Új privát üzeneted érkezett!

Közben sikerült bejutni, de ott nem tudok semmit megnézni. :cry:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!
Én fagyi helyett próbálok fagyasztott gyümölcsöt (ribizli, fekete szeder, barack) enni, vagy fagyasztott morzsolt kukoricát. Sajnos anno én is vagy 20kg-t felszedtem az első babuval, amiből a kórházból hazaérve már csak +14 maradt (bab+viz a mínusz oka). És abból is sajnos máig őrzök +10-t. Nagyon félek, hogy megint sokat szedek fel- szurkolok is az émelygős időszak elhúzódásáért :D
Szoptatós melltartókat olcsón (890/db) egyébként én a nagyobb kínai boltokban kaptam anno (az Örsön is van a Cédrusban), de azt leginkább az utolsó hónapban jó megvenni- legalábbis nekem akkorra alakult ki a "végleges" méret.
Egyéb ruhadarabok beszerzését húzom, halasztom- olyan gáz, hogy már csak az anyukás cuccok jönnek rám :lol: Néha még most is nehéz felfogni, hogy lassan kétgyermekes nő leszek!!!
Babaméret: 60.napos CRL-ünk: 0,56cm. De a dokim szerint később fogant a szokásosnál, és ezért fiatalabb a gyerkőc. A magzati méretekről itt egy link, de több is vana neten:
http://www.mamanet.hu/kismama/magzat.html
Kismamajóga: én az Örsön jártam a Padma jógastúdióba, csak ajánlani tudom. Van külön szülősfelkészítő papás-mamás óra, az utolsó hónapokban oda is érdemes elmenni 1-2*.
Mindenkinek jó hétvégét,
Marcsi

macianyu
 
 


Sziasztok!

Reggel voltam dokinál a labor eredménnyel, szerencsére minden ok :D Nem gondoltam, hogy most is megnézzük a kicsit, mert 2 hete voltam, de megnéztük! 5mm-ről 18mm-re nőtt és sokkal erősebb volt a szívhangja is, úgy örülök :lol: Mostmár csak a kombinált teszt miatt izgulok, ami junius közepén lesz!!!
Pár napja nem tudok ránézni a húsokra, hányingerem lesz tőlük, viszont a hamburgert, főként a Mc-ist nagyon kívánom, de tudom, hogy egészségtelen :(
Azért, ha néha eszek ilyesmit, nem lesz semmi baj, ugye? :oops:
Kép
bogaracska
 
 

 
 

Bogaracska, persze hogy nem lesz semmi bajod sem neked sem a babának a Mekis hambitól. Ki bírná ki hogy ne csábuljon el 9 hónapig valami iránt amit kíván.. és hát most beszéltük ki, hogy a szervezet érzi hogy mire vam szüksége. Neked bizots hiányzik a zsír, meg a kalória :D
Jó jó ezzel nem azt akarom mondani hogy most aztán lehet bármit zabálni, de hát nehogy már megvonj magadtól egyszer egyszer valamit amit szeretsz és kívánsz is!
Ahogy mondtam én is Mekis sült krumplira izgultam rá kb 16 hetes terhesen és zokogtam amikor nem tudtuk beszerezni este 10kor :D Ugye nem akarsz így járni? :D Jó étvágyat!
ezek a Mekisek tudhatnak valamit... :? ilyen kívánatosak a kajáik a terhes nőknek... amúgy én egy évbe egyszer tévedek be hozzájuk...
pici76
 
 


Sziasztok Csajok!

Megint jó sokat írtatok...az én napom katasztrófa, csak a rohanás van. Ügyintézünk, suliban voltam, most is csak egy szusszanásra jöttem haza, mert már nem bírom, kivagyok eléggé. Estefelé érünk haza sztem (vagyis inkább estébb felé) végelegesen, majd akkor írok rendesen, reagálok mindenre... :)

Twist - cuki pocak ;)

Vigyázzatok magatokra, igyatok jó sokat!!!

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Kedves pici76, köszi h megnyugtattál, indulok is egy Bigmac menüért, csak erre gondolok reggel óta :lol: :lol: :lol:
bogaracska
 
 


Helló Lányok!!!

Mennyit írtatok!! :D :D
Jöttem volna előbb de megint jött délután egy kis barna és kész vagyok.Én megijedtem .Ma hányingerem sincs.. :(
Méreteket majd megnézem, a fotók hátulján vannak, és hozom őket.
editke28
 
 


Szóval utolsó mensim március 30-án volt.Amikor Babóka összejött az tuti április 9.-e volt.Április 25- én nem jött meg.Május 12-én voltam Dokinál akkor csak ennyit írt, hogy petezsák 10mm.Szerinte 5 hetes volt akkor.
Egy héttel később május19-én vagyis most kedden már volt szívhang/pulzálás, és a petezsák 13mm, szikhólyag 3mm, és valami CRL(de nem biztos olyan szépen ír a doki) 2mm.Most pedig ugye 6 hetesre mondta.
Remélem ez így normális ha valaki mondana valamit annak örülnék, mert most kivagyok kicsit.(a barna miatt)
editke28
 
 


Ja és még azt szeretném kérdezni, hogy amikor írjátok, hogy pl. 6+5 hetesen voltatok uh-on, vagy ennyi idős, akkor azt írjátok ami ugye a mensitől van számolva , mint a vonalzón vagy amit a Doki mond.Mert Ugye én most itt mensi szerint 7+3 vagyok , Doki szerint meg kb. 6 hetes voltam.Remélem érthető kicsit össze vagyok esve.
editke28
 
 


Sziasztok!

Ha nekem is pocsék napom volt. Semmi extra, csak dolgoznak a hormonok ezerrel. Végigbőgtem a napot :oops:

Editke, a doki általi a mérvadó. Valószínű nem is 01.04 van az UH leleteden, mint várható dátum, hanem inkább 01.10 körüli, nem? Mindenesetre a doki dátuma alapján fognak vizsgálatokat időzíteni. És tessék sokat pihenni! A doki szerint a megerőltetéstől is lehet barnázás. Csináltál valami megterhelőt?

Afra, sirályok? Élnek még, vagy most tudtál aludni tőlük? :lol:

Twist, köszi az utánajárást. Nekem végülis tökmindegy, hogy milyen. Apa szerintem most nem fog jönni velem, de majd kiderül. Nekem a védőnő mondta, hogy nem ajánlják a merevítős melltartót, de végülis rám bízta a döntést. Milyen szép pocakod van!! Nekem is brutál már, hogy mi lesz januárra...

Pici, boldog szülinapot a lánykádnak! Velencére fel vagyunk készülve, már mindketten jártunk ott, csak nem együtt. Ezért tervezzük, hogy elmegyünk együtt is. A hordozó nálunk nem igazán játszik, merthogy 12 kiló a drága. Annyi a könnyebbség, hogy mivel már javában jár, az üres babakocsit könnyebb lesz cipelni a lépcsőkön :lol: Marcival nekem is volt egy ilyen hisztim. És nekem is éjszaka a mekis sült krumpli miatt. De én hamburgert is akartam enni mellé :lol: :lol:

Dytt, nekem már tudják. A családot azonnal hívtam, a melóhelyemen meg még azelőtt bejelentettem, hogy dokinál lettem volna. Ugyanis el kellett intézni, hogy GYED-ről visszakerüljek állományba, és elmehessek táppénzre. Azért sajna nem mindegy, hogy melyiket kapja az ember... Úgyhogy nálunk kényszerből lett nagyon korán világgá kürtölve

Gyöngyi, szerintem nincs összefüggés. Legalábbis ha abból indulok ki, amit Marcival műveltek a melóhelyemen. A kajákról mindenkinek beugrott, hogy tuti kisfiú/kislány lesz. De sokmindenkinek nem jött be, akik lányra tippeltek :wink:

Macianyu, Te az Örs környékén laksz? Csak hogy arrafelé tudsz melltartót, arra jártál tornázni...

Bogaracska, örülök, hogy minden oké az eredményeket illetően

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Hékás: nincs semmi a leletemen mert nincs is leletem...csak a fotót kaptam meg annak a hátuljára írta a fentebb írt adatokat.
editke28
 
 


Na...baromira kimerültem, a hasam is szurkál, pedig igazából semmi megeröltetőt nem csináltam ma, csak mentem...bekaptam egy Mg-t, és mindjárt megyek aludni is, csak még be akartam nézni, meg reagálni mindenre, ahogy ígértem :) előre is bocsi, ha hosszú lesz..

Pici - akkor ha holnap már nem leszel, most kívánok boldog születésnapot Zsófidnak :) végülis másfél óra múlva már holnap van ;) érezzétek jól magatokat, pihizz!

Kaják - leginkább én is csak a gyülölcsöt kívánom, meg némely zöldséget, ezeket joghurttal, esetleg egy kis felvágottal és sajttal összekeverve...biztos tudjátok, h miről beszélek. 2 napja szinte csak ezen (és a gyüméken élek)...más egyszerűen...brrr...

Dytt - a meleggel úgy vagyok én is, ahogy te. Ha otthon hideg van, akkor itt még jópár fokkal hidegebb, utáltam az egész telet, megfagytam...most meg inkább öltöznék rétegesen, mert ez kb. elviselhetetlen, fürdőruhában meg ugye egy bankba pl. mégse állíthatok be :twisted:
Mi is csak a 12. hét után mondjuk el...babona. Meg azért sztem a 12. hét betöltése egy nagyobb valami...

Ingerlékenység - nálam az még nincs, viszont érzékenység az igen. Annyira szeretethiányos vagyok, hihetetlen... :shock: ha anyuék hazajöttek korábban a melóból, akkor volt, h adtunk egymásnak egy-egy puszit, de nem ez volt jellemző az esetek többségében, hanem a szimpla köszönés. Most meg ölelgetek mindenkit...páromat, hűű...pláne :oops: :)

Gyöngyi - azt hiszem, h azt mondják, h aki az édesebbet kívánja, ott több az esély a kislányra, de lehet, h pont fordítva...
Okés, akkor majd jövő héten beteszem a szülés várható idejét!

Látom szóbajött a jóga is - én mindenképpen szeretnék majd mozogni, ha lehet, elsősorban a kismamajógára gondoltam én is, érdekelne. Már gyűjtöm a szórólapokat, és ha minden igaz (ha lesz elég jelentkező), július közepén indítanak egy csoportot itt a közelben!

Bogaracska - mekiztél? :D szuperjó, h láttad a babát és rendben volt minden :)

Editke - azóta mizujs veled? Remélem minden rendben!!! Mondanám, h ne idegeskedj, de tudom, már sajnos tapasztalatból is, h ez lehetetlen ebben a helyzetben...pihenj sokat, az biztos jót tesz!

Na megyek aludni, holnap végre hétvége, egy grammot se fogok tanulni :twisted: jóéjt csajszikák!

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Sziasztok!

Nekem ma bérbe lesznek adva a gyerekeim. Férjem céges kiránduláson, gyerekek pótnagyinál, én meg egy életvédő képzésen leszek. Úgyhogy mára nem kellett főznöm:D :P , s valószínű a mekibe megyünk mi is enni. :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Edit a barnázás belefér az elején. Bár asszem, én is frászt kapnék tőle, de mindkét gyerekemnél volt. A fiamnál egy vérömlenyt találtak mellette, a lepény rosszul volt megtapadva, kaptam duphastont és pihenni kellett (volna...).Dokid mit mondott rá?

Én a mensi alapján számítom a kort, azt írtam a vonalzóra is. Elvileg nem 28, hanem 25-26 naposak a ciklusaim, ez alapján előrébb kéne járni, 7+5 körül, de mindkét gyereket túlhordtam, tehát végülis tök mindegy, mi alapján számolok, a mensi legalább biztos.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, és minden rendben volt a terhességgel? Mert tesómnak is ugyanez volt, vérömleny és rossz tapadás, de neki sajna koraszülött lett :cry:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Hoztam egy képet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép
Egy biztosan megtapadó babánk van :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Anyuka leszek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok, csatlakozhatok?

a szüléskalulátor szerint még épp beférek, elvileg 2010. jan. 30-án fog megszületni az első babócán :) (a vonalzót kicsit átvertem, mert a hosszabb ciklusom miatt rosszul számolt)

röviden a történetem: 2006 aug. óta próbálok teheerbe esni. volt fél év szünet a próbálkozásban, mert az előző párommal szétmentünk.
PCOS voltam (vagyok), emiatt Met-et szedtem, diétáztam, fogyóztam/sportoltam. sikerült is lefogyni. Jártam kivizsgálásokra, closty-puregont kaptam. az inszem jött volna, de szétmentünk. Nem isgazán akart gyereket.

A motani párommal - vőlegényemmel - tavaly nyár óta vagyunk együtt, február óta pedig nem védekezünk. és csütörtökön, mensi előtt két nappal +-at teszteltem:

Kép

ma csináltam eg yújabb tesztet:

Kép

mivel külföldön élünk és otthon szeretnék szülni, ezért majd csak 2-3 hét múlva mnegyek dokihoz, az otthonihoz.

azért mertem 2 nappal a mensi előtt már tesztelni, mert apa már jó pár napja mondogatta, hogy szerinte meg van duzzadva a cicim. nagyon fáradékony voltam, meg hisztis. és sokat fájt a fejem, émelyegtem, csak az segített, ha ettem. eleinte nagyon nem akartam tesztelni,mert negatívokkal tele a padlás, de Apjuk meggyőzőtt, és láss CSODÁT...

amúgy nincs semmi tünetem, a cicim feszül, érzékeny, és néha érzema méhem, pl. ha soakt ülök. ez szerintetek normális?

nagyon boldogok vagyunk, és persze izgulunk, hogy minden rendben legyen. :)

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Sziasztok!

Kissgizi - üdv itt, és halk, de nagy-nagy gratula a picihez!!! :) akkor te is jó sokat vártál a babára...
Látom, 21 nap múlva esküvő? Hogy haladtok az előkészületekkel? :)

Mandi - gratula!!! ;)

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


igyekeztem visszaolvasni, de persze minden kiment a fejemből. majd újra olvasok :)

egy vmire emlékszem, szóbajött a kismamajóga és a Padma jógastúdió az Örsnél. Én jártam oda mikor Bp-n laktam, és csak ajánlani tudom őket :wink: :D

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


heydie: köszi :D most jön az utolsó nagy hajrá a szervezésben. minden le van foglalva. csak az utolsó simítások vannak.
tegnap voltunk első ruhapróbán. most jön a részletes program összeállítása :)

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Mandi: gratula!!!

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Kissgizi
Én is metet szedek... így sikerült az 5.lombik... :wink:
Vendég
 


Kissgizi, gratulálok! A babához is, meg a közelgő nagy naphoz is. Jól kalkulálom, hogy az esküvő akkor itthon lesz, nem külföldön? És ha Nagytesónak hívjátok ŐT, akkor lesz kistesó is? :lol: :lol:

Mandi, csodás képed van!!!

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Mandi: 5. lombik?? akkor extra gratula!!!
én már nem szedema metet, amikor lefogytam a doki által előírt súlyra, akkor abbahagyatta velem. csak a diéta és a sport maradt (bár nem olyan intenzíven/szigoruan mint előtte, vissza is jött pár kg :( )

Hékás: igen, otthon lesz az esküvő, már nagyomn várjuk, hogy menjünk haza. és igen, tervezünk kistesót is, legalább egyet, de a párom kettőt szeretne :) meglátjuk belefér-e, mert nem vgyok már mai csirke :( persze ő a legjobban ikreket szeretne :)

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Sziasztok!

Csak egy bekukkra jöttem, mert nagy sütés-főzésben vagyok...vendégeink lesznek (vagy mi megyünk..még nem tudom).

Úgy néz ki, hogy hétfőn megyünk dokinézőbe és nagggggyon remélem, hogy keddre, vagy szerdára kapok egy időpontot, mert csütörtökön utazunk haza és jó lenne a leendő nagyszülőkkel egy fényképes bizonyítékkal közölni a nagy Hírt :D
Valamint végre megnyugodhatnék én is kicsit, hogy jól van a Picikém, ver a szivecskéje, szépen fejlődik :roll:

Mandi! Aztaa, GRATULÁLOK!!!! Gyönyörű ez a fotó :D Igen, nagyon úgy tűnik, hogy ANYUKA leszel :P
Kissgizi! Isten hozott és neked is GRATULÁLOK!!! Duplán is :D Látom, nagy nap előtt álltok... :wink: Sok-sok boldogságot nektek!!
Heydie! Én is így vagyok, mint te, leginkább a gyümölcsöket kívánom. A legtöbb kajától undorodom, elég nehéz mostanában kitalálnom, hogy mit ennék...de a gyümölcs az mindig jöhet :P
Hékás! Sirályok kissé lenyugodtak hála Istennek :D Végre nyugodtan tudunk aludni.
Hogy vagy ma?
Editke! Nahát :P Úgy tűnik, hogy egy napon fogantak a picikéink :D Én is április 9-re tippelem igen erősen :wink:
Twist! Nagyon aranyos a pocakod :P
Uxi! Még mindig nem sikerült belépned hozzám?
Nonó-ka! Merre vagy :?: :?: :?:

afra.h
 
 


Uxi!!

Köszi a választ, megnyugodtam kicsit.Kaptam duphaston-t napi 2x1-et, és 3 hét múlva kell mennem, azt mondta Doki, akkor kiderül megmaradt-e a baba...
Nem volt túl bíztató
:( :(
Mindig kifogom az ilyen embereket mindenhol, már lassan megszokom, hogy velem .........nak.Elég csendesnek tűnök, de csak tűnök.Aztán meglepődnek, ha kikelek magamból. :oops:
editke28
 
 


Köszi lányok a gratulákat!

Afra: jól láttam, hogy Ti is külföldön éltek? Otthon akarsz szülni vagy Spanyolo-ban? mi is fél éve élünk itt :wink: most nyomozunk, hogy hogyan jövünk ki jobban :)

Editke: drukk, rendben lesz minden, csak pihenj, feküdj sokat!!! a tesómnak ennél sokkal rosszabb helyzetből is megmaradt a baba, lassan 2 éves lesz :)

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Egyenlőre titokban, mert a babóca egy nem várt babóca, besikerült, és még csak a szűk családban publikus De szeretném újra átélni a veletek a várakozást, az örömöket és az esetleges bánatokat.

Van már egy kisfiam, és sajnos idén januárban elvesztettem egy 21 hetes babát. Még várni akartunk a próbálkozással, mert közben én visszamentem dolgozni, de védekezés mellett a sors úgy akarta, hogy a vetélésem napjára legyek kiíva szülni egy évvel később... :D Remélem minden rendben lesz most már, és valóban visszatért hozzánk az elvesztett Mazsola!

Visszaolvaslak Titeket, és bekapcsolódom a már kialakult témákba :).

Puszi
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Bocs, hogy eltűntem, de nem volt netünk :twisted:

Voltam tegnap UH-on: ÉLETJELENSÉG KIMUTATHATÓ :!: :!: :!: Képet sajna nem kaptam :(

Bogaracska, Kissgizi és Véletlenke!
Kép Nyugodt babavárást nektek!

Pici!
Zsozsesznak BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK! Alsópáhok király hely :wink:

Twist!
Nagyon szép a pocakod!

Adrienne!
Már csak kettőt kell aludni az UH-odig!!! :) Ugyanígy vagyok a kajákkal, mint te :wink:

Editke!
NYUGI!!! Minden rendben van odabent! Pihenj és szedd a bogyót!

Uxi!
Mi az az életvédő képzés??? :shock:

Mandi!
GYÖNYÖRŰ!!! :)

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Nonó - gratula!!! Szuper, h minden rendben van! Sajnálom, h nincs kép :( majd legközelebb ;)

Véletlenke - én is üdvözöllek itt, a babácskához gratulálok :) hihetetlen, h a vetélésedhez (sajnálom... :() képest egy évvel későbbre vagy kiírva...minden bizonnyal visszatalált hozzátok a Kicsi, tuti minden rendben lesz, szorítok! :)

Editke - ez az a doki, akinél az UH-n is voltál? Nem értem, h miért ilyen a stílusa...eddig is írtad, h nem volt a legpozitívabb, ami mondjuk nem is mindig kell, h legyen, de hát jó lenne, ha nem rémisztené halálra az embert folyton...ne haragudj, nem akarom amúgy bántani, semmi ilyesmi, biztos jó orvos... :oops: ami a lényeg, jobban vagy?

Afra - csuriban mindenem, h legyen időpontotok! Mentek haza? Dejó! Én is úgy szeretnék már...régen voltunk, utoljára karácsonykor, hiányoznak...majd valószínűleg júniusban vmikor megyünk, ha a sulinak már vége, a többiek meg el tudnak jönni szabira.
Ezek szerint a sirályok is megunták magukat... :D

Délután bepótoltuk a grillezést, amit a múlt héten elmosott az eső, én zöldségeket meg sajtot sütögettem, nagyon fini volt :)

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Sziasztok!

Véletlenke, üdv itt és megy a drukk nektek
A 21 hetes baba beteg volt? Nem szeretnék fájó sebeket feltépni..csak...nekem 8 hetesen ment el..

nonó-ka
Gratula az uh-hoz!!!!!!!!!!!

editke
Pihenj sokat és egyél.igyál rendesen, bízz benne, hogy rendben van és lesz minden!!!!!!


kissgizi
üdv neked is!!!!!.szép kalandos love story..milyen érdekes a sors mármint ha a kapcsolatokat nézem...
izgalmas lehet most az életed, esküvő-baba :)

mandi 80
Szép az uh-s kép....ez olyan megható...

Pici
Boldog születésnapot kívánok a lányodnak!!!!!!


Szerintem én megvárom a június eleji uh-t, a szívhangosat és utána elmondom MINDENKINEK!!!

Tök sz.r a gyomrom, hát ezt még nem tapasztaltam, de sokat van erős hányingerem...és kezdek kívánós lenni..ez is új..egyelőre nem tudok mit kezdeni ezekkel..ha megkívánok valamit, eszem..utána meg pfúúúúúúúúúúúúúúj..már jönne is ki belőlem...A lányom meg intha már most érezné, hogy valami változott..naaaaaaaaagyon bújós vagy nagyon hisztiske...
A héten pihiztem ahogy tudtam..éleemben ennyit nem feküdtem még..a lányommal is úgy játszunk hogy mellém pakolom az ágyra a játékokat és ott..remélem kapaszkodik erősen a pocaklakóm...a sok fekvés miatt pedig tisztára ilyen betegség érzésem van..na most kipanaszkodtam magam....bocs.

Kép
dytt
 
 


Sziasztok lányok!

Húú megint milyen sokat írtatok! Sajna tegnap du. óta nem tudtam bejelentkezni, mert egy rohanás volt az egész délutánunk, estére meg teljesen kipurcantan. Du. 4-ig munka volt, utána séta páromhoz, ami kb. 20 perc gyalog, megvártam míg végez, utána elmentünk vásárolni a Spar-ba. Iszonyatosan sokan voltak a boltban, már minden bajom volt a végére, a hiszti roham szélén álltam, mire végeztünk. :) Este lett mire hazaértünk, úgyhogy már csak fürdés, vacsi, aztán alvás. A mai napon is nyüzsgéssel telt, így csak most tudtam bejelentkezni.

twist: nem tudom, hogy rosszul lennék-e a hústól, mert nem is bírom megenni, meg a szalámikat sem nagyon. Próbálom teljesen kerülni, inkább főzelék féléket ettem a héten és azt is üresen. :)

Gondban is vagyok, mert holnap anyósom rántotthúst csinál ebédre, nem tudom hogy fogok lenyomni egy szeletet a torkomon, de muszáj lesz, mert még nem tudnak semmit. :)

Én a Mekis kajával úgy vagyok, hogy meg nem tudnám enni az biztos! Múltkor a csajokkal elmentünk a Mekibe munka után, ettünk egy menüt, dumcsiztunk. Aztán jött értem a férjem, addigra már éreztem, hogy nem vagyok túl jól, jó is hogy kijöttünk az étteremből. Aztán beültünk a kocsiba és visszajött az egész Mekis kaja, majdnem kiraktam az autóba. (elnézést a gusztustalankodásomért) :) Szóval azóta rá sem tudok nézni. :)

Én is inkább a zöldségeket, gyümölcsöket eszem most, főzeléket, meg kalácsot vajjal, ilyesmiket. :)

Kissgizi és Véletlenke: Sziasztok! Gratula és üdv köztünk!

Mandi: Nagyon szép a képed, gratulálok!!

nonó-ka: Gratulálok!! Örülök, hogy minden rendben van! :) Én is sajnálom, hogy nincs kép. Igen, már csak két nap és én is megyek!!! Már nagyon-nagyon várom!!! Szerintem én sem fogok kapni képet, hiába maszek a doki és van hüvelyi UH-ja, a többi kötelező UH-t majd a kórházban fogják csinálni és ott fogok tudni kérni képet is.

A barátnőm mesélte, akinek már másfél évesek az ikrei, hogy nálunk a kórházban ha valaki kér képet fizetni kell érte és ha CD-re fel akarod vetetni az ultrahangos vizsgálatot, akkor is. Állítólag van egy csekk amit be kell fizetni és bemutatni és csak akkor kapsz képet vagy felvételt. Más kórházban is így van ez??

A bejelentéssel kapcsolatban annyit, hogy mi először úgy voltunk vele, hogy majd csak a 12-ik héten mondjuk meg, de azóta meggondoltuk magunkat. :) Ha hétfőn minden rendben lesz, akkor elmondjuk otthon, mert akkor szólni kell a munkahelyemen is mindenképpen. És ha bent szólok a munkahelyemen, akkor az a szüleim fülébe fog jutni. Az meg mégis hülyén venné ki magát ha nem tőlünk tudnák meg először, hanem a munkatársaimtól.

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Köszönöm a fogadtatást! Aranyosak vagytok!

Editke:
Tudom, hogy ilyenkor nem lehet másra gondolni, de próbálj egy kicsit elterelődni arról, hogy valami gond lehet. Ne keresgess se tüneteket se az ellenkezőjét. Ha a baba meg akar születni, az meg is fog születni, és most neki is és neked is a nyugalomra, pihenésre van inkább szükséged, nem a paráztatásra. Ha a doki köcsög, akkor meg ne neki hord a pénzt. Azonnal válts olyanra, akihez szívesen mész! Minden rendbe lesz! Ne aggódj!

Mandi: Igazi kis gömbölyke valóban :)! Gratulálok az első profil képhez :)! No és az, hogy ennyit kellett várni rá, az még bájosabbá teszi azt a pár sejtnyi mosolyát :)!

Kissgizi: Gratula a nagy naphoz is és a babócához is! Azok a csíkok nagyon karakteresek!

Nonóka: Szerintem a kép ilyenkor nem is annyira fontos :). Az életjelenség mindent vitt :)! Gratulálok!

Afra: Megy a drukk, hogy kapjatok időpontot! Mebabonázzuk a naptárát a dokinak! :)

Dytt: Nem volt beteg a baba. A szülésem után 6 hónappal estem teherbe, és a szervezetem még nem volt erre felkészülve. Nem az a nő vagyok sajnos - be kellett látnom - aki ilyen gyorsan tud szülni egymás után. A fiamat is folyton cipeltem, kicsi volt és igényelte, hogy ölben és ölben legyen, és a magzatburok megsérült, elfolyt a magzatvíz és beindult a szülés. Igazából tényleg az a legszörnyűbb, hogy tudod, hogy nem szervi oka volt, nem genetikai csak egyszerűen egy fáradt női test. Azóta kímélem magam, mert rájöttem, hogy nagy károkat tudunk okozni mi emberek fölöslegesen is magunkban. Ennyi a történet igazából. Szerintem teljesen mindegy mikor veszti el egy anya a gyermekét, az akkor is mindig ott marad a lelkében. Beforr a seb, de hegesedve...

Heydie:
Elolvastam a bejegyzésed és csináltam magamnak én is egyből egy kis grill cukkinit, padlizsánt és füstölt mozzarellát :)

Adrienne: Teljesen megértem, hogy nem tudtok várni a bejelentéssel. Igaz én most valóban meg fogom várni, amíg már látszik a hasam :) Ugyanis engem most neveztek ki a munkahelyemen, ezért mentem vissza dolgozni a pici mellett, és a kollégáim meglincselnének. Csak a főnököm tudja. Nem egyszerűek ezek a munkahelyi bejelentések sem...

Na megyek még főzni, mert holnap nincs kedvem korán kelni, hogy a csülköt megsüssem :). No és az epertortának is meg kell dermednie holnapra. Jó éjt nektek!
Vendég
 


Adrienne - nekem nem mondta a doki, h fizetni kellene a képért cserébe, azt mondta (magától), h majd a következő vizsgálattól fog adni, sztem említette volna, ha ez bármibe is kerülne...azt már én is el tudom képzelni, h a felvételért kell vmit fizetni, de egyelőre még nem tudom ezt sem. 11 nap múlva okosabb leszek ;) de messze van még :roll:

Annyira írjátok a Mekis kaját, h megkívántam én is, de csak a cézárt, mert amúgy a húst én sem bírom :D tudom, h a cézársaliban is van, de azt most vhogy meg tudnám enni :D

Véletlenke - örülök, h ettél egy finomat ;) füstölt mozzarella...mmhh :)
Hűű, ilyenkor még főzől? Minden elismerésem, én hulla vagyok. Azért ne fáraszd le magad nagyon :)

Jóéjt!

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Brigi, persze, minden rendben volt. 41 hétre született. Egy barátnőmnek is volt vérömleny, neki sem lett gond, szépen felszívódott. Még azt hallottam, akkor is lehet barnázás, ha ikreknek indul a várandósság, de az egyik felszívódik, s észre sem veszik.

Mandi, gratula a petezsákhoz!

Kissgizi, gratula a babához! Azért a lagziban csak óvatosan a tánccal !:wink:.

Minden elismerésem azok előtt, akik ennyi mindent kiálltak, hogy babájuk legyen! Én csak elméleti információkkal rendelkezem, az esküvőnk előtt volt egy vizsgálat, ami alapján azt mondták az orvosok, hogy természetes úton nem valószínű, hogy gyerekünk lehet, várnak egy év próbálkozás után lombikra. Elolvastam minden irodalmat ezzel kapcsolatban, de aztán hála Istennek nem volt rá szükség, mindhárom gyerek a legelső ciklusban megfogant. Meg is lepődtünk rendesen :shock: .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára uxi 2009.05.24 06:21-kor.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Véletlenke, neked is üdv itt!

Nonó-ka, ez egy keresztény központ képzése, ahol olyan nőknek, lányoknak nyújtanak segítséget, akik hirtelen, nem vártan teherbe esnek, vagy ettől tartanak. Be lehet jönni bárkinek ingyenes tesztért, lelki tanácsadásért, vagy abortusz után is lehet segítséget kérni. Életvédő, mert nem sürgősségi fogamzásgátlásban segítenek, hanem pont ellenkezőleg, abban, hogy megtarthassa a babát, illetve ehhez a döntéshez megadni minden információt, segítséget, támogatást.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Adrienne, én úgy emlékszem, az Istvánban is kellett fizetni, talán 500 Ft volt egy Uh kép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok még, csak ezer a dolgom, mert építkezünk... :lol: Majd visszaolvasok, csak annyira írjátok itt a Mekis kaját, hogy reagálni szeretnék rá!

Én az első terhességemnél kívántam a Mekis kaját, és a képviselőfánkot nagyon! Úgy gondoltam, hogy napi, kétnapi egy képviselőfánk belefér! :lol: Aztán elmentem a védőnőhöz, és egy csomót híztam... :cry: Én meg azt hittem csak a babó nő... Szóval aztán leálltam a képviselőfánkról, és a mekis sültkrumpliról is, és elkezdtem egészséges ételeket enni... Ezután a 7. 8. hónapban már nem is nagyon híztam, a 9.-ben igen, de akkor meg vizesedtem... Szóval ebből kiindulva, és abból, hogy a barinőm 28!! kilót hízott, én meg így csak 16-ot!!! most nagyon fogok figyelni azt hiszem... :lol:

Na majd visszaolvasok, és reagálok másra is! :wink:
melike30
Győr
 
 


Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

Ki hogy van ma?

Változott a babócám a kisképen! De édes!! :lol:

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Szia melike!

Hogy bírod az építkezést egy kislánnyal és egy babócával a pocakodban? :)

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Halihó!

Vagyok én is, de ma nem sokat, mert megyünk vendégségbe nemsokára...remélem, semmivel nem fogom lebuktatni magam, ők nem annyira közeli ismerősök, h már most elmondjam nekik...no mindegy.

Afra - gratula a 8. hét betöltéséhez ;)

Melike - azért ne erőltesd meg magad nagyon :)

Majd vmikor jelenetkezem, további szép vasárnapot csajszik!

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Adrienne - az élet apró örömei, amikor változnak a vonalzók... :D az enyémen sztem most nem ment arrébb a virág, de amikor megmozdul, annak úgy tudok örülni én is... :D
Amúgy én jól vagyok, délelőtt volt egy kis hányingerem, csak most attól tartok kicsit, h a vendégségben biztos lesz egy csomó süti, és nehogy rosszul legyek...te hogy vagy? 1 nap ;)

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Sziasztok!

Mandi, gyönyörű az UH képed!!!! Látszik is benne egy pici babóka, jól látom ugye? Meseszép, hatalmas gratula!

Tegnap nagyon pörgős napunk volt, családlátogatás, piacozás stb. Kaptam laza hasú nyári felsőket a piacon és egy fini lángost. Hát előtte is volt róka és sajnos a lángos sem sokáig bírta. De délután már tudtam enni, húsleves volt és egyéb finomságok. Igazából csak délután tudok enni, ezt már megfigyeltem. Én meg főleg a húsokat kívánom és a gyümölcsöket.
A várandósság idejének kiszámításáról azt mondta a doktornőm, hogy annyi hetes vagyok, amennyit a mensi óta betöltöttem. Tehát a 6. hét + 6. napon is csak 6 hetesnek számítok.
Vendég
 


Heydie, ma vagy 7 hetes, gratula! Jó, amikor változik a vonalzó:) Én mindig a szombatokat várom, te pedig a vasárnapokat.)
Vendég
 


Üdv az újaknak és gratula a babócához!:))))

Mennem kell finom bolognai spagettit rendelt a párom:) Ja, nem a pizzafutártól, hanem tőlem:))))
Vendég
 


Szia heydie!

Én köszönöm jól vagyok, ma nem volt semmi gond. Se hányinger, se rosszullét, csak sokat futkosok a wc-re pisilni. :) Éjjel is fent voltam emiatt kétszer.

Igen már csak 1 nap, nagyon izgulok!! Valószínű, hogy holnap későn érek haza, mert 1 hétig nem volt doki, úgyhogy tuti rengetegen lesznek nála. Nem baj, ha este 8-ig is kell ott ülnöm, akkor is kivárom a soromat. :)

Jó szórakozást a vendégségben, kellemes időtöltést és szép délutánt! Majd szorítok nehogy lebukj! :wink:

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Adrienne - most látom csak, neked is gratula a 8. héthez :)
Örülök h jól vagy! Holnap mindenképp gyere majd a hírekkel, nagyon kíváncsi vagyok ;)

Twist - köszi a gratulát :)
6+6-nál is 6 hetes vagy, de már 6+1-nél is beléptél a 7. hétbe. Olyan mint az életkornál ;)

Na, indulunk nemsokára, majd jövök.

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen a 8.heti gratulát :D Én is gratulálok Adriennek, és Heydie-nek!!!

Ma egy kicsit be vagyok ijedve...már reggel óta érzem a jobb oldalam lent, igen tompán. Olyan, mint amikor a peteérést éreztem anno, csak sokkal finomabban...ez mitől lehet? Lehetséges, h "emlékezik" a szervezetem arra, hogy most kellett volna megjönnie?
Remélem nem jelent ez rosszat...
Úgy várom már, h végre orvoshoz jussak!!! Nagyon-nagyon elszomorodnék, ha most se jönne össze

Editke! Ne ijesztegess :o Nem lesz semmi baja a babódnak :!: Ma még nem is voltál...gyere, jelentkezz!!!
Kissgizi! Igen, mi is külföldön élünk és itt is fogok szülni (mivel még csak most költöztünk ki fél éve).
Ti merre laktok?
Véletlenke! Isten hozott itt és GRATULÁLOK!!! Csodás, gondtalan babavárást neked is!
Nonó-ka! De jó!!! HATALMAS GRATULÁCIÓ! Jó ilyen híreket olvasni :roll: :D

afra.h
 
 


Hazaértünk, tök jó volt, fagyit ettem, arra hivatkozva, h ebédeltem itthon :D most meg tanulok még...

Afra - én már több kismamától is hallottam ezt, h az első pár hónapban még éreznek ilyen tompa fájdalmat, amit te is írsz, akkor, amikor ha nem lennének babásak, meg kellene jönnie. Biztosan arról van szó, h -ahogy írtad is- emlékezik a szervezeted. No stress ;)

Editke - tényleg ugorj be, csak annyira, h minden okés :roll:

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Kisgizi, 20 nap múlva lesz az esküvőtök? De szupi!!!

Afra, én is hallottam, sőt érzem is a tompa alhasi fájdalmat. Ez normális az első három hónapban, úgy tudom. Sőt a doktornőmnek is mondtam, és megnyugtatott, hogy no para. Te se aggódj!:)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: