Új privát üzeneted érkezett!

Csillanya,
hú, ez nem hangzik jól. Nem volt haematómád ( ezt így kell írni?)

Lányok, egy kérdésem lenne. Kicsit ma utánanéztem ennek a tgyás, gyed dolognak, de egy valamire sehol nem kaptam választ.
Mivel mi ugye szeptemberben szülünk, így a tgyást a 2010-es évi fizetésből számolják. De mivel a gyedet már 2010-ben igényeljük, így annak az alapja ez az év lesz. De a gyedbe bele fog számítani a tgyás is vagy csak abból az összegből állapítják meg, amit dolgoztunk, pl. 2011. január- 2011 július?
Ez most nekem azért lenne fontos, mert most február 1-től egész jól megemelték a bruttó béremet, de ha bele fog számítani a tgyás is, akkor az le fogja húzni az összeget :roll:.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ranita! Ha jól tudom, akkor mindent a 2010-es béred alapján fognak számolni.
Eszti

Lilypie Maternity tickers
esti
Szigetszentmiklós
 
 


Esti,
nem. Mindenhol azt írják, hogy a tgyásnál a szülés napját veszik figyelembe és az azt megelőző évet nézik, tehát az lesz a 2010. Azt az alapján számítják ki. A gyednél viszont az igénylés időpontját nézik, az meg elvileg 2012 február környékén lesz, így ott is az előző évet fogják nézni, de az már ez az év, vagyis 2011. Ez tuti, száz helyen ezt olvastam. Csak az a kérdés, hogy a gyedbe vajon mi számít bele :roll:.

Kép

Kép
ranita1979
 
 

 
 

sziasztok

kiderult mi volt a baj
Anita, igen, haematoma! de szerencsére nem tul nagy, csak ki kell fekudni
eddig azt sem tudtam az micsoda.. amugy valszeg az alacsony progiszinttel fugg ossze, ugyhogy haragszom is a nodokimra, h nem irt fel potlást, mert szerinte felesleges.. hát itt az eredmény :(
sajna én az otthoni juttatásokhoz nem tudok hozzászolni :(

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Ranita: Ebben sajnos én sem vagyok jártas... de úgy vagyok vele, hogy akinek ki kell számolnia az majd kiszámolja. A szabályokon nem változtathatok, így a pénzen sem. Bár jó, ha tudja az ember, hogy mire számíthat... én már most is elég vacak összeget kapok a tp. miatt.
Azt esetleg nem tudod, hogy melyik támogatást ki intézi? Munkáltató, vagy én...

hofeherke
 
 


Sziasztok!

csillanya, remélem jobban vagy már, s tutti minden rendben lesz!

A juttatásokkal kapcsolatban a férjem könyvelője már mondta, hogy egyeztessek vele, hogy hogyan járok/járunk a legjobban.
Az elkövetkező hetekben fogunk beszélni, majd mondom, hogy mi hogyan van, ha gondoljátok! ( Persze nekem sincs fogalmam semmiről, ami ezzel kapcsolatos.... )

további szép napot! Végre süt a nap!!

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Mondom Nap... már írni is nehezemre esik, úgy húznék már haza a munkából... jajjj...

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

csillanya:De jó,hogy a baba jól van!Pihenj sokat!Nekem is haematomám volt az 5.héten,aztán beszervült.Feküdtem,kb 2-3 hetet.Úgy hallottam,hogy ez beágyazódási zavar.
Én is csak kenyeret tudok enni.Hiába mondta a doki,hogy egyek sok gyümölcsöt,fáj tőle a hasam.

Ranita:A vér a vizeletemben szerintem vesehomoktól volt.kb minden évben van vesekövem,homokom is.
A doki azt mondja,van olyan hólyaghurut,ami csak vérzéssel jár,gyulladással nem.

kinga:de jó neked,hogy fitt vagy.Irigy vagyok a hegymozgatásra.Nem is vagy álmos napközben?

mara:Én sem néztem még utána a gyed,tgys témának.Én úgy járnék jól,ha az előző évet néznék.Majd meglátjuk.

Érdekes,az én orvosom meg pont az algopyrint mondta,hogy szedhetem,csak 36.hét után nem.Sajnos én már többször bevettem,mert sokat fáj a fejem.

Azért leszek császáros,mert a fiamat úgy vették ki,hogy kevésbé sérüljön (27.héten született) ,hogy a méhemet nem csak vízszintesben,hanem függőlegesen is vágták,ezért a hüvelyi szülést nem bírná ki a méhem.
Azt nem tudom pontosan,miért 2héttel előbb veszik ki most,de én örülök,ha addig is eljutok.

Mindenkinek szép hétvégét.A férjem dolgozik hétvégén,megyek ki anyósomékhoz,nem fogok jönni,csak hétfőn!
Puszi:Emese
meso81
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Csillanya, feküdj sokat, és semmi baja nem lesz a baádnak. Nagyon megijedhettél, gondolom, szörnyű volt.

Anita, sajnos én sem tudom ezt a tgyás, gyed, stb dolgot. Nekünk mindig a könyvelőnk, meg a tb-sünk intézi az ilyesmit. Egyeztetünk vele, de hogy mit, és miért, azt nem tudom.

Mara, szerintem attól függ, hogy a munkahelyed tb kifizetőhely-e. De amúgy mindent magadnak kell kérelmezni, ha jól emlékszem Bendire. A MÁK-nál is ki kellett tölteni papírokat, hogy kérek tgyást, meg gyedet, meg mindent.

Emese, azért napközben elfáradok, le is dőlök egy kicsit sokszor. Ma pl a télikertben ücsörögtem a kávémmal, az arcomat meg napoztattam. Fantasztikus volt. De egyre többet bírok, és rosszul egyáltalán nem vagyok már. Talán a gyomrom kivétel: mostanában szinte csak innék, különben ég a gyomrom.
Huhh, akkor nálad indokolt a csaszi...

Jó pihit!

K.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Azért nem semmi, amin itt néhányan átmentetek már... nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy meg is érdemlik a kismamák a gondos odafigyelést!!!!
Kinga: Télikert ohhh.... az egyik nagy álmunk... majd a következő házat már úgy vesszük, hogy legyen, vagy lehessen. Majd vagy 20 év múlva... Addig meg sajna a rengeteg virágom idebent telel ki... :(

hofeherke
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekem se volt egyszerű napom tegnap.
3ra mentem dolgozni este 11ig.Épp a lakótársammal, még szerencse.
Ő már tudja, h babát várok, így mindig figyel, h jól vagyok e.
3körül irtózatos hőhullám tört rám, izzadtam és azt se tudtam ki vagyok.Azt se értettem, h a főnököm mit mond.Ijesztő volt.
Aztán fél4 felé behívtam a kasszába a lakótársam, befutottam az öltözőbe és vagy 5 percig zokogtam.Pedig semmi okom nem volt rá.
Hála az égnek ez segített és jobban lettem.
Viszont azóta van egy minimális halvány barnás folyásom.
Ma és holnap pihinapot tartok.
Aztán csak reménykedem, hogy nem lesz több ilyen napom.
Főleg ez az indokolatlan bőgés a legrosszabb.

Nektek van szívritmuszavarotok?Nekem néha előfordul, ez normális?

Jó hétvégét mindenkinek!
Pihenjetek ti is sokat!

Kép
smaragd85
Tác
 
 


Smaragd: Nekem van néha rövid ideig tartó szívdobogásom, de tudom, hogy olyankor a cukrommal van gáz... viszont ha ez vígaztal, akkor más kismamáktól is hallottam ilyenről, úgyhogy nem vagy egyedi eset ;)
Remélem két nap alatt sikerül kipihenni magad! Vigyázz nagyon!

Mi tegnap átrendeztük a nappalit, mert új kanapénk van. A régi megy a gyerekszobába... Ez lesz az első bútor, ami a helyére fog ott kerülni :lol: azt a szobát eddig csak raktározásra használtuk...

hofeherke
 
 


Sziasztok!

Na, tegnap végre farsangoltunk. Bendi nyert egy csomó cuccot, olyan kis boldog feje volt. Pedig előtte elkapott valami hányós vírust (vagy csak szimplán gyomorrontása lett a hirtelen bezabált 10 db kakaós palacsintától).

Mara, a télikert nekünk is csak két éve készült el, utólag építtettük hozzá a házhoz, egy debil asztalossal (ez csak közben derült ki róla), így szívtunk vele egy csomót. De most imádom. :) Én is nagy virággyűjtő vagyok, a kertben is harcolok minden kivágásra ítélt fáért :lol: Imádom őket, csak elnyomják egymást.
Szóval nekiálltatok a babaszobának. Olyan jó ez már :)

Smaragd, lehet, hogy neked is a cukroddal volt bajod, ahogy Mara írta. Nekem is le szokott esni nagyon néha, pedig alapból nekem nincs vele gond. A bőgés... Hát, az nálam szinte természetes mostanában. Nagyjából mindenen bőgök. :roll:

Jó pihit!

K.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Sziasztok!

Kinga, köszi jobban vagyok, csak kb 2 hete borzalmasan gyenge vagyok...Nem is értem. Nálam fordítva van. Ahogy telik az idő, úgy erősödnek a tüneteim...Pedig holnap betöltöm a 11. hetet, remélem lassan véget ér...De legalább 1x sem hánytam...De ma is volt hányingerem, egész nap tudtam volna aludni, gyenge voltam.


Csillanya, maximálisan átérzem amit írtál. Nekem ugyan így volt, az előző terhességnél, csak úgy elkezdett ömleni a vér. Tudom mit éltél át, ez borzalmas érzés! Egyébként azt már tudom, hogy ha csak úgy elkezdenék görcsölés nélkül most is vérezni, akkor valszeg a baba jól van, akkor van baj, ha erős vérzéssel erős görcsölés is jár...na az szinte tuti hogy vetélés..
Nekem is lett haematomám, de nekem a hirtelen emeléstől. Elkezdett leválni a lepény. Addig én sem tudtam mi az...
Én is bőgtem míg mentünk a kórházba, nem hittem volna hogy ilyen erős vérzés mellett élhet a baba....Én 3 hónapot feküdtem....
Jajjjj, ismerős, én is felkönyökölve, 1 kézzel pötyögve írtam a gépen....
Én csak bíztatni tudlak, nekem majdnem 1 napon keresztül ömlött a vér, de kegyetlenül...Ha az én kislányom is megmaradt, biztos nálad is minden rendben lesz. Amikor Gveni újszülött volt, és már haza hoztuk a kórházból, egyik szoptatás után elaludt a kezemben, és én csak néztem őt, annyira tündéri volt. Eszembe jutott amikor véreztem, és hogy ennek a pici embernek forgott kockán az élete..Elbőgtem magam, nagyon boldog voltam hogy mégis megszületett, érdemes volt kitartani!
Nagyon drukkolok neked, és biztos nem lesz baj! Pihenj amennyit tudsz! Kemény, de megéri:) de ezt nyilván Te is tudod:)


Emese, szerintem ne vegyél be algopyrint. Szerintem nem tudja jól a Dokid. Olvasd el a betegtájékoztatóját, rá is van írva, hogy terhesség első-és utolsó harmadában nem ajánlott bevenni. Méghozzá azért, mert a vérképzést, csontvelő képződését gátolja.
Persze ha nem vagyok terhes, én is azt használom, mert az a leghatásosabb nekem...Az én dokim egész terhesség alatt nem ajánlja. Gveninél 2-3 hétig nagyon szenvedtem fogfájással, akkor vagy 10db-ot bevettem én is, de pont a 2. trimeszterben volt szerencsére, de a Dokim így is húzta a száját rá...De hála Istennek nem lett baja Gveninek.

És miért született a kisfiad 27. héten???? Jaj, az nagyon korai:( És most minden rendben van vele? Egyik barátnőmnek a kisfia 25 hétre született, és azon kívül hogy erős szemüveget hord, úgy néz ki egészséges. Pont most volt 5 éves...
Hát azt hiszem elég indokolt a császár...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Most megint kicsit hosszabb lesz a következő hozzászólásom... néhány neten elérhető lista és áruház alapján összeállítottam egy bevásárló listát... tudom, kicsit korai még, de én szeretek mindent jó előre megtervezni, ha tehetem. Mivel már néhányan felajánlották a segítségüket arra szeretnélek kérni titeket, hogy a gyakorlott anyukák nézzék át, és adjanak jótanácsokat. Miből mennyi kell, milyen kell, kell-e.
A ruhákhoz nem írtam árat, mert reményeim szerint öröklünk néhányat, és a babaturkálók(pl a Pesten a Rákoczin a keletihez közel van egy jó) kínálatára is erősen számítok.
Szóval előre is bocsi érte....

hofeherke
 
 


Bevásárló lista:

Szoptatáshoz:
Fehérnemű...
Mell és orrszívó: Nanny Mellszívó Elektromos 02 (11300 Ft Brendon, vagy Baby Outlet)
Bimbvédő (1500 Ft)
Mellteróbetét (1000 Ft/30 db)
Cumisüveg sterilizáló (max 5000 Ft egy műanyag szett)
Cumisüvegkészlet (max 5000 Ft 3 cumi+tartozlkai)
10-15 textilpelenka büfizéshez/kiságyba fej alá (3000 Ft/10 db)

Szoptatóspárna (varrok :) )
Mérleg (kölcsönkapunk egyet)


Alváshoz: (Ikea)

Kiságy: Lexvik rácsoságy, kisággyá alakítható (20 000 Ft)
Matrac: Vyssa Slapna (3000 Ft)
Fekvőbetét: (3000 Ft)
Matracvédő (1300 Ft)
Rácsvédő (2-3000 Ft esetleg varrok én)
min 2 db Lepedő (1200 Ft/db)
2-3 paplan/takaró (2-3000 Ft/db)
min 2 db huzat (2-3000 Ft/ db)
éjszakai lámpa
1-2 hálózsák (68-as méretben)
Ágyra szerelhető játék (Ezt is bevállalta a férjem)

Pelenkázáshoz: (Ikea)

Asztal (átalakítunk)
Alátét (1500 Ft)
min 2 Huzat (1500 Ft/ db)
Kuka (1800 Ft) Á(légmentesen záródó :)
popsitörlő
pelenka (new born ; 1-es méret)
+ kencék

Ruháknak:
Komód (20 000 Ft Baumax)

Fürdetéshez:
kiskád (öröklünk)
kádra helyezhető rács, a kskád elhelyezéséhez (férjem megcsinálja)
biztonsági fürdetőbetét (1500 Ft)
vízhőmérő (500 Ft)
2-3 db fürdőlepedő (1500 Ft/db)
Bébi hajkefe


+kencék

Kencék:

A gyógyszertárból a következőket szerezzük be: fürdető krém, popsi krém, babaolaj, babahintőpor, steril vatta, alkohol, K-vitamin, D-vitamin, lázcsillapító kúp, kamillatea, lázmérő, orrszívó(ez a kinézett mellszívóval egybeépített :) ). Lázmérős cumi

Ruhák: (56 és 62-es méretből is)

- 5-6 db body (56-os, 62-es méret)
- 4 db rugdalózó – legjobb, ha végig patentos mert azt a pelenkázáskor nem kell lehámozni a piciről
- 2 vékony sapka, ha ősszel jön a baba, vastag sapka is kell
- 3 db hálózsák
- kapucnis overall, bundazsák, ha télen születik (68 -74-e méretben)
- 2 db kardigán (64-es méretben)
- 2 pár kesztyű, ha ősszel vagy télen születik
- 5-6 pár zokni, harisnya

Utazáshoz:
Travel sistem : 65 000 (minden benne van, ami kellhet!)
babahordozó kendő

Egyéb:
kókuszpólya (kb. 5000 Ft) ????? Kell ez?

hofeherke
 
 


Húúú Mara, szép kis listát írtál le, komolyan összeszedted a dolgokat...

Én az Avent kezdő szettet vettem meg. Az 2009-ben 24.000.- volt, de abba minden benne volt. Igaz aztán nem azt a kézi mellszívót használtam, ami abba volt, hanem elektromos Medelát. Az hatásos, de gyilkos. Azt hiszem most már csak bimbóvédővel fogom használni. Ja, és én képtelen vagyok kézzel fejni....Rosszul vagyok tőle, hogy gyúrjam-nyüstöljem a kemény csomókat, stb....


Szerintem még az ágyra baldachint is érdemes tenni, olyan kuckós lesz az ágy tőle. Mi szettet vettünk, baldachin, fejvédő, kispárna, paplan. Bár az utóbbi 2-t még nem használta, de a kispárnán szopizott.


A kórházba kell még Tena betét, hálóbugyi, vagy van olyan, ami 2in1, bár az olyan mintha Te is be lennél pelenkázva, de legalább nem folyik ki...

Lehet venni hasleszorítót is, hogy könnyebben visszamenjen a hasad. Nekem volt, de nem tudom mennyire hatásos, mert én aztán nem tudtam feltenni, annyira fájt a császár után minden ott...


Első körben gyors átfutás után ennyi jutott eszembe:)
Megyek aludni, hulla vagyok...

Jó éjt, Sz.

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Sziasztok!

Mara,
szép lista :D.

Én a cumisüveg sterilizáló készletet feleslegesnek tartom, nekem nem volt és nem hiányzott. Viszont folyadékba vegyél sterilizálót, azzal a cumikat is, játékokat is, bármit lehet fertőtleníteni. Kb. 1500 Ft, de sokáig elég.

Én a kórházba annak idején vettem kimondottan olyan bugyikat, amik ilyenkor jók+betétet is. Utáltam őket, végül maradtam a sima bugyinál, vettem always betétet, a legnagyobbat, tökéletes volt és azért kényelmesebb is :roll:.

Orrszívóból csakis porszívós jöhet szóba, a másikkal nózit szívni egy kinlódás.
Mellszívóból nekem kézi volt, fúúú, de utáltam. Nem tudtam akkor még milyen a jó, a kórházban azt mondták, hogy az elég, én meg elhittem. Most majd veszek valami könnyebben kezelhetőt.

Nekünk nem volt a pelusoknak kuka, szerintem most sem lesz. Én mindig vittem a kukába, ha máskor nem is,de nap végén tuti. Még ha légmentesen zár is szemetes, egyszer akkor is ki kell üríteni a sok szennyest :D

Mérlegünk nem volt, pár napra kaptunk kölcsön, na én annyira rágerjedtem, hogy állandóan mértem a gyereket :D. Gyorsan vissza is adtam :D.

Kókuszpólya- felesleges, nem fogod 3* használni

Viszont a rugit, bodyt én kevesellem. Mi is kb. ennyivel indítottunk, aztán szülés után pár nappal járhattam a boltokat, mert ennyi nagyon nem volt elég :roll:.

Kb. ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni. Ez egy jó kis összeszedett lista.

Ja, még valami. Ha viszed a babát tanácsadásra, akkor jó, ha veszel neki ilyen nagyobb pelusszerűséget, aminek az alja ilyen zacskó szerű. Gőzöm nincs mi a neve :roll:.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ranita: Ez ztóbbit kicsit jobban körülírhatnád.
A ruhákat én is keveslem, de ahogy ismerem magam, meg a rokonokat, úgy is több lesz :lol:
És volt olyan lista, amin még kevesebb volt... :(

hofeherke
 
 


Mara,
ilyesmire gondoltam:
http://www.babasulypont.hu/termekek/106 ... 0x90-20-db
Ilyenből van olyan is, amiben csak 1-2 darab van egy csomagban, van aranyos kis mintás is.
Persze, hogy ruhából több lesz majd, úgyse tudod otthagyni őket :D.

Többiek????
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ranita1979 2011.03.08 08:27-kor.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


http://www.minimano.hu/termekeink/higie ... rabos.html

És bárhol is pelenkázod a babát, legyen az bolt, autó, kirándulás vagy bármi, aláteszed, legalább higiénikus :roll:.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok,

sajnos egyáltalán nem tudok a témához hozzászólni.. ahogy olvasgattam Mara listáját, a fele kb nekem eszembe sem jutott volna..

Bakker, tök durva, hogy ennyire sík hülye vagyok a témához... Nyugtassatok meg, hogy ez megtanulható...

Amúgy bocs, hogy eddig nem jöttem, azt hiszem életem legdurvább mély pontján vagyok, legszívesebben állandóan bőgnék, mert teljesen depis vagyok... pedig nem is vagyok rosszul, nem fáj semmim..
ugye a hormonok?? ugye??? S el fog múlni????

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Hűha! Jegyzetelek én is serényen :).
Ma megyek genetikai tanácsadásra. Kiderül, hogy megszúrják-e a közeljövőben a hasamat vagy sem. Szorítsatok!
Eszti

Lilypie Maternity tickers
esti
Szigetszentmiklós
 
 


Dia: Nyugi én se a kisújjamból szoptam... bölcs segédem a google segített ;) Bevallom, amíg nem kezdtem el nézegetni a témár azt se tudtam mi a rugi és a bady között a különbség :)
Nekem mostanában múlt el a nincs kedvem semmit csinálni és utálom a világot érzés...

Eszti: Hát persze, hogy minden rendben lesz ;) Ha elhiszed, úgy is lesz!!!

Ranita: Köszi, ezeket is beveszem a listába. ;) Valahol láttam is már, és megjegyeztem, hogy milyen jó ötlet, de aztán hoppp... a feledés homályába vesztek :oops:

hofeherke
 
 


Sziasztok!

Mi megint betegek vagyunk.Jó kis megfázás.

Mara:Én mellszívóból az aventest használtam.Szerettem.MIndent adtak hozzá.Cumisüveget,kis műanyag csavaros dobozokat,amibe a tejet fejtem.Később azt felhasználtam főzeléket tartottam benne.Vagy lefagyasztottam a tejet.(Nekem a fiam 2hónapig fagyasztott anyatejet kapott 4hónapos korától)
Mai napig szoktam használni.És azért jó még az avent,mert bármi elveszik belőle,nem kell megvenni mindent,külön is kapsz hozzá mindent.

Matrac:Nem ismerem az Ikeást,de szerintem a kókuszmatrac a legjobb.Drágább,de legalább 2 évig fogod használni.

Ruha:4db rugdalózó-biztos,hogy kevés!Van,hogy egy nap alatt elhasználsz annyit.

Hasleszórítót ajánlom én is!
Ilyen pelenkázóalátétet lehetett régen a dm-ben is kapni.Az is jó.

Én a kórházban használtam egyszerhasználatos bugyit is.Sok helyen lehet kapni.pl:Cora
Annyira folyik belőled minden,(már bocsi a megfogalmazásért)hogy én nem akartam mosni ott,fogtam és kidobtam.

Dia:Ez el fog múlni.Normális!

Eszti:Persze,hogy szurkolunk.Majd gyere az eredménnyel!

Lányok,az tényleg igaz,hogy ha az integrált tesztes vérvételt 16.héten veszik le,akkor az kiváltja az afp -t.Szóval akkor azt nem kell külön levenni?
Olyan fura,hogy eddig kb 3 hetente jártam a dokihoz,most pedig csak 6hét múlva megyek a 18.heti ultrahangra.
meso81
Budapest X. kerület
 
 


Esti,
persze, hogy drukkolunk! Gyere majd és mesélj!

Dia,
nagyon hamar belejössz ám a dolgokba. Ha kérdésed van, akkor meg csak nyugodtan :D.
Nekem 1-2 hete volt ilyen holtpontom, sőőőőt, a mai napig is van :roll: . Dehát ez a terhesség velejárója, csak viseljék el mások is :D .

Nekünk szerencsére nem kell sok mindent beszerezni.
Cumisüvegek, fürdőlepedő, mellszívó. Szoptatóspárnám annak idején nem volt, most lehet jó lenne. Mara,Te azt hogyan csinálod??? Mondjuk én nagyon balkezes vagyok, de anyukám meg tudja csinálni tuti :roll:.
Még a babakocsin gondolkodom. Van kettő, Hannának volt egy Top Rider, hordozóval, azt nagyon szerettem, de eléggé le van amortizálva. Meg volt egy Bergon is. Az végülis jó lenne őszre-télre, tavasszal meg vennék csak sportkocsit :roll:. De olyan szépek és jók vannak most is (meg jó drágák :roll:), lehet nem tudok ellenállni. De most ha megveszek egyet 80ezer forintért, akkor azzal mit csináljak majd? Több gyerkőcünk nem lesz, potom pénzért meg adjam el???? Nemtom :roll:.
Akinél már van gyerkőc, ti mit csináltok? Vesztek vagy öröklődik?

Ruhánk lenne elég, zsák számra áll otthon, de az persze csak akkor lenne jó, ha lány lenne. Ha fiú, akkor új garnitúra, mert amik vannak azok nagyon csajos cuccok :roll:.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Meso,
hát én azt nem tudom kiválthatja e az integrált teszt az Afp-t :roll:. Szerintem nem, de aztán ki tudja :roll:.
Nekem minden hétre jut így is doki. Múlt héten védőnő, holnap fogorvos, csütörtökön nőgyógyász, 21- én Afp.

Viszont én 21-re 10 órára az uh-ba kaptam időpontot. Nem igazán értem, most ott állítják ki a papíromat a vv-hez vagy akkor is lesz uh? Nem csak a 18 hetes van :roll:? Erre majd rá is kell kérdeznem csütörtökön. Mert ha uh is lesz, akkor nem a saját dokim lesz az uh-os és a másik dokit meg még véletlen sem szeretném. Amikor a méhenkívülim volt, ő minden áldott nap haza akart küldeni, mert szerinte nem volt ott semmi :evil:.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok!

Voltam védőnőnél. Produkáltam egy 80/40-es vérnyomást (pedig addigra túl voltam az iskolai beíratáson). Mondta is a csaj, hogy nekem sem lesz agyvérzésem mostanában. Megkaptam a beutalómat afp-re, hepatitisre, meg még valamire. Majd a 16. héten kell mennem.

Szilvi, még mindig küzdesz a hormonokkal? Nem segít, ha „napozol” kicsit? Akár üveg mögött.

Mara, tényleg hasonlítasz rám. Imádok listákat írni, előre tervezni, aztán B tervet is csinálni, Excel táblákat gyártani mindenről. Még a nyaralásunkat is abban tervezem.
Szóval:
- mellszívó: ez necces. Lehet, hogy kelleni fog, lehet, hogy nem. Akinek nincs sok teje, annak elég a szoptatás. Viszont ezt előre nem tudhatod. Sajnos, jó megoldást nem tudok erre, ha csak azt nem, hogy a kórházba még nem viszed magaddal, és ha úgy tűnik, kell majd fejned is, akkor a férjed megveszi neked. Nekem nagyon kellett, mert sok tejem volt, de volt olyan ismerősöm, aki soha nem használta.
- Bimbóvédő: egyáltalán nem biztos, hogy kelleni fog. Bimbóvédő kenőcsöt mindenképpen vegyél, de maga a bimbóvédő sosem kellett nekem (majdnem két évig szoptattam).
- Fürdetőbetétet szerintem szintén nem fogjátok használni, vízhőmérőt szintén nem (könyökhőmérő lesz pár alkalom után)
- Lázmérőnél általában jobban beválik a popsiban mérés a puha, flexibilis végű elektromosakkal. A cumilázmérő és a fülhőmérő állítólag mindig mást mutat.
- Kókuszpólya: nem kell. Csak cuki.  Volt nekünk is, egyszer-egyszer belecsavartam a Bendit, nagyon kis cuki volt benne, állítólag a hasfájós babák szeretik is, ha bebugyolálják őket szorosan. Bendi nem volt hasfájós, így nem sokszor szórakoztunk a pólyával.

Leírom gyorsan én is, milyen listát kaptam a védőnőtől. Abból is lehet mazsolázni.

Uh: nálunk 16. heti van és 20. heti. Jó, nem? Afp-t leveszik a 16. héten majd. Az integrált tesztnek az is része, a kombinált teszt nem váltja ki. De ha te magánban csináltatsz integráltat, akkor nem kell afp. Megkérdeztem. Az integrált az majdnem a kombi, csak van benne afp 

Nekünk nincs sok kisruhánk, mert elajándékoztam. Sőt, kb az etetőszék maradt meg Bendi után, mert ekkora lett a korkülönbség. Úgyhogy én nézem a babakocsikat is, meg mindenfélét. Még kiságy is kell. Majd eladom utána, nem nagyon tudok mit csinálni. Vagy remélem, addigra az öcsém is akcióba lép, vagy az unokatesómék, és akkor ajándékozhatom tovább.

Ranita, ki volt ez a doki? Anno a Bendinél a Szegődy nekem megállapította, hogy cisztám van (ez volt a Bendi), de miután Ervin már megállapította, hogy baba lesz. A barátnőmnek pedig volt egy lúdtojásnyi cisztája, amire szintén a Szegődy közölte, hogy az egy baba. Hát, nem az volt… Nincs a helyzet magaslatán szerintem.
Babakocsit veszünk, travel system lesz szerintem megint. Nekem az bevált.

Dia, persze, hogy a hormonok. Napozz kicsit te is.

Ja, én vittem a kórházba hajszárítót, mert én ilyen idióta vagyok, nem bírom hajmosás nélkül. Meg meg is izzadtam a szülés közben.
És a lista:

Kelengye:

Babakocsi
Gyerekágy
Kád
Polc vagy szekrényke
Vízhőmérő, lázhőmérő
Babaápolási szerek: paraffin olaj, steril vatta, gyerekdokis receptek, fürdető, popsikenőcs, köldökápoló (szaliciles alkohol, hexachlorophénes hintőpor), D-vitamin, K-vitamin, lázcsillapító (ált. Germicid-C)
Törlőkendő
Ágynemű (párna nem kell!)
Takaró a kocsiba, vagy bundazsák
Kombidressz (body): min. 3-4 db, 56-os méret
Rugdalózó: min. 3-4 db
Sapka (2 db, őszre vastag is)
Kabát
Textilpelenka (ha nem ebbe pelekázzuk, akkor 10-15 db)
Nadrágpelenka
(Cumisüveg-csak tápszeres etetés esetén)
Kávéspohár, vagy bébiitató pohár (1 db)
Körömvágó olló (tompa végű)
Fültisztító pálcika (köldökcsonkhoz)
Fésű vagy hajkefe
Fürdőlepedő

Kórházi felszerelés:

Terhesgondozási kiskönyv, eredmények
TB-kártya
Személyi ig.
Házassági akvi/ regisztrált élettársi nyilatkozat/ apasági nyilatkozat (max 3 hónapos)
Apa adatai
Tisztálkodási szerek: fogkefe, fogkrém, szappan, fésű, törölköző
Fehérnemű (eldobható célszerű)
Papír zsepi, WC papír
Szoptatós melltartó, melltartóbetét
Egészségügyi betét ( 1 csg normál, 1 csg gyógyszertári extra –pl TENA Lady)
Mellápoló krém
Evőeszköz, pohár
Hálóing (jó, ha szoptatós, vagy elől gombos)
Papucs (2 db-egy zuhanyzáshoz)
Innivaló


Közben én is jegyzetelem, amiket írtok a babáknak, és magatoknak.

Kinga

Kép

Kép
kinga82
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom az AFP kötelező, azt nem váltja ki más....Nekem ezt mondta a Dokim.

Anita, nálunk örökli a babakocsit a kistesó. direkt olyan színűt vettünk annak idején, hogy ha most nem lány lenne, akkor is jó legyen..És nem is lett agyon használva....


Eszti, drukkolok!

Dia, biztos csak hormon, és elmulik. Szerencsére nekem nem volt eddig ilyen..


Képzeljétek tegnap előtt szült barátnőm, burokrepesztés után kb 45 perc alatt meglett a babája, nincs semmi sérülése, se gátmetszés, se repedés, semmi nem volt....Tud ülni, szaladni, mindent. Pedig nagy volt a babája, 3740gr és 57cm!
Jajjjj, annyira vágynék én is egy ilyen szülésre!!!!

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Mesó: Az integrált teszt vérvételénél az AFP az egyik marker, amit néznek, így kiváltja!

Ranita: Ha jól figyeltem meg, akkor ez egy nem túlságosan kitömött hosszú henger. Ilyen tokot nem nehéz varni. Akár egy régi jó sűrű szövésű lepedő is megteszi alapanyagnak, ha spórolósra veszi az ember a figurát ;) A rövidárú boltokban meg lehet töltőanyagot venni (hungarocel golyók, vagy apróra vágott szivacs , de van aki régi harisnyákat használ), és persze szép színes anyagokat huzatnak. Akár prüst is, azt szeretik a kicsik. Én ugyanolyat akarok majd a rácsvédőhöz is... ha érdekel majd felteszem, amit összehozok, de még nem most fogok hozzákezdeni... :)
Ha a google-n rákeresel a képeknél, akkor nagyon sok alkalmazási módját megtalálod...

hofeherke
 
 


Kinga,
talált, süllyedt, a Szegődy volt :evil:.
Én meg is mondom az Ervinnek, hogy el is felejtheti, hogy engem ő uh-on meg, előre látom, hogy ki fogom verni a balhét. De akkor nálunk is lehet 16 hetes van, meg egy utána :roll: . Én úgy tudom a genetikai az 18-22-ig van valamikor, nem?
Én is vittem hajszárítót, az kell!

A bimbóvédő arra is jó, ha befelé forduló a mellbimbó, mint nekem. Hanna nem tudta a szájába venni, így kénytelen voltam használni :roll: .

Hillsdeli,
én barátnőm meg pénteken szült, meg is szenvedett. Csütörtökön este ment el a magzatvize, jöttek a fájások is. Bementek a kórházba is, de a fájások elmúltak. Pénteken reggel kapott oxitocint és akkor kezdődtek a brutál fájások és negyed 2-kor született meg a baba.
Ez nagyon hosszú, ilyet nem szeretnék :roll:.

Hannánál 9-kor kötötték be az infúziót, először lassan, gyengén jöttek a fájások, kb egy óra volt nagyon fájdalmas és 11.45-kor született meg. Én ennél hosszabbat nem akarok :roll:, csak kár, hogy nem én döntöm el.

Mara,
ezt biztos meg tudjuk csinálni. De majd ha a tiéd elkészült tegyél már fel képet, légyszi.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Az előbb jól bekajáltam és most csak úgy röpköd a pocakomban az a pillangó :D :D :D. Azt olvastam ilyenkor aktívabbak :D.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ranita: akkor nálam azért nem repül a pillangó, mert a diéta miatt mostanában nem igazán kajáltam be :D

hofeherke
 
 


Sziasztok!
Kislányom kiságyát szeretném eladni.
Adatok:
2009-ben vásárolt, nagyon keveset használt (kb. 3x aludt benne), hibátlan Bogi kombi kiságy (matrac nélkül) 176x68x90. Matracméret: 60x120. Anyaga: biolakkal kezelt bükkfa a rácsos kiságy része, laminált bútorlap a szekrény és az ágyneműtartó része, cseresznye színű. Fekvőfelülete 3 fokozatban állítható.
Ajtós, fiókos, dupla ágyneműtartós. Heverővé és szekrénnyé átalakítható. A pelenkázó szabadon variálható jobbra vagy balra. Ár: 35.000.- forint (alkudni lehet:):)).
Képeket tudok e-mailen küldeni még.
További jó babavárást kívánok Nektek:)

Érdeklődni e-mailben lehet: eperke200909@gmail.com
Kép
Kép
Kép
eperke2009
Budapest
 
 



Kép

Kép
ranita1979
 
 


sziasztok!

gondoltam beköszönök. jelenleg beteg vagyok, fulladok, köhögök folyik az orrom..megvolt a 12 heti genetikai uh, minden rendben a nyaki redő értéke magasabb két hét mulva derül ki h minden rendben lesz e teljes mértékben. doki azt mondta kezdjük el lánynevekben gondolkodni :P és a szülés napját is előbbre hozta.a kis drágám folyamtaosan integetett nekünk a vizsgálat alatt. (kaptunk róla dvd-t is..olyan szépen kivehető már most az arca..tiszta apja.. :lol: ) ma voltam vérvételen is, kombinált tesztre is elküldtek..borzasztó sokan voltak ott, 7 előtt értünk oda és már a 29 voltam én.

remélem jól vagytok, én megyek vissza pihenni hátha siekrül meggyógyulnom..mindenkinek szép napot !

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


sziasztok!

anyáám, csak kapkodom a fejem, 2 napig nem jottem, és micsoda készulodés folyik már itt a baba érkezéséhez :))
Hillsdeli, még a te esetedre szerettem volna reagálni, hát nagyon sajnálom amin keresztulmentél, borzaszto lehetett, amugy a mostani terhességre ez kihatással van? tehát alapbol mondták h jobban vigyázz magadra, kapsz hormont, vagy javasolták a sok pihenést? vagy nem fugg ossze a ketto?
lista: na ez érdekes, mert pont most néztem meg amit itt a babanet hirdet, ezt a kommentelo oldalt, és ott is van egy ilyesmi cikk, h mi felesleges és mi hasznos h megvegyuk a babának, és igazábol ak ommentek viccesek, h sokan totál felháborodva irnak, h mi az h ez vagy az hulyeség, amikor neki tok hasznos volt.. na ebbol csak azt akarom kihozni, hogy igy 2 gyerek után én ugy látom, hogy tokéletes lista nincs! ami valakinek bejon az a másiknak nem, valaki ezt tartja feleslegesnek valaki azt, valaki a kézi valaki az elektromos mellszivora eskuszik, stb..
de persze nem árt elore tájékozodni, meg véleményeket kérdezni, de én azért csak modjával készulnék ennyire rá a babára, mert a tul sokféle info szerintem konnyen meg is zavarhatja azt aki még csak elso babáját várja, én emlékszem, konkrétan pánikba estem anno, amikor kérdezgettunk babás családokat, és mindneki mást mondott! na akkor dontsd el, hogy most melyik a jo, mit vegyunk mit ne..
ugyanakkor az sem jo tipp, hogy majd ráérsz megvenni ha ott a baba és látod az igényeket.. hát nekem élni nem volt erom az elso pár hétben, nemhogy még akkor kellett volna babacuccokért rohangálni.. az egyetlen amit igy utolag vettunk meg, mert kellett az az elektromos mellszivo (medela) én azota is arra eskuszom, nekunk is volt ilyen kézi vacak, hát lo**szt se ért, már bocsánat :)
amugy én nem tartom gyilkosnak, lehet állitani a szivás erosséget, és kis sziváseronél egészen kellemes (najo talán nem ez a legjobb szo.. :))
meg ami nagyon bejott nekem a szoptatos melltarto, na az egy nagy találmány.. a cikk iroja amugy a felesleges kategoriába teszi, hát nem vgayunk egyformák :)

amugy egész jol megy a pihenés, végre ki tudtam magam igazán aludni, mniden délután alszom vagy másfél orát, most már szabad ulnom, meg néha sétálni is egy picit, elvileg hétvégére teljesen megszunik az ágyhozkotottség, de azért persze továbbra is kimélem majd magam és emelgetni nem fogok!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Sziasztok!

Ma egész nap a gép előtt ülök és melózok. Na, jó, még csak 11 van, de fél 8 óta gyártom a táblázatokat. :?

Csillanya, jó, hogy jöttél, éppen kérdezni akartam, mi van veletek. De ezek szerint javulgatsz.
Van, akik nem vesznek semmi babonából, csak kiválogatják, és apa rohangászik az első hetekben. :) A szopis melltartó feleslegesnek ítélésén én is csodálkoztam, de ha valaki egyáltalán nem szoptat, annak nyilván felesleges. Nekem arra jó a lista, hogy el ne felejtsek valamit, ami tényleg kell, a többivel meg nem foglalkozom.

Anita, volt rá egy fogadásom. Anyukám is Keszthelyen szült, jó régen, de az egyik tesómnál kifogta a Szegődyt ő is valami gondozáson. Na, ott is volt valami gubanc, de már nem emlékszem, mit mesélt. Szóval, nem ma kezdte az ámokfutást. :)
Aha, akkor van a genetikai, csak rácsodálkoztam, hogy még országon belül is mennyire más kórházanként az eljárás.
Ja, erre nem is gondoltam a bimbóvédővel kapcsolatban. De igazad van, arra is jó, ezt már hallottam valahol. Az ember hajlamos magát alapul venni egy ilyen listához, pedig nem vagyunk egyformák. :D

Mara, neked ez az első, majd megérzed. Néha én is érzem már, de nem olyan erőteljesen, mint Csilla és Anita írta. Inkább pont azért érzem, mert tudom, hogy ez már az.

Képzeljétek, ismerősöm úgy járt, hogy vizsgálták most a 16. héten, és a kölök végig a lába között tartotta a köldökzsinórt. Így még mindig nem tudják, mi várható. Micsoda kis szemérmes. :lol: A másik barátnőmé meg folyton takargatja az arcát, bezzeg a nuniját mutogatja széttárt lábakkal. Mondta is nekik a doki, hogy ő nem tudja, kire ütött ez a kiscsaj. :lol:

Én már nagyon kíváncsi vagyok, de majd csak 28-án megyek legközelebb. Addig még elmegyünk síelni is egyet.

Szép napot!

K.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Hello Csajok!

Köszi a bíztatást, most már sokkal jobban is érzem magam. Tegnap jól meglógtam du a munkahelyemről, s sétáltam egy nagyon a tegnapi csodaszép napsütésben. Komolyan, 3 nap folyamatos alvással ért fel az a 3/4 óra... Már nem akarok eret végni magamon :-) :-) :-)
Ellenben nem tudom mi történt velem, de a bőröm oylan száraz, mint egy rinocérosznak. Pedig még tusfürdőt vagy testápolót sem váltottam, s mindent úgy csinálok, mint a terhesség előtt, sőt, több vizet is iszom, illetve szedem a Femibiont...

Ti tapasztaltatok ilyesmit? Vagy már unja a bőröm a hideget s a telet?


Csillanya, örülök, hogy jobban vagy, s minden ok!

Kcsilla, kitartást! Próbálj meg sokat pihenni, s gyógyulj meg mihamarabb!

pusz

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Jah, s holnap megyek genetikai UH-ra meg komplex szűrésre.
Remélem minden ok lesz!

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Nálunk ma egész nap borult idő volt :( Nem is volt valami szép kedvem :roll:

hofeherke
 
 


Már akartam kérdezni, hogy miért kell a kicisknek a vitamin a "kötelezően" bevásárolandók között? És miért kell külön mosni a ruháikat? Világosítsátok fel tudatlan lelkem... :lol:

hofeherke
 
 


Sziasztok!

Tegnap itt is borús idő volt, de volt tavaszi zápor, ennek már örültem. Este meg kint ácsorogtam a kertben és szívtam a jó kis tavasz szagot.

Ma már süt a nap.

Szétkapták a konyhámat. Elvileg holnap/holnapután összerakják, de addig itt ülünk a cuccokon.

Mara, én nem mostam külön. Elvileg azért kell, hogy a baba ruhácskáit ne keverd össze a te jóval (?) koszosabb ruháiddal. De én azt gondolom, hogy neki ugyanúgy be kell integrálódni a mi kis bacijaink közé, így kár ezzel foglalkozni. Én akkoriban mindent spec mosószerrel mostam, de a miénket egyben a babáéval. Most is ezt fogom tenni.
Vitamin: a D-t az angolkór ellen, a K-t a vérzékenység miatt kapják. Az anyatejből nem tudnak K-vitamint felvenni, meg D-t keveset, így nekik ezt kívülről kell pótolni. Valami ilyesmi.

Nya, megjött a festőnk, végre elindul valami. Megígérte, hogy csinál a babaszoba falára majd szitakötőket, meg lufikat. De azt csak nyáron. Most a konyhát festi.

Mindenkinek szép napot!

K.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Kinga: Köszi a magyarázatot. :) A férjem ekcémája miatt én már most is antiallergén dolgokat használok, így ez menni fog. :) De én sem hiszem, hogy külön mosnék...

hofeherke
 
 


Sziasztok!

Ha megengeditek, csatlakoznék hozzátok. Nálunk most az a furcsa helyzet állt elő, hogy vagy nagyon szeptember vége lesz vagy nagyon október eleje a kistesó születésének ideje (ha a fiamat vesszük alapul, akkor kistesó is tovább fog maradni pár nappal :D ), így nehéz volt döntenem hogy hova is írjak. A döntéseben végül az segített, hogy itt 2 ismerős névre bukkantam egy másik topikból ;)

Magamról csak annyit, hogy mint látjátok van már egy fiam, most lényegében a 0. próbálkozásra sikerült összehozni tesót, aki alaposan meglepett minket, mert a későbbi ovulációm miatt nem is mertük remélni, hogy sikeres volt az első "teszt" hónapunk :) Még nem időzítettünk, januárban kezdtük volna az igazi próbálkozást...

Üdv: Betti

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogyúgyeltũntem de elromlott a gépünk, még mindig nincs kész és most a teloról írok ami nem mindig enged.
Látom nagyon sok minden bepótolni valóm van.

Mara :neked még egyszer közönöm és még nem tudom hoy hányszór fogom de írtó hálás vgyok.
A külön mosással kapcsolatban végülis én külön mostam az elején,de nem sokáig aztán folyamatosan szoktattam a kis bôrét.Egyébként meg ha valamit úgylátsz hogy "koszosabb" úgysem fogod a picuri ruhájával mosni.Na mega vasalás is felér egy fertôtlenítéssel. A kelengyéhez még össze kell szedjem a gondolatom,de arányában véve jókat írtál , bár a pólyát én isfeleslegesnek tartom, viszont a szoptatós meltartó a legjobb dolog akár hol vagy nem kell boncolgatnod magad. :lol:

Kinga: kitartás a konyhád miatt és ne idegeskedj sokat inkább írd le nekik amit és ahogy gondoltad persze ha csak nem úgy csinálják.Szóval kitartás.

Bettica: üdv köztünk, gratulálunk a pindurhoz.Ismerôs a helyzet nekem is így lett a második sôôt!!

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Sziasztok!

Kinga, ma napoztam:) annyira jól esett, de sajnos még mindig küzdök a hormonokkal. Már nagyon várom hogy elmúljon ez a folyton evés. Kb akkor nem émelygek, nincs hányingerem, ha épp eszek:(

Kitartást a felújításhoz! De milyen jó lesz ha kész lesz!!!!
Nálunk 2 hete tart a szomszédban, remélem a 4 napos ünnep alatt nem jut eszükbe csinálni!


3. napja nagyon sokszor van "meg akar jönni" érzésem:( Többször vettem is be magnéziumot. Remélem nem lesz baj belőle. Tudom hogy ez az elején még totál természetes is lehet, csak valahogy soknak tűnik a napokban. Eddig elég kevésszer volt.
Gveninél viszont 8. hónapig volt...


Csillanya, örülök hogy jól vagy/tok!
Kérdeztem a dokim, de azt mondta nincs hatással erre a terhességre. Mondta hogy ez teljesen más, mint pl a toxémia, vagy a terhességi diabétesz, azok szinte biztos újra előjövő problémák, de a vérzés nem. Függ attól hol tapad a lepény, mennyire jól tapad, meg ilyenek. Én is azt hittem hogy akkor én ilyen típus vagyok, hogy nagyon kell vigyáznom, de azt mondta nem. Nem szedek semmi hormont, nem kell pihennem, vagy külön kímélnem magam, de azért én inkább nem erőlködöm, Gveninél nehezebbet nem emelek....Jobb a békesség:)


Betti, üdv itt köztünk, írj még magadról!


Csilla, jobbulást!

Huh, nem is tudom mit akartam még....

Szép estét mindenkinek!

Sz.

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Ja, a mosás: Én valahogy megszokásból mai napig külön mosom Gveni ruháit. Viszont sose használtam semmi extra mosóport, vagy öblítőt, ugyan azt, mint amivel a miénket is mosom. Meg sose vasaltam a cuccait. Szerintem az túlzás, nem kell annyira fertőtleníteni...


Én is szerettem a szoptatós melltartót! Szép is lenne valahol normál melltartóval bajlódni...

Amúgy tényleg mindenki mást mond. Úgyis mindenki maga tapasztalja ki, neki mi válik be.
Az elektromos medela-t én hiába legalacsonyabb fokozatról fokozatosan emelve használtam, totál szétszedett. Volt hogy már többször vért is szívott, sőt, a mai napig ott van a helye, hol tépte a mellbimbóm:( szóval én csak védővel fogom most használni.
De már viszem a kórházba is, nekem Gveninél hamar beindult a tej, és totál bedurrant a mellem, jó lett volna ha van nálam, így kórházit kaptam akkor...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: