Új privát üzeneted érkezett!

LInh:A párom villanyszerelo,magánválalkozó oda mennek ahol jó unka van.Most 4 munkással van Pozsonyba 4 pedig itthon van.De jó neked sokat lehettek egyutt a pároddal.

Georgia:Ne aggódj!Ha profi volt akkor meg nincs gond.én egy éve beoltattam magam a méhnyakrák ellen,csomó pénzbe kerult,de ha már volt rá lehetoség .Amugy az influenzára nem szokta.Mi átutazóba voltunk arra tavaly tavassszal ahogy mexikoba mentunk.NAgyon tetszett amit láttam egyszer szeretnk korbe nézni a párom már volt ,de o is csak koltoztetett :lol:

Zsuzsi:Azért van mit csinálnod,hogy ezeket betartsd.Nem lehet konnyu minden elismerésem a tiéd!!!!!Nagyon szép ez a két név egyutt!

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Georgia: de jó, hogy jöttél!!! Gyere gyakrabban pihenésképpen! Ezek a hangulatváltozások engem is nagyon kikészítenek... Már nagyon várom a végét! Örülök, hogy valamennyire megnyugtattak, biztos nincs gond, különben ők is sürgetnék a nőgyógyászt!!
Hány szobátok van az új házban?
Ha egyszer elmegyünk Hollandiába, okvetlenül meglátogatunk Titeket! :D :D :D

Zsuzsi: hát.. elég fura dolgokat mondtak a diabetológián, de hát ők értenek hozzá... :) Nyírfacukrot szerezz be mindenképp! Az ugyan nem nullkalóriás, mint az édesítőszer, a glikémiás indexe 7es szóval sokkal jobb mint a rendes cukor és természetes (ellentétben az aszpartámmal). Csak iszonyat drága
:shock: :shock:

Bea: óóóó, szegénykém! Hát az egy nehéz szakma abból a szempontból, hogy mindig utána kell menni a melónak sajnos.
Világ életemben (legalábbis mikor fiatalabb voltam) arra vágytam, hogy a párom otthonról dolgozzon és így sokat lehessünk együtt. Most viszont eléggé tartok tőle, mert így azért csak több tennivalóm lesz itthon, mert neki dolgoznia kell, tehát segíteni nem tud. Viszont gondoskodni kell róla. Na mindegy, majd kialakul.
Megvan már a babakocsi? Ha meglesz, tegyél fel képet róla!

Az új parám az, hogy mostanában nem érzem csuklani a gyereket. Eddig csuklott mindig egy csomót, de az utóbbi 2-3 napban nem érzem, hogy csuklana... :oops: :cry: :oops:
Nem vagyok normális szerintetek?

linhbaba
 
 


Homeopátiás szülésfelkészítő:

- 36. hét 1. napja egy adag (5 golyó) Pulsatilla C30, segít rendszerezni a méhtevékenységet és lelkileg is megtámogat.
- Következő 5 nap Caulophyllum D vagy C6-12 (attól függ, mit kaptok a patikában), tonizálja a méhet és érleli a méhszájat.
- 1 nap szünet.
- 37. hét első napja Pulsatilla C30
- Következő 5 nap Cimicifuga D vagy C6-12, felkészíti a méhet a szülésre.
- 1 nap szünet.
Ezt a ciklust ismételni a szülésig.

Ez mellett érdemes még a 35. héttől málnalevél teát iszogatni, akinek van hozzá gusztusa. Nekem simán lemegy a torkomon, de nem biztos hogy mindenki meg tudja inni ízesítés nélkül.

linhbaba
 
 

 
 

Sziasztok!

Bea, nem olyan nehéz dolog ez, csak meg kell szokni. És köszi a dicséretet! :)

Linh, mostanában nekem sem csuklik a babám, pont tegnap gondolkodtam el rajta, hogy már mióta nem éreztem... De biztos csak kevesebbet "gyakorolnak" vagy már annyira ügyesek, hogy nem csuklanak :D
Köszi a homeós dolgokat!

Képzeljétek, tegnap délután kb. 4 körül elkezdett fájni a fejem. Gondoltam biztos nemsokára elmúlik. Egy idő után, hogy nem változott semmit, megpróbáltam aludni, hátha, de nem sikerült elaludnom. Ettem, ittam, feküdtem, levegőztem, de semmi javulás. Aztán elszenderedtem egy húsz percre, akkor se múlt el. Este 10 körül hagyta abba, de már nagyon utáltam. Nem tudom mitől lehetett, lehet hogy érzékenyebb lettem az időjárásra, mert ma reggelre behavazódtunk. Lehet, hogy ezt éreztem?
Ha nektek fáj a fejetek, mit szoktatok csinálni, hogy elmúljon?

És a ma reggeli első itthoni cukormérés eredménye 4,4 :D:D:D
Úgy örültem neki!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


De jó, hogy van egy szakemberünk is!:) Linh, kérdésem van...
Tegnapelőtt voltam terheléses cukor vérvételen, minden eredményem OK, kivéve: a vércsoport ellenanyag szűrésem pozitív lett. A vércsoportom A Rh +, úgyhogy ha jól tudom, emiatt nem kell extrán aggódni. De mégis akkor mit jelent???
A dokim azt mondta, hogy amikor legközelebb megyek, 3 hét múlva, újra meg kell ismételni a vérvételt, de akkor már nem a kórházi laborban fogják vizsgálni, hanem valami országos helyen. Meg hogy ez csak akkor okozhat problémát, ha esetleg vért kell kapnom. El tudod nekem magyarázni (nekem, mérnöknek:), hogy mit is jelent ez az egész? Köszönöm!
caramel
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek a pásom tegnap haza buszozott meg vonatozott.Máshova kellett mennie ,mert valami elromlott és hibát keresne.Annyi hogy most napkozbe ugyanúgy egyedul mint eddig delegalább este itt fog netezni mellettem:D De orulok.Amugy olyan jó volt ,hogy itt volt a hugom nagyon élveztem :lol:

Linh:Biztos hozzá kell ahoz is szokni ,hogymindig otthon van,de jobb mit egyedul!
Hát most talátam egy uj Jane kocsit 2011 nagyon megtetszett igazi lányos de ez megint drágább.MAjd még estére megmutatom a páromnak mit szól hozzá.Apósomékat meg majd sokkoljuk mert ok akarják venni.MI a helyzet ezzel a csuklással én még csak 2x-er vagy 3x-or éreztem.

Zsuzsi:Nekem a levendula illóolaj segit azt szoktam párologtatni meg sokat iszom levegozom.Alapból is nagyon fejfájós vagyok ,de ez szokott segíteni.A havazástól lehet!

Anyśo hivott Spanyolból ,hogy a kicsinek 3 hónapos koráig semmilyen ruhanemut nem kell vennem annyi mindent vett.MIndent ami egy ujszulottnek kell,zoknitol a sapin meg a rucikon át mindent. :lol: :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Csajok!

Bocsi a buta kerdesert, de hogy lehet erezni hogy csuklik a bebi?
Vendég
 


Caramel: a vérben gyakran találhatóak ellenanyagok, amik képződhetnek pl. bizonyos kórokozókkal történt fertőzés vagy allergia miatt, amik a vércsoport vizsgálatokra használatos tesztekben pozitív eredményt adhatnak. Ezek általában nem valódi vércsoport ellenes ellenanyagok. A valódi ellenanyagot egy ismételt vizsgálat azonosíthatja.
Annyi a jelentőségük, hogy amíg megtalálhatóak a vérben, csak a saját vércsoportodnak (és alcsoportodnak) leginkább megfelelő vért kaphatod szükség esetén, hogy semmiféle kellemetlen reakció ne lépjen fel.
Gond akkor lenne, ha a te vércsoportod Rh- lenne, de az itt nem áll fenn, szóval szerintem sem érdemes aggódni!

Zsuzsi: na, megnyugtattál kicsit! Ha nem csak az én gyerekem felejtette el a csuklás művészetét, akkor azért nagy gond nem lehet.
A cukor eredményed nagyon jó lett!!!
A fejfájást nekem is a friss levegő meg a levelndula illóolaj szokta megoldani. De lehet, hogy valami front van és az nálad így jön ki.
Nekem tegnap egész este fájt a pocak.

Bea: Anyós milyen rendes, hogy így bevásárolt! Azért a hazahozós ruhát majd válaszd ki te szerintem. :wink: :lol:

Georgia: amikor csuklik, az olyan, mintha nagyon finom koppanásokat éreznél belülről, ritmusosan. Tehát nem csak 2-3, hanem sok kicsi "pöckölés" ami szabályosan követi egymást. Remélem érthető... :oops:

Annyira bizonytalan vagyok, hogy akkor elmenjek-e megint UH-ra vagy sem. Eddig csak a legutolsó UH volt az, ami tényleg megnyugtatott és nagyon félek, hogyha elmennék megint UH-ra, megint találnának valamit amin megint parázhatnék... Meg igazság szerint a baba is marhára utálja az UH-ot. Igyekszik a medencémben minél lejjebb nyomni a fejét és elfordul, hogy még véletlenül se lehessen látni az arcocskáját...

linhbaba
 
 


Köszi Linh:) Már csak az érdekelne, hogy mi az a "valódi vércsoport ellenes anyag"? Mert fertőzésről nem tudok...
UH: nem akarsz elmenni 4D-re? Az pont ezidőtájt aktuális még, nem? És akkor kellemest a hasznossal...

Georgia - csuklás: én úgy fogalmaznám meg, hogy olyan, mint a mozgás csak úgy általában, viszont ütemes, kb. mindig ugyanott, és ha figyeled, elég sokáig tart:) Van, hogy finomabb, van, hogy erősebb, gondolom, attól függően, hol van éppen a baba.
caramel
 
 


Caramel: például a klasszikus anti-D, az valódi vércsoport ellenanyag. Ez az, ami akkor keletkezik, amikor egy Rh- anyának Rh+ magzata van és szülés után, amikor már keveredhet a 2 vér immunizálódik. Ez a legfontosabb ellenanyag, mert a 2. babára veszélyes, mivel átjut a placentán.
De ennél specifikusabb ellenanyagot már nem nagyon tudok mondani, mert az már hematológia/transzfuziológia. De ha nagyon szeretnéd, akkor megpróbálok utánanézni.
Az UH-gal meg az a baj, hogy tényleg eddig mindig úgy mentem UH-ra, hogy majd jól megnyugszom, hogy minden rendben van, de ez sose jött be, kivéve a jan.26-ait. És nem tudom eldönteni, hogy elmenjek-e - mert félek, ha elmegyek akkor megint csak kapok valami paráznivalót...

linhbaba
 
 


Dehogy, nem kell utananezned:) Elhiszem, hogy nem kell aggodni, es kesz. Az UH ugy latom, elegge piszkalja a fantaziadat, es talan most pont az a rossz, ha nem mesz el, mert igy feleslegesen emeszted magad. Tehat: vagy ne gondolj minden rosszra, csak pozitivan, vagy menj el, es bizonyosodj meg rola, hogy minden OK (vissza mar csak nem valtozik ujra, lassuk be:))), es akkor megnyugszol. Nnna, megmondtam a frankot:)
caramel
 
 


Linhbaba

Ne aggodj, es tenyleg vagy fejezd be a felelmedet, vagy menny el ultrahangra, es gyozodj meg rola hogy minden oke.
De ha aggodsz feleslegesen, az a bebinek sem tesz jot!!
En sem aggodom, ugysincs baj, az uhus mondta a multheten, es en kertem hogy nogyogyasz nezzen meg, es latod nemtortenik semmi.
Ezert nem is aggodom.
Jo hetveget!
Vendég
 


Sziasztok!

Azt hiszem, ezen az UH-on még fogok gondolkodni egy darabig, de nagy valószínűséggel nem megyek el. Úgy gondolom, hogy az eddig történtek is azt akarták nekem "megtanítani", hogy hagyjam szegény gyerekemet békén. Inkább abbahagyom a rinyálást.

Caramel: szerintem tényleg felesleges aggódni, meglátjuk mi lesz majd az ismételt vizsgálaton. De az biztos, hogy nem anti-D-ről van szó, mert Rh - vagy. Utánanéztem a Papp-féle "bibliában" (nőgyógyászat tankönyv) és ott is csak az Rh inkompatibilitásról írnak, szóval tényleg nincs min aggódni.

Georgia: örülök, hogy rendben vagy te is! Pihenj sokat hétvégén!

Majd lassan ki kéne alakítanunk egy "riadóláncot" vagyis telefonszámokat kéne cserélgetni meg megbeszélni, hogy ki kinek szól, hogy lebabázott. Persze ez még azért korai, de kb 1 hónap múlva már érdemes lenne fixálni a dolgokat.

Pusz

linhbaba
 
 


Jah, az nem is írtam, épp állóháború zajlik köztem meg Marci fiam között. Reggel megkérdeztem, hogy jó lesz-e a csokigolyó reggelire (ilyen cereália) vagy virslit kér? Virslit kért. Természetesen egy falat virslit nem volt hajlandó enni. Úgyhogy nem nézünk Miki egeret a TV-ben és kiraktam a cumijait is az ablakpárkányra. És nem kap narancslét sem, csak vizet. Megmondtam neki, hogy addig nem tárgyalunk érdemben semmiről, amíg legalább bele nem eszik a virslibe. És az lesz ebédre is.
Meglátom, mi lesz az eredmény, de elég makacs a pasi. Reggel óta csak pár falat ketchupos kenyér van benne, de elég jól bírja.

linhbaba
 
 


Még mindig nem evett semmit...

linhbaba
 
 


Linh: A kis makacs! :lol: Nem semmi a legény,a szomszédom kislánya egyszer 2 napig nem evett.Akkor már begurult meg fogta a dudlit és kivágta a szemétbe az után a kicsi is feladta.Hú a kecsupos kenyeret én is szeretem.

A kis pocaklakóm olyan nem jol fekszik a jobb oldalon bogdos valamivel de néha rendesen fáj meg ahogy ott helyezkedik olyan mint mikor zsibbad valamid.Ez már a második nap már helyezkedhetne máshogy néha lépnem is rossz :oops: .MA nagyon kis eleven :lol: Tegnap este az apát is jól megrugdosta.
De legalább jól alszok-nem kell sokat wc-re mennem :lol:
Mostanába azt vetterm észre hogyvalahogy kevesebbet eszek ugy osztokélem magam,el lennék reggelin meg ebéden.


VAn tapasztalatotok 3 kereku kocsival?Igaz hogy nehezebb irámyítani mint a 4 kerekut,hogy nem olyan praktikus?

Kellemes hétvégét mindenkinek,és fo a nyugalom!!

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a fejfájás elleni tippeket. Remélem nem lesz rá szükség, de ha mégis, majd kipróbálom. Biztos a havazást éreztem, már második napja nem hagyja abba :S
Bea, ahogy írtad, hogy furán fekszik a babád, eszembe jutott a tegnap esti, kicsit vicces sztorink. Néhány napja nekem is olyan furán csinált valamit, máshogy helyezkedhetett, olyan volt, mintha beszorult volna a levegő, vagy valami hasonló. Este a fürdőben voltunk, apa meg én, ő még tusolt, én már túl voltam rajta (szeretem úgy letudni a fürdést, meg a többit, hogy együtt vagyunk a fürdőben), szóval beszélgettünk, valamire mondta apuka, hogy már öregszik, én meg erre: "hülyeségeket beszélsz, még 30 se vagy (és a fiunk megint valamit "herkentyűzött" és még inkább kellemetlen érzésem lett, ránéztem a hasamra, és mérgesen mondtam,) te meg még 30 hetes se vagy, mocorogj már máshogy egy kicsit!" Ha hiszitek, ha nem, mintha megértette volna, arrébb mozdult, azóta is minden okés :D Az apja meg egy jót nevetett! Vicces volt.

Ma különösen nehezen megy a diéta, utálom az egészet, folyton éhes vagyok, dehát alig ehetek valamit. Meg még ez a havazás is... :S

Linh, mi újság Marcival és a virslivel?
Ahogy írtad, hogy tartasz tőle, hogy milyen lesz, ha már férjed otthon fog dolgozni, eszembe jutott hogy én hogy voltam. Nálunk apuka nem minden nap dolgozik, megvan egy adott beosztás, ami szerint jár, egymás után van, hogy 2-3 napot itthon van. Én meg minden hétköznap dolgoztam nyolctól négyig. Tök jól megvoltunk így, ha ő volt itthon, várt haza, ha nappalos volt, én őt, együtt ettünk mikor a másik hazaért, elmeséltük milyen napunk volt, örültünk a közös estéknek. Mielőtt eljöttem táppénzre, én is aggódtam, hogy hogy leszünk majd, biztos az agyára fogok menni, vagy ő az enyémre, ha sokkal többet leszünk itthon egyszerre, úgy hogy én egyáltalán nem járok dolgozni. Azt gondoltam, hogy majd nem lesz esemény vagy hasonló, remélem nem hangzik túl hülyén.
Így utólag már, felesleges volt tartani tőle, tök jól megvagyunk, most már nem is fura.
Ez a riadólánc tök jó ötlet!

Tegnap voltunk bababoltban, nézelődtünk egy kicsit, kinéztük a pelenkázót, majd nemsokára megvesszük még, ami kell. Olyan jó volt megfogni a sok babacuccot :)

Na, megyek, eszek egy kicsit, puszi mindenkinek!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Elnézést kérek, hogy ismeretlenül írok ide. Tavaly ilyenkor én is májusi babás voltam. Azóta sok ruhát kinőttünk a nagyobb tesóról is.

Hátha esetleg megtetszik valakinek valami közülük. :)

Sok szép ruci van köztük, olcsón adom őket, mert nem meggazdagodni akarok belőle, hanem nincs hely a tárolásukra.
Az árak alkuképesek.

https://picasaweb.google.com/105094450044845324966

Mindenkinek problémamentes terhességet kívánok!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Merre vagytok csajok?
Remélem mindenkivel minden rendben, és csak eseménydús napjaitok vannak :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: hétvégén nem nagyon szokott senki lenni, azért ilyen nagy a csönd...
Apás sztori: :D
A diétát borzasztóan sajnálom!!! Nekem azt tanácsolták, hogy rágjak nyers répát, mikor éhes vagyok... de abból is simán 3-4et meg tudnék enni (általában 2nél megállok).
Remélem én is, hogy rendben fog menni ez az itthonról dolgozás az uramnak és nem fogunk az agyára menni. Mert azt azért nehéz lesz megmagyarázni Marcinak, hogy apa miért van itthon - és ha már itthon van, miért nem vele foglalkozik...

Bea: nekünk 4 kerekű kocsink van, úgyhogy sajnos ebben nem tudok segíteni...

A Marcival folytatott állóháború végül úgy zárult, hogy szegénykém, mikor felébredt, ez volt az első mondata, hogy : "Anya, nem virsli". Megszakadt a szívem, de mondtam neki, hogy te kérted reggel. Annyira éhes volt már, hogy valami eszméletlen, de nem volt hajlandó még mindig enni. Végül az apja 15 perc múlva hazaért és akkor együtt ettek egy kicsit... Egyszerűen borzasztó makacs a kisember, nem tudok mit kezdeni vele...
Tegnap voltunk IKEÁ-ban bababútor ügyben, pelenkázó lapot néztem, mert van egy leksvik komódunk, amire úgy gondoltam, vehetnénk pelenkázó lapot, de azon csak oldalról tudtam volna pelenkázni (amellett hogy marha drága is volt) így hát elvetettük az ötletet. Egyébként rengeteg pocakost láttam ott. Mind tök jól néztek ki, kivéve engem...

linhbaba
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Hát igen a hétvégék mindig ilyen nyugisak!

Linh:Mnden kismama szép szerintem azok a pocakosak meg rád mondták milyen jól nézel ki magukra me ,hogy csúnyák.én is igy vagyok vele a pénteken kapott el engem is ez a dolog.A párom válasza erre terhes vagy majd elmész ugrálni-szornyu egy pasas néha neki tudnák menni :D
Azt hiszem maradok a 4 kereksenél azt mondják konnyebb irányítani! :lol:

Onfeju kis srác az már biztos! :lol:

A hétvégén meglátogattuk a párom nagyszuleit kis pocaklakó meg pont elkezdett csuklani ugy orultek neki már nagyon várják,mindig azon rágódak ,hogy csak megélik.

Tegnap anyósom is haza ért Spanyolországból.Mondta hogy vesz pár dolgot de mikor meglátta mennyi mindent vett levegot se tudtam venni .Takarók sapkák melegitok hozzá paszolo edzocipo polo,Kis rucik szintén hozzá paszoló harisnyanaci,kis cipo kardigán,haj diszek,kis ballon kabát minden amit csak kívánhatok,majdnem elbogtem magam.és a szinek ,minden paszol mindenhez mint a katalógusokba.Rengetegetet koltott rá és még nem is tudott mindent haza hozni!Nagyon orulok neki.Párom reakciója ennyit fel sem vesz :lol: és mi van ha fiú?!-aztán egész éjjel ezen kilódtam :lol:
JA LInhbaba multkor mondtad hogy amiben haza hozom a kórházbol én válasszam ki,naanyósom meg tette helyettem de jobban én sem választhattam volna.

Szerdán doki ugy izgulok,hogy minden rendben legyen,remélem nem nyíltam ki és minden ok.

Puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!!

Linh, köszi a répás tippet, de sajnos abból sem falhatok mértéktelenül, a répában sok a gyümölcscukor. Mióta itthon tudom méregetni a cukrot, kicsit lazábban veszem, az étrend-listát már nem kell írnom, úgyhogy lelkifurdalás nélkül eszem picivel többet, mint eddig, mert a cukrom nem ugrik meg, hála az égnek. Azért igyekszem mértéktartó lenni, nem akarom, hogy pár hét múlva inzulin legyen a vége... A diab. csoki is, amit múltkor vettem, 2 hét alatt fogyott el, anyáék is olyan aranyosak voltak a szülinapkor, kaptam egy csomó diétás kekszet, szörpöt, joghurtot, úgyhogy most van itthon, amiből néha lehet egy keveset.
Egyem is meg kis Marcidat, olyan édes lehetett, mikor ezt mondta ébredés után. :)
És Beának igaza van, ezzel e kinézet-dologgal kapcsolatban, biztos mindenki a másik kismamát látja szépnek, pedig minden kismama szép! :)
Engem valamelyik nap dicsért meg párom, hogy csinos kismama vagyok :) (ami nagy szó, mert nem nagyon szokott csak úgy bókolgatni), mondanom sem kell, milyen jól esett!

Bea, a nagyszülőkről, az én nagymamám 90 éves lesz júniusban, múltkor, ahogy meglátogattuk, kb. egy hónapja, kicsit kedveskedve, célozgatva mondtam neki, hogy mire szülinapja lesz, megszületik a következő dédunokája. Erre megkérdezte, hogy tényleg? Kinek lesz gyereke?? Meg volt lepődve, hogy nekem :) Aranyos volt.

Jó sok dolgot kaptatok akkor, biztos minden nagyon édes, a kisfiú ruhák is szépek, de a kislányosak, na azok az igazán tündériek :)

A "mi van, ha mégis más nemű" kérdés nálunk is elhangzott ma, mondtam apának, hogy elmehetnénk a bébiboltba kis kádat venni, mert ma még akciós. Erre ő, hogy "de mi van ha mégis lány?" Nem értettem, mire kifejtette, hogy ha most veszünk egy kék kádat (mert más színűt véletlen se, hogy vennék már pl. sárgát??? :D), szóval ha kék lesz a kád, abba hogy fürdetünk meg egy lányt? Nem igazán értettem, hogy mi a gond, mert gondolom a lányok fenekét sem szúrná a kék kád, de végül nem vettünk... :)

Kérdés: hogy álltok a kórházi csomaggal? Vettetek már hozzá valamit? És pontosan miket visztek magatokkal?

Én holnap megyek orvoshoz, remélem megnézi UH-n, és nincs rá negatív hatással a diéta.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


A háromkerekű babakocsi szerintem könnyebben tolható... Nekem is 4 kerekű van, de próbáltam barátnőimét, és az sokkal könnyebb volt. Azt hiszem, nem is igazán a kerekek száma számít, hanem a mérete, és sajnos az áttétel, ami nem látszik, csak próbával kiderül. Mert nekünk az első kocsink egy "noname" márkájú, közepes méretű kerekekkel. Egy barátnőmnek meg márkás volt, ugyanilyen, közepes méretű 4 kerékkel. Ég és föld volt a különbség, az enyém olyan volt, mintha folyamatosan be lenne fékezve:)
De ami 3 kerekűt próbáltam, azzal mindegyikkel könnyű volt menni. Javaslatom tehát az, hogy a puding próbája az evés...ha nem is boltból szerzed be (ha jól emlékszem, kapod???), akkor is érdemes elmenni egy bababoltba, ott nézegetni, próbálgatni, és jól megjegyezni, hogy melyik tetszett legjobban:)

Még a répához. Nem úgy van, hogy abban túl sok az A vitamin, és nekünk, terheseknek az ilyen ételekből nem szabad sokat fogyasztanunk? (mert nem bomlik le, hanem felhalmozódik, és nagy mennyiségben vetélést okozhat - na, remélem, nem írtam túl nagy marhaságot)
caramel
 
 


Bea: minden kismama olyan szép vékony volt az IKEÁban, de tényleg! Én meg most álltam mérlegre... 84kg vagyok :shock: :cry: :cry:
Babakocsi ügyben még mindig passz, de amit Caramel is mondott, menjetek el egy bababoltban és tologasd a kocsikat!
Anyósod milyen édes ezzel a sok ruhával!
A doki miatt meg ne izgulj!!!! Nem lesz semmi gond!!!

Zsuzsi: legjobb mindenből univerzálisat venni!! :) Vagy kicsit fiúsat. Legalábbis ami az ilyen nagyberuházásokat illeti, mint kád meg babakocsi. Nekünk minden fiús, mert a párom nem engedte, hogy ne "férfias" cuccai legyenek a gyereknek. :)
Már írtam, hogy azért ha egyszer már kisfiút mondtak, abból nem nagyon lesz kislány, mert ugye a fütyi az ott van!
:lol:

Caramel: a répában sok béta-karotin van, ami az A-vitaminnak az elővitaminja és ezért a szervezet csak annyit alakít át belőle, amennyi A-vitaminra szüksége van, ez egy nagy előnye szemben az A-vitamin készítményekkel (mert az A-vitamin zsírban oldódó vitamin, tehát túl lehet adagolni, ebben igazad van - és főleg az első trimeszterben idegrendszeri gejlődési rendellenességet okozhat). Szóval lehet belőle enni nyugodtan. Mármint sárgarépából. De 2-nél többet én se eszek naponta.

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok mindenkinek a babához, kívánok Nektek gondtalan terhességet, és könnyű szülést! :lol:

Azért írok, mert szeretnék Tőletek segítséget kérni.
Munkám kapcsán érdekelne mindenkinek a véleménye, akinek van tapasztalata öntözőrendszerrel, esetleg tervezi egynek a beszerzését. Egy rövid (kb. 10 perces) telefonos interjúról lenne szó.
A kolléganőm felhívná a jelentkezőket időpontegyeztetésre, és amikor Nektek a legalkalmasabb, akkor telefonon feltenné a kérdéseit.

A segítők között egy Silvanus Kertáruház utalványt sorsolunk ki, hogy tavasszal tovább szépítgethessétek a kerteteket!

Ha jelentkeznétek, akkor a:
pindurka55@gmail.com e-mail címen tegyétek meg!

Elnézést mindazoktól, akiket hozzászólásommal zavartam, ígérem a közeljövőben nem jövök! :wink:

Köszi: Fruzsina
pindurka55
Budapest III. kerület
 
 


Szoasztok!

Remelem mindenki jol van, felszoktam nezegetni, de nem surun, mert meg mindig biziben vagyunk, mar beallitottuk a baba butort, mindent felfurkaltak a hazban, de meg van mindig munka.
Megjottek a muszaki cuccok, persze a gaztuzhelyen el olvastak a szamot igy 685 helyett 665os gaztuzhleyet kaptunk, ami 250 euroval olcsobb mint amit mi fizettunk.
Majd szetmentem az idegtol, de holnap kicserelik.
Ma megyek 7re szulsfelkeszitore.
Mar kivancsi vagyiok.
Kimostam az osszes bebi ruhat, es bepakoltam mindent a szekrenyben.
Probalok kepet kuldeni emailben, a bebi szobarol, majd Linhbaba felteszi ha lessz ra idelye.
A mi babakocsink piros, es 3 nagykereku.
Itt azt mondjak szuper a 3 kereku jol lehet iranyitani.
Puszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Georgia: remélem most már lassan vége lesz ennek a házmizériának! És a végére lesz egy gyönyörű és tökéletes házatok! :)



Kép Georgia Virágjának szobája_1 Kép Georgia Virágjának szobája_2 Kép Georgia Virágjának szobája_3

Puszilok Mindenkit!

linhbaba
 
 


Linhbaba

Koszi hogy felraktad a kepeket :D :D !!
A fuggonynek kell meg megerkeznie, az csak ideglenes a kepen.
En is remelem de szerintem meg egy honap es akkor lessz kesz az egesz.
Most ertem haza a szules elokeszitesrol.
Eddig is feltem tole, de most aztan.
Huuuuuuuuuuuuuuu.
10 ora vajudas minimum az elso gyerekkel :cry: :oops: !!
Mindeggy kibirom, de azert felek :cry: :oops: :D !!

Puszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Georgia: a szüléstől ne félj egyáltalán! Az ilyen szülésfelkészítőknek pont az lenne az értelme, hogy megismerkedj a folyamattal és ezért ne fél tőle... A vajúdás perszee eltarthat 12-16 órán át is, de pont erre vannak a homeopátiás szerek kitalálva. Meg az nem úgy van, hogy akkor 16 órán keresztül fáj mint a fene...
Szóval nem mondom, hogy nem fog fájni, mert valószínűleg marhára fog, nekem legalábbis eléggé fájt, főleg amikor bekötötték az oxytocint. De mivel ez nem "céltalan" fájdalom, ezért ki lehet bírni. Csak nem szabad feladni!!!
Rengeteg időd van még neked is, készülj lelkileg :D de ne félj egyáltalán!!!

Bea: drukkolok, hogy minden rendben legyen a dokinál!!!

Puszi

linhbaba
 
 


trendi pólya babáknak, akiket nagyon szeretnek...
trendipolya@gmail.com


Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wiki06 2011.03.04 09:48-kor.
wiki06
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Georgia nagyon szép lett a szoba!LAssan de biztosan elkészultok!

NA meg volt!Mindenét megnézte megint lemérte,minden rendben van a gyomrocskája még mindig kisebb de hogy nem vészes..Azt mondta sokat pihenjek!Kislány ,bár elfelejtettuk megnézni de azt mondja ha multkor azt mondta lány akkor az lány és most sem látott bimbist :lol:
Rá kérdestem erre a CS-re is már 3 aptam de nincs gond mert a határ az 5-os.Szóval nincs gond.A szulésre is rákérdeztem azt mondta a pacienseit elválalja aki akarja :lol: szóval orulok.Jó sokáig voltam bent de legalább mindent megkérdeztem.Legkozelebb aprilisba kell mennem.Még annyit mondott hogy szerinte rá fog húzni a kiscsaj :lol: :oops:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Georgia, nagyon szép a szoba! A szülésre én is egyre többet gondolok ahogy egyre közeleg, sőt, tartok is tőle nem kicsit, dehát valahogy ígyis-úgyis ki fog jönni onnan, meg olyan sokan túlélték már.... :D (én mindig ezzel próbálom magam "nyugtatni")

Bea, örülök, hogy minden rendben veletek!
Mi tegnap voltunk az orvosnál, UH most nem volt, csak vizsgálat, minden rendben, a doki úgy búcsúzott, hogy csak így tovább! :)

Ma bejelentkeztünk 4D-re, én kis naiv, azt reméltem, hogy talán már a jövő hét végén, vagy utána hét elején mehetünk, de csak 21-re kaptunk időpontot, már úgy várom! :)

Kérdeztem a múltkor, hogy hogy álltok a kórházi csomaggal? Vásároltatok már hozzá?


Puszi mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Nem leszek most 4 napig, mert elmegyünk kicsit pihenni Galyatetore. Szeretnem, ha lenne mit olvasnom, amikor visszajövünk! :D
Remélem majd hozok sok képet is!

Puszi és jók legyetek ám!

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Nem leszek most 4 napig, mert elmegyünk kicsit pihenni Galyatetore. Szeretnem, ha lenne mit olvasnom, amikor visszajövünk! :D
Remélem majd hozok sok képet is!

Puszi és jók legyetek ám!

linhbaba
 
 


Linhbaba

Erezzetek jol magatokat, az szupi hely!
En amugy Gyongyosi vagyok, es az ott van tolunk egy kopesre :D :D !
Elvezd az eletet!!
Holnap megyek kontrolra, legyszi gondoljatok ram!!
Puszi!
Vendég
 


Knzs

En is arra gondoltam, hogy mar sokan tul estek a szulesen, de mar amennyi mindenen tul estem eddig, azert felek a fajdalomtol, de eros leszek, vagyis remelem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4Dre en nem mentem, nincs ra energiam, bevoltam jelentkezve, de pont akkor ment a koltozkodes, igy lemondtam, most meg mar ugy vagyok vele, majus 4re vagyok kiirva, ugyhogy nemsokara ugyis latom eloben.
De amugy biztosan varod a 4D uhut, majd hozzal kepeket!!

Bresbea

Orulok hogy minden oke volt a dokinal.
Kislanyod lessz dejoooooooooooooo!!
Pihenj sokat, mert ha megszulunk, onnan mar nemsokat pihenunk :D :D !!

Csajok
Pocakfotok?
Vagy bebi szoba fotok?
Varjuk a kepeket!!
Ha nincs bebi szoba, akkor pocak fotokat rakjatok ki!!

Puszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Linh-nek jó szórakozást a négy napra, bár már úgysem olvassa el...

Georgia, el is hiszem, hogy nem volt kedved még 4D-re is elmenni, elég volt nektek a sok pakolászás! De a képek alapján megérte!
Mindenképpen teszek majd fel képet az UH-ról, csak már ott tartanánk... :)
A pocakomról is akartam, csak telefonnal csináltam, és mióta újra lett rakva a gép, nem engedi átmásolni őket, majd valamit kitalálok, ha mást nem, csinálok a fényképezővel is.
A vizsgálaton pedig biztos minden rendben lesz, majd írd meg mi volt!

Puszi

Zsuzsi

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Valahogy lelassultunk? :o

A dokimnak van 4D-je de minden alkalommal mikor uh van annyira belemerulok a kicsibe hogy mindene rendben e van,hogy mindig elfelejtem mondani hogy képet kaphatok e.Itthon meg aztán kovetelik.Pedig ha tudnák hogy ott az a legjobb mikor a doki meghallgatja a szivecskéjét,meg mindenre azt mondja rendbe,rendbe,..... :lol: A 34.héten kell mennem megint de akkor nincs uh. :oops:

Ez a kórházi csomag engem is érdekelne,mi kell bele?Mikor készítsem be?

Nálunk a babakocsi még mindig nagy dilemma.MIndenkinekm van már?/A párom egujabb rigojája,hogy rózsaszin szurkét akarok,mert minek ennyi rózsaszín,de meg magyaráztam neki hogy úgy is én totlom majd tobbet :lol:

Nálunk még nincs babaszoba fejben már meg van meg a butor is lapokban :lol:

Puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Halihó!

Nekem is úgy tűnik, hogy ritkázzuk az írást! :)

Bea, én is így vagyok ezzel, olyan megnyugtató, sőt, szinte varázsos, amikor meghallgatjuk a szívdobogását, meg mondja a doki, hogy minden rendben!

Nekünk van már egy babakocsink, használtan kaptuk, majd ki kell mosnom, meg el kell vinni megvarratni egy-két részét, apukának is kell némi időt fordítani arra, hogy átnézze. Valamelyik nap ránézett, azt mondta tud kezdeni vele valamit, de azért lehet hogy mégis vehetnénk egy újat. Hát, szívem szerint, ha megfelelő állapotban lesz, nem vennék, de majd meglátjuk. Végülis kárba nem vész, mert akkor elvisszük anyumékhoz, és ha megyünk hozzájuk, nem kell mindig elvinni amit itthon használunk.

Babaszoba külön nem lesz még nálunk, egy szobában lesz velünk, majd 2-3 éves kora körül gondoltuk másik szobába költöztetni, vagy ha jön majd a tesó :)

Georgia, mi újság? Mi volt az orvosnál?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

A szulesznonel voltam.
Kerdezte mit mondott a nogyogyasz, mondtam neki nem hivtak be, erre azt mondta kuld be egy faxot, es tuti behivnak, megnezi mit lat a doki.
Amugy a bebi szivet hallgatta, azt mondta tokeletes, es a vernyomasom is jo.
2 het mulva kontrol,akkor a szulesrol beszelunk, mi hogy legyen.
Babakocsi nekunk van, 3 kereku, piros :D :D .
Most megyek a varosba, de kesobb leszek.
Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Látom jon a hétvége :lol:

Lányok most valahogy nagyon elkezdtem félni a szuléstol meg hogy koraszuulésem lesz.?Már tiszta gyagya vagyok.Meg hogy egészséges a kicsi de gondolom ha baj lenne akkor azt mondja ugye?!
Bocsi,de valahgy pánikba estem remélem át megy! :oops:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bresbea

Ne aggodj, minden oke lessz!!
Miert lenne koraszulesed?
En meg mar kezdem megszokni, hogy nemsokara szulunk, mar annyi no szult, tuti fajdalmas, de utana elfelejtjuk :D :D !!
Ne parazz!!
Kifogjuk birni :D :D !!

Csajok merre vagytok?
Hetvege ide vagy oda, azert gyertek!!
Puszi!
Vendég
 


GEorgia:A fájdalomtól nem félek azzal nincs gond,csak maga a szulés!Minden rendben legyen,egészséges legyen jó kezekbe legyunk meg ilyenek.Mert eddig csak az volt hogy láttam valaki terhes kórházba megy aztán haza jon a babával de ott kozben még torténnek dolgok :lol: tudom hogy hulyeség,de lehet majd a másodiknál nem fogok aggódni ennyire.
EZ a koraszulés dolog meg szintén csak félelem nincs rá okom még a dki is azt mondta hogy rá fo húzni.TAlán azért félek mert olyan nehezen indult a terhességem.De minden rendben lesz.

VAn valaki aki már elkezdett lerovidulni?/méhnyak/Megint egy ponttal tobbet kaptam ahogy a doki mondta de már kiderítettem.
Nálunk a kiskonyve vannak a határok erre a hétre a határ az 5 nekem most 3.Azt mondta az még rendben van.

BArátnomnek a kis pocaklakó már rá húzott egy hetet :lol: Hétfon vizsgálja meg a foorvos hogy hogyan tovább o a Szt,Istvánban szul Pesten.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bresbea

Ne aggodj, nem lessz gondd!
Nekem 19 evet kellett varnom a bebire, ugyhogy nekem is nehezen jott ossze.
Itt mehnyakat nemneznek.
Itt belulrol beken hagynak, csak akkor kutatnak benned, ha panaszod van.
Addig mig minden oke beken hagyank.

Puszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Bea, tényleg ne aggódj, én most kezdek kilábalni az ilyesmiből. Az utóbbi időben sokat gondolkodtam a szülésen, meg ezen ez egészen, hogy valahogy ki kell neki jönni, meg hogy hogy lesz, mint lesz, minden rendben menjen. Aztán egyik napról a másikra valahogy elfogadtam, hogy át kell esni rajta, nem is értem magam, hogy mit aggódtam/aggódok, 2 évet vártunk rá, nagyon szeretjük, alig várom, hogy kibújjon! :) És, nem mellesleg, ha agyalunk is rajta, hiába, nem tudjuk milyen, nem tudjuk hogy lesz, csak magunkat idegesítjük.
Nekem a méhszájamat szokta megvizsgálni a doki, az érték amit mondott, meg beírt a kiskönyvbe, ugyanannyi, mint a 16. héten volt, meg mondta is hogy tökéletes.

Hát, csajok, én ma olyan hihetetlen "semmihez semmi kedvem" hangulattal ébredtem, hogy az hihetetlen...
Aztán erőt vettem magamon, szépen feltakarítottam, meg a szokásos tennivalókat megcsináltam, de azért nincs kirobbanóan jó kedvem. Igazán jöhetne már a napsütéses jó idő, biztos ezért van ilyen ramaty hangulatom.

És mindig éhes vagyok :? ...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Knzs

Nekem is szokott lenni ilyen hangulatom.
Nalunk ma hetagra sut a nap, jo ido van :D :D !!
Egyle kedvedre :D :D !!

Nekem megjott ma a level, hogy 16an mennem kell a nogyogyaszhoz, az is megnezi a mehemet, mi is az ami rajta van.
Remelem nem lessz gondd :cry: :oops: :D !!

Tobbiek merre jartok?
Irjatok!
Vendég
 


Georgia, de jó nektek, hogy szép időtök van!

Ennék én, csak a diéta elég rendesen beszabályoz. És mindig az kéne, amit nem lehet...

Ne aggódj, biztos hogy minden rendben lesz az orvosnál, az UH-s is azt mondta, hogy ne félj, persze tudom én, hogy könnyű ezt mondani...

Na, megyek, befalok egy joghurtot! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Hello hello, én is itt vagyok! Nálam sok újdonság nincsen, viszont hogy mindenkit megvígasztaljak az evés-vágy, súly-gyarapodás terén: én már plusz 15 kg-nál tartok... (ha ez nektek vígasz:)
Sajnos nem nagyon tudok ellene mit tenni, tapadnak a kilók (és nem bííírom ki csoki nélkül a napot:), de tudom, vagyis remélem, ugyanúgy lesz most is, hogy szoptatáskor leolvadnak rólam a feleslegek.
Dokihoz csak két hét múlva kell mennem, akkor lesz az újabb vérvétel is az pozitív ellenanyag szűrés miatt. Remélem, okosabb leszek, hogy mi is ez, ill. próbálom magamba szuggerálni, hogy addigra múljon el. (bár nem tudom, hogy ez olyan dolog-e, ami el tud múlni:)
Élvezzétek a napsütést!
caramel
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?