Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Masi/Jutta
Szorítok, hogy legyen valami a hétvégén!!!!

Adri
Okt 5-én fogsz szülni! (Ez jó nap, az én szülinapom:)

Szoptatás
Köszi a sok infót, majd kísérletezgetek, ha eljön az ideje!

Gabi
Jó ötlet a főzelékhígításra a lefejt tej!

Vicsok
Ne aggódj a védőnő miatt, majd látod, hogy mi hogy működik nálad!

Klári
Boldog házassági évfordulót!


Okr
A málnalevélteát szerintem lehet hamarabb kezdeni, nekem a 32. héttől ajánlották, én a 34. hét elején kezdetem inni, de csak 6 dl-t naponta. Büngyi a palástfűlevélteát is itta, sőt a szülés után is volt bent nála és javasolta nekem is. A magnéziumot nekem is csak a 36. hétig engedik, bár nem nagyon szedem, csak ha nagyon görcsölök.

Bogyó
Nekem is sokszor nincs kedvem főzni, takarítani, vasalni, ne aggódj! Szerencsére a párom nem egy ugráltatós típus ilyen szempontból, inkább a neveltetésemből fakad, hogy meg kell csinálni ezeket.....utána pedig a baba lesz az első, hogy hozzá legyen elég energiánk!

Én ma megyek dokihoz az első CTG-re és streptora, kíváncsi vagyok mit mond!
Még gyorsan megfőzök előtte


Szép napot!

Évi

> Kép
evarga
 
 


ÚJABB KÉPEK VANNAK HELÉNÁRÓL A BLOGON!!!
geosel.klara
 
 


Kép EGY ÚJABB HÉTVÉGE JÖN!!!!
geosel.klara
 
 

 
 

én ma kivételesen nem főzök, ma melegszenyó lesz..holnap meg majd eszünk valamit..
Kedden jön anyu hozzánk 2-3 napra, mjad vele főzetek olyan kaját, amit én nem tudok vagy macerás.. :wink:
Jutta, Masi - szoritok nektek a hétvégére!!
Évi, majd mondd, mi volt ctg-n!
Gabi, én is magam leszek, és a "segítségekből" inkább nem is kérek sem anyu, sem anyósom részéről. Épp tegnap beszéltünk róla apával, hogy így, hogy sógornőm nem tud jönni, inkább ne is jöjjön senki, 1 hetet kérünk mindenkitől. Addig max téynleg csak látogatni, de senki "ittalvós" -t nem szeretnénk!
Na, készülődök, és lassan elindulok. Hrr, ez az időjárás... :evil:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


masi, szombaton szulsz, ez mar el van dontve :) koszi a tablat..mar 4 gyerek van !! HURRRRAAAAA :)
es hihetetlen vagy h meg mindig vakarod a lakast, hozznk nem jossz ?? :):)

Klari koszi, varom a mustot, meg minden alkoholt, huuu de hianyzik mar egy jo kis ivaszat nekem ...hmhmhm :) majd egy ev mulva ! :(

Jutta, de jo h latunk, remelem akkor meg 5 napot kibirod es pont utana szulsz, amugy hogy vagy lelkileg ? azert orulj, h nem lett koraszulott

vicsok, en is sza*ul aludtam, 5 kor felbredtem, de 7-9 ig megint sikerultaludni ! a NAp NAGy Hire :)

Evavarga - amugy en is takaritok es imadok fozni, de most mar nem megy,,es nem szeretnek a gyerek szuletese utan egy pici ideig ezzel foglalkozni, nem fogom a tokeletes anyat jatszani, aki gyerekt nevel, foz mos, takarit :) majd csak gyereket nevelek egy ideig, de szerencsere a ferjem csucs es mindent megcsinal, ha teret hagyok neki. most jon el az o ideje. Viva !
- ha mar szoptatni nem tud. meg szulni se.
a fenebe heheheeh

Gabi, te egy olyan belevalo csaj vagy, nagyon birlak ! hogy vagy ma ? remelem csak a zeneiskolat intezed. itt mar zuhog nalunk...gondolom ott is

Shep ,nem is tudtam, hogy ennyi vizsgalat kell hozz, de vegul is logikus. eloszor persze legyen tejem, de ha sok lesz, akkor elgondolkozom h mit lehet vele csinalni, bar a fagyasztas sem rossz, csak egy ido utan mar abbol sem kell, nem ?

olyan jo ez az eso, friss a levego vegre !!!!
bogyogyorgyi
 
 


ÁGYNEMŰT HÚZTAM,MEGY A MOSÓGÉP!

BE KELL VALLJAK VMIT,A MÚLTKOR ITTAM EGY POHÁR FRÖCCSÖT :oops: ,DE OLYAN JÓL ESETT!!!!HALÁSZLÉHEZ!

OLYAN LUSTA VAGYOK MA,PEDIG MOST MEGYEK PORSZÍVOZNI,MEG VASALNI IS KÉNE :roll: ,AZTÁN MEG JÖHET A KRUMPLISTÉSZTA.
MA EGYEDÜL VAGYOK,APA DOLGOZIK!
EGYÉBKÉNT ANYUÉK KB 5 PERCRE LAKNAK (GYALOG),APÓSOMÉK,MEG 15 PERCRE,ÚGYHOHY HA APA ÉCCAKÁS,VAN KINEK SZÓLJAK,HÁL ISTEN!DE ÉN MENTŐVEL SZERETNÉK MENNI :lol: MICSODA KÍVÁNSÁGAIM VANNAK MI?DE CSAK AZÉRT MERT EÜ-S LÉTTEMRE MÉG NEM ÜLTEM MENTŐBEN!!!! :cry:


ASSZEM TESZEK BE MÉG A KÓRHÁZI CSOMAGOMBA EGY KONYHARUHÁT,BIZTOS JÓ LESZ VMIRE!
geosel.klara
 
 


Halihó!!

Gabi
Jó ötlet a főzelékhígításra a lefejt tej!
- na ez tényleg klassz , bár annak is van gondolom bizonyos "szavatossági ideje " .
Viszont arra az időre biztos jól jön a tejci ,ha kimenőt kapok Apától és éhes a manó.

Lányok ! másik dilemma : kórházban cukros víz!
Nem tudom,hogy azt mennyire figyelik,hogy tényleg adok-e a gyereknek, mert elvileg minden előtejes szopi után 10-20 ml -t kéne.
Vannak bébivizek, lehet,hogy azt szívesebben adnám, ha már valami kell . Lehet,hogy vennék 1-2 flakonnal és azt beviszem a kórházba. Valaki adott ilyet a babájának ??????
Egyáltalán kell valami pótlás ??????

Itt is esik és sötét van . Nem szeretem , mert már reggeltől égetni kell a villanyt és az olyan lehangoló . Ráadásul a babám is bealudt, ma még csak 2 x moccant meg!!!Remélem csak az időjárás miatt.

Évi : CTG ! De jó ,hogy már Te is itt tartasz !!! :wink: Majd írd meg ,hogy mi volt .

Jutta : ezek szerint lehet,hogy ügyeletben szülsz ??
Meg is őrülnék,ha lelépne az orvosom !!
Nem is értem az ilyet.
Gondolom fogadott dokid van , tehát már egy ideje tudja ,hogy mikorra vagy kiírva.

Ma megint vasalós programom lesz , reggel meg kimostam még egy adag babaruhát.
Olyan fincsi illata van a ruháknak !!!
Hétvégén a bölcsőt is berakjuk a hálóba ,hogy szokjuk a kisebb helyet és összekészítem az ágyneműt.
Végül mind a 2 fekhelyre ( bölcső , kiságy ) kókusz matrac került , ezért talán felesleges lesz a matracvédő műanyag alátét.
Ti hogy vagytok ezzel ?
Csak azt nem tudom,hogy ,ha a matrac pisis lesz hol szárad ki télen ???

Kép
sheepy
 
 


Sziasztok!

csak gyorsan bekukkantok torna előtt, aztán rohanok...

megvolt az első CTG-m. őszintén szólva kicsit megijesztett a szülésznőm, mert folyamatos fájásokat látott. bár szerinte csak jóslóak, azt mondta, nézessem meg hétfőn a dokival mindenképpen.
mindketten abban reménykedünk, hogy legalább ennek hatására végre irányba fordul a baba.
a pulsatilla adagomat növelte: egy hétgi reggel és este 5-5 bogyót kell beszednem.

na majd meglátjuk mi lesz...

Ariel tudjátok miért szült császárral? programozott volt vagy így sikerült?

Üdv,
Ági

Kép
agi29
 
 


Jo reggelt!!

Hogy s mint??
Én már tul vagyok egy hajmosáson! :? Ma én sem főzök,mert apának maradt tegnapról babgulyás!Nekem meg küld majd Anyu kelkáposzta főzit meg fasírtot!
Én a napokban írtó jol és mélyen alszom!Csak 1szer kelek fel pisilni max!Nem tudom mi történt,pedig eddig nagyon rossz alvo voltam.. :roll: Na majd jövök még pussz mindenkinek!Megnézem az uj képeket Helénáról! :)

Missfried
Kép
missfried
 
 


DOBOK PÁR KÉPET!HOLNAP PEDIG LESZ POCAKFOTÓ IS .VAGY MA? Kép Kép Kép Kép Kép Kép KICSIT ZSÚFOLTAN LESZÜNK MI IS EGYELŐRE :roll:
geosel.klara
 
 


Hali!

Én is visszaaludtam egy kicsit de nagyon jól esett.
Hát ablakpucolás nemtom hogy lesz, mert esik az eső, hátha dálutánra eláll és egy kicsit kisüt a nap. Már csak ez az egy ablak van!!!

Jaj! Ma hívott egy nőci (takarítónőt keresek), délután jön megbeszélésre, kíváncsi vagyok milyen. Régen mikor dolgoztam volt takarítónőnk de nem voltam vele megelégedve már a vége felé kicsit elnagyolta a munkát. Apa mondta, hogy inkább legyen egy darabig takarítónő, mert ki tudja, hogy Lilicsek mennyire lesz alvós-nemalvós baba! És mellette elég lesz nekem a mosás, vasalás meg a főzés egyenlőre. Milyen nagyvonalú férjem van :D

Sheepy: én inkább sima víz párti vagyok, ma veszek is a DM-be babavizet. Cukrosvizet nem ajánlották a védönők sem, mert ha rászokik a baba az édes ízekre utánna nem fogad el mást. Egyébként azt is mondták, hogy csak akkor kell nekik vizet adni, ha folyadékpótlásra van szükség, vagyis ha nem tud eleget szopizni. Ha viszont van elég tej akkor a víz sem kell.

Tejci: hűtöben 24 óra a szavatossági ideje, fagyasztóban korlátlan (védőnéni mondta). Azt is mondta, hogy a fagyasztott tejenk annyi a hátránya, hogy felolvasztás után kicsapódik benne annak az ételnek az íze, amit a kismama evett aznap mikor lefejte, így simán nem biztos, hogy megeszi a baba, viszont főzelékbe jó lehet, bár abban sem mindíg.

Tegnap beültem egy kád vízbe és meséltem a kismanómnak (Kis Hableányt), nagyon tetszett neki, csak úgy ficánkolt. Még apa is bejött és hallgatta a mesét. Mondta, hogy ma Ő akar neki mesélni, hogy az ő hangját is szokja Lilicsek.

Jutta: mikor jön vissza a dokid? Milyen bunkó, hogy mindenórás vagy és lelécel, az én dokim áttette október végére az utazását, pedig úgy volt, hogy szept végén megy. Én a helyedben nem sok mindent adnék neki. :?

Köszi a drukkolást hétvégére, remélem felválthatom Büngyit a kórházban :D

tényleg ma már kiengedik Őket? És Cukit is?

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Sziasztok!

Ági Folyamatos fájások?? Nem hangzik olyan rosszul. Lassan talán Baba lesz belőle! :D Arielnek programozott volt a császár, de nem tudnám megmondani, hogy miért. Talán nem fordult be a baba vagy valami ilyesmi. :oops:

Sheepy Nekem azt mondta a védőnő, hogy ne adjak mást a babának cicin kívül, ha nincs semmi gond, mert a cumisüvegből jövő dolgokért egyáltalán nem kell "megküzdenie". És ha rájön, hogy nem kötelező kiszenvedni a ciciből a kajcsit akkor nem is fogja, tudja, hogy lehet másképp is hozzájutni valami fincsihez! Maximálisan egyetértek vele, szerintem nem kell cukros víz. Persze nem tudom, csak tippelek. :)

Bogyó Meg kellene Őket tanítani szülni is szoptatni is! :lol: :wink: Kihalna az emberiség!! :lol:

Evarga A próféta szóljon belőled!!! :)

A felesleges görcsöket úgy értette a doki, hogy ameddig nem szülök, addig nem tartoznak hozzá a mindennapi rutinhoz. Legalábbis az erősebbek nem. De olyanok most nincsenek, nem térdelek le tőlük. Sőt! Amik vannak azokat már egészen megszoktam. Mintha mindennap meglenne... Majd elindul, nem aggódom. Állítólag nem marad bent... :roll: :lol: Bár már ezt sem hiszem el, mert nekem azt mondták, hogy a gólya hozza... Áh! Senkinek nem szabad elhinni semmit!! :lol:

Szép napot!
Vendég
 


Megnéztem Heléna új fotóit, nagyon szép baba!
És Büngyiről is vannak lesifotók!!

sheepy: vettél már köntöst?

Arielnek azért volt programozott császárja, mert miómái voltak ha jól emlékszem a méhén. Remélem nem írtam hülyeséget, de a mióma az biztos.

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Bogyó: Bizony egy csomó vizsgálat kell ahhoz, hogy le tudd adni a tejet, vagy hogy elhordják háztól tőled. Tüdőszűrőtől kezdve a vérvételig minden vacakra megvizsgálnak.
Vannak szerencsés alkatok, akiknek napi 1 liternél több felesleg is öszegyűlik. Volt egy lány a szomszédban, akinek rengeteg volt, és végig cigizett a terhesség és a szoptatás alatt is! És elhordták tőle! Az a baj az anyatejgyűjtős tejjel, hogy nem tudod kiktől van. Igaz fertőtlenítik meg minden, de én akkor is írtózom tőle. Akkor már inkább háztól hordanám, megnézném kitől hozom.
Ma csak gyógyszertárba megyek, kiváltom a gyerkőc gyógyszereit, meg a zenesuliba viszem el őket. Az ebédet már megcsináltam, a tegnapi raguleveshez készült egy kis mákoskifli vaníliaszósszal.

Vicsok: Az ittalvós "bulikat" régen sem szerettem, de most meg már nincs is kinek itt aludnia.

Klára: A doki szerint néha belefér egy kis alkohol. Az nem árt a babának. Ezért ne "pironkodj".. :D Mentővel akarsz utazni? De jó! :D

Sheepy: Azt hiszem 12 hónapig simán fel lehet használni, bár látod Masikának meg azt mondták korlátlan ideig. Érdemes rávésni a lefagyasztás dátumát, hogy mindig a legrégebbit használd fel. Kicsit érdekes szaga van amikor kiolvad, majdhogynem büdös, de nem kell tőle megijedni.
Pótlás nem hiszem hogy kell, és nem is tudom engedik-e. Régen nem engedtek semmi ilyet a babának adni.
Nekünk is kókuszmatrac van, hát tényleg fogalmam sincs hogy fog kiszáradni ha pisis lesz. A papyrjára rá van írva, hogy a szellőzés érdekében ne használjunk hozzá matracvédőt. Az egyik kismama azt mondta nekem, hogy ő egyszerűen megfordította. Hát nem is tudom... :?

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


Sziasztok!

Csajok, a dokim szerdán jön vissza, ma még van, tehát a mai nap is jó, bár nem túl sanszos, semmi előjel nincs...
De ha valaki nagy boszorka, akkor messzi a távolból megvuduzhat, hogy most azonnal induljon be a dolog! :wink:
Amúgy én is kiakadtam, de vmi külföldi konferencia jött neki a végső pillanatban közbe, ahol előadnia kell... és találtam másik dokit arra a pár napra, ha mégis...
Ja és fogadott szülésznőm van, állítólag az a fontosabb...

Ja és persze, hogy örülök, hogy nem koraszülött :lol: :lol: , bárkinél megszülöm én már, nem gond, csak legyen meg!! Úgyis a szülésznő a fontosabb egy normál szülésnél és úgyis olyanom lesz!! :wink:

Gabi, tényleg elismerésem! Ezt a 2 és fél gyerekes tempót tényleg nem bírnám már, bár gondolom azért te terhesség előtt is szoktad már a tempót, és azóta is egyfolytában ez van, de akkor is egy hős vagy!!

Vicsok, te még dolgozol? Vagy csak látogatóba?

Adri, akkor te a gólyát várod? Én a fájásoknak is örülnék!!

Masi, akkor neked is semmi sehol? Mármint fájás?

Jutta

KépKép
jutta
 
 


sheepy
Sztem a szopi mellett még víz sem kell!
Az én lányom auűgusztusi,de sosem adtam neki még vizet sem,pedig akkor meleg is volt.A kórházban sem adtak,bababarát.Azért is akarok újra ott szülni.Amíg olostrum van az is elég neki,csak add a cicit annyiszor ,amennyiszer kéri!

Missi
Most irigykedem,mert én egy hete nem alszom vmi jól.Pisilni 1X kelek,de a gyomorégés ,meg a lábgörcs nem hagy aludni.
Már annyi natúr joghurtot megittam az utóbbi időben ami egy hadseregnek is elég.Pedig régebben tök hülyeségnek tartottam,hogy árulnak ilyet.Most meg egyedül ettől nyugszik meg a gyomrom. :shock:

Klára
Már szépen bepaokoltatok a kisbabának.(Mi még nem tartunk sehol :oops: )

Agi
Medenevégű a babád?
Enyém még mindig forog.Nem tudom hol akad majd el végül. :wink:
Fájások :x

Adri
A fősulin még nincs szakom,majd februárban kell választani.Gyógytornászt szeretném,de nem biztos,hogy lehet,mert az nappalis,én meg levelezős vagyok.Majd meglátjuk!

Málnalevél:Én azt hiszem kihagyom. :oops: Ha véletlenül korábban jönne Dorottya még erre fognám,és lelkiismeretfurdalásom lenne miatta. :oops: :oops:

Szopi:Én mindig csak egy mellből,és azt szopi után üresre fejtem,a másikat csak ha nagyon feszült.Csakúgy,mint Gabi.
Végülis 1 évig szoptattam,úgyhogy nekem ez bevált.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Én sem iszom málnalevelet!Meg nem szedek semmit...! :) Aztán majd nézegetek.. :D :roll:

Klári,fröccs :lol: Én asszem amit terhesség alatt megittam alkoholt,az pár korty bor volt(mivel borkostolon voltunk :) ),meg kb fél pohár sör!!Amugy az állitolag még hasznos is!!Nem mondom,néha lecsuszna más is! :lol: :wink:

Jöhetne már apa!Kezdek éhes lenni!

Szépek Büngyinél a képek!! :)

Missfried
Kép
missfried
 
 


Ohh holnaptól 30 nap! :) :)

Missfried
Kép
missfried
 
 


Juttának meg 2 nap!! :D :shock: Masinak meg 3?? :) :roll:

Missfried
Kép
missfried
 
 


Okr: Nekem is ezzel a módszerrel a nagyobbik 1 éves koráig a kisebbik meg másfél éves koráig szopizott. Nekem bevált. Na majd most meglátjuk, hogy ilyen vén banyának, mint én, lesz-e még teje 8 év kihagyás után.

Jutta: Meg lehet szokni ezt a tempót, dehogy vagyok én hős. :oops: 10 éve ez a tempó, úgyhogy nekem már fel sem tűnik. :D
Nekem is ezt mondta a doki, hogy emberek vagyunk, ők is azok, és ha közbejön valami, mint ez az utazás a te dokidnak, akkor nincs mit tenni, nem tud ott lenni a szülésnél.
Még jó, hogy találtál mást, én nem is néztem másik után, itt egyik borzalmasabb a másiknál. Igaz ami igaz, a szülésznő többet van bent, mint a doki, tényleg ő a fontosabb.

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


helló!
tegnap megvolt az első nst-végig mozgott emi, jó lett, csak nem tudom mi.. :shock: :shock: azt tudom h. a baba szívhangját nézik, meg fájásokat, de én kaptam egy hosszú papírcsíkot öszevissza vonallal és hát..passz..2 sor volt.. elmondaná valaki mi is ez pontosan?? :oops: :oops: a dokim sietett, nem mondott semmit, a streptot jövőhét csüt. nézi, akkor lesz köv. nst. is.
a hasviszketés megőrít, nem kívánom senkinek :cry: :cry: , ár kamillával mosogatom, meg kenem, bízok a javulásban..
cuki: nagyon cuki a bébitek!!!
most hirtelen csak ennyi, mert még sok dolgom van, ahogy tudok jövök.
asszem 37. hét betöltve!!!!

Kép
tidi
 
 


TIDI:GRAT A 37.HÉTHEZ!!! Kép
geosel.klara
 
 


MEGYEK LEDŐLÖK KICSIT PIHIZNI,MERT JÓL BEZABÁLTAM A KRUMPLISTÉSZTÁBÓL! Kép
geosel.klara
 
 


Sziasztok !

Gabi , Okr ! Köszi a további szoptatós tanácsokat. Remélem ügyesek leszünk :P

Cukros víz: nálunk a kórházban a szülésznő preferálja , a felkészítőn is hosszan ecsetelte ,hogy milyen jó a gyerek vércukor szintjének és amúgy is folyamatosan párologtatja a testnedveit amit ugye korábban a méhben nem tett, ezért kell a pótlás .
Nem szeretnék adni semmi mást a cicin kívül, csak azt nem tudom,hogy mennyire szemfülesek és nézik-e egyáltalán a csecsemősök. Bár ezt elég felháborítónak tartanám, mert az én gyerekemhez senkinek semmi köze !

Ági29 : lehet,hogy a torna is rásegített a fájások beindulásához. Csodálom ,hogy még van energiád eljárni és végigcsinálni a foglalkozást!
azért ne terheld túl magad, már nálad is kopogtathat lassan a baba.

Adri : Erről a gólya állatról már én is hallottam . Viszont nálunk nincs kémény , ezért nincs min lepottyantani a babát , így kénytelen leszek megszülni mert a gólya ide nem jön .
Amúgy sem csípi a városi levegőt, szóval asszem mi mellé fogtunk :lol: :lol: !

Juta : én is jobban bízok a szülésznőben , illetve a neheze úgy is rá hárul , így jó ,hogy nem maradsz magadra.

Masi: még nem vettem köntöst, ma készültem a piacra , de eső előtt csak a gyógyszertárig és a közértig jutottam.
Reménykedek a hétvégi jóidőben .
Amúgy is megfájdult a hasam , mert Apa meghagyta a tegnapi torta felét , én meg nem bírtam elviselni ,hogy ahányszor kinyitom a hűtőt rámköszön .
Most meg émelyeg a gyomrom tőle :(

Kép
sheepy
 
 


Tidi :
CTG (kardiotokográfia)


A magzati szívműködés és a méhösszehúzódások erősségének, ritmusának egyidejű megfigyelése. A kismama hasán két érzékelőfejet helyeznek el: a fájástevékenység észlelése a mechanikus nyomásérzékelőfejjel történik, a szívműködést az ultrahangos fej továbbítja a CTG készülékbe. A magzatmozgásokat a kismama jelzi. Az adatokat a gép regisztrálja, és az idő függvényében két görbén ábrázolja. Ha a magzat átmeneti vagy tartós oxigénhiányt szenved a görbe rajzolata eltér a szokásostól.

A magzati szívműködésszám átlagértéke 120-160/perc. Jó állapotban lévő, egészséges magzat szívműködése a magzatmozgásokat és a méhösszehúzódásokat követően gyorsul (akceleráció). Ha a magzat méhen belüli állapota nem megfelelő, akkor a szívműködés ilyenkor nem fokozódik, sőt súlyosabb esetben még csökkenhet is (deceleráció).

Nyugalmi CTG = non-stres test (NST): akkor kerül sor a vizsgálatra, mikor a kismama nyugalomban van, pl. fekszik vagy ül.

Kép
sheepy
 
 


Hali!

fő a levesem, de jól eláztam mire feljöttem a piacról.

Tidi: szóval a felső vonal mutatja a baba szívverését, pulzusát.
Az alsó a méhösszehúzódásokat, ha az alsó vonal sima egyenes akkor nincs fájástevékenység, ha már nagyobb görbéket rajzol és sűrűn na az már fájás.

Én ebéd gyanánt egettem két vajas-lekváros zsömlét, nem tudom mi van velem de a húsra most megint rá sem bírok nézni.


Jutta: sajnos semmi, ezekszerint nálad sem?

Lilibaba nagyon aktív ma, folyamatosan mocorog.

Megyek kiszedem a mosógépet

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Sheepy
Erről a "cukrosvíz jót tesz a gyerkőc vérukorjának" hosszan tudnék vitázni a szülésznőddel.
Ha a baba 24 órán keresztül veled lehet,kizárt,hogy titokban meg tudnák etetni,vagy itatni.Nem tudom van-e ilyesmire lehetőséged?!

Tidi
Nekem az intimmosakódó nagyon bevált a viszketésre.Most már szinte azzal is tusolok tetőtől talpig,de legalább nem viszket a hasam.
(kivéve egy-két ruha ami irritálja :oops: )

KépKép

KépKép
okr
 
 


Nekünk sosem adják oda az NST-s papirt!!Ti megkapjátok?? :roll:

Missfried
Kép
missfried
 
 


Én olyan jókat szundítottam!! Nincs is sok kedvem kikelni az ágyból! Pedig már a nap is kisütött....

Megyünk este vacsizni a barátainkkal, és fogggalmam sincsen mi az ami rámjönne! Úgy 2hete csak a férjem tréningfelsője és az én tréningnacim jön rám. Jahhhj!

Kémény!! Az nálunk sincsen! Akkor ezért nem a gólya hozza! Hogy fogom ezt feldolgozni, főleg mióta azt is tudom, hogy nincsen a mikulás sem!!! Ajajaj! :D

Masika Tök jó, hogy nem is vagy türelmetlen, vagy legalábbis nem látszik! Én már idegbajt kapnék azért! Le a kalappal...

Na összeszedem magam!
Vendég
 


Rám még érthetetlen okokbol kifolyólag jó a 2 db kismama nacim! :) Pedig kb 4 hónaposan kezdtem el őket hordani!Na azért most jobban feszül :lol: :?

Missfried
Kép
missfried
 
 


Bár 38 hetesen szerintem már nekem sem lesznek jok!Nem tudom,de most valahogy nem látom h nőne a hasam... :cry: :?

Missfried
Kép
missfried
 
 


Hali!

Kaptam Cukitól újabb fotót Pankáról!
Íme!

Kép

Sajnos Pankababa besárgult, ezért nem engedik Őket haza csak a jövőhéten valószínűleg. Cukinak két óránként kell fejnie és szoptatni, szegény emiatt semmit nem alszik.

Adri: ha idegesekednék szerintem csak rosszabb lenne, így sem túl kellemes a várakozás. Próbálom magam elfoglalni, ahogy írtad benn nem marad :D

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Gyönyörűűűű Panka!!! :)

Jujj szegénykéim!! :cry:

Missfried
Kép
missfried
 
 


helló megint!
klára köszi a gratut.
sheepy, masi nektek meg az infókat.az alsó vonalam szinte egyenes, csak a végén van kilengés, de az jó magasan :)
nekem odaadták a papírt.
úgy tűnik a kamillás víz talán segít a striasebeimen. remélem!
cuki pankája olyan, mintha nem is újszülött lenne, sokkal éretebb nem? milyen édesen áll a haja! nem semmi lehet fejni-szopi..nem soká ránk is ez vár! :)
minél többször átgondolom megvan-e már minden, előkészítettem-e, bekészítettem-e mindent annál nagyobb káosz kezd összeállni a fejembe..úgyhogy befejeztem-lesz, ami lesz, útközben úgyis kiderül mi kell még nem?
bogyó tőled akartam már régebben is kérdezni: otthonszülés, mikor kibújik a baba, akkor a kórházban kiszippantják a trutyit nyílásaiból egy géppel, lemosdatják. otthon ez hogy történik? mi a menete?
lehet h. már volt szó róla, nem emlékszem :oops:
ha minden igaz megpróbálkozok este lángost sütni. valakinek valami egyszerű receptje?
adri: már nekem sincs igazi-normális ruhám, és még nehezíti a választást a sebes has, ha hozzáér valami akkor áááá!!! :evil:
itthon melegítőben, trikóban flangálok, ez még rám jön :)
hétvégén jönnek kiskutya nézők hozzánk (bullmastiffjaink vannak), remélem elnyeri a tetszésüket. (most lakásban lakunk, anyuéknál vannak a kutyák)
masika le a kalappal, én már enném a kefét, hogy mikor születik meg :)

Kép
tidi
 
 


okr: kaptam rá külön mosakodókenőcsöt, de a tusolásom eddig sem volt semmi, mostmeg...külön élmény
annyira szeretnék már egy nagy kád forró, habos vizet!!!
terhességem 6. hetétől csak tusolok (:(, meg lábat áztatok max...)
elején nem lehetett, közepén a kánikulában jobb volt a tus, most meg nem merek, nehogy valami baci legyen, nem ajánlják :?
még 21 nap max!! úgy szeretném már!
nem vagyok egy türelmes tipus. ha valamit kitalálok, azt rögtön akarom..ahhoz képes egész jól bírom hihihi:):):)

Kép
tidi
 
 


http://www.youtube.com/watch?v=7ttCvyqRUa8

Mostanában erre sírok feszt!!Imádom ezt a dalt!Csak sosem birom ki bögés nélkül.. :cry: :D

Missfried
Kép
missfried
 
 


ja missi: nekem hetek óta megy össze a hasam :? :shock: :lol:
este még jövök ha minden igaz, néha már fáj itt görnyedni a gép előtt :):)
pápá :)

Kép
tidi
 
 


Tidi: Én tegnap ezt csináltam meg. A végére már nem maradt túró, volt, amelyikbe többet sikerült beleraknom. a lényeg, hogy túró nélkül, simán kisütve is nagyon finom volt.

Palóc juhtúróval töltött lángos

Hozzávalók: 50 dkg főtt, áttört burgonya, 50 dkg liszt, (5 dkg élesztő + kis tej+ 1 csipet cukor), 2 dl tej, 1 evőkanál cukor, 25 dkg juhtúró, 1 dl tejföl, 1 kávéskanál só
Elkészítés: A burgonyát megpucoljuk, feldaraboljuk, forró vízben megfőzzük, és áttörjük. Az élesztőt kevés langyos tejben egy csipet cukorral megfuttatjuk. Összekeverjük az áttört burgonyát, a lisztet, a sót, a tejet és a tejben megfuttatott élesztőt, és jól átdolgozzuk. Meleg helyen duplájára kelesztjük. Közben a juhtúrót kissé összetörjük egy villával, és hozzákeverjük a tejfölt. Ha a tészta megkelt, lisztezett deszkán kinyújtjuk, majd tenyérnyi téglalapokat vágunk ki belőle egy éles késsel. Minden lap felére juhtúrós tölteléket teszünk, majd a tésztát összehajtjuk, és a széleit az ujjainkkal összenyomkodjuk. Bő, forró olajban mindkét oldalát pirosra sütjük, lecsepegtetjük, és konyhai törlőkendőre vagy szalvétára szedjük. Azonnal fogyasztjuk.


Vagy itt van olyan, amibe nem kell krumpli:

A lángos

hozzávalói: 60 dkg liszt, 1 kocka élesztő, 2 csapott teáskanál só, kb. 2-3 dl tej (az élesztő felfuttatásával együtt), langyos víz.
Elkészítése: Az élesztőt kevés cukorral és a meglangyosított tejjel felfuttatjuk, majd hozzágyúrjuk a lisztet, a sót és annyi langyos vizet, hogy lágyabb tésztát kapjunk, mint amikor mondjuk kalácsot sütünk. 1 evőkanál olajjal összedolgozzuk a tésztát, megszórunk liszttel egy edényt, és beletesszük a lángos-tésztát. 1 órán át kelesztjük, majd kinyújtjuk kb. fél ujjnyi vastagra és tégla-alakra vagdossuk a tésztát. Könnyebb vágni, ha előtte kicsit meglisztezzük a kést. A nyújtódeszkán hagyjuk a téglalapokat, letakarjuk egy konyharuhával, és további 15 percen keresztül kelesztjük. Forró (de nem TÚL forró) olajban először fedő alatt sütjük pirosra az egyik oldalát, majd fedő nélkül a másikat. Alaposan lecsöpögtetjük, papírtörölközőre szedjük és forrón tálaljuk. Sajttal, tejföllel, és fokhagymával ízesítjük.

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


Tidi én is így vagyok detto a fürdéssel,de tegnap elcsábultam,mondtam nem érdekel,még zárt a méhszájam hát egyszer megengedem magamnak a kád jo meleg vizet(persze nem forrot)!!De maga volt a menyország!!!! :lol:

Missfried
Kép
missfried
 
 


Sziasztok, visszatértem!
Voltam benn a munkahelyemen, csak a papirt vittem, hát áldom az eszem, hogy még időben eljöttem, bár akkor még úgy gondoltam, birtam volna még 1,5-2 hónapot simán..de hát mennyivel jobb így stressz nélkül.. :wink: A munkaügyes nénink egy tündér, mindent el fog intézni, az anyaságit, tgyást, családi pótlékot, csak apának be kell vinni a tb kártyát és a szül.anyk.kiv-ot, és onnantól kész.. :D

Védőnőm szerint ( :? ) anyatej hűtőben 1 hétig, faygasztóban 3 hónapig...akkor most mi van :shock:
Recept témában ti hogy álltok? Nekem csak születés után fogja kiadni, de azt mondta, hogy receptet csak a hintőporról és popsikenőcsről fog adni, alkoholt és fürdetőt meg tudom venni recept nélkül.. :shock: ez tényleg így van???

Hogy ez a Pankababa milyen gyönyörű!! :lol:

Klári, a fröccs megbocsájtva :wink: én apa söréből szoktam kortyolgatni, ill van itthon külön nekem alkoholmentes sör is, de nem nagyon vagyok kibékülve vele :? Mentő :D ég én sem voltam benne sosem... Nagyon szép a babaszobátok!!

Bogyógy - abszolút egyetértve veled "tökéletes anya" ügyben...csak mindent sorjában..bár nekünk nem lesz takaritónőnk, Masi, becsüld is meg a férjed :D

Sheepy- elvileg kókuszra nem kell matracvédő, mert pont ez a lényege, hogy szellőzzön. De persze a védőnőnek erre is volt megjegyzése, hogy a baba szereti a puhát maga körül, és tegyünk a lepedő alá valami kis plédet.. :shock: majd biztos fogok tenni... :wink: Én is kimostam ma az utolsó adag babaruhát :)
Babavíz max, de azt is nyárra javasolják..cukros vizet pedig elvből elutasítom... :evil: bárki mondd bármit..ahogy meséltem, a múlt héten született babánál (apa huga) beetették a gyereket, délben még semmit nem szopizott... :evil: megérteném, ha nem tudna szopni, de előteje már volt..

Ági, nem semmik ezek a fájások! Ebből a hétvégén baba lesz!! :roll:
Missi, én meg pont eddig aludtam jól, és most 2 éjszaka nem.. :cry:
Jutta, remélem, dokid hazaér..de azért nem semmi :shock:
Adri, a gólyák sajna már Afrikában hordják a néger babákat, és a panelban max szellőző, azon nem fér be a baba :wink: Bár a budakeszi vadasparkban van 3 gólya, de azok meg be vannak zárva .. :cry:
Gabi, mákos kifli..nyaminyami összefutott a nyálam... :wink:
Tidi, gratula a 37. héthez! Én szorosan a nyomodban :roll:

megnézem én is Helénát

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Vicsok: A 3 hónap az kevés, az azt jelentené, hogy amit az első hetekben lefejsz nem is használhatod fel. Én 6 hónapos koruk után kezdtem el a főzeléket adni, és akkor vettem elő az első hetekben lefagyasztott tejet, nem volt semmi baja. Szerintem minimum 6-12 hónapig eláll.

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


Sziasztok !


Nemrég megvitattam anyuval is ezt a tej dolgot telefonon, szerinte is 6 hónapig jó fagyasztva, legalábbis ő így csinálta .
Szóval Ő nyert :P

cukros víz : hát rajtam nem fog múlni, én tuti nem adok a gyereknek , bár szereti az édeset, mert a tortától is nagyon beindult :lol: :lol: .
Legalább már tudom,hogy nem én kívántam ,hanem a gyerek :wink: így nincs is lelkiismeret furdalás.
Viszont én éjszakára lehet,hogy szeretném beadni a babát , legalábbis az első estén , úgyhogy csak reménykedem ,hogy lesz mit lefejni neki amit utána odaadnak.

Ti mind 24 órában gondolkodtok ?????? ( már ahol bababarát a kórház) .

Gabi : nagyon jól hangzik ez a juhtúrós lángos ! Eddig csak sztrapacska -faló voltam, de lehet,hogy ezt is kipróbálom :P .

Tidi : azt hittem , hogy már nyoma sincs a viszketésnek . Szegénykém , nagyon kifogtad :x

Fürdés : álom, édes álom Kép
..... majd talán novemberben :roll:

Tényleg ! a 6 hét gyerekágy alatt lehet ??????????

Kép
sheepy
 
 


Úgy értem ,hogy fertőzés , meg ilyesmi akkor még gondolom jobb a tusolás ...

Kép
sheepy
 
 


Sziasztok!

így telehold után már én is jobban alszom. és ahhoz képest, hogy augusztusban még 2-3szor kijártam pisilni, most csak 1x kell.
most kezdett kicsit kényelmetlenebb lenni a fekvés, de még elviselhető.

Klári,
szép lesz a babaszoba. mi még nem tartunk itt – sajna.

Annyira azért még nem örülnék, ha megszületne, pláne, hogy farfekvéses még…
jó lenne még két hétig kihúzni. én okt. 14-re tervezem (persze ember tervez, Isten végez).
nagyon várom a hétfői találkát a dokival, hogy ő mit mond a CTG-re.
A tornára direkt rákérdeztem most a vizsgálat után, és azt mondta a szülésznőm, hogy nyugodtan folytathatom.

Vicsok, ne mondj ilyet hogy a héten baba lesz! még nincs itt az ideje!

Sheepy, kösz a leírást a CTG-ről. jól hasznosítható.
nekem a méhösszehúzódások vonala elég hullámos. a baba szívhangja teljesen normális.

Panka baba egyszerűen gyönyörű. Sajnálom, hogy besárgult. Innen kívánok jobbulást!

Anyatej lefagyasztásával kapcsoltaban én is a 6 hónapot hallottam. Sima hűtőben 24 óráig.

Kádban fürdés: szerintem, ha teljesen zárt a méhszáj, akkor nem okozhat gondot.

Üdv,
Ági

Kép
agi29
 
 


Hali!

Kádban fürdésre nekem a doki azt mondta, hogy amíg teljesen zárt a méhszáj addig lehet egész nyugodtan.
Így én ezt ki is használom, néha olyan jó beleülni.

Gyermekágy alatt szerintem nem lehet fürdeni, hiszen vérzel, plussz ott a seb is, amit csak vízzel óvatosan lehet mosni.

Volt itt a takarítónőci, egész kedves, jövőhéten jön próbanapra, megnézi, hogy bírja csinálni amiket elmondtam neki (nyugdíjjas).
Már ha itthonleszek persze, bár ha esetleg már a kórházban leszünk akkor majd Apa beengedi.

Nekünk a kórházba a szoptatást úgy ajánlották illetve olvasni azt olvastam, hogy célszerű az egyik mellet teljesen kiüríteni, mert akkor jut a babó a jó kis zsíros tápanyagban dús tejehez. A következő szoptatásnál pedig a másikat. Én így fogom csinálni, így kisebb a veszélye annak is, hogy begyullad a cici.

Ablakpucolás marad holnapra, ma már csak vasalni fogok, majd Apa holnap segít. Tesóm barátnője át akart jönni segíteni, de nagyon meg van fázva, úgyhogy mondtam neki, hogy maradjon csak otthon.

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


sheepy
Hát az első nap sztem szinte semmit sem tudsz fejni :wink: A tejbelövelés a 3-5 napon történik meg,addig előtej van,ami bár nem sok,de az újszulöttnek éppen elég.

Én 24 órában gondolkodom,igen.Nem tudom elképzelni,hogy akivel 9 hónapig egy testben éltem,külön legyen,miután megszületik.
Remélem nem lesz semmi eü-i akadálya,hogy együtt lehessünk.


Cukika babája csodaszép!!Sajnálom,hogy besárgult.a szopi biztosan hamar rendbehozza.


Masika
Hát szülés után 6 hétig tilos a fürdés,meg a házasélet is

Missi
Nekem most jó nagyot nőtt a hasam,mert szinte egyik nadrágom sem jó.Le kell hajtani has alá. :x

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál, megvolt az első CTG- kellett ennem egy kis csokis müzliszeletet, hogy rugdosson Gergő eleget- ebéd után nagyon aktív volt és még a villamoson is élvezte, amikor a pocimra sütött a nap, de mire gépre tettek, bealudt a drága. A csokira viszont beindult!!!!
Szívhang 120-160 között mozgott, a fájásaim hullámosak, de 20 fölé nem mentek, a méhszáj 3000-es, doki szerint nem szivároghatott szerda hajnalban még magzatvíz. Strepto levéve, eredmény jövő héten a következő CTG-n, amit már a szülésznő csinál a kórházban, a doki pedig megnézi.
Sajna nem volt uh, pedig azt vártam nagyon, de kértem a dokit, hogy majd a fej nagyságát nézzük meg legközelebb - tartok tőle, hogy nagy lesz (4 hete volt 89 mm), de megnyugtatott, hogy nem nagy a hasam, nem híztam sokat. Hát csak az összes a hasamon van.....

Párom meg beteg lett, nem tudtok róla, hogy van valamilyen vírus, ami hasmenéssel, fejfájással, köhögéssel jár? Most én is aggódom, hogy nehogy elkapjam... és annyi mindent kellett volna hétvégén csinálni még, de nagyon le van gyengülve, így halasztódik a bútorösszerakás - a kimosott, kivasalt babaruhákat így még mindig nem tudom a helyére tenni.... De még van idő a doki szerint!

Sheepy
Ne hagyd, hogy cukros vizet adjanak a babának! Sajnos még sok kórházban él ez a szemlélet......

> Kép
evarga
 
 


Sziasztok, én is itt. Apa sajna nem vitt magával...nem volt ideje bejönni értem, mostmeg már a szervizben van a kocsival.
Banduckám nagyon virgonc :lol: lenn is érzem, h mozog a kis feje..de hát még nagyon fenn van, nincs beékelődve (még nincs is itt az ideje)
Evarga, szegény párod.. :cry: vigyázz, nehogy elkapj valamit..
én is nagyon vártam, h hétfőn lesz ultrahang, de csak ctg volt, én is nagyon kiváncsi vagyok, mennyit nőtt a kis drága..majd 38. héten lesz, meg áramlás is. Hétfőn ctg a szülésznővel :D neked már hullámos volt a fájás is :shock: az enyém olyan egyense, h vonalzóval se lehetett volna különbet rajzolni...

Én végig zuhanyoztam, de most hogy irtátok, kedvet kaptam egy jó fürdőhöz..meg is ejtem a hétvégén :)

Masi, az az egy ablak... :evil: hátha pont az fog tetszeni Lilinek is..nyújtózkodj egy kicsit :wink:

Sheepy, én is baba-mama szobában gondolkodom, de ettől függetlenül be lehet adni a babát..ez majd nagyban fog függni attól, mikor születik (éjjel vagy nappal), és mennyire visel meg a dolog. Lehet, h kicsit önző dolog, de kell a mamának is pihenés a "sokk" után, nagy szükség lesz az energiára..és itt még tudod szakértő kezekre bízni..de otthon??
Várom apát haza :roll: olyan kis nyomott vagyok, a kedvem is a béke popsija alatt...Banduc meg úgy nyomja ki a hasamat :shock: nagy dudor a jobb oldalon..Persze ebéd közben is műsorozott, a kolléganőim meg csak néztek, h félre állt a pocim...simán látszott a háta (legalábbis gondolom az volt, nagyon egybefüggő volt :) )

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Bocs, béka popsija alatt... :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Ani
Szóval akkor az uh nem jellemző ilyenkor, már azt hittem, hogy csak sietni akart a dokim....
Amúgy ma megcsináltam a rizskoch-ot, aminek a receptjét leírtad, nagyon finom lett, máskor is ezt a verziót csinálom majd! Csak a párom nem nagyon tudta élvezni, persze fájós hassal is elcsábult, de most kúrálom teával és pirítóssal......

> Kép
evarga
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: