Új privát üzeneted érkezett!

Kép Kép Kép Kép Kép

köszönjük a gratukat :D :D :D
na, megint fotoztam..sorry, ha sok belölem, de ez olyan megnyugtato :D

közvelemenykutatas:megkerdezhetem kinek mi a foglalkozasa?(jokor kerdem, mi? :D ) de erdekelne nagyon..es, hogy hogyan tervezitek a jövöt..ugyanoda fogtok visszamenni melozni?ez most nagyon foglalkoztat..en egy nemet nyelven dolgozo marketing irodat vezetek, reggel 9-18ig..es nemtom, hogy Vano melett ez hogyan müködhetne :shock:

mosogatnom kellene :shock: es most latom a fürdöben tükröt takaritani... :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Gyors bekukkantás és lépek tovább! Éjszaka leizzadtam vagy 4szer aludtam vagy 3óráz összesen. Ezek a fájások hol elmúltak, hol újra jöttek. Reggel hívott a dokim kérdezte mi újság! Aztán elküldött CTG-re (jó lett, túl nagy fájást nem mutatott, mondjuk éppen csak a derekam zsibbadt, abban a 15 percben.) Délután megyünk hozzá, mert azt mondta, nem szereti ezeket a görcsölgetéseket, és megnézzük mit csinál a gyerek a méhszájjal. Szóval meglátjuk!! Nem is tudom, izgatott vagyok, de nem merem beleélni magamat, hogy meg is lesz a baba nemsokára. Utálok csalódni! Mint mindenki, de így jobb nekem :D

Evu Nagyon csini a Vanda-lak!!! Nekem nem lesz gond visszaállni a melóba, mert az irodába akkor megyek amikor akarok szinte. A gyerekeimet most átadtam egy volt edzőtársamnak, aztán 1-2 hónap múlva visszaveszem őket! De az a 9-18-ig szerintem az sok, nem lehet "csak" 4órásra visszamenni majd??

Mi az a birsalmasajt??? :oops:

További szép napot!!
Vendég
 


Sziasztok !

Rizskoch !!!! Nyammmm, imádom, de nincs itthon tojás és ma lusta napom van ( csak itthon serénykedek, de nem teszem ki a lábamat az esti sétát kivéve ) , Apa meg hazafelé vásárol be.
Viszont tejbegrízt lehet ,hogy készítek :lol:

Evu : csini a pocak és csak fotózz nyugodtan !!! A babakocsitok is Graco vagy csak a hordozó ????? ( már ha jól láttam :wink: )
Gratulálok a 35. héthez !

Zsozi : Neked pedig a 36.hoz !!

Lám, lám csak eltelik ez a 9 hónap mindenkinél :P :P

Erika : Örülök ,hogy jól telik az éjszaka és Tamás ezek szerint már teljesen belejött a szopizásba a sötétben is !
Tudom ,hogy nagyon lekötnek a babás dolgok és a költözés meg a nagyok ,de lehet majd pár technikai kérdésem szoptatás és hasonlók terén ???
Ha lesz időd szívesen vennék pár jó tanácsot, mert egy csomó mindent másképp mond a szülésznő , a védőnő, az anyám és a szomszéd néni meg a nagykönyvek , úgyhogy már zsong a fejem tőle viszont nekik nincs 4 szép gyerekük !

Persze a többi anyuka is segíthet, ha van pár bevált praktika :wink:

Most pl. az a nagy dilemmám, hogy vegyek -e babaolajat. Masszázs olajam van , de külön fürdéshez vagy előtte -utána kell a gyereket feleslegesen kenegetni mindenfélével ???
Én nem nagyon szeretnék testápolózni , olajozni , csak a popsit kenegetném , mert annak látom a célját is.

Kép
sheepy
 
 

 
 

Sheepy, köszi a bokot,es igen, Graco a babakocsi is :D
Kép

megcsinaltam a chilis babot es rajöttem, hogy nalunk sincs itthon tej :shock: de nekem sincs kedvem kimenni..

Adri, köszi a bokot :wink: de jo neked a meloval!!! nos, nalam nemtom , hogy fog ez müködni, mert tudom visszavar a ceg, de sztem is hosszu a munkaidö es nem hiszem, hogy 4 orara vissza tudok menni :shock: nem tudom...
kivancsi vagyok mit mond ma a doki neked.. :wink:
Vendég
 


Haho!!

Na megvolt az ebéd!Kis zöldbabfőzit ettem...Most meg mosok! :? Jajj olyan szép babaruhákat kaptunk!!2 szatyorral!Holnap azokat is átkell mossam.. :)

Evu,nekem nincs szakmám!Sima értettségim van,azon kivül semmi :? :shock: Kb 5 éve készülök mnyelvvizsgára,meg elkezdtem egy levelezős weboldalkészítő tanfolyamot,de most leálltam azzal is.. :? !Pedig nem lenne rossz befejezni!!Csak írtó lusta vagyok.1 jo db-ig csináltam,ment is sztinte 100%osan,de aztán bonyolult lett és kikészített így abbahagytam..egyelőre! :? :)
Amugy 10 éve bolti eladóként dolgozom,nem tudom majd vissza megyek e,de nem akarom így leélni az életem,egy ABC-ben görnyedve!!Mindegy,én ezen mosz egyelőre nem filozom....

Egy kérdés:Szeríntetek létezik h Samu a tejtől,tejtermékektől csuklik???Lehet h hülyeség,de egyre inkább feltűnik,hogy megiszom pl egy pohár tejet,vagy kefirt,pudingot stb...és rá pár percre elkezd a fiam csuklani!(pl most ettem egy banános joghuurtot és már csuklik is :shock: :D )Lehet vajon összefüggés??? :roll: Érdekes...

Missfried
Kép
missfried
 
 


ÉN KÓRHÁZBAN DOLGOZTAM,ELŐSZÖR PÉCS GYERMEKKLINIKA,MAJD SZEKSZÁRD GYEREKOSZTÁLY.TERVBEN EGY 3.GYERKŐC IS VAN ,HA A MOSTANI KB.2 ÉVES LESZ ELKEZDÜNK PRÓBÁLKOZNI.AZTÁN PÁR ÉVIG VELÜK SZERTNÉK CSAK FOGLALKOZNI,DE KÖZBEN MAJD VMI SULIT IS SZERTNÉK VÉGEZNI,PL.TB ÜGYINTÉZŐ.KÓRHÁZ JÖVŐBELI TERVEIMBŐL EGYELŐRE KILŐVE.
PERSZE EZ CSAK KB EGY 5 ÉVES TERV:-)
MAJD MEFLÁTJUK MIT HOZ AJÖVŐ.ELSŐ LÁNYKÁMNÁL 1,5 ÉVES KORÁBAN VISSZAMENTEM DOLGOZNI,AMIT NAGYON MEGBÁNTAM,MAMÁNÁL VOLT SZEGÉNY.CSAK HA BETEG VOLT VAGY VMI BAJ VOLT,NEM MONDHATTAM A M.HELYEN,HOGY SORRY,MOST LELÉPEK.
SZÓVAL ENNYI!!!!
NA PIHIZEK EGYET,MERT ESTE MEG SZÜLŐIRE KELL MENNEM.
Kép

ARIEL,CUKIKA,BÜNGYIKE,GERIKA!:JÓ BABÁZÁST!!!!
Kép
geosel.klara
 
 


Missi : Amíg otthon vagy a gyerekkel , biztos lesz idő a nyelvtanulásra is , meg arra ,hogy kigondold mit szeretnél csinálni ,ha "nagy leszel " :P
Ezt szoktam mondogatni magamnak is , mert néha még én sem tudom jó pályát választottam -e .
Már 10 éve különböző bankoknál dolgozom , befektetésekkel meg mindenféle pénzügyi baromságokkal foglalkozom miközben mintegy mellesleg a bölcsészkaron is diplomáztam . Állásom tuti lenne bármikor mert folyamatosan van egy-két ajánlat , de én is szeretnék 2. babát 2 év múlva kb. és addigra kitudja mi lesz a helyzet . Az is lehet,hogy valami teljesen másba kezdek . :roll:

Csuklás : Én 3 hónapos csecsemő korom óta utállom a tejet , de a gyerekem egyfolytában csuklik nekem is . Sajt , joghurt naponta lecsúszik , de nem látok összefüggést.
Én azt tapasztalom,hogy evés közben jön rá , vagy közvetlenül utána .

Evu : klassz a babakocsi ! Mi is Graco-t vettünk, remélem a manónk élvezni fogja benne az utazást !
Csak a hordozó egy kicsit nehéznek tűnik, mondom is a páromnak ,hogy muszáj lesz gyúrnia egy kicsit , hogy elbírja benne a gyereket.

Elfelejtettem az ebédet, mert fél kikló szőlőt felfaltam , most meg már késő van nekikezdeni , mindjárt a vacsit főzöm :P . Megyek is , mert az sem lesz kész !

Kép
sheepy
 
 


Itt van pár kép,pár uj ruhárol azok közül,amiket kaptunk!Olyan szépek :)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Missfried
Kép
missfried
 
 


Missi : nagyon édesek a ruhák !!! Főleg az első tetszik , a bárányos :P , de mind imádnivalóóóóó!!!!!!!!!

Akkora eszem van : félig teli mosógépet indítottam el a pelenkákkal reggel erre most találtam meg a babaszekrény alján a lepedőket és az ágyneműt is . :?

Kép
sheepy
 
 


Én is visszatértem! szülőszoba látogatáson voltam..a szülésznő nem sok jóval bizatott ott bennünket.. :? mondta is, h nem szépiti a dolgokat, minek..de végül is igaza van..Csak egy pár mondat róla, hátha még valakinek újat tudok mondani.. :roll:
Első szülő nőknél normál vajúdás 10-12 óra, kitolási szakasz 1-1,5 óra :shock: Fájás mérés: mindig a fájás kezdetétől a köv. fájás kezdetéig eltelt időt kell mérni! A jóslófájások célja, hogy a baba "henger" pózba kerül, kezét a teste előtt összekulcsolja, lábait összezárja, fejét előre hajtja. Célszerű 2 csomagot késziteni a mamának, az egyik, ami a szülőszobára kell, a másik pedig amikor már átkerül a gyermekágyas ozstályra. Szülőszobás csomagban: hálóing, papucs, tisztálkodó szerek, WC papir, betét, neccbugyi, szénsavmentes ásv.víz, szűrt lé (pl alma), szőlőcukor, csoki, keksz. Apának papucs (akkor nem kell neki felvenni a műanyag cipővédőt) A Szabolcsban nem kötelező a beöntés és borotválás, de ajánlott. Gátvédelemnél fontos, milyen állapotban vannak az anya szövetei, hányadszorra szül, illetve hogy a szúró fájdalomnál mennyire képes visszatartani a nyomási kényszert, ez mindig az adott pillanatban dől el, de ált 80-90% gátmetszéssel végződik..:( Szülés ülve, kitolási szakaszban a mama a lábait maga felé húzza, de amikor már a gyerek jön, akkor lábakat fel. Még az aneszteziológus főorvos tartott a fájdalomcsillapitásról egy kis előadást, nagyon normális volt.

Na, visszaolvasok, és írok még

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Evu, én rendezvényeket szerveztem egy szállodában, nagyon visszavárnak, és szeretnék is menni. De hát ez is olyan, h egy gálavacsora előtt nem léphetek le, hogy nekem mennem kell a gyerekért..szóval nem tudom, hogy lesz..
Babakocsi szuper :D és gratula a 35. héthez, szép a pocid is

Rizskoch:
kb 3/4 l tejet + 1/4 l vizet 10 dkg vajjal és 15 dkg cukorral fel kell forralni + 40 dkg rizs, puhára főzni. Főzés közben felveszi a folyadékot (ált nekem több folyadékot szokott felvenni, de főzés közben majd úgyis látod, én kóstolgatni szoktam, h roppan-e még a rizs...)
Hagyd langyosra hűlni. 4 tojássárga + 10 dkg mazsola + reszelt citromhéj (én még szoktam van.cukrot is hozzá tenni), kihűl és utána bele a felvert fehérje. Vajazott, zsemlemorzsázott tepsiben, 180 fokon kb 40 perc.
Csokipudinggal sem rossz, de én eper / málna lekvárral imádom még melegen...

Gerika, szuper, hogy Tamás ilyen jó fiú! Várunk róla képeket, és köszönjük a tanácsokat :)

Missi, gratula az eredményekhez :D nagyon szép cuccokat kaptál :) (illetve Samu kapta...) Bandu is sokat csuklik mostanában, de nem vettem észre, mint te, hogy valamihez köthető lenne... :shock:

Zsozi, hála istennek apa már nincs éjszakai műszakban, és úgy néz ki, hogy lassan feltöltődnek a helyek, és le tud majd lépni korábban. Amúgy reggel 6kor megy és este 1/2 8kor jön. Kivételek a hónap végék, mert akkor leltár és hózárás, és csak este 10 után tudnak zárni a gépeken. Szóval akkor ált éjfél, mire hazaér.. :cry: vasárnap is ez lesz...
Gratula a 36. héthez!

Adri, tök rendes a dokid!! :) Kíváncsi leszek, mit mondd neked..ezek a görcsök nem hangzanak jól..

Neki kéne állnom vasalni...
Sheepy, én is így jártam, félig volt a gép egy adag babarucival, amikor láttam, hogy az ágyneműje is simán bemehetett volna.. :?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Missi, az a mókusos cucc zabálnivaló... :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


LÁNYOK:AZÉRT NE IZGULJATOK,VICSOK ÁLTALÁBAN ÍRTA LE A SZÜLÉS MENETÉT,HÁL ISTEN,ÉN ELSŐRE CSK 6 ÓRÁT VAJÚDTAM,ÉS MEGLETT A BABA,MEG BÜNGYINÉL SEM VOLT GÁTMETSZÉS!TARTSUK EZT IS SZEMELŐTT,HÁTHA AZÉRT JOBBAN JÁRUNK,MINT AZ ÁTLAG :lol:


MISSI:NAGYON VAGÁNY LESZ SAMU!!!!

CSUKLÁS:MEGSZOKOTT REGGEL-ESTE FEKVÉSNÉL!

NA LÉPEK SZÜLŐIRE,APA MEG MENT ÉJSZAKÁRA!A LÁNYOM MEG A MAMÁNÁL!
geosel.klara
 
 


Klári, reménykedek én is egy ilyen 6 órásban :D , de persze, általánosságban beszélt a szülésznő is...

Vasalószörny csatára készülök.
Masinak remélem holnapra már lesz gépe!
Holnap jön a védőnő.. :roll:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


hali!
:cry: :cry: :cry:a hasam viszket, viszket,ég, ég aúúúú :( hiába kenem :(
a vizes borogatás viszont egész jó rá. :?
holnap reggel végre nst!!! első alkalom!!! :)
vacsi: tejszínes-gombás elzászi mártásos pipimell tésztával :):)nyaminyami
újságnál dolgozok, ügyfélszolgálaton, szándékomban áll vissza menni, de valószínű 3 évig itthon, de nem lehet tudni, konkrétan tesó még nincs betervezve (először emi szülessen meg:) )
mentem kajcsizni, majd jövök :)

Kép
tidi
 
 


Tidi, ez jól hangzik :D
Én hétfőn már 2. nst-re megyek :shock: hogy szalad az idő...

Várom apát haza :roll: Vasaló legyőzve..de ez a pelenkavasalás gyilkos volt... :evil: nem tudom, ti milyen textilpelust vettetek, de amit én, az egy nagy xar...majdnem, mint egy nagy gézlap..ennek nem jósolok nagy jövőt nálunk...

Na, elpakolom a cuccokat, holnapig is vigyázzatok magatokra! Telihold :shock:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


--

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


--

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Klari, Shep NAGYON kedvesek vagytok ! :) koszonom a leirast, majd mindenkinek irok meg, de most estem haza es nincs erom....
bogyogyorgyi
 
 


dr. house lesz!
adri hogy vagy? görcsök?
cuki: fotót el ne felejtsétek! :)

én már úgy szeretnék szülni!!!
kezdődik a BK.
jó éjt!

Kép
tidi
 
 


Sziasztok!

voltam terhestornán a Brendonban. jó volt az első alkalom. azt hittem, hogy „tingli-tangli” lesz, de elég kemény volt. van is most egy kis izomlázam. azonkívül olyan fura, hogy amit régebben meg tudtam csinálni, az most valahogy nem megy, a testem nem azt csinálja, amit én akarok.

Masi,
2l-t mondott ,víz helyett inni. de barátnőm is azt mondta, hogy neki is anno 2 dl-t mondtak, majd ő növelte az adagot egészen 1l-ig. valószínű az lesz, hogy lefőzök egy adagot, és ahogy tudom, úgy iszom.
homeos bogyókból ezeket szedem majd:
- caulophyllum: Elősegítheti a méhnyak „megérését”, azaz felpuhulását, a fájások rendszereződését, hatásosságát.
- pulsatilla: ez felkészítéshez és vajúdáshoz is jó. nekem azt mondta a szülésznő, hogy esetleg még abban is segíthet, hogy megforduljon a baba

Ani,
én múlt hét pénteken este mentem be a férjemmel a szülőszobába, mert akkor ügyelt a szülésznőm, és mondta, ilyenkor nyugisabb. érdekes volt. viszont sajna a gyerekágyi részre és a csecsemős osztályra nem jutottam el.

hétfőn vette le a doki a kenetet a kórházban, és akkor a szülészet előtt várakoztam. érdekes volt nézni, ahogy sorban megérkeztek a nagyszülők, hogy láthassák az üvegajtón keresztül a babát. kicsit fura, hogy még a folyosóra se engedik be a családtagokat. azt a pár napot csak kibírjuk majd bent valahogy.

Még én is teljesen zárt vagyok, és még két hétig nem is szeretnék szülni.

Gabi,
szorítok neked, hogy jobb legyen a mai estéd. a meleg víz szerintem csodákat tesz.

én is remélem, hogy az átlagnál gyorsabban és könnyebben fogok szülni. de gondolom, mindenki így érez...
majd meglátjuk.

én külkeresként dolgoztam egy német cég leányvállalatánál. úgy terveztem, hogy 1-1,5 év múlva visszamegyek dolgozni, de ez nagyon sok mindentől függ még. arról nem is beszélve, hogy a második babát mikorra vállaljuk be.

Üdv,
Ági

Kép
agi29
 
 


Sziasztok!

Voltam az Istvánban és meglátogattam Büngyit és Helénát. Annyira pici, békésen aludt, néha grimaszolt, nagyon édes, szép baba!!!!! Büngyi jól van, sikerült pihennie is egy kicsit, mindenkit üdvözöll!Tej még csak előtej van, de ez még idő kérdése. Kicsit zsúfolt a szoba, az öt ágy mellé betettek egy pótágyat is (egyelőre nem volt újabb anyuka) és két munkásember szerelte akkor éppen az ablakokat- egy picit elrémiszett ez engem......
De minden anyuka mellett ott volt a kis csöppség, ezt viszont nagyon jó volt látni!
Csim
A streptora kapott Büngyi valamit infúzióba a szüléskor és most nézik, hogy a babába bekerült-e, ha igen, csak akkor kell szedni rá antibiotikumot. De Büngyi szerint nincs gond!

Ariel is felhívott, ő is egyre jobban van. Nikit csak 3 óránként kapja meg, nála is tejfüggő, hogy pénteken mehetnek-e haza. Ő is üdvözöl mindenkit!

Málnalevéltea
Én napi 6 dl-t iszom (ehhez 1 kiskanál teafű kell), a jógás szülésznő tanár ajánlotta így.

Ági
A Brendonban van egy Kata nevű lány, aki nálunk is járt a kismamajógán tanulni a tanárunktól, azt mondják, ő is jó!Ha esetleg ki akarod próbálni!

Evu
Angol-német szakos tanárként vezetőtanárként dolgoztam nyelviskolában, azt mondják, visszavárnak, de a helyemre felvett lányt nem hiszem, hogy kitennék, ha én vissza akarnék menni.. de jó lenne egy 2. bébi 1,5-2 év múlva, akkor max. 4 évet maradnék otthon- esetleg tanítanék, fordítanék közben egy keveset. A munkaidő nekem is hosszú volt, de azért rugalmas (most 3 fő gyerekes anyukát vettek fel és igaz, hogy esténként otthonról is intézgetnek, de el tudnak menni a gyerekekért időben). Jobb lenne egy céghez elmenni oktatásszervezőnek vagy hasonlónak - de gondolkozunk, hogy kiköltözünk a városból egy házba, akkor pedig passz.....


A szülésfelkészítőn az érzéstelenítésről volt szó- a legfontosabb, hogy ne dolgozzunk a fájdalmak ellen és ne kérjünk túl korán pl. EDA-t. De azt is elmondták, hogy orvosfüggő az is, hogyan viszonyulnak ehhez a kérdéshez.

Szivárgás
Köszi asok megnyugtatást, estére már nem is gondoltam rá sokat, pénteken pedig rákérdezek a méhszáj állapotára.

Szép álmokat!

Évi

> Kép
evarga
 
 


Hali!

7kor hozták a gépet, és utánna nem múködött a babanetem :cry:
Már teljes elvonási tüneteim voltak. :D

No először is!
beszéltem Büngyivel telefonon. Helénának igazi kismacska hangja van, de nagyon édi volt így telefonon keresztül. Sajnos most egy 5 ágyas szobában vannak heten mert olyan szülésdömping volt tegnap. egyébként minden OK velük, és ígérte, hogy majd ír szüléstörténetet nekünk, ami azért nem volt egy leányálom neki sem.

Cuki is jól van, küldött képeket Pankáról teszem is fel!!!
Gyönyörű szép!
Kép
Kép

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Gabi: Taj kártyát csak a szülés után tudsz csináltatni a babókának, mert az anyakönyvi kivonat kell hozzá!
Tgyás a szülés előtt 28 nappal igényelhető, tehát nem kell hozzá anyakönyvi és taj kártya sem, csak egy foglalkoztatói igazolás a munkahelyedtől és be kell vinni a kiskönyvedet. Én is így intéztem!

Evu: Én hat évig dolgoztam banknál, és most utoljára egy flottakezelőnél. Oda nem valószínű hogy visszamegyek. De majd még meglátom (hátha addig a főnököm is elmegy szülni). Igazából azért nem gondolkodom ezen, mert mi is szeretnénk mégegy babókát! kb két év múlva! De ez még a jövő!

Csilla: szerintem hülyeség szedni most antibiotikumot de ez csak az én és a dokim véleménye! Mindenképpen fogsz kapni a szülés alatt és a babó is. A semmicilint pedig szoptatás alatt úgy tudom tényleg nem lehet szedni!

Sheepy, Csilla: Holnap 4 nekem tök jó, akkor Cziniel!!
Sheepy: felvegyelek?
Te milyen homeos bogyókat kezdesz el szedni?
nekem is nagyon fáj a szemérem csontom, főleg éjszaka mikor próbálok megfordulni, úgy ég meg feszít, hogy kínszenvedés a fordulás az ágyban.

Ági: nekem Caullophiumot azt hogy szeded, hány bogyót egy nap???

Lilicsek ma kicsit nyugodtabb volt, bár egész nap úgy nyomott valamit, hogy alig bírtam menni.
Megpucoltam egy ablakot, aztán pihentem. Már csak egy maradt koszosan azt majd holnap!

Anyukám felhívott, hogy megszültem-e??? Mert azt álmodta. hogy áll mellettem a szülőszobában és szenvedek. Azt mondta, hogy olyan élethű volt az álom, hogy ijedtében még az ágyból is kiugrott, és hirtelen nem tudta hol van!!!

Na elteszem magam holnapra! Nincs House!!!!

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Ági: ez egy értelmes mondat volt. Szóval nekem caullophium van itthon!!!!

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Tidi Kedves vagy, hogy érdeklődsz, jólesik! Köszönöm szépen abbamaradtak. :? Most várjuk majd az újjabbakat! :D És nem is volt ma dr. House... :( Ha szeretnél szülni, akkor hajrá, mert itt vannak a frontok :wink:

Csoda szép Panka baba!!!! Cukinak gratula mégegyszer :D :D :D

Büngyikét is már nagyon várom már, friss képekkel, beszámolókkal meg mindennel!!! :D :D :D :D :D :D

Masika Sehol semmi?? Mikor mész dokihoz megint? CTG-re? 5 nap!!!! Juuuuuj!!! Nem izgulsz?

Ági Ez az üvegajtós babalátogatás nekem is olyan furcsa. De a Sote-n is így van... Te hol szülsz? Bocsi, de nem ugrik be... :oops:

Nekem azt hiszem görcsök után a nyákdugómat látom távozni....

Jó éjt!!!
Vendég
 


Jó reggelt !

Adri : elment a nyákdugó ???? :shock: Akkor már Te is a finisben vagy !!! Juj de jóóóóóóóóó!
Remélem minden ok .


Masi : Caulophyllum , cimicifuga, pulsatilla és arnica -ezeket felváltva kell szednem , úgy,hogy reggel 5 és este 5 golyót .
+ majd a szülőszobára a cimicifuga és caulophyllum kell majd.

Köszönjük a képeket Pankáékról !!!
Nagyon szép kislány és tényleg jó nagy baba ! Ráadásul tiszta anyja a kis pofija :P :P

Jó hír ,hogy Büngyiék is jól vannak . Nem irígylem a zsúfoltságért, képzelem micsoda tatárjárás lehet ott. Remélem már csak a ma estét kell ott töltenie .

Arielről is várjuk a további híreket, de jó hogy velük is minden simán megy !!!!!

Évi : mit jelent az ,hogy tejfüggő a hazamenetel ?????

Talán ma is sütni fog a nap, most minden tiszta borús , esős , szóval lehangoló!!!!

Masi , Csilla : 4 -re odamegyek a cukihoz.
Szerintem elbuszozok a 34-essel, legalább megmozgatom a végtagjaimat és letudom a napi sétát is . De azért köszi a felajánlást :wink:

Na izzítom a vasalót és nekiesek a pelenkáknak,utána meg indulhat az új adag babaruha.

Kép
sheepy
 
 


Ja ! Lányok ,egy fontos kérdés :

Linda és Büngyi is 2 héttel korábban szült . Én is felkészülök rá , hogy így lesz ,bár én szerintem mégiscsak kihúzom a 40. hétig, mert én jan. végén estem teherbe, szóval pont a ciklusom közepén.

Azon gondolkodtam ,hogy a többieknél mikor lehetett a fogantatás , mert ugye a terhességet akár + 2 héttel is idősebbnek számolják.

Nem tudom mennyire van összefüggés, mert lehet,hogy a babák amúgy is kibújnának hamarabb, de szerintetek hogy van ez ????????

Remélem jó értelmesen fogalmazok így korán reggel :P :P :P

Kép
sheepy
 
 


Jó reggelt!

Panka baba nagyon szép! Jó egészséget nektek!

Masi,
Caullophium: heti 3x este, 4-6 bogyót elszopogatni, utána fél óráig nem inni.

Adri,
én a szt. imrében fogok szülni, XI. ker. (a szt. margit helyett, sajna ez van).

Ma azt hiszem, el kezdek mosni. és kitakarítok végre, amire napok óta nem tudtam rávenni magam.

Üdv,
Ági

Kép
agi29
 
 


Sziasztok!

Masika, Sheepy, akkor 4-kor a Cziniel-ben.

Masika, végülis szedem a semicillin-t, a dokim mondta, hogy szedjem (minden doki mást mond), viszont abban igazad van, hogy a szülésnél szólni kell. Tehát lehet, hogy feleslegesen szedem előre. Eddig volt egy sárgás bőséges folyásom, ami elvileg gomba és bacimentes volt, na ez most szinte teljesen megszűnt. Na mindegy megbízok a dokimban, biztos nem akar rosszat a babámnak és nekem. Még két napig szedem ezt a vackot, szóval remélem, hogy jövő hétnél előbb nem szülök.

Cukika, nagyon szép a babád, még egyszer gratulálok!!!!

Büngyikének is jobbulást, a Heléna is csodaszép!!! A sógornőm is az Istvánban szült és akkor is zsúfoltság volt.

Evu, én pénzügyi-számviteli területen dolgozom, controller vagyok. Én vissza szeretnék majd menni a munkahelyemre, bár mi is 2. babában is gondolkozunk, szóval akkor 4 év múlva mehetnék vissza. Elvileg visszavárnak, de ha mégsem, akkor okl. közgazdász-ként remélem találnék majd munkát.

Ma megyek UH-ra, már nagyon várom!!!

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


Sziasztok!

Cukika: Gyönyörű Panka!!! Milyen kis húsos! Nagyon szép! Tisztára mintha téged látnálak!

Masika: Én a Caulophyllum CH5 -ösből minden este elszopogatok 5 bogyót, + Arnica-t is 5 db-ot, mégsem látom hatásást.

Az éjszakám fájdalommentesen telt. Viszont nagyon nehéz már feküdni, sem oldalt sem háton sem sehogy sem jó már.
Azért még mindig az október 4.-ét programozom az agyamba. Ezt még a terhesség elején kitaláltam... Na, majd meglátjuk. :)

Ma megint rohangálni fogok a táppénzes papírokkal, meg beszerzem a szükséges nyomtatványokat a munkahelyemről.

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


PAnka de szep ! nagyon helyes kislany :) Gratulok Cuki

Adri !! micsoda ??!! elment a nyakdugo ?
irjal, ha tudsz
bogyogyorgyi
 
 


Evu: Elfelejtettem. Én munkaügyi osztályon dolgozom HR munkatársként, de már az én helyemen is van egy lány. Nem tudom egyáltalán 2 év múlva lesz-e még Magyar Posta, ezért egyáltalán nem biztos, hogy vissza tudok menni. A helyzetem egyszerűen kilátástalan lesz, 3 gyerekkel 40 évesen kinek fogok kelleni??? Itt Borsodban sehol sincs normális munkalehetőség.

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


Adri: Ezerrel megy a drukk!!! Ne izgasd fel magad, van akinek napokig nem indul be a szülés még! Reméljük nálad azért ez gyorsabban fog menni! Írj!!!

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


Jó reggelt mindenkinek :D

Adri, légyszi szólj, mi újság veled :roll: csak nem??

Panka baba naggyon széépp!!! :D
Én is ma megyek délután a táppénzes papiromért, meg ma jön a védőnő..
Maradt kaja tegnapról, így szóltam barátnőmnek, hogy jöjjön fel ebédelni..ő meg olyan kis éhenkórász..nincs benn náluk kaja a munkahelyen.. :wink:
Masi, már csak 4 nap :shock:
Sheepy, én hamarabbra számolom 1 héttel Bandut..de hát majd ő tudja..Ma reggel olyan kis nyugodt..megyek reggelizek, meg bedobok egy adag babaruhát mosni.
Van egy kis vasalnivaló, amit tegnap mostam, nem vészes, és amúgy pihenős napom van..végre :wink:

Én nem szedek semmit bogyót... :oops: málnalevél és ennyi..

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


JÓ REGGELT MINDENKINEK!!!!
CUKIKA,ÉDESEK VAGYTOK,GYÖNYÖRŰ PANKA!!!!!
ADRI:NYÁKDUGÓ?????JUUUUUUJ!!!!

ÉN SEM SZEDEK SEMMIT,CSAK CSALÁNTEA,MÁLNALEVÉL TEA!REMÉLEM ELÉG LESZ!!!!

MAI MENÜ:KRUMPLILEVES TARHONYÁVAL,TEJBERIZS:-)MINDKETTŐT IMÁDOM:-)
MAJD MÉG JÖVÖK!ALÍZ 8 ÓRA ÓTA MOCOROC,CSUKLIK,MEG NEM TUDOM MIKET CSINÁL. :lol:
geosel.klara
 
 


Nem tudtam egész délelőtt megnyitni a babanetet :shock: elvonási tüneteim voltak...
hajj, mindjárt itt a védőnő...a barátnőm meg most volt itt kajálni, dumáltunk egy kicsit, és ismét megállapitotta, hogy nőtt a pocim, csak most csúcsosodott... :roll:
Imádom én is a krumplis-tarhonyalevest nyamnyamm meg amúgy is a magyaros kajákat :wink: én kolbászt is szoktam belefőzni..
nálunk zöldségleves, krumplifőzelék fasirt a menü.a fasirt még nincs kész, majd a védőnő után nekiállok..
na, irjatok, mindenki jól van, ugye??

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Hali!

Én is itt vagyok, csak egész délelőtt nem tudtam megnyitni a babanetet.

Sheepy, Csilla: akkor 4kor a cukiban.

Bogyók: akkor én is elkezdem szedni a callophiumot meg a másik csodát, már azt sem tudom mit vettem.

Nálunk ma tejszínes csirkés tészta van, kis fokhagymáva megbolondítva. :D Úgy utálom, hogy mindíg ezen kell gondolkodni, hogy mi legyen a kaja.

Adri: nyákdugó?! mondom, hogy te leszel a következő, még engem is beelőzöl!! Tessék végre nevet választani!!!!

Nálam nem nagyon vannak tünetek, aludni én is alig bírok, mert nagyon kényelmetlen. Fájások vannak de össze-vissza és különböző erősségűek. Hát szerintem én a túlhordós kategória leszek.

na gyorsan viszek apának ebédet, aztán még jövök.

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Haho!!

Cuki, gyönyörű Panka!!! :)

Adri???Talán szülni mentél?? :) Jajj de beindultatok csajok!! :wink:

Nálam semmi ujság!!Babgulyás és dios kalács volt ma a menü! :lol: :? :? Samuka imádta!!Most alszik!Elfáradt a csuklásba! :wink:

Mindenkinek puszi!!Majd még jövök!

Missfried
Kép
missfried
 
 


Sziasztok!

Nekem is elvonási tüneteim voltak, hogy nem tudtam megnyitni a babanetet!

Adri
Hajrá, drukkolok!

Cuki
Gyönyörű a kislányod! Vigyázz rá nagyon!!!!

Masi, Sheepy, Csilla
Jó cukizást!

Sheepy
Arielnek azt mondták, ha beindul a teje, akkor mehetnek haza holnap, szorítsunk neki nagyon!

Ani
Holnap rizskochot csinálok, olyan jó, hogy adsz, adtok ötleteket, mert én sem tudom soha, hogy mit csináljak...

Ma vettem pácolt csirke felsőcombot, tepsiben egybesütöm krumplival, paradicsommal, paprikával, lassan kész lesz, már farkaséhes vagyok. Utána megyek jógára, kell nagyon a mozgás., a lábaim ismét fájnak......

Missi
Ez a diós kalács a múltkori áhított finomság? Jól hangzik!

Szép délutánt!

Évi

> Kép
evarga
 
 


Sziasztok !

Ma is mindenki igazi konyhatündér :P :P :P . Én kelkáposzta főzeléket főztem fasírtal.

Évi : drukkolok Arielnek , biztos beindul a tejcsi. Ha jól emlékszem Ő készült tejelválasztást serkentő teával is . Remélem hatásos lesz !

Nekem az előtej indult el . Már 1-2 hete észrevettem , de egyre gyakrabban jön.

Kivégeztem a pelenkákat, hát nem mondom ,hogy ez lesz a kedvenc időtöltésem , mert kb. 3 órán keresztül vasaltam.
Folyton le kellett ülni , mert megfájdult a derekam és érzem a lábamban ,hogy nehezedik .

Nálatok is esik ????
Imádom a friss illatot ,ami ilyenkor kint terjeng, de a birka emberek nagyüzemben füvet nyírnak , így minden ablak csukva a zaj miatt. :?

Adri : Remélem minden OK Veletek , és ha netán szülni mentél megy a drukk ezerrel ,hogy minden rendben menjen !!!!!!

Kép
sheepy
 
 


NÁLAM SEM VOLT BABANET!
REMÉLEM MINDENKI JÓL VAN,MAJD MÉG JÖVÖK,MOST MEGYÜNK VÁSÁROLNI.


JA,ÉS :[/color[color=red]]"ANYÁNAK MÁR NAGY POCAKJA VAN!"
geosel.klara
 
 


Sziasztok!

Délelőtt én sem tudtam jönni, nem engedett be a babanet. :(

Cukika, gyönyörű a lányod!!! :)

Drukk Arielnek, hogy hazajöhessenek!!!

Adri, mi újság?

Cukizós lányoknak jó étvágyat a finomságokhoz! :)

Sheepy, milyen masszázsolajat vettél? Én azt használtam, ha esetleg koszmót kellett leáztatni a fejről. Ha csinálod majd a babamasszázst, akkor sztem nem kell külön testápolózni, mert egyébként sem lesz száraz a bőr az olaj miatt.
Ha nem olajozol, akkor viszont jó lehet valami kellemes illatú(vagy illatmentes) babatestápoló. A Johnson&Johnsonsnak régebben szörnyű mű illatú testápolója volt, még magamra sem szívesen kentem...
Itt is esik egyébként.

Mindig olyan jókat főztök! :D Lehet estére tejberizst csinálok. :)

Ma annyira jó éjszakánk volt egyébként. Tamás 10 körül elaludt, fél egy körül ébredtem, akkor mocorgott, de nem volt éhes, nem kellett neki a cici. Aztán vissza is aludt és 3/4 4 -kor ébredt, na akkor evett és aludt ismét. 6-kor megint felébredtünk, de megint nem volt még éhes, visszaaludt 7-ig és akkor evett. Hát ez így bírható csajok, ilyet én még eddig nem tapasztaltam gyereknél! Kellett egy 4., hogy ezt is megérjem! :D :D Csak maradjon is ilyen jó gyerek! :D

Masi, nem biztos még az a túlhordás! Bármikor bármi megeshet!Te mikor szeretnél szülni?

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Erika : Motherlove herbal company által gyártott Baba -mama masszázs olaj ( tiszta gyógynövényes ) , amit elvileg még gátmasszázshoz szántam.
A babamasszázst mindenképp szeretném , akkor külön nem fogom kenegetni a gyereket, bár a környezetem nagyon erősködik,hogy fürdés előtt a hajlatokat olajjal kell átkenegetni .

Azért az nem semmi ,hogy ennyi ébrenlét után jó éjszakád van :P :P. Persze én még az átaludni az egész éjszakát fázisban vagyok , megszakítva pisiléssel forgolódással. De ezek szerint ,ha 3-4 x is fel kell majd kelni , akár az is egész kellemes lehet . :shock:
Mindenesetre nagyon jó hallani ,hogy ilyen jó gyerek a kisfiad !!!

Lassan lépek a cukiba ,de közben a többiekre is gondolunk majd :lol: :lol: !

Kép
sheepy
 
 


Jó cukizást neketek csajok!!! Ha láttok képviselő fánkot, lécci gondoljatok rám.. :wink:
Ez a diós kalács... :roll: nyami

Volt itt a védőnő, hát komolyan mondom, ezzel a szptatás témával már kész vagyok.. :? azt olvasod, hogy úgy szoptass, hogy üritsd ki mindig az egyik cicit, és a köv.szoptatásnál másik mellre teszed..ez meg jön azzal, hogy váltott mell, és hogy többször rövidebb időre :shock:
De mondott jó dolgot is, hétvégén áttesszük az egyik szekrényt a sarokba majd

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sheepy, eddig olyan babáim voltak(többnyire), akik 2 óránként ébredtek, ettek, rosszabb esetben sírtak a hasfájástól egy éjszaka mondjuk többször is. (főleg az első fiam).
De lehet már hozzáedződtem ezekhez a dolgokhoz, nem tudom. Arra emlékszem, hogy az elsőnél fizikai fájdalom volt kikelni az ágyból és szoptatni hozni a babát. Gyorsan le is szoktam arról, hogy éjszaka máshol legyen a baba Most már mindig egy szobában vagyok vele(amíg éjszaka is szopik) és mellettem alszik, slussz. Így a legkényelmesebb, legkevesebb energiát igénylő a dolog.
De majd mindenki kitapasztalja, neki hogy jó. Ez csak az én példám. Nekem így a legjobb.

Ani, ha az egyik mell kiürült, akkor rakjuk egy szopin belül át a másikra. Egyébként nem kell és nem is szabad, különben nem kapja meg a baba a zsírban dúsabb hátsó tejet, csak a hígabb édesebb elejét és hasfájás lehet belőle. Ha egy szopin belül kell két mellből szoptatni, akkor a köv. szopinál a másodszorra sorra kerülőt kapja a baba először.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sheepy, elvileg majd én fürdés előtt csinálom a babamaszázst és akkor nem csak a hajlatok lesznek olajosak...
Végül is lehet olajozni, amíg nem csinálod a masszázst, ártani biztos nem árthat. Legalább nem lesz száraz a bőre.

E.

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


vicsok, en is az "uritos" modszert tudom . a vedono mondta, hogy pakoljatok at a szekrenyt ???

shepym helyettem is egyetek, legalabb csak agyban hizok igy :) en is kivasaltam minden pelankat, de azt hiszem, hogy ezutan mar csak 95 fokon fogom mosni es kesz. Le a vasalassal ! azt a 3 orat inkabb alvassal toltsuk majd , nem igaz ?

era, az jo hir ! bar en naiv vagyok, azt hittem, hogy mind ennyit alszanak legalabb, de akkor lehetne ennel rosszabb is ? !! ?? mi meg fozhetunk ,de te meg ne ! ott a ferjed, biztos segit majd

eva, missi mindenki fonomat foz ? nekem ma semmi , de semmi energiam, nem tudom, hogy mi van velem, lehet, hogy 9 honapos terhes vagyok !??! :) Ti meg hosok vagytok csajok, csak a ferjem meg ne tudja, hogy van no, aki meg most is foz hehehe

masi, dehogy leszel tulhordva, szombaton fogsz szulni es kesz. Amugy nekem is gorcsolget a hasam es kemenyedik. neked is ezek a tunetek ? kb napont 8 x csinalja mar nekem, de csak ma kezdte

klari en is ezeket a teakat iszom, az elso gyereknel is csinaltad? azt tudom, hogy a csalant nem, de malnalevelet ittal ?

Gondolunk Bungyi, Cuki, Adri RATOK :) :)

a csapat egyben levo tagjai :):):)
bogyogyorgyi
 
 


era es azt honann tudod hogy eleget szopott mar ? kikopi a cicit ? ne haragudj ha butrasagokat kerdezek, de hat mi vagyunk a kezdok itt...
nalunk is mellettunk lesz a bebi, az elejen meg talan az agyunkban is, de a kisagy pont a mi agyunk mellett van, mert en is lusta leszek ejjel 3 x vagy ( 6 x ?? jaja) kikelni es feleslegesen maszkalni.
meg mas okossag ? legyszi mondjal mindent, orommel veszem/sszuk
te pl. mosod a feneket vizzel vagy torlokendovel ? hany naponta furdeted ? ugye tok felesleges minden nap ez a tortura...vagy jo nekik ?

remelem aludni is van idod
szio
bogy.
bogyogyorgyi
 
 


masi : egy ismerosom ugy csinalja ezt a fozest ( mert mondod, hogy utalod, h gondoolkozni kell.) hogy pl a pentek a teszta nap, aztan szombaton foz nagy levest es hust, az marad vas.ra is. hetfon vmi krumplis etel van pl rakott krumpli/paprikaskr..stb. kedden rizses, szerdan nem tudom mi es igy tovabb. igy is kell gondolkodni, de sokkal kevesebbet es mindenbol esztek egy het alatt.
en friss tengeri halat ugy ennek ! hmhmmh csak nagyon draga :(

csim, kelloni, agi, vargaeva, evu, mi van veletek ? :):)remelem alszotok vagy moziztok es nem pl takaritotok....
bogyogyorgyi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: