Új privát üzeneted érkezett!

moti: köszi a tanácsot, ha ma se lesz "eredmény" emelem az adagot! Lehet hogy Neked is használna!
Lilla továbbra is imádja a bölcsit, sosem mondanak rosszat róla - és ő sem panaszkodik. Szereti a gondozónéniket is. Szerencsém van vele, úgy vettem észre hogy nagyon alkalmazkodó típus.
Mostanában az éjszakákkal van probléma. Nekünk ami történik, az nagyon furi, mert ő 2 hónapos kora átalussza az éjszakát a saját szobájában a saját ágyában. Kb. 1 hónapja viszont felébred éjjelente (2-3-szor hetente) átjön hozzánk és közöttünk alszik. De szó szerint fut át hozzánk.
Kérdeztük tőle, hogy rosszat álmodott-e, nem. Megijedt valamitől - nem. Fogalmunk sincs, mi lehet. Talán érzi, hogy nemsokára érkezik valaki közénk és nem csak ő lesz egyedül?
Mellesleg megjegyzem, hogy imádom mikor átjön... Sokszor mikor mondták hogy együtt alszanak a gyerekkel irigykedtem, hogy én sosem. Most olyan jó összebújni vele, csak kicsit nehézkes a pocim miatt, de nagggggyon jó... Apának psssszt... :D :D :D
Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Évi,
szerintem tudat alatt érzi Lillus, hogy jön a kistesó, és ez is közrejátszik abban, hogy átjön.
én is imádom az együttalvást..Boldi is átjön minden éjjel, illetve inkább reggel 5-6 óra körül, bekucorodik közénk és még alszunk tovább, általában föl sem ébredünk, mikor jön.általában Sebike ébreszt minket 8 körül a kiságyából.

tök jó, hogy Lillus így szereti a bölcsit.biztos nagyon jók az óvónénik.csak ez a titka.

KépKépKépKép
moti
 
 


Teri!
Köszi a választ. Nem erőltetünk semmit. Karácsonyra kapott Gazdálkodj okosan társasjátékot, mert a miénket nagyon szerette, s tesómnál mindig azzal kellett játszani. Apa most azt tanítja neki, hogy a betétkönyvnél az 5 % kamat mennyi. :D :D Mindig mondja, hogy a 100 ezer után 5 ezer a kamat, 200 ezernél 10 ezer stb. erre én, de ebből lejön a 16 % kamatadó, akkor mennyi lesz??? :lol: :lol: :lol: ezt csak hüyeségből kérdeztem. :lol: :lol: :lol:
Nagyon sajnálom a kolléganődet!!!! :( :( és mi lett volna neki? ilyenkor már nem is gondolja az ember, hogy baj lehet, legyünk túl a 12-ön aztán minden okés.
Maura nevet hol hallottad??? Elég különleges.
Örülök, hogy tetszett Szonja monológja.

Moti!
Szonja nem kapta el!!!! :D :D doktor néni szerint nem is fogja. Az oviba volt a hányás-hasmenés vírus a bárányhímlő mellett. Valaki ezt valaki amazt kapta el. :lol: :lol: :lol:
Videót itt tudod megnézni: http://www.youtube.com/watch?v=Nu9puVBxZ9Q

Beze!
Apának szerdára Boldog névnapot/szülinapot!!!! Azt nem írtad, hogy melyiket ünnepli, csak, hogy szerdán lesz valamilye. :D :D :D
Szépen gyarapodik a kislegényke. Egy közös képet kérhetünk gyerekekről????

Franci!
Mickey egér :lol: :lol: :lol: :lol: de azért akkora füleket nem szeretne, ugye??? :lol: :lol: :lol: :lol: Még lehet a neve Miklós, akit Mikizhettek. :lol: :lol: :lol: :lol:

Évi!
Vigyázz magatokra!!! Tényleg szép nagyra nőtt Péter. Bár néha azért csalóka, mikor uh-on saccolnak súlyt.
Volt hatása a Levolac-nak? Milyen jó, hogy Lilla így szereti a bölcsit.

Kri!
Továbbra is nagy kalappal a vizsgáidhoz!!!! És örülök, hogy neked is tetszett a kis "dumagépem".

Boni!
Karácsony előtt én is rendeltem ilyen Salin készüléket. Azóta lekopogom, kopp-kopp-kopp, Levente éjjelente nem köhög.

Panndi, Panni, Danyu, Angie, Szilvia!
Veletek mi újság??? Kismamik jól vagytok???

Angie!
Hasfájós még Zsombi? Éjszakáitok milyenek??? Paraméterei???
Holnap lekváros buktát sütök. :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 

 
 

Annamari,

Szonjában megvan az a bizonyos X FAKTOR!!!!!!annyira édes!és mindig belenéz a kamerába és úgy énekel!!!színpadra termett!!!! :D
ez a salin készülék ez mi?

hú, a buktából postázz nekünk is!!!!!!!
nehéz megsütni egyébként?sok macera van vele?és hogy csinálod, hogy ne folyjon ki a lekvár?
lesz farsang az oviba?Leventénél javult valamit a nem beszélés?

képzeljétek, én meg már annyira nem várom, hogy Boldi ovis legyen szeptembertől..nem tudok elképzelni, hogy nem velem lesz majd állandóan.tök hülye vagyok.-)

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Kri, gratula a vizsgához!

Pruci, sajnálom a kolléganődet, borzasztó lehet neki!

Évi, kaptál tüdőérlelőt? Azért jó lenne, ha Peti még maradnak 2 hetet!

Annamari, szülinapja volt szerdán, köszönjük szépen, nagyon figyelmes vagy!
Képet mindjárt csatolok, 1-et kicsinyítettem még régebben.

Csajok, ilyet még nem láttam! A kisfiam olyan ívben fosott délután, hogy 1 méterre csattant a földön. Röhögőgörcsöt kaptam, bár az már nem tetszett annyira, hogy 4x kellett átpelenkáznom, mert folyamatosan jött a cucc a pelusba... Férjemet kértem, hogy pelenkázzon, nem volt rá hajlandó, aztán amikor látta, hogy még mindig ott görnyedek, szerényen megjegyezte, érezte, hogy nem neki kell pelenkázni...
Van egy másik hírem is: Lexi délben a bilibe kakilt, igaz, egy mogyorót, de nagyon büszkék vagyunk rá!!! Reggel és most délután is hatalmas adagot pisilt a bilibe! Délutáni alváshoz kapott pelust, egyébként egész nap bugyiban van. :D
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


A kép még tavalyi, Marcus tegnap már 4810 grammot nyomott.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Moti én javasoltam még kari előtt Salin készüléket.ez egy sóslevegőt fúj a szobába.
innen rendeltem most akciós http://www.gyogyseged.hu/parasito-leveg ... -1281.html és a hozzá plussz szűrőbetét is féláron van majdnem most. egy szűrőbetét 4-6 hónapig jó .

itt olvashatsz róla

http://salin.hupont.hu/2/salin-sogep-hatasai

Beze szépek vagytok!

Annamari én ma sütöttem lekváros buktát, kakaós csigát és tűrós batyut is
:lol: örülök,hogy bevált a készülék.. :lol:
Vendég
 


Boni, köszönjük!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Kri, gratula a vizsgához. Meglesz a mások kettő is, aztán félreteheted a könyveket.

Teri, sajnálom a kolléganődet.

Évi, még pár hét és kint lesz Peti. Szerintem a köhögésed is elmúlik.

Annamari, gyerekem Mickey egér örült, tőle minden kitelne.
A szeptemberi topikotokat itt titkosítottátok, vagy máshol vagytok?

Moti, az ovi már kell a gyerekeknek. És első évben úgyis többet lesz otthon mint bent.

Beze, én többször is láttam ilyen fosikat. Mindent takarítani kellett.
Olyan is volt hogy az 5. pelenkába tettem tisztába a gyereket.
Iwiwen megcsodáltalak benneteket. Édesek a gyerkőcök.
Lexikéd nagyon ügyes.

Boni, ez a Bogyó és Babócás vonalzó nagyon tetszik.

Mi itthon. Gergő csütörtökön belázasodott. Tegnap sikerült neki végre levinni. Még a doktor néni se tudja mi baja. De elmondta jó kis bacibombát dobtak le ide, mert az egész környék beteg. Aki nem pocibajos, annak tüdőgyulladása van. Szép…
franci
 
 


Sziasztok!
Én is vagyok, olvaslak is Titeket naponta , de írni nem volt erőm. :oops: Tiszta depi voltam az előző héten, talán most kezdek kilábalni belőle. Nagyon megijedtem, mert Wc-és után tiszta vér volt a papír, szerencsére nem a hüvelyből jött, de akkor is szívrohamot kaptam. Azt mondják belső aranyér vagy mi, fúúúúúúú de megijedtem, iszonyúan ijesztő volt-most kúpozok, hogy valahogy rendbe tegyem. Komolyan eszembe jutott, hogy mi van ha elvérzek-tudom kicsit túlzás , de sz van :( és mi lesz szülésnél :?:
A másik dilemmám A H1N1 vírus elleni oltás-oltassak ne oltassak? :?: Ti mit javasoltok? Kismami társaim, Ti hogy álltok ezzel a kérdéssel?

Lillanyuci!
Szép méretek! :shock: kíváncsi vagyok nálunk Matyi mennyit nyom :)
Te aztán ügyes vagy , mindennel kész vagy , nálunk gyuri most vasalgat, de a pakkomat azésrt inkább összeraktam :wink:
Én annyira azért nem várom a szülést hogy őszinte legyek , egyre jobban félek tőle, csak adják a kezembe és kész :?

Franci!
Gergőnek gyógypuszik mennek ezerrel, neked meg drukkolok, mikor is mész?

Annamari!
Szonja baba annyira aranyos, :D és gyönyörű!!! Az anyatej gondolom védi őt azért is nem kapta el.

Beze!
lexikéd nagyon ügyes, mi most ott tartunk, hogy esténként bele pisil a bilibe, tegnap 2 szer is sikerült neki :D

Boni!
Azta, de jól nézel ki!!!!!!!!!A smink tanfolyam még tart?

Teri!
Kolléganődet sajnálom, :( neked viszont nagyon-nagyon drukkolok++++++++++++++++++++++++++++++++++

Moti!
Remélem szerdán akkor talizunk. sokat emlegeti Gyurus Boldit és :lol: zsebikét :)

Kép
Kép
maryka
 
 


Sziasztok!

Franci, köszönöm. Jobbulást Gergőnek, küldöm a gyógypuszikat!!!

Maryka, elhiszem, hogy megijedtél, borzalmas lehetett! A szüléstől próbálj meg nem félni, csak annál rosszabb lesz!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


szhasztok!
Vagyok en is de csak mint a feher hollo. Zsombor mar nem sir egesz nap a has miat. Kaki elott szokott 5-10 perccel. Igy mar egesz turheto. Mosanaban ejjel 1x kel szopizni. Szerintem 6 kg kornyeken van. Csutortokon lesz mazsalas. Majd akkor meg jovok. Holnap 3 hos koraszulott kontroll es oltas. Bocsi hogy most csak magunkrol. Mobilrol potyogok.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Beze, de jó, hogy raktál képet!gyönyörűek a gyerekek!!!!és ügyik vagytok nagyon a bilizéssel.
nálunk ez teljesen reménytelen.ha betölti a 3at Boldi áprilisban, levesszük róla a pelust és kész.
Angie, ezek szerint múlik a hasfájás Nálatok?ez szuper!!!!

Maryka,
ne félj emiatt az aranyér miatt, mondom, nekem is volt.mióta nem használok wc papírt, azóta megoldódott.szülés előtt mondjuk nekem is kijött.

a h1n1el kapcsolatban én annyit tudok hozzátenni, hogy összesen 2 ember véleményére adok, egy virológus , gyermek infektológus barátnőmére, és a gyerekorvosunkéra.tavaly is ez alapján döntöttem.
idén eltér a véleményük mondjuk.)a gyerekorvos azt mondja, a tavalyi tapasztalatai alapján nem feltétlen kell az oltás.
A virológus csaj viszont 2 hete szólt, hogy kell, ő egyébként megint babát vár, és magát is beoltatta, meg a meglévő 2 gyereket is.szóval az ember legyen okos.....

szerdát már én is várom!úgy unok itthon lenni valahogy.unom az állandó főzést, mosást, takarítást, stb.....szellemileg lassan teljesen leépülök.)

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!
Köszi a tanácsokat, nekem is azt javasolta a nődokim, hogy oltassak, ő beoltatná magát :) nehéz döntés...
Megértem, ezta szellemi leépülést már én is érzem :lol:
Hétvégétek jól telt?

Angie!
jól, hogy túl vagytok ezen a hasfájós időszakon :D

Kép
Kép
maryka
 
 


Moti!
Köszi szépen. Ezen jót mosolyogtam, hogy benne van az X. :lol: :lol: :lol:
Salin-t meg már Boni belinkelte. Nálunk csak éjszaka megy, nappal nem.
Bukta elfogyott, :oops: :oops: :lol: :lol: hamar megvan szerintem. Össze kell gyúrni, dagasztani, nyújtani, tölteni, tekerni, aztán lehet sütni.
LEsz farsang, csak nem tudom mikor. Levente kalóz lesz, Réka katicabogár.
Még nem beszél, ill. egy-két embernek súgja amit szeretne. 2 hete akadtam ki, mert januárba már nem fizetek kaját, mi visszük neki. De így sem nyúl hozzá, nem eszik. Egyik nap Lidl-be vettem kakaós csigát, azt vittük neki reggelire. Délután mentem érte, fel sem volt bontva a zacskó. Akkor kérdem én, hogyan adták neki oda? Hogy majd ő felbontsa? Már csak 5 hónap, vagy még annyi sem, megpróbáljuk kibírni. :( :(

Először én is azt mondtam, hogy milyen fura lesz, majd ha oviba lesznek. Megszokod. Eleinte azon jár az agyad, hogy most ép mit is csinálhat. :D :D :D

Beze!
Nagyon szépek!!! Marcin ez terpeszpelus???
Aki tud, az tud... te meg takaríthatsz utána. :lol: :lol: :lol: szerencse nem a szőnyegen csattant.
Ügyes Lexi, hogy már bilizik és sikerül is.
Marci majdnem akkor, mint Szonja. :D :D :D

Boni!
elfogyott ez a sok finomság, amit sütöttél???? :D :D :D

Franci!
Gergőnek gyógypuszik mennek, gyógyuljon meg mielőbb!!!!
Itt vagyunk, csak titkosítva. (szept. topik)

Maryka!
Köszi szépen!!!
Mi tavaly sem oltattunk és most sem fogunk.
Az aranyeret sajnálom.. :( :( :( már nincs sok hátra. Kész van minden????
Gyurus már várja???
Szüléstől meg nem parázunk, egyszer már átélted, most sem lesz semmi, sőt legközelebb sem. :wink: :wink: :lol: :lol:

Angie!
Szépen növöget Zsombor is. Becézitek valahogy???

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Moti, Annamari, köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok! :D

Moti, menni fog nektek is, most mi is pelusozunk, nem akarjuk erőltetni, 1 nap alatt úgyse szolik le. :lol:

Annamari, igen, az. A csípője miatt kell.
Szonja most mennyi nyom?
Ugye? Lehet, hogy sportlövő lesz? :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


ma horror napunk volt. Mobilrol nem birom leirni, mer hosszu. Lenyeg, hogy ennyire meg nem sikerult kiakadni az egeszsegugyon mint ma. Ketyegtem szo szerint,amit ma muveltek velunk. Pedig en tolerans vagyok az egeszsegugyisekkel mert tudom hogy mennyire ki vannak hasznalva. Zsombor is fel van zaklatodva, mert erzi rajtam a stresszt. Tejem szerintem estere nuku lesz, a baj csak az hogy a cumis uvegtol hiszterias rohamot kap, meg ha anyatejet is teszek bele.

Annamari! nem becezem egyelore, hadd tanulja meg a rendes nevet. Zsombizni nem akarom, majd meglatjuk.
A novemberi topikba megirtam hogy mi van Zs. szivenel, nincs erom ujbol bepotyogni. Olvassatok ott el, akit erdekel. Lenyeg hogy nincs nagy baj,elvileg magatol megoldodik.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Reggelt

a sok finomság aznap elfogyott és másnap gofrit sütöttem..Zsiga két pofára ette nutellával. :lol:

H1N1 : mi tavaly oltattunk.. idénre azt mondta egy eüs hogy nem mutálódott véd a tavalyi.., nem annyira szükséges.. nem tom..igazából Zsiga betegeskedése miatt nem is tudtuk magunkat oltatni. Angie eü monnyon le.. :twisted: majd megkeresem elolvasom

Annamari ez a kakaós csigás dolog tényleg érdekes..


maryka hű én is frászt kaptam volna.. minden rendben lessz szülésnél!

moti kitartás mindjárt tavasz!
Vendég
 


Angie,

elolvastam a sztorit, nagyon drukkolok, hogy magától rendeződjön a kicsi szíve!!!ezt bírom, mikor mondják, hogy tekintsük egészségesnek.köszi, de azért egy anyának ez nem megnyugtató...legalábbis nekem pl.nem.

Boni,
nagyon házias vagy!!!én is ettem volna 2 pofára a nutellás gofrit, imádom!Zsiga szerencsés. :D

Annamari, ezek az óvónénik nem semmik.....én nem értem, minek megy az ilyen gyerekek közé dolgozni?

Maryka, ne félj a szüléstől!!!!!!holnap majd megdumállak!!!.-)én bármikor szülnék újra.)

KépKépKépKép
moti
 
 


tudjátok mit találtam most a neten? a csokis perec receptjét..na azt is megcsinálom hétvégén:)
Vendég
 


Sziasztok!

Angie, én is elolvasom majd.

Hú, ennyi finomságot! Úgy ennék én is, de pont emiatt híztam szopi alatt, ami nagy nehezen ment le, szóval nem szabad. :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


én s eszek sokat belőlük :lol:
Vendég
 


Kedveskéim!

Visszatértem :lol: tegnap óta van Net! Angyalka Te tuti boszorkány vagy :lol:
Majd jövök, elszoktam a géptől...hiányoztatok...puszi mindenkinek :D
danyuci
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a sok bíztatást , aranyosak vagytok! :D Ma egy kicsit görcsölk de remélem holnapra elmúlik! :)

Lányok!
nektek annyi lelki erőtök van, én most olyan gyengének érem magam( jó nem sajnálom tovább magam :oops: ) de jó volt kiadni :D
Köszönöm!!!!!!!!

Kép
Kép
maryka
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak mindig van valami...

Most Fruzsi szobatisztaságán dolgozunk, vagyis ő :) Napokig nagyon ügyes és balesetmentes volt, aztán elutaztunk, és az bekavart neki, de továbbra is dolgozunk a témán :) Egyik reggel nem volt hajlandó pelenkát felvenni, csak Zsófi bugyiját :) De ügyes, sokszor szól, most megvártam, míg utolérte magát alvásban, meg újra nyugiban vagyunk itthon, aztán folytatjuk tovább a bugyizást :)

Zsófi is jól van, hát ő már nagylány :)

Mi meg jövőhéten megyünk genetikai UH-ra, azért izgulok...

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Nem volt netünk majd 2 hétig :( csak telcsiről olvasgattalak titeket.

Pont beszéltük anyukámmal h milyen jól kibírtam ezt a terhességet betegség nélkül...erre ma elkapott a láz meg a köhögés,torokfájás....algopirynt meg homeos cuccot szedek...remélme jobban leszek...annyira köhögök,szegény pocaklakót sajnálom a sok rázkódás miatt.Épp néztem a híradóban hogy ez a mostani melegfront sok kisbabát meghozott,30-40%-kal több baba született mint máskor...azért én még kicsit szeretnék várni....még össze se pakoltam...fejben már megvannak a dolgok(venni kéne egy-két dolgot-betét stb-) de a tettek mezejére még nem léptem :wink: Annyi kész hogy kikészítettem a mózeskosarat,a bébihordozót,pólyákat ha kell...kipakoltam Olika ruháit a bébiszobából a szekrényből,de még nem szedtem elő a babaruhákat...ráérős vok,mi?Pedig tudom h már lassan kéne...

h1n1:én tavaly beoltattam a srácokat és apa is be lett oltva(mert akkor is terhes voltam csak aztán rosszul végződött)..aztán végülis itt pl.Gödöllőn szinte egyátalán nem volt megbetegedés...úgyhogy most tutira nem fogunk oltatni senkit!!

Olikámnak tüdőgyulladása van,Krizsike kicsit köhög,Márk meg mint a beton olyan erős...nem is emlékszem h mikor volt utoljára beteg...úszóversenyekre jár,tegnap vizsgázott szolfézsból,múlt pénteken zongorából és ráadásul félévi hajtás is van a suliban...napi 2 doga(!!)úgy sajnálom őket!!!


Jövö héten kezdem a CTG-t...egy rossz van benne, hogy minden alkalommal be kell járnom miatta a kórházba Pestre a fogadott szülésznőmhöz...kicsit macera :roll:

Bocs hogy csak magamról írtam....visszaolvastam mindent,de reagálni már nincs erőm!!

pusza,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jó reggelt!

Panni, Danyu, Panndi jó hogy jöttetek! :lol:

Pandi ügyes Fruzsi csak így tovább

Panni jobbulást a családnak. .. olvastad ezt a Salin2 készüléket? szerintem érdemes rá beruháznotok.nagyon megéri és a gyógyulást felgyorsítja immunerősítő. képzeld el múlt héten Zsiga egy közel teniszlabda nagyságú slejmgombócot erőlködött ki a hatására.. éjjelente és a délutáni alvásnál is be van kapcsolva, jó tiszta lesz tőle a levegő.

Danyu remélem hogy gyakrabban jössz majd
:wink:
Vendég
 


Danyu,Panndi,Panny, de jó, hogy jöttetek!!!!örülök Nektek!!!!

Boni, ez tényleg nagyon jó lehet.mármint ez a salin.ajánlom majd barátoknak is.

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!
Olyan jó, hogy voltatok, Gyurika azóta nyugisabb sokkal :)

Kép
Kép
maryka
 
 


de jó, örülök!

Boldinak is nagyon jót tett.
azt hiszem, a cuminkat otthagytuk.)

KépKépKépKép
moti
 
 


Panndi!
Megkérdezhetem, hogy miért ilyen korán kezdted el a leszoktatást???
Nem akarlak megbántani, meg senkit sem, csak érdekel. Én úgy érzem, ennyi idősen még nem érett a szobatisztaságra.
Mondom, nem akarok senkivel sem vitatkozni és megsérteni, csak érdekel.
Én nem tartom későnek a 2,5-3 éves kort, mikor tényleg az egyik napról a másikra nem kell, szó szerint, ma még van, holnaptól már nincs.
Barátnőm hencegett, hogy az ő lánya 2 évesen nappal pelus nélkül van. Ja, és itt lesz februárban 6 éves, és éjjel kell neki a pelus. :shock: :shock: :shock: Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden gyerek így jár, de van ilyen is. És igazából, mikor lesz az a nap, amikor már nem kell neki a pelus, nem fog bepisilni, nem kell a bugyit napi 2-3-szor cserélni, mert baleset történt? 2 éves, 2,5 éves???
Nem vitát akarok elindítani, csak érdekel, hogy miért ilyen korán veszed el tőlük a pelenkát.

Kri!
Túl vagy már a vizsgákon???

Panni!
Örülök, hogy jöttél. Hamarosan megtudjuk a meglepi baba fiú vagy lány. Én nagyon kíváncsi vagyok. Azért drukkolok, hogy egy kislánnyal koronázzátok meg. Esetleg, ha fiú lenne, bevállaltok még egyet??? :lol: :lol: :lol:

Beze, Boni!
Sajnos én is sokat csipegetek, pedig nem kéne. Szerencse a kedve szaloncukraim elfogytak, már csak zselés van, azt meg nem szeretem. :D :D :D

Angie!
Olvastam szegény Zsombort. Rendben lesz minden!!! Mi történt Vörösm. kislányával?

Franci!
Gergő meggyógyult???

Moti, Maryka!
Még indig irigy-irigy a mini taliért. :D :D

Moti!
Holnapra Sebinek boldog névnapot!!!!

Maryka!
Mikor mész nst-re??

Danyu!
Készen van a ház? Hogy haladtok?
Írj a gyerekekről kicsit többet!!! Gabó elkezdett már beszélgetni? Boró elindult már? Milyen testvérek???

Sucer!
Ti, hogy vagytok??? Olivérnek fogacskája???

Teri!
Petra meggyógyult???

Évi!
Hogy vagy? Remélem a szülésig már nem kell kórházban lenned. Mindjárt vége a januárnak, hamarosan túl leszel te is a szülésen.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok,

Annamari,
nagyon szépek a gyerekek, és hogy hasonlítanak! A kérdésedre válaszolva 2 napja van Olivérnek 1 fogacskája, a bal alsó :D :D .
Sokat dumál, kacag, nevet, zabálnivaló! Mozgásban nem olyan aktív mint a nővére, de végül is fiú és több mint 1 kilóval nehezebb is mint a tesója volt ennyi idősen. Ma oltás lesz.

Boni,
hol találtad a csokis perec receptet? Majd írd meg, hogy sikerült!

Panni,
jobbulást neked és a gyerekeknek is! A gyerekek várják a kistesót? Félév vége van nálunk is, kiváncsi leszek holnap mi lesz a félévi értékelőben. Ilangom most elsős, nem könnyű félév van mögöttünk :roll: :roll: . Ők is írtak 3 tesztet is a héten.

Panndi,
szobatisztaság kemény dió. Mivel Ilangom (is) nyári gyerek, mi nyáron könnyen, gyorsan átestünk a szobatisztaságra szoktatáson. Genetikai vizsgálaton minden rendben lesz, ne aggódj!

Danyu,
hurrá net! Mi hír veletek? Építkezés? Gyerekek?

Maryka,
jobb már a kedved? Jól látom ,hogy taliztatok Motival? de jó nektek!

Angie,
nem tudtam még elolvasni, mi van veletek, de addig is nyugodj meg, minden rendben lesz! Mennek az energiák! ++++++++++

Beze,
hogy vagytok? Kialakult már valamiféle napirendetek? Lexike, hogy viszonyul a picihez? Bocs, hamár írtad!

most mennem kell mindenki vigyázzon magára!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Moti,
Sebinek boldog névnapot!

Ja Annamari,
jól látom, hogy átestetek a bárányhimlőn? Szonja is elkapta? Jaj szegényke... hogy vagytok? Maradtak pöttyök még?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Szia Sucer!
De jó, hogy te is "meglátogatsz" minket!!! :lol: :lol:
Gratulálok az első fogacskához!!!!
Csak a nagyok estek át a bárányhimlő, Szonja nem. Bár, ha benne van, még holnap kijöhet rajta., de doktor néni szerint, ő nem kapta el.
Láttam olyan gyerekeket, akiknek az arca tiszta pötty volt, szerencse nálunk nem. 1-2 pötty, inkább a hason-háton, lábon-kezen voltak. Rékán még pár seb látszik.
Ilang szereti a sulit? Nem vágyik vissza az oviba??

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


már megint csak magunkrol
:oops: :oops: :oops:
Tegnap elromlott a mosogepem, anyuekat riasztottam, de apu nem tudta megjavitani. Kezzel kellett 6kg ruhat kimosnom, oblitenem, csavarnom. Kikeszultem,mert kozben Zsombor orditott anyu kezeben, raadasul megjelent az OTPs no is, akit el is felejtettem hogy jon.
Zsombor felzklatodott,es mar kezdek egy kicsit kiborulni tole, hogy milyen extra hhper erzekeny es kenyes. Mindenre sirassal reagal, meg arra is ha a karomban megszok egy poziciot es en mondjul leulok vele az agyra. A delelotjeink jol telnek itthon a csendben de ahogy haza jon Szilard, teljesen kiakad es egesz delutan sir, es latszik hogy nem a hasa faj mar neki hanem zavarja minden. En azt hitem, hogy a masodik gyerekek toleransabbak. Ez igy tiszta gay, mert a delutanjaink kaoszos allapotuak, es nekem a fejem lassan szetdurran. A tejem is megerzi, es lehet h mar azert is hisztizik mert estere nincs mar eleg.

AM!
Macs kislanya Edvard szindromas volt, ami azeletel osszedgyeztethetetlen fejlodesi rendellenesseg. Szuletesnel derult ki. A magzatvizüetelt elszurtakt es egy magzatbol vettek mindketszer a mintat, pont az egeszseges fiubol es vegig azt hitte h 2 fia lesz.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Annamari,
tök jó, h örülsz nekem, köszike :D :D .
Bari: azért az nem baj, hogy pár pöttyel megúsztátok, az pedig külön jó, hogy Szonja nem kapta meg, nagyon picúrka még! Anno Ilangnak viszonylag sok volt a pöttye, de ügyes volt és nem vakarta őket. A sulit szereti, és már nem mondogatja, hogy jobb volt az ovi, mert az első hónapokban, szinte minden nap elmondta... Nem könnyű 5 hónapon vagyunk túl, de remélem most már elmondhatom, hogy belerázódott/tunk. Holnap kapjuk meg a félévi értesítőt, hát nagyon kiváncsi vagyok. Mindennap foglalkozom vele, lecke ellenőrzés, olvasás gyakorlás, szorgalmi feladatok, kiváncsi vagyok az eredményre. Részeredményeink vannak, 95-98%-os tesztek, mind matekból, mind írásból, javuló tendenciával, mert volt 84%-os is :) :) . Na nem maximalista vagyok ám vele, csak azt vettem észre, ha én nem foglalkozom vele, a suliban lemarad, akkor úgy is marad, nem tűnik föl a tanítónéninek. Így az van, hogy inkább napi szinten olvasunk, gyakorlunk, így képben van teljesen. Mondjuk van, hogy hiszti van mert nem akarja, de ez érthető, hisz baromira elfárad délutánra.
Bocs, h ilyen hosszan ecseteltem.

Most mennem kell, fölébredt a picúrka.
Szép napot!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Angie,
sajnálom, hogy ilyen nehezen mennek a napok Zsomborral. Sajnos a sírósság, nyűgösség egy ördögi kör, mert a picúr érzi a te feszkódat, attól nyűgösebb, te meg tőle, így ebből nehéz kijönni. De kitartást, napról-napra nagyobb és erősebb lesz Ő is! Mosógép :(
Nem értettem tisztán ki volt Edwárd-szindrómás? Ismeretségi körben volt egy anyuka akinek a babája azzal született, 4 naposan sajnos el is aludt csendben. Ezt a szindrómát nekem szűrték a genetikai vizsgálaton, a patau és a down-nal együtt. Jól értettem, hogy amit írál, ott ikrek voltak?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


bocsi a sok helyesirasi hibaert, nincs erom javitgatni, mobilrol csak igy megy :oops:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie!

Én síróságra,nyűgösségre homeos Chamomillát adtam a gyerekeknek amikor ilyenek voltak...elég belőle az 5ch vagy a 9 ch...3-4-5 kis golyócska sima vízben feloldva műanyag kanálban...sztem próbáld ki...tudod,a homeopátia egyátalán nem ártalmas,újszülöttek,csecsemők,kismamák is 100% biztonsággal használhatják...maximum nem hat :wink: ...egyébként ez a szer nekünk a fogzásnál is nagyon bevált!!

Annamari!

Ha Roli baba bújik ki kb.egy hónap múlva több mint valószínű hogy akkor sem lesz már 5.kisbabánk...legalábbis tervben egyátalán nincs.

Szobatisztaság kérdésében totál egy véleményen vok veled....Márk 2,5 fél évesen lett totál szobatiszta de már 2 éves korától fél éven át "szenvedtünk"...aztán Krizsivel nem erőltettem és 3 éves kora után egy hónappal úgy ahogy mondtad egyik napról a másikra levette saját maga a pelust és azóta egyszer sem pisilt vagy kakilt be...de még éjjel sem...sztem így lesz Olika is...nyáron megpróbáltam vele de ellenállt...most úgy vok vele hogy márciusban lesz 3 éves,túl lesz a kistesó érkezésén is,és sztem április-május környékén ő maga lesz aki leveszi a pelust és egyik napról a másikra szobatiszta lesz.

Sucer!

Tesók várják a kistesót...Márknak már "nem nagy szám"hisz van már kettő is...Krizsi nagyon várna egy kislányt de úgyanúgy várja ha kisfiú lesz is,Olika meg még sztem nem nagyon érti,de mindenesetre bőszen simizi a hasam és beszél a köldökömbe a babának...olyan édes :wink:

A második elég neház volt már a suliban Márkéknál...azt veszem észre(majd biztos te is látod)hogy egyre nagyobb a követelmény főleg mióta mi voltunk általános sulisok....a Márkék olyanokat tanulnak matekból,helyesírásból amit mi 4.-5.-ben tanultunk,pedig az én sulim is egy tagozatos válogatott osztály volt...néha csak pislogok h miket kell már tudiuk...és ez a napi 3 doga..ez kész...pénteken kapják ők is a félévi bizit...még most szöveges értékelés lesz, de évvégén már jegyek.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sucer!
Igen, ikrek voltak es 1ik beteg volt. 900 grammal szuletett es 3 honapig elt
:cry: :cry: :cry:
Nem mindig vagyok feszult, delelott egyaltalan nem,mert nyugiban vagyunk 2en. A zajok ingerlik es utana kezdodik nalam is a feszko. Delutanonkent semmit nem tud aludni, max az olemben szunyokal, de az az en derekam nem fogja sokaig birni.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Annamari, most csak a szobatisztasággal kapcsolatban. Zsófi 22 hónaposan lett szobatiszta, akkor volt nyár, megpróbáltuk, két hét alatt szobatiszta lett, nem volt gond.

Fruzsi nyár óta naponta belekakil és pisil a WC-be, egyik reggel nem volt hajlandó pelenkát felvenni, csak Zsófi bugyiját, hát ezért próbáltuk meg. Én sem tartom későnek, ha valaki 2 évesen lesz szobatiszta, de azért azt gondolom, hogy ha a gyerek jelez, meg lehet próbálni, aztán vagy megy, vagy nem. Mi most a vagy nem fázisában vagyunk :) Nagyon sokszor szól, sokszor nem. De hangsúlyozom, nem erőltetem. Nyilván most nem lesz nyáron sem olyan egyszerű, mint anno Zsófival volt, mert itt lesz Zsófi, aki még ne mlesz 4 éves, Fruzsi, és egy újszülött, szóval nem bántam volna azért, ha előtte túl vagyunk rajta, de erőltetni nyilván nem lehet, és nem is fogom.

Amúgy Fruzsi teljesen érti és tudja, mit jelent a szobatisztaság, ha jó kedve van együttműködik, és szól, ha rosszul ébredt, akkor csakazértsem. És tudja tartani, nem ez a baj, hanem néha akarja, néha nem.

De ha egy hónap múlva megint jelét adja annak, hogy szeretné megpróbálni, rajtam nem fog múlni :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


na látom a regegli üzim sehol, pedig monológ volt :twisted:

Angie szegény kislány akiről irtál

Panndi ügyik vagytok ZSigiről is azért került le pelus mert utálta..

ma pilóta kekszet sütöttem



Kép

receptek

1295532352.0643.doc
Vendég
 


Uh, Boni, ezt kár volt :shock: Én nagyon szeretem! Hogy csináltad?

Zsigi nagyon édes :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Oké, közben megtaláltam a receptet is :oops:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért!

Kedves Lányos Anyukák!

2010. novemberi kismamás topikból vagyok!
Egyedi készítésű, masnis fejpántok, igény szerinti színben és méretben!Akit érdekel, írjon nekem privit és megbeszéljük a részleteket:)
Dobok egy képet, h. miről is van szó:)

Mindenkinek Boldog babavárást illetve babázást kívánok!




Kép

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Annamari, Lexi is dolgozik a témán, ahogy panndi írta, karácsony óta szinte mindennap este bilibe pisil, szombaton 3 pisi volt, ls 1 mogyoró, azóta nem volt hajlandó. Ma este viszont megint bilibe pisilt, én se erőltetem, ő vagy csinálja, vagy nem. Végleg leszokni tuti 2 éves kora után fog. Lehet, hogy tavasszal, lehet, hogy nyáron. Majd meglátjuk. :wink: Van ismerősöm, aki már másfél évesen biliztette a gyereket, na, azt én is korainak tartottam!

Sucer, köszönöm, jól vagyunk, a napirend alakul, Lexi szereti Marcust. Ilang segít neked a kisöcsi körül?

Angie, kitartást, lesz ez jobb is!!!

panni, ha lány lesz, mi lesz a neve?

boni, ez merénylet, komolyan!!!!!!!!!!!!! :twisted:

Tegnap voltunk 6hetes uh-n, Marcus minden lelete negatív, a csípője is rendbe jött. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Gratula Olivérnek a fogacskához! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Holnap próbálok jönni!
danyuci
 
 


Lányok,
köszönjük Sebike nevében a névnapi köszöntéseket!
Megünnepeltük, voltunk a kfcben, így nem kellett főzni sem.az már maga az ünnep!.-)
Olivérnek gratula a fogacskához!nem is volt nyűgi?
Angie,
a barátnőm kisfia is ugyanilyen érzékeny volt mindenre, de mostmár elmúlt fél éves, és sokkal jobb a helyzet.amúgyis a babák többsége elég nyűgös már délután, elfáradnak, és többnyire nem tudnak eleget aludni, ördögi kör....de még 3 hónap és sokkal könnyebb lesz!kitartás.
a mosógép no komment.nekem akkor romlott el, mikor Sebe 1 hónapos volt....3 hétig át kellett járnom mosni Anyósomékhoz.nem irígylem!!!!!
Danyu, tényleg írj már a gyerekekről!!!olyan kíváncsi vagyok rájuk!!!képeket is tegyél fel, ha tudsz!!!telhetetlen vagyok, bocs.))
Amúgy mi Marykáékkal minden héten találkozunk!vagy a zenebölcsiben, vagy azon kívül.Boldinak Gyurika a legjobb (és egyébként egyetlen)barátja.
MAryka,még egyszer köszi azt az epres italt!!!annyira finom!Férjemnek is nagyon ízlett.
tegnap a lényeget elfelejtettem mondani.szóval, ha megindul a szülés:csak pozitív gondolatok, sőt, csak Matyi babáraéis a születésére gondolj.semmi másra.vizuálisan is próbáld elképzelni, ahogy halad, minden fájásnál erre koncentrálj.csak erre, csak rá!nekem nagyon segített, olyan hamar tágultam, hogy csak na!és elvileg csak 5 perces fájásokkal kellene elindulni.ha meritek.)nekünk bejött ez az útmutatás, persze mindenki más, csak próbálnék segíteni, hogy ne félj!!!!!!

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!
Koszonom a kedves szavakat. Bizom benne hogy fel eves korara jobb lesz. Tegnap delutan kicsit nyugisabb volt. Biztos, hogy a koraszulotsege miatt ilyen kis mimoza, mert a korababak nagy tobbsege erzekenyebb, mivel nekik az idegrendszeruk kicsit fejletlenebb. Csakhogy Szilard is ugyanigy korababa volt er o meg az idore szuletett tarsaitol is strammabb volt, es en ehhez vagyok szoktatva. Egyebkent itt csupan annyirol van szo hogy el kell ezt a tenyt fogadni es ugy sokkal konnyebb, amit meg is tettem, csak egy kicsit leengedtem, elfaradtam, es nem tudok feltoltodni, mert senkivel nem marad el, hogy legalabb egy vasarlast beiktassak csak egymagamban. De mi anyukak tudjuk hogy vegul a semmibol is fel tudunk toltekezni.
A mosogepes sztoridra emlekszem, es neked sokat kellett varni, amig megszereltek. En remelem, hogy ma megjavitjak, es nem kell alkatreszt rendelni. Egyebkent mar eleg regi,es eddig meg nem volt gond vele. indezit, amit te ki nem alhatsz :wink: :lol:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: