Új privát üzeneted érkezett!

Amit egy gyógyszertárban megkaphatsz, az igen. De még szoptatós melltartójuk is van.

t-pk
 
 


Csajok, kösz az infokat a melegítőről és a sterilizálóról. Sajnos én nem kapok, vennünk kell majd. Azért a kifőzés elég időigényes (bár tudom, anyáink / nővéreink is úgy csinálták, sőt nekem még a húgom is! :lol: ) De gondoltam csak időt lehet spórolni azzal is, ha van melegítő is meg sterilizáló is.... Már csak azt nem tudom, hova fog ez a sok cucc férni a mi csöpp konyhánkban.... :oops:

Nárciszka, ugyanezeket a mozgásokat érzem, mint te: egész lent olyan csiklandozás-buborékolás, fent (és oldalt!) meg nagyobb rúgásokat. Mondjuk nekem mindkét baba fejvégű fekvésben volt legutóbb (és sztem most is úgy vannak, ez azt jelenti, hogy lent van a fejük, ugye?). Akkor hogy érezhetjük ugyanazokat a mozgásokat?? :roll:

Ja, Nyulasz talált egy jónak (már-már gyanúsan jónak :roll: ) tűnő babakocsit. Valaki tud róla valamit? Vélemények??? (Több szem többet lát alapon)

http://babaszafari.hu/shop_artdet.php?s ... nas_283137

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Ja, Andi, nagyon jó képek és édik a babák! Remélem, mi is ilyen szép képeket kapunk majd 3 hét múlva!!!! :D :wink:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 

 
 

T-pk,jó kis patika :D
Rana,Timi találta,csak priviben azt írtam a kaálison találták,aztán rájöttem Timi ide is ír.Szóval őt illeti a köszönet,én csak lelkesen továbbítottam :D
Vendég
 


Nyulasz: tök mindegy, hogy ki találta, csak valaki ismerné! :wink: Bár mi lehet, hogy jövő héten meg is vesszük, vagy legalább megnézzük, mert párom már ma menni akart érte. Én csak a kerekei miatt vagyok aggályos, lehet, hogy nálunk a rossz utakon nem igazán jó választás. Ha megyünk az üzletbe majd jól megtologatom, szét-és összerakom és ha nem figyelnek párommal leterheltetem. Mégiscsak ő a fürgébb, ha ugrani kell. :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi :D sajna,mivel új termék itthon,valószínű nem ismeri senki.
Bizony ki kell próbálgatni,meg meg kell kérdezni,ha baj van vele,hol a szervíze.De nekem nagyon bejön,ha a hoccot nem vettük volna meg,biztos megnézem én is.Láttam van kékban,meg rózsaszínes-májvás színben is,de ez a zöld a legjobb.
Vendég
 


Hát lehet, hogy ez a topik nem pörgő, de mire én net közelébe jutok, arra annyit kell utána olvasnom, hogy már lassan jegyzeteket kell készítenem, hogy reagálni is tudjak, ne csak olvasótok legyek a végén :?

Andi, gyönyörűek a babáid!!! :) Sophia-nak milyen csajszis már most az arcocskája! :o

Nárciszka, nekünk 70*140-es ágyunk van, kettő. Mit ne mondjak, kell hozzá egy nagy szoba. Nekünk 14 m2-es a gyerekszobánk, de a két nagy ággyal, a pelenkázóval és a ruhásszekrénnyel már nem fért be egy ágy, csak egy fotel a szoptatáshoz. Szóval én ezzel is kalkulálnék. Az más, hogy nekem az volt a szempont, hogy 5 éves korukig a csajoknak ne kelljen nagyobb ágyat vennem, mert ez ifjúsági ággyá alakítható.
A mozgásával a babóknak úgy voltam, mint Szandra, alig vártam, hogy kijöjjenek, mert már kimondottan fájdalommal járt az aktivitásuk. De tény, a 33. hétig minden egyes ultrahangon másképp feküdtek. Már sokszor abban sem voltam biztos, hogy melyik, melyik. Furi, de az utolsó héten (35), már nem egy nagy gömb volt a pocakom, hanem kimondottan látszott a két baba fekvése a hasam két oldalán. Akkor már az NST-t is iszonyú nehezen tűrtem a vékony bőrön.

Rana, a melegítővel kapcsolatban Vandával értek egyet, minél nagyobb átmérőjű legyen, ugyanis én Aventosat kaptam, és a tegnapelőtt ajándékba kapott tök jó MAM-os cumisüveget nem tudom beletenni.

Timi, mi is elég pocsék terepen lakunk, ide is nagykerekű kocsi kell. És feltétlen bolygósítható. Az enyém nem az (a főnököm ikreitől örököltem, nem vettem), és nem is szívesen indulok vele sehova. A csajok a teraszon levegőznek, még jó, hogy családi házban lakunk.
Az oldalakkkal ezelőtt javasolt Bergon ikerkocsit nem nézted? Sajnos neten nincs fenn, mert új termék, de a márkaboltban tuti tudnak mutatni Pesten. És annak is barátságos ára van, 60.000 Ft.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nyulasz: nekem kizárólag a zöld jön be! Annyira jó a színe! Pedig nem vagyok zöld-mániás (a gyerekszoba is zöld lesz) :lol: De egyébként tényleg nem. Most ott tartunk, hogy szombaton megyünk megnézni. Fő kérdés lesz, hogy le lehet-e cserélni a kerekeket.

Törpilla: a Bergon alapból nem tetszik, de nálunk nagyon fontos szempont, hogy kicsi kocsiba egyedül is be tudjam tenni és a gyerekek is beférjenek. Ennek bolygósítható az első kereke, csak kicsinek találom a mi terepviszonyainkhoz. Na, de kiderül hamarosan.

Nárciszka: nálunk eleve kizárt a nagy babaágy, csak a 60*120-as fér be a szobába egy pelenkázószekrénnyel és egy sarokszekrénnyel. Én már egy fotelt sem nagyon tudok hová tenni, pedig milyen jó is lenne a szoptatáshoz!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sterilizálásnál sokan használnak csak hideg sterilizáló folyadékot. Egy edénybe kell Vizet tenni, ebbe bizonyos mennyiségű sterilizáló folyadék és meghatározott ideig benne hagyni a cumikat. Ez helytakarékos - talán.

t-pk
 
 


Timi, akkor neked köszi! :D Nézd már meg a "nevemben" is, és számolj be róla nagyon-nagyon alaposan! (Pl könnyű-e összecsukni, tényleg vízszintes-e az a vízszintes, külön is dönthetők-e a támlák, ilyesmi) Köszi előre is!

T pk, erről a hideg sterilizáló folyadékról még nem hallottam...

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana: meglesz! Okosítsatok már ki, miket kell nézni egy babakocsin, mert nagyon nem értek hozzá. Jegyzetelek és viszem magammal! :oops:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


A hideg sterilizálót csak akkor használjátok,ha olyan helyen vagytok,ahol máshogy nem lehet,mert "befogja" a szaga a cumit és utána nem esznek vele a gyerekek. Legalább is az enyémek nem ettek vele soha többet.... :roll:

A babakocsi tényleg jónak tűnik...Én pont ma vettem meg a HETEDIK :shock: :shock: babakocsimat az ikreknek.
Nagyon nehéz jót találni!És az a baj,hogy csak a használat során derülnek ki a hibák.... :roll: :roll:
Utálom már az összes hülye babakocsigyártót!Sose toltak 2 10 kilós gyereket egy kocsiban.

Uh képek irtó aranyosak!Kis manókák! :lol:

binyek
 
 


Timi!
Kerekek: Balu Pierre Cardin kocsijának kicsi kerekei voltak, de bírták a strapát. Terepen mentünk, meg ha belegondolsz: kevés helyen igazán jó a járda.
Szempontok: szükség esetén meg tudod -e emelni (jelen esetben csak üresen). Szétnyitással-összecsukással boldogulsz -e. Befér -e autóba, liftbe. Ha nem fér a liftbe, van -e lehetőség a tárolására? Holo, hogyan fogod esetleg a lakásban úgy tárolni, hogy ne legyen útban. Felszereltség: táska, lábzsák, kosár stb, ez a te igényeidtől függ, az enyém pl. teljesen fapados.
Kb. ennyi.
vovanda
 
 


Andi :P
Édesek a gyerekek!

Én a rendes cumikat sterilizáltam hideg steriben, nekem nem fogta be a szaga és a fiúk is cumiztak utána rendesen :shock:

Lent érzed a mozgást, de nem biztos, hogy lent vannak. Én konkrétan úgy éreztem, hogy szinte kilóg valamelyik gyerek alul és ahány vizsgálaton volam, mindig mondta a dokim, hogy milyen fent vannak a fiúk :shock: Szóval no para :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Tényleg jó a kocsi és jó árban is van. De én nem tágítok az egymás mögötti variációtól. :wink:

Twins!
Nagyn édesek vagytok!

Rana!
Nem tudom,hogy érezhetjük?! De a tapasztaltabbak azt mondják a fekvés csak pillanatnyi állapot. Mire kijössz az uh-ról lehet,hogy már máshogy fekszenek.

Szandra!
Volt mikor alig mertem elaludni, mert alul rugdostak. :wink:

Tegnap óta alig érzem őket. Aggódom.
nárciszka
 
 


Nekem volt, hogy uh közben fordult meg az egyik :lol:

t-pk
 
 


Nézegetem a pihenőszékeket, mielőtt 25%-os áfa miatt megemelik az árakat.
Szerintetek melyik jobb? Mert szerintem igazából egyformák, csak dizájn más:
http://bolthely.hu/manojatek/id/00231_2 ... noszek_kek

http://bolthely.hu/manojatek/id/00033_D ... pihenoszek

t-pk
 
 


Nárciszka, miért ragaszkodsz annyira az egymás mögöttihez? (Nem akarlak lebeszélni, csak kíváncsi vagyok...)

Timi! Elég sok info fent van a honlapon (pl viszonylag könnyű a kocsi a többihez képest, 12 kg), bennem ezek a kérdések merültek fel:

- könnyen tolható-e (oké, hogy bolygósítható a kerék, de az még nem minden)
- Elég stabil ??? (Nekem kicsit túl könnyű szerkezetűnek tűnik, de ha a férjed beleül és kibírja, akkor gondolom elég stabil! :lol: :lol: :lol: )
- MENNYIRE könnyen csukható össze (pl fél kézzel, vagy szét kell szerelni az összecsukáshoz)?
- Sztem mérjétek le ott a helyszínen is a kocsit (engem főleg a szélessége érdekel, illetve összecsukott állapotban a méretek, pontosan a lakásban való tárolás miatt). Mert egy dolog, hogy mi van megadva (pl a két ülés szélessége), de lehet, hogy a kocsi a kerekeinél a legszélesebb!
- tényleg vízszintesig dönthetők-e a támlák? (Sokszor az áll az ismertetőben hogy igen, pedig csak 150 fokig)
- külön is dönthetők-e a támlák (pl ha az egyik bébi aludna, de a másik nézelődne, akkor ugye ez praktikus)
- könnyen fékezhető-e
- szúnyogháló és napernyő mennyibe kerül hozzá (lábzsák és esővédő, bevásárlótáska tartozék!)
- milyen anyagból van belül, pl nem füllednek-e bele a gyerekek nyáron (és télen is), ha túl műanyagos a borítása?
- hány kilós gyerekek ülhetnek bele maximum? (csak az van megadva, hogy 36 hónapos korig)
- a színek élőben milyenek????

Hirtelen ennyi jut eszembe, amit ÉN megkérdeznék / megnéznék (nem vagyok az eladók álma, töredelmesen bevallom.... :oops: ) Mikor mentek megnézni??? Olyan izgatott vagyok! :)

Binyek te is elmondhatnád, milyen problémák merültek fel nálad a babakocsikkal, hogy okuljunk belőle, mire kell még figyelni.... :roll: :)

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


ÉN egy hartan vettem - ránézésre imádom. Bár nagy és széles és nehéz, de nem kell cipelnem. Majd pár hónap múlva okosabb leszek :D

t-pk
 
 


Rana: lejegyeztem! Szombaton vagy hétfőn megyünk megnézni. Már én is nagyon várom! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Rana

Mert nagy csavargós vagyok! :lol: Azt hiszem nem fogok itthon ülni. :wink: Egy csomó helyre nem férek be a széles kocsival.
Amit néztem az egymással szembe is tehető. Pikk-pakk be lehet dobni a csomagtartóba, masszív, gyerekenként 15 kg.-ig terhelhető. Nem szeretnék majd sportkocsit venni. Ezt az egy kocsit szeretném végig használni, erre is pont megfelel. Nem otromba nagy, hordozóval (amit amúgy is veszünk) ujszülött kortól használható, ha kint tologatás közben elalszanak betolom őket az előszobába (mert befér az ajtón összecsukás nélkül) és alszanak tovább.

Még nem merek semmit venni. De már mindent kinéztem és megnéztem élőben is. Tegnap a kiságyat is.
Tudjátok majd akkor megyek megvenni ha megemelték az áfá-t és nem lesz akcióban. :wink:
nárciszka
 
 


Nárciszka: azért már ideje lenne vásárolgatni! Bár én azt hittem, hogy kb. a 8. hétig bírom visszafogni magam, aztán még mindíg nem vettem semmit sem, mert én sem merek. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


T-pk, Apa irigyli is a Hartanodat! :lol: Megmutiztam neki a neten, és amikor mondtam neki, hogy ez "A babakocsik Mercédesze" (valahol olvastam), akkor eltökélte, hogy nekünk ilyen lesz. Erre mondtam, hogy Mo.-on nem kapható, azt mondta sebaj, majd behozatjuk :shock: Németországból. Hát ilyen sznob az én Dárgám! :lol: :lol: :lol: De persze ha hazajön, megmondom neki, hogy nézzük meg ezt a Chipolinot (addigra már Timi infoival felszerelkezve), és ha jó, akkor megvesszük azt, az is jó lesz nekünk....

Nárciszka, értem. Hát igen, ezek sem utolsó szempontok... Mondjuk nálunk annyi akadálya lenne, hogy az előszobánk kisebb, mint egy egymás mögötti babakocsi! :? :roll:

Nárciszka, Timi, én se nagyon merek még venni dolgokat. Illetve van egy szopipárnám ugye, de azt most alváshoz használom, illetve kuponnal megvettem a Brendonban a leárazott bébiőrt+kukát, mert mindkét cucc nagyon jó árban volt. Apával azt beszéltük meg, hogy az akciókat folyamatosan figyeljük, és az apróságokat folyamatosan megvásárolgatjuk, a babona a ruhácskákra és a játékokra (jaj pedig milyen jókat láttam! :oops: ) vonatkozik. Ha Apa hazajött (3 hét múlva), akkor viszont nekilódulunk, és megvesszük a nagyobb dolgokat is, nehogy kifussunk az időből.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Timi!

Mindent szépen összeírtam.
De mondtam Apának már csak pár hétig fogom vissza magam.
A következő uh-t azért megvárnám. :roll: De még nem is kaptam rá időpontot. Hát majd látjuk.
nárciszka
 
 


Rana!

Én is néztem a kuponakciót! De olyan félős vagyok! :?
Ezért is írtam,hogy a végén nagyon rosszul fogok járni, mert vehetek meg mindent akció nélkül aranyárban. :?
nárciszka
 
 


Timi, én a fotel hiánya miatt a gyerekszobában nem aggódnék. Nekem hiába lett betéve, tandemben nem tudok benne szoptatni, így a franciaágyon, a hálónkban van a kajálás mindig. :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Ja, T-pk, sztem a második pihiszék többet tud (annak vízszintesig dönthető a háttámlája). Te veszel kettőt ezekből, vagy csak egyet????? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Ja és kérdés: ugye hordozót olyat érdemes venni, ami egyben autósülés is?? Vagy ezek nem olyan biztonságosak, mint a csak autósülések???

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana: én nem babonából nem veszek dolgokat, mert nem vagyok babonás, egyszerűen csak nem merek venni.
Amit kinéztem hordozó-autósülés egyben.

Nárciszka: én is mindíg azt mondom, hogy majd a köv. uh után vásárolgatok. :lol:

Törpilla: pont erre gondoltam én is, hogy majd a hálószobánkban lesz a szopi! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nárciszka!

Nagyon megtetszett amit a leendő babakocsiról írtál, hasonlóak az én elképzeléseim is. Megírnád, hogy melyik ez a babakocsi? Nagyon megköszönném.

Még mi sem vásároltunk semmit, de én megfogadtam, hogy addig amíg megszületnek addig nem veszek semmit. Lehet hogy ez már túlzás, de én így érzem magam jól. :)

Tünde

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Babakocsi: ha liftbe kell tenni, mérjétek le a liftet is, bár nálunk olyan picike a lift, hogy nincs az az ikerkocsi, ami beférne. Ha nálatok is ez a helyzet, érdemes megnézni, hogy hol lehet tárolni a járgányt. Enyém ugyebár a pincében lakik, így ki tudok mozdulni egyedül is a törpékkel.
Ja, és én eddig 1 ajtón nem fértem be, egymás melletti, 75 centi széles babakocsink van.
vovanda
 
 


Hétfőn megyünk, már tuti, lemérem a legszélesebb részénél, aztán mindenki más a liftet is mérje le. Mi kertes házban lakunk, én az autó csomagtartóját veszem mércének, úgyhogy összecsukva is mérek, meg mindenhogy. Hű de várom már! Teljesen bezsongtam. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Rana:

Én használtan vettem, semmi baja sincs, mert 5fél évig használták és így fél áron volt. A német ebay-en érdemes megnézni, van használt és új is, vagy közvetlenül esetleg a gyártótól.

Most egyenlőre csak 1 pihenőszéket veszek, mert már vettem egy hintát, ami újszülött kórtól használható. Így lesz mindkettőnek. Ha netán szükség lesz még egy pihiszékre, akkor majd utána veszek még egyet, de a hinta is tulajdonképpen egy pihenőszék, max az helyhez kötött.

t-pk
 
 


Rana:

Én használtan vettem, semmi baja sincs, mert fél évig használták és így fél áron volt. A német ebay-en érdemes megnézni, van használt és új is, vagy közvetlenül esetleg a gyártótól.

Most egyenlőre csak 1 pihenőszéket veszek, mert már vettem egy hintát, ami újszülött kórtól használható. Így lesz mindkettőnek. Ha netán szükség lesz még egy pihiszékre, akkor majd utána veszek még egyet, de a hinta is tulajdonképpen egy pihenőszék, max az helyhez kötött.

t-pk
 
 


A bébihordozókat persze hogy lehet az autóban gyerekülésként használni.Csak menetiránynak háttal kell bekötni.

Nekem az első ikres kocsim egy 3 kerekű volt,ami olyan labilis volt,amikor patkán mentem le vagy fel,hogy mindig attól féltem,hogy kiborulnak az utra a törpök.
Utána vettem a PP Duett-et,ami nagyon jó volt,csak most kiköltözünk falura és az autóm hátuljába nem fér be,így esélytelen,hogy bejöjjünk a városba,ha apa a nagy kocsival nincs itthon.
Közben vettem egy egyes kocsit használtan a Vateráról,hogy fent a lakásban tudjam tologatni a nyűgösebb gyereket,de egy idő után kikopott a kerékcsapágy és kiesett az egyik kereke.
Utána vettem a Vateráról 2 db egyes kocsit,mert ha elmentünk valahová,akkor anyámnak adtam az egyik gyereket,a bébiszitternek a másikat.És a 2 egyes kocsival tudták volna sétálni is vinni őket.De átvágott a nő és olyan szar kocsikat küldött,hogy egyik gyerekem sem ült benne egy percet sem.
Aztán kiderült,hogy meg lehet csinálni a kitört kerekű kocsit,így vetem mellé még egy egyest,hogy meglegyen a 2 egyes kocsi.
Aztán rájöttem,amikor eladtam a PP Duettet,hogy egyedül nem tudok menni velüksehova,igy most vettem egy PP Aria Twint.Amivel szintén nem vagyok megelégedve,mert irtó nehéz tolni ezeken a szar járdákon.Minden pukliban és gödörben megakad a kereke.
Hát ennyi az én babakocsi-történetem.Katasztrófa! :roll:

binyek
 
 


Ja és van 2 tolható,3kerekű kerékpárunk.Ők ezekkel szeretnek legjobban sétálni, de olyan rövid a tolókar,hogy eltörik az ember dereka egy félórás séta után...

binyek
 
 


Timi,ó,nagyon izgi ám a babakocsivásárlás :D Én is totál be voltam sózva. :wink:
Binyek,nem semmi,én csak remélem,hogy a hoccoval úgy egyéves korukig elleszünk,aztán veszek valami esernyőre csukhatót,és az meg elég lesz a babkocsis időszakra.Ez persze csak terv,ki tudja mit hoz a jövő :roll:

Este megyek méhszájkukucsra,drukkoljatok,hogy még szabadlábon maradhassak!Írni viszont már csak holnap fogok,úgyhogy nem aggódni!
Vendég
 


Binyek: nem semmi babakocsi történet! Tényleg használat közben derül ki, hogy melyik milyen.

Nyulasz: drukkolok a szabadlábhoz!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Vanda: Bbkocsid márkája, típusa??? (a 75 cm az naggggyon vonzó! Babák kényelmesen elférnek benne?)

Binyek! :(

Nyulasz, holnap gyere hamar! Minden rendben lesz (neked UH-gal nézik a méhszájat, vagy klzzel??)! Nekem meg holnap délelőtt drukkoljatok (UH)!

T-pk, jó lenne a német e-bay, ha tudnék németül... :? A tiéd amúgy milyen széles?? (Lemérnéd nekem a legszélesebb pontján? Köszike.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat.

Külső mészáj nyitva,és a méhnyak is rövidült.2100 az érték,sajna már nem 3000-es. :( Maradhatok itthon,de vizszintes közeli állapotban.3 hetet még ki kell így húzni.Hétfön labor,két hét múlva szülőszoba látogatás,a dokim magánrendelésére már csak egyszer kell mennem,3 hét múlva.

Rana,drukk mára!!!!Kézzel nézi a dokim.
Vendég
 


Nyulasz!
Írtam Neked a zártban is,hogy minél tovább benttartani a törpöket,annál egyszerűbb az életetek a szülés után.Egy fejlett csecsemő eszik,alszik és nyugodtan elvan.Ha túl pici,akkor nem tud eleget enni egyszerre,egész nap nyüglődik,nehezebben szokja meg a kinti világot.

binyek
 
 


Binyek,köszi,komolyan veszem,pihenek.
Vendég
 


Rana!
Esernyőre csukható Hauck, most már csak használtan tudod megvenni.
De ugyanígy néz ki, ugyanekkora:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25
vovanda
 
 


Nyulasz, vigyázz nagyon magadra!!!!!!!!!!!! És érdemes még kihasználni az utolsó lustizható heteket, mert aztán egy ideig nem lesz átaludt éjszakád :lol: :D

Rana, gondoltam Rád (mert tegnap már csak olvasni volt időm). Mizu?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi,okés :wink:


Rana,én is vártam,hogy írsz!Rossz kislány :D
Vendég
 


Megtaláltam a cikket,amit elolvasva felhagytam a mikró használatával.
Akit érdekel kattintson rá!Aki továbbra is használni akarja a mikróját,az NE! :wink:
http://gagbi-babca.blogspot.com/2008/09 ... almai.html

binyek
 
 


Sziasztok!

Vagyok mostmár, csak sűrű hétvége volt, a kis unokaöcsém nagyon rendetlen volt (de nagyon aranyos is, meg egy csomót beszélgettünk a babákról meg a terhességről, olyan édes volt) , így nagyon be kellett osztanunk az energiáinkat, hogy anyukámmal bírjunk vele. Most mentek el, próbálom összeszedni magam meg a lakást. :)

UH: babákkal minden rendben, már olyan nagyok, hogy nem fértek rá rendesen az UH-ra. :D

Nektek milyen AFP eredményeitek lettek? Csak mert én akkor megnyugodtam, hogy minden negatív, és nem is foglalkoztam vele tovább, de most a doki felidegesített, hogy miért nem mentem genetikai tanácsadásra. (A 21. triszóma nem lett olyan kis kockázatú 1:207 :( ). Hát mondtam neki hogy mert nem mondta senki, hogy menjek. Mondjuk úgyse mentem volna amniora, mert ikreknél a vetélés kockázata 1:50-hez. Még a 25. heti 4D UH-on is meg tudják alaposan nézni, hogy minden rendben van-e, ugye???? Doki szerint sokat kell pihennem. A méhszáj zárt, de csak UH-val nézte, és nekem sose mond ilyen 3000 meg 2000 értékeket.... Csak annyit, hogy zárt. :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Most nincs nálam afp eredmény, de megnézem majd neked, ha érdekel.
Nekem is csak uh-val néztek eddig méhszájat és én sem tudok ilyen számokat. Most csütörtökön megyek legközelebb dokihoz, lehet akkor már megnéz máshogy is,

t-pk
 
 


Csajok,szerintem addig jó,amíg nem hallotok számokat,mert addig teljesen zárt és nincs mit számokkal jelezni. :wink:

Rana!
Mi a kombinált teszten voltunk a 12.héten(vagy a 16.-on?nem emlékszem már :oops: ).Mi csak önszorgalomból mentünk el,mert én akkor 33 és fél éves voltam,de úgy gondoltam,hogy biztos,ami tuti.
Szerintem már ne aggódj ezen.Az AFP -nekem végig azt mondták-hogy az ikreknél teljesen felesleges vizsgálat,mert nem lehet semmit megállapítani belőle.

binyek
 
 


Az én AFP-m is határértéken kívül volt, de senki nem foglalkozott vele. Az UH pontosabban megmutatja, hogy minden rendben van e. Az egyik doki szerint, már ki is akarták iktatni ezt a hülye vizsgálatot, ami csak stresszt okoz a kismamáknak, de mivel helyette nem akartak semmit (pedig abból a pénzből, sok más hasznos dolgot is csinálhattak volna, esetleg egy értelmes vizsgálatra költötték volna), így inkább hagyták. Külföldön már semmi ilyen nincsen. A genetikai tanácsadás meg szerintem csak plusz egy dolog, ami aggasztó a kismama számára. Kell az bárkinek is? Egy ismerősömet is idegesítik vele az egész terhessége alatt. Ő meg nem vesz róluk tudomást. Változtat bármit is a dolgokon?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: