Új privát üzeneted érkezett!

Evu, ezek aztán a jó hírek :)!

Csim, mi a program (orvosi és egyéb) még keddig?

Gerika, minden oké? Hogy áll a költözés, hol vagytok most éppen?

Ja, és nagyon szívesen az anyagokat, én is örülök, hogy kész lettem velük, tegnap ki is nyomtattam a férjemnek, plusz a hivatalos papírokról szóló kisokost (mikor, hová, milyen papírokkal kell majd mennie, kinek, mikor, miért telefonáljon, stb.), olyan aranyos volt, nem is tudta, hogy ezeket begépeltem, teljesen paff lett, rögtön elkezdte böngészni őket. És a tennivalóktól sem lett rosszul :).
kalloni
 
 


MEGJÖTTEM A DOKITÓL,ELKELL KEZDENEM SZEDNI A VÉRNYOMÁSCSÖKKENTŐT :cry: DE HÁL ISTEN SE OEDEMA,SE FEHÉRJE A VIZ.-BEN!


HAJRÁ BOGYÓ!!!TE VAGY A SORONKÖVETKEZŐ!!!!
CSIM:TEL SZÁMOM:06202032215,DE BÁRKITŐL SZÍVESEN VÁROM AZ INFÓKAT,ÉS AZONNAL DOBOM A GÉPRE ,HA VAN VMI.


VICSOK:JÓ CENTEREZÉST,KITARTÁST ANYUKÁDHOZ!!!!



CUKIKA??????????ARIEL??????????
KÉRÜNK ÉLETJELT MAGATOKRÓL!!!!!!!!MEG A LÁNYOKRÓL!!!!


ADRI?HOGY VAGY?


GERIKA:KÉRÜNK KÉPET TOMIKÁRÓL,AZ ELSŐ TOPIK BABÁRÓL!!!!!!



BÜNGYI:TEJCSI VAN ELÉG?REMÉLEM JÓL VAGYTOK TI IS!!!
geosel.klara
 
 


Kalloni, még anyóséknál. De nem vészes. Most még előnye is van, több segítséget kapok. A házhoz el kellene járnom pakolgatni, de tegnap nagyon fáradt voltam, ma meg itthon maradt Benedek, egyszerűen nem akart elmenni oviba, én meg nem akartam vele erőszakoskodni. Most jön ki rajta a kistesó dolog. Sok volt neki az ovikezdés, meg Tamás...De most még munkások is vannak ott, csinálják a külső vakolást, szombaton meg jön az üveges, az ajtókat még csak most fogják beüvegezni. Szal majdcsak egyszer átmegyünk, de valószínű kell még 1-2 hét. Inkább 2, mert a födém szigeteléssel más munkálatok miatt nem halad eléggé a férjem. De tényleg nem idegesítem ezen magam. Már olyan közel van, és én annyi évet vártam már rá, hogy ezt a kis időt már igazán kibírom. :)

Klári, tudod, a képfelrakáshoz a párom kell, őt meg nem könnyű ilyesmire rávennem mostanában, de megpróbálom majd! :)

Tényleg, az új házban lehet egy darabig nem is lesz net. :shock:

Evu, örülök, hogy minden rendben! :)

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 

 
 

Sziasztok!

Erika! Szurkolok az új házért, de sajnálom, hogy nem lesz net... remélem hamar bekötik :)

Bogyo! Szerintem is említsd meg a strepto ereményed szülésnél!

Klári! sajnálom a vérnyomásod. Most már nincs sok a végéig, kitartást :)

Kalloni! Én is imádom a török éttermeket. Nagyon fincsi a padlizsánkrém és még a rizsdesszertjüket is szeretem. Nyami. Menj el még szülés előtt, mert utána kevesebb időd lesz rá.

Evu! Gratulálok az eredményeidhez!

Vicsok! A kapcsolatodat anyukáddal meg tudom érteni. Te klasszabb, vagányabb anya leszel ;) Azért az jó, hogy 2 napig kibírjátok együtt :)

Pelus-köldökcsonk: nekem még nem áztatta el a pisi a köldökcsonkot. eleve nem is tudja, ahhoz 24 órán keresztül nem kéne pelenkát cserélni, hogy megtörténjen.
Amúgy is púderozod minden alkalommal és én nyugodt vagyok, ha be van takarva, így nyugodtan simogatom a pocakját.
Fürdésnél éri víz! A kórházban sem csináltak ebből problémát. utána úgyis alkoholos fertőtlenítés és púder bőven megy rá.
Az alkoholos fertőtlenítést fültisztítóval végzem, jól alányulok vele, nem fáj neki, csak hisztizik, mert miért ne hisztizne :)

Tej: van tejem. eszik is, remélem eleget és tápláló is. A mellem a 3. napra úgy kisebesedett, hogy bimbóvédőt kellett használjak. A garmastan kenőcs sem volt túl hatékony. A bimbóvédővel meg sokat szenvedtünk. Ugyan evett vele, de nehezen kapta be és folyton kifordult a szájából.
Tegnaptól szerencsére újból visszatértünk a mellre bimbóvédő nélkül. egyszerűbb mindkettőnknek.

büngyike
 
 


Haho!!

Vagyok én is,csak főzök,majd délután jövök,addigis mindenkinek puszi!!

Ja ami a cipőm illeti,belement éppenséggel a lábam,de nem találtam vmi kényelmesnek,így nem mertem bevállalni egyelőre!! :?

Missfried
Kép
missfried
 
 


voltunk 4d-n, megpróba feltenni róla képet :) kis pufipofi! 2780 gr. nagyon kis aranyos volt, és végig mocorgott!
annyira szeretném már megszülni!
holnap nst reggel.
majd később jövök! jó étvágyat az ebédelni készülőknek!

Kép
tidi
 
 


Huu Tidi várjuk a képet!! :)

Én megkajáltam,apa szólt hogy majd csak valamikor délután tud jönni enni! :? Most mosok,aztán lepihizek kicsit szeríntem!!Legszívesebben átaludnám ezt a 3-4 hetet!! :D

Missfried
Kép
missfried
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért és mert ismeretlenül idedugtam az arcom:)
Az anyáknak gratulálok.A kismamáknak kitartás:)
Szeretnék érdeklődni, hogy ki szül a Sote 1.Nőin????
Én novemberben szülök ott és érdeklődök, hogy mi a véleményetek, tapasztalatok a kórházról.
Fontos lenne.Köszönöm előre is a válaszokat.

Mindenkinek szép Napot.
Szilvi
szilvi17
 
 


Sziasztok !

Tidi :Klassz ,hogy végre van valami örömöd is :P , nem csak ezek a vakarózós dolgok !
Jó ,hogy neked sem lesz óriás bébid , 2 hét alatt már csak nem nő olyan sokat , úgyhogy drukkolok ,hogy sima és gyors szülésed legyen majd ! Mekkora a feje ? Várjuk a képeket !

Büngyi : sajnálom a cicis dolgot , de jó ,hogy már javult. Mérleget ezek szerint nem használsz ?
Igény szerint etetsz, vagy " fix" időközönként ?


Erika : Szerencsére szép idő van- remélem felétek is , így haladhatnak a munkálatok a házzal , remélem hamarosan költözhettek . Addig legalább összerázódik a kis család , meg jó hogy van segítséged !

Klári : vérnyomi :x , sajnálom , remélem a gyógyszer segíteni fog .
Elmentettem a számodat én is ha esemény lenne.
A mamiknak lesz épp elég dolguk a babákkal , Ti meg elvileg később jöttök :P

Kalloni : A CTG mellett vizsgáltak is a szülőszobán - vagy minek hívjam . Szóval több részből áll, az "előszobai " rész mögött vizsgáló, tőle balra maga a tett színhelye .
Külön nem mentem be - épp szült egy nő , csak függönyöket láttam ,amik kicsi " fakkokat" szeparáltak el egymástól .

Evu : gratula a jó eredményekhez és a 36. héthez is !!!

Missi : jó ötlet ez az átalvósdi :wink: . Én benne lennék, hogy most ledőlök és csak akkor ébredek fel , ha jön a baba . Mint a medvék a téli álommal . A formám már úgyis megvan hozzá :P :P

Kép
sheepy
 
 


Sziasztok, én is itt, meg anyu is :D vasárnapig marad, ha minden igaz, na, majdcsak kibirjuk egymást valahogy...:)
De már besértődött, mikor mondtam, h nem kell segiteni első héten, és hogy egyáltalán nem rá gondoltam... :? szóval jól indultunk, még egy párszor vissza fog térni ez a téma, attól tartok.
Büngyi, te távol tartod a látogatókat, vagy mennyire zavarnak?
Tidi, örülök, hogy láttad babudat, és hogy ilyen jól viselkedett :wink:
Erika, ez ak öltözés nem lesz egyszerű nektek..
Missi, tetszik az átalvós ötlet 8)
Ázsia Center holnap..
Na, megyek, szórakoztatni..Köszi csajok a biztatást!! :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Nálunk is megvan már a "beosztás"!! :) Anyu kivesz 1 hét szabit,hogy itt lehessen,amint megszületik Samu!!Aztán anyós meg mondta,hogy jó akkor Ő meg jön utána héten!! :) Szóval el leszünk!!De nyílván jol fog jönni a segítség,aztán majd kiderül hogy bírom.. :wink:

Büngyi, amugy tudsz pihenni,aludni azért??Vagy csak 1-2 órákat mi??Használtok légzésfigyelőt??

Missfried
Kép
missfried
 
 


Ja és jók az erkélyes képek a kis Helénáról!! :) Az 56os rucik is ilyen nagyok rá??

Missfried
Kép
missfried
 
 


Tidi, várjuk a képeket :)

Sheepy: mérleget csak 2 napja használok, akkor 2780-ról 2790-re emelkedett a súlya. Nem tudom normális-e? :? :oops: Elég vajon?
Eszik, kakil rendesen.

Nincs betartva a 3 óra, igény szerint eszünk. Éjszaka pláne! csak, ha ő ébred fel. Volt már olyan, hogy 5 órán keresztül aludt. A védőnők is egyetértenek ezzel a módszerrel. (az Istvánban és a sajátom).
Azért nappal ő igyekszik tartani magát a 3 órához :)

Látogatók már voltak. Nem csinálok belőle problémát, sokat segítettek, hoztak enni a barátaim, gyönyörködtek a lányban, aki hol aludt hol evett közben :) és volt egy hiszti-bemutató is
Nem volt fárasztó egyáltalán!

Vicsok! Az anyukás dolog jól kezdődik :) kiartást!

büngyike
 
 


Aludni tudok. nappal is alszom egy-egy órákat.
légzésfigyelőnk nincs. köszi a dicséretet, még az 50-es bodyknak is fel kell hajtani a ujját :D

büngyike
 
 


en normalis vagyok ?? kimondottan varom a szulest ! :) :)

Bungyii okos vagy, h nincs merleged, mert attol csak szivbajt kap az ember, ha kakil, pisil eleget, akkor ok !! :) persze a koraszsulotteknek ekll merleg, de Helenka nem az !! ugy latszik nagyon profin razodsz az anyasagba, ugyes vagy !!! ja es hogy emlitsem a szulesnel a streptot ?hogy az egyik + masik - nett ? ha korhazban szulnek, akkor ott csinaltak nekem a -negativat, es akkor jol fog kijonni, hogy kiderul, hogy mashova is elmentem,,nem ?
mell dolgot sajnalom. remelem a krem hamar hasznal. allitolag ami meg szuper, az ha kis anyatejet kensz ra. a www.lll.hu oldarol ingyen kijonnek bp en a tanacsadok segiteni. megeri, hatha mondanak vmi okossagot meg neked !

shepy, koszi, remelem hamarosan jon a picur hozzank is.
kja es meg a csonkhoz. a hintoport tok rossz allitoalag es felesleges. a legjobb a betadin, de csak a csonkot kell torolgetni naponta 1-2 x ( nem tobbszor) , borhoz ne erjen nagyon.

Era, ugy tetszik, h ilyen nyugodt vagy es jo , h Bencit nem kuldted el az oviba, erezze h o is fontos ! most ez gondolom erzekeny tema a kis fejenek. haz meg kesz lesz 1 x

vicsok, sajnalom ami anyukaddal van, ez az anya - gyerek kapcsolat egy eletre meghatarozo, remelem a mi gyerekunk nem fog hasonlokat mondani rolunk. Amugy o fog neked segiteni az elejen ? lehet, h jobb, ha csak fel napokat megy at, nem ?

kalloni SZUPER OTLET, hogy a ferjednek irtal listat + szamot ! :) nagyon tetszik, en is lekoppintom.ugyan a telfonjaba mar beirtam a surgos szamokat.
ja, minden kesz az otthonszulesre. 95 fokra csak a pamut cuccokat raktam (csak az van ) es mind vagy feher vagy kremszinu...szoval ok volt. A masikba mentek a szinesek. semmi bajuk, es igy nem kell vasalni. minek egy rukdalozot ? regen azert csinaltak, mert nem lehetett 95 fokban mosni

eva milyen a felkeszito ? ja, furcsa az eredmeny

csim, nekem is csinalt ilyen fejjel valo fejezkedest, az jol faj...huuu. Mondom majd az eredemnyt, de mit ? hogy vhol +vhol - lett ? majd rohognek :)

evu, akkor te is haladsz, szuper h minden rendben !

Klari, es muszaj a gyogyszer neked ? viszont tok jo hogy nincs feherje benne !
koszi a biztatast ! remelem en leszek a kov. !

missi, tidi hello

Szilvi udv itt. sok sikert

GYEREK POPOJARA: azt hiszem a koromviragos krem legjobb talan. Gyakorlo anyukak, mi a tapasztalat ????

:) LANYOK :) szoljatok ram, ha tobbes szamban beszelnek, "alszunk, kakilunk" kesz vagyok az ilyen anyukaktol !!! a masik a "bukik" szo. aaaaaaa.Bofizett vagy hanyt es kesz :) Tudom , tudom, en vagyok a gyagya, de hat hol legyek oszinte, ha nem itt ????
udv.: "nehez-eset- bogyo"
bogyogyorgyi
 
 


CUKIII:) de jo hogy irsz
sajnalom h ilyen volt a szules, miert varrtak ennyit ? de a lenyeg, hogy megvan Panka egeszsegben es a sargasag remelem lemegy hamar !!
remelem van sok tejed, a szoptatas a legjobb a sargasag ellen, mar kakil sargasat ? mert amikor az anyatej atmegy bennne es az jo !

Gabi, Masi GONDOLUNK RATOK !!! :) remelem jol vagytok
bogyogyorgyi
 
 


CUKIKA:ÖRÜLÜNK HOGY ÚJRA OTTHON VAGY.MAJD BELERÁZÓDSZ AZ OTTHONI DOLGOKBA!
KÉRÜNK MAJD KÉPEKET!!!!

ÜGYESEK LEGYETEK!!!!
geosel.klara
 
 


Bungyi, de edesek a fotok ! megneztem a blogodon, a kis Helena szinte elveszik meg a babakocsiban. es kepzeld , o meg nem is egy pici gyerek. mi van aki kicsin szuletik ?
gratulalok az 1 hetes korahoz ! o is oregszik :) :)
bogyogyorgyi
 
 


Sziasztok!

Cuki, de jó, hogy jöttél! Sajna a hosszú szülést, valamit csak ért az EDA nem? Gyere mielőbb újra!

Zsozi, bocsi, az előbb nyilallt belém, hogy neked elfelejtettem válaszolni! :oops:
Szal adnak pelenkát a klinikán, kb 3-at naponta. . Nekem elég volt, sőt, még sok is. Mert hogy ha beviszik fürdetni, vagy vizsgálatra stb, ők is gyakran tisztába teszik. Sapit is adnak , ha kérsz, leg. a szobatársam kért, kapott, de nem baj, ha viszel be. Kesztyűt vigyél. Adnak ajándékcsomagot, abból szedtük ki a törlőkendőket és azt használtuk. Betétből mindenki kapott egy csomaggal. WC papírt vigyél, az nincs. :( Meg hálóinget!!! Én pl. a sajátomban szültem!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


BUNGYII most olvasom a szoptatas konyvben, hogy ha sebes a melled, akkor ne kend hamlaszto kenoccsel, mert az meg rosszabbat tesz !!sajnos sebesen is "kell" / celszeru szoptatni tovabb, mert igy szokja a mell az uj ingert !
fontos, hogy az egesz udvart bekapja agyerek, ne csak a mellbimbot !
meleg pakolas segithet, vagy szetzuzott kaposztalevelbbol borogatas. vagy valtoztass a szoptatasi helyzeten, pl a honod ala keruljon a gyerek, vgy a hasadra fekteted. igy mas szogbol szopik, ami lehet h jobb neked. mikozben szopik finoman masszirozd azt a reszt, ahol a csomot erzed ( ha van csomo)
A szopattas egesz ideje alatt keruld a tultelitodest, ha veletlenul a gyerek atalussza az ejszakat, akkkor fejjel le egy kcicsit, h elkeruld a feszulest.
remelem segitett ez vmit, majd a baba valaszolban is megnezem, ok mindent tudnak :)

puszi bogyo
bogyogyorgyi
 
 


Cuki!

De jó, hogy itthon vagytok már! Ha van időd számolj be a szülésről! Érdekel. Gratulálok Pankához!

Bogyó! Aranyos vagy a szoptatás-segítséggel, köszi :) A Garmastan kenőcs, kifejezetten kisebesedett mellre van. Sokan dicsérik, de én inkább tejjel kenem és bimbóvédőt használok. Majd meglátjuk mi alakul ki ezekből.
A csomókat masszírozom, hatékony. A tejbelövelés irtózatosan fájt, azóta jól vagyok, minden ok. Fejni csak akkor szoktam, ha feszít. De ez ritkán van.
Én mindenképpen megemlíteném a kórházban is, hogy voltam másutt is, ahol +lett a strepto, nem ciki. Szorítok neked, hogy mielőbb szülj és komplikáció mentesen! Tegnap este is sokat gondoltam rád, hogy hátha....

Várom Masikát a hírekkel, állítólag délután bejelentkezik...

Erika! Nálunk betétet sem adtak, csak a szülőszobán, amibe a magzatvíz szivárgott! Vittem babatörlőkendőt, pelust (napi 4-et kaptunk csak), ruhát, toalett papírt, takarót a babának, szüléshez is a saját hálóingemet, lassan már az ágyneműt is magunk visszük :)

büngyike
 
 


Hellóka!

Adri: Grat a 39. héthez! Doki mit mondott?

Evu: Neked meg a 36.-hoz! Savad?

Tidi: Viszketés: :twisted: Majd csak elmúlik...
Amúgy köszi a gratut! :lol:
Várjuk a képeket! :lol:

Vicsok: Kitartás anyukádhoz! :lol: Nekem olyan, mint a barátnőm, lehet a szülésre is Ő jön be! :lol: Az első héten végig itt lesz velünk! Magamat ismerve, azt hiszem, ez nem is fog ártani! :lol:

Bogyó: Drukkolok, hogy jöjjön Kisbogyó! :lol:

Klári: Vérnyomás: :twisted:
Én is elmentettem a számod, ha nem probléma... :wink:

Kalloni: Örülök, hogy jól sikerült a meglepi vacsi! :lol:

Cuki: Örülök, hogy végre otthon vagy! Jó sokáig bennt kellett maradnotok! Hogy bírtad?
Sajnálom, hogy ilyen nehéz szülésed volt! Ha lesz időd, feltétlen meséld el!

Erika: Semmi gond! :lol:
Ezen a hálóingen jól meglepődtem... :shock: Mondjuk raktam egy pár darabot... :lol: Kíváncsi vagyok, mi lesz most az összevonás után! :shock: Bíztam benne, hogy csúszik az egész egy hónapot, de most aztán pontosan tartják a határidőt! :twisted:
Köszönöm szépen az infókat! :lol:

Velünk semmi különös nincsen! Ma sütöttem pizzát (ez volt a kívánság!), meg csináltam egy csomó vaníliás- mogyorós krémet! Végre sikerült elérnem, hogy ne kívánjam az édességet! :lol:
Babóca sokat izeg-mozog, nekem meg fáj mindenem... :lol:

Hazaért apa, megyek!
Mindenkinek további szép napot!
Vendég
 


Sziasztok!

Most értem haza a szülésfelkészítőről!

Bogyó
Ma a Leboyer-féle gyöngéd születésről volt szó, ami nekem nem volt újdonság, még az egyetemen fejlődéslélektanon tanították, pedig ez a 90-es évek derekán volt (akkor kevés tanárszakos hallgató került ilyen jó pszichológustanárhoz...), de persze mondtak néhány gyakorlati dolgot is, de a kismamák kérdései legfőképp arra vonatkoztak, hogy mit kell bevinni a szülőszobára, a babának stb. Az viszont tetszett, hogy a két órás szülés utáni időben lehet zenét hallgatni, a babára ráhangolódni, végül is az István bababarát kórház....
Viszont voltak pszichológushallgatók is, akiknek a szakdolgozatához kérdőívet lehet kitölteni és el lehet majd kérni az eredményt... én szeretem az ilyesmiket!

Büngyi
Láttam a szülőszobákat hétfőn és ha én szeretnék például néhány jógagyakorlatot csinálni, vigyek be egy kis plédet, mert az ágyon nem lenne ez túl szerencsés... te ezt hogy csináltad? Kell 2-3 hálóing a szüléshez? Én csak 1-et gondoltam vinnni, de ma azt mondták a felkészítőn, hogy kelleni fog az átöltözéshez a vajúdás alatt....
Nagyon édes Heléna a levegőztetős képeken! :)

Cuki
Örülök, hogy otthon vagytok, csak szép nyugodtan, mindenbe belerázódsz majd! Sajnálom, hogy így meg kellett szenvedned a tündéri kisleányért!

Erika
Tényleg jó érzés lehet tudni, hogy hamarosan szép házba mehettek! Drukkolok, hogy minden rendben menjen!

Most vasalok egy kicsit és várom a párom, aki ma összerakja kisszekrényt a babaszobába!!!!! Így rendesen el tudom tenni a ruhákat!

Évi

> Kép
evarga
 
 


Évi! Én a falnak támaszkodósat csináltam (ezek hatékonyak voltak) és a négykézlábasokat, amiket a szülőpozícióson tanultam. Ezeket lehetett az ágyon. De fetrengeni fogsz a fájdalomtól, és nem sok pozíció jut majd eszedbe :)
Különben a jógán is úgy beszéltük meg, hogy mindenkinek max 3 gyakorlat az, ami beválik és azt alkalmazza.
A légzésgyakorlatok sokat segítettek!

Nekem 10 óra alatt nem kellett hálóinget cserélnem. Igaz, ebből konkrét vajúdás az olyan 4 óra lehetett!
Még le is zuhanyoztam egyszer közben, és ugyanazt vettem vissza. Szóval feleslegesnek tartom a több hálóinget. A 3 napra 4-et tettem be, de így is kellett mosnia anyósomnak és úgy hozta vissza, emrt olyan meleg volt a kórterem, hogy naponta 2 hálóingem fogyott el! :shock: Na ez volt a brutál nekem.

büngyike
 
 


Sziasztok!

Na csak gyors bekukk, elnézést de nincs erőm/türelmem visszaolvasni mindent....

Egész délelőtt (meg tovább is) kórházban voltam... leletek okésak, bár még mindig nem a saját dokim volt, tehát azt azért nem állítanám, hogy hűde alaposan megvizsgáltak, csak NST és méhszáj vizit volt (UH, Flow az nuku)...
NST tökletes :-) , méhszáj zárt :-(
Ha nem szülök, akkor pénteken befektetnek... :-(

Ezért délután 3 órát sétáltam, meg jöttem mentem... hátha... ezért sem olvasok vissza, meg mert a pénteki befekvéstől megint le lettem hangolva... :cry:

DE CUKIKA!!! Nagyon örülök, hogy otthon vagytok és Panka jól van! :lol: :lol: :lol:

MASIVAL mi van??? És főleg Lilivel???

Ja és mindenkinek: tessék szülni a kiírás napjáig, mert utána szívás van... meg állandó kórház és tsai... tehát betöltött 36. hét után hajrá!!! Bár a receptet ne tőlem kérjétek, én ehhez béna vagyok...

Ha valaki tud egyéb módszert mint az apukázás, sétálás, málnalevéltea, homeós bogyó, lépcsőzés, tonik, gyömbér az szóljon!!

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Sziasztok !

Csak egy gyors bekukk vacsi előtt :

Cuki : Nagyon örülök,hogy Ti is hazakerültetek !! Majd írj ,ha tudsz ,hogy milyen az anyukaság, milyen a leányzó és persze a szülésről is , bár eléggé rémesen hangzott , amit eddig írtál .

Jutta : Szegény, korábban biztos el lett számolva ez a szüléses időpont , mert a babák tudják ,hogy mikor kell kibújni . Csípős kajákat próbáltad már ???


Mindenkinek szép estét , kismamiknak és babáknak nyugodt , sírás és sokszori felkelés mentes álmokat!

Kép
sheepy
 
 


jutta nektek a szex nem valt be ? marmint h az meghozza a szulest. (?) es a beontes? Klari azt mondta, h neki 2 orara ra megindultak a fajasok

koszonom a drukkokat !! de meg lehet, hogy kicsit turelmesnek kell lennem. Ez van, a geyrek jobban tudja h mikor kell kijonnie. :)

Bungyi azt is irja a szakkonyv, hogy NE hasznalj bimbovedot amig sebes a melled !!!!

Eva jol hangzik akkor ez a felkeszito. igen az istvant a bungyi is dicserte. remelem mindent tudsz majd kedvedre hasznalni.biungyinek bejott ez a joga legzes, azt hiszem azt irta

Shepy, jo ejt neked is
bogyogyorgyi
 
 


Sziasztok

Bocs hogy bekukk.
gratula mindnekinek a babákhoz.


Büngyi csak azt szeretném kérdezni hogy láttam a blogodon azt a kis zsákot amiben a picinek vitted be a csomagot és nagyon ,megtetszett szóval hol lehetne olyant beszerezni.
Köszi
Mindenkinek drukk!

Kép
Kép
eszter26
 
 


Beöntést már hallottam, de azt házilag hogy lehet???
Csípős kaját holnap bevetem!!

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Sziasztok!

Még én is beköszönök alvás előtt. Dokinál voltam délelőtt, továbbra is minden teljesen OK, méhszáj rövidül, Jakab rendben, a CTG-re meg azt mondta, hogy gyönyörű :lol: Délután szimpla házimunkázás, este meg szép ünnepi mise volt, holnap van Szent Ferenc. Egyik kedvenc ünnepem :). Utána beszélgettem egy rakás baráttal, ismerőssel, olyan kedvesek voltak, hogy drukkolnak, meg majd értesítsük őket mindenképp... az ilyet úgy szeretem :).

Gerika, milyen igazad van, hogy a sok évhez képest az a pár hét már semmi... én a kilenc hónap kontra pár héttel is így vagyok :).

Klára, örülök, hogy rendben vagy, a vérnyomáscsökkentő meg inkább most menjen, hogy emiatt legyen később baj.

Jutta, húzós helyzet... de legalább a dokidnál szülhetsz, nem? Azért az mégiscsak jobb :).

Cuki, jó, hogy már otthon! És várjuk, mesélj, add ki magadból De közben fűszerezheted Pankás sztorikkal is :wink: .

Tidi, ide azokkal a pufi képekkel :)!

Büngyi, örülök, hogy van még valaki, akinek nincs légzésfigyelője... :) Régebben még megkísértett a gondolat, ráadásul a felkészítőn is jó dolognak tartották... de továbbra sem vagyok hajlandó ezen parázni :).

Bogyó, akkor így már értem a mosást :). Én életemben egyszer használtam a 90 fokot talán, de az is elég rémisztő volt, gőzölög az egész... És nem akartam kockáztatni, hogy az 56-os ruhákat 40-es méretben adom vissza :) . A listát pedig nyugodtan koppintsd, bár gyanítom az otthonszülés nem egyszerűsíti a helyzetet...
De mi a baj a "bukik" szóval :) :)? Azért nem minden visszajött cucc hányás... Szimpla böffentésnél meg az ember nem küld hozzá síkosítót is... szerintem létezik ez a kategória is :wink: . De a többesszámmal egyetértek :).

Zsozi, ez a vaníliás-mogyorós krém beindított... mint múltkor a Missi-féle keksztekercs... aggódva várom a jövőmet, hogy mikor vetem rá magam a hozzávalókra... :) De annyit ettél belőle, hogy már nem kívánod az édességet? Vagy már főzés közben beteltél vele? Mázlista... :)

Évi, nagyon drága vagy :). Hát igen, az az igazság, hogy tényleg nincs okom panaszra és 100%-osan élvezem a helyzetet :) :) :)!

Missi, Adri???

És mi lehet vajon a friss anyukákkal?

Jó, egybe-éjszakát mindenkinek!
kalloni
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy csak most jelentkezem, pedig már pénteken hazajöttünk a kórházból :oops:
Apa szerencsésen megbetegedett a múlt héten, úgyhogy hétvégén nem nagyon tudott segíteni, mert a gyermek közelébe se nagyon akart menni. Szerencsére itt volt/van anyukám, aki nagyon sokat segít.
A tejem csütörtökön, még a kórházban beindult, azóta csak anyatejet kap Niki, csak sajna hétvégén nem tudtuk mérni, hogy mennyit eszik, mert a kölcsönkapott babamérleg használhatatlannak bizonyult, Niki elég sokat sírdogált (ordított), én pedig nem tudtam, hogy azért, mert nem evett eleget, vagy valami másért. Már van mérlegünk, úgyhogy látom, hogy szépen eszik, de olyan okos, hogy ha elég neki, akkor kiköpi a cicit, és úgy összezárja a száját, hogy semmivel se tudnám kinyitni. Az első éjszakák még sírdogálósak voltak, de hát Nikinek is meg kellett szoknia az új környezetét, viszont két napja már csak azokra az időkre van ébren éjszaka amíg eszik, utána alszik, mint a bunda, 3-4 órákat egyhuzamban. Hihetetlenül édes a kislány, olyanokat grimaszol, hogy behalunk rajta, még ha alszik, is élmény nézni. Nem tagadom, hogy napközben sokat alszik velem is, evés után beájul, és néha hagyom, hogy ott aludjon, ahol szoptattam, néha én is vele alszom, vagy elkezd sírni, és csak a kezemben tud megnyugodni, akkor ott alszik el.
Amíg éjszaka kiságyában rendesen tud aludni, addig remélem, nem kényeztetem el ezzel.
Apa mióta meggyógyult, nagyon ki akarja venni a részét a gyerekgondozásból, ő akarja fürdetni, és a peluscserék egy részét is vállalta, mert mindenképpen kötődést szeretne a gyermekkel, és ezt most mással nem tudja.

A születésről:
Hétfőn reggel fél 8-ra kellett volna beérnünk, persze késtünk negyed órát, azzal fogadtak, hogy már vár a műtéti stáb. Na, rohamban ment utána egy kicsit a dolog. Kaptam egy beöntést, aztán pedig egy üveg infúziót, sajna nem tudom, mi volt benne, lehet, hogy csak folyadék, mert éjféltől nem ihattam. Aztán jött a dokim és megnézte, hogy még mindig lent van-e a feje Nikinek. Ott volt. Utána bevittek a műtőbe, kaptam egy katétert és egy érzéstelenítő injekciót, majd megpróbálták beadni a spinált, de az nem akart sikerülni. Ezért kaptam még egy érzéstelenítőt egy másik helyre, és utána már sikerült a spinál is. Egyből éreztem, hogy melegség önti el a lábaimat és szétterül az érzéketlenséggel együtt. Gyorsan lefektettek, és jöttek, hogy felvágják a hasamat. Ekkor nagyon rosszul éreztem magamat, szédülés, hányinger, fulladás, minden nagyon rossz volt, arra gondoltam, hogy nem fogom kibírni, ha ez így lesz hosszú időn keresztül. Szerencsére pár percen belül elmúlt ez a rosszullét. Az anesztesek nagyon kedvesek voltak, nyugtattak, beszéltek hozzám. Pár perc múlva kiemelték Nikit, mint utólag mondta a dokim, amikor ki akarta emelni, elúszott onnan a kis drága, de nem menekült meg. Gyorsan elvitték, majd meghallottam a sírását, annyira szépen sírt, olyan szép kis hangja volt:) :D A mosdásnál, méréseknél és az öltöztetésnél ott volt apa is, és amikor végeztek, a kezébe adták, na ekkor elhallgatott:)) :D , apa pedig teljesen elérzékenyült. Engem összevarrtak, közben odahozták hozzán is pár percre Nikolettát. El se hittem, hogy ez a pici élet bennem volt :D
Utána őt elvitték a csecsemőosztályra, engem pedig a megfigyelésre, ott töltöttem 4 órát. Nikit egyszer hozták, hogy cicire tegyem. Aztán három óránként hozták, lelkesen szopizta a semmit :D
Hétfőn még elég gyenge voltam, nem is ehettem, szédülgettem, ha felültem, így a csövet a sebből és a katétert csak kedden du. vették ki. Ezután az ágyról való leszállás és felmászás jelentett igazi kihívást, de napról napra jobb lett. Szerda du-tól már kikértem Nicsit, és az éjszaka kivételével velem volt. Csütörtökön volt egy kis sárgaság-para, ezért éjszakára kék fény alatt volt, de szerencsére nem bizonyult komolynak, ezért is jöhettünk haza másnap.

Köszönöm szépen a gratulációkat és a jókívánságokat!

Puszi mindenkinek:

Ariel

Kép
ariel
 
 


Szívből gartulálok Büngyinek és Helénának, Cukinak és Pankának, Gabinak és Abigélnek, Masinak és Lilicseknek a születéshez, jó egészséget és sok örömet kívánok!

Ariel

Kép
ariel
 
 


szep jo reggelt.. :D

mindenki jol van? Ariel, köszönjük a szülestörtenetet :D remelem ma is jol vagytok!!

es a többi "friss" anyuci? jol mennek a dolgok? ilyenre szamitottatok?

Jutta?

na csajszik, tegnap ejjel törtent valami, söt mar tegnap delutantol ..egyelöre csak halkan örülök, de NEM VOLT SAVAM!!! :shock: ejjel amikor pisilnem kellett, neha ereztem, hogy sajog a torkom(nyelöcsövem), de ennyi!! :wink: mit nem adnek erte, hogy elmuljon tenyleg...

asszem az utobbi par napban hiztam..kicsit elengedtem magamat ami az edesseget illeti..a terhesseg alatt meg soha nem kivantam ennyire a csokit, a sütit, a peksütit :shock: jaj, igyekszem leallni..

legzesfigyelönk nekünk sincs es nem is lesz.

ejjel görcsölt a hasam, olyan furi volt..tegnap meg Vano hullamlovaglast rendezett a pocomban este..csak figyeltünk mit csinal :wink: :lol:

vajon mi lehet Masival es Lilicsekkel???? :? valaki tud valamit?

szoval a tegnapi CTG-n minden ok volt, de Vani nem volt valami aktiv, inkabb szunyalt(reggel 3/4 7kor..nem csoda..), de a dokinak tetszett az eredmeny..de senki nem mondott egyebkent semmit az eredmenyröl..valaki irja meg mit kell nezni a papiron :shock: azt nem tudom mikor lesz ujra uh, pedig azon izgolok a legjobban...remelem hamarosan!

na, megyek mosogepet etetni, es porszivoznom is kell..tegnaprol maradt csirke, csak köretet csinalok majd hozza :D

mindenkinek szep napot!! ja, akkor en most mar ihatom a malnalevel teat, ugye?

Adri? hogy vagy? egyben vagy?

pusszancs
Vendég
 


HALI!JÓ REGGELT MINDENKINEK!!!
ESTE ÍRT MASIKA,DE BOCS ,HOGY CSAK MOST DOBOM FEL!!!!
IDÉZEM:

[color=red]"LILICSEKKEL MA VOLTUNK KARDIOLÓGUSNÁL,SAJNOS TALÁLTAK NÁLA RENDELLENESSÉGET,DE A DOKI SZERINT MÉG KINŐHETI,MAJD 2 HETES KORÁBAN KELL ÚJRA MEGNÉZNI.ÉN JÓL VAGYOK,LESZÁMÍTVA A CSÁSZÁRT!"[/color]
geosel.klara
 
 


Klari, köszönjük a hiradast...en nagyon szoritok nekik, hogy minden rendejöjjön!!!!!!!!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Vendég
 


JUTTA!MOST MÁR HÚZZÁL BELE!!!!!


JA ÉN EGYÉBKÉNT A BEÖNTÉST NEM OTTHON ,HANEM A KÓRHÁZBAN KAPTAM,ÉS IGEN MEGHOZTA A HATÁST!

ARIEL:ÖRÜLÖK,HOGY MINDEN OK VELETEK!KÉPEKET MAJD VÁRUNK!


EVU:ÖRÜLÖK,HOGY NEM VOLT SAVAD.SZERINTEM SIMÁN ELKEZDHETED A MÁLNALEVELET,ÉN 34.HÉTTŐL ITTAM 1 BÖGRÉVEL,36 HÉTTŐL PEDIG 2 BÖGRÉVEL ISZOM(3 ÉDESITŐ, ,1 E.KANÁL TEALEVÉL,KIS CITROMLÉ,ÍGY NEKEM KIBÍRHATÓ),DE VKINEK SIMÁN IS LEMEGY!HABÁR NEKED A CITROMLÉ NEM NAGYON KÉNE BELE!
geosel.klara
 
 


NA LÉPEK MOST,ALÍZ BEINDULT,NEM TETSZIK NEKI A GÖRNYEDÉS.BÁR MINIG ILYENKOR VAN FENN 8-9 KÖZÖTT,EZ AMI ÁLLANDÓ!!!!
geosel.klara
 
 


JUJJJ,23 NAP,KEZDEK BETOJNI :oops: :roll:
geosel.klara
 
 


Drága Lilicsek szorítunk neked!

Evu! Örülök, hogy már nincs savad. A TG eredményen a baba szívhangját nézik, ez a felső zónában megy és az alsóban a méhtevékenység. Amikor felmegy az érték, akkor az éppen egy fájás. Nekem pénteken ez még sima és egyenletes volt :) Kedd hajnalban már szültem :)

Ariel! Gratlálok még egyszer Nikolettához, várjuk a fotókat. Épülgess fel szépen!

Kalloni, én felesleges parázásnak tartom a légzésfigyelőt. Inkább koraszülött, kis súlyú babáknál ajánlják vagy olyanoknál, ahol légúti problémák vannak. A védőnőm is jó ötletnek tartotta, hogy én nem veszek.

Bogyo: nekem a védőnő azt mondta, hogy inkább bimbóvédőt használjak, minthogy a gyerek a sebes mellemet szopja :shock: Nem lenne egészséges neki sem.

Eszter26, a kis zsákot egy barátnőm hozta Bangkokból, nem tudom, hogy itthon hol lehet kapni hasonlót, de biztosan van.

Jutta! sajnálom, hogy ennyire túlléptétek az időt :( Drukkolok nagyon, hogy Dorka kibújjon, mielőtt még beindítanák a szülést.

büngyike
 
 


Beöntés: a patikában lehet erre kapni készüléket. Nem minden kórházban adnak beöntést! (ahol én szültem ott nem adtak).
És akkor sem adnak, ha már ki vagy tágulva. Tehát ha későn érnétek be, akkor sem kapnál.

büngyike
 
 


bungyi, erdekesek ezek az elteresek, ezt meg a W. Ungvar REnata lll liga szoptatos elnoke konyvebool irtam ki, de a lenyeg, hogy meggyogyulj es hogy jol menjen a szoptatas.
hogy ment az este ?

Ariel koszonjuk a tortenetet, most mar akkor sinen vagytok, remelem a sebed is gyorsan gyogyul,, es Niki szepen eszik. Szoptatas jol megy ?
sok sok boldogsagot nektek !!

Kalloni, orulok, hogy a tobbesszammal egyet ertessz :) Miert lenne a lista nagyobb az otthonszules miatt ? 2 db + papirt kellettbeszerezni az onkormanyzattol, es kesz. viszont nem kell boritekokat keszitenunk :) ami eleg kellemes :)

evu, halleluja ! remelem igy is marad

klari, 23 nap ! de jo. Nagy lanyod mit szol ? sokat beszeltek neki a kistestverrol ?
bogyogyorgyi
 
 


Nem tudom miért térnek el a vélemények, de én sem szívesen szopnék egy kisebesedett mellből :)

Este elaludt hamar a gyerek is és mi is, mivel délután nyűgös volt és bennünket is lefárasztott a hisztijével :twisted: Éjszaka is éppen csak enni keltünk fel és hamar belealudt abba is.
Hajnalban az apja tette tisztába. Olyan jól megvannak együtt :)

Többes szám: én már egyszer elkövettem a hibát :oops: a barátom szólt rám, mert észre sem vettem. Remélem nem hülyülök el még jobban most, hogy a gyerekkel vagyok :D

büngyike
 
 


BOGYO:LILLA MÁR NAGYON VÁRJA A TESÓT,FŐLEG ÍGY MÉG HOSSZÚNAK IS TŰNIK NEK,MERT MINT MÁR KORÁBBAN LEÍRTAM TAVALY SZEPT-BEN ELMENT EGY BABA NÁLUNK :cry: ,ÉS AKKOR IS TUDTA ,HOGY LESZ TESÓ,SZEGÉNY UTÁNA TÖK CSALÓDOTT VOLT,HOGY MÉGSEM LESZ,AZTÁN 4 HÓNAPRA RÁ MEGINT HOZOTT(HOZ) A GÓLYA EGY BABÁT(Ő ALÍZ).ÚGYHOGY SZEGÉNY KISSÉ KAVARODÁSBAN VOLT.MOST MEG AHÁNYSZOR MEGYÜNK DOKIHOZ,MINDIG ELMONDJA,HOGY ANYA MONDJÁTOK A DR BÁCSINAK,HOGY MOSTMÁR VEGYE KI A HASADBÓL A HÚGIT,MERT MÁR SZÉTPUKKAD A HASAD :lol:
geosel.klara
 
 


Sziasztok!

Jutta: Szegény, drukkolok, hogy Dorkababa most már bújjon ki végre! :wink:

Kalloni: Örülök, hogy a dokinál minden rendben volt! :lol:
Vaníliás-mogyorós krém: nem ettem belőle, elteltem amíg megcsináltam... :?

Ariel: jó, hogy jelentkeztél és minden rendben van veletek! :lol:
Köszi szépen a születéstörténetet! :lol: Fotók? :lol:

Evu: De jó, hogy nem volt savad! :lol: Hát nekem aztán volt rendesen, nem sokat aludtam! :cry: Most már lassan csak elmúlik végre... (remélem!)

Masi: Drukkolok, hogy Lilivel minden rendben legyen!


Büngyi: Olyan jó, hogy ilyen jól megy minden nálatok! Azt hiszem nálunk apa nem fog pelenkázni, főleg hajnalban... :lol: Délutáni hiszti: :?, de legalább nyugis volt az éjszaka... :lol:


Adri?

Mi tegnap kaptunk egy légzésfigyelőt ajándékba a barátnőimtől, így van! :lol: (Olyan aranyosan kinyomozták, hogy az nincs, mindenki tudott róla, csak én nem! Nagyon jól esett! :lol: ) Azt már nem akartunk venni, de így azért fogom használni! :lol:
Bébiőr az tuti nem lesz, annyira azért nem nagy a házunk... :lol:
Megyünk kirándulni, még utoljára! Úgy örülök neki! :lol: Lehet, hogy átmegyünk a palicsi állatkertbe, kíváncsi vagyok milyen lehet! Utoljára ovis koromban jártam ott! :lol:

Vigyázzatok magatokra és a babákra!
Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok, én is itt.
Evu, gratula a leleteidhez, és a savadhoz :) én a málnalevelet simán is tudom inni minden nélkül, nincs nagyon "zöld fű" ize..
Kalloni, jó hogy dokinál rendbe voltál. Én is beirtam gépbe apának a tennivalókat pontokban.. :wink:
Klári, sajnálom ezt a vérnyomáscsökkentőt.. :cry: nálunk sem lesz légzésfiygelő..majd én leszek az.. :roll:
Missi, cipő :? minden oké veletek? hogy vagytok?

Cuki, dej ó hogy otthon vagytok!!! otthon minden elviselhetőbb...
Bogyó- anyu 230 km-re lakik, tehát fél napra nem tud átugrani..egyben kell vele huzamosabb időt kibirni.. :roll: A "bukik" sajna létezik, ez nem igazán büfi és nem is háynás, sajna a sógornőm emiatt volt 5 hetet kórházban a kisfiával a nyáron.. :cry:
Zsizi, tökre irigyellek az anyukáddal való kapcsolat miatt..hát én kizártnak tartom, hogy szülésre beengedném.. :(
Jutta, tessék belehúzni.. :wink:
Tidi, hol vannak a pufi képek?
Náunk minden oké, kisvicsok kicsit nyugodtabb, mint az utóbbi napokban, bár a hullámzós szám minden este műsoron van 8)
Anyu annyit "elárult" hogy neki nem volt teje anno..és valszin h belőlem is rossz "boci" lesz.. :? szép kis biztatás..
na lejárt a mosógép, gyors kiteregetek, aztán elindulunk..le kell fárasztani valamivel anyut.. :wink:

Remélem, Lilivel minden oké :shock: szegények, igy mikor jöhetnek haza?? nekünk még 18. héten mondta a doki, hogy a bal pitvar nem a korának megfelelő, de hála istennek, behozta a lemaradást, többi uh-n már jól ment minden...
Szép napot mindenkinek!!!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


vicsok, "egyben kell vele huzamosabb időt kibirni.." hat akkor ez van, de lehet hhogy most h anya leszel mas lesz a helyzet es o is valtozik.

Klari, :) jot rohogtem,,a gyerekek alegjobb fejek ;"vegyek ki, mert szet fogsz pukkadni" haat, en pont igy erzem magam. !

Bungyi, ertelek. Tok jo , hogy a ferjed is igy kiveszi a reszet, nalunk is remelem ez lesz.En majd szolok a tobbeszsam miatt, ne felj :);) csak Ti is szoljatok ram, mert lehet, hogy ram is ramtor ez az anyuka-betegseg..Bungyi, en ugy irigyellek, hogy te mar tul vagy az elso heten, nekem mikor jon mar ez ?????!!!

Zita, mondjuk mi sem veszunk legzesfigyelot, de milyen kedves a barataidtol, nagyon figyelmesek. Jo allatkertezest, hol van az a Palics ?
bogyogyorgyi
 
 


Sziasztok!

Masi
Drukkolok, hogy minden rendben legyen Lilibabával! Ilyenkor még annyit fejlődhetnek!

Ariel
De jó, hogy jelentkeztél! Örülök, hogy tudsz szoptatni és jól alakul a napirendetek Nikivel. Apa is rendesen helytáll! :) Milyen volt a gyerekorvosi vizit?

Ani
Bízz magadban és nem szabad, hogy befolyásoljon a "családi minta" szoptatás ügyben! Te fogsz tudni szoptani!

Jutta
Bábakoktél állítólag segít: 3 dl sárgabaracklé, 0,5 dl ricinus, 0,5 dl konyak. Ha ez nem jön be, indiai fűszeres kaja, 2 dl vörösbor, jó kis takarítás, felmosás.... jógás csajok közül bábakoktél már bizonyított!

Büngyi
Köszi az infót, akkor majd kihasználom a teret! Én is listát írok majd a gyakorlatokról, mert tuti nem fog eszembe jutni semmi sem!

Zsozi
Én még gyerekkoromban jártam a a palicsi állatkerben, jó szórakozást!

Evu
Én is az utóbbi időben kattantam rá az édességekre, előtte rá sem bírtam nézni, de ezt másoktól is sokat hallottam, hogy így volt náluk is, így én sem fogom nagyon vissza magam. Szerencsére nem a csoki, csak a csokis sütik, csokis müzli, péksütemények stb. mennek nálam is! :)

Megyek is kakaós sütit sütni (na jó, ebből a kolléganőimnek viszek egy jó csomót! :D Holnap adom le az utolsó orvosi papíromat a munkahelyemen!

Üdv

Évi

> Kép
evarga
 
 


eva en allandoan fuszereset eszek es semmi sem tortenik tole. marmint te arra gondolsz, hogy ez beinditja a szulest ? vagy mi az a babakoktel ? mondjuk a ricinus az nem semmi, de en szerintem a beontes a tuti, csak azert meg nem szeretnek ennyire turelmetlen lennni, foleg, hogy meg a hivatalos idom nem jart le. meg hat meg biztos fejlodik a kis agya a bebinek
en is nagyon edesszaju lettem, remelem ez szules utan elmulik. azelott sosem szerettem az edesseget
jo sutest neked

b.
bogyogyorgyi
 
 


Sziasztok!

Háááát éjszaka is produkáltunk, 10 perces majd 5 perces :!: fájások... 8 órától... már majdnem beleértem magam, főleg hajnal 2 körül amikor durvultak az 5 percesek... mivel hosszú vajúdást jósolt a szülésznő, gondoltam várok fél órát még, hagy aludjon a párom... (hangnélkül kínlódtam mellette 11-től... ekkor lettek durvábbak a fájások) ... no 2 körül jött egy brutál (ilyet még életemben nem láttam) hasmenés erős görcsökkel.... éééés elmúlt minden fájdalom... mint amit elvágtak....

Mit csinálok rosszul??? Ha bementünk volna, akkor adtak volna vmit, hogy ne múljon el???

Most ilyenkor mi a tök van???

MASInak továbbra is mennek a drukkok!! Tuti rendben lesz minden Lilicsekkel, csak ő is nyugodjon meg, a tejcsinek nem jó az aggodalom!!

Klári - Vicsok, én marhára belehúznék, de azt hogy kell??
Ma séta boltba, vasalás, mosás, csípős kaja... bábakoktél (ebben még nem vagyok biztos, de szerintem délután csak benyomom...), holnap befekszem, és már nem is bánom, csak kirobbantják belőlem már ezt a gyereket...

Büngyi, nekem is tök sima volt az NST-n a fájásgörbe, bezzeg ha tegnap este csinálták volna! :shock: :shock:
Olyan szempontból hülyeség is azt nézni, mert az embernek nem 24 órán keresztül vannak keményedései... ha pont nem akkor csinálják, akkor meg mit is mutatna?

Ariel, sok-sok gratula, azrt gondolm nem kell mondanom, hogy irígyellek, de csak jó értelemben... meg mindenkit aki már megszült.. :oops: :oops:

Köszi mindenkinek az együttérzést és a tippeket!
Mindenkinek aki a terminus utcsó két hetében van, gyors szülést kívánok, akár ma is! :wink:
Anyukáknak meg némi alvást, és sok tejcsit!! :lol: :lol:

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Sziasztok!

Cuki,
örülök, hogy végre otthon lehetsz. és remélem, sikerül mielőbb belerázódni az új helyzetbe.
minden jót nektek!

Ariel,
jó, hogy bejelentkeztél.
mi is azt tervezzük, hogy apa ki fogja venni a részét a gyerekgondozásból. de még nem tudom, hogy oldjuk meg pl. a fix fürdetéseket, mivel elég „rugalmas” a munkaideje.
küldj, képeket Nikiről!
Melyik kórházban szültél?

Masi,
nektek nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!!!

Ani,
ne foglalkozz az ilyen megjegyzéssekkel…! nekem anyukám mesélt a szülésről, és hogy milyenek voltunk a tesómmal csecsemőként. de ez csak infó, és abszolút nem biztos, hogy nálam ugyanaz lesz. arról nem is beszélve, hogy annak idején nem volt „divat” szoptatni.

Üdv,
Ági

Kép
agi29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?