Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Aida:Sajnálom,hogy még mindig keményedik a pocid.Pihensz sokat?Sokat idegeskedsz?Mert az is okozhatja a keményedéseket.A citromfű tea tényleg jó ötlet.Nem szedsz magne B6-ot?Mert azt is ajánlják keményedésre.És persze sok-sok pihenés.És biztos,hogy a babó miatt van a pisilési ingered :D Babóm nekem is gyakran csinál ilyeneket :D

Tabati:Attól még írhatsz ide :D Üdv itt :D

Tegnap voltunk vásárolni a Tescoban,de a végére sírás lett belőle,mert úgy bekeményedett a pocakom,hogy nagyon fájt és nagyon nehéz is lett :cry: Sietni kellett haza gyorsan be vettem magne B6-ot aztán ment a pihi ezerrel.De azért vettünk a babónak is cuccokat nem sokat,de nem is kell már belőle több :D Megint vettem kombidresszt :D 2 darabosat :D Meg vettünk cumit és cumis üveget is :D :D És végre szeptemberben meg vesszük a kiságyat is :D

Örülök,hogy jól vagytok!

Remélem a többiek is jól vannak!

További szép napot kívánok mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok!
Eltüntem egy kicsikét, de az utóbbi pár nap húzós volt.
Rohantunk ide rohantunk oda.
Ma reggel voltunk a védőnőnél apával és hallgatuk a Picurkánk szívverését. Mondanom se kell apának fülig ért a szája. :)
Vki kérdezte a dokimat h fogadott e. Igen , és nagyon örülök h ilyen lelki ismerete dokit találtam. A kezdetben ugy tünt h a terhességem nem marad meg, az orvosom mond szakmailag mind emberileg kitet magáért és hát a babókám is. Igy sikerült át vészelni a kritikus heteket.
zuzimami
 
 


Sziasztok :oops:
rettentően eltűntem, aminek részben az az oka, hogy amikor egy kicsit eltűntem oly sokat írtatok, hogy nem tudtam reagálni, aztán meg jött az esküvő meg a nászút és végképp elevsztettema fonalat... :oops:
Gratulálok az új babásoknak és Pindi kicsi fiacskájának:) És sziasztok, akik azóta jöttetek, hogy én elhagytam az oldalt :lol:
most majd igyekszem rendesen figyelni :oops:
Most meg is próbálok pótolni :) de legyen elég büntetés, hogy holnap megyek a cukrosra(ó jee) :?
Addig is jók legyetek, pocakkeményedőseknek enyhülést :wink:
CupPp

KépKép
KépKép
eckó
 
 

 
 

ECKÓ!!

Kép

Gratulálok :D Képeket kapunk?? Hol voltatok nászúton? Milyen volt az esküvő? Akkor most boldog asszony vagy :lol: :lol:

Zuzimami!

Szerencse, hogy ilyen lelkiismeretes dokid van, és sikerült Babucit megtartanotok!! :D :D

Reni!

Hol találtatok végül kiságyat elfogadható áron? Otthon remélem nyugisabb a helyzet. Húgod jár még a táborba? Legalább annyival kevesebb. Jó volt múltkor olvasni, hogy anyukád kiállt melletted. :P


Pocakokra tessenek vigyázni kismamik, megint jön a meleg állítólag!!

Szép napot Nektek!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


sziasztok
sokat fekszek, amit már unok!Törpe jól van, sokat mocorog.

holnap be kell mennem a nöi dokimhoz, mert meglett a törlet eredményem, valami nem jó és kapok valamilyen gyógyszert :evil: :evil: :evil:
úgy látszik hozzám most csöstül jön a baj.

szerintetek milyen márkájú: sampont, olajat,....stb vegyek a picúrnak?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Zuzimami:Örülök,hogy jól vagytok és,hogy a babóval is minden rendben van :D És,hogy sikerűlt a babót megtartani :D


Eckó:Örülök,hogy nálatok is minden rendben van :D Nagy gratuláció nektek!!!Nagyon sok boldogságot kívánok!!! :D :D

Reni:Végűl Pestimrén találtunk rá a kiságyra :D És az ára is jó :D 14500ft :D Persze többre fog kijönni,mert venni kell bele matracot meg néztem bele még cuccokat :D De még így is jobban járunk :D Valamivel jobb a helyzet,de nem az igazi.Én már szeptembert várom,hogy végre költözzünk,de párom bíztat,hogy hamarabb is mehetünk :D Így lehet nem várjuk ki a szeptembert.Képzeld el,hogy már oviba jár :D Most hétfőtől elkezdődött az ovi :D Igen nekem is jól esett akkor,hogy megvédett engem.És ez nem is változott azóta se :D Igen sajna megint nagy meleg lessz az én nagy bánatomra :cry: De az vigasztal,hogy már nem olyan sok van augusztusból :D Annyiból nem jó,hogy megint egyévvel öregebb leszek :cry:

Timi:Elhiszem,hogy unod a fekvést én is így vagyok ezzel.De a babók miatt muszály.Örülök,hogy a babó jól van :D Lehet hülyének nézel majd a kérdésemért,de mi az a törlet? :oops: :oops: Sajnálom,hogy nem jó az eredmény :( Remélem hamar rendbe jön minden.Szurkolok nektek!!!Nekem azt mondták,hogy felesleges venni a babónak az elején ilyeneket,mert a leendő gyerekorvos felírja ami kell majd a babónak az elején.Csak szülés előtt keresni kell a babának orvost.Én így fogok tenni.Mert lehet,hogy lessz olyan termék ami allergiát vált ki a babánál.Én eleinte biztos,hogy azt fogom használni amit a doki felír majd neki.Remélem tudtam segíteni.

Remélem mindenki jól van!

További szép napot kívánok mindenkinek! :D

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


sziasztok en is fiatal kismama vok 22hetes terhes nekem kepzeljetek kemeny labgorcsom van ejszaka de meg nem voltam orvosnal vele nem tudom van e tenacsotok ra en boldog vagyok hogy fiatal kismama lehetek.ti voltatok mar 4d.MI A VELEMENYETEK.MANO21
mano21
 
 


ja es en 21eves vok szeretnem ha irnatok majd nekem is en is nagyon varom mar hogy vasaroljak babusnak de meg egy picit hamar van de mar alig birom ki hogy ne vegyek semmit kisagy mar van de mas semmi.jok legyetek es kerdezzetek nyugodtan.mano21 :lol: :lol:
mano21
 
 


mano21 írta:ja es en 21eves vok szeretnem ha irnatok majd nekem is en is nagyon varom mar hogy vasaroljak babusnak de meg egy picit hamar van de mar alig birom ki hogy ne vegyek semmit kisagy mar van de mas semmi.jok legyetek es kerdezzetek nyugodtan.mano21 :lol: :lol:
mano21
 
 


Szia Mano!

Üdv köztünk! Látom nagyon lelkes vagy, helyes! Én indítottam ezt a topikot. Akkor még 22 voltam, most már 23. :D Másfél hete volt a szülinapom.

Lábgörcsöt a magnézium és kálcium hiány okozhatja, mindkettőt pótolni kell megfelelő készítménnyel, ezt az orvosod tudhatja, hogy neked melyik lenne jó.

Tudod már a picur nemét?

Kellemes kismamiságot! :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


reni: Persze, hogy szedek magnéziumot a poci keményedésekre, de azt hiszem annál nekem vmi erősebb szerre van szükségem.

Tegnap megjött a laborleletem és kiderült, hogy gombafertőzésem van. Ha azt sikerül kikezelni, akkor remélem a görcsök is alább hagynak és én is jobban leszek. :) Valamint remélem a méhszájam sem akar tovább nyílni.

Elkezdtem írni Kismanóm nevében egy blogot, egyelőre 1 bejegyzés van benne. Ha vkit érdekel esetleg:

http://babybook.blog.com

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Mano:Üdv köztünk :D Aida jól írta lehet,hogy kálcium vagy magnézium hiányod van.De ezt tényleg az orvosodtól kéne meg kérdezni,mert a kálciumot és a magnéziumot egyszerre nem lehet szedni,mert a kálcium nem engedi felszívódni a magnéziumot.De ha nagyon erősek a görcsök akkor szerintem kipróbálhatod a magne B6-ot :D Ártani nem ártasz vele :D És érzed már a babó mocorgását?

Aida:Végülis a gomba is okozhat ilyeneket.Remélem én is,hogy ha elmúlik neked akkor a görcsök is elmúlnak.Szurkolok,hogy a méhszájad se nyíljon tovább!!!!!

Nekem is eléggé keményedik a pocim főleg,ha sokat ülök :( Ezért sokat pihenek :D

Mindenkinek további szép napot kívánok! :D

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok!

Eckó: sok boldogságot kívánok nektek! :D

Mano 21: üdvözöllek :D szerintem már nem is olyan korai az a 22 hét :) ha nem mindent egyszerre szeretnél beszerezni, akkor apránként már nézelődhetsz, nem? főleg ha kedvet/energiát is érzel hozzá - bár ezt úgyis te érzed, hogy korai -e vagy sem :roll:

Aida: szép lett az első blogbejegyzés - édes :D
reméljük, hogy a gomba kikezelésével enyhülnek végre a görcsök/keményedések, mindenesetre szurkolok, hogy kellemesebben teljen a várandósság hátralevő fele :wink:

Üdv, Kriszti

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Aida! Az nagyon jó lenne, ha a kikezelés után elmúlnának a görcsök!!! :D :D

Mano21!! Üdv, és gratula a babához!! Lábgörcsre szerintem is vegyél be MagneB6-ot, és legközelebb ha mész, kérdezz rá. De az általában szokott segíteni. Én is szedtem arra nem terhesen is!!

Reni! Nagyon jó ár!! :P Szupi, hogy ovi van, legalább le tudja vezetni ott az energiáját!! Biztos nagyon unta már magát otthon..... :roll:

Timi!! Én is csak azt tudom mondani, hogy felesleges venned bármit is. Nekem a 36. héten mutatta be a gyerekorvost a védőnő, és fel is írt mindent. Popsikrém, fürdető (ezt a vízbe kell nyomni, és a kis buksiját is ezzel a füretős vízzel kell majd minden nap lemosni), alkohol, hintőpor, kúp, d-vitamin, konakion (lehet, hogy van még valami, csak nem jut eszembe). A babaolajak nagyon rosszat tesznek a kicsi bőrének, ha minden áron olajozni akarod, akkor vegyél gyógyszertári napraforgó olajat, vagy jó a sima háztartási is (én a vénuszt használtam :lol: ). Ami még szerintem nagyon jó ha van otthon, az a Neogranormon és/vagy a Sudocrem.

Na jól kifejtettem.

Szép estét, poci-simit a babáknak!! :P

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


SZIASZTOK A PICUR NEME 80% HOGY KISLANY MOSTMAR BIZOM BENNE NEM NOVESZT KUKACOT DE SZEPT.2 MEGYUNK 4D RE OTT MAR BIZTOS KIDERUL.3 HETE ERZEM A BABA MOCORGASAT AKKOR PICIT EREZTEM DE MOSTMAR ALAPOSAN BESZOKOTT INDULNI A 2,5CM ES LABACSKAJAVAL ELEG SZEPEKET SZOKOTT RUGNI :lol: ORULOK HOGY TI IS ILYEN FIATALOK VTOK MERT KEPZELJETEK EN MINDIG AZT KAPOM H H LEHET ILYEN FIATALON SZULNI DE EN ERRE BUSZKE VAGYOK NEKEM MINDIG EZ VOLT AZ ALMOM ES A PAROMMAL 5 EVE VUNK EGYUTT. SZEP NAPOT NEKTEK MA MEG CSATLAKOZOM MANO21
mano21
 
 


Sziasztok!

Reni:Hát igen én is meglepődtem,hogy ennyiért is találtunk :D És ennyiért tényleg nem drága.Hát lehet,hogy az volt a baja huginak,hogy nem volt ovi.De azért este is felidegesített kicsit.Szerintem ő alapból ilyen sajna :( Remélem,ha külön megyünk akkor már máshogy fog hozzám állni.

Mano:Kislányt szeretnétek?Nekünk kis kukis lessz :D :D Nálunk is így van a családon kívűl mindenki azt mondja,hogy fiatal vagyok a gyerekhez és,hogy ráérek még.De szerintem nem is vagyok fiatal hozzá.Anyum engem 20 évesen szűlt.Én meg pénteken töltöm a 24-et így szerintem ez egy jó kor :D És szerintem te se vagy hozzá fiatal :D Ejtsd le mit mondanak mások a lényeg,hogy ti örüljetek a babónak :D

Többiek hogy vannak?Remélem mindenki jól van!

További szép napot kívánok mindenkinek! :D

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok!

Reni! Nem hiszem, hogy kor alapján kéne eldönteni, hogy ki fiatal anyának és ki nem.... Elvégre, ha belegondoltok, a természet 12-15 éves kor között termékennyé teszi a nőt. Innentől szerintem a nő dönti el, mikor érett meg az anyaságra. És persze meg kell találni hozzá a megfelelő apát. Az sem utolsó :lol:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


sziasztok.
köszi a tippeket, mostmár okosabb lettem, nem tudtam, hogy a doki ir ki mindent.

Törlet: hüvely vizsgálatkor a doki kis pálcikával megtörölget, mintát vesz. nálatok ezt hogy hivják?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


igen en nagyon kislanyt szeretnek de ha fiut latok akkor is elolvadok csak az egeszseggel minden rendben legyen :lol: anyu engem 19 evesen de nallunk a csaladban mindenki fiatalon szult es senki nem banta meg. :wink: igazad van mi boldogok vunk a tobbi nem lenyeg.vigy.magatokra :) :) :lol:
mano21
 
 


[quote="mano21"]igen en nagyon kislanyt szeretnek de ha fiut latok akkor is elolvadok csak az egeszseggel minden rendben legyen :lol: anyu engem 19 evesen de nallunk a csaladban mindenki fiatalon szult es senki nem banta meg. :wink: igazad van mi boldogok vunk a tobbi nem lenyeg.vigy.magatokra :) :)
mano21
 
 


:) Üdv itt Manó :)
Aida, utólag is boldog szülinapot :oops:
Lányok, nagyon aranyosak avgytok, köszi a gratulációkat és jókívánságokat :oops: :)
megpróbálok felrakni vmi képet:
Kép a csók-háttérben após figyel:D

KépKép
KépKép
eckó
 
 


Kép felvágjuk a tortát

KépKép
KépKép
eckó
 
 


Kép tánci:)

KépKép
KépKép
eckó
 
 


Jaj Eckó!! De szép voltál!! Cuki pici poci. Nagyon formás, biztos a benne lakó baba is az :P

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


:) Köszi :oops: kell a bíztatás, mert néha már nagyon nagynak érzem magam :lol:
Babát pont ma néztük uh-n a dokinál, megint kislánynak mutatkozott a drága :) Szép nagy baba! kicsit nagyobbnak is mutatkozott a számított koránál 8) Meg amúgy is helyes a mi kis kincsünk :oops: :wink:
Sajnos apuja nem látta, mert most a Balcsin dolgozik szegény :( Pedig ma van a kétéves évfordulónk :( Majd bepótoljuk :wink:
Jajj, a nászút :) csak a közeli Mátrában voltunk, Parádfürdőn, de jó volt nagyon, sokat sétáltunk-kirándulgattunk :)
Remélem veletek is minden rendben :) Meg mindenkivel :wink:
És a pocikeményedések nem szegik annyira kedveteket! Lazítsatok :wink:
No puszi mindenkinek meg a pocalakóknak is :wink:

KépKép
KépKép
eckó
 
 


Eckó: nagy-nagy gratula a házasságkötéshez, és tényleg nagyon csini voltál :o
az évfordulót pedig majd bepótoljátok :)

Szép napot mindenkinek!!!
bfkrisztina
 
 


sziasztok.

kicsit eltüntem :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

eckó:

gratulálok at esküvőhöz.sok boldogságot :!: :!: :!: :!: tényleg nagyon csini voltál.

mano:

üdv. gratu a babához.
hozzám képest nem is szülsz fiatalon.még nem voltam egészen 18 mikor Patrik született :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
és alig 20 leszek mikor tesóka fog :lol: :lol: :lol: :lol:
én nagyon sok negatívumot éltem meg a korom miatt.főleg a kórházban.rosszul esett de túléltem.és boldog anyuka/kismama vagyok.

ja és hétfő óta hivatalosan is kismama vagyok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: megvan a kiskönyvem.
holnap jön is a védőnő lakásnézőbe.minek ilyen korán azt nem tom.de jöjjön.csak körül ne nézzen :roll: :roll: :roll: :oops: :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:

babákat pedig tessék bennt tartani.
(én azt hallottam hogy a magne b6-ban alig van magnézium.erre érdemes rákérdezni.)

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok!

Reni:Igen szerintem is így van.A nő dönti el,hogy mikor szeretne babát :D És igen egy megfelelő apa is kell hozzá :D

Timi:Így már tudom mi az :D Nálunk kenetnek nevezik.Remélem jól vagytok.És,hogy a törlet is jó lett.

Mano:Ez a mi családunkban is így van nálunk is mindenki fiatalon szűlt :D Ezért is mondta anyum amikor meg mondtam neki és kikértem a véleményét ő is azt mondta,hogy szerinte jó ez a kor így legalább nem leszek a gyerekem nagyanyja :D :lol: Te is vigyázz magatokra :D A lényeg,hogy egészséges legyen :D

Eckó:Tényleg nagyon csini voltál és vagy is :D Arik a képek :D Örülök,hogy jól vagytok és,hogy a baba is szépen fejlődik.

Ettike:Nálunk még nem volt a védőnő lakás nézőben hál istennek.Bár rend nagyjából mindig van :oops: :D Meghát ide jöhet úgyse ide jön majd a babó :D Hát szerintem is alig van benne,mert nekem nem is használt nagyon.Most vettem egy másikat a neve magnerot tabletta ebben 500mg magnézium van remélem használni fog.De a dokik nagy része a sima magne B6-ot ajánlja.Hogy vagytok?Remélem jól.

Mi jól vagyunk bár ez a nagy meleg ne lenne :( Eléggé megvisel még úgyis,hogy a lakásban vagyok.De holnaptól végre enyhűlni fog vagyis szombaton már tuti hidegebb lessz :D Remélem mindenki jól van.

További szép napot kívánok mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Manó: Én is még csak 19 leszek, uh hozzám képest is jobban állsz :D
én magnéziumként egy magnesii citrici tablettát szedek, ebben 500mg magnézium-citrát van(hogy ez mit jelent, azt nemtom, a kémia nem az erősségem :P ). Bár én nem keményedésre kaptam, hanem mert egy kicsit kinyílt a méhszájam, szóval nem tudom, hogy a keményedést mennyire enyhíti, mert engem ez eddig szerencsére elkerült :oops:
Éljétek még túl a meleget, már nincs sok hátra(remélem... :P )
És Ettikének grat a hivatalos kismamasághoz 8)

KépKép
KépKép
eckó
 
 


Reni_24:

köszi jó vagyunk.
bár lehetnék néha rosszul mert így nagyon parázok hogy minden okés-e :? :? :? :?
uh-ra nem hívtak vissza pedig még nem látszott a baba sem.nem értem.
de már lassan 7 hetes lessz és kicsit több mint egy hónap múlva mehetek a 12 hetes uh-ra.
igaz a hasam estére akkora mintha 4-5 hós lennék meg ha elfekszem nem esik be érezni hogy nagyobb a méhem,de azért oda vagyok rendesen.

szerintem is jobb fiatalon szűlni.sokkal kevesebb az esély hogy beteg lessz a baba,hamarabb felépülünk.és engem is megnyugattak hogy valószínű a hegemmel sem lessz gond a korom miatt.persze ha a babó 4 kiló feletti akar lenni az más de nem hiszem.

párom is kezd normális kispapaként viselkedni,simizi a pocim,kérdezget hogy vagyok mit kíváNUNK.meg folyamatosan nevekkel bombáz.(pedig én a Jázminból nem engedek,meg a Kevint sem akarom megváltoztatni)
az mondjuk érdekes hogy fiú nevet nem mond holott álítólag fiút szeretne.csak lány neveket talál ki.
anyósnak is megmondtuk és kellemeset csalódtam benne.még páromat is lebaszta hogy mit gondolt mikor azt mondta hogy vetessük el.szó szerint ezt mondta:
-kisfiam nem azon kell rágni magad hogy mi lessz a pénzel hanem hogy milyen szerencsések vagyok mert mások évekig várnak babára mire sikerül.és mások is neveltek fel úgy gyereket hogy szarul áltak.egy gyerek nem akkor kerül sokba mikor baba,hanem mikor iskolába megy.és így jobb mert nem akkor kell megint kevesebből kihozni a sulit mert akkor jön a tesó.

szóval mellém ált teljes mértékben.

Kép
Kép
ettike
 
 


Eckó:Neked felírták a magnezii citritet?Mert nekem tegnap a gyógyszertárban nem adták ki,mert hogy állítólag a nőgyógyász írhatja csak fel.Így én magnerotot kaptam amiben 500mg magnézium van.Remélem az már jó lessz.Hát én is remélem,hogy nincs sok hátra a melegből :D

Ettike:Meg nyugtatásul mondom,hogy én se voltam rosszul az elején.Aztán azért kicsit igen,de hányni nem hánytam egyszer sem :D Biztos,hogy minden rendben van.Örülök,hogy párod már így viselkedik :D És,hogy anyósod így reagált :D És teljes mértékben igazat adok neki abban amiket mondott. :D

Kép
Kép
reni_24
 
 


ecko gratulalok en is a babahoz es az eskuvohoz tenyleg gyonyoru voltal. ettike gratulalok en is a babuskahoz ha lany lesz milyenk is jázmin ha fiu akkor ármin vagy derien. hutsetek magatokat ebben a nagy melegben szerintem katasztrofa es holnap meg melegebb lesz vigyazzatok magatokra mindannyian puszi nektek Kép
mano21
 
 


reni:
Nekem a párom ma hozott magnezii citritet recept nélkül. Annyi a hátrány, hogy így drágább, mert 300 körül van, receptre meg 140.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok! Most fedeztem fel ezt az oldalt, abszolút újonc vagyok.. :D Én is 22 éves vagyok, jelenleg a 30. héten. Bele-bele olvasgattam itt az üzenetekbe, és azt hiszem még szerencsésnek mondhatom magam, mert első babás vagyok és nem igazán vannak panaszaim.Csak a dokimnak :D 15 kilót szedtem fel eddig és ez őt jobban zavarja mint engem :roll: Ígyhát gyorsan felírt diafilint (vagy mit).Van köztetek olyan aki ilyen vízhajtót szed? Mert nekem nagyon fáj tőle a fejem.. :cry: Ez vajon normális? Puszi
pocimaci
 
 


Nekem doki felírta a magnesii citritet, de alapból úgy, hogy 2*3-mat szedjek naponta,szóval azthiszem ez a mániája :D Bár nem bánom, hogyat is írt fel. Nem tudjátok mi a különbség a sima Ferro-Folgamma és Neo-Ferro-Folgamma között?
Az árát sajnos nem tudom megmondani, de egy hónapra való adag olyan 25ooft körül volt, ha jól rémlik. De ez kb 20doboznyi volt, szóval tényleg olyan 140 lehetett darabja. Mindenesetre nem olcsó így sem, pláne az Elevit mellett... :?
Ettike, sok tünetem nekem se volt, pl hányás egyszer sem. Uh emiatt szerintem se aggódj.
Köszi Manó, aranyos vagy :oops:
Üdv itt Pocimaci :D Sajnos ebben a kérdésben nem tudok tanácsot adni :(
No megyek, jók legyetek, puszi

KépKép
KépKép
eckó
 
 


szia pocimaci en 22hetes vok de nalunk meg az a baj hogy nem hizok mert eddig 1kilo 75 dekat hiztam ugyhogy nem tudok ebben tanacsot adni de vizes is vagy.mert ha igen keruld a sot csak ami muszaj es egyel sok dinnyet banant meg sovany tehenturot mert ezek a legjobb vizhajtok en is vizes voltam annyira h nem latszott a bokadsontom majd ki durrant a labam es majdnem bekellett fekudnom a korhazba es utannajartam es lelappadt annyira mint terhesseg elott.csak a banant mertekkel mert megfogja a szekletet.reggel egy este meg fel a masik fel meg az apaje.mindenki jol van amugy miert nem jelentkeztek.puszi pocisok
mano21
 
 


Sziasztok!

Kicsikét eltűntem :oops: De tegnap annyira készűltem,mert szülinapom volt :oops: Így nem jöttem.De sajna ennél rosszabb napot elsem tudtam volna képzelni mint tegnap :cry: Úgy volt,hogy hugomék átjönnek erre telefonálok,hogy akkor mikorra várjam őket és ezt kapom MA NEM MEGYÜNK!Azért írtam naggyal,mert hugom kiabálta ezt a telefonba :cry: Eléggé rosszul esett és mivel neki jövőhéten lessz így én se fogom felköszönteni és meglátom,hogy esik neki.Ez az egésznapomat elrontotta.Párom vígasztalt,mert eléggé kiborultam.Na,de ennyit rólam.Bocsi mindenkitől,de muszály voltam ezt leírni :(

Aida:Hát igen más is tudott venni recept nélkül,de nekem nem adták ki sajna.Majd,ha megyek dokihoz feliratom vele.Addig meg használom amit most váltottam ki.És sokat pihenek így nincs semmi bajom :D

Pocimaci:Üdv itt nálunk :D Én 24 éves vagyok.Én nem szedek vízhajtót,mert nekem azt mondták,hogy nem lehet terhesség alatt.De nekem a dinnye most egyenlőre tökéletesen bevállt :D Meg persze sokat pihenek :D Szerintem mindenképpen kérdezd meg erről az orvosodat.Mert lehet mellékhatás.És kisfiú vagy kislány?Nevet választottatok már neki?

Eckó:Sajna ebben nem tudok segíteni,mert azt se tudom mi az :oops:

Mano:Az egyáltalán nem baj,hogy nem hízol a lényeg,hogy a baba szépen fejlődik :D

Mindenkinek szép napot kívánok!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok!

Mano: ha ez megnyugtat valamennyire, nekem a 21. hétig se hasam, se többletsúlyom nem volt, nem hitték el, hogy babát várok :) Aztán eltelt 4 hét és mindent behoztam.. :shock: mindenkinek máshogy változik a szervezete szerintem...a barátnőm majdnem velem egyidős terhes és 2kg szedett fel ( kb. ennyi a baba súlya), annak ellenére, hogy rendesen eszik, nem idegeskedik. Egyszerűen ilyen az alkata, olyan mint egy pálcika-emberke nagy hassal.. :lol: Amúgy lányod vagy fiúcskád lesz???

Reni: szerintem ne idegesítsd magad a dolgon, ha rájön a hugod, hogy ez milyen rosszul esett neked, biztos bocsánatot kér. Nem hiszem, hogy szándékosan ezt akarta. :roll: Szóval akkor Boldog Szülinapot!!!! így utólag. :)
Cunásom lesz, és Emma Mária a neve. :D ( Nálunk minden nő családtagnak Mária a 2. neve.) A te babádnak mi lesz a neve?

U.i.: ha én is szeretnék "baba-vonalzót", csak egyszerűen ide a végére kell bemásolnom a linket??? Vagy az idézethez?
pocimaci
 
 


Azt hiszem talán most sikerült a vonalzó..

Kép
pocimaci
 
 


vagy mégsem..:D

Kép
pocimaci
 
 


a vonalzot a google-nagyonbaba LAPON TUDOD MEGCSINALNI ott mar adja magat.eddii ugy nez ki hogy csajszi szept 2án kiderul mert megyunk 4d re. Kép
mano21
 
 


Sziasztok!

Mano21 micsoda tornászod van!! :D Szabályos bukfenc-kezdő póz :lol:

Reni!

Utólag:

Kép BOLDOG SZÜLINAPOT!!

Eckó!!

A gyógyszertájékoztatókat elolvasva egyetlen különbséget véltem felfedezni. A neo-f-f gyomornedv ellenállóként szerepel, míg a simába ez nincs beleírva. De az is furi, hogy a hazipatika.com-on csak a neo van fent, a sima nincs. Úgyhogy lehet, hogy a régi gyártását megszűntették. Nemtom :oops:

Pocimaci üdv!

A víhajtót én sem értem, miért kaptad. Én a nyári terhességem alatt úgy néztem ki, mint godzilla.... :? A dokim is és a védőnénim is azt mondta, hogy a vízhajtó nem jó, igyak sokat (mondjuk nem tudom, hogy tudtam még többet inni, mert én amúgy is vedelek :D ), kerüljem a sót, fűszeres ételeket, sokszor polcoljam fel a lábam. Ilyenek. Végül is ezt betartva nem dagadtam tovább, mondjuk nem is ment lejjebb sokkal. De nagyobb melegben, vagy ha sokat ácsorogtam/mentem (pl bevásárlás, sorbanállás), akkor egyik percről a másikra úgy bedagadt a kezem-lábam, hogy csak lestem :shock: :shock: . Na de ez volt azt hiszem a legnagyobb bajom :lol:

További jó pocakosodást lányok!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni :) Boldog szülinapot így utólag!
Másik Reni :) Aranyos vagy :) Én is csak ezt az gy különbséget találtam. Csak van itthon a régiből még kb 50szem, amit anyukámnak írtak fel(mert a legkissebb öcsém még 1 éves, szóval miatta) és annyira nem olcsó ez sem, hogy ha lehet, ne használnám el azt a csomagot is. Mondjuk külsőre a kettő teljesen különböző, az új tabletta, a régi könnyencsúszós tabletta :)
Manó, a baba rettentő édes, hol csinálták róla ezt az előnyös képet? :oops: csak mert mi is készülünk 4Dre, csak még enm tudjuk, hogy hová... :oops:
na jók legyetek, cupp :)

KépKép
KépKép
eckó
 
 


Mano: köszi a segítséget, összejött! Nagyon jó a felvétel!!!!Úgy látszik egy kis örökmozgó!:D

Rennye: kezdek aggódni, hogy biztos jó orvosom van-e... :? mert kb a 23. héttől (június közepe, nyári nagymeleg) só-víz diétára fogott: napi másfél l folyadék a max., utána már csak gyümölcs.Mindezek ellenére a bokám még mindig nem látszott, így a 27.héttől a már említett diaphyllint kell szednem vízhajtó gyanánt. A védőnéni persze kiakadt, azt mondta ha szomjas vagyok nyugodtan igyak,mert nyár van... nah, hát döntse el az ember lánya,h kire hallgasson.. :D

Én 4Dsre a hepinet-et javaslom, árban jók (asszem nekem 11e-ért csinálták), és adnak dvd-t, képet meg ilyenek.kb.40-45perces felvételt csinálnak..: http://hepinet.hu/

Kép
pocimaci
 
 


Sziasztok!

Lányok:Nagyon szépen köszönöm :D Aranyosak vagytok!!

Pocimaci:Az igazság az,hogy ma voltak itt és egyáltalán nem volt bocsánat kérés sőt egy olyat mondott hugom párja,hogy jöttünk ahogy tudtunk :shock: Na hát én meg mondtam,hogy majd én is így megyek szombaton az övére.Igazából idegen emberek feltudtak köszönteni akik alig ismernek és mégis aznap felköszöntöttek hugom meg le se ejtett :cry: Ez nekem nagyon rosszul esett :cry: Lehet csak,mert most érzékenyebb vagyok mint amúgy.Hát még nem eldöntött,hogy mi lessz a neve :oops: Három név között vacilálunk:László,Krisztián,Marcell.Nem tudunk Választani,de remélem mire megszületik sikerűl nevet választani neki :oops: :lol: Szép neve lessz a kiscsajnak :D Hát szerintem nem biztos,hogy jó dokid van :( Fogadott doki?Napi 2 liter folyadékot nyugodtan ihatsz :) Inkább a védőnőre hallgass.

Reni:Én is úgy tudom,hogy ilyenkor sokat kell inni ezt egy nőgyógyász mondta a múlthéten a Fókuszban.Nekem beis vállt,mert már annyira nem dagadt a lábam.

Mi a Genesisben voltunk 20 hetesen,de szeptemberben is megyünk :D Már nagyon várom.Nagyon aranyosak és nekem pl.1 órás felvételt csináltak a babóról :D Igaz 12ezer forint volt,de megérte.Legközelebb már csak 10500ft lessz.Én teljesen megvoltam velük elégedve :D Mindenét megnézték a kis kukisnak :D

Remélem mindenki jól van!

További szép estét kívánok mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


pocimaci:

a védőnőre halgass!!!!!!!!!!!!!!!!
én is nagyon vizesedtem és a doki napi 4-5l folyadékot írt elő.a sóval vigyázni kell de vizet sokat kell inni.
ez hogy keveset igyon az anyuka anyósom korában volt divat.neki 1l-t volt szabad egy nap és ebbe a kávé,leves minden folyékony bele számított.

Kép
Kép
ettike
 
 


Na pont azt akartam írni, mint Ettike. Hogy ez egy régi felfogás, mint az órára szoptatás :? :x :? Hát attól is a falra tudok mászni. Nekem is legalább 3 lityót meg kellett innom egy nap. De ez a minimum volt!! Ja és egyébként úgy tudom, hogy azoknál, akik kevesebbet isziknak gyakoribb az átlagosnál kevesebb magzatvíz. Úgyhogy ivásra fel!!!

Reni!

Sajnálom, hogy ilyen figyelmetlenek voltak :( Szerintem emiatt nem terhesen is neheztelne az ember!!


Nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek!! Kicsiknek és nagyoknak egyaránt :D :D

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


szeged medi centerben nagyon jo magandokik vannak es idöpontot kell kerni es ahhoz kepest szerintem nem is draga mert 13.500ft es kapsz kepet,dvdt,es vhst semmit nem kell vinned csak a papirjaidat mi meg szept 2 an megyunk megint mert nem mutatta milye van es nem kell azert mar fizetni.puszi
mano21
 
 


Sziasztok!

reni: igazán nem értem a tesód, sajna nem tudok akkor erre mentséget. Tapasztalatom ebben nem nagyon van, mert én egyke vagyok...sajnos:( ne szomorkodj rajta, gondolj a pocaklakódra, majd ő felvidít:)
Igen fogadott dokim van, alkalmanként 11e perkálok neki. (Ugyanis a "kedves" SZTK-s doki szó szerint kizavart, h majd akkor jöjjek vissza ha az előző nőgyógytól elhozom a leleteimet,addig nem foglalkozik velem. Megjegyzem ott nem adtak ki semmilyen leletet, és a nővérke ki is volt akadva: "De hát azt nem magának, hanem a Doktornak kell kikérnie?!Mi meg átküldjük neki." Nah, hát ezek után nem mentem vissza hozzá, úgy gondoltam inkább fizetek, csak normálisan álljanak hozzám.) Mostmár én is hajlok a védőnőre hallgatni, szerinte ez a folyadék-diéta dolog afféle "orvosi műhiba".
Azért tartottam eddig be a dolgot, mert azt olvastam a vizesedés lehet a terhességi diabétesz, és a terhességi toxémia jele. :shock: DE:
- már a 20. héten "átlagosnál több magzatvizem " volt és azóta van is
- semmelyik vizeletvizsgálatnál nem találtak fehérjét a vizeletbe (ami jó!)
- diabéteszes nem vagyok (hál'istennek sose voltam), és a terheléses vércukornál (mert ezem is volt) is minden o.k. volt
- gyerekkorom óta 2 vesemedence-gyulladásom volt,majd minden évben fel szoktam fázni, tehát a kiválasztószerv-rendszerem nem az igazi... :?
Ezeket a dolgokat ő is tudja, és ennek ellenére mondta a vízhajtót.(Meg szerinte biztos azért vagyok még mindig vizes mert hazudok és nem is tartom be a napi max. másfél litert. majdnem eldurrant az agyam, köpni nyelni nem tudtam..)
Hát mostmár nem akarok dokit váltani, de majd Emmus testvérkéjét tuti nem nála szeretném kihordani.....
Ja, ha mentek szeptemberbe, ide is felrakhatnál képet:) kíváncsi vagyok rá! A Krisztián és a Marcell nekem is tetszik, addig úgyis eldől melyik a befutó.. :D

Ettike: köszi a megerősítést, ezek szerint a vizesedésbe még nem halt bele senki.. :shock: :D a sóval viszont vigyázok. :wink:

Rennye: a magzatvizem inkább több, mint kevés...azzal nincs gond :D :lol:

Most nézem, szép kis novellát írtam..:D na megyek, mert nem lesz kész a vacsi, köszi a tanácsokat, el se hiszitek mennyit segítettetek ezzel.. :roll:

Jó pihizést, pocaknövesztést mindenkinek!!!

Kép
pocimaci
 
 


Sziasztok!

Reni:Párom megis értette,hogy miért bőgtem.Aranyos volt,mert vigasztalt és egésznap mondta,hogy boldog szülinapot :D Hogy vagy?Remélem jól.

Pocimaci:Felis szokott vidítani,mert már eléggé aktív meg már reagál a kezemre is :DHát akkor az se igazán éri meg pláne,hogy azért elég húzós az ára is.Csak azért érdeklődtem,mert én SZTK-ba járok,de akkor sok különbség nincs a kettő között sajnos :( Örülök,hogy minden eredményed jó :D Sajnálom,hogy azért vannak gondjaid.De egy kicsit bunkónak találom bocsika :oops: Nyugodtan igyál több vizet.Én amióta sokat iszom alig vizesedek :D Majd rakok fel róla képet :D Hát remélem,hogy addigra eldől a név kérdés :D Neked nem fáj a hátad?Meg a derekad?Nekem iszonyúan szokott néha :(

Többiek!Merre vagytok?Remélem mindenki jól van!

Ma végre elkezdtük a lakás felújítást :D És már csak 2 hét és költözünk.Hurrá-hurrá :D :D Babóm egyre aktívabb és egyre látványosabb a mocorgása is :)

További szép napot kívánok mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: