Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Rekuja, Zsuzskó. Mi most nagyon el vagyunk látva egyterűvel, mert van egy Sharanunk (VW), és Apa céges autója egy S-max. Zsuzskó, ha ajánlani kell, akkor a Sharan sokkal jobb autó, de ez előtt Ford Galaxynk volt, ami ugyanaz a fejlesztés volt anno. A 2000-es évek elején, ha jól tudom a dátumot, de lehet, hogy korábban, a VW és a Ford együtt fejlesztette ki ezt az egyterűt. Tehát a régebbi típusú Sharan, Galaxy és a Seat Alhambra ugyanolyan autó. Mind nagyon jó szerintem, és a régebbiek egész jó áron vannak.

Rekuja, hogy téged idézzelek, éljen a jó vérkép! :D A vércsoportot azért kell újra meg újra elvégezni, hogy lássák, nem termelődött-e valamilyen ellenanyag benned. Nem csak az Rh, hanem más miatt is lehet. Sokminden miatt.

Zsabo, üdvözlünk itt, gratulálunk a kistesóhoz. Mi is elvesztettünk egy babát az első 2 gyerkőc között a 11. héten. Aztán lett egy egészséges kislányunk, aki már nagy. :) Nektek is így lesz. Legfeljebb fiú, mert itt most arra van nagyobb esély. Egyelőre csak Nyuszuli renitenskedik a lánnyal. :D

Zsuzskó, jófej ultrahangos. :evil: Kicsit komolyabban vehetné magát. Anno a fiammal nekem is volt szerencsém a sote UH-hoz, mert oda küldtek konzíliumba. Hát, az a futószalag, ami ott megy...
Te ezzel a 19 hetes babával átcsúsztál már az októberi topicba. :D
Óriás 5 kg-s gyerek? Nagyon durva. Jujj.

Többiekkel mi van? Erráról tud valaki valamit? Remélem, nincs baj vele. Nagyon eltűnt.

Szép estét!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Nyuszika tényleg jobb, hogy nem néznek nálam méhszájat, csak aggódnék össze-vissza :oops:. Én úgy tudom, nem a súly, hanem a fejkörfogat miatt nem hagynak megszülni ha nagy a baba, de az 5 kg felettit tuti nem hagyták volna – ha tudják. Nagyon sokan egyáltalán nem járnak terhesgondozásra :(. Szülésznének tanuló ismerős mesélt néhány horror-történetet a VIII. kerületről :cry:

Zsuzsko Hát, két gyereket betenni egy 3 ajtósba, tényleg kihívás. Persze a trabanttal könnyebb volt, nem volt még gyerekülés :lol:.
5,4 kg-s gyerek szülésének hallatán én is összeszorítottam a lábamat :oops:.
Éljen a felszívódott ciszta :). Milyen jól tetted, hogy nem aggódtál miatta! Ezt meg kell még tanulnom :)

Zsabo Üdv köztünk! Tekintve az elvesztett babádat (:cry:) teljesen érthető, hogy nem akartál korábban csatlakozni. Én Szaffival már bőven túl voltam a 30. héten, mire írogatni kezdtem az addig zugolvasott fórumba (ez üzenet a többi zugolvasónak is :D). mindenkinél máskor jön el az idő. Sőt, a 2011. januáriak közt vagy olyan anyuka, aki akkor jelentkezett, mikor már fél évesek voltak a gyerkőcök és átmentünk zártba :wink:.

Bobek Tyű, akkor tényleg van bőven egyterűtök, lehet válogatni nyaraláskor :). S-max lentebbi kategória, mint a Sharan, nem? Az S-max mintha ugyanarra az alaplapra lenne építve, mint a mondeo, vagyis nem lehet sokkal nagyobb :roll:. Meg nem tolóajtós. Oké, kezdünk átmenni férfi-magazin stylba, még pár hónap és meztelen női fotókkal leszünk tele :lol: :lol: Bár amilyen kevés lány babát várunk... :lol: :lol:
Akkor ezért kell a vérkép :roll:. Mindegy, úgyse lesz vele semmi baj :).

Már régóta gondolkodok rajta, hogy kéne csinálni egy táblázatot, ki-mikorra várja, fiú/lány, hanyadik gyerek stb. mert totál nem látom már át a dolgokat, és akkor az eltűnteket is fel lehetne kutatni. Remélem, csak időhiány miatt nem jelentkeznek, és közben zugolvasnak minket :roll:. Persze lusta vagyok táblázatot csinálni :lol:.

Kisgyerekes pocakosok! Nektek a kinti baba nem ül rá néha nagyon a bentire? Tegnap úgy megnyomta, tisztára beparáztam, mert éreztem, hogy a benti baba odébb megy és hevesen rúgkapál utána :oops:. Próbálok vigyázni, de persze Szaffinak néha eszébe jut és hevesen átvágtat a túloldalamra. Amúgy tiszta cuki, mutatja, hogy ott van bent a baba, de nem bírom lebeszélni róla, hogy nem a melleim közt, hanem a köldök alatt :oops:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszönöm nektek a kedves fogadtatást.
Zsuzskó! Kecskeméti vagyok, és itt is fogok szülni. Eszter lányomat 3 éve Kiskunfélegyházán szültem, mert a kecskeméti szülészetnek nincs túl jó híre, és a dokim is oda vitte a kismamáit szülni. Nagyon jó, csendes, családias volt légkör. Igazi szülésre való, soha nem volt tömeg, szülni is egyedül szültem. Soha nem kellett NST-re várni, és kocsival fél óra alatt ott voltunk. Klassz volt. Sajnos bezárták a szülészeti osztályt így most marad Kecskemét. Reméljük a legjobbakat
Bobek. Sajnálom a Ti elvesztett babótokat is. Nálunk a 10. hét környékén állhatott le a szívecskéje, de csak a 12 hetes ultrahangon derült ki, mert semmilyen tünetem nem volt, ami erre utalt volna. Nemet tekintve várom a holnapot, habár lánykám is elég későn valamikor 25 hetesen mutatta meg a punciját, addig csak a popsiját mutogatta mindig.
Rekuja, nálunk is Eszter előszeretettel ül mindig az ölemben, hasamon. bizony előfordul, hogy nem tud szegény még vigyázi. Ez most a mi feladatunk. De nyugi, az a babó, olyan jól be van oda ágyazódva, hogy biztos semmi baja nem eshet. Legalább szokja az adok-kapokot

Hű, 5 kiló fölötti gyerek, az kemény. Eszter 3 kiló alatt volt picivel, nekem ez pont komfortszülés volt. Mondjuk én nem ettem tablettás vitamint csak a harmadik hónap végéig. A HIPP gyümölcskoncentrátumát ittam, ami nagyon jó volt. Nekem azt mondta a dokim, hogy teljesen felesleges enni ezeket a vitaminokat, ha egészségesen, változatosan táplálkozok, nem kell más.

Olyan jó, most már én is hozzászólhatok...... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 

 
 

Rekuja, valóban, lehet jobb lenne nem vizsgálgatni..... De persze mondd, ha nem így van, most azért frászt hoztam Rád is, mert csak elgondolkoztál, Nálad mi lehet odabent.... :) De nem ez a cél. Végre most nem izgulok a baba egészségén, de izgulhatok a méhszájamon.... Persze nemi élet mehet, de így a fenének sincs kedve......

A tábla jót ötlet lenne bár a vonalzó is sokat segít, ha minden babára készül.

A pocakmászás megy nálunk is, én ezerre takargatom akkor a hasam, avagy leszedem, nem nagyon engedem. Én még nem érzem a babót igazán, nem tudom mi a reakciója, de ha sokszor jól beleáll a kinti baba, nem hinném, hogy jót tesz hosszú távon....

Zsabonak meg igaza van, kezdődik a nagy gyepálás :) Amúgy minden kérdésben, mármint méhszáj, avagy kinti baba nyüstölése, abban hiszek, hogy a tesó tudja, hogy bent van a helye, ezek meg sem kottyannak majd :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Gemini: Tart még a hányás? A vaterát még nem kezdtem el nézegetni, de a férjem tartja magát ahhoz, hogy a babakocsi legyen új.

Nyuszika: Melyik H&M-ben voltál?

Bobek: Értem én, hogy a Römer azért nehéz mert jó, de 2 olyat cipelni egyszerre nem hiszem hogy tudnék. :? 2 gyereket nem fogok tudni elől utaztatni.
Nekem 14 unokatestvérem van. Mindkét családból 7-7. Nyáron a nagymamámnál vidéken fantasztikusak voltak a nyarak. Sajnos az én gyerekeimnek már nem lesz ilyen, mert egyik részről az unokatestvérei már 19-21 évesek, én pedig nem tartom a bátyámmal a kapcsolatot. :cry:
Nagyon csini a pocakod. :D

Rekuja: Én is kaptam övterelőt, pont olyat mit a tiéd. Én szívesen segítek neked a táblázat elkészítésében ha gondolod, bár én még nem ismerek mindenkit. Viszont nagyon ráérek, nem dolgozom, itthon sem sokat és csak a pocakban vannak még babák. :D Csak mindenkinek meg kellene írni, hogy ki, mikor mennyi.

Gittus: Berendonban és Kangaboo-ban biztosan van övterelő, de én a vaterán is láttam. Szerencsére kaptam egyet a barátnőmtől, ő nem is használta, bontatlan állapotban van. Megjegyzem nem egy olcsó mulatság.

Én beteg vagyok, már péntek óta. :? Orrom, torkom fáj. Eddig sem nagyon kaptam levegőt, most meg aztán pláne nem. Nagyon minimális orrcseppet muszáj használnom akkor, amikor már egyáltalán ne kapok levegőt és szédülök. Ilyenkor jön a para, hogy az orrcseppel bajt okozok a babáknak. Gőzölés nem használ és a tengervizes orrspray sem igazán. A legjobb az, hogy most már a férjem is beteg.

Nekem a dokim a szívhang hallgatózóról, azt mondta, hogy nem szabad sokat használni, mert hőt termel és az nem tesz jót a babának.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír, a KÖKI terminálosban.

Sajnálom a náthát. Ha nagyon minimális orrcseppet használsz, nem gáz, de elvileg nem szabad, csak a sósat.... Persze ördögi kör...... , mert akkor meg csak a szádon tudsz levegőt venni....

Övterelő most a Brendonban is valami 8500 körül van, persze ez akciós. Szerintem mondjuk egy ilyet, nyugodtan meg lehet venni a vaterán...., ezekben túl nagy kárt nem tehettek a tulajok....

Én holnap megyek AFP-re, Zafír? Te?
Annyira édes Dórikám............. :) Most is egész délelőtt egyedül sürög forog, persze itt kell lennem, de annyira csipázom, hogy így le tudja kötni magát. Elővettük pár hete a babytaxit, először félt tőle, aztán az Apja rendszerint rallyzik vele :) Most meg? Már magától felül, dudál és próbál haladni :) Imádom a kis tündéremet. És annyit fejlődött az értelme.... Ja, és hétfőn lesz 1 éves!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika: Afrint használok orrspray-ben de igazán nem is fújom, csak megnyomom ici-picit, amikor már nagyon kell. A tájékoztató szerint nem tesztelték kismamákon, de kifejezetten nincs tiltva. Tengervizesből már 2 flakon elment. :?
A doki azt írta, hogy a betöltött 16. hétben, azaz mától mehetek. Szerintem hétfő vagy kedd lesz belőle. Nagyon gondolkodom az ÁNTSZ laboros vérvételen. Gyorsabban megvannak az eredmények és nem kell sorban állni mint a SOTE II-n.
Te jó isten! Dóri már 1 éves????? Hiszen csak most szültél. :shock:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsuzsko: Kálvin térről az Üllői úton? Én tegnap jártam arra, de csak egy ruhakészítőt láttam, ami azon az új sétálóutcán volt a Kálvin tér mellett. Nem messze az Elefani bababolttól. Arra gondolsz?
Én a C&A-ban vettem babatappancsos pólót még a 8. héten. Apa hiányolta róla a 2. pár babatappancsot. :lol:
Babakasszán én is regisztráltam, de tudom ajánlani a babamamatudakozo.hu kártyáját is. Sokkal több helyen van kedvezmény. Kb. 3 hete rendeztek egy ingyenes baba-mama roadshowt, fantasztikus volt.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Nézétek mit találtam: http://shop.hellobabycollection.com/kuponok/
Az akció csak mától 3 napig van.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


A babamamatudakozon én is regisztráltam, azóta is jön a kártya.... :(
Zsuzsko, jól tetted, hogy bevásároltál, én papucsot akartam venni, de nem sikerült... Mármint nyárit. Ezektől a laposoktól kikészülök, nem is egészséges, magasabb talpú nincs, csak 826262626 centi magas sarkú............. Király lenne pocakkal ebben a magassarkúban eldőlni...

Gyurka szerintem alakítja az alvást. Dóri is alakul megint, most reggel 6kor kel, kaja, visszaalvás, de már 1/2 9 felé kel, ami eddig 10 volt. Utána 3 felé szunya, 1/2 - 1 óráig, aztán este 7-1/2 8 felé fürdés, fekvés.

Zafír, én kihagyom a fizetőst, mert most sok dolgot néznek majd vérből, na meg a pajzsmirigy miatt többször kell fizetős vérvételre mennem..... Amúgy a házidoki is felírhatja az AFP-t, Hepat, SZTKban is gyorsan kész. Legalábbis itt így megy.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika: Nekem a háziorvos azt mondta, ő ezekre nem írhat beutalót, csak oda mehetek ahová a nőgyógyász mondta, vagyis a SOTE II-re. Nekem csak 3 dolog van: AFP, HBsAG és CMV. Az szerencsére nem olyan vészes. Toxo és rubeola pozitív volt folyamatosan, így azt nem nézik most már.
Babamamatudakozón amikor regisztráltál a levéllel küldtek egy ideiglenes kártyát, azt tudod használni bármikor. A plasztik kártya úgy 2-3 hónap, nekem azt mondták.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír AFP, hepa vérvételért kb. 4e-t fizettem az Istenhegyin, de lehet, h ötöt :roll:. Amúgy minden mást a háziorvosom csinált tb-re helyben, hál Isten. Hepatitist neked a lombik miatt nem néztek? A szüléshez képest kell 1 éven belülinek lennie, hátha jó még (a kórházat kérdezd meg, ahol szülni fogsz, ne a védőnőt!).
Jobbulást! Mentolos inhalálót nem próbáltál? Azt elvileg lehet, aszem :roll:.
Nem baj, ha az uncsitesók korban el vannak csúszva, máshonnan is lehet pót-uncsitesókat szerezni :). Nővéreméknél úgy oldották meg, hogy a nővérem egy barátjának Hannával egyidős a fia, a lánya kettővel kisebb, és ők nagyon sokat járnak össze családilag, meg a nővéremnek van egy közös vállalkozása hobbiból a sráccal (családi napközik indításához adnak szakmai képzést ingyen), úgyhogy elég szoros a kapocs. Mi szerintem Szaffi másodunokatesójával leszünk szoros viszonyban, Rozi 4 hónappal fiatalabb, ők is próbálkoznak már a kistesóval, szóval vele lesz egy generáció (nővérem lánya 8,5 évvel idősebb Szaffinál).

Nyuszika Háziorvosok általában nem tudnak AFP-t meg hepát felírni, de pl. vércsoportot igen, csak nem mind tudja, hogy tudja :). Az enyém állította, hogy ő nem tudja, de az asszisztense rendi volt és utánanézett, és levehette a vért, csak másik laborba kellett küldeniük (alapból a Dél Pesti laborja vizsgálja a csepeli véreket, ezt meg vki más). Amúgy veszélyeztetett terhesnél a háziorvos dönthet „otthoni vérvétel” mellett, ami nálunk azt jelenti, hogy nem a központi, csepeli sztk-ba kell menni, hanem hozzá a rendelőbe, ahol kevesebben vannak.

Zsuzsko Te ekkora belvárosi sétákra mész Gyurkával :shock:? Wow :shock:. Én ma is úgy vásárolgattam, hogy a dédnagymamis is jött velünk és ő kukucsosat játszott Szaffival amíg a próbafülkében voltam (Szaffi meg minden tükörben végigpuszilta magát, tiszta babanyelvnyom lett minden :oops:). Levásároltam a múlt heti 3000 Ft-nyi kuponomat, vettem egy sortot meg egy térdgatyót, már több terhes ruhám van, mint sima :lol: :lol:.
Mikor Szaffi átállt a napi 1 alvásra, kb 1 hónapig alig aludt vmit :evil:. Aztán nagyon lassan visszaállt a mormota üzemmód – most épp nagyon sokat, napi 14 órákat alszik. Bár ma éjjel is 1 órán át forgolódott (apa odafeküdt mellé), vagy jön a foga, vagy a holdállás :wink:.

Zsbo Sajnálom a bezárt szülészetet :( Hátha az elvárások miatt a kecskeméti is változott valamennyit!
Tiszta rémesen hangzik ahogy elvesztettétek a babátokat :(. Megértem, hogy most sokat vártál, amíg elhiszed :(. Ezért is jó, ha már mocorognak a manók :).
Nekem a dokim most szigorúan kiadta a vitamint, eléggé legyengült a télen az immunrendszerem (ami állítólag segíti a lombik megtapadást :shock:. Ezen meglepődtem, de olyan mondta, akinek adok a szavára). Szóval én nyomom magamba a bogyókat, majd a végén ritkítom meg, ha nagyon nagynak látszik. Szaffinál is szedtem végig kétnaponta aszem, mégse lett öt kiló (3490 g).
Cukik a vonalzóid 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Csak ezt az oldalt néztem vissza, szóval aki nincs benne, az aktivizálja magát, hogy lássam a vonalzóját 8). Hiányzó adatokat megadhatjátok. Gyerekek nemére nem nagyon emléxem :oops:. pontosabban úgy rémlik, hogy nyuszulit kivéve mindenkinek fia lesz :lol:
Időpontot a saját vonalzómhoz képest számoltam, szóljatok, ha egészen más jött ki :lol:. Pl a nov 31 nem tűnik reálisnak :lol:.
Zafír! Ha van időd, nyugodtan megcsinálhatnád precízebben, ez most egy jó kiinduló adathalmaz :)

Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Olyan érdekes, hogy nálatok a házi orvos írja a beutalókat ezekre a vérvételekre. Nálunk mindent a terhesgondozáson csinálnak (mondjuk sosem próbáltam a háziorvost..) Itt telefonon időpontot kell kérni, időpontra kell menni a beutalóért és aztán ha meg van, akkor pár folyosóval arrébb megcsapolnak. Ennyi, habár így is a 16 hetes vérvétel 2 órába telt. :(

Nekem az a furcsa, hogy ahány hely, annyi lefogadási határérték az AFP MoM értékére. Itt nálunk 0,5 az alsó határ, van ahol 0,7 és már olyat is olvastam, hogy 0,8. Az azért megijesztett, mert nekem most 0,77 az érték, de megnyugtattak, hogy az jó. Megnéztem és Eszternél is csak 0,84 volt, nála frankóbb kisgyerkőcre pedig nem is vágyhatnék, úgyhogy nem aggódom halálra magam.

Habár én para-anyuka (nem mellesleg hipohonder is) vagyok. Mindig tudok valamin izgulni. Most például kedden este tánc után bekeményedett a hasam, és elég gyakran érzem keménynek, azóta szedem a magnéziumot, és meglátjuk mit mond holnap a doki.

Köszi Rekuja, magam is csodálkoztam, hogy (majdnem) elsőre sikerült megoldanom ezt a vonalzó kérdést. Tényleg jó amikor már lehet érezni a babókat. Esztert első terhességként 18 hetesen éreztem először, a mostani manót is csak kb. 17 hetesen. Csak most már tudtam biztosan, hogy ez az! Napjában 3-4x érzem, biztosan álomszuszék, hogy nem jelez többször. Ti milyen gyakran érzitek a babókat mozogni?

Kicsit irigyellek benneteket, hogy ilyen sok helyen tudtok kismama ruhákat vásárolni. Kecskeméten, van ugyan H&M, de nem tartanak kismama ruhákat, egy helyen lehet viszonylag elfogadható áron kapni, de a választék elég gyér. Én most a teszveszen vettem egy farmert. Picit tartok tőle, mert rizikós, de bevállaltam, aztán majd meglátjuk....

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Rekuja, az én háziorvosom meg tud egy csomó mindent csináltatni, Dóri lányom lombik baba, így minden kellett akkor nekem is, köztük ez is. :) Ok, AFP-ben nem vagyok biztos, de amúgy laborja válogatja, a szifiliszt, hiv-et, toxot, rubeolát, hepatitiszeket, pajzsmirigy dolgokat,vércsoportot mind mind vele csináltattam. Ingyen... Ők a Corden laborral dolgoznak. Annyi volt akkor a macera, mivel Dévai ragaszkodott az aláírt eredményre, elautókáztam Budakeszi, előtte persze telefonon lebeszéltem, és alá is írták :)

A tábla jóóóó, én november 24-re vagyok kiírva, fiú gyanús és 2. baba. Köszi a táblát :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Ja, és Bajcsyban szülök majd.
Zsabo, nekem is ad a dokim beutalót vérvételre, csak vannak, melyek miatt nem autókáznék át az egész városon a kórházig. Emiatt kicsit kavarok :) Ráadásul a gyerekkel logisztikázni kell, így meg nem feltétlen. De ennek örömére holnap reggel 7kor már a Bajcsyban csücsülök :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Hú, jó a táblicsku. Ha minden jól megy mi kezdünk a Zsuzskóval....
Hajrá skorpió és nyilas gyerekek! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Köszi, javítottam, de majd csak akkor teszem fel újra, ha már több változás is van benne :).

Én is logisztikai okokból zaklatom a háziorvosom, úgyis szoros a viszony, a lombikok miatt egy csomó mindent csináltattam már vele. És igen, nem mindegy, hogy itt a kertvárosban megcsinálják pikk-pakk, s mire Szaffi reggel felébred, anya már vissza is ért, vagy be az Istvánba, 2 óra sorban és úgy haza. Szaffival 8 hós terhesen 2 órát vártam az SZTK-ban éhgyomros vérvételre, ott ájuldoztam, de ettől még nem vettek előre :evil:. Na azóta mindent megteszek, hogy ezt elkerüljem.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Kicsit el vagyok tűnve, sok a dolog, meg ma este indulunk Münchenbe, azzal is annyi mindent kell intézni :? Na de készen vagyok, a legfontosabbat elintéztem, van egy halom kismama rucim végre :) H&M-esek zömében, meg 2 benetton ruci és imádom őket, nem is gondoltam soha, hogy ilyen mennyei érzés lesz kismama gatyát húzni :D
A helloBaby collection nagyon jó, így akciósan meg még egész normális áron adják, nekem egy rövidgatyám van onnan..

Rekuja, nagyon szupi a tábla, ügyi vagy :D
Viszont engem átírhatsz nov.5-re ( még a 12hetes uh alapján végül ezt napot lőttük be) meg egy szép rózsaszín kitöltés a puncisnak, ha van ilyen opció 8) ( szólj, ha sokat akar a szarka :D )
Az AFP+ izébizé amit mellé szoktak 8ezer volt az Istenhegyin nekünk.

Zsabó! Isten hozott az aktív tagok táborában :) El sem hiszem, hogy ilyen idióták a H&M-ben.. Kecskemét, ami ugye egész nagy városka, már elég messze is van pesttől, hogy logikus lenne kismama holmit tartani, mégsem tartanak.. Érthetetlen számomra..Anyuméknál Gödöllőn meg a C&A-ban nincs kismama holmi.. :evil: hülyék.. A teszvesz meg vatera szerintem kincsesládikó ilyen szempontból, én onnan akartam rendelni a dolgokat, mert marha jó áron lehet csípni alighasznált cuccokat, a méret miatt bementünk egy H&M-be próbálni, hogy ugyan mekkorát keressek vaterán, hát mondanom sem kell, megvettünk egy zsák ruhát, mert nem bírtam ott hagyni.. :P Párom nézett is nagyokat eddig soha semmit nem hagytam, hogy vegyen nekem, na most megkapta 8) ) milyen szívmelengető, hogy a 36-os méret még mindig szupi :D
Szóval ugyan vettem már ruhákat, de a vaterát nem tudom kihagyni :D 2ezer forintokért olyan gatyákat ki lehet fogni(h&m), hogy én is úgy fogok járni, mint Rekuja, több kismama cuccom lesz, mint sima :P Azt meg lehet szűrni jól, hogy kitől érdemes venni, mindig meg kell nézni,hogy miket hirdet még, a kereskedőket kerüljétek messzire..
Jó lesz a sok ruci, úgyis nagyüzemű gyerekgyárat akar az én kis életem párja...:shock:

:D

Most pár napra megint eltűnök, nem hiszem, hogy lesz kint netünk..
ja, azt nem is meséltem, hogy mekkora mázlim van! Kedden sikerült megnyernem egy aukciót a német ebayen, nagy harc volt, de végül nyertem, 54 euróért az enyém lett egy vadiúj, bontatlan Concord mózeskosár, ami a vázra rögzíthető és a pláne, hogy pont müncheni, mehetünk is érte pénteken :D ez ám a logisztika, mi? :D :D :D Újonnan itthon nagyon borsos az ára, de úgy szerettem volna, hogy teljes legyen a travel set :oops: Ráadásul a szín is stimmel, fantasztikus 8)
takarékra is teszem magam, mert ááááh... :lol:

Mindenkinek csudiboldogságos hétvégét kívánok sok sok napsütéssel és vidámsággal :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nahát Nyuszuli, vidán kis bejegyzés lett a Tiéd! :D
Ügyes vagy az ebay-os fogással!
Kellemes utat nektek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Igen, valóban szokatlanul szentimentális, már már ömlengős lett :D :D a hormonok, nézzétek el nekem :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Ne viccelj! Öröm volt olvasni :)
zsabo76
Kecskemét
 
 


Hova lett a vonalzód? :)
Kép nincs esetleg a kis pocaklakódról? vagy nagylányról is jöhet :) Csak hogy tovább fokozzuk itt az érzelmi állapotokat :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


http://proba-babak.freeblog.hu/categories/Pelenkateszt/

A tescos részen jót vigyorogtam :D
Ú, a winny-s is jó :D a végére kicsordul még a könnyem is :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Vonalzó? Csak elfelejtettem bekattintani.
Fénykép, majd megpróbálok holnap hozni magammal.
Köszi az érdeklődést.... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Rejuka: Én a SOTE II-n fogok szülni. Babák neme, az első becslések szerint 1 kislány (ő megmutatta magát a múltkor) és erős tippelés alapján 1 kisfiú. Az árakat a vérvétellel kapcsolatban jól tudod, a CMV a legdrágább ezek közül, az 5.000 Ft.

Zsuzskó: Kinél fogsz szülni a SOTE II-n? Nálunk az ikrek miatt november elejét jósol most a doki szülésre, a végén még egyszerre szülünk. :lol: Ha mégsem mikor te szülsz, addigra engem már befektetnek, mert a dokim 37 hetesen már minden ikreset befektet.

Zsabo76: A férjem és a legjobb barátnőm is skorpiók és most a 2 gyerek is az lesz. Nem könnyű jegy. :D

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír, ez az.... Dóri nálunk ikrek, most jön egy kis skorpió...... Lehet, hogy nem csak a két gyerek után történő rohangálásba fogok belefogyni?!?!?! :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika: Látod az lehet. :lol: Fogyásról jut eszembe. Te híztál már valamennyit? Én a hányással leadtam 4 kilót és a 11. hét óta csak azt szedtem vissza, pedig ketten vannak odabent. :( Ez normális?
Ma délután vettem ki a postaládából a babamamatudakozós klubkártyámat. :lol: Kb. 6 hete regisztráltam. Lehet hogy te is megkapod a napokban.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok!

Gratula mindenkinek a jó eredményekhez! :D

Rekuja
Nagyon jó ötlet ez a táblázat :D Egyébként november 20.-ra vagyok kiírva, és Mezőtúron fogok szülni.
Nálunk is néha rámászik a hasamra Livike, és olyankor én is megijedek. De próbálok vigyázni.

Zsabo
Én is üdvözöllek köztünk :)

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Jegyekről, nálunk a férjem skorpió, és az aszcendense is skorpió! A lányom oroszlán, a keményebb fajtából, és most egy skorpió picike. Csak visszakapjuk a sorstól, amit Mi a szüleinkkel műveltünk. :(
Én lázadó gyerek voltam, úgyhogy próbálom előre felvértezni magam :P

Már nagyon várom a ma esti UH-t, hátha megmutatja milyen neműt is sikeredett ez alkalommal összehozni :wink:

Szép napot nektek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Én mint skorpió, hadd szóljak a skorpiók védelmében: Én Anyukám szerint nagyon jó baba és kisgyerek voltam. Nyugodt, szófogadó. A lányom is skorpió, ő is ilyen. Kamasznak azért nem voltam olyan egyszerű eset, de nagyon elvetemült sem voltam. Viszon a bika fiam, aki szerintem inkább ikrek jellemű, nagyon nehéz eset.
Szóval ne bánkódjatok, könnyű a skorpió gyerekkel. Szerintem.

Rekuja, a táblához: Én a Szt. Imrében fogok szülni, ha minden jól megy. Egyébként jó a nov. 20.

Lányok, van egy ötletem. Nem tudom, mit szóltok hozzá. Kijött most ez a Várandósok című film. Én meg szeretném nézni, de Apát nem hozza lázba. Ezért arra gondoltam, ha lenne kedvetek megnézhetnénk együtt. Mit szóltok?
Itt a link a filmről:
http://www.port.hu/varandosok_-_az_a_bi ... unty_id=-1

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Bobek, szerintem nem rossz ötlet a mozi :) Kérdés, így nyáron, kinek mikor jó. Mert bár hétköznap egyszerű lenne, de akkor kell babafelügyelet az Anyukáknak. Hétvége tuti jó, bár a magam naptárjába nézve nekem már csak a július szabad....

Zsuzsko, igen, asszem lesznek itt még bajok.... De túléljük.

És igaz, visszakapjuk, amit a szüleinknek adtunk. Mondjuk én nem voltam problémás gyerek (halak), de ez van.... Én nem tudok a jegyek szerint babát "gyártani". :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Persze, nem kell azért a jegyeket ennyire komolyan venni. Minden ember - gyermek más és más személyiség, egyéniség. Nem szabad csupán arról ítélni. Legyenek bármilyen jegyűek arra születnek, hogy szeressük Őket! :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Persze, most esik le, hétköznap este is lehet, abban tudok rugalmas lenni. Legyen akkor egy péntek este pl. És hol? Mikor?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Szerintem a hétfő jobb, mert akkor általában mindenki otthon van. De tőlem lehet a péntek is, bár nekem pont a jövő hét nem jó.
Mit szóltok a jövő hétfő estéhez? Valamelyik belvárosi moziban.
Corvin:19:30
Mammut:20:00
Westend:19:45
Allee:20:15
Ez a hétfői, de ha nem jó, akkor nézzünk más napot.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Én is szívesen mennék, de nálunk apát is érdekli a film, így megígértem, hogy megnézem majd vele. A hétfő egyébként sem lenne jó nekem.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


A hétfő, főleg a mostani, nekem sem jó, Dójjjji szülinap :) Muszáj nosztalgiáznom :)
A helyszínek közül én Mammutra szavazok, de alkalmazkodok a többséghez. Más hétfő elvileg jó lehet, nekem a napokban nem nagyon van most már kikötés.

Akkor, melyik nap?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Most szombat?
Mammut 20:30
Corvin 19:30
Vagy vasárnap? Kezdés ua.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Én jobban pártolnám a hétköznap estéket, mindegy melyik nap, mint a hétvége. Ha lehet. :roll:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Akkor júni 18? (hétfő) Gondolom, még játszani fogják.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Mi hétvégenként családozunk, az nekem tuti nem jó mozira :(. Hétköznap este megoldható, apa bevállalja Szaffit, bár 2 hét múlva szigorlat, úgyhogy inkább tanulok :( Szóval szervezzetek tőlem fgtlen, aztán ha esetleg jó nekem is az időpont, beesek én is :). Utoljára terhesen voltam moziban, apának ha választania kell Szaffi meg egy film közt, ő Szaffira szavaz... :roll:.

Helyszínből én is a corvint meg az alee-t preferálom, az van közel :wink:.

Én nem vagyok horoszkóp-párti. Uncsitesómmal mindketten augusztus 1-jén születtünk és iszonyat különböző karakterek vagyunk. Barátnőm július 31, alig 4 órával idősebb mint én és teljesen más világ. Tudom, ilyenkor jön mindenki az aszcendensekkel, de ez nekem inkább kifogás-gyártás.
Vmelyik pszichológia könyvben volt egy kísérlet, mikor egy oktató névre szóló személyiség-elemzést osztott ki a diákoknak, azok elolvasták, és bólogattak, hogy lám-lám, hogy ismeri őket a tanár. Aztán megkérte a tanár, hogy cseréljék meg a leírást a mellettük ülővel. Mindegyik szóról szóra ugyanaz volt :lol: :lol: :lol:. Ezzel akarta példázni, milyen remek pszichológiai ismeretekkel rendelkeznek a horoszkóp készítők és a jósok. Ez utóbbi amúgy nagyon profi emberismeretet igényel, szerintem marha érdekes szakma :). Ha azt akarom meglátni, hogy a skorpiók milyen makacsok, bizti egy csomó ilyen karakterű novemberi születésű ember jut az eszembe és egy se a „szürke kisegerek” közül. Tanárként szoktam nézni, ki-mikor született (hátha vki aug 1-i :)), elég sok szerény, csendes novemberi is van :wink:. A szülői magatartás erősebben befolyásol, mint a horoszkóp :). Persze van egy veleszületett habitus, de nem hiszem, hogy ez horoszkóp-függő.

Visszakapjuk, amit adtunk: mindig azt mondom, hogy tuti nem ugyanazokat a „hibákat” követem el, mint anyám. Vannak más szülői hibák is bőven, jut nekem másik :lol: :lol: :lol:.

Zafír Súlyváltozás egyénfüggő. Benti babáid még olyan picúrok, hogy a többletsúly csak később jelenik meg rajtad. Ne bánd, hogy még nem vagy +15 kg-nál :). Én most +4nél tartok, Szaffinál ilyenkor +7 volt. Nem hiányzik az a +3 kg :). Már csak azért sem, mert most pont annyi vagyok, mint Szaffival a 18. héten :oops:.
Bonyolult vagy a kétnemű babáiddal, nemtom, hogy színezzem a cellát két színnel :evil: :D

Zsuzsko Teljes szabadnap??? :shock: Irigykedek! :D Nekem csak az egyetem miatt van ilyen, 9-5 között, plusz az oda-vissza út, de hát akkor nem azt csinálok, amit akarok :oops:. Attól még feltöltött. Kár, hogy vége, a vizsgák miatti „szabadnapok” valahogy nem olyan élvezetesek :evil:

Nyuszuli Tényleg vidám volt a bejegyzésed :)

Táblázat újra:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Nekem jó a 18-a, hétfő.
Rekuja, amúgy egyetértek. A horoszkóp egy alap vonást ad, de hogy milyen ember lesz, azt a szülői nevelés erősen befolyásolja. De azért érdekes, mert néha rémisztően hasonló dolgokat írnak rólam, mint Halakról, vannak dolgok amik persze nem igazak. Anyum Rák, Ő tipikus Rák, férjem meg éppen ikrek, így nem is mondható nagyon ikrek jegynek. De vannak jelei. Szerintem van alapja, de nem erre kell építeni.
Zafír, a hízás kapcsán én nem fogytam igazán az elején, mert semmi bajom nem volt. Most olyan 2-2,5 kg körül mozgok, Dórival ilyenkor 6 közeli voltam. És nem teszek hűűűűű, de sokat a kajálásért. Nem tudom miért, de most nem zakatol fel ezerrel a mérleg nyelve. Addig örülj, amíg nem hízol, elvileg a 2. trimeszterben kezd az ember eleve hízni és ugye Te is híztál, csak az elején a rókakoma kivette az energiáidat, így a súlyod is csökkent. Ha ez nem lett volna, Te is kb. +4 kg-val lennél, ne feledd! :) Akkor mégis csak nőnek odabent a lurkók!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok,

látom van táblázat, meg minden:))
Rekuja, van novemberben 31. nap?? :lol: :lol: Írj engem december 1-re és Kazincbarcika lesz a szülés helyszíne:))

Na, én nem tudok menni veletek moziba, de majd hátha Miskolcon is adják, ha jól tudom a plázában van mozi..sokat nem járok oda, még tévénk sincs:))

Akkor én is elmondom, hogy apám skorpió volt, legidősebb lányom skorpió, középsőnek skorpió Holdja van, a kicsi lányom ízig-vérig skorpió, a páromnak skorpió ascendense van, az exemnek skorpió Marsa...de én akkor is Nyilasnak várom a picit:)) Akinek persze skorpió szaturnusza, merkúrja, és vénusza lesz:))

És ha valaki számára még nem derült volna ki, hivatásos asztrológus vagyok 8) :lol: Azért ugye, nem dobtok ki a topikból? :oops: :oops: :(

Egyébként annyit mondanék csak, hogy amit a köz horoszkóp vagy asztrológia néven ismer, köszönő viszonyban sincs az asztrológia lényegével,de ha valaki egy kicsit is belegondol, és csak annyiról szólna ez az egész, hogy van 12 csillagjegy, akkor azt is kijelenthetnék, hogy 12 embertípus van a világon...na és hát ez ugye egy badarság!

Az ascendens és a többi "tartozék" nem kifogás, hanem az asztrológia eszköztárának egy picike darabja, amit megint csak a köz kapott fel, mert úgy gondolja, ezt még érti a történetből, vagy meg bírja jegyezni, de ez megint egy kis szelet, ami kell egy elemzéshez, de nem elég a teljességhez.

Ha gondoljátok és tudunk egyszer majd találkozni, és valakit érdekel, nagyon szívesen elmesélem én hogyan gondolkodom, mint asztrológus. A személyiség, amit "asztrológusok" előszeretettel emlegetnek mint a "horoszkóp" lényegét csak eszközként kell felfogni az egyén sorsáig -kvázi a kapott tehetségéről van szó - de nem a végcéljaként:) Mondjuk itt még belemehetnénk többek között abba is, hogy ki mit ért a sorson...de most már lelövöm magam, mert nagyon belendültem:))

Zafír, hányok...bár most két napja csend van...de inkább nem mondok semmit.

Rekuja, majd a hordozással kapcsolatban, ha megengeded, megkeresnélek priviben, mert van egy-két kérdésem még.

én is 2, 5 kilónál tartok...a lányokkal 20 hetes koromig semmit sem híztam..mondjuk nem is voltam ennyi idős:)))

Zsuzskó, Nyuszika, Ti milyen pelust használtok? Olvasgatok a mosható pelenkákról, van tapasztalatotok?

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


ÓÓÓÓ, ha én mosható pelussal élnék, akkor meghalnék... Amennyit ez a lány pisil, kakil........ :) Én környezetbarát vagyok, ahol lehet, támogatom, de nem fanatikusan, így élvezem az eldobható pelenka előnyeit. Én az elején Liberot vettem, de abból rendszerint kint volt a pisi, kaki, váltottunk Pampersre, amit nagyon szeretek, nekem bevált. Mivel semmi bajom és meg tudom fizetni, így maradtam ennél. Bár a pelusok ára mostanában horror.... Így pedig mindig kihasználom a DM-es kedvezményeket, vagy az akciózásokat a Tescoban, eddig még alig vettem normál áron pelust.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nekünk a libero pelus vált be. A pampersből kifolyt minden. És az is tetszik, hogy a csomagolásban található pontokért ajándékokat is kaphatsz. Éppen tegnap jött meg a zsiráfos plüsstakaró. Jó lesz mjad kistesónak. Sárga, úgyhogy ha fiú lesz, ha lány, jó lesz neki :D Azelőtt egy mesés könyvet, és egy aventos itatós poharat kértünk a pontokért cserébe. :D

A horoszkópról annyit, hogy én például bika vagyok, és teljes mértékben illenek rám a bikára jellemzők, és a lányomra is az oroszlán jellemzői.

Zsabo
Mi volt az UH-n?

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Akkor a mozi legyen 18-án este. A helyszínt majd megbeszéljük, ha már lesz aznapi moziműsor.
Rekuja, azért jó lenne, ha te is jönnél! Mikor lesz a vizsga?

Csináltatott valaki kombinált tesztet az Istenhegyin, a 16. Héten? Afp-vel együtt? Mikorra lett eredmény?

Kislányom olyan cuki volt ma reggel. Mire lejöttem a nappaliba, látom, hogy a várandós kiskönyvemet lapozgatja. :shock: Kérdezem: mit csinálsz? Erre ő: nem találom a kistesómat! Megkerestem neki az ultrahangos papírt, amin van 1-2 nem túl jó 2D-s kép a babáról. Elkezdi nézegetni és megszólal: úgy hiányzik a kistesóm. Ezután össze-vissza csókolgatta az UH képet. :D
Majdnem elsírtam magam...

Szép hétvégét mindenkinek!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


[Sziasztok !!! :D
Új vagyok itt és nagyon a környezetemben nincsennek babák-mamák kismamák, hogy ezt azt megtudnék:) Így jól jön ez a fórum:) Ötletek, tanácsok stb...
Ma vagyok 17 hetes a Babóval a pocakomba kinek nemét még nem tudjuk...
Örülök, hogy rátok találtam :D[/b]
sunflower77
Pest Megye
 
 


mobilról írok, röviden! :) sunflover üdv itt! Vizsga 22én :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsuzsko, tényleg egy húron pendülünk, én is így szoktam vásárolni a DM-es kuponokkal :)

Sunflower, üdv itt, mesélj magatokról.

Mi ma tartottuk a nagy családi babazsúrt, mivel Dóri hétfőn 1 éves. Olyan jó volt, én meg.... Biztos a hormonok, de ha a nap folyamán nem sírtam el magam 3x, egyszer sem... Egy éves.... Néha feldolgozhatatlan, felfoghatatlan.....

Most megyek pancsizni, feküdni, mert kifulladtam a naptól és másra sem vágyok, csak hogy vízszintesben legyek....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


bobek
Nagyon aranyos, amit a kislányodról írtál :D :D Tényleg nagyon várhatja már a kistesóját. :D

sunflower
Üdvözöllek köztünk!!! :)

nyuszika
Dórinak előre is Boldog Születésnapot kívánok!!!! :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: