Új privát üzeneted érkezett!

Leo: sehogy :oops: :lol:

Linácska, hát ez az, ha mindent úgy csinálnak, ahogy kell...de nem úgy csinálják, mert az osztály kétharmada fiú és csupa jóság (az enyém is)... Szerintem arra fele nagyon lelkesek lesznek (már most azok), este pedig mindegyik az anyukája után fog sírni :roll: Tanítónéni fiatal és lelkes... és szerintem naív is... :roll: :oops:
Én azért félek, mert Etele sajnos elég ügyetlen, viszont folyton bizonyítani akar... és félek, hogy emiatt valami butaságot csinál :?
Persze azt is tudom, hogy nem óvhatom mindentől 30 éves koráig :oops: , csak hát nehéz elengedni..és nem is horzsolásoktól félek, meg ütésektől, hanem hogy valami komoly baja eshet :( Na jó, itt leállítom magam, még van 2 hónap addig :)

Addisz, időnként rátőr az emberre...aztán elmúlik.. Nem hiszem, hogy mindent a hormonokkal lehet magyarázni, nekem is volt ilyen, amikor nagyon ki voltam fáradva és a fiúk is jól kikészítettek, éreztem, hogy kifutnék a világból :(
20140901114303
 
 


Panndi, olyan aranyos kis pocakod van :)

Vivcsen, ha neked izlett, akkor van meg remeny :)

Brunhild, megertem, hogy felted! Hany kiserövel tervezi elvinni az osztalyt a tanito neni? Tenyleg nagyon lelkes :)

En sem ertem, miert kell mogorva tanarokat betenni felveteliztetni ... mondjuk ott kezdödik, hogy az ilyen miert megy tanarnak? Mosoly nelkül? Barmilyen faradt vagyok, ha meglatok egy kisgyereket biztos, hogy elmosolygom magam! Tenyleg nem ertem ...
Egyebkent szerintem senki nem varja egy kicsitöl, hogy "stresszhelyzetben" teljes magabiztossaggal enekeljen. Ha van egy kis eszük, akkor az izgulast mindenkinel leszamitjak. Ha nincs eszük, akkor meg nem erdemes odamenni :wink: Na jo, csak vicceltem! Biztos, hogy sikerül. Szerintem csak azt akarjak felmerni, hogy ki az akinek egyaltalan nincs hallasa ... mas nem nagyon derül ki ilyen pici korban. :)

En nem vagyok faradt, viszont nehany npja idönkent elkezd pattogni a fülem. Szerintetek ez lehet a baba miatt? A nyomas valtozott meg? Eleg idegesitö ...

Kép
Kép
rokakoma2
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Szűzanyám! Már ilyen kis korban elkezdődik? Felvételi, mogorva tanárral? Szörnyű!!! Hova tart a világ?

Kíváncsika! azt az alacsony szívfrekvenciát Te hallgattad bébifonnal, vagy védőnő vagy Uh-on derült ki?
Ha Te hallgattad, akkor nem lehet, hogy a saját nagyartériáid lüktetését hallottad?

Panndi nem tudom benned hol van a gyerek, befelé nő. De tény, hogy ennél a 3. terhességnél nagyobb a hasad mint az előző kettőnél.

Leo! Az egri kórházban nem lehet inzulint kérni.

jjucuss
Eger
 
 

 
 

Jucus
Ezen filóztam én is... anno az egyetem volt az első hely, ahová felvételiztem, középsulinál sem volt még divat, általában az általános iskolai eredmény alapján vettek fel mindenkit, max. egy kis beszélgetés volt.
Azt mondjuk még megértem, hogy egy zeneiskolába énekelni kell, de jobban is megválaszthatnák a felvételiztető tanárt...

Rokakoma
Nekem (és talán Anabique-nek) is volt ilyen fülpattogás, fülzúgás néhány hete, aztán magától elmúlt...


Hülye egy idő van odakint, rendesen fáztam reggel...

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

Megjöttünk a védőnőtől, a mérlegelés szerint 7,5 kg-t híztam az első mérés óta. Azért irigylem azokat, akik még csak 2-3 kg-nál járnak! :) Vérnyomás 105/60, magzati szívhang 145 (gondolom ezek valamennyire összefügghetnek...?). Panna megkapta tegnap a 6 éves szuriját, Lilla pedig tegnap reggel óta nem hányt, sőt, kifejezetten felélénkült és jól van. Hát ezek vannak velünk.

Panndi, nem akarok illúzióromboló lenni, de te még mindig úgy nézel ki, mint aki lenyelt egy cseresznyemagot. Na jó, a korábbi képekhez képest tényleg nagyobb a pocid, de nagyon szerencsés alkat vagy, hogy ennyire vékony tudsz maradni!

Addisz, ma már jobb a kedved? Kedden 12.02-kor mindenképpen kérnénk egy bejelentkezést! :)

Brunhild, megértem az aggódásod, én is biztos síkideg lennék, ha elmenne a gyerkőcöm két napra! (Akárhány éves. :oops:)

Vivcsen :) :) :) Akkor sajnálhatom, hogy nálam mégis kimaradt a cukros lötyi? :lol:

Pihe, amikor lekerült a nagykabát, a mi környékünkön is sokan csodálkoztak rá, hogy babát várok. Aki meg nem ismer, és nem tudja, hogy van már két lányunk, az rendesen ledöbben, hogy már a harmadik. :) Vicces.

Nekem fülzúgás volt, nem pattogás, viszont elmúlt magától.

Leo, csakis úgy lehet leállni, ha lemerül a hitelkártya keret. :D

anabique
Budapest
 
 


Anabique,
de lehet (sőt biztos), hogy Te a 7,5 kiló hízással még mindig kevesebb vagy, mint én a 2,8-cal :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Ana
Köszi, igen, jobb a hangulatom, tegnap este másfél órát skype-oltam a legjobb barátnőmmel, aki Londonban él, úgyhogy kibeszéltem magamból a nyűgeimet :)
A vérnyomásunk nagyon hasonló, múlt héten a dokinál 102/55-öt mért az asszisztens...
Örülök, hogy Lilla jól van! Ezek szerint csak elcsapta a hasát valamivel.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Ana: tegyél fel képet! :) tőlem azt szokták kérdezni, nem ismerősök, hogy még CSAK az első? :)

bruhild: én nagyon szeretem az adrenalin, kalandparkokat :) Azt tapasztaltam, hogy nagyon odafigyelnek a biztonságra, a felnőtteknél is, a gyerekeknél pedig fokozottan. A földről kísérik, nézik az ügyködéseket, és rád szólnak, ha a karabinert nem kapcsolod be a helyére, sőt az elején van egy 3 vagy 4 pontból álló gyakorlópálya, amit, addig csináltatnak Veled, míg tökéletesen nem megy. :)
én sem vagyok valami hatalmas sportoló :) , nekem például sikerélmény volt, hogy meg tudtam csinálni a pályát. Ami nem túl nehéz, hiszen anyukámnak is simán ment a felnőttpálya :)
szerintem nagyon fogják élvezni! :)
vagy vigyétek el őket előtte, hogy hozzászokjon a feladatokhoz.
pl:
http://www.bokaykertkalandpalya.hu/egyeni-palya/

Addisz: Igen, ez is szokott segíteni :) a barátnőkkel való csevej :) várjuk a híreket.

hopihe79
Budapest
 
 


Vivcsen: kérjük a receptet :) Mennyi vízzel keverted és mennyi citromlével??
Jjucus: a védőnő mérte, nem én :(
kivancsika
Budapest
 
 


Pihe, próbálok majd felrakni valamit. :) Te is rég raktál fel fotót, nem raksz fel frisset?

Az a kalandpark nagyon jónak tűnik!

Addisz, örülök, hogy jobb a kedved! Barátnőzés és vásárlás mindig segít. :)

anabique
Budapest
 
 


Sziasztok!

Anyukámnál töltöttem pár napot, aztán ő jött hozzánk, úgyhogy csak néha tudtam bekukkantani, de írni nem.
De végre bepótoltam az egyhetes lemaradásomat, de mire a végére értem, a felét elfelejtettem, mire akartam reagálni...

Lina
Akkor meddig dolgozol még végül is? Mikor fogunk találkozni? :)

Leo
Vásárlás :)

Ana
Remélem, Lili meggyógyult.

Bruni
Örülök, hogy a babakocsi megoldódott!!


Addisz
Örülök, hogy jobb a kedved! Biztos jó lett a felvételi! Ne izgulj!

Vivcsen
cukros lötyi :)

Nálam is most kezdik sokan észrevenni a babát, hirtelen megnőtt a pocim. És annyira tud rugdosni!!!
Nekem ez a borzasztó szél nem tetszik ma, olyan hülyén érzem magam... Meg az alvás megy nehezen...

Beszéltetek a C&A-ról, a héten kifogtam egy 1300 Ft-os szuper farmergatyót!!!! :) :) Nagyon érdemes bogarászni, mert egy-egy maradék darab nagyon olcsó.
Az ötgyerekes barátnőm is adott csomó kismamarucit, úgyhogy ezzel már nem lesz gond.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


Köszönöm mindenkinek a bíztatást az osztálykirándulással kapcsolatban! :)

A széltől nekem bedugultak a füleim, magamat sem hallom, szörnyen bosszantó :?

A szomszédokkal szerintem sokan jártunk így, hogy csak most vették észre (én is)... De ennél még jobb volt, amikor Bendegúzzal voltam terhes (aki télen szült biztos ismeri), amikor elkezdett nőni a hasam, jött a hideg és a nagykabát, szóval senki sem vette észre, hogy terhes vagyok és nagyot néztek, amikor meglátták a babát :lol:
20140901114303
 
 


Ana: múlt héten raktam fel! :)

gil: én sem szeretem a szelet, és rettenetesen elfáradtam. holnap megyünk az arénába vásárolni barátnőkkel! :) jó lesz nagyon.

hopihe79
Budapest
 
 


hópihe,
én ma voltam az Arénában apával kettesben. Kaptam két felsőt. Nem kimondottan kismama ruha, de hosszú, tehát jó lesz.

gil,
húsvétig dolgozom, aztán még 26-án megyünk Lilivel a Heim Pálba kontrollra, és utána szabad vagyok :lol: Szombati szülésfelkészítőről beszéltetek otthon? Nekünk gyakorlatilag bármelyik jó.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Rókakoma: Létezik kókuszmatrac rugóval bélelve nagyban is. Nekünk is az van 200*180-as, jó kemény, mi imádjuk, de csak ilyenen megy az alvás. :wink: Igaz nem két fillér, de örök élet szinte.

Brunhild :Ezt a gatyát én sem hagytam volna ki. Tündéri. A fiúk meg letagadhatatlanul tesók. 3 tojás.

Panndi: Nő az a pocak, hidd el, csak nem vagy úgy kibélelve mint mi. A derekamra rendes kapaszkodó nőtt már.... :roll: :?

Leo: ez a láz nem megy le míg a gyerek magának nem vásárol :-) Ebből nincs orvosság :wink: :wink: :wink: :wink:

Jucus: tanulás? mikor lesz a vége?

Addisz: remélem Lucában kevésbé hagyott mély nyomot a fapofa.

Mi lebetegedtünk ismét.... Szokásos hörghurut. A doki szerint még mindig nem mi vagyunk a legkrónikusabbak, vagyis nyugi. :(
Én is elkaptam, tegnap, meg az előtt még a hajam is fájt. Ma már jobb volt azért. Remélem vasárnapra kutya bajom, mert megyek börzézni Pécsre :-)

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Sziasztok!

Bocsika, hogy most nem reagálok semmire!

Segítsetek!Éjszaka elmentem pisilni és mikor megtöröltem egy kicsit véres volt a papír.Tényleg kicsit.Megtöröltem még kétszer akkor is olyan volt,de azóta egyenlőre semmi.Szerintetek mitől volt és mit csináljak?Nagyon félek és ideges vagyok.

Leo?

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Vivcsen, mennyi volt? És azóta volt még? Mert ha csak 1-2 csepp, az külső vér, nekem is volt a múltkor szó szerint egy csepp vér, miután beemeltem Nimródot a hintába (23 kg..), valoszínű egy (vissz)ér pattant el a megeöltetéstől. Ugyanez lehet ööö nemi élettől is...
20140901114303
 
 


Kevés volt.Mint mikor kinyomsz egy pattanást és vérzik egy kicsit!Jobb hasonlat nem jut eszembe!

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Akkor az valahonnan "kintről" jön, szerintem. Neked is vannak visszereid? Ha bentről/mélyebbről (méh, burok) jött volna, akkor már nem tiszta vér lett volna, hanem rózaszínes folyás, vagy észre sem vetted volna, mivel olyan kevés. Hogy friss vér formájában jusson ki, többnek kell lennie egy cseppnél. Nem vagyok szakértő, de én így gondolom, és nekem is voltak már ilyen egyszeri 1-2 cseppes vér-élményeim.
20140901114303
 
 


Remélem igazad van!Nekem egyikkel sem volt ilyen!És teljesen beparáztam éjszaka.

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


vivcsen,
a barátnőmnek volt nagyobb mennyiség is úgy 30 hetesen, neki kiderült, hogy van egy hüvelyi fertőzése, ami kikezdte a hüvely falát, és onnan vérzett. Nekem Levivel volt 8 hetesen, már azt hittem ennyi volt, de az is "kívülről" jött. Orvoshoz mikor mész legközelebb? Vagy szaladj el ügyeletre, és megnézik, hogy mi lehetett.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Vivcsen, szerintem is menjel el gyorsan orvoshoz, hogy megnyugodjal! En sem hiszem, hogy baj lenne, akkor szerintem görcsölne a hasad. Nekem, mikor ilyen volt azt mondta az orvos, hogy valoszinüleg a gomba miatt lettem verzekenyebb.
Erezted azota mozogni a babat?

Kép
Kép
rokakoma2
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Vivcsen
Elhiszem, hogy megijedtél! Én felhívnám a dokim, vagy menj be tényleg az ügyeletre. Remélem, semmi komoly! Vigyázz magadra! Azóta hogy vagy?
Nem is gondoltam volna, hogy ennyi oka lehet egy vérzésnek, amit a lányok írtak. Az megnyugtató, hogy nem csak a legrosszabbra kell gondolni. Írj, mi volt.

Lina
Akkor majd nemsokára találkozhatunk. Egyelőre nekünk is bármelyik szombat jó. Egyik hétvégén még el szeretnék menni Apával kettesben valahova, de még nem tudjuk, mikor (mert ő itthon akar maradni...)

Netty
Jobbulást nektek! :(

Bruni
Azért próbáld nem emelgetni a sózsákodat!!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


linacska:csütörtökön voltam dokinál.Akkor minden rendben volt.Legközelebb majd csak május 5.-én kell mennem.

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


rokamama: azóta nem volt semmi.Mocorog úgy mint szokott.A dokim meg nem tudom elérni.

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Vivcsen, ha csütörtökön voltál orvosnál, attól is lehet! Mármint a vizsgálattól. Szerintem ha nem fáj semmi, és azóta nem is volt több, semmi ok az aggodalomra.

Netty: Gyógyulást!

Lenne nekem is egy kérdésem: Bendegúznak tegnap óta mindkét lábfeje, főleg elől a lábujjaknál, de feljebb is, tele van apró pöttyel (érdesek is, tehát nem csak látni hanem érezni is lehet őket), viszket is neki, piros is, és mintha meg is lenne duzzadva :roll: Előszőr arra gondoltam, hogy a zokni a hibás, vagy esetleg beleizzadt a cipőjébe...de azóta sem múlt el. Bekentem tegnap Fenistillel, de semmi változás. Kezét is vakarja, az nem pöttyös, csak piros, de már régebbről, azt hittem mert a szél kifújta vagy mert folyton rágcsálja, de most már ara gondolok, hogy lehet összefügg a kettő? Allergiának tünik, főleg a lába (a keze lehet tényleg a széltől van..), de mitől? Megnéztem a testét, ha nagyon keresek, itt ott van egy pötty, de szerintem az az izzadságtól van, de azért figyelem.. esetleg skarlátra hasonlíthatnak a pöttyök, de pont a lábfején? Amúgy semmi baja, nem lázas, nem levert, jól érzi magát, csak valami allergiás reakció lehet :roll: Esetleg volt már valakinek ilyen???
20140901114303
 
 


Brunhild
Nem váltottál mostanában mosószert, öblítőt, tusfürdőt stb.? A skarlát tudtommal mindig magas lázzal, torokfájással jár, tehát van egyéb tünete.
Szerintem a fenistilt nyugodtan használd, esetleg mellé kálcium pezsgőtablettát, aztán ha nem múlik el hétvégén, akkor hétfőn vidd el bőrgyógyászhoz.

Vivcsen
Ahogy a csajok is írták, ha friss vérnek tűnt szín alapján, akkor lehet külső sérülés miatt. Ne izgulj, ha azóta minden oké, akkor nincs ok aggodalomra.

Netty
Sajnálom, hogy megint betegek vagytok :( Zéti is jól megjárta az elmúlt időszakot. És ez a mostani bolond idő sem kedvez túlzottan...
Lucát nem viselte meg a felvételi, ő kifejezetten feldobódva jött ki és mindenkinek azt mesélte, hogy nagyon ügyes volt :)


Tegnap este voltunk párommal moziban, nagyon tetszett a film (A király beszéde) és jól esett végre egy kis felnőtt program :) Ma elmegyünk megnézni a kiválasztott babakocsit élőben, aztán este elnézünk jazz- és bornapokra (itt a kerületben van a Fő téren). Luca csak holnap jön haza nagymamától. Nagyon lelkesen ment el, mert viszik lovagolni, meg bográcsozni fognak, szóval remélem jól telik majd a hétvégéje.
Tök rég nem voltunk már kettesben apával, de most úgy hiányzik ez a Kiscsaj...

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz :) Mi kb 5 éve voltunk utoljára kettesben egy lagziban, pár órát... :roll: Nimród annyira problémás és anyás volt, hogy nem lehetett senkire rábízni.. Arra vártam, hogy majd kicsit nagyobb lesz, 3-4 éves, és akkor majd mi is végre ki tudunk mozdulni, rá tudjuk őt is bízni a nagyszülőkre, legalább pár órára ..én naiv :lol: Ez kb az idén lenne..most meg jön Bruni :lol: Na de nem baj, annyira nem hiányzik, bár néha jól esik egy fél óra egyedül (amikor pl elmegyek orvoshoz) :roll:

Visszatérve Bendegúzra, semmi sem változott, minden a régi.. Skarlátunk már volt, de szerencsére az enyémeknél könnyű lefolyású, nem volt magas lázuk, nem voltak rosszul, nem hánytak, csak a testük volt tele érdes pöttyökkel és a nyelvük piros (és ez pont abban az időben, amikor az oviban skarlát járvány volt) Most tudtommal még nincs járvány, de ez a szezonja :? Nagyon viszket szegénynek :( Ha nem javul, hétfőn elviszem orvoshoz.

És megkaptam a kiságyat! Nagy kő esett le a szívemről, mert nem vadiúj, ahogy mondták... egy régi, egyszerű fehér kiságy. Azért örülök, mert ha tényleg új lenne, mind azért izgulnék, hogy a jó gyermekeim összekarcolják vagy ráragasztanak egy matricát egy óvatlan pillanatban, vagy összerajzolják :oops: De így megnyugodtam, a célnak megfelel, és nem kell folyton őríznem :)
20140901114303
 
 


Vivcsen: ha nem görcsölsz, a baba is mocorog, nem lehet baj. Szerintem a méhszájvizsgálat során pattanhatott meg valami kis hajszálér. De elhiszem, h megijedtél, nekem sem volt még soha ilyen.

Brunhild: Nem lehet, h gomba? Lamisilod nincs otthon? Én bekenném, ártani nem árt, és nem fog viszketni sem. Hátha..

Addisz: Kellemes időtöltést. Gondolj rám amikor bort kóstolsz :-) nyami nyami :oops:

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Netty, Lamisilom nincs, nem ismerem, de van Elocom, az talán ekcémára van, azt rákentem, de nem segített. Most itattam vele kálciumot..fogalmam sincs, mi lehet...

Más: Valakinek esetleg egy régi ikeás méretű szivacsmatraca, amit nem használ? 55*112 cm, amit már kivontak a forgalomból?(vagy egy kb ekkora darab szivacs...) Ugyanis a kiságy ekkora :? Adtak hozzá egy talán új szivacsot, de az persze standard méret, 60*120 cm-es, és nem fér be... ha az enyém lenne, kivágnék belőle, de így :?
20140901114303
 
 


Sziasztok!

vivcsen, nekem Fruzsinál volt ilyen anno, 29 hetesen, én felhívtam a dokimat, meg is nézett, a vér okára nem jött rá, de Fruzsi feje akkor má nagyon lenn volt, meg én sokat is keményedtem, így onnantól fekvés volt. Nem megijeszteni akarlak, és szerintem is valószínűbb a külső sérülés, de azért szerintem hivogasd a dokid, egy megnyugtatás nem árt.

Mi szoktunk elmenni kettesben, kedden is megyünk, kaptunk a szomszédainktól két színházjegyet gyerekfelügyelettel együtt (mármint mi megyünk színházba, ők vigyáznak a lányokra :) ), úgyhogy a kedd este a miénk :wink:

Apa ma jön haza, csütörtök hajnalban elutazott, jó lesz már, ha itthon lesz :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Brunhild,
nem tudsz olyan boltot, ahol méretre vágnak matracot? Nálunk van egy Kecskeméten, Levi ágyába is majd ott vágatok, mert a KIKÁban 30000Ft-ért adták volna az ágyba a szivacsmatracot, ha vágatom, akkor kb. 3000.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Addisz, köszönöm, megnyugtattal .... akkor remenykedem, hogy nem a leglehetetlenebb helyzetekben jön elö, pl. zenekaron, ahol elvileg arra kene figyelni, hogy meg veletlenül se legyen hamis, en meg szenvedek a pattogassal :wink:

Netty, a matracot meg meggondoljuk, de jol hangzik :)

Vivcsen, szerintem az mar egy jo jel, hogy mozog :) Mindenesetre irj, ha kiderült valmi!!!!

Nekem most volt fuvola oram. Hihetetlen, ahogy nö a baba, egyre jobban megy. A "tamaszt" sokkal jobban erzem (ez kb. azt jelenti, hogy jobban tudom befolyasolni a legzesemet), van mire/kire tamaszkodni :) Meg junius 28-an lesz egy koncertem ... hat kivancsi vagyok :wink:
Es most indulunk at Sopronba!!! Vegre kicsit mi is ketten leszünk mielött meg megjönnek a vendegek holnap :)

Kép
Kép
rokakoma2
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Linácska, kerestem, de nem találtam ilyen helyet. Most már elkezdtem azon elmélkedni, hogy pofátlanság lenn-e kivágni a szivacsból :roll: Ugyanis, én adtam nekik egy ugyancsak ikeás kiságyat (újonnan vettük, kb 1 évet használtuk), normál méretűt (120*60 cm), matrac nélkül...Ez volt 2 évvel ezelőtt. Most jeleztem, hogy szükség lenne rá, erre azt mondták, azt használják még, de adnak egy gyönyörű másik ágyat helyett, matraccal együtt...Mondtam jó, legyen, bár jobban szerettem volna a sajátomat visszakapni...Ma áthozták, és amint már írtam távol áll a gyönyörűtől, de ez nem is zavar, csak az, hogy a szivacs túl nagy bele, mivel az ágy nem standard méret, hanem régi ikeás kiságy :roll: Na most ha az enyémet adták volna vissza, az rendes méretű lenne, nem kéne szenvednem vele...Ezért jutottam már oda, hogy azon elmélkedem, hogy ha ők megtartották az én jó kiságyamat, és adtak helyette egy elég ócskát, akkor végül ki is vághatnék a szivacsmatracból :roll: :oops:
20140901114303
 
 


brunhild,
nem tudsz szólni, hogy a matrac nem passzol a kiságyba, mégis jobb lenne a sajátodat visszakapni, mert így ezt nem tudod használni. Aztán remélhetőleg ők maguk ajánlják fel, hogy nyugodtan vágd kisebbre.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Úgy hozták összeszerelve, a matrac pedig belegyömöszölve, tehát tudták, hogy nem talál :?
De közben rájöttem, hogy mit fogok csinálni - mert hiába próbálok én is pofátlannak lenni, nekem nem megy :roll: -, szóval van egy ugyanílyen szivacsmatracom anyuméknál, amit az utazóágyba szoktunk betenni; majd abból vágok ki, ezt pedig leviszem a z utazóágyba, és majd amikor visszaadjuk, ezt vissza tudom adni úgy, ahogy volt, bár nem érdemlik meg :(
20140901114303
 
 


brunhild,
megkérdezzem, hogy mennyiért vágnának méretre abban a boltban, ahol én tudom? Minden nap megyünk Pestre el is tudnám vinni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, nagyon kedves vagy! :) Én nem bánom, ha megkérdezed, 55*112 cm-es szivacs kéne, 5-7 cm vastagsággal. Sima szivacs, huzatot én tudok rá varrni. De csak, ha magatoknak is vágatsz, nem szeretném, hogy miattam járkáljál. Amúgy 3000 Ft-ért lehet venni gyerekágyba szivacsot, tehát csak úgy éri meg, ha jóval olcsóbb lenne, különben elmehetek a Tesco-ba egyet venni (és kivágni belőle) és nem kell bonyolítsam az életedet...

Köszi a táblázatot! :)
20140901114303
 
 


Brunhild
Elocom ekcémra van (számomra ez a csodaszer...), de óvatosan vele, magas a szteroid tartalma. Nem hinném, hogy az, mert az ekcéma az esetek többségében kifejezetten piros.
Gomba tényleg lehet! Canesten sincs otthon?
Megnéztem ma a Brendon a Hauck Malibut, amivel szemeztünk. Nagyon ganyinak tűnt, komolyan! Tök instabil váz, rossz tapintású huzat, olyan összetákolt benyomást keltett, szóval jó, hogy nem rendeltük meg!

Netty
Oké, gondolok rád, egy pici bort biztos iszom majd ;)


Na, én is hazaértem, kipurcanva!
Fél 11 óta mászkáltunk apával, kész vagyok, de megérte. Megnéztük a babakocsit (Espiro Vector), tényleg szupeeeeeer! És extra kedvesek, figyelmesek és hozzáértőek voltak a boltban, úgyhogy ott fogjuk megvenni! (Babaszafari, Váci út)
Aztán megvettük Luca húsvéti ajándékát (gyerek szakácskönyv és tollaslabda), nézelődtünk a könyvesboltban is, megtaláltam óriási gyerekkori kedvencemet (Minden napra egy kérdés), amit meg is vettem Lucának, de elteszem a szülinapjára, megebédeltünk (retro hambugert, én persze vegát :)) és még sétáltunk egy keveset az orkánban :)
A fejem baromira megfájdult a nagy széltől és a sok mászkálástól irtóra kidomborodtak a visszereim :(
De azért sikeres nap volt :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Pihe, tényleg. :oops: Akkor ki rakott fel régen? :)

Vivcsen, azért majd írj, ha kiderült valami! Drukkolunk, hogy ne legyen semmi gond!

Brunhild, lehet, hogy nem ugyanaz a kettő, de Pannának a keze lett piros (de nem pöttyös) az utóbbi pár hónapban, és szintén érdes felületű. Először mi is a szélre meg a hidegre gyanakodtunk, de végül orvos megnézte, és írt fel rá valami gyógyszertári krémet. Azt mondta, nem ekcéma, de olyasmi. Valószínűleg érdemes lenne Bendegúzt is megmutatni, hátha elintézhető a dolog valami egyszerű kenőccsel.

Netty, jobbulást nektek!!!

Ma volt Panna szülinapi bulija, olyan jó volt látni, hogy milyen boldog!!!

Itt egy 27 hetes pocikép.

xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anabique 2011.06.21 18:02-kor.

anabique
Budapest
 
 


Az Elocom-ot gyerekorvos írta fel, mert Nimródnak voltak piros érdes foltok az arcán tavaly, onnan maradt meg. Délután barátoknál voltunk, ott kaptunk Aloe Verás kenőcsöt, bekentem és azt mondta, jólesik. Most újból viszket neki, megint bekenem. Canesten van, ha ez nem segít, azt is kipróbálom holnap. Ha hétfőig nem javul, elviszem dokihoz.
nagy dolog viszont az, hogy ma előszőr életében, elkezdett beszélni a keresztanyjával, mármint Bendegúz! Először csak félvállról odakiabált, aztán egy idő után már beszélgettek!!! Nem tudom elhinni, ez egy óriási dolog, mai napig egy szót sem szólt hozzá. Nagyon boldog vagyok :D :D :D
20140901114303
 
 


Leo, Jjucuss, S.O.S.!
Most fektettük le a fiúkat, és Bendegúznak az egész teste csupa apró pötty és viszket neki! Nem lázas, nincs rosszul, nyelve sem piros -egyelőre :( Bárányhimlő szentem nem lehet, mert az másképp néz ki, rózsahimlő ellen be van oltva (bárányhimlő ellen is, de ugye ez még nem jelent semmit) marad a skarlát , bár én úgy emlékszem, a skarlát nem viszket!??? Lábfeje nagyon piros, ott már nem is annyira pöttyök vannak, hanem a fél lábfeje piros , onnan felfele pedig sok apró gombostű fejnyi piros pötty, egész testén, és viszket neki. Mi lehet ez?
Közben próbálok a neten is okosodni...
20140901114303
 
 


brunhild,
csak egy ötlet: Lili unokatesójáéknál a suliban Pesten pillangóhimlő járvány volt (addig azt sem tudtuk, hogy ilyen létezik), állítólag Magyarországon 2 éve volt először nagyobb járvány. Az egybefüggő piros folt volt. Olyan, mint a bárányhimlő, hogy ezt is csak egyszer lehet elkapni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Köszi, LInácska, én is most olvastam az "ötödik betegségről", azt hiszem ez pont a pillangó-himlő lehet :roll: Megijedtem, mert azt írják, hogy nem veszélyes, nincs rá gyógyszer, nincs komplikáció CSAK terhes nőkre nézve veszélyes; de aztán találtam egy német oldalt, ahol azt írják, 20. hét után már nem gond, csak előtte okozhat vetélést vagy valamilyen rendellenességet a babánál! Hát remélem, hogy így van! Sok képet nézegettem most a neten, a skarlát meg ez az "ötödik betegség" is kb úgy néz ki mint Bendegúz bőre, neki viszont nem volt piros az arca, vagy legalábbis nem tűnt fel nekem.
Egy dolog biztos most már: nem allergia, nem gomba, ez valami fertőző betegség :(
20140901114303
 
 


Sziasztok!

Voltunk ügyeleten, az orvos szerint csak kiütés :roll: (mivel viszket neki és nem lázas, és nem is hányt) Hát nem is tudom... továbbra is csúnyák a lábai, most már egészen bokáig pirosak, feljebb pedig és a testén is tele van érdes pöttyökkel, van ahol ezek egybefolynak egy nagy piros foltba, és viszket persze az egész. Az orvos felírt egy szirupot, Erolin a neve, abból kell adjak neki... Azt hiszem holnap délután elviszem a mi orvosunkhoz is, úgyis kell kérnem igazolást, lássuk ő mit mond :roll:
20140901114303
 
 


brunhild,
hát ez nem túl meggyőző, hogy kiütés, ezt te is tudtad eddig is...na de milyen?????????

gil,
a húsvét előtti szombat nem lenne jó nektek szülésfelkészítőre? Akkor Lili nincs itthon, csak 1 gyereket kellene passzolnunk, vagy akár jó lehet az április 30 is.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Brunhild: hú ez nagyon nem hangzik jól. Remélem holnapra ez a szirup már mérsékli a tüneteket. Hihetetlen, mennyi betegséget haza hordanak a gyerkekek. Vigyázz magatokra.


Voltam Pécsett börzézni. Felért egy orgazmussal, pedig el vagyok tiltva :-) :P :P :D :lol: :wink:
46 db gönccel tértem haza. Ebben volt Zétinek is egy csomó gatya, könyv, cipő, és Zentának egy halom ruha nyárra, őszre.
Egyedül mentem, és olyan jó volt fél napig a saját gondolataimba merülve ellenni. Persze itthon gyorsan vissza kellett zökkennem, falazták a hálót a fiúk, Zétény nem látszódott ki a koszból, ebéd, süti stb.... De nagyon jó volt.

Ana: szuper csini vagy. És nagyon szép a pocakod.

Addisz: Örülök, h jól sikerült a napotok. És akkor Espiro? Melyik színben? Mikor lesz otthon?

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Képzeljétek, csoda történt. Kijött Levi egyik alsó kettes foga, amiről már lemondtunk. A fogorvos is azt mondta ugye, hogy ha a 3. előbb jön, akkor valószínű csírahiányos, és nem. Kijött. Igaz nem 7-8-cadiknak, ahogy elvileg kellett volna, hanem 14-diknek, de a lényeg, hogy megvan.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Hát ez az....férjem volt bent vele, nem én. Azt mondta, mivel viszket, de nincs se láza, nem is hányt, biztos nem bárányhimlő (ezt is tudtam..), nem is fertőző...De aztán mégis olyasmi is volt, hogy figyeljünk, hogy rajtunk is kijön-e valami :roll:
A szirup, amit felírt, antihisztamin hatású, tehát allergiákra van...
Nem tudom, mit gondoljak. A nyelve kezd piros lenni, mint skarlátkor, de az nem viszket, ebben igaza van az orvosnak. Holnap megmutatom a háziorvosunknak, lássuk ő mit mond :(
20140901114303
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?