Új privát üzeneted érkezett!

csak mobilom van, azt szívesen megadom.. 8) hát a férjem sem jártas nálam jobban ebben a témában, de majd jön a srác, aki rendbe teszi a gépet és kiokosítom magam.. :lol: jelzem, ha skyp-ra kész vagyok oké?? :lol: :lol:

sajnálom, hogy menned kell, de amúgy is késő van már, legalább elmegyünk aludni.. :roll: 8)

küldöm a számom.. :wink:

mikor jöjjek?? :wink: minden nap benézek, hogy írtatok-e, úgyhogy ha tudsz jönni akkor írj és megdumcsizzuk.. :wink: :lol:

jóccakát.. 8)

puszika

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Mka: tessék előkerülni.. :roll: :wink:

Nozavi: hoztam képet a fiúk szobájáról, meg még pár bónusz képet is.. :wink:

a fiúk birodalma..:P :P

Kép


na, gyere bátyus, adok egy falatot.. :P :P

Kép


Matyi akcióban 1... :P

Kép

Matyi akcióban 2.... :P

Kép


Matyi akcióban 3.. :P

Kép

Matyi akcióban 4..:P :P

Kép

mindenki le lett birkózva..:P :P

Kép

puszika

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok Lányok!

Ezer bocsi, hogy így eltűntem. Néha jöttem, olvastalak titeket, de írásig nem jutottam :oops: Ti termeltek aztán rendesen, egy fél órámba került, mire visszaolvastalak titeket :lol:
A lényeg, hogy látom mindenkinél minden ok. :lol:
velem is minden rendben van, ma reggel voltam jógázni, kicsit feltöltődtem. Most készülök ezerrel, mert tegnap este jött egy hirtelen ötletünk, és vettünk anyának szerdára egy repjegyet, hogy jöjjön ki kicsit hozzánk. Itt tele van már miden karácsonnyal. Vásárok, a bevásárlóközpontok szépen feldíszítve stb. Megcsinálták a Párizsban a Champs-Élysée-n a kivilágítást, itt Versailles-ban is szerdán felkapcsolják a karácsonyi kivilágítást. Szóval úgy döntöttünk, hogy jöjjön el és nézze meg, hogy milyen itt a karácsonyi készülődés.
Így szerdán érkezik, majd 16-án megy vissza. 19.-én peidg mi indulunk haza kocsival. Úgy döntöttünk, hogy az ő korában már kicsit gáz ekkora kocsiútnak nekiindulni, így ő pár nappal előbb visszarepül. Szegénykém teljes lázban van. tegnap este 8 körül felhívtam, hogy van e kedve szerdán jönni. Ő az a tipus, aki minden ezerszer átrágja magát, mi meg mindig hirtelen döntünk. :lol:
Így viszont nekem is csak készülődnöm kell, mert mégiscsak nekünk is várnunk kell. Megyek mindjárt bevásárolni, aztán holnap takarítok, szerdán délben már itt is van a gépe.
Egyébként ma van a szülinapom és a féléves házassági évfordulónk is, de vhogy nagyon nem gondolok erre. Csak a készülődés jár a fejemben, hogy mident elintézzek mire kell. Így legalább nem depizek be, hogy megint öregebb lettem egy évvel :lol:

Na megyek is, megigérem, hogy mostmár sűrűbben jövök.

mka
mka
 
 

 
 

Morca, ezek a képek nagyyyyyyyon tutik, tiszta akció-hős. Rögtön jackie chan (azt hiszem így írják a nevét) jutott az eszembe :lol:

mka
mka
 
 


Sziasztok, Évi vagyok 23 éves, még nincs kisbabám ,de a párommal már szertenénk és annyi kérdésem lenne. Talán tudtok nekem segíteni , előre is köszönöm.
kisévi86
 
 


Szia Évi! :P

örömmel látunk és gyere és kérdezz és kérdezz és kérdezz.. :wink: :D

Kép

Kép
morca
 
 


Mka:

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!

Kép

de szuper, hogy kimegy anyukád hozzátok.. :lol: és milyen szép lehet a karácsonyi kivilágítás.. :lol: ahogy leírtad, már attól is karácsonyi hangulatom lett, elő is keresem a mézeskalács receptet és sütünk Matyival egy adagot.. :lol: :lol: amúgy is már készülődtem, hogy csinálunk mikulás-dekorációkat Matyival, de így már lehet, hogy a karácsonyit is elkezdjük.. :lol: :lol: ja, és a karácsonyfára is mi csináljuk a díszeket a fiacskáimmal.. :lol: tavaly már mi csináltuk, nagyon szép lett, volt rajta szárított narancskarika, meg fűztünk fel cérnára pattogatott kukoricát, tobozokat festettünk, meg ilyesmi.. 8) nagyon élvezik, mikor ilyesmit csinálunk.. 8) na, megint van egy ötletem, megyek ki is próbálom.. :wink: :lol:
Timo cica jól van?? hogy halad a tanulással?? mi újság gyakorlat ügyben van már valami kilátásban?? :roll:

gyere sűrűbben, ha tudsz, mert hiányzol ám a kis csapatunkból.. :wink: :lol:

puszi

Kép

Kép
morca
 
 


Szia Morca, látom neked, már van két szép fiad, nem volt nehéz az elején. Én nagyon szeretnék már, de néha elbizonytalanodok, hogy menni fog e nekem.
Pesten élek és a családom 200 km-re, félek, hogy segítség nélkül nem fog menni. Elég bizonytalan vagyok, de nem akarok rossz döntést hozni.
Ebben kérnék tőled tanácsot, te miként döntenél.
kisévi86
 
 


Szia Évi! :P

miért ne menne neked?? :wink: jó az tény, hogy könnyebb lenne, ha a családod közelebb lenne, de a férjed ott lesz veled/veletek, gondolom rá számíthatsz, segíteni fog neked.. :lol: igazság szerint amikor Matyi megszületett (ő a nagyobb) én nagyon nem éreztem nehéznek a "feladatot", pedig nagyon hasfájós gyerkőc volt, aki állandóan csak cicizett volna és mindig kézben volt és az én anyukámék csak 40km-re vannak tőlem az idő nagy részében egyedül voltam, mert akkor még mindenki dolgozott.. :lol: :lol: (most már anyukám nyugdíjas, úgyhogy sokat itt van velünk) mikor Ákos született, akkor már azért voltak húzós pillanatok (ilyenek most is vannak, és szerintem csak szaporodni fog a számuk ahogy nőnek.. :lol: ), de hidd el minden fáradtságot, nehézséget megérnek ezek a csöpp kis törpék, annyi örömet adnak.. :D :D
amíg nem voltam anyuka (még most is elszoktam mélázni, hogy milyen hihetetlen, hogy két fiam van.. :P ) én is aggódtam dolgok miatt, de ez teljesen természetes.. 8) amikor beköltözik a pocakodba egy kis manócska, akkor minden megváltozik és szép lassan, ahogy nő a pocidban, úgy érsz te is anyukává.. 8)

puszi

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Morca, köszi szépen a szülinapi jókívánságot! :D

Ezer dolgom van, ma takrítok, mosok, főzök, mindent el akarok inézni ma. Anyának holnap délben száll le a gépe, még ki kell mennem érte a reptérre, holnap mág nemsok mindenre lesz időm.
Tök jó, hogy így bevonod a gyerkőcöket a karácsonyi készülődésbe. Én is így fogom majd csinálni. Meg kell, hogy tanulják, hogy az is nagyon szép lehet, amit mi magunk készítünk el, és nemcsak az, amit a boltban veszünk. Ráadásul így kellemes perceket is tölthetünk együtt :D Ákos elég kicsi még, gondolom ő még nem nagyon érti, hogy mi történik, de azért segíteni ő is boztos tud, csak meg kell találni, hogy mi az amit már ő is tud csinálni :D

Gyakorlat ügyben talán lesz alakulóban vmi, de nem akarok még beszélni róla, mert nagyon képlékeny a dolog :D

Timo jól van, kíváncsi leszek, hogy fogja fogadni anyát. Már májusban találkoztak, mikor jött anya az esküvőre, akkor jól kijöttek egymással. Nem tudom, hogy emlékszik- e még rá.
A tanulással aranyos nagyon. Megtanítottam neki hogy este várja az ablakban a páromat. Mikor telefonál, hogy már itt van a közelben, akkor elmondom timonak minidg ugyanazt a mondatot, és arra már rohan az ablakhoz, tudja, hogy jön a párom. :D Egyébként is nagyon szereti őt, azt hiszem, hogy jobban is mint engem. Én vagyok az aki simogatja, aki megadja neki a "gyengédséget", és a párom az aki mindig játszik, aki minden hülyeséget megcsinál vele :lol: Kicsit aggódunk miatta, mikor megyünk majd haza karira kocsival, hogyan fogja bírni ezt a hosszú utat :?

Kisévi!
Üdv a csapatban. Szerintem neked kell meghozni ezt a döntést, mikor akarsz babát, és biztos tudni fogod a dolgod. nekem sincs még gyerekem, de nem félek a feladattól. Pedig nagyon messsze lakom a családomtól.

Nóri?

Na megyek, még rengetegggg dolgom van :lol:

pusssz

mka
mka
 
 


Évi: még annyit akartam én is írni, hogy igen a döntést neked kell meghoznod és valóban lesznek nehéz pillanatok, de szerintem nincs mitől félned.. :wink:

Mka: örülök, hogy jól vagy.. :lol: :lol: hát igen Ákos pl remekül összetudja kenni festékkel az etetőszékét és közben szuper jól szórakozik.. :lol: mennyi idő az autóút??

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok, köszönöm, hogy ilyen arik vagytok velem.
Most akarom abba hagyni a gyógyszert, és utána olvastam, hogy 3-6 hónapig ne próbálkozzunk, de valahol pedig, hogy a gyógyszer hamar kiürül a szervezetből.
Szerintetek?
kisévi86
 
 


mi anno 3 hónapot vártunk.. :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


Morca ti sok mindent vettetek, vagy kaptatok, és mennyi pénzre van szükség?
Sokk kisbaba van a családban, úgy, hogy kisruhával nem lesz gond, de azon kívül mindent meg kell vennünk.
Te hogy csináltad?
kisévi86
 
 


Sziasztok!

Szoktalak olvasni Titeket, mert mi is kb 2011re tervezzük az első babánkat.
Én most hagytam abba a gógyszert, mert 6 éve szedtem és kíváncsi vagyok "élnek" e még a petefészkeim. Meg ha valami nincs rendben szeretném, ha addigra esetleg ok lenne.
Igazából a Karácsony téma miatt írok. Én 3 éve csináltam díszeket sóliszt gyurmából. Mintha mézeskalácsot csináltam volna kiszggattam sziveket meg csillagot, fenyőfát, holdat, stb és még sütés előtt belenyomtam a tetejébe egy félbevágott gémkapcsot, így lett rajta egy kis fül. Miután megsült aranyfestékkel befestettem őket és néhányra pillanatragasztóval ragasztottam kis tobozt, kagylót, narancsszeletet. Nagyon szépek lettek és tartósak. Próbáljátok ki. Így legalább a gyrkőcök is ügyeskedhetnek.
Amúgy állatorvos vagyok, most végeztem az egyetemen, pénteken kapok diplomát, már eléggé várom, mert nagyon nehéz volt az egyetem. Lovakkal fogok dolgozni, de csak januártól, mert kell egy kis pihenő.
Én is járok jógára, most hogy van időm minden nap. A bikram tipus jött be nekem, 40 fok és magas páratartalom. Régebben sosem hittem volna, hogy jógázni fogok, azt hittem, az valami unalmas dolog, de nem. Méregtelenít és fogyaszt elég erőteljesen. Nagyon szeretem, utána mindig úgy érzem, hogy 10 cm-el lebegek a föld felett.


üdv


Zsófi
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Szia Bruck! :P

de, jó, hogy jöttél.. :D

húúú, állatorvos vagy és lovakkal fogsz foglalkozni.. :P :P de szuper .. :D mi is nagy "lóimádók" vagyunk a fiaimmal.. :lol: sikerült a srácaimat teljesen "megfertőznöm" ezzel a hóbortommal, bár nekem nem volt lehetőségem gyerek fejjel lovak közelébe kerülni, most bepótolhatom, mert Matyi már egyre többet jár lovagolni, és Ákos is nagyon boldog, ha felülhet a paci hátára.. :D :D mondanom sem kell, hogy a játékaink folyamatos szereplői a pacik, és a kedvenc meséink is pacikról szólnak.. :P :P

én több mint 10 évig szedtem fogamzásgátlót és mikor abbahagytam, 3 hónapos szünet után, egyből összejött Matyi.. 8) aztán Ákos is első próbálkozásra költözött a pocimba.. 8) :lol:

a sóliszt gyurmás karácsonyfadísz ötletért nagyon hálás vagyok.. :wink: már bennem is megfogalmazódott ez az ötlet, csak még nem volt semmi konkrét elképzelésem.. 8) azt szeretném megkérdezni, hogy, hogy sütötted ki, mert mikor én egyszer kisütöttem, abból valami furcsa felfújt "cipó" lett.. :lol: :lol:
most éppen adventin naptárt csinálok a fiúknak.. :wink:
délután, meg együtt csinálunk télapós dekorációt, mert Matyi nagyon készül már a fogadására.. :lol: még mézeskalácsot is fogunk neki sütni és a csizmákkal együtt oda tesszük majd az ablakba, hogy mi is kedveskedjünk neki.. :lol: tavaly is így csináltuk és volt nagy öröm, mikor reggelre "elfogyott" a mézeskalács.. :lol:
úgyhogy lesz melónk az elkövetkezendő hetekben.. :lol: :lol: olyan jó látni, hogy mennyire élvezik.. :lol:

puszi

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Évi: hát első körben sok mindent megvettünk újonnan, de azért kaptunk is az ismerősöktől.. 8) aztán rájöttem, hogy sok mindent érdemes inkább használtan megvenni, mert sokkal olcsóbb és amilyen gyorsan kinövik a dolgokat, nem érdemes egy vagyon költeni rájuk.. 8) :lol: Ákos meg Matyitól örökli a dolgai javát, de persze azért neki is szoktam "új dolgokat" venni.. :lol: ruhát pl csak használtat veszek, mert olyan gyorsan kinövik, főleg amíg picik, hogy csak az ablakon dobálnám ki a pénzt teljesen feleslegesen.. 8) szinte új és sokszor márkás cuccokat szoktam venni az eredeti ár töredékéért, legtöbbször a barátnőm internetes turijából, de el szoktam menni igazi turiba is.. 8) érdemes ellátogatni különböző bababörzékre, mert ott szinte mindent meg tudsz szerezni, ami kell, és csak azt kell újonnan megvenni, amit muszáj.. :wink: ilyen nagyobb börzék ősszel és tavasszal szoktak lenni a hungexpo területén, májusban és októberben, de a kismama újságban mindig benne van az éppen aktuális börze pontos időpontja.. :wink: én már nagyon sok mindent vásároltam ilyen helyeken, mindig nagyon jó minőségű dolgokat kaptam és tovább is tudtam adni őket, mikor már nem volt rá szükségünk.. :wink: 8)

Kép

Kép
morca
 
 


Nozavi???? Vili nem enged közénk.. :?: :wink: :lol:

előbb olyan édes volt Matyi, megint előtört belőle a lelkes állatvédő.. :lol: játszottunk és az én kezemben egy oroszlán volt, az övében pedig egy paci, egyszer csak mondja az oroszlánnak a paci, hogy "gyere menjünk vadászni", mire kérdem tőle, hogy "mire vadásszunk?", erre a drága, "fűre.., állatokra nem vadászunk, csak fűre".. :D :D

pussz

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Látom szépen gyarapodunk, nagyon helyes. :lol: Sőt, mostmár nem én vagyok az egyetlen itt, akinek még nincs gyerkőce.
Jövő hét csütörtökön megyek a nődokihoz. Tudjátok, kb 2 hónapja kértem randit, lassan eljön már az én időm is. :lol: :lol: Már kicsit nézegettem a neten, francia fórumokon, hogy mit mondanak a nők. Háát. Én egy teljes kivizsgálást szeretnék. Még sosem volt ilyenem. Csak azért, mert gondoltam, ha van esetleg vmi baj, akkor kezdjük el minél hamarabb a kezelését. Viszotn mindenki azt mondja, ha nincs semmi panaszod, akkor a nődoki nem foglalkozik veled. Megcsinálja a rákszűrést és ennyi. Na majd meglátom ez a doki, akihez megyek, hogy áll a dolgokhoz. Megmondom, hogy jövőre terhes szeretnék lenni, és milyen vizsgálatokat kell csinálni. Szerintem semmit nem fog csinálni. Ráadásul én még fogamzásgátlót se szeredek, szóval tuti nem fog különösebben vizsgálgatni :twisted:

Bruck! Akkor te is állatbarát lehetsz, már ezért is jó helyen jársz. :lol: különösen morca és én nagyon állatbolondok vagyunk (morca, üdvözlöm Boriszt :D ).

Na megyek, folytatom a pakolászást. egésznap lótok-futok. Timo megcsak alszik egésznap a kanapén. Jó lenne már vele is foglalkozni egy kicsit, mert ha hagyom egésznap aludni, akkor éjszaka nem alszunk :lol:
Ja, egyébként az út 1600km. Ha szerencsénk van, nincs hó, és bírjuk a starpát, akkor nagyjából 22 óra az út. Ha fáradtak vagyunk akkor meg kell aludnunk vhol. :? Nem tudom, szegény Timo hogy fogja birni ezt a strapát. Még el kell vinni előtte a dokihoz is, hogy kitöltsék az útlevelében, hogy szállítható. Van nagyon szupi útlevele az uniós zászlóval, benne van az összes oltása, a chipjének a száma és lehet bele ragasztani fényképet is. :lol:

mka
mka
 
 


Mka: hú, hát nem semmi út áll előttetek.. :shock: :) vigyázzatok nagyon magatokra.. 8) és Timonak tényleg nem lesz egyszerű dolga, de csak kibírja valahogy.. 8) esetleg vegyetek neki egy pórázt, az indulásig szoktasd hozzá és így mikor megálltok ő is tud mozogni egy keveset.. 8) :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Mka, majd számolj be, hogy mi volt a dokinál, mert én is szeretnék egy ilyen teljes körű vizsgálatot. És én is szeretnék jó utat kívánni.

Bruck, én is szeretnélek üdvözölni, és gratulálok a diplomához.
Én is nagyon szeretem a lovakat, sokat lovagoltam kiskoromban.
És a családomban is vannak olyanok, akiknek vannak lovaik.

Morca köszönöm a tanácsodat, én is inkább a turi híve vagyok a kicsiknek, szerintem is mindegy, hogy mit hord egy-két napig. Egy-két jobb darab legyen, a dokihoz..stb.

Ti már gondolkoztok a karácsonyi menün?
kisévi86
 
 


Sziasztok!

Nem igazán emlékszem, hogy hogy sütöttem ki a sóliszt figurákat sajnos. Gondolom nem volt semmi extra, ha nem emlékszem. Vékonyra (4-5 mm) nyújtottam és úgy. De tényleg fogalmam sincs... Igazából lehet, hogy nem is 3, hanem 5 éve volt, ha jobban belegondolok...

Tényleg szeretem az állatokat, de nem tudnám elképzelni, hogy kisállatokkal dolgozzak. Csak azért végeztem ezt az iszonyat egyetemet, hogy lovakkal foglalkozzak, de most igazából ehhez sincs kedvem. Az államvizsga időszak kissé kikészített. Augusztustól nov 16-ig tartott, betűre nem bírok nézni azóta. Sajna nekem nincs lovam, se semmilyen állatom, mert a társasgázban közös a kert és nem tudom elképzelni, hogy benn tartsak kutyát, az szerintem nem jó neki, legalábbis annak a méretnek, amit szeretnék. Cica pedig a férjem allergiája miatt kizárva.

Mka! A cicának szerintem azért kérjetek valami hányásmegelőző tablettát az útra, amit előbb el kell kezdeni adni neki, hogy ne érjen kellemetlen meglepi. Meg én a helyetekben előző nap nem adnék déltől enni neki, 1 nap koplalás semmilyen cicának nem árt, titeket meg lehet megkímél egy kellemetlen takarítástól út közben. Vagy autótiszta?

Egy teljes kivizsgálásnak én is örülnék, de most várok, hogy helyre álljon a szervezetem és ha ez nem történik meg, akkor megyek szerintem. Ha rendszeres lesz a ciklusom, nem fogom magam kivizsgálásokon idegelni. Meg még úgy is messze van a tervezett baba-időpont. Néha annyira várom, aztán rámjön a magammal foglalkozhatnék. Gondolom ez majd elmúlik, ha kiheverem az egyetem elnyomását.

Mka! Ha nem szedsz gyógyszert akkor hogy csinálod? Már ha nem vagyok indiszkrét. Mindig óvszerrel? Vagy bízol az esélytelen napokban és ha mégis terhes leszel, akkor örülsz? Mi most ezt fogjuk tenni, ha beáll a ciklusom, de igazából kíváncsi lennék bejön e ez? Nálunk most ez aktuális probléma. Vagy szerintetek a hőmérőzés vagy a mikroszkóp segíthet plusszban?



üdv


Zsófi
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak benézek nagyon gyorsan. Lassan ötlözök és megyek anyáért a reptérre.

Zsófi!
Timoval kapcsolatban igazad van, megkérdezem majd a dokiját, hogy mire kell felkészülnünk pontosan az út előtt. Amúgy is jól ismernek már minket, nem tudom olvastad e de olyan másfél hónapja beteg volt, állandóan a dokit jártam vele. Szóval már bejáratottak vagyunk
:D

A gyógyszerre kapcsolatban: A párom előtt nem volt olyan komoly kapcsim, amiért megérte volna gyógyszert szednem. Aztán mikor összejöttünk, akkor már itt éltem, és kicsit utána néztem, hogy is vélekednek itt a fogamzásgátlóról. Persze senki sem mondja azt, hogy árt, de itt azoknak a nőknek, akik nem szültek még, inkább javaoslják, hogy mást védekezést válasszanak. Azt mondják, hogy felborítja a hormonokat stb. Ez persze nem azt jelenti,hogy egy gyógyszert szedett nő nem esik teherbe, de azért megkutyulhatja a dolgokat. Ennyi. Szóval úgy döntöttem, hogy míg nem szülök, addig nem mérgezem a szervezetem :D A védekezéssel kapcsolatban marad a gumi, nem bízzuk a véletlenre. Bár nagyon szeretnénk babát, de most nagyon összezavarná az életünket, jobb vigyázni :D A páromat se zavarja különösebben a dolog, azt mondja, hogy az egészségem a legfontosabb. Régebben előfordult, hogy a "dolog" elején nem használtunk gumit, de aztán volt egy hónap, hogy állandóan hányingerem volt, rosszulléteim voltak, biztosak voltunk benne, hogy terhes vagyok. Aztán kiderült, hogy nem, de azóta tényleg rendesen vigyázunk, hogy ne kelljen feleslegesen aggódni. :D Már gondoltam, hogy utána nézek ennek a mikroszkópos dolognak, de még nem jutottam oda.

Morca! Timonak van póráza, régebben kihordtuk itt a kastély-parkba. Nagyon élvezte,szaladt fel a fákra, élezte a körmét az állítólag még XIV Lajos hatalmas fáin. :D Aztán egy alkalommal egy darázs rászállt és nagyon megijedt. Össze-vissza ugrált, fetrengett. Az volt a szerencsénk, hogy a hámja két ponton záródik. Az egyik kinyílt, de a másik még tartotta. Ez másodpercek alatt zajlódott le. Szóval majdnem elvesztettük, nagyon megijedtünk, azóta nem vittük ki. Azért majd az útra visszük magunkkal, hátha használni fogjuk :D

Kicsit hosszú lettem, de már rohanok is tovább


Szép napot mindenkinek

mka
mka
 
 


Jaj, még el akartam mesélni vmit a gyógyszerrel kapcsolatban.
Egyik barátnőm gyakorlatilag kiabált velem, amikor előadtam, hoyg nem akarok gyógyszert szedni. Ő már évek óta szedi, és hogy milyen "hülye" vagyok amiért nem szedem. Merthogy a gumi kiszakadhat és akkor mehetek eseményutániért, ami egy lórúgásnyi hormon. Persze, de jobb esetben ez nem következik be, viszont a gyógyszerrel az ember mindennap hormonnal nyomja magát. Na mindegy, de ez kiakasztott. Nekem semmi bajom sincs azzal, ha vki gyógyszert szed, az ő dolga, lehet hogy jobban csinálja, mint én, nem tudom. Én így döntöttem, nekem így jó. Ráadásul a mensim gyógyszer nélkül is gyakorlatilag napra pontosan jön meg, nem zavar, hogy nem szedek gyógyszert. Majd ha szültem, akkor én is iratok fel. :D

Na mostmár tényleg lépek, mert késésben vagyok :D

mka
mka
 
 


Sziasztok, nekem segített a gyógyszer rendbe rakta az arcomat, és a menzeszemet.
Szerintem is jobb, ha nem szedünk ilyen gyógyszereket, de valamikor nincs már lehetőség.

Amúgy miújság van veletek?
Mka, amúgy milyen Franciaország?
Mióta vagy kint?


Bruck, pihiz most egy kicsit, és ne foglalkozz a könyvekkel, majd visszajön a kedved.
kisévi86
 
 


Helló!

Mka!
Mi is az óvszeres dologra álltunk rá addig legalábbis, amíg nem lesz stabil a ciklusom. Egyelőre nem tudom milyen, mert még csak most hagytam abba a gyogyót. Én azért is szedtem, mert az állatorvosi mellett nem igazán ajánlatos terhesnek lenni. (fertőzésveszély, idegbaj) Most hogy vége inkább az egészségesebb, de kockázatosabb vizekre evezünk. Ha meg terhes leszek, akkor annak örülünk. Esemény utánit tuti nem vennék be, azzal megölném a baba-kezdeményt, amit én ellenzek. De ez csak az én véleményem, mindenki azt tesz, ami jó neki.
Nekem a gyógyszer előtt annyira rossz napjaim voltak mielőtt megjött, hogy azt hittem szétszakadok, örülök, hogy ez 6 évig nem keserítette az életemet és remélem nem tér vissza.
Timónak biztos lehet biztonságos hámot is szerezni. Szerintem kiskabát szerű izé is van, amire pórázt lehet csatolni. Abból tuti nem bír kiszabadulni.


üdv


Zsófi
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Sziasztok!

mindenki el van tűnve?? :roll: :(

Nozavi: esti pletyiparti????? :wink: én igyekszem jönni, majd jelentkezem este.. :wink: ja, skyp-ra még mindig alkalmatlan vagyok, pedig egész héten rágtam apa fülét.. :? de azér tigyekszem minél hamarabb elintézni.. :wink:

na, este jövök.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Nozavi: merre vagy??? :roll: minden oké, ugye?? :roll:

Kép

Kép
morca
 
 


áááááá, olyan sokat és szépet írtam, erre elszállt!!!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


na de újra kezdem!

morca- ne haragudj, hogy nem hívtalak, de nagyon húzós hetünk volt! Vilike csinálta a feszkót, vagy én :oops: :oops: ! fáj a fogam, meg már a fogamról a fülem, Sanyi már azon van, hogy mi már most szombaton menjünk haza Vilikével, hogy minél hamarabb tudjak menni fogorvoshoz, de én nem akarom itt hagyni, főleg, hogy meg van a repjegyünk is! A héten sőt, már holnap rád csörgök! :wink: Édes Matyi a harcosok klubjában!! :lol: :lol:

mka-örülök, hogy Anyud kint van veled!!! Gondolom nagyon jól érzi kint magát!

Nálunk is már gőzerővel mennek a készülődések, egyre gyönyörűbb a kis városkánk! Már csak a hó hiányzik! Amilyen szépen elkezdett esni, olyan szépen le is állt, de bezzeg a hideget meghagyta! :D

Üdv, üdv és üdv az újaknak!!! 2011-.es év babái harcra fel!!! :lol: :lol:

hú másfél hét és megyünk haza!!!!

Szerdán kapjuk a gyerek meg én ezt a rohadt H1N1 elleni védőoltást! Nagyon, nagyon sok gázt hallottam róla, főleg otthonról! De felvettem a kapcsolatot egy otthoni dokival akiben megbízok, és ő is azt javasolta, hogy ha otthon lennénk azt mondaná, hogy a gyerek nem kaphatja meg de itt kint mivel telojesen más a védőoltás így igen! Ugye otthon az egy évnél fiatalabbakkal szóba sem állnak, itt meg az én kis fél éves Manócimat már szurizgatjuk! Elegem van a bacikból, vírusokból!!!
Épp mondtam, hogy Zalcsinál nem tudtam arról a védőoltásról nem kapta meg baj lett belőle. Most Vilikémnél tudok a védőoltásról, de mivel teszek jót ha beoltatom vagy ha nem? Mi a biztosíték, hogy ha ne adj Isten mellékhatása van, egyből rájönnek, hogy attól van??? ÁÁá, na mindegy, MEGKAPJUK!!!!!

Pusszi, jövök sűrűbben, csak most tényleg elvesztem!!!

Ja mka-POZÍTIVAN a gyakszival kapcsolatban!!! :wink: :wink: :wink:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


na a szép lemaradt, a karácsonyt ecseteltem, meg, hogy

mka- BOLDOG SZÜLINAPOT!!!! bocsi, hogy elkéstem.... :oops:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Nozavi: örülök, hogy megvagy.. :D most csak az oltással kapcsolatban.. :roll: mi is és a fiúk is megkaptuk már lassan 3 hete, és még csak be sem lázasodtak tőle.. :!: :!: semmi baj nem lesz ne izgulj!!! az igaz, hogy Vili még "csak" hat hónapos múlt, de gondolj arra, hogy a szuri mellékhatásainak kockázata kisebb, mint a betegség szövődményeié.. :roll: milyen vakcinával oltanak nálatok??
várom, hogy hívj.. :wink: :lol: ( fél1 és fél 2 között a fiúkat altatom, azon kívül elérhető leszek bármikor.. :wink: )

puszika

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Ne féljetek a védőoltástól! Nem tudom Svédországban mivel oltanak, de a WHO szerint a magyar a legjobb vakcina.
Babáknak is van oltás, ami intradermális (bőrbe adják) de nem tudom azt honnan lehet szerezni. Ha valakit nagyon érdekel utána kérdezek.
Szerintem jó, ha 10 nappal a magyarorszégi érkezés előtt beoltatjátok magatokat, az egyik barátnőm is most volt h1n1-es (nem lett semmi baja) és nálunk is a családban gyanúsan csak azok betegek, akik nincsenek beoltva. (ők se vészesen, de az érzékenység egyedi)
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Sziasztok!

remélem mindenki jól van..

Nozavi: remélem a fogad jobban van.. még az oltással kapcsolatban egy gondolat, ami felmerült bennem.. a kismamákat is oltják, az nem megy át a méhlepényen a magzatba?? mert azt mondják, hogy a kisbabák így szereznek hathós korukig védelmet.. ha ez így van:roll: , akkor viszont nem is kell annyira izgulnod.. bár mit is beszélek, én is agyon aggódtam magam az oltás előtt, de aztán hamar meg is nyugodtam.. és nálatok ugye egy kicsit bonyolultabb a helyzet, és abszolút át is tudom érezni az aggodalmadat.. nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen.. millió puszi

Évi: te mivel foglalkozol??

Bruck: köszi az infót, én már nem aggódom.. bár igazság szerint futottam pár kört, mielőtt beoltattuk magunkat, és addig majd bele betegedtem az aggodalomba, hogy mivel ártok jobban, mert engem is teljesen összezavart ez a sok "rémhír".. de most már nem aggódom..

nálunk változatlanul zajlik az élet..
Matyi folyamatosan edzésben tartja a rekesz izmainkat a beszólásai által.. :D :D

íme egy pár:

valamelyik reggel készültünk ki sétálni és kértem Matyit, hogy vegye le a nadrágját, erre közölte velem, huncut vigyorral az arcán, hogy "majd én szabályozom, hogy mit csinálok magamnak.. :D "

egyik este meg boksz edzést tartott a család, ami leginkább a mi püfölésünkből áll, mikor az apjuk fejbe kólintott az egyik boksz kesztyűvel, erre Matyi odalépett az apjához, behúzott neki egyet és azt mondta: "apa, mit bántod az anyámat??.. :D "

reggel éppen az előszobában mostam fel, miközben bekukkantottam az éppen reggeliző fiaimra, mire megkérdezte Matyi kedvesen, hogy "
- mi van anya?
- szép idő, úgyhogy iparkodjatok, aztán húzzunk kifelé.. (válaszoltam én)
erre a válasz
- jó anya iparkodunk, csak nagyon lassan.. :D :D

valamelyik nap Ákos próbáltam éppen tisztába tenni, ami nem kis kihívást jelent, mert mindent megtesz azért, hogy belenyúlhasson a kicsit sem tisztának mondható pelusába.. 8) a legnagyobb harc közepette, mondom neki, hogy "mindjárt lekaratézlak" erre Matyi: "akkor majd én jól lekaratézlak téged.. :D " erre én: "na majd téged is lekaratézlak mindjárt" Matyi válasza: "nem bírsz, kemény vagyok mint a Jolling Stones.. :D :D "

valamelyik este alvás előtt Matyi kérte, hogy énekelje el az apja, a "vigyázzz delfin" (ezt olyan kis egér hangon adta elő:D :D ) című dalt.. 8) nem kis nyomozó munka után sikerült kiderítenünk, hogy a Republic együttes "Repül a bálna" című számát kéri eléneklésre.. :D :D


na, most hirtelen ennyi, mert apa magának követeli a gépet.. :wink:

később még jövök.. :wink:

puszi Mindenkinek :wink: :roll:

Kép

Kép
morca
 
 


NA halihó!

Erről én is hallottam, hogy állítólag a magyar a legjobb oltószer, de akkor kérdem én, a kicsiket miért nem oltják???
Akivel énbeszéltem az meg épp azt mondta hogy ha otthon lennénk akkor tutira azt mondaná, hogy nem, de így viszont igen, mert az otthoni valami himihumi a többihez képest! Nem ehet ezeken elmenni!! Holnap megkapjuk és kész! Ma megyünk a dokkerhez kancsalság vizsgálatra, holnap megint megyünk szurira, imádom, hogy így osztják az időmet!

morca Matyi édes, dumagép!!! Hívlak ígérem még a héten, de valami mindig közbejön, azt sem tudom, hogy mikor volt telefon utoljára a kezemben, de hívlak tényleg!!!

na puszika nektek, hamarosan jövök, ahogy Vilmosom enged!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Nozavi: ha valaki, akkor én tudom, hogy mennyire nem egyszerű össze egyeztetni a "világi" dolgokat a gyerekekkel.. :wink: :lol: :lol: úgyhogy türelmesen várok és hívsz majd amikor tudsz.. :wink: :lol:

többiek??

Kép

Kép
morca
 
 


merre vagytok csajok???:cry: :cry: tessék jelentkezni..

délelőtt elvittem a két gyereket, meg a két kutyát sétálni.. :D esőben... :D :D ma debütáltunk, de nagyon jól sikerült végül az utunk.. :D mikor elindultunk, kész káosz alakult ki pillanatok alatt körülöttünk, és amíg próbáltam össze szedni a bandát, nem tudtam Matyira annyira figyelni és minden pocsolyába beleugrált, ami az útjába került.. :shock: :D tiszta sár volt a kis pofija, meg a ruhája, de nagyon élvezte a kis piszok.. :D :D én egy picit (nagyon) aggódtam, hogy átázott a cipője, de szerencsére megúszta.. :D :D végül vissza felé már nagyon fegyelmezett brigáddá sikerült összekovácsolódnunk.. :D :D fog ez menni, csak kellő mennyiségű nyugtatót kell magammal vinnem.. :D :D

pussz

Móni :cry: :cry:

Kép

Kép
morca
 
 


ja, és hatalmas sikert aratott a fiaimnál az adventin naptár, amit készítettem nekik.. :lol: most minden kaja után, ki akarnak egy zsákocskát bontani.. :D :D

Kép

Kép
morca
 
 


:D
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Nozavi: minden rendben volt oltás után?? :roll:

ma este lesz pletyi parti?? :roll:

többiek?? :roll:

Kép

Kép
morca
 
 


Tegnap megsütöttem a mézeskalácsokat Karácsonyra. Nagyon szépek lettek. Veletek mi a helyzet?
Mka! Hogy sikarült a látogatás?
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Szia Bruck!

mi is sütöttünk már egy adagot Matyival, nagyon fincsi lett, el is fogyott hamar.. :lol: amúgy te díszíted is valamivel??

mi jól vagyunk, Matyi vasárnap délután egyszer lázas volt, de a lázcsillapító hamar levitte, azóta semmi baja.. :roll: nem tudom mi lehetett, de a lényeg, hogy mindenki jól van.. 8)

volt nálunk a Télapó, nagyon tetszett a fiúknak, bár Matyi borzasztóan zavarban volt, de azért elénekelte neki a "hull a pelyhes fehér hó" című dalocskát.. :lol: Ákos egy picit megijedt, de a végén már kezet is fogott vele.. :lol: azóta is emlegetik, mind a ketten.. :lol: :lol:

na megyek, mert éhes a banda.. :wink: :lol:

Kép

Kép
morca
 
 


Nozavi: nagyon örültem, hogy felhívtál :!: :!: :!: :!: olyan jó volt dumcsizni.. :D :D hívj máskor is, ha ráérsz.. :D :D :wink: a skyp-ot pedig intézem.. :wink: :lol: :lol:

puszi

Kép

Kép
morca
 
 


Na halihó!!

Meg van az elveszett bárányka! :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:
Kezdek helyrejönni! Már a fejem sem nyom annyira, csak éppen annyira,. hogy érezzem, hogy van! :lol:

Vilivel minden rendben, bár azóta még úgy nem alszik, meg állandóan éhes! :lol:

Juhéjj szombaton megyünk haza!!!! Hogy eltelt ez a 3.5 hónap!
Szóval szombattól két hétig nem biztos, hogy tudok jönni, de ne felejtsetek el, és ne termeljetek sokat, hogy szépen visszatudhjalak olvasni benneteket!!!

Előre is...

BOLDOG KARÁCSONYT!!!!!!

Puszi, puszi még a héten megpróbálok lejelentkezni!!!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Helló!

Igen én tojáshabbal díszítem a mézeseket. Lettek angyalkák, meg rénszarvasok, hold, csillag, fenyő, szív, stb.
Ilyenkor bedobozolom egy gerezd almával és akkor Karácsonyra pont megpuhul.
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Szióka!

Bruck: és a tojáshabot csak úgy nyersen teszed rá?? mert én úgy nem szeretném a fiúknak adni, úgyhogy más díszítést találtam ki.. 8)
amúgy érdekes, mert amit mi csináltunk mézeskalácsot, az nagyon jó puha volt rögtön és a is maradt.. 8) de hát ahány recept, annyiféle változat, úgy tűnik.. 8) mindenesetre nagyon finom volt.. 8)

Nozavi: gyártom a priviket.. :wink: :lol:

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Mka???

Kisévi??

Rólunk:
volt nálunk a Télapó szombat este.. :lol: Matyi hatalmas kíváncsisággal és izgalommal várta.. :lol: amikor megérkezett és apa kiment beengedni, izgalmában össze vissza rohangált a lakásban és mondogatta, hogy "elbújok, mert nem láttam még télapót".. :D :D
aztán, mikor bejött, annyira zavarban volt, hogy hátra szaladt a hálószobába és ott kérdezte tőlem, hogy mikor adja oda az ajándékot.. :P :P mondtam, neki, hogy ahhoz előbb ki kellene menni hozzá.. :D a végén már énekelt is neki, úgyhogy nagy barátunk lett a Mikulás.. :D :D Ákos mikor meglátta, egy picit megijedt és a mamához menekült, de a végére ő is feloldódott, és búcsúzásnál kezet is fogott vele.. :lol:
még aznap este, Matyi Télapóvá változott, és hatalmas lelkesedéssel az összes játékával "megajándékozta" a mamát meg a papát.. :D
Ákos is folyamatosan mutogat az ajtóra, meg a polcra, ahol az ajándékok vannak, és lelkesen "magyarázza", hogy itt volt a télapó és hozott nekik ajándékot.. :D :D

nagy örömükre másnap reggel pedig tele lettek a csizmácskák csokival.. 8) miközben éppen egy fehér csokit ettek, Matyi egyszer csak megszólal: "anya, ez majonézes csoki.. fehér.." :D :D

egy picit megreformáltam az elalvásukat, mert kezdett egyre hosszadalmassá és bonyolultabbá válni.. :roll:
most úgy néz ki, hogy összebújunk mesélni, énekelni, mondókázni, míg Ákos cicizik, aztán mikor már alvásra kerül a sor, mindenkit külön megölelgetek, megpuszilgatok és leülök a Matyi ágya végére még pár percre, aztán mikor Ákos elalszik kijövök.. 8) teljesen jól működik, azóta nincs nyafogás, meg alkudozás mióta így alszanak el.. 8) de előfordul, hogy hamarabb ki kell szaladnom pár pillanatra, még mielőtt elaludnának, és ilyenkor mikor megyek vissza, hallom, hogy ott hallgatóznak az ajtóban, és mikor észre veszik, hogy közeledek, mindenki rohan vissza a helyére és úgy tesznek, mintha mélyen aludnának.. :D :D :D akkora kópék.. :D :D valamelyik nap, meg még mindketten ébren voltak mikor kijöttem és nem mentem el az ajtóból azonnal, hanem hallgatóztam egy kicsit.. :oops: 8) egyszer csak hallom, hogy Matyi suttog: Ákos... cupp-cupp.. és dobálta neki a puszikat.. :D :D :D

Ákos meg Süsü rajongó lett, folyamatosan keresi Süsüt, este pedig dobálja neki a puszikat mielőtt elalszik.. :D :D ha meg berakom neki dvd-n annyira boldog.. :D :D kap is karácsonyra egy plüss Süsüt.. :D :D nagy lesz az öröm.. :D

ja, valamelyik nap reggeliztek a fiúk, és Ákos szokásához híven dobálózott a kajával evés helyett, mire Matyi szigorúan: "miért nem eszel?? egyél!! na, ügyes vagy".. :D :D

na, most elárasztalak benneteket képekkel is:

Kép

Matyi mézeskalácsot készít a Télapónak.. :D


Kép

a Télapóval.. :D


Kép

a zsákmány.. :D


Kép

jééé, hát itt meg mi történt?? :D


Kép

nyamiiii.. :D


Kép

fincsi ez a majonézes csoki.. :D


Kép

a két zsivány.. :D :D

amúgy olyan rendes gyerkőcök, mert két napi csokizabálás után mondtam nekik, hogy most egy kicsit szüneteltetjük a csokievést, mert nem tudnak tőle sem enni, sem aludni, és azóta sem követelik, pedig ott van előttük folyamatosan.. :D :D ma este kérdezte Matyi, hogy "anya szabad enni, most csokit?" :D :D naná, hogy szabad volt.. :wink: :D :D


puszi

Kép

Kép
morca
 
 


upsssz.. ezek lemaradtak.. :oops: :lol: :lol:

Kép

így nézik a pacis mesét.. :D :D


Kép

állandóan birkóznak.. :D :D


Kép


megy a harc.. :D :D


Kép

a kis kung-fu betyár.. :D :D


Kép

a mester.. :D :D

puszi..:P

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így eltűntem, olvaslak titeket, de nem jutottam oda, hogy írjak :oops: ANya még itt van, majd jövő hét szerdán megy vissza. Mi meg majd jövő hét szombaton indulunk kocsival. Timo dokija írt fel neki vmi gyógyszet, ami kicsit lenyugtatja majd az út alatt. Állítólag nem altató, csak csökkenti majd a stresszt.
Találtam gyakorlati helyet, január 4-én kezdek :lol:

Voltam a nődokinál a múlt héten. Nagyon szimpi volt. Elküldött vérvizsgálatra a toxoplazma és a bárányhimlő miatt. Tegnap voltam vérvételen, holnap lesz meg az eredmény. Remélem a toxoplazma pozitív lesz, márcsak timo miatt is. Ha mégis negatív, az nem a világ vége, timot nem fogjuk elzavarni a háztól, nagyobb odafigyelés kell, és ennyi :D
Aztán elküldött még a házidokimhoz is, hogy beszéljük át, hogy meg vannak e az oltásaim. Itt vannak oltások, amit 10 évente kötelező megismételni, (nekem 9 éves koromban volt az utolsó oltásom), rögtön be is adta őket, még mindig alig tudom mozgatni a karom. 1-2 hónap múlva bead egy emlékeztetőt, mivel nagyon régen voltam utoljára beoltva :? Megkérdeztem mit gondol az új influenza ellen oltásról, azt mondta, hogy mivel nincs semmi krónikus betegségünk, így inkább azt javasolja, hogy ne adassuk be. Én is inkább erre hajlottam, így csak megerősített a döntésemben.
Aztán a nődoki megcsinálta a rákszűrést, ha az negatív akkor egyenlőre vissza se kell menni hozzá csak majd azelőtt, hogy teherbe akarok esni, hogy még utoljára megnézze hogy minden ok-e.

Nóri, jó utat nektek!!!

Morca, nagyon cukik a srácok

Bocsi, hogy nem írok mindenkinek, mindenkit puszilok

mka
mka
 
 


morca írta:Szióka!

Bruck: és a tojáshabot csak úgy nyersen teszed rá?? mert én úgy nem szeretném a fiúknak adni, úgyhogy más díszítést találtam ki.. 8)
amúgy érdekes, mert amit mi csináltunk mézeskalácsot, az nagyon jó puha volt rögtön és a is maradt.. 8) de hát ahány recept, annyiféle változat, úgy tűnik.. 8) mindenesetre nagyon finom volt.. 8)

Nozavi: gyártom a priviket.. :wink: :lol:


Igen nyersen, de nem kell aggódni, mert annyi cukorral van összekeverve, hogy azt az ozmotikus sokkot nem bírják ki a bacik, meg meg is szárad és csökken a vízaktivitás annyira, hogy ha a cukorba nem, akkor abba beledöglenek. (igen tudományos vagyok ám, gondolom még kb. fél évig fogok ezekre a bölcsességekre emlékezni)
bruck
Budakeszi
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: