Új privát üzeneted érkezett!

Hupikék üdv közöttünk, és gratulálok a pocaklakóhoz.

nellike tök jól látszik a 3 petezsák:)

Breki ott rögtön kinyomtatják, és ingyenes, legalább is az én dokimnál. Ha mész és csinálnak uh-ot akkor kérj te is, de lehet hogy autómatikusan adni fogja a doki.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Hupikék üdv köztünk és gratula a babóhoz.
Nellike nagyon jó az uhus képed!tényleg nagyon
szépen látszik a 3 petezsák.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Minimano!

Te már voltál párszor a SOTE I-en Uh-n gondolom. Ott is kinyomtatják az UH-t, vagy, ott fizetős ilyenkor??? Sajna nekem már az ottani uh-t nem volt értelme nyomtattatni :cry: , így nem tudom! Na de most :D




Tickerplayground.com
breki76
 
 

 
 

Breki!

Én az utolsó értesülésem szerint (tudod ott sűrűn változnak a dolgok) fizetni kell az uh képekért. :roll: Sajna :oops: pedig egyet igazán járhatna nekünk :roll: :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Bocsi :oops: a rossz fogalmazásért de azért megérted ugye? :wink: (csak most vettem észre :oops: )

Kép
Kép
minimano74
 
 


Na lányok megyek haza, majd jelentkezem :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


szia mini,jó pihenést!
már én is alig várom,hogy hazamehessek---

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Tök meg vagyok ijedve! A főnököm nagyon bunkó és reggel is, meg most is nagyon felhúzott és kicsit érzem most a hasam. Ugye nem lehet baja a babónak??? Nagyon aggódom! :shock: Holnaptól 1 hét táppénzre megyek. :roll:

Kép
gabi83
 
 


Szia Mini!

Köszi az infót! Persze, hogy értem...hááát igen, igazán adhatnának egy képet!

Gabi83! Vigyázz Magatokra, pihenj!!!! A Baba a legfontosabb meg Te!!!




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Gabi!
nyugi,fő a nyugalom és biztos jót tesz majd az 1 hét
pihenés is.
én is gondolkozom,hogy otthon kéne maradnom
egy kis időre,mert estére én is szoktam már érezni a hasam.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Gabi, vigyázz magadra és ne egedd, hogy a főnököd kikészítsen... sokat számít a nyugalom, a munkahelyen is! Most nekem szerencsések a körülmények, nyugisabb állásom van mint korábban (tavasszal), így nem aggódom a munkahelyi stressz miatt. :roll:

Nellike, nagyon szépen láthatók a picik! Remélem megmarad mind és egészségesek lesztek mindannyian!!! :wink:

Jaj lányok, még csak kedd délután van!!! És a csütörtök délután olyan messze van!!! Akkor még nem lesz UHm, de legalább elindul a folyamat... Tényleg, a dokim egyébként okt 31-én látott a műtét óta (március) először. Nagyon nem szidott le, szerencsére, mivel rendben talált mindent. Sőt... Szerintem valamit vagy érzett vagy látott, mert azt mondta, hogy hamarosan találkozunk. Vagy valami ilyesmit. Én gondoltam már akkor, hogy van pocaklakóm, de még nem lehettem biztos a dologban. Csinált CT vizsgálatot, ugye ez nem befolyásolta a baba letapadását??!! Na, nem gondolkodom ilyesmin, dolgozom! :lol: Majd 2 nap múlva kiderül... :roll: :roll:

de messze van még...
stike
 
 


Lányok, felteszem az aktualizált táblázatot. Jó sokan lettünk, hál' Istennek!! :lol: :lol: :lol:

Ahol az adatok hibáznak vagy hiányoznak szóljatok, pótoljátok.
Köszi!

Vannak régen olvasott sorstársak! Noa, Nansy, Klarka, Norka! Gyertek, gyertek!! :roll:

Kép
stike
 
 


Sziasztok, megint itt vagyok! :)

Majd reagálok a korábbiakra is, de most csak a Down-kór szűréssel kapcsolatban akarok írni egy kicsit, kíváncsi vagyok, mi a véleményetek.
Szóval. Alapból a 12. héten megmérik a tarkóredőt, illetve a 16. héten csinálják az AFP-t. Mindkettőnek van egy határértéke, ami alatti eredményt jónak tekintenek, ha pedig felette van, akkor a magzatvízből mintát vesznek. Egyedül ebből lehet diagnosztizálni, hogy beteg-e a baba, vagy sem. A dolog hátulütője, hogy vetélést okozhat. A többi eljárás csak valószínűsíti, ilyen-olyan százalékkal.
Ez az alap eset. De itt van az új lehetőség a különböző tesztek alkalmazásával.
A kombinált teszt, a négyes teszt és az integrált teszt is arra épít, hogy több tényezőt vetnek egybe, ami alapján max. 87 %-os a találati pontosság. Ugyanakkor egy bizonyos mértékig fals pozitv eredményt adnak. Tehát azt mondják, hogy beteg a baba. De ez nem derül ki ténylegesen, csak ha a magzatvízből mintát vesznek.
Ha a teszt azt mutatja, hogy nem beteg a baba, akkor a kismama megnyugszik. Holott, a teszt nem diagnosztizál, csak valószínűsít (amelynek a mértéke még a 90 %-ot sem éri el)!
Nem tudom, értitek-e mi a bajom. Mindenféle tesztet lehet csináltatni, de valós diagnózist egyet sem ad, csak egyedül a magzatvíz vétel. Bármelyik eljárást nézitek -az én meglátásom szerint legalábbis- ugyanaz a vége: ha számodra kedvező eredményt kapsz, akkor megnyugszol (holott biztos nem lehetsz!), ha pedig rosszak az eredmények, akkor így is-úgy is magzatvízet kell venni. Csak abban látom a különbséget, hogy hány százaléknál kapsz egy hamis biztonságérzetet. Hiszen, ha teljesen biztosra szeretnél menni, akkor vállalnod kell a kockázatot, hogy a mintavétel vetélést okozhat...

Nektek mi a véleményetek...?


:?:

Kép
Kép
200907?
 
 


200907 Hát van abban valami amit írsz, de az is igaz hogy az AFP nagyon elavult dolog és rengetegszer hoz rossz eredményt, boldogtalan perceket okozva ezzel a kismamának, és akkor sem küldik el rögtön magzatvízvételre, hanem előbb a genetikai uh-ra és ha ott gyanus valami akkor jön a magzatvízvétel. Más országokban már régen nem alkalmazzák ezt a fajta szűrést. Ellenben ezekkel a kombinált tesztekkel sokkal pontosabb eredményt hoznak, mint az afp-vel, persze ez sem 100% de ha csak egy kicsit is van remény arra hogy jobb és megbízhatóbb vizsgálat mint az afp akkor megéri megcsináltatni, ha ingyen van akkor mindenképp, ha pénzért akkor elgondolkoztató de szerintem még azért a 27 ft-ért is megéri.
Hisz az afp ingyenes még is nagyon sokaknak hoz rossz eredményt úgy hogy semmi gond, és hány olyan eset volt amikor tökéletes volt az afp és még is down kóros lett a baba. Ha meg valami gond van akkor így is úgy is magzatvíz vétel van.

Egyébként 35 fölött van a magzatvíz vétel amikor már ajánlják a kismamának, az unokatesóm 36 éves és neki a dokija mondta hogy ha elmegy erre a szűrésre akkor nem kell a magzatvízvétel, hát akkor szerintem csak sokkal többet ér mint a sima afp.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Jó reggelt lányok!

Fú csajok jó témátok volt tegnap.Én ehhez annyira nem
értek még.de igyekszem felzárkózni.mindkettőtöknek
igazat adok,de Gabi amit írt afelé jobban húzok,mert
a magzatvíz vétel kicsit elriaszt engem.ha hülyeségeket írtam akkor bocsi :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok jó reggelt!

Hát ugyebár nekem volt magazatvizvétel februárban, nem kellemes de ki lehet bírni és nekem utána semmi bajom nem volt (nem voltak görcseim, fájdalmaim), de gondolom ez is mindenkinél máshogy működik. Nekem sajna igazolodott hogy beteg a bébim. Ezt csak azért irom le, mert én voltam kombinált teszten ami 1:33 volt.
3 % esélyem volt hogy beteg a babám és 97% hogy nem. De sajnos benne voltam a 3%-ban, viszont az genetikai uh-án (nem mondtam meg hogy én már tudom, hogy beteg a babám) mindent rendben találtak (ez a klinkán volt):roll: :roll:.
Igazából ezt a mai napig nem is értem :roll:
Egyedül az a doki aki a magzatvizvételt csinálta, csak ő mondta, hogy a combcsontja egy kicsit rövidebb mint kellene és ez utalhat arra is. (ez a mintavétel a Telki kórházban volt)

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sziasztok, én bizonytalan vagyok ezekkel a vizsgálatokkal kapcsolatban. Mivel mindegyik kockázattal jár, el kell dönteni, hogy melyik a legkisebb faktorú. Mert a legbiztonságosabb eredményt a legkockázatosabb módszerrel lehet elérni, ugyebár. Tehát erről kell döntenie a kismamának, szülőknek, hogy melyiket vállalják, nem?

Én, és nem csak a korom miatt, minden lehetőséget meg szeretnék ragadni arra vonatkozóan, hogy kiderüljön van-e valamilyen rendellenessége a babának. Az biztos, hogy nem szeretném kockáztatni a baba egészségét. A kombinált tesztet szeretném megcsináltatni és annak az eredményétől teszem függővé, hogy hagyom-e a magzatvízvételt, ha szükséges. Meg persze az orvos tanácsát is meg kell hallgatni... nehéz dolog ez. Nem láthat az ember a testébe ilyen szinten, bármilyen előrehaladott is a tudomány...
stike
 
 


Bocsi hogy ezt leírtam de kijött belölem :oops: :roll:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Hát én lányok az előzmények miatt nagyon gondolkodom, hogy nem is csináltatom meg a kombinált, vagy integrált tesztet hanem rögtön magzavízvételt. Igazából a férjem is ezt szeretné, ha mindent rendben találnak akkor is csináltasunk meg a mintavételt, persze neki könnyű mondani nem neki kell átélni. :roll:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Mini, köszönjük, hogy megosztod velünk a tapasztalatodat, mert így tényleg első kézből kaphatunk információt. Ha nem esik nehezedre, megirod a teljes történetet? Szerintem az sokaknak adhat egy kis kiinduló pontot, hogyan is zajlik ez a folyamat, mire figyeljenek a vizsgálatok során... :roll:
stike
 
 


Semmi baj minimanó!
szerintem beszélhetek más első kisbabás kismamának
a nevébe is,hogy jól jönnek ezek az információk és már
okosabbnak érzem magam...
na ezt jól leírtam,de még reggel van nekem "kicsit" :oops: :oops:

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, most megyek a dokihoz! Majd utána megpróbálok jelentkezni!!

Noa: nem terveztük, de hát ez van. Ha most azt mondják, hogy van, nagyon fogok örülni...

Tegnap csináltam még egy tesztet, hát az giga lett...:)

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Stike!

Igazából többet nem nagyon tudok irni:

Tavaly decemberben amikor kiderült, hogy terhes vagyok én is sokat hallottam a vérből való szűrésről és az akkori topikomból is sokan mentek ilyen szűrésekre. Én is úgy gondoltam, hogy saját megnyugtatásomra elmegyek egy ilyenre (én akkor ugyebár 33 éves voltam) a Rózsakert Medicer Centerbe voltam 28.000.- ft került 12 hetesen kell menni (azt hiszem én a kombinált tesztet csináltattam) először csináltak egy genetikai uh-t nagyon alaposan megnézték mindenét, az orcsontját a szívecskéjét (még azt is hogy hogy áramlik a vér) kaptam fényképeket + dvd-t és utána leveték a vért. Kb. este 6 körül már meg is volt az eredmény, nálam sajnos + lett és az orvos tanácsolta a méhlepényből való mintavételt a Telki Magánkórházban, én nagyon kibuktam de azért még megkérdeztem, hogy ez nekem mennyibe fog kerülni, de mondta mivel + az eredmény a további költségeket ők állják. Igy másnap találkoztam a másik dokival aki a mintát vette volna, de mivel az egész méhlepényem a méhszájon feküdt igy nem mert kockáztatni ezért inkább 4 hét múlva magzatvizvételre kellett mennem. Ott a mintavétel előtt kb. 10 percig nézegette a bébimet uh-n és utána vett mintát egy nagy tűvel (nem tudom mekora volt a tű mert inkább nem néztem oda), de amikor szúrni akart akkor az én bébim mindig oda mászott a tű alá, igy kb. 5 percig játszottuk hogy akkor most innen veszünk mintát, most innen :wink: (a doki mondta is hogy beszéljek a bébimmel, hogy maradjon egy helyben) :wink: de a végén persze sikerült mintát venni. (amennyire csak lehet a bébitől messze veszik a mintát). Igazából a tűszúrás nem volt olyan vészes inkább amikor kiszivják a magzavizet az a kellementlen érzés. Hát a történetemnek ez a része ennyi. :wink: (Remélem megértitek, lehet hogy össze-vissza irtam) Ha valakit érdekel még valami nyugodtan irjok megpróbálok rá válaszolna, ha tudok. :wink: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Szia klarka!
várunk majd a hírekkel és szurkolunk

Kép
Kép
csibe83
 
 


köszönjük mini a történeted...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Szia Klarka!

Örülök, hogy jelentkeztél, várunk majd a hírekkel. :lol: :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Mini, nagyon szépen köszönön, hogy megosztottad ezt velünk. Bízunk benne, hogy ezúttal szépen, egészségesen fejlődik benned a babóca! :roll:
stike
 
 


Sziasztok,
Úgy néz ki, hogy nekünk is júliusban fog születni a babánk, bár nem terveztük ilyen gyorsan mi sem, de mostmár nagyon örülünk és remélem, hogy minden rendben lesz.
Jövő7-en szerdán megyek csak dokihoz. Még egy hét....hosszú lesz.
Szia Klarka, mi együtt vagyunk a 2008 ápr-májusi babósoknál is. Olvastam, hogy ma mész dokihoz, remélem minden rendben lesz. Ti is úgy vagytok vele, hogy nem terveztétek, de most már nagyon örültök és menjen minden szépen, igaz?
Üdvözlök mindenki mást is ! Szóval ahogy írtam már van egy fél éves kisfiam. Furcsa egy év alatt kétszer terhesnek lenni. Adatokat majd csak a doki után, de én júl.26-át számoltam, úgyhogy úgy látom, hogy eddig én leszek az utolsó a táblázatba.
Anetto

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Üdv köztünk Anetto és gratulálok!

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Volt már szerencsém egyszer beköszönni, most már jönnék is rendszeresebben, ha Marci engedi!

Minimanó, sajnálom, ami történt. De, ha jól értelmezem, akkor nálatok magzatvízvizsgálat nélkül is kiderült, hogy baj van. Ugye?

Klarka, Anetto, minden elismerésem, hogy bevállaltátok a kis korkülönbséget, még ha nem is direkt. Amúgy azok az ismerőseim, akiknél ilyen pici a korkülönbség, mind örülnek így utólag. Azt mondják az eleje húzós, de később sokkal jobb, mert jobban összecsiszolódnak a tesók.
Én még így is parázom, hogy Marci már nagyobbacska lesz, mire tesó születik. Folyton azon kattog az agyam jó anyja tudok-e lenni mindkét gyermekemnek!

Én majd csak jövőhét után megyek dokihoz, na az, milyen messze van még...:(

kispiskóta
 
 


Sziasztok

Megjöttem a védőnőtöl, van kis könyvem is, hát hogy milyen csúnya kiskönyvet adtak:( Úgy látszik már erre sincs pénz, hogy legalább szines legyen:( Megmutatom nektek, meg csináltam magamról is képet.

Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Bocsi lányok, hogy csak igy betörök hozzátok! Két régi topictársamhoz jöttem! És már itt se vagyok, bár lehet, hogy még jövök egy pozitiv teszttel... :lol:

Anettoo!

Gratulálok itt is!
Még nem tudom, hogy én is ide fogok-e tarozni...
Egyelőre még nem jött meg...
Az a baj, hogy nem tudom, hogy mikor volt meg... :oops:
Tesztet még nem csináltam!

Klarka!

Nagyon várom Rólatok a hireket!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Minimanó én is nagyon sajnálom, de én is úgy értelmezem hogy akkor a kombinált teszt + volt és kiderült hogy gond van. Akkor mégis csak jó valamire. Én egyébként úgy tervezem, hogy a kórházban a 18. héten lesz egy genetikai uh az afp eredménye után, és én még elmegyek 4 d-re is szintén a 18. héten, ott is csinálnak genetikai uh-ot. Több szem többet lát alapon.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Húúúúúúúúúúúúúú, de randa kis könyv!!!!! :shock:

Gabi, ne hari nem vagyok képben, de neked ő nem az első babád lesz, ugye?

kispiskóta
 
 


Sziasztok!

Üdvözlöm én is az újakat! :D

Gabi1!

Tényleg elég csúnyus ez a kiskönyv... :x Már majd nem csak gyűrhetjük össze, hanem koszolhatjuk is. :lol: Asszem én rendszeresítek majd egy kis alakú dossziét is hozzá, úgy talán jobban tudok rá vigyázni, no meg vidámabb is azt hurcolászni.

Jó kis pocakfotó, a géped is jó, meg a fürdőszobátok is szép! :wink:

Én tegnap vettem észre, hogy már nekem is látszik a hasam. :shock: Vagyis alapból is van egy pici, és állandóan nézegettem, hogy alatta a méhemnél mikor nő már és tegnap jöttem rá, hogy nem is ott nőtt, hanem feljebb nem tudom már annyira összegombolni a gatyát. :shock: Na, látszik, hogy első babás vagyok, érnek még meglepetések. Szóval én lejjebb vártam, hogy elindul a poci növekedés... :lol:

Ezekről a vizsgálatokról meg az a véleményem, hogy az a pár százalék persze ott van, hogy feleslegesen végeztetted el, de azért az elég ritka, hogy valaki pont abba a százalékba essen bele. Manónak ez volt a keresztje, épp ezért teljesen megértem, hogy újra magzatvizet szeretnétek vetetni, bár annak meg még kevesebb szerintem a valószínűsége, hogy ez mégegyszer előforduljon pont veletek. (kivétel persze, ha családon belül már volt ilyen) A kombinált tesztet én sem csináltatnám meg, ha nem lenne ingyenes. Így viszont miért ne.

Kép
Kép
tabati
 
 


kispiskóta, nem, 4. lesz:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


A pocakodból gondoltam!!! Gratulálok!!! :lol:

Tabati a kombinált, hol ingyenes?

kispiskóta
 
 


www.sejtbank.hu oldalon megtalálod a kórházak listáját ahol ingyenes.

Kép
Kép
tabati
 
 


Köszi!!!!

valahogy sejtettem, hogy a Péterfyben nem. :(

kispiskóta
 
 


Köszi!!!!

valahogy sejtettem, hogy a Péterfyben nem. :(

kispiskóta
 
 


Kispiskóta!

Attól még te is megcsináltathatod! Ahol én szeretnék szülni, ott sem ingyenes, de én elmegyek az egyik felsorolt kórházba és megcsináltatom. Csak fel kell őket hívni és időpontot kérni. Végül is szabad orvos meg kórházválasztás van, még az utolsó pillanatban is oda vitetheted magad a mentővel ahova akarod nem?

Kép
Kép
tabati
 
 


Lányok igen nekem a kombinált teszt + lett, de mondták hogy ez nem azt jelenti, hogy bizti beteg a baba csak azt, hogy 3% esély van rá.

És szerencsére ez nem örökletes, nincs a családban sem és a doki is azt mondta a genetikán, hogy ez véletlen és nem szokott többször előfordulni (hát nagyon remélem) :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Fú Gabi nagyon szép a pocakod már!
tabati!
én is lentebb kerestem a változást :lol: :lol: :oops:
bár én még be tudom gondolni a gatyóm,de már
kicsit kényelmetlen nekem is.és most jöttem rá,hogy
már kezd nekem is látszódni.
olyan butusnak érzem magam :roll: :roll:

Kép
Kép
csibe83
 
 


Minimanó most biztos minden rendben lesz és szép
egészséges picurkád fog születni jövő júliusban

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok! :)


stike írta:Én, és nem csak a korom miatt, minden lehetőséget meg szeretnék ragadni arra vonatkozóan, hogy kiderüljön van-e valamilyen rendellenessége a babának. Az biztos, hogy nem szeretném kockáztatni a baba egészségét. A kombinált tesztet szeretném megcsináltatni és annak az eredményétől teszem függővé, hogy hagyom-e a magzatvízvételt, ha szükséges.


Hát ez az stike, ez a bajom! Ha a teszt eredménye rossz, akkor amniocentézis kell. Ha a teszt eredménye jó, akkor megnyugszol. Megnyugszol...? Hiszen nem diagnosztizál, hanem csak valószínűsít. Mi van akkor, ha szépen elkönyveled magadban, hogy minden rendben van, és később kiderül, hogy mégsincs rendben minden, dacára annak, hogy egy olyan tesztet csináltattál, ami nagyobb pontosságot mutat, mint a hagyományos vizsgálati módszerek...?



gabi1!
Itt most nem feltétlenül az AFP-ről van szó. Azért vannak bennem kételyek, mert ahhoz képest, hogy mekkora horderejű dologról van szó, a különböző, új alternatív szűrési módszerek sem tűnnek számomra ANNYIVAL meggyőzőbbnek. Mindegyiknek az a vége, hogy ha tényleg tutira akarsz menni, akkor amniocentézis... (Vagy pedig örülsz a jó eredménynek. Ami nem biztos, hogy tényleg jó...)



minimanó74!
Neked mit modtak az orrcsontjára?


Ha olvastátok a linket, amit korábban írtam akkor ott láthattatok árakat is. A SOTE I.-n költségtérítéses, nem lesz ingyenes lehetőség. Azokban a kórházakban, ahol "ingyen" végzi a Sejtbank, valóban nem kell fizetni a szűrésért, de azt azért nem saját zsebből állja a cég, hanem az őssejt-programba építette be. Magyarul azok állják a cehet, akik őssejtet szeretnének levetetni.



Még van egy-két dolog, amire reagálni szeretnék, majd még azokra is sort kerítek ma. :roll:

(tabati, drága! Úgy általában mennyire tartod be az ígéreteidet, hm...? :roll: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

Kép
Kép
200907?
 
 


200907?

Az orcsontjára azt mondták, hogy "jó volt". Tehát ezek szerint ez se mérvadó???? Én is sokat gondolkodtam ezen, hiszen az első jele állítólag az orcsont??? Na mindegy ilyenen már nem gondolkodom, mert most minden rendben lesz :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Gabi1!

Nagyon jól látszik már a pocakod :lol: :lol: :lol: Csini vagy :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


minimanó74!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
200907?
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért! Én a 2008 ősziektől vagyok.
Ha valakit érdekel kismamaruha olcsón, készítői áron, akkor nézzétek meg a weboldalunkat!
www.kismamaruci.hu

Köszi: Móni

gwini
 
 


Merion, üdv közöttünk ismételten és itt olvashatod magad az uptodate tablázatban. Köszönöm az adatokat! :D egészen szépen feljöttél az élmezőnybe... :lol: :lol: :lol: Betettem a várható születési dátumot is a pontosabb kormeghatározás mellé. Persze itt minden adat irányadó... :roll:

Kép
stike
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: