Új privát üzeneted érkezett!

Elírogatok ám én itt magamban is! :roll: :shock:

Tudatosult már bennetek,hogy már csak 67-et kell Karácsonyig aludni???????????????????????????????????????????????????? :wink:
Vendég
 


Viszont most én vagyok ezen az oldalon az első!!!!Hi-hi :lol:
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Látom itt sokan otthon vagytok a szocpol ügyintézésben. Kicsit csodálkozom, hogy ilyen nagy procedúrával járt nálatok. Mi a K&H bankban vettük fel még az építkezés előtt két gyerekre, aztán amikor a 3. megszületett, akkor is minden nehézség nélkül elkészült a szerződésmódosítás, ezért csengettünk talán 30.000-et, erre már nem emlékszem pontosan, és irány a hivatal szociális osztálya, és kész. Ja! Ez nem a reklám helye, mert egyébként más ügyből kifolyólag meggyűlt velük a bajom, de ez a része zökkenőmentes volt.

Ildi!
Képzeld, csak te válaszoltál a kérdésemre, úgyhogy most nagyon szomorú vagyok :cry: :cry: :cry:
Tényleg megérdemled a csajoktól a dicséretet, nagyon frankók a képek amiket felteszel. A pici fiam sokszor idejön amikor olvasgatlak benneteket, vagy írok, és ő is teljesen le van nyűgözve! Neki az integetős kisegér tetszik nagyon, ami az előző oldal tetején van, olyan édesen visszainteget neki, és mondja is rá, hogy pápá.
Az ovival pedig hajrá! Ne hagyd magad!

Alziza!
Tényleg hihetetlen, hogy megint itt a karácsony. Nálunk előtte nagyon sok hárul rám, gondolom nálatok is. Az adja fel legjobban a leckét, hogy többen odaadják előre a pénzt, hogy vegyek a nevükben, az ajándékot vigyem hozzájuk, hogy végül tőlük kapja. Ezzel az a probléma, hogy már nem tudom, hogy kinek a nevében mit vegyek, már teljesen belekeveredek, hogy melyik gyereknek kinek a nevében vettem már. Ja! És a saját nevemben még azt sem tudom, hogy mi legyen. Úgyhogy ez csak úgy tudom megoldani, hogy listát készítek, aztán az üzletben húzogatom ki, hogy melyik gyereknek és kinek a nevében vagyunk túl. És ez csak ajándékvásárlás része a karácsonynak............

Kép
tulipán75
 
 

 
 

Sziasztok.

Barbamami, Mandala
Köce az hiányolást. Jól esik. :)
Nem elveszve csak eltűnve egy ideig. Beteg a Bazsim és nincsen időm így feljönni a netre. Most is csak azért tudtam jönni írni(mert azért dugiba olvaslak ám titeket) mert alszik és mindennel kész vagyok mára.

Tulipán
Nem tudok neked válaszolni a lány hiányom miatt :wink: :cry: :cry:

Szoc pol.
Mi is szeretnénk felvenni de lehet hogy nekünk csak álom marad mert a párom most múlt 43 éves. :cry: :cry: :cry: :cry:

Én nem várom a karácsonyt. :evil:

Levágattam a hajamat és tegnap csináltattam útlevelet mert dec elején megyek ki 2 napra Angliába egy barinőmhőz.
Majd teszek fel képet az új fejemről.

Mandala
Nekem is szokott a fejembe kúszni ilyen rémtörténet ami veletek megtörtént. Háát az a szerencse hogy jól végződőtt. Bizti meglátott valamit és azután rohant.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Jahh túlvagyunk az egyik sokk ünepeken.
Október 7=12-ik háűzasságink.
Október 8=a párom 43 éves lett.
Október 9= a nagyfiam 11 éves lett.

Utána jön decemberbe a második sokk ünnepek.
Dec 7=mikulás
Dec 12= sógórnőm szülinapja.
Dec 13= a ketteském 8 éves lec.
Dec 14= leendő sógórnőm szülinapja.
Dec 24= karácsony.
Dec 26= a sok István nevük napja amiből nekünk egy pár tucat van a familiánkban.
És ezen a napon van anyám szülinapja is.

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Tulipán:
Bocs,én azért nem reagáltam a kérdésedre,mert nem tudok mit írni.. Szerintem gyerek válogatja. Pl a nagylányom szinte meg se mozdult egész végig. A Bogi meg.. Hajaj... A Peti pont középen van az intenzitásban :D

Vera:
VÉGRE! :D :D

Alziza:
Én szeretem a karácsonyt :D :D
A tavalyi mondjuk életem legrosszabbja volt...,kórházba kellett vinnünk a Petit,végig nagyon beteg volt. :( :(
De a karácsony szép,meghitt...és kedves ünnep :D
MÁR ALIG VÁROM,hogy a házikónkat feldíszíthessem majd jövőre karácsonyra.. :D :D :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Vera:
Andrásodnak utólag is nagyon boldog szülinapot kívánok!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Vera!
Most nem azért.de én is hiányoltalak! :wink:

Tulipán!
Szintén nem tudtam a témához hozzászólni!
Én nem vettem észre,hogy a fiúk többet mozognának. :roll:

Karácsony!
Szeretem nagyon!Saját magam készítem a koszorút és advent első vasárnapjára már díszben a lakás! :lol:
Hát,az ajándékvásárlás az nálunk is kb ugyanúgy zajlik!
Én rohangálok!
Anyósoméknál nem különösebb ünnep a karácsony!Pl. a sógórnőm is azóta díszítget csak amióta engem ismer!Előfordult,hogy szenteste apósom és anyósom is tréningben voltak! :evil:
A sógornőm pasija pedig folyamatosan telefonálgat meg nézi a TV-t!(biztos örül akit felhív! :roll: :shock: )
Aztán volt olyan is,hogy már az ajtóban álltunk és anyósom még akkor csomagolta az ajándékokat! :evil:
Egyébként is kiborít napi redszerességgel de karácsonykor különösen!
Vendég
 


Alziza:
Hát,lehet,hogy most kiakadsz rajtam... :oops: :oops: ,de annak ellenére,hogy nagyon szeretjük a karácsonyt,és tényleg igyekszünk nem csak az "ajándékok ünnepe"-ként számon tartani..., nem várom el a gyerekektől,hogy ünneplőbe öltözve feszengjenek szenteste. Mi se veszünk kosztümöt és öltönyt... Persze,amikor vendégségbe megyünk 25-26-án,úgyis ki kell öltözni. De én a szentestében pont azt szeretem,hogy csak mi vagyunk,a szűk család.. És a gyerekek nyugodtan kipróbálhatják a játékokat (tavaly pl. csúszdát is kaptak..). És erre tökéletesen alkalmas a szabadidőruha. Nem a szeretet ünnepe iránti tiszteletlenségből.. Az ajándékokat viszont már hetekkel előtte becsomagolom. És dugdosom ide-oda,lassan már azt se tudom,mi hol van. :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Alziza
Neked is köcce :wink: :wink: :D :D

Barbamami
Mi sem öltözünk ki szenteste.
És köcce a fiam nevében a szülinapi jókivánságot. :D :D :D

Ha mi kertesbe fogunk költözni két év múlva akkor én be akarom vezetni a külföldi dolgot hogy szenteste evés és másnap van a fa alatt az ajándék. De lehet hogy már idén be fogom vezetni. De csak akkor tudom ezt ha 26-án megyünk anyóshoz és nem 25-én.
Na majd meglátom.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Szeretném felhívni a figyelmeteket a mai tv2-őn 20.10-kor kezdődő A CÉG-A CIA regénye című filmre mert ebben statisztált a nagy fiam. Ez 3 részes film és foggalmam sincsen hogy melyikben fogják adni. De az volt a szerepük hogy egy buszról szálltak le és egy asztalhoz mentek szutykosan bemondani a nevüket.
Volt még sok más jelenet is de ezt mondta csak el nekem.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Szia Vera!

Tényleg jó, hogy újra itt vagy, én is hiányoltalak, és azt hiszem még akkor én írtam neked utoljára. Várjuk a képet az új frizurádról!! Képzeld! Tegnap elkezdtem nézni a filmet, de elaludtam rajta, nem azért, hogy unalmas lett volna, de én bármilyen filmen képes vagyok elaludni, ha rámjön. Volt már az a rész? Ma is nézem :oops: Vagyis gondolom, hogy nézem.

Lányok!
Most rólam azt gondolhatjátok, hogy micsoda anya vagyok aki meghallja a Karácsony közeledtét, és rögtön sajnáltatni kezdi magát a rohangálás miatt. :oops: Ne gondoljátok, hogy én nem szeretem a Karácsonyt. Szerintem akinek gyerekei vannak, annak nagyon boldog tud lenni a Karácsony. Ahogy a gyerekek lázba vannak, hogy díszítjük a fát, boldogan bontják az ajándékot, ahogy csillog a szemük a Karácsonyfa mellett, az leírhatatlan öröm a szülőnek. Mi együtt díszítjük a fát a gyerekekkel, és olyan lelkesek. Amikor a nagyok kicsik voltak akkor is együtt csináltuk, és ha már minden szép volt a lakásban akkor került egy óvatlan pillanatban az ajándék a fa alá. Talán ez nem sok helyen divat, hogy együtt diszíteni a gyerekkel, nálunk ez bevált, és nagy örömmel csináljuk együtt.

Köszi csajok, hogy megosztottátok a magzatmozgásos tapasztalatokat. Méghogy nem tudtok hozzászólni, hiszen pont erre voltam kíváncsi. Én egyébként nem gondolnám, hogy a nemén múlna az aktivitása, de mivel eddig mégcsak fiú magzatokat nevelgettem a szívem alatt, ezért gondoltam, hogy amit az ember nem tapasztalt, arról nem szabad véleményt alkotni. Ezért kérdeztelek benneteket.

Kép
tulipán75
 
 



Hááááájjjjjj!

Na itt vagyok, csak egy kis torok reszeléssel feküdtem le, így a reggelem is elég pocsék volt. Kép
Ancsika meg belázasodott :roll: , de adtam neki lázcsillapítót, így most úgy néz ki lement neki.

Pénteken voltam suliban, tesi is volt, így most alig bírom magam vonszolni, na jó csak egy enyhe izomlázam van, ahol még a háj nem nőtte be. :lol: 8) És képzeljétek, az én gyertyámat találta a legszebbnek a tanárnő, így nekem kellett bemutatni, ő meg megmutatta rajtam, hogy hogyan kell segíteni a gyerkőcöknek, hogy tényleg egyenes legyen. Háááát, akkor azt hittem, hogy lenyelem a hasam, úgy felemelte a lábam. Kép
Na matekból azt hittem, hogy sík hülye vagyok, de nem annyira reménytelen, mert mindent világosan értettem. Még most....

Karácsony: nálunk ez úgy néz ki, hogy általában anyósomék nálunk szentestéznek, mert anyuéknál a mamám és a tesóm szokott lenni. Aztán első napján nyakunkba vesszük a várost, és körbejárjuk a családot. Én nagyon szeretem, bár az ajándékvadászatot nem annyira, mert annyi gagyi dolgot kínálnak. Legjobban könyveket szeretünk ajándékozni, de az idén megegyezés alapján, csak a névnapot tartjuk egy kis virággal és borral. Már csak a gyerkőcök kapnak ajándékot. Bár ezt anyósomék nem fogják betartani, de szerencsém van, mert most biztos nem fogok postaládát kapni, mint a harmincadik szülinapomon. :oops: :roll:
Most, hogy van kandallónk, azt már tavaly is feldíszítettem, a mikulászsákokat oda tettem. Szoktunk adventi koszorút is csinálni só-liszt gyurmából. A karácsonyfa nálunk mű, mert sajnálom a kivágott fákat, bár akkor már nekik mindegy, de mégis az elv, pedig tudom, hogy azokat csak arra az alkalomra termelik. De jó, hogy nem fenyőfának születtem! :P

Vera, már én is hiányoltalak!

Csajok, egy kis édes kedvesség, ami biztosan fog tetszeni a gyerekeknek is! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Csak benéztem... MANDALA,hol vagy?? Régen írtál!! :(

Tudjátok,a Karácsony az biztos,hogy az év legszebb ünnepe. Csak egyvalamit utálok mostanában,hogy már most,októberben elkezdik a nagyáruházak.. Mire tényleg odaérünk december végére,már szinte unalmas. (Dolgoztam a corában egy ékszerüzletben..,decemberben 7-23-ig bent voltunk,összesen 3!!! szabadnapunk volt egész hónapban. Napsugár 2 éves volt,éppen elváltam,muszáj volt eltartani. A karácsonyt végigaludtam :oops: :oops: ,olyan fáradt voltam,hogy szinte hányingerem volt. És akkor az ünnep utáni ajándék-csere... :roll: )
Arról nem is beszélve,hogy beetetik az emberekkel,hogy a karácsonyban tulajdonképpen az a lényeg,hogy minél többet vásárolj,sőt,még hitelt is vegyél fel!!! Anyám.. Hát,fontos az ajándék persze,de nem az a lényeg,MENNYI,hanem hogy örüljön neki az,aki kapja.. Anyukámnak borzasztó nehéz ajándékot venni,mert kizárólag a NAGYON praktikus dolgoknak örül :roll: ,de az idén már hála Istennek kitaláltam,és meg is kapta,nagyon-nagyon örült neki (most tudja használni,mert egy lombszívót vettünk neki,azt karácsonykor már nemigen tudja mire használni :lol: :lol: ).
De leginkább saját készítésű dolgokat szeretek ajándékozni, az egyedi,és kedves...,már legalábbis szeretettel készítem :D :D

Jaj,bocs,hosszú lettem.. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Na,még egy..
Most tudtam meg,hogy a másik topicban,ahova Bogit várva szoktam írni,megszületett Chryssyék kisbabája.
Namármost róluk azt kell tudni,hogy tavaly november végére volt kiírva,és a 39. héten rátekeredett a köldökzsinór a kisfia lábára,és meghalt. Leírta anno,hogy szülte meg a halott babát,hát én hetekig elsírtam magam,amikor eszembe jutott. Pláne terhesen..
Istenem,de jó,hogy nem kellett ilyen élményen keresztülmennem.
De úgy örülök,hogy most van egy gyönyörű,egészséges babájuk :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Huuu
Szegény és nagy gratula neki az egésséges babóért.

LÁNYOK, LÁNYOK BENNE VOLT!!!!!!!!

Le fényképeztem a tvből. Őt mutatták szinte csak. Pedig volt vele vagy 50 gyerek de ő lett az első és így őt mutatták. Tök jóóó.
EZ ŐŐŐŐ. A kockás kabiban. Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Vera!
Tudta, tudtam, tudtam! Még mutattam isa férjemnek, hogy szerintem ő a fiad! És igen! Remélem a lottószámok is stimmelnek! :wink:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 



Vera!
Tök jó érzes lehetett a fiacskádat egy filmben látni, gondolom nagyon büszke vagy rá. Nekem nagy örömet jelentene.

Ildi!
Nagyon szuperek a figuráid. Mindegyik amelyiket most küldél szuper. Az a macska nagyon vicces. A kisfiamnak továbbra is az integetős figurák tetszenek, lehet az egér vagy elefánt, de a kutyus is tetszett neki.

Szegény Chryssy! Olyan rossz ilyen történetekről hallani terhesen. Most már reméljük ezzel a kisbabával boldog lesz.

Kép
tulipán75
 
 



Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
bogyra
 
 


barbamami írta: Az ajándékokat viszont már hetekkel előtte becsomagolom. És dugdosom ide-oda,lassan már azt se tudom,mi hol van. :roll: :roll:


Én épp ma találtam meg a húsvéti kifestőt, amit Encsinek szánt a nyuszi... :) :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Egyébként szép jó estét kívánok mindenkinek!

Barbamami: köszönet a hiányérzetért. Jólesik, hogy hiányolsz! Holnap válaszolok a levcsidre. Amúgy csak súgom: a keresztszemes gyönyörűséges lett! Mondjuk akinek ilyen segítsége van, annak könnyű... :wink: :lol:

Hé, Barbamami... Te stikában átmászkáltál az élet vetélés után-ba még anno? :wink: Jéééé, kicsi a világ... én is írogattam oda amikor még itt köztetek nem jártam. Talán olvastál is. A hydropsos baba (amelyiket 24 hetesen kellett megszülnöm), az volt az enyém. :cry: Talán olvastad a történetemet. Én onnan ismerem Chrissyy-t. Olyan aranyos volt, amikor megszületett Emese babám, ő volt szinte az első aki sms-ezett és gratulált nekünk. Megérdemelte a boldogságot, mert amin keresztülment, azt kevesenn élnék túl...

Tulipán: nekem a két (három) csajszi lustibb volt, a két fiú mocorgósabb. A három lánnyal nem hánytam, csak talán egyszer-egyszer, a két fiúval szinte minden nap....

Harivera: én láttam.... ha de jó, hogy a Te fiacskád! Nem is tudtam... :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


vona ildikó írta: de szerencsém van, mert most biztos nem fogok postaládát kapni, mint a harmincadik szülinapomon. :oops: :roll:


Hi-hi, ez jóóóó! :D A férjem szegény a 30. szülinapjára nyújtófát kapott anyósoméktól, mert az hiányzott a háztartásomból... :lol: Tudjátok... hátha hasznát látom még egyszer, ha mondjuk későn jön a drágám haza... :wink: :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


vona ildikó írta:Szoktunk adventi koszorút is csinálni só-liszt gyurmából. A karácsonyfa nálunk mű, mert sajnálom a kivágott fákat, bár akkor már nekik mindegy, de mégis az elv, pedig tudom, hogy azokat csak arra az alkalomra termelik. De jó, hogy nem fenyőfának születtem! :P


A sógyurmába mennyi sót, mennyi vizet kell rakni? Mert én anno csináltam Danusnak kacsát, csigát meg mindenféle állatkát, de a sütőben fura alakot öltöttek... megrogytak, meg eldőltek.
:roll: Hány fokon kell sütni és mennyi ideig? Mivel festitek ki? Temperával v. vízfestékkel?

Mi egy időben "cserepes" fát vettünk, de sajnos nem sok bírta ki a karácsonyi hajcihőt.... :cry:
Ami igen, azt kiültettük anyuék és anyósomék kertjébe, de már nem nagyon van hely, ahol befogadják. Visszaváltható fenyőt meg Szentendrén még nem találtam.
Úgyhogy marad a vágott fenyő.. szegényt én is sajnálom, de annyira imádom a fenyőillatot... a gyerkőcök meg annyira örülnek a fának... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


alziza írta:Tudatosult már bennetek,hogy már csak 67-et kell Karácsonyig aludni???????????????????????????????????????????????????? :wink:


Alziza, Te kis kalendárium! :D
Olyan vagy, mint Danusom... készítenünk kellett egy naptárt, hogy számolgathassa hány nap van még a szülinapjáig és tudja ki mikor jön őt köszönteni és addig hányat kell még aludnia... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Karácsony....
Hát nálunk egész jó kis káosz uralja az ünnepeket... nem csak most, úgy általában...
Kezdjük az ajándékokkal... régebben tolongtam az áruházban. Ma már egyszerűen ráfogom a gyerekekre, hogy miért nem megyek bevásárolni. :oops: Inkább a gyerkőcökkel közösen készítünk ajándékot és azt adjuk oda. Ez meghittebb, bensőségesebb és nem utolsó sorban olcsóbb is. Ez egyébként fura... a gyerekek imádnak ajándékot készíteni és ajándékozni, de amikor ők találnak a fa alatt ajándékot, elhiszik, hogy a Jézuska hozta... :?: :roll:
Tavaly én zselégyertyákat készítettem, meg drótfákat és azt ajándékoztam. Idén fűszertartókat kapnak a mamik, amit szalvétatechnikával díszitek majd. Csak időm legyen rá!!! A gyerkőcök tavaly gipszből öntöttek és festettek karácsonyfadíszeket, méhviaszgyertyákat tekertek és rajzoltak, ja, meg angyalkát hajtogattunk papírból (origami) és azt adtuk. Nagyon örültek a mamák, papák, keresztszülők...

Nálunk nem is ez, inkább a készülődés okoz gondot. Az, hogy meg kell oldani, hogy a fa elkészüljön, az ajándékok alá kerüljenek és mindez titokban történjék... a férjem heppje ez...
már az, hogy a fát is a Jézuska hozza. Mondom, oké, de mégis hogyan???!!! Már nem olyan kicsik a gyerekek. Danus már tavaly előtt felfedezte a fenyőfát az udvaron. Akkor a férjem kidumálta hogy kerül oda. Tavaly már együtt vettük... azt mondta a férjem, hogy a Jézuskának nem mindig jut ideje megvenni a fát, inkább ránk bízza, ő csak díszíti és alá teszi az ajándékokat.
Lehet, hogy megharagszotok, de szerintem ez olyan kreténség! Anyósomék felől fúj a szél.... mondtam is nekik, hogy akkor tessék, oldják meg, hogy a gyerekeket elhelyezzem arra az időre míg a fát díszítjük... nem fogok négy gyerekkel a mínusz tíz fokban órákat kint sétálni, hogy jöhessen a Jézuska... :evil: Arról nem is beszélve, hogy Danus tavaly már mondta, hogy a csoporttársai együtt díszítik a fát a szüleikkel.
Egy barátnőm azt csinálta, hogy együtt díszítették a fát a három gyerekkel és azt mondta, hogy a karácsonyfa egy egyezményes jel, ahol szép karácsonyfa világít este, tudja a Jézuska, hogy ott várják és oda megy...
Ez nekem tetszik és nem kell kavarni... Tavaly is anyukám kora délután elvitte a gyerekeket, mert ugye a fát fel kellett díszíteni, az ajándékokat elővenni... szóval elvitte a gyerekeket olyan 2 óra körül, persze a délutáni alvás így elmaradt... olyan 6 óra körül jöttek haza (amikor már sötét volt, hogy szépen világítson a fa az ablakból mikor jönnek), nem akarom mondani, hogy alig két órával később már a gyerekek a fa alatt szinte aludtak... ennyit arról, hogy örömteli együttlét... és mindez a hülye tradíció miatt, amit anyósék kitaláltak és előszeretettel alkalmaznak is. :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Szép jó reggelt!

Ma megyünk autót venni! :lol: Kép
Kép

Egyet fogadjatok meg: ne igyatok kávét este 6 után... nem bírtam aludni... éjjel fél háromkor feküdtem le, és már negyed hétkor kukorékoltam.
Most úgy érzem magam, mint akit fejbe lőttek, úgyhogy tolok az arcomba egy újabb kávét...
Kép

Szép napot mindenkinek! Ha birtokoljuk a gépkocsit, jelentkezem!

Puszi!
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Karácsony:
Hát a káosz nálunk is nagy!Ráadásul mi vándorolunk Szenteste!
Menni kell anyósomhoz és anyuékhoz is!
Anyósomhoz a sógórnőmék is jönnek!De ünnep jellege nincs az egésznek!Komolyan,olyan eröltetett az egész!Anyósomat nem is érdekli a karácsony (apósomat sem érdekelte soha,de Ő 2 éve meghalt).Csak azért kell menni,mert anyuékhoz megyünk és akkor mi az,hogy hozzá nem!?
Én pár éve kitaláltam egy módszert,hogy ne legyen annyira zavaros a 24-e!Mi 23-án együtt díszítjük a fát és 24-én reggel jön a Jézuska!YÍgy estére eltudunk készülni és én nem ülök a fa alatt mint egy hulla! :) Ráadásul így a gyerekek is tudnak örülni az ajándékoknak,mert nem egyszerre zúdúl rájuk!
Idén pedig megbeszéltük anyuékkal és anyósommal,meg a sógornőmmel is megfogom,hogy felnőtt ajándékozás nincs!!!


Barbamami!
Chrissyyt ismerem az Élet vetélés után topicból!Nagyon járt már Neki ez a boldogság!!! :lol: :lol: :lol: És gyönyörű a babája!

Vera!
Én sajna nem láttam a filmet! :oops: :(
Vendég
 


T....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:54-kor.
Vendég
 



Sziasztok!

Vera:
Én se láttam a filmet sajnos.. :( ,de nagyon jóképű kis krapekod van!!! :D :D

Alziza:
Tündér!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

Mandala:
Na végre! :D :D
Megint emberi időben írtál.. :roll:
Igen,nekem is a fenyőillat az,ami iszonyúan hiányzik,mióta műfenyőnk van!! De egyrészt allergiás vagyok a fenyőtüskékre, másrészt meg.. Hát én mindig lelkibeteg voltam,mikor le kellett szedni a fát,és egy száraz csonk maradt a lepotyogott tüskék után.. :(
Meghát...erre egyszer kellett beruházni,de így minden évben formás kis fánk van..
Viszont már az is eszembe jutott,hogy fenyőágakat kéne rakni egy dobozba,és bevinni..

Jézuska..
Huh,nehéz ügy. Nálunk eddig az "angyalka" hozta az ajándékokat. De kénytelen voltam felvilágosítani a lányom. Ugyanis a volt férjem családjában "a papáéktól" kapta az ajándékokat. Nálunk meg "csak" az angyalka hozott ajándékot,mi nem.. :evil: Hát marha jó.. Olyan nehéz ügy ez a válás utáni gyereknevelés.. Nálunk totál más elvárások vannak.. Sőt.. Az apjáéknál szabadon tombolhat,mi meg a mumusok vagyunk.. :roll:

Ajándékkészítés..
A fűszertartó tök jó ötlet! Pont azt találtam ki anyunak karácsonyra a lombszívó előtt... :D
Ha kell karácsonyi keresztszemes minta....,van egy pár :D :D
Pl törölközőket nagyon szeretek karácsonyra hímezni,mert kis felületen kell hímezni,egyedi,és hasznos is.. Eddig még mindenki örült neki :D

AUTÓ??????????? Milyet vettetek? :D :D :D :D :D Milyen,kényelmes? Szép? (Tipikus nő vagyok a párom szerint.. Mert ilyenkor egy pasi azt kérdezné,hány lóerős,mekkora a nyomaték, mik az extrái...) Hát,legalább nekik is marad kiveséznivaló..


A Vetéléses topicot nem olvastam. Egész éjjel bőgnék.... A 2007-ben szülünk topicra is jött a Chrissyy,onnan ismerem. Hát,ha valakinek tiszta szívemből kívánok minden örömet és boldogságot,ő biztosan az!! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Csőváz csajok!

Látom a sokgyerekes anyukát leginkább este jutnak a géphez!
Én már kezdek kiláballni a megfázásból, már egész emberi a külsőm! Ancsika teljesen meggyógyult. A kicsik meg el sem kapták! Kopp. Kopp!

A fenyő illatot én is szeretem, tavaly hoztunk be fenyőágat, mert a házunk előtt három szép nagy fenyőfa van. Én mű fenyőgirlandot szoktam a lépcső korlátjára tenni, az udvarra, olyan szép. Na meg a kandallót is feldíszítjük, én gyertyamániákus vagyok! Van rengeteg karácsonyi asztaldíszünk.

Mandala, nem felejtettem el, megkeresem a só-liszt gyurma receptjét! Én is szoktam saját készítésű dolgokat ajándékozni. Főleg hímezni szeretek, és a gobelin, hát azt is nagyon imádom! Tavaly megkérdeztem anyósomat, hogy szeretné-e ha hímeznék neki egy szép fehét asztalterítőt? Azt válaszolta, van már neki! :? A férjem nagymamája nagyon szereti, ha ilyen dolgokkal lepem meg. Tavaly előtt, hímeztem neki, egy karácsonyi asztalterítőt, de elfogyott a zökd cérnám és nem tudtam odaadni neki karácsonykor. Mondtam neki, hogy ha megcsinálom elvisszük. Én meg is csináltam január első napjaiban, de úgy eltettem, hogy valamikor a tavasszal került elő, teljesen váratlanul! :oops: Már el is felejtettem!
Alziza: király a kép!
Barbamami, tudom miről beszélsz! Nálunk is így van, hogy a ex férjeméknél teljesen mások a nevelési elvek. Szerencsére az én Ancsikámat már nem lehet rosszirányba befolyásolni. Nálunk az ajándékot a Jézuska hozza, na meg a télapó, de ebben szerepet játszik a kandallónk is. :lol:
Egyszer, még panelben laktunk, Anyósomék vetfek Ancsinak egy zenélő Mikulást. Én kitaláltam, hogy tegyük ki az erkélyre, és indítsuk el, hát akkora öröm volt. Szóltam neki, hogy jöjjön már, mert valami motoszkálást hallok kinntről. Odajött és amikor meglátta, a zenélő Mikulást az ajándékokkkal az erkélyen a hó tetején, még sírva is fakadt! Na azóta már tudja, hogy én voltam az értelmi szerző.

Mandala! Autó? Kép Nekünk már lehet, hogy busz kellene! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kép

Na, mi ez a pangás?

Képzeljétek, Ancsikát a szomszéd kislány anyukája szokta vinni minden reggel kocsival. Én mondtam nekik, hogy megy ő busszal, de ragaszkodtak hozzá, hiszen két házzal laknak arrébb, mint mi. Ma reggel is elindult hozzájuk, de alig két percel később hazajött sírva, hogy éppen az orruk előtt mentek el kocsival, pedig ő kézzel lábbal kalimpált. Háát ez elég gáz. De most tegyem szóvá? Mondjuk fel se hívott, hogy ugyan mi van Ancsival? Na mindegy, már nem ment el az iskolába, mert nem ért volna be busszal. Ezzel el is lőttük az egyik szülői igazolást a nagy semmire. A múltkor meg, már lehet írtam a csajok helloween partyn voltak a suliban, hazaszóltak Helga szüleinek, hogy szeretnének még maradni. Azt mondta a kislány anyukája, hogy majd szól nekem. Szerintetek? Úgy volt, hogy negyed hétre itthon lesz, én meg ülök a buszon, éppen a fősuliból hazajövet, amikor a férjem felhív, hogy tudok-e valamit Ancsiról, mert még mindig nincsen itthon. Na erre én össze-vissza telefonálok, mire nagy nehezen utólértem őket, hogy hol vannak a gyerekek, és akkor derült ki, hogy jaj bocsi, de elfelejtettek szólni!A csaj leült híradót nézni! Hát elöntött a pulykaméreg, az biztos, de most azért tetőzött. De nem gond, mert Ancsi már három éve buszozik, úgyhogy egyedül is tud menni. Eddig is csak ők ragaszkodtak hozzá, hogy viszik, hozzák. Csak azt nem értem, ha felvállalták azt, hogy hurcolásszák az én gyerekemet is, akkor talán csak szólni kéne, ha esetleg nincsen meg a gyerek! Kép
Kép
Na megyek Peti éhes. Már megeszik egy üveg bébiételt. :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Mandala
Na mi van az autóval???

Barbamami
Hát tényleg nem lehet egyszerű dolgod!Több ismerősöm van aki elvált és gyerekük is van!Ezek közül egy van akik meg is beszélik,hogy milyen elvek alapján nevelik a gyereket!Tehát,mondjuk apuka nem tér el attól ahogy anyuka neveli!

Ildi
Érdekes a szomszédod!Kicsit furán van összerakva! :lol:
Vendég
 


Alziza!
Zalcsi nagyon édipofi ezen a képen. Régebben tettél fel egy képet, amikor szemben áll. Nekem azon is nagyon tetszik. Meg ez a cumis kép is nagyon helyes, ami mindig megjelenik. Rád hasonlít? Mert én úgy tudom elképzelni, hogy te biztosan ilyen vagy mint Zalcsi, csak anyuka kivitelbe. Szerintem azért tudlak így elképzelni, mert az ő képét látom mindig a neved alatt. Bocs ha valahol már tettél fel magadról képet, az nem maradt meg bennem, csak ez a cukipofi kisbaba.

Ildi!
Már bocs, de hülye szomszédod van. Szerintem ő tipikus olyan ember, aki csak a szemedbe játsza a szépet, aztán meg...... Gondolom nagyon rendes és jó szomszéd képében akar feltűnni, aztán meg lehet hogy a háta közepére sem kívánja az egészet. Hát ez nagyon undorító. Ha most busszal fog járni Ancsi, akkor meg lehet, hogy az lesz a baja, mert az ilyen hülyéken nem lehet kiigazodni. És persze te érzed magad kellemetlen helyzetbe, mert azt sem tudod, hogy mit tegyél. Szóljál-e, mert esetleg az jár a fejedben, hogy még ő sértődik meg. Hát tényleg hülye helyzet.
Holnap iskola? Akkor jó tanulást!!!!!! Van már tanulnivalód? Beadandó, vagy valami konkrét a vizsgákról, zh-król?

Kép
tulipán75
 
 


Kép Na kezdek lehiggadni, ugyanis most jött át a szomszéd kislány, hozta a leckét. De akkor is....... :roll:

Tulipán, holnap nem kell mennem suliba, most egy hosszabb szünet lesz, majd csak nov 9-én kell legközelebb menni. :lol:
A beadanadókat folyamatosan gyártom, sokat kell festeni és egyebek, de én nagyon élvezem!

Ma elviszem Ancsikát táncházba, Kép ott beszélek a prímással, hogy foglalkozzon már velem egy kicsit zeneileg. Ő tanított anno hegedülni, csak aztán kismami lett, így abba maradt.....bár ha belegondolok, lehet, hogy nem lettem volna egy Illényi Katica. Kép

Mandala: délelőtt só-liszt gyurmáztunk, de csak a netről vettem le a receptúrát, mert nem találtam a saját könyvecskémet.....olyan is lett. Már gyanús volt, hogy olyan lágy, de sebaj, csak csináltuk tovább. Petinek egy láblenyomatot próbáltunk csinálni, mert a kézlenyomata nem éppen sikerült, mert bele akart markolni. Imikének meg egy kézlenyomatot próbáltunk, de a sütőben meg felpuffadt, és egész amorf, kivehetetlen lett az egész. Csináltunk sziveket, meg kört, hogy majd dekopázsolunk rá, de azok meg olyan feketék lettek, még jó, hogy nem színeztük a lisztet. :x Kép

Imike meg nemrég aludt el, na de ez nem is lenne akkora szenzáció, csak a "hogyan"-on van most a hangsúly. Csináltam neki virslit, vagyis sütöttem neki, mert megéhezett. Elétettem, hogy majd eszi egyedül, én meg nézegettem a tanulnivalómat. Már kezdett gyanússá válni, hogy olyan csendben van. Eszegetett, de nagyon lassan, mondtam neki, hogy majd anya segít. Elkezdtem adni a szájába a falatot, de akkor már nagyokat pislantott. Mondtam is neki, hogy el ne aludjon, vagy csak viccel? Azt mondta, hogy csak viccel, de fél perc múlva már aludt. Annyira aranyos volt! Kép

Na megyek öltözni. Kép Kép Majd jót riszálok!
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Ildi:
Teljesen egyetértek Tulipán véleményével a szomszédod ügyében.. :?
Nálunk tulajdonképpen nem az apjával van a gond,hanem a szüleivel. Azt hiszem,valahogy így akarnak bosszulni,amiért elváltam a fiuktól. Hát,erről Napsugár abszolút nem tehet.. :!: :!:
Én is gyertyamániákus vagyok!!!!!!!! :D :D :D :D (De idén azt hiszem,Peti miatt nem élem ki magam :( :( )

Mandala: :?: :?:

Só-liszt-gyurma..
Nagyon sokféleképpen lehet csinálni,nekem egy tökegyszerű receptem van.. 1/3 só,2/3 liszt,+picike olaj,hogy fényesebb legyen, + víz,annyi,amennyivel könnyen formázható tésztát lehet gyúrni. Én bögrével szoktam mérni,úgy elég könnyű. Ha pl. 1 bögre sót veszünk alapul,akkor 2 bögre liszt kell,és nem egészen egy bögre víz. (Ja,és a só FINOM só legyen,mert a durva szemcséssel nem jó formázni).
Lehet anyagában is színezni,akkor bele kell gyúrni temperát. Így pl. kis gyöngyöcskéket lehet készíteni különböző színben..

Az nagyon fontos,hogy lehetőleg vékony legyen a kész mű,pl.2-3 cm átmérőjű gömböcök nem tudnak kiszáradni.Max csak úgy,hogy behorpadnak,ahogy száradnak..,szóval nem lesz szép..
Ezeket anno utólag festettem,és belakkoztam.
(Ildi,valamelyik tervezet-füzetben megvan hozzá a tervezet,nagycsoporosoknak készült :D :D :D :D )
Kép

Ha valaki tudja használni valamire :roll: ,felteszek pár képet.., ajándékötletnek.. :oops: :oops:

Kávésüvegből tárolóedény
Kép

Hóembertorta,ha nincs idő golyócskákat gyártani.. (Ez Napsugár 2 éves tortája..,de egyszer anyósomékhoz ilyet vittünk karácsonykor. Gyorsan varrtam sapkát,sálat, aranyos lett vele)
Kép

Kartondobozból és újságpapírból tapétaragasztóval készült óra
Kép

Gyereksereggel készíthető hóesés ablakdísz vattából és cérnából
Kép

Na,már itt sem vagyok... :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami, na akkor ezért nem sikerült az én gyurmám, mert nem ilyen arányokban voltak az alapanyagok! :roll: :evil:

Na tegnap kiderült, hogy átcsöngetett a kislány, de látta, hogy le vannak engedve a redőnyök, így hazament. Az igazság az, hogy az a sz@r vezetéknélküli csengők lemerült, így nem halljuk, vagyis nem szól! De ennek fényében, hogy azt hitték nem vagyunk otthon, pedig akkor a redőnyök nem lennének leengedve, meg is pusznyulhatnánk. Én tuti, hogy felhívtam volna őket, hogyha látom le vannak engedve a redőnyök, és nem jön ki senki. Vagy az is lehet, hogy elaludtunk, vagy nem? Vagy csak én vagyok ilyen paranoiás? Szóval szerintem a kislány nem is gondolt semmi rosszra, az anyjának meg eszébe se jutnak ilyen dolgok. Ennyi. Ma nem hagyták itthon.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Na, itt vagyok, csak megettem a macskát, mert szegénynek is én vagyok az anyja. Olyan édi, szerintem tényleg annak is tekint. Alig birok elszakadni tőle, nagyon igényelné, hogy foglalkozzak vele. De hát itt vannak nekem a saját kicsinyeim is!

Barbamami, igaza volt Mandalának, vagy Alzizának, már nem is tudom ki írta :oops: , hogy tök jó páros lennénk, mint óvónénik! Nagyon klassz dolgokat művelsz!

Tök jó volt a táncház, jól le is izzadtam! Meglengettettem a hájamat. 8) Kép Hú, már milyen régen nem táncoltam, de nagyon éveztem, szegény Ancsika már nem annyira, neki még nagyon új ez az egész! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Barbamami!
Hát a múltkor ugye én vetettem fel,hogy tegyünk fel magunkról képet!De aztán azt hiszem Gabin kívűl senki nem tett fel! :roll: (Aki azóta eltűnt! :roll: Hol vagy GABI?)
Többek között én sem!Ennek az az oka,hogy még mindíg a tesóm gépét használom és ezen nincs rólam kép!Egyet találtam de ezen még terhes vagyok!Hát jobb híján ezt tezsem most fel,ztán majd ha a saját gépemhez jutok próbálok keresni!(Bár elég sz@ar! képek készülnek rólam!


A TI képeitek,hol vannak csajok?????
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:55-kor.
Vendég
 


Ja!
Barbamami!
Ügyi vagy!
Én is szoktam kreatívkodni,csak mostanában nincs időm!Na majd ha hazamegyünk!
Én pl.mesefigurákat szoktam festeni.A régi gyerekszobában is volt a falon!
Aztán a barátnőm nappalijába én csináltam a képeket termésekből!
Imádok adventi koszorút is gyártani :lol:

A hóember pontosan hogy készül?
Leírod?
köszi!

Ildi!Biztos jó dolog ez a táncház!
Én már tornázni szeretnék eljárni!Itt közel hozzánk van egy nagyon jó terem!Mielőtt terhes lettem oda jártam!Torna és utána sauna!Nagyon jó!
Csak most nem igen van rá időm!Este lenne,de addigra örülök ha élek! :roll:
Vendég
 


Alziza:

Wow,faliképeket csinálsz? Ügyes vagy!! Pont kérdezni akartam valakit,MIVEL FESTESZ a falra? Odáig már kitaláltam,hogy veszek vizes alapú falfestéket. De mivel színezed?? Hobby festékkel? Vagy lehet kapni külön színezőt? :?: Hát ebben nagyon nem vagyok otthon.. Pedig már kitaláltam,hogy a fiúszoba falára ódon téglákat akarok valahogy varázsolni foltokban,mert valami lovagos... hangulatú,"pókhálós",denevéres szobát szeretnék kreálni :D :D

Nagyon helyes csajszi vagy! Na,most komolyan! A hajadban jól látom,hogy több színű melír van?? Ez nagyon tetszik!! Lassan nekem is mennem kell megint melíroztatni,lehet,hogy ki kéne próbálnom.. (Lehet,hogy kinyomtatom a fényképedet,és odaállítok vele a fodrászomhoz! :D :D )

A hóember a klasszikus kókuszgombóc tésztájából készült. (Darált háztartási keksz,kókusz,kakaópor,cukor,van,aki lekvárral,vagy mézzel gyúrja össze,én gyümölcslevet is szoktam beletenni, és hát egy kis marcipánmassza se rontja el :roll: :roll: :D ).
Nem volt se időm,se energiám gombóckákat gyártani,hát ez lett belőle..

Én raktam fel képet még szeptember elején,a tanévnyitókor készülteket.. Utálom,ha fényképeznek.. :roll:
Ha lesz nagyjából normális.....,majd rakok fel... :roll: :oops: :oops:
Ez esküvős..,nem sokat változtam,csak híztam pár kilót :roll:
Kép

Bebi?? Vera??Gerika?????? Mandala??
(Bocsánat,ha kihagytam valakit... :oops: )

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Alziza: Zalcsi, mint egy igazi szicíliai! :)

Ma rémségek kicsiny boltjában jártam... vettem néhány fényképet magamról... :)
Itt még kinéztem valahogy... csakk időközben elrontott a férjem... :)

Kép
Kép

És manapság... így elrontva... :cry:
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Jajjjjj!!! Lefoglalóztuk az autót! Hippijééééééé!!!!

Dobok fotót... így néz ki:

Kép

Kép

Úgy indultam, hogy mindegy csak piros ne legyen... és milyen lett? Na, milyen? Naná, hogy piros... mondjuk jó, nem az az igazán piros, inkább metál bordó... de akkoris!!!!! Nem vót másmilyen, csak kék... de az meg olyan semmilyen volt... :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


barbamami írta:Viszont már az is eszembe jutott,hogy fenyőágakat kéne rakni egy dobozba,és bevinni..

Én is így gondoltam egyszer... aztán a gyerekek széthordták a fenyőágakat a lakás száz pontjára... még májusban is találtam fenyőtüskéket.... :evil:


barbamami írta:Ha kell karácsonyi keresztszemes minta....,van egy pár :D :D
Pl törölközőket nagyon szeretek karácsonyra hímezni,mert kis felületen kell hímezni,egyedi,és hasznos is.. Eddig még mindenki örült neki :D


Jó, de ahhoz tudnom kéne mifán terem a keresztszemes.... :oops:


barbamami írta:AUTÓ??????????? Milyet vettetek? :D :D :D :D :D Milyen,kényelmes? Szép? (Tipikus nő vagyok a párom szerint.. Mert ilyenkor egy pasi azt kérdezné,hány lóerős,mekkora a nyomaték, mik az extrái...) Hát,legalább nekik is marad kiveséznivaló..

Nem akarom mondani, hogy én is így vagyok ezzel... :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Ildi: a szomszéd asszonykát lehet hanyagolnám egy kicsit... de mondjuk tuti megkérdezném, hogy mégis mi történt? Ha nem számítok rá akkor oksi, de ha megígéri ne tegye már ezt! Inkább nem illetem jelzőkkel.... :evil:

De jóó táncizni voltál? Lehet, hogy nekem is kéne... bár engem táncoltat itt három pasi... :lol:

Alziza: nagyon helyes vagy! Istenem... mindig ilyen kismami szerettem volna lenni... ehhelyett egy tehén lettem... :oops: Hát, nem igen tesz jót az embernek, ha 5 terhességet kénytelen végig feküdni... innen van az előző mondatom... tudjátok, az, hogy apa elrontott.... ja.... 30 kiló rontás van rajtam.... :oops: :cry:

Barbamami: Neked aztán nem kell szégyenkezned! Annyira szép vagy a fotókon! A múltkor amit feltettél azon is nagyon helyes vagy! Nem is értem hogy miről beszélsz, de most komolyan!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Na megyek lányok, mert már fél egy is elmúlt... a cicim meg szétdurran... keltem a lányt, mert nincs kedvem fejni.. így meg nem bírok aludni!
Szép jó éjszakát mindenkinek! Álmodjatok angyalkákkal! :) Hm... ezt mondom mindig a gyerekeknek! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala, na de komolyan nem megérte? Én is mindig azt gondoltam, hogy lehetek vékonyabb kismami is, de sosem sikerült. Mondjuk nem is vagyok azért anorexiás alkat, de mindig sikerült kb. vagy 10-13 kg-al nagyobbnak lennem a terhesség végén. És hát a szülés után sem olvadt le sajnos. Egyedül akkor voltam olyan alkatú, mint lánykoromban, amikor Ancsika három éves lett, mert akkor váltunk. De azt nem kívánom senkinek, hogy azért fogyjon le. :roll:
A kocsitok szupi lesz, tegnap, vagy ma láttam egy reklámot a dacia logan-ról, nekem is tetszik. Az árát meg lehet kérdezni?
Olyan szépek vagytok ám, az a fekete-fehér kép mikor készült?
Jó nagy konyhátok van, nekünk is, csak pont a közepén van az ajtó és így olyan rossz az elrendezése. :(

Ancsikáék sulijában szerveznek egy londoni utat a tavaszra. Szegény lehervadt, amikor megmonduk, hogy nem mehet mert nincsen 99 500 Ft-unk. :? Kíváncsi vagyok, hogy mennyien mennek. Akkor sem lenne rá pénzünk, ha egyedüli gyerek lenne.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: