Új privát üzeneted érkezett!

Vivi!

Na mizu,mi volt a dokinál???

Köszi lányok a segítséget,de nekem nem az volt a gondom hogy az új vgya régi rend szerint kapom-e gyed-et...zt tudtm eddigis hogy a régi szerint,bár nekem azúj se nagyon lett volna gáz mert rengeteg biztosított időm van és 3 év gyes-re is tudok menni mivel főállású anyánk tudok menni a legkisebb 2 éves kortáól.Nekem az a kérdésem hogy milyen jövedelem alapján kapom majd a gyed-et...mivel gyed-ről megyek gyed-re és a szülés előtti évben nincs jövedelmem csak gyed-em(és jövedelemből számolják a gyed-et)na szóval a 7 évalatt ment fel a besorolási bérem és nagyon jó lenne ha az alapján néznék.Na nem untatalkaa tovább titeket :?

Alig tudtam visszaolvasni annyit írtatok...de ez jó mert pöög a topic :wink:
Otthonról már jobban tudom majd követni az eseményket.

Ma állati meleg volt...hát tényleg csak a vízben lehetett kibírni

Nekem is aligvannak tüneteim...hányinger is csak ritkán...kezdek kicsit én is parázni mert a srácokkal nagyon hányingeres voltam.Remélem minden OK..olyan messze még a 29.-e...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Vivi!

Na mizu,mi volt a dokinál???

Köszi lányok a segítséget,de nekem nem az volt a gondom hogy az új vgya régi rend szerint kapom-e gyed-et...zt tudtm eddigis hogy a régi szerint,bár nekem azúj se nagyon lett volna gáz mert rengeteg biztosított időm van és 3 év gyes-re is tudok menni mivel főállású anyánk tudok menni a legkisebb 2 éves kortáól.Nekem az a kérdésem hogy milyen jövedelem alapján kapom majd a gyed-et...mivel gyed-ről megyek gyed-re és a szülés előtti évben nincs jövedelmem csak gyed-em(és jövedelemből számolják a gyed-et)na szóval a 7 évalatt ment fel a besorolási bérem és nagyon jó lenne ha az alapján néznék.Na nem untatalkaa tovább titeket :?

Alig tudtam visszaolvasni annyit írtatok...de ez jó mert pöög a topic :wink:
Otthonról már jobban tudom majd követni az eseményket.

Ma állati meleg volt...hát tényleg csak a vízben lehetett kibírni

Nekem is aligvannak tüneteim...hányinger is csak ritkán...kezdek kicsit én is parázni mert a srácokkal nagyon hányingeres voltam.Remélem minden OK..olyan messze még a 29.-e...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Vivi!

Na mizu,mi volt a dokinál???

Köszi lányok a segítséget,de nekem nem az volt a gondom hogy az új vgya régi rend szerint kapom-e gyed-et...zt tudtm eddigis hogy a régi szerint,bár nekem azúj se nagyon lett volna gáz mert rengeteg biztosított időm van és 3 év gyes-re is tudok menni mivel főállású anyánk tudok menni a legkisebb 2 éves kortáól.Nekem az a kérdésem hogy milyen jövedelem alapján kapom majd a gyed-et...mivel gyed-ről megyek gyed-re és a szülés előtti évben nincs jövedelmem csak gyed-em(és jövedelemből számolják a gyed-et)na szóval a 7 évalatt ment fel a besorolási bérem és nagyon jó lenne ha az alapján néznék.Na nem untatalkaa tovább titeket :?

Alig tudtam visszaolvasni annyit írtatok...de ez jó mert pöög a topic :wink:
Otthonról már jobban tudom majd követni az eseményket.

Ma állati meleg volt...hát tényleg csak a vízben lehetett kibírni

Nekem is aligvannak tüneteim...hányinger is csak ritkán...kezdek kicsit én is parázni mert a srácokkal nagyon hányingeres voltam.Remélem minden OK..olyan messze még a 29.-e...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

 
 

Sziasztok! Voltam dokinál, hát nem sok mindent tudtam meg, ugyanis csak megvizsgált. Uh augusztus 4-én lesz. Megállapította, hogy megnagyobbodott a méhem. De hát ezt eddig is tudtam. Szoval azonkívül, hogy terhes vagyok, semmi újat nem mondott... augusztus 4-éig izgulhatok tovább.
Vendég
 


vivi : sajnalom hogy nem csinalt uh-t,azert csak mersekeljen izgulj!
tavasziszel
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, szintén 2010. márciusában fogok szülni. :)
Nagyon izgulok már most. Aggódok is, pedig tudom, hogy nem kellene. 34 éves vagyok és az első gyermekem várom. :) A párom nagyon örül... :))
Egyébként voltam már ultrahangon, mert a hétfői pozitív teszt után véreztem egy picit. Elküldött a doki genetikushoz is, mert a párommal mindketten szedünk gyógyszert... no emiatt aggódom a leginkáb. A genetikán az asszisztensnő elküldött, azt mondta, majd akkor jelentkezzek, ha igazolható terhességem van, vagyis még 2-3 hét múlva... :S

No de majdcsak kibírom valahogy.

Jó babavárást Nektek! :-)
ginnie
 
 


Szia Ginnie! Mikor volt az utolsó mensid?
És milyen gyógyszert szedtek, hogy emiatt izgulni kéne? MIt mondtak, mitől véreztél?
Amúgy üdv a csapatban és gratulálok!
Vendég
 


jó sokat írtatok:)

Uh azért nem csinálnak a 6.hét előtt, mert még annyira pici a baba, hogy szinte semmit nem lehet látni, és ilyenkor biztosra mennek:)

Nagyon nehezen bírom a meleget, ami nagyon aggaszt, hogy már most kezd vizesedni a lábam. Sajnos Bálinttal nagyon toxémiás voltam, és félek, hogy itt is az lesz a helyzet

Kép

Kép
andrea001
 
 


Szia Vivi!

Jún. 14-18-ig volt az utolsó mensim és júl. 20-án lett pozitív a tesztem. Elvileg a vérzés tényleg csak minimális volt, a doki szerint vetélés fenyeget (állítólag mindenkinek ezt mondják, aki a terhesség alatt vérzik), de én tudom, h. minden rendben lesz. :) 2 hétig részleges fekvést mondott, ki is írt a háziorvos és kaptam 'terhességmegtaró' Utrogestan-t.

Egyébként Cipralex-et és Xanax-ot szedek, párom is egy antidepit, mindketten pánikbetegségre. Ezek miatt aggódom inkább, bár már szépen folyamatosan csökkentem mindkettő adagját, szerintem kb. 3 hét és el is hagyom a bogyókat.

Kép
Kép
ginnie
 
 


ginnie ez a vonalzó akkor nem jót mutat, nekem júni 13-án volt, így 1 nappal vagy visszább nálam, én ma vagyok 6 hetes, akkor Te 5+6! Valamit rosszul írtál be!
Pánikbetegség nálunk is van a családban, anyukám és öcsém. Illetve az öcsém már meggyógyult, és anyukám is ez úton halad. Nem jársz pszichoterápiára? Mert az öcsémnek és anyukámnak ez segített. Mondta az orvos, hogy így el lehet hagyni a gyógyszert. És öcsém már semmit nem szed!!! MEGGYÓGYULT! Ha érdekel, megadom a számát a dokinak! Budapesten van. Ja és egy barátnőm is Hozzá járt, Ő is a pszichoterápiától gyógyult meg, már 8 éve!
Egyébként igen, a vérzésnél nekem is ezt mondták előző terhességnél. Én is szedtem sárgatest hormont és feküdtem. De nem lett semmi baj!!!
Vendég
 


Sziasztok.

Én is szedek sárgatest hormont, azóta elállt a vérzés.
Szerintetek ha már hallottuk picur szívhangját akkor már kevesebb az esély a vetélésre? Remélem.
Amúgy nekem hiába mondaná a doki hogy feküdjek, egy 4 éves gyerek mellett lehetetlen, és ezzel még sok nő van így. :?
Első babával még egész nap pihizgettem, hát ez ma már csak álom, de remélem így sem lesz semmi baj.

Amúgy, igen a 6.hét körül szoktak hívni uh-ra de nekem a fiamnál is és most is már az 5. héten látszott és hallatszott is a szívhang mert jó ultrahangos gépe volt a dokiknak, szóval szerencsém volt! :D
csézjang
 
 


Csináltam új vonalzót, de szerintem ez még egy nappal kevesebbet mutat, de mindjárt meglátom. :-) Lehet, hogy az időpontjaink azért térnek el, mert az én ciklusom 30 napos volt mindig és http://robertklinika.hu/kalkulator.php? ... zAodBmgs_g itt számoltam és azt is figyelembe veszi? egyébként a ciklus.hu is márc. 24-et számolt, de már nagyon kíváncsi vagyok, hogy a doki mit mond majd. :) Egyébként én is aug. 4-én megyek legközelebb és csinál ismét egy UH-ot. Lehet, h. butaságot kérdezek, de a 2-3 heti UH nem árt a babának, ugye?

A terapeuta számát elfogadom, bár már jártam egy évig egyhez, ami csak minimálisan segített és lejárt a terápiás idő, egy másikhoz kb. fél évig, akit meg azért hagytam ott, mert folyton elfelejtette, miről beszéltünk előző alkalommal. No és az is visszatart egy picit, hogy hetente kell járni eleinte és min. 8.000Ft.... no és mint szoc. munkás nem túl magas a fizum. :D

Kép
Kép
ginnie
 
 


Csézjang, nekem szerencsére nem volt hosszú és folyamatos a vérzés, az a pici, ami volt, kb. fél óráig tartott, utána semmi. Az volt nálam a nagyon érdekes, hogy előtte pont úgy görcsölt a hasam, mint amikor meg akar jönni, aznap, amikor véreztem ez 90%-ban megszűnt. Most is érzek valami kis fájdalmat a hasamban, de közel sem olyan, mint volt. Olyan érdekes, mintha a szervezetem még nem tudta volna eldönteni, hogy akkor most mensizzen vagy ne és amikor rájött, hogy inkább ne, akkor elmúlt ez a fájdalom is.

Háááát, feküdni nekem is nehéz, leginkább azért, mert unalmas... :lol: no de a babáért bármit. :)

Kép
Kép
ginnie
 
 


Sziasztok!
Csézjang! Hát ha jó minőségi uh, akkor kimutatja. Szerintem biztos, hogy kevesebb az esély a vetélésre, hisz eleve, ha nem is mutat szívhangot, akkor már lehet, hogy nem ok valami. De ha már mutatott, akkor az tuti, hogy él... Én is nagyon várom az uh-t mert azért az a biztos... Ne is mondd, hogy nem lehet pihenni, nekem ráadásul a középső 4 éves de még van egy kétéves.... bár most nagyi kicsit elvitte :P lustálkodhatok egy picurkát! 8)
Vendég
 


Ginnie igen, már jól mutatja! Szerintem biztos a hosszú ciklus kavart be! Ciklus.hu-n én is jártam!!! :D Mindjárt megkérdezem a doki telszámát! De ez gáz, amiket írtál! Elfelejtette, miről volt szó legutóbb?!?! De durva! Állítólag attól is függ, milyen súlyos a helyzet, hogy milyen sűrűn hív. De öcsémet csak a legelején hívta 2 hét múlva, utána már csak havonta! ÉS NAGYON NAGYON JÓ! Anyukámnak az volt, hogy apukámat is többször megkérte a doki, hogy menjen Ő is be, mert Vele is akar beszélni, hisz a párja. Szoval tényleg odafigyel...
Vendég
 


Na beszéltem anyukámmal, írok privit!
Vendég
 


Privi elküldve!
Vendég
 


Köszi Vivi! :)

Kép
Kép
ginnie
 
 


Egyébként még annyit kérdeznék mindannyiótoktól, hogy Bp.-en az I-es vagy II-es női klinikán jár-e valaki dokihoz? Anyósom ott dolgozik (nem a nőin, de az egyik klinikán) és ő is kb. 3-4 orvost ajánlott már, de még nem tudom, kihez menjek. :)
Magán dokinál voltam a héten és még aug. elején hozzá megyek vissza, de szívesebben járnék a klinikára.

Kép
Kép
ginnie
 
 


Én Bálintnál véreztem a 4héttől a 9ig elég sűrűn, de szerencsére nem volt baj, sokat kell pihenni, meg nem stresszelni....

Kép

Kép
andrea001
 
 


Sziasztok!

Csak búcsúzni jöttem sajnos ma délelőtt angyalka lett a kis Pöttöm. :cry: :cry: Nemsokára megyek vissza műtétre :cry: :cry:

További jó pocakosodást nektek és további jó egészséget.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Jaj Krisi, nagyon nagyon sajnálom! Sok erőt kívánok!!!!
Vendég
 


Krisy! Rettenetesen sajnálom! Vigyázz nagyon magadra!!! :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
detty74
 
 


Én is nagyon félek, hogy valami nem stimmel. Semmilyen tünetem nincs, se hányinger, se mellfeszülés, se gyakori pisilés, semmi. És most még éhes sem vagyok, mert az antibiotikum, amit kaptam, az étvágyam is elvette. Az egyetlen dolog a fáradtság, de még az sem elviselhetetlen. Csak annyi, hogy nem jön meg. Hogy fogom kibírni aug. 17-ig?

Kép
Kép
detty74
 
 


Krisy! Nagyon sajnálom én is. :cry: Vigyázz magadra és kitartás!

Kép
Kép
ginnie
 
 


Detty, szerintem emiatt ne izgulj, nem feltétlen jelentkeznek ezek a tünetek. Engem Anyukám nyaggat folyton, hogy no utálok-e már valami kaját, vagy hánytam-e vagy kívánok-e már valamit.... De nem. És ő amiatt aggódik, hogy nekem miért nem olyanok a tüneteim, mint neki voltak 35 éve. :) Szóval szerintem, ha még anyja-lánya esetében is ilyen különbségek vannak, akkor miért kellene, hogy mindig, mindekinél és minden terhességénél minden előjöjjön? Szerintem sokan irígyelnek minket, hogy nincs sok tünetünk. :)
Én Elevitet szedek egyébként kedd óta (5 napja) és most éreztem azt, hogy mindent fel tudnék falni... Nekem ez fura, de szerintem a vitamintól van ez is, nem pedig tünet.
Ti szedtek valami vitamint?

Kép
Kép
ginnie
 
 


Ginnie!
Én is Elevitet szedek, és lehet, hogy tényleg attól van az éhség érzet, mert én ma nem vettem be, és nem is vagyok éhes, de ez az antibiotikum mellékhatása is lehet. Nekem sem a tünetek hiányoznak, csak tudom, hogy a tünetek hirtelen megszűnése bajt jelent. Na és a teljes hiánya? De OK, nem parázom, vagy legalábbis igyekszem. :)

Kép
Kép
detty74
 
 


Én Prenatalt szedek. Plusz C-vitamint. Hát szerintem is-is az éhségérzettel kapcsolatban. Én is zabálok. Nekem egyik nap erősebben van hányingerem, másik nap meg csak épphogy émelygek, de hányni távol áll tőlem. MOndjuk eddig max 1-szer hánytam mindig a terhességeimnél, aztán sose többet. De az aluszékonyság most kezd erősödni. Egész délután óta csak ásítozok, pedig jó sokat csavarogtunk ma... még bicikliztem is! Meg kétszer voltunk játszón, stb. Szerintetek lehet napozni? Azt tudom, hogy szoliba nem szabad terhesség elején. De a nap? Azonkívül, hogy a bőrömnek árthat, valami más miatt tiltják a terhességgel kapcsolatban? Jó ok, leeshet a vérnyomás. De az még mindig rám veszélyes, nem a gyerekre.
Vendég
 


Vivi!

Nem vagyok biztos benne, de azt hiszem, a túlmelegedés miatt nem ajánlják. Bár ilyen korai időszakban még lehet, hogy nem gond. Én egyáltalán nem tudok már napozni, mert túl erős a nap és 2 perc alatt rákvörössre égek, kivéve a karomat, mert az már megszokta. Így marad a taxis barnaság.

Kép
Kép
detty74
 
 


Krisy, annyira sajnálom...

Mostanság csak olvastam, nem vagyok jól...
Ne akarjatok tüneteket, legalábbis hányni ne...én csütörtök éjjel 02.30 környékén az ügyeleten kaptam egy B6 injekciót, mert kb 30x hánytam, már egy korty víz sem maradt meg bennem...2 nap alatt 4 kilót fogytam...most próbálom összeszedni magam...
Gabussal azért eddig nem jutottunk el, tehát egyetlen várandósság sem egyforma...
Én meg csak irigykedem, akinek nincs tünete :oops:

A védőnőm felhívta a figyelmemet, hogy addig ne szedjek vitamint, amíg "hányós" vagyok, mert az méginkább fokozza a tüneteket...ez mondjuk az első várandóságnál igaz is volt...amint abbahagytam már csak naponta 2-3x hánytam a korábbi 8-10 helyett :roll:
danyuci
 
 


Sziaztok!

Megjöttünk a Balcsiról.

Krisy!

Annyira sajnálom :( :( :( :( :( pedig már volt szívhang is...

Vigyázz magadra és várunk vissza a jó hírrel hamarosan!!!!!!!!!!!!!!

napozás:sztem nincs különbség különösebben hogy nem szabad terhesen napozni...11óra és 15 óra között senkinek nem ajánlott,így a kismamiknak sem :wink:

Hát csajok nekem se nagyon van egy fia tünetem se...már és is parázok ezért....a barnázás már 2 hete totál megszűnt(ez mondjuk jó hír)de se hányingerem -se semmi nincs..mellfeszülés néha,alhatnék néha,falánkság is csak néha...szal nem kiugróan....remélem nem lesz gond :? Már én is alig várom a 29.-ét!!!!!!!!!

Üdv.Ginnie a cspatban!

Én a SOTE II-n szültem a harmadikat és a negyediket is ott fogom remélem.A dokim Dr.Kisfalvi István.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Danyuci! Hú ez nem semmi! 4 kilót fogyni... érdekes, hogy a vitalmintól fokozódik a tünet. Én meg a sárgatest hormonról hallottam ezt, de ugyebár azt nem szabad abbahagyni. Harmadikkal én is szedtem és bizony vele éreztem legerősebben émelygést! Meg hát ha ennyit hánysz, tényleg fölösleges vitamint beszedni, úgyis kijön... :roll: Hány hetes vagy? Mert nincs terhesvonalzód.

Panny! Köszi, én is remélem, hogy csak a bőr miatt kell vigyázni a napon, azért kérdeztem egyébként, mert képzeljétek, anyukámék itt voltak és elrabolták a kislányomat. Én azt hittem, a nagyokat akarják magukkal elvinni, de ledöbbentettek, mikor megkérdezték, elvihetik-e Petrát! Mondták, hogy előszöris megérdemlek egy kis pihenést, másodszor Petrának jól jön, ha néha CSAK Ő van a középpontban. Mert egy hármaska nem sokszor él át ilyet és jót tesz neki... ebben lehet valami. Na és akkor úgy mentek el, hogy ha gáz van, apukám 36 órán belül visszahozza. Egyenlőre irtóra élvezi, hogy Ő most ott AZ EGYETLEN UNOKA nagyiéknál! Már most nagyon hiányzik! Na és ezért merészkedtem odáig vetemedni a gondolattal, hogy ESETLEG kimegyek hétfőn a parkba napozni EGYEDÜL!!!!! Tudjátok mikor volt ilyen?! Kb 8 éve? Na jó az túlzás, mert mikor nagyinál vagyunk, a kertben napozgattam, de az nem ugyanaz, mert 5 percenként fel kellett pattanni, a gyerekekhez, meg folyton rajtuk volt a szemem. Szoval több gyerekesek értitek, miről beszélek...:)
Vendég
 


Ja! Betöltöttem a bűvös 6. hetet!!! Na érzem is magamon! Halljátok, mint aki téli álmot akar aludni! Tegnapi napom ásítozásból állt. És erősödik az émelygés is...
Vendég
 


Sziasztok!

Krisy: annyira sajnálom! Remélem hamar összejön majd a kistesó!

Danyuci: Hú ez már a terhességi vészes hányás fogalmát is kimeríti. Na ilyet nem kívánok senkinek és én sem vágyok rá. DE az előző babónál én olyan jól elvoltam az egész napos étvágytalansággal pici hányingerrel és jól jött az ennek következtében történt fogyás is. Én csak erre számítottam (bár tudom minden terhesség más és más) de a baj az hogy időnként farkas éhség tör rám és pont ma láttam meg magamról egy fotó,hát egy dekát nem szabadna híznom azt hiszem.

Elevitet szedők: bírjátok? Én attól mikor le kellett nyelni olyan rosszul lettem és általában tényleg akkor jött a hányinger is mikor bevettem. Nem értem miért csinálják olyan bazi nagyra a terhesvitaminokat és miért nem tudják bevonni valamivel amitől jobban csúszik mint pl a Cataflamot stb.
kaviar
 
 


Vivi: gratula!

Jaj nekem annyira furi, hogy már ilyen kis terhességemmel itt levelezek. A múltkor kb 19 hetes voltam mire mertem írni az előzmények miatt (akkor úgy izgultam addig a napig mikor az elsővel vérezni kezdtem, ja csak most ne) és a vetélésem napjáig 9+6 meg tűkön ültem, utána kicsit kezdtem megnyugodni. De most úgy érzem minden rendben lesz. (különben is fontos a hozzáállás nem?) :lol:
kaviar
 
 


Panny! Köszi szépen és köszi az orvos ajánlását is. :) A többiektől is szívesen várok SOTE I-es ill. II-es dokikról tapasztalatokat, ha vannak.

Kaviar, én is Elevitet szedek, mondjuk én mindig is szedtem valami vitamint, pl. Actival-t és egyéb, hasonlóan óriási tablettákat, néha félbe kellett harapnom, hogy le tudjam nyelni, de a terhességem előtt is öklendeztem néha ezektől. :lol: Szóval én is csak a nagyságnak tudom be ezt, hisz miután lenyeltem, már semmi émelygést nem érzek. De azt hiszem, van hasonló összetételű terhesvitamin folyadék formában is, ilyenkor azokat ajánlják.
Én arra lennék kíváncsi, hogy vajon az Elevit tényleg éhesebbé tesz-e, mint a többi? Ami ebből következik, ettől tényleg többet híznak a kismamák? :(

Vivi, szerintem is jót tesz a picúrnak, ha egyedül vele törődnek egy picit. :) És grat a 6 héthez, holnap nekem is meglesz. :)

Kép
Kép
ginnie
 
 


Sziasztok Lányok!
Végre gép elé jutottam. Tegnap Ikeában voltunk, és alig birtunk elszabadulni. Nem mintha annyira beleadtuk volna magunkat a vásárlásba, hanem gardrób szekrényt vettünk, és nekünk kellett összeszedni az elemeket hozzá, amit a csaj elfelejtett közölni, és miután kifizettünk a kasszánál az egyebeket, ott mondják. Ki a kocsihoz, és futhattuk a következő kört. Rendesen belefáradtunk.

Krisy!
Annyira sajnálom a történteket!! Kivánom, hogy mielőtt összejöjjön a kistesó. Egy hónap pihi után szerintem nyugodtan próbálkozhattok. Gyere azért, ha jó hired lesz!

Lányok!
Én Szilárdnál szedtem Elevitet. Az akkori dokim nagyon eröltette. A mostani azt mondja, hogy itt a sok gyümölcs és zöldség, és ha tudok abból jó sokat enni, akkor inkább azt egyek. Be is tartom a tanácsát. Folsavat, MagneB6-oz, és az Utrot szedem. A folsav kulcsfontosságú a szervképződésnél és fejlődésnél, és pl az Elevitben a napi adag nagyon elenyésző mennyisége van benne.
Tünet: szerintem nem kell parázni, amiért nincs valakinek tünete. Szilárdnál én a 8. hét végén kezdtem émelyegni, addig semmit nem éreztem azon kivül, hogy folyton tudtam volna enni. Most már a 6. hét közepétől émelygek elég rendesen. Minden terhesség más, igy erre nem szabad alapozni. Remélem, hogy nem fogok hányni, mert a munkahelyemen egyáltalán nem akarok még szólni. Most vettek vissza, és máris teherbe estem. Kicsit még várni akarok, amig a kritikus 12 hét eltelik.
Még mindig barnázgatok, igaz, egy-két csepp egy nap, és nem is sötét barna. De nagyon idegesit, mert Szilárdnál nem emlékszem, hogy lett volna ilyen. Remélem, elmúlik hamarosan.

Vivi!
Kicseréltem a vonalzómat, mert nem számolt rendesen. Az új mintával is vacakol néha. Neked nem volt ilyen?
Vendég
 


Krysi: nagyon rossz ezt megelni veled! folegmivel mindennyian ettol rettegunk.
Sok erot a felepuleshez!


en csatlakozom azokhoz akiknek semmi tunete nincs es emiatt leragjak az osszes koruket hogy valyon miert ninics semmi. NEkem is max ehseg meg almossag de hat az lehet attol is hogy nem laszom ejjel meg vitamint szedek. En gravidat szedek, es lehet meg folsavat fogok, elso terhessegnek en csak folsavat szedtem.
En csutortokig izgulok, de mar egyre jobban.
Amugy eg nekem is szokott mensi szeruen fajni a hasam alja, de erre a ferjem mindig azt mondja az elozonel is igy volt csak nekem nem remlik:)

en korhazvalasztassal teljesen hadilabon allok:( se jo dokit nem ismerek, se szulesznot....
Az Imrerol egyre jobban beszelem le magam amiatt mert az edat nem igen tamogatjak es ha nekem kitalaljak nincs doki aki beadja....lehet nyamnyila vagyok de a tobb mint 24 oras vajudasom utan en eda nelkul meghaltam volna szulesnel.
A kalkulator szerint en 6+6 vagyok, az uso mensi alapjan de az alapjan hogy mikor fogant meg csak 5+3.
kivancsi vagyok csinal e a doki csut uht es mit lat?
tavasziszel
 
 


Tavasziszél!
Én nem akartam az elsőnél eda-t. Végül azért kaptam, mert Szilárd 5 héttel hamarabb jött, és az ő érdekében adták be, hogy ne a fájdalmaimmal legyek elfoglalva, és esetleg amiatt ne tudjam kinyomni. Én még fájdalmat sem éreztem az egész szülés alatt, mégcsak nem is vajúdtam. El is döntöttem, hogy legközelebb nem fogok hősködni az eda nélküli szüléssel. Egyáltalán nem készültem ki, és frissen tudtam koncentrálni Szilárdra. Igaz, nagyon könnyen tágultam, és az is sokat számit.
Én a Szabolcsban szültem, és ott alapból beadták az edá-t. Ott külön kellett szólni, ha nem akarod. Az Szabolcs azóta megszűnt, és beolvadt a MÁV-ban. Úgy tudom, hogy ott is adnak edá-t. Ott sok jó doki van. Próbálj meg utánajárni, hátha tud neked ajánlani valaki dokit. Én is új dokit választottam, igy nem tudom még tapasztalatból ajánlani. Nekem jókat mondtak róla. Fiatal, lelkes és nem pénzéhes doktornő.
Vendég
 


Már megint kérdésem lenne....... :D
Szed valaki folsavat? (vitamin mellé vagy csak úgy) Ha igen, akkor milyen fajtát, milyen kiszerelésűt? És mennyi az ajánlott adag? Elvileg az Elevitben kevés van, amellé szeretnék még, de nem nagyon találtam, csak a Bio-Folsav nevűt.
Köszi

Kép
Kép
ginnie
 
 


ginnie: én szedek Eurovit folsavat 3mg-os és napi egyet a terhesvitamin mellé, amit én csak másnaponta szedek. Aki hajlamos viszér képződésre annak ajánlom, hogy két naponta szedjen még E vitamint (nekem a doki ajánlotta) mert elég csúnya a lábam már így is.

Angie: szerintem azért kaptál edát, hogy rendesen tágulj (az elősegíti) mivel korábban jött a baba, olyankor sérülékenyebbek is és fontos a gyors tágulás.

Én sem akartam edát )nekem 10 órai vajúdás után ajánlották fel, mert nem tágultam, és meg is lett a hatása, mert fél óra alatt, de én csak egy adag gyógyszert kaptam, addig nem fájt, majd ismét, de nem is bánom, pont jó volt kicsit pihenni de nem akartam volna lemaradni a lényegről.
kaviar
 
 


Hát krissy szörnyen sajnálom ami veled történt. Remélem többé nem fordul elő. És mindjárt jön a következő babóca.
Nagyon rossz nézni, hogy hogy fogyunk.

Az elevitről nekem az ovosom is meg a védőnöm is mondta, hogy étvángyat csinál.
Ehhez képest én alig eszek. Talán azért mert folyamatosan kavarog a gyomrom. A kaja gondolatától is rosszul vagyok. Nem hányok hál istennek, de nem is vagyok jól.
De messze van még csütörtök...
Az edáról tudnától bövebb felvilágosítást adni? Nagyon fájdalmas?
Engem az rettent el, hogy a gerincbe adják. Iszonyú, nem?

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Angie: es most hol szulsz melyik korhazban van ez a doktorno?
En ha hiszitek ha nem minden szabad percem a korhazak dokikrol szolo forumok honlapjan toltok es fogalmam ninc smi legyen. Ferjemnek valami ismeros ajanlotta a bajcsyt. Neztem tenyleg felujitott a szuleszet szines szuloszobak van alternativ szulesre is lehetoseg, viszont a dokikrol nem olvastam tul sok jot, akirol meg igen az maganban van es felkeptt ergo gondolom draga is.
Valyon ugy lehet hogy jarok a bajcsynak az ambulans rendelojebe( xik ker) nem fogadok orvost csak szulesznot es megis ott szulok( ez a kerdes ervenyes minden korhazra).
A Robert karolyrol van valakinek hire infoja. Tudom magan es tudom 130 a szules es kulon 50 az eda. De en ugy hallottam a 9 honap alatt viszont semmi plussz penz, akkor meg ugyan ott vagyok.
Lehet nekem hulye a felfogasom de en nem akarok a 9 honap alatt is plussz a szulesnel is perkalni. Az elso szulesnel sem volt fogadott orvosom es nem is volt ezzel baj, csak a korhazzal, vagyis emiatt most kell fogadnom dokit vagy szulesznot hogy szulhessek mas korhazba.
Lehet kicsit susu vagyok( hiaba a diploma) de en annyira nem ertem mi a rendszer, hova mehetek meg hogyan....

Ja es az eda szerintem nagy aldas, nekem is vasarnap ejjel analjottak fel ugy 1 fele( szombat 5tol mar 7percesekkel voltam benn, de fajasgyengeseg miatt nem tagultam ezert nyult ilyen rem hosszura a dolog)vegul 5 utan szuletett a csoppseg. Annyira nem gaz erzes mikor beadjak bar be voltam tojva rendesen, es sajna csak fel oldalra zsibbasztott de akkor is anyira jo erzes volt kicsit "pihenni" en oszinten megmondom akar fizetek is erte csak adjanak ha ujra ez lesz hogy hiaba a tizen x ora es nem tagulok( az oxitocin nem segitet sem az izomlazito). Az az egy nem jo hogy nekem utana sokat fajt a derekamban az a pont, foleg ha a kendo csomoja pont oda jutott.
tavasziszel
 
 


Sziasztok Lányok!

Megjöttem a kórházból hál istennek elég jó kezekben voltam és az orvos is nagyon aranyos volt. A történteken már azt hiszem túltettem magam bár úgye ott van a miért az agyamban, de erre már sajnos nem fogok választ kapni. Azért továbbra is olvaslak titeket és mindenkiért izgulni fogok. :lol:
Elvileg 6 hét teljes szex szünet utána kontroll és utána még 3 hónapig nem lehetek terhes, de én pozítivan állok hozzá és még azért jövőre akár szülhetek is. Reméljük a 2010 október, novemberi topicba már írogathatok. :lol: :lol:
Minden jót nektek és mennek a drukkok jövőhétre azoknak akik mennek UH-ra. :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krisy: jo hogy ilyen optimistan latod a jovot! HAjra! Eloszor is gyors felepulest! JO hogy a korhazrol jo a benyomasod.
tavasziszel
 
 


Sziasztok!
Angie, nekem jól műkszik a vonalzóm!
Tavasziszel, ez az eda-s dolog meg attól függ, hogy olyan orvosod van-e, aki adhat be eda-t! Ha olyat választasz, tuti kapsz. Ha nem olyat, akkor attól függ, van-e, aki elvégzett ilyen tanfolyamot. Nem minden orvos adhat. Szerintem ez nem kórház-függő. Szent Imrében meg én egész sok kismamit tudok, aki eda-val szült...
Vendég
 


Vadszi, eszerint mégiscsak Te mész előbb uh-ra! Jujj de izgi!!! :D:D:D Ne parázz (mondom én)! ;)
EDA: van olyan ismerősöm, aki szinte meg sem érezte. De egyáltalán nem fáj olyan nagyon egyébként! Annyira biztos nem, mint a szülés (HIHIHI). Szoval én sose kaptam, de még szörnyű fáldalomról nem hallottam. Én egyszer kértem, de azért nem adott a doki, mert azt mondta, ehhez le kellene állítani a szülésemet, mert különben előbb megszülök, mint mielőtt hatna. HÁt ez hatott, le is beszéltem magamat! Szoval ha gyorsan tágulsz, nem érdemes. Az is igaz, hogy én akkor eleve 4 ujjnyival kerültem a szülészetre be, és állítólag 3 ujjnyi után már senki nem ad be eda-t. Valaki már 3 ujjnyinál se.
Vendég
 


Krisy,azért majd nézz be néha, egyébként szerintem sok az a 6 hét plusz 3 hónap :o
Vendég
 


nem sok. nekem is anno ennyit mondtak.
Aztán akkor leszel újra terhes úgyis mikor a szervezeted már teljesen felépült, és kész az új élet befogadására.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Tavasziszél: István kórházzal nem szimpatizálsz? nagyon jó és a szülésznők meg messzeföldön jók, a dokikról sokat nem tudok, de szerintem is jó kórház és aneszteziológus adja az EdÁ-t nem a szülész és majdnem mindig van is kéznél olyan aki tud adni.
kaviar
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: