Új privát üzeneted érkezett!

na szép :) :shock:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszter: én biztosnak veszem a Csongort. :wink: Szerintem az Álmos is nagyon jó név. 2. nevet meg adhatsz nyugodtan, de elég kevés az olyan ember, aki végül azt használja. Persze találkoztam már olyannal.

Kép
Kép
tinu
 
 


Farkas
A szülés utánn(közben is :oops: ) én is nagyon éhes voltam, de nekem szerencsére hoztak enni, ha jól emlékszem szalámis kenyeret és teát kaptam.
Lehet, hogy ez nincs mindenhol így, hogy biztosítanak enni a szülés után?! :shock:
Igaz nálam volt kaja, mert ugye én sima vizsgálatra mentem csak már babával jöttem haza így, ha nem is lett volna kaja akkor sem halok éhen reggelig. :lol:

Kép
Kép
incike
 
 

 
 

Tinu,
igen, ez a két név stim, de szerintem úgyse fogja használni, legalábbis akiket én ismerek, egyik se használja..persze ettől még nem biztos hogy igy lenne.
De mivel egyébként se lesz hétköznapi neve , igy már soknak találtam volna egy második nevet :) olyan túlzsúfolt hatás volt.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


sziasztok, végre eljutottam ide :)

Harhaj,
szép a takaró nagyon!

Heni,
Nektek jó lakásnézegetést!

Eszti,
sajnálom a barátnődet, szegényke! Ráadásul 4 hónap azért már sok. BÁr én még nem hallottam olyat, hogy az influenza miatt elmenjen egy baba, sztm másnak (is) kellett ott lennie. :(

Samunka jobbulást! Lehet hülye kérdés, de nem bárányhimlő? Az jár még ilyen pötyikkel.

Kértem időpontot kardiológiára, febr. 11-re kaptam is, ha baj lenne a szívemmel, akkor az a 2,5 hét elég durva!! Szóval rem. minden ok lesz :?

emese1979
 
 


tinu,
én hivatalosan Tünde Emese vagyok. Szüleim frankón megbeszélték az Emesét, aztán mikor megszülettem és anyumnak kellett mondani a nevet, Tünde Emese lett belőle. Persze mai napig nem tudja, mi ütött belé, és egész életemben Emeséztek :)

emese1979
 
 


Eszter
szerintem is tök jó név az Álmos. Nekem mindig is tetszett, de azért nem mertem volna adni a gyerekemnek. Viszont sógornőmék fia Álmos, és sokáig próbálták lebeszélni őket a nagyszülők, mindhiába.

Tegnap este óta fáj a fejem, bevettem az előbb egy fél algopyrint.

Ez a Maja meg 1 órája beszélget az ágyában, most meg kezd sirdogálni. Tegnap 5 perc duma után aludt, nemtom mi van ma.....
pumuklii
 
 


bocsánat, Tinu :)

Én ismertem egy Álmost, tök jó fej, laza csávó!

emese1979
 
 


Nekem apukám kifejezettem mondta, hogy szerinte is legyen Álmos ha fiú, tehát ő pont támogatott ebben :) egy kezem meg tudom számolni hogy kinek tetszett :)
Sokan azt mondogatják, hogy szivatni fogják majd a társai, de szerintem meg tök mindegy milyen neve van valakinek, ha akarják és hagyja, ugyis kitalálnak valamit...én is voltam minden, cseszter, vincseszter, szemeszter.....de ettől nem lettem sérült :)

Pumukli,
Ti már választottatok nevet?

Emese,
persze, lehetett más is. A dokik mondták, hogy mindenkinek (már aki elkapja) azt támadja meg ami a leggyengébb a szervezetében. nem tudom pontosan mi történt, csak nagy vonalakban.
egyébként meg nyugi, nem lesz semmi baj a szíveddel :wink:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszter sajnálom az ismerősöd.Rettenetes lehet egy babát elveszíteni.
Őszintén én az ilyentől tartok nagyon :( Nem tudnám megszülni,belehalnék. :(

Én is gondoltam már rá hogy fogom Grétit elengedni.Sehogy! :lol: Dugva tartom. :lol:
Nehéz lesz nagyon.Én már attól rettegek előre ha oviba megy majd.
Annyira hozzám nőtt,lesem minden mozzanatát.

Ma nekem a hátam fáj kegyetlenül,sehogy sem jó.
Kedden megyünk 1 hétre,még mosnom kéne egy csomót,meg azt sem tom mennyit pakoljak.
Csak olyan fáradt vok,de szerintem az idő miatt is.Itt reggel óta köd van,nyirkos hideg. :(
Lehetne már május!!!!!!

Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Harhaj
Nagyon ügyes vagy! :)

Eszter
Sajnálom a barinődet, szegényke... :(

szülés után kaja:
Én is éhes voltam, este 10-kor szültem, előtte csak ebédeltem, és másnap nagyon vártam a reggelit. Viszont nekem tökre bejött a benti kaja. :) Anyámék meg egyre csak azt kérdezték, hogy mit hozzanak nekem délután ha jönnek :lol: , de hát nem kellett semmi, de tényleg, csak üdítő. Mondtam inkább arra készüljenek kajával ha hazamegyek. :)

Ezt a sz.r időt, állandóan esik valami, nem tudunk kimenni egy percre sem sétálni, vége lehetne már!
krém
 
 


Anita
Ma én is nagyon fáradtnak érzem magam, bezzeg tegnap, sütöttem-főztem, takarítottam, stb, ma reggel meg alig bírtam kikelni az ágyból, most délután is le kellett dölnöm picit.
krém
 
 


Eszter
Nahát ezeket nem is hallottam még az Eszterre :lol:
Engem is csúfoltak a nevem miatt, a vezetéknevem tele van ch-val és próbálták nagyon viccesen kiejteni :? Túléltük.
Viszont pont emiatt nem adtam Márknak az én nevemet is, pedig szívem szerint, úgy neveztem volna el, hogy Apa vneve kötőjel az enyém. :?
krém
 
 


Sziasztok!

Vanni!
Csomó ismerősöm is hasonló helyzetben volt, sokat keményedett a hasuk, de nem volt semmi gond. Van, aki pihizett, van, aki nem. Állítólag alkati kérdés is. Meg orvosa válogatja, hogy kell-e infúzió, vagy nem, kell-e ágynyugalom, vagy nem. Nekem 2 órán belül 2 orvos véleménye szöges ellentétben állt egymással :) Sztem attól is függ, hogy milyen régóta praktizál az illető, az idősebbenk hajlamosabbak a régi, esetleg elavult módszereket alkalmazni. Meg aztán az is tény, sajnos, hogy a beindult szülést max 1-2 napig lehet hátráltatni, tovább egyik szer sem képes leállítani a koraszülést.
De ezt nem azért írtam, hogy parázz, találtam még valamit:

Méhösszehúzódás a terhesség alatt

A méh a terhesség kezdetétől éppúgy mutat rendszeres összehúzódásokat, mint nem terhesen. Ezek a méhösszehúzódások, a terhességben semmilyen bajt nem okoznak, de az odafigyelő - és ma már igen élesen figyelünk - gyakran észleli és ijesztőnek, veszélyesnek találja őket (hiszen ez is az eredeti funkciója - figyelmeztetni a veszélyre).

Nem is mindig könnyű elkülöníteni ezeket a veszélytelen, normális összehúzódásokat a veszélyesektől, melyek vetéléshez vezetnek vagy koraszülést okozhatnak. Az orvosok rendelkeznek természetesen eszközökkel, melyekkel vizsgálni tudják, hogy van-e ilyen veszély, de a fájdalom természetéről, mivel az igen szubjektív, valós képünk nemigen lehet. Ez az oka annak, hogy ezeket a panaszokat gyakran túl komolyan vesszük, abból kiindulva, hogy inkább kezeljük feleslegesen a "beteget", mint elkésve - különösen a jelen helyzetben, amikor minden kudarcért valakit felelőssé tesznek, okkal, ok nélkül.

Pedig ezek az összehúzódások az esetek 90%-ban természetesek. Természetes az, hogy szexuális élményszerzés közben a méh erősebben húzódik össze, de ez, hacsak nincs valamilyen ismert betegség (pl. több előzetes vetélés a 12. hét után), semmi bajt nem okoz.

Természetes az is, hogy a 28. hét után egyre gyakrabban és egyre erősebben érzünk összehúzódásokat. Ha ilyenkor megtapintjuk a méhet, keménynek érezzük - ezek a közismert "keményedések", melyek, ha nem gyakoriak és nem fájdalmasak, teljesen ártalmatlanok.

Mi az, hogy nem gyakori? A normális összehúzódási gyakoriság a 25-28. héttől kezdve óránként egy-három "keményedés", de ez lehet úgy is, hogy órákig nem érezzük (pl. mert nem figyelünk oda, munka közben) és aztán egy óra alatt több is van. Közös jellemzőjük, hogy nem fájdalmasak, és hol rövidek (beleszúr), hol pedig viszonylag hosszabb ideig tartanak.

Ezeket a kontrakciókat mérni is lehet, konstruáltak olyan eszközt, amit akár haza is vihetünk és folyamatosan nézhetjük vele ezeket a keményedéseket. A gép feljegyzi az adatokat és orvos elemezheti azokat, ha nem tudjuk eldönteni, mi a kóros.
Vendég
 


Sziasztok!
Eszter! Én császárral szültem délben, de utána azt mondták, nyugodtan eszegessek csokoládét. Hát én befaltam egy egész táblát, aztán 6-kor meg hozták a vacsorát.

Szent Imrés csecsemősök: egy ismerős szeptemberben szült. Ki volt akadva a nővérkék stílusán. Úgy ment haza, hogy nem tudott szoptatni és senki nem segítette. 3 nap múlva a babát kiszáradás miatt vissza kellett vinni kórházba (egy másikba) és csak ott vették észre, hogy a babának le van nőve a nyelve, ezért nem tud rendesen enni. Remélem nem szorulok gyakran a segítségükre. A szülészetről viszont eddig szinte csak jót halottam.

Többgyermekes anyukák!
Ma voltam Alízzal háziorvosi kontrollon és a doki szerint nagyon pici, az átlagnál jóval kisebb, ezért most havonta kell mérni a magaságát. Na megvan az újabb parám, tudtam, hogy nem kell sokat várni! 87 cm, 2 éves, 4 hónapos. Szerintem ez nem olyan vészes, igaz, hogy a kortárs ismerőseink nagyobbak, de nem sokkal. Ráadásul mitől lenne nagy, senki sem magas a családban. 2 évesen 86 cm volt, akkor a doki egyáltalán nem mondta, hogy pici lenne. Lehet, csak elnézte a görbéit?
A másik: Letolt, hogy Alíz még sehol sem áll a szobatisztaságban. Tudom, hogy már kellene, de Alíz teljesen elzárkózik a bilitől, WC-től. Persze tanácsot nem adott a doki. Ti hogyan csináltátok, van valami jó ötletetek? Előre is köszi!

Kép

Kép
hean
 
 


Hean
Ne izgulj, hogy kicsi. Adottság kérdése is, hogy ki mekkora, ha ti sem vagytok magasak akkor meg kár evvel foglalkozni.
Szobatisztaság:
Marci úgy szokott le a pelusról, hogy csak 1 bugyit adtunk rá. Egy idő után zavarta, ha bepisilt,stb. és így magától elkezdett szólni, hogy pisilni kell stb. azóta wc-t használ a bilit utálta. Éjjszakára gumis lepedőt(gyógyászati boltban kapható) tettünk alá és az is bevállt. Azóta éjjel is felkel és kimegy a wc-re, ha pisi van.
Próbáldd ki, hátha beválik nálatok is.

Eszter
Sajnálom a barátnődet. Sajnos a sógornőm is így járt mint ő és ugyan így 4.hónapos terhes volt. Azóta van 3 szép gyereke. Remélem hamarosan a barátnőd is jobban lesz lelkileg és testileg és érkezik a másik baba.

Kép
Kép
incike
 
 


Emese: semmi baj. :lol: Nálunk anyósom végig ellenezte a Tündét, mert hogy volt valami TÜnde ismije, akit nem kedvelt, vagy nemtom. De minket nem érdekelt. A nevek márcsak ilyenek, mindenre lehet kifogást találni. Engem kabbeának csúfoltak. :P

Krém: meglepő módon én is ugyanígy voltam, hogy minden morzsát megettem a kórházban, tök mindegy volt, mit adtak. Nem is tudom, valahogy jól esett minden, pedig nem volt nagy durranás. Nem is kellett pótló kaja, csak egy kis keksz vagy valami csokika, mert a vacsi és a reggeli közt sok idő eltelt és kicsi volt az adag. De inkább az innivaló kellett, úgyhogy én is csak vizet fogok rendelni, semmi mást.

Hean: na jól felkaptam a vizet az orvosok marhaságain, ahogy olvastalak! :twisted: Nehogy parázz már, na!!!! Alíz nem kicsi, legalábbis nem lényegesen. És a szobatisztasággal sem vagytok elkésve. Tüci sem hajlandó bilibe, vécébe pisilni. Kb. addig jutottunk, hogy néha hajlandó felülni a vécére, de nem csinál ott semmit, csak üldögél. Szerintem nyáron fogunk igaziból próbálkozni a szobatisztasággal. Megmondom őszintén, hogy szerintem még nem is érett rá igazán. Nem szellemileg, mert érti, mi az a pisi, kaki stb., de valahogy mintha nem tudná előre jelezni, sőt gyakran az se zavarja, ha bekakilt, vagy átpisilte a ruháit. Persze van, mikor szól, de van, mikor nem. Most mit kínozzam ezzel? Majd ha biztos leszek benne, hogy tudja, miről is van szó, előre is érzi, ha jönni akar a dolog és szól is, akkor lehet szó a vécéről. Előbb-uóbb úgyis mindenki szobatiszta lesz, ha nincs valami szervi gond. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Elfelejtettem:
Mire oviba megy addigra meg sikeresen szobatisztává szoktak vállni.

Kép
Kép
incike
 
 


Hean
Márk 2 évesen 93 cm volt, most majd 3 évesen kb 98 cm.
Én nem gondolom hogy Alíz pici lenne nagyon, 5-6 cm a külömbség, de hát ugye Márk fiú, egyrészt, másrészt Apa testalkatát örökölte (185 cm).
Nekem van olyan barátnőm akinek a lánya egyidős Márkkal, és mindig kisebb volt vagy fél fejjel, meg persze kilóba is, 1-2 kilóval.
Jól beparáztatott a dokid :?
krém
 
 


Krém
Akkor Márk is szép hosszú legényke. Marci meg már 1m fölött van bár nálunk is mindenki magasabb (tesóm is 210cm). :oops:

Kép
Kép
incike
 
 


Jaj lemaradt a szobatisztaság:
Én tavaly nyáron kezdtem, akkor volt 2 és fél éves, csak gatyót adtam rá kint, vagy azt sem, imádott mesztelenkedni (kerten belűl), és mikor jött a pisi, mondtam hogy most ő Tűzoltó Sam (minimax imádja a mesét), fogja meg, aztán oltson! :lol: Ez annyira tetszett neki, hogy azóta sem kell pelus egész napra, és még mindig van hogy mondja: Sam megy oltani :)
Érdekes a bili neki sem jött be, csak a létrás ülőke amit a wc-re raktunk.
Nekünk a kaki a baj, volt hogy nyomott Wc.-be sikerült is, de inkább a pelusba szeret :shock:
Kérdeztem a dokinkat, hogy mit csináljak, erőltessem e a dolgot, azt mondta igen, ne szokjon hozzá a "pelusbakakihoz".
Na megpróbáltam, inkább nem kakilt :shock:
Úgyhogy most hagyom, ha meg véletlenül a WC-be sikerül örül az egész család látványosan, és mindenkkinek újságolja ő is.
krém
 
 


Hean, én sem tartom picinek. Ráaádsul úgy tudom, hogy 3 éves korra kell nappali szobatisztaságra szoktatni a babát, mi a francot paráztat??? Gyöngy meg túl magas, mégsem aggódom miatta, csak nem lesz kosaras. 1 évesen 82 cm volt, most 84 cm.

Engem a vezeték és a keresztnevem miatt is csúfoltak. A vezeték ugye állat, a kereszt meg parasztos. ÚÚÚÚtáltam, de felnőttkoromra megszoktam, ettől még nem neheztelek a szüleimre.

A Szt imrében ha nem adják le előző nap délig a kaja-rendelést, akkor már nem kapsz enni. Másnap reggel hozott a férjem a büféből kaját, addig 2 csokival húztam ki. És nekem is ízlett a kórházi koszt! :-) Most viszont készülök valami keksszel is.
Vendég
 


Incike
Az igen!
Tudjátok már hogy mi lesz a második? (bocs ha már írtad :oops: )
Na mert én nagyon aggódom hogy a csajszim is ezt örökli majd. Csak nem... :)
krém
 
 


Fiú és Bence(legalább is eddig ez a név).

Kép
Kép
incike
 
 


Hean ne aggódj,Alíz nem kicsi!!!!!Nekem Gréti a 2 éves vizsgálaton 86 cm volt.
mm,,,,,,,,.mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm,(Ezt Gréti írta nektek!!)

Most 91 cm magas.Volt olyan mikor úgy mond leállt,sokáig nem nőtt,de aztán volt olyan is mikor 1 hó alatt 3-4 cm-et nőtt.

Szobatisztaság:Nem késik,a lényeg hogy 3 éves korára az legyen.
Gréti sem akart az lenni még augusztusban sem,pedig egész nyáron kinlódtunk.De szeptember óta az,teljesen.
Sírt ha bilit látott,vagy csak éppen rá ült,de nem akart belepisilni.Pedig ha pelusba volt akkor szólt hogy pisi lesz.Mi úgy csináltuk hogy váltottam neki olyan pelusra,amit nem szeretett,kényelmetlen volt neki.Nálunk ez a pampers volt.
Meg elvittük egy bababoltba ahol kiraktuk neki sorba a biliket és kipróbálta mindet.Persze ruhában.És amelyik kényelmes volt azt vettük meg,jelzem már az ötödik bilit.De ez volt neki jó.Azt mondta nem szorít mint a többi.Így mikor hazajöttünk ráült és belepisilt.Még pár napig éjjelre kellett pelus,de hamar átállt.
Hát mi így lettünk szobatiszták.Mindig levette a pelust,mert nem szerette,és bilibe pisilt.

Bocs ha hosszúra sikerült.Remélem tudtam segíteni.Ja!Itthon kiderült hogy zenélős bili. :lol: Az is bejött neki.Pedig sima bili formája van,olyan hagyományos.

Böbi:Tőled szeretném kérdezni,hogy nem tudod véletlen a chicco sterilizálóba belefér az Aventes kézi mellszívó?Mert olyanom van.Köszi

Mostmár dugulok!

Szép napot!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Hean, a kalkulátorok szerint 28 hónaposan kb. 80 tól 90 cm-ig norm. a lányok magassága, ne aggódj túlságosan, lehet, hogy a dokinak a növekedés üteme nem tetszik.Az meg még egyénibb, mint a súly. (gyerekkorban)
A belinkelt fejl. görbén a 87 cm lányoknál 28 hónaposan a piros sávban van, úgyhogy az tök norm.

http://www.babaszoba.hu/services/percentil

Kép
Kép
zili
 
 


Sziasztok!

Régóta olvasója vagyok a fórumotoknak, így sok hasznos információhoz jutottam általatok.
Köszönöm!
Most szeretnék csatlakozni hozzátok! Rengeteg kérdés merül fel bennem időnként,bár a legtöbbre már választ is kaptam tőletek. De biztos lesznek még "furcsa" vagy buta kérdéseim.
Második gyermekemet várom ( sok év kihagyás után), május 20.-ra vagyok kiírva. Nagyon boldog vagyok, hogy végre a pocakomban tudhatom ezt a kincset!
Mindjárt lenne is egy/két kérdésem! Ti milyen időközönként jártok az orvosotok hoz, illetve a védőnőhöz?
Azt már tudom, hogy kell vonalzót csinálni, de hova illesszem be, hogy mindig megjelenjen?
Kép

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Hean!

Csak hogy megnyugodj!A magasság nagyon eltérő mindenkinél,örökletes,Az én családomban mindenki alacsony,párom magas.
Öcsém kiskönyvét kerestem elő,nálam van mert mindig hasonlítok.
Szóval ő 2 évesen volt 81 cm.2 éves 5 hós mérésen pedig 83 cm és ő fiú!!!!!6 évesen meg 107cm.Most 9 éves,az osztályában a legkisebb,és ő az egyedüli kitűnő!!!!

Anyukák:Gréti rendszeresen fogat mos,1 nap 3x.És az első 2 fogán,de jobban az egyiken van 2 folt felül,fehérebb mint máshol.Mitől lehet?Nem lepedék.A többi foga is hófehér,meg ezek is csak van rajtuk folt a tövénél.Szerintetek mi lehet?Én vitaminhiányra gondolok.Ötlet?

Délután szoktátok a reality tv-én nézni a szüléses műsort?Én mindig nézem,olyan jó.

Na megyek eszek!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Szia Marcsi! Üdv!
Én 5 hetente járok dokihoz. Védőnőhöz meg ahogy időm engedi, olyan 6 hetente.

Anita, igen, belefér, nekem is aventes van és abban sterilizáltam.
Vendég
 


Marcsi üdv itt!!Jó hogy jöttél!Én látom a vonalzód!Mesélj még magatokról!!Hogy fogják hívni a kislányod??

Én dokihoz 4 hetente megyek meg védőnőhöz is.

Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Böbi köszönöm!!!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Üdv Marcsi
Én is csak 5 napja vagyok itt, de biztos nem fogod megbánni, hogy csatlakoztál! :)
Én 4-5 hetente járok nőgyógyihoz, a védőnőm meg házhoz jön Bazsi fiam miatt! Ja, meg amúgy is két sarokra lakik tőlünk! :)
Te hol fogsz szülni?

Kép
Kép
bencusbabus
 
 


Hellóbelló!!

Na, köszönöm a drukkolást, meg lett az eredménye, mindenben megfeleltem az elvárásoknak, kivéve, amiben túszárnyaltam azokat! Tök hepi vagyok, hogy van látszatja a kemény munkámnak! :D Meg jobb így elmenni. Ki tudja mi lesz, mikor jövök vissza, az első az lesz, hogy előkapják az utolsó teljesítményértékelésemet...

Marcsi, szia! Én 5 hetente járok kb. dokihoz és 6 hetente védőnénihez.

Lehet, hogy a Szent Imrés priviszobaár valami elavult infó lehetett, kár... :cry:

Na, indulok is haza korit nézni!

Pusza!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Hean
mindenki nyugtatgat, én is azt teszem. Én örülni fogok, ha Maja eléri 2 évesen a 86 cm-t. 3 hónap múlva lesz 2, most nem sokkal lehet 80 felett. Kezdek belenyugodni, hogy ő zárja majd a tornasort :-) Ez van. Én 170 vagyok, férjem 176, anyósom meg kb 150.
De eddig se a védőnő se a doki nem tett semmi megjegyzést a magasságára.
Megnéztem ezt a kalkulátort, szerinte Maja magassága teljesen átlagos. Nekem azt mondta a védőnő, hogy ahány cm 2 évesen a gyerek azt meg kell szorozni 2-vel és annyi minimum lesz felnőttkorára. (gondolom a statisztika ezt mutatja). Ha ALiz 86 volt 2 évesen, akkor 172 lesz felnőtt korára minimum, és az már magasnak számít a nőknél.

Eszter
nincs még nevünk. Pont mondtam apának, hogy itt a 23. hétre már csak ki kéne találnunk valamit. Én a Kolosra szavaznék, Maja már így hívja tesóbabát.
pumuklii
 
 


Szofi örülök hogy sikerült!

Pumukli a Kolos szép név!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Pumukli, nekünk van Kolos baba a környezetünkben, igazi fiús név, nekem tetszik.

Gyöngy olyan bénán eszik, mindent kiborít a tányérjáról, lelöki a földre, pedig eddig olyan szépen evett. Kinövi? hagyjam, ne hagyjam? mit csináljak?
Vendég
 


Megmértem Maját 81 cm 21 hó.
pumuklii
 
 


Szerintem ne zargasd.Minél jobban mondod,annál jobban csinálja.Leszokik róla,ha látja hogy nem akaszt ki vele.Legalábbis Grétinél így volt.

Pedig ilyet is megcsinált:http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/elso-hamizas-egyedul-csalad-jeDmh1BYIKubjl8U

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Már csak apát kell meggyőznöm Kolost illetően:-)

Böbi
Maja is csomó mindent csinál direkt, huncutságból. És hiába szólunk, csak nevet rajta.
Régebben csomószor turkált az orrában, hiába szóltunk rá. Aztán nem szóltunk, már rég abbahagyta.
pumuklii
 
 


Böbi! Sztem ez kkor általános lehet ebben a korban, Samu ugyanezt műveli! :)

Hean! Sztem sincs semmi gond azzal a magassággal! Biztos elnézte a doki a korát. Vagy nem... ?

Marcsi! Üdv itt! A vonalzód mindig megjelenik, amennyiben a kódot, amit a szövegbe másoltál, az oldal tetején található "Segédletek" nevű legördülő menüben megjelenő "Profil" pont alatt az aláíráshoz másolod be. Akkor a vízszintes rövid vonalka alá kerül a hozzászólásodban, és sosem fog hiányozni! :) Gratulálok a babához!

Mi kb. havonta járunk dokihoz, elvileg védőnénihez is, csak nem mindig jön úgy ki. :) És te?

Én vasárnap délben ettem utoljára szülés előtt, és kedd du. született meg Samu. Hát, már elég éhes voltam! De nagyon aranyosak voltak, mikor lementem az osztályra, a sokkal későbbre előkészített vacsiból adtak nekem, mert tudták, hogy milyen sokáig tartott a szülés... :) De nem ettem meg rögtön, hanem mentem ki a páromhoz még, mert aztán el kellett mennie... :(

Esztó! Neked miért is lesz császár? Lemaradtam az infóról...

Na, most ennyi. Majd még talán jövök.
Vendég
 


Anita! Mennyi idős itt Gréti? Nagyon aranyos... :)
Vendég
 


Sziasztok!

Kitty,és Mindenki!Köszi mégegyszer a babkocsi dícséreteket.
Nekem a terrakotta a kedvenc színem,de ez a hasonlóság csak véletlen.Az döntött,hogy jó lesz, esetleg jó mindkét nemű babának,és persze a gyönyörű állapot-ár.

Sajna el kell utaznunk családi ügyben(elment a férjem nagyija,szegényke beteg volt már :cry: ).
Visszaolvasni sajna nincs időm,amit tegnap este szerkeszettem,eltűnt... :(

Amire emlékszem:

Ági! BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!

Tinu!Grat. a vizsgádhoz,okos anyuci vagy!!! :D

Vanni! Zuglóban lakik,ha érdekelnek a rucik,megkérdezem,szívesen!

Betegeskedőknek jobbulást,gyógyulást kívánok!

Marcsi! Legyél üdvözölve közöttünk! Doki-Védőnő havonta.

Szép estét!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a megnyugtatást! Zili köszi a linket! Igazából nem parázok nagyon, csak első felindultságomban rögtön a gép elé ültem, mikor hazajöttünk. Egyébként már megszokhatnám, hogy a dokink ilyen, eddig Alíz súlyával volt mindig elfoglalva, de azt most már elfogadhatónak tartja (11,8 kg).
Szerintem a szobatisztaságnak mi is majd tavaszal, nyár eljén állunk neki nagyobb energiával. Alíz utólag szokta jelezni, hogy cseréljünk pelenkát, mert pisilt, de a kakit órákig elviselné, olyan mintha szégyelné a dolgot. Nálunk is Ő választotta ki a bilit a boltban, de esetleg ruhástól ül rá, máshogy nem. Nyáron én is próbálkoztam a kisbugyival, de addig hisztizett, amíg nem kapott pelenkát. Na, de befejezem ezt a témát, mert valószínüleg nem sok embert érdekel. Köszi mindenkinek az ötleteket!

Üdv Marcsi! Én hat hetente járok dokihoz, védőnőhöz meg csak trimeszterenként egyszer kell, és kétszer a terhesség alatt állítólag Ő jön ki, de itt nálunk nem viszik túlzásba a munkájukat.

Kép

Kép
hean
 
 


Hean
azt hittem egy pillanatig, hogy én írtam ezt, ugyanilyen mindkét vonalzóm.

Üdv Marcsi!
pumuklii
 
 


Pumukli,
a Kolos név nekem is tetszik :)
a férjednek?

Dóri, a gerincem miatt lesz az nagy valószínüséggel. (porckorongsérv, csigolyát tartó ín el van szakadva, stb...)

Marcsi,
üdv itt :) hogy fogják hívni a kiscsajt?

Mi ma gyakorlunk, itt van Míra, a nővérem kislánya, nálunk alszik :)

Anita, hova utaztok? (lemaradtam :? )

Krém, még van pár "becenév" ahogy hívtak , tudok még szolgálni ilyenekkel :D

Szofi, gratu a teljesítményértékeléshez.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Hean!
Amina májusban lesz 3 és sehol sem áll a szobatisztasággal. Tavasszal egész egyszerűen le fogom venni róla a pelust. Addig nem piszkálom, mert félek, hogy megfázik. Nálunk itt a lakásban sincs túl meleg. Múlt tavasz óta próbálkoztunk már csomó mindennel, de ő teljesen elzárkózik. Ordít ha bemegyünk a wc-be, a bilire rá sem hajlandó ülni, inkább a fejére teszi és úgy táncol. Az összes rokonunk rosszul van tőle, hogy a gyerek még nem szobatiszta. Bezzeg a ti időtökben… kezdetű mondatoktól már rosszul vagyok. Persze amikor mi voltunk kicsik, még ülni sem tudtak a gyerekek, úgy kellett őket a bilin tartani, de rárakták őket. Nem hiszem, hogy az jobb volt. Tavasszal igyekszem csini bugyikat adni rá, hagyom majd, hogy ő válasszon magának, hátha ez segít. Őszre kénytelen lesz valahogy megtanulni, mert nem mehet oviba.

Na megyek, olvasok tovább!

Kép
Kép
g_reny
 
 


Esztó, így már rémlik... Csak nem emlékeztem, hogy ez te vagy... Jó gyakorlást! :)

Én is gratulálok, Szofi! :)

Pumuklii, Hean, én is mindig majdnem összekeverlek benneteket! Szerencsére elég feltűnő Pumuklii avatarja! :)

Ági, én is boldog névnapot kívánok, azért nem írtam, mert az én Ági ismerőseim máskor tartják. Te?
Vendég
 


Ja, a mi időnkben még kézzel mosták a pellusokat, ezért volt sűrgős a szobatisztaság :-)

Eszter
volt suliban egy Kolos osztálytársa. De nem volt semmi baj a sráccal. Még szoknia kell a gondolatot. Ha mond nekem jobb nevet, akkor jó, de amíg nem, addig Kolosnak hívják. Ő eddig Bulcsúval és Gergővel állt elő.
pumuklii
 
 


Anita!
Hánykor van az a műsor? Még azt is meg kell néznem van e ilyen csatornánk, de érdekelne!

Pumukli!
Amina is bányászik, most én is próbálom az oda se nézek, észre sem veszem módszert alkalmazni, hátha abbahagyja. :? A rászólás nem használt.

Marcsi! Üdv! :D

Kép
Kép
g_reny
 
 


Üdv marcsi86,
nekem is sokat segít ez a fórum.

Kutyafüle,
köszi a méreteket.

Én havonta megyek védőnőhöz, nem jár ki házhoz csak a pici megszületése után.
Huh, hát én még nem töprengtem azon hogy mennyi lesz a gyerkőc havonta, de igyekezni fogok mindent megadni neki.Azért felesleges dolgokra nem akarok költeni csak amire kell.

KépKép
harhaj
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: