Új privát üzeneted érkezett!

És a tgyásról is itt a link:

http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ ... leirasjogi

Kicsit bonyolult ez a jogi szöveg, de nagyjából érthető.

pöttömpanni
 
 


Szóval akkor az egész előző év átlagát veszik, de csak akkor jár, ha van 180 nap munkaviszonya az embernek a szülés előtt...ugye?

yuyu79
 
 


Igen a 180 napról én is tudok!

Erika
knéerika
 
 

 
 

én is úgy tudom hogy 180 nap elég
Vendég
 


Szerintem 180 napot néznek, mert én nem rég utánna is néztem ugyanis engem ez nagyon érint, mert előtte csak 4 órába dolgoztam és én akkor úgy értelmeztem!

Kép
Kép
györesz
 
 


Neked az adott évi 180 napot nézték, vagy az előző évit? Mert azt hiszem akinek előző évben nem dolgozott annyit, annak az adott évben néznek 180 napot, de az más téma..

yuyu79
 
 


Lányok én már teljesen összezavarodtam.
ha a 180 napot néznék az lenne nekem a legjobb, átlagban, mert ugyen nem dolgoztam egy teljes évet 2007 ben. Ha valaki tud vmi biztosat azt feltétlen írja meg nekem!

Erika
knéerika
 
 


Ma megyek orvoshoz, úgyhogy holnap remélem tudok jókat mondani nektek!!!

Erika
knéerika
 
 


knéerika, drukkolunk!

Szerintem ha nem volt teljes éved, de megvolt a 180 nap 2007-ben, akkor ahány napod volt annak az átlagát nézik. De nem vagyok szakértő..

yuyu79
 
 


Sziasztok!
Na voltam dokinál, de uh-ra csak a jövő hétre kaptam időpontot. Persze volt egy kis uh a dokinál is, de ott csak a szikholyagot láttuk. De az is tök jó érzés volt. Azt mondta jó helyen van. De az uh-n majd több minden kiderül.

Erika
knéerika
 
 


Sziasztok!

Mi is tegnap voltunk az orvosnal, 13 mm a kicsink es jol lehetett latni mar a szivverest. :) A papirra azt irta ra, hogy 7 hetes terhes. Olyan jo erzes volt latni, hogy minden rendben. :D

Nekem is mas alaku a hasam, mint regen. Ramjonnek meg a ruhaim, de azert kezd szerintem noni. :)

Tegnap en is megmondtam a fonokomnek, hogy babat varunk - o nagyon orult neki. (Persze neki is van mar 2 - szerintem az ilyen fonokokkel talan egyszerubb). Megegyeztunk, hogy itthonrol dolgozhatok - ez a legjobb, igy nem kell reggelenkent utazni.

Hogy talaltatok meg az illetekes vedonot?

Kellemes napot!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Sziasztok!

Nálunk elvileg a védőnő utcákra van beosztva... de én még nem találkoztam egyikőjükkel sem :) majd ha már a dokin túl vagyok...

Mi ma elmegyünk ultrahangra, de még dokinál nem voltam, mert csak 10-ére van időpontja. Szerintetek baj, ha elmegyünk ma azért meglesni? :):)
encsike87
 
 


knéerika, mazska, gratulálok :!:

Nekem a dokinál az asszisztensnő megmondta, hogy melyik védőnőhöz tartozom. Szerintem mindenhol utcánként/körzetenként vannak beosztva..

yuyu79
 
 


Ma voltam vérvételen is meg Ekg-n. A védőnő nálunk is utcánként vannak beosztva.

Erika
knéerika
 
 


Ekg-ra is kell menni mindenkinek??

yuyu79
 
 


Vérvételt és Ekgt ilyen hamar csinálják?
Vendég
 


Igen minden olyan hamar csinálnak amilyen hamar elmész!
Én Norbival be voltam sózva és 9 hetesen már volt kiskönyvem is benne az összes kért lelettel! :lol:
Most ennyire nem fogom elkapkodni! :D

Kép
Kép
györesz
 
 


Nálunk is utcánként vannak a védőnők, de ezt a doki megmondja.

Kinek van már kiskönyve??

Én csak 12 hetesen megyek a védőnőhöz mert a dokihoz is akkor megyek következőnek. Ti hogy hogy ilyen gyakran mentek??
Vendég
 


Nekem azt mondta a doki, hogy nem kell elsietni, de mire megyek a 12-hetes uh-ra, addigra intézzem el a kiskönyvet meg a labort..

yuyu79
 
 


Nem tudom miért de engem elküldtek most ekg-ra. De minden okés. :D
Nekem is azt mondta a doki ha legközelebb megyek legyen már kiskönyvem.

Erika
knéerika
 
 


Sziasztok!

Én is most jöttem meg a helyi sztk-ból (vérvétel, EKG).

Én a dokimtól kaptam egy papírt, hogy azzal menjek a védőnőhöz, felhívtam a csepeli védőnői szolgálatot, hogy időpontot kérjek, de egyből az sztk-ba irányítottak a nőgyógyászat / terhesgondozásra.

Ott adtak egy beutalót amivel végig kell járni a vérvételt, EKG-t, ha ezeknek megvan az eredménye, akkor azokat el kell vinni a háziorvoshoz, belgyógyászati véleményezésre, majd fogorvoshoz + a kispapától is kell 14 évnél frissebb tüdőszűrő eredményt vinni.

Szóval ha mindezt az ember végigjárja, akkor tud csak a védőnőhöz eljutni. Szerintem fontos, hogy minél hamarabb elintézzétek, mert ugye az eredmények megléte is időbe telik és a 12 hétbe benne kell legyünk a különböző támogatások igénybevételéhez.

Egyébként az sztk-ban meg tudják mondani, hogy ki melyik védőnőhöz tartozik a lakcíme alapján. Velem nagyon segítőkészek voltak, pontos címet, mobilszámot is kaptam + hogy mikor elérhető a védőnő:))

sniky
 
 


jesszus enyi mindent kell elintézni!!!!!!!!

Na szóval lassabban mert én már elvesztettem a fonalat!!!

Milyen támogatások???? és mi közük a 12dik héthez???

Akor az én dokim miért mondta hogy a 12dik hét után menjek védőnőhöz??

fogorvoshoz mikor kell menni? és kihez, lehet magándokihoz is??

én most akkor mit csináljak?? Hivjam fel a dokimat 3 hét múlva hogy adjon papírt hogy menjek az analizisekre?
Vendég
 


Pintyus,

nekem annyit mondtak, hogy fontos, hogy a 12. héten belül jelentkezzek a védőnőnél, hogy pontosan melyik támogatás (gyermekágyi segély, gyed) miatt, azt nem tudom, de állítólag köze van hozzá...

fogorvoshoz lehet menni magándokihoz, ő ráírja a véleményét arra a lapra amin az összes vizsgálatra beutaltak (kismama vizsgálati lap a neve) és lepecsételi.

Sajnos ennyi mindent el kell intézni ahhoz, hogy a védőnőhöz bejuthasson az ember. Én is csak tegnap szembesültem vele... de nem vészes. A labort, EKG-t simán el lehet intézni egy délelőtt alatt, a fogorvos és a háziorvos sem több. Na meg a párod menjen el tüdőszűrésre.

sniky
 
 


Érdekes, nekem meg azt mondta az orvos hogy a védőnőhöz menjek először..

A támogatásokhoz szerintem, az a lényeg hogy a terhesség alatt 4-szer megjelenj terhesgondozáson, vagy valami ilyesmi.. nem az, hogy milyen korán... sok helyen állítólag nem is örülnek a védőnők, ha korán megy az ember, mert ugye akkor még nagyobb a vetélés esélye..legalábbis ezt hallottam kisbabás ismerősömtől :roll:

yuyu79
 
 


yuyu,

nekem is azt mondta a doki, hogy azzal az egy papírral, amit adott, menjek a védőnőhöz, csakhogy az nem elég, mint tegnap kiderült, csak ha megvannak a vizsgálatok eredményei, azokkal együtt lehet jelentkezni a védőnőnél, különben nem állítja ki a kiskönyvet...

nem akarok hülyeséget mondani, de külön kihangsúlyozta a doki, hogy a 12. hét előtt szerezzem meg a kiskönyvet és vigyem magammal a következő vizsgálatra.

sniky
 
 


Hu!
nekem sem mondtak ennyi mindent. Csak annyit hogy már mehetek a védőnőhoz, az igaz hogy nekem is menni kell a háziorvoshoz még belgyógyászati vizsgálatra, de nekem azt mondta a háziorvosom , hogy ha lehet akkor előtte már menjek el a védőnőhöz és a kiskönyvel menjek hozzá. Tehát nekem már ez ellent mond annak amit Yuyu mondott. A fogorvost sem mondták meg a tüdőszürést sem. Most akkor ezeket az infokat kitől lehet beszerezni??

Erika
knéerika
 
 


Én is úgy tudom hogy a 4-szeres megjelenés a fontos a védőnőnél. és akkor jogosultak vagyunk "mindenre"

Erika
knéerika
 
 


Ti fizettetek bármit is a laborra?? Ez csak egy érdeklődő kérdés, mert hallottam ezt is azt is. Nekem nem kellett.

Erika
knéerika
 
 


érdekesek ezek az eltérő vélemények!!!

Milyen papirt adott a dokid?? Ésa vizsgálatokat a dokid írta ki mert én úgy tudom hogy a védőnő irja ki a vizsgálatokat a laborra meg a ekgra meg fogorvos
Vendég
 


tőlem nem kértek vizitdíjat se a laborra se az EKG-ra.
Szerintem az a legjobb, ha felhívjátok a lakóhelyetek szerinti illetékes védőnői szolgálatot, hogy ők mit kérnek. Itt Csepelen tuti így működik a dolog. A helyi sztk-ban a nőgyógyászaton adták ki a beutaló papírt (kismama vizsgálati lap), azon pontokba van szedve, hogy milyen vizsgálatokat kérnek.

sniky
 
 


Én voltam nőgyogyinál, ő adott két papírt amivel jelentkeznem kellett a háziorvosnál és a védőnőnél. A háziorvosom adott beutalót a laborra, és az ekg-ra. Nekem ennyi. több infom még nincs!

Erika
knéerika
 
 


na én megvárom a feb 13. Akkor kell menjek 12 hetes uhra és utánna megyek kiskönyvért. Ezt mondta a dokim, egy nagyon elismert ember ugyhogy bízopm benne!!!

Én is úgy tudom hogy vetélés veszélye miatt nem nagyon szeretik a védőnők ha 12 hétnél hamarabb megy a kismama.
Vendég
 


Nem akarok beleszólni Pintyus, de én hamarabb elmennék a védőnőhöz a helyedben. De ezt Te tudod!

Erika
knéerika
 
 


azért ez tényleg furcsa, hogy ennyi eltérés van az ügyintézésben... nem tudunk jobbat, mint azt csinálni, amit a doki mond...

sniky
 
 


Csak tudod vannak olyan dokik akik tényleg szakmailag a legjobbak... de felejtenek. És neked kelll rájönni dolgokra.

Erika
knéerika
 
 


egyetértek Erika,

de ahogy így elnézem ez tényleg kerületenként változó lehet, hogy ki mihez ragaszkodik, azt meg nem feltétlen kell, hogy a magándokid tudja.

Az én dokim is nagyon nagy szaktekintély, mégha nem is tudta, hogy Csepelen milyen az ügyintézés. Ha nem telefonálok időpont miatt a védőnői szolgálatra, akkor nem derült volna ki, csak amikor már potyára odamentem volna...

Lányok, telefonáljatok szerintem, az a tuti;)

sniky
 
 


miért felejtett volna??? mondta hogy utánna kell elmenni a védőnőhöz kiskönyvért.
Na majd megkérdezem 2 barátnőmet is hogy ők mikor mentek, mindketten 22 hetesek most. Tán csak tudják.

nem akarok a dokim ellen dolgozni. ha ő azt modta akkor biztos valamiért azt mondta
Vendég
 


Sziasztok!

Először is gratula minden kismamának a babócákhoz, és B.U.É.K. mindenkinek!
Csatlakozok én is hozzátok, ha lehet, ugyanis 9hetes (+5 napos) terhes vagyok, azaz aug.3-ra vagyok kiírva.
Én eddig terhesség igazoló UH-n voltam, majd a dokimnál, aki kiállított egy papírt, amivel a védőnőhöz kellett menni. Voltam már nála is, kaptam egy csomó irományt, újságot, infót tőle, és lassan el kellene jutnom a körzeti dokihoz, hogy beutaljon és letudjam a vérvételt, EKG-t, stb-t. Egyenlőre itt tartok, néha émelygek, néha hányingerem van(párszor hánytam is), de szerencsére már egyre ritkábba jön elő.
Óbudán lakok, a dokim volt Margitos, hogy hol fogok szülni azt még nem tudom. Vagy a Jánosban, vagy a 2-es nőgyógyin, vagy a volt Margitban...Tök rossz ez a bizonytalan helyzet kórházügyileg.
Na hirtelen ennyi, majd próbálok sűrűn benézni hozzátok!
Üdv: Panna
panna1
 
 


rendben pintyus te tudod, én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy a dokik és a védőnők nincsenek egymással napi kapcsolatban, sőt....

nem biztos, hogy képben vannak egymás munkájával, egy telefonhívással meg nincs semmi vesztenivalód... az még nem a dokid ellen dolgozás....

sniky
 
 


szia Panna:)

Üdv közöttünk és B.U.É.K nektek is!
Gratulálok a babócádhoz:)

sniky
 
 


Akkor biztos mindenhol más a szabály ;-)

Amúgy én úgy tudom, akkor nem kell vizitdíjat fizetni, ha már van kiskönyv..

Nekem a nőgyógyász adott vérvételre beutalót, mást nem nagyon mondott.. De egy telefon tényleg nem árt..

yuyu79
 
 


Gratula Panna!
Na itt is egy másik eset (Panna) :D , Ennyi eltérés! És ugyanaz az ország.

Erika
knéerika
 
 


Üdv, Panna ! Kiskönyvet is kaptál már?

yuyu79
 
 


és akkor végül is kit kell felhivni??

Üdv Panna !!! Gratula a babához, szerencsés terhességet kivánok neked.
Vendég
 


Pintyus, szerintem a védőnőt, hogy mit kell vinni hozzá, ha mész..

yuyu79
 
 


nektek hogy rendel a védőnő?? mert nekem csak egy héten egyszer, ha felhívom őket csak megtudja mondani nekem más is mit kérnek. Bár lehet hogy minden védőnő mást kér, hiába dolgoznak egy helyen :D

Erika
knéerika
 
 


na majd 2 hét mulva elintézem meglátom mit csinálok.
Vendég
 


Én nem tudom elérni a paksi védőnőket telefonon... remélem hétfőn nem megyek potyára ;-)

yuyu79
 
 


minden védőnő csak egy héten egyszer rendel!!!
Vendég
 


Gondolom bármelyik meg tudja mondani... nálunk csak hetente egyszer 2 órát rendelnek ;-)

yuyu79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: