Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megkóstoltattam Balázzsal az almát, nem igazán ízlett neki, az első kanálnál cuppogott, utánna nagyon grimaszolt és rázkódott tőle :roll: így még nem adom neki.Várok még 2 hetet. :)
Amúgy elég jól van ma is, nincs görcs :lol:
Délelött kinnt voltunk a levegőn,Bazsi picit szundított is a babakocsiban, Norbi labdázott, futkosott.
Most mind kettő alszik! :)
Kép
Tegnap a kertben:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok

Brumika ha tovabbra is tudsz aludni ejjel (remelem) mar minden konnyebb lesz :lol:

Mazsan nalunk ma 34.5 fokot mutatott a kocsim , nap alatt hagytam 1 orara...aztan mikor elindultunk vissza sullyedt a homerseklet 26.5 -re , szoval a nektek szant jo ido csomag most meg nagyobb mint multkor :D

Annus szuper ez a kep, lanyok egyutt :wink: nagyon szepek. Nem irigyellek a fogzas miatt :? nalunk meg mindig csak a nyaladzas van meg oklok a szajban , de nem nyugos szerencsere. Ja es a hatrol hasra fordulast nem is nagyon probalja, pedig en mar videoznam :)
Talis kepeket majd megnezzuk, es gondolunk ratok :lol:

Szombaton kezdjuk az uszit Noel es apa :) anya kinntrol nezi oket, fel ora minden szombaton 10 € egy alkalom, megyunk majus vegeig, utana nyari szunet lesz. Ja es 30 € az orvosi igazolas, hogy mehet medencebe , de ez egy evig ervenyes.

Eper es ismet gyonyoru a kislanyod, csillognak a szemei :D

Kata remelem nalad is kicsit rendbe jottek a dolgok es tudsz pihizni kicsit.

Szep napsuteses delutant mindenkinek :!:

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Sziasztok!

Cedis melegebb helyre koltozunk majd juliusban. :) Torontoba megyunk, az Ontario to partjara. Nagyon szep hely. A nyarat nagyon varom! :) Amugy fel evet leszunk ott es vegleg hazamegyunk Mo-ra. :)
Nagyon hianyzik a csalad es a baratok. Nehez igy "arvan" lenni ilyen messzi. Nekem is nagyon jo hogy irhatok ide nektek, es tudok veletek beszelgetni...kulonben mar lehet begolyoztam volna. :? :roll:

Annus de szepek ezek a lanyok! :) Nagyon ugyes Niki, hogy forog! Igen egy cipoben jarunk. A mult heten volt olyan nap, hogy 11x evett Panka egy nap es mindket cicibol... :shock: Nem tudom, hogy szaporitas miatt vagy szegenykem a foga miatt nem tudja mit csinaljon... :? Tegnapra mar visszaallt a 3-4 orankenti evesre 1 cicibol szerencsere. :D A nyuglodes megy, meg annyira ragja a kezet, hogy teljesen kiaztatja a nyala... :roll:

Brumika orulok, hogy tudtal mar pihenni!Kinyitom az ablakot es kuldheted a joidocsomagot! :wink:

Eper gyonyoru tunderke ez a lany!:)

Kata helyes kispasid van! :wink: Orulok, hogy jobb napjaitok vannak!

Nenu varom a csomagot toled is! :D A babauszi nagyon jo lesz biztos. Ha csinalsz fotokat, akkor hozzal nekunk! :)

A talit ki kell hagynom sajna...talan majd jovore. :D A fenykepeket meg varom!!!!

A babakocsit en ugy hasznalom most, hogy az autosules van felrakva, ez tartja a babat rendesen. A sportreszt meg en sem merem, viszont Panka sem szeret mar fekudni... :roll:

Ahogy irtam Annusnak mar, nalunk valami valtozas van, szerintem a fogzas zavar be. A szopizas mar legalabb helyreallt. Nem nyugos egesz nap, tegnap pl tok jo kedve volt csak neha pityergett egy kicsit, meg este tobbet.
Ujabban (nem is ertem) szeret haton is aludni...eddig csak hason tudtuk altatni, most meg jatszik a szonyegen es el-elszunyokal. Most is ott alszik. :lol:
Annyira nem veszes mar az idojaras sem, mert ki tudunk menni setalni. Hat kb 6 fok van, de mar ennek is orulok. Legalabb olvad a ho is. :)
Tegnap voltunk a Magyar Kozossegbe. Oda jarok angol orara, kozben a ferjem Pankaval van az ovoda reszben. (ez jo, mert akar ki is tudok jonni orarol szoptatni) Nagyon buszke voltam Pankira mert o volt a legjobb gyerek tegnap ott, egyet se nyikkant, mosolygott stb. Es kibirta nelkulem a 2 orat! :)

Na megyek ebredezik a dragam.
Szep napot mindenkinek!

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 

 
 

Azt hiszem hamar orultem...ma folytatodik a nyuglodes es mar a kajalas is felborult. :(
DE a napocska kisutott!!! :lol: Hatha majd odakint megnyugszik a csajszikam. :roll:

Tenyleg mi van Orsiekkal? Reg nem volt mar. No meg sorolhatnam...eltunt baranykak merre vagytok? :)

Nektek szep estet! Nekunk szep napos delutant! :D

Puszi

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


sziasztok!
régen voltam... teljesen leköt a gyerek :)

kapott etetőszéket... így fest benn őfelsége:
Kép igaz, nem érti, hogy ha ebben kell majd enni, hol a fenében lesz a cici :?: :?:

amúgy jól vagyunk, valamelyik nap miután délelőtt sütőtököt evett, délután még betermelt egy egész almát... és utána teljesen kiszívta a cicit, hogy csak a tasak maradt :shock:
anyum megmutatta (vagyis ellestem), hogy kell félkézzel etetni... annyi idő alatt bekanalazta a cuccot, amennyi idő alatt én 3 kanállal ellavírozok :lol: (vagy ezt már írtam?)
no, szóval az van, hogy úgy tűnik, mi nem lecserélünk egy cicizést a szilárd kajára, hanem beszúrtunk egy 8., néha 9. étkezést is :oops: :roll: :lol:

a legnagyobb baj az, ha éhesen ébred, márpedig ez nálunk gyakran előfordul... ilyenkor csak üvölt a kanálnak... és csak a cici jó... tehát ilyenkor cicizik és utána kapja a szilárdat (ma pl krumplit répával)

egyébként sztem nincs semmi gond az üveges kajákkal, bár mi még nem ettük, de van itthon raktározva :D... amit meg szoktam nézni, hogy nem legyen benne semmi ízesítő (tartósítószer sosincs benne), azaz se cukor, se só... semmi, csak a növény, víz meg néha minimális olaj (repce)

ja, és tudom, hogy nem nagy kunszt (és már bocs, hogy leírom), de végtelen örömmel töltött ma el, hogy a gyerekem mindenféle erőlködés nélkül végre kábelt nyomott :lol: és nem olyan híg kakát, amit simán ki lehet önteni a pelusból...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Annus: nagyon helyesek a csajok :D jó,hogy vannak egymásnak, az én fiam is jobban elvan, ha van banda, de többnyire velem kell beérnie

Eper: Réka nagyon édes baba, olyan jó képeket hozol mindig

Lovaszkata: örülök, hogy jobban vagytok, remélem most már egyenesbe kerültök a tápszerrel. Hiába na, nem mindenkinek ugyanaz a jó. Viszont a fiatalúr minden megpróbáltatás ellenére nagyon sármos :D

Mazsan: sajnálom a havat, egyszer majd csak ott is... A nyűglődés ismerős, nálunk is pár napja felborult a napirend 20-30-40 perces alvások vannak utána ébred és úgy alszik tovább a babakocsiban, ha ringatom, szóval állok a teraszon folyamatosan :roll: Nappal csak babakocsi, de este szerencsére elalszik, abban nincs változás.

Brumika: szorítok a további jó alvásért!!! Remélem így marad. És köszi a hiányolást jól esett. Pénteken pedig valószínűleg ott tudunk lenni.

Mi jól vagyunk, én is egyre jobban. Még mi sem használjuk a sportrészt, az csak 150 fokig dönthető, bár nekem azt mondta a gyógytornász, hogy beletehetem már. Mondjuk nekünk a mózes fejrésze is emelhető egy kicsit, de ha nézelődni akar, akkor én is inkább a hordozót használom. Almázni a héten kezdünk. Egyébként pár napja újból zabagép lett. Kb amióta a nappali alvással zűrök vannak, azóta megint sokat eszik. Bizti történni fog valami, már nagyon kíváncsi vagyok.

Kérdeztétek, ezért leírom, hogy bíza doki diagnosztizált, mondjuk akkor, amikor már én magamtól mentem és kértem segítséget. A házidokink jól letolta a védőnőt, hogy nem vette észre. Na de a családom se vette észre, csak a férjemmel küzködtünk. Kaptam bogyit, de már néha elfelejtem bevenni és nincs gond. Minden napra programom van, mégha az a főzés is. Szóval alakulok.

cicóka
 
 


Íme az én nagy fiam: Kép

cicóka
 
 


mazsan
nekem autóimmun betegségem van és a pazsmirigyem szokott alúk működni de az nem okos gondot csak az elöbbi...ez nekem kisizületi fájdalmat dagadást és fejfájást csinál leginkább de kiterjedhet más szervekre is (vese,szív,tüdő)hát emiatt kell szteroidot szednem hogy kicsit elnyomja az immunrendszerem...eddig mást nem szedhettem a baba miatt meg elötte se hogy lehessen úgyhogy most hogy már szoptatás sincs elkezdjük ezt a bogyót aztán reméljük hogy jó lesz...
de a gyógyszerleírás elég durva...kihullik a hajam meg bőrrákra hajlamosít meg elrontja a vérképem...hár mit lehet tenni ez kemoterápiás szer :(

cedis
hát ma kipróbáltuk a sport részt és imádtaaaaa...féltem hogy majd a kis gerincének nem lesz jó de áááá...majdnem olyan jól hátra lehet engedni mint a kiságyát lejőztetve szóval szuper és mondanom se kell nagyon élvezte szinte nem is pislogott hogy mindent jól megnézzen :lol: kb fél órát sétáltunk hazafelé már beájult a sok látnivalótól

lovászkata
hát a fiúk sokszor ilyenek...megspórolják a beszédet....

annus
akkor mindenki 5-6hósan teszi be a sportrészbe ezek szerint nem csináltam rosszat...na nem mintha szemernyi kétségem lenne a gyerek viselkedését figyelembe véve :D
3 gyerek :roll: én most még a 2.-ra is :?: -et teszek

eper
nálunk már az első perctől utálta a mózest szóval eddig erőlködtem de azt kell látnom hogy teljesen lapos felületen sose alszik el ha elfárad és bealszik akkor is 5 perc múlva felsír és meg kell fordítani a hasára...a hordozóban ésa hintában már bealszik mert az kagyló formájú és most a babakocsiban is aludt mikor hazajöttünk egy félórát még a kertben...szóval megértem

bei
az olyan hogy ültem és bámultam és semmit nem csináltam...mint egy szobor...és akár fél napon át...nem sírtam nem beszéltem csak néztem...és nem tudom megmondani különben hogy mi zajlott az agyamban mert nem emlékszem hogy gondolkodtam volna :roll:
hogy mitől?hát elég lelkis vagyok bár már edződött a lelkem sokat az évtizedek alatt és már talán annyira nem vagyok érzékeny de emiatt kerültem olyan mélypontra....szar volt a munkahelyem és a tesóm is sokat kritizált és nulla önbizalommal és teljesen rossz énképpel rendelkeztem...nagyvonalakban talán így tudnám elmondani és hát ezek együttesen billentettek a béka feneke alá...
a munkahelyem most szuper :lol: a tesóm most is csak kritizál de ma már félig-meddig lepereg...az önbizalmamat lassanként építgetem..az énképem meg változott bár persze a depressziót jobban mulasztaná ha mondjuk úgy néznék ki mint gina lolobrigida :lol:

brumika
bakker csak egy órát? ma írtam össze hogy én is tudjam mondani amikor kérdezik hogy mennyit alszik nap közben és 3,5 óra jött össze reggel 7-től este 9ig...

julcsi
még mindig jobb ha leköt mint ha lökött lenne :lol: bocsi csak mert félreolvastam elsőre
édes hogy üvölt a kanálnak :D éljen a kakaós csigaaaa :lol: bár én azt szoktam mondani neki mikor olyan látványosan "dolgozik az ügyön" hogy "nyomd a brióst!"... :oops:

cicóka
hát valóban furi hogy se a védőnőd se a szülők nem figyeltek rád...a párod meg gondolom azt hitte ez így megy :roll: amúgy itt a topikon se nagyon jött le a hsz-aidból de mondjuk leírva lehet korrigálni mindent nyilván...hát mindenesetre remélem a bogyit is hamarosan elhagyod és minden szép lesz és boldogsáááág :D

a képek irigyelni valóóóóók!mindenki aki tud tegyen fel mert a gmailra szinte sosincs már időm....mire itt és az első babás topikon végigolvasok nem hazudok órák telnek el de hulla vagyok most is már így nem tudok gmailozni...pedig szeretnék! még a mondókák is el vannak maradva és a képeket már nem is említem :cry:

na csak gyorsan magunkról is:
most olyan 6 kilók vagyunk...szobamérlegen apa teljes ruhatárban mért úgyhogy csak kb....és sokat vagyunk kint a kertben a teraszon ...kiviszem a mobilágyat és a hintát és hol ebbe hol abba hol a babakocsiban de kint a levegőn egész délután....ma beborult de addig is kint voltunk...
szerdán megyünk gyógytornára de addig is gyakorlunk és ma már nagyon látványosan kinyomta a mellkasát és elég sokáig tartotta magát....a kis lábikóját is mintha már nem folyamatosan behúzva tartaná de lehet hogy csak én akarom úgy látni...már nem tudom...de minden nap kicsit masszírozom neki amennyit hagyja 5 perceket...
ééééééésss tegnap közölte velem hogy: KIKARIKARÚ :lol:
hát meglepődtem rendesen a sok 2 betűs szókincse mellett...
be is fogom írni a babakönyvbe!közvetlen a levágott haj és körmike mellé :lol: :lol: :lol:

Kép
menion
Budapest
 
 


ma írogattam mennyit alszik és mennyit eszik nappal és nagyon meglepett mert reggeltől estig 3,5óra alvásjött össze és csak 580ml tejcsi....hát nyilván nem minden nap ilyan csak hát azt hittem az egyik több a másik kevesebb lesz...úgyhogy most majd írom megint pár napig hogy tisztán lássam a helyzetet....
a bcg oltásunk rettenetesen néz ki tán 3x fakadt ki most utoljára fürcsinél...le van szakadva a tetejéről a bőr és a kráterében meg ott a genny...szóval rettenet...de tudom hogy gennyes másnak is csak már jó lenne ha begyógyulna!
mindenkinek jó éjszakát ebben a viharos időben!mindenki (babák-mamák)remélem immunis lesz rá és jól alszik

Kép
menion
Budapest
 
 


Menion!
:)))Nálunk a grrr megy nagyon:))Olyanokat dumál,kérdezz -feleleket szoktunk játszani:))

Cicóka!
jaj de cuki Barni!!!És látom h jöttök pénteken!!!Annyira jó!!!Majd jól megszeretgetem ezt a pici fiút!Te meg kapsz kölcsönbe 2 lányt:)))

Julcsi!
Áron ügyes a kajával!De ebben a székben eszik?Vagy csak kipróbáltad?

Mazsan!
na nagyon hasonlók a gyerkőcök!A napközben i nyűglődés nálunk is abba marad amúgy,csak sokat evett utána is.És ő is éjjel hason aludt,erre most már háton alszik akkor is...ki érti ezt:)De éjjel csak 1szer evett,kíváncsi leszek a mai napra :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!

Elveszett bárány jelentkezik... :oops: :wink:

Rólunk: már kb. 7.700-800 gramm és kb. 68 centi. (Mindenki megkérdezi, mivel etetem, mert ugye mi másfél kilóról indultunk és minden "sorstársunk" még hat kiló körüli... De hát nekik nincs 1.90-es apukájuk és 1.83-as nagyijuk. :)).

Mocorgás még lassúcska, de már szépen fejlődik, járunk Dévény tornára. (A sportrésszel kapcsolatosan nekem pont ott mondta a gyógytornász hölgy, hogy amíg belefér a mózesbe, addig csak abban, mert ha a gerincet hamar terheljük, a későbbiekben porckorong-problémákhoz, gerincsérvhez vezethet. Ő pl. erre vezeti vissza a sok gerincproblémás tinédzsert).

Hozzátápi: eddig alma, barack, sütőtök és banán volt terítéken - különböző kombinációban. Emellett a glutént kezdtük bevezetni - a védőnő által ajánlott háztartási keksz helyett (amiben valljuk be, jó sok vacak van) zabpehellyel (amit beáztatok a gyümölcsbe, majd összeturmixolom vele). Ja és van egy fél etetésnyi Milupa tejberizspép délután - csak hogy javítsunk a kanalazási technikán.

Fogzás: már majdnem kint van kettő... Szerencsére egész jól viseli, s megjelentek az átaludt éjszakák is (zsinórban már az ötödiknél tartunk).

Nagyokat sétálunk: naponta 2X1,5-2 órákat, így szép egészséges színe van. :) (Emellett egy élmény az esti futásom...)

Menion!
Sajna nálam is kiderült, hogy enyhe alulműködésem van. :( Amit a következő gyerkőcre helyre kell hozni, úgyhogy most jodid és diéta van (semmi finomított cukor és fehér liszt). Két hónap múlva pedig újabb vérvétel, hogy meglássuk, használt-e.
Sajnálom, hogy ilyen erős gyógyszereket kell szedned, én remélem, megúszom a hormonpótlást.
Ügyesen fejlődik Anna baba! Meglátod, jó lesz ez a gyógytornászosdi. :)

Eper!
Cuki a pici lányod!

Julcsi!
Mekkora fiú már Áron. Nagyon jó az etetőszék. :)

Mindenkinek szép napot, lassan mennem kell - ébredezik és kéri a reggelijét... :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!

Annus: Nem semmi, hogy milyen bevállalósok vagytok! Mi még a másodikat is meggondoljuk, bár ebben a korom is nagy szerepet játszik.
De nektek így tovább, mi is hárman vagyunk lánytesók és nagyon szuper.
Ismét nagyon helyesek együtt a csajok.

Brumika: Örülök, hogy a fiatalúr hagy egy kicsit aludni és így más színben látod a világot.

Kata: Imádnivaló Bazsi. Szerintem se erőltesd az almát.

mazsan: Hamar itt lesz a július, sőt lehet, hogy Panka születésnapját már itthon ünnepelhetitek?
Nagyon nehéz lehet "egyedül" külföldön egy kisbabával, ügyes vagy, hogy ilyen jól bírod.
Remélem a nyűgösségen hamar túl lesztek.

Julcsi: Áron egy igazi kispasi, nagyon tündéri, ahogy ott ül az etetőben, és mekkora!!!!
Te magad készíted az ételeket amiket adsz neki? Megfőzöd vagy párolod a zöldségeket és utána turmixolod? Turmixgéppel vagy botmixerrel? Jó lenne ha írnál erről egy kicsit mert engem nagyon érdekelne. Ja, és nem is sózol meg cukrozol?

Cicóka: Örülök, hogy már jól vagy/vagytok! Barninak nem lesz nehéz dolga a csajokkal ilyen szemekkel :D

katinkababa: Gratulálok a méretekhez meg a mindenféle evéshez, jól előttünk jártok. Neked pedig külön ahhoz, hogy kétszer 2 óra séta után még este van erőd futni.

Rólunk: Köszönjük a dicséreteket! Réka egyszer kel továbbra is éjszaka, közte alszik este 8-tól reggel kb. 7-ig. Nappal 3-4 óránként eszik, délelőtt egy kicsit alszik kb. 1 órát, délután 2-3 órát egyhuzamban. Mindennap megyünk sétálni, sokat beszél, sikongat, püföli, rángatja a játékait. Egyfolytában nyáladzik és rágja az öklét meg mindent ami a kezébe kerül.

Kép
eper74
 
 


Ezeket félve írtam le, mert megfigyeltem, hogy amiket írtok azok pár nap múlva nálunk is jelentkeznek, most mazsan és Annus által leírtakra gondolok.
Én még nem próbálkozom mellétáplálással, majd csak 6 hónaposan kezdem, ha tudok akkor addig csak szoptatok.

Kép
eper74
 
 


Eper!

Szerintem sem kell sietned. :) Balázs 4,5 hósan evett először almát, de azért mert már több mint felesben kapott tápszert. Egyébként én tartom magam ahhoz, hogy hetente szigorúan csak egy dolgot vezetek be - nem lóverseny. :)

Bár nem hozzám szólt a kérdés, de én jobbnak tartom a "házi" dolgokat. Van egy nagyon jó zöldségesünk, meg anyáék is megtermeltek ezt-azt. Úgyhogy én a kotyvasztásra szavazok. :) A doki azt mondta, hogy a sózást nem ajánlja, de kaphatóak babafűszerek (elvégre nekik is joguk van az ízekhez), amik használhatóak. (Bár mi még csak gyümipüréknél tartunk - főzi majd hat hónapos kora után.)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!

Mazsan: köszi a hiányolást, élünk és virulunk, eddig gyönyörű idő volt, alig voltunk itthon. Megnéztem a videót Pankáról (most jutottam csak el idáig), nagyon cuki és nagyon ügyes! A harisnya meg egyszerűen nagyon nőcis! Őrület…. :o Remélem a nyűglődés már teljesen helyreállt?!
Lovászkata: hogy álltok a pocifájással? Remélem napról napra javultok! Nagyon sármos a kisfiad! :wink:
Menion: hát hogy nektek mi minden kijut mostanság…. :shock: Nekünk fürdőszoba szaküzletünk van, amikor a környéken valahonnan ilyesmi cuccokat lopnak, akkor mindig szakértőként kell nyilatkoznunk a rendőröknek, egyszer meg eladásra kínáltak nekünk lopott árut, szóltunk a rendőröknek, elfogták a tettest, erre az volt a jutalom, hogy apukám járhatott tárgyalásokra tanuskodni… :?
Ez a kemos gyógyszer nagyon rosszul hangzik. Nincs erre a betegségre valami szelídebb gyógymód? Ez nagyon durva.
Eper: nagyon jók az újabb képek is Rékáról, nagyon édes a kis drága! Örülök, hogy már csak egyszer keltek! Nálunk ez csak pár napig tartott, utána jött az átalvás!
Katinka: örülök, hogy meggyógyultatok, talán használt a fórum ereje megint! Tök jó, hogy Kinga így foglalkozik a kistesóval, nagyon édes lehet!
Annus: tök szépek a lányaid! Nagyon édesek így együtt! Remélem most már tudsz majd aludni éjszaka! A kajás problémádnál én is arra gyanakodtam, hogy nem elég neki a tejcsi, de látom írtad, h nem kell pótlás. A fene sem érti ezt. „Szuper” lehet két fogzó gyerkőccel… 8)
Edit: tök jó ez a közös fürdés! Bocs, de hangosan felröhögtem Domi beszólásán! :lol: Nagyon édes ez a gyermeki tiszta őszinteség! Lassan mi is ki akarjuk majd próbálni az együtt fürdést. A bicajozáshoz nagy gratula, ezek ám a nagy dolgok az ember életében, nem csodálom, hogy kijött a könnyed! Most majd győzzetek utána futni…
Cedis: szép nagyok vagytok már ti is! Ablakpucolás közben majd gondolok rád, nekem sincs semmi kedvem hozzá… :?
Cicóka: nem semmi, hogy tényleg senki nem vette észre, hogy gond van! Azért ez fura, főleg úgy, hogy nekem pl. leírva is durvának tűnt a sok küzdelem a tejcsiért. Biztos gyorsan helyrejössz és nem kellenek a bogyók. A következő babánál pedig már jóval okosabbak lesztek! :wink:
Boglárka: hogy vagytok? Tornáztok Szabinával? Remélem minden oké nálatok is! Kitartás az utolsó fogakhoz!
A férjek mit csinálnak, hogy napokig nincsenek otthon? Vidéki munka/hetelés? Elég car lehet, le a kalappal előtettek, akik így éltek! Én biztos megőrülnék.
Bei: holnap 4 hós méretek? Gyere ám a hírekkel! Apát meg tessék elpaterolni a géptől sűrűbben! :)
Brumika: örülök, hogy lassan már te is tudsz pihenni! Remélem sokáig így marad!
Julcsi: nagyon ügyesek vagytok a kajákkal! A kábelhez is gratula! :oops:
Katinkababa: ejjha szép méreteitek vannak! Nekem még mindig fura, hogy ilyen „öregek” vagytok hozzánk képest! :) Ügyesek vagytok a kajákkal is, gratulálok!

Kép
orsolymors
 
 


halihó!
Áron épp most kakálta teli a hordozóban magát :D várok egy kicsit, hátha még jön ;)

szék:
nem az etetőszékben eszik, mert kicsik vagyunk még ahhoz... eldől benne :D de ha már összeraktuk, nehogymár ne próbáljuk ki!
(még csak az ölemben ül, igaz ott egyedül, csak az oldalra dőlést kell megakadályozni :))
főzés:
főzök neki külön (ha lusta vagyok, csak almát reszelek, de pont gondoltam, hogy a répát is kipróbáljuk nyersen)
anyu odaadta a régi 1/2 literes lábaskát, amiben még nekünk főzött. teljesen natur, sima víz, bele a cucc. leszűrni nem szoktam, csak leöntöm a vizet, így marad az alján egy kis főzővíz, ami higítja.
a krumplit, ha nagyon szétfől, elég villával alaposan összetörni, de amúgy inkább botmixerrel szoktam, főként, hogy már megeszik annyit, hogy érdemes legyen mosogatnivalót csinálni :)
igaz, a krumpli nem valami jó a mixerrel, mert olyan trutyi lesz, mint valami nyálka... nyúlik össze-vissza... szóval nem csak sz@r az íze, de még ronda is :) igaz, most hogy egybefőztem a répával, elég elviselhető lett.
illetve a répa almával is nagyon bejött a mukinak.

no, lépek, lecserélem a bugyeszt alatta :)
aztán meg melegítem a tegnapi maradékát...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Rólunk:

Hát, amióta jó idő van, mi állandóan úton vagyunk! Imádunk kint lenni, Bogi tök jókat alszik a kocsiban. Mi még mózest használunk, Bogi jól elvan benne, amikor ébren van és nem fúj a szél, a kupolát le szoktam neki hajtani, így tud nézegetni. Dumál mindennek és mindenkinek, nevetgél, néha már olyan igazi kisgyerekes göndör kacaja van. Nagyon édes! Az éjszakák simák, 12 órákat alszik. Nálunk fogzás még nincs, a nyála az folyik, de nem rágja az öklét, nem nyűgös. A fogínye miatt jó is lenne, ha várnánk még a fogzással, minden héten nézegetem, szerintem húzódik vissza a helyére.
Múlt pénteken voltunk csiri-biri tornán, nagyon jó volt!Egy óvópedagógus csaj tartja, aki elvégezte a csiribiri torna tanfolyamot (ezek szerint van ilyen ) és a Dévény Anna féle gyógytorna módszer elméleti részét megtanulta (nem gyógytornász), hogy ha valamelyik gyereknél van valami durvább eltérés/lemaradás, akkor azt mindenképpen észrevegye és esetleg segítsen. Bogi nagyon élvezte, néhány gyakorlatnál hangosan kacagott! Nagyon sok érdekes dolgot mondott a csajszi a mozgásfejlődésükről, pár dolgot megosztanék, hátha hasznosnak találjátok:
Nagyon fontos, hogy a babák ebben a korban minél többet legyenek hason, mert:
- így erősödik meg a mellkas, a vállöv és gerinc (törzs) izomrendszere. Azok a babák, akik nincsenek sokat hason, hanem inkább a félülő helyzetben töltik a napot (Pl. hordozó, pihenőszék, anya ölében), nem izmosodnak rendesen, állandóan fel akarnak majd ülni, ha felültek, akkor pedig fel akarnak majd állni. Kimarad a kúszás/mászás, amely során az izmok megerősödnek, és tipikusan azok a gyerekek lesznek a gerincferdüléses, gerincbeteg gyerekek.
- ha félülésben van többet, a látószöge inkább a szem vonala feletti részre koncentrálódik. Hason látja a szemvonal alatti részt is, a baba megtanul „nézni”. Ez akkor fontos, amikor majd elindul, mert állítólag azok a babák, akik keveset voltak hason, sokkal inkább nekimennek majd mindennek, nem néznek a lábuk elé.
- akik járókában vannak, fontos, hogy ha elkezd kúszni/mászni a baba, akkor ki kell venni, hogy legyen helye mozogni. Ha nem vesszük ki, állandóan fel akar majd kapaszkodni a rácsoknál először ülésbe, majd állásba, és ugyanúgy gerincprobléma lehet a vége.
- nagyon sokat kellene a babákat hintáztatni, leginkább oldalirányba, mert így fejlődik az egyensúly érzékük.
- sokat kell őket forgatni, így fejlődik egyenletesen a két agyfélteke. Mi pl. az első tornán fejre is fordítottuk őket, Boginak nagyon tetszett. Ha ki akarjátok próbálni, nem szabad a bokánál fogni a lábukat, hanem kicsit följebb, a vádli környékén.
- az íráskészség fejlesztése szempontjából fontos, hogy ebben a korban minél többet legyen csörgő vagy valami a kezében, mert a finommotorikus mozgások így alakulnak ki. Megfigyelték állítólag, hogy azok a gyerekek, akik sokat csörgőztek, sokkal ügyesebben szebben rajzoltak, majd írtak, kevesebb volt a „disz”-es (Pl. diszlexia, diszgráfia stb) eltérés náluk.
Most hirtelen ennyi, ha eszembe jut még valami, vagy pénteken új dolgokat hallok, szívesen megosztom veletek, ha érdekel benneteket. Nem tudom mennyire helytállóak ezek a dolgok, nekem úgy tűnt, hogy a csaj érti a dolgát, meg sok dolog tényleg logikusnak tűnik, amiket levezetett. Sok dologra nem is gondolnék, hogy már most meg lehet alapozni , hogy később ne legyen gond.

Mi hétvégén szinte végig kint voltunk, szombaton barátokkal kimentünk szalonnát sütni az Ősborókásba. Nagyon jó volt! Amíg Bogi aludt és tollasozni tanítottam a barátaink 7 éves lányát, utána meg fociztam az 5 éves fiúcskával. Szakadt rólam a víz a végére, de nagyon jól esett, teljesen feltöltődtem.
Vasárnap ebéd után nagyot sétáltunk apával és Bogival, kiültünk kávézni egy teraszos kávézóba, tök jó volt! Nagyon élvezem én ezt a tavaszt!
A tejjel még mindig küzdök, sajnos fogy. Ha reggel nem vagyok totál tele, akkor már a késő délutáni kajánál is pótolnom kell. Szerencsére legtöbbször még csak este kell a tápszer. Ti gyerkőceitek mennyit eszik? Bogi este kiszívja minkét mellemet és utána még simán bevág 180-200 tápot, ahogy érzem ez így együtt simán van vagy 250….Most még beszedem a maradék More Milket, hátha használ. Ameddig még csak ennyit kell pótolnom, addig nem kezdem a mellétáplálást. Ha így marad, akkor talán Húsvét körül megkóstoljuk az almát.
Itt ma is süt a nap, 15 °C van, úgyhogy ma is irány a levegő!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára orsolymors 2011.04.05 09:20-kor.

Kép
orsolymors
 
 


És a képek:

Az én kis csinibabám:
Kép

És a hasonfekvős:
Kép

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy Bogi is elkezdte a fordulást. Hasról hátra fordul, egyenlőre még csak az egyik irányba. Nagyon ügyes!

Kép
orsolymors
 
 


Hát olyan hülye vagyok, felét elfelejtem, amit írni akartam. :) Velem lesz ma tele ez az oldal. :)

A csiribiris csajnak van egy oldala, azon van csomó ének és mondóka, belinkelem, meg majd felteszem a gmailre is:

http://users.atw.hu/kistornaszok/dalokmondokak.doc

A pénteki taliról én is várom a képeket! És persze kicsit irigykedek... :oops:

Kép
orsolymors
 
 


Orsi!
Tényleg nagyon csini és gratula a forgáshoz!

(egyen-járókánk és pólónk van :)).

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!

Orsi: tündéri Bogi baba, na és nagyon ügyes is!! :D

Én is teszek Milluról, ha tudok ide.

Kép
cedis
 
 


Köszi a dícséretet lányok! :D

De szerintem ennek a topicnak minden babája gyönyörű, valóban jól sikerültek :lol:

Orsi..gratulálok a forgáshoz, nagyon szép lett Bogika szája, nagyon édes kisbaba! :D
jók ezek a mondókák, dalocskák, a 80%-át ismertem már, ezek szoktak lenni a zenebölcsiben is ahová néha Norbit viszem! :D
Irigylem az éjszakáitokat, 12 óra alvás :shock: ???Hűű, bogi nagyon jó kislány, elkényeztet! :lol:
Köszi hogy leírtad ezeket a mozgással kapcsolatos dolgokat, mindíg tanulok valami újat.
Balázs ritkán támaszt le ilyen szépen mint Bogi, mindíg hátrateszi a kezeit.
Mi is szorgalmasan tornázunk minden nap 2-3 alkalommal.De 10-15 percnél tovább nem bírja, elveszti a türelmét. :roll:

Katinkababa..gratulálok a hamizáshoz! :D Nagyon szép a súlyotok is.

Julcsi...milyen nagy a kisfiad, olyan mint egy fél éves, tök cuki! :D

Cicóka..valami csodaszép ez a kép, nagyon jól sikerült! :D Örülök hogy jobban vagy!Ezek a szép nagy szemek! :lol:

Annus..édesek a tesókák!

Mennem kell, a nagyfiam bepisilt, hiába ne még nem mindíg szól ha bugyi van rajta :roll: ...Bár nem izgatja hogy pisis, csak én félek hogy megfázik! :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Itt is vagyok, gyerek átöltöztetve. :wink:

Orsi..még arra szerettem volna reagálni, hogy milyen sokat eszik Bogi, hihetetlen! :shock: :D
Az én Balázsom a látsztat ellenére nem jól eszik. :? Anyatejből olyan 120-130 a max, tápszerből meg csak 100-110ml-ket eszik.
Ja, és napi 6x eszik, szóval ő nem éri el a testsúlyához illő adagot. :roll: de jó kis husis, így nem aggódom, csak furcsállom.
Norbikám mindíg vékonyabb testalkatú volt(most is) de ő 2hónaposan evett 120ml-t.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

kellett nekem írni az éjszakát, na ma megkaptam :evil: 4-kor kelt a fiam és mostanáig aludt vagy egy órát azóta pedig 12 óra telt el azóta. Kezdek aggódni, hogy ez így normális-e, szerintem rettentő kevés :shock: :cry:

Nem tudunk menni talira, mert én nem vezetek gyerekkel, metrózni meg még nem szeretnék vele, nagy is a babakocsi hozzá. Kendőben nincs el, így be kell látnom, hogy a környékünkön kívül 5-6 hósan tudom vinni, majd a sportkocsival...
Úgy sajnálom :cry:

Cicóka, nektek szép napot Annusékkal, remélem még lesztek többen is.

Ma megint extra nyűgös nap van, fél napokat sír, nem köti le semmi, nesze neked dicsekedés legutóbb :?

Kép
brumika
Budapest
 
 


Brumika!
Mért nem vezetsz gyerekkel???

na remélem h Cicókán kívül más is jön!!Gyertek gyertek!

Julcsi!
ja jó van,már azt hittem h Áron úlni is tud:))A krumpli mellé dobj be egy kisalmát is,és akkor nem lezs olyan nyúlós!

Én is kis vízben főztem-párolta a dolgokat,meg mixer oszt kész.Megvolt 2-3 adag.

annus11
 
 


Sziasztok!

Julcsi jaj de helyes kispasi! :) Es hogy ul abban a szekben...meg kell zabalni. :D Jo hogy a leirod a hozzataplalasos tapasztalatokat, mert tanulok/tanulunk belole!

Cicoka orulok, hogy javul az allapotod!Irtad, hogy nem vette eszre senki a bajt. Ezt eleg nehez egyes esetekben eszrevenni szerintem. Te sem gondoltad rogton, hogy baj lehet, nem?Elkepzeltem es szerintem rajtam sem vettek volna eszre, mert jol tudom leplezni ha valami bajom van. :( De a lenyeg, hogy segitseget kertel es kaptal!
Ja es olvadozok ezektol a szemecskektol! :D Meg is mutattam Pankanak, hogy nezze meg azokat a gyonyoru kek szemeket... :wink:

Menion huuu nincs valami kimeletesebb gyogyszer neked? Nagyon durva. Sajnalom. :(
Ugyes a csajszikad szepen fejlodik! Nalunk eppen bvuvuoooooo van. :)
Ja es a BCG-tol most kicsit beparaztam. Mi olyat nem kaptunk. :( Nem tudom lesz-e ebbol valami bajunk otthon majd?

Annus na remelem ma nem nyuglodtok! :) Tegnap mi 3 napra valo nyuglodesen voltunk tul... :shock: Estere meg ugy befaradt, hogy most eloszor este 10-tol reggel 6-ig aludt!!! :lol: Persze en meg 4-tol mar nezegettem, hogy mikor kel fel... :roll:

Katinkababa szep nagyok vagytok! :) Orulok, hogy szepen fejlodik a picike! Irj meg a hozzataplalasrol, hogy miket esztek! Engem erdekel, gyujtogetem a tudomanyt. :D Gratula a fogacskakhoz!

Eper szepen beallt a rendszer nalatok akkor. Igy mar tobbet tudsz te is pihenni ejjel. :)
Koszonom, aranyos vagy! :) Mar kevesebb mint 9 honap es otthon leszunk... :wink: Karacsonyi ajandek leszunk a csaladnak. :)

Orsi jo hogy jottel! Tunderi es gyonyoru a kis Bogi! :) Nagyon szepen betamaszt hason. Nagyon orultem, hogy irtad ezeket, amit hallottal a tornan! Engem erdekelnek ezek, ha legkozelebb mentek...
Van is most egy param...ugyanis ujabban sokat biccenti oldalra (jobbra) a fejet Panka. Nem tudom miert, es hogyan segithetnek ezen. Forditja minket iranyba rendesen, de ferden tartja. Ha errol hallanal valamit...:)
Ja es a mondokakbol csipegetek! :D Koszi!

Brumika sajnalom! :( Kitartascsomag kuldve... :wink:

Nalunk a tegnapi nap borzalmas volt. Meg az utcan is sirdogalas volt, na meg apa munkahelyen is jartunk ott a liftben kezdett ra...jol bemutatkozott. :) Delutan 4-tol este 10-ig sirdogalas, nyoszorges volt...aztan beajult reggel 6-ig. Ma nem akarom elkiabalni, de jobb a helyzet. :) Most is szunyal. :)
A problemank most az, amit Orsinak irtam...ferden tartja a fejet par napja. Volt ilyen korabban is, de aztan elmult. Volt-e/van-e ilyen valakinel?

Na megyek a dolgomra. Nemsokara megyunk setalni talan...bar ez meg a szeltol fugg. Nem tetszik nekem innen az ablakbol...

Majd hozok kepet is.

Puszi

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Annus, azért nem vezetek gyerekkel, mert sajnos én vidéken tanultam és alapból sem megy a nagyváros, csak a kerületben tudok, kis utcákon, meg mivel Barni amúgy is állandó figyelmet követel, és sokat sír, autóban is, ha nem ülök hátul mellette, attól tartok ez a két tényező nagyon figyelmetlenné, és izgulóssá tenne, ezt nem válallom így. Ha sportkocsis lesz, megyek vele bkv-val, addig marad az apás vezetés, és a kerületi 1-2 perces szükségutak :oops: de igyekszem belejönni!!! :wink:

Egy júniusi talira szívesen megyek,bkv-val, ha meg összejön az őszig a nagyobb lakásba költözésünk, akkor ti is jöhettek!! :wink: :lol:


Mazsan, köszi a csomagot, rám fér :wink:
A fej ferde tartása nem a következő mozgásforma előkészülete, vagy nem azért van, mert még nem egyforma az izomtónus, vagy nem egyformán terhelődik? Nem tudom sajnos, csak ezeket tippeltem!

Várom nagyon a HT-t, hétfőn kezdjük mi is almával!!!
:D

Jó éjt, nyugodalmasat mindenkinek!!!

Kép
brumika
Budapest
 
 


Annus mi szivesen mennenk. :( Irigykedem. Nade, akarmennyien is lesztek tessek fotokat kesziteni es beszamolni!!! :lol:

Brumika attol felek nem egyforman terhelodik, de akkor ez nem jo...felek valami baj lesz vele. :(

A mai nap a tegnaphoz kepest nagyon jo! :) Tegnap jol kidoglott, mert ma sokat alszik. A seta sajna elmaradt, mert iszonyu szel van, Panka kiabal rogton...nagyon utalja. :roll:

Es hoztam egy kepet a legfrissebbekbol csinaltam. Meg van a blogomon egy uj furdos video, apaval jo benak voltunk :roll: :D , de Panki cuki rajta.
Itt a link: http://manocsarda.blog.hu/2011/04/01/a_pancsolo_kislany#more2790216

Kép A kisbabam :) [/img]

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


na elmesélem bár iszonyatosan nagy szégyenem....
délután kint voltunk a kertben tesóm fákat vett és fél óra huzakodással el is döntötte a 3 felnőtt hova kerüljenek...na lényeg hogy pár órája kint voltunk már s mikor végeztünk fel akartam vinni a gyereket mert pelus csere kaja miegymás....hát a babakocsiban feküdt tudjátok a mózes nélkül hogy lásson minket és felvittem a teraszra csakhogy az útban volt egy kerti szék és el akartam tenni hogy a kocsival elférjek...épp hogy megemeltem a széket a hátam mögül egy puffanás :shock: fordulok és látom a gyerekem arcal a fűben rajta a kocsi totál felborulva :oops: :shock: :cry: :cry: :cry: :cry:
eldobtam mindent de már késő volt! a baj megtörtént :cry:
iszonyatos torokszorító ordítás olyan sikoltozással kombinálva :oops:
felkaptam elkezdtem szorongatni na meg megnézni mit üthetett meg és sírtam és remegtem és mint egy autista elkezdtem dülöngélni kínomban a kétségbeeséstől....na de aztán a gyógyító vígasztaló tejcsi segített és már mikor nem sírt és vigyorgott akkor tudtam csak kicsit észhez térni...
hát szerencsére a fűben nem esett kemény durva felületre de amúgy minden elég szerencsétlenül történt mert eddig még a sík füvön is lefékeztem mindig a kocsit pedig ott aztán sehova nem gurulhat most meg a leburkolt teraszon nem tettem meg :twisted: ezen kívül meg nem volt bekötve hisz be akartam vinni :twisted: szóval legszívesebben felpofoznám magam....
tesóm is kiszaladt mert hallotta hogy most nagyon másképp ordít a manó...aztán megölelgetett mert látta hogy kiborultam
na szóval ilyen pocsékul vizsgáztam! a gyerekem szó szerint fűbe harapott :evil: a kis fogatlan szájában egy fűszál kandikált és a jobb markában is egy egész csomót szorított...egyem meg szegénykét...
mondanom se kell a nap többi részében mikor szundizott akkor is néha megpiszkáltam hogy lélegzik-e meg hogy jól van-e...mit lehet tudni ugye azért csak esés volt még ha fűbe is....
de se folt se pirosság nem volt a kis kobakján asszem minkább nagyobb volt az ijedtség mint az esés...de ez nem kissebbít a hibámon persze...természetesen mostantól sokkal jobban figyelek majd!!!!!

Kép
menion
Budapest
 
 


katinka baba
hát valóban szépen gyarapodtok!szuper!tornázni ma megyünk remélem bírja majd és nem lesz cirkusz! hogy mi bírjuk-e anyagilag az :?: de remélem hogy mielöbb bejutunk az ingyenesre...
hozzátápit meg nagyon szuperül csinálod!ez az a zabpehely nagyon okos!!!

orsolymors
na és csodálkoznak hogy nem segítenek már az emberek meg nem tanúskodnak...hát kinek hiányzik ez?
a gyógyszer sajnos ilyen...durva mert a bajom is durva...bár kívülről nem látszik...de még ezért is tartom a bütyköt hogy ez ne okozzon hányást vagy vérkép romlást hogy szedhessem mert a szteroid sokkal rondább hatású és nem is lehet hosszan szedni...túl a hízáson mindenféle kárt okoz a szervezetben szóval most még nem sok gyógyszer van erre a betegségre...
magyon köszönöm a beszámolót és ha még bármit megtudsz kérlek írd meg mert nagyon hasznos!!!! nekem ez a hason fekvés dolog sajna kevesebb és totál magunkra ismertem abban hogy a hordozóban-hintában-kocsiban van többet a gyerek bár a hinta az egyensúly miatt jó de közben nem erősíti amiket lírtál...sajnos az a baj hogy már eljutottunk erre hogy ülni akar....ha hasra teszem cirkuszol...hát majd ma megkérdezem a Dévényest mik a trükkök hogy ne sztrájkoljon a hason torna miatt.....
űűűű na ilyet az enyém gyerek nem csinál hogy még fel is néz hason fekve...max előre tud nézni de azt is nagyon kinlódva... :cry:
jaaaj és ami fontos!hova jártok csiribirire?már én írtam neked hogy láttam reklámját a gyerekrendelőben és ott azt írták 8 hónapostól lehet vinni :? akkor ez hogy van?kérdezd már meg nekem hogy akkor ez csak nálatok van így hogy 4 hósan mentek vagy a többi csiribiri helyen is lehet menni....előre is köszi!!! mi a pólusba mennénk amúgy mert az van közel....persze ezek után felhívom őket telefonon érdeklődök....de azért kérlek érdezd meg nekem...

julcsi
jaj de jó lehet már ilyen "igazi" kájálás..mond csak egy répa és egy krumpli meddig elég :lol: most majd jön az újkrumpli az olyan pici golyó pont babaméretű :D

Kép
menion
Budapest
 
 


orsi
éééés ha nem írja kata hogy szép lett a szája én nem is veszem észre!!!!úgy kellett visszanéznem a képet úgyhogy nem hogy szép hanem gyönyörűűűű

lovászkata
10-15 perc????hah nálunk az 5 is sok :( jó mondjuk a védőnő azt mondja vissza kell számolni a koraszülés miatt na de nem hinném hogy pl orsiékhoz fel tudnánk fejlődni 3 hét alatt mert ugye akkor most lenne 3,5hós az én babám kb.

brumika
nem baj majd csak jobb lesz és megint dicsekedhetsz :D amúgy írd meg priviben hol laktok mert 1x amikor arra járok meglátogatnálak titeket ha akarod...mert tervezem hogy benézek a hernina úti rendelőbe a kollegákhoz dicsekedni szóval össze is köthetjük a kettőt ha akarod :D

mazsan
nem tudom!ennek utána kéne nézni mert itt a bcg kötelező oltás!úgy hiszem ha hazajöttök akkor kellene bár ebbe nem akarok okoskodni...de logikusan szerintem úgy van hoyg minden ország arra ad kötelező oltást ami náluk gyakori így biztos kanada és mo. közt vannak eltérések! most pl itt nagyon nyomják a rota és a gennyes agyvelő gyulladás elleni oltást mert sok a fertőzés az előző évekhez képest de még nem kötelező...
a ferde fejjel meg nem akarlak megijeszteni de elvinném orvoshoz!!!!lehet középfül gyulladás is akár...meg kell nézni lehet hogy fáj neki és azért sírdogál...egy "gyógypillantás"legyen inkább az orvos részéről minthogy baj legyen!
nagyon cuki a videó!annyira hasznos azon túl hogy gyönyörködtet mert így látom hogy "működik"más baba az enyémhez képest
bárcsak és is tudnék videót feltenni de annyira béna vagyok hogy nem megy :twisted:

Kép
menion
Budapest
 
 


Szép jó reggelt!

Ma újabb Dévény... Bár a múltkor 50 percből már csak 40-et üvöltött... Remélem, ezt is megjavítjuk most.

Menion!
Szerencsére nem lett baj - vigyáz a jó isten a kicsikre.

Mazsan!
Tényleg nem árt megmutatni, abból nem lehet gond. Még valami: nem okoskodni akarok, de az olyan plüssökkel, mint ami a fotón van, nem árt vigyázni. A szálak a baba tüdejébe kerülhetnek, tüdőgyulladást okozva, s a baj az, hogy ezeket a pihéket a rtg sem mutatja ki.
Amíg nem fogott Balázs nálunk is voltak ilyenek a járókában, de most már száműztük a polcra.

Na megyek, megetetem az én éhenkórászomat, aztán meg indulunk. :)
Szép napot mindenkinek!
Jó sétát ebben a gyönyörű időben. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!

Mazsan: ha eddig Panka a középvonalban tartotta a fejét, akkor szerintem mutasd meg gyógytornásznak, vagy dokinak, mert nekünk is mondta a gyógytornász, hogy kb. a 3. hónap végére már ott kell stabilan tartani a babáknak a fejüket, mert ha nem, akkor valamelyik oldalon erősebb az izomtónus. DE nem hiszem, hogy Pankival baj lenne, olyan szépen forog is már hasról.

A Gmailen nem tudtam megnyitni a talis dokumentumot, de sajnos nem is tudunk menni, mert festés lesz nálunk, én meg megyek a gyerekekkel anyukámékhoz. Képeket kérünk majd.

Brumika: nálunk is valami hasonló volt tegnap, mint nálatok. Reggel aludt egy fél órát, aztán este aludt már csak el. Szerintem a szél zavarja őket nagyon.

Pénteken én is először vezetek két gyerekkel vidékre, kicsit be vagyok parázva tőle, de muszáj mennem, és muszáj elkezdenem is, itt Pesten vezetek velük, de csak kisebb utakra, az egy 1,5 órás út lesz, remélem bírni fogja Kamilla.

Minden baba gyönyörűséges!!

Nem tudok képet tenni ide, nem engedte a rendszer. :shock:

Kép
cedis
 
 


Sziasztok!

Menion: nálunk a csiribiri tornán több korcsoport van, a miénk az ún. "höcögtető", ezt akár 2,5 hónapos kortól el lehet kezdeni. Nálunk a következő korcsoport már olyan 1.5-3 évesek, és még vannak az ovisok is. Szerintem kérdezz rá, hátha van nálatok is babás torna.
A hason fekvésre azt mondta a csaj, hogy azokat a babákat is érdemes küzdtetni kicsit, akik nagyon nem akarnak hason feküdni. Mindennap többször, mindig kicsivel többet. A kúszás/mászás közül valamelyiknek mindenképpen meg kéne lennie, erre kell törekedni. Kérdezz rá a Dévényes gyógytornásznál, h ő is így gondolja-e.

Még annyi eszembe jutott, h azt is mondta a csaj, hogy akik még használnak játszószőnyeget/tornázót, mindenképpen oldalra rakják át a játékokat, ha fönt lógnak, az nem készteti mozgásra, forgásra a babákat.

Mazsan: Panka milyen pozicióban fordítja el a fejét? Az öledben is? Lehet, hogy hülyeséget mondok, de nem azért lehet, mert fordogni akar? Néztem a videót, ő abszolút a fejével indítja a fordulást és csak kédőbb viszi a csípőjét utána, ezért jutott ez eszembe.

Cedis: nem lehet, h túl nagy a kép amit be akarsz illeszteni?

Kép
orsolymors
 
 


Ja, és Menion: ilyen balesetek a legjobb családban is előfordulnak ám! Egy közeli ismrősöm 6 hetes korában felrakta az ebédlőasztalra a kisfiát a hordozójában, nekiállt főzni. A kisfiú addig-addig ficergett, amíg leesett az asztalról. Persze arccal a padlólapra, hátán a hordozóval. Őt kórházba is vitték, szerencsére nem lett komolyabb baj. (A kórházban ráadásul nem akarták elhinni, hogy a gyerek leesett, az anyukát próbálták gyanusítgatni....) Szóval ne emészd magad, szerencse, hogy puhára esett és nem lett baj az ijedtségen kívűl! Lesznek még ilyenek szerintem mindegyikünknél! :wink:

Kép
orsolymors
 
 


menion!
lesz még ennél nagyobb baleset is!
unokahugi amikor kezdett járni, egyszerűen fejjel leesett a lépcsőn, arccal rá a fém lábrácsra.
szegénykén a kutyába akart korlátként kapaszkodni, az meg arrébb állt
szóval minél nagyobb, annál nagyobbat tud esni ;)
őt is a tejcsi gyógyította, igaz a fagyóból kivett és pelusba csomagolt, arcra szorított változata.
a lényeg, hogy ilyenkor ne kapj oda és ne sírj, mert attól a pici csak jobban megijed, és nagyobb lesz az ő riadalma is.

amúgy 1 krumpli + 1 répa max 2 kajálás... de ha jó kedve van, akkor 1.
egész almát is bevág egy evésre... és persze utána cicizik :)

lovaszkata!
kipróbálom majd a krumplihoz a főtt almát.
éppen gondoltam rá, hogy kellene almát is főzni és megkóstolni...
de ma sztem a nyers répát kóstoljuk meg kicsi reszelt almával...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Orsi: igen lehet az a gond. Lekicsinyítettem, most megint próbálom.

Mi szombat óta a sütőtököt ízlelgetjük, nagyon bejön neki, ma először teszek hozzá egy kis krumplit is, aztán jövő héten áttérünk a répára.

Kép

Kép
cedis
 
 


annus én szívesen mennék, de péntek délelőtt úszunk, anyáé meg utána elviszik Csanit hogy ki tudjak takarítani a hétvégén, így most sajnos ez nem jó!
Pedig tök egy korúak Izával biztos nagyon élvezné a társaságot! Remélem összejön máskor.

Szabinával az itthoni torna is csodát tesz napról napra ügyesebb. Kíváncsi vagyok mit mondanak majd neki! :)

Csani lába teljesen oké sőőt fejlettebb a boltozata a koránál! Hurráá! (menion csak hogy ne érezd magad szarul Csani lába gipszbe volt szeptemberben 18 napig /nem tudom emlékszel-e még rá azért írom/, pedig itt voltam vele, mégse tudtam megakadályozni a bajt! ) :(

Gyönyörűek a gyerekek!
Én is dobok majd friss képet! :)

Na hirtelen ennyi!

puszi

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Julcsi és aki már adja a babának a répát, leírnátok, hogyan adjátok?

Magában, vagy krumplival keverve, ha igen, milyen arányban, stb?

Azt tudom, hogy nem lehet sok répát adni a nitráttartalma miatt, de mi az a sok? Meg azt is hallottam valahol, hogy jól le kell vágni az alját és a tetejét, na de mennyire?

Ma vettem ideit a piacon, levele is rajta volt, szép zsenge, erre anyukám leszúrt, hogy ez tutira nem magyar(rákérdeztem, azt mondták az), és hogy ki tudja honnan van, lehet sugárfertőzött.
Na nyilván tudom, hogy nem az, de miért kell az emberbe belehozni az ideget?! :evil:

Kép
cedis
 
 


Sziasztok!!

Voltunk szurin elég jól viselte a kicsikém.A méretek 5700gr,58cm :) annyira örülök hálistennek szépen kezdett fejlődni :) azt mondta védőnéni most már megnyugodhatok :wink: na de a doki szerint még van egy kicsit hurutos és ő egy olyan baba akki taknyolni fog addig amig el nem kezd ülni állni :shock: Úr Isten az még hol van :shock: :roll: Holnap is kell vinnem jön egy gyermekgyógyász az is megnézi :wink: Ja és a bőre nagyon ki van száradva :( Van valakinejk ilyen "problémája"csak annyit ajánlott hogy használjak babás mosószert :roll: de elég csuny meg egy kicsit hámlik is :roll: Tapasztalatok :?: :?:

Menion elhiszem hogy megijedtél de lesz ennél még rosszabb is sajnos 8) főleg ha elindulnak :wink: nálunk is volt sajnos Kingával elég sok pedig ott vagyunk mellettük és mégis :roll:

És micsoda gyönyörűséges babák vannak itten :D :D
Egyik szebb minta másik.

Cicóka örülök hogy már jobban vagy és a fiad nagyon szép kék szeme van a csajok nagyon bomlani fognak érte az tuti.

Kata örülök hogy rendeződik a poci ügy :) :wink:

Orsi irjál még engem is érdekelnek ezek a dolgok :!: Boki meg nagyon szép és ügyes már nem is látszik semmi a száján angy

Cedis anyud se semmi összeköthetjük anyósommal 8) :P
Nem is hallottam ilyet hogy nem lehet sok sárgarépát adni :roll: ez nekem még uj :roll:
Én anno megfőztem és ugy készitettem el.

t katinka
 
 


Sziasztok!

Koszonom, hogy sokan reagaltatok a fejtartasra! :) Tegnap egesz nap megfigyelest tartottam, amikor ebren volt Panka. Mindenfele pozicioban nezegettem mit csinal. Szoval hanyattfekve, hasonfekve, ultetve es a vallon is tudja rendesen tartani a fejet es mindket iranyban fordul neki rendesen. Amit megfigyetem, hogy ha farad, akkor eldonti a fejet jobbra es amugy is jobban szeret jobbra nezelodni. Ha hason alszik forgatja a fejet, de gyakrabban fordul jobbra. Ha haton elalszik jobbra forditja es a jobb kezen szivja a huvelykujjat. A hasrol hatra megfordulast is fejjel vegzi, ahogy Orsi is irta, de azt nem jobbra csinalja mostanaban. Probalkozik a fordulassal hatrol hasra, olyankor teljesen ki van csavarodva es a feje jobbra biccen... :roll: Szoval kicsit sok ez a jobbra... :roll:
Mindenkeppen megmutatjuk orvosnak, de csak 2 het mulva van idopontunk. :roll: Addig pedig probalom motivalni, hogy a masik iranyba tobbet forduljon. Hason akar 15-20 percet is elvan ugy, hogy tamaszkodik, probalom tornaztatni a nyakacskajat. Es megforditok mindent a kornyezeteben. Ha van meg otletetek, akkor irjatok nekem legyszi!

Katinkababa szamuztem a plussoket! :roll: :oops: Koszi!
Menion biztosan nagyon megijedtetek mindketten. :( Sajnos mindenkinel elofordulhat ez, akarmennyire vigyazunk!Lesznek sajnos ilyen balesetek... :roll:
cedis de szep kismano! :) Es ez a repaugy...sugarfertozott? :roll:
tkatinka szep meretek! Orulok hogy rendben vagytok! Addig lesz taknyos, amig fel nem ul, all? :roll:
Pankanak is szaraz most a bore, valoszinuleg a tel es a szaraz levego okozza. Az arcara kapott gyogyszertari kenocsot, amugy meg minden este furdes utan testapolozom es az hasznal. A doki nem ajanlott valami kremet?

A tegnap nagyon jo volt, csak este volt egy kis nyuglodes. Igazi angyalkam volt. :D A Mai nap is jol indult eddig, jokedvu a kismanom. Mar csak a nyakacskaja idegesit... :cry:

Szep napot!

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok!

Orsi: Nagyon jó, hogy leírod ezeket a dolgokat, engem is érdekel!
Bogi tündéri!

mazsan: Nagyon szép Panka lány és nagyon ügyes baba. Szerintem nem lesz semmi gond a nyakával. Tegyél át bal oldalra játékokat.
Én is kivettem a plüssöket a kiságyból :D

menion: Jó, hogy nem lett baj, nagyon megijedhettél!

Cedis: Kamilla is gyönyörű.

Sajnos én most nem vagyok jól, a jobb mellem becsomósodott és fáj, egyfolytában melegítem, masszírozom, nem piros, úgyhogy szerintem nincs begyulladva hanem elzáródott egy tejcsatorna. Remélem megoldódik.

Kép
eper74
 
 


Mazsan:

igen szerintem is az a jó, ha addig amíg nem mentek dokihoz pakolj át mindent a bal oldalára, hogy kénytelen legyen arrafelé is nézni, illetve nekünk mondta a gyógytornász, hogy ha hasra fordítjuk, akkor mindkét irányba óvatosan, ahogy ő engedi forgassuk a fejét kézzel. Próbáld ki ezt is.

Száraz bőr: Kamillának is nagyon száraz, nekünk ilyen gyógyszertári citromos illatú valamink van, ez egész jó, de csak akkor ha naponta többször is kenem neki.

Képzeljétek állítólag tényleg nem jó ez a zsenge répa, mert ez még melegházból van, és azt sok vegyszerrel, műtrágyával kezelik, így nem adom oda neki, hanem veszek régi vermelt répát inkább vagy biot. Addig meg adom az almát főve krumplival.


Menion: hú basszus jól megijedhettél te is, meg Anna baba is. A lényeg, hogy nincs baj!

Köszi a dicséreteket Kamilla nevében!
:wink:

Kép
cedis
 
 


Katinkababa, mit értesz plüss alatt? Hosszú szűrűeket csak?? Nekünk rengeteg van olyasmiből, pl.labdák, egyebek, igaz minden szőrtelen plüss, de a műanyagot meg nem szeretem, mert ahogy dobálja, fogja, megüti magát! Van pár rágóka abból, de a játékok többsége olyasmi anyag, mint Bogi képén a járókában lévő színes labda! Az sem jó??? :shock:

Orsi, Bogika álomszép, gyönyörűen sikerült a korrekció!!! :D


Menion, igen, én is úgy gondolom, történnek ilyesmik mindenkivel előbb-utóbb, lényeg, hogy nem történt baja a kicsidnek, azért a humorod a régi, a fűbe harapott történetettel :lol:
Talit még pontosítsuk, Húsvétig nagyon sűrű most minden, de összejöhet, ha más nem egy közös séta a kedvenc parkomban oda nekem nem kell autózni sem! Részletek priviben! :wink:

Cedis, neked gratula hogy velem ellentétben ilyen ügyes, klassz nő vagy, hogy vidékre levezetsz, van mit fejlődnöm :oops:

Hétfőn indul HT, ugye mi a "helyzetünkből adódón" tápszeresek voltunk végig, nekem a 4. hónapban csak gyümit elsősorban almát javasol a védőnő, de tejpép is mehet napi egyszer, a krumpli később, nem tudom egyetértsek-e?! :roll:
Van valakinek valami jó használható táblázat, receptgyűjtemény a hozzátáplálás napi bontásáról, mennyiség, mellé adott tápszer, stb???
Összedobhatnánk táblázatokat, infókat erről is a gmailen!

szép estét!!

Kép
brumika
Budapest
 
 


Brumika: Köszi, azért parázok ám én is kicvsit, de muszáj az elsőn túlesni.

Mi is az almával kezdtük, de attól fájt a hasa, így a doki mondta, hogy akkor a könnyebb zöldségekre menjünk át, mint répa, krumpli, sütőtök.

Egy ilyen táblázatot én is szívesen vennék ám, ez szuper ötlet. Próbáltam keresni a neten, de nem nagyon találtam.

Én annó Balázsnál úgy csináltam, hogy alma, őszibarack, aztán répa, krumpli, sütőtök, cukkini, majd a zöldségekhez aztán 5.5-6 hónaposan elkezdtem csirke, és pulykamell husit is adni, aztán jöttek a borsó, karfiol, brokkoli, spenót, sóska olyan 7-8 hónaposan, borsó paszírozva héja nélkül. Majd ezekhez már tettem pici sajtot is néha a husi helyett. 10 hónaposan pedig elkezdtem adni a tésztaféléket, glutén tartalmú dolgokat husival, sajttal, stb.

Balázs nem rajongott a tejpépekért, persze Kamilla lehet szeretni fogja. Elvileg lehetne már rizs alapút adni, de én azt is majd csak 5.5-6 hónaposan próbálom ki, addig ismerkedünk az alap gyümikkel, zöldségekkel.

Kép
cedis
 
 


cedis!
répát ugyanúgy, mint a krumplit, sima vízben megfőzöm, botmixerrel trutymót csinálok belőle (vizet csak leöntöm, nem szűröm, hogy maradjon alatta főzővíz, ami hígítja), aztán lapát az arcba :lol:
de megy krumplival együtt főzve, reszelt almával...
és ma megpróbáltam nyersen, reszelve, de úgy nem jött be :?

méret... tecsóban válogattam kicsiket... olyan vastag sorkihúzó filc méretűt :)
ugye édes répa kell, kerek végű. az aljét nem szoktam levágni, a tetejét megkóstolom... ha erős, akkor elvágom... és azt nem főzöm bele, ahonnan már érezhetően erős.

sok répa?
max kicsit narancssárgás lesz a gyerek bőre... meg a sok töktől is... de nyáron úgyis rábarnul ;)

sugárfertőzött???
ugyanmár!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!
Tetem fel HT táblázatokat a gmail-re meg babaszakácskönyvet, meg mindent amit Csaninál találtam anno..

Puszi
És egy oldal:
http://www.babakaja.com/

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


lányok!
teljesen ki vagyok készülve....sírógörcs kerülget és nem hazudok már annyira lerágtam a körmömet hogy lehet hogy a napokban sebészetre megyek miatta de állandóan idegfeszültség van
most a tesóm gyereke a 4 éves letépte a pár napja hozott degu farkát!!!
én nem bírtam megnézni de elmondás szrint 2/3ig lenyúzta róla a bőrt és ott van az állat porcikája szabadon
most vittem át aquáriumot hogy a másik degutól elkülönítse mert az orvos telefonon azt mondta hogy betadinozza le és maj "leszárad meg lerágja"állítólag egyes rágcsálóg feláldozzák vész esetén a farkukat de életben maradnak....
tudjátok iszonyatosan mérges vagyok a nővéremre mert mondtam neki hogy ne hozza el ezeket az állatokat mert nem való a Norinának...legszívesebben lekevernék most egy nagy pofont neki!
mikor azért is elhozta őket akkor is megnéztem mert kérték de már akkor is dobált mindent az akváriumba a fedelet meg nyitva hagyta úgyhogy kivonultam és közöltem hogy meg fogja enni a macsaka vagy a gyerek öli meg és nem való ide ilyen állat...
most meg menjek és segítsek a leszakadt farkú állatot betadinozni HÁT EGY Q.VA NAGY LÓ..SZT!
ott kezdődik hogy betadint is én vigyek...hát szarom én a pénzt erre is...
aztán meg most elkezdi a gyűlölködését a gyerek felé....mondta neki hogy "degenerált" meg hasonlók...
eljöttem mert nem bírom már nézni mit művel!nulla ítélőképességgel hatalmas önfejűséggel ezt érte el és most szerencsétlen kisgyereket fogja minden sz@arnak mondani...az a kicsi állat meg kínlódik...

nem tudom mennyire van igaza a Lacinak is hogy azért "egy 4 évesnek nem kéne ilyen hülyének lennie"...
mondjátok meg ti akiknek van nagyobbacska gyerekük hogy 4 évesen ez vajon normális?
bizonyára azért próbálom magamnak is ezt mondani hogy még kicsi és nem fogja fel mit csinált hogy ne utáljam meg érte....
az biztos hogy én nem engedek se rágsálót se kismacskát se semmi kisméretű állatot az Anna Flórának addig míg biztosan nem látom hogy tudatában van annak hogy az egy érző lény!!!!!szerintem pont várhat ez majd 10 éves koráig!
amúgy radikális állatbarát vagyok és biztosra veszem hogy az állatszeretetem a gyermekemre is átragad és nem fogok csodálkozni ha hetente ment majd meg macskát-kutyát-bogarat de nem leszek ilyen korlátolt és elfogult hogy ennyire rosszul ítéljem meg a gyerekemet...hát ennek voltak már előzményei jócskán amiből még egy vak is láthatta hogy alkalmatlan a kislány.....
én meg ne legyek idegbeteg tőlük basszus....

Kép
menion
Budapest
 
 


bocsánat a csúnya szavakért meg a kirohanásért de nem bírom másképp feldolgozni csak ha kipanaszkodom magam...

Laci horkol éjszakás volt...fáradt.... nem is partner amúgy se ebben hogy átérezze a nyomorom....
neki az állat egész más helyen van...számára nem normális hogy bent van a lakásban pl...
nem hibáztatom falun ez nyilván így van rendjén...én viszont ebben nőttem fel nekem meg ez a természetes...

témaváltás!

délben voltunk Dévény tornán...hát úgy van ahogy sejtettem és itt mondtam is nektek hogy nem eszik olyan forrón a kását....mondta hogy nagyon könnyen kimaszírozható és "nem lesz itt semmi baj!"szóval lehet mondani hogy siker...
volt sírás-ordítás de hála az égnek csak 1/3 része alatt... a végén beletuszmákoltam egy adag tejcsit mert addig is csöndben elúszó szemekkel tűrte hogy masszírozzák a lábát...de sajna visszabukta mert ugye vízszintesben is volt meg hát egy órája evett úgyhogy nem kellett volna csak vígaszképp adtam ....
hát nagyon érdekes volt mert az inak tapadásainál nyomogatta és maszírozta közben meg nyújtotta az izmokat ami persze nagyon nem tetszett a manónak és ahol elég feszes volt ott még fájhatott is...
nagyon türtőztetnem kellett magam mert alig bírtam idegekkel...de amit az egészből leszűrtem az az hogy én vagyok túl finomkodó és amiket amúgy eddig csináltam magamtól az anatómia ismereteimből meg (nem akarok nagyképűsködni!!!) érzésből azt csinálta ő is csak jóval erősebben nyomva és persze több ideig azáltal hogy a sírás nem tántorította el...
na nem mondom azt hogy "na akkor most ellestem és innentől megy nekem is simán" de az is biztos hogy van érzékem és nem csinálok rosszat ha itthon csinálgatom...mostmár legalább látom hogy jóval erősebben is maszírozhatom sőt!
ha jobban viselném a babasírást akkor érdemes lenne ezzel foglalkoznom elmenni megtanulni és ezt csinálni...na de a kezem is rossz hozzá mert ez az autoimmun ugye pont hogy az ujjaimat gyullasztja be szóval nem tudnám napi 6-8órán át csinálni.....
na de ami még lényegesebb hogy azt mondta hogy nem kell a hasonfekvést nagyon eröltetni mert neki most bőven elég ha a hátán fekszik és a játékok fölé vannak aggatva...így a kezeivel ahogy nyúlkál dolgoztatja az izmait úgyhogy ez a probléma is kiiktatva hogy 5 percnél tovább nem bírja türelemmel a hason tornát...
aztán meg a babakocsira is "engedélyt"adott megmutattam milyen a kocsi és azt mondta hogy rövid időre lehet benne csak órákig ne és ne altassam benne szóval ez is siker!mert ma is a Norináért így mentünk és baromira csípi a kiscsaj hogy lát mindent
na summázva mikor hazahoztam úgy kidőlt mint egy hulla...a kocsiban már beájult úgy hogy a cipelésre se ébredt úgy kifáradt a mininő de nem hazudok és mostmár tudom hogy nem is azért mert én akarom úgy látni de este is totál laza volt a kicsi lába és a hasán is vígan támaszkodott fürcsi után kicsit apa is látta a kkülönbséget!
hát nyilván ez a lazaság majd elmúlik rövidesen de ha egy alkalom ennyire kiegyenesíti a lábujját akkor nagyon meg vagyok nyugodva afelől hogy szó se lesz itt műtétről!

Kép
menion
Budapest
 
 


orsi
hát rákérdeztem és azt mondta hogy nek kell eröltetni szóval akkor úgy csinálom ahogy eddig is hogy kicsi ideig amennyit elvisel...ez kb 5 perc szokott lenni és utána elfogy a türelme....nyilván ha rendszeresen ki van lazítva a háta is akkor nem lesz fájdalmas kinlódás ez a mutatvány úgyhogy a dolgok így egymásból adódnak majd...
akkor a csiribirit megkérdezem valamikor köszi!
nekünk a tornáztató oldalán is vannak csörik...
hát a balesetről:sajnos tudom de azért nem gondoltam hogy még fél éves se lesz és már miattam ilyen történik vele...gondoltam majd ha mászni kezd vagy totyog...amúgy nem esett nagyot mert a terasz kb 20centi és úgy billent le hogy az egyik kerék hamarabb gurult le rajta így billent ki a gyerek és hát a kocsi nem nyomta meg mert csak mint egy kupola volt felette az egész de mint mondtam ez az én hibámat nem kissebíti mert lehetett volna nagyobbj baj is!figyelmeztető jelnek kell tekintenem hogy sokkal jobban kell figyelnem!ez van!

julcsi
hát meg kell edződni mert tudom hogy mikor nagyobb lesz már nem sírhatok elötte! muris hogy 2 evés egy krumpli :lol: soha többé nem lesz ilyen gazdaságos hihihiii

bogi
hát tudom hogy lesz baleset csak az időzítés a szégyenletes hogy 5 hónapos és már....
táblázat és link :arrow: istennő vagy :D

cedis
a sok répa jeleit én láttam a tesóm gyerekén :lol: :lol: :lol: képzeld totál narancssárga lett a gyerek...jött épp a védőnő és röhögött...de tényleg vicces volt mert szabályosan narancs volt a baba.....
sugárfertőzött kaja?na pont japánból inportál cuccot vennél azt hiszi?

tkatinka
nekünk is ilyen száraz! pedig patikai fürdetőnk van és popsi kenőcs és testápi...most ami legjobban bevált hogy fogtam a jó zsíros popsikrémet és a testápolót és összekevertem így nem ragacsos de nem is olyan vizes hogy ne hidratálja...lekopogom talán ez lesz a megoldás mert ma már selymes volt a keze lába..(mert a végtagjai szárazak csak) és csak pár napja kenem ezzel a kombinációval

mazsan
na akkor inkább csak az lehet hogy az egyik oldal erősebb a másik gyengébb...fülgyulladásra azért gondoltam mert úgy értelmeztem amit írtál hogy folyamatosan úgy van...na akkor neki is kéne talán masszázs hogy megerősödjön a másik oldal is szimmetrikusan

eper
akkor te is masszírozol látod!szegényke

brumika
hú hát volt egy link mintha valaki feltette volna a hozzátáiról egy nagy táblázatot de meg nem mndom hol volt...én is akartam ilyet hogy majd "tudományosan"csinálom de erről lemaradtam...mi is megpróbálkozhatunk talán az almával mert ma és tegnap úgy bámulta a kajámat mintha szemen keresztül akarná kiszívni a tápanyagot a pizzámból :P aztán meg a babakaja pénteken akcijós lesz a tekkóba...


mindenkinek köszönöm hogy vígasztal a"fűvező"gyerekem miatt!aranyosak vagytok!

Kép
menion
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: