Új privát üzeneted érkezett!

Eszter kitartás! Remélem semmi baja nincs a babának!
Majd írj, ha megtudsz valamit.

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Eszter!

Sajnálom, hogy gond van, amúgy meg megértelek, ez a terhesség nekem si végig a paráról szól úgy nézem, kérdeztem is a férjem, mi jöhet még?

Nektek genetikai viszgálat nem volt? Csak mostanában vették észre hogy kissebb a feje a babának az átlágnál? Combcsontjával mi a helyzet, az milyen az átlaghoz képest?Mert genetikai betegségeknél a combcsont szokott mérvadó lenni. A lányod mekkora volt anno? Tudod, amíg pici remény is van nem szabad feladni, bár tudom nem mindíg végződnek az ilyen történetek happy enddel :( Azért gyere közénk sűrűbben, drukkolunk.

Nálunk meg az van, hogy szerintem magas lett a cukrom, zsömlés sajtos evés után 1 órával 8,8.

Nem érrtem, mert 1,5 hónapja a durva cukor terheléses még 7,2 volt ami még jó. Kedden rendel a doki, akkor felhívom hogy most mi legyen de gyanítom hogy mehetek diabétesz rendelésre. Most leginkább azon aggódom, hogy ez mikor alakult ki, lehet már 1 hónapja, és hogy nem e ártott a babának, hogy eddig nem kezeltük. Most a netről töltöttem le diétákat, próbálok 180-as diétát tartani addig is, de nem vagyok nyugodt.

Remélem a méhlepény nem öregdett nagyon el miatta, mondtam én hogy gyanús az a 2-es érettség a 32. héten. :roll: Állítólag a 3-as az már gáz. Eredetileg úg yvolt hogy jövő pénteken megyek csak dokihoz uh ellenőrzésre, de így nem tudom mit mondd majd holnap kiderül.

Közben azért zajlik az élet, összeállítottuk a kiságyat, pelenkázót, lassan neki kéne állni mosni, mert mire mindennel végzek az nem kis idő.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Eszter!

Ahogy nézem a combcsontja átlagos, ez szerintem pl jó jel. A fejecske meg, nincs kisfejű a családban? :D Nem akarom elbagatelizálni, de nem bizti hogy akkora a baj.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

Sziasztok,

Eszti, szerintem egyáltalán nem olyan kicsi az a baba.
Jó, tényleg nem nagy, de az enyém se. Azt mondta az uh-s hogy 5 nappal kisebb a méreténél.
Egyébként én egyáltalán nem bánom, ha nem kell egy nagy fejet megszülnöm, szóval azért próbáld meg pozitívan látni a dolgokat.
Ugyanúgy ahogy lehetnek nagyobb babák lehetnek kisebbek is.

Remélem minden rendben lesz és csak megnyugtatni tudnak majd téged. Főleg, ha az áramlásvizsgálat is rendben van.

Manó, hát a 8,8 as tényleg sok :( Nekem is az volt tegnap a vacsi után, de adtam is neki... :(

Nálunk 1-es érettségű a méhlepény.

Sziasztok, Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Csajok,

hétvégén voltam UH-n, másik város, másik doki. A szerdai értékeim a következőek voltak:

BPD 7,8 cm
Súly: 158O gr
Kisfiú

Szombaton:

BPD 8,2 cm
Súly: 186O gr
Kislány

Úgyhogy az a véleményem, hogy nem szabad szentírásnak venni ezeket a méréseket, ugyanúgy a cukorértéknél is, ahány labor annyi mérés. Anno a rákszűrésem pl két külön labornak is el lett küldve, az egyiknél sima P1 lett, a másiknál meg P2.

Eszter nagyon drukkolunk!

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!!

Manóhoz írnék pár sort..

Az én vércukrom első körben éhgyomri:3,77, zsömi-tej után 6,37 volt!Ez jó!
Aztán a 32.hetes vizsgálaton az éhgyomri 5,67..,a kaja utáni pedig 9,4!!!!! volt :shock: :shock: Ki is jött a védőnő értesíteni,hogy most aztán 5 napos diéta,és utána ujból leveszik a cukros löttyös módszerest!Szóval h éhgyomor,aztán megitatják ezt a valamit,majd még óránként böknek 3 alkalommal :? :? Hát elég hosszadalmas volt!De ez az eredményem már jó lett!--->(nem tudom mennyi pontosan,mert a kiskönyvembe persze olvashatatlanul írták be...vmi 5,92-őt,meg 3,88-at látok..,de a doki ennyit mondott h "jó lett a cukra"Ugyh ne aggodj szeríntem!!Pl nekem állitolag a sok gyümölcs tolta fel hírtelen!!

Egyébként én Csikkentől kaptam egy minta étrendet,azt elég jol be lehetett tartani!! :) Aztán most milyen a cukrom azóta,azt nem tudom..,de reméljük a legjobbakat!!

Üdv!!

Missfried
Kép
missfried
 
 


Hahó!

Te Jahra, biztos nem két babád van? :lol: Bocs, nem volt jó poén, de nem bírtam kihagyni.

Eszter! Én is drukkolok nagyon nektek!

Manó! basszus, gondolom, hogy ez nem hiányzott! De ha tartod a 180 grammos diétát, akkor azért nagy baj nem lehet, nem?
Ezt ismered? http://www.kcal.hu/

A babaszobának mi is nekiálltunk, de eddig csak annyi történt, hogy kipakoltunk belőle (a tulajdonképpeni gardróbból), bár ez se volt kis munka, mert ehhez venni kellett 2 db kétajtós szekrényt, összerakni őket, a ruhákat kiválogatni és átrámolni. A babaruhák egy részét én már kimostam, és most fogom elkezdeni őket vasalni - igazából még nem akartam, de olyan rossz napom van, hogy ez talán kicsit jobb kedvre derít.
Közben elkészült a kicsi ágyneműje, és nagyon-nagyon szép. Majd ha már a helyére kerül, megmutizom. Aprókockás, fehér és világoskék.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szisztok!

Missfried!

Köszi szépen hogy írtál:) Hát biztos hogy rám is vár még egy komolyabb cukorvizsgálat, gondolom több szúrással és hosszadalmas. Étrendet ha átküldenéd megköszönném, vszilvia77@freemail.hu , a neten is keresgéltem, valahogy próbálom tartani, végülis nem vészes, de több példa jól jönne. Aztán majd meglátjuk hogy alakul.

Szirom!

Hát nem hiányzott, de most mit tudok tenni. Azt hittem ha a terhelésesem jó lett ülhetek a fenekemen békésen, de nem. Miért van rossz napod? Rucikat majd lassan én is elkezdem mosni, de csak azért mert írtó sok mire minden átmosódik főleg a vasalás, bár nálunk az anyukámé lesz szerintem. A pelenkázó komódunk ajtaja még hibádzik, mert eltünt róla valami pánt, már csak ezért is érdemes időben elkezdeni összerakni. Ma anyukám kimosta a kókuszmatracot, már kint szárad. Meg a gyerekszobába beállítottam a kiságyat, hogy lássuk hogy fér el, hát Emma kupija elég illúzióromboló, d ehát ez van. Beletettük az ágyneműt is meg a bölcsőbe is, pl azt is varrni kell még, leszakadt egy szalag, meg a sarkai elég tépázottak néhol, szóval nem baj hogy nekiláttunk. Aztán meg ki tudja mikro jön ez a bébi :roll: , jobb ha kész van én úgy vagyok vele.

Csikken, jahra!

Jó, nem szentírás a mért érték, de azért nem mindegy hogy 5 nappal kisebb vagy két héttel! Jó, tényleg optimistának kell lenni, de ha felmerül a baj lehetősége mindent meg kell tenni amit lehet. Sajnos egy kolléganőm járt így, az unokájával, 30. hét körül vették észre hogy a combcsont rövidebb, bíztattuk, hogy ugyan már, alacsony lesz, de nem csak pár napos eltérés volt és sajnos nem lett jó vége :cry:
Viszont másik kolléganőm fiacskájánál pár éve meg az volt hogy nagyon nagy fejet mértek nekik folyamatosan, ott sem arról volt szó hogy pár nap , vagy egy hét eltérés, hanem sokkal több, és egészéges volt a baba, szóval persze ilyen is van. :D

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Miksa takis, nyűgös, nem is vittük oviba, nekem megint visszajött az aranyerem, pedig épphogy kikúráltam, és hiába eszem rostosat, meg müzlit meg gyümölcsöt meg aszaltat, meg minden ajánlottat, semmi se jó. De a legnagyobb baj, hogy anyukám sajnos nagyon nem javul :( . Nagyon el vagyok keseredve miatta.
A készülődéssel én is úgy vagyok, hogy most már csinálnám nagyon. Meglepődnék, ha ez a baba is kihúzná olyan sokáig, mint Miksa. Illetve hét 2 hét túlhordást csaszi után most már nem hagynának, de a kiírásig sem vagyok biztos benne. Sokat görcsölök, gondolom az idegeskedés miatt. Elvileg jövő héten kellene a doktorhoz mennem, de lehet, hogy inkább előbbre kellene hoznom.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Manó, elküldtem!Remélem odaért!! :)

Missfried
Kép
missfried
 
 


Eszter!
Egy ismerôsünknél hasonló történt, azt mondták kicsi a feje, nem fejlôdik rendesen. Na, 3 nap alatt 3 évet öregettek, elmentek egy másik, jobb UH-hoz, ahol már rendben találták az értéket. Majd makkegészséges kisfiú született. Ráadásul most a születése után is látszik, hogy olyan a koponyaformája, hogy a keskenyedik felfelé, tehát a két halántéka közelebb van, mint egy átlagos embernek, az anyukájának is hasonló a fejformája. Szóval fel a fejjel, biztos minden rendben lesz!

Kép
Kép
tusimi
 
 


Lányok!
Nektek is szokott csuklani a babátok? Csak mert nekem most is csuklik, azt tuti, folyamatos-ütemes gyenge kis dobogást érzek, mi más lehet... :roll:

Képzeljétek teljesen várartlanul kaptunk ajándékba babakocsit és kiságyat is a szomszédtól ill. egy kolléganômtôl. El ne tudom mondani mennyire örülünk, tök jó mindkettô, egy csomó pénzt és idôt megspórolunk így. Ráadásul a barátnôm tud egy helyet vidéken, ahol 100 Ft/db áron :!: tud nekem turizni babaruhákat, így most 3100 Ft-ért van két nagy szatyor ruhám :D :D :D És szépek ám! Rugik, kisruhák, kardigánok, mindefélék!

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusimi!

Nekem is szokott csuklani kb. két hete és én is ugyanolyannak érzem mint te :)

Nálunk éppen a nagy fejméret áll fenn, nekem is eszembe jutott már, hogy nem-e valami probléma miatt, de orvos eddig nem mondott semmit. Két hét múlva megyünk 4D-re, én leginkább bennük bízom: sokkal jobb gépek vannak, egy csomó dolgot leméricskélnek, stb. Úgyhogy igazán akkor fogok megnyugodni, ha már ott leszünk jövő hét szombaton :).

Mi a héten vesszük meg a kiságyat, meg a pelenkázót, remélem lesz a boltban és nem kell túl sokat várni rá! A babaholmikat is lassan elkezdjük mosni. Bár még egy csomó dolgot meg kell venni, kár hogy nem mehetek sehová. Így kénytelen leszek a férjem és anyukám ízlésére hanyatkozni.... :)

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Eszter! Remélem minden rendben lesz Veletek! Szerintem is menj el máshova is. Borzasztó lehet most Neked, de bízni kell ameddig csak lehet. Nekem az elején mondták, hogy nem marad meg a bébi, életem legszörnyűbb 1 hete volt. Mondták többen, hogy menjek el máshova is, de nem mentem, pedig más gép lehet rögtön kimutatta volna, hogy van szívhangja:-)

Péntek éjszaka elmentünk tesómmal Tescóba, és persze mindíg betévedek a gyerekcuccokhoz. :D Épp venni akartam BArninak egy nadrágot, mire ránéztem a pocakomra! Nem! Veszek egy rucit a Balázsnak! :lol: , Olyan jó érzés végre Ő is kapott valamit. Ugyan fölösleges,mert rengeteg ruhánk van, de egy igazi kispasis együttest vettem, mini méretűt:-) barna oldaltzsebes bársonynaci, csíkos kötött pulcsival. Nagyon édi, ki van akasztva a nappaliba, így mindíg szem előtt van:-))) No meg egy cumit vettem neki, amit persze Barni le is akart nyúlni:-)

Nekem is egyre többet csuklik a lelkem, de nem forgolódik. Mindíg ugyanott rúgkapál. Nektek pörgős babóitok vannak???
barnusanyus
 
 


Sziasztok :)

Barnusanyus
Nekem sem egy örökmozgó a babus... mozog, de nem rúgja ki állandóan a ház oldalát...

Eszter!
Mindenképp jelentkezz, nagyon izgulok értetek, hogy minden rendben legyen!

Mi hétvégén megvettük a babakocsit meg a hordozót. Nem tudom, hogy ismeritek-e a Soroksári úton lévő Baby Outletet... akinek nincs annyira nagyon messze, érdemes megnézni, mert mi most egy olyan Graco babakocsit vettünk mózeskosárral, lábzsákkal 50e Ft-ért, ami a Brandonban 76e Ft. Annyi a különbség, hogy barna színe van és ezt a színt már nem gyártják. De szuper dolgok vannak és nagyon jó áron!! :)

Ha minden jól megy, akkor a héten már nálunk is jönnek lekövezni a garázst és akkor ki tudjuk a sok lomot költöztetni a babó szobájából, így végre megindulhat már a babaszoba berendezése :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


VargaViki! Miért is nem mehetsz sehová?

Barnusanyus! Nekem is sokáig (hetekig) ugyanolyan helyzetben volt. Fej lent, kifli forma a jobb oldalam felé, így kizárólag jobb oldalon fent, sokszor egészen kint a derekamnál rugdosott.
Aztán csütörtökön voltam UH-n, ott megerôsítette a doki, hogy tényleg ilyen pózban van, erre másnap érzem, hogy már bal oldalon is rugdosódik, nyomakodik igen határozottan. Szóval szerintem fordul kifelé, mert a köldököm felett, néha egész nagy dudort érzek, ami sztem a csak popsija lehet. Legalábbis remélem, hogy nem fordult 180 fokot, és nem a feje került felülre.

Lányok! Ti hogy álltok érzelmileg a picihez? Különösen az elsô babájuka váró kismamákra gondolok. Nekem azt mondták, hogy lassan jönnek az érzések, szülés után is csak nézi az ember egy ideig, hogy kis ez a lurkó. Nem tudom nálam hogy lesz, de én már most nagyon imádom ôt...

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Tusimi: Sajnos azért kell feküdnöm, mert három hete megindult a szülés, elkezdtem görcsölni. Szerencsére sikerült megállítani. Sajnos ez már a második eset volt, az első a 19. héten, az vetélés lett volna... :( Úgyhogy július eleje óta fekszem/pihenek.

Viszonz képzeljétek ma voltam dokinál és új uh-gépe van, ami mér súlyt is :). Ímhol a legfrissebb adatok:

BPD: 80 mm
FL: 56mm
AC:255mm
Becsült súly: 1646 g

Úgyhogy úgy néz ki tévedett a másik doki a múlt héten és nincs óriásfejünk.... :) De azért elég szép súlya van. Azt mondta a doki, hogy szép fejlett :).

Az érzelmekkel egyébként én is így állok, nagyon szeretem a kis kölköt és nagyon kiváncsi vagyok, milyen kis emberke lehet!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok

Már akartam írni de nem engedett belépni.Én is remélem hogy semmi gond a hétfői uh-án oké volt az áramlás a feje is nőtt 3 nap alatt 1mm -et.Remélem semmi gond nem lesz csütörtökön megint uh és NST.Szombaton meg megyünk a 4D-re.Remélem semmi gond nem lesz nagyon izgulunk amúgy a vérvételek eredménye jó az AFP-ém is anno negatív a 18 hetes genetikai uh is jó lett.Nem tudom hogy mi a gond de remélem semmi.Amúgy elég rosszul is vagyok a cukrom anno jó lett de akinek nem jó az szokott rosszul lenni mert én mostanában kaja után főleg elég rosszul vagyok.Vérnyomásom jó de szédülök meg minden ilyesmi nem tudom mitől lehet.
Kíváncsi vagyok hogy csütörtökig is nő e.Az első picim is amúgy kicsi volt mert 2450 gramm és 46 cm,de össze néztem az uh-ákat akkor még a pocaklakó még kisebb lesz.
Ha megtudok valamit írok.Amúgy a pici szépen mozog csak ezek a roszzulléteim szédülés hányinger fejfájás meg ilyenek nem tudom mitől van ha a vérnyomás jó.

Kép
Kép
eszter26
 
 


sziasztok!

bocs hogy megint zavarok!

eszter:

az uh-os papiron a BPD:71 után van zárójelben hogy 70-84!!!!!tehát a te babádnak annyi a baja hogy nem 10,5 ös buksival születik hanem mondjuk 90 essel!!!nyugi!!!!nem lessz semmi baja a babádnak!!!!!!!!!biztos csak a biztonság kedvéért van ennyi uh.hogy lássák hogy nő e vagy nem.de a te babád nő!!!!
ha sokat idegeskedsz azzal nem teszel jót sem magadnak sem pedig a babának(de gondolom ezt tudod)lehet hogy a rosszulétek is az ideg miatt vannak!!!!!próbálj nem erre gondolni(tudom mondani könnyű)de gondolj a genetikai uh-ra!!az jó!!akkor no para!!!

na lépek!!bocs a zavarásért!

(és az okoskodásért :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: )
kismama18
 
 


Sziasztok Csajok,

képzeljétek ma reggel észrevettem hogy kezd megjelenni (igaz még csak halványan) a barna csík a hasam alján. Úgyhogy végérvényesen és visszavonhatatlanul elkezdődőtt az utolsó felvonás :lol:

Ma megyek újra kismamaklubba, kíváncsi leszek ma milyen "érdekességeket" tudok meg 8)

Vigyázzatok Magatokra :wink:

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Ritkán tudok jönni mostanában,de dolgozom (okt. végéig) és annyira fáradt leszek estére,h szinte bezuhanok az ágyba,ráadásul Beni most elsős.
Reggel voltam dokinál végre.Képzeljétek nem láttunk kukit,pedig jó sokáig nézegette.Mérni ezzel a géppel nem szokott,de jövö pénteken megyek a kórhába UH-ra.
A védőnő és az orvos is azt mondta,h kicsi nagyon a hasam;100 cm.Remélem jól fejlődik a kicsi fiam-lányom!
Az alatt a 35 perc alatt,míg a rendelőben voltam kerékbilincset tettek az autómra.Parkoló hely nem volt és nagyon rohantam.Gondoltam a járdaszigeten nem állok szabálytalanul..Még jó,h volt nálam pénz,mert csak akkor veszik le,ha ott rötön kifizetem+a helyszini birságot csekken kell.A legjobbkor jött ez a kiadás.1000 jobb helyet tudnék annak a pénznek.Ennyit erről.
Az a lényeg,h a Babim jól van és jó irányba néz!
Legyen jó napotok,pihenjetek sokat!!!!



Lilith!
Nekem 99cm a hasam, de még senki sem mondta, hogy kicsi. Sôt a védônô épp a héten mondta, hogy milyen sokat nôtt, pedig 88cm-rôl indultam, az sem volt éppen egy darázsderék... Pont méretes a pocónk , nem az óriási fajta, de ez szerintem még szerencse is, így könnyebb hordani. Figyeld meg majd 2 hónap múlva, mekkora lesz.... Ja, és a baba méretei is tök rendben vannak, 1440g és 7,5cm átmérôj? buksi. Szóval pont a koránal megfelelô, úgyhogy a te kis lurkód is rendben fejlôdik, ezt én mondom így látatlanban :lol:
Hát én nem vagyok orvos, de ha egy gyermeknek nincs kukija, akkor az csak lány lehet... :wink:

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok

Köszi csajok!Én is remélem kismama hogy minden rendben és a végén majd csak röhögök hogy így mizériáztattak.Valahol azt olvastam ha fejvégübe van befordulva meg sem tudják igázan pontosan mérni de majd úgyis akkor derül ki ha előbújik.De már ilyenkor mindenre gondol az ember.Kicsit a lepény II.fokban való érettsége aggaszt mert már a 28 hetesen is az volt III.fokunál már nem várnak tehát azért még izgulhatok.Holnap újabb vizsgálat majd írok hogy mi volt.

Kép
Kép
eszter26
 
 


Sziasztok!

Én is megvagyok ám, csak a szüleimnél nincsen net...
Amióta ott lakunk, szerencsére megjött a szopipárna, ami tényleg csúcs, mert első nap alig aludtam vmit az új, kemény ágyon, amióta pedig megvan, szuperül alszok vele! Az ágynemű garnitúra is nagyon tetszik, én is csak dícsérni tudom a szopipárna csapatot!
Voltunk 4D-s Uh-on is, most egy kicsit jobban mutatta magát, de még így sem 100%-osan, de nem fogom többet macerálni. Az így is látszik, hogy nagyon édi a kis pofija! :D Ja, és nekem is ugyanolyan pózban fekszik, mint Tusiminek. :)

A mi adataink:

BPD: 8.86
AC: 27.69
Becsült súly: 2158 g

Nektek is adott a védőnéni magzatmozgás-számláló táblázatot? Nekem azt kell töltögetni most 2 hétig. Igaz csak a 32. héttől, és még kevesen töltöttük be azt, csak kiváncsi voltam, máshol is szokás-e ez. Egyébként nekem a védőnőm teljesen átlagos, mindig mér (szigorúan ő) súlyt, vérnyomást, nézi a vizeletet, mindenhová ő ad beutalót, meg mostanában szívhangot is hallgatunk. Viszont nekem váltanom kell majd a költözés miatt, úgyhogy nem tudom, a másik milyen lesz...

Most mászkálok bútorok után is. Szerintetek érdemes már most szekrényt is venni a picinek, vagy elég egy kiságy + pelenkázó komód? Kiságyból melyik méretűt veszitek (60*120, v. 70*140)?

Majd jövök még, ha tudok! Mindenkinek további kellemes babavárást kívánok!

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok! En 3 hete voltam uh-n,akkor azt mondta a doki,hogy a baba a koranak megfelelo adatokkal rendelkezik. 2 het mulva megyek ujra,mar alig varom,hogy lassam,azota mennyit fejlodott. En is szedem a Magne-B6-ot mert eleg gyakran kemenyedik a hasam. Kicsit parazom,hogy nehogy koraszulott legyen a kicsike.. Ami tolem telik,megteszem,pihengetek,kimelem magam,aztan ugy lesz ugyis ahogy lennie kell.Valaki meg erez kozuletek mehosszehuzodasokat? Mar egyre tobbet gondolok a szulesre..
A picur rengeteget rugdos,foleg az kisse kellemetlen erzes,amikor kidugja valamijet,neha meg faj is.. es kepzeljetek,neha ejjel is mozgolodik..
Most szerelik a kozponti futest nalunk,vegeztek a csempezessel,ugyhogy lassan minden rendben lesz,ha a Joisten megsegit.
Vigyazzatok magatokra,sziasztok

Kép
agizsuzsi
 
 


Eszter ! Örülök, hogy a hétfői uhun minden okés volt. Természetes, hogy aggódsz, de csak mértékkel!:-)))) Gondolj a picidre:-)
Szóval vannak még ilyen lusti babók, mint Nekem:-)))
Hogy milyen volt az első találkozás pintyőkémmel?:-))))) Hát először elvitettem, mert fogni sem tudtam, szülés előtt két héttel zsibbadt a kezem, és féltem, hogy elejtem, ráadásul csaszi után hajnalban, még mozdulni sem tudtam:-))) Aztán reggel mentem megkeresni, és kiszúrtam a kék kis csíkos ruciját a sok kosárka között, oda álltam, és elkezdtem sírni:-)))) A csecsemős mondta nyugodtan kivehetem, de én szipogva válaszoltam, hogy nem tudom, mert zsibbad a kezem:-(( Erre mondta, hogy menjek visssza, majd kihozzák. Úgy is lett, kihozták oda tették az ágyra mellém, és csak néztem és sírtam.:-)) Alig vártam hogy jöjjön már tesóm, hogy valaki végre felvegye a kis életemet, mert én féltem hogy elejtem. Aztán elmúlt hamar a zsibbadás, és végre foghattam Barnikát! Én azt éreztem amikor megszületett, hogy ez a világ legszebb napja, ezért érdemes élni, és amennyire nem akartam gyereket, akkor azt mondtam, hogy ebből legalább ötöt szeretnék!!!!!!!!!!!
Balázst is nagyon várom már, sőtt!!! sokkal jobban ha lehet ilyet mondani, mint Barnit, mert már tudom milyen jó dolog anyukának lenni!!!!!!!!!!!!!!!
Na teljesen elérzékenyültem, de olyan kedves emlék ez számomra. Megyek gyors aludni, mert két napja baromi nehéz napunk van, alig alszunk, nagyon beteg Barnus. Talán ma már kicsit tudok aludni.
barnusanyus
 
 


Sziasztok

Nem sokára indulok nagyon izgulok mi lesz már be is görcsöltem egész éjjel alig aludtam csak az a szörnyű hogy ez most így fog menni míg nem lesz meg pici Rozinám.Majd írok hogy mi volt szorítsatok!
Nem merem megkérdezni hogy a babával minden rendben van e mert mivan ha azt mondja hogy nincs.

Kép
Kép
eszter26
 
 


Eszter!

Nagyon szorítok, hogy minden rendben menjen!! Mindenképpen jelentkezz, hogy mi volt a dokinál!!

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Eszter! Én is nagyon drukkolok, hogy minden rendben menjen!

Barnusanyus! Aranyos volt ez a visszaemlékezés :wink: Tudom, hogy én is mindig el-elbőgtem magam a boldogságtól :)

Ágizsuzsi! Igen, nekem vannak görcseim is, mensiszerűek, meg keményedések is. MagneB6-ot eszem, úgy tűnik, azért használ. Még 2-3 hét, és nem lehet semmi gond, ezzel nyugtatom magam. Miksánál nem volt ilyesmi.

Drienn! Mi a kisebb kiságyat vettük, mert kicsi helyre tettük. Simán elfért benne Miksa 2 éves koráig. Pedig ez az kiságy még 120x60-as sincs, akkor az Ikea-ágyak 112x58-asok voltak, ha jól emlékszem. Most láttam, hogy azóta változtattak rajta. Komódból a szintén ikeásat vettük, aminek visszahajtható a pelenkázója. Mostanáig belefértek Miksa cuccai, kivéve a télikabátokat és téli overálokat. De most nézem, hogy ez már nem is a visszahajtható, és nem 3 fiókja van azóta, hanem 2. http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/categ ... ies/11928/ A fölső kicsi képen még a fölhajtós van, a sarokban. Viszont olyan a színe és a formája, hogy még érettségikor is használhatja a gyerek, nem feltétlenül hat gyerekbútorként. Tehát mi a kiságyon kívül úgy vettük a bútort, hogy nem lecseréljük, hanem majd kiegészítjük. És azóta tényleg csak kiegészítettük, vettük a hosszabbítható ágyat, ami szintén jó lesz kamaszkoráig, lévén 2 méterig lehet megnyújtani. Kicsit tartottam tőle, hogy nem lesz stabil, de nagyon is az. http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/S69847510

A te csemetéd méretei sem semmik ám :lol:

Lilith! Szerintem is hülyeség, hogy kicsi a pocid. Van, akinek kicsi és van akinek nagy, nem vagyunk egyformák. Az a lényeg, hogy a baba jól fejlődjön és kész.

Jahra! Mi volt a klubban?

Manó! Merre vagy?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Köszi a hiányolást, avgyok csak mindíg mennek kell valahová. ma voltam a diétás nővérrel vagy kivel beszélni, levett vért, meg adott diétát, (kb ugyanaz amit magatól is tartottam), 2-re rohanok védőnőhöz utána a bajcsyba szülőszobát nézni.

Tegnap kb ugyanez csak háziorvos , ajándék beszerzés emma szülinpajára és szülői értekezlet volt a program. Holnap meg emma itthon lesz mert picit náthás, hagy pihizzen.

Amúg ymindne oké, én egyáltalán nem görcsölök, csak már érzem hogy nehéz a pocak, húz ha állok nagyon.

Hétfőn kell mennem a diabéteszes dokihoz, addigra megvannak az eredmények a mai vérvételről.

Eszter!

Feltétlenül írj mi volt a dokinál!

ágy: nekünk 120*60-as van és ez is volt emmánál, tökéletesen megfelelt kb 2 évesen vagy még kősbb tettük át rendes ágyba.

Én még nem sok mindnekit láttam aki megvette a 70*140-es átalakíthatót és utána azt is hazsnálta, mert igazság szerint elég kicsi az már egy 4-5 évesnek, akkor már lelet kapni a160*80-as junior ágyakat, sokkal jobbak, de nekem emma már rendes 200*90-esben alszik és betölti, szélességben mindenképp.

Én nem költöttem és nem is költenék méreg drága baba bútorra, egy kiságy, egy pelenkázó aztán majd ha nagyobbacska akkor érdemes egy jó szobabútort venni neki amit már kihasznál.

Érzelmek: Én imádom a pocaklakót és emmát is, de a születése inkább volt megkönnyebbülés mint eufórikus állapot nekem. A kötődés utána alakul ki. Az első 6 hét nekem pl borzalmas volt, enyhe depi, a gyerek egyfolytában üvöltött :roll:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, és Missfried! Köszi az étrendet, megjött :wink:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok

Azt mondták minden rendben van úgy örülök azt mondta a Főorvos hogy pici ez a baba de jók az áramlások úgyhogy minden oké de azért 3 naponta NST-re mennem kell de a babával minden rendben.
BPD:72 mm
AC:275 mm
FL:60 mm
HC:271 mm
Súlybecslés.1538 g
Jó áramlási viszonyok

De majd szombaton megyünk 4 D-re kíváncsi vagyok ott mi lesz sokkal jobban vagyok hogy azt mondta a doki minden rendben a feje nem túl nagy de majd itt kint megnő.Köszi mindenkinek hogy szorított.Majd jelentkezem hogy mi volt 4d-én.

Kép
Kép
eszter26
 
 


Eszter! Látod, hogy minden rendben! :D Örülök neki nagyon. Ha pici a buksija, könnyebb lesz talán világrahozni. Mik azok az "áramlási viszonyok"?
Barnusanyus! Én már attól majd elpityeredtem magam, ahogy a te visszaemlékezésedet olvastam. Ha elképzelem, hogy nem is olyan sokán a saját kis picimet fogom ölelni, na akkor már végképp rám jön a pityogás, szóval lesz bömbizés rendesen, az biztos majd, ha megszületik... :roll:

Egyébként utánaérdeklôdtem védônôügyben, és azt mondják, hogy vidéken alaposabbak a védônôk, pesten inkább csak tanácsadóként muködnek a várandóság alatt. Én rá is kérdeztem a sajátomnál, hogy miért nem nézi pl. vizeletet soha, erre azt mondta, hogy egész egyszeruen olyan kicsi a keretük, hogy nem telik rá, mármint a papírra vagy mire, ami kell hozzá. Csak a problémás pl. cukorbeteg kismamák estében nézik. Nekem magzatmozgás számlálót sem adott, és már nem is fog az tuti, mert legközelebb, amikor találkozunk már 38 hetes leszek. El is kértem a számát, hogy tudjam értesíteni, ha idôközben esteleg megszülnék... Tényleg nem is értem miért nem találkozunk addig. 6 hetente szokott visszarendelni és most a héten voltam nála (30. betöltött hét).

Kép
Kép
tusimi
 
 


Nekem ugye nézik az áramlást hogy mennyi oxigén és tápanyag jut a babának.Ezt a 36 hetes uh-án mindenkinek nézik Doppler vizsgálat.
Nektek is szokott fájni a hasatok alul meg a oldalt nekem mostanában esténként nem tudom ez nosrmális e de nagyon fáj most is.

Kép
Kép
eszter26
 
 


Sziasztok!

Eszter szerintem pihenj sokat és próbáld meg alátámasztani a pocakod, hátha segít egy picit. Nekem esténként feszülni szokott inkább, de az is csak akkor ha felkelek. Ha fekszem, akkor nem.
Nem tudom milyen fájdalmaid vannak, de ha állandó akkor szerintem irány a doki/kórház. Én inkább elmegyek feleslegesen, csak nehogy valami baj legyen. Veszíteni nem veszítek semmit.
De pl nálam néha az is előfordul, ha ideges vagyok ,vagy megijedek valamitől a babával kapcsolatban, hogy összehúzódásokat produkálok... Szóval ez sajnos pszichésen is működik. Ilyenkor mindig igyekszem valami pozitív dolgot vizualizálni vagy elterelni a figyelmemet és az használ. Talán megpróbálhatod, hátha csak pszichés a dolog. Gondolom eléggé megvisel ez az állapot most.

Tusimi: itt nálunk valóban csak tanácsadóként funkcionál a védőnő, majd a szülés után lesz komolyabb szerepe. Én eddig asszem háromszor láttam. De egyébként rendes meg minden oké vele. De ő is megmondta, hogy igazából nekik ilyenkor sok feladatuk nincsen, csak kb annyi hogy még egy ember lássa és figyelje az anyát. Szívesen ad tanácsokat meg érdeklődik, szívhangot nézünk, vizeletet néz, súlyt mér, vérnyomást, ilyenek. Mint ahogy a többiek írták.

Kiságy: Mi 70*140 -es átalakítható kiságyat veszünk. Nekem szimpatikusabb volt ez a méret, remélem beválik majd. Nekem több ismerősöm is ilyesmit használt, és nekem is ilyen volt (igaz 25 éve), de én nagyon szerettem, mert féltem a rendes, magasabb ágyakon... :) Elég sokáig ezt használtam emlékszem. (narancssárga színben pompázott, imádtam! :) ) De ez természetesen mindenkinek egyéni, hogy mit lát jobbnak.

Képzeljétek megismételtették velem a torch-vizsgálatot. Valakinek csináltak ilyet? A herpes simplex virus egyik változata pozitív lett ,a másik pedig "ismételendő". Csak azt nem tudom, hogy a pozitívitás azt jelenti, hogy már átestem rajta, vagy azt hogy most vagyok beteg? Mert eddig én azt hittem, hogy az átesést (ergó antitestek jelenlétét) jelenti, de most elbizonytalanodtam. Valakinek valami infó?

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Eszter, nagyon örülök, hogy minden okés!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Manó, az tényleg nagyon borzasztó amikor a pici sír, és nem tudsz vele mit csinálni. Barni is hasfájós volt, és minden délután kb. két hósan elkezdett üvölteni, és semmi nem volt jó, csak ha kitettem a hidegre:-))) akkor beájult, és addig sem sírt.:-) Emlékszem minden nap rettegtem a délutántól , hogy megint kezdődik. És este amikor letettem a fejem a párnára, akkor megkönnyebbűltem, hogy megint egy nappal öregebbek lettünk:-)))) De hála égnek engem a depi elkerült:-) Viszont mái napig kész vagyok, ha fáj valamilye, és ordít, mint akit ölnek. Szegény most valami állítólagos vírus benyelt(bár szerintem skarlátos, mert tesóm kisfia is az lett, ugyhogy holnap még valami másik dokihoz is el akarom vinni), és teljesen kész van, annyit sírt hogy csak na....
Miután elhagytuk a hasfájás jött más, ami miatt keltünk 1-2-3- óránként, de úgy sírt midíg, mint akit ölnek. Kb. olyan 13 hósan kezdett javulni, és mostmár egész jól alszunk, ugyhogy épp ideje , hogy jöjjön a kistesó!:-))))))))))))))
Én sem tudtam semmit erről az áramlásról, sőtt még a méhlepény fejlettségről sem szóltak semmit:-( Holnap majd rákérdezek, ha megyek ultrahangra. Jó kis napom lesz, viszem az egyik kutyusom uhura (ő is állapotos:-))) , magamat, meg vhova BArnit orvoshoz:-)) :roll:
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Eszter szerintem pihenj sokat és próbáld meg alátámasztani a pocakod, hátha segít egy picit. Nekem esténként feszülni szokott inkább, de az is csak akkor ha felkelek. Ha fekszem, akkor nem.
Nem tudom milyen fájdalmaid vannak, de ha állandó akkor szerintem irány a doki/kórház. Én inkább elmegyek feleslegesen, csak nehogy valami baj legyen. Veszíteni nem veszítek semmit.
De pl nálam néha az is előfordul, ha ideges vagyok ,vagy megijedek valamitől a babával kapcsolatban, hogy összehúzódásokat produkálok... Szóval ez sajnos pszichésen is működik. Ilyenkor mindig igyekszem valami pozitív dolgot vizualizálni vagy elterelni a figyelmemet és az használ. Talán megpróbálhatod, hátha csak pszichés a dolog. Gondolom eléggé megvisel ez az állapot most.

Tusimi: itt nálunk valóban csak tanácsadóként funkcionál a védőnő, majd a szülés után lesz komolyabb szerepe. Én eddig asszem háromszor láttam. De egyébként rendes meg minden oké vele. De ő is megmondta, hogy igazából nekik ilyenkor sok feladatuk nincsen, csak kb annyi hogy még egy ember lássa és figyelje az anyát. Szívesen ad tanácsokat meg érdeklődik, szívhangot nézünk, vizeletet néz, súlyt mér, vérnyomást, ilyenek. Mint ahogy a többiek írták.

Kiságy: Mi 70*140 -es átalakítható kiságyat veszünk. Nekem szimpatikusabb volt ez a méret, remélem beválik majd. Nekem több ismerősöm is ilyesmit használt, és nekem is ilyen volt (igaz 25 éve), de én nagyon szerettem, mert féltem a rendes, magasabb ágyakon... :) Elég sokáig ezt használtam emlékszem. (narancssárga színben pompázott, imádtam! :) ) De ez természetesen mindenkinek egyéni, hogy mit lát jobbnak.

Képzeljétek megismételtették velem a torch-vizsgálatot. Valakinek csináltak ilyet? A herpes simplex virus egyik változata pozitív lett ,a másik pedig "ismételendő". Csak azt nem tudom, hogy a pozitívitás azt jelenti, hogy már átestem rajta, vagy azt hogy most vagyok beteg? Mert eddig én azt hittem, hogy az átesést (ergó antitestek jelenlétét) jelenti, de most elbizonytalanodtam. Valakinek valami infó?

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Eszter, nagyon örülök, hogy minden okés!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Manó, az tényleg nagyon borzasztó amikor a pici sír, és nem tudsz vele mit csinálni. Barni is hasfájós volt, és minden délután kb. két hósan elkezdett üvölteni, és semmi nem volt jó, csak ha kitettem a hidegre:-))) akkor beájult, és addig sem sírt.:-) Emlékszem minden nap rettegtem a délutántól , hogy megint kezdődik. És este amikor letettem a fejem a párnára, akkor megkönnyebbűltem, hogy megint egy nappal öregebbek lettünk:-)))) De hála égnek engem a depi elkerült:-) Viszont mái napig kész vagyok, ha fáj valamilye, és ordít, mint akit ölnek. Szegény most valami állítólagos vírus benyelt(bár szerintem skarlátos, mert tesóm kisfia is az lett, ugyhogy holnap még valami másik dokihoz is el akarom vinni), és teljesen kész van, annyit sírt hogy csak na....
Miután elhagytuk a hasfájás jött más, ami miatt keltünk 1-2-3- óránként, de úgy sírt midíg, mint akit ölnek. Kb. olyan 13 hósan kezdett javulni, és mostmár egész jól alszunk, ugyhogy épp ideje , hogy jöjjön a kistesó!:-))))))))))))))
Én sem tudtam semmit erről az áramlásról, sőtt még a méhlepény fejlettségről sem szóltak semmit:-( Holnap majd rákérdezek, ha megyek ultrahangra. Jó kis napom lesz, viszem az egyik kutyusom uhura (ő is állapotos:-))) , magamat, meg vhova BArnit orvoshoz:-)) :roll:
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Eszter, örülök a jó híreknek!

Barnusanyus!

nNa igen,a z elején nekünk is hasfájás kavart be, aztán meg ki tudja mi. De utána belejöttünk, de az eleje tényleg enm olyan volt mint képzeltem, nekem. Most nincsenek elvárásaim :lol: Már fel vagyok készülve a legrosszabbra is :lol: Így remélem a depi legenyhébb formája is elkerül.

És kuytus mikor szül? te tenyésztő vagy? Milyen kutyák? Nekünk csak 3 hobbiból tartott van, ebből kettő csont keverék, na jó, az egyiknek legalább az anyját tudjuk, meg van egy "régi" shih-tzunk, ő már akkor megvolt mikro Emma született. Mondjuk ő sem túl pedigrés, anyukámtól kaptam akkoriban, azt sem tudtuk hogy shih-tzu. :oops: :oops: :oops: Szóval mi csak ilyen "koca" kutyatartók vagyunk.

Viki!

Én ilyen torch vizsgálatról még nem is hallottam.

Tegnap jó hosszú napom volt, reggel 6-kro kelés, diabétesz rendelés, ahol vért vettek meg elmondták az étrendet, de doki csak hétfőn lesz, akkor mehetek vissza hurrá :roll: De diétás nővér szerint nem olyna vészes a helyzet

Utána mentem védőnőhöz, aki azt mondta nagyon meglepődne ha 4 hétnél még tovább húznám , mert akkora a hasam. Szerinte ekkora vércukorra van aki már inzulint kap-na most akkkor kinek higyjek. Ja, mérlegén 1 :!: kilót híztam 2 hét alatt, amiből egyet már diétáztam a cukor miatt. Szerinte az egy nagyon jó mérleg. De dokinál multkor is 1,5 kilóval kevesebb voltam mint amit ő mért. Sval passz, de nem is érdekel már.

Utána vissza a Bajcsya mert dokibácsi ügyeletes volt és mág két hete mondta hogy menjek be megmutizza a szülőszobát. 1,5 órát vártam rá, mert front volt és bolondok háza. Épp császároztak is, meg mindne sszülőszobában feküdt valaki. Ennek ellenére mindenhová bekopogtunk :oops: Hááááát, őszintén szólva nem voltam elájulva, mert elég szűkösek a szülőszobák, két nagyobb van, az még elmegy meg két kicsike. Megint csak visszasírom Újpestet, ahol egy tök nagy tágas szoba volt.

Na mindegy, reméljük amikro mi megyünk nem lesz ilyen front és a két nagyobb közül kerülünk valamelyikbe. Viszont mindenki tök kedve svolt, pedig csak nézelődtem ugye.

Szobák: Na az már sokkal kiábrándítóbb :( Láttam egy nem fizetős két szobást, hát olyna keskeny hogy csak na, a két ágy eltolva van egymáshoz képest, mert különben fél méter lenne a két ágyközött. Bent volt pár látogató is, hát már tömegnek tűnt. :roll: Viszont ami még kiábrándítóbb volt az az alapítványi szoba. annyiban különbözött a két ágyas alapítványi hogy ki volt szebben festve, na meg egy egyyásgyasra meg egy kétágyasra van egy mini fürdő. De ugyanolyan szűk az egész szoba. Az egy ágyast nem láttam, a doki azt mondta az feleakkora mint a kétágyas :shock: Szóval nem tudom ezért megéri e annyit fizetni. amúgy azt mondta nagyon megnőtt a szülésszámuk a kórházbezárások miatt, szóval olyan 70-80%-banvan szabad alapítványi hely, de előfordulhat hogy épp nincs szabad.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok Csajok,

örülök hogy mindenki jól van. Rohan az idő :D

Nem tudom írtam-e, de vasárnap voltunk 3D-n, aminek sajna nem sok értelme volt, mert a Lackó (mint egy majdani skorpió) úgy gondolta, hogy tojik ránk, neki ehhez semmi kedve, úgyhogy gyakorlatilag semmit nem láttunk belőle. Ráadásul egyértelműen lánynak nézték, pedig konkrétan le van fotózva a kuki régebbről. Most semmi nem látszott.... Tökmind1 amúgy, talán az elején még van az emberben drukk, hogy kisfiú-e vagy kislány, de itt a végén tényleg semmi nem számít, csak hogy jól legyen. Kérdeztem apát, hogy akkor most mi lesz? Mondta hogy semmi. Akkor Sára lesz. :lol: Mondjuk, akkor szegénykém autós/dinós rugikban lesz sokáig, mert igen fiús a készletünk, de amúgy sem vettem volna túl sok "barbie"-s dolgot :D

Voltam ismét kismamaklubban, hát ez egy élmény! Ezúttal a babaápolásról volt szó és természetesen feljött a szó a kukihúzogatásról. Hogy mikor kell kezdeni, hogy kell csinálni stb. Ahány szakembert megkérdezel annyiféle választ kapsz. Elhangzott a kérdés, hogy mennyi értelme van a legelejétől odafigyelni, hogy kiázzon és amennyire engedi a kor haladtával annyira hátrahúzni...a védőnő egy igencsak eklatáns példával érzékeltette a dolog jelentőségét. Én már hallottam erről, de akik még nem, azok majdnem eldobták a kanalat az előadás közben. :lol: Tudnillik, a roma kultúrában hagyomány, hogy tisztítás gyanánt, hagyományosan a nagymama, újszülött kortól rendszeresen......hogy mondjam finoman....benyálazza a baba fütykösét. Ezt a mai napig csinálják, de nem reklámozzák, mert ez ma már büntetendő ugye...... Namost értelme annyi van a dolognak, hogy az ő kultúrájukban keresve sem találni fitymaszűkületes gyereket. Hát ezekért a horropillanatokért érdemes babaklubba járni :twisted: Jövő héten a szoptatásról lesz előadás :shock:

Egyébként a múlt hétvége eléggé mozgalmasra sikeredett, ugyanis örömmel jelentem, hogy összeházasodtunk apával, mégpedig úgy, hogy erről az ég egy adta világon senki nem tudott. Anyósoméknál a szokásos szeptemberi jóidőbúcsúztató sütés-főzés volt szombatra meghirdetve, ilyenkor az egész család úgyis ott van 35 fő kb. Mi meg megkértük a helyi polgármestert (egy közeli kis faluban laknak anyósomék), hogy este 6-ra váratlanul állítson be és adjon össze minket. Apa 3/4 6-kor teljesen váratlanul elkurjantotta magát, hogy legyen szíves mindenki abbahagyni az abrakolást, mert itt az anyakönyvezető, mi most itten kérem szépen összeházasodunk. Na mondanom sem kell senki nem vette komolyan, ettek tovább. :wink: Közben odaért az anyakönyvezető a kapuból, aki szintén jó barát, de fura volt, hogy egy bazi nagy könyvet cipel....akkor hallom apámat, hogy gyerekek, ezeke tényleg komolyan beszélnek. Hát ti még nem láttatok ennyi embert meglepődni. Ugyanis (direkt) szó sem volt esküvőről. Nem akartunk semmilyen felhajtést, meg hogy a szülőknek idegeskedni kelljen, meg készülni rá, így volt a legjobb. Fogtunk 2 tanút, hugomat meg az ő unokatesóját aztán adj neki. :lol: Tök jó volt :wink:

Erre a hétvégére nem tervezünk semmit. Egyelőre :wink:

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Jahra, gratulálok az esküvőhöz! :D

Velem sajna nem történik semmi itthon, néha egy picit unatkozom... Viszont a hétvégén a férjem és anyukám elkezdenek vásárolgatni a babának, úgyhogy remélem jövő héten már babacuccuokban fogok úszkálni... :)

Manó: Ezt a torch-vizsgálatot bizonyos viírusok kimutatására használják. Pl. Herpes simplex, Rubeola, Toxoplasma, CMV, azt hiszem ezek. Sima vérvétel. És akkor kb 3 hét várakozás után megjön az eredmény, hogy voltál-e már rubeolás, stb. Csak azt nem tudom, hogy az is kijön-e , hogy most van-e valamelyik virusom. Na mindegy, majd megkérdem a dokit legközelebb.
Ti hogyan ismertettétek meg a kutyust Emmával anno? Nekünk van egy báránylelkű argentin dogunk, aki eléggé a családhoz tartozik, nagyon kiváncsi vagyok mit fog szólni a babához.

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Szirom,Tusimi!Köszi a biztatást.Rám fér mert el kezdtem parázni nagyon.Tegnap és ma is megszólták a pocakom.Várom már a pénteket,amikor végre megmérik a drágámat.

Jahra! Sok sikert a házas léthez!!!

Képzeljétek van dúlám,aki bejön velem szülni.Mondtam már,h én ambulás szülést tervezek?A dokim szerint is mehet a dolog,természetesen csak akkor,ha minden rendben ment a szülés körül.Ez állítólag a Szt.Imrében elfogadott,egyetlen feltétele,h a gyermeket majdan ellátó orvostól vigyek 1 igazolást.
Nem fogok mindenáron ragaszkodi ahhoz,h kijöjjünk,de nekem és a babinak is jobb lesz otthon,úgy érzem.Amúgy azt mondta a dokim,h náluk általában 48 óra múlva engedik haza a hüvelyi úton szülteket,de a császárosoknak is gyakran elég a 72 óra.

Keményedések:nekem kb. 2 hete semmi,amióta szedek homeopátiás szert rá.

Vigyázzatok magatokra!



Hahó!

Eszter! Tök jó, hogy minden rendben, nalátod :wink: Az nem baj, ha nem óriásbébi, gondolom, titeket sem zavar :)

Tusimi! Azért ez nekem kicsit olyan általánosításnak hangzik, hogy vidéken alaposabbak a védőnők. Szerintem védőnője válogatja, vannak lelkesebbek meg kevésbé lelkesek, meg ügyesek és kevésbé ügyesek, meg van, aki szereti a munkáját, más meg nem annyira, szóval szerintem ez inkább így műxik. A keret gondolom vidéken sem több, bár nemtom, mi alapján számolják ki. Gondolom, hogy hány embert kell ellátni. Nekem pl. mindig néz a védőnő pisit és elhasznál rám egy egész tesztcsíkot. Az előző védőnő (ugyanez a körzet) egyetlen egyszer sem nézett....

Barnusanyus! Miksa volt tavasszal skarlátos, elmondjam, mi volt? Szerintem azt felismerik azért a dokik, mert elég kemény dolog. Legalábbis remélhetőleg.

Lilith! Beavatsz, hogy milyen homeós szert szedsz keményedésre? Hátha nekem is beválna.
Ambuláns szülés: bátor vagy, én azt mondom. De ha úgy érzed, akoor vidd végig. (Csaszi után nekem a 4. napon gyulladt be a sebem, és baromira lázas lettem, nem volt eccerű. Én nem mernék előbb hazamenni, ezt csak azért mondom.)

Jahra! Gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok nektek!
Kép
Jól kitaláltátok, teccik! :lol:
Kismamaklub :lol:

Viki! Nézd ki a neten a babacuccokat, és mutasd meg a bevásárlóegységednek! Legalább elfoglalod magad :lol:
http://www.babyoutlet.hu/
http://www.bebibolt.hu/bababolt/index.php
http://www.brendon.hu/
http://bababolt.lap.hu/

Manó! Hát nem hangzik valami jól, hogy picik a szobák, de ha végülis kulturált, akkor minden oksi lesz. Az alapítványi szoba mennyibe kerül különben?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom: Már meg is írtam nekik a bevásárlólistát, ma indulnak is egy kis körútra! Főleg a Babyoutletre vagyok kiváncsi, jó lenne kifogni pár akciós dolgot, legalább csökkennének a költségeink. :)

A babybolt honlapot még nem láttam, majd mindjárt azt is megnézem.

Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Hétfőn a védőnéni vaskúrát javasolt nekem a vérképem alapján, és amióta keddtől napi 2 szem maltofer fol tablettát szedek, én olyan rosszul érzem magam, mint az egész terhesség alatt eddig sosem. Nem tudom, van-e összefüggés (időben mindenképp egybeesik), de állandóan jön fel a savam, és ami a legdurvább, hogy főleg éjszaka alvás közben, így gyakorlatilag abból áll ki az éjszakám, hogy nyelem vissza, és semmit sem alszok. Már enni sem merek... Igaz, szedek rennie-t, de azt sem akarom túlzásba vinni. Ja, és a vastól a bélműködésem is teljesen felfordult. Nagyon kikészít, nem tudom, hogy bírom ki... :cry: Valakinek van hasonló sav problémája?
A hátam is egyre többet fáj. Ti arra mit szedtek?

Egyébként megvagyunk, kicsit fárasztó ez a magzatmozgás-számlálás is, mindig elvesztem a fonalat... :) . Azt is kedden kezdtem, pont összejött... Remélem, hamarosan visszatér a régi, jó hangulatom! :wink:

Manó, én is kértem a legutóbbi vérvételnél ilyen Torch-vizsgálatot, mert engem idegesített, hogy maguktól nem nézik, és nekem pl. macskám van. Így megcsinálták, szerintem lassan lesz eredménye... Majd ha megyek megint a vas miatt vérvételre, akkor rákérdezek. Lassan már hetente vesznek tőlem vért, pedig én mindig is nagyon nehezen viseltem, most meg már fel sem veszem. Tényleg igaz, hogy gyerekért bármit... :lol:

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Drienn!

Én is szedek vasat, de nem ezt a fajtát, hanem a ferrofolgamma-t, napi egyet. Szerencsére semmi bajom nincs tőle, bár én nem azért kaptam, mert rossz volt a vérképem, hanem azért, hogy ne legyen rossz :). Savam nekem is van sajnos, a gyümölcsadagomat erősen le kellett csökkentenem emiatt. A rennie-t én is szedegetem, ha már nagyon gáz, abból bármennyit lehet szedni, mert a gyomorban felszívódik, nem megy tovább a babócához (a kórházi doki néni szerint). De nekem e háztartási keksz és a héjában sült krumpli is bejött.
Ja, és a bélműködésem a rengeteg folyadékfogyasztástól (napi min 3, de inkább 4 liter) sokat javult, sőt igazából megint teljesen jó.
De ha továbbra is maradnak a tünetek, akkor inkább szólj a dokinak.

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok

Tegnap voltam 4D-én a párom sajna nem tudott eljönni nagyon jó volt az mondták minden a legnagyobb rendben nem lesz óriás babynk de majd itt kinn megnő.Olyan kedves volt a nő mindent elmagyarázott mondta hogy vigyem a dokimnak és mondjam meg hogy feleslegesen aggódik már 1648 gramm az meg nem is olyan kicsi még egy kilót biztos magára szed.A feje meg azért kisebb mert más a fejformája.Úgy örülök.

Kép
Kép
eszter26
 
 


Szuper Eszter! Legalább most már nyugalomban töltheted a következő heteket!
Képzeljétek most értek haza Anyumék egy újabb bevásárlókörútról és végre megvan egy csomó cucca a babának! Rendesen csapolódik a számlánk, de legalább végre alakulnak a dolgok :)

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Drienn77! Én a nyáron szedtem Maltofer-t, napi 1-et, de nekem semmi bajom nem volt tőle. Bár nekem sem rossz vérkép miatt kellett szednem.

Vargaviki! Nagyon csodállak, hogy hogy bírsz annyi folyadékot meginni. Ügyi vagy!

Eszter26! Szupi, hogy minden rendben van. :D

Készen vagyunk nagyjából a babiszobával. Szerintem nagyon jól sikerült! :lol: Azt gondoltam, hogy túl korán neki kezdtünk, de most már nem bánom egyáltalán, mert az új bútornak és a szivacsnak olyan erős szaga van, hogy nem tudom addig ki fog-e egyáltalán szellőzni.

Nekem is megérkezett a szopipárnás garnitúra. Annyi szépséghibája van az ügynek, hogy pont megváltozott a szövetminta és nem azt kaptam, amit megrendeltem. Ezt csak azért írom, hogy ha valamelyikőtök még rendel és fontos a szín, akkor előtte egyeztessetek!
Vendég
 


Hahó!

Lafie! De azért tetszik az ágynemű? És nem is mondták, hogy nem olyan lesz, mint amit kértél? :shock:

Viki! És milyen a babyoutlet? Voltak ott is anyudék?

Eszter! Ezek nagyon jó hírek, most már nyugi akkor és boldogság, ugye? :wink:

Drienn! Szerintem nem a vastól van savad, hanem már nagy a babó és nyomja a gyomrot. Nekem is elég húzós. Rennie-t lehet szedni szerintem minden további nélkül, és nekem még a tej is használ átmenetileg vagy egy kis keksz. A bélműködésbe viszont belerondít a vas, én nem is mernék szedni, amúgyis nagyon vacakul állok ezen a téren. Tegnap muszáj volt Laevolac-ot bevenni, mert már fájdalmaim voltak.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: