Új privát üzeneted érkezett!

Amilyen makacsul ragaszkodsz az elképzeléseidhez, simán kinézem belőled! Mostantól minden nap tedd fel a hődet, ne kelljen könyörögni!

Zora
Kép
zora7
 
 


Tojásfehérje a hő emelkedésekor volt. Tegnapelőtt is, de ezt nem írtam a fertibe. Köv.hónapban azt is jelölöm majd.

Zora! A görbémen mit látsz? Noooormális vagyok?! :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Mo, ez tényleg nagyon babás görbének látszik :wink:
Jól értetted, ebből a szempontból is egy cipőben járunk..... mos már abban reménykedek, hogy most te tesztelsz egy +-t, s akkor én is kell kövesselek.... mondtam, hogy rád várok :wink:

Ebbe a Macaba mi van? mondjuk én most úgy is maradok a folsav mellett, de szeretnék ennyivel okosabb lenni :)

Zora, nem próbálod meg megint betenni a vonalzót?

Éva, a görbédből még semmit nem látok.... de lehet, hgy pont ez a jó, mert egy kicsit később lesz a pé., mint más hónapokban... ha igy folytatjátok az összebújásokat, az csak jó lehet :D
A görbémet többet nem akarom elemezni.... most úgy is egyedül vagyok itthon, tehát csak felhúznám magam azon, ha rájönnék, hogy tényleg most van pé-m.

KépKépKép
ildiko74
 
 

 
 

Mo, én azt kivánom neked, hogy ne legyen következő görbéd :D, hanem a vonalzódat kelljen lecseréld olyan babásra :wink: - akkor megszabadulnál attól is, hogy naponta dokhoz akarunk küldeni :D

KépKépKép
ildiko74
 
 


Az az igazság, hogy a ferti sokszor téved. A tuti tüszőrepedés időpontja a legnyúlósabb váladék után következő nap, amikor a váladék hirtelen kevésbé nyúlós lesz, ill. eltűnik. Szóval, ha tegnapelőtt volt a leg-leg és tegnap kevésbé, akkor tegnap volt a tüszőrepedésed, nem 6 napja. Ugyanis a legmagasabb ösztrogénszint okozza a nyúlós váladékot és amikor az lezuhan(az ösztrogén), akkor tud a tüsző az lh -csúcs után felrepedni. Tehát éppen a váladék elmúltakor.

Zora
Kép
zora7
 
 


Mo
Köszi és neked is megy a drukk! Nagyon szép a görbéd, ebből még bármi lehet.

Ma már nem jövök mert megjött apa és szülinapozunk.

Ági

Kép
[/url]
ági2
 
 


Ildi! Nem tudnád megmutatni az előző babás görbédet? Érdekelnének a hőd jellegzetességei, mert tényleg csak abból lehet bármit látni.

Zora
Kép
zora7
 
 


Szia Ildi!
Szóval kezet foghatunk... Én is így élem a mindennapjaimat. Néha azt sem tudom, hogy merre jár a férjem, mit eszik, hogy van, mikorra ér haza. Azért most nagyon belehúztunk. Ha pé közeli időben leszek, megígérte: találkozni fogunk, ha kell éjjel is!!! :oops:

Én nem vagyok ennyire bizakodó. Nem szeretnék előre inni a medve bőrére. Az a szerencse, hogy alig értek a fertihez, hőhöz, pé.hez, így nincs is miért izgulnom......"boldogok a tudatlanok!!!" :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Jaaa, és szörnyen nyugodtak..... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Ági! Boldog születésnapot kívánok a párodnak!!!!
Ildi! A maca csak természetes anyagokat tartalmaz. (perui zsázsagyökér)
A PreMens: barátcserje gyökerének kivonata. Mindkettő vény nélkül vásárolható.

Zorától megtudtam, hogy a PreMens nyugtat, csillapít.

A Maca felturbózza a vágyakat. Férfiak is szedhetik a Macát. Potencianövelő.
Vendég
 


Zora, akkor beszúrom a decemberi görbém:

Kép

KépKépKép
ildiko74
 
 


Mo, nálam az a helyzet, hogy ma haza sem jön, csak holnap :(

KépKépKép
ildiko74
 
 


Így már értem , amit írtál. Nekem 36.5 a ciklus elején , 36.3 a tüszőrepedéskor és 36.9 utána a mensi kezdetéig. Szóval visszavonom, amit írtam a görbédről. Úgy látszik mindenki más hőfokon üzemell :lol: :lol:

Zora
Kép
zora7
 
 


Jaaajjj!! Ti olyan okosak vagytok!!!!!!!!! Megnyugtatlak Ildi! Én még így sem értem... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Ildi! Ettől függetlenül esetleg kipróbálhatnád valamelyik természetes szert, mert fokozza a mirigyek működését és jobban emeli a hőt (ami állítólag a progeszteron erőteljesebb működését jelzi) a második ciklusfélben.,

Zora
Kép
zora7
 
 


Ildi! Nem jön haza?! Lehet, hogy az én férjecském se. Akkor majd mi elpötyögünk itt egymásnak hajnalig, vagy reggelig. :lol:
Vendég
 


MO! Te kis tudatlan, kezd el szépen enni a folsavat, ha még nem eszed, mert kelleni fog a babádnak hamarosan!

Zora
Kép
zora7
 
 


Mo, te honnan tudod, hogy az Ági párának van szülinapja? Ennyire figyelmetlen vagyok????

KépKépKép
ildiko74
 
 


Na csajok, az én férjem viszont hazajön hamarosan, úgyhogy mennem kell. Később még benézek.

Zora
Kép
zora7
 
 


Figyelek, ám! :wink: Csak játszom a kukát :lol:
Vendég
 


Vagy már megint fantomokat látok?????
Vendég
 


Zora, milyen természetes szerre gondolsz?
Csak az a gondom, hogy igy is úgy érzem, hogy hiztam - azokkal nem lesz bajom?

Jelenleg E vitamint és folsavat szedek

KépKépKép
ildiko74
 
 


Mo, én maradok, de egyszer ruhát kell teregetnem - mindjárt jövök!

KépKépKép
ildiko74
 
 


Talán a Maca Vibe nem hízlal. Hidd el értelek, nekem is van 5 kg plussz a terhesvitaminoktól, nem is szedek többet! Szintén folsav és E-vitamint szedek és mától Macát. Egyébként a Radványi doktornő nagyon ajánlja pont ezt a hármat, annak, aki babát akar.

Zora
Kép
zora7
 
 


Én is maradok, ha szóltok hozzám néha, de én is teregetek.

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok!

Mo! Lehet, hogy ez a sok csodaszer beválik??!! :wink: :roll:
Jaj bár csak úgy lenne!!!!! :lol: :lol: :lol:

Nagyon szorítok mindenkinek, hogy sikeresebb hónapja legyen , mint nekem!


Újak hol vagytok!!!???
Vendég
 


Ági! Apának BOLDOG SZÜLINAPOT!
Remélem jó lesz az estétek!!! :wink:
Vendég
 


Zora, még 1 kérdés :oops: - a Macát akár holnaptól is szedhetném? Vagy meg kell várjam a következő ciklust?

KépKépKép
ildiko74
 
 


Ági, az én részemről is BOLDOG SZÜLINAPOT Apának!!!

Mo, te hova tűntél? - nehogy azt mondd, hogy te is teregetsz!!! :lol: :lol: :lol:

KépKépKép
ildiko74
 
 


Ildi! Igen szedheted, az ismertetőn semmilyen mellékhatást nem ír, neten elolvashatsz róla mindent. Terhesség esetén kell csak abbahagyni, addig nyugodtan.

Zora
Kép
zora7
 
 


Egyébként, mivel nincs kapcsolat a babával az első tíz napon a fogamzást követően, ezért csak a pozitív teszt esetén kell abbahagyni.

Zora
Kép
zora7
 
 


Köszi, Zora - akkor inkább megvárom a mensit, mert már úgy sincs sok addig ....

KépKépKép
ildiko74
 
 


Megleptek a vendégek. Anyukámat jöttek köszönteni, de nekem is ott a helyem. Időnként, azért besurranok hozzátok, és olvasgatok ám! :wink:
Azt olvastam, hogy beágyazódás után, babásodáskor lehet "vízszerű" folyás. ( nem nyúlós, hanem bő és híg. Bocs. :oops: ) Igaz ez? Nektek volt?
Vendég
 


Ildi! A Maca nem hízlal. Sőőt! Felturbózza a vágyakat, akcióra serkent, úgyhogy még fogysz is! :wink: :oops: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mo, ez nagyon jó :lol: :lol: :lol: :lol: - csak szerintem akkor leszek bajban, ha a párom nem lesz itthon :D - akkor hogy fogyok???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKépKép
ildiko74
 
 


Zora, jó lett a vonalzód :D Ha gondolod, a Code-ból az első sort kitörölheted...

KépKépKép
ildiko74
 
 


Zora! Ügyes vagy!!!! Jó kis vonalzót készítettél.

Ildi! Ne aggódj, azért nem ennyire veszélyes a Maca :lol: :lol: :lol: legfeljebb széttéped a férjed, ha hazajön. :lol:
Vendég
 


Lányok, köszönöm a drukkokat!!! Reméljük, nem fog megjönni, és tényleg lesz baba!

Én is nagyon szorítok értetek! Gyakran olvaslak ám benneteket, és követem az eseményeket!!!

KépKép
titi_27
 
 


Szia Titi! :D :D :D Örülök Neked!!!! Köszönjük mi is!
Vendég
 


Titi, csak semmi pesszimizmus! - hát persze, hogy minden rendben lesz :wink: - most rajtad a világ szeme :D - annyira örülök neked!!!

Mo, akkor inkább a férjemnek adom be a Macát :lol: :lol: :lol:
Zora, látom elszórakozol a vonalzókkal :D

KépKépKép
ildiko74
 
 


Ja , jól elvagyok, de most meg hová lett a kép?????????????????? Látjátok, van itt nagyobb gond is , mint a teherbeesés!

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok Lányok!
Én mindig kimaradok a jó beszélgetésekből!
Azért bekukkantottam!

Zora!
Nagyon klassz az arculatváltás!!!

Mo!
Tényleg olyan, mintha...( nem szólok egy szót sem!)

Lányok nekem már megvolt a tüszőrepedés a 13. napon csak a ferti még nem húzta be.
Azért ma még nagyon szeretjük egymást! (nem csak a biztonság kedvéért! :oops: )

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!

Gyosran jöttem csak egy írásra, majd ovi után visszaolvasok.
Mindenkinek köszönöm a születésnapi köszöntéseket!

Idáig olyan izgatott voltam és most halál nyugodt vagyok mert azt érzem ,hogy sikerült. (tesztet még nem csináltam). Szerintem ezt meg lehet érezni. Vérzésnek még semmi jele pedig már pár nappal előtte én is szoktam barnázni. Én nagyon kevest szoktam inni és alig járok pisilni. (akár egy napig is visszatudom tartani) Most elmegyek a WC-re és félóramúlva már azt érzem, hogy nem tudom visszatartani annyira kell. Ja és a hőm tegnap 36,9 volt és ma 37,1 gondolom jobban termelődik az a hormon ami megemeli a hőt.

Ági

Kép
[/url]
ági2
 
 


Ági!
Most Te kezded, hogy húzod az idegeinket!!!!
Én már nagyon izgulok!!!
Tessék már végre tesztelni, hogy megtudjuk az igazságot!!!

Most egy kicsit azért jó lenne többet inni, mert szükséges a megfelelő minőségü nyálkahártya kialakulásához!

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok, lányok!

Ági, légyszi csinálj tesztet!!!!! Nagyon drukkolok! - és Évának igaza van, egy kicsit többet kellene igyál....

Éva, azért megnézném a görbéd!
Az enyém változatlan :( - ezért nincs értelme feltegyem....

Zora, teljes arculatváltozás? :wink:

Mo, ma is kérünk görbét!!! - én kacagnék, ha tényleg babás lennél!!! :lol: :lol: :lol:

Pandácska, hol vagy? Jelentést kérek!!!

Krisz, amiért ciklus elején vagy, attól még várunk, hogy többet irj!!!! esetleg mesélhetsz a Manódról, hogy milyen jókat csinált vagy mondott a napokban :wink: - mindig szivesen olvasom az ilyen beszámolókat, mert olyan jó kedvre derit.....

Andi, te most hogy is állsz????

puszi mindenkinek!

KépKépKép
ildiko74
 
 


Ildikó!
Kívánságod parancs:
Kép

Ha holnapra 1 tizeddel magasabbat jelölök, akkor a 13. napra teszi a pé-t, ami szerintem helyes!
Szóval esély az van!

Éva

Kép
balimama
 
 


Helló!

Itt vagyok ám csak elintéztem a reggeli dolgokat, meg Manót lefektettem.

Húúúú én annyira izgulok értetek Mo és Ági! Annyira jó lenne ha tényleg sikerülne, aztán lóhalálában követnénk benneteket!!!

Bár mi most ebben a hónapban valószínű nem csináljuk élesben, mert ha véletlen összejönne, akkor decemberi lenne a baba és apa nem szeretné, mert akkor megint nem tudna itthon lenni velünk, mert neki decemberben a karácsonyi hajtás van. Meg igazából, ha irányíthatom a dolgot , akkor én is jobban örülnék egy tavaszi babának. Én azt mondtam, hogy nekem nem lesz decemberi babám, mert az milyen kitolás a gyerekkel, erre pont úgy jött Manó. Ráadásul novemberben van a névnapja, dec-ben a szülinap, aztán Mikulás és Karácsony. Jó kitolás szegénnyel.


Zora! Klassz az új style-od!!!

Titi! De jó, hogy bekukkantottál! Érted is szorítunk!!!!

Puszi mindenkinek!!!
Vendég
 


Ja megkaptam a meddőségi cikknek a 2. felét, bemásolom.
Remélem nekünk ilyenekre nem lesz szükség!
Ha van kedvetek olvassátok el!

Meddőség vagy türelemjáték 2

Ha késik a gyermekáldás, sok pár pánikba esik. Egyre elkeseredettebbé válik a küzdelmük a hőn áhított áldott állapotért, a csalódás pedig minden egyes sikertelen kísérlettel mélyebb lesz. Alábbi történetünk szolgáljon megnyugvásul mindenkinek, aki gyermekre vágyik.

Megpróbálkoztunk a mesterséges megtermékenyítéssel

Ebből adódóan először gondolkodtunk el a mesterséges megtermékenyítés lehetőségén. Elhatároztuk, hogy inszeminációval (hímivarsejtek petevezetékbe juttatásával) próbálkozunk. Ezzel párhuzamosan elkezdtük intézni, hogy a társadalombiztosítás átvállalja az in-vitro-fertilizáció (lombikban megtermékenyítés) költségeit. Arra az esetre, ha nem sikerülne az inszemináció.

Az ember nem is tudja elképzelni, milyen sokáig tart, és milyen méltóságon aluli egy ilyen beavatkozás. Zolinak a pete kilökődésének napján le kellett adni a spermáját a rendelőben. Körülbelül két órával később ezeket a sejteket egy csövön keresztül felvezették a méhembe. Továbbra is adtam magamnak a hormoninjekciókat, és havonta nyolc alkalommal jártam vérvételre és ultrahang-kontrollra - a harmadik naptól a terhességi tesztig. Négy inszeminációt csináltunk végig, egyik sem lett eredményes.

Egyre keserűbbé váltunk, és Zoli megelégelte a végeláthatatlan beszélgetéseket is. Néha az volt a benyomásom, egyenesen az a célja, hogy ne érjen haza időben. Úgy tűnt, direkt túlórázik és kerül engem. Én sem találtam már semmiben sem örömet. Bűnösöket kerestem, és nem találtam magyarázatot. Akkoriban kezdtem el azon gondolkozni, hogy feladom a gyermek utáni vágyam. Nem akartam, hogy emiatt szétmenjen a kapcsolatunk. Ennek ellenére megtettünk mindent, hogy végre szülők lehessünk. Ha az in-vitro megtermékenyítéssel sem járunk szerencsével... Nem túl sok lehetőség van ezen kívül. Kiváltképp, hogy csak négy ilyen beavatkozást áll a TB. Így beadattam magamnak egy óriási adag hormonkészítményt, hogy felgyorsítsuk a peteérést.

És ismét negatív lett a teszt

Szabadnapot vettem ki a peteérés napjára, reggel bementem a rendelőbe, és altatásban eltávolítottak belőlem 14 petesejtet, ezalatt a férjem a szomszéd szobában spermát "gyűjtött".
A 14 petesejtből kilencet megtermékenyítettek. Két nap múlva két sejtkezdeményt be is ültettek a méhembe, a többit későbbi felhasználásra lefagyasztották. A terhességi teszt azonban megint negatív lett. Két hónap múlva próbáltam meg így utoljára teherbe esni. Ismét két megtermékenyített sejtet ültettek be. Akkor ugyan terhes lettem, de az ultrahangon csak egy üres petezsákot láttam, embrió nélkül.

Tehát megint semmi. Hiába volt az a sok tortúra. Zoli és én egész este sírtunk. Megvádoltuk egymást, aztán megint sírtunk, majd egymás karjába borultunk. Utána elhatároztuk, hogy ez így nem mehet tovább. Más irányba kell fordítanunk az életünket. Elbúcsúztunk attól a gondolattól, hogy valaha is gyermekünk legyen.

Ez az elhatározás máris meghozta a gyümölcsét. Zoli megint ugyanaz az ember lett, akibe annak idején beleszerettem. Korábban jött haza, és magától kezdett el beszélni. Kezdetben csak a munkahelyéről, de legalább beszélt. Egyre többet tárgyaltunk arról, milyen lesz a jövőnk, és lehet, hogy mégiscsak tudunk egy hétvégi házat venni a tóparton.

Újra elkezdtem futni, és összejártam a barátnőimmel. Bánat, rossz lelkiismeret nélkül. Nagyokat sétáltam az erdőben azzal a kutyussal, amit Zolival közösen vettünk. Esténként élveztem a vacsora ízeit, és azt, hogy büntetlenül megihatok egy pohár bort. Kevesebbet dolgoztam, és azt ettem, amihez kedvem volt. A "mindenáron terhesnek lenni" belső nyomása nélkül tényleg sokkal jobban éreztem magam!

Aztán - valami csoda folytán - két év múlva elmaradt a menstruációm. A terhességi teszt pedig életemben először mutatott két csíkot.


A pszichológus jegyzete

Meddőségről akkor lehet beszélni, ha egy év védekezés nélkül sem jön létre fogamzás, vagy a nő nem képes ez idő alatt kihordani a terhességet. Külön nehézséget okoz az ún. funkcionális meddőség, vagyis az az eset, amikor anatómiai és élettani szempontból nem talál az orvostudomány lényeges okot a nemzésképtelenségre az egyik/és vagy másik, vagy akár mindkét fél esetében. Ezek olyan pszichés vonatkozások, amelyeknek az élettörténetben megnevezhető, fellelhető okai vannak. Ilyen esetekben nagyon eredményesek az ún. párterápiák, melyek során feltérképezik a pár, illetve a férfi és nő egyéni élettörténetében azokat az esetleges traumákat, elfojtásokat, feldolgozatlan veszteségélményeket stb., amelyek ehhez a helyzethez hozzájárulnak. Van, amikor az is segít, ha egyedül megyünk pszichoterápiára, de a leíró tanulmányok hangsúlyozzák, hogy eredményesebb, ha a párunkkal együtt vállalkozunk erre. Elméletileg is foglalkozik a pszichológia a meddőség "értelmével", amit a szociobiológia, ill. evolúciós biológia törvényeivel magyaráz. Abból indul ki, hogy az állatvilágban is van olyan helyzet, amikor "mérlegelni és kalkulálni" kell ("kell-e, szabad-e szaporodni"). Lehet, hogy a növekvő statisztikák nem is csak a stresszre, a fizikai ártalmakra vezethetők vissza. Az is elképzelhető, hogy senki nem "hibás". Csupán arról van szó, hogy létezik a saját gének védelme. Vagyis: ide, most, így, ilyen körülmények közé nem szabad. Ennek megválaszolása hipotetikus, de előbb-utóbb kiderülhet, hogy senki nem vétkes: rend van, úgy, ahogy Darwin képzelte. De akkor nagyon el kell gondolkozni!


A mesterséges megtermékenyítés legfontosabb módszerei

Intracytoplasmatikus spermium injekció (ICSI): a megtermékenyítést azzal segítik elő, hogy a himivarsejteket közvetlenül a petesejt cytoplazmájába fecskendezik.
Asszisztált "hatching" (AH): lényege, hogy mikromanipulációs módszerek segítségével az embriót körülvevő zóna pellucidán nyílást ejtenek. Ezzel elérhető, hogy az embriótransfert követően könnyebben ágyazódjon be a méhüregbe a megtermékenyített pete.
In-vitro-fertilizáció: hormonális serkentés útján petesejteket távolítanak el a nő petefészkéből, és lombikban összehozzák a férfi spermiumával. A hímivarsejtek megtermékenyítik a petesejteket, és az így létrejövő embriókat ültetik vissza a nő méhébe.
Intracervikális inszemináció (ICI): A hímivarsejteket direkt a nő méhnyakához fecskendezik be, az intrauterális inszemináció esetében (IUI) közvetlenül a méhbe.
Intratubáris inszemináció (ITI): a spermiumokat a petevezetékbe juttatják.
Gamete intrafallopian transzfer (GIFT-kezelés): altatásban petesejteket távolítanak el a petefészekből, majd a spermiumokkal együtt visszajuttatják a méhüregbe.
Jelenleg az Országos Egészségügyi Pénztár öt kísérletet finanszíroz, ha a meddőség oka végleges, és egészségügyi ok miatt áll fenn.


A cikkhez nyújtott szakmai segítségért köszönettel tartozunk dr. Steven Kaali szülész-nőgyógyásznak, a Kaali Intézet alapítójának és Dr. Szép Józsefnek, a Szent Margit Kórház szülész-nőgyógyász főorvosának.

Babák és mamák a nanán! Katt ide: nana.hu
Vendég
 


Közben csinálom a fertis táblámat is és olyan kiábrándítóan hosszú táblázatot csinált, hogy az valami elkeserítő. :evil:
Vendég
 


Ahogy egyszer Zora is írta a Maca vibe itt a legolcsóbb, de rendelni is lehet:
http://herbariashop.com/index.php?s=zoom&i=189&sm=257
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: