Új privát üzeneted érkezett!

menion!
a degu miatt ne parázz! a nővéremnek amikor volt, direkt felhívták rá a figyelmét, hogy a farka "letörhet, leszakadhat" szóval ne fogdossa. tudod, ők így menekülnek a ragadozók elől... mint a gyíkok :D
nem biztos, hogy a kislány hibája, nem biztos, hogy bántotta, vagy erősen fogta meg.

egyébként nővérem deguja olyan volt, mint valami elrontott kiskutya... odament a rácshoz, és várta,hogy az ember vakargassa az állkapcsát. amikor meg ki volt engedve a szobába, szó szerint hanyattdobta magát mellettünk és a hasát vakartatta. nagyon édes volt :D

örülök, hogy a torna segít! mert segíteni fog! TUTI!!!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


jah... ma 1 éve lett pozi a tesztem :lol: és kaptam a pocokról az első fotót :lol:

kerek 3 hét múlva lesz 1 éve stabil szívhangunk :)

(b@sszus! folynak a könnyeim!)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


julcsi
hát próbálok nem idegeskedni de nem megy....sajnos nagyon vizuális vagyok és borzasztó érzékeny is az állatokkal kapcsolatban...
a gyerek sajnos elmondta hogy hogy csinálta és abban nem volt semmi véletlen szerű :(
megfogta a testét az egyik kezével és a farkát a másikkal és leszakította...direkt akarattal szándékosan...
annyit mondott csak hogy a másik kislány mondta neki hogy "tépje le a farkát" az a kislány 3 éves forma gyerek...

a baj abban áll talán hogy a tesóm nem tudja jól felmérni a lánya kéességeit...
mina az volt a téma hogy nagyi elvitte őket(a 7éves uncsitesót és a 4 éves Norinát)játszóra de haza már egy csajjal hozatta magát autóval amiben nem volt gyerekülés....
tesóm elkezte mondani a 4évesnek hogy igérje meg hogy nem ül be senki autójába addig amíg ő nem engedi....
na hát 1, pár na múlva ebből semmire nem fog emlékezni a gyerek
2, nem fog leállni vitatkozni 2 felnőttel aki meg erre utasítja...

a 7 éves anyja sokkal józanabb volt mert mondta tesómnak hogy a gyereknek ezt hiába mondja mert az ő 7 évese se fog leállni nagyival sőőőt még meg se meri majd mondani hogy"de anyu ezt nem engedi"

szóval túl sokat vár el a 4 éves gyerektől azt hiszem és sokszor túlbecsüli a gyerekét aztán mikor nem úgy sül el valami akkor haragszik rá...
nem buta az a gyerek sokszor nagyon értelmes és megtévesztően felnőttes de hát azért csak gyerek...a tesóm meg szociológia szakot végzett amúgy egészségügyis :roll:

Kép
menion
Budapest
 
 

 
 

jobb téma igazad van a nosztalgiázás :D
nálunk április elsején fogant a babó és tavaly ilyenkor még nem tudtam majd csak pár nap múlva ....
húúúú megint rendelési szünetben dobtam egy pisit és csináltam meg a tesztet és aztán alig bírtam türtőztetni magam hogy ki ne robbanjon belőlem hogy "KISBABÁÁÁÁÁM LEEEEEESZZZZZZ!!!!!!"
nem mondhattam a dokinak mert titkolnom kellett ezért minden pillanatban mikor láttam hogy elfordul kiengedtem magamból az örömöm és vigyorogtam ezerrel és ugráltam a széken míg vissza nem fordult :lol:
hűűűű de jó volt!megöleltem volna a világot :D

Kép
menion
Budapest
 
 


Bogi!!!

Istennő vagy tényleg, még nem volt időm alaposan átnézni de KÖSZÖNJÜK!!! :D :D

Menion, most sajnos nem tudom átfutni a jó hosszú sorokat sem, mert anyám jön ma, de majd pótolom!! :wink:

halkan jegyzem meg, el ne kiabáljam, a fiam ma is végig aludta az éjjelt de psssssssssssszt! :wink:

Kép
brumika
Budapest
 
 


Sziasztok!

brumika: csak így tovább :D

menion: Örülök, hogy hatásos a torna, azért egyáltalán nem mindegy, hogyan oldódik meg a probléma.
Deguval kapcsolatban: Tesóm fiai is simán letépnék, bár ők nem szándékosan, hanem véletlenül, mert nem tudnak finoman nyúlni az állatokhoz. Szüleim cicája ha meglátja őket elmenekül és nem is jön elő addig amíg ott vannak.

Bogi: Nagyon köszi, átnéztem amit felraktál, szuper.

Julcsi: Az előbb a karomban elaludt a Réka és nagyon jó érzés volt, ahogy a kis teste hozzám simult és szuszogott a nyakamba és épp arra gondoltam, hogy tavaly ilyenkor még azt sem tudtam, hogy létezik, most pedig elmondhatatlan amit érzek iránta.

Annus: Mennék a talira de hozzám aznap jönnek :(

Kép
eper74
 
 


Sziasztok!

Eper sajnalom a mellproblemat!:( Remelem hamar meggyogyulsz!

Bogi koszonjuk a tablazatot!!! :) Jo hasznat fogom/fogjuk venni.

Julcsi, Eper, Menion elerzekenyultem... :roll: En aprilis 10-en tudtam meg tavaly...:) Ennel csodalatosabb dolog nem volt meg az eletemben, mint a pici lanyom!!! Leirhatatlan ez a szeretet. :)

Menion megertelek. En is nagy allatbarat vagyok, a hideg futkosott a hatamon amikor olvastalak. A degu valoszinuleg nem valo ilyen kicsi gyereknek. Legalabbis en nem engednem.
Orulok nagyon, hogy hasznal a torna!!!Csak igy tovabb! :D

Brumika hajra, hajra!!! :)

Mi a korulmenyekhez kepest jol vagyunk. Ma elkezdtem bevezetni, hogy delelott is kimegyunk setalni, ha az ido engedi. :D
Amugy jol beparaztattam magam. Tegnap kutakodtam a neten, a fejtartast kerestem...na ezt nem szabad. :roll: Van egy ilyen betegseg, hogy ferdenyak szindroma... :roll: Jaj csak ne legyen baja Pankanak... :shock: Probalom tornaztatni, de annyira elszomorit amikor ferden tartja magat... :cry: :cry:

Na megyek, mert ehes a kis ehenkorasz...:)

Puszi

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Látom nem lett népszerű ez a mai tali :lol:

Amúgy ha akar még vki jönne,csak ma nem ért rá,áttehetjük máskorra is!Teljesen rugalmas vagyok ez ügyben:))))Meg talizhatunk máshol is ha vkinek esetleg túl messze lennénk és azért nem tud jönni!

Csak beszéljük meg akkor jó előre,mert én meg szinte minden nap talizok vkivel/valakikkel.Már így is vissza kellett mondanom egy sétát is :lol: :lol:

Na az elmúlt pár napban talán Niki is rendeződött.Éjjel csak 1szer kelt enni,és nappal se lógott a cicin folyton:))

De vigyáznom kell,mert ha leteszem a földre akkor folyton elforog...nem tom hogy csinálja ,de pillanatok alatt lemegy a plédről :D

Iza meg csanába jár,tegnap ott is hagytam.Szerda csüt fog menni,jövőhéten ott is alszik!

annus11
 
 


Sziasztok!

Mazsan: nem érdemes olvasgatni a neten, mert az ember azonnal talál valami baromságot. Panki szépen fejlődő, ügyes baba, semmi baja, max tényleg kicsit feszesebb az egyik oldalon a nyakija, aztán ennyi, amit egy ügyes gyógytornász kb. 2-3 alkalommal kimaszíroz.

Brumika: én is csatlakozom a hajrá csoporthoz!!!:)

Annus én szeretnék menni legközelebb, hozzátok is tökéletes, de ha már a sportrészt használjuk, akkor BKV-val szinte bárhová el tudunk menni.

Ma almát eszik Kamilla kis krumplival, remélem ízleni fog neki.

Kép
cedis
 
 


Sziasztok!!

Jaj lányok Kincső már megint hurutos :cry: :x komolyan sirni tudnék nem hiszem el én nem csinálok jól valamit már nem tudom :cry: egyfolytába szedte a gyógyszert és mégis visszatért :cry: ma délután jön apa és akkor bevisszük a kórházba buszal nem akarom mert nagyon hideg is van meg nagyon fuj a szél.
De ez nem elég a tegnap hivott anyum hogy unokahugomnak a ball melle alatt van egy csomó és nagyon be van gyulladva :( Csajok 14 éves ugye nem lehet rák :cry:

t katinka
 
 


Sziasztok!

Mazsan a ferdenyak szindróma nem azonnal látható a szüléskor?
Nem lehet ez szerintem nálatok!!!

Katinka, sajnálom Kincsőt,mitől lehet ennyire makacs ez a dolog? Remélem mondanak a dokik valami okosat erre!!! Szorítok és azért is, hogy unokahúgodnak is valami egyszerű magyarázata legyen a csomónak! Ne gondolj te se a legrosszabbra, mondom én az örök paramami :oops:

még kisebben kell leírnom, mert ma készer kelt, hogy remélem tartós lesz az éjjeli átalvás
Most döbbentem meg, amikor kivettem az újszülött szűkítőt amit 6 kg-ig ajánlanak, hogy anélkül ülö pozicíó, és bárhogy néztük, nem állítható a háttámla. Most hogy viszem így a gyereket apával bárhová autóval, amig nem ül rendesen? Belepróbáltam szűkítő nélkül és látszott rajta, hogy teljesen begörbült a háta. Minden hordozó ilyen? Vagy rosszat vettünk? 0+ volt ráírva, de 4-6 hónap között nem tűnik a leírtak miatt kényelmesnek.
A tietekben ül vagy szinte fekszik a baba? :roll: :?

Tudtok ajánlani jó és párnázott, kényelmes, könnyen kezelhető, jól bkv-zhatós sport babakocsi márkát??? Köszi előre is!!! :D

Menion, ez a degu story nem semmi, én sajnos annak a híve vagyok, hogy lakásban semmilyen állat, de idővel ebben biztos puhulok, és ez azért van, mert vidéken kertesben nőttem fel és minden állatunk kinn volt (volt nyulam, kutyám) Igaz szerintem ebben úgyis mindenki másként vélekedik!! Baráti körben is látom, tudom!!
Tényleg sebészeti szintre rágtad a körmöd, vagy ez csak poénos túlzás? :shock:

Annus, sajnálom a mai napot, Cicóka azért ment?? Üdv neki!!!
Ja, és hangsúlyozom, nagyon aranyos tőled a felajánlás,köszönjük szépen, de én is megvárom már a sportrészes korszakot a bkv-zással :oops:

Szép hétvégét mindenkienk!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára brumika 2011.04.13 10:48-kor.

Kép
brumika
Budapest
 
 


Brumika!
Nekem sem tetszik, ahogy a hordozóban "ül", úgyhogy most veszünk olyan gyerekülést, ami 0-18 kg-ig van, és be lehet kötni még menetiránynak háttal. (ilyen pl. Ferrari, Espiro Optima, Bébé Confort-ban van).

Sportkocsik közül meg jók az Esprit-ek (kicsi, könnyű, strapabíró és a huzat is jól bírja a napot).

Mazsan!
Ne aggódj és ne diagnosztizálj. :) Nem lesz semmi gond! Szereti a lánykád a délelőtti sétát?

Mi is napi 2X1,5-2 órát rójuk a várost. :) (Ehhez még jön az esti futásom és ritkán úszom meg napi 20 km alatt...).

Szőrös kis barátaink: csak a hosszú szőrű plüssök vannak tiltólistán, azoknál áll fenn az a veszély, hogy belélegzi. A szőrtelen plüssökkel nincs baj (ha megnézitek, a bébijátékok is mind ilyenek).

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok lanyok :!:

Bogi 1000+1000 koszonet tolem is ìgy legalabb mar nem csak habratyolok Noelnek, bar azt is nagyon elvezi :)

Brumika hajra, hajra tolunk is :D

Katinka szegeny Kincso :( remelem azert nem kell korhazban maradnia. Amugy tuti nem a te hibad, biztos mindent megtettel amit csak lehet, ne aggodj rendbe jon hamar :!:

Menion menj setalni a baboval mikor csak lehet, de fontos hogy egyedul, nem kell senkit hallgatnod :twisted: A baleset miatt meg sorry, en is nagyon kiakadtam volna sajat magamra, pedig tudom hogy elofordulhatnak kis malorok :(

Julcsi megkonnyeztem en is az oromtol ....hmmm de jo is volt!

Mazsan nalam is 10.-e volt a nagy nap...Noel teszt pozitiv lett :lol: Soxor belegondolok, hogy apr. 9-ig meg fizikoterapiara jartam, hogy labra tegyenek, most meg mar van egy 4 es fel honapos kisfiam, nagyon szeretem :oops: :wink:

Cedis majd szamolj be Kamilla krumpli eveserol, mert en is gondolkodom rajta hogy lassan megkostoltatom Noellel :) Aronnal bevallt, ha nalatok is akkor en is megprobalom. Napi egy alma az mar az etlapon van mindig :)

Amugy az en kis vasgyurom tegnap volt 7680 gramm :) nem is tartogatom 2 percnel tovabb :)
Holnap megyunk uszodaba :D remelem nagyon fogja elvezni a licsi-pocsit, majd csinalok videot meg kepeket :wink:
Minden nap egyre jobban es gyorsabban telik...2 het es megyunk HAAAZZZZAAAA :!: :!:

Szep napsutese napot mindenkinek :!:

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Sziasztok!

Az úszás megvolt, Szabina nagyon ügyesen merült, ez volt a 4. alkalmunk Orsi rákérdeztem neked erre a búvár reflexes dologra.
Azt mondta a lány, hogy nem az a cél hogy ezt fenntartsuk (amúgy nem is lehetne állítólag), hanem csak kihasználjuk hoyg még nem kell attól aggódni hogy letüdőzi a vizet meg ilyesmi!
Amúgy Szabina már kicsit se sírt a merülés után. nagyon nagyon ügyes volt, és a hátán már tud lebegni, hihetetlen ügyesek ezek a babák! :)

Na megyek mert a fiacskámat mindjárt elviszi a nagyszülők a hétvégére Szabolcsba, így egy biztos! MEGLESZ A TAVASZI NAGYTAKARÍTÁS! :) Alig várom a szép tiszta lakást! :)
Na megyek még pakolászok!
Később dobok képet Szabina úszkálásáról! :)
Tesóm ott volt Csanáddal így vannak képeink! :)

Puzsi

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Bogi mindig olyan jokat irsz az uszirol, remelem nekunk is be fog jonni, es nem ilyed meg semmitol....
Nagytakaritas...hmm rank is rank ferne, de igy hogy en a gep elott ulok, mikor a nagy fiam jatszik senki nem csinalja meg sajna :shock:

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


brumika
nem baj mostanság én is csak kampányszerűen tudok netezni...
és drukkk az alváshoz
de már ne írd olyan kicsin mert a fejfájástól a szemem is nagyon fáj és alig tudok olvasni :oops: de örülök és tovább drukk
a körmömet illetőleg nem túlzok!a két kisujjamon nincs abszolút :shock: a többin meg hááát van amin még nem jutottam el a körömágyig...tudod én műkörömmel szoktam létezni és úgy nem tudok kárt tenni magamban ilyen szinten de most hogy le vagyunk égve na meg szülés óta az elején nemakartam körmöket aztán időhiány miatt már ennyi hónap alatt teljesen elhatalmasodott rajtam a kártevőség :oops: és mikor ilyen idegfeszültségek vannak háááát már csak akkor eszmélek rá mikor lerágtam :roll:
a hordozóink különböznek az egyik inkább kagyló így nem nagyon hajlik meg a dereka a másik mélyebb de abban betét sincs de az se 90 fokos...az van a kocsiban...márkát nem tudok mert mindet kaptuk

eper
az én macskám is nagy ívben kerüli na de egy degu hova mehetne szerencsétlen....hát most úgy néz ki a dolog hogy betadinozni kell és az orvos szerint le fog száradni és nem lesz baj...azt mondta hogy nem érez fájdalmat (amit kétlek max.jóval kevesebb érzőideg lehet a farkában)...most meg van tiltva a gyereknek hogy a degukhoz nyúljon bár én úgy látom ez nem sokat fog vissza majd a Norinából tegnap is pakolta a homokot a kerti tóban pedig az is tiltva volt :roll:
már kezdem kapizsgálni a nevelési problémákat hogy majd viszi a rosszba az enyém babót is...addig ki kell találnunk valami jó magyarázatot arra ha megkérdi"neki lehet akkor nekem miért nem?"

mazsan
szerintem is rosszat tesz ha neten keresgélsz mert nagyon sok infó van és ahogy mondod beparázol tőle....lehet hogy nektek is egy kis masszírozás kéne semmi több mert gyengébb az egyik oldal de te már mindenre gondolsz és kiidegeled magad....

annus
hűűű csana az egy vagyon!már néztem egyet itt a kerületben :? a csiribirit is megkérdeztem de egy barom volt a telefonnál szóval nem jutottam semmire vele...valami konditeremben vannak és az ottani majom kezeli a telefont...azt bírta kinyögni hogy "hát jöjjenek el és meglátják"már nem magyaráztam el neki hogy nem rángatom a gyerekemet feleslegesen elde én se unatkozok...azért telefonálok...na de amit gagyogott abból azt vettem ki hogy ott nincs ilyen csecsemős csoport csak 2-3éves körüli gyerekek...
tali nekem a ma nem volt jó de én is szeretnék amúgy...csak nem tudom hogy jutnék el hozzátok mert nézegettem és ha bkv-zni kell akkor elég izzasztó kocsival meg parkolni :roll: de jó lenne valami öszvér megoldás mert jövő hét utáni héten pl a másik topikból egy lányhoz mennék aki szintén a 9 kerben lakik...ha okosan szervezném összeköthetném a dolgokat...de ez most csak egy gondolat...és persze nem biztos hogy akarnál talizni csak velünk ha a többiek meg ép nem érnek rá...

tkatinka
szerintem ne gondolja a legrosszabbra rögtön...serdülő úgyhogy inkább a hormonok miatt lehet valami csúnya furunkulus...nyilván a bőrgyogyi meg fogja mondani!az beutaló mentes!

nenu
"kis malőr"hát kedves tőled hogy így nevezed...na de hiába ostorozom magam a végeredmény reméljük hogy az hogy soha többé nem ismétlődik meg legalább az én hibámból!....mert tudom hogy lesz majd esés-kelés...

Kép
menion
Budapest
 
 


nenu biztos fog tetszeni az uszi Szabina is tele szájjal vigyorog végig! :D
Na képet majd teszek de most indultak a fiamért. így előtérbe kerülnek a takarítószetrek.

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sziasztok!

mazsan: Véletlenül találtam egy írást egy másik topicban, ahol kötött nyaki izomzata volt egy kislánynak, tornáztatni kellett. Próbáltam részletesebb információt keresni a tünetekről meg a tornáról de nem találtam. A lényeg az, hogy a kislány teljesen rendbe jött. A ferdenyak szindróma szerintem már születéskor rögtön látszik.

tKatinka: Jajj ne!!!! Remélem nem kell a kórházban maradnotok és gyorsan meggyógyul Kincső.
14 évesen valószínű, hogy hormonális oka van a csomónak.

brumika: Nekünk Espiro Neo hordozónk van, és nem vettem ki belőle a szűkítőt még. Mindjárt rakok róla képet. 13 kilóig használható.

nenu: Nagyon nagy baba már Noel. Biztos fogja élvezni az úszást, majd várom a beszámolót.

menion: Meséltem a páromnak, hogy a kislányod felborult a kocsival, Ő is azt mondta, hogy figyelmeztetés volt, hogy mindig le kell fékezni és ezt jegyezzem meg én is!

Annus, Cicóka: Taliztatok?

Velünk: Mellemből a csomókat kimasszíroztam plussz Réka segített, viszont a szoptatás elején még csillagokat látok, be is van repedve a mellbimbóm.
Én is parás vagyok, most pl. úgy látom, hogy Réka a bal lábfejét kifelé tartja. Nem tudom, hogy megmutassam-e Dévényes gyógytornásznak.



Kép

Kép
eper74
 
 


tegnap jött a védőnő megnézett minket és elötte kajált is a mininő és mondta hogy ez tényleg nagyon kevés amit eszik...jövő pénteken ha megyek dokihoz az oltásra beszéljek vele hogy hátha vashiány :(
mert hogy amúgy is hóka de ilyen idősen fogynak ki a babák a vastartalékukból...
hát mondtam hogy nem akarnék vérvételt megint neki erre azt mondta hogy lehet hogy nem kell csak "véletlen szerüen adagolni valami vasat neki"....na jó lesz ha még ezzel is mászkálhatunk mert már nagyon tele a puttonyom tényleg a sok vizsgálattal...és akkor most a torna és hol az oltás hol a receptek miatt a dokihoz is menni...
jövő héten pl ultrahang lesz kedden és oltás pénteken...utána héten pszichomókus....
amúgy magam miatt is intézni kell a vizsgálatokat és a gyereket nem hagyhatom itthon...minden olyan nehéz ha ő is jön velem...ha csak a kedd-csütörtöki tej elhozását mondom...tegnap is elvittem a kocsiban hagytam résre nyitott ablaknál amíg a tejesüvegeket be és kihoztam...max.15 méter és bent voltam 3-4percet!...mikor lépek ki a rendelő ajtóján látom hogy megy oda egy kövér öregasszony kinyitja a kocsi ajtót és tuszkolja a testét a kocsimba...én már ott álltam mögötte egy ideje szótlanul mert nem akartam cirkuszt csapni és mert nem is jutottam szóhoz...mire meglátta hogy ott állok vonakodva kicihelődött a kocsimból és bárgyún azt mondta"mióta van ez a szegény gyerek az autóban hát meleg van"...
na persze ordított a kisasszony mert kiköpte a cumiját mint szokta :roll: benyúltam és cumi a szájba :arrow: ordítás snitt
ez a nő meg megélte magát mint életmentő jótevő mert okosan kiokumulálta hogy a gyerekem azért sír mert melege van így eljátszotta a vészhelyzet epizódját hogy majd a hőstettel villogjon hogy hogy mentette meg a baba életét azzal hogy betuszmákolta magát a kocsiba :twisted:
ezek után remegve az idegtől elmentem a piacra kaját venni na mert addig amúgy még én nem ettem...ezek után kivettem a gyereket és cipeltem a kifőzébe ott nyomorgattam szerencsétlent ahogy a zacskóval és a pénztárcával kinlódtam na meg persze a zöldségesek is megállítottak hogy jaj de édi :roll: ...kicsit zavart hogy majd meg szakadok ezek meg összefont karral néztek de csomagostul mindenestül kikotortam a kulcsokat közben a csöves bácsi is haverkodni akart a gyerekkel azt hittem elájulok a színen ha még közelebb jön...
ez egy agyréééééém...hogy mindenki olyan q..a okos hogy mit hogy kell csinálni de hogy hogy hozzam el a tejet az üvegekben hogy el ne törjön na meg hogy csináljam a zacskókkal gyerekkel zsebbe turkálást a kulcsokért mindeközben saolin mozdulatokkal visszatartva a csövest nehogy letapizza a gyerekem?????
arra bizonyára ez a megoldás hogy szétnyomorgatom a kicsimet cipelem a büdös koszos helyekre és közben kockáztatom hogy elesek vele együtt :!:
de azért kioktatást meg rosszallást kapok csak segítséget nem!
lehet hogy alkalmatlan vagyok és nem tudom ügyesen megoldani az összes tennivalót úgy hogy közben a gyereket folyamatosan kézben tartom de azért nem hiszem hogy debil vagyok és nem tudom megítélni hogy 3 percre a biztonságos autóban hagyhatom-e a gyerekem vagy inkább vigyem a retkes felnőttrendelőn keresztül a tejgyüjtőbe majd az üvegekkel bravúrozzak kifelé....

na és tegnap megpróbáltuk az almát mert a védőnő mondta...hát se a leve se a reszelt pép nem volt siker... :( mind kilökte a szájából!cumisüvegből a lét is kiszívta majd kinyomta a nyelvével....
el kéne menni ma a tekkóba venni üveges almalét hátha azt elfogadná de a fentiek után és mert igen rosszul vagyok még nem szedtem össze magam hozzá...
tegnap éjszaka éjfélkor még a kutyákat vittem sétálni közben már annyira hányingerem volt hogy pfff....a reggel is ezzel kezdődött...gondolom az új gyógyszer teszi...remélem elmúlik idővel de napok óta enyhén émelyegtem már de tegnap és ma rosszabb...gondolom ez a front is hazavág plusszban...a manó is nyűgös...félóránként ordít aztán bealszik...
nem aludtam megint sokat fél 3kor még küzködtem forogtam...
ha ezt megírom összekanalazom magam és a gyereket aztán hátha a bolti alma sikert arat!jó lenne mert szükségem van némi sikerélményre már....
bocs hogy megint hosszú és megint sírós panaszos lett a sztorym

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Gyorsan jelenkezem, mert végre alszik. A múlt heti 4 hós oltás óta a nappali alvásokkal baj van, tegnap pl 4szer félóra volt a penzuma. Hová lett az én jó alvó kisfiam, aki reggeli után 45 perc, után késő délelőtt 2 óra és délután 3-4 óra. Jajjj...

Végül mi sem mentünk Annusékhoz, mert tegnap estére megfájdult a torkom :roll: bizti nem vírus, inkább csak megfáztam, de jobb a békesség.

Brumika: csak csendben mondom, hogy drukkolok, már csal azért is, mert a mi fiaink midnig egymás után produkálnak hasonló dolgokat. Na már most, 1 hete ismét eszünk éjjel - ez ugye már nálatok volt - remélem ezután az átalvás jön :wink:
A hordozónk nekünk is hasonló, Peg Pérego, szerintem ez nem gond, ha nem órák hosszat utazol. Ja, és írd meg, hogy hol laksz, bármikor értetek megyek autóval, nekem nem gond, már a félvilágon átvezettem :roll: Gondolj csak bele, két Barnus csücsülne hátul :wink: :wink:

Katinka: ohhh, nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen Kincsővel+++++ Biztos nem te csinálsz semmit rosszul, lehet ő érzékenyebb.

Bogi: a jövő héten mi is megyünk uszizni, már nagyon izgulok. Jó, hogy megnyugtattál ezzel a búvárreflexxel, majdnem eltántorodtam. Nagytaki miatt irigykedem, nekem is kellene, már a szekrényeket elkezdtem pakolni, de az ablakok pfúúúú

Nenu: nem semmi Noel mérete, jó kis vasgyúró lehet! Te még csal almát adsz?

Julcsi: tuti a szék, na és hogy ennyifélét eszik már Áron, igazán ügyik vagytok.

Cedis: jó utat nektek. Kamilla nagyon édi a fotón, totál megváltozott, emlékszem a kórházban milyen kis manó volt még:wink:

Menion: sajnálom szegény jószágot, és szerintem igazad van egy 4 éves még nem tud felelősséget vállalni egy állatért, csakis felnőtt felügyelet mellett mehet az ilyesmi.
A kis baleset meg szerencsésen végződött, de én is jól megrémültem volna a helyedben. Lesz ettől még komolyabb is!
Fejfájást sajnálom.

Mazsan: ha eddig nem volt jellemző az oldaltartás, nem hiszem, hogy komoly lenne, lehet, hogy nála is csak meghúzódott a pici izma, ebben a nagy sergés forgásban. Masszírozd a vállacskáit, hátát azzal tudod lazítani. Ha meg nyugisabb lennél mutasd meg dokinak, de egyet ígérj meg, nem a neten keresel diagnózist :!: :!:

Orsi: köszi a kajarecepteket, meg az énekeket mondókákat. Én is várom a beszámolót mit tudsz még. Nálunk is fontos ez. Bár az én fiam is utál hason lenni, na ma jobb volt, de ehhez az kell, hogy minden este félóra masszázs, nappal meg sok torna a kis karok és vállal izmainak erősítésére.

Eper: ugyanerre gondoltam én is tegnap, amikor Barni a karomban végre elaludt, hogy jaj Istenem, 1 éve volt. Én 12-én teszteltem, 11-én kellett volna megjönnie, de semmi jele. Én már este tesztet akartam csinálni, hiszen mindig pontos voltam, mindig vasárnap reggel. A férjem meg azt mondta, hogy majd 2 hét múlva, ha nincs semmi :shock: Aztán hétfőn reggel arra ébredtem, hogy leszakadnak a melleim, akkor már tudtam...még félálomban volt mikor az orra alá tartottam a zebrát. Nézett nagy szemekkel, hogy akkor ez most mit jelent??? :lol:

cicóka
 
 


Na és rólunk:
Almázunk kedd óta, ma már egy fél megvolt. Totál ízlik neki, először csak levet kapott, na ott a második kanálnál már nyitotta a száját, ma meg már reklamált, ha nem kanalaztam elég gyorsan. :lol:
Az alma után mi jön? Most egy hétig csak almázzak vele? Tök hülye vagyok ehhez, a dokinéni azt mondta a múlt héten, hogy beszéljem meg a hozzátápit a védőnővel, na de az meg egy barom, eljön megissza a kávéját meg vizét, a gyerekre rá se néz.
Én jobban, a héten voltunk egy napot Vácon anyóséknál, délelőtt ő volt a gyerekkel, én meg mentem szépülgetni, délután nagyot sétáltunk a Duna parton, este apa jött értünk, a jövő héten megint megyünk. Holnap 10re megyek tornázni, most csinálom, a holnapi ebédet, de már futok mert ismét fenn van.

cicóka
 
 


eper
igen jel volt és nektek meg azért írtam mert én is szoktam más kárán tanulni...amúgy nem dicsekednék vele...
nehéz azért ilyen állapotban összeszedett lenni csak ez a mentségem van hogy nagy fejfájás látászavarok és hányingerem van...


szombaton nagy baba börze ha érdekel valakit..
mi nem megyünk se pénz se energia nincs rá de szólok ha ti menni akartok

Kép
menion
Budapest
 
 


cicóka
ha így sikerül akkor 2-3 napig alma aztán megint valami új jöhet nekem a sütőtököt barackot céklát mondta a védőm meg gesztenyét....mert hogy az édeseket kell nekünk először mert hátha az a gond az almával hogy savas.....de ha ti ilyen ügyik vagytok akkor már készítheted holnap ra vagy vasárnapra a következő kaját....
asszem úgy van hogy egy héten max 2 félét....

na télleg menek bár most meg bealudt megint...

Kép
menion
Budapest
 
 


Cicoka igen eddig csak almat adtam neki, gondoltam varok 20.-ig , megyunk a gyerekorvoshoz, dokineni aztmondta akkor ellat tanacsokkal mit ehet es mit nem.

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Kép

alma eves elott :)

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Orsi latod igaz 1 napomba kerult de sikerult idevarazsolni a kepet :lol: Koszi meg1x

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Julcsi eloszor mi is, vagyis parom mindenaron fa etetoszeket akart, mint a tietek, aztan a "tul sok szabad hely" miatt dontottunk emellett, 23 cm.-re osszecsukhato egy kezzel :D . Orulok neki, mert 4 hos kortol hasznalhato...es mar ott ul velunk az asztalnal mindig :lol: , eddig mindig pont akkor sirt mikor mi ettunk volna :shock:

Ime alma eves utan, boldogan :D Kép

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


nenu!
nagyon édes a székben :) látszik, hogy fincsi volt az alma.

mi azért döntöttünk a fa etetőszék mellett, mert azt szétszedve be tudom rakni a szobájába, akár rajzolgatni, gyurmázni... de ha már ügyes nagyfiú lesz, akkor akár rendesen asztalkáról is ehet majd, mint a nagyok :)

ma megkaptuk a borostyán nyakláncunkat. csodaszép meggy színű. sztem ez volt a legpasisabb :) mivel napsütés is volt a szél ellenére, így máris a nyakában van...
hátha valóban segít :?: :roll:

cicóka!
nekünk alma, krumpli, répa... dr.nő szerint teljesen mindegy, milyen sorrendben kerülnek bevezetésre.
de ha ezek már mennek, szinte rögtön (ha látod, hogy a pocóját nem bántja a szilárd kaja) jöhet a őszibarack, a sütőtök, cékla, vilmoskörte, fehérrépa, fejes saláta... utána lényegében lassan bármi, amit tudsz pépesíteni, és nem nagyon allergén (amire bárki is allergiás a családban, azzal óvatosan, vagy teljesen hagyd ki!), azaz borsó, zöldbab, banán, szilva, áfonya...

mi sztem jövő héten megkóstoljuk a fejes salátát, illetve elkezdjük a kekszet :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

tkatinka drukkolok nektek, hogy ne legyen baj Kincsovel es gyorsan meggyogyuljon!!!! Az unokahugodnak is szoritunk! Szerintem is hormonalis dolog lehet. Volt a csaladban mar rakos megbetegedes?

Brumika nekunk is chicconk van. Bar nem tudom akkor milyen a tietek, mert a babahordozo/autosules nalunk egyenesen tartja Pankat. Nem igazan ul benne, hanem a kagylo forma miatt feligulo-fekvo pozban van. Be lehet kotni a menetiranynak hattal a kocsiba. Ilyen a tietek is? Szerintem, ha nincs benne nagyon sokaig nem artalmas. Panka szereti egyebkent. :) Ja es meg mindig hajra!!!! :wink:

Nenu nagyon helyes a kislegeny!!! :wink: Ugy ul ott a szekben mint egy kis kiralyfi. :) Nagyon edes!!! Szep a meret is! Kicsit irigykedem...nagyon jo lesz nektek hogy mentek haza. :)

Bogi nagyon ugyes Szabina! :) Varom a kepeket! A nagytakaritashoz meg kitartas! En lehet elsunnyogom az ablakpucolast...8) nemsokara elkoltozunk innen...jaj ez csunya dolog, csak meg kene csinalni. :roll:

Eper orulok, hogy jobban vagy!!! Ha bizonytalan vagy mutasd meg dokinak a labacskat. Nem mondom, hogy ne parazz, mert az most tolem furan hangzik... :lol:

Na most ezt elkuldom, mert elveszik...meg jovok es folytatom...:D Most mennem kel...

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Menion huhh te nagyon ki vagy borulva...:(
Anna baba miota eszik keveset? Ez nem csak atmeneti dolog lehet?
Az uj gyogyszeredtol ilyen rosszul vagy? Ez valtozni fog, hozzaszoksz? :? Jaj nem ijedtel meg nagyon, hogy mi a fenet csinal ott az az asszony... :shock: Tudom nehez a gyerekkel mindent megcsinalni, nagy szervezest igenyel. Ne figyelj az okoskodokra, mert csak kiidegelnek! Nehez nagyon segitseg nelkul, de Te ugyes anyuka vagy!!! Bizz magadban! De azert azt nagyon birom, hogy a humorerzekedet nem veszited el igy sem! :lol:

Cicoka jobbulast neked!Es remelem Barni visszall joalvonak! :)

Katinkababa nagyon jo volt a delelotti seta. Szuper lenne ezt betarttani. Reggel megfozom az ebedet, aztan bemegyunk apahoz, bevisszuk neki es egyutt megebedelunk. Ezt szeretnem minden nap. :) Aztan kesobb delutan meg egy kicsit setalunk. Mondjuk annyit nem mint ti. :) 20km? Az nem semmi!!!:D

Gratulalok minden alma, krumpli, repaevo kismanonak! :D Mi meg mindig csak tejcsizunk.

Nagyon koszonom lanyok a hozzaszolasokat a bajunkhoz!!!!!! aranyosak vagytok, egeszen megnyugodtam, hogy nem lesz baj. Megigerem, hogy nem fogok diagnozist felallitani a net alapjan! :roll: :oops: Kapni fogok szakembertol gyakorlatokat otthonrol, amig nem jutunk el orvoshoz. Azokat fogjuk csinalni. Probalom masszirozni, bar ezzel batortalan vagyok, mert csak nem vagyok szakember. :roll: Hason sokat tornazunk, szerencsere jol turi a csajszim. Es probaljuk haton is ugy fektetni jatek kozben (van egy ek alaku parnank, amival jol ki lehet tamasztani), hogy a jo iranyba doljon a feje. Szerintem hasznal, mert mar tegnap nem hadakozott annyira, amikor a fejet dontogettuk. :) Amugy az eves-alvas helyreallt. Egyszer kelunk csak ejjel. :D

Ne haragudjatok, ha valakire nem reagaltam...szalad a lakas.
Puszi mindenkinek!

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok!

Nenu.... de édes! :lol: Nekünk is ilyen előkénk van, a hét minden napjára még Norbika kapta.

Eper..jaja de szépséges a lánykád neked is, kis pufi ujjacskái vannak! :lol:

Cicóka..nem a nagy szél zavarja az alvását??Felén k nagyon viharos a szél, és 3 napja rosszul alszanak. :(

Orsi..engem meglepett ennek a belinkelt hozzátáplálós oldalnak egy -két tippje. :roll:
pl. én úgy tudom tilos spenótot, sóskát, mángoldot adni 10 hós kor alatt mert magas az oxálsavtartalma és a vese károsító lehet.(kivéve a bébiétel)
Gyümölcsök közül meg én nem adnék citrusfélét és dinnyét egy 6-7 hónaposnak! :roll: Mert az meg allergén. :?
Szóval , szerintem óvatosan ezekkel a netes hozzátáplálós oldalakkal!

Mi alakulunk, kevesebb a hasfájás és több a vigyorgás! :D
Sajnos még elég lusti nem szeret hason lenni és nem fordul még.
Bár bevallom nem mindíg tudom napi 3x tornáztatni. :roll: :oops: Mert ugye ha szopi vagy tápi után tornázunk akkor bukik, ha várok akkor már álmos,ha hami elött vagyunk akkor is türelmetlen.
Mennem kell, ébredezik Balázs!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Gyors még jöttem egy kép felrakás erejéig! :lol:
íme az én 4 hónaposom:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok, gyors bekukk!

mazsan, nektek is ilyen van??
A szűkítős rész még OK, de lefotóztam anélkül és bizony ha benne van, a dőlésszög 120 fok, ami igaz döntötten, de ülés!!
150 foknál jobb ha nem megy le 4 hósan, ha jól tudom.
Látszik is, hogy kényelmetlen neki, és mivel 69 cm lett :shock: már nem sokáig elég neki ez a hordozó közel sem 13 kg-ig jó,ahogy a leírásban írták, már szűkítő nélkül is végigér a lába. :? Olyan furán felbobja a fenekét, a háta meg görbe, nem szeretem ebben vinni...

Aztán jövök ám még reagálni is mindenre!!! :wink:

Szép estét addig!!!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára brumika 2011.04.13 10:49-kor.

Kép
brumika
Budapest
 
 


Sziasztok!

Már ketten is megköszöntétek nekem a kajarecepteket, de én nem emlékszem, h tettem volna fel! :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

Kép
orsolymors
 
 


Sziasztok!

menion: Hogy veletek mik történnek! :shock:

Cicóka: Gratulálok az almaevéshez és örülök, hogy jobban vagy.

Nenu: Nagyon aranyos Noel! Ami a tányérban volt alma azt mind Ő ette meg???? kb. hány gramm volt?
Nem is tudtam, hogy van olyan etetőszék amibe már ennyi idősen is be lehet tenni a babát. Nagyon szuper. Milyen típusú?

Annus: Mi az a csana?

Kata: Nagyon helyes Bazsi. Kijutott nektek hasfájásból bőségesen.

brumika: A mienk kicsit kagyló formájú, de szerintem ezzel sincs semmi baj.

Velünk minden oké, tegnap szüleimnél voltunk. Majd még jövök.

Kép
eper74
 
 


nenu
na látom nálatok is van felszerelés :D ott a hinta és a járóka és most ez az etető...kb mi is így nézünk ki a nappaliban...

mazsan
hát lehet hogy én is depis vagyok és nem "csak"az anyagi gondok nyomasztanak nem tudom...most látogatók voltak és azt mondták és depis vagyok Laci meg "be van fordulva"...hát ami igaz az igaz nem nagyon pezseg az élet...
a nyunyi most többet eszik lehet hogy figyelt a védőnénire :lol: majd megint számolni fogom de ma pl volt olyan evése hogy a 200 lecsúszott :shock: de amikor írtam akkor 580,660 és 670ml-t evett /nap...pénteki oltásik meglátom hogy lesz de úgy néz ki hogy már megjött az étvágya
nem ijedtem meg mert már mikor odalépett az autóhoz én akkor léptem ki a rendelőből úgyhogy nem volt ideje semmit tenni csak befurakodni derékig én meg ott voltam már mikor behajolt...
jaj na a humor az van....Lacinak mikor meséltem hogy ez volt és hogy mondta a nő hogy "meddig volt ez a gyerek a kocsiban?"erre azt mondta azt kellett volna mondani hogy "óóó ő már itt született a parkolóban!"
a hányingerem ma sokkal kevesebb volt hát szedem a sok gyomorvédőt és minden izéket még pár db femibionom is volt hát azt is párnaponta bekapok lehet hogy az is jó mert abban meg van b6...erre most jövök rá ahogy írom na tényleg talán meg kéne próbálni hányinger csillapítónak tuti maradt még a terhesség idejéből :roll: na meg holnap megyek a kollégákat látogatni és kérek ha nem találok...bár egy jó egészségügyis módjára egy patika van itthon...de jól is jön ha az utcában vagy a családban gond van...
a maszírozás nagyon sokat segít neki és nem rontod el hacsak ki nem tekered a nyakát de azt meg nem hiszem hogy olyan erősen tekergetnéd nyomorgatnád :lol: én se voltam olyan bátor pedig még néni ismeretem is van még ikolából de most hogy láttam a dévényest mit csinál hát én is bátrabban gyúrom meg a kis izmait....és bár nekem is tiltakozik és kiabál de már nem ver át és tudom hogy jó neki...
most is pancsi után kicsit meggyömöszöltem persze így hogy a szakember már a munka nehezét megcsinálta és kilazította már nem volt nekem olyan nehéz...

lovászkata
és minden nap 3x kell?az nem sok?én nem tudom nyilván minden baba más és a gond is különböző na de én ennyire intenzíven nem csinálom...pedig nagyon látványos a javulás is de a dévényes direkt mondta hogy nem szabad eröltetni elég ha hátán fekve dolgozik a játékokkal a lábát meg naponta átgyúrom....ettől függetlenül a kis hátikóját vállát karjait is átmasszaíroztam mert nem akarom hogy amit szerdán kilazított az újra beálljon neki mert most csodálatos egész fel tudon a füle mellé emelni nyújtva a karját és eddig még szinte hintőporozni se bírtam olyan mereven szoros volt a hónaalja

na még akkor rólunk:
szóval tornázás masszírozást már elmeséltem sajnos most akár hogy nézzük nem tudjuk vinni másik dévényes fizetősre hiába ordító a különbség az elötte-utána közt...deljesen padlón vagyunk anyagilag :cry: ...úgyhogy marad az itthoni anyai igyekezet és reménykedem hogy gyorsabban haladnak majd az elöttünk lévők a várólistán mert érdeklődtem de azt mondták hogy még hárman vannak elöttünk
alma evés:háááát nem volt siker :roll: első próbán mindet kiköpte a levet meg kinyomta a szájából...elmentem vettem jó drágán boltit szentkirályi almalét meg bio alma üvegest....mivel a látásom is vacakol ugye a rosszullét miatt ott helyben nem tudtam elolvasni olyan kicsi volt a betű....itthon nézem hát az almalét megitta de nem is csoda olyan édes volt mint a szirup....naná hogy agyig van cukrozva :evil: a pép meg tele van minden cuccal rizslisz meg ilyen sz@rok...na de azt amúgy nem ette a lét az lehúzta de basszus ha tudom hogy cukrozva van akkor nem veszem meg...úgy én is el tudom adni a gyereknek ha full édes ez így nem művészet... :evil:
még jó hogy vettem 3 db almát is ami direkt babáknak való és ma azt csináltam meg neki párolva turmixolva és tettem hozzá tejcsit :wink:
na így már csúszott a csajnak elején még mindig értetlenkedett és a nyelvével kitolta de aztán rákapott és röhögött meg a kezeivel jól kikente magát majd 2x telibe hapcizott és bepermetezett almávan...
majd teszek képet róla...aztán a következő evésnél megint nyomultam az almalével ha már megvettem de már azt is elutasította szóval látványosan a tejcsi pártján áll a mininő...
holnap még a tejcsis párolt almát adom majd mert az volt a menő de utána nem tudom mit kezdjek...mert vettem baracklét is szentkirályisat de az is tiszta cukor :roll: na majd meglátjuk...nem győzött meg a nyunyó hogy siessek ezzel a hozzátápival

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Lovaszkata nagyon helyes Balazs! :) Cukin mosolyog.

Brumika ne haragudj hogy csak most reagalok...nem voltam netkozelben. :roll: Neztem a kepedet, de nekem ugy tunik a ti ulesetek nagyobb mint a mienk. Valahogy a mienk szukebb es igy teljesen egyenesen tartja a hatat es a nyakat. A szukitovel mar nem tudod hasznalni? Nem fer bele Barni? Legalabb addig kellene, amig nem tudja magat egyenesen tartani, ulni stb. Amugy a formaja az jo, ennel jobban dontott tamlaju autosules nincs. Ha belegondolsz ha fekszik ennel jobban az veszelyes, mert pl utkozeskor nagyobb suly megy a gerincre. Egyebkent sokat viszitek autoval? Mi most szombaton kiprobaltuk egy hosszabb tavon. 200 km-t autokaztunk vele es Panka nagyon elvolt benne. :) A babakocsitok az milyen? Tartozik ehhez a hordozohoz babakocsi is? Csak mert irtad, hogy sportkocsit keresel...

Menion...igen az anyagiak meg tudjak keseriteni az ember eletet. :(
Ez nagyon jo, hogy ilyen ugyesen meg tudod masszirozni a csajszikadat. En is probalkozom. :)
Hogy lehet a babaknak szant gyumolcsle annyira cukros? :shock:

En most tok jol erzem magam...:D Illetve faradt vagyok, de vidam. :) Tegnap voltunk kirandulni a hegyekbe. Fantasztikus volt. A havas hegyek, a napsutes, a friss levego teljesen feltoltott. :lol: Irtam egy kis beszamolot a blogomon (http://manocsarda.blog.hu/ bar ez azt hiszem itt van alul a www-nel is :) ), vannak fotok es video is, ha valakit erdekel. :) Pankanak ez volt az elso tesztutja. Tudjatok keszulunk a nyari koltozkodesre. Nagyon orulok, mert jol vizsgazott a tunderkenk. Az autoban egy nyikkanas sem volt, illetve dumalt de jokedveben. :) A friss levegon jokat szunyalt. Osszessegeben bizakodo vagyok, hogy nem lesz gond a nagy utazassal, de meg addig probalgatjuk.
A nyakacskaja mintha javulna. Sokat tornaztatjuk. Szerintetek sok, ha naponta 4-5-szor is tornazunk?

Felkertek, hogy mondjak verset anyak napjan a magyar kozossegi templomban. Lanyok keptelen vagyok ra...:( Panka miatt is es anyukam miatt is...olyan messze van es olyan nagyon regen nem talalkoztunk. Na mindegy ez az en gyengesegem...

Puszi mindenkinek

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


menion!
jó, hogy írtad, én meg sem néztem... és tényleg cukros a szentkirályi :? viszont a déem-es babylove-os gyümölcsitalban nincs hozzáadott cukor. igaz, az meg fél liter, így csak akkor érdemes kibontani, ha már mennyiséget is iszik belőle (én még csak megvettem -mert volt hozzá kupon :) - de egyenlőre a szekrényben áll)
egyébként nálunk nagyon bejött a főtt répa (nyers) almával, meg a sütőtök magában. ugye mindkettő nagyon édes önmagában is :)

a héten a salátát akartam megpróbálni (anyu mondta, hogy most már tk mindegy, mit adok... mehet a spenót, a borsó, a brokkoli... bármi :)), de inkább úgy döntöttem, hogy először jöjjenek a fűszerek, mint pl a kicsi só, petrezselyem, stb... igaz, így most csupán annyi változott, hogy nem sima vízben főzöm a krumplit/répát, hanem a húslevesben főttet kapja meg. nyeli, mint kacsa a nokedlit ;) :lol:

velünk ami van:
nem akartam korábban írni, de most már úgy tűnik, állandósul a helyzet:
5 napja nem eszik hajnalban. ébredni sajnos még ébred, de egyre kevesebbszer... ma már csak 3x kellett hozzá átmenni, mire rájött, hogy itt bizony csak cumi van, cici nyista :!: remélem, lassacskán már tényleg átalussza az éjszakát.
igaz, én rontottam el... mert eddig ha már nyitva volt a szeme, nem próbáltam visszaaltatni, hanem adtam neki enni. anyu kérdezte: miért??? hát mondom, mert annyira örül neki :!: :D na, itt lettem lehülyézve :oops: :lol: és igaz, mert a belesnek ha félóránként adnék, mindig ugyanannyira örülne neki :)

ami még történt (nem tudom, ez kinél mikor volt, de mi amúgy is kissé le vagyunk maradva a fejlődésben... na de ekkora testtel??? :D), hogy észrevette: két keze van... eddig egyszerre, egy időben mindig csak az egyiket használta... pénteken megtalálta egyiket a másikkal, azóta pedig a rágókát, a rongyit... mindent 2 kézzel próbál fogni. ez mára odáig fejlődött, hogy megtalálta a kiságyban maga mellett a cumit, és BELERAKTA a szájába :!: igaz, a nyelve alá sikerült, így mindjárt repült kifelé, de asszem már csak napok kérdése, hogy menjen ez is :)

szóval alakulunk!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szisztok lányok! Csak gyorsan átfutottam az eddigi írásokat, volt amit el sem olvastam. Jajj nagyon helyesek a babák!!!!


Nenu. Sajnálom a kis degut és az unoka hugodat is. Tényleg nem tehet róla , hogy ilyen. Az anyuka nem biztos, hogy kellő képpen neveli- Már bocs, hogy ezt mondom. Én unoka öcsim is ilyen, sőt még durvább, de az anyuka ritkán szól rá, viszont nálunk otthon állandóan ordít vele- állítólag. :( A párom unoka öccse 3 éves, de ő nem bántana állatot. Sőt imádja őket és megérti, ha azt mondják neki, hogy óvatosan simogasson meg egy állatot és nem akarja letépni a farkát még véletlenül se semminek se. Szóval szerintem ez nevelés kérdése.

Rólunk csak gyorsan annyi, hogy 6,20 kiló és 68 centi Réka. MA elvittük orvoshoz, mert már egy ideje kiütése van a térdén ,arcán, kezén. Piros foltok , pöttyök. Kenegettem egy krémmel, de nem múlott, ezért visszavittük. Tej allergiája van. :( A Beba tápszer ugyanis tehén tej alapú és eddig halmozódott a szervezetébe és most jött ki rajta. Most kapott másik tápszert. Egy hét múlva visszük vissza. Azt mondta a doktornő, hogy kb 1 éves korára kinövi, de addig nem lehet neki adni tehén tej alapú semmit. Sinlakot nagyon szereti, hál isten és a gyümiket is. VAgyis almát és barackot, de azt most nem adok neki 1 hétig, csak a sinlakot és az új tápszert.

Most megyek, mert ezer a dolog. :roll:

Kép
bei
 
 


Sziasztok!!

Tegnap én is el voltam havazva, de látom ,más sem járt itt napközben nagyon :lol:



A hordozós kritikákat inkább mégis kivágtam, bocsi :oops: Köszi lányok a véleményeket!!

Cicóka, köszi a felajánlást, majd írok címet priviben, Örstől nem messze vagyunk, remélem nem esik ki, de kizárólag akkor vagyok hajlandó 15 percnél (max dokihoz) tovább benn ültetni a gyereket ülésben, ha ezt lecseréljük, az meg idő!!! :evil:
A vidéki utat is elhalasztottuk!

Nenu, ari az almás babád, és jó a szék :D

Mazsan, köszi a véleméynt és nagyon örülök, milyen jól siekrült a kirándulás :D majd megnézem ám a képeket, videót, persze, hogy érdekel!!! :wink:

Menion, kitartást mindenhez!!! :wink:

Lovászkata, édes a kis négy hónaposod!!!

Uszodás babáktól várjuk az élménybeszámolót!!!!

Ma reggel átléptük a 4.hófordulót!!!
Súly 6300 g hossz pedig lábcsúcstól fejcsúcsig 69 cm, ha talpat zár, a sarokig 66 cm.

Az első almafalatok érdekesen sikerültek tegnap, mert a házi alma, amit kaptunk, ősztől úgy megaszalódott, hogy nem volt leve szinte, így rögtön péppel nyomtuk, de legalább bio volt :lol:
Meglepődött rendesen, de evett 2 kanállal, ma meg 3-mal már!! :D :D
Tegnap azért kezdtük, hogy apa is lássa az első falatokat, mert ugye hétközben reggeltől estig munkában van... :wink:


Sietek, most megyünk ki hosszabb időre, végre ma nincs viharos szél, 2 napig emiatt 15 perceket bírtuk, nem szereti a szelet :shock:

Még mindig áll amit írtam, sőt most már néha 12 óra is megy, szóval bizakodó vagyok, de Menionra tekintettel nem írom most kicsiben, hogy jól lássa és ne fájduljon meg a szeme a kicsi betűktől!! Empátiám végtelen :wink: :lol:

Szép, napos, szélmentes vidám napot mindenkinek!! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára brumika 2011.04.13 10:51-kor.

Kép
brumika
Budapest
 
 


Julcsi, nem semmi, mi mindent eszik a kisfiad már, egy tündér és nagyon jó étvágyú!! Tartsa csak meg később is jó szokását! :wink:
Benyomta a cumit, a kis ügyes, gratula, enyém még csak kiveszi, lengeti, majd leteszi :wink: , de két kézzel már fogdozza a játékait!!! Örülök a jó híreknek!

Bei, jó, hogy jöttél, sajnálom a tejallergiát, de ha cseréltetek tápit, csak kijöttök belőle, szépen!! Méretek kislánynak nagyon szépek ám!!! :wink: :D

Eper, hogy sikerült a hétvége, szülőknél való látogató??
Annus helyett írom, csana az a családi napközi!!! :wink:

Na, tényleg megyek!!!.......

Kép
brumika
Budapest
 
 


Sziasztok

Kincso baba??????????? Vegul mi lett veled? Elvittek anyaek a korhazba es mar jobban is vagy ugye??? Katinka varlak a hirekkel :!:

Bei pfff tejallergia , szegeny Reka :evil: ja es a degus-unokahugis remalom story nem velem tortent , Menion volt az aldozat :cry:

Kata igyekezdtem beszerezni mindent amibol/amirol elsajatithat Noel egy-ket magyar szot, igy jott Olaszorszagba a magyar napos eloke :D Nagyon edes Balazs is ahogy kacag :D

Menion szo szerint labirintus lett a nappalink :) nem beszelve a garazsrol, amiben autosules, bèbikomp, 100 liter tej, 50 doboz keksz, ja es kb 700 pelenka...na es ez csak Noel cucc :D

Eper az alma nem tudom hany gramm volt de egy egesz almat lereszelek es megeszi az utolso darabkaig :D Az etetoszek GRACO , felaras akcion vettem 139 € helyett 69 € + 4 € postakoltseg. Nem kellett kimozdulnom sem :) Kaptam egy prenatal-os e-mailt es megrendeltem (kicsit feltem mert nem tudtam megtapizni, hogy jol belelt-e meg stabil-e ) , nagyon jo valasztas volt szerencsere :D

Koszonjuk szepen a dicsereteket mindenkinek :!:
Elso uszo lecke, szuperul sikerult...vegig jart keze-laba es egyszer sem sirt a kis kiralyfim. Viz ala is kerult parszor, de azt is nagyon jol turte kicsit megszeppenve aztan mikor apa magahoz szoritotta, mar nem is volt semmi baj :wink: Eddig nem tudtam, hogy mielott a viz ala nyomjak megfujjak a babak orrat, igy nagy levegot vesz es kibirja a par masodpercet a viz alatt...na Noelnek az orr fujas nem volt uj dolog mert egyszer veletlenul felfedeztem hogy mosolyog ha levego megy az arcara, azota jatekbol fujogatom :lol:
Na es a rossz hir , kepzeljetek ma elmentem az onkormanyzatra hogy kikerjem a kulfoldi utazashoz szukseges papirt Noelnek es kozoltek velem, hogy igaz, hogy Magyaro. unios orszag de nemelyik orszagokba nem fogadjak el az ugynevezett "lasciapassare"=atlepesi engedely-t ami 1 nap alatt kesz, hozzank szukseg van utleverre minden 15 ev alatti kiskorunak, mondanom sem kell hogy kb. 20 nap alatt van kesz az utlevel es 12 nap mulva indulni akartam haza :twisted: :twisted:
Remelem , hogy meglepnek es megis kesz lesz elobb :roll:
Ja, es kepzeljetek tegnapelott vegre megfordult Noel is :lol: majd kiugrottam a borombol oromomben, bennt hagytam a jarokaban hason...hallom am hogy valamiert nyoszorog, mentem is hogy megnezzem mi a baj es mit ad Isten haton talaltam a kis dragam...majdnem sirt lehet ugy esett at a hatara :roll: :wink:


Ime egy uszis csoportkep, fiam es apja legszelsok :)

Kép

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Eper lemertem a mai almat :D 120 grammot evett 1/2 ora alatt .

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Sziasztok!

menion: Totál megdöbbentem azon, hogy cukrot adnak a baba gyümölcsléhez :shock:
Ezek szerint majd erre is kell figyelni amikor vásárolok.
Te miért pároltad meg az almát?

mazsan: Biztos szuper volt a kirándulás, örülök, hogy feltöltődtél. Én nem látom sehol a www-s elérhetőségét a blogodnak, úgy mint Annusét, sem Julcsiét, pedig már Ő is utalt rá egyszer. Szerintem ha rövid ideig csináljátok akkor nem sok 4-5x tornáztatni.
A csípőtornát szinte minden pelenkázásnál csinálom Rékának.

Julcsi: Nagyon ügyes Áron! Gratulálok!

bei: Jó, hogy rájöttek, hogy mi okozza, remélem az új tápszer jó lesz.

brumika: Egyenesbe vagytok, megy ez az alvás nektek. Mi továbbra is egyszer kelünk éjjel.
Köszi a csana fordítást. Esetleg a sinlakot is lefordítanád? :D
Szülőknél szuper volt, ott volt mind az öt unoka, úgyhogy volt nyüzsgés. Réka nagyon élvezte.

nenu: Köszi az infót az etetőszékről. Tök jó, hogy élvezi Noel az úszást, és gratulálok az átforduláshoz is!

Réka még egy kézzel fog és nem fordul át hasról hátra, de ezen nem izgatom magam, majd megfordul egyszer. Viszont rengeteget dumál, be nem áll a szája.
:D

Kép
eper74
 
 


Sziasztok!

Julcsi nagyon ugyesek vagytok, hogy ennyi mindent esztek mar! :) En is figyelem minden szusszanasat a lanykamnak ejszaka es meg is etetem, pedig lehet hogy nem is azert ebred. :wink:

Bei Nagyon sajnalom a tejallergiat!!! :( Szep meretek! :)

Brumika szep meretek! :) Boldog 4.-et!!! :lol:

Nenu gratula az atfordulashoz!!! Nagyon szuper lehetett az uszas! Jo a foto. :) Panka nagyon megszeppen ha az orrara fujok... :lol:

Eper cuki lehet Reka, hogy be nem all a szaja. :D Panki minden heten valami ujat talal ki. A mult heten meg csukott szajjal beszelt. :shock: Ez foleg valami nyekergeshez hasonlithato. Most vegre kinyitja a szajat es kiereszti a hangjat rendesen. :D De imadom ezeket a hangokat. :)
A mozgas miatt szerintem sem kell aggodnod, minden menni fog idoben, amikor akarja.
A vonalzo alatt van 3 gomb: profil, privi uzenet es www

Huuu en vigyorgok egesz nap (meg csak fel 1 van delutan). :lol: Mar voltunk setalni delelott egyet, es akkora ereje van a napocskanak hogy azota porgok mint a bugocsiga. :lol: Megyek is mert var a porszivo, meg a teregetes...

Szep napot!
Puszi mindenkinek!

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok! Átfordulós babáknak gratula, ja és az úszósaknak is!

Menion: Nagyon sajnálom a degus dolgot.
Rólunk: 6 hetesen átfordultunk de azóta nem. Viszont állandóan ülésbe húzza magát, sőt már kétszer olyat csinált amit nem lenne szabad. Föllökte magát lábbal állásba, még jó, hogy gyorsan a hasamra húztam.
_Mazsan: Nyaktéma. Mi is jobbos nyakasak vagyunk. Mindenfelé forgatja, de legtöbbször, vagy ha megfárad ő is állandóan jobbra tartja. Majd ha jön a védőnő megkérdezem, mert engem is aggaszt.
Mi is almázgatunk, meg őszibarackozunk. A sütőtök nem ízlett nagyon neki.
Beszéd. Norbikám most azt fedezte fel, hogy buborékokat fúj és gügyög alatta. Meg direkt köpköd. Ja Kaja közben is. Úgy csinál mnt egy kisautó. Brümm-bümm! Nagyon édeske.

Most csak ennyi, puszi mindenkinek! Ti ennyit esztek tejcsit, tápit, akik jó evők vagytok? Mi 180ml vízből csinálunk és úgy lesz 200ml tápi. Ezt általában megeszi, van, hogy kevés, de van, hogy sok, de ez megy legtöbbször. Mi gyümit evés előtt, vagy két kaja között eszünk.
Na mennem kell aludni hulla vagyok. Sziasztok!

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


zsanimano akkor mindenkepp varom a hireket, hogy mit mond a vedono!!!Mi csak jovo heten megyunk orvoshoz. Probald addig tornaztatni te is. Ilyeneket csinalok peldaul, hogy hasra rakom es egy jatekot vezetek a szeme elott szepen lassan jobbrol balra meg vissza. Mostmar szepen koveti. Sot a jobb valla fole emelem egeszen, hogy jobbra fel kelljen neznie, mert akkor kenytelen atbiccenni a baloldalra a nyak. A jatszoszonyegre ugy teszem le, hogy arra ne biccenjen a feje, valamivel kitamasztom, igy az ellenkezo iranyba forgolodik. Forgatom a kornyezeteben gyakran. Lehet kicsit kezzel is forgatni a fejecsket, de azt en sem merem nagyon. :)

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Zsanimano mi 180 grammot eszunk, nem mindig eszi meg az utolso cseppig, van mikor bealszik es megmarad 100 gramm is :D na de az atlag az 180 gramm, es napkozben meg mindig 3 orankent ker enni. A gyumolcs nem tejcsi helyett van nalunk sem, hanem 2 oraval egy adag tejcsi utan , igy a kovetkezo tejcsit 2 ora mulva keri :arrow: almaval csuszunk egy orat :D

Na voltam utlevelet intezni, azt mondtak 15 nap mulva mehetek erte, de mivel en 11 nap mulva indulni szeretnek 10 nap mulva el kellene hoznom a rendorsegrol :roll: .....a rendorneni azt mondta csak telefonaljak szorgalmasan hatha valami csoda tortenik es elobb kesz lesz :? jaaa de telefonalni csak 12:30-13:30-ig lehet minden nap es ha azt mondjak hogy kesz, rogton nem mehetek am erte mert az iroda 12-ig van nyitva :roll: csuszik meg egy nap :evil:
Ja amugy nem tudom otthon milyen koltsegekbe kerul egy utlevel de itt fizettem 42 + 40 eurot...kivancsi vagyok meddig lesz ervenyes :roll:

Puszi minden babonak :!:

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Sziasztok!


Zsani..Húú, 180 gramm??És ezt napi 6x vagy 5x?
Az én Bazsim még mindíg csak 120ml-ket eszik. :? Bár elég jó husis, nem aggódom.

Zenebölcsiben voltunk Norbival, anyósom Bazsizott.Most alszanak!egyre jobban "működik" Balázs :lol: Tegnap ugye sírt sokat az uborkasali miatt, de ma már jól van, azért a hajnali tejet lefejtem és eltettem a fagyóba :roll: .
Meddigre ürül ki az a tej ami abból lett amit vasárnap ettem???
Sajnos, kell hogy fejjek legalább napi 3x mert ez a kis piszok nem szopik, és azért van benne még 60-70ml.Már csak 1x,éjjel 3-kor ébred meg akkor szopizik rendesen(de csak mert félkómás nem tudja mit csinál) :wink:
Örülök végül is annak hogy legalább ha nem is szopik így üvegből megissza a tejem, napi 2-3 adagot össze tudok gyüjteni a többi tápszer.
Nem mértem már Balázst egy hónapja és védőnőnél se voltam velekezdem magam trehánynak érezni :roll: :oops: Már a védőnő ránk telefonált hogy mi van velünk?
Furcsálja hogy eddig folyton paráztam most meg ilyen laza lettem.
Mondtam hogy szerettem volna vinni mult héten Balázst de nem volt ki vigyázzon Norbira(csak heti 2x van mérés, pont alvás időben)
Biztos nőtt Bazsi mert a 68-as rugik is kicsik már, és a 74-es Badykat hordjuk már 2 hete. :shock: :D
Csütörtökön kapja az oltást és a rota ellenit is, meg méretni is fogom.
Norbikát is viszem, őt se mérettem le fél éve. Ő is kap szegény oltást kullancs ellen. :( Előre félek, mert őt 4 embernek kell lefogni olyan erő van benne és úgy utálja az orvosokat! :?

Ma jön a gyógytornász csajszi, hát nem tudom mit fog mondani mert hiába tornázunk Bazsi nem akar forogni és nem szeret hason játszani se :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


mazsan
nem tudom én azt hittem hogy az tényleg olyan hogy semmi nincs benne mert annyira mondják hogy szigorúan ellenőrzöttek

julcsi
biztos majd fogjuk venni azokat amik nem ilyen cukrosak meg ha már belejövünk az evésbe de most még amíg egy nagyed almával küzdünk addig nem érdemes...majd most répa krumpli hátha az almánál jobban bejönnek

bei
degu ügyben javul a helyzet a Norina pedig folyamatosan az állatok szeretetére van tanítva mert mi nagy állatmániásak vagyunk és van is cica-kutya és most épp még degu is ezért érthetetlen ez a dolog...
jaj remélem a tejallergiát tényleg kinövi!!!!drukkolok!

brumika
az empátiás sorokon jót röhögtem köszi :lol: de tényleg szar a szemem sajnos már úgy ébredek mintha egy rohadt szoros úszószemüveg nyomná körben ...nem megyek megint szemészhez úgyis tudom hogy a bajom miatt van ez is és remélem hogy az új bogyó majd ezt is megoldja...gondolom megint nagy a szemnyomásom :cry:

nenu
és mikor el kell menni valahova na az is érdekes hogy neki mennyi cuccot pakolsz és magadnak szinte semmit
remélem a papírok miatt nem kényszerültök maradni!!!nem lehet sürgetni?itt van olyan hogy plussz költségre de expressz csinálják

eper
védőnő mondta mert így elmegy a savassága és édessé válik cukor nélkül is...de tényleg így meg is ette jobban mint a bolti üvegest..azt végül Laci ette meg és a baracklét is mert az is tömény cukor

zsanimanó
mi meg gurgulázunk az almával a szájban de tejcsivel is volt már párszor de azt nem hagyom mert a drága tejcsi nem játék!

lovászkata
majd fog ő forogni mint a grill csirke ne aggódj....épp ezt mondtam minap hogy olyan hirtelen kezdenek el valamit aztán úgy csinálják utána mintha örökké tették volna....minden baba má és valami elöbb más késöbb jön náluk

Kép
menion
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: