Új privát üzeneted érkezett!

Ági!

Köszönöm, ment a válasz! :)

Lilka
lilka
 
 


Ági!
A 2 nap antibiotikumból végül 5+2 lett. Az történt ugyanis, hogy Doki javaslatára 5 napig adtuk neki, aztán majdnem egy nap kimaradt, mikor beszéltem a gyermekorvossal teljesen más miatt, és rákérdezett, hogy szedi-e még az antibiotikumot. Végül kiderült, hogy ő 7 napot mondott, csak a férjem értette félre valószínűleg :cry:
Így mondta, hogy akkor még adjam két napig, nem gond, hogy kimaradt 3 adag (naponta 4x kapott).
Remélem, így most már tényleg nem lesz semmi gond.
bobsza
 
 


Bobsza: Szerintem így most már minden rendben lesz :wink:
lamme
 
 

 
 

Bobsza,
7 nap antibiotikus kezelés elég. Azt , hogy korábban ki mit mondott ti tudjátok..... ( én olyasmire emlékszem az írásokból, hogy nem kell adni, majd 5 nap helyett 2 napig...)
Üdv,
Doki
lilka
 
 


kedves Lamme,
Ha szüléskor a babáról vett tenyésztés negatív, az antibiotikum korábban, kb 5 nap után elhagyható. A tenyésztés sem lesz meg sokkal előbb.

Elméletben ebben az esetben a baba nem fertőződött.
Így a szülés alatti fertőződés nagyjából kizárható.
Persze mindig lehet ál negatív tenyésztés.
üdv:
Doki
lilka
 
 


Doki: Köszi, hogy válaszoltál. Sajnos akkor tényleg nem lehet megnyugodni, ezt végig kell élni a harmadik gyerkőcnél is :(
lamme
 
 


Kedves Hastáncos és Mindenki,

Az ellátási forma az aktuális szülészet- nőgyógyászat tankönyvben nincs pontosan leírva.
De
léteznek irányelvek:
Leginkább a www.GBSS.org honlapot ajánlanám, mely jól összefoglalja ezeket az elveket.

A gyermeknél észlelt fertőzés az, ami egy életre szólóan kötelező antibiotikum adást jelent az anya következi szüléseinél.

Ha a terhesség alatt volt streptococcus hordozás, de a szüléskor nem, a babánál nem volt tünet, a következő tehességet esetleg megítélhetik az előző terhességtől függetlenül.

Ami szerintem feltétlenül fontos, hogy a hordozást, vagy annak lehetőségét ilyenkor is figyelembe kell venni a kockázatelemzés során, és a megfelelő tenyésztést és esetlegesen szükséges kezeléseket el kell végezni.

A döntéshozók felelőssége nagy, hiszen mint minden, az antibiotikum kezelés is pénzbe kerül, (3-5000 Ft alkalmanként). Így van aki azt gondolja, hogy olcsóbb, ha nem végeznek tenyésztést és nem adnak antibiotikumot. Persze 1 beteg élethoszig tartó gondozása sokkal többe kerül mint 1000 kezelés, de az már szülők feladata, nem a döntéshozók gondja. Persze az oktatás ami kötelezően állami feladat sincs ma megoldva sérülteknek állami erőforrásból.

Részemről inkább választanék egy felesleges antibiotikum kezelést, mint egy egész életében beteggé tett gyermek lelki terhét.
Mindenkinek üdv:
Doki
lilka
 
 


Lilka, Doki, köszönjük a részletes válaszokat!!

Bobsza, örülök, hogy jól vagytok, és mostmár minden rendben lesz! :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Lamme, azért ha legközelebb már vesznek tenyésztésre mintát a babádtól, esetleg kap az eremény megérkezéséig antibiotikumot, azért nyugodtabb lehetsz majd, mint most voltál.

Te kérdezted, ugye, még nem várunk kisbabát. Tervezzük, de majd kicsit később. :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok,

csak azért jottem, h Ági Zitájának nagyon boldog névnapot kívánjak. :D

/Már ha tegnap tartotta./

jaya
jaya
Budapest
 
 


Sziasztok!

Doki: Köszi az összefoglalást!

Ági: Igen, én kérdeztem a kistesót :) Boldog névnapot kívánok én is Zitának :) Igen, igazad van, az a néhány napos antibiotikum egy kicsit azért megnyugtatóbb a semminél.
lamme
 
 


Jaya, Lamme! Köszönjük szépen a köszöntést, nagyon jólesett és meglepett :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy megtaláltalak Benneteket!

Kérlek segítsetek az alábbiakban:
Jelenleg 21 hetet betöltött kismama vagyok. (21+4)
A terhességem januárban lázzal (37,5) és erős köhögéssel kezdődött, de semmiféle kezelést nem adtak az állapotom miatt. Húsvét után, akkor már teljesen kivoltam az állandó köhögéstől, a lázam januárban 1 hét alatt elmúlt, gégészhez mentem, aki torokváladékot vette le és streptococcus constellatus tenyészett ki benne. Ekkor ismét semmilyen gyógyszert nem adtak, mert jelenleg nincs lázam. ( Megjegyzem egyetlenegyszer volt 37,7 fokos lázam, akkor kétoldali vesemedencegyulladással és 5+++++-es vizelettel infúzióval 2 hétig feküdtem kórházban, az ált iskolában minden évben felolvasták a nevemet, mert soha egyetlenegy napot sem hiányoztam!!!) Tehát nem vagyok egy lázas típus.
Hiába minden érvem, senki semmit sem mert adni. Beleértve gégészt, háziorvost, nőgyógyászt) A 19 hetes genetikai UH vizsgálaton is egyfolytában köhögtem, említettem a fertőzést is és habár az UH-nál mindent rendben találtak az AFP-m (valószínűleg korán lett levéve) 0,8 Mom lett, kaptam beutalót genetikai tanácsadásra. Az UH-t végző orvos teljesen kiakadt, hogy még nem vettek tőlem hüvelykenetet. Aznap hívtam az orvosomat, aki végül levette. Streptococcus agalactiae-t találtak, gomba nincs.
Ott a genetikán eléggé rámijesztett a tanácsadó és már másnap magzatvízvételen is voltam, illetve holnap megyek TORCH vérvételre is.
Tegnap végül hozzájutottam antibiotikumhoz, sikerült.
Aktil Duo 1000 mg-ost kaptam, amire rá van írva, hogy csak indokolt esetben szedhető a terhesség alatt és ez főként, ahogy olvasom a leírásán amoxicillint tartalmaz és ez meg nincs is felsorolva a hatékony antibiotikumok között. Egyet tegnap este bevettem már, de erősen gondolkozok a további szedésén.
Ezzel egyidejűleg kaptam Klion hüvelytablettát is, de az meg nem a gombára van, ami nekem nincs???

Semmire nem vagyok érzékeny és nyugodtabb lennék, ha valamilyen kevésbé ártalmas kezelést kapnék már végre és elmúlna a köhögésem, mert rettentő fárasztó.

A háziorvosommal megtudom beszélni, elvinném neki a két eredményt a streptococcusokról, hogy írjon fel mást és akkor azt szedném.
Tudnátok tanácsot adni???


Köszönettel:
Krisztina
szikra1
 
 


Szia Kriszta!

Doki sajnos nincs gép közelben, de ma este talán már sikerül elolvasnia az üzenetedet.

Sajnos pontos választ én nem tudok adni a felmerült kérdésekre, de amint lehet jelentkezünk. Addig is folytasd az antibiotikum szedését!

Lilka

Tarts még ki egy kicsit, hamarosan jövünk!
lilka
 
 


Köszönöm Lilka!

A gyógyszereket szedem, az Aktil Duoból (1000 mg) 2x1-et és a Klion tablettát is használom esténként.

Felhívtam a régi nőgyógyászomat, aki azt mondta, hogy nincs mitől tartanom nem árt a gyereknek, szedjem a gyógyszert, mert ezt a makacs fertőzést ki kell kezelni.

Szerintetek sem ártanak a babának ezek a gyógyszerek?

A kislány úgy érzem egyenlőre jól van, bírja az adagokat és egyre többet mocorog :)))

Üdvözlettel:
Krisztina
szikra1
 
 


Kedves Krisztina,

Az Aktil Duo nem okoz bajt a babának, a streptococcus agalatiaera viszont hat. Szerintem nyugodtan szedd be. Ha hasmenés, vagy más panasz jelentkezne, akkor meg kell fontolni az abbahagyását, de a babának akkor sem árt. A Klion tablettát terhesség alatt fertőzés vagy annak gyanúja esetén sokszor adják. Nem tudom, hogy esetleg gombafertőzésre utaló jel volt-e vizsgálatnál. Mindenesetre ez sem árt a babának.

Ami fontos, hogy a tenyésztést majd szülés előtt mindenképpen MEG KELL ISMÉTELNI, vagy a szülés során a baba füléből torkából TENYÉSZTÉST kell végezni. Vagy ez vagy az. NINCS KIVÉTEL. Előre beszéldd meg az orvosoddal, hogy így szeretnéd.
Minden jót. :D
Üdv:
Doki
lilka
 
 


Kedves Doki!

Nagyon köszönöm a választ!
Így fogok tenni. :)

Üdvözlettel:
Krisztina
szikra1
 
 


Sziasztok!

Lili tegnap volt 3 hónapos! :o)
Csak eltelt vhogy ez az időszak.

Remélem, most már nem lesz semmi gond, legalábbis emiatt nem.

Köszönök Nektek minden segítséget!

Azért még maradok. :o)

sziasztok,

Judit
jaya
Budapest
 
 


Szia Judit!!!

:D Hip-hip-hurrááááá!!!!!

Sok puszi Nektek!

Lilka :lol:
lilka
 
 


Sziasztok!
Eltelt végre a 3 hónap. Volt néhány pillanat, amikor különösen örültem, hogy kapott végül antibiotikumot, egyszer egész éjjel egy percet sem aludt, pedig már egy hónapja rendszeresen átaludta az éjszakákat, és volt néhány alkalommal, mikor nappal is 2x5-6 órát aludt egyhuzamban. Mindannyiszor eszembe jutott, hogy ha nem kapott volna, valószínű az ügyeleten kötünk ki, mivel amúgy is túlaggódós vagyok.

Doki! Igen, jól emlékszel, a gyermekorvosunk először nem akart felírni antibiotikumot, majd többszöri kérésünkre, és más orvosokkal való konzultálás után adott, férjem szerint 2 napot mondott 5 helyett, később viszont 7 napot. Lehet a férjem értette félre, v. később gondolta meg magát, nem tudom.

"Doki javaslatára 5 napig adtuk neki" szöveg Lilka-Dokira vonatkozott, nem a gyermekorvosra :D

Köszönet mégegyszer minden infóért!

Bobsza
bobsza
 
 


Jaya, Bobsza: Nagyon örülök, hogy egészségesen túljutottatok a "kritikus" első három hónapon!!!! Továbbra is jó egészséget kívánok a babáknak!!!!
lamme
 
 


Sziasztok!

Bobsza, nagyon örülünk, hogy minden rendben van! :D

Lányok!

Nagyon köszönjük, hogy visszajeleztek! Ez megnyugtató számunkra!!! :)

Lilka és Doki
lilka
 
 


Sziasztok!

Évek óta rendszeresen kitenyészik nálam a kezelések ellenére a hüvelyváladékból Streptococcus. Koraterhességben okozhat ez gondot, vagy inkább a végén? (most 12 hetes terhes vagyok...)-

Köszönöm szépen!

Edede
edede
 
 


Szia Edede!

Sajnos ez a fertőzés méhen belül is okozhat problémát a terhességben, mivel átjuthat a magzatburkon. :(

Lilka
lilka
 
 


Köszönöm a választ!

Van, akinek csak a végén szűrik ki, nem? ...ha vizsgálják. Sokszor okoz gondot? Nekem az előző terhesség végén derült ki.
Mindenesetre holnap intézkedem a dokinál...

Edede
edede
 
 


Edede: Relatíve kicsi az esély, hogy a baba fertőződik. DE!!! Ha tudunk az anya strepto hordozó állapotáról, akkor nem szabad szemet hunyni, és azzal hitegetni magunkat, hogy kicsi az esély a baba fertőzésére!!!! A legkisebb esély is sok, ha belegondolunk, hogy mekkora veszélyt jelent a babára nézve!!! Ha van időd, akkor mindenképpen olvasd át ezt a topikot, Lilka és Doki nagyon sok hasznos információt leírt, sok-sok linket feltettek, hogy még jobban tájékozottak legyünk a témában!!! Remélem minden rendben lesz nálad, és a babánál is :wink: Melyik kórházban fogsz szülni? Ha nem titok :)
lamme
 
 


Sziasztok!
Nagyon hasznos ez a fórum, örülök, hogy létrehoztátok!

Rólunk: 35 hetes voltam, amikor levették a hüvelyváladékot, és nemrég kaptam meg az eredményt arról, hogy Strepto + vagyok. Az orvosom azt mondta, amint beérünk a kh-ba, rögtön mondjam (sőt, ő több helyre fel is írta a kiskönyvembe+felhívta a választott szülésznőmet is, hogy tudjon róla). Tehát érkezéskor rögötn kapok antibiotikumot vénásan, majd 4 óra múlva még egyet. Ezentúl nincs vele teendőnk, mert ahogy kivettem a szavaiból, úgy látom, itt az a gyakorlat, hogy ez esetben (ha az anya vajúdás alatt 2X 4 óra eltéréssel megkapta az antib-t) a baba nem kap automatikusan gyógyszert.
Kérdésem felétek: ha a babától vesznek torok-fül-orrváladék mintát, és 1 nap múlva megjön az eredmény, nem elég akkor, az 1 napos babát elkezdeni kezelni, ha poz. az erdmény? Úgy vettem észre, sok helyen rögtön elkezdik kezelni még az erdmény megjötte előtt. Az az 1 nap ennyire domináns, amég nem kap antib-t, és esetleg pozitív?

Véda
Vendég
 


Szia Véda!

Sajnos konkrét választ nem tudok adni, de ha abból indulok ki, hogy nekem mit mondott mindkét kórházi gyerekorvos, akivel beszéltem, akkor már első nap kéne a babának az antibiotikum. Szóval azt mondták, hogy az első 24 óra a legveszélyesebb a fertőzés kialakulása szempontjából, így elég az első nap fokozott megfigyelése. Szerintük, ha az gond nélkül eltelt, akkor meg lehet nyugodni...... Most már tudom, hogy utóbbiban nem volt igazuk (hiszen kb. az első három hónap a veszélyes időszak), de sajnos akkor még nem tudtam elolvasni ezt a topikot, hittem nekik .... Hogy az első állításuk igaz-e, nem tudom, talán Lilka és/vagy Doki hamarosan jönnek és megírják a tutit :D
lamme
 
 


Szia Véda,

Az anyának vajúdás alatt adott antibiotikum megfelelő választás, mert a baba születéskori fertőzésének esélyét erősen lecsökkenti.
Ha az antibiotikum adása azanyának megfelelő időben történt, nem kötelező a babának antibiotikumot adni, lehet várni a tenyésztés eredményéig, vagy hogy lesznek-e tünetek.
A tenyésztés eredménye inkább 2-3 nap múlva lesz csak meg, de ha szakértelemmel bíró orvosok figyelik a babát tenyésztés nélkül is észreveszik ha baj van.
A lényeg, hogy javasolnak megfelelő ellátást és figyelik a babát.
Egy nagy számú szülés kapcsán értékelt amerikai vizsgálat szerint a minden anyának adott antibiotikum kezelés hatékonyabb, mint a tenyésztés alapján csak babának adott antibiotikum. Így ez az ellátási forma megfelelő figyelem mellett: jó.

Minden jót, üdv: Doki
lilka
 
 


sziasztok!
Ma a 24 héten levett hüvelykenet eredményét megkaptam és sajnos pozitív a strepto az orvos antibiotikumot rendelt 4x1 amocicillint.
az első babámnál semmi ilyen gond nem volt most olyan selejtesnek érzem magam kérlek adjatok tanácsot mire figyeljek oda majd mert sajnos a szülészet bezár mire megszülnék íyg most az utolsó hetekben kell kórházat és orvost válltanom.
Az első babám császáros volt.
Így nem lesz már fogadott orvosom a szülésznők meg nem vállalnak mert császár után szerintük úgy is császsár lesz!
most nagyon el vagyok keseredve és rettegek hogy betegek lehetünk.
most már 32 hetes vagyok!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Lilka/Doki :P és Lamme :P
Köszönöm a gyors, és megnyugtató válaszokat! Az biztos, hogy sietünk a kh-ba, ha megindult a vajúdás! Remélem, minden rendben lesz!
Jelentkezem szülés után!

Véda
Vendég
 


Szia Betti!

A gyógyszert vedd be! A könyvedre írd rá NAGY PIROS[color=red][/color] betűkkel, hogy Strepto B + . Így bárki kezei közé kerültök, tudni fogja mit kell tennie. Bármelyik másik kórházba kerülsz mindenkivel közöld h., kitenyészett a kórokozó és beszélj a kórház gyermekorvosával is.

Ebben a topikban picit olvass vissza és sok hasznos tanácsot találsz majd. Ha császáros leszel, az némi rizikót csökkent a baba fertőződésével kapcsolatban, mert nem kell átmennie a hüvelyen.

Lilka
lilka
 
 


Sziasztok Lilka, Doki és Minden Kedves Hozzászóló!

Én is kimondhatatlanul örülök, hogy rátok találtam!
Doki és Lilka, Nektek különösen hálás vagyok az önfeláldozó segítő munkátokért, a rengeteg tanácsért, amit ebben a 15 oldalnyi hozzászólásban olvastam.

Első terhességem 35. hetében járok és tegnap (júl. 7.-én) hívtak fel a dokim rendelőjéből, hogy a múlt szerdán levett hüvelykenet tenyésztése pozitív lett Strep B-re. Rögtön a telefonhívás után indultam a rendelőbe a leletért és az Unasyn (375g) receptért. A dokimmal még a múlt héten a kenetvételkor úgy váltunk el egymástól, hogy ha esetleg + lesz az eredmény, akkor szedjem be a felírt antibiotikumot és a kúra után újra lesz tenyésztés.
Az előzményekről annyit, hogy nekem semmilyen tünetem nem volt, sem folyás, sem semmi egyéb. A dokim rutinból szűr. Plusz a 30. heti vizsgálaton megállapította, hogy bár a méhszáj zárt, a baba feje nem akart "felúszni" még akkor sem amikor a doki egy kicsit meglökdöste. Azt mondta, hogy ez a jelenség egy kicsit korai a terhesség 30. hetében, ezért a biztonság kedvéért KLION hüvelytablettát írt fel, amit 10 napig használtam. Kérte, hogyha gyakoribb vagy erősebb haskeményedést észlelnék, azonnal hívjam. De semmi ilyesmi nem volt. Kontroll a múlt héten (34.) volt, amikor is a mintát mikroszkóp alatt megnézte és azt mondta, hogy bár hosszabbak a tejsav baktériumok és kevesebb a mákszem is (ami azt jelenti, hogy javult a helyzet), a hüvelyflórám még így sem tökéletes (nem tartja a savasságát).

Amikor megtudtam, hogy pozitív vagyok még nem sejtettem, hogy milyen komoly dolog ez. Aztán rátaláltunk férjemmel még tegnap délután erre a fórumra és végigolvastuk a hozzászólásokat. Először nagyon megrémültem főleg Lilka és Doki esete miatt, de aztán a sok kérdésre adott részletes és alapos válasz alapján kezdtem megnyugodni, hogy van megoldás.
Most azt kell megtudnom, hogy a dokim pontosan hogy áll a dologhoz, illetve, hogy a kórház ahol szülni fogok (Szt. Imre - Tétényi út) milyen protokollt alkalmaz, no meg persze valahogy a kórházi gyerekorvossal is kéne konzultálnom, hogy vajon automatikusan adnak-e majd antibiotikumot a kisfiunknak. Mindezt persze csak azért írhatom már ilyen meggyőződéssel, mert Ti segítettetek a sok-sok hozzászólással és most már nem érzem magam teljesen tudatlannak és kiszolgáltatottnak. KÖSZÖNÖM!

A kérdésem az lenne, hogy mennyi az esélye, hogy már most a szülés előtt megfertőzöm a kisfiamat (hogy "felszáll" a fertőzés), illetve, hogy ez milyen károsodást okozhat neki. Van bármilyen - babát nem károsító - módja annak, hogy kiderítsék, hogy fertőzött-e már, és ha igen, lehet-e méhen belül kezelni? Vagy csak a születése után alakulhat ki nála a betegség?
Előre is nagyon köszönöm a válaszotokat!
A hamarosan érkező Dani édesanyja,

szilvil
szilvil
 
 


Szia Szilvi!

A jó hír az, hogy a méhen belül fertőződött babánál nem alakul ki maradandó károsodás, mert az anya szervezete termel ellenanyagot mely a magztahoz is eljut. Születés után pedig strepto + anyánál, amint korábban már leírtuk, kell eljárni és elsősorban a babát kell figyelni és kezelni!!!

Az sem törvényszerű, hogy strepto + anyánál a gyermek fertőzött és/vagy beteg legyen! Pláne nem törvényszerű, hogy maradandó károsodása legyen.

Most a legfontosabb, hogy megnyugodj :D és nagyon vigyázz Danira, majd ha kibújik! A gyerekorvos biztosan végez majd nála tenyésztést születés után és ad neki antibiotikumot megelőzésre. Beszélj vele! Ő biztosan megnyugtat majd!

Sok tejecskét és boldog szülést kívánok!
Danit helyettem is puszild majd meg! :lol:

Lilka
lilka
 
 


Szia Szilvi!

Amit Lilka leveléhez hozzátennék, hogy pozitív Streptococcus agalatiae tenyésztési eredmény esetén a szülés előtt-alatt az anyának kell adni antibiotius kezelést, és a baba füléről orrából vagy torkából kell tenyésztés. Ezt persze korábban már többször leírtuk, de én szeretem minden esetben kihangsúlyozni.
Üdv és minden jót:
Doki
lilka
 
 


Kedves Lilka és Doki!

Köszönöm a megnyugtató és kedves sorokat! Olyan jó tudni, hogy a méhen belüli fertőzés nem jár maradandó károsodással. Csütörtökön meg fogom tudni beszélni a szülészorvosommal és a szülésznőmmel, hogy az esetemben hogyan fog zajlani a szülés. Majd leírom a fejleményeket.
Köszönöm a bíztatást és a segítségeteket!
Majd küldök képet Daniról, ha már kibújt.

Szilvi

szilvil
szilvil
 
 


Kedves Zsuzsa és Doki!

Ismét tanácsot szeretnék kérni!
A napokban eldőlt, hogy szeretnénk még egy babát.
Nőgyógyászom ugyan az lesz ,mint akinél Bencét szültem.
Javasoltok valamit mielőtt kismama lennék?
Köszönöm szerintem mindannyiunk nevében,hogy ennyi éven keresztül segítitek a kismamákat!

puszi Zsuzsa&Bence
b.zsuzsa
 
 


Szia Zsuzsa :D !

Örülünk, hogy jól vagytok!

Bár mi nem csináltunk tenyésztést a 2. és 3. gyermek előtt, én mégis azt javasolom (kíváncsiságból) megnézetném a vizeletemet (tenyésztés). Ehhez nem feltétlenül kell a nőgyógyász, elég a körzeti doki beutalója is.

A terhességek alatt úgy jártunk el, hogy bár tenyésztést nem végeztünk, úgy tekintettük, hogy jelen van a baktérium és az 5. hónaptól havonta 1 hétig antibiotikumot szedtem. Szülésnél szintén, utána pedig a gyerkőcöket megfigyelték és kezelték.

HAJRÁ!!! :D

Zsuzsa
lilka
 
 


Kedves Doki és Lilka!

37. hetes kismama vagyok, és sikerült végig olvasnom ezt a topicot, így igen sok kérdésemre választ is kaptam már. A Szent Imre kórházban fogok szülni, ahol tudom, hogy antibiotikumot fogok kapni a szülés alatt. Azt még meg kell kérdeznem, hogy a babát vizsgáláják e automatikusan, illetve kapni fog e antibiotikumot.

Láttam korábbi hozzászólásban, hogy a grapefruitmag olaj jó lehet arra, hogy ennek a bacinak a csíraszámát alacsony szinten lehessen tartani. Kérdésem az lenne, hogy használatát milyen formában ajánljátok? Az olaj leírásában azt olvastam, hogy kismamák csak 2-4 cseppet használhatnak belőle. Ez teába téve, vagy közvetlen a nyelvre téve hatásos?

Illetve Szilvit szeretném megkérdezni az ügyben, hogy neki mit mondott a gyerekorvos a Szent Imre kórházban?

Előre is köszönöm a segítséget

Szilvi

rizsimami
 
 


Keves Szilvi!

Az olajat többféle formában lehet vásárolni. Létezik olyan, ami nem keserű (de az nagyon drága). A jellemző mégis az, hogy kesernyés ízű, ezért határozottan NEM ajánlom a nyelvedre tenni!!!! :x mert utána így fogsz kinézni! Egyébként ez rá is van írva. Gyümölcslébe, teába teheted.

A grapefruitmag olaját baktériumölő hatása miatt javasolják, de ez igaz még a fokhagymára is pl.

Szia.
Lilka
lilka
 
 


Jaj, azt elfelejtettem, hogy ráadásul más gyógynövénnyel is keverhetik pl. ginseng. Olyat vegyél ami csak grapefruitmag! Doki nem igazán engedte, hogy terhesség alatt ilyesmit, vagy gyógynövény teákat igyak. Az orvosom sem javasolta. Bár szerintem ha keveset használsz nem okozhat problémát.
lilka
 
 


Lilka!

Köszönöm szépen a gyors választ! Akkor lehet, hogy most én is kihagyom az olajat, és bízom benne, hogy a kórházban, a szüés alatt adott anitbiotikum elegendő lesz arra, hogy ne fertőzzem meg a babát!

Szilvi

rizsimami
 
 


Sziasztok!

Csak tudatni szeretném Veletek, hogy vagyunk és figyelünk! Várjuk kérdéseiteket!

Lilka :lol:
lilka
 
 


Hát köszönjük a leleki támogatást de most jutok el odáig hogy írok aug 18 án megszületett a kislányunk és a váladéktenyésztés negatív lett.De amíg nem lett eredmény majd meg örültem

Ugye jól értelmezem hogy nincs baja nem fertőztem meg?

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Szia Betti!

Örülök hogy jól vagytok! :D Ne izgulj, minden rendben lesz. Ha a tenyésztés negatív Dorka nem viselkedik furcsán (csillapíthatatlan sírás, sugár hányás, nem eszik, kötött a tarkója, láz stb.) nem kell aggódni csak figyelni. De igazából ha szopizik nem lesz semmi baj, az anyatejben van ellenanyag. Figyeld és ha bármi furcsát észlelsz fordulj azonnal orvoshoz!

Téged kikezeltek, kaptál antibiotikumot?

Lilka
lilka
 
 


kedves Lilka!
igen a terhesség alatt amikor kiderült akkor kaptam meg szülés alatt is a kórházban nagyon figyelték többször hőt mértek vért vettek vizeletet néztek szóval figyeltek ránk nagyon.

Akkor nem nyugodhatok meg pedig én megnyugodtam hogy ez azt jelenti hogy ő nem beteg gyomor és torokváladékot néztek azt hiszem.

Pedig már megnyugodtam hogy nem beteg!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Betti!

Persze hogy, NEM beteg!!!! NEM lesz semmi baja!!!!! Figyelni kell, ennyi az egész!!!! Ezt óvintézkedésből írom Neked, mert fontos hogy tudd!!! Nem azért írom, mert "beteg".

Nyugodj meg! Nem lesz baj. Téged kikezeltek, Ő negatív (nem hordozza a baktériumot). Innentől kezdve nincs miről beszélni! Minden rendben!

Ha szeretnétek majd 3., babár akkor kell majd újra átgondolni a strepto kérdést!

Mivel az előző üzenetedben nem írtad h., kezeltek-e vagy sem, ezért írtam le az agyhártyagyulladás tüneteit. Egyébként pedig tudjuk jól hogy egyetlen gyermek mellett sem lankadhat a figyelmünk!

Vigyázzatok magatokra! Nem lesz semmi baj, mert már nincs veszély!
:)
Lilka
lilka
 
 


kedves Lilka!

Köszönöm és lehet szeretnék 3 at de ez miatt mérlegelni kell mégegyszer nem akarok ennyit félni izgulni.

Van 2 egészséges be kell velük érnem azt hiszem!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Betti!

Ez a Ti döntésetek! Emiatt a baktérium miatt, mivel kezelni lehet és a betegséget megelőzni, kár félni!

További jó egészséget kívánok!
Lilka :D
lilka
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik én is megszívtam, Strepto B-t találtak nálam. A dokim most egy 5 napos, napi 4*1-es Meromycin 500mg-os kúrát írt elő (ő nem szereti a penicilint használni a streptonál). Most vagyok a 33. héten. A gyógyszerre határozottan az van írva, hogy átmegy a lepényen. Ez ugye nem árthat a babának? (a lányom nagyon ekcémás és gyanús, hogy a terhesen kapott antibiók is ludasak lehetnek ebben - akkor gyomorrontás miatt kaptam plusz kaptam egy adag antibiót a szülés alatt is 6 órával a magzatvíz csordogálás után - de akkor nem volt streptom).

Ahogy elolvastam a topikot kb. képbe kerültem. Megerősítenétek légyszi, hogy így van-e?

1. most végigcsinálom ezt a kúrát (mellette protexint fogok szedni)
2. dokim a 36. - 37. héten újra mintát vesz ami ugye vagy mutat valamit vagy nem
3. a dokim aszonta, ha pozitív akkor szülés alatt antibiotikum (vénásan de nem infúzióban) plusz a baba füléből mintavétel
4. Ennek ellenére ha negatív lesz akkor is kéne nekem antibiotikum a szülés alatt (ezt nem a dokim mondta)

Viszont...

Gyors szülésre számítunk. Az első babánknál épp a kórházban dekkoltam amikor elkezdett folyni a magzatvíz 1/2 5-kor és a lányom 11:45-kor már meg is született. Ez kb. 7 óra összesen az abszolut nulla ponttól amit otthon valszeg észre se vettem volna, a kórházban is csak azért mert kényelmetlen volt az ágy ezért éjjel kimentem pisilni. A fájások jó ha 8-kor kezdődtek. A kistesónál ezért sejthető, hogy nagyon nem lesz meg még az első 4 óra se (amit azért nem bánnék)...

Na most ha ez így lesz akkor nem kérdéses, hogy a kistesónak azonnal antibiotikumot kell kapnia, függetlenül a tenyésztéstől (ez tiszta sor). A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy ilyenkor is kötelező-e a vénás antibiotikum a babának vagy jó szájon át is. A másik kérdés, hogy ha ki akarjuk zárni a penicilint, nehogy később érzékeny legyen rá akkor mihez ragaszkodjunk?

HA valami miatt le tud futni egy adag antibiotikum és marad 4 óra a szülésig (ld. azonnal rohanunk a kórházba és mázlink van) akkor is menjen automatice az antibiotikum a babának? Vagy akkor ki lehet várnia tenyésztés eredményét?

HA lemegy 2 adag antibiotikum a szülés alatt akkor mi legyen? Itt ugye az az álláspont, hogy olyankor is kell az antibiotikum akármi is lesz a tenyésztés eredménye...

Na de nem lehet, hogy pont ez vágja haza teljesen a kisbaba bélflóráját, teszi reziszensé a legtöbb antibiotikummal szemben? Lehet egyáltalán normaflore-t vagy hasonlót használni egy újszülöttnél?

A dilemmám az, hogy kapjon-e a baba a tenyésztés eredményéig antibiotikumot ha szülés közben sikerül a, 1 b, 2 adag antibiót belémnyomni vénásan.

Igazából ha nem olvastam volna ezt a topikot egyértelműen elutasítanám ezt az opciót. Így sem vagyok róla meggyőződve, de most ugye aközött kell választanom, hogy végigstresszelek 3 hónapot vagy azon rágom magam, hogy hazavágták-e egy életre a bélflóráját... (persze az antibiotikum tűnik most a jó választásnak)

Előre is köszi!!!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: