Új privát üzeneted érkezett!

még mindig nem frissül a vonalzóm... hüppp :-(

Kép
Kép
judysz
 
 


Nyugi, nem a szülés miatt nem akartam szülni, hanem a család negatív hozzáállása, az anyagiak miatt. Augusztusban lesz egy éve, hogy nagyobb lakásba tudtunk költözni, és most megint ott tartunk, hogy hova is rakom a kicsit. :?
Bár nekem elég nagy babáim születtek, a vajúdás meg a szülés nem volt rossz élmény. Inkább a terhességek vége volt kényelmetlen a nagy pocak miatt, az első 2nél a nyári meleg is rontott a helyzeten. Szept eleje és aug vége voltak. A 3at majdnem a mikulás hozta. :)

Az tök jó, hogy ilyen a családod.

Azt szokták mondani, hogy az első gyermek az apjára hasonlít. Nálunk ez nem így van. Csak a második hasonlít az apjukra, de ő aztán kívül belül. :wink: Igazi szőke kék szemű csávó. :) A lány barna haj zöldes szem (vegyes válogatott :) ), a kicsi barna haj barna szem (tiszta én fiúba :) ).
De amíg meg nem születik addig kindermeglepetés. :)

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Tök jó hogy többen naponta többször is fel tudnak nézni, ez már hasonlít majdnem egy chathez. hi

Judisz: Bocs az ijesztegetésért elolvastam. Első gyerek a családban, na akkor mindenki körülötted lebzsel. Az én családomban Bogilárkám volt az első, a férjemében a 2. volt, de rögtön utánna jött a 3. is. Viszont amiért még várják a 4. is hogy a férjem családjában 7 dédunoka van és mind kislány. Szóval drukkol mindenki hogy a 8. már fiú legyen. Nagyon várják már az UH-t.
Különben tényleg teljesen más más gyerekeivel. Én azért nem szerettem annyira más gyerekekkel lenni, mert ha valami nem tetszik nem igazán szólhatsz rá. A te gyerekeidet úgy neveled ahogy jónak látod a te napi rendedhez igazodok. Az teljesen varázslatos. Én öszintén az elsőnél Bogikámnál nehezen indult be, furcsa volt a pezsgésből a 4 fal közé bezárva télen sötétben. Szóval meg is híztam hirtelen. De megérte minden pillanatát amikor hallottam szuszogni, láttam aludni, amikor hallottam beszélni álmában, amikor nekem állt fel elöször stb. amikor elöször mondta hogy anya. :cry: :cry:
Szóval nem egy gyaloggalopp de megéri.
Én még egyetemre jártam (játrok, mivel decben fogok diplomázni) amikor vállaltuk tudatosan Bogit, mert sajnos édesanyám elötte való évben halt meg. És úgy gondoltam nincs értelme megvárni hogy minden családtag kihaljon mire gyereket vállalok. Szóval én is a fiatal szülőségre szavazom. Jó neked hogy ilyen szüleid és anyósod van.
Nekem az első kislány lett és ehte tiszta apja. Már a 4D megmondták hogy ez apja lesz. és az lett kívűl belül.

Ekriszta: Nekem furcsa módon jobban bírtam amikor augusztusban szültem, mint hogy 40 fokban álomkórban és hányáskórban szenvedjek.

Kép
Kép
kacsamama
 
 

 
 

Kacsamama: én elég nehezen bírom a meleget, és még cipelni a nagy hasamat.... Ráadásul a másodikkal Zuglóból jártam Óbudára a Margitba terhesgondozásra (bkv-val), és az utolsó hónapba hetente kellett menni, kiírt idő elérte után pedig naponta. De megérte :) most itt nyüzsögnek körülöttem nap,mint nap :)

Holnap elviszi apósom a nagyokat hétvégéig. Élvezhetem a reggeli alvásokat, nem kell korán kelni. 8)

Jó pihenést mindenkinek.

Kép
ekriszta
 
 


kacsamama: hát igen, mindenki izgatottan várja... de csak a szüleim csodállatosak(nem elfogultság:-)) anyósom, és főleg apósom nagyon más világ. remélem ezt az én babukám is hamar fel fogja ismerni...
nehéz dolog mikor két teljesen más értékrendet követő családból két félnek lesz közös babája. Szerencsére férjem nagyon sokat változott az alatt a 7 év alatt, amióta ismerem. de nem is akarom ragozni...
Mondd csak hány hetesen voltál 4d-n?

ekriszta: hol laktatok Zuglóban? lehet a közelünkben? az Uzsoki nem lett volna szimpi?

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk, holnap uh 15:30kor!!! Mindenki szorítson, már alig várom h menjek és lássam a kis littlebabyt!!

Elolvastam mindent, de erőm nincs reagálni, talán annyi, h képzeljétek megkívánok valami kaját, és mire megenném már undorodom is tőle! Így marha nehéz egy jót kajálni! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kiskönyvem még nekem sincs, majd jövhéten lesz talán, ha a doki küld, asszem Lilivel is a 8-9.héten lett könyvem.

Üdv. az újonnan csatlakozóknak!!! örülök h jöttetek!

na megyek aludni, jó éjt szép napot holnap mindenkinek!!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Judysz: Az Örsnél laktunk a Füredi lakótelepen. Az Uzsoki közelebb lett volna, de mivel nekem fogadott szülésznőm volt a Margitba, ezért oda jártam. Mind a 3at ott szültem ugyanannál a szülésznőnél, most csak annyi változás lesz, hogy a szülésznőm már a Jánosba van, de én a Margitba szülök.
Nálunk is hasonló a helyzet.... Az én férjemet is "formálni,nevelni" kellett, de megérte (bár mi már 12 éve vagyunk együtt). De azt mondják az első 7 év a nehéz, de jó, hogy kitartottatok egymás mellett. :)

Littlebaby: kitartás, ilyen nekem is volt, azért próbálj meg falatozni.

Kép
ekriszta
 
 


littlebaby: én is pont ennyi "idősen" mentem először :-) izgi lesz

ekriszta: hááát itt nem csak az első 7 év volt nehéz, ebben biztos vagyok, de úgy szép az élet hogy zajlik, és alapvetően nagyon egymáshoz illünk, vagy már egymáshoz csiszolódtunk.
úgyhogy kivi leszek a közös kis bébire.... :-)

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Jó volt olvasni titeket,jó sokat írtatok.Kimaradt egy nap mert tegnap nem voltam,mert vérvételre mentem és a szüleimnél voltam utána egész nap és mire végig olvastalak titeket elfáradtam.
Jó hogy ennyit írtok.
Ezek szerint szép lassan mindenkinek múlik el a rosszullétes időszaka??Nem írtok róla hogy rosszul lennétek,csak én vagyok ilyen nyámnyila?Na mindegy.Bírom.
Jó most ez az idő,bár éjjel többször is arra kelek hogy fázok.Jobb ez.

Valaki megy a 12 hét után 4 d-s uhu-ra?


Mindenkinek jó pocakosodást

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


pöcök: szerinted van értelme 12. hét után 4d-re menni?
láccik már akkor vmi?
én is szívesen mennék, de nem hiszem, hogy érdemes, és látszódik vmi. De ha mész meséld majd el, hogy milyen volt.
én 12.hetes megyek genetikára.
sajnálom, hogy rosszul vagy, remélem hamar elmúlik.
Első babót várd?

Kép
Kép
judysz
 
 


sziasztok!

Ekriszta: de jó hogy anyósodék ilyen segítő készek bár négy gyerek mellett szükséged is van rá. Bogi már 2 éves augusztusban de a 2 év alatt 1 szer tudtuk odaadni Bogit úgy hogy 1-2 óránál többet is vigyáztak rá, mert esküvőn voltunk vidéken. De januárban elmentünk étterembe hogy megünnepeljük a 2. házassági évfordulonkat de mire kikértük a kaját már hívtak is hogy nem bírnak a gyerekkel és menjünk haza. :cry: :cry: :cry:

Judisz: Tudom hogy miről beszélsz. Amikor összejöttünk a férjemmel a 2. hónapban kirúgott mert anyósomék tele beszélték a fejét, azóta is nagyon "jó" a kapcsolatunk bár ennek ellenére sokat segítettek. Én viszont nem mondanám, hogy megneveltem a férjem. az olyan lenne mintha valami torzszülött lenne. Inkább egymáshoz csiszolodtunk. Nem csak neki hanem nekem is voltak rossz tulajdonságaim amin változtattunk. januárban töltjük be a 8. évünket, de volt jó is rossz is. 24. hét körül voltam 4D de akkor még nagyon csontos volt Bogi szóval most késöbbre tervezem kb 34-36 hét körül.

Pöcök: a 12 hét után fölösleges még 4D-re menni és a 24 hét körül voltam és még akkor is nagyon csontos volt. Most biztos hogy a 34-36 hét körül fogok menni hogy minnél több apróság látszodjon.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek lányok,előjött egy kellemetlenségem,majd meg bolondulok tőle.A császár hegem ma annyira viszket hogy majd meg őrülök!!!Ha van valaki akinek volt császárja,árulja már el neki nincs ilyen tünete?Remélem ez nem minden napos lesz,mert kész leszek tőle.Már betestápolóztam,de nem használ semmit.Tudom hogy nő a hasam azért van és nyúlik a heg,na de ez nagyon gáz! :roll:

A másik amit akartam még írni.Képzeljétek rendeltem tesztet és jövőhéten úgy döntöttem megnézem a babócámat hogy kislány vagy kisfiú!Nem bírom ki,mindegy hogy mi lesz,de olyan személyesebb nekem ha tudom hogy hívjam és milyen nemű.
14 hét után 99%-ban megmondja a nemét.Nagyon jó,és kíváncsi vagyok a tesztre.Amúgy is nagy tesztelő vagyok :oops: :lol:
Jövőhéten már meg is tudom csinálni és kb. akkorra jön meg.

Most mennek kell,mert odaég a kajám :D

Majd jövök még!

Pusza mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


littlebaby!
Milyen volt az uh? Minden rb van, ugye? Ne aggódtass már minket,hogy nem írsz! :(

pöcök24!
Tegnap előtt este én is úgy feküdtem le,hogy tök kellemes volt a takaró. Nem volt nyitva az ablak sem,mégis arra ébredtem,hogy szabályosan vacogok. Tegnap este is volt egy ilyen hullámom, szóval nem vagy egyedül.

kacsamama!
Nem ugyanaz az orvosunk. Nekem Dr. Mosonyi Péter.

Tegnap elfelejtettem megkérdezni a dokinál,hogy most,hogy túl vagyok a 12. héten, minden rb.volt/van, szabad-e már a szex. :oops: Ti tudtok erről valamit?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


sziasztok!

remélem nem baj, ha csatlakozok hozzátok! brita hívott egy másik topicból.

rólam röviden: 25 éves vagyok, első babócánkat várjuk. a férjemmel januárban leszünk nyolc éve együtt, most lesz a második házassági évfordulónk. egyébként gyógypedagógus vagyok. még dolgozok, de már csak a jövő héten. aztán két hét szabi, aztán táppénz.
a babavárást jól bírom. be kell tartanom a játékszabályokat, akkor nincs gond. elég eszerűek a szabályok: nincs kávé, nincs SEMMI édes/édesség!
egyébként előző hónapban spontán elvetéltem olyan 5 hetesen, aztán a következő hónapban pozitívat teszteltem, amiben nem mertem hinni. aztán doki, aki két petezsákot állapított meg. szívvetés még nem volt. két hét múlva sajnos már csak egy volt, akinek gyönyörű szívverése is volt. pont egy hete voltam utoljára, amikor minden rendben volt. uh-szerint voltam kereken 8hetes. mensi alapján sokkal több, de vszínű két pém volt. bogyókánk a 24.napon jöhetett hozzánk.
következő uh-és vérvétel 10-én lesz. utána kell csak mennem kiskönyvért.
jó hosszú lettem. megpróbálok visszaolvasni és képbe kerülni!!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kacsamama: hát "muszáj" elvinniük a gyerekeket,mert a srácok nyaggatják őket, hogy mikor mehetnek.Ennyire szeretik őket a srácok, és ha már úgy is otthon vannak,akkor legalább addig élvezzék az unokákat,míg menni akarnak,mert aztán nem fognak a nyakukra járni, max 1-1 családi ebédre. Ennél többre nem számíthatok sajnos se tőlük se a többiektől.

4D uh-ra szerintem is kb 30.hét után érdemes menni, mert addigra már kikerekedett a baba. Bár én egyikkel se voltam.

Képzeljétek el, van nálam merészebb anyuka is. A buszra szálltak fel 3 kisgyerek, a legnagyobb kb. most megy elsőbe, a 2dik ovis, legkisebb 2 év körüli sport babakocsiba. és egy elég nagy pocakos anyuka. És nem kisebbségi!

Pöcök:kitartás. :)

Reni: a neten nincs infó? vagy nem is nézted?gondolom millió dolgod van.

Kép
ekriszta
 
 


kacsamama: hát sajnálattal hallom, hogy sok helyen ilyen az após és anyós... anyukáméknak van egy fiúk is a Bratyókám :-) de most írásba adom, hogy tuti szuper anyós és após lesz.
Kicsit biztos félreérthető voltam, mikor azt írtam, hogy megneveltema férjem. Nem ez a jó szó rá. inkább úgy fogalmaznék: megmutattam neki hogy van az ő családjánál ezerszer jobb családkép, és hogy igazából hogy is működik egy család, ahol mindenki egyenrangú, és szeretik is egymást :D
érdekes módon imádja a szüleimet és sokkal jobban elvan velük, mint a sajátjaival. Igaz szemben lakunk egymással, ami egy fantasztikus kincs...

Én a 4dre úgy gondoltam 24-28 között megyek. ahogy elnéztem a képeket akkor már egész jól láható.

reni78: nekem vakbél hegem van, de nem érzem hogy húzódna...
erről a tesztről mesélnél bővebben? hol lehet megrendelni/kapni, és mennyibe kerül?

Nektek vannak már név 5leteitek?

Kép
Kép
judysz
 
 


Halihó!

Köszöntöm az "új" kismamákat közöttünk!:)

Ma szabadnapos vagyok,vagyis adtam magamnak egy itthon ülős napot.
:)
Zöldborsófőzeléket főztem,nagyon finom lett,iszonyatosan bezabáltam...:)
Remélem a kis nudli is bírni fogja a pocakomban!

Reni-Lehet ilyet kapni Magyarországon,én még nem halottam róla hogy van ilyen...és vizelettel kell megcsinálni mint a terhességi tesztet???ű
most nagyon kíváncsi lettem,de igazábol mindegy hogy fiú,lesz vagy lány.

Nálunk az én családomban a mi kis nudlink lesz az első unoka,és dédunoka,a kis drágámnak 3 déd nagyija lesz .
A pároméknál viszont az 5.ik unoka,ugyanis a bátyjának 4 gyermeke van.

A 4D vel kapcsolatban annyit hogy amikor az integrált uh voltam a mult héten azt mondta az uh néni hogy a 16ik héten kell mennem újra a második fordulóra,illetve utána a 18 hetes nagy Uh-ra,amikor az AFP-t is megcsinálják,és akkor lehet kérni a 4D-t is.
előtte nem érdemes

Kép
ani983
 
 


lányok: ez a nem-meghatározós teszt engem is nagyon érdekelne.

4Dre mi kétszer készülünk, mert van üdülési csekkem, és kecskeméten van egy hely, ahol elfogadják, így úgy döntöttünk, oda használjuk el. én készülök a 18.hét körül, mert akkor azt mondják, h még "egyben" látszik a baba, majd a 32.hét körül, amikor meg már az össze vonását megfigyelhetjük majd.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


@ka(ti),meg szabad tudni hogy hol laksz?a megye miatt kérdezem mert én valójában Tiszakécskei vagyok.:)

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!

Judysz: a saját gyerek tényleg más! Össze se lehet hasonlítani azzal, hogy vigyázol valaki más gyerkőcére!
Kismama könyv miatt meg ne aggódj!
Azért az nem semmi amit az onkológián mondtak Neked! Hihetetlen, hogy milyen érzéketlen emberek vannak! Mert az egy dolog, hogy mondjuk az a tapasztalat, hogy a te betegséged után nehezebb a teherbe esés, de ezt is lehet emberi módon közölni. l

Beni nálunk is első unoka volt, ráadásul férjem egyke, szóval az ő szülei még inkább várták az érkezését! Ennek megfelelően mindenki körülrajongta, férjem szülei néha túlzásba is estek és le is kellett őket állítani, mert eléggé túlspiráztak a dolgokat főleg eleinte, mindenből állati nagy ügyet csináltak és rengeteg haszontalan cuccal láttak el minket... Plusz kaptam folyamatosan a "mit hogyan kell jól csinálni" megjegyzéseket, ettől voltam a legjobban kiakadva. Mostanra már azért alakul a dolog, remélem ha meglesz a kistesó, akkor normalizálódik a helyzet, mert ő már talán "nem lesz olyan nagy szám"...

4D uh-gal kapcsolatban akartam még írni: ahova én járok magánrendelésre, ott minden ultrahang egyben 4D ultrahang is. Megcsinálja a doki a rendes ultrangot, aztán az utolsó pár percre 4D-ben is megnézhetjük a babót! Azt mondják a 4D 28 hetesen a legjobb, mert akkor még van elég helye a babának, viszont már szépen látszik mindene!
Beniről a 30. heti vizsgálat alkalmával készültek a legjobb képek!

Beni 30 hetesen:
Kép

Kistesó 12 hetesen:
Kép

Littlebaby: mi volt az uh-on?

Reni: sajnálom, hogy viszket a heged, kellemetlen lehet! Milyen teszt az, ami megmondja, hogy milyen nemű lesz a gyerkőc? :roll: :shock:

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Gyorsan írok pár sort a tesztről.
Igazából hónapokkal ezelőtt láttam fórumon ezt a tesztet,vagyis hogy írtak róla,és tegnap eszembe jutott,gondoltam ideje utána nézni.Ezt a tesztet az amcsik fejlesztették ki.14.-hét után 99% biztonsággal kimutatja.Előtte sokáig pár óráig nem szabad pisilni.Olyan mint a terhes teszt.A vizeletet kell a porhoz adni,és ott mutatja a két oldalán hogy milyen színű ha lány és milyennek kell lenni ha fiú.Két félét találtam.A 2009 es kiadást csak Amcsiból lehet rendelni ahogy néztem és drága ide Angiába a szállítása.Úgy döntöttem hogy a 2008-ast veszem meg.Amúgy ugyan az gyártja.Csak mint az autóknál,mindig fejlesztik.Az új már 10 hetes terhességnél kimutatja.Szóval amit én rendeltem az itt is van nálunk,és pont találtam a szomszéd megyében egy eladót.Lehet holnap vagy azután már meg is jön,de csak jövőhéten csinálom meg.
Magyarban is foglalkoznak ezzel.Megrendelik kintről és tovább adják.Igazából először én is ilyen lánynak írtam,de aztán átgondoltam,hogy az nekem nem jó mert túl macera,hogy két hét mire megrendeli,utána meg még küldessem ki.Sok idő és még többe is kerülne így.Ezért inkább ráállítottam a párom.Hamar elintézte :D
Én itt átszámolva 8500Ft ért vettem meg kiszállítással.Otthon úgy tudom 11000Ft+postaköltség.De ha otthon lettem volna akkor is megvettem volna.Szerintem nagyon jó dolog,akár ki is találta ki :D
Ne értse senki félre,én nem reklámozom,mert semmi közöm hozzá.Csak azért írtam mert én nagyon jó dolognak tartom.Sokan viszont nem is akarják tudni a nemét.Nem vagyunk egyformák.

Na most már lépek is!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Jó ötletet adott zorrone :D

Avatarképnek nem fogadja el de ide fel tudom tenni a babócámról készült képet! Kép A hétfői uh-unk.

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Na itt jobban látszik.Nem tudom látjátok e,de szerintem a kis feje és arca a bal oldalon olyan szépen kivehető.Meg a pocija is a jobb oldalon! :D Kép Itt már jobban látszik!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Reni78: Nekem nem viszket a hegem. Kérdezz inkább rá a dokinál hátha tud segíteni.

Napvirág: Igen bizton állíthatom szabad a szex a terhesség egész ideje alatt, ha nincs semmilyen komplikáció, vagy nem állatias. hi. Bogival már az első trimeszterben is megörültem apáért, de most valahogy egyáltalán nem kívánom.

@Kati üdv a csapatban

Judisz: Névötlet: ha fiú akkor Barnabás. Lányunk Boglárka lett. HA most is lány akkor még nem vagyunk biztosak. Elég furán hagzik de nekem a Bíboka tetszik nagyon. Majd meglátjuk.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Képzeljétek van egy ismerősöm akivel egyidős várandósok vagyunk,és neki megtudták mondani az uh-on hogy kisfia lesz.

A párom teljesen be van gőzölve,hogy Ő is tudni akarja,és nálunk miért nem lehetett látni.amugy fiúra vágyik.

amikor mi voltunk múlt héten akkor a köldökzsinór pont ott volt a két lába között....
most már én is kíváncsi vagyok
:D

Kép
ani983
 
 


ani983 írta:Képzeljétek van egy ismerősöm akivel egyidős várandósok vagyunk,és neki megtudták mondani az uh-on hogy kisfia lesz.


A kisfiúkat általában előbb meg tudják mondani, de ahhoz, hogy a 12. héten látni lehessen nagy szerencse is kell.
Benivel mi a 15. héten eljutottunk egy ingyenes 4D ultrahangra, ahol azt mondták, hogy majdnem 100%, hogy kislány! Szegény gyereket 5 hétig Dorkáztuk, mire a 20. héten tágra nyílt szemekkel nézett rám az orvos amikor megkérdeztem, hogy akkor biztosan lány??? Mondta, hogy biztos az stimmel, viszont nem lány hanem fiú! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


judysz: nekem is vacak a pajzsmirigyem, és szedem az l-thyroxint, és olyan, mintha kicseréltek volna. Nekem volt nagyon rossz is... most volt kontoll, és tök jó lett, rem így marad :D
kemo meg sugár. Szuper, mármint az h már túlvagy rajta, meg tünetmentes:)))) Van egy barátném, hasonló cipében, épp ma volt a kékgolyóban és meglátogatott, mert itt lakunk a közelben. Ő két éve tünetmentes, és nagyon boldog.

megjött a down kór lelet a sejtbanktól, egy csomó mindent írtak, de a lényeg, hogy negatív 8) kicsit izgultam.

és én eszem édességet :twisted: pedig tudom, h nem kéne...

a nem megállapításról annyit, h a Vilmost a 18-ik héten leánykának mondták, többet nem mutatta magát, és a szülőszobán derült ki, hogy töke van a vőlegénynek. Egy pillanatra bevallom, h furi volt. Egyik ismerősünk sem hitte el, mikor telefonáltunk a kórházból, h fiú... És a mi családunkban csak fiúk vannak, 5 db egész pontosan, és nagyon várják a nagyszülők a lányt :D

ekriszta: nagy kérés lenne, hogy csinálj a nagyoknak vonalzót? Olyan kivi vagyok, hogy mennyi idősek, hogy hívják őket... Lehet, h már írtad, de nem kerestem vissza, bevallom :oops:

KépKép
1macsek
 
 


Ani983: Most én mit mondjak erre. Bogi faros volt és végig törökülésben ült. Sokáig gondolkodtunk hogy akarjuk e tudni vagy sem. de végül szerettük volna tudni. Aztán amikor megszületett mondták hogy szép egészséges én meg : JÓ JÓ DE FIÚ VAGY LÁÁÁNY??? Még a születésekor sem tudtuk hogy mi lesz, csak amikor már kibújt.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Hiányolok sok kismamit,remélem minden rendben van velük!!!
mieza is aktív szokott lenni és mióta nincs,mi lehet vele?Hol vagytok lányok,gyertek,legalább annyira,hogy jól vagytok!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!
Sajna nem vagyok aktív forumozó...Olvasással képben vagyok, de írni már általában nincs időm.
Név szerint nem tudok reagálni, megyek lassan lefeküdni - kimaradt a délutáni alvásom, és majd lecsukódnak a szemeim.
Én továbbra is borzasztóan vagyok, a délelőttök a legrosszabbak, már reggel hányingerrel-émelygéssel kelek. Kora délutánra jobb a helyzet, majd estére megint katasztrófa... Remélem elmúlik a 12.hét után. Furcsa ezt megélni, mert Lillával semmi tünetem nem volt. De minden terhesség más és más ugye!

A nem meghatározós teszttel kapcsolatban: másik topikban egy kedves kismama 3, azaz három ilyennel tesztelt lányt, aztán kiderült hogy fia lesz. Szóval szerintem nem 100 százalékos, de persze mindenkinek szíve-joga hogy kipróbálja, én csak azért írtam le ezt a példát, hogy ő is annyira beleélte magát a kislányba (2 fia van már), és bizony csalódás lett a vége. Persze aztán nagyon örül neki, nem kevésbé mint egy kislánynak! Na mindegy, remélem senki nem haragszik meg hogy leírtam.

Nálam biztos volt a csajszi, magzatvízvizsgálaton voltam, és abból száz százalékosan meg tudják állapítani. Fiúnevünk nem is volt, aztán mikor mentünk a szülőszobába, kellett mondani azt is. Mire mondtuk, nekünk lányunk lesz. De azért kellett egy fiú név is.

Nekem nem viszket a csaszimnál, de nem lehet kellemes, sajnálom!

Nem tudom ki hogy van vele, de rajtam már látszik hogy babát várok. Igaz, maradt rajtam pár kiló felesleg, de emlékszem Lillánál ennyi idősen még tök lapos volt a hasam. Állítólag a második vagy többedik terhességnél előbb látszik...

No, elköszönök. Jó éjt mindenkinek!
Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


1macsek:beszerkesztettem a vonalzókat :) a fél oldalt ez foglalja el :lol:
Csinálj te is pocakosat :wink:
Akkor gondolom most is csajszit várnak, vagy még nem tudják?

lillanyuci: kitartás.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!
Bocsi nem tudok név szerint válaszolgatni,mert mire végig olvastam a tegnap délutánit már nem tudom kinek mit szerettem volna írni.
A lényeg.Köszönöm a 4d uhus véleményeket csak kíváncsi lettem volna hogy mikor jó menni mert még nem néztem utána.De már olyan kíváncsi vagyok.Furcsa mert annyira várom augusztus 11et,akkor megyek a 12.heti vizsgálatra.Már látni szeretném a kicsikét.
Has viszketéssel kapcsolatba:nekem is vakbél sebem van ott nem viszket,de néha a köldököm mellett alatt ahol kicsit ki is dudorodik a hasam ott viszket,de ritkán,naponta.
Most néztem a lementett kismami táblázatot.Nagyon sokan eltűntek.Fel se sorolom mert sok lenne.Írjatok legalább egy sort hogy minden rendbe van veletek!!!!!HA-HÓ!!!!
Megint jön vissza a jó idő és reggel óta nem szűnik a rosszullétem.Megőrülök!!!De legalább tudom miért így egy kicsit könnyebb.
Na majd jövök még.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Előbb írtam egy hosszabb részletes hozzászólást, de elszállt. Úgyhogy most csak röviden.
Tegnap voltam a 12. heti genetikai uh-on. Minden rendben. CRL 59 mm NT: 1,3 mm.
Reginél a CRL 57 mm - 12+1 naposan, most meg 12+0 naposan 59 mm a baba. Most ragaszkodnak a menzesz napjához, de végül is mindegy, de jól éreztem a néhány napos eltérést.

Mindenkinek drukk a vizsgálatokhoz, uh-hoz!
Vendég
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, de képtelen vagyok mindenki hsz-re reagálni. Jó sokat írtatok mióta nem tudtam jönni Hozzátok!

Üdv az újaknak és gratula a jó uh eredményekhez. És persze drukkok mennek azoknak, akik még ne voltak 12. heti uh-n.

Ma megérkezett a kombinált teszt eredményem és negatív:))
Kockázat down-ra: 1:45.000
kockázat edwards szindrómaára: 1:50.000

Szerencsére nálam a rosszullétek már elmúlóban vannak, hetente egyszer ha előjön. A pocim viszont hatalmas. A fiammal sem volt kicsi, de ez lassan minden határon túlnő engem:)

Én a múlt héten kérdeztem dokimat a szexel kapcsolatban: azt mondta, hogy mivel minden rendben van a vizsgálatok alapján, nyugodtan lehet. Viszont mi az első 12 hétben el voltunk tiltva egymástól. És a fiamnál is ez volt. Egy kicsit óvatos a doktorbácsink:)

MOst megyek, próbálok majd azért sűrűbben jönni:)

Üdv: Rita
rlehoczki
 
 


Sziasztok!

Na ma voltam uh-n, végre, és csodás volt!!! 8mm CRL és 13mm a magzatburok, és DOBOGOTT
A PICI SZÍVE!!! Hát az valami álomszép volt!!! Olyan jó volt látni!
Mehetek kiskönyvért és a szokásos vizsgálatokra!! Majd 25.-én UH!
Ja, és köszönöm szépen a durkkokat mindenkinek!!!

Pöcök!
Én 4D -re majd 26hetesen szeretnék menni, Lilivel 30-32.héten voltam már nem tudom
pontosan de azzal az a baj, h már olyan nagy a baba addigra h nem fér bele teljesképernyőbe
csak a feje, vagy a válláig, vagy a lábai. Ha meg korán mész akkor igaz csontos de mégis
látszik az egész képernyőn az egész teste.

Reni!
Nekem nem viszket a hegem, de általában normálisnak mondható mert a tágulás miatt van.
Drukk a teszthez, mi kivárjuk míg a dokibácsi megmondja, mert mi van ha a teszt téved
mert már volt ilyen a történelemben. Akkor meg beleéli magát az ember és csalódik, vagy
ettől nem félsz?
Nagyon édes a baby a képen, és már szépen látszik a babaformája!!

Napvirág!
Szex engedélyezett az egész terhesség alatt, de csak finoman érzéssel, nehogy baj legyen.
Kivételt képez az aki esetleg veszélyeztetett ott a dokit meg kell kérdezni róla.
12.hétig mehet simán, 12.héttől viszont oldalt fekve lehet, vagy ha a nő van felülről
h ne nyomja a babót az apa.

@ka(ti)!
Üdv köztünk!! Jó h jöttél, gratula a babóhoz és a házassági évfordulóhoz is!!

Ekriszta!
Nem semmi amit a sokbabós anyukáról írtál! Picit irigylem, de én nem mernék ennyi
babót vállalni. Nekünk a 2 elég lesz!

Judysz!
Nekünk van név ötletünk, de csak fiúra Olivér, lánynév még nincs, de valószínű valami
magyaros lesz.

Zorroné!
Köszi h megosztottad a képet velünk, nagyon kis tünemény a baby!!! Köszi az érdeklődést
az uh-n minden okés volt és alig várom a következőt!!!

ANi!
Van olyan h egyértelműen látszik az uh-n korábban is h fiú vagy lány de általában nem mondják
100%ra mert akár a köldökzsinór is odalóghat.

Macsek!
Gratula a negatív eredményhez!! Szuper!!!

Brita!
Szép méretek a babónak, tök jó h minden rendben!!

Na megyek ebédelni mert ébredt apa!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

Ma lett kismamakönyvem:D hujjjááá
hogy miket nem kérdezett a nőcike tőlem, nem vagyok egy zavarba könnyen jövő típus, de mikor megkérdezte, hogy kifelé vagy befelé áll-e a bimbóm, hát pislogtam egyet. De nagyon aranyos volt, még ajándék újságokat is kaptam.
2011.február 19re vagyok kiírva +-2 hét
Tegnap este elrontottam a hasam (visszagondolva a káposztás hasával, pedig keveset ettem) egész éjjel hánytam, még ma is iszonyat szarul vagyok :-( pedig mostanáig semmi bajom nem volt. Remélem télleg "csak" gyomorrontás.

Hát zorroné én egy hősnek tartalak. Nekem mond vmi anyósom, hogy ezt majd így ezt majd úgy. ne mondja, majd kérdezem ha szükségem lesz rá. Anyukámtól úgy is szívesebben fogadom a jó tanácsokat, de Ő legalább még nem bombázz... majd rá is rá fogok szólni.

Remélem ti jól vagytok, és szóltatok az időnek hogy álljon meg, nem kell melegebb :-)

Nálunk a név választásban abban maradtunk Férjecskémmel, hogy minek után nekem már évek óta nagy vágyam hogy legyen egy Lili lányom, hogy fiú nevet ő választ. Azt hiszem most a Ruben-nél tart.
De még-ismerve Őt- változhat.

Nektek?

Kép
Kép
judysz
 
 


húúú! sziasztok, ti aztán termeltek!

ne haragudjatok, ha még men írok mindenkinek név szerint. még teljesen nem vagyok képben.

valaki kérdezte, én is tiszakécskei vagyok. kicsi a világ!!!

gratulálok mindenkinek az uh-eredményekhez! úgy látom minden babóca gyönyörűen fejlődik. úgy megnézném már én is 4Dn. teljesen más lehet, mint simán. hihetetlen, h 12hetesn már kész emberkék.

név: nálunk a lány a biztos: zsófi. fiúnál szóba jöttek: ákos, zsombor, dávid és nekem nagyon tettszik, de a férjem meggyőzhetetlen az a lehel.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


judysz: gratulálok a könyvecskéhez! most is olyan csúnya fehéret adnak? és mappát kaptál? az egyik ismerősöm kapott egy eleviteset, és nagyon praktikus, mindent bele tud gyűjteni.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Lillanyuci: sajnálom a rosszulléteket, kitartást Neked! :(

Ekriszta: szuperek lettek a vonalzók! :lol:

Brita, Littlebaby gratula az uh eredményekhez! :lol:

Judysz: sajnálom a rosszullétet, remélem már jobban vagy!
Az anyóstól származó mit hogyan kell jól csinálni megjegyzéseket csak egy módon lehet túlélni: egyik fülemen be, a másikon ki!Eleinte azzal próbálkoztam, hogy a mai világban azért kicsit másképp mennek már a dolgok mint 30 éve, de ezt az adást nem vette... :roll:

Név: első gyerkőcnél Dorka lett volna, ha lány, szóval ha lány lesz valószínű maradunk ennél! Fiúnévnél nálam csak egy jöhetett szóba, a Beni (Benedek), szóval most bajban leszünk, ha megint fiúnk lesz! :roll:
Fura, de egyébként az az érzésem, hogy Beni-tesó is fiú!
Az is nagyon fura, hogy most nem vagyok olyan kiváncsi a nemére! Mondjuk Beninél meg biztos voltam benne, hogy fiú, nem tudtam volna elképzelni, hogy elsőre lányom legyen! (Annak ellenére, hogy 5 hétig lánynak mondták)
Most csak praktikus okokból szeretnénk majd tudni a nemét; mert ha fiú, akkor nem kell gyakorlatilag semmi új dolgot beszereznünk, Beninek mindene megvan nagyon jó állapotban, csak éppen nagyon fiús cuccai vannak! Szóval ha lány lesz, akkor kell néhány dolog pluszban...

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Littlababy

Nem sok idő van most,csak neked írok.
Én nem azért csinálom a tesztet hogy beleéljem magam,mert igaz jó lenne egy kislány két fiú után,de a kisfiúnak is ugyan úgy örülök.Én csak kíváncsi vagyok.És nekem személyesebb ha tudom hogy milyen nemű.Persze,a biztos már az mikor megszületik.Az orvosok sokszor többet tévednek az ultrahangon mint a teszt.Persze ha korai.
Szóval ezt csak úgy kíváncsiságból csinálom,miért ne csinálnám meg ha megtehetem,vagy bárki más.Én így fogom fel.
Amúgy láttam már nagyon sok olyan kismamát aki nagyon beleéli magát a választott nemű gyereke,és elszomorít.Akkor ha azoknak más nemű lesz nem is szereti?Érdekes dolog.Van egy lány egy másik fórumon.Nem is tudom mióta akar gyereket,elég régóta nem jön össze nekik.A lényeg hogy annyira lányt szeretne mert hogy már van egy fia,hogy megrögzött.Azt írta mindenképpen lányt akar,ha fia lesz megint akkor utána megint akar és megint.
Aztán csodálkozik hogy nem jön össze a baba.De inkább nem firtatom tovább mert felmérgesít az ilyen.
Na jó hosszúra sikerült!

Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Én jól vagyok bár ma voltunk játszótéren ahol egy darab fa sem adott árnyékot mert minek is. hát fél óra múlva mondtam Boginak hogy mehetnénk persze ő nem akart. Szóval mikor Littlebaby-ék kijöttek rögtön felajánlotta hogy menjünk át hozzájuk ahol jó hűvös volt és meglepően jól viselkedtek a lányok, mert hogy addig befestette a hajam.

Viszont lehet hogy most nagyon sokat "utálni fognak" de úgy néz ki hogy végeztem a rosszul léttel. hihihihih Hurráááááááá:lol: :lol: :lol: Csak azért tudom mert Boginál sem és Most sem tudtam sokáig fokhagymás piritós kenyeret enni ( különben nagyon szeretem, bár a mellékhatása miatt a férjem már kevésbé hi) szóval tegnap este megkívántam és jól esett.

Kati: Hát ja itt is válság van. Én is egy rakat cuccot kaptam Boginál szép színes kiskönyvet mappával és rendes újságokkal. Most meg egy rusnya semmit mondó fehéret kaptam én is. meg egy újságot hogy ez szokott lenni az igaziban. Szép.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!
Kicsit jobban vagyok, de még nem mertem elindulni dolgozni.
Majd megyek hétfőn.

Én is kis csufi fehéret kaptam. az enyémen anno kisbaba volt, meg képek bennt, ez meg olyan mint egy ellenőrző. De ha kinyitom, szívetmelengetőek a beírások :d fura még a lelki világomnak, hogy Őrültke meg én közös gyereket várunk :-)

ez a nem kérdés olyan érdekes. Nálunk mindig azzal viccelődőtt nagybácsim, hogy minden rendes ember első fia lány, merthogy náluk ez volt a sorrend. lány-fiú aztán nálunk bratyóm én
és unokanővéremnél két cuki bűbáj kislány van. Mielőtt ők nem lettek volna, mindig azt mondtam hogy 5 fiú :D (ok akkor még nem tudtam mi mennyibe kerül biztos:-))
Most meg már nagyon szeretnék egy kis Lili-t. Férjem meg persze abszolút fiút. Úgy néz ki Ruben lesz.
De a lányok (magamból kiindulva) olyan máshogy tudják szeretni a szüleiket.
SZóval a világ legklasszabb dolga lenne egy bratyó és egy húgi :D

Kép
Kép
judysz
 
 


Ti munkahelyeteken mikor szóltatok?

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok! Bocsi, annyira elhavazódtam. Szombatot végig remekül programoztuk. Vasárnapot végig rókáztam, konkrétan a víz sem maradt meg bennem (hidegfront!!!), hétfőn meg megtapasztaltam milyen a totális migrén, minden pillantás fájt! Kedden megint pörgős lettem és azóta le se állok :D Napvirág, azt hiszem te írtad ezt hasonlóan.

Nalla, nagyon tetszett a buszos-esernyős-nénis történet. Igen, én is ezt érzem. Ahogy azért közeledik a 12. hét (tegnap léptem bele), most kicsit nyugodtabbnak érzem magam. Már ideje volt :D
Szombaton volt nálunk a hugom, akit nem rég sodort az élet hozzánk. 7 éves és végignyávogta az állatkertet és elég tiszteletlen is volt. Próbáltam többször szépen kérni, hogy pl. légyszi ne ütögessen (főleg ne a hasamat), erre az volt a válasz, hogy ő olyan amilyen, nem fog megváltozni. Kérdezte, hogy mikor jöhet hozzánk hosszabb nyaralásra. Mondtam neki, hogy idén tuti nem vállaljuk be. Egyrészt mert már tele a nyarunk, de nagyobb indok, hogy még elég kicsi és nagyon rossz. Nem hallgat ránk, verekszik és nekem nincs hozzá idegrendszerem, hogy veszekedjek vele. Majd ha megváltozik, jöhet.
A párom annyira örült, hogy őszintén megmondtuk, nem hitegettük. Nem lehet egy hétvége alatt megnevelni egy gyereket…
Ez a sejtbankos tök jó ötlet, köszönjük. (Nekem már közben máshogy lett, de tényleg tök jó, hogy megosztottad)

Littlebaby, szuper, akkor csokit a mozgó uhura! :D Már alig várom!

ZOrrone üdv, beraktalak a táblába :D

Mannogab, mikorra vagy kiírva, akkor beraknálak, hogy a tábla végén szerepelj :D Azóta jobban vagy? Lehet, hogy csak ahogy megmozgatták odabent, úgy reagált.

Brita, ez a dokis pénz most nagy téma lett. Ki hogyan gondolja. Ha nekem minden hónapban lehetne babám, akkor nem paráznám túl, bemennék a Jánosba amikor kell és szülnék, mert minden dokiban megbízom ott szakmailag. Viszont így, hogy lombikos vagyok és tudom hány év van mögötte és ráadásul elég komplikált volt az eleje (ikrek, hematómák..stb), szóval nekem kell a biztonság. A 11. hétig folyamatosan kellett minden héten nézniük, hogy él-e még a kicsi. Én nem szerettem volna erre délelőttöket várni egy váróban. A dokim ismeri az esetemet és azt szeretném, hogy a szülésnél is ott legyen. Az, hogy bármikor felhívhatom mobilon, az, hogy ha bármikor szülők (éjjel, vagy épp 48 órás ügyelete előtt, vagy a gyereke szülinapi tortavágása alatt) én elvárom, hogy ott legyen. Pl. pont akkora volt lefoglalva síújta a családdal és miattam halasztja egy hónappal. Ha megyek a kórházba is be, előre vesz, nem kell várni, vagy olyan időpontot mondd, amikor nincs bent sor. Pl. most szerdán, uhun egy órán át mindent megnéz. Télen nem kell a betegek között ácsorognom… Ennek meg ára van. Én most ezt bevállalom, mert nekem nagyon fontos ez a baba. Így nem lutri, hogy utána rád néz-e szobában, hogy tényleg oda teszi-e magát. Nekem kell most a biztonság érzet, hogy a legjobb kezekben vagyunk és semmi csalódás nem érhet ezen a téren. Műtött már, úgyhogy tudom, hogy tényleg ilyen. (ő szedte ki a varratokat, ő kötözte át a sebem, mindent papírt helybe hozott, hogy nem kelljen mászkálnom, felhívott, hogy hogy vagyok…stb. Pedig akkor nem kapott semmit) Itt Pesten azért ha azt szeretnéd, hogy valaki által felügyelve legyél, az mindenképpen el fogja kérni az árát. Szerintem azért valamennyire jogosan. Bár akkor sem így kéne működnie. Pl: nem nagyon értek vele egyet, hogy ez számla nélkül megy a zsebébe… Adózzon utána, én is adózok minden kapott fillér után durván!
De hallani olyan esetet, hogy elkéri a pénzt előre és be se ment a szülésre. Vagy pl. mint az esetedben, hogy utána mondja meg. Nekem azért ezek elég durvák… Meg a „gyűjtsön még anyuka, mert nem elég amit adni akar” tipusúak.
A magánklinika ennél egy nullával több lenne :D

Napvirág, én úgy csináltam, hogy megkérdeztem, hogy ha nála szeretnék szülni, akkor mi a teendő. Ő meg mondta, hogy fel kel kérnem szóban :D Felkértem. Ő meg mondta, hogy mennyiért vállalja. Ha soknak találtam volna (Pesti viszonylatban) az összeget, akkor mondtam volna, de jó fej volt, úgyhogy ennyi, nála fogok szülni.

Én mondjuk olyan területen dolgoztam, ahol sok volt az ajándék. És én sem szívesen kaptam már a heti 3. tortát, vagy az ajándékcsomagot. Millió piánk van a spájzban, nem vagyunk nagyivók. A bonbont nem győzöm tovább ajándékozni. Én mondjuk tudom, hogy nem mindenki fogadja olyan szívesen az ajándékot, ezt tök véletlen megértem.

Ekriszta, nem akarlak stresszelni, de a kismamiknak tilos a termál víz. Termálstrandon dolgoztam suliidőben nyaranta és tényleg nagyon káros lehet. (és akkor még az abban terjedő bacikról nem beszéltem). Nekem a doki fürdőből is csak langyosat enged meg, forró ülőfürdőt egyeltalán nem. Pihenj és akkor minden rendben lesz. Viszont többet szerintem ne kockáztass ezzel. Ti is pont 4-én mentek? Szuper!

ZOrrone, Britta, szuper, hogy ti is ilyen aktív anyuk vagytok :D

Ani, pont ilyen varrónőt keresek én is, van egy csomó turis gatyóm, amit direkt ilyen átalakítás miatt vettem. Meg tudod adni a számát? Jaj, már olyan rég keresek varrónőt, de vagy nem vállalták, vagy nem találtam… Jól olvastam, hogy 4 ezer lesz így egy nadrág? (WOW… azt hittem olcsóbban meg lehet úszni)

Üdv Judysz!!! Küldd majd el az adataidat, hogy ne ilyen kis üressorú legyél a táblában :D Nekem már icipicit látszik a pocimon a dudorka :D A csípőm nőtt eddig a legtöbbet.
Ezt találtam : „A terhesgondozásba vételnek a 12. terhességi hét elôtt meg kell történnie, mert az anyasági támogatásra csak az jogosult, aki a 12. hét elôtt megjelent a gondozáson.”

Reni, persze, hogy maradhatsz !!!Bár, ha ilyen ütemben nősz, lassan január közepi leszel. Most te vagy az első a listánkon :D De szuper hírek!!!
mieza
 
 


judysz: nálam a munkahelyen örültek, igaz most gondban van az ember kereséssel. de úgy néz ki, talán megvan a jelölt. ti meddig dolgoztok? én szeptember 6tól leszek táppénzen. most egy hét munka még, aztán két hét szabi, majd még két hét munka, de már csak betanítás. aztán pihikézés, babavárás.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


mieza: én is felkerülhetek abba a táblába???
én is így vélekedek a fogadott dokiról, mint te. én sem szülök sok gyereket, de az egynek-kettőnek megadnék mindent. persze amíg megtehetem. nem vagyunk full vagyonosak, de megpróbálunk megadni mindent a babucinak.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Judysz, már hivatalosan nem dolgozom, de azért még tanácsadói vagy projectes kisebb munkákat elvállalok. Annyira jó itthon :D
De kell, hogy heti kétszer bemenjek valami dolgozós közösségbe :D
Én is vv-re az Istenhegyibe megyek ( az uhut elfogadják a dokimtól, így csak a felét kell kifizetnem és ő sokkal részletesebben megcsinálja :). Viszont ha rossz az eredmény, akkor a méhlepényes 1%-os vizsgálat, az a hasbaszúrós… csak tudd. De mindkettőnknél minden rendben lesz.
Tényleg Hajdú Krisztina a legjobb, ha mégis amnioja lenne bárkinek, csakis ő csinálja! Nagyon kedves és olyan terhességeket támogatott, amit más doki halálra ígért és végül egészséges babók lettek. Szóval, bölcsen dönt és nagyon megbízható!
Húh, onkológia? Le a kalappal! És a babót is büszkén újságold majd ott!
A most kapott hugomhoz nekem sincs türelmem, de szerintem ha egy kicsi csomagban kapod és a kezdetektől a tiéd, nem így éled meg. Remélem!

MI ugye két külön országból vagyunk és idő volt, míg elfogadták, hogy mi tényleg együtt maradunk. (addig az anyuja végig le akarta beszélni :D ) De onnantól, hogy 2 évesek lettünk, kaptam még egy tündéri anyut és aput. Annyira jó fejek a szüleim is (apuval van néha gond, de imádom őt is), meg a párom szülei is. A nagyijairól meg nem is beszélek. Mindig mondom neki, hogy már csak a családjáért is megérte hozzá menni :D )) Az előző párom anyuja a világ legrosszabb anyósa lett volna.

Teca, üdv a klubban, én is aug 4 megyek :D
Még nálunk is nagyon kevesen tudják. Pl. a cseh család nem. Aug közepén megyünk és majd akkor személyesen visszük a jó hírt! Bár most kicsit meginogtam, mert a nagymami lerobbant. Nincs semmi fizikális baja, de kezdi feladni. Nem eszik, nincs ereje, nem kell fel már wcre sem, így az izmai is leépülnek… 4 napja fekszik, tegnapelőtt felhívtam, de a 12. heti genetika előtt nem mertem elmondani… Szóval, csak jó sok erőt adtam neki, hogy azonnal szedje össze magát, mert ha megyünk, akkor szeretnénk vele kirándulni és éttermezni. Nagyon feldobódott. Majd akkor meg személyesen a jó hírt. Neki első dédunoka, szóval szerintem elég sok energiát fog adni.
Még titkolható a pocim, addig nem nagyon kürtölöm, majd a vizsgálatok után. De azt már nagyon várom :D

Ekriszta, hú, ezek a babák akkor nagyon gyorsan jöttek nektek :D Mi is legaláb 3-at szeretnénk, de mi csak most kezdtünk, 31 évesen. Én örülök, mert munkában is volt időm kiteljesedni és már nagyon tudom mit akarom. Meg ugye az anyagi biztonságot is meg kellett valahogy teremteni. (Aztán 3 baba után már nekünk sem lesz anyagilag fényes :D )) De akkor már más fog érdekelni :D
Az meg a másik dillemma, hogy nekem azért nagyon sok minden megadatott a szülőktől, amiért nagyon hálás vagyok. Egyetem, nyelvek tanulása, külföldi ösztöndíj (állami, de azért kellett mellé zsebpénz)…stb. Én is meg szeretném adni a gyerekemnek ezt, hogy ő is meg tudja majd adni a gyerekének, mert annyival könnyebb az élet, ha ilyen feltételekkel indulsz neki.

Kacsamama, szuper, hogy megtaláltad az ideális dokit! Napvirággal együtt Bajcsyzhattok :D
Én azért azzal egyet értek, hogy ha azt akarod, hogy mindenképp ott legyen melletted, annak ára van. Korrekt volt. Én nem tartom ezt pénzéhességnek, hisz én is elvárom, hogy az éjjeli túlórát fizessék meg a munkahelyemen. Nem muszáj bevállalni, ez mindenkinek szíve joga. Szerintem én sem tenném normálbaba esetén.
Igen, az a durva, amit írtál, hogy szülés után 5 napig rád se nézett…
Mi nagy kirándulók vagyunk. Gyakran busz-erdő-rét, ahová mindig cipelni fogjuk a picit. Szerintem ez nem pénzkérdés. Még az uzsit is csomagoljuk :D Így van hangulata.
Nálatok is hihetetlen, hogy nem lehetetett tudni, a nemét. Az olyan izgi. De azért jobb lenne, mert már annyira vásárolnék kisruhácskákat.

Szia Macsek! Üdv és gratula! Jaj, de jó, hogy te is a Jánosba leszel :D
Hát, elég durva, hogy 2 perc alatt elintéztek…
Márkus dokiról csak jót hallottam! És a Jánosról is :D
Tényleg lánykának indult? Akkor volt hatalmas meglepi szüléskor!!! :D

Brita, az én dokim normál áras szülést mondott. Ha komplikáció van, az nem az én hibám, azért nem kell felárat fizetni…
Láttad amit írt Macsek? Hogy a 12. heti uhu-n a Jánosban 2 órát várt és 2 perc alatt elintézték? Mi szerdán megyünk időpontra és 1 órán át fogja megmérni mindenét, megnézni amit kell. Mozizunk.
Tudom, hogy durva, és a nem fizetős kismamik nem érdemlik meg ezt a bánásmódot! De olyan világ van, hogy extra kiszolgálásra fizetni kell.

Zorróné, attól függ neked mi a munkád :D Nekem két kolléganőm ment konkrétan mellőlem szülni, szirénázó mentővel. Mindkettőnek beteg a babája… Szóval, ha nem stresszes, szerintem is jó másra gondolni. De én azonnal jöttem betegszabira, eleget láttam. (pedig nem extra stresszes a munka, de két példa bőven elég volt nekem). Anyagilag meg majd csak lesz valahogy. Jobb szegényen babával, mint gazdagon babanélkül :D

Judysz, Ekriszta, én az Örsnél lakom :D

Pöcök, mi várunk még a 4d uhura egy kicsit… majd a 28 hét körül, akkor már többet látni.

Reni, majd mesélj!!! Te leszel az első, aki megtudja :D Valahol olvastam, hogy egy csomó kismama kisjár Szlovákiába, mert ott 8 hetesen vérből megmondják a baba nemét…
Jaj, de szép kis ufótok van! Én is annyira várom már a jövő hetet!
Köszönöm, hogy hiányoltál. Nem is tudom, hogy hova tűntek ezek a napok!

@ka(ti), üdv közöttünk!!! Mikorra vagy kiírva? Nekünk is így volt, kettő tapadt meg, de csak egy döntött úgy, hogy jönne. Az elején el voltunk maradva, de gyorsan behoztuk.
Brita, ez egy jó ötlet volt! Én is kaptam mappát :D

Rlehoczki, szuper hírek!!! De jó, de jó! Én is ilyet szeretnék! Szex ügyben mi is el voltunk tiltva, majd most lesz megint megengedve, remélem.
mieza
 
 


Jázus lányok, mennyit írtam... Többet nem hagyok ki több időt, mert nem fogom bírni visszaolvasni, reagálni meg mindenkinek szeretnék...
Egész délelőtt csak olvasok és írok :))))
mieza
 
 


Na, próbáltam követni, de légyszi nézzétek át és ha hiba van benne, akkor jelezzétek :)

BABATÁBLÁCSKA JÖN!!! TÁBLÁCSKA
mieza
 
 


Turik:
- van egy bébituri a Tompa utcában, de iszonyú pici és szerintem drága is, ezer fölött kezdődnek a ruhák. Némelyik elég hordott volt De mindenféle babacucc van. Lehet, hogy majd a téli overált ott veszem meg 2000ért a bolti 6-7 ezer helyett. Arra a 2 hónapra...
- Nem rég nyílt egy nagyon szuper turi a Kálvinon, ahol kilos a ruha, de mosott, vasalt, vállfázott. Ott gyerekruha nincs, de iszonyú nagy a felnőtt választék és én márkás szoknyát és polot vettem 650 forintért... Oda tuti fogok járni!
- Illetve nekem pont a határon van árban az Angex. Olyan 1000-1500 között vannak a ruhák, a gatyák pár százzal drágábbak, de szépek, egyediek és jó minőségűek. Na, először odamerészkedtem a gyerekrészhez, ahol kilos. Jaj, iszonyú jó minőségűek, szépek, teljesen újak voltak. Megkérdeztem egy rugdalózót, 170 forintra jött ki... Mondta a csak, hogy szerdán hoztak új árút, nem is volt sor. Szóval szerinte tegnap már "kifosztották". Hát, én a teljes kezdő babaszettemet megtudtam volna ott venni még így is.
Az Angex nagyon sok helyen van a városban és Pest környékén is. Pl: Vecsésen :)

Na, csak megosztottam, hátha valamikor valakinek szüksége lesz rá :)
mieza
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: