Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
újabb mamiknak gratulálok, kismamiknak pedig sok kitartást kívánok! :D
Mi úgy tűnik nagyon ráérünk, nálunk sem akaródzik kibújni a kis királylány...
Borkaby: én is istvános vagyok, de azt mondta dokibácsi, hogy régen 2 hétig még hagyták túlhordani a babukat, de a legfrisebb szakmai ajánlás az 1 hetet javasol... Mivel egy kórházban fogunk szülni, ez kicsit elgondolkodtatott. Ha nem muszáj, én sem szeretném idő előtt megindíttatni. Nekem is II-es a lepényem, mostanra vagyunk kitűzve (okt. 10-11-12), szol kicsit megijeszetteél, hogy talán nem is volna fontos megindítani 20.-a környékén...
Többiek: ti tudtok valamit erről?
Mert egyéb jelem nekem sincs, ami közelgő szülésre utalna...jó van derékfájásom, és már 3 napja naponta egy borsónyi nyák jön kifelé... Mellesleg az sem barnás, hanem áttetsző, opálos... ez normális?
:shock:
M.

macianyu
 
 


LK: jók vagytok az uncsitesóddal... Jó lesz majd együtt babázni, nem? Közel laktok egymáshoz?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: persze, ezért nem szültem még... De jó lenne, ha mindenki belehúzna, mert szerdán már én szeretnék jönni :)

:)

Teljes kiörlésűt én fogok enni, de gondolom a széklet miatt. Csavarhatja a baba pociját... Pl. amikor szülés után az első kakira gyúr a kismama, akkor jó, ha eszik gabonákat. Ettől könnyebben fog menni a dolog. Cserébe a baba kissé megviseli, de ha nem tapasztalsz ilyet, akkor ehetsz te is teljes kiörlésűt... :)

(Nekem Lilinél az infacol segített a gabona utáni pocak vacakoláson (de itt még csak egy 3 napos babáról beszélek...)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Ildi, Bettike: annyira jó titeket olvasni! Tessék majd ezeket a jó kis tapasztalatokat később is leírni :)

Bár az alvósat, azt hiszem felteszem a hasznosra... Jó 5let?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Maci: ha nekem Bori nem akarna kijönni 41 hét végéig, akkor beinvitálnak a kórházba. ennyi tudok. remélem, nem azt jelenti, hogy ott még egy hetet is hagynak lógva, hátha kijön mégis...
Én csak akkor akarok a kórházban tartózkodni, ha muszáj.
Nekem itt van a kislányom, és nem akarok távol lenni tőle indokolatlanul...

Ja, és sajnos nem tud menni Lili Tokajba a mamámmal, mert a vendéglátó úr betegsége sajnos komolyabb, mint gondolták, és kórházba kell menjen hétfőn kivizsgálásra. Nagyon szomorú vagyok, de nem Lili miatt, hanem mert nagyon szeretem azt a családot... Remélem hamar túl lesz rajta.

De Lilit nem engedem el 3 napra, ha Bori közben megszületik, hogy ne érezze azt, hogy őt elküldjük, mert itt a kistesó. Neki is itt a helye, együtt vagyunk egy szép család :D

Megyek szundikálni a családommal... Lili kiszökött, apja vissza terelte és ott maradt... Én is megyek, hátha van még egy hely a számomra ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettike - na, tök jó, hogy bevált a kisujjas trükk :wink:
Amúgy még azt mondta a védőnő, hogy valamit tegyünk még körbe a kiságyban, tehát ne csak a rácsvédő legyen, hanem még valami, hogy hozzáérhessen, ne legyen túl nagy üres tér körülötte... ezért ott van a szopis párnám egy hurkában felette és oldalt, ha oldalt altatom, arra döl, ez is bevált.
Köszi a tippet, megpróbálom majd éjszaka, csak attól parázok mindig, hogy bukik és nehogy gond legyen belőle :? Akkor megnyugodtam, hogy a felesleg jött ki, bár csak 40 ml-t evett, szóval ott fene se tudja, milyen felesleg van, viszont többször büfizetettem őt egy evés alkalmával és most nem jött vissza :lol:
Amúgy nálam ugyanez van pihi terén, éjjel aludtam kb. 3 órát, ma meg nem tudtam, mert jött anyu, aztán mostam, porszívóztam, teregettem, most ugye levegőztetés... du. nem jön össze az alvás, pedig nagyon kéne!

Most levegőzik amúgy az erkélyen, itt van anyukám és kint vannak párommal hármasban :lol:

Nyugtonmalac - mehet fel minden a szuper kis webünkre :lol:
Lassan már mindenki babázik, úgyhogy nemsokára már mindannyian az ilyen problémákkal zargatjuk egymást :wink:

Macianyu - a 2. érettségű lepény szerintem még jó, ha 3. lenne, akkor lenne gáz, mert akkor nem kapna elég tápanyagot a baba, nekem már a 28. hét környékén 1-es volt, szóval nyugi.

Na megyek tovább, jól eltüntetek, biztos mindenki élvezi a szuper időt! Helyes, holnap már mi is sétálunk, juhéééé!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Nekem is bukik a kicsim, de ritkán, inkább nem is böfizik és utána teker a hasa. AMikor adom neki az Infacolt, mintha citromba harapott volna (mondjuk lehet mert jó citromos az illata), de utána max 10 perc és jobban lesz. Bukás csak mondjuk minden 3-4 napban van egyszer-kétszer.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok

Vagyok ám, csak ma voltunk Pesten a 4D Genesis-be és nagyon elvagyok kenődve :(
A kisasszony jól van, áramlás rendben,magzatvíz normális és képzeljétek a lepény 0 fokban érett :shock: A nő szerint rossz indulattal is csak 1-es, 1-2 pötyi meszesedés van csak rajta.
DE, állítólag majdnem 2 héttel kisebb a koránál :shock:
Én ezt nem értem, a 32 UH-án is majdnem ugyanilyen méreteket mértek,mint most :shock: Én nagyon beijedtem, nem azért mert kicsit kisebb,hiszen majd kinnt megnő,hanem mert csak nincs valami baja,h alig nőtt valamicskét 3 hét alatt :?: :cry: De hiszen az áramlás is rendben van én ezt nem értem.
A nő nagyon rendes volt, szerinte a kórházi UH-án mérték el nagyobbra :( és azt mondta h a dokim szerinti számítás a jó/ de még annál is kisebb a babó mérete 1 héttel/, mert nem létezik h 36 hetesen 0 foku lepényem lenne.
Ja és állítólag most kb 2500 grammos. +-10% persze
Azért 2 hét mulva szeretnék elmenni még 1 Uh-ra, és kíváncsi leszek akkor mit fognak mérni a kórházban :roll:

Az élmény viszont csodálatos volt :D tündéri lábakat láttam amiket kecsesen mutogatott. 4D-be is láttuk végre a puncit,ugyhogy 1000% h kislány :D
Láttam ahogy csuklik,ahogy issza a magzatvizet és ahogy dörzsöli a nóziját :D
Hatalmasakat ásított, tündéri volt :D Sőt kidugta nekünk a nyelvét is :lol: és többszőr is mosolygott miután elaludt :lol: :lol: :lol:
És láttuk amikor kinyitotta a szemét is :D
Az arca nagyon pufika :D a fülét az apjától örökölte és ahogy láttuk a száját is :D Azért remélem valamiben rám is fog hasonlítani :D Megpróbálok majd képeket feltenni.

Nyugtonmalac
Megy is a PÜ és majd írd át nekem a szülés várható időpontját légyszíves.

Bocsi h most nem reagálok,csak nagyon elvagyok kenődve ,próbálok arra gondolni,h tényleg csak elmérték a multkor és nem pedig valami gond van odabennt és azért nem nőtt semmit szinte a babóm :cry:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Infacol - Én megkóstoltam és hihetetlenül édes! :shock: Ezért nem értem a citromos illatot és a gyerek arckifejezését hozzá! :lol:
Azonban én 2 napja nem adom neki, mert mégis csak fosás lett belőle! Azaz lehet ez okozta, a gyerekorvos szerint is lehetett ez az ok! Marad a hason alvás és így kitornázza magának a pukit!
:lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Ancsa: a kórházi UH az a hangyaháborús verzió volt, ügye? Nem ez a modern technológia... Annak az eredménye annyira nem megbízható, hogy egyáltalán nincs okod az izgalomra...

Láttad, ahogy a kórházi doki próbálja a sok foltból kivenni a csontok méretét, és biztosan ért is hozzá, de nem pontos a gép, egy kis eltérés, és máris más méretet kalkulál... 8)

Ezzel ellentétben a 2D-s verzió is olyan szép, jól látható a modern gépeken, hogy a mostani UH-os doki sokkal könnyebb helyzetben volt. Látta, mérte, és valódi méretekkel számolhatott. :lol:

A 4D-s UH-on mértek alapján a baba méretek a születés után visszaigazoltan jól közelítenek, míg a kórházi 2D-s régi UH-on mértek alapján sokszor akár fél kilós eltérés is előfordul. :evil:

Kinek is mértek óriási babát, és fél kilóval kevesebbel szüetett meg végül??? :roll: :shock:

Tehát ne izgulj! Minden rendben van, és a csajszid még produkálta is magát nektek, ti mázlista szülők! Bezzeg Bori... Mindíg elbújt... :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Emma üzeni Szöszkének, (és gondolom minden kontaktlencsés kismaminak) hogy a lencséjét vegye ki mindenképp a szülésnél!

:)

És mindenkit puszil!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, jujjj, de szigorúan hangzik. :D:D:D Alig várom, hogy Emma elmesélje, hogy mi volt!

Ancsa,
szerintem ne izgulj, tömegre tökéletes a gyermeked! Engem is halálra riogattak párszor, hogy a feje baromira nagy, a mellkasa meg kis fejletlen...de igazából nem érdekel, mert mindkét nagyapának iszonyat nagy feje van. ;-) Aztán a SOTE I. által szervezett ultrahangos konferencián egy diagrammra helyezték az összes adatot, amit leszedtek a gyerekünkről, és teljesen a normális sávban van.
Meg mi az, hogy az átlagostól nagyobb-kisebb...van amikor lassul a fejlődés, és nekünk pl. most nagyon elkezdett megugrani a gyarapodása. Már csak átlósan fér el a pociban, és nyújtja a lábacskáit az oldalamhoz feszítve, közben a popsiját kifeszíti a köldököm mellett.
Ahány gyerek, annyiféle fejlődés.

Ja, és deréktól lefelé téged örököl, az már biztos!!!! ;-) :D:D

Marek, remélem, nem keverem össze a dolgokat, de nektek van kutyusotok, ugye? (Olga kutya?) Hogy fogadta Borit?

Kép
szöszke
 
 


sziasztok,hoztam 2 képet nektek,megígértem :D
Anna alszik :D
Kép

Kép

Nyugtonmalac,szöszke
Köszi a megnyugató szavakat mindkettőtöknek
:D igen, én is ebben bízom,h csak elmérésről van szó és nincs semmi baj sem ami miatt nem tudna fejlődni odabennt . Hiszen a Lengyelné vagy 6 különböző helyen is megnézte a köldökzsinórban az áramlást, hogy tuti jó-e mindenhol, és szerencsére nem találtunk rajta csomót sem.

nyugtonmalac
Bori ugy néz ki nagyon jól érzi magát odabennt :D
Én azért belőttem neked a kért Okt.15-ét, megy a drukk+++++++
Van egy listám a gyógyító levekről,elküldjem neked,kirakod a honlapra hasznos infónak?

szöszke
Már te is a finisben vagy :D Hamarosan jöhet a kislegény :D előjel?

Ildi
De jó,hogy ma már letudtok majd menni sétálni Lottival :lol:
A bukás miatt ne aggódj. Ilyenkor a felesleg szokott kijönni :) De például számít az is,melyik baba mennyire mohó :)
Mert ha tul mohón eszik,akkor több levegő kerül a kis gyomrába és könnyebben kibukja akkor a tejcit. :roll:
Lányom nyugisan evett,viszonylag anno kevesett is bukott,tényleg csak a felesleget.
Fiam viszont masszív fejőgép volt,olyan mohón szívott h még lyukat is szívott rendszeresen a mellbimbómra :? és ő így nagyon sok levegőt is nyelt és sokat bukott is.
Én ilyenkor mindíg jobban megbüfiztettem, és akkor tényleg kevesebbet bukott utána. :)

Büfiztetéshez póz :D
nagyon bevált nálunk az, hogy a hason fektettem a babát a térdemre, ugy hogy szétnyitottam a térdemet annyira,hogy ott elférjen a pocija így nem nyomtam a pociját :) és így simogattam a hátát vagy ha még kellett fonoman megmozgattam a lábamat és ettől olyan hatalmas büfik szoktak lenni,hogy élvezet volt hallgatni :lol: és ebben a pózban hamarabb is jöttek a büfik,baba is hamarabb megkönnyebbült :)
Ha gondoljátok próbáljátok ki,hátha valakinek beválik :D

macianyu
Ha most 2-es a méhlepényed,az nagyon jó :D
van egy olyan hogy OTT teszt ,kérj ilyet a dokidtól, nagyon hasznos :D Megmutatja h van-e rejtett tartaléka a méhlepénynek :lol: ha aggódsz ezek miatt.
És akkor kiderül h tényleg jó-e ha megindítják a szülést, vagy még maradhat bennt a baba nyugodtan :lol:

LKata
Várom ám az sms-t!Norbika tényleg jól megtréfál :D
Aranyosak vagytok a képen együtt :lol:

Micsoda babaeső! :lol: Minden uj anyukának gratulálok! :lol: :lol: :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!!

Bocsi csajok, de ki a Vicky?????? Nekem nem ismerős.... Természetesen minden jót kívánok Nekik, de nem tudom ki Ő....

Bettike!
Engem rendszeresen lepisil Konstantin :D :D Kaksit inkább kivárom.....

Anyucik!
Bocsi, az OFF ért, de nálatok milyen a kaksi??? Nálunk olyan, mintha szezámmagok lennének benne....... Bence szerit butaság aggódni, jól van a gyermek......

Éjszakák: Amióta hagyom aludni 4 óránként ébred. Szopi, böfi, apa hasán visszaszunnyad és megy az ágyába. Azt tapasztalom, h éjjel jobban fázik, így jobban betakarom és alszik szépen. A fejét azóa forgatja, h hazajöttünk. Hason jobban alszik, de háton is megy. (Ábel csak hason alszik ma is) Konstantin tegnap 1 órát nézegetett, tündérke volt :-) A zenélő nagyon bejön neki :D :D :D (igaz Ábel is imádja a forgót, főleg szeretné letépni :evil: :evil: :shock: :cry: )

Bukás: nincs eddig, egyre ügyesebben böfizik. ÁBel sokat bukott, de amíg gyarapszik a súlya nincs baj.

Ildi!
Gratula a súlygyarapodáshoz!!!!!

L.Kata!
Nagyon szépek vagytok az uncsitesóddal!!!!!!!

Timi!
Nyugi, nincs gond! Próbálj pihenni, felpócolniés kevesebb sósat ennni...

Bettyna!

Gyönyörű Szabi!!!!!!! Úgy megsimizném! :lol: :lol: SZüléstörit mingyá elolvasom!

Macianyú!
Bizz a dokidban és a kicsi lányodban és nem lesz gond! Drukkjaim!

Borkaby!
Ábelem 9 nappal késett, de megérte megvárni, míg nekiindul! A legjobbakat!!

Ny.malac!
Gyógyulást a mamának!!!!!!!!!

Ancsa!
Annyira édes a kicsilányod! Nyugi, minden OK vele!!!!!!

séta:
nagyon élvezem, Konstantin is.......kihasználjuk a szépidőt. Igaz, ha megáll a segge alatt a kocsi, kiptattannak a szemei :lol: :wink:

Vidám napot!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu - nálunk a kaki sárgás-barnás, inkább olyan, mint a mustár és néha kicsi darabok is vannak benne (bocsi mindenkitől, aki épp eszik vagy bármi :lol: ), a gyerekorvos azt mondta, hogy ez azt jelenti, hogy nem tudta teljesen megemészteni a tejet, de nem gond! Én is megijedtem a daraboktól, de normális!
Nálunk is kb. 3,5-4 óránként van ébredés és szerintem jó ha alszik, azt olvastam, hogy az újszülöttek napi 16-18 órát töltenek alvással (persze gyereke válogatja), úgyhogy a többi az szopi, sírás, nézelődés :lol:

Ancsa - köszi a büfis póz tippet, szerintem ki is próbálom majd :wink: Amúgy azóta nem jött vissza neki a tej, úgyhogy megnyugodtam! De egyébként mindig van min parázni :roll:
A méretek miatt ne aggódj, ahogy így elnézem a 4D képeket, jó húsban van a gyerek :lol: Nagyon cuki!!!

Bettike - én is adtam Infacol-t egy ideig Lottinak, nem tudom, hogy segített-e, mert mindig ugyanúgy erölködött!!! Aztán úgy voltam vele, hogy inkább hagyom a fenébe, a gyerekorvos pedig azt mondta, hogy napi két adagnál többet ne adjak :roll:

Amúgy megint szép kis éjszakánk volt, 9-kor evett este, aztán egy órán át nézelődött, majd 1-kor keltünk, sikerült 70 ml-t ennie :shock: Aztán rá 3 órára kelt újra, akkor csak 30 ml-t és aztán kelt újra 3 órára rá, akkor 50 ml-t, most pedig csak nézelődik itt mellettem. Mostanában kezd egyre többet nézegetni, csak úgy fekszik és néz. Amúgy az ucsó 3 órában rajtam aludt :? Előtte az ágyában, de egész végig hangokat hallatott, mintha a torkát köszörülte volna, rossz volt hallgatni, mert úgy féltem :cry:
Ma megyünk de. babakocsit venni, juhé, aztán du. sétálunk is, nagyon várom már, kíváncsi vagyok, hogy tetszik majd neki!
Na megyek reggelizni, szép vasárnapot!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi, majd tedd fel a babakocsi képét! :)

Ancsa, nagyon szép, fejlett a gyerek, nem lesz itt semmi baj!
A mi Gergelykénk nem akar megszületni. De nem bánom, még van 2 hét, úgyhogy nem is kell sietnie. Semmilyen kellemetlenségem nincs. Ami volt, a szeméremcsont-fájás, ilyesmi, az mind elmúlt már vagy 2 hete. Úgy alszom, mint a bunda. Csak a nagy pocakom emlékeztet rá, hogy terhes vagyok...meg a szemeim alatt egy-egy májfoltocska. :D

Kép
szöszke
 
 


Ancsa: igen küldd el lécci. Mindent felteszek, amit javasoltok! :)

Anna milyen édes, és tényleg milyen jó husis már :) Mázlisták vagytok, hogy így megmutatta a csinos kis arcocskáját ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu: kicsit azt hittem, hogy csak én nem figyeltem eléggé. Vicky nem volt ismerős, de azért örülök neki, hogy megszületett a babája… És hát októberi lett ;) És szép is a baba… :)

Lepisilős babáknál szokták azt csinálni, hogy egy textil pelust terítenek a babára a pelus cserénél, így az felfogja a pisit :) Főleg a fiúk lepisilősek…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: ma izgis programotok lesz... Kérhetünk majd sétálós képeket :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 



Megszületett Gabó kisfia!
Gábor 8.-án 11 óra 58-kor 3450g 52cm .

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!
Köszi a hírt!

SOK BOLDOGSÁGOT GABÓÉKNAK!!

Két kislány után egy kispasi :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


GRATULÁLOK GABÓNAK! SOK BOLDOGSÁGOT? ÉS JÓ EGÉSZSÉGET!
:lol: :lol: Ő hányadik héten is volt???


Köszi lányok a dícséretet! Más is azt mondta hogy jól mutatunk az unokatesómmal, mint akik dinnyét csempésznek! :wink:
Egy utcányira lakik tőlem, úgyhogy már el is határoztuk hogy együtt járunk majd sétálni! :D Már úgy várom!

Sajnos ez a baba még nem készül kifelé! :(
Ma kezdem a 40 hetet, álmomban nem gondoltam volna hogy így lesz. :shock:
Pedig tegnak bejártuk az IKEÁ-t az Auchant...tök elfáradtam, és bedagadt a lábam, de a hasam nem fáj!
Norbika mocorog :) de semmi görcs! :roll:

Jaj, és vettünk a kicsi szobájába fali lámpát, ezt a bogár alakút, zöld, kellemes halvány fényű! Az ágyra amin én fekszem majd, arra vettünk ágytakatót, ugyanolyan zöldet.
Vettünk egy vászon tároló doboz szettet Fabler nevű sorozat, és 1490,- ft volt. világoskéket vettünk, a hosszú doboz, kék, a 2 db rövid pedig kék-fehér kockás! Nagyon édes! :lol: :lol: :lol: Egyenlőre a pelenkázó nyitott pocára szánom őket, pelenkának meg hintőpor, popsikenőcs tárolására.
Az Ikea piacon vettem neki kistölcsért, kis literes kancsót, tálcát, hogy az csak az ő etetéséhez legyen. :)
Úgyhogy igazán kibújhatna már megnézni a szobáját! Apu most csinál neki kispolcot ....igazán jöhetne már! :roll:

Kezdek hinni a dokinak, hogy mondván :arrow: úgyis túlhordja, kár beleélnie magát!
:cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ancsa...nagyon szépek lettek a 4D-s képek, kis pufi-pofa :lol:
Látszik hogy már igazi baba forma :D nagyon édes!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Gabónak és Gábornak hatalmas gratuláció! Gyors felépülést és sok-sok tejcit kívánunk!

És tessék nemsokára jelentkezni :) !

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Gabó, gratulálok!

Lkata, tudja a babátok, hogy még nem volt kislámpája, ezért nem jött eddig. :D:D:D

Kép
szöszke
 
 


Csajok borkaby eltünt nagyon! :shock: Gyanús!
Lehet szülni ment? :lol: :lol: :lol:


Macianyu, Anhel is rég járt erre!
Macianyu mára van kiírva! :shock: :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


szöszke, nehogy mááá, egy szaros lámpa tartsa vissza! :twisted: :? Az biztos ha jövő hér szombatig nem szülök meg, akkor szerintem hétfőn be kell feküdni! :cry:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Először is: Gratulálunk minden új anyukának!!!

Az eltűnésem oka: hétfőtől péntekig a gyermekkórházban vendégeskedtünk Viviennel. :( Hétfőn reggelre nagyon belázasodott, tekintettel arra hogy akkor két hetes volt és még nincs három kiló azonnal be kellett mennünk a kórházba. Coli fertőzése volt szegénykémnek, amit a szülőcsatornából szedett valószínűleg össze... Nekem is volt ilyen fertőzésem, de nem tudták kezelni. Csak azt nem értem hogy őt miért nem kezelték a szülés után... Na, de mostmár végre itthon vagyunk. Igyekszem összeszedni magunkat, megint össze kell szoknia a kis családomnak. Amint tudok jövök!!!

Kép

Kép
perdo
 
 


Kata: ne ijedj meg, kitartok veled :D Nekem ha jövő hét végéig nem érkezik meg, szintén hétfőn várhatóan megindítják a szülést. Nálad a befekvés egyenlő a megindítással, vagy csak befektetnek, és várnak? És meddig?
Nekem sincs semmi jele babu érkezésének, pedig sokat sétálunk. Málnalevél teát is vettem, de mivel rá volt írva, hogy hasmenés esetén javasolt, aranyér elkerülése végett mégsem iszom :shock:
"Szemét levitelhez" :wink: valahogy sehogy sincs kedvem most: estére úgy fáj a derekam, hogy örülök, ha a másik oldalamra tudok fordulni...
Úgyhogy nyugi, nem leszel egyedül túlhordós mami :D
Ildi: jó sétát hármasban, már én is erről ábrándozok ebben a gyönyörű időben! :D
Mindenkinek szép vasárnapot!

macianyu
 
 


Perdo: jobbulást a picinek!!!

macianyu
 
 


Perdo.....aztii, ez ilyen veszélyes? Meglepődtem, mert nekem is utóbb Coli bacim volt, és arra kaptam hüvely betadine kúpot, most vettek újabb kenetet, de még mindíg van folyásom! Lehet nekem se lett kikezelve????
És Vivike 2 hetes korára lett beteg? Szegényke! :(

Hát akkor kívánom megerősödjön Vivi és gyarapodjon! :wink: Neked meg kitartást! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Macianyu....hát nálunk a befekvés nem egyenlő a megindítással. :cry: Úgyhogy én akár még a 41.hetet is végig csinálhatom! :cry: :cry: :cry: Ettől nagyon félek, mert akkor tuti nagyon nagy lesz Norbika!
Mindíg attól rettegtem, nehogy 4 kg legyen vagy még több! :shock: :?
Láttam ott most is kismamát, akit a 41.héten fektettek be, és csak a 42.hét közepén indították meg a szülést. Mesélte, hogy a baba érett volt (4300g-os) ki volt ázva a bőre is! Csak a méhe nem volt érett a szülésre!
Nekem is ez a baj, hogy a méhlepény érettlen, csak 2-es , így a baba még jól elvan odabennt.
A doki utalt rá hogy csak a 41.hét végén szoktak valamit művelni, van ez a méhszájfelpuhító zselé, ami megnyitja a méhszájat 12 órán belül(nem mindenkinek hat az se)
:roll: s a drasztikusabb az oxitocin....de ezt tudom nem adnak csak ha már beindul valami, vagy folyik a magzatvíz vagy ha erős, folyamatos jóslók vannak legalább, vagy nem tiszta a magzatvíz.

Nekem még a jósló fájások is eltüntek! :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


hello Csajok!

Sajna nem tűntem el, csak a reggeli ctg, várakozással megtűzdelve, mert a doki műtőben volt + ebéd, ilyesmik. viszont: elkezdett elfolyni a nyákdugóm!!! :lol: :lol: :lol: legalább ennyi. persze ez sem egyben, csak reggel - este egy orrfújásnyi takony :D :D , nehogy már túl egyértelmű legyen. biztos ez is eltart majd egy két napig, ezt a tempót látva. Jóslók nálam sincsenek már továbbra se. Csak annyit szeretnék,hogy ne a magzatvíz folyjon el először.
a doki szerint most már tényleg bármikor elkezdődhet - úgyhogy továbbra is várunk.

Macianyu!
Az én dokim sem repes nagyon a dologért,hogy 2 hét legyen a túlhordás, már nagyon pedzegette,hogy még a szerda belefér... úgyhogy most magamba szállok és megpróbálok hatni a csöppségre, hogy ne legyen már Pató Pál úr, kezdjen el kicsit gyorsabban készülődni :D , a szerda szimpi időpont, október 15 (pont, mint Nyugtonmalacnál), és akkor az én és a babó szülinapja között pont 1 hónap különbség lesz :)

Én is attól tartok a legjobban, hogy nehogy 4 kg-os legyen, mert el sem tudom képzelni, hogy akkor hogyan fog kiférni - vagy akkor császár lesz? nem is beszéltem erről az orvossal.
Holnap megkérem,hogy csináljon egy uh-t, legalább nagyjából tudjuk mekkora, és akkor az én szorongásom is múlik egy kicsit.

PERDO!
Jobbulást Vivinek! Remélem már nem nem lesz baj - nagyon ijesztő lehetett a magas láz.


GABÓ!!!
GRATULÁLUNK!!!



puszi mindenkinek, megnéztem, front keddig nem várható :( , úgyhogy meteorológiai rásegítést nem kapunk :)

borkaby

Kép

Kép
borkaby
 
 


Fel tudnátok világosítani a BABAKOKTÉLRÓL???? :shock:

Említettük régebben mint szülést indító csodaszer! Mi a vélemény?
És mi pontosan a babakoktél????
:?:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Perdo: sajnálom, hogy ilyen programotok volt Vivivel a héten. :( Melyik kórházban vendégeskedtetek? Te is vele maradhattál?

Most már biztos minden rendben lesz… Ha helyre rázkódtatok, várunk ám vissza titeket.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Macianyu, LKata: nehogy azt higgyétek, hogy kihagyhattok a jóból… Ha Bori addig nem jön, rátok két nappal (22-e, szerda) én is mehetek a befekvéses programra… :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Front: nekem a keddi front tetszik… De melyik front, milyen hatással is bír a terhességre? Az egyik magzatvíz csalogató, a másik fájás csalogató… De nem emlékszem, hogy melyik melyik… :(

Borkaby:
én nem sértődöm meg, ha te is szerdán szeretnél szülni :D Sőt, mások is csatlakozhatnak... Nekem nagyon bejött ez a nap a születésre, bátran tudom ajánlgatni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

2 napos vendégsereg el! (áááááá) Végre!

Kaka - Férjem azt kérdezte, hogy kukorica darát adok a gyereknek? :lol:

Pelus cserénél én már pisi és kaka védőfalat építek! :lol: :lol: :lol:

Perdo! Hát téged sem irigyellek, de remélem most már minden oks lesz! Kitartást! :wink:

Gabónak nagy gratula képeket várjuk! És a többiektől is! Olyan rég láttam képeket! Pocakosok pocakosat, frissen szültek szülőset, anyukák meg babásat! :lol:

Ez az éjszakánk is a papírforma szerint alakult! Úgy látom rendszerető a gyermekem! :lol: :lol: :lol:

Babakocsi - Máté is úgy van mint Konstantin! Kocsi megáll, már reklamál is, hogy mi van. :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Halihó!!

Ugyan engem senki sem hiányolt, itt vagyok én is, és egyben - természetesen! :wink:

Esténként iszonyúan fájok, markolászom a fotelt, takarót, mikor-mit :roll: rendesen, de aztán bealszom, és amikor 2 körül pisilni megyek, semmi jele a fájások hírének sem :cry:
Szóval maradok - lehet örökre - pocakos!!!!


Ancsa! Én még nem is láttam ilyen szép 4D képet!!!! Ehhez a kiscsajhoz már most gratulálnom kell!!!
Én ne aggódj! Nem lesz itt semmi gáz! Inez/Adrinak is 4 kilós babát mondtak, azonnal megcsászározták, és egy teljesen normális méretü, azaz 3500 g-os kislány volt "csak" a pociban... és hogy megijedt Ő is....ez annyira durva!

Anno nekem is 2500 g körüli pici babának jósolták Barbit, és a 39. héten 3350 g-mal született.... :lol: :lol: :lol:

Gábor babához ÓRIÁSI gratula!

Írnám, hogy irigy vagyok, de már olyan közhelyes...pedig az vagyok :lol: :lol: :lol:

Lkata! Szabi is állati jókat mocorog, max. abból gondolom, hogy lassan kifelé készül, hogy szétfeszül a lábamköze, és nyilall, szúr, dugdossa kifelé a kezét úgy érzem.
Ha pedig kakilni megyek ( :oops: bocsi), a combom hátsó felébe nyilall és sugárzik ki valami iszonyú fájdalom, amitől össze is lehet rogyni... DE bőven van még helye bulizni, úgyhogy meg is teszi...

Bordáitok hogy vannak? Az enyéim már darabokban :cry: :x Úgy fáj...
Van még egyáltalán sérülésmentes testrészünk?! Szerintem nincs...
Ma mondjuk a fejem is rettenetes, még nem is fésülködtem...jó dolog a copf :oops: :oops:
Ez már depi????!!!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Köszi lányok a dícséreteket, ahhoz képest h ,,kicsinek monták " engem meg lepett a pufi arca :) bevallom soványabbra számítottam így beharangozva a méretek után :roll:

Andi
Köszi :D
Nekem is nyilal ott lennt,meg szúr :roll: olyan mintha belém böknének egyet-egyet :roll: s amikor wc-én vagyok, enyhe nyomást érzek,mintha belülről valami feszítené a gátat szét :roll:
pedig állítólag az án babóm feje nincs még beilleszkedve, ugyhogy akkor nem tudom mitől lehet :?

zsuzsi
De irigy vagyok/gondolom nemcsak én/ h ti már így sétáltok is
:lol: én is akarok babakocsit tologatni :D

LKata
A bábakoktél egyébként nem más, mint 2cl ricinusolaj, 2cl pálinka vagy vodka, és 2dl narancslé vagy sárgabaracklé. Állítólag csak akkor hat, ha már a gyermek amúgy is készen állna a születésre.

Más infóm nincs róla, én ilyet soha nem ittam még ,de ahogy olvastam,elég sok kismamának hatott.

Nyugtonmalac
Elküldtem,jó hosszú, bocsi :oops:


Perdo
Sajnálom h kórházba kellett mennetek :( de most az a lényeg,h jól van a kislányod és már otthon vagytok

borkaby
Mennem a drukkjaim feléd is :D +++++++++++Hajrá! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ancsa2727 2008.10.12 15:52-kor.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


hidegfront magzatvíz
melegfront fájások

Kép
bettike
Eger
 
 


bettike
köszi az infót :) én ezt nem is tudtam :wink:

LKata
Még itt is van egy bábakoktélhoz hasonló szülésindító ,,koktél", olvasd el http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=753

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Szülésindító "koktél"
És akkor jöjjön az a keverék, amely segíthet abban az esetben, ha az édesanya túlhordja a babáját és szeretné elkerülni a kórházi szülésindítást.

* 1 adag Caulophyllum thalictroides D4,
* 10 csepp Cimicifuga D2,
* 1 adag Pulsatilla D30.


Ezeket kell 2 deciliter vízbe tenni, feloldani, és kis kortyonként 1 óra alatt meginni.
A koktél összetevőiről a gyógyszerész a következőket mondta:

- a Caulophyllum-ot természetes oxitocinnak is nevezik, homeopata orvosok már a 9. hónaptól javasolják, mert fellazítja a méh izomzatát. Szülés alatt segíti a méhszáj tágulását,

- a Cimicifuga fájásgyengeségre jó, tehát segíthet beindítani a szülést,

- a Pulsatilla szintén a méhre hat, a rendszertelen fájásgyengeséget rendszeressé teszi.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Én inkább a második (homeós) bábakoktélra szavazok, mert abban nincs PIA. :D Az elsőt simán egy mérgezésnek gondolom. ;-) És nem kényszeríteném rá a gyerekemet, hogy a bolond anyja miatt szenvedjen. Arról nem is beszélve, ha véletlenül császármetszés kerül a látótérbe, akkor az az 1 dl alkohol is gázos lehet a gyógyszerek miatt.
De legjobban talán a férjecskével való hancúrozás hangzik. :D:D:D Vagy a babára történő gondolati ráhatás. :)

Kép
szöszke
 
 


Szülésmegindítás! Én is utánnanéztem a neten!
1.szex a férjecskével :arrow: megvolt
2.lépcsőzés :arrow: ez sem használ
3. nagybevásárlás, séta, gugolás... :arrow: megvolt
4.málnaturmix :arrow: finom, de nem ér semmit
5. erős málnalevéltea :arrow: nem hat
6. doki megpiszkál :arrow: nem jött be
7. frontok :arrow: én már meg se érzem
8. mellbimbó simizés :arrow: megvolt
9. tonicot inni :arrow: nagyon utálom az izét, de nem vált be
10.babkoktél :arrow: én se merek alkoholt inni, és a ricinus olaj is durván hangzik! :roll:

Ezeket találtam csak, a homeopátiáról most hallottam először!
Köszi Ancsa, Te nagyon jól értesült vagy! :)

Ez a homeopátia tetszik! Ha a keddi front nem csinál semmit, akkor megérdeklődöm a patikában :wink:
Amúgy hideg front jön? Gondolom, mert ennél melegebb nem szokott ősszel lenni :shock:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, és egy jó hír a túlhordósoknak! :)

A baba nem hízik csak minimálisat a 41.héten, a 42.héten még fogyni is szoktak!
Csak kérdem én, akkor miért nem veszik ki egyből???? :shock: :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Hát már én is várom a végét és Kata listájából nekem sem vált be semmi. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

ANHEL!

Nagyon eltűntél, csak nem????

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Nórika két hetesen nagyon laza :lol:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


És akkor a képek:

Kép Szieszta

Kép Halló

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!

Gratula a hétvégén született babákhoz!
Sajnos sem Gabót, sem Vicky-t nem ismertem, de hát én bőven félidőben csatlakoztam, gondolom ezért.

Én még változatlanul egyben, nulla fájások, a nyákdugóm is megvan - bár 1 napja elképesztő mennyiségű akármi jön belőlem, amit inkább nem részleteznék, de nagy erőszakkal sem lehet nyákdugónak nevezni, legalábbis a szakirodalom és az egyéb helyeken olvasottak/hallottak alapján. Lehet annak sárgás színe? :?
Ja, amúgy addig ittam a málnalevélteát, hogy holnap vehetek új adagot, mert elfogyott - pedig mennyire hittem, hogy abból majd még marad is, olyan sok! :D Apropó, valaki írta, hogy a hasmenés/aranyér miatt nem issza: megnyugtatásul, nekem semmilyen hatással nem volt ezekre a dolgokra, magyarul minden normálisan működik málnalevéllel is. :)

Bevallom, kicsit csalódott vagyok. Olyan szépen indult ez a nap, vasárnap, sütött a nap, a férjem is egész nap itthon volt, ill. velem, úgy elképzeltem, hogy majd ma ébredés után rámjönnek a fájások és akkor...de hát nem. :?
Úgyhogy LKata, HAndi, Nymalac és a többi sorstárs, célozzuk meg a következő hetet! :D

Kép
anhel
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?