Új privát üzeneted érkezett!

A gyűrűs írást inkább csak azért tettem be, hogy tök furi, hogy pont azon a héten kezdődött nálam az ujjak "dagadása" amikorra írta a cikk vagy micsoda.
De amúgy nekem sem volt újdonság, hogy ilyen van... :)
Vendég
 


[quote="mabe86"]C írta:mabe86ukorterheléses vizsgálat
Elvileg a 0 és a 120 perces vérvétel között nem szabad elmenni.
-rosszul lehetsz
-a vizsgálat úgy van standardizálva, hogy NYUGALOMBAN... és a mozgás megváltoztatja a vércukorértéket :wink:



Képek jók :wink:


Zsófi
Én nem utállak meg :wink:
Mások vagyunk.


Mabe: igen, mások vagytok ... nincs egy -kettő-másik két év körüli gyerkőcötök, akit nincs kire hagyni ... :oops:

És egyetértek Astriddal: mi el sem tudjuk képzelni, hogy nektek min kellett keresztülmenni ahhoz, hogy most babát várjatok ... szóval: nem lehet, és nincs is mit összehasonlítani egymás helyzetén !!! ...

csak egy kis együttérzést szeretnénk mi is, akinek ugyan spontán módon összejött, de egyedül, nagycsalád, és rokonok nélkül kénytelen megoldani az összes problémát... (nem akarok Rita nevében beszélni ... de én így érzem :) ... csakis arről szól ez a dolog, hogy amit nem muszáj, azt a vizsgálatot nem szeretnénk megcsináltatni ...

és szerintem itt senki nem utál senkit ... max nem értünk egyet egyben s másban :)

:shock: :shock:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Pocakméret: teszek fel én is képet, mert nekem is nagyon nagy! És annyira előreáll, hogy attól félek, szét fog durranni :oops: Hátulról semmi nem látszik, derekem se vastagabb, csak elől a nagy dudor(azaz Lottibaba). És mindenki elképed, amikor elmondom, hogy még 3 hónap hátravan.
Tegnap megpróbáltam megszabadulni a bundámtól a lábam között, hát, akárhogy pakolgattam a pocakot jobbra-balra, sehogy se láttam le odáig. Maradt a tükrös megoldás.
Szegény pocakos pasik, akik még a saját kukacukat sem látják, hasonló érzés lehet nekik is.

Kép
arvaerika
 
 

 
 

Erika, kíváncsi vagyok a Lottipocakra :)

Pocakos pasik kukac nézése :lol: :lol: :lol: :lol:

Brumi, én szívesen megyek ilyen jó kis fagyi kelyheket enni hozzátok :lol: :lol: :lol:

Taranee, Andi, (bocs, ha kihagytam valakit, aki már régen volt) jelentkezzetek
Vendég
 


[quote="arvaerika"]P írta:arvaerikaocakméret: teszek fel én is képet, mert nekem is nagyon nagy! És annyira előreáll, hogy attól félek, szét fog durranni :oops: Hátulról semmi nem látszik, derekem se vastagabb, csak elől a nagy dudor(azaz Lottibaba). És mindenki elképed, amikor elmondom, hogy még 3 hónap hátravan.
Tegnap megpróbáltam megszabadulni a bundámtól a lábam között, hát, akárhogy pakolgattam a pocakot jobbra-balra, sehogy se láttam le odáig. Maradt a tükrös megoldás.
Szegény pocakos pasik, akik még a saját kukacukat sem látják, hasonló érzés lehet nekik is.


Erika: nekem is akkora már a hasam, hogy mehetnék szülni ... rám is furán néztek már egy hónapja, amikor kiderült, hogy csak szeptemberben szülök ... :oops: :lol: ... de annyira büszke vagyok rá !!! :) ... csak ne lenne ilyen hulla meleg ...

trükkös-tükrös megoldás nekem is játszik ... semmit nem látok már odalentre ... :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Ezt egy másik topikban találtam és nem bírtam ki, hogy ne másoljam ide!

Kicsit off, de aki érzékenyebb, készítsen zsepit!

Egy nap megkérdi apját a fia: "Apu, részt vennél velem a maratonon?" Az
apa szívbeteg, de mégis igennel válaszol.... és így közösen elhatározták, hogy
beneveznek a maratonra...
Nem sokkal később kérdi a fia az apját: "Apu,mit gondolsz jelentkezhetünk az Ironman-ra?"
Az apa igennel felelt.."igen,......de ez a legnehezebb triatlon a világon, melyet évente
Hawaii-n rendeznek, ahol a versenyzőknek 3,86 km-t kell úszni, 180,2 km-t
kerékpározni, 43,19 km-t futni a szigeten keresztül.."
Apa és fia egy testté váltak, hogy részt vehessenek a versenyen most pedig nézd meg a filmet.......

Szeretet kitartás akarat!!!!!!!!!!!! Zsebkendők százai kellenek a film megnézéséhez!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=VJMbk9dtpdY

Kép
arvaerika
 
 


[quote="boboka"]E írta:bobokarika, kíváncsi vagyok a Lottipocakra :)

Pocakos pasik kukac nézése :lol: :lol: :lol: :lol:

Brumi, én szívesen megyek ilyen jó kis fagyi kelyheket enni hozzátok :lol: :lol: :lol:

Taranee, Andi, (bocs, ha kihagytam valakit, aki már régen volt) jelentkezzetek


Komolyan gondoltam a meghívást !!! ... holnap utazunk és jövő héten nem leszünk itthon egyáltalán ...

illetve június 2. hétvégéjén a Balcsin leszünk

de egy péntek délutáni fagyizgatás, vagy egy hétvégi dolog simán belefér, örülnénk nektek :):):)

Kinke van kedve jönni ??? ... Szadára kellene ... :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="arvaerika"]E írta:arvaerikazt egy másik topikban találtam és nem bírtam ki, hogy ne másoljam ide!

Kicsit off, de aki érzékenyebb, készítsen zsepit!

Egy nap megkérdi apját a fia: "Apu, részt vennél velem a maratonon?" Az
apa szívbeteg, de mégis igennel válaszol.... és így közösen elhatározták, hogy
beneveznek a maratonra...
Nem sokkal később kérdi a fia az apját: "Apu,mit gondolsz jelentkezhetünk az Ironman-ra?"
Az apa igennel felelt.."igen,......de ez a legnehezebb triatlon a világon, melyet évente
Hawaii-n rendeznek, ahol a versenyzőknek 3,86 km-t kell úszni, 180,2 km-t
kerékpározni, 43,19 km-t futni a szigeten keresztül.."
Apa és fia egy testté váltak, hogy részt vehessenek a versenyen most pedig nézd meg a filmet.......

Szeretet kitartás akarat!!!!!!!!!!!! Zsebkendők százai kellenek a film megnézéséhez!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=VJMbk9dtpdY


megnéztem, tényleg nagyon megható ... köszi Erika :wink:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok! :)

Voltunk szív ultrahangon, a sotén, hála az égnek minden a legnagyobb rendben, nincsen semmi gáz! :D :D :D :D Az a meszes csomó ott van, de azt mondta a drnő, hogy egyáltalán nem befolyásol semmit, és majd felszívódik. Szóval kicsi csajszi egészséges, mint a makk! :D :D Ati viszont nem bírja nézni, ahogy ultrahangoznak, szegényem aggódik értem, hogy mit csinálnak az anyukájával, és elkezd sírni... Úgyhogy Atesz nem volt bent velem, ki mentek és vártak.

Vera nem rossz a babakocsi, valóban meg kell alkudni, mert olyan, ami mindent tud és még könnyű is, és el is fér mondjuk egy corsa csomagtartójában, olyan egyszerűen nem létezik. A színekkel vigyázni kell, mert az élénk színek, pl narancs, citromsárga, pink stb mágnesként vonzza az apró bogarakat, szörnyű :? Szerintem nagyon fontos, hogy átfordítható legyen a kocsi, mert egy hirtelen szél, vagy szeles időben, mikor innen-onnan fúj, az nagyon nagyon zavarja a babákat, ha az arcukba fúj a szél. Tapasztalat. A kerekek mérete sem mindegy. Jó úton jó a kis kerék, de pl agyon tört járdánál, vagy rossz úton, macskakövön a nagy kerék jobb, nem akad el, nem rázza szét a picit.

keményedés: nem is tudom hogyan írjam le, mintha abroncs szorítaná össze a pocakot, de ezt fel lehet ismerni, ha nem tudod, hogy volt e keményedésed, akkor nem volt :wink:

Erika, néha én is ufonak érzem magam, de eddig mindenki csak gratulált a gyerekekhez :) Illetve egy valaki kérdezte, hogy megint terhes vagy :? ? ez pedig az egygyerekes idegroncs szomszédasszonyom volt :D :D :D

Nekem nagy szerencsém van, nem dagadok, nem ödémásodok hála az égnek! :) S szerintem a pocakom sem olyan orbitális :roll:

vicger
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon van időm visszaolvasni mindent.
Próbálunk úrrá lenni a helyzeten,mert megszűnt a volt mhelyem,és idén még nem kaptam fizetést.Természetesen kifizetni való pedig lenne bőven.Most a problémáink megoldása,és az "életben maradásom a szakmában" teszi ki minden időmet.Remélem júliusra megoldódik minden,mert akkorra terveztük Junior szobájának berendezését.

Keményedés nálam is van,de nem vészes.Inkább kellemetlen érzés,mint fájdalmas.Hétfőn védőnő,9-én doki.

Kép
v.andi
 
 


Andi, sok erőt, kitartást és hitet! Na meg egy naaaaaaaaaagy kalap szerencsét kívánok Nektek! Drukkolok!!!!

vicger
 
 


Andi :cry: ... nagyon -nagyon sajnálom, és remélem, hamarosan rendeződnek a dolgaid !!!

Junior fickándozik sokat? Érzitek már kívülről is?

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


szép estét mindenkinek!

kicsit kezd lehűlni a levegő, remélem a szoba is kicsit kiszellőzik, mert a 26 fokban nem alszok valami jól!
délután nagyon virgonc volt a kicsikém, mert folyamatosan mocorgott, és ha oldalt feküdtem, akkor lehetett látni a pocakomon, hogy mozog, olyan édes volt. csak az a kár, hogy a párom még nem volt itthon,így nem láthatta, de majd legközelebb!

KépKép
Kép
s.vera
 
 


halihó!

Vera én nem vagyok szakértő,de ha nagy kerekest szeretnél,akkor legyen elől is az,ha rosszabb utakra kell,ha csak simán rossz minőségű,imitt-amott kicsit lukas betonra akkor ez is jó.

Spickey szívesen a pü-re.és hol laktok Pest mellett???

Zsófi nyugodtan mond el a véleményed mindenki más ,és más a véleménye is.Szerintem is ami elvárt vizsgálat azt meg kell csinálni,aki saját felelősségre nem teszi,az nem teszi.lehet hogy csak első babásként gondolkodunk így,és ha az 5.-et várnánk,már máshogy gondolnánk.De gondolom minden terhesség más ,és már bocs de 35 feletti sokadik terhességnél szerintem vannak rizikó faktorok,amiket én nem hagynék figyelmen kívül.Egyedül a magzatvíz vételt nem vállalnám,ha jók a leletek.
De mindenki maga dönt.ezért nehogy már megorroljunk egymásra!!!


Hát mivel felajánlottam a fagyicsoda elkészítését,így egyértelmű hogy én mennék .Puszi a meghívásért!!!


Kriszti örülök hogy ilyen jó híreket kaptál Csöppkéről!! :lol:

Andi... :( ,ezek nem jó hírek,de remélem hamar megoldódnak.Fagyizni jössz Brumiékhoz???

sutimano76
 
 


Gyűrű: felraktam láncra... :wink: jobb helyen van már ott... :)

Bibi: Szada tőlünk kb 220 km-re van... nagyon szívesen találkoznék veletek... de sajna ekkora távolságot nem tudok bevállalni... :(


Erika:
kellett a zsepi... köszi... Én is kíváncsi vagyok Lottipocakra... :D :D :D

A lábam hatalmas... DE nem akarok panaszkodni.... már csak 6 napom van vissza a melóhelyen.... :P :P :P :P :P :P :P
Ma egyébként tök kiakadtam... azt mondta az egyik barátunk "jótanácsként" a férjemnek, hogy legyen velem türelmes ezután még jobban, mert mindig csak hisztisebb leszek... Olyan rosszul esett ez a megjegyzés, mert nem is vettem eddig észre, hogy hisztis lennék.... :( jó oké nekem is vannak rossz perceim... de átlagban vidám vagyok... meg ilyenek... :D :D :D Na mindegy....
vikiviktor
 
 


Erika!

Egyébként a 3-ról 4-re saját magamnak is fura volt. Ugye a 3 még elfogadott, az még nem "sok", de a 4 azért már nem gyakori. Eleinte nagyon fura volt, ha 3 nagyobbal, meg picibabával pl. vásárolni mentünk. Ez már nem az, viszont arra a mai napig nagyon vigyázok, hogy normálisan legyenek felöltözve, tényleg azt szeretném, ha mások is azt látnák, hogy lehet rendesen is ennyi gyereket nevelni.
Most az 5-kel inkább a szomszédok előtt volt gondom, hogy miért, nem tudom.

Spickey!

Rá lehet ám venni a védőnőt, hogy kijöjjön. :D:D Ha te nem mész, akkor valahogyan el kell érnie téged (ellenőrzik őket is, hogy foglalkoznak-e a kismamákkal). Persze azért direkt én sem szúrok ki vele, igyekszem én menni...

Boboka!

A súlyra tényleg ügyelj, azért a sok gyarapodás nem jó, terheli a szervezetedet, ki tudja, mennyi marad utána rajtad...
A pocóméret meg egyedi. nekem van oylan ismerősőm, aki ugyanannyi idős terhes mint én, feleakkora pocival. És ugyan van feleslegem, de a pocim az nem háj, hanem tényleg a méhem.

Zsófi!

Nem kell magad visszafoni, nyugodan mondd el a véleményed. még ha nem is egyezik máséval.
Biztos mindig lesz olyan, hogy nem mindenki mindenkivel ért egyet, de amíg kultúráltan tudjuk megbeszéni, nincs gond. (Hol vagyunk még a szopis, altatós, stb. kérdéskörtől! :D:D)

Kriszti!

Éljen az UH eredmény!!

Süti!

Igen, de itt az elvárt vizsgálat sem egyértelmű, mert nem minden doki csinálja (pl. méhszáj). Pl. rengetegszer olvasom, hogy szülés előtt, az utolsó időben vagy túlhordásnál mazgatvíz-vizsgálatot csinálnak (ez nem a megbökös, hanem a méhszájon keresztül bevilágítanak és megnézik tiszta-e a víz), ami sokszor nem kellemes. Ez most kell, elvárt vagy nem? Mert nekem egyszer sem csináltak, pedig hivatalosan két gyerekemet is túlhordtam.
Ha szülésnél burkot repesztenek, az kell vagy nem, ha oxitocint adnak? És ha elutasítom, az a saját felelősségem? Persze bízzak az orvosomban, de mi van, ha ezeknek nincs semmi komoly orvosi indoka, csak épp siettetné a folyamatot?
Az én orvosom felelőtlen, mert nem vizsgál manuálisan, de az előző felelős volt, mert 4 hetente megvizsgált?
Szóval semmi sem fekete vagy fehér...

Astrid

Kép
astrid
 
 


Manó: remélem már jobb kedved van... :)

Vizsgálatok, vélemények: mindenki csináltassa saját belátása szerint.... és legyen önálló véleménye... ezért nem szabad megharagudni... szerencsére nem vagyunk egyformák... :)

Andi: szurkolok, hogy helyre jöjjön minden... :)

Süti: úgy ennék a csodáidból... majd csináljatok fotót... :)
vikiviktor
 
 


Astrid én úgy választottam orvost hogy nekem minden szava szent és mindent meg is beszélek vele.Ha nem bíznék benne vagy felelőtlennek tartanám már rég lecseréltem volna.Azt is megbeszélem majd vele hogy mit tanácsol,burokrepesztést vagy sem,Azt viszont kérni fogom hogy mindenképp vizsgálják meg a pici méretét,amikor már vajudok,mert az egyik barátnőm alig bírt megszülni egy 4.5 kg-os babát.De ha előtte megnézték volna ,akkor nem vajudott volna 23 órát és a baba nem töltött volna 1.5 órát a szülőcsatornába.Én sem hiszem hogyha minden oké akkor minek havonta vizsgálgatni a méhszájat,de gondolom nem élvezetből csinálja a dokim,hanem felelősségtudatból.A védőnőt szívesen kihagynám én is,de nem tudom lerázni.Én nem mondom hogy menj sűrűbben és vizsgáltasd magad,isten őrizz,hisz te vagy a tapasztaltabb.De ebből adódik is a véleménykülönbségünk.Például Anna is otthon szeretne szülni,szerintem jobb lenne otthon,de be nem vállalnám
,mert félnék attól hogyha gond van a mentő nem lesz elég gyors!
No,mindegy hagyjuk is a témát szerintem.Zárjuk a sokfélék vagyunk és sokfélét gondolunk okossággal!


Viki,ez csak természetes hogy kaptok fotókat,majd feltesszük a picasara,és akkor ott csak az nézi meg akinek erősek az idegei. :D

sutimano76
 
 


Brumi, szerintem nekem is ok az időpont, de akkor majd még pontosítunk :)
Már készülök Süti fagyikelyhére :) Majd megbeszéljük, hogy ki milyen belevalókat vigyen :lol: :lol: :lol:

Astrid, a kajákra eléggé odafigyelek, és mégis jönnek a kilók:(. Most majd a rendszeres mozgásra veszem rá magam (persze nem az a drasztikus torna, csak light-os kismama torna), az hátha használni fog.

Doki kérdés: én direkt olyan dokit választottam most, akinek van a rendelőjében ultrahang és a havi vizsgálatoknál rá tudunk kukkantani Nikire. Így én nyugodtabb vagyok. + van méhszájvizsgálat.

A régi dokim vizeletet nézett csak és az x. héttől méhszájat vizsgált. Semmi mást, és mindezt 6000 forintért :(.
Akkor azt sem tudtam, hogy olyan doki is van, aki minden vizsgálatnál ultrahangoz.

+ nálam az előzmények miatt nagyon fontos nézni a magzatvíz mennyiségét, ezért is fontos számomra, hogy legyen minden alkalommal uh.

Lényeg a lényeg, tényleg mindenki maga dönti el, hogy megbízik e a dokijában, milyen vizsgálatokat végeztet el. Ez tényleg nem szabad, hogy vita tárgya legyen.

Egyébként én múltkor férjurammal mentem el a dokimhoz, röpke 2,5 órás várakozás után hőn szeretett uram már a hiszti határán állt, és mondtam neki, hogy innen a topikról a többgyerekes anyukák mindig viszitek magatokkal a pici gyerkőcöt, úgy milyen lehet várakozni órákat???!!! :)
(mondjuk szegényt valahol megértettem, mert 18 után jutottunk be, és csak reggel 9-kor evett utóljára, legközelebb hideg élelemmel megyünk:):)

És még tényleg hol vannak a szopi meg hasonló témák :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Boboka tényleg szép nagy a pocid!!!!De gondolom ez azért van mert már a második,én nem úgy nézem hogy háj poci lenne,Nagyon szépen gömbölyödik!!!!!!!

Én csak azért tartom bátorságnak hogy valakinek akár egynél is több gyereke van,mert látom a mostani anyagi helyzetünket és ketten alig élünk meg nemhogy többen,na meg nővérem fia(17) és a sogorom lánya(19),mi pénzt visznek el otthonról az nem semmi.De tiszeteletem a sokgyerekeseknek és szerintem a világ legcsodálatosabb dolga.És ha valami csoda folytán 3-4-szeresére nőne a jövedelmünk,akkor bizti én is több gyereket vállalnék.Bennem úgy érzem egy focicsapatnyira való szeretet is van.

sutimano76
 
 


Andi, :cry: :cry: :cry: szorítok, hogy rendbe jöjjenek anyagilag a dolgok

Süti, mi Niki után még szeretnék majd egy babát, szerintem ahol három embernek jut enni ott négynek is fog. Bár még sosem voltam két gyermekes anya :) :) de szerintem egy anya és apa mond le bizonyos dolgokról a gyerekek javára, valahogy tuti, hogy megoldanánk :) (bár az tény és való, hogy a mai tizenévesek bizti sokba kerülnek - mobil /ami még az én gimis koromban nem volt divat, most meg már a 8-10 éveseknek is van/, esetleg bulik stb. stb.).

Meg én egyke vagyok, és érzem, hogy milyen tök jó lett volna, ha van egy bátyám vagy egy húgom, bizti jobb az egy gyerkőcnek.
Vendég
 


Megmondom őszintén én már annyira babáznék hogy már szeretnék túllenni a terhességen.És tényleg a szopiról meg a hasonlókról beszélni,tudom már nincs sok hátra,de kezdek türelmetlen lenni,pedig nem kényelmetlen, még semmi.

sutimano76
 
 


Pont erről beszéltünk Mókáékkal a felkészítő előtt, hogy ők Floranannal nem nagyon siettetik az időt, élvezik a kismamás létet :)
Én is élvezem persze, de én egyből rávágtam, ha lehene már holnap babáznék :)
Aztán gyorsan mondtam Nikinek, hogy azért nem eszik olyan forrón a kását, azért még jó pár hónapot élvezze a pocaklakóság előnyeit :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Hát én most csak az anyagiakat nézem,és a kajával oké,de ruházkodás, tankönyvek,ilyen játék,olyan játék,annyi minden van.A mi korunkban még alig voltak ilyen csodajátékok,mostmeg!!Persze nevelés kérdése,de nem lesz könnyű.Meghát az árak nagyobb ütemben emelkednek ,mint a fizetésünk.előbb utóbb leelőz.

sutimano76
 
 


Igen én is mindig mondom Babócának hogy ennek ellenére csak szeptemberben szeretném kint látni,addig növögessen odabent. :)

sutimano76
 
 


milyen felkészítésre mentek legközelebb???Szerintetek azért mert nem ott szülök még jelen lehetek???

sutimano76
 
 


Ja, anyuék is ezen nevettek, amikor mondtam, hogy vettünk szívhanghallgatót, hogy persze, nagyanyám is azzal hallgatta apum pocak béli szívhangját a mezőn a szalmabála mellett :lol: :lol: :lol:

Hát igen, teljesen más lett a világ, már mi is megveszünk olyan dolgokat kismamaként, amikről anyáink nem is tudtak, amire a mi gyerekeink tizenévesek lesznek meg már tuti, hogy lesznek olyan kütyük, amikről álmodni sem merünk :)
Vendég
 


Süti, persze, hogy eljöhetsz, senki sem nézi, hogy ki van ott.

Amikor odaérünk be szoktunk regisztrálni a betegfelvételnél (vagy lehet, hogy nem is ott :?: :lol: 8) ) és utána megyünk fel az előadóba. Ott senki se nézi, hogy ki van jelen.

Meg regisztrálni sem kötelező, csak a regisztráltak után kapja a kórház a lóvét, mi is azért szoktunk.

De jó, akkor lehet, hogy jövő héten te is jössz? :) :) :)
Vendég
 


Mi lesz a téma????

sutimano76
 
 


Ja és Móka,mivel ennyire figyuzol rám,hát úgy alakult hogy holnap megyek dunavarsányba anyósék telkére és amíg a fiúk betonoznak,addig én a hinta ágyban a napernyő alatt fogok tespedni.És ezerrel pihenek.Aztán a jövőhéten végre Balcsi,már alig várom!!!

sutimano76
 
 


Ja és Móka,mivel ennyire figyuzol rám,hát úgy alakult hogy holnap megyek dunavarsányba anyósék telkére és amíg a fiúk betonoznak,addig én a hinta ágyban a napernyő alatt fogok tespedni.És ezerrel pihenek.Aztán a jövőhéten végre Balcsi,már alig várom!!!

sutimano76
 
 


Süti, holnapra megnézem a témát, azt tudom, hogy most nem az lesz, ami az eredeti programban ki volt írva. Talán az újszülött első napjairól lesz szó, de nem bizti.

Légyszi, ha elfelejteném megírni szólj rám légyszi, mert mostanában minden kimegy a fejemből :oops: :oops: :oops:

No, mentem, beesek az ágyba 8)

Jó éjt nektek
Vendég
 


Valamiért megint rosszalkodik a babanet,úgyhogy most elköszönök,jó éjt!!

sutimano76
 
 


Süti!

Amit az anyagiakról írtál, teljesen igaz. Azért leírom a tapasztalatomat én is. Természetes hogy az ember az első gyerekének mindent megvesz, én is így tettem. Aztán pl. játékoknál rájöttem, hogy sose a legdrágább legszuperebb játékok a legjobbak. Én mint pedagógus, egy csomó fejlesztő játékot is beszereztem, de vannak tök feleslegesek is. Kisbabának a legérdekesebb jéték a pillepalack, zörgős dolgok, stb.
Nekünk annyi játék van a szobában, hogy egy óvoda is elégedett lehetne.Tudom, közhely, de tényleg nem ezen múlik....(de nem akarok ám okoskodni, ne értesetek félre)

Öltöztetés: arra én is ügyelek, hogy csinik legyenek,szerencsére minket mindig megdícsérnek. Mivel ruhákat elég olcsón szerzek be, rengeteg van belőle és Fanni szeret is öltözködni.

Tinik: az Isten pénze sem lenne elég, de nem mindegy, milyen társaságban van a gyerek. Nekem is van olyan ismerősöm, aki napi 10.000 -rel engedi el a 16 éves gyerekét. Enyém kamasz júniustól dolgozni fog(valószínű Mc.Donald's-ban, vagy Tesco-ban.
Önszántából, nem én beszéltem rá.

Andi! Sajnálom a melóhelyi gondokat, remélem, hamarosan megoldódik!

Kép
arvaerika
 
 


Jó reggelt! :)

Pénz-gyerek kapcsolat, érdekes téma :) Valóban úgy tűnik az ember lányának, míg nincsen gyerkőce, hogy ez a világ legdrágább "mulatsága", pedig korántsem így van. Első gyerkőcnél azért van némi alapja, de az is talán csak úgy 3 éves korig jellemző. Első babának az anyuka a jövő hetet is megveszi /én is megvettem/ ilyen játék, olyan fischer prise, meg ami horribilis árú játékokat reklámoznak orrba szájba, fele teljesen felesleges, s a megvett játékok negyedével talán játszik is a nebuló, pl járássegítő és társai. De ilyen abszolút felesleges dolgok már a babavárásnál is felmerülnek, az újszülött korról nem is beszélve.
Véleményem szerint nagyon kell vigyázni és mértéket tartani a gyerekek elhalmozásával, pl játékok terén. Később, 6-7 éves kortól nagyon visszaüthet, ha egy nyekkre megkap mindent amit csak akar. ugyanis ilyenkor a gyerkőc számára teljesen értéktelen a játék /nem a bekerülési költségre gondolok/, hanem arra az eszmei értékre, hogy nagyon szerette volna, vigyáz rá és óvja és megbecsüli. Ha viszont a lurkó nem kap naponta x játékot, akkor lesz súlya annak, ha mondjuk szülinapjára megkapja a hőn áhított bicajt, vagy legót...
Ami a kamaszokat illeti, szintén kora gyermekkorban dől el minden. Ha természetesnek veszi, hogy mindent megkap /márpedig miért ne venné annak, ha 5 éves koráig meg is kapta, akkor teljesen jogos a követelése, hogy utána is megkapja/, akkor aztán apa és anya gürizhet napestig, hogy a gyereke igényeit kielégítse, s a követeléseinek eleget tegyen. Ilyen pl a mobiltelefon 7-8 évesen. Kérdem én, minek??? Iskolába nem viszünk telefont, ott tanulni kell, 8 évesen egyedül még nem mászkál a gyerek, max kistelepülésen, otthonra, vagy ha mellette van a szülő minek telefon?
Visszatérve a játékokra, majd meglátjátok /micsoda arcoskodó szöveg :oops: /, hogy például a saját kezetekkel készített babaház akár kartondobozból sokkal kedvesebb játék lesz, mint a műanyag barbie csodapalota. Vagy pl Gergőnek annak idején készítettem parafadugókból kígyót, 2 éves volt, a mai napig meg van, s a babaházas sztori is tapasztalat. Az a jó játék, ami engedi a gyerek fantáziáját szárnyalni, ami lehet bármi, pl a pillepalack hajó, tutaj, léghajó stb.
Ami a ruhákat illeti, bizony nálam is nagyon fontos, hogy mindig csinosak legyenek. Persze az udvari ökörködéshez nem kell nagyestélyi. Erre való a játszós ruha, amibe átöltöznek ha megjöttek a suliból. Így aztán a sulis, elmenős ruha sem amortizálódik olyan hamar. persze egy idő után jönnek majd a márkás ruhák iránti igény, de ezzel sincsen semmi baj. Azt gondolom egy bizonyos kor felett, mondjuk 12-13 évesen már a drágább, jobb minőségű ruhák olcsóbbak, mint a no name-s holmik java része. Persze nem azt mondom, hogy a bugyi is adidas legyen, de mondjuk 2-3 póló, két nadrág, szoknya, s persze a cipő az igen. Ahol pedig több gyereket terveznek már fiatalabb korban is megéri minőségi ruhákat vásárolni, mert a tesónak is tökéletes lesz. Ha vigyáznak rá... de erről már írtam fentebb.

Szóval röviden ennyi az én véleményem erről a témáról :) Bocsánat a nagy monológért! :)

vicger
 
 


Mindenkinek legyen nagyon szép napja!

Kép
Vendég
 


[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="mabe86"]C írta:mabe86ukorterheléses vizsgálat
Elvileg a 0 és a 120 perces vérvétel között nem szabad elmenni.
-rosszul lehetsz
-a vizsgálat úgy van standardizálva, hogy NYUGALOMBAN... és a mozgás megváltoztatja a vércukorértéket :wink:



Képek jók :wink:


Zsófi
Én nem utállak meg :wink:
Mások vagyunk.


Mabe: igen, mások vagytok ... nincs egy -kettő-másik két év körüli gyerkőcötök, akit nincs kire hagyni ... :oops:

És egyetértek Astriddal: mi el sem tudjuk képzelni, hogy nektek min kellett keresztülmenni ahhoz, hogy most babát várjatok ... szóval: nem lehet, és nincs is mit összehasonlítani egymás helyzetén !!! ...

csak egy kis együttérzést szeretnénk mi is, akinek ugyan spontán módon összejött, de egyedül, nagycsalád, és rokonok nélkül kénytelen megoldani az összes problémát... (nem akarok Rita nevében beszélni ... de én így érzem :) ... csakis arről szól ez a dolog, hogy amit nem muszáj, azt a vizsgálatot nem szeretnénk megcsináltatni ...

és szerintem itt senki nem utál senkit ... max nem értünk egyet egyben s másban :)

:shock: :shock:



:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Valamit félreértettél.....
Én soha nem mondtam olyant, hogy valami vizsgálat kötelező!
És abszolút megértem a kisgyerekeseket...
Vendég
 


[quote="mabe86"] írta:mabe86
[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="mabe86"]C írta:mabe86ukorterheléses vizsgálat
Elvileg a 0 és a 120 perces vérvétel között nem szabad elmenni.
-rosszul lehetsz
-a vizsgálat úgy van standardizálva, hogy NYUGALOMBAN... és a mozgás megváltoztatja a vércukorértéket :wink:



Képek jók :wink:


Zsófi
Én nem utállak meg :wink:
Mások vagyunk.


Mabe: igen, mások vagytok ... nincs egy -kettő-másik két év körüli gyerkőcötök, akit nincs kire hagyni ... :oops:

És egyetértek Astriddal: mi el sem tudjuk képzelni, hogy nektek min kellett keresztülmenni ahhoz, hogy most babát várjatok ... szóval: nem lehet, és nincs is mit összehasonlítani egymás helyzetén !!! ...

csak egy kis együttérzést szeretnénk mi is, akinek ugyan spontán módon összejött, de egyedül, nagycsalád, és rokonok nélkül kénytelen megoldani az összes problémát... (nem akarok Rita nevében beszélni ... de én így érzem :) ... csakis arről szól ez a dolog, hogy amit nem muszáj, azt a vizsgálatot nem szeretnénk megcsináltatni ...

és szerintem itt senki nem utál senkit ... max nem értünk egyet egyben s másban :)

:shock: :shock:



:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Valamit félreértettél.....
Én soha nem mondtam olyant, hogy valami vizsgálat kötelező!
És abszolút megértem a kisgyerekeseket...


Jólvanna :)... semmi nem kötelező, max nem kapsz majd TGYÁS-t :) ... viccet félre téve: én tényleg első babával olyan voltam, hogy 2 hetente vagy a védőnőm, vagy a doki látott, de uh is volt minden hónapban ... egy rakat pénzt odahordtunk a dokinak, pedig teljesen problémamentes volt a terhességem ... most nem így csinálom, ennyi a történet ... :)

Puszi mindenkinek, ma nagyon jó kedvem van : végre megyünk a szüleimhez (2,5 hónapja nem voltunk náluk), és nem csak egy napra, hanem 9-re !!!!!!!!!! :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="vicger"]J írta:vicgeró reggelt! :)

Pénz-gyerek kapcsolat, érdekes téma :) Valóban úgy tűnik az ember lányának, míg nincsen gyerkőce, hogy ez a világ legdrágább "mulatsága", pedig korántsem így van. Első gyerkőcnél azért van némi alapja, de az is talán csak úgy 3 éves korig jellemző. Első babának az anyuka a jövő hetet is megveszi /én is megvettem/ ilyen játék, olyan fischer prise, meg ami horribilis árú játékokat reklámoznak orrba szájba, fele teljesen felesleges, s a megvett játékok negyedével talán játszik is a nebuló, pl járássegítő és társai. De ilyen abszolút felesleges dolgok már a babavárásnál is felmerülnek, az újszülött korról nem is beszélve.
Véleményem szerint nagyon kell vigyázni és mértéket tartani a gyerekek elhalmozásával, pl játékok terén. Később, 6-7 éves kortól nagyon visszaüthet, ha egy nyekkre megkap mindent amit csak akar. ugyanis ilyenkor a gyerkőc számára teljesen értéktelen a játék /nem a bekerülési költségre gondolok/, hanem arra az eszmei értékre, hogy nagyon szerette volna, vigyáz rá és óvja és megbecsüli. Ha viszont a lurkó nem kap naponta x játékot, akkor lesz súlya annak, ha mondjuk szülinapjára megkapja a hőn áhított bicajt, vagy legót...
Ami a kamaszokat illeti, szintén kora gyermekkorban dől el minden. Ha természetesnek veszi, hogy mindent megkap /márpedig miért ne venné annak, ha 5 éves koráig meg is kapta, akkor teljesen jogos a követelése, hogy utána is megkapja/, akkor aztán apa és anya gürizhet napestig, hogy a gyereke igényeit kielégítse, s a követeléseinek eleget tegyen. Ilyen pl a mobiltelefon 7-8 évesen. Kérdem én, minek??? Iskolába nem viszünk telefont, ott tanulni kell, 8 évesen egyedül még nem mászkál a gyerek, max kistelepülésen, otthonra, vagy ha mellette van a szülő minek telefon?
Visszatérve a játékokra, majd meglátjátok /micsoda arcoskodó szöveg :oops: /, hogy például a saját kezetekkel készített babaház akár kartondobozból sokkal kedvesebb játék lesz, mint a műanyag barbie csodapalota. Vagy pl Gergőnek annak idején készítettem parafadugókból kígyót, 2 éves volt, a mai napig meg van, s a babaházas sztori is tapasztalat. Az a jó játék, ami engedi a gyerek fantáziáját szárnyalni, ami lehet bármi, pl a pillepalack hajó, tutaj, léghajó stb.
Ami a ruhákat illeti, bizony nálam is nagyon fontos, hogy mindig csinosak legyenek. Persze az udvari ökörködéshez nem kell nagyestélyi. Erre való a játszós ruha, amibe átöltöznek ha megjöttek a suliból. Így aztán a sulis, elmenős ruha sem amortizálódik olyan hamar. persze egy idő után jönnek majd a márkás ruhák iránti igény, de ezzel sincsen semmi baj. Azt gondolom egy bizonyos kor felett, mondjuk 12-13 évesen már a drágább, jobb minőségű ruhák olcsóbbak, mint a no name-s holmik java része. Persze nem azt mondom, hogy a bugyi is adidas legyen, de mondjuk 2-3 póló, két nadrág, szoknya, s persze a cipő az igen. Ahol pedig több gyereket terveznek már fiatalabb korban is megéri minőségi ruhákat vásárolni, mert a tesónak is tökéletes lesz. Ha vigyáznak rá... de erről már írtam fentebb.

Szóval röviden ennyi az én véleményem erről a témáról :) Bocsánat a nagy monológért! :)


Kriszti! nagyon igazad van, szóról szóra így van: a pillepalack és az újságpapír, a fakanálról nem is beszélve a legtutibb játék tud lenni, megunhatatlan :) ... én az első félévben estem abba a hibába, hogy FP őrült lettem ... aztán rájöttem: ezek a játékok leginkább nekem tetszenek :) ... persze neki is, ideig óráig, de nem annyira, mint ahogy én azt gondolom ... azóta tudatosan vásárolok, készségfejlesztő játékokat (K's Kids-et ismeritek? ... csodás dolgaik vannak ... ) ... 90%-át használtan veszem a netről ... és egyszerre nincs kint egy garmada játék (3 csoportba vannak osztva, kb 2 hetente cserélem a dobozokat :) ... így olyan neki, mintha új játékokat kapna :):):) ... és nem unja magát, mert egy dolog biztos: ha túl sok játék van körülötte, akkor egyikkel sem játszik elmélyülten !!! ... és én még nagyon szeretem az IKEA fa játékait is: ezek Lilla abszolut kedvencei is :)

Ma van a szülinapja, tegnap vettem neki a CBA-ban egy szép pöttyös labdát, a legnagyobbat választotta, 2 hete minden nap ordítás van, mert az okosok breakták a labdákat a zöldésges púlt mellé, így nem tudtuk elkerülni, mint a játékosztályt :) ... azt örömet, látnotok kellett volna ... éppen csak aludni azzal nem mentünk ... én is így gondolom, ahogy Kriszti: kell tudni örülni egy labdának is, és az az öröm, amikor megkapunk valamit, amire már régen vágytunk, sokkal intenzívebb öröm tud lenni :) ... aki elhalmozza a gyereket mindennel, az pontosan a vágyakozás örömét veszi el a kicsitől

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Drága Bibi!
Én első babával (lombik) is csak a doktoromhoz járok havonta :wink:
(max. babakukucs 3-4d-s UH van pluszban)
TGYÁS teljesen független az orvosi látogatástól!
A 4 terhesgondozáson való megjelenést az orvos leigazolhatja, az az egyszeri anyasági segélyhez kell :wink:
(doktor... nem megyek magánrendelésre, jó nekem a klinikai terhesambulancia is, tesóm is, ismerőseim is oda járnak)

Érezzétek jól magatokat!

Lilinek nagyon boldog szülinapot!
Vendég
 


Sok szép és követendő példát látok. Nővéremnek lassan 5 gyereke lesz. Ők nem mindig a legdrágább ajándékot, ruhát, stb. veszik meg a gyerekeknek. Inkább arra figyelnek, hogy FOGLALKOZZANAK a gyerekekkel. Olyan jó érzés hozzájuk menni! Nagy együtt játszások vannak, meseolvasások...
Nekem fontosabb az anyagiaknál a személyes kapcsolat, az együttlét :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mi egyébként eléggé "rendhagyó" család vagyunk. Sokan vagyunk testvérek (négyen). Nem voltunk sose gazdagok. Anyukám Óvónő, apukám tanár. Az egymás iránti szeretet, a tolerancia, ami erős volt nálunk...

Imolának is ezt szeretnénk átadni...
Vendég
 


Zsófi: senki nem haragszik, és hidd el, én aztán tudom, miken mentél keresztül, hála nem saját magamon, de két sógornőmmel sajnos évekig mentem orvostól-orvosig, Pécstől-Budapestig, hormonoktól-vérvételekig, és végig mellettük voltam, sőőőőt az egyik sógornőm ikreit én tápláltam anyatejjel, mert a nagy babalázban én is teherbe estem és 2 hónap késéssel együtt szültünk. Így nekem 3 baba volt cicire és olyan boldog voltam, hogy 5 év utánajárás és támasz mellett hozzájárulhattam a kicsik egészségéhez!

És ikresek kicsit örüljünk és Istennek adjunk hálát, hogy eltörölték azt, hogy 20. héten kötelezően be kell feküdni, ha probléma van ha nem!!! Szegény idősebbik sógornőm 20 hétig a pécsi klinika vendégszeretetét élvezte, és borzasztó volt, mert nem volt semmi baja, de nem engedték ki! Azóta a következő sógornőm ikrei most 3 évesek, de már csak a 34 héten fektették be, mert sokat vizesedett és megfigyelték.

Astrid: ha egyedül közlekedem és kérdezik, tudom e fiú vagy lány lesz a babám, megválaszolom, fiú is és lány is.
Erre Ők: az jóóó, mert legalább letudom a gyerekáldást egyben.
Erre én: igen, több nem lesz, miután van már otthon rajtuk kívül 3!!! :lol: :lol: :lol:
A reakciók megosztják a társadalmat, egy szerencsém van, nem foglalkozom vele!

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Bibi, Lillának boldog szülinapot! :) :) :)

Igen, ismerem a K's Kids-et, szeretem is :D
Mabe, teljesen egyetértek! Az együttlét /játszás, mókázás, kirándulás/ az ember egész életét megalapozza. Ha ez meg van, akkor kiegyensúlyozott, boldog, értékek mentén élő ember lesz a gyerekből, aki tudja, hogy mi mennyit ér... Arról nem is beszélve, hogy az igazi gazdagság nem anyagiakban mérhető ;)

vicger
 
 


Jó reggelt!

Én is, próbáltam a keresztlányomnak mindig valami jó kis játékot venni, ami szerintem is szuper. de rá kellett jönnöm, hogy ezeknek én örülök jobban. neki már hetek óta a szabászcenti és a távirányító a nyerő. órákig el van velük és csak úgy visít az örömtől! Ja, ő még csak 1 éves volt áprilisban.

KépKép
Kép
s.vera
 
 


Sziasztok!

Bibi, nagyon boldog szülinapot Lilládnak :)
Kép
Vendég
 


Képzeljétek, pár napja "hatalmasakat" rúg a Fruzsikám, és ahogy nézem a pocakom (ami nekem is szép nagy lett), tisztán látni, ahogy "behullámzik" tőle! Persze morzsolgatom a könnyeim ilyenkor, és annyira jó látni is!
A húgomat imádja, sajna ritkán van nálunk, de tegnap is és ma is jól megrugdalta a kezét! Így láthattam, ahogy a húgom is morzsolgatja a könnyeit :lol: :lol: :lol: Pedig ő nem terhes :lol: :lol: Érdekes, mert ahogy a párom a pocakomra teszi a kezét, azonnal abbahagyja a nyüzsit a kis édespofa! :)

Kép
lili34
 
 


Bibi!

Én is boldog szülinapot kívánok Lillának!
Vicger!

Úgy látom anyagi dolgokról hasonlóan gondolkodunk!!!!

Mabe!

Nagyon jó lehet ilyen példát látni magad előtt, irigyellek érte!

Kép
arvaerika
 
 


Süti!

Én azért nem érzek egy dokival kapcsolatban sem így. Igyekszem tájékozódni, és úgy dönteni, de nem fogadom el egy orvos véleményét sem 100%-osan rögtön elsőre, csak ha már tényleg bizonyított. Pl. a gyerekorvosom véleményét nem kérdőjelezem meg betegségekkel kapcsolatban (9 év alatt meggyőzött :D), ugyanakkor nem fogadom el azt, amit a csecsemőtáplálásról gondol, mert azzal nem értek egyet.
Elvileg a nőgyógyászommal is így kellene lennem, de a mostanit még nem ismerem annyira, ráadásul épp az előzővel jártam úgy, hogy 3 gyereknél jó volt, és csak a 4-nél borul a bili, mert olyat akart, amit ő lehet, hogy jónak és indokoltnak gondolt, de engem nem sikerült meggyőznie. 5 nappal a szülés előtt váltottam, és nem bántam meg...
a tájékozódás egyébként szerintem nagyon fontos, nagyon el lehet bizonytalanítani az embert, főleg egy kisbabával a kezében...

Boboka!

Hogy én milyen csomaggal megyek nőgyógyászhoz a fiam miatt... Váltóruha, pelenkázódolgok, enni-innivaló, játék, könyv... És a rendelőben is van játék. Pedig elég jól elvan, elücsörög egy darabig.
Nem ez szokott kiborítani, hanem ha készületlenül ér a várakozás, és akkor különösen, ha ez más emberek jóindulatán múlik. (Pl. ma a vérvételen amíg várakoztam a terheléses cukor miatt a 2 órámat, velem együtt mindössze 4 kismama volt, tehát nem tömegesen és nem egyszerre érkeztünk (150 feletti embernek vettek vért ezalatt a papírsorszám alapján). Ilyenkor szerintem egy embernek se kellene gondot okozni, ha a kismama előremegy, sőt neki kellene maga elé engedni, hisz tényleg nem sok időkiesés, csak egy kis jóindulat szükséges. Mondjuk ma jó tapasztalatom is volt, mert a 2 óra alatt jött két kisgyermekes is (nem terhes), és nekik mindkét esetben szóltak a várakozók, hogy menjenek előre...)

Sok gyerek - anyagiak: szerintem nem lenne gond, ha az ember mindent megvesz a gyerekének, csak tényleg bele lehet futni sok olyanba, hogy teljesen felesleges, és csak pénzt vesz el jobb dolgoktól.
De ez csak menet közben derül ki, hogy a hipi-szupi babakocsi mégse jó, mert nehézkesen összecsukható, nehéz, stb. Vagy az az akármi, amit kinéztünk, megvettünk, mégse olyan jó, mert valahogy a mi életstílusunkhoz nem illik, és talán csak a vágyaink miatt vettük meg... Mert a babázás közben kiderült, hogy soha nem pelenkázunk pelenkázón, a kiskád felesleges, mert könnyebb a nagyban pancsiztatni, a hintában ordít a gyerek, az etetőszék moshatatlan, a ruci csak a vállfán mutatott jó, de egyébként macerás feladni vagy épp csak nem áll jól a babánknak...
És az, hogy határokat szabunk nekik is, és nem kapnak meg mindent, valahol egy nevelési dolog is, hisz később felnőttkorban azért elég kevés ember van, aki mindent megvehet, mindenhova elmehet, mindent megtehet stb. És az azért elég nagy gondokat is okozhat, ha valaki azt hiszi magáról, hogy igen, és közben nem, azaz pl. túlfogyaszt (hitelek?). Az, hogy tudjunk lemondani valamiről és várni az adott dologra, egy értékes emberi tulajdonság, és az anyasághoz is sokban kötődik. Hisz egy anya élete sokszor erről szól, bár jó, ha nem az anyagiakkal kapcsolatban, de sokminden mással biztosan (idő, alvás, saját egyéb szükségletek).
Pl. nálunk még nem jött el a drágább ruhák kora. Főleg a legnagyobbnak (10 év) és cipőben, nadrágban nem... Nagyon nem törődik velük, nem vigyáz rájuk. Igyekszem azért jó minőséget venni nekik, főleg azért, mert így örökölhetik, de ő már olyan mértékben használja el őket, hogy nem sok esély van sajnos erre (az évben megvett nadrágjai közül sorra kerültek a kukába, vehettem újat).

Astrid

Kép
astrid
 
 


Sziasztok!

Megint nincs időm ilyen sokat visszaolvasni, csak bele-belenézegettem a fórumozásba. Köszönöm a voksokat, nekem is a Boglárka mellett van már 100%-ban a véleményem. :D

Boboka!
Légyszi, ha lesz hekk-időpont, értesíts!! :)

A számítógépünket már leadtuk "javításra", majd kiderül, mit tud csinálni vele az ismerősünk. :) Szorítsatok!

Nagyon hiányoztok ám!!!!!!

Ma egyébként minden rendben volt a dokinál, Babócám alukált. :) A méhszáj zárt, utazás is megengedett, úgyhogy jövő héten BADACSONY!!!!! :)

Puszi

KépKép
aranynap
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?