Új privát üzeneted érkezett!

Sziszkó imádom a husilevest ,és minden leves. :D küldjél Nekem üziben.

Kkia nincs sapi?!!Ez szörnyű nagy hiba!! :wink: :wink:
Régi pelus na az aztán nagy kincs valóban,és a horgolt kis ruhácskák nagyon édesek lehetnek.Megan nekünk is a bundazsákom dehát rózsaszín :D érdekesen mutatna a fiamon.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziszkó igen tudom,dehát nem vihetek a kórházba spagettipántos csipkés szexi ruhát.Szegény gyerek elszégyelné magát és vissza bújna.Na azt meg inkább nem szeretném. :D

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziszkó!
Tegnap a görcsök és a szeméremcsonti és a csípőcsonti fájdalmak miatt szinte alig tudtam menni. Szval ez nem gond, csak nehéz elviselni, mert ezt a fájdalmat nem is ismertük eddíg. Én is a beékelődést hallottam. Az Uh-s doki meg is ijjesztett, mert a 32 hetesen azt mondta az elején:" jól lent van a feje". Gondolhatod, hogy kicsit korainak véltem. De a Törpivel megegyeztünk, hogy a 37 hét után jön, de nem a 40.-en és nem is később.

Jovana!
Jajj, de irigyellek azért a masszázsért!!!

Tündér!
Nálunk is elő szokott furdulni sajna...., de mindíg akkor, mikor vkivel msnezek vagy nektek írok sokat :evil: :evil:

Kkia!
Szegény párom az előbb idegeskedett sokat és hívott. Miért nem hívtam fel, hogy hazaértem. Épp akkor nyitottam ki a kocsiajtót. Mégcsak??? Volt a válasz...ja, nem tudok hajtani :oops: :oops:

Kicsike!
Lila-sárga kombinációban van nekem is az alsó hálóing :) Te mekkorát vettél? Méretben?
Vendég
 

 
 

Tündér! A net dögledezik, az lemaradt :oops:
Vendég
 


Kicsike!
Megnéztem a méretet. Anyósom vette nekem a hálóinget és L-es.
Ez nem jó mi?
Vendég
 


kicsike nagyon tetszenek a hálóingek!!!!!!!!!!
én még mindíg vadászok........kell még 1-2 darab...csak 3 b van.......nekem az 1 nap koszos lesz....... :?
Sztercsi anno Máténak is korán lent......sőt beékelődve volt a feje......mégis a 39.héten szültem!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Felpróbálva most jó :oops: 8) Nem feszül
Vendég
 


Eldugulok, ahogy szoktátok mondani.

Jó éjt!
Vendég
 


sziasztok :)

voltam a dokinál azt mondta azért olyan kékek azerek mert nagyon vékony a hasfalam és kifeszül egyre jobban ... de szerinte nem gáz.

méreteink - BPD 93,3 mm; HC 321 mm AC 325mm FL 73,4, súly biometria alapján 3150 g :shock: :shock:
ami valószínűnek látszik hogy a tábliba írt időpontom előbbre jön max. okt 15., majd átírom ...

Csibe és Pattogó irigyellek benneteket az alkotó tehetségetekért!!
- én semmi ilyesmire nem lennék képes, bevallom őszintén a gomb felvarrása a max. nálam :oops:

Szeméremcsont és egyéb fájóknak kitartás!!!
Már nincs sok hátra!

Vigyázzatok magatokra :)
Még jövök - most csak ennyire futotta :)

R

Kép
zsrit
 
 


ja és belestem a gmailre - kijavítottam magam a tábliban
és megnéztem a számomra még új fotókat

Jovana írtó csini vagy és a szoba és babacuccok is szuperek :)

Ginuska :) rólad nem is beszélve!! :D :D a 15 kg -ot hol tárolod??

Ja és Till :D :D pocakban Te vagy nekem a sztár - tényleg olyan mintha csak rád ragasztották volna azt az óriás pocit amúgy mindened maradt kis törékeny rajtad :)

nekem pocakos fotóm még mindíg nincs - bár már készült rólam csak még nem kaptam meg ... majd felteszem

R

Kép
zsrit
 
 


Sztercsi Én vettem "M"-eset és "L"-eset is szerintem bele fogok férni. :D

Nita nagyon szivesen vennék Neked is csak az a baj,hogy nagyon ritkán járok mostmár a xx.kerületben piacra.Most is csak azért mentem mert ott volt mellette a házidokim rendelője és átiratkoztam ide hozzánk erre bosszúból a dokinő már ki sem írt táppénzre.Azt mondta,hogy majd kiírja az új orvosa.Ráadásul másfél órát kellett várnom erre a válaszra a betegek közt. Ülő hely semmi és mindenki elnézte,hogy ott állok. :twisted:
Volt kellemes élményem is mert előtte az 1sz.Sebészeti Klinikán voltam a kezelőorvosomnál és a szokásos labor vizsgálaton és ott egyből behívtak mikor megláttak és nagyon kedvesek voltak az aszisztensek is ,a doktornő is és a betegek is megértőek voltak. :D
Visszatérve a hálóingre ha gondolod Én odaadom Neked az Enyémet Nekem még ugyis van pár hetem ha minden igaz, addig meg csak eljutok oda és veszek magamnak másikat.Különdben is most jut eszembe van ott egy nagyon jó sütis mmmmmmmmm...A héten még melózom és ha gondolod akkor elviszem magammal és átugorhatsz érte.L-es 1db.van a többi M-es.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Zsrit nagyon szép méretek gratulálok,szép nagy baba lesz. :D október 15-ig még biztosan nőni fog.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Szerintem mára elég belőlem ennyi mert úgy látom majdnem csak Én bitorolom ezt az oldalt.Úgy tűnik mindenki tud aludni.Megyek megnézem a Szökést ha el nem alszom. :D
Jó éjszakát szép álmokat mindenkinek ,holnap jövök. :D :D

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Én meg most értem ide! :lol:

sajna az előbb minden elszállt, amit írtam, így szakaszosan fogom teleírni a fórumot! :P

Vcsibe,
nagyon szépeket varrtál! :D

Screen,
hogy ment a buli? :lol:

Pocok,
ráérsz még, takaríts nyugodtan! :lol:

Ginuska,
nagyon szép a baba-birodalom! :D

Sztercsi,
fájások? :shock: És mára elmúltak? :roll: :lol:

Pattogó,
kösziiiii
(én is naon szurkolok, hogy rákapjon erre a pozícióra :lol: ) :D

Elintézzük-csapat:
szerintem is iszonyat drágán dolgoznak :roll: én is inkább magam megyek intézkedni!

Kicsike,
szép név! :D

Őzike,
már csak a Te rubrikád üres név-ügyileg :roll:

Kkia,
mi is ilyen textil pelusokat szereztünk be :wink:

Sziszkó,
sajtos tészta jó ötlet! :P Lenyúlhatom holnapra? :lol:

Zsrit,
atyaég! :shock: (nekem Vackor a 41. héten volt 2900 gr, 50 cm :roll: ) Szépen megnőttetek! :lol:
/Pocakom köszöni a dícséretet :lol: - de csak azér', mert csalok és a képeken nem látszik a +15 kg, amit KIZÁRÓLAG a hátsómra és a combjaimra gyűjtöttem - a pocin kívül, szal indulhatok a kenguruk versenyén :lol:/
Pocifotót kérünk!!!

Anyum összeszidott, hogy még nem csomagoltam be :oops: - na jó, holnap összecuccolok :P + délelőtt jön védőnéni, szal reggel gyors porszívózás, mosogatás...Jó éjt! :P

tillidian
 
 


Gyakorló Mamik! Két kérdésem lenne :D

1.) télen mivel takarjam be a manót? Van három hálózsákom, de arra még kell paplan? Takaró? Most jutottam el az ágynemű garnitúra beszerzésig, de nem tudom pontosan mennyire kell betakarni egy ilyen kis lényt...
2.) Mi az a pelenkázó táska? Van értelme, vagy lehúzás? (Pattogó, te ne is válaszolj, gondolom már varrtál magadnak egyet régebben...)

Vcsibe, hú de tudsz!!!! Bár én tudnék varrni... :roll:

Pocok, aláváztörlő jó 5tletnek tűnik... Eszembe sem jutott volna, de logikus... :lol:

Kkia, tegnap éjjel nálunk is buli volt, nem is akármilyen! Kicsi lányom átrendezte a lakhelyét, az tuti. Lehet, hogy eltanulta tőlem az elmúlt hetekben??? :lol:

Ginuska, én is fészekrakok már egy hónapja... És nem csökken a lendületem... Párom legnagyobb bánatára...

Sziszkó, apa ágyba kapja a reggelit? Ez igen!!! Nálunk ez alapból kizárt, mert éhen halna amíg arra vár, hogy felbéredjek reggel (délelőtt). :lol: :lol:
Szeméremcsont fájdalom: nekem már három hónappal ezelőtt is volt, aztán kb. három hete... Evvan... Minden mozgásban van ott bent, gondolom...

Jovana, nagyon helyes!!! Így kell hozzáállni!!!

Nitácska, szóval te laza fánkkal tuningolod a bébit nst előtt?! Hát így könnyű... :lol:

Kicsike, állat hálóingek!!! Pedig én ős-hálóing ellenes vagyok...

Zsrit, szépen gyarapszik Zoé!!! Mondtam én, hogy nem sokkal utánam fogsz szülni...
Nekem hála a jó égnek egy hónapja mérték, akkor volt 1700 gr. Mostanában nem paráztat senki ilyen adatokkal – közben meg lehet, hogy már Szonja is rég túllépte a 3 kg-t... De legalább nyugodt vagyok.

Kép
szilveeaa
 
 


Azta, most nagyon beindultatok :lol:

Ma voltam dokinál, CTG, UH - az utolsó - és megnyugtattak, hogy még nem akar a babám kibújni, magasan van, zárt a méhszáj, stb.. Ennek örültem, mert még van dolgunk a héten elég, aztán rádöbbentem, hogy 2-3 hétnél már akkor sincs több időm :wink:
Kb 3300-3500 grammra becsülték :shock: és állítólag sok haja van (ezt honnan látták... :shock: )

Till, nem titok a név, majd beírom, csak annyira későn alakult ki - bonyolult vezetéknévhez kellett választani, és persze nem olyan különleges, mint itt sok kis társának :) de nekem bejön..

Ma egész nap annyit mozgott a kisfiam, hogy már azt nem tudom mikor alszik egyáltalán...össze vissza hullámzik a hasam :D

KicsikeMilyen ügyi apid van, hogy ő is bátran vásárolgat :lol: Az enyém nem merne egyedül... Ja, és ideje már, hogy te is pihizz, te dolgoztál talán legtovább közülünk 8)

PocokHajolgatni én is szoktam, azért néha muszáj, igaz, különleges pózban, inkább guggolós, térdhajlítós mutatvány, de én is úútálom :roll:

ZsritNeked is gratula a szép méretekhez :lol: Varrótudományom hasonló, mint a tiéd :oops: irígykedem Csibére és Pattogóra :D

SzilveeaaPelenkázó táska nálam nagyon hasznos, a mai napig abban hordom a gyógyszereket stb, mivel gyakran utazunk a fiammal. Van egy csomó minden ami jobb ha mindíg van az embernél (popsikrém, lázmérő, lázcsillapító, stb...:)

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Őzi, de mi a különbség egy sima nagyméretű táska és egy pelenkázó táska között? Több rekesze van?
Gratula a klassz eredményekhez!

Kép
szilveeaa
 
 


Szilveeaa,
én ezt a pelenkázótáskát rendeltem neten:
http://taskanet.hu/taska/Pelenkazo-taska-p-16557.html

A különbség: sok rekesz, cumisüveg tartó, és egy nagyméretű bélelt pelenkázó lap, ami jövés-menés esetén igencsak praktikus lesz :P

Őzi,
kíváncsi vagyok most már a névre! :P

Na télleg megpróbálok aludni...

tillidian
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy bepofátlankodom, de én is októberre várom a kislányunkat, és csak most kezdtem olvasgatni erre felé. Tillidiant ismerem egy picit, néha írt a pcos fórumba, ahová én is írok. A baba várható érkezési ideje október 6. Ha nem haragszotok írok néha ide is :)

Teszek képet is miket szereztünk be:

Kép Kép Kép Kép

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


szilveeaa: khm. :D köszi a bizalmat, de nem varrtam magamnak pelenkázótáskát. :D Kaptam. :D A pelenkázó táska sztem csak egy dolog miatt praktikus, méghozzá a pelenkázó lap miatt. Amúgy sima hátizsákot használok. :D
Téli betakarás. Hát ha éjszakára a lakásba gondolod, akkor felesleges. Gondolom ti sem 19 fokban alszotok, meg a cseppnek amúgy is kell legalább 22 fok. Most, ha ráadsz egy hosszu ujjú body-t meg egy ujjatlan hálózsákot, sztem az elég. Max egy vékony takaró, ha hideg a tarkója. Szerintem. De én nem vagyok egy szívbajos anyuka... :roll: :lol:

aisha: üdv itt. :D Tök jó, hogy azért még a végén is gyarapszik a társaság. :D És egy újabb kishölgyel egyenlítődni látszik a nemek aránya. :D A cumók tök jók. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


hahó, jó reggelt mindenkinek!!!

2 napja csak olvaslak Benneteket és nagyon örülök, hogy mindenki jól van, aki meg volt orvosnál gratulálok az eredményeitekhez. már nincsen sok...s én már annyira várom, hogy láthassam a kicsi lányomat!!! Az itteni barátnőm ma szül császárral, remélem majd küld egy sms-t később, hogy minden rendben ment e.
Eltűntem a hétvégére, mert szombaton vásárolni voltunk, vasárnap meg esküvőn. Majd megpróbálok képeket rakni róla-talán a gmail-re, mert itt kicsinyiteni kell és az én képeim túl nagyok!!!

Szilveeaa: egyetértek Pattogóval, nem kell a lakásban, fűtés mellett (később) agyonöltöztetni a babát. A rugi, plusz egy kis takaró elég. vagy ahogyan pattogó is írta, egy hosszúújú body a hálózsákkal most még bőven elég. A babáknak mindíg egy réteggel több kell mint nekünk.
A pelenkázó táska nagyon praktikus. A sétához, az orvoshoz muszály magaddal vinned pelenkát, cumisüveget, adagolót (ha nem szoptatsz, vagy adsz kiegészitő tápszert), popsitörlőt, játékokat, stb...szóval kell a táska és ezeknek tényleg sok a zsebük, ahová mindezeket biztonságosan cipelheted.
Korábban írtál még a csuklásokról is: az én kicsim is nagyon gyakran csuklik-nem emlékszem, hogy Iliasz ennyiszer csuklott volna-e. de ez egyáltalán nem kellemetlen nekik.
Őzike: nem sok mindent vettünk szombaton-sterilizálót, cumisüvegeket, egy-két bodyt, kiszoknikat, kistakarót és törölközöket. Természetesen Iliasznak is vettünk egy-két dolgot, hogy legyen féltékeny.
Ginus: remélem tényleg elmúlt már a barnázás. Valószinüleg az előzőleges vérzés(a vizsgálat utáni) miatt volt ez. mikor mész megint az orvosodhoz?? Jó azért ha megvizsgál óvatosan!!!

Pocok: látom Te is nagyon ügyködsz(takaritás)!! azért "take it easy", nem kell mindennek csillogni villognia a lakásban-elég csak a legfontosabbakat megcsinálni-bár tudom: nicsak ki beszél! én minden nap takaritok,mert hiába van egyelőre csak egy gyerekem, olyan utána pakolni, mint hóesésben havat lapátolni. (valakinek a vonalzóján láttam ezt régen és annyira megtetszett!! tök igaz!)Próbálj azért vigyázni magatokra, nincs már sok hátra!!!!!

Kkia: nálunk az anyósom örzi a régi babaruhákat, de sajnos nem mindegyik használható. Hiába, a férjem születése óta eltelt 30 év, a 2 másik fiú pedig 26 és 18 évesek. De tény, hogy fantasztikus értékűek. Olyan jó volt, hogy Iliasz hordhatta az apukája kis rugijait.

most megyek lányok, mert szétszedi a fiam a dolgozószobát. már nem köti le a mese a tv-ben.

sok puszi Nektek!!!!

Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Lányok, köszi az infókat!!! Akkor nem parázom túl ezt az ágynemű kérdést - annyi mindent próbálnak rásózni a szerencsétlen újonc anyukákra, hogy hihetetlen... :roll: Aztán majd győzzek megszabadulni mindentől egy év múlva...
Viszont pelenkázótáskát lövök valahol - Till, nagyon köszi a linket, szuper a táska és meglepő módon az ára is!!!

Kép
szilveeaa
 
 


Jó reggelt!

Csak gyors benézés, mielőtt indulok az irodába. Remélem, hogy munkaügyben már tényleg utoljára...

Ma nagyon jó éjszakánk volt, Kristóf kicsit még próbált afterpartyzni, de most egy kis simogatás hatására beájult. Én is vele...sőt pisijárat is csak egyszer volt. Érdekes, hogy a jobb oldalamon egész sokáig tudok aludni, míg a bal oldalon egyáltalán nem. ILyenkor a pocak kőkemény lesz és szurkál a petefészkem...?

Szisz, Pocok, ja, hát ilyen anya vagyok én :roll: de ma pótolom a sapka-ügyet. Veszek 1-2 vékonyabbat és egy vastagabbat. Az elég, ugye? Aztán majd meglátjuk. Mert még overált vagy bundazsákot sem vettem neki, de az úgyis kapucnis, az alá elég egy vékonyabb sapek is, nem? Gyakorló anyukák help, please!

Kicsike, tök jók a hálóingek...ha ezek nagymamisak, akkor én inkább nem is jellemzem az enyéimet... :oops:

Tercsi, apát elvittem a múltkor a telephelyre, ahol állt a teherautója, ahogy kiértünk a faluból, bekötötte magát...majd amikor jöttem visszafelé, kétszer felhívott, hogy megvagyunk-e még...pedig korábban tök büszke volt rám, hogy milyen jól vezetek. Csak egy kicsit gyorsan. No, most ez már nem probléma :lol:

Ritus, milyen szép nagy a babci! Alig két héttel vagyunk mögöttetek, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyit mérnek holnap. Tényleg, HOLNAP!!!!! Már úgy várom!

Szilveeaa, a kiscsaj már megjött a buliból? :D Biztos ment a fiúk után 8)

Aisha, üdv nálunk.

Kép
kkia
 
 


Zanikó, hát a bölcsességfog nem jó dolog, ha most jut eszébe kijönni. Nekem mázlim van velük, mert felül már kijöttek (kb. 4 év alatt mindig egy picit jobban), de alul teljesen esélytelenek. Néha mocorognak, de feladják. :D

Ginuska, ne hagyd magad! Azért mert már csak két hét van a várható szülésig, még nem kell otthon üldöd! Legfeljebb viszitek magatokkal a kész cuccot, hogy a párod megnyugodjon.

Fészekrakó ösztön, én hiába magyarázom a kedvesemnek, hogy nem azért pakolok, hanem mert most már itthon vagyok. Mi mást csinálnék?

Sziszkó, igen a páromnak nagyon jó dolga van. :D Én nem bírok annyit fetrengeni az ágyban, mint ő, ezért kap egy kávét, hogy ő is kimásszon. :D

NST, tegnap voltam a dokinál. Az asszisztens csajok nagyon örültek, hogy a baba ébren volt és sokat mocorgott. Néha egy picit bealudt, de pont így volt a jó. A doki majd csak két hét múlva fog méhszájat is nézni, ha addig semmi problémám nincs.
És, hogy lassan majd lejjebb megy a poci, amikor a baba beékelődik. Nem lesz gyomorégés, viszont járhatok gyakrabban wc-re, akárcsak ti…

Hálóing, elég lesz vajon a három?

Bébinyuszi, kemény férfiember a férjed. :) De ha ennyire nem bírja az ilyen dolgokat, akkor jobb is ha csak kint vár majd. :)

Kkia, a „kedves” kollégák megcseszhetik… Az én kollégáim most érdeklődtek MSN-en, hogy vagyok, mi van velem… Remélem nem felejtenek el később sem…
Bekötve Nünüke sem szeret lenni a kocsiban. Úgy oldom meg, hogy csak a felső rész alá bújok be, az alsó a popsim mögött van elvezetve. De nem is megyek már hosszabb utakra, csak dokihoz és boltba.
A textilpelusokat irigylem, amiket most vett anyu, nagyon vacak anyagból vannak… :(

Kicsike, ezek a hálóingek tök jól néznek ki! Jó vásár volt! :)
Martinkának fél éves korig nem is kell ruhát vennetek, már most megvan minden. :lol:
jó hülye a volt dokid. Mégis mit gondolt, majd innen bejársz oda? Az udvariatlan betegek ellen pedig, valakinek az ölébe kellett volna zuhannod. :lol:

Pocok, én is hajolgatok, takarítok, csinálok kb mindent, csak lassabban. Hajolgatás nélkül a cipőt sem tudnám felvenni! Nyugi, azért ki van ez jól találva, a baba nagyon nagy biztonságban van ott bent. Ha bármi gond lenne, az tényleg fájna!

Zsrit, ez aztán jókora baba! Akár már ki is bújhatna ekkora méretekkel… :shock:

ÁÁÁÁÁÁÁÁ… vigye már valaki el innen ezt a szőlőt!!! Már mérgezésem lesz! :lol:

Védőnéni? Amikor kb 4 hete voltam, nem is mondta, hogy mikor menjek legközelebb, vagy hogy ő jönne… Szerintetek? Ilyenkor mi van? Van valami irat, ami miatt el kéne mennem hozzá?

Na, tegnap jól kitakarítottam (ipari porszívóval minden résből...), fincsi vacsorát főztem,amiből mára is maradt elég. Most varrhatok tovább...

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Vcsibe igazad van lehet hatásos lett volna a zuhanás. :D :D


Aisha üdvözöllek köztünk.Gyere gyakran.Nagyon jók a cuccok. :D :D

Fészekrakó ösztön bennem is megvan csak még időm nincs.
Ma rettentő rosszul ébredtem,nagyon hányingerem van.De legalább tegnaptól táppénzen vagyok papíron. :D :D :D

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Kicsike halásztelekre gondolsz sütisre?/tutti-frutti/ cukira?
nagyon megköszönné......remélem még egybe maradok!!!!!!! :roll:
addig még beszélünk!!!!!!......
Szilveaaa bizony tuningolom vele....... :) :) :) :) nagyon szereti!!!!!!!!! :) :) :) :)
Aisha üdv köztünk!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita az Erzsébeti piacon lévő sütisre gondoltam,de azthiszem tudom hol van az a cuki amit mondasz.Ha Halomról megyek akkor bal oldalt van közvetlen az út mellett?

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Köszönöm szépen, örülök a fogadtatásnak....
Már csak 3 hét és meglesz kis Zsebi...mert sajna terhességi cukros vagyok és október 6-án megindíják a szülést, ha addig nem érkezik meg. Kicsikét nagyobb mint az átlag.
Hát igen ezer dolog van amit el szeretnének adni első anyukáknak...olyan nehéz néha választani.
Nekem is van pelenkázó táskám, nagyon jól néz ki, zsebek és egy nagy pelenkázó lap. Amikor a pelust vettem, akkor adták ingyen :)
Tegnap összepakoltam a kórházi táskám...lehet túl korai :(
Jövő héten megyek védőnénihez, megnézik babócát :)

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Szia Aisha!
Üdv köztünk. A nevedet olvasva eszembe jutott a kedvenc számom: Outlandish: Aisha. Épp most azt hallgatom.
Korai? Én kb a 36-ra rakom össze. Vagy az a korai? Annyian szülnek körülöttem a 36.hétre.

Vcsibe!
Én is egy hatalmas fürt szőlőt eszek. És utána egy nagy adag barack és körtesalátát csinálok. Müzlistálkába kockázom. Ezzel a vitaminbombával szoktam a szervezetem tuningolni. Hogy mikor lesz ebéd azt nem is tudom :oops:

Betty!
Várjuk a képeket. Jól vagy amúgy? Meleg már elviselhető?

Férjem felért a nagyvárosba(Bp.). Hogy én mennyit aggódtam. Mikor elindult a sírás kerülgetett. Persze mikor felhívott, hogy odaért, közli mekkora baleset van y. falúnál. Áhhhhh!!! Ezek a terhességi depik....a sok sírás....amúgy is eléggé érzékeny vagyok, sokszor sírok, de most!

Nincs erőm takarítani! Kb 5 órám van, szval ebéd, alvás, 1-2 pakolászás...lassított tempóban. Remélem végzek. Megjöttek a rokonok a nagyvilágból. Jönnek látogatóba..........

Szép napot mindenkinek!

Sztercsi
Vendég
 


Sztercsi: hát nem hiszem, hogy korai lenne, nekem a védőnő mondta hogy azért most már illene, és mások már a 35. héten készen vannak a tatyóval. Nekem sincs erőm takarítani, én is lassított felvétel vagyok...kb 5-10 munka, aztán fél óra ülés, vagy fekvés. Rokonok a nagyvilágból? mire gondolsz?
A sírás sajna nálam is megvan, sőt a hangulatváltozások is...néha biztos elvislehetetlen vagyok, apácska jól viseli :)

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Hátha még vki nem olvasta...

34. hétnél:Szervezeted egyre inkább a nagy eseményre készül, ennek jegyében méhed egyre gyakrabban tart edzéseket, azaz egyre gyakrabban észlelhetsz erősebb összehúzódásokat. De ezek még nem a vajúdás fájdalmai. Itt az ideje, hogy megtanuld a vajúdás három alapfázisát:
Első fázis: Akkor kezdődik, mikor már rendszeres fájásaid vannak, amelyek egyre sűrűbben és erősebben jelentkeznek. Előjelei lehetnek, ha távozik a nyákdugó (bár ez akár több nappal előtte is ?kipottyanhat?), ha hasmenésed van, étvágytalan vagy és valahogy sehogy sem találod a helyed. Kórházba akkor szokás indulni, ha a fájásaid már 1 perc hosszúak és 10 percenként jelentkeznek. Ezekkel a fájásokkal megkezdődik a méhszáj lassú tágulása. A fájások fokozatosan erősödnek és sűrűsödnek, így egyre inkább befelé figyelsz, és kizárod a külvilágot. A tágulási szakasz és az átmeneti szakasz között van rá egy kis időd, hogy felvedd azt a testhelyzetet, ahogy szülni szeretnél. Az átmeneti szakasz egy rövid, de rendkívül kemény része a szülésnek, amikor a fájások szinte egymást érik, igaz, erősségük alacsonyabb, mint a tágulás alatt, de a szakasz végére méhszájad teljesen kinyílik (a teljes tágulás kb. 10 centi, vagy ahogy az orvosok mondják, 5 ujjnyi).
? Második fázis: Méhszájad már teljesen nyitva áll, a baba feje beilleszkedett. Erős székelési ingert is érezhetsz, bár ma még mindig kapnak a kismamák a szülés előtt beöntést a legtöbb helyen. Ekkor kezdődik a kitolás, azaz most bújik elő a baba a méhedből a szülőcsatornán át. A kitolási fájdalmak jól elkülöníthetők és másmilyen fájdalmat jelentenek. Ha nem kaptál fájdalomcsillapítást, úgy érzed, sürgősen nyomnod kell. Ha kaptál, nem fogod érezni ezt a nyomási kényszert, így majd a szülészek, szülésznők segítenek neked azzal, hogy mondják, mikor nyomj. Ha gátmetszést végeznek, akkor valamikor most csinálják. De általában várnak egy fájásra, és fájás közben történik meg a dolog, így nem fogod érezni. A fázis végére előbújik a TI gyermeketek!
? Harmadik fázis: Ez a lepény születése. Kb. 5 perccel a baba megszületése után ismét jelentkeznek a fájdalmak, igaz, már nem annyira élesen. Olykor a kórház személyzete némi fizikai segítséget is ad ahhoz, hogy a méhlepény mihamarabb megszülessen.
Vendég
 


Eheti ctg kipipálva. :) Harmadik szülésznő találta meg pocaklakóm állandó szívhangját...

Mennyi mindent írtatok!

Nekem múltkor azt mondta a védőnéni, hogy már csak kettőben találkozunk.

Ti tudtátok, hogy Betedint nem lehet terhesen használni?! Most homályosítottak fel a gyógyszertárban...
pocok001
 
 


Sztercsi: olvastam, de pl nekem védőnéni mondta, hogy itt nincs beöntés, ha a fej normális nagyságú és nem repedsz akkor nem csinálnak gátmetszést sem, csak akkor ha nagyon kell. Aztán a méhlepényról annyit mondott, hogy ahogy elvágják 5 perc után kicsit megnyomják a pocid és kihúzzák a zsinor segítségével. De mondjuk még mindig parázok egy kicsit, hogy fogom bírni a fájásokat....:(

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Lányok. Most néztem a táblázatba rosszul írtam be a telefonszámomat. Kijavítottam. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


sziasztok ismét!!!!

Aisha: üdvözlet köztünk!!!!! na meg a külföldön élők táborában!!! nekem is terhességi cukrom van, de velem nem várnak annyit, mint veled. Sőt, engem császározni fognak. Kb. a 38-dik héten születik majd a babám. A csomagomat a kórházba már most készítem (majdnem teljes),mert soha sem lehet tudni mi történik addig. A kisfiammal a 33-dik héten elkezdtem vérezni és bent tartottak megfigyelésre 3 napig a klinikán. az orvosom azt mondta, ha a vérzés nem áll el, akkor meg kell szülnöm, szóval jó ha a kismama fel van készülve mindenre. Szerencsére azért kibírta a kicsim a 38-dik hétig és egészségesen született 3160g-al és 49 cm-rel.
Amúgy te inzulinozol, diétázol??? vagy mindkettő? Én a kisfiammal mindkettőt csináltam, most szerencsére csak diétázom, s így sikerült csak 3 és fél kg-t felszednem a teljes terhesség alatt.

Sztercsi: mindjárt felrakom gmailre a képeket!!!! nagyon ari vagy,köszönöm, jól vagyok, már csak napközben van egy kicsit meleg, estére nagyon kellemes hűvös lesz, szóval jobban is alszom éjszakánként, kivéve, ha pisilni fel kell kelnem. Én is már nehezebben mozgok, kevesebb dolgot tudok egyszerre csinálni. De ezzel mindenki ugyanígy van.
A férjed sokat lesz Pesten? Gondolom mennyire hiányzik!!! Én is így voltam vele, amikor a fiammal voltam terhes és a férjemet behívták ismét katonának egy hétre. S olyan messze!! de szerencsére ravasz róka és kialkudta a 2 napot a 7 helyett.azt mondta fáj a dereka meg ilyenek és hazaküldték.
Tegnap előtt az esküvőn én is pityeregtem. Olyan megható volt,amikor a menyasszonyt hegedűvel meg gitárral kísérték a templomig..pedig nem is ismertem, csak az apukáját.

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Jó napot mindenkinek!
Üdv az újaknak :)!

Belépek kicsit olvasó üzemmódból, túl tohonya vagyok, mire meg tudnék írni addigra nem aktuális :).

Nos:
Pelustáska: nagggyon hasznos, én imádtam a fiamnál kettőt fogyasztottam el :)
Takaró: mivel én parás vagyok és állandóan mindenkit öltöztetek ezért az én fiam a vékony hálózsákon felül mindig be volt takarva valami kis takaróval, általában kis pléddel. Kb. 8 takarónk van a babának :)
Tilli: Hűha uramistendenagyonhatalmasnagyapocakod!!! Tisztára mint a pattogóé :)
Csibe: Én konkrétan 3 hálóinget meg 3 hálópólót viszek és egy mackónacit, pizsamám nincs. itthon bugyiban alszok vagy valami trikóban :shock:
Csomag Sztercsi nem vagy korán, én már összekészítettem mindent, eg helyen figyelnek csak a bőröndbe kell majd bedobálni :) Jaj, ezt a várandósnaplót én is kapom minden héten :)

Na megyek pilledek :)
anyabebi
 
 


Kicsike akkor igen baloldalt van..... :lol:
erzsébetre nem nagyon tudok már elmenni........sajna nekünk csak a busz van.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Lányok! felraktam képeket a vasárnapi esküvőről és pár strandolósat!!!
ha valakit érdekel :wink:
puszi mindenkinek
Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Aisha
Üdv köztünk! :)
pocok001
 
 


Pattogó köszi a telefonszám javítást ,mert különdben azt sem tudtam volna ki ír Nekem és Én egyáltalán kinek küldöm :D :D :D



Nita kiküldöm a barátnőmet ,hogy vegyen Neked is ha van méret.Írd meg mekkora kell és hány db.A szín mindegy?

Ma mindenki elvan punnyadva vagy csak Nekem tűnik úgy?
Sokan vagytok akiket hiányolok.Héééééé kismamik ébresztő. :D :D :D

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Betty: én csak diétázom, és 2 napig mérem a cukrom, 1 napig pihi van. Szerencsére nincs met, nincs inzulin, csak diéta. Valahogy én is ettől féltem, hogy császárral fogom végezni, mert ki tudja még mi lesz. Szóval fel vagyok én készülve mindenre.

Üdv.
Aisha
aisha
 
 


Sziasztok!

Tettem fel képeket a közösre.

Kép

Kép
bébinyuszi24
 
 


Aisha!
Én úgy hallottam, hogy itt szinte mindíg vágnak. Egyik jógás iszonyatosan nehezen érte el, hogy ne legyen gátmetszés.
Rokonok hollandiából :) de csak ment értük a férjem.
Hűha, mindjárt jönnek is, azaz ha ki tudnak jönni vhogy bp-ről. A férjem kicsit türelmetlen a dugókban 8) 8)
De azt mondta, hogy vett plédet és egy rugit is.

Betty! Csini volt a rucid :) És a piciny fiad de édi!!!!

Bébinyuszi! Nagyon szép helyen voltatok, de merre? Itt már a pocakodban volt a pici ugye, ha jól látom persze?
Vendég
 


Üdv. az újaknak Aisha és Zizi, ill. Bébinyuszi, meg azt hiszem még valaki aki meg most tért vissza!

Ginus: Valóban nagyon szép a babaszoba és olyan pozitív élményként ért, hogy nem rózsaszín, hanem zöld. Nagyon szép!! Bár hangsúlyozom nekem tetszik a rózsaszín is alapból.)
Én is szerettem volna más színeket is becsempészni a bababirodalomba, de hát apa az kéket szeretett volna, így Ő nyert.:) Bár a fürdetőkád az zöld lett! :lol:

Zsrit: Ha jól emlékszem nem te említetted nekem, hogy milyen szép méreteink vannak, és hogy örülnél, ha a születéskor lenne ekkora a "picurkád"? Hát tessék, hova gondolsz, szépen növöget ő ott bent! Tudja, hogy mivel Anya beteg volt neki rá kell kapcsolni, hogy büszkék lehessetek rá! :D :lol:


Vérnyomás: Hát méregetem, de volt, hogy 137/65 volt ébredés után, aztán 141/?, ma meg a védőnőnél 146/70 pulzus 80 azt hiszem, és hát mondta, hogy készüljek azért a császárra is, mert ha magas lesz a vérnyomásom, akkor nem engednek simán szülni, nehogy valami görcsök, meg ilyen epilepsziás valamik jöjjenek rám, mert ilyenkor ez a veszély fenn áll.
Mondhatom ebbe is csodás belegondolni, mert ugyan fájások meg ilyenek nincsenek akkor, de katéter, meg epidurális érzéstelenítés az van...vááááá!!! :roll: :?
hajnalocska
 
 


Megvan a tegnapi labor eredményem. :D
Kalciumot kell szednem az egy kicsit alacsony ,és napi 1 vasat azt pezsgőtablettában iszom.Minden más rendben van!! :D :D :D

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Szió mindenkinek!

A néhány órás munkahelyi látogatásból az lett, hogy 3-kor értem haza...az uram jól lecseszett. Főleg, mivel nem vittem semmit se enni...Kaptam ugyan egy pár darab "jó reggelt" kekszet a kollégáktól és egy liter vizet, de az Kristófnak semmi sem volt...úgyhogy kicsit szédelegtünk már hazafelé.

Ráadásul valaki emlegette, hogy nyílt egy palacsintázó az iroda közelében, így most egyfolytában azon jár az eszem, hogy neki kell álljak palacsintát sütni :roll:

A sapkavásárlás így elmaradt :roll: Szegény babci, jól kifogta az anyjával 8)

Kép
kkia
 
 


Kicsike köszi!!!!!!!!!!!
2 db kellene és olyan ami neked a kép felső jobb sarkába van....../narancssárga-piros/ és XL-es kellene.........

1000ft db-ja?

:roll: :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


képzeljétek meghozták a pihiszékét Barninak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3 napja rendeltem....azt volt kiírva 2 hét mire ki hozzák..........erre ma......de én úgy örülök neki......olyan szép!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

köszi a pocak meg szoba dicsiket........... :wink:
ma hívtam a leendő szülésznőmet,de nem vette fel.... remélem hnap utol érem,ha és remélhetőleg még nem késő felfogadni...

akinek van szülésznője,mikor talizott vele először?

Kép
jovana
 
 


Sziasztok!

Kicsit bekukkantok...
Látom, mindenki a készülődés lázában ég :lol: :lol: :lol: :lol:
Vigyázzatok magatokra, a babákra!
Mi jól vagyunk, csak kevés a napi 24 óra :oops: :wink:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: