Új privát üzeneted érkezett!

Vanda! Hát én nem értek egyet. Én úgy gondolom, hogy (bár nem hiszek el mindent, amit hallok, de): 1. Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél... 2. HA nem tart semmiből, akkor olyan cumisüveget veszek (és nem üvegből, azért amit te is írtál), amiben nincs ez az anyag, ami sokak szerint rákkeltő. Ha nem tudnám megoldani, akkor nyilván vennék ilyet, ha muszáj, és megnyugtatnám a lelkiismeretemet, hogy hátha tényleg csak felfújják a dolgot. :roll: A MAM-ban pl állítólag nincs ez az anyag, de majd nyilván alaposan megnézem a címkéket, és az alapján döntök. Az Aventhez viszont egyáltalán nem értek (illetve ahhoz SEM), azt te nyilván jobban ismered. :wink:

Andi, tyű, nem semmi! Ééééés én is lassan a nyomodba lépek (a pocakméretet illetően)!!! :shock: :oops: :lol:

Nárciszka, hát ebben lehet valami (hogy nem nyílik olyan könnyen a méhszáj, ha nyugodtabbak a babák). Remélem a kislányok idebenn nem focistának készülnek! :lol: :wink:

Szandra! Azért mégis remélem, hogy nagyrészt inkább a picik rúgása az, amit érzek, és nem ilyen méhrángatózás vagy mi... :roll: :lol:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Őszintén megmondom: sosem néztem az anyagösszetételt. Kezemre áll, praktikus, a gyerek elfogadja, aránylag tűrhető az ára. Ezek voltak a fő szempontok.
Spec. a tápszerbalhé jobban idegesített, pedig akkor még meg sem voltak a törpök. Szóval én mióta babázok azt látom, hogy mindent bebizonyítanak és aztán annak az ellenkezőjét is...
vovanda
 
 


Csajok!
Még az is lehet, hgoy nem is fogtok cumisüveget használni :wink:
Miután a gyerekek úgy 90%-a Aventet használ, nem hinném, hogy rákkeltő lenne :? Én spec. Bébé Confort-ot (Evidence), mert nekünk az Avent nem jött be, de cumiban csak Aventet használunk, mert ez az egy fajta, amit elfogadnak. Szóval szerintem ne vegyetek semmiből nagyon sokat, ha bejön, majd vesztek/vetettek/rendeltek még belőle. Ha nem, akkor meg váltani kell...

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 

 
 

Nárciszka :P
Nekem az egyik gyerekem állandóan látógatóba ment a másikhoz :lol: Ez a végén már nagyon fájdalmas volt nekem :roll: de azért vicces. És ez itt kint is így van, mindig ő (Milán) megy a másikhoz (Márkóhoz) :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Szandra!
Az UFO-cumitok is Aventes? Hol vetted? Nekem nagyon tetszik... :oops:
vovanda
 
 


Vanda, hát eddig nekem se jutott eszembe, hogy az ilyen cuccoknak az összetételét nézegessem..... :roll:

Más is mondta már, hogy lehet hogy nem fog kelleni cumisüveg, de én nem nagyon tudom elképzelni ezt. (Jó, az elején az ember éjjel-nappal a picikkel van és szoptat igény szerint, de később, vagy ha nem elég a tejci és fejni kell, vagy ha el kell menni pár órára, akkor csak jó, ha van kéznél lefagyasztva tejecske, meg persze cumisüveg, amiből adni lehet..... :roll: )

Ja és lehet hogy hülye kérdés, de két gyereknek egy cumisüveg nem elég (eleinte legalábbis...) ?? (Nem ezen akarok spórolni, de ha mégis kiderül, hogy felesleges, akkor csak egy legyen az... :lol: )

Mi az az UFO-cumi?????? :shock:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Gratulálok minden ikreket váró kismaminak és minden babázó anyukának.

Nem olvastam vissza az elejéig(vajon miért nincs rá időm nem is értem :lol: )csak pár kérdés ami felkeltette az érdeklődésem.

Rugdosás/nem rugdosás
Nekm majd szétrúgták a hasam a fiúk,ráadásul utolsó napig dolgoztam is(ez nem a követendő példa) de a méhszájam olyan zárt volt hogy csak na.Nem hiszem hogy összefüggés lenne a kettő között.

Cumisüveg
Ha az avent rákkeltő,akkor mi elég nagy kakiban vagyunk.Én sem hiszek az ilyesmiben.Ez megint csak egy húzzunk ki még több pénzt a kedves leendő szülők zsebéből kutatás.
Hogy hány darab?Nos hirtelen benézve a konyhaszekrénybe van vagy 18db :lol: :lol: (avent,tommee tipee,nuk)Enyémek nem voltak válogatósak az üveget illetve a cumit illetően,én untam meg hogy állandóan tápszert csinál-mosogat-etet és kezdi előről a kedves anyuka.Inkább vettünk "néhány" üveget és így egyszerre megcsináltam több etetésre a kajájukat,hűtőbe be,amikor eljött az idő melegít és etet.Nem kellett akkor gyorsan kapkodni. :wink:
Vendég
 


UFO cumi?
Aventes cumi.Nem etető cumi,sima cumi

Nem tudom belinkelni,mert a brendon honlapja nem működik :evil:
Vendég
 


UFO cumink Tommee Tippee-s :lol:
Mutatom:
Kép
Márkómnak nagyon bejött :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Rana :P
Én is összesen 4 üveget vettem kezdésnek :D
Aztán hamar szaladt Apa és vett még 4-et, aztán még 4-et... Most meg nem is tudom, hány van :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Nekem az elején nagy segítség volt, hogy a Brendon 10e Ft felett ingyen szállít :roll: Na meg hogy egyáltalán szállít!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Ilyen a cumi amúgy:
http://www.kengurukid.hu/kidshop/index. ... 06e1587dde
Párban adják.
Milcsim utálta :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Furi ez az UFO-cumi, hihi. :lol:

És akkor ezek szerint nem lesz elég EGY cumisüveg! :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana :P , pedig a lényeg nem is látszik a képen.
A cumi lényegében átlátszó és látszik a gyerek felső és alsó ajka. Annyira vicces :lol: Hát az 1 cumi kicsit kevés, igen :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Szandra!
Köszi! Nekem iszonyúan tetszik.

Cumisüveg: nekem Aventből van vagy 15 darab, etetőcumit kellene még vennem hozzá. Üvegem van olyan is, ami még Balué volt.
vovanda
 
 


Rana
Itt pl. már lehet BPA-mentes cumisüveget kapni!
találtam is a multkor egy listát, hogy melyik cumisüveg nem tartalmaz BPA-t!

http://www.mebih.gov.hu/index.php/hu/ef ... sabpa.html
http://www.kukabuvar.hu/hirek/3591

Én ilyen cumisüvegeket néztem ki...
http://www.waschbaer.de/Flaschen-Zubehoer--726d.html
Vendég
 


Andi,
És majd mindig hozatod hozzá a cumit? Vagy Te nem Mo-on laksz?
Én ilyet még nem láttam itthon.
A listád szerint amúgy az Avent is biztonságos :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Hali Csajok!
Én is csak Aventet használok,de nekünk csak 4 darab van.2 tápos,2 vizes.Ha több lenne,akkor sose tudnám,hogy hol vannak.Így ezt a 4-t szemmel tudom tartani! :lol:
Cumink meg csak NUK van,de Marci már nem hajlandó a szájába venni(hiszen ő már nagyfiú :wink: ) és Maja is csak alváshoz használja.Bár én kezdetektől is csak az alváshoz használtam és tök jó volt,mert tudták már egész picinek is,hogy ha előkerül a cumi,akkor aludni kell!

Én sem foglalkozom ezekkel a rémhírekkel,hogy milyen cumisüveg mit okoz.Viszont a mikrót egyáltalán nem használom,most már nem csak a gyerekeknek nem,hanem magunknak sem.
Ugyanis volt itt egy csávó és kimérte,iszonyúan sugárzik működés közben! :shock: És nem azért,mert szar gyártmány,mert egy TEKA(nem is olcsó fajta),hanem azért mert maga a technológia gáz!

binyek
 
 


Andi! Köszi! (Bár én a listát nem találom.... :roll: )

Szandra, Andi Ausztriában lakik. :wink:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Ja, akkor ott biztos van ilyen cumisüveg :lol:

Barbi :P
Össz-vissz 4 üveg? Nekünk legalább 14 van és mindig tudom, hol vannak :wink:
Szerintem a hajszárító, a mosógép, a hűtő, a mosogatógép... és minden gép "sugárzik". A tv-ről és a rádióról nem is beszélve...

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Szandra!
Na jól van,szívem,de én szőke vagyok! :oops: :oops:
És csak egy diplomám van. :lol: :lol: :lol:

binyek
 
 


Binyek
Ti meleg kaját nem esztek?Vagy csak frissen főzöttet?
én sokat használom a mikrót,akkor lssan nem is kell lámpa,mert világítunk majd családilag :lol:
Vendég
 


Nem baj, azért szeretünk, Barbi :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


[quote="xandra_73"]N írta:xandra_73em baj, azért szeretünk, Barbi :lol: :lol: :lol:


he-he ezen jót röhögtem
Vendég
 


Én is aventes cumisüvegeket vettem,és mi is mikrózunk.
Vendég
 


Zsófi??????
Vendég
 


Zsófiról az utolsó hírem vasárnapi,babák lekerültek a gépről,ügyesek,és kapják a tejcsit is.
Vendég
 


Hát Lányok, most akkor én vagyok a legcikibb, de nekem össz-vissz 2 db Aventos cumisüvegem van. Csak esténként kerül beizzításra, amikor pihentetem a melleimet, és a reggel lefejt tejet kapják a csajok. (ha nem elég, tápszer kieg is megy nekünk simán). Ja, és a mikrót a tej melegítésére én sem használom, vettem egy melegítőt. Igaz, az is árammal müxik, de legalább a mikro nem sugárzik. Amúgy is kapunk minden jót ezektől a technikai vívmányoktól.

Zsófinak és babókáknak meg gratula, hogy ilyen ügyesek, csak így tovább.

Ja, mellesleg én is szőke vagyok :lol: :lol: :lol: Lehet, hogy ezért tartok csak kettő cumisüveget? Van összefüggés ezen dolgok között? :? :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi,nekem csak melír csíkok vannak,ezért 4 cumisüvegem van :D
Vendég
 


:D Nekem már melír csíkok sincsenek, de kettőnél többet nem nagyon tervezek. :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok !

Engedjétek meg, hogy kicsit reklámozzam a családi vállalkozásunk keretében megalapított Tárnoky Fodrásziskolát, melynek 12 hónapos OKJ tanfolyamára szeretettel várunk minden jelentkezőt.

Az év tanulója 100.000 forint jutalomban részesül !

Tárnoky László minden idők legeredményesebb magyar fodrászmestere, számtalan nemzetközi és magyar verseny nyertese. A Magyar Állam által fodrászként elsőként a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével kitüntetett szakembere több évtizedes oktatói múlttal a mai élvonalbeli sztárfodrászok
( Hajas László,Gellei András, Zsidró Tamás ) generációinak kinevelése után saját fodrász akadémiát alapított Tárnoky Fodrásziskola néven.

Vidékieknek elméleti oktatás távoktatásos rendszerben is.

www.tarnokyfodrasziskola.hu Kép
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vovanda 2012.07.18 20:01-kor.
vovanda
 
 


Vanda,itt is,nagyon helyes kis család vagytok.Ennyi gyerek mellett biztos nem unatkoztok :D Nekem Réka nagyobbnak tűnik,vagy csak a fotón?

Nagyon nagy itt a csend :roll:
Vendég
 


Tényleg nehezen telnek az oldalak errefelé! :shock:

Ezek szerint csak mi voltunk(vagyunk) olyan pofázós csapat,hogy terhesen is meg a törpökkel is képesek vagyunk egy nap 3-4 oldalt is teledumálni??? :wink:

Banika!
Meleg kaját csak ebédre eszünk és akkor alapból meleg még...
Magunknak néha szoktunk a mikróban melegíteni,de a törpöknek egyáltalán nem.

binyek
 
 


Én is írok, hogy teljenek az oldalak... :wink:
Binyek, és milyen ételmelegítőt használtok? Azon gondolkodom, hogy ha veszek cumisüveg-melegítőt, az mindenféle cumisüveghez (és más edényhez is) jó lesz, vagy csak ahhoz a márkához, amihez gyártották??? Sterilizálót ti vettetek??? Ezeket ráér beszerezni már ha a picik pár hónaposak, ugye????
Nyulasz, te bizti felszerelkeztél már minden ilyesmivel....

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Nyuszi!
Magasságra nincs nagy különbség, súlyra Dani már majdnem 2 kilóval több...

Rana!
Cumisüvegmelegítőt minél nagyobb átmérőjűt vegyél.Bármilyen cumisüveg ésbébiételes üveg belerakható, van olyan is, ami autóban is használható.
vovanda
 
 


Lányok!
Milyen kiságyban gondolkodjak?
70*140-es vagy
60*120-as?
Nagy dilemma. Napok óta ezen töröm a fejem. Két egyformát szeretnék. Mármint méretre. De két nagy az sok helyet foglal.
A kicsiről viszont azt hallottam,h beakad a baba. vagy mi a szösz?!
Ahogy nézelődök azt látom hogy a kissebb az általános méret.

Sterilizálót nem fogok venni sztm. Veszek egy nagy fazekat és abban főzöm majd.
Ételmelegítő az már hasznosabbnak tűnik.
nárciszka
 
 


Rana!
Én csak az első hónapban sterilizáltam,de akkor is csak egyszer egy nap és nem minden cumisüveg használat után.(mert hülyeség szerintem gyakrabban)
Szóval,ha sterilizálót akarsz,akkor azt vagy mndjárt az elején használod,vagy utána már felesleges.
De ha van mosogatógéped,akkor nem is kell venni,mert ha abban egyszer egy nap elmosod őket(én a kis cumikat is betettem) 90 fokon,akkor az bőven jó!Csak erre már én is akkor jöttem rá,amikor vettem már sterilizálót. :roll:

Nekem nem volt cumisüvegmelegítőm,hanem a vízforralót használtuk már az elejétől fogva.Odatettem egy műanyag magasfalú edényt és a felforralt vizet beleöntöttem,aztán bele a cumisüvegeket.Sitty-sutty felmelegedtek.
Most pedig már magát a cumisüvegbe kerülő vizet melegítem meg a vízmelegítőben és azt öntöm bele a cumisüvegbe.Így sokkal gyorsabb persze,csak az elején a higiénia miatt azért ezt még nem mertem,csak mostanság,amikor mindent felesznek a földről is akár...




:roll: :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára binyek 2009.06.23 14:01-kor.

binyek
 
 


Nárciszka!
A kisebbet is megszokja a gyerek,ne aggódj miatta!És a nagyobba is beakad a gyerek,amikor már pörög-forog. :lol:
Szóval tök mindegy.Ha csak a kisebb fér el,akkor azt vedd és ennyi! :wink:

binyek
 
 


Ja,Nárciszka!
Nézd meg feljebb az oldalon Vanda Rékája hogy alszik a kiságyban,pedig szerintem az övé a nagyobb fajta.... :lol: :lol: :lol:

binyek
 
 


Nekünk kiságyunk van a 2 óriásomhoz. Össze-vissza forognak benne, de már egész kicsi koruktól. Szeretik a gyerekek a minél kisebb ágyat, mert odabent is kevéske helyük volt. Márkóm kb. 85 cm és még mindig jobban érzi magát az ágy 60-as szélességébe kucorogva :lol:

Nekem Avent sterilizálóm volt és 6 hónapig használtam. Megnyugtatott :roll: Melegítésre első perctől a mikrót használtam. Meg is buggyantam volna másképp. Kaptam ételmelegítőt valakitől, de gyorsabb a mikro. De ízlések és pofonok :lol:

Van néhány eladó terhes cuccom, akit érdekel, a fiúk ruháinak legvégén megtalálja itt: http://picasaweb.google.hu/MiMaikrek

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


60*120as ágyaink vannak...
Baluval 70*140es volt, tökmindegy, forgott, beakadt. dani meg akkor is képes volt beakasztani a kezét a rácsba, amikor még nem tudott fordulni. Semmi jelentősége. 8)
vovanda
 
 


Binyek,szerintem azért nem telnek az oldalak,mert mindenki másfelé irogat...rossz kislányok :lol:

Én kaptam kölcsön sterilizálót,viszont azt nézem,szerintem a mosogatógépemen nincs 90 csak 70 fok :roll:
Cumisüvegmelegítőt is kapok,autósat is.

Nárciszka,én 60x120-as ágyat vettem kettőt.
Vendég
 


Sziasztok!

Gyors bekukk... csak mutatni szeretnék valamit :wink:
Kép
Lucas

Kép
Sophia
Vendég
 


Vanda
Szép a gyereksereg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Köszi csajok
akkor már kicsit célirányosabban kutatok 60*120 a méret :lol:

Nekem is 70 fok a max. Pedig jó ötlet. :?
Megnéztem a melegítőket. 5-től felfelé vannak. Lehet, hogy a mikrónkat kéne lecserélni. :roll: (már amúgy is)

Nyulasz!
Sőt én másfelé olvasok is! :oops: Láttam ám, milyen szépen növekedtek. :D

Az nem gond,hogy egészen lent mozognak? Mondjuk az utolsó uh.n. medencefekvésűek voltak. Gondolom még mindíg ott van a lábuk. És inkább rángásokat érzek odalenn. Van mikor nagyot rúgnak, kívülről is lehet érezni.
nárciszka
 
 


Twins,de jó képek :D :D Nagyon cukik :wink:
Nárciszka,szerintem nem gond.Főleg ha arra van a lábuk.Én is szoktam egész lenn is érezni,sőt most az uhun annyira le kellett menni az uhu fejjel,hogy megnézzék őket,hogy azt hittem hüvelyi ultrahang lesz belőle :shock:
És két hete Balázs még harántba volt,mostmeg már ő is fejvégű.Valamikor befordult.
Ide nem írtam az uhu után? :oops:
Vendég
 


Sziasztok,
én két 140*70-es kiságyat vettem, nekem nem javasolták az ismerősök a kisebbet, de mindenkinek más jön be.

Én Aventes mikrós sterilizálót fogok venni, van itt egy baba-barát gyógyszertár és minden baba termék tök olcsó (beszerzési ár+áfa). A brendonban ez a sterilizáló (cumisüveges), majdnem 10000 forint, itt meg 7000.

t-pk
 
 


Nyuszi!
Azt hiszem, a Kaálisban írták a csajok, hogy a 70 fokos program is tökéletesen megfelel.

Twins!
Szép a vegyespárosotok!

Nárciszka!
Nekem Réka még akkor is bukfencezett egyet, amikor a műtőasztalon feküdtem....
Mocorgás: lesz ez még cifrább a végére, Szandra sokat tudna mesélni... Emlékszem, alig várta, hogy kint legyenek! 8)
vovanda
 
 


Vanda,nekem is az rémlett,hogy elég a 70 fok is.Mondjuk nekem alapból mindig azon megy a mosogatógép.
T-pk,de jó kis gyógyszertár :D Itt miért nincs ilyen?Vagy van? :roll: És minden babás dolog olcsóbb?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?