Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Gyors bekukk. Majd mindjárt megpróbálok visszaolvasni, csak gondoltam még előtte elmondom a nagy hírt:
Niki tegnap felült. :D :D :D
Persze szokásához híven, megint az apjának villogott az új tudományával. Fel is vettük videóra, igaz az eleje lemaradt, de majd még csinálok másik felvételt is, mert most már nagyon rutinból ül fel a kis drágám. :D
Ma meg voltak vendégségbe a barátaink és az ő fiuk (10 nappal idősebb Nikinél), is addig nézegette Nikit, míg Ő is felült egyedül. :D
Ezek a gyerkőcök tényleg tanulnak egymástól. :)

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Na visszaolvastam. Közben volt egy kiságy átszerelésünk is, mert már nagyon fogdosta a kiságy felső peremét.
Tényleg csajok! Nekem a védőnő mondta és nem hülyeség, szerintem mindenkinek érdemes megfogadni. Ha már a járókában és/vagy kiságyban megfogja a baba a rácsnak a tetejét, akkor már lejjebb kell tenni. Mert hiába nem áll még fel, képes és oda tornázza magát és ha a fejét áthúzza a perem felett akkor már a súlypontja könnyen kibillen és kizuhanhat a kiságyból.

Iceberg,
Köszöni Niki a dicséretet. :D Sajna mobillal csináltam, így valószínű albumba nem kerül a kép, mert nem túl jó minőségű.
Érdekes, hogy én is az édibogár kifejezést szoktam használni rá, meg a cicabogarat. :lol:
Vendégeink voltak, arra készültem, azért tűntem el. :) Megint sok finit főztem, sütöttem. Többek között valami gesztenyés valamilyen sütit, amit az egyik ismimtől kaptam skype-on. ;) :D

Mók,
Lillus nagyon aranyos a képeken. :) Tök jó lehetett az expó, sajnálom, hogy mi nem tudtunk menni.

Kri,
Fogjuk rá, hogy már mászik Niki. :) Először csak hátrafelé haladt, de ha valami motiváló tényező volt előtte mint pl. anya mobilja, akkor azért egész jól haladt előre is. Most már előre is jól halad a szőnyegen, de a parkettán még mindig csak hátrafelé sikerül inkább. Persze kb 4-5 "lépésnél" többet nem tesz meg egyszerre. :)
Lehet Ő azért fogyózik itt nekem, hogy meg tudja emelni a popóját.
Bár inkább hallgatok, mert pont most 90 grammot hízott a héten, ami nekünk már teljesítmény.
A héjatlan borsót már 7 hósan lehet adni én úgy tudom.
"Csak azzal van gondom, hogy a borsó (héjjazva) mehet 7 hótól, akkor miért van 4 hós bébikajában"
Ezzel az erővel azt is kérdezhetnéd, ha 6 hónaptól van a hozzátáplálás miért van 4-5 hós bébiétel??? Megmondom: Üzlet. :(
Nagyon aranyos Bettina a hintázós képen. :D

Etus,
Ne aggódj. Niki sincs oda a kajákért. Olyan édi arcocskát vág! De még bőven van ideje megszeretni őket. :)
Nálam is néha még öklendezett is az almától, bár lehet nem volt elég pépes neki?!
Mivel a glutén bevezetését egyébként is előbbre hozták, már nyugodtan rágcsálhatott kenyérhéjat az a baba amelyik 3 héttel idősebb a fiadnál. Vannak akik így oldják meg.
Én fagyasztottam le sütőtököt. :)

Lynn,
Örülök, hogy benéztél. Majd meséld el, hogy ízlett az alma.

Cherryke,
Jó tudni, hogy meddig áll el az alma a hűtőben, már én is gondolkodtam ezen. :D
Nem biztos, hogy a barátnődnél ez azért van, mert túl későn kezdte a hozzátáplálást. Lehet, csak ilyen típus a baba. A munkatársnőm ugyanezt játszotta el, pedig Ő már 4 hó után elkezdte a hozzátáplálást, mondta is, hogy most majd a lányánál már nem sieti el ennyire. :)
A sógornőm meg 6 hósan kezdte szigorúan a hozzátáplálást és a most 4 éves lánya még mindig mindent megeszik, tényleg, pl. imádja a levest, meg a főzelékeket. Nem csak sült krumpli gumicukorral, mint a szomszéd srácok.
Bár hajnalpirkadástól éjfélig lehetne példákat sorolni, de valószínű leginkább babája válogatja, már Ők is különböző egyéniségek. :)

Lina,
Örülök, hogy végül jól sikerült a nyaralás. :)
Én megmondom őszintén, hogy azért nem is vállalnék be Niki nélkül nyaralást, mert ha már így estére leteszem aludni is hiányzik, pedig már alig várom, hogy letehessem. :oops:
Érdekes dolog ez a kelés. Nálunk Niki megint kel este. Én nem gondolom, hogy ez rossz szokás lenne, mert végül is 1,5 hónapos kora után már átaludta az éjszakát és most is csak kel, eszik, és alszik is vissza azonnal.
A hason fektetést nálunk a védőnő már 3 hónapos korában mondta, hogy nagyon fontos, mert a nagy mozgások innen indulnak és így erősödik a gerince. Először Niki is rühelte, de aztán megszerette. :)
Szegény húsvéti nyuszi. Mire azt a járókát megtojja nagyon le fog izzadni. :lol: Vizuális típus vagyok. :lol:
Miért kaptatok beutalót a szemészetre?

Sissy,
Gratula Lili fogacskájához. :)

Kelés: Mint írtam, Niki ismét kel este, pedig már 1,5 hónapos kortól átaludta az éjszakát. Mondjuk én ezért nem aggódom, mert csak kel és eszik és alszik is, altatni nem kell. Úgyhogy most kb ilyen az éjszakánk: 9-kor alvás, majd 4-6 óra között kajcsi, 8-9 körül kajcsi és kelés. Éppen múltkor láttam olyan tejpépet, aminek "Jó éjszakát" volt a neve. Na én nem lennék hajlandó azért degeszre tömni kitudja mivel a gyereket, hogy aludjon nekem reggelig, mert én lusta vagyok felkelni. Akkor már akár pálinkázhatnám is mint öreganyáink tették, nem? Végül is úgyis felnőttek!... :(
Napközben Niki sem alszik sokat. A mai nap még a legjobbak közé tartozott, mert délelőtt aludt 1 órát, majd délután 1,5-et. Egyébként inkább 30 percet alszik max. :( , azt is 1-2 alkalommal naponta.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Mók,
boldog féléves évfordulót Lilla babának!

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 

 
 

Ceyla: gratula Nikinek :)
Mi nem rakjuk még lejjebb, mert legfelső fokozat Majdnem középen van. Viszont: eddig napközbe a nagyágyon aludt vagy a babakocsiba, és csak este a kiságyba. Na 2 napja napközbe is kéredzkedik a kiságyba és csak ott alszik. Sétálok vele és elkezd nyújtózkodni a kiságy felé. Pár perc és alszik. Tegnap 1-4ig aludt ebéd után. Ilyen már jó régen volt :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kép Kép

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok :)

kri:Már írni akartam bocsi nektek is,hogy nagyon édi Betti a hintában,nagyon cuki pofija van :D Én is hiába 6 hós Balázs,de még mindig a 4 hós kajcsikat adom és tapasztalom is,hogy elég ez még neki.Arra gondoltam majd jövő hónaptól ugyan így veszek 4 hósat vagy ha már lesz friss zöldség akkor úgy csinálok pépet és én turmixolok husit bele!

Mók:BOLDOG FÉL ÉVET NEKTEK IS!!

ceyla:gratulálok Nikinek!!Hogy sikerült a gesztenyés süti?én is láttam azt a jó éjt pépet...,de én sem vagyok jó véleménnyel róla.balázs is 8-9 felé alszik el,6-fél 7 felé ébred és 9-10 óra felé újra eszik,de érdekes mert utána dél-fél 1 felé megint éhes lesz és akkor adok neki bébiételt.

Mi holnap elutazunk,majd hétfőn este jövünk csak haza!

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Kép

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek :D

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Ceyla,
gratula a felüléshez és a mászáshoz. Nagyon ügyes Niki baba. A "töméssel" egy véleményen vagyunk. :lol: :lol: Viszont van olyan ismerősöm aki adott fogzáskor pálinkás kenyeret a gyereknek, hogy jobban aludjon. :evil: :evil: :evil: Nagyon durva.

Cherryke,
nagyon vagány Hunor a játszószőnyegen.

Ice,
köszi. :lol: Kis golyó feje van Brigihez képest. Húsos kajáknál majd én is turmixolósan gondoltam adni.

Kellemes Húsvétot!

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kellemes húsvétot mindenkinek!

Kri, nagyon édes a hintás kép!
Ceyla, Niki nagyon ügyes erős kislány, hogy máris felült egyedül!

Etus, mi is elkezdtük az almát tegnap, kapott két kiskanál levet, furcsállta, de lenyelte :) Olyan cuki volt. Ma is akartam adni, de belealudt a szopiba, nem baj, majd kicsit később kapja. Megpróbálok egy kis pépet is talán, meglátjuk, kiköpi-e ő is, mint Andris.

Lina, de jó, hogy az utazásnál nem volt gond Fricivel. Azért a tejmennyiséget irigylem ám! Szerinted Szicília babával is jó? Tiszta volt, meg ilyenek?

Sissy, gratula a fogacskához!

Hozzátáplálással kapcsolatban én is azt követem, amit mostanában mondanak, fél éves korig anyatej, és csak utána, fokozatosan a hozzátáplálás. Allergia és elhízás miatt is jobb ez, állítólag. De persze minden baba más, ahogy Kri és Ceyla is mondja, az étvágyuk is különböző. Nekünk ez bevált mindenesetre.

Pálinkás kenyér, jesszusom, azért az durva. Én amúgy sem szeretem, amikor azt mondják, hogy 'én is felnőttem így', attól még, hogy nem lett baj, szerintem óvatosnak kell lenni a babákkal.

Nehéz megállni, hogy az embert ne befolyásolják a bébiétel reklámok, de én eldöntöttem, hogy nem adok még cukrosat. A tejpépek, jó éjszakát pép, háztatási keksz és társai mind ilyenek, szóval nem veszek. Inkább igyekszem majd főzni, és ha nem jut rá idő, akkor nem cukros bébikaját adok. Ha nagyobb lesz, úgyis kéri majd az édességet. Legalábbis ez a terv, aztán majd meglátjuk.
Na de még csak az almánál vagyunk, azt lereszelem és kész, nem nagy meló.

Mi is kelünk éjszaka, de nem bánom. Több lett a tejem, amióta éjjel is szoptatok Egyébként Emma biztos éhes, mert elég mohón eszik ilyenkor, ha nem szoptatnám, nagy sírás lenne. Olyan kicsike még a gyomruk, az anyatejet meg úgyis gyorsan emészti. Majd ha már kap délután főzeléket, talán hosszabban alszik. :roll:

Ne haragudjatok, ha nem reagálok mindenre, Balatonnál vagyunk, lassú itt a net, el is küldöm! Még egyszer kellemes húsvétot nektek!

lynnn
 
 


Lányok!
Köszönjük a köszöntéseket!!!! :) :) :) :) :) :)

Ceyla!
Elájulok,milyen ügyes Niki! Irigykedem kicsit... :wink: :wink: :wink: :wink: És persze az éjszakai alvás miatt is!


Hát szerintem ez a hozzátáplálás nem "gyorsvonat",aki ahogy érzi úgy csinálja. Ma úszáson beszélgettem egy anyukával aki meglepődött hogy Lilla 6 hónapos,de még nem eszik húst....Most akkor mi van???!! Csinálom ahogy jónak látom. Sajna napok óta nincs rendben a széklet Lillánál,most ezért csak tápszert merek adni /megint/! Tehát megint nem haladunk.... 8) 8) 8)

Éjszaka meg olyan,amilyen,tuti nem mi szoktattuk rá Lillát hogy ennyiszer keljen,ilyen típus. És egyébként nem elég ha 8 órát pihen a pocakja? Éjfélkor eszi az éjszakait,reggelit meg csak reggel 8-kor kap.Persze kényelmetlen nekünk a párommal,de ő az első mindenben. Ha ő így kívánja,akkor így csináljuk.. Kicsit panaszkodom,aztán éjszaka ugyanúgy etetek. :? :wink:

Kép
mók
 
 


Kép

Kellemes ünnepeket minden mamának és babának no és a családoknak :D

Kép
Kép
Kép
andinet74
 
 


Mók, Lillának boldog félév-fordulót kívánok én is!

lynnn
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!!!! :)

Köszöni Niki a dicséreteket.
Tettem fel videót is, apa telefonjával készítettük ma: http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/n ... i6aS87yjdK

Cherryke,
Na ha én holt fáradtan raknám le Nikit a kiságyba, Ő akkor is tiltakozni. :D
Nagyon helyes Hunor fiú :)

Iceberg,
Nagyon jó lett a süti! Nyami. Már alig van belőle, pedig 1,5-el szoroztam a hozzávalókat, hogy a levehető oldalú tepsit kitöltse.
Nálam Niki egyre többet éhes, mert nem eszik meg egyszerre akkora mennyiséget a tejcsiből, hogy kihúzza tovább, azt a keveset meg gyorsan lebontja. Bár igazából ki bír 4 órát vagy többet is, de már akkor látszik rajta, hogy éhes nagyon, ezért én kb 2 óránként megkínálom, igaz néha csak iszik, de hát az is kell. :)

Kri,
Pedig ezt a pálinkás dolgot, erős túlzásnak szántam. Nem hittem volna, hogy még van olyan aki erre vetemedik.

Lynn,
Köszöni Niki neked is a dicséretet. Anya nagyon büszke is ám rá. :oops: :)

Mók,
Sajnálom, hogy gyakran keltek, de majd beáll, ha kijött a fogacska.

Andinet,
Nagyon jópofa a kép. A tojáshéj még a fenekükön. :lol:

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Ceyla: Niki nagyon erős, hogy így négykézláb áll. Vagy a technika? Én ezt nem is tudom...
Fiam lustább annál, mintsem négykézláb álljon. Volt az az 1-2 nap, aztán ahogy jött, el is múlt. Megmutatta ezt is tudja :D

A hétvége jól sikerült, szombaton papánál, tegnap anyuéknál voltunk. Ahogy sejtettem, papa nem gagyon dajkálta amikor nyügi lett a gyerek :D Anyu viszont tegnap ki sem adta a kezéből. Tisztába tette, etette, toligálta a babakocsiba, ráadásul ott egész nap kint voltunk. Nem volt meleg, de nem is fáztunk. Pont jó idő volt, grilleztünk és házi kaszinó tojást és sonkatekercset ettünk. Jó volt nem csinálni semmit :D

Úton a papához
Kép
Anyuéknál
Kép

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!
Még nem tudtam visszaolvasni,csak gyorsan Boldog Nyuszit és sok locsolót kívánok Mindenkinek,a Fiúknak jó locsolást.Majd jövök,reagálok,mesélek!Addig is puszi

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Mók:boldog fél évet!

Cherryke:édes Hunor!Durva,hogy már ilyen nagyok a Babáink!

Ceyla:gratula,nagyon ügye Niki baba,hogy felült.

Azt nem tudom,hogy szabad ültetni,kicsit,hátra döntve,ha még nem ült fel egyedül?Húsvét hogy telik?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy: Mi úgy szoktuk ültetni, hogy én leülök terpesz ülésben és a lábam közé ültetem. És szépen hajolgat előre, vissza ül... Játékok ott vannak és amíg el nem szórja mindet, addig elvan. De egyedül csak pár mp-ig ül.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sissy,
Én úgy tudom, hogy megtámasztva lehet ültetni már 3 hónapos kor után.

Cherryke,
Nálunk is így volt, hogy egyszer felállt négykézlábra, majd egy darabig hanyagolta, majd ismét és végül el kezdett benne kicsit közlekedni is. :)
Hunor nagyon aranyos.
Én meg megfőztem pár napra, mert vendégeink voltak, így én is élvezhettem kicsit, hogy nem kell semmit sem csinálni. :) Jó is ez.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Sziasztok!

Boldog Húsvétot!
REmélem, mindenkinek jól telt. Nekünk nagyon :) Ma déletőtt is piknikezni voltunk a barátainkkal. KInt ettük a húsvéti hamikat. Volt locsolkodás, hímes tojás meg minden.
Andris már profin forog hasra, de a négykézlábtól még nagyon messze vagyunk. Szóval nagy gratula Nikinek.
Hunor nagyon cuki a képeken.
Bettina is. Milyen ügyesen ül már ő is.
Ja és ma Andris negyed 7ig aludt. Olyan jó volt. De pár napja nem kelt 5 előtt. Ez egyébként azóta van, hogy írtam ide, hogy már igazán le kéne szoknia a kelésekről. És mintha csak megijedt volna, következő éjjel már nem kelt, és azóta sem. Majd asszem máskor is reklalámok :)
Na megyek, mert itt nagyon szép idő van, és délután még csavargunk valamerre.
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Etus: itt meg elég esős idő van ma :(

Ma reggel megfőztem Hunornak másfél adag burgit, 2 adag husival és s répával. Burgit pipivel összeturmixoltam tettem bele fél üveg sütőtököt, azt kapta ma ebédre. Ízlett neki. Holnapra összeturmixoltam burgit s répát és husit.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok Lanyok!

Hu olyan reg nem irtam, hogy nem is tudom emlekezetk meg ram ?
Nem tudok ekezetet irni sajnos, de igy is olvashato.

Azert vagyok igy lemaradva, mert idokozben haza utaztunk Erdelybe 3 hetre, 2 nap mulva utazunk vissza es most eppen van egy kis idom irni.

Csajok, nagyon aranyosak a babak, es milyen nagyok mar.
Nalunk is van ujdonsag. Van mar 2 szep feher fogcskan alul, nagyon aranyos Nori amikor kacag es latszik a 2 kis fehr fogacska. Igaz, hogy mar nagyon sokszor megharapott cicizes kozben. Csajok, hogy lehet errol leszoktatni, mert eddig nem sikerult. A fiuk nem harapdaltak igy.

Gyorsan leirom, hogy sikerult a 14 oras auto utunk Erdelybe.
Elindultunk du fel 6 kor es kepzeljetek, 3 ora alatt csak az osztrak hatarig ertunk el, pedig mar Pesten kellett volna lennunk.
Nora miatt 10 percenkent meg kellett allni ugy visitott szegenykem. Mar gondoltam, hogy valami baja van biztosan beteg, hat nem szokott o sirni, mire a ferjem rajott, hogy csak hiszti. Vettuk ki az autos ulesbol kacagott, kozeledtunk vele az ules fele visitott, de ezt eljatszottuk kb 10 szer. Mar vissza akartam fordulni, hogy nem vagyunk normalisak 3 gyerekkel, meg motorral, biciklikkel a hatunk mogott elindulunk egy 14 oras utra.

A ferjem persze nem akart visszafordulni, mert mar nagyon akart itthon motorozni, egy eve keszult erre :)
Szepen visszatettuk Norat az ulesbe es hagytuk, hogy sirja ki magat, szerencsere nem tartott sokaig. Kozben beesteledett igy mind a 3 gyerek aludt ugyesen. Nora egyszer felebredt, akkor megalltunk szopizni es szepen ult vissza az ulesbe es egy hang nem volt egeszen az erkezesig. De kepzeljetek amikor megerkeztunk ide masnap reggelre esett a ho, majdnem hanyatvagtam magam es a havazas tartott meg egy par napig. Egy hetet itt ultunk bent a hazban, de szerencsere azota gyonyoru ido van itt is.


Kivancsi vagyok mi lesz visszafele, most is este akarunk utazni, mert igy mind a harman alszanak.

Meg egy ujdonsag van a fogacskak mellett, hogy nagyon ugyesen ul mar egyedul Nora, anelkul, hogy ki lenne tamasztva valamivel. Ma este is kb. haromnegyed orat ult az agyon es jatszott.

Edit
Nekem A nagyobbik fiam volt ilyen, hogy nehezen akarta elfogadni a szilard etelt, eleg kesore sikerult hozzaszoktassam. Nora most egeszen mas, amikor eszunk, olyan izgalomba jon, hogy neki is kell. Mindig keszitek neki is valami harapnivalot. :) Igaz, hogy Nori nagyon szep sulyban van mar, megkozelitettuk a 10 kilot. Majd otthon megmerem pontosabban :)

Ma elmentek a fiuk locsolkodni, de meg nem ertek haza, pedig itt egy oraval elobb vagyunk mint Magyarorszagon. Most eppen 22:51
Hat kivancsi vagyok az elmenybeszamolojukra. Ez most nagy ujdonsag volt nekik, Ausztriaban nem jarunk locsolni :)
Igaz itt minden nap elmeny a gyermekeknek.

Ha majd hazaertunk akkor meg jelentkezek, addig is probalok visszaolvasgatni, azt hiszem egy egesz havi bejegyzest kell. Igyekszem nagyon.

Egy picit hosszura sikerultem, de mar olyan regen nem irtam, nezzetek el nekem.
Puszi mindenkinek

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Sziasztok :)

Haza értünk tegnap szerencsésen :roll: Odafelé 3x meg kellett állnunk,pedig reggel 8-kor indultunk és fél 12-re értünk szegedre :roll:,pedig 2 óra alatt máskor odaértünk!Ott aludtunk barátnőméknél és hála nem volt semmi gáz,kicsit féltem,h majd nem alszik el napközben vagy este,de nem volt gond ugyan úgy aludt reggelig!Én nem tudtam aludni jól!Máté is nagyon élvezte a kikapcsolódást,úgy elvolt,h szinte alig beszéltünk :)
Van egy nagy hírem! :D :D szombatra kibújt a fogacskánk a jobb alsó :D

ceyla:én csináltam egy új sütit aminek darált keksz a tésztája és nem kell sütni,de nagyon finom lett és volt :lol:

etus:Balázs is forog mint a hordó,jobbra balra nagyon kell figyelni rá :roll:
piknikezés az jó lehetett! :) végre akkor te is aludhattál megszakítás nélkül :) szerintem most már be is áll így Andrisod :)

cherryke=nagyon aranyos Hunor kis pofis :D

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Na látom mindenki hazaér lassan a húsvétolásból, kipihenten. Mi is újra itthon vagyunk.
Rékus, de jó, hogy írtál! Nekünk is mostanában kezdődött, hogy Emma néha sír az autósülésben, szerintem látja, hogy ott vagyok mellette, és ki szeretne szállni és karban lenni. Tegnap hazafelé szoptattam úgy, hogy menet közben fölé hajoltam, hát nem volt egyszerű, de legalább megnyugodott kicsit :oops: Ja, nem én vezettem ám :) Ti már a nagyobb gyerekülést használjátok? Mert ebből a legkisebből nem látnak még olyan jól ki, ez is zavarhatja.
Nagyon ügyes Nóri, gratula a fogacskákhoz!

Iceberg, nektek is!

Ceyla, ez a videó nem semmi, nagyon ügyes Niki!

Cherryke, Hunor is nagyon édes kispasis.

Etus, szuper, hogy tudtál pihenni.

Emma kezdi elfogadni az almapépet is, ma már pár kanállal megevett, igaz, a nagyját visszatolja a nyelvével. Szerintem még tanulnia kell a technikát.

lynnn
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan:Lili 6140 g és 67 cm.Minden ok,majd jövük még!

Niki videója cuki!

Ice:gratula a foghoz!!!

Rekus:jó, hogy jöttél megint!

Ceyla,Cherryke:köszi a választ!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


ceyla :D ez szupi videó,nagyon ügyes Niki :D :D ,de milyen lazán felült :lol: ,majd vigyázni kell,mert nem érzékelik és hátra dobják magukat amikor ők úgy gondolják :roll:

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Hú Ceyla, Niki nem semmi!!!!!! Andris még akkor is eldőlne, ha mi ültetnénk le, úgyhogy inkább nem is csináljuk egyelőre.

Rékus, de jó hogy jöttél!!!!! De jó lehetett nektek Erdélyben! Majd mesélj! JUlinak is volt anno autóban üvöltős időszaka, de aztán elmúlt. Locsolkodás most nálunk is volt, mert van egy magyar család, akikkel nagyon jóban vagyunk, és ott fiúk vannak. JUli nagyon élvezte, meg a tojásfestést is.
Milyen hamikat szoktál kitenni Nórinak? Mert ha mi eszünk Andris is mindig odavan, csak nem tudom mit adjak neki.

Lynn, most már jobban megy nekünk is a hamizás. Szerintem nálunk is a technikával volta gond. Alma banál mondjuk kicsit megfogta, úgyhogy most inkább barackozunk kis almával (no persze ez konzerv).

Na most meg hív a nagyobb, pedig elvileg már alszik...
(Kakilnia kellet, amiből pisi lett. Küzdünk a délutáni alvással pár napja. De én fogok nyerni, mert ha nem alszik, akkor estére nagyon gyagya :))
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Ceyla,
nagyon jó a videó. Ügyes nagyon Niki. Betti bogyó is próbálkozik, de elhúzza a feneke. Túl nagyot növesztett. Most kb 8 kg. Majd megyek méretni, de most megint náthás mindkettő. Alig, hogy kigyógyulnak, újra megfáznak. Nem értem. Normálisan felöltöztetem, rétegesen és mégis.

Lynn
boldog féléves évfordulót Emmának. Én is szoptattam már a másik ülésről áthajolva. :lol: :lol: Nálunk is nagyon nyűgös a bébihordozóban.

Cherryke,
aranyos Hunor.

Réka,
dettó. Múltkor voltunk Pesten és úgy ordított Betti a bébihordóban. Ha megálltunk és kivettem jó volt, ha vissza akartam tenni már sírt is. Szóval mostanában nem megyek vele hosszú útra az biztos.
A havazás azért nagyon durva.
Nálunk szerintem nem lesz foga a gyereknek. :lol: :lol: :lol: :lol:

Sissy,
én akkor kezdtem el őket ültetni egy picit ha már nagyon emelték a fejüket, hogy felüljenek. Kb 5-6 hónaposan.

Edit,
Brigi is alig akar aludni délután, bár nálunk inkább az éjszakák sz@rok, ha nem alszik. Többször felsír és nyugtalanul alszik. Most is alig aludt el, de most alszik. :lol: Mikor költöztök?

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sissy, itt egy cikk az ültetésről: http://www.kismamablog.hu/mozgasfejlode ... lni-a-baba

Mi nem ültetjük, Emma is eldőlne még, inkább megvárom, amíg magától felül, mint Niki!

lynnn
 
 


lynnn írta:Sissy, itt egy cikk az ültetésről: http://www.kismamablog.hu/mozgasfejlode ... lni-a-baba

Mi nem ültetjük, Emma is eldőlne még, inkább megvárom, amíg magától felül, mint Niki!



Ebből látszik, milyen mások a babák. Bnőm kisfia 6 hónaposan már ült. Nem vágta hanyatt magát és semmi ilyen nem volt. Mászásból leült. Most 8 hónapos, áll. Kapaszkodás nélkül. Kapaszkodva már megy.
Hunor a lábam közt ülve eljátszik. Időnként eldőlne, sőt el is dől. Az újjamat megfogva felhúzza magát ülésbe és fel is áll. De hátról hasra nem akar fodrulni és mászni sem akar :D Mondjuk pont ma volt, hogy dirrekt leraktam neki a játékok közé a távirányítót, mert azt mindig is meg akarja fogni, és nyújtozkodott egyszer csak hasra fordult és elérte. Mondtam a páromnak, köré rakjuk a mobilt, a fényképezőgépet és a távkapcsolókat ösztönzésül, mert játék kedvéért nem fog semmit csinálni :D

Rékus jó, hogy jöttél :))))

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok lányok!

ezt láttátok? :shock:

http://www.babanet.hu/hetrol-hetre.php? ... icles-3038
Fontos APEH felhívás: ha anyasági támogatásban részesültél 2010-ben

Maccs
vörösmacska
 
 


Kri, én júni végén költözök haza a gyerekekkel, a férjem meg júli végén jön utánunk, mert neki addig tata a szerződése, de a lakást már júni végén vissza kell adni. MI pár napot leszünk anyuéknál, amíg a cuccokat elrendezem, aztán júliusban már a lakásban leszek a gyerekekkel, mert nem akarok egy egész hónapot anyuéknál lógni, meg nem akarom őket még jobban összezavarni. Ráadásul jó lenne, ha Juli meg is tudná szokni az új helyet, mert szeptembertől meg kezdődik az ovi.

Iceberg, de jó is lenne, ha most már beállna az éjszaka, de a ma este nem pont ezt mutatja. Andris fél 3-kor kelt, fél órán keresztül próbáltam visszaaltatni, de aztán már olyan hangos volt, hogy Juli miatt (meg lassan már a szomszédok miatt is) nem hagytam tovább. Na 3.20 körül lefeküdtem, erre 3.30-kor Juli: Anyaaaa!!!! Ezután 10-15 percenként hívott, volt ivás, pisi, takargatás, meg, hogy nálunk akar aludni, amit én nem nagyon szeretek, mert nagyon rúgdos. Befeküdtem melléz az ágyba, hogy hátha, aztán persze vágül négy körül az ágyunkban kötött ki. Szóval ma éjszaka én voltam a következettlen (álmos) szülő iskolapéldája :) Egyébként Juli nem szokott ilyet csinálni, szépen alszik éjszaka, úgyhogy tegnap tutira összebeszéltek este 8)

Én is elkeztdtem olvasgatni a hozzátáplálásról. A kismamablogon van a Nagy Babaszakácskönyv, már Julinál is azt követtem, mert az olyan jónak tűnik.

Na szép napot! Itt mondjuk esik :( (Najó tudo, hogy néha az is kell). Ja és újdonsült anyukák, nemsokára itt az Anyák napja, ideje a férjeket figyelmeztetni :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


vörösmacska írta:Sziasztok lányok!

ezt láttátok? :shock:

http://www.babanet.hu/hetrol-hetre.php? ... icles-3038
Fontos APEH felhívás: ha anyasági támogatásban részesültél 2010-ben


és hova kell beírni? remélem nem kell adózni utána

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Nem találom az adóbevallásomat a gépbe :D megőrülök :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


megtaláltam :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


na engem nem érint

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Etus!
Azért nagy feladat lesz a két gyermekkel előre jönni,meg költözködni nem???!!! Julinak is sok lesz most akkor a változás. Kíváncsi leszek hogy milyen hamar szokja majd meg az ovit? Mert azért biztos a hazaköltözés is megkavarja majd mindkét csemetét. Habár szeptember még messze van.
Az éjszaka végigalvásában én már nem is reménykedek,az mások kiváltsága... 8) :wink: Nálunk továbbra is egyszer eszik Lilla,és többször "csak meg kell igazítani"! Hát a végeredmény: álmatag nappalok a részemről. :roll:
Azért nálatok ígéretesebb a helyzet. Szerintem hamar beálltok a helyes kerékvágásba.

Ceyla!
Csak most néztem meg Niki ülős videóját. Tényleg nagyon ügyes kislány,gyorsan fejlődik. Mi ma voltunk védőnőnél, és megtiltotta hogy Lilla ücsörögjön,pedig szépen tartja ,magát,de persze nem magától ül fel,sajna. Igaza van a védőnéninek. :?
Most erőszakosan a földön tartom,erősödnie kell még.Persze ő nagyon ki van,mert imád ülve játszani. Egyébkén ma azt mondta a védőnő,hogy megtámasztva nem teljes derékszögben ülhet. Ehhez tartjuk magunkat.


Kri!
Meg lesz az a felülés Bettinánál is. Szerintem a súly nem fogja vissza.Én Lillánál látom hogy az nem olyan befolyásoló tényező.
Sajnálom hogy betegek a csajok. Jobbulást nekik!!!!

Mérés: mi ma voltunk,Lilla 70 centi,és..... 9510 gramm! 8) 8) 8)



Lynnn!
Te aztán egy akrobata szoptató anyuka vagy!!!! :) De ugye minden a kicsikért. :wink:
Én még itatni se szeretem a kocsiba,rémképem hogy elkezd fuldokolni,köhögni,és mivel be van kötve nem egyszerű kikapni..


Iceberg!
Gratulálok a fogacskához!! :lol: :lol: :lol: És azért csak klasszul sikerült a Szegedi kiruccanásotok. Jó lenne már új képet lát ni a fiúcskáról.Tegyél fel ha tudsz.

Vörösmacska!
Ti hogy álltok???? Mozgás,fogacskák,csücsülés????

Utólagosan / és elnézést hogy csak most/ minden babának boldog fél éves évfordulót!!!! :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:

És Lilla Húsvétkor.... Kép

Kép
mók
 
 


Lilla: de ari :))))

Tegnap délbe gesztenyepüré-alma-pipit evett, ez 5 hós, ezt fél 1kor. És már csak este fél 8kor evett. Úgyhogy többet nem adok neki, mert a végén még lefogy...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Mók: megtámasztva nem derékszögbe... hát én ezt nem tudom tartani, mert a babakocsiba beültetem és felül, teljesen előre hajol, mert Ő játszani akar.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Tegnap voltunk a munkahelyemen, jól bírta. mindenkire nevetett, volt akinek dumált is :D

Ma megyünk dokihoz, mert elfogyott a tápszer. Van még hippes, de attól kipöttyösödik, túl erős neki. Azt most nem adom, azért fogyott el hamar a másik.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok csajok!

Nem volt most alkalmam írni, mert totál kivagyok, nem tudom mi van Frickóval.

Kb 2 hétig tökjól ment az éjszakai alvás, a hozzátáplálás, napirend, minden. A múlt hét is tökjó volt. A héten meg képzeljétek megint 3szor kelek hozzá éjszaka, de üvölt, alig lehet megnyugtatni. Eddig a fél év alatt cumival mindig meg lehetett nyugtatni, sőt kb 1 hónapja már nem is kell neki elelváshoz. Szóval most a cumit is kiköpi. Illetve bele se lehet dugni a szájába. Muszáj neki cicizni, de úgy érzem nem eszik semmit. Próbáltam neki teát adni éjjel, de a cumisüveg se nyugtatja meg.
Napközben amúgy aranyos, minden rendben vele, kivéve ha etetésre kerül sor, akkor ugyanis ordít és egy kanállal sem hajlandó enni. Se édes nem kell neki, se főzelék, se házi, se bébiétel, se a tejpép, amit amúgy imád. Esetleg egy kis gyümölcslét hajlandó inni, amúgy csak tej. Pedig szerintem alig van most tejem, nem vagyok már hozzászokva a napi 8szori ételadáshoz, de úgy néz ki gond nélkül kibírja a 3 órákat. Hát nem tudom mit csináljak. Tökjól ment az evés, erre most visszafejlődünk újszülöttkorba? Eddig próbáltam erőltetni a kaját, de valószínűleg most pihentetem pár napig. Legyen akkor csak tej, aztán majd meglátjuk. Szerintetek ez hülyeség?
Amúgy nagyon ügyes, tegnapelőtt végre hasrafordult hátról, azóta meg pörög-forog állandóan. Most én is próbálom lenn tartani a földön, mert eddig elég sokat üldögélt, mert imádja és mivel még magától nem tud felülni, valószínű hogy nagyon terheli vele a gerincét. Remélem azért hamarosan ő is rájön hogy kel magától felülni. (Ja, Niki videója nagyon jó, gratula!)
Egyébként Frici csak az egyik irányba forog. Hátról hasra csak balra, hasról hátra meg csak jobbra :roll: A tieitek is?
Na szóval ezek vannak. Ráadásul megint Mikulás van és eléggé legyengültem, meg még az éjszakai őrjárat is. Igazából látatlanban azt mondanám, hogy jön a foga, de nem látok semmit a szájában, nem duzzadt az ínye sőt pár hete már a nyáladzás is abbamaradt...
Hát remélem ez csak átmeneti állapot és elmúlik.

Na mi volt még, ja igen szemészre azért kaptunk beutalót, mert 1 éves korig kötelező elmenni. Még jó, hogy mondta a doki, hogy azonnal telefonáljak nekik, mert kevés az időpont az sztk-ban. Hát én telefonáltam, erre mondták, hogy jövő héten próbáljam meg megint, mert már a június is be van telve, aztán meg szabira megy az orvos.... no comment. kíváncsi vagyok, ha valami baj lenne, akkor is hónapokat kellene-e várni? Egyébként nem azt nézik, hogy jól lát-e (ezt nyilván nem is tudják) hanem gondolom szemtengelyferdeséget, ilyesmit.

Csajok, főleg pestiek! Nektek van bkv bérletetek? én most akartam venni, mert hallottam, hogy van kismama bérlet, erre most utánaolvastam és igazából "kisgyerekes bérletnek" hívják és csak akkor jár, ha gyesen vagy gyeten van az anyuka. A gyedre nem... Ez mennyire lehet aktuális info? Azért most így nyáron néha fel-felpattannék a villamosra, de a 10ezres felnőtt bérletet nem használnám ki, a vonaljegyet meg irracionálisan drágának érzem!!!

Ja, lynn kérdezte szicíliát: mivel nem volt jó idő, nem a tengerparton voltunk, hanem a városban császkáltunk, így nem tudom megítélni milyen lehet ott nyaralni. A városban elég nehezen lehet babakocsival közlekedni, sok helyen nem is nagyon van járda. Mi Cataniaban, Siracusaban és Taorminában voltunk. Szerintem a repülő is macera, bár volt 3-4kisgyerek odafelé meg vissza is, de az egyik végig üvöltött mint a sakál. Mondjuk ő olyan egyéves forma volt, a kisebbek azok aludtak szépen.
Mi a kertben nyaralunk, meg szerintem egy hosszú hétvégére lemegyünk Horvátországba. 5-6 óra alatt megvan kocsival és a kutyát is tudjuk magunkkal vinni. Ha nagyon nyűgös a csemete, akkor meg megállunk.

Na megyek, hív Frigyes. Sziasztok!
Vendég
 


Ja és Lilla Húsvétkor zabálnivaló. én nem tudom hol van rajta az a 9,5 kiló. biztos erős a csontozata :-)
Vendég
 


Sziasztok!

Lina:én próbálnám a hozzátáplálást folytatni,de persze,ha nem eszik,úgy nehéz...De ne add fel!Szerintem ekkora korban,meg,hogy mocorognak már nem biztos,hogy elég csak a tejcsi.

Úgy láttam,képzeljétek,hogy a másik fog is kezd fehéredni.Picit nyügi is napközben,nem lehet letenni szinte.És bár éjjel végig alszik,a nappali alvások lerövidültek.Hát,ez van.

Mók:Lilla cuki nagyon!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Lina: fogzás miatt is lehet, hogy nem eszik... Bnőm fia 400 gr-ot fogyott, mire kijött a 2 alsó, azóta 1 kg-ot hízott. És kint van a bal felső szemfoga is :)
De lehet szájpenész is, fáj neki amikor eszik... stb. Nézd meg alaposan a nyelvét szájpadlását. Az is előjöhet a fogzástól, most olvastam. Nagyon kell figyelni, alattomos.

BKV bérlet: nekem jár, úgy hogy nem tudom, kérdezd meg egy pénztárba.
http://www.bkv.hu/hu/ketheti_es_havi_be ... rekeseknek
telán azért nem lehet gyed ideje alatt használni, mert a gyes és a gyet az jóval kevesebb jövedelemmel jár.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Lina, nagyon sajnálom, hogy nem akar enni / aludni Frici. Szerintem jó ötlet, ha egy kicsit szünetelteted a kaját. Vagyis nem tudom, hogy jó ötlet-e, de én asszem azt csinálnám. Pár nap cici, aztán gyümipépek és cici. DE talán kérzezd meg a védőnénit is. Én is azt gondolnám, hogy a foga, de szájpenész is tényleg lehet. Az anyatej egyébként azt mondják elég 6 hónapos kor után is, mert változik az összetétele, csak neked lehet marha nehéz!!!! Kitartás. Van a kismamabloggon a Nagy babaszakácskönyv, meg csak úgy a kismamablog, ahol elég értelmeseket szoktak írni. Asszem kérezni is lehet (bár én még nem kérdeztem), de talán azt is érdemes kipróbálni. Amúgy meg gratulálok a forgolódáshoz!!!
Ja és Andris sincs oda a kajákért, és mi még csak jól sem álltunk soha. Most már megeszik 40-60 ml gyümit, de utána mindig kéri a tejcsijét is :) Ők ilyenek, erőlteteni szerintem tutira nem jó.

Mók, Lilla nagyon-nagyon édes!!!!

Hajaj adóbevallásos dolog. Most nem tudom, hogy ez rám vonatkozik-e. Na majd férjemmel kisilabizáljuk :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Voltunk a dokinál. Megvizsgálta, nem bírta ki a drnő :D Hunor meg végig dumált neki :D

Hazajöttünk, ebéd közbe meg beállított a védőkislány. Na annak is dumált :D megbeszéltük amit kell, megdicsérte a gyereket és ment.

Szombatunk jó húzós lesz. Kimegyünk majálisra, oda viszek neki alma-banánt az nem punnyad meg, aztán beugrunk egy kisbabás barátunkhoz, ott most 2 hónapos a kisfiú, viszünk neki ruhákat. Aztán estére jön egy bnőm, megfürdetjük megetetjük a gyereket, lefektetjük aludni, elkészülünk és megyünk táncizni :) éjjel 1 re otthon is vagyunk. Addig meg a hangját sem lehet hallani. Amúgy már nem nyöszörög alvás közben. Elmaradt neki. Szépen alszik, csak 2-3 alkalommal felsír-cumi alszik tovább, vagy dumál-cumi alszik tovább.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok :)

lina:lehet,hogy jön a foga és fáj az ínye.napközben szerintem is próbáld meg a hozzátáplálást neki az éjszakai teázás nem jó,mert a végén hozzá szokik és nehéz leszoktatni :roll: mikor fáj Balázs ínye akkor nehezen fogadja ő is a cumisüveget meg játszani akar vele!olyankor várok picit aztán amikor nyügizve kéri akkor már eszik rendesen!

mók:köszi :) ,sztem jöhet majd a másik fogacskája is,mert úgy tömi a rágókát és közben beszél neki :lol: ,jaa igen szeretnék már felrakni fotót,de telcsimmel csinálom és a páromat nem egyszerű megkérni,h rakja fel a gépre!férfi :roll: :roll:
Nagyon aranyos Lilla! :D Jól áll neki a fejpánt :D

etus:nekem is össze kell dugni a fejemet a párommal ilyen dologban :wink: ,de remélem tényleg nem adóztatják meg :roll:

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Lányok!
Köszönjük a dicséreteket! :D

Lina!
Én is fogra tippelnék. És szerintem a cumi is azért nem esik jól neki.
Hamarosan minden visszaáll szerintem a régi kerékvágásba.

Tegnap engem meglepett Lilla. Azt eddig is tudtam hogy a körte nagy favorit,de tegnap egy korrekt üveg bébiétel formátummal megevett. :shock: :shock: :shock:
Ma adtam fél üveg sütőtököt,meg reszeltem igazi körtét. Ezeket is megette. De nálunk leginkább a gyümölcsök működnek.
Múltkor adtam borsófőzeléket,öklendezett. Védőnő szerint már husit is kéne adni. Na ehhez képest le vagyunk maradva. Nagyon az kéne,hogy én főzzek zöldségeket,meg turmixoljam,mert anyukám szerint az eredetinek kicsit más az íze. És igaza van, a körte is másabb....,ezért jobb lenne neki állnom.

Csodálok mindenkit aki eddig is így csinálta. Én már nem tudom ki és hogyan tud időt szakítani,ráadásul itt a jó idő,és naponta többször lenn vagyunk Lillával. Most már elnézelődik sokat,meg jókat is alszik a levegőn.

Kép
mók
 
 


ezt még meg akartam mutatni :-)
Kép nagy kádban pancsolós
Vendég
 


Adóbevallás: a 19.-be kell beírni az anyaságit, adómentes.

Lina: nagyon édes :) az a nézés :D

Mók: én a reggeli után, mivel vissza alszik, szoktam odarakni a babahamit főni. Megfő az magától is, a legkisebbre veszem és akár még sétálni is lehet menni.

Csak magunknak nem főzök, mert arra tényleg nincs időm. Anyu tegnap itt volt, főzött bablevest. Holnap csak mákos tésztát csinálok mellé. Hétvégén főzök csak, mert vagy a párom van itthon, vagy a fia van itt és tudnak figyelni a gyerekre. Én ha főzök, úgy belefeledkezek :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok :)

mók:igen intenzívebb íze van amit te csinálnál,jobban kijönnek az ízek úgy!én most még bébiételezek már van új burgi vettünk már és így ki fogom próbálni,hogy én csinálok,mert van itthon új répa is!én úgy döntöttem adok neki husit,mert azt tapasztalom nem elég már Balázsnak a sima főzi hamar éhes lesz,de a tápitól is reggel már másfél óra múlva kéri a kaját újra, akkor pépet szoktam adni,mert nem kéri a tápit ez 3 napja van így,de közben meg éhes,mert nyügizik és aludni sem akart!tegnap adtam neki husis kajcsit sütőtök-csirkehusival és ette.
én is úgy csinálok mint cherryke csak én egyben főzök is reggel szinte minden nap.igaz sietve,de próbálom mindennel elfoglalni közben legalább addig amíg felkészítem a kaját!utána felhozom és elaltatom a teraszon.Meg muszáj,mert jön haza Máté délben,itthon eszik a sulis kaja háát mi is írjak róla inkább semmit!ebéd után mikor elaludt Balázs akkor meg csináljuk a leckét!jól láttam,h ti panelban laktok?ha van erkély ott nem tudna aludni Lilla?én nem igazán tudom megszokni ezt a helyet ahol élünk meg azt,h házak házak egymás után sehol kirakat és ezért nem is megyek babakocsival sétálni ,ezért örülök,h van terasz és kirakom Balázst a levegőre aludni 1 nap 2x is.

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: