Új privát üzeneted érkezett!

Pandi: ja, értem, ha nem akarsz feltétlen terapeuta lenni, akkor azért úgy vihető a dolog. Lehet akár félállásban is dolgozni eleinte. Azt mondjuk egyszerűen nem látom kivitelezhetőnek, akármennyire is strapabíró vagy, hogy 4 gyerek mellett, plusz munka mellett, még mindenféle szakképzésre járj (legalábbis, míg kicsik a gyerekek, ha már nagyobbak, intézménybe járnak, akkor változik a helyzet, bár ennyi gyerek azért nem ugyanaz, mintha egy-két gyerek mellett vállalsz mindenfélét). Mondjuk ha iskolapszichológusnak mész, akkor azért egy tanácsadó szakképzés mégis kellene, igaz, az nem 4 év, csak 2,5 év. AZt valahogy ki lehet bírni. Meg vannak más területek is a pszichológián belül, csak nem tudom, ott mennyire vannak félállások. Na de nem nekem kell megoldani az életed, csak azért írtam, mert elképzeltem magam a helyedbe. :lol: Nekem is fontosabb a család, mint a karrier amúgy, bár azt hiszem, inkább kiegyezek ebben, hogy esetleg 3 gyerek, mellette pedig tudok pszichológus lenni, minthogy még több gyerek és akkor nagyon kérdéses, hogy belefér-e más is az életembe.
Ha jobban belegondolok, azért elég fiatal vagy, végülis akár 40 évesen belevághatsz a komolyabb karrierépítésbe sok gyerek mellett is, és én is kb. annyi leszek, mire nálam eljön majd az idő, mikor nagyobb energiákkal a munkámba vethetem magam. Most olyan félgőzzel megy, persze mindig kell csinálni valamit, de kisgyerek mellett mások a prioritások.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok,

Timi vagyok és szívesen csatlakoznék a fórumhoz.
Első gyermekünket várjuk, 6. hetes a drága.
Szívesen olvasom a fórumot, sok olyan dologról beszéltek ami engem is érdekel vagy felmerül bennem kérdésként.
pl.: én is rosszul voltam 2 napig alig ettem (ez is aggasztott, nehogy baj legyen belőle) ma meg mintha elvágták volna, most ezen aggódom, h minden rendben van-e bent? Az igazsághoz hozzátartozik, h a ma reggeli tejeskv kimarad a próba kedvéért, lehet az okozott ekkora galibát?

Hálás lennék ha bekerülhetnék a táblázatba én is, vagyis mi is. :-)
V. ker. lakunk
30 éves vagyok
Testvér nincs
köv. vizsg.: okt 13.
Szt. István Kórház / Dr. Horváth Mihály
szülés: 2009. május 18.
név: párom békának hívja, de nem ezen anyakönyvezzük! :D

Első levélként elég hosszúra sikerült. .......
sün balázs
 
 


Drága Csajok!

Megint az örökzöld téma, család kontra karrier... Bevallom őszintén, imádom, IMÁDOM a munkámat.Én örömmel jövök be, és amíg beteg voltam, alig vártam, hogy újra jöjjek. A férjem már szeretett volna korábban is babát, de én most tudtam eljutni ide, és néha még most sem tudom elképzelni, hogy mi lesz, ha nem leszek itt az embereimmel minden nap.
300 embernek vagyok a HR Managere, ami azt jelenti, hogy én veszem fel az újakat, én intézem a tréningjeiket, a személyes fejlődésüket, a problémáikat, tervezem a bérüket. Igazi tyúkanyó vagyok mellettük. Egy multiban, mellesleg.Nem tudom mi lesz velük nélkülem, vagy még inkább, hogy mi lesz velem...?
Nem vagyok karrierista, igazán nem, nekem is fontosabb a család, de azért negyon fog hiányozni. (Anyukám megmonta már korán: "Kislányom, nem lehet b*ni is meg szűzen maradni is" - sajnos!)
Két oldalát is látom a problémának, az egyik, amit minden kismama átél: hogyan tudok majd visszajönni? mi lesz velem? visszavesznek? stb. De látom a másik oldalt is. Mint HR-es, vannak kismamák is, akik hozzám tartoznak, és tudom, milyen nehéz sokszor a visszailleszkedés, a megfelelő visszahelyezés...
Viszont nektek komolyan mondom, hogyha odakerültök, és szükségetek lesz ilyen jellegű tanácsra, vagy véleményre, nagyon szivesen seítek nektek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 

 
 

Szia Timi!

Gratulálok, és Üdv köztünk!
:D

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


:-D Köszönöm

Én is gratulálok minden pocaklakósnak és az össze szívhanghoz. Jó érzés először hallani (persze utána) de én elmorzsoltam egy könnycseppet, nagyon örültem neki.

Már a hat hetes vizsgálat előtt is tudtuk, hogy baba van sőt már orvosnál is voltunk és olvastam is a fórumot is, de nem "mertem" regisztrálni, mert hát a doki kicsit elkeserített, de most minden rendben és remélem/tudom így is marad.
sün balázs
 
 


Szia Timi, gratulálok neked is és üdv itt!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Szia Timi!
Örülok h végül jöttél közénk!Teszlek is a tábliba!

annus11
 
 


Köszönöm mindenkinek, igazán kedvesek vagytok!
sün balázs
 
 


Szia Timi!
Még egy Szent Istvános! Tök jó.
Miért keserített el a doki? Csak a szokásos, ne kiabáljunk el semmit dolog?

Szofi!
Nálunk a HR manager akkor szült amikor én, és most megy vissza 4 órában. Szerintem ezen a területen könnyű részmunkaidőbe visszamenni. Meg van határozva, hogy mi tartozik hozzá.
Nekem is azt mndta anno a főnököm, h managerként könnyebb lesz visszamennem részmunkaidőbe. Hát, majd meglátjuk.
pumuklii
 
 


Szia Pumuklii! (bocsi, de nem tudom a valódi neved)


kinél fogsz szülni az Istvánban?

Nagyon örültünk/örülünk a kicsinek, mert nem is reméltük, h ilyen hamar csatlakozik a családhoz. A doki végül is rendes volt, mert nem akarta, h később legyen nagy elkeseredés. Szóval elmondta a lehetséges állapotot: vagy későn fogant a kicsi és azért ilyen apró még (mert az utolsó menzesztől számítva kisebb mint kéne legyen) vagy nem fejlődik rendesen .....
így visszarendelt tíz nap múlva a mi most hétfőn volt és kiderült, h csak apró a baba, mert "későn" fogant. szóval egy kisebb terhesség és minden ok, dobog a szíve. :-)
sün balázs
 
 


Sziasztok!

Timi, üdv közöttünk és gratula!

Szofi, én is HR-es vagyok eredetileg! :-) Pécsett végeztem a főiskolát és az egyetemet is, majd az egyik biztosítós multinál voltam HR-es, hasonló munkakörben, mint Te, csak mi 6-an voltunk. Ez is lett a vesztem, létszámleépítés, 3 ember el. Ekkor tértem át a hitelek és értékbecslések világába, amit csak ázmenetileg akartam, hogy majd közben keresgetek HR-es állást, de olyan jól megfizettek, hogy végül lefizettek - maradtam. Én ide biztos, hogy nem tudok visszamenni, mert napi 10-12 órát melóztam, sokszor hétvégén is, nem anyukának való, főleg, hogy a férjemnek is hasonló a munkája.
A legjobb barátnőm szintén multis HR-es, Ő már otthonról bedolgoz, szerencsére nagyon jó főnöke van és csak határozott időre vett fel embert a helyére így visszavárják.
Úgy tervezem, hogy felfrissítem az angol tudásomat és én is visszamegyek HR területre, de ez még nagyon odébb van. jelenleg el sem tudom képzelni, hogy 3 gyerek mellett hogy lehet 8 órát dolgozni???? Pedig más is megoldja, de hogyan?????

Tinu, ide (hordozókendő) lehet gyereket is vinni? Az nagyon jó, beszéljünk majd róla!
Vendég
 


Böbi: igen, lehet gyereket vinni, én ez előző tanfolyamra is vittem TÜncit, most is fogom. Máshogy nem is lehetne megoldani, legalábbis remélem, mert most a férjem munkanélküli, de addigra remélem, már dolgozni fog. De nem vagyunk sokan egy tanfolyamon, kiscsoportos, úgyhogy családias és csak jó, ha van gyerek. Mondjuk a hátonhordóson azért is volt jó, mert ugyebár akkor nem babával gyakoroltunk, hanem saját gyereken. Akkor viszont elölhordozni már nem lesz jó TÜnci, marad a műbaba. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Timi üdv itt!

Tinu! A hordozókendő tanfolyam engem is érdekel, én is januárra-februárra terveztem. Máig bánom, hogy az elsőnél nem mentem. Érdekes dolog ez az ergo is, még eddig nem halottam róla.
Úgy látom, ma mész dokihoz! Várom a fejleményeket!

Jó olvasni, hogy ilyen sokan szeretnétek sok gyereket. Én kettőnél megállok, egyrészt a korom miatt, másrészt két tanári fizetéshez ennyi is elég lesz. Sajnos tapasztalataim szerint nem könnyű részmunkaidőt találni, bár nyilván szakmánként más a helyzet. Én idén szerettem volna gyes mellett félállásban dolgozni, azt hittem tanárként könnyű lesz állást találni. Állás volt is bőven, de amint megtudták, hogy kicsi gyerekem van, kerekperec megmondták, hogy az nekik túl nagy rizikó.

Kép

Kép
hean
 
 


Kép


Akik ma mennek/mentek dokihoz,van már vmi hír??

Amúgy én is inkább család mint karrier,viszont úgy vagyok vele h semmi se lehetetlen csak akarni kell! :wink:

annus11
 
 


Ági!

Akartam már kérdezni,hogy nálatok milyen szokások vannak?Már ami a terhesgondozást,szülést illeti.Vagy kb ugyan az mint itt?
Azt tudom h pl Angliában az első 12 hétben még csak rád se néznek szinte!Na és utána se sokat...

annus11
 
 


Sün Balázs!
Boros Juditnál szülök. Más dokit nem is ismerek ott.

Tényleg, Annus, ma 3-an is mennek dokihoz. De jó nekik!

Anita
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Remélem minden baba és mama jól van! :)

Timi, én is köszöntelek és gratulálok!! :)

Érdekes dolog ez a babakontrakarrier dolog. A barátnőm mesélte, hogy ahol él Kaliforniában, az a szokás, hogy a nők kb. 30-35 éves korukig karriert építenek, utána szülnek 3 gyereket, és otthon maradnak (miközben babysitter vigyázz a gyerkőcökre :lol: ).
Én is szerettem a munkámat, hiányoznak is a kollégáim a nyüzsi, de ugyanakkor olyan békés, nyugodt kis fészek van itthon, amit semmivel sem cserélnék fel! :P
Pedig miután a nagylányommal és nagyfiammal még le sem telt a GYES már alig vártam, hogy visszamehessek, hogy történjen valami "világi" dolog is velem! :roll:
Talán tényleg az lenne az ideális, ha egy anyuka 4 órában dolgozhatna, de nagyon kevés az ilyen munkahely és még kevesebb a hely a bölcsiben/oviban! :twisted:

Lányok, a sztárfotók gyönyörüek!! :P :P

Mindenkinek szép napot!!

Puszi: Évi

Jaj és Bp., XVIII. ker.-ben lakom, úgy tünik elég távol mindenkitől! :o

Kép
Kép
evemama
 
 


Annus,

Itt nálunk ugy van h van 1 orvosom akit én választhatok ki magamnak de ez nálatok is igy megyen...mondjuk nálunk nincs olzan h védőnő csak a háziorvosod akihez szintén minden hónapban kell menni. A vizsgálatok ugyanazok de szinte mindet fizetni kell.

Ha nincs fogadott dokid akkor pedig a szülészeten az éppen be osztot dokit fogod ki vagy estleg nála is szülsz...de nagyon ritka akinek nincs fogadott orvosa mert amúgy az éppen be osztott orvos szinte rád se néz pláne pénz nélkúl...hát kb ez van...de hát pénz nélkúl a mai világban...
Aztán pedig ha dolgoztál legalább 1 évig folyamatosan szülés elött meg szakitás nélkúl(vagyis ha nem volt 1 évig a munka szerződés megszakitva) akkor 2 év a gyes és ad az állam olyan 50 ezer forintnak megfelelő lejt.Amit jővő évtől az hiszem meg akarnak emelni de nem tudni még mennyire és szeretnének 3 év gyest...

Hát nagyjábúl ennyi de viszont túlzott oda figyelésben nem részesitenek legalábbis egy egy orvos...mondjuk az én dokimmal meg vagyok elégedve.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Annus!

ha majd írsz a táblába kérlek írd át a babánk nevét Kisbékára. :-)
Apukának dicsekedtem milyen ügyesek voltunk ma és helyreigazítást kért. :-)
Ő, Kisbékának hívja. Így a kispapa kedvéért kérlek, majd ha amúgy is írsz bele, akkor kérünk egy kis helyreigazítást! :)

Évi!
Mi a XVII.-be járunk dokihoz, meg ott van a család egy része is. Majd integetünk ha ismét arra járunk. Az okt. 5-én lesz egy családi találka. Esetleg majd egyszer benézünk. :-)
sün balázs
 
 


Annus, a barátnőm huga most szült a múlt héten Londonban. ott nincs NST/CTG az utolsó hetekben, így nem vették észre, hogy a baba visszafelé fejlődött. 2 kilósan született meg, de éppenhogy megmentették az életét!!! és nem a balkán, hanem Anglia!! és csak 1 ultrahang kötelező, itthon 4 az ajánlott minimum.

Tinu, Hean, akkor ezt megbeszéltük, megyünk! :-)
Vendég
 


Kedves kismamák elnézést, hogy itt zavarok, de sajnos nincs még saját oldalam és szeretnék egy kedvező lehetőséget a figyelmetekbe ajánlani, a bolti árak feléért készítek kismamaruhákat 34-52-es méretig, akár méretre is.

Nadrágok, felsők (34-46): 3500 Ft-4000 Ft
Tréningruha (nadrág +felső) 7000 Ft - 8000 Ft
Tréning nadrág külön is rendelhető!

Igény szerint a kész darabokon kívül korrekt áron, anyagtól és mérettől függően hasonló árakon más méreteket is elkészítek 34-52 méretig, akár egyedi méreteket is!

Várok minden kedves érdeklődőt! Vidéki megrendelések is vállalok, amit utánvéttel (500 grammig 1300 Ft), és előre utalással ajánlott levélként (500 grammig 650 Ft) tudok teljesíteni!

További információkért fordulj hozzám bizalommal:
sziszilva@freemail.hu

Köszönöm a lehetőséget!
Szilvi
Kép Kép Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sziszilva 2008.09.26 20:54-kor.
sziszilva
 
 


Sziasztok Csajok!

Csak beköszönök. Alig bírom behozni a lemaradásom, még mindig az irodában... Ráadásul ezután rohanok a Művészetek Palotájába, mert a férjem imádja a zongoraművészeket és a zongorát, és egy híres művész ma fellép, és ezt az anyósomékkal együtt megtekinthetjük. Hát nem szupi? Nem mi, igaziból mintha a fogamat húznák... :evil:
Tinu, Beu, Dius!! Írjatok!!!

Puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Megjöttem a dokitól. Minden rendben, a babóka 16 mm és dobog a szíve. Pont akkora, amekkorának kell lennie. Olyan jó volt látni, rögtön jókedvem lett. :D 8)

Annus: a kövi időpont 10.27. Akkor csinálják a nyaki redős UH-t.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok

Mi is hazaértünk, bár nem túl feldobva, na jó azért örülünk.
A történtek egy kicsit érthetetlenek számomra és nem igazán tudom egyenlőre megfejteni

mint kiderült a doki azért rendelt vissza egy hét múlvára, mert még akkor nem látott semmit csupán a 13mm petezsákot. Most azt mondta, hogy az csupán 3mm-nőt egy hét alatt, azaz most 16mm, de a baba méreteiről egyáltalán nem mondott semmit. s forgatta a korongját majd közölte, hogy 5-6 hetes???

Azóta kipróbáltam az összes terhességi kalkulátort, amit csak találtam, s lehet hogy naív vagyok, meg első baba, de akkor sem áll össze a kép. Lehet, hogy tényleg dokit kellene keresnem?!

Van valakinek kézzelfogható ötlete? :?

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nem ma voltam dokinál,hanem tegnap este de egy a lényeg!
Kedden 3,5 mm volt, tegnap már 5 mm volt a petezsák! :D
Úgyhogy növögetünk szépen lassan!! :) :D
3 hét múlva kell visszamennem dokihoz, okt. 14.-én v. 15.-én,attól függ melyik napra kapok időpontot!

Most már teszek fel én is vonalzót!! :) :)

Annus!
Én is úgy számoltam magamnak hogy 5 hetes lehetek. Így ezáltal megkérnélek hogy a tábliba javitsd át nekem a szülés idejét május 24-re.

Kutyafüle, Vicuska!
Köszi a bíztatást!!

Üdv az újaknak!
Gratula a szívhangokhoz!!

Egyébként nálam se hányinger,se mellfeszülés, se semmi nincs! Kisfiamnál se volt semmi,remélem most sem lesz! :wink:
Kilók: Én Bencussal 25 kg híztam és kilenc hónap alatt lementem 56 kg-ra,de 60kg-mal kezdtem és 85 kg-mal mentem szülni. Kb.most meg 57-8 kg lehetek.
Emelgetés:most már nem olyan sűrűn emelgetem Bencét,mert már kb.12,5 kg és nehéz,meg vigyázok a pocaklakóra!! :)
Család kontra karrier: nekem most a család fontosabb,de most is még járok suliba. Úgy semmi se lehetetlen!!
dius02
 
 


Ja igen én is a XVII.ben lakom.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Beu, én a helyedben minél előbb felkeresnék egy másik orvost. Az egészet nem értem... Mikor kéne ehhez a szófukarhoz visszamenned?

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok !

Már régóta tervezem, hogy írok a fórumba (amelyre egyébként barátnőm hívta fel a figyelmemet, aki szintén májusra várja a babáját), de csak tegnap vettem részt az első vizsgálaton, és addig nem akartam "elkiabálni" a dolgot. :)
A babával szerencsére minden rendben van, már 18mm-es a kis drágám, szépen dobog a szive, és természetesen gyönyörű :)

Én is feliratkoznék a szép színes táblázatba, ha lehetséges:
Név: Ksziz (Niki)
Kor: 30
Lakhely: Budapest, XI. kerület
Testvérek: nincs
Következő vizsgálat: 2008.10.22
Szülés: 2009.05.05
Baba neve: még nincs (Ufócskának hívom, vagy babszemnek)
ksziz
 
 


Jó reggelt!
Üdv itt Timi és Kszisz! :)

Gratulálok a szivecskékhez lányok!

Nekem olyan, mint az örökkévalóság kivárni a hétfőt.. Pláne, hogy egy nagyon picit beszinezte valami a fehérneműm tegnap este, és olyan érzésem van, mintha meg akarna jönni. Ilyenkor emlékszik a szervezet a mensire, vagy feküdjek azért hétfőig? Ez nagon rossz jel? A 8- héten írtátok, hogy belefér a barnázás- Én most 6+3-n vagyok, és 46. napon, ilyenkor kellene jelezgetni a mesninek, amit eddig csinált, úgy 3 nappal az igazi előtt...

A karrier-család témával kacsolatban: Én angol tanár vagyok, és hát, én már több éve a családnál maradtam, úgy válogattam meg a munkahelyem,óráim, hogy tudjunk a férjemmel találkozni, én alkalmazkodom hozzá, mert szörnyű beosztása van... Elhagytam a pályám 1,5 évre, és elmentem egy multihoz dolgozni asszisztensnek, ami a kvalitásomhoz képest nagy visszalépés volt, előtte felnőtt csoportokat tanítottam üzleti angolra, és vizsgáztattam nemzetközi vizsgán. Szóval azért mentem el multihoz, hogy biztos megkapjuk a banki hitelt a házikóra, amit vettünk. (Az ő állása labilis volt akkor), én vállalkozó voltam 6 éve, amit a bankok nem szeretnek) Nagyon hiányzott a tanítás, a csillogó szemű diákok, és a sok sikerélmény. Nekem az való, abban vagyok jó, asszisztensként szenvedtem.
Ha lesz babánk, akkor biztos fog hiányozni ismét a tanításm az emberek, de talán visszavesznek suliba, most augusztusban is pályáztam állásokra, 3-lett volna, de amellett nem tudtam volna annyit pihenni, mint kiderült, miután kaptam 3 ajánlatot, akkor döbbentem rá, hogy inkább a babaprojekt, valahol éreztem, hogy nem szabad leterhelnem magam, és megnyugodtam, hogy még válogathatok is... Remélem, ha GYES után is lesznek lehetőségek, mert szeretnék gyerekekkel foglalkozni, és tanárnak felvesznek (de csak jó suliba.) El tudom képzelni, hogy a picur(ok)mennek oviba, én meg az iskolába. Nekem ez az ideálképem.:) Én is 2-t szeretnék, remélem hamar összejön majd a másik ezután...

Kicsit előre szaladtam, még egyenlőre azon izgulok, hogy ez meglegyen.
vanni
 
 


Beu,
Biztos, hogy 7 hetes vagy? Időben jött meg a mensid, vagy idő előtt? Szikhólyagról nem mondott semmit? szerintem legalább az SZTK-ba menj el, és nézesd meg magad, lehet, hogy még szimpatikus is lesz a doki, és maradsz nála, ha ez nem szimpi. Vagy haez az SZTK-ban volt, akkro jelentkezz be ott egy másikhoz, el kell, hogy lássanak, és készülj fel a kérdéseiddel, úgy menj be. Pl. lát -e szihólyagot, áramlást a petezsákban, miból gondolja, hogy 5-6 hetes lennél?
(Egyébként milyen hosszúak a ciklusaid?
vanni
 
 


Sziasztok, üdv az újaknak :lol:

beu: én elmennék másik dokihoz, 7 hetesen elmúltál elvileg, már elég sok mindent kéne látnia, szerintem keress másik dokit!

Mi tegnap este itthon hagytuk Zsófit, leléptünk három órára céges buliba. Rég vezettem ilyen gyorsan hazafelé :lol:

Vuk továbbra is nálam, tegnap kb ötször...
Vendég
 


Ági!

köszi az infót,ez olyan érdekes h ennyire máshogy mennek a dolgok,pedig mégis egy baa születéséről van szó....De a lényeg h jó a dokid!!


Sün Balázs!
Oké,átírtam Kisbékára :wink: Kb napi 2szer tuti javítom a táblit,ilyenkor mindig sok az infó!,szóval nem gond :lol:


Farkas!
Igen,én is ismerek olyat aki kinn szült,most várja a második babát odakinn.Nekem ez nagyon furi az angoloknál...de ha nekik így jó :roll:

Szofi!
Legközelebb szökj el,pár villamosmegálló és nálam vagy :wink: :lol:

Tinu ,Dius gratula!!!!!


Bea!
Szerintem is kezd el számolni.Először is hány naposak szoktak lenni a ciklusaid.Esetleg rendszertelen e?Mikor lett + a teszt?Ha a vonalzód jól jár,akkor nemhogy babát,de szívhangot is kéne látnia már!!!Az is lehet nagyon gagyesz uhja van...szóval irány egy másik doki!!Én tavaly 4 hétig hallgattam h 5-6 hetes a baba....Mindig csak azt mondták :roll:
Szóval mielöbb egy másik doki,ahol jobb az uh.Mert lehet h te számoltál el vmit és a baba emellé még lassaban is fejlődik.

Niki!

Üdv itt,teszlek téged is a tábliba!

Vani!
Pihizz sokat!!!!Hétfő már nincs messze!!!!De most 2 napig az ágy legyen a legjobb barátod :wink:

annus11
 
 


Kép

annus11
 
 


Sziasztok

köszi a válaszokat egész éjszaka járt az agyam, főleg, hogy valamelyikőtöknél (bocsi de nem emlékszem) a petezsák néhány nap alatt annyit nőt , mint nálam 1 hét alatt. a vicces pedig az hogy nem az UH alapján mondta hány hetes is lehetek, hanem elővette a kis korongját, amit a héten én is kölcsönkaptam, de még az is többet mutatott normális ciklus esetén is, az enyém amúgy 32-es és pontosan tudom, mikor fogant meg. azt sem mondta mikor menjek legközelebb, kezembe nyomta a beutalókat, majd sikerült kihúznom annyit belőle, hogy egy hónap múlva, ha nincs panaszom találkozunk.

Valaki tud egy jó, kedves, megbízható dokit ajánlani az AEK-ben (volt Honvéd), a férjem által ide is jogosultak vagyunk és ez eddig a legszimpatikusabb kórház (remélem). a férfi nőgyógyászokkal eddig fenntartásom volt (valahogy sose vettek ember számba), de ha más nincs azt is megköszönöm.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu!

Sajna én nem tudok ott senkit,de bizti lesz itt vki aki tud ajánlani vkit!Úgy látom h Panndi oda jár!
A dokidról inkább nem mondok semmit.....elég egy felelőtlen....és akkor még szépen fogalmaztam! :evil: Szerintem már akkor is jobban jársz ha bemész a kórházba ahova tartoztok...vagy SZTK,a lényeg h vhova máshova :!:

annus11
 
 


Panndi!

bocsi hogy ajtóstul jövök :) de a te dokid milyen? Vagy ismersz valakit még az AEK-ben akit ajánlhatnál?

Tulajdonképpen még ezt az időt is elfogadnám, ha meggyőző lett volna, de nem volt és már másodszor jártam úgy, hogy kijöttem tőle és valami olyan rossz érzés fogott el, ami ki is ült az arcomra, sőt a közérzetem is padlót fogott, hogy szegény párom torkának estem az első mondata után.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu: én tényleg az ÁEK-be járok, két női nődoki van ott, a Magenheim Rita és az Atalay doktornő, itt a babanetről van róluk fórum, ha jól emlékszem. Nekem a kórházi szobatársam az Atalaynál szült, és nagyon szerette!

Én Zilahi Gáborhoz járok, hozzá jártam Zsófival is, nála szültem a kislányomat, és most a tesót is nála fogom. Emberséges, kdves, határozott, én nagyon szeretem őt és nagyon meg vagyok vele elégedve :)
Vendég
 


Sziasztok!

Annus, hát egy kismamai csevegés egy jó forró csoki mellett jobban esett volna! :twisted:

Beu, én sajnos nem ismerem a kórházat. Nincs esetleg itt a fórumon topicja, és akkor kérdezősködhetnél. Szinte minden kórháznak van!

Niki, Üdvözlünk körünkben!

Panndi, basszus, vigyázz magadra...5 VUK-ot legalább 2-re le kellene valahogy szorítani. iket szedsz rá? MegneB6?

Velem minden Ok, megyünk szőnyeget venni. Aztán anyósékhoz ebédre. :shock: Ők még nem tudják, hogy nagyszülők lesznek, ha minden jól megy.Majd a doki után. Már csak 4-et kell aludni szerdáig!!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


bocsi de jönnek a gondolataim- még egy kérdés:

arra gondoltam, hogy azért a laborokat megcsináltatom, legalább ezzel is előbbre leszem, meg a munkahelyemen sem tudom már tovább húzni az éves vérvétel bemutatását. csak elfogadja a másik doki azokat, nem?

mit gondoltok erről?

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Hát igen, kéne redukálni, de nem mgy, már a kóla sem segít, és elég szar ez így :? Magne B6-t szedek, napi 3X2-t, de hát nem látnám, hogy sokat érne...

beu: nem tudom, hogy van, én kedden megyek az ÁEK-be vérvételre, de oda is csak beutalóval lehet menni, nem?
De amúgy tényleg van egy fórumunk, ÁEK-es, ott minden féle dokihoz járunk, ott is érdeklődhetsz :)
Vendég
 


Milyen laborra küldött amúgy a doki?Mert ha azt se tudja mit lát stb,akkor miért küldött???Engem pl még nem küldött sehova,pedig már a szive is dobogott a babának!Pontosítok,miután dobogott utána küldött,én hétfőn megyek vérvételre :wink:
És a labor eredmények hozzá mennek?Mert akkor felesleges,inkább egy másik doki!!

Szofi!
Na majd legközelebb!!!Mondd h hányingered van és inkább kinn vársz,addig meg megiszunk egy-két forrócsokit :lol:

annus11
 
 


azt megállapította már, hogy van 1 élő embrió és így átirányított a védőnőhöz, illetve kiadott 3 (vérkép+vizelet, vércsoport-ellenanyag, antitestes) labor beutalót.

hát igen, asszem felhívom hétfőn a labort, hogy én is megkaphatom e az eredményeket, ha nem akkor tényleg passzolok. köszi ez jó felvetés volt.

Köszi Panndi, igen megtaláltam az AEK-es fórumot, ott is feltettem a kérdést, egyenlőre várok.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu!

Az élő embrió az azt jelenti h dobog a szive!!!!!Addig amíg nem lát szívdobogást nem szokták élő terhességnek hívni!És általában a védőnőhöz is csak ezután küldenek!!!!

annus11
 
 


Köszi!!!, legalább valakitől ezt is megtudtam. de ő semmi ilyenre nem utalt, ezt csupán az ambuláns lapon olvastam már itthon.


Jaj, tök vicces hányinger mellett főzni. más esetben meg sem tudtam enni a kaját, most eddig még mindig sikerült
:wink:

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu!
Láttad az uh monitort?Vagy azt se mutatta feléd?

annus11
 
 


abban a szögben nem sok mindent lehetett kivenni, a petezsákot láttam, benne a babával, még nagyobbnak is mondanám mint 1 hete kb, de semmi mást, meg kb másodperc töredéke volt az egész, az aszisztense is jobban látott mindent mint én,

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


legalább 5x kérdezte meg, hogy első baba lesz, nem tom miért nem lehet akkor legalább az alapvető infókat elmondani.

na mindegy hagyjuk, végre kezdek megnyugodni, főleg miután a hagymát is odaégettem :))))

Köszi Annus - a te neved is imába foglalom! nem akarsz esetleg házi orvos lenni itt a fórumon :D

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu!
Hát a Dr cím nem véletlen a nevem mellett :lol: :lol:

Hát nagyon remélem h csak a dokid hülye....ha még te is láttad a babát a petezsákban akkor az megnyugtató h legalább nem üres!
De mielöbb menj másik dokihoz!!!!!És próbálj nem parázni!!!
Ja és télleg kérdezz ha nem mond semmit a doki!Hogy hol a baba,mutassa meg,dobog e a szive stb.Ez azért elég fontos!
(normális doki feléd fordítja a monitort és elmondja mit láthatsz)

annus11
 
 


Ja és mégegy.Többen tettünk itt fel uh képet!Ha megnézed őket beazonosíthatod h mit láttál :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!

Felhívtam az orvosom, és berendelt, látatlanban nem tud mit mondani címszóval, pedig hétfőn volt időpontom nála. Épp most bent volt az SZTK-ban valami managerszűrésen.

Jó és rossz hírt is kaptam. 6+3 terhesen van szívhangja az embrikének, igaz kicsit kisebb, mint ilyen idősen szokott, 6mm, de emiatt ne aggódjak.

Viszont azért hívott be, mert mondtam neki a rózsaszinezést, és a mensire emlékeztető hasi érzést. Megnézett, és mondta, hogy vannak kisebb bevérzések, ami lehet amensire való emlékezés, de elővigyázatosnak kell lenni, pláne, hogy van egy miómagöb gyanúm, ami miatt bármi lehet. Nőhet is a mióma, ha van tényleg, és vetélést is okozhat. 2 hét múlva kell visszamennem, 8+3 idősen. Addig kaptam 3x2 MagneB6-ot, és 3x1 Rutascorbint a Folsav mellé. Szigorúan feküdnöm kell, aztán majd meglátjuk. Egy pár órára ülhetek, csak ne emeljek.

Lányok, van tapasztalatok miómával, vagy bevérzéssel kapcsolatban?

Beu, ez egy 6+3 idős UH: Kép
vanni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: