Új privát üzeneted érkezett!

annus


irigyellek ezért,bár a párom apával és anyával nőtt fel.....mmégis furán gondolkozik ,attól fél,hogy nem tudja mindazt megadni a ygerekének ,amit ő is megkapott!
Engem édesanyám nevelt a többi 8 testvéremmel együtt egyedül!
Én mindig azt mondom neki,hogy ha az Én édesanyám egyedül felnevelt 9 gyereket+ még 1-et "örökbefogadott" (meghalt a testvére és anyu vette magához a huga lányát) akkor Mi miért ne tudnánk 1-gyereket "nolmáris" körülmények között felnevelni!?
És nem mondanám,hogy szegények voltunk! Az lehet,hogy nem a legdrágábbat kaptuk meg de megvolt minden amire szügségünk volt!
Szóval nekem a férfiak mindig is egy külön fogalom maradnak!!

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


annus:

nálunk álítólag én szórom.
hogy mire?????
nagybevásárlásra.
minden hónap elején megveszem a szükséges dolgokat.amibe beletartozik egy rakat hideg kaja is meg tészták hogy ha hónap végére valamiért elfogyna a lóvé is legyen mit enni.fagyasztó ált tele husival,meg krumplival,tészták a szekrényben,+ olaj.veszek 3-4 l tartós tejet hónap végére.és szerinte ezek hülyeségek.ja ha nem veszem meg nem marad meg az ára hónap végéig mert elkölti kajára magának.
na meg a sampon,balzsam,domestos,tusfürdő,prontó,és a többi dolog ami kell egy lakásban.ő pl. nem venne anyi domestost.3-4 l fogy el egy hónapban de én mindent azzal tsztítok.nincs mellete fürdőszobai meg konyhai külön.csak domestos.
de ő nagyon ért hozzá hát őőőő férfi.

Kép
Kép
ettike
 
 


nyuszi:

páromékat is egyedül nevelte anyós úgy hogy apósnak kifizette a lakás felét(kölcsönből)após elvitt szinte minden bútort.anyós kölcsön hátán kölcsönt vett fel és mégis felnevelte mindkét gyerekét.pedig mennyivel "egyszerűbb"lett volna neki ha beadja őket intézetbe mert nem tudja ellátni őket.
mondtam neki hogy legyen az anyja a példaképe de valamiért nem hajlik rá

Kép
Kép
ettike
 
 

 
 

ettike


ezt próbáltad már megbeszélni vele??

Én is így tudom a gyed-es dolgot.....de ,ahogy Te mondod Férfi....
Nekem szerencsém van abból a szempontból,hogy inkább rám költ 30-40 ezreket.....és nem magára!
Pl.most is nyaralni megyünk 1 hét mulva Görögországba.----az út kettőnkre volt 200ezer..+költőpénz 180 ezer..Én egy forintot nem tudtam befizetni a 200ezerbe..és a 180-ba is csak 80-at...de soha nem kiabálja rám......
és mégis a pénz a legnagyobb gondunk:S:S

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


:Két kis magzat beszélget egy anya hasában:

- Te hiszel a születés utáni életben?
- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.
- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?
- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.
- Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk. De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.
- De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.
- De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben.
- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.
- A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?
- Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk. Nélküle egyáltalán nem lennénk.
- Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.
- No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk...

:lol: :o :D :lol: 8) :o

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm aranyosak vagytok :D Az igazság az,hogy még párom fizujára várunk,hogy meg tudjuk venni amit kell.Segítségünk hál istennek van párom bátyja és a barátnője.Meg persze mi :D Mégegyszer nagyon szépen köszönöm.

Ettike:Sajnálom,hogy párod így fogadta a dolgot :cry: De szerintem,ha majd látja ahogy kerekedik a pocid más lessz.Meg persze,ha megszületik.Hát őszintén megmondom nekem ezek a dolgok nagyon furák.Mi az,hogy ha ő keresi a pénzt akkor ő mondja meg,hogy mire költsd és,hogy az az ővé.Van egy barátnőm akinél ugyan ez megy és hát én ezen eléggé ki vagyok akadva.Szerintem egy normális kapcsolatban ez nem így működik.Szerintem a kaja nem hülyeség.Nálunk apám volt ilyen.Ő mindent sajnált tőlünk.De neki a napi bor és cigi az fontos volt.Új cipőt nem vehetett úgy anyu,hogy apám ne verte volna ki a balhét :evil: Tudom azt is,hogy ha szeretsz valakit akkor mindezt elviseled.

Én egyszer voltam ilyen kapcsolatban,de többet soha.Nekem az eléggé megalázó volt,hogy mindig azt hallgattam,hogy minden az enyém.

Hál istennek mostani párom nem ilyen.Ugye nálunk nagyon hamar jött a baba,de egy percig nem mondta azt,hogy esetleg ne tartsuk meg.Persze annak ellenére,hogy csak 3 hónaposak voltunk mi már beszéltünk arról,hogy ha mégis csak jön akkor nem vetetjük el.Persze amikor pozitív lett a teszt én nagyon megilyedtem.De inkább csak attól,hogy nehogy meggondolja magát és nehogy elhagyjon.Hál istennek nem így lett.Persze volt időszak amikor én beszéltem be magamnak,hogy nem örűl a babának.De ez is elmúlt.Most esténként a pocimmal alszik :D :oops: Bár igaz ami igaz mi is a nagy semmire vállaltuk.De párom mondta,hogy ne aggódjak meg lessz minden ami kell a babának.És azért a nagy része megis van :) Persze a lakás téma sokáig bizonytalan volt,mert nagymamája nem akart minket oda engedni.Ezért is kötöttünk ki anyuéknál.Persze anyuék albérletben laknak így ide nem is biztos,hogy jöhetne a baba.Így párom nagymamája meg enyhűlt és megengedte,hogy oda menjünk.

Az én párom is ezer mester :D A mosógépet is meg javította így nem kell kézzel mosnom :D

Bocsika,ha nem válaszoltam mindenkinek csak hát olyan sokat írtatok,hogy mire a végére jutottam elfelejtettem a felét :oops: :oops:

És sorry kicsit hosszúra sikerűltem :oops:

További szép napot kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Ettike!!

Akkor télleg ülj le és beszéld ezt meg vele!mert lehet vmi olyan miatt aggódik ami miatt felesleges!!Csak nem meri mondani,ilyesmi.Lehet attól fél h 2 gyerek mellett rá mégkevesebb időd jut....szóval télleg pasik,vhogy másképp gondolkoznak,és ha bajuk van....az istenért se mondanák meg kerek-perec :wink: :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Az éjszakám egyszerűen borzalmas volt :cry: Rám tették ezt a 24 órás vérnyomás mérőt ami nappal 20,este meg 40 percenként mér.Tegnap este felé már annyira idegesített,hogy 20 percenként mért,hogy majdnem kivágtam.Ráadásúl annyira elszorítja a kezemet,hogy fáj már nagyon :cry: Éjszaka egy mérést kivéve mindig felébredtem.Már 4 órakkor feladtam és inkább nem aludtam már vissza.Már csak pár órát kell kibírnom és levehetem végre.Eléggé gáz a vérnyomásom :cry: Ebből szerintem bizti vagy gyógyszer váltás lessz vagy emelni fogják az adagot.Na de ennyit rólam.Ti,hogy vagytok?Remélem mindenki jól van.

További szép napot kívánok!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Reni:

hu.sajnálom hogy nem tudtál aludni.miért kellett mérni egész éjjel is a vérnyomid,???magas??

Kép
Kép
ettike
 
 


sziasztok. hát jó sokat irtatok. viszaolvastam, de a felét már el is felejtettem. úgyhogy csak igy általánosba.

Én is apa nélkül nöttem fel.5éves voltam amikor elváltak, nagyszüleimnél laktunk, anyumnak nagyon kevés volt a fizije, meg kellett gondolnia mikor mit vesz. magára nem is nagyon tudott költeni. 15éves koromtól elmentem suli mellett dolgozni, nyári brigádok, egész éves reklám papir kihordások. minig volt pénzem, soha nem költöttem el hülyeségre.
páromnak voltak szülei, de nem törödtek vele. apja ivott, anyát nem érdekelte. magától nevelkedett. de jó ember lett belölle. dolgozik, nem szórja a pénzt, mindent megcsináll és már nagyon várja a babát, talán jobban mint én.
párom már régebben szeretett volna babát. mi már 7 éve együtt vagyunk, 1éve költöztünk külön, addig apósnál laktunk :evil:
de én már akkor megmondtam neki, hogy amig nem megyünk külön, nem lesz gyerek :!: :!:
vettünk családi házat, autót, bebútoroztunk, olyan munkahelyre mentem, ahonnan tudtam, hogy jó pénzt fogok kapni, ezért már be mertem válalni a babót, aki 1-böl sikeredett is. :lol:
azért nálunk se felhötlen minden, mert kölcsönjeink vannak. de ez nélkül nem sikerült volna!

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Ettike:Igen sajnos magas már 18 éves korom óta ezzel szenvedek,de végűl sikerűlt beállítani és nem is volt vele semmi gond.De amióta babát várok eléggé össze vissza ugrál.Lehet azért,mert gyengébb gyógyszert kaptam a baba miatt.Hát a mérések alapján semmi jó nem lessz.Mert eléggé magas értékeket mutat :cry:

Timi:Ismerős helyzet.Nálunk velünk élt az apám,de mégse,mert neki csak a pia volt a fontos meg a cigi :evil: Az,hogy nekünk van-e mit enni kicsit se érdekelte.Amióta pesten lakunk albérletből albérletbe vándorolunk.De persze szinte mindenhol lehúztunk azért éveket csak hát nem biztos a tető a fejünk fölött.Anyámról semmi rosszat etéren nem mondhatok,mert mindent megadott nekünk amit csak tudott.Ezért tisztelem és becsülöm,hogy felnevelt minket tisztességesen.Csak most romlott meg sajna a kapcsolatunk.A lényeg,hogy apámat kidobtuk és így aránylag már jobb az életünk mint volt.Persze van,hogy néha keres minket,de csak azért,hogy hátha vissza jöhet lakni :evil: Gyerektartás nuku.Azt mondta majd akkor fizet,ha itt lakhat :evil: Persze ez nem lepett meg minket,mert amíg velünk volt se tartott el minket.Anyu fizetéséből éltünk napról-napra.Ezért is mentem el én is 17 éves koromban már dolgozni,hogy tudjak anyunak segíteni.Ezért is lakok még itt,mert anyámat nézem meg hugomat,de ez már nekem nem megy.Meghát mostmár a babára kell gondolnom.És azt akarjuk párommal,hogy a babónak mindene meg legyen ezért is kell elmennünk innen,mert 30 ezerből nem lehet élni.Hát ennyit az én bajomról már megint :oops: Tényleg neharagudjatok az örökös panaszkodásért csak hát valahogy most depisebb vagyok mint szoktam lenni :(

Mindenkinek szép napot kívánok!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok!


reni24: Remékem nem lesz semmi komoly bajotok!!!


Rossz idő van....fúj a szél...kedvem sincs semmihez.....már réges rég megfőztem és nem tudok semmit kezdeni magammal:(

Mindenkinek szebb napot
Puszika

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Képzeljétek.......

albérletbe megyünk nyaralás után......már találtunk egyet Pesten a x.-kerben,ára nem olyan rossz és legkésőbb októberbe mehetünk (a tulaj szerint készen lesz az átalakítás aug végére,de szept vége fele tuti beköltözhetünk...)
Szóval vidéki lányból pesti lesz....már előre félek,hogy,hogy birom majd.......
Bocs,hogyezzel zavarlak benneteket!

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Sziasztok!
Ha megengeditek szeretnék hozzátok csatlakozni! 23 éves vagyok és 19 hetes a Picurkám. Már pár hete rátok találtam csak nem mertem regisztrálni majd ha jó lesz ez a lelet , majd ha jó lesz az a lelet. Tudom ez igy elég furán hangzik.
zuzimami
 
 


zuzimami:

üdv.
gratu a babóhoz.érzed már a mocorgását??

én ma megyek dokihoz.már nagyon izgulok.
pocim szerencsére azóta nem fájt.
párom is kezd megenyhülni.már egy lány nevet is mondott(Abigél)de tetszik neki a Jázmin is.már lehet vele beszélni a babáról meg hogy mit hogy szeretnék(hol legyen a kiságy és hasonlók.)

többiek merre vagytok???

Kép
Kép
ettike
 
 


Szia ettike!
Azt hiszem vmit érzek szerintem ő lesz az. Örülök h a pocid nem fáj vigyázz nagyon magatokra. Nekem is poci fájjással kezdődött és veszélyeztetett terhesség lett belőle. Az első kb 10-13 hétben ágynyugalom csak wc és tusolás miatt kelhettem fel. És persze tabletta tablettát követett! Szép nevet talált a párod!

PHPBB kód:
Kép
zuzimami
 
 


Sziasztok!

Hát ahogy elnézem, sehol sem fenékig tejfel az élet, de hidjétek el, jobb lesz. Tapasztalatból mondom. Nekünk is sokat kellett várnunk arra, hogy most végre nyugodtabban éljünk. Igaz, hogy hónap végén már nincs túl sok pénzünk, de még mindig tudnék honnan lefaragni (pl mindketten dohányzunk :oops: ) Pedig a lakástörlesztést is fizetjük, és a rezsink sem kevés.... De külön vagyunk végre!! Levente majdnem 3 éves volt, mire ez sikerült.

Férjem is részben apa nélkül nőtt föl (12 éves volt, amikor elválltak a szülei, onnantól az apja felé sem nézett a fiainak :shock: ).

Reni!

A magas vérnyomás engem is végig kísért a terhességem alatt, főleg Levivel, de nekem előtte nem volt ilyen gondom. Amióta meg sikerült leafnom 16 kilót, azóta mégjobb :D Sajna Levivel a végén már 3*1 Dopegyt, és 3*1 Cordaflex volt az adagom, végig 170-eket mért a dokim :? :shock: Azért is kellett szülés előtt bent lennem, és ezért is akarták megindítani, és ezért volt végig szó császárról. Persze az élet mindent nagyon szépen megoldott. :D :D

Lányok!! Nektek is azt kívánom, hogy minden szépen és jól alakuljon, ahogyan azt megálmodtátok!! :P

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Nyuszitappancs:Bizti nem lessz bajunk.Vigyázok magunkra ahogy csak tudok :D Köszi az együttérzést :) Ti,hogy vagytok?Akkor szomszédok leszünk majdnem :D Mi a XX.kerben lakunk.Én is laktam gyerekkoromban a X.kerületben.És melyik részére költöztök?Gratulálok az albérlethez.Meg kérdezhetem,hogy mennyiért bérlitek majd?Hány szobás?Remélem jól fogod magad itt érezni.Bár én nem szeretek pesten lakni :oops: Bár erzsébet elég jó hely. :D

Zuzimami:Üdv itt nálunk :D Gratulálok a babához :D Én is ilyen voltam.Majd ha ez jó lessz az jó lessz :D De hál istennek minden oké.A nemét tudjátok már?Vagy még nem voltál ultrahangon?

Ettike:Szurkolok,hogy minden oké legyen!Örülök,hogy már nem fáj a pocid. :D Annak meg főleg,hogy a párod megenyhűlt :D :D A nevek tényleg nagyon szépek.Majd írd meg,hogy mit mondott a doki.

Én is ma megyek dokihoz elviszem neki a mérés eredményét.Kíváncsi vagyok mit fog rá mondani.Remélem drasztikus adag gyógyszert nem kell majd szednem.Tegnap is nagyon rossz napom volt :cry: Kikészített a nagybátyám :evil: Párom amikor haza jött és elmeséltem neki,hogy mi volt majdnem kivágta innen.Na de megfogadtam,hogy mától más lessz és nem hagyom magam felidegesíteni.Remélem sikerűl majd.

Remélem mindenki jól van!Azok is akik eltűntek :)

Kép
Kép
reni_24
 
 


Zuzimami:Üdv itt :)

ettike:Sok sikert a dokihoz :) és örülök,hogy végre a Párod is "enyhül" :)...megsúgom...az enyém is :)
Nekem is választott lány nevet....abból van már 3.(Liliána-ezt Én választottam,Hanna-ezt közösen,Leila-ezt+ Ő.).de fiú egy sincs :)
Nem baj,majd lesz :)

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Reni:Nálam is az volt,hogy a súlyom miatt is alakult ki a magasvérnyomás.Én leadtam 30 kilót,de azért a vérnyomásom persze javult,de akkor sem lett tökéletes.Az orvosom mondta is,hogy életem végéig szednem kell majd a gyógyszert sajnos :cry: Én is 3x1 Dopegytet szedek most.Persze a nőgyógyászom meg 4x1-et mondott.De a háziorvosom megállapította,hogy elég 3x1,de szerintem ma rádöbben majd,hogy az nekem kevés :cry: Majd délután kiderűl.Hát igen az élet valóban mindent megold csak az ember győzze kivárni.Nekem sajnos most nagyon fogy a türelmem.
Köszi a jókívánságot remélem így lessz :D Neked is ezt kívánom!
Mi is úgy számoltuk,hogy mire a baba olyan 3-4 éves lessz addigra összeszedjük magunkat és külön megyünk.Remélem össze jön.

Kép
Kép
reni_24
 
 


reni24 szijja :)

x.-ker Pongrác telep vagy mia neve (nem igazán ismerek pesten akármit is de sztem igy tudni fogod)
35+ rezsiért kaptuk meg +3000 közösköltség 2 szoba 1 konyha (igen nagy) fürdő+wc.......ennél olcsóbbat nem találtunk.....
Na akkor majd néha néha összefuthatnánk :)
Remélem ott islesz majd net :) Bár az már leszögeztem a páromnak,hogy Net nélkül sehova :) Így nyaralás után veszünk egy laptopot és hozzá netet :)

Mi jól vagyunk...de vmiért sokat sírdogálok :(
és nem tudom megmondani,hogy miért.........remélem ez hamar elmúlik
És veletek miujság???

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Szia Nyuszitappancs! :D

Őszinte leszek a Pongrác telep most valahogy nem ugrik be,de végülis mindegyis,mert akkor sincs olyan messze tőlünk :oops: :D Az ára meg egyszerűen nagyon jó :D Jól kifogtátok.Remélem a környék is jó lessz hozzá.Ennél olcsóbb sajnos nincs is.Vagyis van,de azok lukak nem lakások.Persze össze futhatunk majd :D Én is ezt mondtam páromnak,hogy mire oda költözünk nagymamájához addigra kell nekem a net :D Mert net nélkül én se megyek sehova :oops: :D Persze pár hetet kibírok,de többet nem.A sírdogálás ismerős.Én is ettől szenvedek mindenen eltudom magam sírni.Azon is bőgtem amit bemásoltál a napokban :oops: Nem tudom szerintem egy terhes nő érzékenyebben reagál dolgokra bár lehet ezzel hülyeséget mondtam,de én ilyen vagyok.Mondjuk előtte se voltam érzéketlen.De most nagyon érzelgős lettem.Köszi szépen jól vagyunk a körülményekhez képest.Már egyre jobban várom a költözést.Ami nagyon jól esett az az,hogy anyukám tegnap megvédett a nagybátyámtól és jól leüvöltötte a haját :D Anyum is olyan mint az időjárás.Ami nekem annyira most nem jó.És nagyon örülök,hogy a te párod is enyhűl :D A ti neveitek is szépek :D

Kép
Kép
reni_24
 
 


reni24

Örülök,hogy minden jó :)
Pontosabban Salgótarjáni út....(1 háztömbnyire laknak anyósék :S )...a környéket nem nagyon ismerem...de mi igazáből az árat néztük.......és nemm mondanám luknak.......bár nem az ilyen "kis lakásokhoz" szoktam.....mivel vidéki vagyok és nekünk kertes házunk van,na de majd megszokom...

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Nyuszitappancs:Majd meg lesem térképen,hogy merre van :D Nem a tiétekre értettem a lukat,hanem hogy 35 ezren alul már sajnos csak azok vannak. :( :) Anyósék mellé költöztök?Nem irigyellek ebből a szempontból,de hátha nem fognak annyira a nyakatokra járni.Bizti meg szokod majd. :D Minden esetre ennyiért megéri.Mi is ennyit fizetünk most +a rezsi,de az eléggé sok így nekünk 80ezerre jön ki havi szinten ami nagyon sok :cry:

Kép
Kép
reni_24
 
 


sziasztok!
reni_24: Még nem tudjuk a nemét jővőhét szerdán megyünk ultrahangra talán megmutatja magát.
De most kicsit le vagyok törve az orvosom azt mondta, h az AFP eredményem nem a leg tökéletesebb pont az alsóhatáron van. Ezért genetikai tanácsadásra kell menni. És persze jó lenne minnél hamarabb erre csak aug. 25 -re kaptam időpontot. Nagyon remélem h. nem lesz semmi baja a picikémnek.

PHPBB kód:
Kép
zuzimami
 
 


sziasztok!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

van egy 4mm-es petezsákom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jó helyre költözött és most ez a lényeg.

Kép
Kép
ettike
 
 


ettike: GRATULÁLOK A 4MM-ERES PETEZSÁKHOZ :D


Zuzimami: Szorítok,remélem nem lesz baj...és nem is lesz :)

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Sziasztok!

Zuzimami:Nagyon szurkolok,hogy minden rendben legyen!!!!Remélem majd megis mutatja magát.

Ettike:Gratulálok a babóhoz mégegyszer!!!! :D :D

Én most kicsit elkeseredtem :cry: Most tudtam meg,hogy mit jelent a C 2000-res eredmény.Azt,hogy a méhnyak kissé kitágult :cry: És sokat kéne pihennem ami annyira nem szokott össze jönni :cry: Meg ne hajolgassak meg ne végezzek fizikai munkát,hát ezeket mind csinálom :cry: :cry: Remélem,hogy nem lessz semmi baj a babóval.Mától senki nem érdekel pihenni fogok és kész!!!És ne üljek sokat meg ne álljak sokat! :cry:

Remélem mindenki jól van!

Szép napot kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
reni_24
 
 


reni24: Így van Te csak pihengess és ne törődj mással.....a babó érdekében..


pindimanó-rol mit tudtok????
annus nyaral???

Jujj Én is izgulok már......Hétfőn indulunk :)

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Sziasztok!

Ettike: Gratulálok a babához!!

reni_24: nekem is c 2000 nekem azt mondta az orvos h mindent csinálhatok már de mértékkel és amint érzem h feszül a poci Magnéziumot bevenni és feküdni.

Tegnap voltam az orvosomnál és mondta, hogy nem kell meg ilyednem nem olyan rossz ez az eredmény csak ő minden eshetőséget kiszeretne zárni. Kicsit megnyugodtam.
zuzimami
 
 


sziasztok
megjöttem a vizsgálatról.
törlet eredmény jövö hét kedden lesz meg,
vizelet, vérnyomás jó,
de van rossz hir is
rövid volt a méhnyakam 2 hónapig tartottam a CS:2-es értéket, most sokkal jobban megrövidült CS:4 . /nálunk valahogy forditva számolják/. szigorú ágyfekvésre itélt az orvos, felpolcolt lábakkal.
+adott gyógyszert, amit a kórházban használnak!!!!doki ki se irhatja!

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Zuzimami:Nekem is most ezt ajánlották ma pihentem is jó sokat nem csináltam semmit :D Rendes orvosod van.Fogadott orvos?Nekem sajna nem én SZTK-ba járok.És hát az ember mit is várhatna ilyenkor.De legalább kicsit meg nyugodtam,hogy azért nincs gáz.

Timi:Sajnálom,hogy ilyen rossz hírt kaptál :cry: Akkor pihenj nagyon sokat.Rendes dokid van neked is.Vigyázz nagyon magatokra!Szurkolok nektek!

Többiek merre vannak?Remélem mindenki jól van.És tényleg Pindiről tudtok valamit?Remélem ők is jól vannak.

További szép napot kívánok mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok! :D

Én nem tűntem el, mostanában inkább csak gyors olvasgatásokra "jöttem be"... :oops:

Timi: pihenj sokat, ahogy mondta az orvos is, és vigyázz magatokra... jó lenne még egy kicsit bennmaradni a manócskádnak :)

Zuzimami: üdv itt, ahogy látom nagyon egyszerre vagyunk kiírva :D
Szerintem próbálj meg nem nagyon aggódni az AfP eredmény miatt, ha az alsó határon is van, akkor is az átlagos értkben van!!! Hiszen éppen ezért van alsó és felső határ... :wink:

Ettike: gratu a 4mm-es petezsákhoz :D


Lányok! Belső vizsgálat (szerencsére) nálunk nem volt a várandósság tényének megállapítása óta.. nektek a poci fájdogálás miatt nézik?

A hét elején voltam a 18 hetes uh-n, mindent renben találtak nálunk, és képzeljétek! Úgy néz ki a dolog, hogy lesz egy harmadik fiacskám is :D :D :D :D :D
Úgyhogy belehúztunk mi is a tökéletes név megtalálásába, de még lesz egy pár kör, mire eldöntjük :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok Kismamák!

Mi ez a csoportos méhnyak-rövidülés? :shock: Vigyázzatok magatokra és a babáitokra!! :)

Timi!

Megnéztem a 28 hetes pocak képeidet (is). Nagyon szép kismama vagy még mindig, és irtó formás kis pocakod van. Ami annyira már nem is kicsi :lol: Vigyázz magatokra! Tényleg rendes a dokid!!

Zuzimami!

Azért jó fej a dokid, hogy megnyugtat. A legtöbb helyen csak riogatják a kismamikat. Néha feleslegesen....

Ettike!

Gratula a kis petezsákocskához!! Örülök, hogy a pocakfájásod is már a múlté. Előre szólok, hogy Patrik mellett úgysem lesz nyugtod!! :lol: Nekem annyiból volt jó, hogy mivel egész nap Levivel voltam, és vele foglalkoztam, nem volt időm parázni, észre sem vettem dolgokat :D Komolyan, sokkal nyugisabb és stressz-mentesebb volt a második terhességem. Nekem érdekes módon a 36. hétig még méhszájat sem nézett a doki. Na nem mintha bántam volna :D

Kriszti!

Gratulálok a kis kukacoshoz!! Jól emlékszem, hogy kisfiúra vágytál?

Szép napot!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!


bfkrisztina: szerencsére azóta nekem sem volt...bár most majd ha hazajöttünk nyaralásból akkor mennem kella 12.-hetesre......gondolom ott is belső vizsgálat lesz!



Egy kérdés mindenkihez!

Milyen a női nőgyógyász????

Csak,mert itt nálunk (nincsa fogadottam) a kirendelt doki Cseh Erika!
Kicsit félek Tőle.......

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Sziasztok!

Kriszti:Az jó,ha nem volt azóta belső vizsgálat.Nekem is először akkor nézték amikor mentem,hogy pozitív lett a teszt.Utánna jó sokáig nem is vizsgált meg a doki.Most,hogy 24 hetesen voltam akkor vizsgált meg megint.Akkor még nem is szóltam,hogy keményedik a poci csak utánna.
Gratulálok én is a kisfiúhoz :D

Nyuszitappancs:Az én tapasztalatom szerint nagyon nem jó a női nőgyógyász :evil: Engem úgy meg vizsgált,hogy utánna jó ideig fájt a hasam alja :cry: De persze nem mindegyik olyan.És kinek mi a rossz.

Ma végre kaptam jó hírt is a dokinál :D A vérnyomásom egész jó és csak egy kicsit kellett emelni a gyógyszeren így napi 4x1-et kell szednem.Tegnap végig pihentem a napot :D Ma is fogok az biztos,mert párom azt mondta,hogy olyan más vagyok az az megszépűltem hát nem aranyos :D :D

További szép napot kívánok mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


reni_24

köszike a hozzászólást..........:)
Végülis mind1 Én a férfi nőgyógyásznál is parázok...soha sem tudok ugy menni,hogy nyugodt lennék...mindig rámjöna remegés...nem tom miért (ne4m igazán szeretem ha bennem járnak) lehet ezért....

Puszika

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Sziasztok!
Tudtok nekem segíteni?Első babámat várom és szeretném megtudni hogy a Magyar államkincstárhoz mik azok a papírok amiket be kell adni a különböző támogatásokhoz!Előre is köszönöm
mné zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat!! :D :D

Rennye: igen, jól emlékszel :D

Reni24: de jó, hogy most rendben a vérnyomásod!Reméljük mostmár így is marad :)

Mné Zsuzsi:
:arrow: GYES
Szükséges okmányok az igényléshez:

A gyermekgondozási segélyre vonatkozó igényt, az „Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra” című nyomtatványon kell benyújtani, és csatolni kell hozzá a 2. számú pótlapot.
Az igénylő személyazonosító igazolványa és lakcímnyilvántartó kártyája
Az igénylő adóazonosító kártyája
A gyermek(ek) eredeti születési anyakönyvi kivonata
Az igénylő és a gyermek(ek) TAJ- kártyája
Tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek esetében csatolni kell a szakorvos által kiállított orvosi igazolást is.
Amennyiben az igénylő magánnyugdíjpénztári tag, be kell mutatnia magánnyugdíjpénztári belépési nyilatkozatának záradékolt példányát is.
Ha bankszámlára kéri az ellátás folyósítását, akkor a folyószámla szerződés bemutatása is szükséges.

:arrow: családi pótlék
Szükséges okmányok az igénybejelentéshez:

A családi pótlékra vonatkozó igényt az „Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra” című nyomtatványon kell benyújtani, és csatolni kell hozzá az 1. számú pótlapot.
Az igénylő személyazonosító igazolványa és lakcímnyilvántartó kártyája
A gyermek(ek) eredeti születési anyakönyvi kivonata
Az igénylő és a gyermek(ek) TAJ- kártyája
Ha a gyermek tartósan beteg, vagy súlyosan fogyatékos, a magasabb összegű családi pótlékra való jogosultság igazolásához az 5/2003. (II. 19.) ESZCSM rendelet alapján kiadott orvosi igazolást is be kell nyújtani.
Az egyedülállóságot igazoló okiratot. (Egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált, házastársától külön él és nincs élettársa.)

:arrow: ANYASÁGI TÁMOGATÁS
Az anyasági támogatás összege:
Az anyasági támogatás egyszeri juttatás. Összege azonos a gyermek születésének időpontjában érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-ával (2008-ban: 64.125.-Ft) ikergyermekek esetén 300%-ával (85.500.- Ft gyermekenként).

Szükséges okmányok az igényléshez:
Az anyasági támogatásra vonatkozó igényt, az „Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra” című nyomtatványon kell benyújtani, és csatolni kell hozzá, az 5. számú pótlapot.
Az igénylő (édesanya) személyazonosító igazolványa és lakcímnyilvántartó kártyája
Az igénylő adóazonosító kártyája
A gyermek(ek) eredeti születési anyakönyvi kivonata
Az igénylő és a gyermek(ek) TAJ- kártyája
A terhesgondozást végző orvos igazolása arról, hogy az édesanya a szükséges alkalommal részt vett a terhesgondozáson. (Nem azonos a terhesgondozási kiskönyvvel!)
Amennyiben meghatalmazott jár el igénylő helyett, akkor 2 tanúval igazolt meghatalmazás is szükséges.


Mindez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ki kell tölteni egyszer az Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra c. nyomtatványt, és a fent leírt pótlapokat hozzá...
(én annak idején mikor bementem az Államkincstárhoz, és elmondtam, hogy első gyermekemet várom, az ügyintéző az összes szükséges nyomtatványt a kezembe nyomta - remélem neked is segítenek majd :) )

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Nyuszitappancs:Nagyon szivesen :D Végülis igen a férfiak se igazán jók vagyis jók csak nekünk kellemetlen ez az egész.Mondjuk én már nem félek,mert sajna volt idő amikor sajna elég sűrűn kellett járnom.Meg most úgy fogom fel,hogy a baba miatt muszály menni így könnyebb.

Kriszti:Én is remélem,hogy mostmár nem lessz vele gond.Nagyon szivesen :D

További szép estét kívánok mindenkinek!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Lányok!

Lenne egy marhára nem ideillő kérdésem!! Melyikőtök fogyott 30 kilót?? És HOGYAN??

Női nődoki. Már kifejtettem útálatomat irántuk. Vagyis egy rossz tapasztalat, és vége a bizalmamnak. Pasiból vizsgált már meg vagy egy tucat, de egyik sem okozott negatív élményt. Öregtől a fiatalig, egytől-egyik normális volt, udvarias, stb. Pedig egy nőben több empátia lehetne, hiszen ő tudja milyen az....

Ó!! Hazudok. Ultrahangot csinált női szonográfus. De csak uh volt, más semmi. Ott viszont arik voltak.

Mné Zsuzsi!!

Nálunk apukám intézett mindent, egy meghatalmazást adtam, hogy helyettem/nevemben eljárhat, és ő is azt mondta, mint Kriszti, hogy mindent a kezébe nyomtak :D Így egyszerűen meg tudott mindent oldani 8)

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Cseh Erika? Ő az én orvosom. :) Semmilyen rossz tapasztalatom nincs eddig. Most külföldön volt, így más vizsgált már pár hete, de amúgy elvileg hozzá járunk és oké. :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Reni:

én fogytam le 30 kilót.
hogy hogy???nem igazán értem rá enni és minden nap 3-4 szer kutyagoltam fel gyerekestől a 3.-ra.és sokat sétáltam vele(volt hogy napi 6-7 órát)

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok!

Reni:Én is lefogytam 30 kilót.Mondjuk én úgy,hogy este 6 után nem ettem vagy,ha nagyon éhes voltam akkor valami gyümölcsöt.Meg persze egy termékkel amit persze nem arra ittam,de ez egy kellemes mellék hatása volt :D És ami a lényeg,hogy tartottam a súlyom annak ellenére,hogy aztán már 6 után is csúsztak le falatok :D :oops: Persze most ez nem így van,mert most híztam,de csak a babó miatt. :D

Aida:Hogy vagy?Keményedik még a pocid?Remélem már sokkal jobban vagy.

Nálam még a női uh-s is durva volt így az én véleményem róluk is ugyanaz.Pasi orvosban még nem csalódtam.

Mindenkinek további szép napot kívánok!

Reni

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok kismamik!
Bocsánat, hogy betolakodtam közétek, de van néhány szép téli kismamáknak való holmim! Mikor terhes lettem 55 kiló és 168 cm voltam, tehát a ruhák 36-38-asok! Egy kertész farmer(Mamma mia, eredeti ár 12.000ft), egy Esprit farmerszoknya(eredeti ára 17.000ft), egy babaházas barma kockás térdnadrág(eredeti ára 8.000ft), egy C&A-s fekete sportosabb 3/4-es naci(eredeti ára 5000ft), és egy fekete 3/4-es ujjú hosszú tunika, szintén C&A-s(eredeti ára 4000ft). Az összest odaadom 20.000 ft-ért. Ha valakit érdekel írjon privit! Kép Kép Kép Kép Kép

zsebianya
Kép
Kép Kép
zsebianya
 
 


Igen, a hasam azóta is keményedik. Feszül, húzodik, olykor "összeszorul" máskor a kismanó bizonyos helyeken "kitöremkedik". Fura dolgok zajlanak odabenn.

Most elkezdek inni citromfű teát, görcsoldó és nyugtató, remélem használ. Ha ez sem, akkor rákérdek az orvosnál, hogy mit tud ajánlani. Esetleg napi 2szer no-spa vagy ilyesmi. Hallottam már hasonlót.

2 napja majdnem folyamatos vizelési ingerem van.. :( Ez most fertőzés lehet vagy Noel baba csücsül a hólyagon szerintetek?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy belekotyogok, csak olvastam, hogy a női dokikról volt szó, gondoltam én is beszállok a pozitív élménybeszámolók sorába.

Főleg Aidának írom, hogy engem is a Flórban vizsgált meg egy nő, de nem a te dokid, hanem egy másik. A stílusa kicsit fura volt, nem volt túl szimpi, de amikor vizsgált, akkor nagyon rendes volt és egyáltalán nem fájt. Amúgy a te dokidról meg csak jókat hallottam már több lánytól is. És a kistarcsai kórház is szupi én ott feküdtem egy hétig (sajnos), de a nővérek is nagyon rendik voltak. Meg egy barátnőm is nemrég szült ott, nem is volt fogadott dokija és ennek ellenére mindennel és mindenkivel nagyon meg volt elégedve.

Amúgy meg irigykedek rátok, hogy nem tartozhatom közétek, én lassan a 30 évesek topicjába irogatok majd!

Ettike!

Elloptam az előző vonalzód, ha már úgyis mást használsz!! No, további jó trécselést nektek! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


sziasztok.

aida:

szerintem Noel miatt van folyton pisilhetnéked.ez nekem is kb. ekkortájt kezdődött Patrikkal és végig eltartott.csak olyan helyre voltam hajlandó elmenni ahol tudtam hogy van WC :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


Köszi a válaszokat.

Aida! Ez nem túl jó. Tényleg kéne kérned a dokidtól valamit, ami helyre teszi a pocakodat. A pisilés szerintem is Noel babától van :D Örülj, hogy eddig nem a hólyagodon csücsült. Én is wc függő voltam :lol: A citromfű nagyon jó ötlet!!!

Tabati!!

Drukkolok Neked/Nektek!! HAJRÁ-HAJRÁ BABUCI!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Köszönöm a segítségeteket!Remélem boldogulni fogok!Még egyszer köszönöm!
mné zsuzsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: