Új privát üzeneted érkezett!

hayni: gratula az előléptetéshez!:)

o.agi:de jo hogy ilyen tünetmentes vagy. Nagyon jó lehetetta kirándulás.:)

nálam most volt it a biztosító, mert 2 hete átáztatott minket a felső szomszéd..és lassan már minden éven átáztat minket. Most megint mehet majd a festés, csak azt nem tudom, hogy ki fogja majd feltakarítani..majd lehivom a felsőszomszédot..:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!

Minden oké, tesóbaba kb 1 cm-s, dobogó szívű kisbaba :lol:
Vendég
 


Sziasztok!!

Szeretnék hozzátok csatlakozni ha szabad :wink: Egy ideje olvasgattalak titeket, de nem mertem még írni!Viszont ma voltam UH-on és van egy 8,4 mm-es dobogó szívű kisbabánk, aminek a párom és én is nagyon örülünk :D Több, mint egy évet vártunk erre a babára és inszeminációval sikerült, ráadásul az elsővel ami tényleg szinte csodának számít, bár úgy tudom van itt rajtam kívűl még olyan akinek szintén az első inszem lett sikeres :wink:

Mától itthon vagyok 2 hétig betegállományban, így lesz időm mindenkiről tájékozódni és bekapcsolódni a beszélgetésekbe :wink:

Mindenkinek nagyon boldog és problémamentes babavárást kívánok :wink:

Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 

 
 

GANCSI és PANNDI!!!!

Nagyon gratulálok!!!!!!!!!! :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Panndi, gratulálok, nagyon szuper! :D :D :D

Gyancsi, neked is gratula!!! :D

Aranyoska, erre a kérdésre én is szeretném tudni a választ, mert amikor először voltam már kimondottan terhesgondozáson, csak uh volt, meg a beutalók, és holnap én is megyek, és nem mindegy, hogy megvizsgál-e, hogyan készüljek.

Henne, az jó lehet, mit csinál az a szomszéd?

Mi most jöttünk haza, elvittük a kutyusomat sétálni, de rövid volt a szédelgésem miatt, de jól esett nagyon, O.Ági nektek meg milyen jó lehetett.Én is nagyon szívesen elmennék Erdélybe, de sajna még soha nem jutottam el.

Ja, meg tudjátok mit ettem , róka koma ide vagy oda?Sült kolbászt, és az érdekes módon nem távozott belőlem :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Olvastam mindenkit, írni már nem maradt időm :oops:

Dobogó szives uh-soknak nagy-nagy gratula!!!

amniocentézis - van down kór vizsgálat vérből. Istenhegyin 28ezer, benne van egy uh is. Nemtom, hogy 4D-e, majd úgyis hívom őket, megkérdezem. 1,5 óra múlva van eredmény is. Angie, ilyenre mész, ugye? Nem a szúrósra?

Szép estét!!!

mikegirl
 
 


Köszi lányok :)

Down kór szűrés nálunk van a kórházban, UH+vérvétel, de nálunk ingyen csinálják.
Vendég
 


panndi és gyancsi: Gratula nektek!:)

dorka: hát minden éven csőrepedése van, és valahogy mindig mi ázunk át tőle..A biztosító már csak úgy jön: már megint maguk áztak át?:S

ma én is bűnöztem, ettem minden félét, mert jól esett. Lehet, ennek holnap iszom majd meg a levét, de nem érdekel.:)

holnap este pedig megyek UH-ra. Valaki multkor irta, hogy szintén 8.-án megy uhra csak már nem emlékszem, hogy kicsoda. :oops:

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


henne én megyek holnap UH-ra.


Gancsi és panndi gratula nektek.

Holnap írok mit mondott a doki.

Sziasztok

KépKép
ritya
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzatok:)
A 9. hét második felében járunk és november elejére várjuk a picit apukájával. Első babánk :) Múlt het pentek mar 2 cm-es volt, es akkor lattam eloszor dobogni a kis szívét, meg hogy van két kis lábacskája.

A SOTE II. sz szülészetén fogok szülni.

Úgy láttam köztetek is van olyan, aki oda van kiírva. Probaltam átfutni a hozzászólásokat, de lehet elkerulte a figyelmem, mégis, a véleményetekre lennék kíváncsi, milyenek ott a körülmények, szülésznők? Mire számíthatok.

Köszönöm a segítséget és csodaszép babavárást mindenkinek! :D
mabkaja
 
 


Jó reggelt!

mabkaja, üdv köztünk :)

Én már túl két hányáson :(
Vendég
 


sziasztok, jo reggelt!

rita: akkor megvagy.:) Te is ma mégy:) mi kb egy idős terhesek lehetünk szerintem.:) mert az én babóm a vonalzómtól kb 1 héttel fiatalabb.:) de ma fogják majd megmondani, mennyi idős is.:)

mabkaja: üdv köztünk, és gratulálok!:)

panndi:látom, Neked is jól indul a reggeled.
én tegnap mindefélét tudtam enni, alig volt napközben hányingerem. Most meg már megint kerülget a róka. de akkor legalább ne csak kerülgetne, hanem segítene is..talán akkor jobban megkönnyebbülnék.:( igy meg csak szenvedek. (bocsika.)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok Lányok!

A dobogó szívecskéknek, babáknak nagyon örülök, mindenkinek gratulálok!!! Szép napot mindenkinek!!!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


sziasztok lányok!

én is vagyok!

üdv és gratula az újaknak, és a klassz uh-khoz is gratula!

sajnos én csak a jövő héten tudok menni dokibácsihoz, mert egész hétre beteget jelentett! :S ez van! az vígasztal egyedül, hogy akkor talán már valami kis ember-forma babácskám lesz, nem csak a dobogó szívecske! :) ha már ennyit vártam!

lányok, Dorka, Aranyoska. ez a terhesgondozás hol van? nem az SZTK-ban, illetve annál a dokinál, aki amúgy a nőgyógyászotok? mert én anno ugyanahhoz jártam, akihez amúgy is a nőgyógyászatra, csak ott adta a beutalókat, meg írogatott a kiskönyvbe! vizsgálat nem minden alkalommal van, főleg, ha panasz sincs! uh sem mindig van. van olyan, mikor szinte csak a szívhangot hallgatják dopplerrel, de se nem vizsgál, se nem uh-z! beírja a leletek eredményét, megbeszéli a köv. időpontot, stb! nem tudom, hogy most hogyan megy, de szerintem ez a része nem sokat változott! :roll:

a holnapi uh-hoz mennek a drukkok, fotót hozzatok, ha tudtok!

Panni, kitartást a fekvéshez! Te mikor mész kontrollra, hogy mi van a heamatomáddal!?

sophie27
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál, kaptam kúpot a hányásra, minden este alkalmaznom kell, nézett valamit a vizeletembe, nehogy baj legyen, de negatív, úgyhogy nincs semmi gáz, a vérvétel leleteim is teljesen rendben vannak szerencsére.Hétfőtől viszont táppénzen leszek néhány napig, ha szarul vagyok továbbra is, ha nem, akkor úgy gondolom, inkább megyek dolgozni.
2 hét múlva mehetek u.h-ra újra, az még olyan sok idő, úgy reménykedtem a jövő hétben, annyira szeretném már újra látni, főleg ha belegondolok, hogy már nemcsak egy picike pont :D

Sophie, köszi a tanácsot, igazából még nem nagyon vagyok tisztában a dolgokkal, de most már tudom :D Látod, megint 1 nappal közelebb vagy az dokihoz. :D :D

Panndi, kitartás, nekem még csak ingerem van, szerencsére!

Mabkaja gratulálok!!!

Henne , Ryta de jó nektek, hogy holnap látni fogjátok!!!!!!!!!!!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Zsófi!

12.-én megyek uh-ra...fosok is tőle rendesen :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Gratula az újabb dobogó szívecskéknek és az újabb csatlakozóknak!!!

Nekem sincs hál'istennek semmi kellemetlen tünetem..talán annyi hogy éhes vok de igazából semmit nem kívánok :roll: :roll: ...vagy megkívánok valamit de mire anyutól az ideér már nem kell :roll: :roll:

Nálunk a terhesgondozáson csak azt vizsgál meg az illetékes nőgyógyász akinek nincs fix dokija..akinek van azt nem piszkálják mert tudják hogy állandó vizsgálatokra jár stb..vinni kell mindig az utcsó leletet és ennyi...a védőnő megnézi a pisit,vérnyomást ,súlyt mér és ennyi....kitölti a könyvecskét és lepecséltelteti a dokival.Akinek nincs állandó dokija azt a terhesgondozáson megviszgálják kézzel is és uh-val is...12.-ig hétig hüvelyi uh-val,utána hasival.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Lányok!

Holnap 11-re kaptam időpontot a genetikai ultrahangra! :oops: Annyira izgulok...remélem minden a legnagyobb rendben lesz!!!KÉRLEK titeket,h ti is szorítsatok nekünk :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


No mit szóltok az új vonimhoz? :wink:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Aranyoska,
szorítok majd nagyon!
Én kereken a 12. hétre, jövő keddre kaptam, 9:30-ra. Ma 11+2-n vagyunk.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Köszönöm drága vagy!!!! :wink: :wink: :wink:
A vonalzód pedig tündéri :wink:
Mi,ma "jubilálunk",elméletileg betöltöttük a kritikus 12. hetet.Hurráááááá!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Eclipse, szuper a vonalzód!!!!!!!!!!!

Aranyoska, de jó 12.hét :D :D :D
Holnapra szorítunk neked, de biztosan nem lesz semmi gond, és annyira jó lesz, mert láthatod majd a picit!!!!!!
De jó látni a vonalzód alatt azt a bizonyos 12 hetet!!!!
De várom, hogy mi is betöltsük!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Milyen fura,h az ember sóhajtozik,h milyen jó is lenne már ott tartani,aztán mire észbe kapunk,már a szülőágyon leszünk :lol: :lol: na jó,nem...de repül az idő...legalábbis én így érzem!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Lányok...találtam nagyon jó kis linkeket,ahol egész jó áron be lehet pár dolgot majd szerezni,ha gondoljátok rakok majd ki párat!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Helló Lányok!!

Köszönöm szépen a kedves fogadtatást :wink:

O.Ági- Én anno még osztálykiránduláson voltam Erdélyben, nagyon megfogott a természet szépsége, iszonyúan gyönyörű arra felé minden, viszont az a nagy szegénység ami ott volt :? Ez még most is így van??Vagy már ők is lehagytak minket??? :wink:

Mikegirl- Én régen nagy zugolvasó voltam itt a babaneten, és olvasgattam a te régi topikodat is, megmaradtál valahogy az emlékemben, mert tettél fel egy fotósorozatot a kis családodról, te egy gyönyörő vörös hajzuhataggal, férjed nagyon jó képűen, a kisfiad pedig tüneményesen szerepeltetek a képen, egy igazán csodaszép család vagytok, ezt akkor is megállapítottam :wink: Volt nálatok egy lány ( talán Panny), akinek iker lányai voltak és annyira imádtam az irásait, mindig szét pusztultam rajtuk :D

Panndi- A te topikodat is olvasgattam, de azt a barátnőm miatt, ő 2009.májusára volt kiírva szülni, aztán áprilisban született végül a kisfia...Ő nagy NLCafe-s fórumozó volt, én meg mindig tőletek gyűjtöttem az infokat :wink: Rád különösen emlékszem, mert annyira picurka volt a hasad, mint nekem egy jó tányér chilis bab után, és nem rossz értelemben, remélem nem haragszol meg érte, de annyira hihetetlen volt,hogy egy ekkora baba lakott abban a csöpp pocakban :wink:

Henne- Nekünk van egy lakásunk Óbudán, és tegnap hívta az alsó szomszéd Anyukámat, hogy beázott tőlünk ( ki van adva a lakás), remélem nem te vagy az :D Mai Uh-hoz drukk++++

Ritya- Neked is egy nagy kalappal mára az Uh-ra :wink:

Mabkaja- Isten hozott!! :wink: Én is most csatlakoztam :D

Eclipse-Szép az új vonalzid :wink: Én majd a 12.héttől akarok elkezdeni tornázni, van Rubint Réka terhes tornám, azt tervezem csinálgatni :wink:

Lucuzs- Téged már "ismerlek" :wink: .Remélem Bogi már jobban van!

Sophie27-Én nem tudom , hogy hogyan mennek ezek a terhesgondozásos dolgok, mivel nem otthon élek és itt nálunk másogy vannak, nincs védőnő se :roll:

Vayacon- Remélem jól vagytok :wink:

Panny- Olvastam a kálváriádat, örülök, hogy jobban vagytok, minden rendben lesz 12-én :wink:

Aranyoska- Nagyon szorítok és minden okés lesz, ez biztos :D Gratulálok a betöltött 12.héthez, én is szeretnék már ott tartani :D

Én ma mostam, pakoltam, mosogattam, olyan szép idő van, jó lenne kertészkedni, de nem vettem virágokat :oops: :wink: Megyek megnézek egy Született Feleségeket :D Jajj valaki írta, hogy olvassa a " Barátnőim a terhességről" című könyvet, én is olvastam, nekem nagyon tetszett :D

Mindenkinek szép napot!

Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Aranyoska- jöhetnek a linkek, imádok babás dolgokat nézegetni, ha lehetne már most rohannék mindent megvenni, hihihi :D

Tényleg nálatok már tudják a munkahelyen a babát??Én tegnap mondtam meg, kedvesen fogadták bár nem tudom, hogy hogyan fogok tudni dolgozni, mert reggel 6 előtt és este 20 óra után nem szabad most már és eddig mindig úgy dolgoztam.....Megmondom őszintén remélem nem kell már egyáltalán dolgoznom, 2 hét múlva megyek vissza a nődokihoz, addig betegállományban vagyok és kiakarom tőle könyörögni, hogy had maradjak itthon, ugyanannyi pénzt kapok ha itthon vagyok, mintha dolgoznék, akkor ki akar dolgozni????? :D

KépKép
gyancsi
 
 


www.jofogas.hu.itt nagyon sok,használt ugyan,de jó minőségű termék van.Baba-mama fül alatt keresgéljetek!

www.bolthely.hu/manobabahaz...ez nem a legolcsóbb üzlet,de az akcióik nem rosszak..most autósülések(is) vannak akcióba.

Majd küldök még!

Jó bogarászást..én képzeletben,már uniós támogatást vettem fel,annyit tudnék költeni :oops:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Hú Csajok,

hátha tud valaki segíteni!

Gondolkodtam és rájöttem, hogy a gyerek ha megszületik, hivatalosan hajléktalan lesz, mert nem megoldott hogy hova jelentsük be!!! :shock: :shock:

A helyzet nem kicsit komplikált:

Az én állandó lakcímem a szüleim lakcíme, Hódmezővásárhely, bár ott már 5 éve nem járok csak évente 2x.
Idén január végéig a párom anyjával laktunk, ami a páromnak állandó lakhely, nekem tartózkodási címnek van bejelentve.

De összevesztem anyóssal, jan. 25. óta nem beszéltem vele, nem is szándékozok semmilyen formában.

Mi akkor eljöttünk egy albérletbe (garzonlakás), ahová egyikünk sem lett bejelentve, mert nem is volt szó ilyenről a tulajjal, meg nem is engedné az tuti. Nem szokták engedni.

Na már most, ha a gyerek megszületik, hol lesz neki a helye?
Itt fogunk lakni, remélem, a mostani kecóban, mert bár kicsi, kényelmes és megfelelő. Hacsak a tulaj ki nem rak minket ha beközlöm hogy babát várok... de ide nem lesz bejelentve senki, fentiek miatt.

Az biztos, hogy az anyós címére, ami a párom állandó címe, na oda nem lesz bejelentve a gyerek amíg én élek és mozgok. Sőt, oda sem fog menni, párom sem viheti, el van tiltva, kajakra, anyós majd a következő életében fog unokázni. Mert aki nekem azt mondja, hogy nem áll velem szóba, annak az én gyerekemhez sem lesz semmi köze!!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse....még,ha csak ideiglenesen is,szerintem a legjobb megoldás az lenne,ha megbeszélnétek a főbérlővel a dolgokat...hátha bele megy!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Eclipse!

Sztem is az lenne a legjobb ha ideiglenesen az albérlet lenne a címe a gyereknek,és állandó címnek pl.az anyukádék.Azért is kell neki cím hogy tudd pl.dokihoz vinni,majd oviba stb...

Látom más is így van az anyóssal....én konkrétan 2 éve nem beszéltem az anyóssal,,,de a ciki benne(mármint az anyósnak)hogy a férjem sem..pedig én nem tíltom tőle.Engem is iszonyat megbántott,egy fúria,hárpia :evil: :evil: :evil: Lemaradt és lemarad az okos és szép unokáiról..így járt :(


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,

hát nagyon remélem hogy a tulaj alá fogja írni azt a papírt!
Ellenkező esetben tényleg nem tom hogy hova tegyük.

Nem mondom hogy örülök neki, hogy más is van így ezzel, de legalább egy kicsit megnyugtatott, hogy nem én vagyok az elvetemült az anyóssal szemben...

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Haynii,
a kismama jóga egyébként minden csütörtökön 17:30-tól 19:00-ig van az V. kerület Falk Miksa u. 30. 3. emelet 1. szám alatt van. A kaputelefonra ki van írva hogy jóga.
A 14. héttől egészen szülésig vár mindenkit Erika!Egyben szülésfelkészítő, gátizomtorna, plusz bármilyen vajúdással, szüléssel, babagondozással kapcsolatos kérdést feltehetsz neki, készségesen és alaposan válaszol!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


gyancsi: hű de sokat írtál, tök jó :) Hát igen, valahogy sosem nőtt túl nagyra a hasam,na de majd most :)

eclipse: nem lehet egyszerű eset az anyósod... Az enyémmel szerencsére nincs baj, aranyosak :) Nyilván nem mindent csinálunk/csinálnák ugyanúgy, de ez legyen a legnagyobb bajom :)

Olyan fura, tök sokan már a 12. hetet töltik, mi meg most örülünk a szívhangnak :lol:
Vendég
 


Helóka Csajok!

Megjottem a dokitol a picurka 1,7 centi és láttam a szívverését.Azért mondtam láttam mert doki nem kapcsolta be a hangot a UH-án. De nagyon boldog vagyok! Minden vérvétel oké volt. Legkozelebb április 29-én megyek.

Ma is elég szarul vagyok.Ég a gyomrom állandóan.

Mabkaja udv kozottunk!


Rita

KépKép
ritya
 
 


Sziasztok!

Eclipse!
Hát nem irigyellek az Anyós miatt. Egyébként én anyudékhoz jelenteném be állandóra, ideiglenesen pedig az albiba.

Tök jó, hogy még mindíg jönnek újak! Üdv köztünk:)

Gyancsi!
Erdély még mindíg nagyon szép:) Én hat éve jártam itt utoljára, azóta szerintem nagy a fejlődés, előttünk viszont még nem járnak.

Aranyoska!
Gratulálok a 12 héthez:)

Írtátok többen, hogy nem akartok dolgozni, inkább otthon maradnátok. Én tegnap otthon voltam szabin, mert úgy gondoltam, hogy az utazás után szükségem lesz egy nap pihire. De nem volt jó otthon egyedül. Sose szerettem. A párom elment hajnalban, késő este jött haza, én meg hiába csináltam egy csomó mindent egyszerűen hiányzott, hogy valakihez szólhassak. Ha meg lesz a baba, akkor biztosan nem fog ez gondot okozni mert ő majd leköti minden percemet. Addig viszont én szeretnék minél tovább dolgozni. Persze csak ha a baba is úgy akarja.

Vicces, hogy olyan sokan akartok majd a SOTE-n szülni. Ha jönnek még páran, akkor novemberre egy külön szobát lehet majd nyitni a fórumozó anyukáknak:)

Hétfőn megyek dokihoz. Nem ahhoz akinél eddig voltam, hanem akinél majd szülni is akarok. Remélem láthatjuk majd a kis Babót. Leginkább a párom miatt szeretném, mert Ő még csak a petezsákot látta.

Na mentem, mert vár a munka.

Ági
Vendég
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak olvasóüzemmódban, mert vagy nincs időm már írni, mert Marci nem hagy, vagy már energiám nincs.

Nemrég értünk haza a dokitól, semmi extra nem volt, csak megkaptam a nagy rakás beutalómat.

Eclipse
Mi is albérletben lakunk! Az állandó lakcímem anyukámnál van, Bp.
Amikor Marci megszületett, akkor éppen Százhalombattán laktunk, 2 hónappal előtte költöztünk oda, még nem voltunk bejelentve. Marci anyukámhoz lett bejelentve állandóra. Szerintem semmi hátránnyal nem jár, ha a baba is a te állandódra lesz bejelentve ;) Mi mindent Százhalombattán intéztünk Marcinak, védőnő ( tökmindegy hova vagy bejelentve, vagy hol a tartózkodási helyed, a területileg illetékes védőnőtök lesz, tehát, ahol ténylegesen laktok.) A kórházban jött a kórházi védőnő, ő felírt adatokat, név, állandó lakcim, és hogy hova viszem haza a babát, nem baj ha nem vagyunk bejelentve oda, a tényleges tartózkodási címet kellett leadni. Aztán mi megkérdeztük a főbérlőt, ő tök lazán belement az ideiglenes bejelentésbe, azaz, h ott legyen a tartózkodási helyünk! Ahhoz kell a tulajdonlap, ő kikérte, annyi, h mi a következő albérlettel odaadtuk neki annak az árát (5000ft-ot).
Most Szigetszentmiklóson lakunk. A védőnőváltás zökkenőmentesen ment, betelefonáltam a helyi védőnőkhöz, kiderítettem, hogy itt ki lesz a védőnőnk, elkértem a címüket, és leadtam a battai védőnőnek, aki elküldte Marci kartonját. Gyerekorvos: oda viszed a gyereked, ahova akarod! Tőlünk is kérdezték, h továbbra is Százhalombattára visszük e Marcit, vagy választunk itt egy gyerekorvost. Választottunk egyet, aki a közelben van, ők átkérték a gyerek kartonját, ennyi, már oda járunk! Úgyhogy semmi extra :wink:
Ha van még bármi kérdésed, írj nyugodtan! :wink:

szisszka
 
 


eclipse, szerintem autómatikusan anyuka állandó lakcímére kerül, vagy a szüleid címére! szerintem albérletbe nem lehet bejelnetkezni, még ideiglenesen sem! :S vagyis nem divat, és nem is szoktak belemenni, hacsak nem ismerőstől, rokontól bérelsz! :(

panndi, én is ki vagyok akadva (már jó értelemben), hogy vannak már, akik a genetikai uh-ról beszél, én meg... áhhh! még csak 7 hetes vagyok és 2 napos kb. :) na mindegy, aztán lehet, hogy előbb szülök mindenkinél, persze nem vágyom rá, csak mondom! :)

ritya, gratula a jó uh eredményhez!

aranyoska, neked pedig a holnapi 12. hetihez! :)

sophie27
 
 


Rita
Gratula a szívhanghoz! :)

szisszka
 
 


szisszka, hol laktok Miklóson belül?

sophie27
 
 


Hát Zsófi, így járnak azok akik hó végén szülnek :wink:
Vendég
 


Sophie,
voltam már olyan albiban, ami a tartózkodási címem volt, de tényleg nem jellemző. Pedig van ahol az ember éveket lakik. És nagyon sokan élnek albérletben, akiknek kellene tartózkodási cím. Hát hülye rendszer az biztos.
Hát Hódmezőre lemenni ezért ügyintézni... basszus az nagyon durva. Meg hát úgyis itt élünk, itt kell neki orvos, bölcsi stb.
Hát nem tom mit csináljak...

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Ha már linkek:
http://www.babyoutlet.hu/

Itt a Brendonos kifutó cuccok vannak, vagy csomagolás sérült, esetleg olyan, ami picit hibás.

Mi örököltünk egy csomó cuccot, ruhákat, babakocsit,stb. De amikor Marci nagyobb lett, itt vettünk autós ülést 9000-ért, (előtte hordozóban volt), új babakocsit, etetőszéket, és nagyon jó áron. Nem minden van kint a honlapon, érdemes benézni a boltba. Volt pl. olyan tök tuti menő babakocsi, hogy csak na, ha első babakocsit kerestem volna, tuti megveszem :D A Brendonos ára vmi 100.000 volt, az outletben meg 20.000, mert a tetején felfutott egy szál (baromira nem volt észrevehető).

Szerencsére most sem kell majd sokmindent vennünk, majd ruhákat szeretnék, főleg, ha kiscsaj lesz :wink: :P

szisszka
 
 


Szisszka,
most olvasom hogy milyen hosszat válaszoltál, köszi szépen!!
Én nem tudtam, hogy tartózkodási cím létesítéshez kell a tul.lap kikérése.
Nekem már a 3. tartózkodási címem volt, és mindig csak annyi volt, hogy a rózsaszín űrlapot lenyúltam az okmányirodában, kitöltöttem, és a főbérlő/vagy a kolesz igazgató/vagy a párom anyja aláírta :shock:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse
Rajta volt a rózsaszín lapon, hogy kell a tulajdonlap :? már nem tudom, hogy hány napnál nem régebbi... tőlünk kérték.
Itt meg gondolkodtunk a bejelentésen, hogy megkérdezzük a főbérlőt, egy évre írtuk alá a szerződést. Kérdeztük, hogy tuti biztos nem akarják eladni a házat? Esküdöztek az ingatlanosnál a szerződés aláírásakor, áááá még évekig biztos nem. A második hónapban bejelentették, hogy mégiscsak meghirdették :? Szóval igy nem erőltetjük a bejelentést.
Egyébként nem kell Hódmezővásárhelyen intéznetek semmit. Úgy vannak a dolgok kitalálva, hogy intézheted onnan, ahol laksz :wink:
Mi is úgy intéztünk mindent, hogy Battán lakunk, pedig nem voltunk bejelentve. Viszont a bp állandó cim miatt, a bp-i önkormányzattól kaptunk külön anyasági támogatást. Talán a bölcsi miatt lehet necces a dolog, már ha mindenképp bölcsibe akarod adni a picit. Ahhoz asszem kell a cím, de ez nem 100%, majd utánanézek! Egy barátnőm már a születésekor beíratta a lányát, így most majd be tudja adni őt egy évesen! Az biztos, hogy bölcsibe jó korán be kell íratni őket!

Zsófi
Kolozsvárin :wink: És ti merre?

szisszka
 
 


Tényleg, azt nem tudja valaki, hogy most milyen házassági anyakönyvi kivonat kell az anyakönyvezéshez? Hány napnál nem lehet régebbi?

Marcinál ez a kérdés nem volt aktuális, mert októberben házasodtunk, decemberben született...

szisszka
 
 


Eclipse,


Tartózkodási hely bejelentéséhez nem kell tulajdoni lap, csak a lakás tulajdonosának az aláírása azon a bizonyos rózsaszínű adatlapon. (Tudom, mert a mi bérlőink be vannak jelentve a lakásba tart. helyre, és elég volt csak aláírnom a papírt az okmányirodában. Elvileg akkor is elfogadják, ha a lakás tulajdonosa otthon aláírja a papírt, és a tartózkodási helyre bejelentett személy leadja az okmányirodában.) Mondd meg nyugodtan a főbérlődnek, hogy azzal, hogy hozzájárul a tartózkodási hely bejegyzéséhez, nem vállal semmiféle kockázatot, mert bármikor meg tudja azt szüntetni, ellentétben az állandó lakhely bejegyzéssel.
Amikor a baba megszületik, automatikusan az anya állandó lakhelye lesz a gyerkőc lakhelye is. (Nálunk is ez volt a szitu mikor Zalán megszületett.) Ügyet intézni ott nem nagyon kell, mert ott választhatsz ugyanis orvost, ahol csak szeretnél.....
Az első lehetséges probléma akkor adóthat, amikor a gyerkőc bölcsibe, esetleg oviba menne, mert beiratkozáskor a tartózkodási helyének, vagy a szülő munkahelyének legalább abban a kerületben kell lennie, ahová a gyerek járni fog. (De ez egy-két jófej ismerőssel, szomszéddal megbeszélhető a beíratkozás idejére.... nálunk is lakott már ismerősöm és a gyerekük papíron, csak azért hogy a kiszemelt oviba járhasson a kissrác. A beiratkozásra megvolt a lakcímkártya, rajta a tartózkodási hellyel, rá egy hónapra pedig kijelentkeztek...) :D

Kép

Kép
amanita01
 
 


300 napnál nem régebbi kell.
Vendég
 


Amanita,
neked is köszönöm a kimerítő választ!

A bölcsi miatt hálistennek nem aggódom.
Akkora szerencsém van, hogy itt a XIII. kerületben a legjobb az ellátás az egész országban, és mindenki (!!!), akit a védőnő és a gyermekvédelmis bölcsire javasol, az kap. Ezt már a múltkor megkérdeztem, mert igazság szerint nekem hamar vissza kell mennem dolgozni. De megnyugtatott a védőnő. Plusz egyéb okból is hátrányos helyzetűnek számítunk, azokat meg előre veszik.. addig meg majd rendeződik a lakásügy.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Panndi
Köszönöm szépen!
És onnan kell kikérni, ahol házasodtunk, ugye?

Eclipse
Örülök, hogy a bölcsivel akkor szerencsétek lesz! :wink:
Nekem itt azt mondták, hogy óviba is csak nehezen, főleg ha jön a tesó...

Amanita
az jó, ha nem kell :wink: Tőlünk kérték... nem tudom miért... :? mindegy is már :D

szisszka
 
 


Sziasztok!

Rég jártam errefelé,gondoltam bejelentkezem.

Nálunk a Húsvét egész napos kajálásról szólt.Egy ideig rá sem bírok nézni a töltött káposztára és a kocsonyára sem.

Erdély:én ott születtem,Csíkszeredában.5 éves voltam amikor ideköltöztünk.Erdély gyönyörű és csodálatos.Egy évben minimum kétszer megyünk haza,legutóbb szilveszterkor voltunk.

Aranyoska:holnap gondolok rád!

Ritya:gratulálok a szívhanghoz.

Az utóbbi pár napban állandóan hányingerem van.Olyan rossz. :(

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


www.aproo.hu Állati jó ez az oldal!!!!!!!!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: