Új privát üzeneted érkezett!

Janikovszky Éva

Örülj, hogy fiú!

(részlet)




Van, amit az ember előre megérez.

Különösen akkor, ha nemsokára anya lesz.

Biztos voltam benne, hogy nekem csak kislányom lehet.

A fiúk szemtelenek, durvák és csúnyán beszélnek.

A lányok szépek, kedvesek és szeretik a mamájukat.




Nekem lányom lesz.

Szőke hajú és kék szemű.

Angyalka, Tünde vagy Virág.

Vagy fekete hajú és sötét szemű.

Akkor meg Réka, Klaudia vagy Dorottya.




Úgyis tőlem kérdik, hogy mi legyen a neve,

ha már megszületett.

Hát valóban tőlem kérdezték,

csak előbb annyit mondtak:

GRATULÁLUNK, ANYUKA! KISFIÚ!




Mert úgy látszik, néha még az anya is

tévedhet a megérzéseiben.

És az az érdekes, hogy amikor meghallottam,

hogy én most már igazán anyuka vagyok, és

kisfiam van, eszembe se jutott, hogy lányt akartam.

Csak annak örültem, hogy végre megszületett

és egészséges,

s amikor fölsírt,

tudtam, hogy csak ő lehet a mi gyerekünk.




Amikor mellém fektették, és azt mondtam neki,

hogy drága kisfiam, láttam, hogy megérti,

és ő is szeretné nekem azt mondani,

hogy drága anyukám.

Persze erre még várnom kell egy kicsit.




Én az első perctől fogva örültem a fiamnak,

csak akkor még nem tudtam,

hogy másoknak is akkora öröm,

hogy nekem fiam született.




Hogy örült az apja!

Sose mondta, hogy ő fiút szeretne,

de valószínűleg így van,

mert egyre csak azt kiabálta, hogy

fiam született,

fiam született, fiam született,

amíg fel nem világosítottam, hogy nekem is.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Janikovszky Éva

Örülj, hogy lány

(részlet)




Én igazán első perctől fogva örültem a lányomnak,

és annak is örültem, hogy az apja örül a lányának,

de akkor még nem gondoltam arra, hogy egy lány sokkal jobb, mint egy fiú.

Aztán meggyőztek róla.




Örülj, hogy lány!

mondta apám,

egy lánynak mindig könnyebb az élete!

És ő csak tudja, hiszen fiúnak született.




Örülj, hogy lány,

mondta a nővérke is,

mikor haza készültünk,

és kezembe nyomta

a kislányomat.

Nézze csak meg,

már most is kész kis hölgy!

És valóban, ahogy megnéztem a lányomat, és aztán a többi kisbabát,

rajta kívül egy sem látszott kész kis hölgynek, de még kész kis úrnak sem.




Egy lány

az

szép,

kedves,

melegszívű

és anyás.




Este elújságoltam az apjának is, hogy

milyen ügyes lesz majd a mi lányunk,

és az apja is örült, de mondta, hogy

addig is varrjam már föl a kabátjára a gombot,

mert leszakadt.

Mert föl nem varrná maga, mintha az ő

gombja csakis az én dolgom volna.

Azért sem varrtam föl.

Erre leült a lánya ágya mellé,

úgy látszik, kivárja, amíg megnő.




Elnézem a lányomat a kiságyban,

és a lányom visszanéz rám.

Örülök, hogy lány vagy, mondom neki,

bár kisfiút szerettem volna,

de akkor még nem ismertelek.

És úgy látszik, a lányom is örül,

mert rám mosolyog.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Annamari! Ez nagyon aranyos volt! Hehe én világ életemben fiúra vágytam, aztán amikor terhes lettem, abban reménykedtem h lány lesz, m egyí fiúval nem tudok mit kezdeni.

Szilvi! Drukkot köszi! Eltettem;)

Boni! Zsiginek további jobbulást! Voltstok pullmonokógusnál?

Kri! Anyukádnak boldog szülinapot!!! Jó lehetett a parti! Balázs szép név!

Beze! Minden rendben lesz!!!

Franci! Jó sulit!

Megjöttek a fülbevalók, aranynak tűnnek. Legközelebb telefont veszek a teszveszen. Csak rá kéne szánnom magam... Ezt néztem ki: http://teszvesz.hu/item1328608932_uj_c5 ... lefon.html

Teri

KépKépKép
pruci
 
 

 
 

Annamari,

olyan jók ezek az írások!!!!megkönnyeztem!!!!mondjuk én képes vagyok mindenen sírni, mióta gyerekeim vannak.

Kri,
a Balázs nagyon szép név!!!

KépKépKépKép
moti
 
 


Teri,

én is sokat rendelek és adok el a vaterán és a teszveszen.szerintem tök jó.sokszor nincs időm annyit szaladgálni, így meg házhoz is jön.-)

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Kri, Teri, köszönöm szépen, aranyosak vagytok! :wink:

Annamari, jó volt olvasni a sorokat, köszönöm! :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Úristen, Beze, már abszolút a finisben vagy!!!!

tudod valamelyikőnknek a számát, ha akció lenne?.-)))csakhogy minél előbb értesüljünk!!!befordulással nincs előrelépés?

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok! Életjel! :D

Beze! Elküldtem a számomat. Jövő héten már bent vagyok, ott gyorsan tudom továbbítani a hírt. Máskor kicsit lassabb vagyok, de amint tudom hozom a hírt.

Kri! Anyudnak Boldogat!
Balázs név nekem is tetszik.

Moti!
Milyen jó hogy már díszítesz. Az én férjem még az ablakdíszeket se találja. Pedig annyi van hogy ki se látunk már tőle az ablakon. :oops:

Annamari! Ez csodaszép volt. Én nagyon örülök hogy fiam van. :D

Teri! Örülök jó lett a fülbevaló.

Évivel mi lehet????

2 napot már túléltem az oktatáson, már csak 3 van hátra. Néha egész érdekes.
De az ciki hogy több infót szedtem össze 2 nap alatt, mint bent a főnökeimtől 2 év alatt. Ez van…
franci
 
 


Sziasztok!

Moti, bizony, 10-éig szeretnék mindenképpen egyben maradni, aztán felőlem jöhet. :D Nincs új hírem, lelkileg már felkészültem a császárra, bár be vagyok sz.rva mlg mindig... :(

Franci, köszönöm szépen, be is írom, írok a férjemnek egy listát, kit kell értesítenie. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze!
Ha már Marci lesz, akkor legyen 9-e :wink:
Drukkolok, hogy még maradjatok egyben...egyébként te másképpen érzed magad, hogy haránt fexik a kicsi fiú?? azaz te érzed, hogy "más"?

Kri!
Nagyon szép a BAlázs név, én is gondolkodtam, de itt nem kiejthető :cry: S mindkét fiad nevében ott a ZS, ez nekem extra teccik :wink:

Lillanyuci??? Mi van veled?? egy - két sort írj, ha van lehetőséged!

AM!
Nekem könyvben van meg a "fiús" változat...még Marcival a pociban vettem, de még mindig bőgök rajta....

Franci!
Lehet, hogy a főnökeidnek nem "érdekük", hogy tanulj :roll:

MOti!
Ügyi vagy a sütögetéssel, készülődéssel! Boldi már idén értékelni fogja az ünnepet!

Emléxem, hogy tavaly még csak nézett nagyokat Marcus, de most, hogy mondogatom neki, már mondja, hogy "én nagyon várom a Karácsonyt" - no persze az ajándékok érdeklik, de hááát jól van ez így..

Pénteken jön anyum, s mi hétvégén két napon keresztül Télapót látogaunk

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Beze!
Eljött a te hónapod!!! Nagyon szorítunk neked!!!
Mutasd meg Marcinak a vonalzód, hogy hogyan is kéne feküdni. :lol: :lol: :lol: :lol:

Szilvi!
Nekem is eszembe jutott, hogy Kri-éknél, mindkét névben van zs betű. :D :D :D

Moti!
Hamarosan mész fényképészhez. Csak te leszel, vagy fiúkkal esetleg apa is??? Hozzánk is jöhetsz sütögetni. :D :D :D

Franci!
Már csak 2 nap a fejtágításból. Én szerettem, mikor engem is elküldtek ilyen-olyan tanfolyamokra. Bár nekem akkor nem volt gyerek, s 1 hétig távol voltam anyuéktól.

Többiek??????

Itt reggel óta szakad a hóóóóóóóóóó!!!!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Lányok, franci, szilvi olyan jól esik hogy hiányoltok... Bocs hogy ilyen sokszor eltűnök.
Most is csak pár perc türelmem van írni...
Én még mindig betegen. Vagyis már megint. Nagyon utálom már!!! Kíváncsi leszek terhességem alatt sikerül-e meggyógyulnom?
Lillus szerencsére nem beteg, bölcsizik már - és megfordult a fejemben nekem is, hogy kiveszem a böliből a betegségek hazahozatala miatt. De nincs szívem megtenni, annyira szereti!!!
De a téma képlékeny, majd meglátjuk.
Képzeljétek, alvás kivételével már nem kell a pelus neki! Olyan ügyes!
Két hét múlva megyek uh-ra, már várom, olyan régen voltam. Akkor leszek 30 hetes. Dec. végére beterveztünk egy 4d-t is.
És még mindig nem tudjuk, hogy mi lesz a neve...

Mennem kell, igyekszem sűrűbben jönni.

Még annyi: Annamari: az Örülj hogy fiú idézeted szépen megríkatott, de nagyon-nagyon jót tett nekem!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Sziasztok!

Szilvi, igen, érzem, sokkal nehezebb a vége, mint Lexivel volt, neki is alig van helye, és a hetek óta tartó hátfájás is sok már...
Hogy vagytok? Pici fiú gondolom, szépen fejlődik! :D

Annamari, már látta, de nem érdekli. :lol:
Szonja még mindig jó kislány?

Évi, jobbulást nektek!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Évi,
de jó, hogy jöttél!!én is sokat gondoltam Rád!!!!Te nem szedhetsz esetleg pl. béres cseppet?

Annamari,elvileg kedden jön a fotósunk.remélem, akkor éppen nem lesz ónos eső.)hó az jöhetne.Apát nem hiszem, hogy rá tudom venni a fotóra, de szerintem meg sem próbálom.)pedig lenne mit megörökíteni, mostmár az elmúlt 1 évben 38 kilót fogyott.
Szonja baba még mindig olyan jó alvó?

Szilvia,
Te is díszítetted már a lakást?
Boldi már tavaly is nagyon élvezte a karácsonyt, a fát meg hetekig hiányolta.)
olyan isteni pillecukrot készítettem, ha valakit érdekel a recept,szóljon.

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!
Mi anyukáméknál vagyunk Szlovákiában, kicsit pihizunk :)

Beze!
Lexi megérto most veled? Gondolom fáradékonyabb vagy mint eddig, de nemsok§ra ott lesz veletek a kisocsi :)

Lilllanyuci!
Gyogyulgass , pihengess amennyit csak lehet. Igen a bolcsi egyébbként a Te helyzetedet is konnyíti, legal§bb akkor pihizel, viszont onnan lehet a legtobb bacit hazahozni az is biztos. Mi dec.13.-án megyunk 4D re. :D Vigy§zz magadraa!!!!!!!!!!!!

Moti!
Ha hazamegyunk nekem is az lesz az elso, hogy díszitek, imádom ezt. Receptek johetnek minden mennyisôgben :D Puszi a fiuknak :)

Franci!
Jo tanulást :D

Annamari!
Ez nem kismama hast§nc, m§r Gyurus elott kezdtem, de most is jol esik. Legfobbképpen ezért járok. Sokan csodálkoznak, de kimondottan jot tesz :D

Szilvia!
Olyan kíváncsi vagyok milyen lehet ott kint a karácsony, biztos gyonyoru :D Mikulásparti biztos jo lesz :)

Panndi, Panni merre vagytok?

Boni!
Zsiga hogy van?

Kép
Kép
maryka
 
 


Maryka, köszi, igen, ma kicsit türelmetlen voltam, de utána bocsánatot kértem tőle.
Most vettem észre, pont egyidős kismamák vagytok lillanyucival, de jó! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Maryka!
Karácsonyig haza sem jöttök, addig anyukádnál lesztek??? Itt vagy Szlovákiában mész 4d-re? Pihengess sokat!!!!!

Moti!
Jöhet a recept!!!!!
Nem akarom elkiabálni, de Szonja nagyon jó kislány. Este általában 9-kor már alszik, s reggel fél 4 körül én veszem ki a kiságyból, mikor megébredek, s megszoptatom. 2-3 napja sikerül úgy visszatennem szopi után, hogy nem ébred fel, s 1/4- fél 9-ig alszik.
Ha netán a hajnali szopi után nem alszik vissza, 1 órát elnézeget a kiságyba, mikor kezd nyügős lenni, hasra fordítom, lekapcsolom a villanyt, hallom a cuppogást, megtalálta az ujját, már alszik is.

Beze!
A császárt megbeszéltétek, hogy mikor legyen? Vagy ez még korai?

Évi!
Jobbulást nektek!!!!!!
Nálunk pl. Levente nem volt beteges, hogy bekerült az oviba, s nem is hozott haza bacikat.

Teri!
Jók a fülbevalók??? Jó ez a telcsi amit kinéztél.

Ezt rendeltem Szonjának és keresztlányomnak karácsonyra. Tudom még kicsit kicsik hozzá, de biztos szeretni fogják.
http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=16381
Ma meg is kaptam, kipróbáltuk apával, tetszik nagyon.

Angie!
Igen eltűntél!!!!! Jól vagytok???????

Kri!
Voltál uh-on? Mi volt?

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

beze: köszönjük!
Jut eszembe, Te Fehérváron fogsz szülni, ugye? Izgi!
Marykával teljesen egyidősek vagyunk!

moti: utánanézek a Béres cseppnek hogy szedhetem-e, köszi a tippet. Egyébként van is itthon...
Remélem egy-két képet megosztasz majd velünk is!
Én is, én is kérem a receptet!!!

maryka: jó pihenést! Meddig maradtok?

Annamari: köszi! Reméljük Szonja megtartja jó szokását az éjszakai alvást illetően!

boni: mi van Veletek? Zsiga meggyógyult már?

franci: hajrá tanfolyam!

Szilvi: nálatok milyen a karácsony? Sokban eltér az itthonitól?

angie, pandi, kri, pruci: ????

Csajok, nálunk olyan apa-lánya szerelem van, hogy az fantasztikus. Gondolom máshol is van ilyen, azt mondják, a lányok apásak - hát nálunk ez abszolút bejön. Remélem a fiam anyás lesz...

Mentem ebédelni!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


ÉLETJEL!

Hétvégén költözünk...nem lesz NET, majd jövök...
de sokat gondolok Rátok...képek, gyerekszáj mindig feldob...
most már kicsit elfáradtam... :oops: de az ünnepek majd feltöltenek!

Puszi mindenkinek! Danyu :lol:
danyuci
 
 


Sziasztok!

Annamari! De jó h Szonja ilyen jó kislány! Legfeljebb majd hallgatjátok apával amig Szoni felnő hozzá... Igen, szépek a fülbevalók. Az egyik szív, a másik gömb alakú.

Évi! Jobbulást!

Moti! Recept minden mennyiségben jöhet!

Danyu! Jó költözést!

Valaki múltkor kérdezte az Anna, peti könyveket. A budaörsi Tescoban holnaptól 1490.ft:
http://tesco.hu/akcios-termekek/tesco-b ... go-konyvek

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!

Én is csak életjel erejéig jöttem, elég rosszul vagyok, szinte állandóan hányingerem van, ennél még az is jobb volt, mikor állandóan hánytam :?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Annamari, nincs még konkrét időpontom.
Szonja nagyon jó kislány, örülök! :D

Évi, igen, ott szülök ismét.

Panndi, jobbulást, szegénykém.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nem túl jó híreket kaptam ma, egyelőre minden rendben Marcival, ami ugye jó, átlagos mennyiségű magzatvíz, normál uterus, szívecskéje is rendesen ver. Viszont ha jövő péntekig elkezdek erősebben vérezni, vagy elfolyik a magzatvizem, akkor itthon kell szülnöm, mert előreleshet a köldökzsinór a harántfekvés miatt. Ha csak fájásaim vannak, akkor mehetünk. Azonban ha eltelik az 1 hét, és nem történik semmi, be kell feküdnöm a fehérvári kórházba, legalább 1 hétre, és utána lesz a császár. Eléggé magam alatt vagyok, a kislányom is borzasztóan fog hiányozni. Az már csak hab volt a tortán, hogy az m7-esen történt kamion-felborulás miatt 2 óráig tartott, mire kijutottunk a városból a szokásos 10 perc helyett...

A kislányunk viszont meglepett: este először belepisilt a bilibe, olyan büszkék vagyunk rá. Szólt, hogy pisi, és rohant a bilihez!
:D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze! Engem is sokkolna ez a hír, de az egészségetek miatt most ez a fontos. Majd felhívlak néha. Ha akarod sűrűn. :lol: :lol: :lol:
Hamar eltelik az az 1 hét. Otthon ki fog segíteni a szülésben????
Lexinek mond el sokat, hogy bent kell lenned a kórházban, és pár napig ott is fogsz aludni. Jobb anya karjaiban felkészülni erre.
Lexi nagyon már! Kérünk egy fotót róla!

Panndi! Kitartást!!!

Danyu! Jó költözést!

Évi! Gergő engem szeret. De nagyon!!!! És én nagyon élvezem!!!!

Annamari! Szonja fantasztikus csaj!!!

Gergő tegnap este fürdésnél, „kit fog elvenni feleségül?„ Mondtam neki, egy szép kislányt. Soroltam neki az ismerős kiscsajok nevét. És egyet kiválasztott. Az alattunk lakó kislány lett a befutó. „nem hisztis, ő jó.”
franci
 
 


Sziasztok!

Franci, örülnék neki. :D Gépet nem viszek magammal, így netem se lesz.
Gergő de édes! :D Képet rakok, ígérem. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze!
Otthon szülni? Ilyet mondott a doki? :? :? Gondolom alig várod, hogy kint legyen Marci. Elhiszem, hogy hiányozni fog Lexi, de 1 hetet ki lehet bírni a kórházban. Ha akarod, én is felhívlak, s tartom benned a lelket. :D :D bár nem tudom a számodat. Tényleg most aztán pihenni, pihenni, pihenni, s hamarosan kezedben lehet a picur.

Franci!
Én tudnék Gergőnek egy hisztis csajt. :lol: :lol: :lol: de látom, azokra nem bukik. Pedig megnevelhetné Rékát. :lol: :lol: :lol:
Milyen volt a tanfolyam? Oktatáson voltál, vagy helyette kilógtál inkább szánkózni, hógolyózni??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonjának délután volt egy kis láza, levonás után 38,1 volt neki. Adtam neki kúpot, majd most este is megmértem, 37,1-re lement. Reggel sírva ébredt, eldugult az orra szegénynek. :( :( :(

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari, ha gondolod, megadom a számom, bár nem hiszem, hogy 3 gyerek mellett lenne időd rám, amit persze meg is értek. :wink: Szonjának gyógypuszik, remélem, nem lesz beteg!!!
Tegnap már nagyon fáradt voltam, ezért félreérthetően fogalmaztam: otthon szülés alatt a szekszárdi kórházat értettem. :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze hír:
7.37-kor császárral megszületett Mármarosi Marcell 56 cm és 3440g. Ő is és anyukája is jól vannak!


Gratulálunk!!!
franci
 
 


Annamari!
Kicsi Szonjának Beze nevében is küldöm a gyógypuszikat.

Holnap majd felhívom Bezet, ma nem akartam zavarni.
franci
 
 


Beze! Hatalmas gratula!!! Isten hozta a kicsi Marcellt!

Annamari! Szonjának jobbulást!

Petra megint beteg, a szeme csupa piros. Holnap doki...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Beze!
Sok szeretettel gratulálok a kis Marcellhez!!!! Jó egészséget, s sok tejecskét kívánok!!!! Mielőbbi felépülést.
Ez nagyon gyors volt, tegnap este 9-kor mér írtál. Várjuk majd a beszámolót, hogy mi is történt pontosan.


Franci, Teri!
Köszönöm szépen!!!! Reggelre már nem volt láza. Délelőtt mikor elaludt, beraktam a kiságyba, kb. 20 perc múlva ránéztem, tiszta tej volt a feje, meg alatta az ágynemű. Most nem tudom, hogy visszabukta-e egy büfivel, vagy hányt. Lehet, hogy a torka is fáj, köhögött. Délután aludt 3,5 órát, azóta minden rendben.
Szerintem nagyoktól kapta el, mert állandón puszilgatják, meg köhögnek rá.

Teri!
Petruskának jobbulást!!!!!!

Franci!
Puszilom Bezét!!!! Sajna zaklatni nem tudom, mert nem adta meg a számát, pedig tegnap este megígérte. :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


BEZE? TUDTAM? HOGY BE KELL NÉZNEM!!!!!Szeretettel gratulálok és köszöntöm a Kisfiadat ezen a világon!!!!Jó egészséget kívánok Nektek!!!

Annamari, szegény kis Szonja.remélem, azóta már jobban van.jó, hogy Te is laza vagy, és nem ijedsz be rögtön.

bocs, aki nem kérte, pörgesse át, de így tűnt legegyszerűbbnek a recept, nagyon nagyon finom, próbáljátok ki:
PILLECUKOR

Hozzávalók egy kb. 13×15 cm-es edényhez (nekem van ilyen Teletálas ételrendelős dobozom és az kb. ez a méret, abba szoktam tenni, ha csak 1 adagot készítek)
150 g cukor
50 ml víz
1 evőkanál méz
8 g zselatinpor (Dr. Oetker zselatinpor)+3 evőkanál víz
csipet só
1-2 evőkanál étkezési keményítő
1 evőkanál porcukor


Előkészítés:
A dobozt béleljétek ki sütőpapírral, teljesen az oldalára is jusson, majd olajozzátok ki vékonyan. Ez akadályozza majd meg, hogy beleragadjon a cukor. Vágjatok egy akkora darab papírt is, hogy a tetejét azzal le tudjátok takarni, de azt is kenjétek be olajjal.
Amibe fel fogjátok verni a habverővel az egészet, abba az edénybe mehet a porzselatin a 3 evőkanál vízzel. Jól elkeveritek, és állni hagyjátok, amíg a többivel el nem készültök.

Elkészítés:
A cukrot a mézet és a vizet közepes lángon forraljátok, felolvasszátok, addig, amíg már nem opálos színe lesz, hanem teljesen kristálytiszta szirupot nem kaptok. Kicsit habos lesz a teteje a forrás miatt, de ha az már látszik, hogy alatta kristálytiszta már a szirup, akkor vegyétek le a lángot, és úgy még egy nagyon kis ideig forraljátok.

A forró szirupból egy keveset zselatinhoz adtok, amit mixerrel (habverővel) elkevertek. Ha már nem darabos a zselatin, és szépen feloldódott, akkor jöhet hozzá a többi cukros szirup és a csipet só.
Itt hozzá lehet adni ételszínezéket is. Én nem javaslom, nyilván mindenki tudja, hogy szereti. Ha színezni akarjátok, akkor inkább az elején kevesebb cukorból legyen a szirup és házi szörpöt adjatok hozzá. Én saját málnaszörppel oldottam egyszer meg és isteni málna ízű lett.
Ezután közepes fokozaton keverjétek a mixerrel, amíg hófehér nem lesz a massza. Ha már fehér, akkor vegyétek fel még maximálisra a fordulatot és addig keverjétek, amíg annyira meg nem keményedett, hogy egy nyúlós massza nem lesz belőle. Úgymond felmászik már a habverőre egy kicsit. Ezt a masszát már önthetitek is bele a kiolajozott, kibélelt dobozkába.
Fedjétek le az előre elkészített papírtetővel és néhány órára mehet a hűtőbe. Tapasztalatom szerint 2-3 óra alatt tökéletes lesz.

Ha ez elkészült, akkor konyhai ollóval. vagy sima késsel (ezt is olajozni kell, mert mindenhez hozzáragad a kis cuki) akkorára vágjátok össze, ahogy ti szeretnétek.
A kockákat pedig a kukoricakeményítő-porcukor egyvelegbe forgassátok meg.
Zárt dobozban sokáig el tudjátok tárolni, persze csak ha véletlen maradna belőle.

Maryka,

Boldi mindig emlegeti Gyurikát, tényleg jó lenne, ha sikerülne majd a közös ovi.Boldinak ő az egyetlen barátja, akivel játszik is.

Mikulás mindenkinél jól sikerült?
Nálunk mozgalmas volt, jött reggel a templomban, aztán Anyósom munkahelyén, aztán itthon, aztán nmeg a nagyszülőknél.olyan tündériek ezek a kis gyerekek, ahogy örülnek,imádom nézni. a templomban madjnem elsírtam magam többször is.tök hülye vagyok.)

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Sok szeretettel gratulálunk bezének Marcell babához! Sok tejcsit, gyors regenerálódást kívánunk!

franci: nem tudod véletlenül, itt szült Fehérváron? Esetleg megkérdeznéd tőle?

Holnap jövök részletesebben, jó éjt!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Sziasztok!

Beze, hatalmas gratula Marcell babához. Mielőbbi felépülést, és sok tejcsit kívánok.

Érdemes volt benéznem :):):).

Zsombi beteg, most már én is. Suliba még egy kemény hét és feladat beadás, zh. Már alig várom a végét. A vizsgaidőszak ehhez képest semmi sem lesz.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Rég volt már fent :)


1291584681.5285.pdf

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Beze!
Sok szeretettel gratulálok Marci babához, aki csakúgy,mint az én Marcim vasárnap született :wink:
Sok boldogságot, egészséget, türelmet kívánok Nektek!
Puszi,
Szilvi

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok! :oops:

Zajllik az élet..

Zsigi már rendbe jött, közben itt volt az anyósom, nem igen jutottam gép elé..

Drágám tegnapelőtt a Vörösmarty téren találkozott a télapóval, egyből odafutott hozzá, átölelte, simogatta:) persze énekelni csak anya ő nem :)
Kép
utána a Dunaparton egy másikkal is
Kép
nagyon rá van kattanva a karácsonyra.. egyfolytában karácsonyfát, angyalkát, télapót rajzolok, ő meg kifesti a maga sajátos módján:) éjjel nappal mondókázunk énekelünk

Ma már megyünk a Csanába.. pedig ez a két hét kánaán volt neki szerintem még ha beteg is volt, mert sokkal nyugodtabb

a szomszédoktól egy fiatal pártól egy hete kaptunk levelet, hogy Zsigivel beszélgessünk el a társas együttélés szabályairól, és próbáljuk megbeszélni vele,hogy keljen később , mer tők nem tudják kipihenni magukat.. ..stb

én írtam nekik arról hogy egy ennyi idős gyerek hogy működik és hogy miattuk nem fogom 23kor letenni mert ami életritmusunkhoz ez igy tökéletes, nem éjjelibaglyozunk mint ők. és hogy ez a dackorszak állítólag 3 éves koráig tart ha szerencsénk van csak addig így köszönjük megértésüket..

egyébként tényleg nem értem őket.. Zsiga este 20tól reggel 6ig alszik végre!


:oops: :twisted: :lol: :lol:
Karácsonyt nagyon várom én is
4 féle ajándékot kap ZSiga egyet tőlünk, egyet nővéreméktől, egyet anyuéktól hugiéktól, egyet anyóstól sógitól és dédiktől apróságot.
NEM akarok újabb "kacatokat

Unico épitő lesz, meg sárga daru és autók vagy vonatok..és egy pingvines játék a jéghegyre kell felpakolni a pingvineket.. más nem is érdekli..

most éppen a Bogyó és Babóca dvd re van rá cuppanva amin meg is lepődtem de ez tényleg cuki.. jobb, mint az Anna Petik egyenlőre :oops:

Beze Újdonsült kis családnak őszintén örülök..


Boldog Mikulást és sok sok ajándékot a kis csizmákba!

Zsigikém este úgy fényesítette a csizmáját:) nagyon izgul:)

Tegnap Eurocenterben voltunk nagyon jó volt. még egy Malév színeiben pompázó Télapóval is találkoztunk:)


Kép Kép Kép

na most sok lettem és önzősztem :oops:
akik ünnepeltek azoknak sok pusssz
Vendég
 


Sziasztok!

Beze,
Isten hozta Marcell babát! Nagyon sok szépet és jót nektek! Jó egészséget az egész családnak!

Bocs lányok csak ennyi, mennem kell!

Szép napot mindenkinek, vigyázzatok magatokra!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Kis betegeknek jobbulást!
Gergő is taknyos, ma is csak a miki ünnep miatt vittük be. holnaptól lehet otthon marad.

Moti! Köszi a receptet. Jó helyen van ez itt!!!!

Kri! A sulihoz küldöm az energiát. Nekem most van egy kis fölös.

Boni!
Zsigi nagyon édes! Meglepődhetett a Miki, a gyerekek általában félni szoktak tőle.

Gergőnek tegnap reggelre jött Mikibá. Ma ovi van, nincs idő ilyenre.
Tegnap elmentünk az ikeába, volt ott is Mikulás. Gergő melléült és fényképeszkedett vele. Be is kereteztettük.
Ma az oviba jön a Miki. Már reggel be volt sózva. Megígérte énekel neki.

Tegnap reggeli képek:
Kép
Kép [/img]
franci
 
 


Beze!

Nagy-nagy gratula!!

Én is eltűnőben...állandóan van valami dogom...most épp a fiam sulijában a Mikulást intéztem...én vok az egyik SZMK-s és én vettem meg és csomagoltam egyedül a 30 gyereknek a csomagot.

Aztán meg mindjárt itt a kari és javában kajtatok az ajándékok után hogy mindeki a szíve vágyát kapja :wink: Én se veszek kacatot...mindenki(mármint a gyerekek) egy vagy max 2 félét kap de az minőségi cucc lesz és főleg amit hőn áhítanak.Az én ajándékom az idén nem lesz meglepi mert egy telcsit kértem apától mert az enyém abszolút tropára ment...amúgyis nekem a legnagyobb ajándék Istentől idén a pocimban lapul :wink:

Köszönöm aki írta az Anna,Peti,Gergőt..a tescóban épp most a héten van akcióban és vettem is Olikának 3-at.

Panndi!

Már a 11.hétben vagy...basszus hogy telik az idő :shock: A hányinger jó jel!!

Annamari!

Nagyon tetszettek az írásaid....pont rám illik...ha valaki, akkor én tudom hogy lehet egy 3.vagy akár többedik fiúnak is örülni :wink: :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Boni,

a szomszédoknak üzenem, hogy aki nem tud együtt élni másokkal, az költözzön tanyára!remélem, ha lesz egyszer gyerekük, 5kor fog kelni hajnalban.)azért ilyet.....mondjuk a mi régi szomszédunk sem volt semmi.....előadta, hogy a következő órákban zongorázhatok: hétvégén soha, h-pig 10-16 óra között.szerinted??????akkor itthon sem voltam.na, aztán a férjem elbeszélgetett vele.utána nem mert szólni semmiért.

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!
Újra Szentendrén! :D Csak ki sem látszom a pakolásból, valahogy nem megy ez már úgy mint előtte :) de azért este még elmegyek egyett tancizni :D
Beze!
Óriási gratula a pici fiadhoz, aki szép nagy méretekkel jött világra-meg is lepődtem milyen nagy- de ez így van jól :D

Moti!
én is pont így gondolom, talán könnyebb nekik, ha együtt lesznek :) Gyurus is mindig emleget Titeket :D Ez a zongorás sztory amolyan tragikomikum, hogy milyen emberek vannak-elképesztő!!!!!!!!

Annamari!
Szonjának puszi a kis bedugult orrára :D jobbulást neki. Most még 23.ig itthon vagyunk aztán otthon karácsonyozunk Nagy Családi körben! :)

Boni!
A szomszédaid honnan jöttek, az űrből :) Komolyan elgondolkozhatnának magukon :evil:
Zsiga nagyon aranyos a képeken. Nálunk apum öltözött be Mikinek, gyururs még énekelt is neki , persze velem :?

Franci!
gergő hogy vam?

Panni!
Bírod még? nagy lett a pocid? Mikor mész megint UH-ra?

Lillanyuci!
Te hogy vagy?

kri!
Jobbulást! Pihizz sokat!Zsombi, hogy viseli a betegséget, nyűgi?

Teri!
neketek is mennek a gyógypuszik :) Suli?

Szilvia!
Milyen volt MIKulásos hétvége? Marci élvezte?

Kép
Kép
maryka
 
 


Sziasztok!

Maryka! Üdv itthon!
Voltál táncolni?

Szörnyű hogy vannak még hülye szomszédok…

Voltam ma uh-n. Tüszőim: 21, 15, 13 mm. Mind bal oldalt van. Megkaptam a szurit is. A méhnyálkahártya gyatra, csak 6 mm-es, ezért 11-től 2 utro is bejátszik.

Bezét hívtam tegnap de nem tudott beszélni. Pont Marcit próbálta megszoptatni.

Angie? Mi van veletek?

Évi! Ma már holnapután van. Hol vannak a részletek?

Annamari! Szonjácska? Hogy van?
Mi történt a 2010 szeptemberi topikkal?

Boni! Hogy bírta Zsigi a csanát?

Gergőm beteg lett. Apával ma voltak a doktor néninél. Elküldte röntgenre. Nem tetszet neki ahogy a vállát tartotta.
franci
 
 


Annamari, hogy van Szonja?

tegnap elfelejtettem írni, Boni, Franci, nagyon jók a képek!!!!örülök, hogy tettetek föl, imádom nézegetni a gyerkőcöket!vicces a kék ruhás Mikulás.


most ment el a fotósunk, Boldi nagyon élvezte a fényképezést, mert imádja a fotógépeket.teljesen összebarátkozott Lacical a végére. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Boni!
Nagyon jók a képek!!!!!!
Sajnos az alattunk lévő szomszéd is ilyen. Nem is 1-szer már feljött, sőt sms-eket ír, és telefonál, fel akar jelenteni. Nem mondom, hogy állandóan angyalok, de egész nap nem is futnak. Sőt volt olyan is, hogy akkor írt, mikor buborékot fújtak, hogy szóljak már rájuk, mert feljelent. Szóval átérzem a helyzeted.
Neki is van kislánya, 2,5 éves. Sokszor én is írhatnék neki, mert én is felhallom, hogy ő mit csinál. :twisted: :twisted: :twisted:

Franci!
Remélem most minden rendben lesz, s lesz olyan jó a Jézuska hozzátok, hogy pozi teszttel lep meg. :D :D
Zártak lettünk. Csak azok látják, akiket beengedünk. A többség így döntött. :D :D

Moti!
Már olyan kíváncsi vagyok a képekre, remélem megint megosztod velünk. :wink: :wink: :D :D Fiúk akkor ezek szerint jól bírták.

Szonjácska már jól van. Tegnap kellett volna kapni az oltást, s mondtam a doktor néninek, hogy szombaton lázas volt, adtam neki félkúpot, utána már nem volt. Belenézett a szájába, piros a torka, inkább jövő héten oltja be.

Angie-t én is hiányolom!!!!!

Teri!
Veletek mi van?

Maryka!
Te is mindjárt 30 hetes leszel. Poci fotót mintha ígértél volna, nem? Vagy rosszul emlékszem. :? :? :lol: :lol: :lol:

Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Moti! Várjuk a képeket!!!!

Annamari!
Milyen szépek vagytok!
Mégse kapott Szonja Mikire szurit.
Remélem megszán engem a Jézuska.
franci
 
 


Köszi Franci!!! Én drukkolok neked nagyon!!!!!! Én bízom benne, hogy annyit beszéltük az ikreket, hogy tényleg kettő lesz. :wink: :wink: :D :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Ó, de szégyellem magamat. :oops: :oops: :lol: :lol:

Franci!
Észre kellett volna venned, hogy laptető jön. :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari! Elég egy is a pociba.
Kinek a hátán van az a sárkány?
franci
 
 


Franci drága nagyon drukkolok alegszebb karácsonyi ajándékhoz:)))Voltam tancizni és jó volt :D

Annamari!
Majd ki csattansz a boldogságtól-olyan szép vagy, persze a gyerkőcök is :D Igen holnap 29 és rakok fel vmilyen képet :oops:
hétfőn megyek 4Dre és akkor bemutatom nektek is Matyikát :D örülök, hogy Szonja jobban van :D

Kép
Kép
maryka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: