Új privát üzeneted érkezett!

Jaj még nem is irtam az új "hülyeségemről".
Képzeljétek nem tudok egy ételből kétszer enni. Még akkor sem ha nagyon kívántam.
Hiába fözök több napra, csak 1x tudok belőle enni.
Anyu jókat nevet rajtam.
Nektek ilyenek vannak?

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


vadszi: nem nincs semmi ilyen, az elso terhessegnel volt nem kivantam semmit csak a pirospaprikas etekejet es mindentol jott fol a gyomorsavam csak a mekiskajatol nem:)
most ami van azt eszek es nem is zavar egy illat szag sem( nem is ertem, pedig ez is igen kenyes pont volt)
Az viszont zavar hogy semmi olyan nincs ami volt az elozonel, igy aggodom miert van ez igy? Vagy megedzodott a szervezetem???
tavasziszel
 
 


KAviar epp ma neztem az Istvant is de nincs kep a szuleszetrol meg a szuloszobarol meg semmi info. Erdeklodom majd ismeri e ot valaki a korulmenyeket. Az is baba barat nem?
NEkem sem szulesz adta az edat ezert epp makom volt hogy raert az altatoorvos( 8 vagy annal is tobb szules volt igy athivtak a szuleszetre)
annyira rossz hogy meg ezt sem tudom hova jarjak mit is akarok( illetve azt tudom megfizetheto de jo ellatast es emberibb banasmodot mint amiben reszem volt+ segitseget a szoptatasnal+ hogy lathassam a gyerekem az elso napon is!)
tavasziszel
 
 

 
 

Tavasziszél: lehet azért, mert más nemű lesz a baba, nem? :lol:

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Tavasziszél: én ott szültem, szülőszoba szupi, felújított van kád labda stb. A gyerekágy kevésbé szupi de nem vészes (csak régi) 5 és 3 ágyas szobák. Abszolut baba és mama barát, kicsit túlságosan is, mindent lehet.
kaviar
 
 


Krisy!

Örülök hogy már otthon vagy és túl vagy rajta!!!
Csak így szabad pozitívan felfogni a dolgokat.Totál egyet értek Vivivel,nagyon sok az a 6hét+3 hónap!!Annyi nem kell...ezt csak a szakmai protokoll miatt mondják a dokik(az orvosom mondta ezt is)a 6 hetet muszáj kivárni de utána simán lehet próbálkozni...sőt,ilyenkor ha hamar próbálkozik az ember hamar össze is jön a hormonok miatt...és hogy legyen egy élő példa is..nekem 2007.május 10.én volt egy műszeres befejezésem mert egy vírus miatt el kellett vetetni a 6 hetes kisbabát...júniús 16.-án jött meg utána a mensim és azonnal teherbe estem Olikával aki 2008.március 24.-én kicsattatnó egészséggel megszületett :wink:

Eda:soha nem kaptam és moast sem szeretnék.....attól nagyobb bennem a félelem hogy lebénulok mint a szülési fájdalmak...szerencsére 4-5 óránál soha nem tartott tovább egyik szülésem sem...remélem a 4.sem lesz hosszabb :wink:
Mindegyik szülés előtt megdumáltam a szülésznőmmel hogy semmi esetre sem kérek EDA-t...de persze mindháromszor ott könyörögtem neki..ő meg csak vigyorgott és rázta a fejét..utólag jót nevettünk a szitun hisz én hatalmaztam fel hogy nem kérek :wink: :wink:

Igazából azt hogy hol bababarát egy kórház vagy a személyzet nagyban függ attól is hogy milyen a doki,a szülésznő,a csecsemős..egy ugyanazon kórházon belül is sajna vannak eltérések...ha épp a jobbik személyzetet fogja ki az ember akkor mondhatni bababarát,de ha nem akkor nem..és szetm atól is függ hogy az ember mihez tartaja magát...én pl.a 3.szülésnél közöltem a dokival és a szülésznőkkel hogy a szülés után egy pillanatara sem vok hajlandó kiadni a gyereket a kezemből és úgy oldják meg hogy ez így is legyen...és még azt is hogy a babucinak ne szívják le a torkát meg az orrát mert egészséges baba a benne lévő trutyit felöklendezi ellenben a cső meg a legtöbb esetben felsérti a nagyon szűk kis járatokat...meg azt is hogy ne fürdessék meg mert a magzatmáz értékes vitaminokat tartalmaz amit jó ha beszívja a kis teste...meg hogy csak akkor vágják el a köldökzsínort ha már nem pulzál....és hogy velem lehessen a baba a nap 24 órájában,a szó szoros értelmében....Csak azért kellet ezekhez ragaszkodnom mert a SOTE II-n ezek sajna nem természetes dolgok.....annak idején a MÁV-ban az volt(nagyon jó volt)..szóval kiálltam én magam a férjemmel együtt ezekért a dolgokért és sikerült..persze ehhez kell egy szuper ,rugalmas,együttműködő doki és szülésznő is amilyenek az enyémek :wink: :wink:

Kaviár!

Azt hogy érted hogy valami túlságosan bababarát??


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Üdv az újaknak!!

Krisy,
jaj nagyon sajnálom a történteket!! De örülök, hogy így tdsz hozzáállni! Csak így szabad! Mennek a drukkok a kistesóhoz!

Húúú már nem tudom ki kérdezte, de a SOTE-n van egy Dr Papp Csaba nevezetű doki, akigez 3 barátnőm is jár. Szuperlatívuszikban beszélnek róla!!!

panny,
milyen fertőzésed volt anno? Ha nem vagyok windischgréc?

Én az Istvánt azért nem csípem, mert túlságosan laza a látogatási rend. Ez egyfelöl jó, mert apuka akár fogdoshatja is a babát.
Viszont másfelöl nagyon szar, amikor kicsit véresen félig kilógó mellekkel próbálnál szoptatni, és a melletted lévő 2 ágynak megjön a pereputtya! Arról nem beszélve, hogy így pihenni is sokkal nehezebb, a babának és az anyukának is.


Ja, amúgy mi megjöttünk a nyaralásból. Csúcsszuper volt! Ilyen jó hotelben még nem is voltam itthon!
Flóra nagyon élvezte a vizet!
Nálam a barnázás elmúlt.
Tünetek limitáltan, de vannak. Mondjuk nekem ennyi pont elég is.
Én aug 4-én megyek elméletileg legközelebb uh-ra meg dokihoz.

Mártiról tud valaki valamit?! :shock: Izgulok, mert a másik topicba sem ír.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


AHoney!

Igen ami az Istvánban megy az nagyon nem jó..a tesóm is ott szült és láttam hogy mi uralkodik a gyermekágyas osztályon..a tesóm sem tudott nyugodtan szoptatni mert a szoba tele volt a többi apukával :shock:

A SOTE II-n ez tök jó volt..oda nem jöhetett be senki..a babákat ki kellet tolnai a folyósóra az ablak elé hogy bárki láthassa...(ez mondjuk apukáknak tényleg nem volt jó,de még mindig jobb mintha átjáróház lett volnaa szobában)

Lepkehímlő vírust kaptam el az akkor középsős nagyfaimtól az oviból...eről annyit kell tudni hogy ugyanazokat a kárásodásokat okozhatja a magzatnál mint a rózsahímlő,és főleg a kezdeti szakaszban...én akkor pont 6 hetes voltam,amikor is elkezdtek fejlődni a szervek(agy,szív)..nagyon nehéz döntés volt de nem mertünk kockáztatni...90% hogy beteg babánk lett volna,ha épp egyátalán életben marad a pocakban...olyan életet meg nem akartunk se neki,se a családnak...iszonyat rossz volt mert annyira fájt a lelkem..még a műtőasztalon is rázott a bőgés..nem kívánom senkienk..aztán jött Olika ,csak így tudott a lelkem kicsit helyrerázódni..annyira tudta a természet meg a testem is, hogy jönnie kell ilyen hamar :wink: Ezért is nem válogatok a baba nemét illetően soha..tényleg az a lényeg hogy egészséges legyen :wink: :wink:

Mártiék nem nyaralnak?Én is remélem hogy nincs semmi baj.A másik topicba is már régebben írt..mindjárt átnézek oda hogy mikor.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


panny,
jaj szegény! Ez szörnyen hangzik!! De teljes mértékig megértelek. Már ami a döntésedet illeti.
Marha nagy közhelynek hangzik, de tényleg annyira igaz, hogy "mindegy csak egészséges legyen!"

vadszi,
nekem pont az ellenkezője van, mint nálad - kaja ügyben.
Flóránál pl ipari mennyiséget ettem, túróscsuszából és zöldalmából. Képes voltam a hét 7 napján túróscsuszát enni! :D
Most a Mozarelle Capreze-vel vagyok így.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Én meg folyton bundás zsömlét ennék :oops: én is akár minden nap :oops: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Az is jelent valamit, ha én meg épp semmit nem kívánok? Vagyis szinte alig van étvágyam. Eszem, mert muszáj, de semmi nem ízlik (na jó, anyu húslevese ma jól esett :) ), vagy csak nézek be a hűtőbe, és hiába van majdnem tele, nem találok benne semmit, ami jól esne. Pedig egy pici hányingerem sincs, és nem is undorodom semmitől.

Ma volt téma a terhesvitamin. Nem tudom, hogy a hízásban van-e szerepe, mert én Alexával sokáig szedtem, talán csak a július-augusztist hagytam ki, mert volt elég vitamin a kajámban, de öszesen 10 kg-t híztam a teljes terhesség alatt. Pedig ettem is és éhes is voltam rendesen. Úgyhogy nálam hízást nem okozott.

És nem tudom, hogy normális-e, de ma délután és este alul középen késszúrás szerű nyilallásokat érzek. Nem fáj nagyon, nem görcsölök, csak elég kellemetlen. Ha felhúzom a lábam (ülve), akkor elmúlik. Nem tudom, mi ez, de már annyira szeretném, ha túllennénk az első 13 héten!!! Vagy legalább az UH időpontja lehetne közelebb!

Panny! Megkérdezhetem, ki az orvosod és a szülésznőd a SOTE II-n? Én is ott szültem és most is ott fogok, és érdekel, hogy hogy tudtad ilyen ügyesen elintézni, hogy a babádat ne vigyék el mellőled, meg a többit, amiről írtál. Nekem már azt sem teljesítették a csecsemősök (némelyikük), hogy ne adjanak a gyereknek pótlást, pedig hamar volt tejem. Most szeretném, ha minden (vagy sok minden) másképp lenne, csak nem tudom, hogy fogjak hozzá.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!
Panny! Nem is hallottam még erről a vírusról! Most 1-el több miatt izgulhatok... jesszusom, ez durva lehetett! És ez is olyan, hogy egyszer lehet elkapni?! Még ilyet... Brrr
Hát nem semmi, hogy így ki ügyeskedted a babával kapcsolatos elvárásaidat! Azt én is tudtam, hogy a magzatmáz az nagyon jó a bőrnek. És érdekes, a Szent Imrében meg lemossák! :o De miért? A trutyit az orrban-szájban nem is hallottam még! :roll: megint okosabb lettem...
Detty Te mázlista, hogy csak 10 kilót híztál! Én kétszer annyit már a harmadiknál! Bálna leszek, csajok... Mindegy, csak minden ok legyen...
Vadszi, érdekes, hogy nem bírsz másodszor enni ugyanabból :lol: sebaj, majd elmúlik ez is! :wink:
Nálam úgy van, hogy reggel émelygek, aztán iszok kávét, amit furcsállok, mert máskor ilyenkor már undorodtam a szagától is. Aztán egész délelőtt úgy nincs is étvágyam, csak innék. Aztán délután eszek, majd elkezdek egyre jobban émelyegni és tulajdonképp csak estefelé jön rám az éhség... ami nem jó. Dehát ez van...
Vendég
 


Azért olyan para még ez az első 3 hónap... :( :( :( ááá már várom az uh-t nagyon!
Vendég
 


Ahogy belegondolok én se eszem délelőtt nagyon..én is sokszor vok úgy mint Detty hogy benézek a hűtőbe de valahogy semmit nem kívánok pedig egy csonó minden van itthon :shock: :? Sztem ez is tünet csajok :wink:

Detty!

A dokim Kisfalvi István,a szülésznőm Tigyi Zsuszi.Az a helyzet hogy az ember lánya a sokadik gyerekkel és már átélt tapasztalatokkal sokkal bátrabb...én is így voltam...sztem első gyereknél én sem meretm volna így "ugrálni" :wink: Mivel volt már tapasztalatom ezért "nem tudtak bevinni az erdőbe" :wink: Határozott elképzeléseim voltak amiből határozottan nem engedtem :wink:
De tényleg könnyebb ezt így megcsinálni hogy nem az első szülés volt.
Nekem is próbálták cukros vízezni a gyereket,holott előtejem is volt és a tejem is már a szülés utáni nap beindult...ja és ömlött..rólam tudni kell hogy tejcsárda vok :wink: sajna túlzottan is.Nem tudom írtam-e de a nagyfaimmal olyan mellgyulladásom volt a rengeteg tej miatt hogy mindkét mellem fel kellett vágni sebészetii úton mert a pangó tejtől tályogos lett...nem kívánom senkinek a fájdalmat..ja és így szoptattam mellette..a fiam 150-200ml-ket szopott a gyulladt mellemből is 4 hónaposan :shock: Na szóval a lényeg a lényeg hogy elvitték Olikát fürdetni 7-kor és 10-kor hozták vissza úgy hogy a szája szélén folyt a cukor víz..nekem meg ott volt két kő kemény mellem ami majd szét durrant a tejtől..ekkor nagyon bepipultam és elmondtam az egész sztorit a csecsemősöknek,hogy nehogy már megint ilyen fájdalmas gyulladást csináljanak nekem..és nagyon komolyan megtíltottam hogy bármit adjanak neki a tudtom nélkül..és nem engedtem fél óránál többet fürdetni sem...Ez sajna nálam nem valami hóbort volt..hisz már tapsztalatból tudtam hogy muszáj szoptatni,kiüríteni a ciciket az éhes Olikával :wink: ..nem hagyhattam hogy miattuk szívjak :(

Szval csak határozottnak kell lenni és szépen elmagyarázni hogy mit miért szeretnénk és miért szeretnénk azt úgy...a legjobb ha a dokival és a szülésznővel kooperál előbb az ember.
Mivel a SOTE II sem egy nagyon bababarát kórház ezért a dokim is azt mondta hogy ami a szülőszobában zajlik azt csak mi 4-en tudjuk(doki,szülésznő,apa meg én :wink: )és másnak nem kell tudni hogy milyen alternatívákat használunk esetleg.Nem volt beöntés,nem volt gátmetszés,nem volt nyákleszívás a babánál és nem volt fürdetés sem..amúgy sajna ezek ott rutineljárások :(
Az én dokim azértilyen rugalmas emrt előtte sokáig a MÁV-ban dolgozott ami híresen bababarát kórház volt.

Vivi!

Igen, csak egyszer lehet elkapnai ezt a Lepkehímlőt is..sajna nagyon kiokosodtam anno a betegségről..a SOTE Kilinikán volt egy prof aki ezzel foglalkozik...ő ajánlotta a műszeres befejezést is.
Amúgy azért hívják Lepkehímlőnek mert először az arcon egy elég nagy piros folt jelentkezik lepkeszárny formában....igazából fel se tűnik..olyan mintha csak meleg lenne az embernek..aztán rá pár napra hőemelkedés 2 napig..aztán rá 2 napra az egész testen apró pici piros pőttyök.Teljesen ártalmatlan amúgy a betegésg..van aki fel sem ismeri hogy átesik rajta...csak kizárólag terhesekre veszéleyes főleg az első harmadban.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Vivi!
Szerintem is csak az számít, hogy minden rendben legyen. Az hogy hány kiló jön fel, csak másodlagos. Azért az vicces volt, hogy amikor vajúdás közben bejött a dokim, aki közben adminisztrált, hogy megkérdezze, hogy "ugye 15 kilót hízott?", a férjem szerint nem épp barátságosan azonnal rávágtam, hogy "nem, tízet!", pedig pont fájás közben voltam. Úgyhogy vajúdás ide vagy oda, a női hiúság működött. Egyébként jó pár kiló felesleggel kezdtem a terhességet, de érdekes, hogy mire a fejést abbahagytam, 13 kilóval voltam kevesebb, mint amikor teherbe estem Alexával. Sajna azóta visszajött egy pár, de valamivel még mindig kevesebb, mint akkor volt.

Panny! Akkor most majd én is megpróbálok határozottabb lenni. Nekem ugyan nem gyulladt be a mellem, de folyton fejnem kellett, mert a kiscsaj sosem volt éhes. Amúgy is besárgult egy kicsit, és nehéz volt ébreszteni, és gondolom, a csecsemősök adtak neki vizet is.

Kép
Kép
detty74
 
 


panny,
húúú ez a mellgyuszi nagyon durván hangzott!
pedig én mindig úgy irigyeltem azokat, akik ilyen tejcsárdák!
Az én állandó stresszem okozója, a "nincs elég tejem, éhen hal a gyerekem" tipikus kismamás tünet volt.

Jót röhögtem az EDA-s sztoridon. Én nagyjából magammal vívtam ezt a harcot anno. Ültem bent a melegvizes tus alatt, nagy labdán... ahogy jött egy fájás azt gondoltam magamban "ááá, most tuti kirohanok és azonnal kérek EDA-t"... aztán elmúlt a fájás akkor meg az volt, hogy "ááá, dehogy kérek. Ez nem is olyan vészes." Na ezt játszottam magammal 3/4 órán keresztül. :D

detty,
10 kg?! De irigyellek! Én 17-tel fejeztem be. Amiből az első 2 hétben 12 le is ment Aztán még 2 később. De lejjebb sajna soha nem kúszott. :?

Egyébként érdekes ez a bababarát kórház dolog. Az Imrében pl szinte már könyörögni kell, hogy esetleg adjanak pótlást. És ott ha van "saját" csecsemősöd - ami első szülőként a létező legjobb dolog - akkor az apuka is minden nap bejöhet és együtt fürdethetünk.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey!

Hát egyátalán ne íríygeld a tejcsárda státuszom :wink: mert nagyon sokat szenvedtem vele...az a jó hogy most már profi vok és tudom a teendőket :wink: ..pl.nekem már a szülés után el kell kezdenem szedni a tejcsökkentő homeopátiás szert és akkor lesz elfogadható mennyisélgű a tejem...Ja még így is amikor az egyikből szoptatok a másikból alkalmanként 150-200ml tej lefolyik a kis gyűjtőbe :shock: Csak ezekből volt 30l tej a mélyhűtőben Olikánál is :lol:

Van ilyen hogy "saját"csecsemős is?Nem is hallottam még :wink:

Az jó hogy az apuka is bemehet pl.fürdetni.Mondjuk ez a SOTE II-n is megoldható a fizetős szobában,mert ott szabad a szobában kiskádban megfürdetni a picit ha valaki akarja.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Edát-ol nem lehet lebénulni ezt bizton állíthatom. Nem gerincen szúrnak csak úgy tűnik, ahol szúrnak már nem is fut a gerincvelő. Amúgy nekem nem fájt (én mondjuk ilyesmitől egyáltalán nem félek/féltem, biztos ez is számít)

A "túlságosan" szót nem baba barátságra értettem, hanem amit ti is írtatok a liberális látogatási rendre. Mondjuk nekem bejött mert szerencsém volt és egyágyas szobában voltam és egész nap ott volt a férjem ami nekem nagyon jó volt (és így senkit nem zavartunk meg ők se minket)

Baba barátnak amúgy bababarát, nem szívják le a gyereket nem csináltak vele semmit mert jól volt (oda adták még lógott a zsinóron és velem volt még 2 órán át egy törölközőbe csavarva, majd elvitték megfürdetni (ahova apa elkísérte, sőt ha akarta volna fürdethette volna ő és megvizsgálta egy orvos majd vissza adták és többé egy pillanatra sem tágított mellőlem (hála az égnek)
Amúgy nincs kötelező borotválás, beöntés stb. Gátmetszést se szívesen csinálnak csak ha muszáj, szóval szerintem jó hely.
kaviar
 
 


Kaviár!

Tudom hogy általában nem lehet lebénulni az EDA-tól de én akkor is annyira viszolygok attól hogy ott a gerincközelben megszúrjanak...amúgy anno 7 éve a MÁV-ban akadt egy kis komplikáció az egyik csajnál..hetekig nem tudott lábnra állni..nem tudom pontosan mi volt a gond,de ez engem akkor nagyon megijesztett :shock:

Akkor tényleg baba és mamabarát a kórházad,amiket írsz róla :wink: szuper!!Ilyennek kéne lenni az összesnek!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Én sem engedtem, hogy "hátba szúrjanak". Viszolygok attól, hogy olyan helyen szúrjanak meg, amit nem látok, plusz az esetleges következmények - akármilyen ritkák is - is visszarettentettek. És ami miatt totál nem engedem, az a fejfájás, ami utána jöhet. (Bár lehet, hogy ez csak a másik érzéstelenítésnél van, nem tudom.) Én amúgy is migrénes vagyok, frontoktól, bizonyos ételektől a tapétát lekaparom a falról, úgy fáj, így eszembe nem jutna, hogy olyant csináljak, amitől előjön.

"Saját csecsemősről" én sem hallottam még, de biztos nagyon jó lehet. Talán nem kellett volna 7,5 hónapig fejnem a tejet, ha valaki rendesen megmutatja, mi a baj.

Kép
Kép
detty74
 
 


Lanyok! Nekem az eda beadasat egy sztper altatoorvos adta be es abszolut nem fajt. Nem gerincbe adjak mint a csaszaros szulesnel. Es en nem is attol tagultam, mert amikor bementem, mar 3 ujnyira ki voltam tagulva es 3 ora alatt megvolt Szilard. A szovodmeny eselze elenyeszoen minimalis. Tehat ha vki ezert nem ker az magat fosztja meg, legalabbis szerintem. Es nem is ettol lesz vki jo anya, hogy el a lehetoseggel. Akkor gyogyszert se szedjunk, hadd gyogyitson meg a termeszet? Persze, ez az en meglatasom. -- En ugy tudom h nem kotelezo dokit valasztani, jarhat barki az ambulans rendelesre. Sok hatranya van, mert mindig mashoz kerulsz es ha komplikacio van, akkor nem tudnak hatekonyan segiteni. -- En holna megyek uh-ra mert mar 1 hete barnazgatok es idegesit. Remelem, minden rendben lesz. Izgulok!
Vendég
 


Honeymoon, az Imrében könyörögni kell a pótlásért? Én nem ezt vettem észre. Én ha kértem, azonnal adtak! :shock: Mind a 3-nál! És hogyhogy apuka bemehet? Nem értem, hisz oda tilos bemenni a látogatóknak...
Vendég
 


Krisy!
Szerintem ez csak a protokoll. A 12. héten műtötteknek is ennyit mondanak, és a 6-7. hét hol van ehhez képest. Persze, te döntöd el, de én biztos 1 de max 2 mensinél többet nem várnék. Légy erős és pozitiv, és jön hamar a tesó. A miért kérdésre nincs válasz, de mégis az a válasz, hogy a természet tudja a dolgát. Mondom én, akinek már kettő elment, és igzulok most is nagyon a barnázásom miatt.

Tavasziszél!
Én az ÁEK-ban (a régi MÁV) fogok szülni. Ismerem a szülésznőket, mert a Szabolcsból mentek át oda. Mindegyik csúcsszuper!!! Ott nem lehet választani, de maximálisan odafigyelnek rád, akárkihez kerülsz. A dokimat Szigeti Katalinnak hivják. Nagyon fiatal, de azt mondják, nagyon lelkes, és én eddig bármikor hivtam telefonon, felvette. Nekem ez is nagyon-nagyon fontos, főleg, most, hogy barnázgatok, és mi van, ha erősödik, és azt sem tudom, mit csináljak. A magánrendelésért nagyon keveset kér, 7000 ft-t. Én 3 éve fizettem 8-at az akkori dokimnak, és még normális vérnyomásmérője sem volt. Itt szuperül néz ki a rendelő, és sosem kell várni 10 percnél többet. A szülészetet nem láttam, de az engem annyira nem érdekel, hogy csillogjon-villogjon minden. A szakmai háttér, és a kedvesség, odafigyelés nekem kulcsfontosságú. A terhespatológiai osztályuk is #1 az országban, nembeszélve a koraszülött osztályukról. Végül sikerült valamelyik mellett döntened, vagy még vacilálsz?

Detty!
A fejfájást a gerincbe adott érzéstelenitéstől szokott lenni, de akkor is legtöbb esetben akkor, ha nem tartod be, hogy nem kelsz fel az adott időig. Akkor durván tud fájni. De ha császározásra kerül a sor, akkor úgysem válogathat az ember.

Lányok!
Aki barnázgatott, annak mennyi ideig tartott? Idegesit, hogy nekem már egy hete van. Igaz, hogy napi pár csepp, még betétet sem kell használnom, de nem tudom, hogy mi a szösz lehet, igy az utro tabletta mellett is. Annnnnyira idegesit, és nem tudok egy percig sem nyugodt lenni.
Vendég
 


Panny, ez a "tejcsárda" jó hasonlat... :lol: Hú nekem anyukám volt hasonlóképp, illetve nem egészen. Neki nagyon nagyon ritka esete volt. Illetve hogy Ő volt ritka eset, értitek. Bedurrant a melle és nem jött ki a teje. Értitek? Mert én sem. Szoval az volt, hogy tele lett tejjel és a gyerek sehogy nem bírt szopni, a melle meg csak dagadt, dagadt... leküldték a nővérhez, aki géppel szívta le a nagyon durván bedurrant mellű anyukák mellét. Na mikor meglátta anyukám cicijét, hogy lilás-vörös az egész és mint a kő, olyan, felsikított, hogy kizárt, hogy Ő ezekhez a mellekhez hozzáérjen! :shock: :shock: :shock: és kapta az apasztó gyógyszert. Mai napig nem érti, de egyszerűen nem jött ki a tej, csak dagadt a melle és már a hónalja felé is dagadt, oldalra, képzelhetitek... de mondom ilyet mégegyet sose hallottam senkinél, fogalmam nincs, talán el voltak záródva a tejcsatornák, nem tudom. Mindegy.
Szoval én is egész sokáig szoptattam, elsőt 15 hóig, másodikat 13 hóig, harmadikat 7 hóig, de egyiknél sem tej apadás miatt hagytuk abba a szopit. Nagyon jó dundi baba lett mindegyik az anyatejtől, az az igazi 3 hurka a combon baba :D, de sose ömlött a tejem. Fejegetni tudtam ugyan, de nekem felesleges volt. Pont elég volt. Úgyhogy Panny én nem irígyellek sehogy sem, mert ha még fejnem is muszáj lett volna, nem is tudom, mit csináltam volna, elég időrabló volt nem? Tényleg nem adtál el tejet? Marhajó pénzt lehet kapni érte. Most olyan 2000 Ft lehet egy liter. Ha annyi tejem lett volna, akkor már tuti hasznot húztam volna belőle! Meg csomóan szeretnének anyatej pótlást a tápszer helyett.
Vendég
 


Vivi!
Nekem most is hülyeséget mutat a vonalzóm, hiszen ma 7+1 vagyok. Nem is értem!
Vendég
 


Egyébként én ha védőnő lennék, mindenkinen KÖTELEZŐVÉ tenném, hogy olvassa el a SZOPTATÁS- c. könyvet (Kismama ajánlásával). Nem egy akármilyen, szoptatásról szóló könyvet, hanem EZT! Én második után jutottam hozzá, de ahhoz képest, hogy akkor már túl voltam az elsővel 15 hónapnyi szoptatáson, rengeteg újat mondott a könyv! Komolyan, aki fél a szoptatással kapcsolatban, vegye meg, mert hihetetlen jól, szájbarágósan, részletesen leír MINDENT, amit tudni kell! Én pl. ott olvastam először a hónalj-szoptatásról, és bizony azt sem tudtam, hogy mindig onnan ürül a legjobban a tej, ahol a baba alsó ajka van. És hogy ha begyulladt a melled, leteszed a babát hanyatt és mint az órát, forgathatod körbe, hogy ott szívja ki, ahol kemény. És baromira bevált, mert nem is gyulladt be a mellem utána már a másodiknál! Szoval a könyvet olvasva jöttem csak rá igazán, hogy mennyire semmit nem mondanak el a kórházakban, a gyerekágyon. Igen értem, hogy nincs rá idő... de akkor ajánlanának valami könyvet vagy hasonló felvilágosító csatornát... Így néz ki a könyv
Kép
Vendég
 


Angie, de hát 7+1-et mutat!!! :D
Nekem a 12. héten kezdődött a barnázás (mikor már épp fellélegeztem), és tartott heteken át. De!!! Mint kiderült, azért barnáztam, mert
1. előtte volt egy vetélésem 2 hónappal, és műszeresen fejezték be, emiatt (valszleg) a méhszájhoz közel tapadt meg, mert ahol amúgy tapadt volna, ott még "bibis" volt.
2. volt egy haematomám, amiről tudni kell, hogy vagy felszívódik, vagy kifelé ürül. Na az enyém kifelé ürült...
Dokidnak már említetted a barnázást? Mit mond? Tényleg sokmindentől lehet!
Vendég
 


Én olyan szívesen kipróbálnám az EDA-t, de szerintem semmi esélyem nem lesz rá... túl gyorsan szülök.
Vendég
 


Vivi: en is olvasam ezt a konyvet tenyleg nagyon jo de sajnos nem tudott segiteni abban hogy tobb legyen a tejcsi vagy hosszabban fenn tudjam tartani.
Nekem tobb mint egy het utan lovellt be a tej( vagyis babom mar 2 naposan tapot kapott) es hiaba szedtem barmit( homeos bogyo, more milk, ittam a malata italt......) nem lett tobb, pedig sejtem is mint az orult. 4 honapig sikerult de vegig potlasokkal es soha egy ml sem volt lefagyasztva. Hogy lesz e meg mashogy nem tudom. Tuti nem genetika, anya mind a 6unkat szoptatott sokaig sot amig lehetett tejtetverink is voltak, noverem is hugom is tudott normalisan sokaig szoptatni.
Azt mondjak nincs osszefuggesben a kis mellel de azert csak csak, nekem terhesseg alatt egy meretet nott csak a mellem ami annyi tesz hogy nem 75os hanem 80as volt a szopis melltartom.
A fene se tudja, de most sem feszul es no:(

Amgy nekem a honaalj tartas volt a kedvencem kenyelmes is es tenyleg sajtol ki olyant amit a fejo nem.
De orulok hogy vannak itt profi szoptatos gyakorlatal rendlkezok mert en tuti megint tele leszek kerdessel aggodalommal....

En 16 kgot hiztam de most 10 van megcelzova:))
Nem mintha tenyleg ez lenne a lenyeg.

Koszonok minden korhazas velemenyt, meg nem dontottunk: elso helyen az Imre all, mert ott ajanlottak dokit aki nem draga plussz nagyon dicserik a korhazat viszont iszonyat messze van, aztan en a MAvba is mennek de a ferjem nem akarja, aztan neztuk a BAjcsyt a kozelsege miatt de ott meg dokit nem ismerunk...Bonyolult nagyon:(
tavasziszel
 
 


Hmm, azért az más, hogy 4 hóig sikerült. De sajnos valaki különböző okok miatt már a legelején feladja, nagyon nagyon sokan, pedig sok kismami simán szoptathatna, ha fel lenne világosítva. Nem tehetnek róla, én csak nagyon sajnálom, hogy rengetegen vannak, akik feladják, pedig lehet, nem is kéne. És megértem, mert első babával én is bármit bevettem volna. Ha a védőnőm azt mondta volna, hogy tessék itt a tápszer, nincs elég tejed, azért üvölt a gyerek, elhittem volna. Pedig csak hasfájós volt... Én meg bőgős! Azért az egész szép teljesítmény, hogy 4 hóig azért kapott anyatejet a babád. Hátha most nem így lesz, sokan a következővel már tovább szoptatnak!
És ha Imre, akkor ki lenne a célzott doki? Ha nem baj, hogy megkérdezem? Csak mert én is ott szültem-szülök.
Vendég
 


Ja, nekem sincs nagy mellem és nekem is csak egy méretet nőtt, b-ről c-re!
Vendég
 


Vivi: nem ismerem meg a dokit ugy ajanlottak: Balogh Tibor
tavasziszel
 
 


Vivi!
Én ezt nem is értem! Most már én is 7+1-et látok :shock: :shock: :shock: de az előbb 6+3 volt. Sőt, a tied is 5+5-öt mutatott :roll: :roll: Na mindegy, lényeg, hogy most jó.
Mondtam a dokinőnek, és azt mondta, hogy nem feltétlenül jelent rosszat. Javasolta, hogy menjek el UH-ra, és Utro+MagneB6-ot szedjek. Ilyenkor mást nem lehet tenni. Majd holnap kiderül, hogy a baba fejlődik-e, és megfelel-e a 7 hetes méreteknek. Ha igen, akkor egy kicsit megnyugszom. Addig megy a para.
Ja, és örülj annak, hogy gyorsan szülsz, és nincs idő EDA-t adni. Vannak ilyen típusú nők, és örülök, hogy te élsz is a szülés lehetőségével.

Nekem néha nyomul a hányingerem, igy azért bizakodok, hogy csak-csak rendben van odabent a babó.
Vendég
 


szopi: én a nagy optimista anno beváséroltam 2 doboz belltartóbetétet. Na, hát 1 darabot sem használtam el soha! Nem hogy csak úgy simán, de még szopi közben sem csöppent el egy csep tejem sem soha! :shock:
Ezért tátott szájjal olvasom, amit panny írt, hogy 150-200 ml gyűlt össze szopi közben!! :shock: Döbbenet.
Mondjuk ennek ellenére, valahogy mégis csodával határos módon mégis 8,5 hónapig szoptattam. És akkor is azért hagytuk csak abba, mert az éjszakai szopi elhagyásával, kb a felére csökkent a tejem. És ha egyszer valaki el kezdi a pótlást ugye....
Ja és 85 G volt a szopi melltartó méretem (most 80D), szóval tényleg rohadtul nincs összefüggés a méret és a tej mennyisége között!

Vivi,
a "saját csecsemős" az Imrében lényegében olyan mint a fogadott szülésznő. Egy boritékért cserében naponta többször csak és kizálólag veled és a te babáddal foglalkozik. + becsempészi apukát és megmutatja a fürdetés, mérés pelusozás , szopiztatás minden csínját-binját! :lol: 2. alkalommal már mi fürdethettünk. Minden alap dolgot elmond a csecsemőápolásról, és folyamatosan segít a mellrehelyezésben - már ha szükséges.
Szerintem első babásoknak hatalmas áldás, mert 3-4 nap után úgy mész haza, hogy az alapokat már biztosan tudod!

Ami pedig a hozzátápit illeti: hát nekem a kórházban csak akkor adtak, ha a gyerek már 2 órája, minden ciciztetés ellenére stabilan üvöltött. Ha leadtam, ők maguktól sosem adtak neki semmi. Ha sírt, visszahozták, vagy megkérdezték, hogy adhatnak e bármit neki.

A gyors szülést pedig szerintem ne sajnáld! :wink:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


angie,
Nekem Flóránál hosszabb ideig tartott a barnázás, és több mennyiségű is volt. Kb 4-5 napig folyamatosan 3 alkalommal. De a 12. hétre elmúlt. De ott nálam más volt a helyzet, mert 13 évnyi fogamzásgátló szedése mellett estem teherbe. :shock: Szóval valszeg tényleg hormonális oka volt a barnázásnak.
Most eddig 1-2 nap volt egyben, aztán pár nap szünet, és utánna újra 1-2 napra jelentekzett. De nagyon elenyésző mennyiség. A bugyimon nem is látszik, csak a wc papíron látom, hogy nem hófehér. De 5-6 napja már ez sincs( szerintem eltaláltam, hogy nálam csak a gomba okozott hámsérülést, mert a Pevaryl után azonnal elmúlt - kop-kop lekopogom)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Tavasziszel, nála szültem mind a két lányomat!!! HIHIHIHIHI! Tudjál róla, hogy egész augusztusban nem lesz, mert szabin van. De én ma délelőtt mondtam le az időpontomat nála, az júli 31-e, talán még megvan. Ha gondolod... hátha be tudsz jelentkezni még az utolsó napjára!
Vendég
 


Azért mondtam le, mert már múlt héten elrohantam egy másik dokihoz, mert annyira izgultam. Ha érdekel bármi info... írj!
Vendég
 


Micsoda, hogy 85 G?! Ilyen is létezik?! :shock:
Vendég
 


Honey!
De jó, hogy te már lassan 9 hetes vagy! Én is, én is!!!
Ez a csecsemős dolog tényleg nagyon jó dolog lehet. A Szabolcsban volt egy saját védőnő, aki az alkalmazottjuk volt, és minden nap végigjárta az osztályt, és segitett a ciciztetésben, elmondta, hogy mit, hogy kell csinálni. A fürdetést pedig megmutatták a csecsemősök, és ha akartad, második naptól te magad fürdethetted a felügyeletük alatt. Tehát, ilyen tekintetben nagyon segitőskészek voltak.
Nekem a wc papiron sosem látszik semmi, csak a bugyimon pár csepp gyűlik össze egész nap. Nekem is volt 2 nap szünet, amikor semmi sem jött. Holnap talán többet megtudok az UHn.
Vendég
 


Várjunk csak, én 2 éve szültem, Te meg 9 hónapja, akkor lehet, azóta van ez a "lazítás" az Imrében. És amikor apukát "becsempészi", olyankor a többi anyuka nem szól semmit? Most ezt minden kötözködés nélkül kérdezem, nehogy félreérts! Csak csodálkozok, mert mikor én szültem, rendesen leordították egy apuka fejét, aki bemerészkedett a gyerekágyra! Pedig még a cipőjét is kint hagyta a folyosón csórikám... hihihi, hátha nem hallják meg, ahogy oson :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Első babásoknak biztosan jól jöhet.. tényleg én is örültem volna, én be voltam tojva rendesen a kórházban, mert csak a 3. nap kezdett tejem lenni.
Nekem úgy volt, hogy ugye megszültem és akkor kb fél napig feküdtem, nem is volt ott a baba. Aztán mikor már ki tudtam menni pisilni, és nem szédültem (mert hajlamos voltam elájulni, sőt a szülés után el is ájultam), akkor átcsoszogtam az újszülött osztályra és elkértem a bébit. Akkor végig velem volt, majd mikor hajnalban már hiába szoptattam, csak ordított és ordított, áttoltam, hogy adjanak valamit, mert én szoptatom ugyan, dehát nagyon sír. Tudom, sokan ezzel nem értenek egyet, de én olyan sűrűn raktam mellre, hogy ugye beinduljon mielőbb a tejcsi, hogy a csecsemős megnézte a mellemet és azt mondta, hogy ok hagyjam abba, mert kirágta a gyerek a mellemet és éjszakára hagyjam a gyereket náluk, kenjem be neogranormonnal a mellemet és aludjak reggelig, hogy gyógyuljon.... ha nem tettem volna, másnapra már talán annyira fájt volna, hogy rátenni se tudtam volna a gyereket... szal lehet én vittem túlzásba.
Vendég
 


Igen, van egészen dupla H-ig a szopimelltartó. De elég gáz ám!
Elötte nagyon szép, nagy mellem volt... sokan el sem hitték, hogy "saját". De most ne tudd meg hogy néz ki. :cry: Még a férjem elött is takargatom magam ha zuhanyzom, vagy öltözöm. :shock:
Ja, arról meg nem is beszélve, hogy az összes régi felsőmet el kellett ajándékoznom, mert esélytelen volt, hogy valaha be tudjam gombolni pl a blúzokat.
De mind1... a gyerek legalább makk egészséges volt 9 hónapig! Meg hát a plasztikai sebészeknek is élni kell valamiből! :wink:

A párom nem jöhetett be a gyerekágyra, illetve a szobába nem. Hanem oda vitte be őt a csecsemős, ahol a "közösségi kiskád" van. Tehát ahol minden babát fürdetnek. Ott pedig anyukával nem igen találkozik az ember. Szóval kutyát nem zavart.
Mindig megbeszéltünk egy időpontot a sokbabás fürdetés elött, és akkor jött a párom.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Hát nekem sosem volt nagy mellem, viszont a szopi után nemhogy nőtt, hanem még egy számmal csökkent a kosárméretem :roll: Pedig reménykedtem egy kicsit nagyobb cicikben. Lehet, hogy a második szoptatásával fel is számolódnak a melleim ?!? :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Na csajok, ismét egy gyors elköszönés, mert megyünk Balcsira kora reggel és még sehol nem tartok a pakolással.
2 hét múlva leszek újra.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Voltam Uh-n és van egy kis 4mm-es embrionk és a szíve is dobogott, 6 hetesnek felel meg. :D
kaviar
 
 


Vivi: en 30an megyek szinen egy lemondott idopontban.
Meselhetsz kicsit a dokirol, Mennyire komoly, mennyire kioktato, mennyire riogato....???Barmit ami eszedbe jut. MEnnyit szokott kerni a szulesert?
Tudom enm lesz augusztusban de nekem a 12ik het pont nem esik bele augusztusba.
tavasziszel
 
 


Kaviar: ez jo hir! De lennek mar en is tul rajta!

Honeymoon: jo nyaralast! MI penteken megyunk.


Angie: nekem is kisebb lett szoptatas utan, nem is hordok ar melltartot, minek:(
tavasziszel
 
 


Érdekes a mell mérete, mert nekem meg nem ment vissza normálra, hanem vagy egy számmal nagyobb maradt pedig nekem nem volt rá szükségem.

Tavasziszél: köszi, drukk neked is péntekre (neked akkorra már egész nagy emberkéd lesz)
kaviar
 
 


Honeymoon, és nem fájt a hátad? Sokan panaszkodnak, akiknek úgymod ilyen "dúskeblük" van.
Vendég
 


Angie, eltűnni nem fognak :) csak az almából körte, netán banán lesz.... hihihi
Vendég
 


Honey, jó utat! De jóóóó Nektek! :) én meg várhatom itthon a gázszerelőket... :(
Kaviar! Jujjj de gratulálok! De szupi, akkor megnyugodtál?
Tavasziszel! Ha minél előbb akarsz uh-ra menni, már most kérj időpontot ultrahangra! Ugyanitt kell kérni, a Fehérvári rendelőben van ultrahang! Ha 30-án mész, Balogh úgyis ad beutalót, és legalább ha 3 nappal előbb kérsz időpontot, talán még jövőhétbe beleférsz! Csütörtökön van délután, a többi nap délelőtt!
Én 4-én megyek.
És Balogh doktort meg is akarod kérni, hogy levezesse a szülést, vagy csak a terhesgondozásra járnál hozzá? Mert ha az előbbi, akkor már 30-án említsd meg szerintem, vagy ha nem, akkor legközelebb, de minél előbb, csak azért, mert nagyon sokan járnak hozzá, nehogy már beteljen a hosszú lista márciusra!!!
Nagyon jó doki, kedves, nyugodt. És nem szeret vizsgálni kismamákat, tehát először megvizsgál, mikor megállapítja a terhességet, aztán ha semmi panasz, a 20. hétig nem is vizsgál! Szerintem ez tök jó! Jártam olyan dokihoz is, aki 3 hetente matatott... :roll: 2 éve 60 ezer volt nála a szülés, azóta annyit tudok, hogy tavaly is még ennyi volt. Szerintem nem sok. Már a többihez képest, nem? Ami a heppje, hogy ne nagyon hízzon a kismama... persze ez csak az Ő jótanácsa... Nekem is azt mondta, hogy a 20. hétig ne hízzak. HAHAHA, ha az első 12 hetet végig hánynám, talán menne. De amúgy...
Ja, egyáltalán nem kioktató, nem ijesztget, én egy paragép voltam a harmadikkal és folyton nyugtatgatott, hogy ne aggódjak már, meg ne szorongjak. Na ja... szoval aranyos nagyon! Mindig mindenre válaszol, soha nem siettet. Pedig "csak" sztk-s betege voltam-vagyok. Szoval tényleg szupi aranyos.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: