Új privát üzeneted érkezett!

Most gondolkodom. Én már nem illek ebbe a fórumba, szeptemberi babák? Mi októberre vagyunk. :lol:
hajnalocska
 
 


Sziasztok!

Hajnalocska, gratula a szép értékekhez!
Szerintem azért maradj itt is mindenképpen :)

Bodrienn várjuk a képet :wink:


Lányok, köszi a megnyugtatást a gyogyóval kapcsolatban :)

Nálunk nem hallottuk a szívhangot csak láttuk. A dokim biztos elfelejtette bekapcsolni a hangszórót vagy mit :roll:

Remélem jövő héten már hallhatom is :)
Vendég
 


Hajnalocska!

Gratulálok! :):)
Szerintem maradj nyugodtan, én elvileg augusztusi vagyok, de nem lehetlen, hogy csak szeptember lesz belőle, és mivel a babák előbb-később születnek akár hetekkel, lehet itt még augusztusi és októberi baba is több.

Astrid

Kép
astrid
 
 

 
 

lányok a kiskönyvet mikor lehet kikérni? :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Hajnalocska gratula neked!! sztem is simán maradhatsz, hiszen a pontos születési dátumot úgyse tudjuk előre megjósolni és ahogy Astrid is írta bármelyik baba jöhet előbb is meg később is. Kérek adatokat és beírlak téged is a csapatba. :wink:

Bodrien várom én is képecskét!

Nitácska, sztem mindegy mikor mész a kiskönyvért, nincs meghatározva, hogy mikor lehet. Egyedül annyi kell, hogy legyen uh-leleted, mert az kell hozzá. Én hétfőn megyek!! Akkor leszek 9+2! :lol:

Kép Kép
manósziget
 
 


lehet azért én is megvárom a 9.hetet...... :roll: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska!

Nálunk nem UH lelet kell elsősorban, hanem egy igazolás az orvostól, amin szerepel a dátum (amikor kiállították) ill. a terhességi kor. Az UH lelet már csak bónusz.
(Nálam egyébként a kettő között volt is különbség, mert az UH leletre automatikusan rákerült az utolsó menzesz alapjáni terhességi kor, de az orvos végül több, mint 1 héttel fiatalabb terhességet állapított meg a baba méretei miatt.)
Bármikor lehet menni, ha már megvan ez az igazolás, nekem korábbi terhességemnél 5 hetesen kiadták, és így 6 hetesen már volt kiskönyvem. Most 8 hetesen szereztem be. :)

Astrid

Kép
astrid
 
 


Köszi Manósziget!:)

1986.05.13
Várpalota
Azt hiszem a veszprémi kórház lesz a szülés helye, de még nem döntöttem el.
2009.10.05.

Ja, és első babó lesz. :D
De azt hiszem erre rá lehetett jönni.
hajnalocska
 
 


Na meg mindenki másnak is köszönöm a drukkot. :lol:
hajnalocska
 
 


Ja, igen végül is ugyanazt mondtam, mint Astrid... nálunk uh-ra dokis igazolás nélkül nem lehet menni. Szóval összefügg a kettő. :wink:

Kép Kép
manósziget
 
 


CSajok én úúúúgy elkeseredtem ma reggel, mikor ráálltam a mérlegre. ;(;( Holnaptól asszem ch-megvonáson kell lennem egy darabig... már amennyire sikerül majd betartanom. :oops:

Kép Kép
manósziget
 
 


Sziasztok!

Bocsánat,hogy nem jelentkeztem,betegek vagyunk :( ,nem sok időm van.

hajnalocska szerintem is maradj! Gratulálok !

bodrien hol van a kép? Már várjuk. :)

Kiskönyvért én pénteken megyek,ha sikerül eljutnom.Lehetetlen időben van ott a védőnő,hetente 1X. :?
Úgy tudom csak orvosi igazolás kell a terhességről.

Mennem kell,igyekszem gyakrabban jönni.

Kép

Kép
tisz
 
 


manó én nem állok mérlegre inkább. :D

Kép

Kép
tisz
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az újaknak.... :)


Már kb egy hete nem tudok gép elé ülni... a rosszullét miatt.... :( erőm sincs, hogy most hátra olvassak... :( majd valamikor bepótolom...
Egy hete táppénzen vagyok... nem bírok dolgozni... minden szag zavar... nagyon rossz a közérzetem... :(
Voltam a "drága" védőnőmnél... annyi hülyeséget összehordott, hogy a végén már csak bólogattam és nem is hallgattam mit mond...
Tegnap pedig voltam az első vérvizsgálaton és belgyógyászati vizsgálaton... véreredmény egy hét múlva lesz... kipostázzák... ez pozitív, legalább nem kell megint odamenni...
Kellett kéjek időpontot 12 hetes UH vizsgálatra... március 3-ra kaptam...
A nap nagy részében fekszem... bocs lányok megyek is vissza... mert nagyon nem bírom... :(
vikiviktor
 
 


Köszi Tisz, és jobbulást nektek!
hajnalocska
 
 


Manósziget a hiányzó infók
1985.01.25
Szfvár. Szent György

Én ma megyek kiskönyvért nálunk is uh papír kell hozzá.
A mérlegtémához nemtudok hozzászólni nekem nincs próbélma a súlyfelesleggel.
Első babánál 45kg-val kezdtem 60-nal mentem szülni és 50-nel jöttem haza a korházból. :lol:

phpBB: Kép
phpBB: Kép
ildi2285@freemail.hu
 
 


akkor ha pénteken van már szívhang akkor jövőhéten lehet már ki tudom kérni a ksikönyvemet......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Hajnalocska grat, és maradj!

Én 2 napja kezdtem el borzalmasan az émelygést, egész nap van...

Ma voltam uhun- íme a 21,8 mm-esünk:

Kép

Kép
kata05
 
 


kata gyönyörű a babód!!!!!gratula!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Voltam tegnap orvosnál. Simán el akartak küldeni, hogy majd adnak du. 5-re időpontot vagy mára zsákbamacska dokihoz (aki épp ráér az lejön és vizsgál), bekönyörögtem magam a terhes tanácsadásra, onnan is simán el akartak küldeni, de ott is sikerült végül. Nagyon kedvesek voltak, de akkor is szörnyű volt.
9-10 hetes, 2 centis volt tegnap. Csak van mellette egy subchorialis haematoma. Ha jól értettem, elkezdett megszökni, úgyhogy nekiálltam palástfű teát inni és vettem be Árnica-t és ágynyugalomra ítéltem magam. Samuka még nem akarja, hogy elválasszam (már csak 2szer, max. 3szor szopik naponta), de meg kell mondjam egyetlen szoptatás vagy szeretkezés után sem volt annyi görcsöm, mint azután a tegnapi vizsgálat után.

Vicger, gyönyörű a torta, te sütötted?
Hízás: én 10-12 kilókat szoktam felszedni (ebből a legutóbbi gyerek több, mint 4 és fél kiló volt). Viszont szülés után, mindig szörnyen meghízok, mintha hiányozna a hasamból a súly...

Itthon szeretnék szülni. Határozottan.

Szép estét!
Ja, Orsi kérdezte: igen, mindegyiket spontán szültem, de egyik sem volt könnyű szülés.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Kata, nagyon szép a Picikéd :wink:

Anna, nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen.
Vendég
 


Kata!
Alig bírtam kitúrni a gép elől a férjem, hogy megleshesselek!!! :lol:
Gyönyörű a Babócád, olyan szépen látszik már a kis babaformája! Nagyon-nagyon örülök Nektek!!!! :lol:

Tuci!
Üdv itt! Gratula a kistesóhoz, a nygokról meg biztos lesz egy csomó kérdésem, ha nem baj, mert ikreket várok! :wink: :lol:

Hajnalocska!
Persze, hogy maradj! Én tuti augusztusban fogok szülni (ha nem júliusban), és mégis itt vagyok. :lol: Gratula a babához!!! :lol:

Rosszullét: mindenkit csak bíztatni tudok, mert tényleg elmúlik!!! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Lányok köszönöm!

Nagy a boldogság, mert mi ma láttuk először a szívverését.Csodálatos érzés!

Zsófi :D , remélem apa megbocsát a kitúrásért! Ja, és meg van a doki! :D

Anna, mi kezdett el megszökni? Pihizz amennyit csak tudsz, nem lesz semmi baj!

Kép
kata05
 
 


laki nekem is van/votl haematoma .........pénteken kiderűl felszívódott e már..... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szép estét mindenkinek!

Boboka
Nekem álomkórságon és enyhe émelygésen kívül nincs tünetem.
Nem duphastont, de ahhoz hasonló Utrogestant használok. Ezek progeszteron tartalmú gyógyszerek. Éppen a vetélés megelőzésére adják.

Móka
Én mindig a legrosszabbra gondolok :oops:
Pedig tudom, hogy a terhességek nagy része egészséges baba megszületésével zárul.
(persze, szakmai ártalom, hogy a rosszabb dolgok jutnak az eszembe)

Orsi
Aneszteziológiai asszisztens vagyok, szülészet-nőgyógyászaton dolgoztam több, mint 3 évet... :wink:

Hajnalocska
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nitacska
Én úgy tervezem, hogy majd akkor megyek a védőnőhöz, ha már kidobnak a Kaáliból!

Viki, Tisz
Jobbulást!

Kata
Gyönyörű :lol:

Anna
Drukk, hogy ne legyen gond!

Zsófi
Ikreket is ki lehet hordani végig :wink:
Vendég
 


Mabe!

Pontosan meddig szeded a utrót? Betöltött 12.ig? És fokozatosan állsz majd le, ugye?

Laki papné!

Ezek szerint nem uhu-n vizsgáltak? Miért? A kézi vizsg.olyan drasztikus!!!Pihenj, amennyit tudsz!

Nita!

Holnap már péntek :lol:

Kata!

Szép a sztárfotó!

Ildi!

Akkor mi közel lakunk! Van dokid?

Viviktor!

Jobbulást!

Tisz!

Akkor holnap már te is hivatalosan kismami leszel! (KISKÖNYV)

Manósziget!

Miért akarsz diétázni? Annyira sokat híztál? Én muszájból diétázom, de ha gondolod, csinálhatjuk együtt!Hátha úgy könnyebb!

Tegnap beadattam Fanninak a Prevenart-t, de elég sok ellenérzésem van az oltásokkal. Közölte a doki, hogy a barihimlő elleni oltás, amit Balázsom 2 éve kapott, kiderült, hogy nem hatásos, nyugodtan kijöhetnek rajta a pöttyök. Újra kéne oltani,persze plusz lóvé. A HPV ből is már 3 kell, az együtt 90 ezer Ft. A nagylányomnak gondoltam, de ha arról is pár év múlva kitatálják, hogy bocsi, mégsem hat, akkor az elég durva...

Bocs az off-ért...

Kép
arvaerika
 
 


erika holnap biza péntek...már izgulok is keményen........ :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Képzeljétek tegnap felhivott az orvosom aszisztense, hogy nem tudnék-e ma menni? Ugyhogy fél 12-kor végre talalkozom az orvossal és az UH-n lathatom a picit!! :D Huu, nagyon izgulok, mintha ez lenne az elso terhességem... Ha délutan visszajovok az irodaba, irok.

Anna
minden rendben lesz, csak pihenj! Bar gondolom 8 gyerek mellett ez nehezen kivitelezheto. Van segitséged? Nagymama a kozelben??
Mo-n lehet otthon szulni? Szultél mar otthon?? En ma megkérdezem lehet-e ambulansan, de ugyis azt fogjak mondani, hogy nem. :(

Hizas: én is megmértem magam ma reggel, eddig 1 kg. Pedig farkasétvaggyal kuzdom, utana meg rosszulléttel mert tul sokat ettem.

Orsi
s.orsi
 
 


Hízással kapcsolatban most vagyok -3kg.-nál.
A múltkor a 20. hétig szaladt fel 2kg.

De szerintem ez az ideg.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Én kb. egy kilónál járok.

Bár attól függ, mikortól nézzük a hízást.

Első babámnál nagyon sokat felszedtem, nem igazán sikerült még megszabadulni az össz. + kilótól, de hát ez van. Most igyekszem minél jobban odafigyelni.

Székrekedéses erőlködős kérdés:
Ezt a mai napig nem sikerült megfejtenem, ha "olyankor" kicsit jobban erőlködik az ember, akkor az esetleges aranyéren kívül lehet más probléma? Úgy értem a picinek lehet valami baja az erőlködés során?
:oops:
Vendég
 


Boboka!

Ha csak kicsit erőlködsz, az nem gond :D . Azért jobb, ha hosszabb távon megoldódik a dolog, mert a belek is feszülnek olyankor(gondolom én).

A vitamintól van székrekedésed? Próbálj bevetni praktikákat, szilvaleki, stb. Tapasztald ki, neked mi válik be. Dudhalac vagy laevolac is jó, szerintem azt pocakosok is használhatják, de azért tájékozódj!

Kép
arvaerika
 
 


Dudhalac= Duphalac

Kép
arvaerika
 
 


Boboka nekem a sok gyümölcstől nincs ilyen gondom.
Vacsira mindig gyümölcsöt eszek, almát, narancsot, ami reggelre kicsit lazít a dolgokon.
Ha egy este kimarad, akkor vannak gondok és szenvedek én is napokig, míg helyreáll.
A rost nagyon fontos.
Meg reggelire is gyümölcsöt eszek ebédig, egy éve szoktam rá, és nekem nagyon hasznos volt, illetve az is még.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Hajnalocska, szerintem is maradj és gratula természetesen!!!!

Tisz, Viki jobbulást!

Kata, tündéri a képen a babód!!! Én ma megyek, a napokból próbálok következtetni, h akkor már nekem is jól látható lesz a kis gubacsom:D

Anna, pihenj sokat, ha tudsz! És nagyon bátor vagy, h otthon szülsz!! Volt már otthon szülésed?

Mabe, a tüneteink pont ugyanazok, de már arra is gondoltam, h az émelygés az utrótól van,… bár tényleg nem szólhatok egy szót sem, mert semmi bajom.. kopkopkop!!!
Nagyon nagyon pozitív emberke vagyok, mindig mindennek a jó oldalát láttam, (még a vetéléseknek is :? ), de annyira képes vagyok belelovalni magam, minden szomorú storyba, h hajaj.. nem szabad..
Így még mindig nem néztem meg a pontos vizsgálatokat… :shock:
meg még védőnénihez sem küldött a dokikám, talán majd ma.. meglátjuk.
Hihetetlen erő kell, azt hiszem a munkádhoz, vagy kellett, ha már nem dolgozol ott.
Szörnyű lehet látni, ha valami mégsem jól ér véget, viszont hatalmas érzés lehet az, ha látod, h minden rendben, és bódóttág van!!:D

Orsi, drukk!:D

Hízás nálam még csak 1 kg… , de már érzem , h a lábaim egyre vastagabbak, nagyon nagyon várom, h mozoghassak egy irinyópirinyót… nem tetszik ez a tiltás :cry:
Viszont érdekes, h egy ebéd után estére annyira felpuffadok, h nem birok ennni. Csak azért próbálok egy falatot magamba erőltetni, h ne legyen hányingerem, mert az éhségtől az van.

Egy kérdés Ti mit tennétek,
A barátnőtök megkér benneteket, h ajánljátok be az orvoshoz, akihez jártok, aki egy kedves barát is egyben, és egyiknek sem akarsz rosszat, mivel a barátnő bajos..:(
Megmondani nehéz, mert kiakad, s közben meg a családban pont volt egy bajos szülés, s máshoz akar menni…
Azt akarja, h olyan orvosa legyen, aki megismeri, emlékszik rá stb. De ezt Te nem tudod garatálni, mivel Ő egy a sok közül, és annyira nem örülsz, h rád hivatkozik...Faramuci helyzet:( No?

Kép

Kép
móka:)
 
 


Sziasztok lányok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy mi az ami nagyon gyorsan meg tud gyógyítani? Meg vagyok fázva, meg fáj a hátam, a háziorvosom telefonos konzultálás után azt mondta, hogy Algopirin az nyugodtan mehet, sok fekvés meg sok tea...?

Nem nagyon hiányzik ez most nekünk...
:?
hajnalocska
 
 


Móka, nehéz helyzet...... :roll: Nem tudom mit tennék! Hozzál képet te is!

S.orsi, drukk!!

Védőnő: Engem tegnap kitettek a Kaáliból, ma hívom az új dokit, és majd csak utánna megyek védőnőhöz. Sztem lesz vagy 11. hét.

Én 1 kg-t híztam, de azt is melleimre! :lol:

Otthonszülés: Ez a legvitatotabb téma.... én ellene vagyok....

Kép
kata05
 
 


Hajnalocska, karikázz le egy pár citromot, tegyél rá vagy mézet vagy cukrot, és edd meg.
+ persze nagyon sok mézes-citromos tea.
+ ha tudsz, szerezz be erdei zsályamézet, nagyon jó megfázásra.

Köszi a tippeket a kérdésemmel kapcsolatban:) Szerintem maradok a szilvalekvárnál meg a gyümölcsöknél:):)

Móka, nehéz kérdés... Én felhívnám a dokimat és elmesélném neki a barátnőmet a problémáival együtt. Ha így is vállalná, akkor az már az ő bajuk :lol:
Vendég
 


székrekedés.....nekem anno azt mondta a szűlésznőm hogy ha nagyon erőlködök és sokáig akkor megindulhat a szülés is...
én guttalax cseppeket kaptam és glicerines kupot......egyszer kellett cska használnom és utána rendbejöttek a dolgok....vagy ha nem akarsz ilyeneket használni igyál naponta legalább 2-3 dl frissen facsart narancslevet

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska, remélem felszívódott a vérömlenyed, az nekem is jó bíztatás lenne. Tegnap azt olvastam, hogy akik nem kezdtek el vérezni, azok rendesen szültek a haematoma után, úgyhogy reménykedjünk.
Mabe, négyet szültem "intézeten kívül" (Szerbiában laktunk, úgyhogy nem otthon). Nekem sokkal rosszabb kórházban... Bár én már elég tapasztalt vagyok abban, hogy mi történik a testemben és szokott lenni szaksegítségem.
Orsi, a 8.-at ambulánsan szültem a János kórházban, úgy hogy tudtuk, hogy már más is kisétált szülés után. Amikor letelt a két óra, szóltunk, hogy hazamegyünk, a doktornő közölte, hogy el fogok vérezni, aztán alá kellett írni, hogy a saját felelősségünkre (az én papíromat a férjemnek kellett aláírni!!!), megvizsgálták a kicsit, tudatták, hogy az oltások, az anyakönyvezés a mi felelősségünk és viszlát. Szerintem előbb kerülő úton érdeklődj más kismamáktól, hogy ne legyen előre rossz híred.
A nagylányaim amióta tudják, hogy nem csak lustálkodom azóta rengeteget segítenek :D :wink:
Kata, nem akarok veled vitatkozni. Jó lenne, ha mindenki ott szülhetne, ahol leginkább biztonságban érzi magát. Sajnos nekem a kórház nem ilyen hely...
Hajnalocska, Algopirin nélkül is meg tud gyógyítani a mézes tea (kamilla, hársfavirág) és a citrom, narancs stb. És PIHENJ!
Mindenkinek szép napot!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna!

A hematóma önmagában semmit nem mond a szülésről, ált. a terhesség legelején van, nagyon sokszor az okát sem tudják megmondani. Nekem az előző terhességemnél a 12. héten a 6 cetnis gyerek mellett volt egy ugyanakkora hematóma (és előtte 2 héttel olyan erős vérzés, hogy én magam is azt hittem, nem marad meg a baba). A 18. heti UH-nál viszont már semmit nem láttunk, és pici késéssel a kiíráshoz képest, teljesen természetes úton szültem. Úgyhogy még a vérzés sem jelent semmit.
Persze tudom, ez nagyon aggasztó, ilyenkor aza elején mindenki szeretne egy gépet magára tenni állandóra, hogy lássa a bébit, tudja, hogy minden rendben. Én is alíg tudom kivárni az UH-t, pedig már nincs két hét addig...

Astrid

Kép
astrid
 
 


Hat nem is tudom hogy kezdjem, nagyon durva.

A terhesség kb 2 hete megszakadt, val.szinuleg kromoszomarendellenesség vagy ilyesmi okozhatta, allitolag... Pont ma az orvosi vizsgalat elott kezdtem el barnazni. és ezért fajdogalt a hasam kb egy hete.
Csajok én ezt senkinek, még az ellenségeimnek sem kivanom, mikor ranézel az UH képre és egy nagy ures zsakot valami picivel a kozepén latsz, ami nem pulzal. Raadasul az orvosnal volt egy gyakorlatos egyetemista, o neki kellett volna megvizsgalni de a doki rogton atvette tole a dolgot. Kopni nyelni nem tudtam. és most még az is a baj, hogy valahogy "meg kell szulnom". Adott valami gyogyszert, de ha 48 oran belul nincs semmi, akkor korhazi beavatkozasra van szukség. Es mindez 20 perc diskuralas utan egy nagyon kedves szulésznovel, aki tovirol hegyire elmondatta a két tokéletes terhesség-szulés-szoptatasos torténetemet.
Azt hiszem keresek egy spontan vetéléses topikot, nagyon nehéz lesz feldolgozni. Hala Istennek, hogy a gyerekeknek még semmit nem mondtunk!!!

Nektek a legjobbakat kivanom!

Orsi
s.orsi
 
 


Orsi, :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

velem kétszer megesett ez a szörnyűség... amit akkor mondtak, és ami nem nyugatatott meg, viszont így hónapokkal később igazat adok..
lehet, hogy tényleg olyan bajsága volt, amivel nehéz lett volna, pár hónappal később meg még még rosszabb lett volna..
Segít majd az idő!
Nekem felszívódott, s nem kellett semmilyen beavatkozást elvégezni.
Koncentrálj erre, s rReméljük el kezdesz vérezni, s akkor eltávolódik!!
Erőt küldök Neked sokat!!!

Kép

Kép
móka:)
 
 


Orsi :cry: :cry: :cry:
Nagyon sajnálom
Vendég
 


Orsi
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Erika
Elvileg a 12-13. hétig érdemes használni az Utrot. Hétfőn megyek a doktorhoz, majd megmondja, hogyan legyen...

Hajnalocska
Algopyrint csak akkor szedjél, ha lázas vagy! A megfázásra semmilyen hatással nincs...

Móka
Elvileg ott dolgozom most is. Csak jelenleg táppénzen vagyok a baba miatt :wink:
Vendég
 


orsi nagyon sajnálom......velem is megesett kétszer sajna----engem 2x műtöttek is..... :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Orsi
Én is nagyon sajnálom, nekem is van Angyalkám, hidd el nehéz érzése ez, de sok-sok türelemmel túlélhető.
Mihamarabbi felépülést kívánok!

Betti
Kép
betti0412
 
 


Orsi,
ez borzasztó, teljesen összeszorult a gyomrom. Sok erőt kívánok neked, hogy minél előbb fel tudd dolgozni. :cry:

Kép
piciibo
 
 


Orsi!

:cry:

Nagyon sajnálom, nagyon sok erőt kívánok Nektek.

Köszi a tippeket, a gyógyszert próbálom kerülni, kamillázok, meg cukor ide, v. oda a mézet is megpróbálom. :wink:
hajnalocska
 
 


Tegnap ekkora volt a pocakom
Kép
Vendég
 


mabe már szépen növekszik.... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?