Új privát üzeneted érkezett!

tabati az unokatesóm dokija mindent fogamzástól számítva számolt, nem is lettek jók az eredményei sose pl afp meg ilyenek, mert azt ugye a menszi idejétől a 16. héten kell levenni, vagy a tarkóredő a 12. héten.neki mindent 2 héttel később vettek le.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Na, én is így gondoltam, köszi, hogy írtad, mert nekem ez a megnyugtató, akkor valószínű, hogy a kórházi doki lesz a nyerő, majd meglátjuk ő mit mond csütörtökön. Mondjuk azért ezt nem értem, hogy miért vannak ilyenek? :shock: Nincs valami egységes oktatás e téren? Vagy aki idősebb annak nincs utána valami továbbképzés, vagy csak ennyire csökönyös lehet?

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja, és itt a városunkban szinte csak ő rendel, rengeteg kismami jár hozzá, őket ez nem érdekli? Nem értem én ezeket a dolgokat...

Kép
Kép
tabati
 
 

 
 

tabati sokan nem foglalkoznak ám vele:(

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok kismamik!

Örülök, hogy ismét gyarapodtunk és nem csak a napokat, heteket, hanem a létszámot tekintve is! :lol:

Gratula a szívhangokhoz!!! Alig várom, de még nagyon "sok" van hátra az enyémig... :roll:

Tabati, minden fórum, szakmai oldal vagy bárhol ahol jártam és olvastam, mindenhol az utolsó menstruáció KEZDŐ! napját veszik figyelembe a terhesség számításakor és nem a fogantatást, mivel az azért bármikor lehetett, nem feltétlenül a 14. napon! Szóval elgondolkodnék a dokidon, nehogy emiatt tényleg lemaradjál fontos vizsgálatokról, ellenőrzésekről... és végül átpártoljál az augusztusi babavárókhoz!!!!! :lol: :lol:

Ezen a héten tényleg sokan mennek dokihoz, lányok várjuk a beszámolókat!

Nekem is dolgossak lesznek a napjaim, de igyekszem a táblát is frissíteni az újakkal...
stike
 
 


Lányok, az előző terhességem alatti csetelés során volt egy link, egy online oldal, ahol táblázatos formában, heti felsorolásban láthattuk a terhesség alakulását, azaz milyen adatokat lehet mérni a terhesség adott hetében. Szóval, ha UHra ment az ember, akkor le tudta ellenőrizni otthon is, hogy hogyan állt...

próbálom megtalálni, szóljatok, ha valakinek már sikerült! :lol:
stike
 
 


Az ultrahangos leleten a műszertől és a programtól függően angol vagy német rövidítések olvashatók, melyek jelentése röviden a következő:

AC (abdominal circumference) vagy AU (Abdomenumfang) haskörfogat: A késői terhesség idején mérendő legfontosabb érték, mely nem a magzat korára, sokkal inkább hosszára és súlyára, azaz egészséges növekedésére vonatkozó információval szolgál.

APD/AD (abdomen anterior-posterior diameter). A has (abdomen) mérete, a gerinctől a hasfalig mért távolság.

ATD, TAD (Abdomen transversaler Durchmesser, diameter) a has szélessége has, a has két oldala közötti távolság.

BPD (Biparietaler Durchmesser, biparietal diameter) vagy bip-s a fej szélessége, a két halánték közötti távolság. A 13. hét után mérhető, ekkor mintegy 2,4 cm, a terhesség végén 9,5 cm körüli értéket ad. A babák alkati különbözősége miatt azonos súlyú babáknál a BPD értéke eltérő lehet. Méretéből (az AC és FL értékekkel együtt) 10%-os közelítéssel megadható a magzat súlya.

FS (Fruchtsackdurchmesser) A petezsák átmérője, mely az ötödik terhességi héttől látható, a terhesség korai bizonyítéka.

FL (Femur Länge, femur length) a combcsont hossza: A magzat leghosszabb csontja, mérete a baba hosszanti növekedéséről ad információt. Jelentősége a BPD-értékhez hasonló. A 14. héten 1,5 cm körüli csont a várandósság végére 7,8 centi körülire nő.

Gest. hét, gesztációs azaz terhességi hét.

HL vagy HUM (Humerus Länge, humerus length) a felkarcsont hossza.

SSL (Scheitel-Steiss-Länge) vagy CRL (Crown-Rump Length), azaz ülőmagasság:
Nyújtott testhelyzetben lehet a legpontosabban mérni a baba feje tetejétől a farkcsontjáig húzódó ülőmagasságot. Segítségével lehet a legpontosabban meghatározni a magzat korát a 7. és 13. terhességi hét között, a 20. hétig mérik.

TTD (Transverse Thoracic Diameter) vagy thq (thorax-quer) mellkasi átmérő.

HC (head circumference), HU (Hauptumfang), KU (Kopfumfang) fejkörfogat.

OFD vagy FOD (Fronto-occipitaler Durchmesser, fronto-occipital diameter), a homlok és tarkó közötti távolság, azaz a fej hosszanti mérete.

Egyelőre ennyit találtam, gondoltam ez is érdekes info lehet! :roll:
stike
 
 


Itt "házon" belül is egy cikk:

http://www.babanet.hu/publ/ultrahang.htm

:lol:
stike
 
 


Na lányok megjöttem :lol: :lol: :lol: :lol:

A doki nagyon örült és kb. 6 hetes terhes vagyok a vizsgálat szerint. Jövő hét kedden megyek uh-ra 11-re és FEMIBION-t kell szedenem. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Hát lányok nekem ez a mensi szerű számolás nem fog bejönni, mert ugyebár nekem utoljára szept. 17-én jött meg (most igazából már 9 hetesnek kellene lennem) de még csak 6 hetes terhes vagyok és én tudom hogy igazából okt. 19-án fogant a picikén (vagyis ekkor volunk együtt a párommal) tehát nekem kivételesen kalkulált mensent kell csinálni ami ha okt. 19-ét nézem akkor okt. 1-t kell venni utolsó mensinek. REMÉLEM ÉRTHETŐNE IRTAM LE. :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


mini én értem,később volt peteérésed és ezért van ez, ilyen is előfordul. Gratulálok:) Lehetne már 7 óra, hogy én is menjek.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi1

Hamar eljön a 7 óra :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Gratula minimanó és teljesen érthetően írtad le.

Gabi1!
Pikk-pakk eltelik az idő és máris itt a 7óra!
majd,ha tudsz gyere utána a hírekkel!

már én is be vagyok zsongva,h mehessek orvoshoz,de
sajna nekem még várni kell 3napot.már nagyon megy a
visszaszámlálás.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok,

Stike, erre az oldalra gondoltál esetleg?

http://www.mamanet.hu/kismama/magzat.html

merion

Lilypie Third Birthday tickers
merion
 
 


Sziasztok!
Ma voltam a második ultrahangon, és minden a legnagyobb rendben. Éppen ma töltöttem be a 7. hetet. A pici 9,6 mm, és nagyon édesen dobog a szíve. Izgultam nagyon, mert nyáron a második uh-n derült ki, hogy elhalt a baba...
Szóval nagyon boldog vagyok, majd dec. 15-én kell mennem legközelebb.
2009. július 6. a szülés várható időpontja.
Ez lesz az első baba, és a Máv kórházban (Állami Egészségügyi Központ)fogok szülni.

Egyébként én is kezdem szűknek érezni a ruhákat, de szerintem ez még nem a baba miatt van...

sajnos egyelőre keveset tudok "veletek lenni", mert nemrég költöztünk új lakásba és még nincs bekötve az internet, a munkahelyemen meg nincs rá idő, így anyukámnál tudok picit olvasgatni...

Én csak elevitet szedek és azt mondta a dokim, hogy szerinte nincs szükség külön folsavra.

Kép
katy76
 
 


Üdv közöttünk Katy!

Merion!

nézegettem én is ilyen táblázatokat, de az a baj, hogy mindenhol más méreteket írnak. :lol: Úgyhogy én ebben már nem hiszek. Meg tulajdonképpen nem is attól félek, hogy túl kicsi a baba, mert a doki a 6 hetet nem az uh alapján mondta, hanem az uccsó mensim alapján. Ahogy én is itthon kiszámoltam, csak ő két héttel kevesebbet számolt. Ezért gondoltam, hogy talán a fogantatástól számolta. Mindegy már, majd csütörtökön kiderül, hogy a másik doki mit mond.

Manó!

Értem én is amit írsz. A fogantatástól egyszerűen visszaszámoltál még 2 hetet, mintha akkor mensiztél volna. :)

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok

Na megjöttema dokitól. Minden a legnagyobb rendben van. SZépen dobogott a szivecskéje és hallottuk is. Nagyon jó volt. 7 hetes. De nem tudta pontosan meg mérni egyik felől 10 mm, másik felől meg kb 12, így az uhgép júli 4 és júli 7 re tette a szülést. De végül a dokim úgy döntött hogy marad a július 2, és majd a következő uh-on meglátjuk, de úgy sincs nagy jelentősége annak a két napnak. Amúgy szerintem július 4 lesz a nagy nap.
December 20.a körül kell mennem a kórházba a 12. heti genetikai szűrésre, ahol utána rögtön le is veszik a kombinált tesztet, teljesen ingyen. És képzeljétek nem is mondtam a dokimnak, hanem ő rögtön mondta hogy nem kérdés, leveszik mindenkinek.
A dokimhoz január 5-én kell mennem.
Valamiért nem engedi feltenni ide a képet, így csak így tudom belinkelni. Remélem működik

http://www.babanet.hu/album/albumimages/1402/331762.jpg

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi1!

Gratula a szívhanghoz, és az uh képhez. Örülök, hogy minden rendben!
A kombinált szűrést nekem is mondta már múltkor a dokim, és nálunk is ingyenes. Védőnőhöz is küldött a dokid?
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok a szívhangokhoz!!!!

Kati 76! Gratulálok!!! Pontosan így volt nálunk is :cry: ! De most minden rendben lesz :D !




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Gabi1!

A kombinált tesztnél a 4 markeresre gondolsz??? Melyik kórházban ingyenes?????




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Üdv köztünk katy és gratula a szívhanghoz!
Gabi1!
neked is nagy-nagy gratula és nagyon jó a kép amit kaptál.
nekem már csak 2nap.nehéz lesz kibírnom.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok Jó Reggelt :lol:

Gabi1 örülök, hogy minden rendben és hallottad már a kicsid szívhangját és nagyon jól látszik az uh-án is.

Kép
Kép
minimano74
 
 


Gabi1!

Gratulálok neked is! :D A miénk is kb. ilyen pofás volt! :lol:

Breki!

www.sejtbank.hu oldalon megtalálod azoknak a kórházaknak a listáját, ahol ingyenes a kombinált szűrés.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Katy
Gratula a szívhanghoz :lol: , meg tudom érteni, hogy mennyire izgulhattál, mert márciusban sajnos én is így jártam, mint Te. :cry:
Sajnos úgy látom, hogy itt szinte minden forumozónak van már valami szomorú múltja :(
De a jó hír, hogy itt vagyunk együtt és szépen gyarapdonak a babukáink :lol: :lol:

Gabi
Neked is grat! Jó lehetett, hogy már a hallottad is a kicsi szívverését. :lol: Tényleg, olvastam egy olyan kis készüléskről, azt hiszem Angel Soundsnak hívják, és állítólag a 12. héttől már lehet vele hallani a picike szívdobogását, bármikor :lol: Jól hangzik, csak amilyen izgulós vagyok, ha véletlen egyszer valamiért nem hallanaám, tiszta ideg lennék. :? De azért gondolkodunk rajta, hogy Karácsonyra megvesszük. :lol:

Én megint jól eltüntem, de én is annyira rosszul voltam egész hétvégén, hogy alig lehetett összekaparni.
Nekem is segített korábban, ha bekaptam pár falatot, de most már az sem igazán. Állandóan hányingerem van :( és amikor mondom Apának, Ő mindig csak ennyit mond, hogy: Na, az jó hír!! :shock: De végülis igaza van, én is örülök neki, mert legalább babuka jól érzi magát. :lol: Érte mindent! :D

Ma nagyon felhúzott a főnököm, tiszta ideg voltam, de már megnyugodtam, mert a picurkánkra gondolok. Remélem az a fél óra nem ártott neki!? :oops: :oops:

Kép
gabi83
 
 


Minimanó!

Én is hasonlóan vagyok ezzel a számolgatással, mint Te. Nekem a műtét után sajna nem állt vissza a normál ciklusom, így csak 35 nap körül jött meg mindig. Így most én is minimum egy héttel idősebb lennék, ha a mensi első napjától számítanám. De én hőmérőztem a ciklus alatt, és a görbe szerint a fogantatás okt 11-e lehetett, így nekem sem telejesen mérvadó, ha szept. 22-t diktálok be. De tőlem a második uh-nál már csak azt kérdezte mikor bementem, hogy hány hetes vagyok, és azt mondta, hogy a korának megfelelő a mérete. :lol:

Kép
gabi83
 
 


Ezt a vonalzós dolgot még mindig nem értem. :oops: Eddig az össze születéskalkulátorral az jött ki, hogy a szülés várható időpontja júli. 6., de akkor most 7+4 naposnak kellene lennem, na meg a saját számításom szerint is késik 3 napot :shock: Nektek jól működik?

Bocsi, kicsit sokat írtam hirtelen, de most épp lelépett a főnököm :lol:

Kép
gabi83
 
 


Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

Katy, Gabi1, gratula a szívhangokhoz! nagyon izgalmas látni, hogy egyesek már milyen elől járnak... mi meg tördelhetjük a kezünket! :lol: :lol:

Hogyan álltok a tünetekkel? Nekem igazán semmi különös nincs, néha azért "hallatt" magáról a kicsi, amikor megfeszül az alhasam, de egyelőre elmúltak az első heti émelygések is... remélem nincs semmi baj!!! Ja, az álmatadság az azért maradt... Szombaton moziban voltunk és 9 órakor már jelzett a szervezetem, hogy ágyközelséget igényel! :lol: de ennyi... Náltok?
stike
 
 


Stike!

Na és sikerült elaludnod a moziban? :lol: Nekem már olyan is volt, pedig akkor még nem is vártam babát! :lol:

Émelygések nálam is hullámzóak. Semmihez nem tudom kötni őket. Azért este lefekvés előtt általában jelentkezik, de napközben össze-vissza. tegnap pl. ilyenkor már rég rosszul voltam most meg teljesen jól vagyok. (nem is bánom :) )

Gabi83!

És semmilyen számolást nem értek már, úgyhogy ne aggódj. Szerintem ne törődj semmivel, de főleg a vonalzóval ne, az a legkevesebb. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Gabi83!

Hát nekem is ha kalkulátorral számolom most pont 6 hét 6 napos vagyok, de a vonalzó csak 6 hét 2 napot mutat. Én se nagyon értem de gondolom az pár nap ide-oda nem számít. :roll: :wink: Szerintem az én dokim amúgy se vár a kiirt időpontig hanem előbb egy-két héttel megcsászároz :roll: :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sziasztok

Breki igen a négy márkeresre. Pontosan nem tudom hol ingyenes, azt tudom hogy a Bajcsyban igen.

Norka igen holnap megyek 9-re a védőnőhöz, és még ekg-ra kell elmennem.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Tabati, lehet, hogy csak a film miatt volt az álmosság... :lol: :lol: a legújabb 007 ügynököt láttuk, nem nagy szám. Történet semmi, viszont rengeteg a robbantás, üldözés, szóval a látványra fókuszál... az meg így 1,5-2 órában nekem egy kicsit sok volt... :roll:

Egyébként tényleg elég sokunknak van szomorú háttere így a közelmúltból, úgyhogy nagyon jó látni, hogy előbb utóbb mindenkinek rendeződik a múltja... pozitívan!!!! :lol: :lol:

Én nem teszek vonalzót egy darabig, egy kicsit babonából... de remélem hamarosan felkerülhet nekem is... :roll: :lol:
stike
 
 


Sziasztok,

Ahogy tegnap ígértem, ma fel tudom tenni a múlt hétfőn készült uh-t. Remélem, azóta már gyarapodott. :lol: A következő felvétel majd december 1.-én lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára merion 2008.12.03 14:08-kor.

merion

Lilypie Third Birthday tickers
merion
 
 


Merion!

Nagyon szépen látszik a kis csöpséged :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Merion!

Mennyi idősnek mondták az uhán a bébidet???

Kép
Kép
minimano74
 
 


6 hetes körül mondta az orvos, és múlt hétfőn annyi is volt. Olyan az alakja, mint egy kis teknősbéka. :lol: Legalábbis nekem az jutott róla először eszembe. :D

merion

Lilypie Third Birthday tickers
merion
 
 


merion szuper kép, tök jól látszik rajta a bébi, gratula:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Köszi, köszi! :lol: :lol: :lol: Én is nagyon örültem a képnek, na meg a szívhangnak. :lol: Még bő 1,5 hét, és újra láthatom. :lol:

merion

Lilypie Third Birthday tickers
merion
 
 


Ez nagyon jó, azért kérdeztem mert akkor az enyém is ekkor most kb. és jövőhéten már nagyobbnak kell lennie amikor láthatom :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Merion!

Gratula neked is! :D

Gabi1!

Neked nem is kellett időpont a 12. hetire? Gondolom ha nekem nincs ott dokim akkor azért kell kérnem nem?

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati de fel kellett hívni a kórházat és adtak időpontot december 22-re, akkor megcsinálják az uh-ot, és utána vérvételt.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Köszi, akkor remélem hogy csütörtökön kiderül kb. hány hetes vagyok és akkor felhívom a kórházat, asszem nekem az lenne a legközelebb.

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati nekem a dokim mondta azt is meg hogy mikorra kérjek időpontot, nekem nem kellett számolgatnom. Szerintem kérdezz rá tes is, de lehet hogy automatikusan mondja majd neked is.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Merion!
nagyon szép a kis csöpséged.és tényleg hasonlít kicsit
egy teknősbékára :lol: ,de nagyon szép teknős :wink:

Stike!
nekem totál azok a tünteteim,mint neked és ezért én néha
elkezdek aggódni,h biztos rendben van minden?!Ezért is
várom már a csütörtököt,h lássam a kincsemet :oops: :oops:

nekem a nagyonbaba vonalzóm jól számol,valamiért a
másik egy nappal előrébb jár

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók az UH képek! Ezt ott kinyomtatták, vagy pendrive-ra tetettétek??? Gondolom kellett érte fizetni ugye????




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Sziasztok, én is felrakom a múltheti uh- képünket.

Bár fejjel lefelé sikerült beszkennelni és ferde, azért látszik a három picike. :)

gratulálok mindenkinek az uh-k-hoz! :) Mi pénteken megyünk, akkor kiderül, hogy mindháromnak van-e szívhangja. :?

Kép

nellike
 
 


Ja igen, a nagy különbség a petezsákok méretei között abból adódik, hogy csak ebben a szögben fért rá egy képre mind a három. A valóságban a legkisebb is 9 mm volt a múlt héten.

nellike
 
 


Sziasztok! :)

Most csak beesek, ha már kombinált szűrés szóba került:

http://www.noi1.hu/web/index.html

Majd később jövök.

:wink:

Kép
Kép
200907?
 
 


Sziasztok!

Új vagyok még itt a Babaneten, és szeretnék hozzátok csatlakozni :D

Először is szeretnék gratulálni minden kismamának!

Vasárnap teszteltem pozitívat, és ha minden igaz, július végén jön majd a kistesó. Van már egy 14 hós nagyfiam is, Gábor :D
Dokinál még nem voltam, majd decemberben megyek.

Remélem, nem késő csatlakozni :wink:
hupikék
 
 


Szia Hupikék! :lol: :lol:

Üdv köztünk és dehogy késő csatlakozni. :lol: :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Nellike! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nagyon szépen látszik a három bébi, drukkolok hogy minden rendben legyen pénteken :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: