Új privát üzeneted érkezett!

hajni999:hivatalosan menszi szerint igen de gondolom ez 11dikén a 12hetes uh-n el döl:-)én magnéziumos pezsgö tablettát iszom...ez sokkal jobb én nagyon korán nyitva vagyok 20hétöl már 2re ki szoktam..mégis tul hordtam mind a 3at :shock:
Vendég
 


Yzabbella légyszi írd le azt a narancsos muffint, ennem kell olyat, nagyon megkívántam, hmmm fini lehet!!! :o
hajni999
Németország
 
 
 
 


Szép napot csajok:)

Igen neten van fent egy csomó muffin, ha betartod az arányokat fel kell jönnie:)) nekem ez most hatalmas muffin lett:) De ha még így is kell akkor leírom majd szívesen:)
Én ma megint nem nagyon tudok enni, nincs étvágyam, szerintem nekem már kimarad a hányós időszak, de lehet azért mert napi 3 magne b6ot szedek...csak ez az étvágytalanság marad...
Ha már írtátok a kg.ot igen én is ugye mérem magam a 3.héten véletlenül mértem meg tehát tudom h mi volt akkor azóta fogytam 1kg-ot tehát most 49 de pénteken volt újabb mérlegelés akkor 49,3 voltam, de 50kg-ról indulok tehát még mindig nem értem el a kezdő súlyt sem.
Jah és már nem iszok rostosat és képzeljétek székrekedés megjelent...nagyon rossz mit ne mondjak...

Irigyellek titeket 11 hetesek!!!!!!!!!
De azért megy az idő már én is elmúltam 7 hetes, úgyhogy megy az idő igen:))

15 nap az UH-ig:))) nem is olyan sok az már, addig lesz egy csomó dolog...úgyhogy hamar elmegy...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 

 
 

Hajni ez előző link pont oda mutat....ahol írtam róla a Stahlos.

Hm...nekem meg a fánk hangzik nagyon jól!!!!
Emlékszem én olyan 10évesen nekiálltam egyedül fánkot csinálni,a tésztát egy pici tálba raktam össze és az egész kifutott amikor kelni kezdett,de összeszedtem. Anyukám épp arra jött haza,hogy sütni akartam egy serpenyőben,olajban.Majdnem elájult,mert megijedt,hogy mi van ha megégetem magam. Aztán segített,hogy bő olajban kell sütni és szalagos fánk lett.Még a szomszédnéninek is vittünk belőle. Aztán persze már büszke volt rám...csak azért szerinte korai volt az olajban sütés művelete. :)

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Yza szurkolok, igen még én is csak egy kis pontocskát láttam, de szívhang volt meg minden, úgyhogy nálam okés volt, de igen jó látni már nagyobbat amikor már azért 2-3 cm. Én 9és fél hetese fogok menni, addigra már 3cm is lesz reméljük:)))

Szurkolok jövőheti Uh-sok:))))

Hope, ugye már minden rendben van? Vagy még mostsem tudsz bíztatót igaz?

nah puszi csajok...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Sorlyike!
Ez sem látszik! Nem lehet,hogy benne maradt valami plusz dolog és azért nem jelenik meg?
Beus te látod a vonalzót?

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Igen Yza, ez most ilyen pici és babakocsika van rajta ami követi a terhesség korát...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Hajni: http://stahl.hu/hu/recept/desszert/Csokis_muffin

Beus
: Akkor én feladtam...majd külön megnyitom,ha látni szeretném azt a vonalzót,többet nem zaklatom ezzel szegény Sorlykét!Ez már a 3.vonalzója miattam.... :P

HOPE!!HOGY VAGY??

Kéne valami hasznosat csinálni,vasalni tovább....

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Lehet még csatlakozni? Elvileg 2013. október 6. az elvi céldátum, de nagy valószínűséggel már szeptemberben szülni fogok...

Nagyon boldog vagyok, de félek is... :?

4 év alatt 4 gyerek... 3 gyerekem lesz 18 hónaposnál fiatalabb....
3 pelenkás, 3 kiságy...
Nyáron lesz nagypocakom...
Kell egy másik autó, át kell rendezni a szobákat...
Bízom benne, hogy tudok majd szoptatni, szeretném elkerülni a császármetszést :wink:

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Nézzétek mit találtam...

http://babafalva.hu/terhesseg-hetrol-hetre-9-het/

igaz 9hetes babáról van a 4D,de annyira látványos! Teljesen elérzékenyültem!

Nálunk most éppen amúgy szakad a hó!!!

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Szia crysta:) Szeretettel fogadunk a mi kis csapatunkban természetesen csatlakozhatsz:) Nemsokára kapuzárás, úgyhogy még időben csatlakoztál:) Látom neked 3. baba lesz:)))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Üdv,közöttünk Cryrta87!

Még tényleg időben...nem tudom mikor pontosan,de záródik a kapu. :)

4.baba? :)
Jól látom 1987-es vagy? Fiatal anyuka ennyi babával! Nem semmi!!
Akkor ha jól értem a második legidősebb 18hónapos, és a jelenlegi legfiatalabb még ennél is kisebb!!:) Mennyi idős a legnagyobb?

Sajnos a vonalzód helyén csak ikonok vannak,semmi más.
Megint csak nekem? Beus segíts?:)

Mesélj,még honnan írsz?
Kb 5-6hetes vagy?

Nálunk is 4éven belül születtek,de ő a 3.lesz.
Autót nekünk is kell cserélnünk mert nem fér be hátulra a két gyerekülés+hordozó. Pedig széles autónk van. Vagy előre ül az egyik gyerek én meg hátul a kicsikkel.De a könyöklő helyén ülni nem túl kényelmes!!!

Én megint rosszul vagyok,most főztem húslevest,mert az meg tudom enni és a gyerekek is imádják.A kicsi most alszik nyugi van itthon.

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Crytal87!

Na várjál most már látom a vonalzódat!!!
3éves és 11hónapos fiúk!
Gondolom most már lányt szeretnél...vagy nem?

JÓL LÁTOM IKREK LESZNEK? Honnan tudod ilyen korán? :D
De jó!!

Írj!!!

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Üdv cristal87!!! Gratulálok a picikhez!!
Yza megnéztem az uh-t nagyon édiiiii!!!! Nagyon szeretném én is látni így a bogyókámat!!!
Nekem még 7 nap uh-ig!!! :cry:
Csajok azt akarom kérdezni hogy ki hallott már arról hogy ha a babaának már hallható a szívhangja akkor a vetélés kockázata 2% körülire esik???Ez igaz? :)
Kész lett a fánk!!! Annyira jó lett hogy hihetetlen elsőre!!! Szívesen megosztanám veletek!!! :shock: :D :D :D

Kép
evelin241
 
 


ÉN KÉREK BEUS!!!! ;)

Ugye milyen édi az UH!! :D
Én is ilyet szeretnék kedden! De sima 2D-ben nézik néha váltanak 3D-be is azért...

Én ezt nem hallottam bocsi... :( Szívhang elég korán van már...már akinek mégis van hogy a 12.hét körül/ig történik a vetélés... :(

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Evelin! Abban igazad van h lecsökken a vetélés esélye, de nem 2%, sajnos... De amúgy azt is írják, h a 8. hétig van a legnagyobb esély utána folyamatosan csökken már...

Yza nem én csináltam a fánkot:))) Én tegnap a muffint sütöttem:))

Igen crysta 5hét 1 naposan honnan tudod h ikrek? Voltál UH-n ahol mondták? jah igen és a vonalzódon az van, h még 231 nap a szülésig, az hogy lehet nekem van még 229, de én 7hetes 2 napos vagyok...az két hét különbség. Jah igen ráadásul írtad h októberre vagy kiírva elvileg én szept. 20, akkor az nem lehet 231 nap, hanem olyan 245kb:))) Nem jól számol a vonalzód:))) Amúgy jó h ilyen fiatal anyuka vagy, az olyan szép:))))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Yza ez tényleg nagyon szép, már 9 hetesen is szép...szerintem akkor 16 hetesen bátran elmehetek 4d-re... úgyis megyek majd a 30. hét után is, de legalább a 16. hétnél megtudjuk a nemét...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Én csináltam a fánkot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nyammmi!!! :P

Azt akartam még kérdezni azoktól akik már nem az első babájukat várják hogy mikor érdemes leghamarabb megvenni a szívhangfigyelő gépet!!!! Pl.10.hét????? :D :D :D
evelin241
 
 


Nem tudom én pl mindegyiket látom :D
Vendég
 


Evelin 12hétnél elöbb nem igen fogsz hallani semmit max a köldökzsinor áramlást amit össze keverhetsz a szivhangal :D
Vendég
 


Szaisztok!
Na én már napok óta rendszeresen alszok délután, piszok fáradt vagyok, még jó hogy hétvégén megoldható könnyen.
Yzabella bettem akedvencek közé a receptet, csak azért nem állok ma neki sütni, mert nincs itthon narandzsemem. :-(
Nekem van szívhangfigyelőm, de még nem próbáltam ki, igazán én a 22. héten vettem anno és most se fogom előbb használni szerintem. Bár legszívesebb egy uh gépet vennék itthonra. :-)
Megnéztem én is a videót, nagyon édesen boxol a kisbabó :-) tényleg cuki. aztán gondoltam megnézem a 11 heteset, na persze hogy németországban nem játszható le :-(, tök idegesítő.
Üdv Crysta itt, jókor jöttél és mivel te vagy az egyetlen ikres anyuka, így biztos senki nem ellenkezik, hiszen az ikerterhesség számomra is nagy kihívás lenne. Gondolom uh-n két petezsákot láttak??? Spontán babák??? Biztosan, hülye kérdés volt. Ne hari.
Beus 50 kg voltál??? És milyen magas vagy??? Jézusom én talán 13 évesen voltam utoljára 50 kilo. ez az állnadó harc a testsullyal, hát úgy írigylem azokat akik anniyt esznek amennyit akarnak és mégis szép vékonyak. Ráadásul én ha hízok akkor az hasra és fenékre megy, még véletlenül sem a mellemre :-). na nem nyavajgok 60 kiló sem a világ vége, csak hogy baba előtt jóval alatta voltam én is, bár lehet a mennyasszonyi ruha kényszerített, most meg már nem kell aggóni :-).
Hope nem ír, aggódok... :-(
Ki megy még holnap uh-ra??? 09.30-ra van időpontom!!!

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Sziasztok!

Szeretnék Hozzátok csatlakozni!

Első kisbabámat várom, a férjemmel nagyon izgatottak vagyunk.
Egyelőre jól érzem magam, szerencsére nincs hányingerem, inkább csak undor fog el néhány étel gondolatától (pl.: fahéj, fűszeres ételek…). Ti hogy vagytok ezzel?
Próbálok sokat pihenni, a tornát még egy hónapig mindenképpen hanyagolom, bár hiányzik.
Igyekszem visszaolvasni a hozzászólásaitokat, hogy jobban megismerjelek titeket!
Remélem látszik a vonalzóm, ha nem akkor segítenétek?

:) :)
emma87
 
 


Hajni én is hadban álltam a súllyal nyugi...tavaj előtt nyáron adtam le a felesleget kemény eddzéssel azóta tartom...166cm vagyok és 50kg, de nem vézna tényleg, mellem sem pici tehát nem látszok olyan vékonynak tudod, hanem pont a megfelelő, majd ha zárt lesz a csoport rakok fel képet magamról ha lesz pocakom egy pici:))) Jah igen azóta nagyon figyelek arra h mit eszek és hogy mennyit, terhességem óta azért többet eszem, természetesen...
Amúgy Hope miatt én is nagyon aggódom, h nem jelez, remélem nem történt semmit, bár így hogy nem jelez rosszat sejtek, de remélem holnap jelentkezik azzal, h elengedték a kórházból és minden rendben. Reméljük így lesz!!!

Dejó Hajni akkor már látod a nagy babusod, neked már azért pár centi hiszem már 11 hetes leszel:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Emma sajnos nem látszik... amúgy mennyi idős terhes vagy?

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Vonalzónak a linkjét azt az aláíráshoz kell beillesztened, ami a profilodnál van és akkor biztos látni fogjuk:))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Köszi! :) Bemásoltam, minden On-on van, remélem sikerül, amúgy 7+4 idős a bébi. :D

Kép
emma87
 
 


Szia Emma, üdv nálunk :-)!
Beus én is 166cm vagyok, de már 62 kg és ha őszinte akarok lenni, tegnap óta a mérleg 62.5 kg-ot mutat. Ne értstek félre nem vagyok az a típus aki most itt neki állna fogyózni, de én szoptatás alatt híztam sajnos és nagyon sokáig láttam a férjem arcán, hogy nem úgy néz rám.... mint egy nőre. aztán persze erős diétázás árán lement minden, de én meg közben éheztem, komolyan. Pedig spórtoltam is kicsit hozzá, piszok nehéz volt leadnom azt a pár kiló pluszt. Fiatalabb már én se leszek és azt veszem észre, hogy egyre nehezebb fogyózni.
Jelentkezek délután az uh képpel :-)-
Bekerült az első pocakos fényképem a kismama kalendáriumomba, persze hiuságból reggeli fényképet készítettem... :-).
a lányommal 40 hetesen csináltam egy demi morre képet, azzal zártam az emlékkönyvet ...

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást!

Yzabella
Nagyon jó az az UH :lol: :lol: :lol:
Itt is jó lenne, ha hó esne, de 2 napja csak az eső zuhog. Ehhez mérten a két fiammal nehezen bírtam már. Főleg, hogy eléggé émelygek szinte egész nap és folyamatosan tudnék aludni :?
Kelet-Magyarországon lakunk :lol: :wink:
Nálad is elég kicsik a korkülönbségek a gyerekek között!

Beus
Úgy néz ki, hogy ez a 3. terhességem (vagy ha úgy veszem, akkor a 4., mert volt egy biokémiai is), de a mostani állás szerint nem egy, hanem 2 baba érkezik :wink:
Vonalzót újraterveztem. Nem tudom miért úgy számolt. :oops: :?
4d: mi a 24-26. hét környékén voltunk. Akkor már elég jó felvételt tudtak csinálni.

Azt, hogy most két baba készülődik, a szombati UH után tudom. Két szép petezsák látszódott, és a hcg-m is elég magas.

Evelin241
Amit én tudok, az az, hogy a vetélések (klasszikus tünetekkel járó) a 8-10. hét között jelentkeznek.
A szívhangnál szerintem, biztosabb jele a jól fejlődő terhességnek a hcg megfelelő ütemű emelkedése (2 naponta duplázódik)
Fánkot én is kérhetek?

Hajni999
Itthoni UH jó ötlet!
Nem haragszom, IVF-es babáim vannak. (A két fiam is IVF-es) :?

Emma87
Üdv itt! Én is most csatlakoztam :wink:

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Emma, majdnem egyszerre szülünk akkor:)))

Crysta, így már értem:) Ikrek kétpetéjűek lesznek:)) Azért gondolom elsőre volt döbbenet és csak utána jött az öröm:))) Az ikreknek is meg van a szépsége:)
Vetélés igen bármikor megtörténhet egyébként a 12 hét alatt... De ne is beszéljünk mostmár erről a témáról, így is annyira félek tőle..

Hajni várjuk a képet:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet az újaknak. :)

Nem nagyon voltam a hétvégén - családlátogatóban voltunk. Elmondtuk nekik is. Volt nagy öröm - és az előzmények okán nagy-nagy aggódás is... :)

Sajnos tegnap megint egész nap feküdtem, mert megint vérezgetni kezdtem.... Szerencsére mára elmúlt. Kopp-kopp... Alig várom a jövő hétfőt - a következő uh-ot - remélem, minden oké lesz. Addig meg pihi ezerrel...

A baj sajnos a 12. hét után is megtörténhet - de nem erre hajtunk.... :))) Fő a pozitív hozzáállás.

Remélem, Hope is jó hírekkel jelentkezik ma.

És igyekszem felzárkózni. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Jó reggelt!!!
Crista te is kelet magyarországi vagy én is!!! Megkérdezhetem merre laksz??
Hope remélem jól vagy jelentkezz mi van veled!!!
Most megyek a dokihoz a táppénzes papírokért!!! Utánna meg a munkahelyre,kíváncsi vagyok mit fognak mondani!!! :x
Emma üdv!!
Szép napot!!

Kép
evelin241
 
 


Szép reggelt mindenkinek!

Ki hogy áll a rosszulléttel? Nekem minden reggel van 1-2 kritikus pillanatom, de aztán elmúlik. Bár a vitaminokkal és a duphastonnal még várok egy fél órát.

Hope! Szívbõl kívánom, hogy mára fellélegezhess és azt mondhasd, hogy elmúlt a veszély! Biztosan így is lesz!

Katinkababa, nálunk is ez volt a hétvégi program, azaz pontosabban a vasárnapi. Este hétre értümk haza, mire mindenhova elmetünk. Mindenki nagyon örült, olyan jó látni, hogy a párom is milyen büszke.:)Még 2 fontos ember nem tudja, a testvéreink, de mindenképp személyesen akarjuk elmondani, és még nem sikerült összehozni a találkozót. Elvileg egyiküknek kedden, másikuknak pedig vasárnap mondjuk el majd. Vettünk egy-egy nagyon szép kis képeslapot, és abban fog üzenni a kis borsó.:)

Emma, Crysta, üdv nektek! Mi is nagyon örültünk volna ikerpárnak! A páromnak van egy ikertestvére, de kértpetéjûek és az csak anyai ágon örökíti az esélyt. Emma,veled hasonló idõben fog érkezni a mi kisbabánk! :)

Hú, a hízás-téma...Nekem minden ötször olyan jól esik, mint máskor, különösen a szénhidrát, amit máskor minél kevesebbet eszem. És persze én sem most akarom fogyókúrázni, de a jó szokásokat nagyon kár lenne felrúgni és felszedni 20 kilót! Szombaton úgy éreztem, hogy már egy csomót híztam, a tornát én sem merem erõltetni, így viszont egy pacának érzem magam. Mikor vasárnap reggel megmértem magam, akkor viszont rájöttem, hogy nem híztam semennyit. :) Ami szerencsétlenül jött ki, hogy pont rajtam volt a karácsonykor felszedett 2 kiló, mikor megtudtam, hogy jön a baba, és azt persze nem most fogom leadni... Amit érzek, az az, hogy a derekamra és acsípõmre épül valami párna ami egyáltalán nem volt ott... de kilóban nem látszk még.:) Ez van!

Látom, sütöttetek, lányok! Nekünk nem kellett most, a családlátogatásban inkább nem gyõztem ellenállni a kísétésnek. Volt Rákóczi-túrós, sült alma, kakaós csiga... :) A muffinreceptet majd én is kipróbálom, nekem régebben mindig jó lett, és mostanában nem jön fel soha, pedig nem változtattam a recepten.:S

Mindenki ír babás naplót? Én is tervezem, de megvárom majd a 12. hetet.

Nézegettem a 4d vizsgálatokat. A hepinetesen gondolkodom, az van Szegeden is. A párommal is nézegettünk videókat, nagyon várja! Mi is szerintem kétszer megyünk majd. Uh-ra én most elég gyakran megyek, mert félt az orvosom (eddig meg azért, mert hetente volt egy kis vérzés, és mindig megnézett), legközelebb pénteken lesz. Utána elmegyek a védõnõhöz én is, bár valamiért semmi kedvem. Nekem a lakóhelyem szerint nem ide kellene jönnöm, de az anyósom utánajárt, hogy ha ez a tartózkodási helyem, akkor itt is jó. Megkérdeztem, hogy nem kell-e ehhez ideiglenes lakcím, de azt mondja, hogy nem, elég haén állítom, hogy itt lakom most. (Meg itt is fogok.)

A fõnököm válaszolt az e-mailre, amit még pénteken küldtem. Elég pozitív volt, azt írta, ne aggodalmaskodjak, mindent megoldanak és örül a hírnek. Még van amgy nálam pár dolgozat, azokat kijavítom még a héten, azt nem tudom, hogy tudom majd beírni a jegyeket az e-naplóba így, hogy az órákat már nem én tartom. A másik dolog, amire rá kell szánnom magam, hogy írjak pár sort azoknak a csoportoknak, akiket már régóta tanítok (van, akit már 4 és 5 éve), mert jól faképnél hagytam õket egyik napról a másikra! :(

De mára van még sok minden más is, kis takarítás, portörlés, vasalás, és szeretnék fõzni egy finom borsófõzeléket.

Ti mit csináltok ma?
szilva83
 
 


Szép jó reggelt!

Remélem jól aludt Mindenki!

Emma, Crysta üdv itt.

Hope, remélem már haza is engedtek és minden rendben!!!

A hízással kapcsolatban sajna én sem állok jól, 2 kg. Pedig életemben nem figyeltem még ennyire, h milyen minőségűt és mennyit eszem. Viszont az áldott székrekedés miatt ami bemegy, annak a 10%-a jön ki, úgyhogy ha úgy nézzük, csoda, hogy csak ennyit híztam. Pedig még csak kívánós sem vagyok, 4 hét alatt egyszer ettem nutellát, azt is csak pár kiskanállal, mert rettentően nem esik jól az édes. Szerdán lesz az első UH, majd kérek tanácsot a dokitól, hátha tud mondani valami újat azon trükkök mellé,amiket most használok és nem érnek semmit.

Szilvi, nem lehet könnyű ennyi idő után így elbúcsúzni, de biztos vagyok benne, h megértik majd és örülnek neked!

Szép és aggódásmentes napot Mindenkinek!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Lányok, azt hittem megúszom, de úgy tűnik nem:elkezdett folyni az a barnás valami.
Sokan voltatok már így vele. Tudom, h hülye kérés, e erről egyikőtök sem írt, így félve kérdezem meg: én vagyok csak ilyen hisztis, hogy elbőgtem magam, amikor megláttam?
Vigyázzatok Magatokra nagyon!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Sziasztok!Megjöttem!Ma már haza is engedtek. Állandó fekvés a 12. hétig, napi 3x egy 500mgos magnézium. Barnázás tegnap meg ma reggel nem volt, csak vizsgálat után, de azt mondta a doki h az természetes. Tegnap volt ultrahang, a kis bogyónk már 2,12 cm és gyönyörű szívdobogása van :) Hja és 2 nappal nagyobb mint mensi szerint :) 1 hét múlva újra UH utána megint szóval szerencsére nem kell sokat várnom két uh között, a 12. hétig folyamatosan ellenőrzik a növekedését :) Főorvos is megvizsgált, mondta h nagyon szépen növekszik a méhem, ő úgy véli, semmi gond, nem lesz most. Szal én még azért nem élem bele magam,d e bizakodunk!Az UHn már láttuk a kis lábkezdeményeket, meg ahogy mozgott :) Nagyon édes volt!Képet is kaptam, de annyira nem vehető még ki, mert hasi UH volt :) Kép

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Kata pihennj sokat akkor!!!

Evelin szorítok, hogy a munkahelyeden minden oké legyen, csak felfogják:)))

Szilva, hát én úgy állok bár még lehet "vukk", de ha ki is marad nálam, akkor is reggelente már egyre kevesebbet bírok enni, ma reggel az a szeletelt kenyér az a kicsike+1 pohár tej alig csúszott le, tényleg alig és ez nagyon kevés reggeli, utána éreztem, hogy huuhh... úgyhogy lehet a héten ismét fogyok, remélem tartom azért a súlyom mert még így is minuszba vagyok az induláshoz képest, bár tudom örüljek, h nem híztam, de én mostmár tartani szeretném, mert mi van ha még vukk is lesz értitek...
Szilva ne aggódj a munkahely miatt, biztos pozitívan állnak hozzád, ha már úgy írt a főnököd:)

Kriszti, most vagy a 2. kimaradt mesni körül ilyenkor nagyon gyakori a barnázás, én pénteken leszek 8 hetes RETTEGEK és akkor még csak enyhén fogalmaztam... Én is elsírom magam az biztos, vagy elájulok én nagyon lelkis vagyok ám...

Mai program védőnő:))) Végre kiskönyv:))) 2re megyek:)))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Hope, de jó h végre megérkeztél, már szét aggódtunk magunkat:)) Ez megnyugtató:))) De kivehető:))) Édike:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Kriszti: amíg csak barnázás van és nem friss piros vér plusz görcsölés, addig nem kell aggódni, nálunk a kórházban ezt mondták. Szedjél magnéziumot, és pihizz sokat!

Evelin: szívhangfigyelőnk nekünk van de még nem találtuk meg vele a pici szívhangját, kórházban is nézték ilyen kütyüvel, de a nővérke sem találta meg, még csak ultrahangon lehet hallani :) 10. héttől már szépen meg lehet vele találni!Csak türelmesnek kell lenni, lent, alul kell keresni majdnem a medencecsont legalján!10. héttől én is megpróbálom megkeresni majd :)

Hízás: hát én fogytam 1kgt mialatt bent voltam a kórházban :D Amilyen kaja van ott nem is csodálom :D De én eedig sem híztam, tartottam a kezdő súlyomat!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Kriszti!
Nekem már zsinórban ez a harmadik ilyen napom... Először rózsaszín (mondjuk a vérhígító miatt nálam másabb), majd barna... Próbálok sokat pihizni, szedek Magnerotot (nekem 2X2 szemet - azaz 2000 mg-ot mondott a doki) - mivel a trombózisveszély miatt nem lehet emelni a duphaston adagomon, így bevetettem újra a palástfű-teát is.
És próbálok nem idegeskedni... nem könnyű...

Hope!
Nagyszerű hírek - vigyázz magatokra! Sok pihi. :)

Beus!
Szuper, hogy lesz kiskönyved. :)

Szilvi!
Ne úgy fogd fel, hogy cserbenhagyod őket... Hidd el, vissza fognak várni - addig pedig nagyon szorítanak Neked, Nektek!

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Hope! De te amúgy otthon vagy nem? Mármint nem dolgozol most ugye? Pihennj sokat:) Akkor most hetente Uh igaz?

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Beus!Igen, itthon vagyok szerencsére, de ha melóznék, táppénzre vettek volna, mondta a doki, h nem szabad kockáztatnunk. Szal fekvés egésznap csak pisilni meg fürdeni kelhetek fel!Igen, hetente uh, megis bolondulnék most ha nem mehetnék ilyen sűrűn :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Sziasztok!

Hope nagyon örülök, hogy minden rendben!!! Ne idegeskedj és pihenj nagyon sokat... Próbáld "elterelni" a figyelmed, kicsit másra gondolni hátha akkor nem lesz annyira görcsös ez az időszak.

Üdv az újaknak! :)

Egyre többen vagyunk és igyekszem felzárkózni de nem egyszerű a feladat! :)

Otthonlévő kismamák hogy viselik az otthon létet? Én most vagyok itthon második hete és sürgősen kell találnom magamnak valami elfoglaltságot, mert különben be fogok golyózni még 7 hónapig.

Én még nem voltam védőnőnél és vérvételen sem. Múltkori UH alkalmával kaptam a dokimtól beutalót vérvételre és mondta, hogy most már felkereshetem a védőnőmet is. Ez hogy működik? Csak elmegyek a helyi gyerekorvosi rendelőhöz, vagy előtte be kell telefonálni? Ti tudjátok ennek mi a módja? Hogyan kell először felkeresni védőnőt?

Nekem mostanában légszomjam van és egyfolytában szomjas vagyok... És egyáltalán nem bírom elviselni a kajaszagot... Semmilyet... Tegnap is sütöttem a férjemnek pizzát, de végig rosszul voltam miközben csináltam... Egész nap csak szellőztetek, mert levegő hiányom van és úgy érzem minden apró szagtól felfordul a gyomrom...

A munkahelyemet múlthét csütörtökön felhívtam, hogy nem fogok tudni bejárni, mert veszélyeztetett terhes vagyok, erre megkérdezték, hogy és ez meddig tart?? Hetekig vagy hónapokig... Kicsit megilletődtem, így azt mondtam nem tudom... De valójában azt mondta az orvosom, hogy ez mostantól a terhességem végéig tart, csak én ezt nem mertem benyögni... :( Végül mondtam, hogy 5 hetente kell járnom kontrollra, és akkor ebből azt szűrték le, hogy minimum egy hónap... Pedig sokkal több... Jajj nem szeretek "rossz hírt" közölni a munkahelyemmel, de közben mondták, hogy nyugodtan pihenjek és ebből ne csináljak problémát... de akkor is tiszta gyomoridegem van néha emiatt... Pedig nem szabadna, hiszen pont azért vagyok itthon, mert nem szabad idegeskednem sem...

Ma elmegyek délután a háziorvosomhoz, odaadom neki a nőgyógyászom által kiállított táppénz javaslatot, majd holnap fel akarom keresni a védőnőmet... És valamikor a vérvételt is meg kéne ejteni... Pfúúú de uuutálom azt!!!!! :evil:


Szilvi: Ne aggódj a munkahelyed miatt Te sem! Most a baba a legfontosabb és az, hogy nyugalomban és boldogságban várd a picit. Én is ezt hajtogatom magamnak.. De olyan furcsa, már 2 hónapos de néha szinte "el is felejtem", hogy egy élet növekszik bennem. :) Nagyon új érzés...

Beus ne rettegj!! Nekem nem volt semmi a 8. hét betöltésénél... Mondjuk az elmaradt mensim idejéhez, még kell pár nap, mert 6-7.-e környékén szokott megjönni... De nem szabad így rástresszelni a dolgokra... Régen mikor nem volt internet, a várandós nők nem is tudták, hogy milyen kockázatok lehetnek és mindenféle tünet és baj nélkül sorban szülték a babákat... És ha az embere valamire nagyon koncentrál, képes előidézni a tüneteket... Szóval ne gondolkodj ezen ennyit, élvezd a csodás kismamaságot! :)

Kriszti: Én tuti felhívnám a dokimat, hogy megkérdezzem mitől lehet ez, és ha kell még ma elmennék hozzá... Ő hamarabb meg tudna nyugtatni mint bárki más.

Nyugodalmas és szép napot kívánok mindenkinek!!!! :)

Kép
nitt
Budapest
 
 


Hope örülök, hogy minden rendben van, nagyon szép uh képet kaptál, gratula, most már tessék pihenni.
Kriszti, én bemennék kórházba a barnázás miatt, jobb ha lát egy orvos.
Megjöttem én is a dokitól már 41 mm-es a babó és mit ne mondjak úgy néz ki mint egy kis kölyök kutyus. :-)
Sajnos nem láttam mozogni, mert aludt. Csak a szíve vert, de 10 nap mulva nagy uh!!! Ami rossz hír, hogy a tsh-m magasabb lett és emelni kellett a hormon adagomat... De minden rendben van! Kép

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Jajj Hajni nagyon szép UH!!!! :) Tisztára meghatódtam! :) Alig várom, hogy én is lássam ilyen nagyban a picikéééét. Istenem! :)

Az mit takar, hogy magas a tsh?

Kép
nitt
Budapest
 
 


Nitt!
Szerintem légy korrekt - ha úgy gondolod, hogy már nem mész vissza, mondd meg, hidd el jobban veszi ki magát: ők is tudják, mire számíthatnak, és esetleg keresnek valakit a helyedre. Te pedig egyszer s mindenkorra túl vagy egy kellemetlen beszélgetésen és nincs több izgalom. Saját tapasztalat. :)

Hajni!
Én is szeretnék egy ilyen képet... és már a 11. héten is túl lenni. :)
Ne aggódj, biztos szépen beállítják a tsh-dat. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Hajni de szupi :DÉn 1hét mulva megyek a 12hetes geentikára elvileg rá kérdezek a nemére is :D
Vendég
 


Kriszti, én éppen el nem bõgtem magam, mert mikor elõször volt, a munkahelyemen voltam, de mikor bementem az ügyeletre, addigra már nagyon ideges voltam és ott a folyosón nagyon koncentrálni kellett, hogy visszatuszkoljam magamba a könnyket. Azért ha tudsz, menj el az orvoshoz, biztos, ami biztos.

HOPE! Jaj de jó, hogy nincs semmi baj! Ez a kis öröm azért van az ilyen ürömben, hogy gyakran láthatod, és akkor mindig megnyugodhatsz. Pihenj sokat és szeresd nagyon a kicsidet, õ maradni fog és kész! :) Neked is jó kis bölényadag magnéziumot írtak fel azért! Én véletlen szedtem ilyen sokat (nem tudom, emlékszel-e ) elég durva hasmenésem is lett tõle. Azóta csak 1-2 250 mg-osat merek bevenni naponta, de lekopogom, nem volt semmi baj.

Nitt, nekem is furcsa itthon lenni, a délelõtt gyorsan elmegy, olvasgatok, mikor tudok, megreggelizek, lemegyek a boltba ezt-azt venni, aztán pedig fõzök valamit , délben hazajön a párom egyig, ami nagyon jó. Délutánra mindig elfáradok és alszom egyet, aztán megnézem a szülõszoba c. mûsort, bár sokszor csak így a háttérben megy (most kezdõdik mindjárt), és csinálok valami hasznosat a lakásban. Mikor este hazajön a párom, együtt pihenünk. Ma amúgy annyira nem pihentem, mert úgy láttam, hogy kell egy nagyobb takarítás, most úgy a kétharmadánál tartok, de aludtam egyet közben ebéd után. Nem te írtad, hogy nyelvet akarsz tanulni? Én is ezt tervezem amúgy. A második diplomámhoz kell még egy nyelvvizsga, addig nem kapom kézhez, és ez már évek óta függõben van, mikor csináljam meg, ha nem most?

Ami még inkább furcsa, hogy hétvégén se nagyon lehet semmit csinálni, a párommal sokat mászkáltunk régen, együtt jártunk konditerembe, barátokhoz, néha egy-egy buliba, általában aktívabbak vagyunk. Azért biztos lehet majd egy kicsit kirándulgatni, mire kitavaszodik!

Még én sem voltam a védõnõnél, jövõ héten majd elmegyek. (Valamiért semmi kedvem.) Vérvételen sem voltam még, csak a nõgyógyászomnál vagy négyszer.

Jaj, Hajni, de jó neked, hogy ilyen nagy már a baba! :) Ez már egy egész komoly méret! Neked mindjárt vége az elsõ harmadnak!

Kép
szilva83
 
 


Hope, nagyon-nagyon örülök hogy minden rendben van!!!!!!!!!! :D

Üdv az újaknak! Gratulálok nektek! :D Bocsánat hogy megkérdezem: mi az az IVF?

Moderátor még nem jelezett vissza hogy mi van a zárttá tétellel, bár pénteken írtam és itt volt a hétvége is.

Nagyon jók az uh képek, olyan édesek a babák! irigykedem ám hogy már láttátok őket! :wink: :D
Nekem még 23 nap! :cry:

Én egyre jobban vagyok, már csak enyhe az émelygésem, de pl ma egész nap tart. Az étvágyam óriási és mindent megkívánok!
Érdekes mert a fahéj illatával engem is ki lehetne kergetni most a világból. :) Na meg a férjem tusfürdőjétől, de annyira, hogy szexelni is már mindig úgy szoktunk hogy ne felé legyek fordulva. :lol: Ezen jókat nevetünk.
A hízás nálam igazán egyedi, mindig 20 kiló hízás fölött voltam, pedig a harmadik terhességnél már olyan szinten figyeltem a kajára, hogy elképesztő! Mégis... :cry: De mivel a baba első évében mindig ledobtam a felszedett kilókat úgy hogy észre sem vettem, így most ezen nem fogom idegesíteni magam. A férjem rám sem úgy nézett ducin mint mikor vékony vagyok, de élvezte azt is, azt mondja új élmény :oops: :D és van az a mondás a nagy kofferról... :lol:

Hope, jaj de örülök neked, nem győzöm leírni!!!! :lol:

Evelyn, nagyon ügyes vagy hogy már elsőre sikerült a fánk! Honnan szedted a receptet? A napokban én is akartam sütni szalagosat, de csak olyat találtam amihez 7 tojás kell és nem merem kipróbálni mert úgy emlékszem anno anyám nem annyiból készítette. A neten nem szeretek keresgélni mert ugyanazt a sütit 100 féleképpen készítik és én nem akarok kísérletezni hogy melyik a tényleg jó. Nekem a már bevált kell! :D

Yza, igen mi árulunk termelői piacokon. Hévízen és Káptalantótiban a Liliomkertben. A mi kecsketejes szappanunknak is jó az illata nagyon, csak mikor vízzel érintkezik nekem büdös. A fiatal pár aki készíti biztosan odafigyel mindenre, ismerem őket közelről. Lehet csak az én orrom érzékeny. :wink:

Én még mindig nem főzök, bár tegnap csináltam köményes rudacskákat. Simán kinyújtottam a felengedett leveles tésztát, megsóztam és beköményeztem, aztán csíkokban megsütöttem. Kb ennyire vagyok képes egyelőre. :lol: , pedig jaj de finom tortákat sütöttem! De a férjem most rakott kelt készít, alig várom hogy kész legyen!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pókica 2013.02.04 14:51-kor.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sorlykie, még mindig nem látom a vonalzódat, de arra gondolok, hogy lehet ez böngésző használatával függ össze. Mi akik nem látjuk másfajtát használunk. Mondjuk ez meg azért sántít mert más nagyonbabás és családinetes vonalzót pedig látok...na akkor feladtam. :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


pókica:nem tudom miért máshol Hoxán is ezt használom és láthato :D én crome böngészöt használok de az nem befojásolja ezt a vonalzot..
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: