a babák!Jaj, olyan jó :D
Szuper, hogy a férjed asztalos, így könnyebb lesz, meg a tesód végett is :)

Start, hogyhogy te már most voltál a terheléses vércukron?Nekem majd csak kb 1 hónap múlva mondták, és rettegek amúgy tőle.Hogy is zajlik pontosan?

Henne, neked is ygönyörűséges a babád!
Nagyon vigyázz magatokra, és ha az orvos úgy látja, tényleg ne menj vissza.Te hogyan látod?Mit szeretnél?

Sophie, te mikor mész dokihoz?

Mikegirl? Hogy megy a munka?Olyan jó neked, hogy így pörögsz, én nem tudom mi a fene van velem, nem is bírok, meg igazából nem is akarok a munkára koncentrálni, szükséges ossznek érze, azelőtt azért ez nem így volt :oops:

O.Agi, nekünk is üresen áll a gyeekszoba, fehérre van festve...egyenlőre :D

Hányingerem, reggel rávettem magam a kúpra, de azonkívül, hogy hányni, nem hányok, hányingerem azért továbbra is van.Szóval nem értemeg a dolog annyira vagy nem tudom....

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


hűűűű, de sokat írtam :oops:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 



Jaj, bunkóPanndi :oops:

Aranyoska, részvétem a barátnőd miatt :(
Vendég
 


Szisszka, én is kaptam ilyen szórólapot, mikor az rakat láttam, akkor emg szívrohamot...Nekem azt mondta a védőnő, hogy nincsen érteleme csak a felét megcsináltatni, az úgy komplett, és ad meg bízható eredményt, ha az egészen átmentek.
Mi is gondolkoztunk rajta, mert azért mégis, aztán a korom miatt úgy döntöttünk, hogy nem szükséges.Vagyis szerintem mindig jó, ha az ember az ilyeneket megcsináltatja, kortól függetlenül.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Én is jelentkezem kicsit.

Bogi kedden délután hazajött a kórházból, erre meg én lettem nagyon szarul. :evil: Hánytam, majd elkezdett felkúszni a hőm, végül 37.6-nál állt meg. Ekkor már lebeszéltem mindent a nődokimmal, hogy milyen gyógyszereket lehet beszedni, stb. stb. Aztán estére szépen lement a hőm gyógyszer nélkül is.
Szerdán még nagyon erőtlen voltam, így apukám vigyázott Bogira, én meg egész nap aludtam.
Tegnap már minden ok volt délelőtt, erre ebéd után elaludt Bogi, ami azonnal gyanús lett, mert sosem szokott. Hát persze, hogy hőemelkedéssel ébredt. :evil: És a rengeteg gyógyszertől, amit mostanában kapott, nagyon sokat fáj a hasa, Normaflor ide vagy oda.
Apával összedugtuk a fejünket, és megbeszéltük, hogy egy napot még várunk, nem rohanunk az ügyeletre. Ma reggel nem volt hőemelkedése, remélem így is marad!!!
Én szenvedek az állandó hányingertől, és gyakran fáj a gyomrom is. Amúgy minden ok. A biztonság kedvéért holnap elmegyek nődokihoz.

Aranyoska! Részvétem. :cry: :cry: :cry:

Gyancsi! Dejó, hogy te is idetaláltál!!!!! :lol: :lol: :lol: Szia!!! :lol: :lol: :lol:

Mindenkinek puszz! Majd próbálok képbe kerülni!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok Lányok!
Csak pár percem van, és visszaolvasni is csak felületesen sikerült.

Szisszka, és aki még down-kór szüréssel kapcsolatban hezitál!
Akinek már volt Down-kóros terhessége, az tudja a fontosságát ezeknek a szűrővizsgálatoknak :cry: A kombinált teszten elég sok minden kiderül. A tarkóredő vastagsága, az orrcsont jelenléte és a véreredmény negatívsága már nagy százalékban meg tudja saccolni, hogy mennyi rá az esély. Ezt ingyen csinálják elég sok kórházban (ahol nem, ott átutalnak oda, ahol ingyen van), viszont várni kell az eredményre 1-2 hétig. A pozitív eredményt nem írják meg, csak hogy keresd fel a kezelő orvosodat. Én azért megyek az Istenhegyire, mert én nem akarok várni. Ott 1 órán belül megvan az eredmény, és tudom, hogy profi kezekben vagyok.

Üdvözlöm az újakat!
Csinál valaki táblázatot? Lehet, hogy a google-n kellene, és ott bármikor meg lehetne nézni.

Én émelygek, de szerencsére semmi komoly hányás. Semmi nem esik jól, mégha előtte meg is kívánom. A vizet nem bírom, attól lesz a legkönnyebben hányingerem, pedig kellene sokat innom, de örülök, ha a vitaminjaimat be tudom venni. Meleg tea, fúúúújjjjjjjjjjj!!!

Jövő héttől gyakrabban jövök (megyek dolgozni, és bentről nekem könnyebb).

Addig is mindenkinek jobb közérzetet!!! :D

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Fú mennyit írtatok...nem is tudok visszaemlékezni :shock:

Grat az újabb szívhangokhoz :wink:

Engem is érdekelne ez az ingenes kombinált teszt...mert azt már kisilabizáltam a neten hogy az intergrált tezst az sehol nem ingyenes,csak a kombinált egy pár helyen.Én Olikával anno az integráltat csináltattam meg a Bolgárkerék utcában a Czeizeléknél...de ha nem muszáj akkor most nem adnék ki rá 30.000ft-ot..de mivel idén töltöm a 34-et ezért a másikat szeretném.Igazából azt nem találtam, meg még sehol hogy pontosan hol és kiknek ingyenes :roll: ..majd a dokim hátha tudja.

Valaki kérdezte hogy fekszem-e,főleg 3 gyerek mellett?Igen :wink: ..muszáj.A kicsik anyukámnál vannak hétközben..ott is alszanak..csak a nagyfiam jár haza,vele fekve is tudok tanulni...a többiek hétvégén járnak haza amikor a férjem is itthon van...ez van most....így kell sajna megoldani a cél érdekében.

Tegnap kicsit többet merészkedtem..meg is lett az eredménye és icipicit barnáztam is..úgyhogy vissza szigorúan az ágyba.

Mikegirl!

Titok h merre laktok? :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Lányok!
Köszönöm a válaszokat!

Dorka
én sem a korom miatt szeretném (26 vagyok). A doki adta a szórólapot, de aztán az asszisztens mondta, h van ahol ingyen megcsinálják az elsőt, menjek és csináltassam meg, szerinte megéri, nem vesztek vele semmit!
A másik dologról meg írok majd privit!

Lucuzs
Jobbulást Nektek!!!! Remélem Bogi már rendben lesz és Te is!

Angie
Köszönöm szépen a válaszod! Ha a helyedben lennék, én sem gondolkodnék egy percet sem!! Akkor ha azt mondod, h elég a kombinált is, akkor azt megcsináltatom :wink:
A vízzel ugyanígy vagyok blööö... Én most kezdtem rosszul lenni nagyon a 8. héttől, és sokszor meglátogat rókakoma is :(


Panny
Nekem tegnap azt mondta az asszisztens, h ott a Bolgárkerék utcában a kombináltat megcsinálják ingyen! :wink: És utána néztem, a weboldalukon is írják, hogy az ingyenes! :wink:

szisszka
 
 


Lucuzs: jobbulást a kislányodnak!remélem minden rendben lesz

Panny: én meg pont csak a vizet tudom meginni, mást semmit.

dorka: én még vissza mennék picit dolgozni, de ha ennyire nem támogatják, akkor inkább tényleg csak 1-2 hétre megyek vissza.
látom, érdeklődtél a gyes és társai iránt. Tegnap volt egy ismerősöm az OEPnél, azért leirom, mit mondtak, mi alapján számolják a jövedelmet.

1. Tgyás: 2009. évi jövedelem 70%-a, mínusz 17% szja.
Ha táppénzről mész szülni, érdemes a várható szülés előtt 28 nappal már tgyásra váltani, mert a táppénz csak 60%, ez meg 70. Természetesen akkor nem a baba 24 hanem csak 23 hónapos koráig adják.

2. Gyed: szintén az előző év alapján számolják, (átlagkereset 70%-a). Vonnak belőle 17% szja-t és 9,5% nyugdíjjárulékot.
Mivel a gyedet leginkább majd 2011-ben kapjuk, ezért a 2010-es jövedelmet nézik. (Mindig az előző év az alap). Ha nincs meg idén a 180 nap, akkor is jár, de akkor a minimálbér az alapja, ami most bruttó 73.500,- Ft.


Az ügyintéző említette még az előnyszabályt. A következő paragrafus után kellene utánanézni :1997. évi LXXXIII. évi egészségbizt. törvény, 48. paragrafus 4-5. bek. Nem emlékszem pontosan, mit jelent, a lényeg, hogy elvileg jobban jár az ember lánya, mert a magasabb összeget adják. Pl. akinél nincs meg 2010-ben a 180 nap, mert táppénzen van, annak majd a 2011-es gyedet a tgyás alapján számolják. Ez azoknál érdekes, akiknél nincs meg a 180 nap.
Ja, az előnyszabályt nem lehet, hanem kell alkalmazni, ez még fontos.

hát én ennyit tudok most ezekről

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


henne, bocsánat, de beleszólnék picit. a TGYÁS csak 168 nap, tehát kb fél év!

Nem biztos, hogy érdemes szülés előtt már egy hónappal TGYÁS-ra menni, az fizetésfüggő. Ha a fizetésed 60%-a, tehát a táppénzed több, mint a maximum GYED (ez jelenleg bruttó 100100 Ft, ha jól emlékszem), akkor érdemes egészen a szülésig táppénzen maradnod, mert akkor tovább tart a TGYÁS, aminek az összege nem maximált, és később kezdődik a GYED, ami viszont maximálva van.

A kedvezményszabály lényege, hogy ha azért nincs meg a 180 napod, mert TGYÁS-on, GYED-en, vagy táppénzen vagy, akkor az előző ellátás alapját képező jövedelem alapján kell az újabb ellátás összegét megállapítani.
Vendég
 


Lányok!
Itt van egy link, ahol minden részeltesen és emberi nyelven le van írva. Rengeteg a változás április 30-tól, többek között az is, hogy már nem 180, hanem egy teljes évet vesznek alapul a jogosultság feltételének. A tájékoztatóban benne van a régi verzió is, de az idei, ránk vonatkozó változások vastagon ki vannak emelve. Érdemes lementeni kendvencek közés! :wink:

http://www.babafalva.hu/download/TB_kisokos.pdf

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Bocsi lányok, csak azt irtam le amit tegnap mondtak az információn. Szóval még én sem vagyok képben.. :oops:

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!

Tegnap óta milyen sokat írtatok.

Aranyoska:sajnálom :(
Én is 25 leszek júniusban.Te hányadikán töltöd?

Vörösmacska:nagyon aranyos A és B pöttömöd van. :D

Start7:ugyanolyan érzéstelenítő injekciót kapunk mint bárki más.
Panadolt terhesek is szedhetik.

Henne:gratulálok a szívhanghoz. :D

Panny:pihenj amennyit csak tudsz!

Olyan szuper idő van,viszem a csajomat lovagolni.

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Csajok, a linket azért küldtem, mert össze van szedve, hogy melyik tesztet mikor - milyen előélettel, illetve hány hetesen kell csináltatni. Ez az infó ingyen van az oldalról :-)

panny - húzás vissza az ágyban. Nem titok. A Királytelepen lakunk, a Palást utcában.

Lucuzs - jobbulást Neked. Reméljük most már rendbe jön a kis családotok egészsége.

Uh, folyt köv majd este, mert rohannom kell a bölcsibe.

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek...aranyosak vagytok! :?
na...nem is tudom hol kezdjem a beszámolómat!!!

Túl vagyunk a genetikai ultrahangon,ahol láttuk a törpe orrcsontját,a nyakiredő vastagsága is príma..szóval úgy néz ki semmi gond.
Megkaptuk a további instrukciókat a terhesgondozáson is...és bejelntkeztem a kombinált vizsgálatra én is:)21-re.

Meglepő módon nem csinálnak most terheléses cukrot,majd csak jóval később,azt mondták nem terhelnek feleslegesen egyenlőre vele.
Babuka 5 cm-es és akár fiú,akár lány lesz már most egy "millió dolláros baby"bokszoló lesz..tuti :wink: Fél órán keresztül moziztuk 4D-ben és fél másodpercre sem állt le...édes volt.Most mennem kell ,később jövök és írok még!

Puszi mindenkinek!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!!

Hűha, van itt pörgés, megyek is visszaolvasni :D

KépKép
gyancsi
 
 


Vörösmaccs- Nem ismertem Eszteréket, de beleolvastam a BMC-s topikba, ez valami iszonyatos :( :( :( Kérek mindenkit, hogy ne olvassa el senki, mert jelen helyzetünkben nagyon sokkoló :( Meg amúgy is :( ...Az nagyon szuper ha a férjed asztalos, akkor kéznél van a mesterember :D

Henne- Nagyon gratulálok dobogó szívű 1,1 cm-esedhez :D Szedsz valamit a barnázásodra??Mert az ha jól tudom progeszteron hiányra utal és Utro vagy Duphaston jó rá ( én is szedek egyébként Duphastont a 12-ik hétig napi 3*1-et)

Mabkaja- Igen, nem otthon élünk, hanem a sógoréknál, Ausztriában :D Ezért nekem kicsit nehezebb, mert minden tök máshogy van, mint otthon, de szerencsére itt a barátnőm aki tavaly szült és már kitaposta az utat, ugyhogy mindig képben vagyok :D

Aranyoska- Iszonyúan sajnálom a barátnődet :( Ez egy tragédia, ennyi idősen :( ...de te most tényleg a kisbabáddal foglalkozz, meríts belőle erőt és sok-sok örömöt!!!...Nagyon gratulálok , hogy minden rendben és hogy így ficánkolt a kis törpe, biztos csodálatos volt látni!!! :D Képet esetleg nem kaptál?

Sophie- Te mikor tervezel először dokihoz menni??Nem rossz egyébként sokáig várni, mert akkor már nem csak az Űrszekereket látod hadakozni a monitoron, hanem valami " emberszerűt" :D :D

Mikegirl- Sajnálom, hogy a régi topik döglődik, bár megértem, mert azért gyerek mellett gondolom sokkal kevesebb az embernek az ideje a gép előtt ücsörgésre :wink: ...Most már értem ezt a pelenkázó dolgot, erre nem is gondoltam, hogy akkor a dolgok is egy helyen lennének...Mondasz valamit :D Mondjuk abban a baba szoba bútorban is van pelenkázó komód amit kinéztem, bár gondolom, hogy még 100 féle lesz majd ami tetszeni fog :wink:
Nem tennél fel képet a pocidról??Engem érdekelne mennyire látszik 10 hetesen :wink:

Start- Helyi érzéstelenítőt tuti, hogy adhat a fogdoki, a másik topikban ahová írok, az egyik lány fogászati asszisztens és ő mondta, úgyhogy tuti az info :wink:

Szisszka- Igen, a kocsi nekem is tetszik és az ára sem vészes szerintem sem, vagyis hát attól függ mihez képest, hisz lehet venni 20.000-ért is, de 200.000-ért is :wink: Viszont úgy tervezem, hogy az összes leendő gyerekemet kiszolgálja, azaz minimum még egyet-kettőt :D

O.Ági-Szerencsések vagytok ha nem kell sok babaholmi, nálunk tesómnak már van 2 gyereke , elvileg onnan érkeznek majd cuccok, illetve a barátnőmre is számítok, aki itt kint lakik, csak hozzám vág ezt-azt :D ...A gyerekszoba nálunk is fehér színű egyelőre és én is csak teregetek benne :D :D Én zöld színű babaszobát szeretnék, ha fiú lesz ha lány :wink: Egész kész terveim vannak, mondjuk amióta próbálkoztunk , volt időm álmodozni, hogy hogyan csinálnám ha egyszer végre sikerülne.....És itt van, annyira hihetetlenül boldog vagyok :D
Megfognám és megölelném a világot és benne minden embert, hogy ha egy percre is de mindenki érezze ezt a boldogságot, amit én érzek :D

Panndi- Te hogy vagy??Tünetek?

Dorka- Milyen kúpot szedtél ma??Mit dolgozol egyébként??Megértem, hogy nincs kedved, nekem is mindenen jár az eszem, de a munkahelyen, na ott nem :D

Lucuzs- Igen , ide találtam :D Hihetetlen, hogy egy várandós topikban vagyunk, nem is hittem volna el egy pár hete ha valaki ezt mondja, annyira szupeeeer :D Jobbulást neked, nehogy Bogi után most te dőlj ki!!

Angie- Ha már volt rossz tapasztalatod a Down-al kapcsolatban akkor mindenképpen megéri az Istenhegyire menni, nem szabad egy másodpercig sem gondolkodni :!: Remélem a jövő héten akkor tudsz majd gyakrabban jönni!! :wink:

Panny- Én kérdeztem, hogy hogyan oldod meg a fekvést :wink: De akkor már válaszoltál is :D Kicsit nehezen tudtam elképzelni, hogy ott nyüzsögnek, meg ugrálnak a fejeden és te csak fekszel :D :D

Kinga- Hú milyen fiatal csajok vagytok :shock: :wink: Én azt hiszem az öregek táborát erősítem ( 30 vagyok) :D De állítólag legalább egy fél évet letagadhatok :D

Na Lányok ahogy megdícsértetek, hogy mennyire egy szorgalmas menyecske vagyok, hogy ablakot készülök pucolni, hát a fejembe szállt a nagy dicsőség aztán a nagy semmit csináltam ma :D :D :D Igazából a másik topikomban a csajok lebeszéltek róla, hogy pár hetet még várjak, az ablak nem rohan el :wink: Engem sem kellett ám sokáig győzködni :D Viszont azt terveztem, hogy akkor a ruhás szekrényben rakok rendet....És mi lett belőle???Igen, ahogy gondoljátok, semmi :D A nap viszont eltelt, de ha megvernek sem tudom megmondani, hogy mivel :D :D :D Ez már a terhességi szenilitás szerintem :D

KépKép
gyancsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Édesanyámnak terhességi cukra volt így nekem is hamar megnézték, szerencsére minden ok. Édeset kell inni azt mondták szőlőcukor feloldva, nem is lett volna rossz, csak nagyon tömény volt. Először vettek vért, aztán kellett megínni. Utána még 3x vettek vért előszőr fél óra múlva,aztán megint fél óra múlva, végül egy óra múlva. Mindezt éhgyomorra, úgyhogy már majd éhenhaltam a végére. Egyszer közben rosszul is lettem, kivert a víz, hányingerem lett, szédültem, de szerencsére pár perc múlva elmúlott, csak szegény férjemet ijesztettem meg nagyon, de nagyon jó, hogy ott volt nagyon jó, hogy mindenhova elkisér, amikor épp nem dolgozik.

Csáó! Puszi..........

Kép
Kép
start7
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: