Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Minyu!
Hasonlóan gondolkodom.Azért megkérdeztem.Hogyan és mikor lehet felkerülni a táblázatba? :)

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


roni!!
én úgy tudom, ott szülsz, ahol szeretnél. a mostani szabályzatot nem ismerem.... hog yhol, azt még simivel azalapján választottam hogy hol vannak olyan gondolkodású orvosok, ami nekem kellett. pl ahol papírra van írva hoyg elsô szülés=kötelezô gátmetszés, az szóba se jöhetett, mert pl mi másra lenne kitalálva ez az egész nôi test, ha nem arra, hogy ott kiférjen az ember gyermeke???!!!! meg pl a kötelezô beöntés, borotválást, fekve szülést sem tartottam szimpinek. szóval a te szempontjaid alapján válassz és nézz körbe jóó alaposan!!!! van idôd bôven, az hoyg itt sok mindenki tudja már ezeket, sok esetben sztem azért van, mert 2. baba és oda mennek, ahol az elsôt is, nem???
meg sztem a szülésznô manapság már talán fontosabb is, mert ha mindne rendben megy, ô van veled végig, a doki meg ha szükség van rá, vagy a végénél!

akinek babapénzes kérdései lennének, keresse fel a szakbarbárt!! ô kihozza a lehetô legtöbbet mindenkinek!!! én is vele csináltattam múltkor és rém segítôkész! az indexen van fent!

minyu, nekünk is volt krupp!!! de lekopogom, kinôttük! ezekszerint ti is, ugye??? az annyira szörnyû dolog....

nekem meg elmúlt a szörnyû puffadásom, hála az elevit mentességemnek :D most egy más fajta saját kis rosszullétem lett, de ezt jobban viselem, hisz az enyiméé :P

na jóócak, jó pihenést mindenkiek!!!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!
Roni, megnyugtatlak, én sem maszekban járok a dokimhoz, hanem állami rendelésre, már 11 éve.... Amikor a fiamat vártam, szóltam neki, hogy szeretnék nála szülni és beleegyezett. Válaszottam szülésznőt is. Szerintem most is ugyanígy fogom csinálni. Így csak hálapénzt adok....

Látom, nem csak nálunk volt krupp :( . Olyan ilyesztő! Azóta minden náthánál parázok, nehogy megint kruppos legyen. Már van hidegpárásítónk, elég sokat megy télen, szerintem nagyon jó!

Bagzerka, köszi az ötletet! Azt hiszem ezt az indexes szakbarbárt nekem is fel kéne keresnem, ugyanis most GYES-en vagyok, de mellette dolgoztam megbízási szerződéssel. Remélem az beleszámít a babóca utáni járandóságokba!


Asszonka, köszi a drukkot! Édes a fényképed! :D

Rosszullétekkel kapcsolatban: nap közben aránylag jól vagyok, de este úgy 6 után már nem igazán. Fáradt vagyok, émelygek, hányingerem van, ugyanakkor éhes is vagyok.... sokszor fáj a fejem is.
A férjem megjegyezte: biztos lány lesz, mert csak azokkal lehet ennyi probléma! :P Mondjuk én örülnék neki, ha bejönne.

Majd én is szeretnék bekerülni a táblázatba, de csak az UH után. A családnak és barátoknak is akkor mondjuk el!

MOst megyek, még van energiám a főzéshez + háztartáshoz. Meg szépen süt a napocska is, úgyhogy ki is kéne menni.
Jó hétvégét mindenkinek!
netti77
 
 

 
 

Jó reggelt (vagy inkább már napot) mindenkinek!

Dokiválasztással kapcsolatban tökre egyetértek minyuval. Ha nincs választott dokid, akkor is meg fog születni a pici, nem nagyobb a kockázata semminek, és ugyanúgy megkapsz minden ellátást, amit amúgy magándoki adna.
Magándoki előnye esteleg abban rejlik (legalábbis számomra), hogy ismer, ismerem, megbízom benne. Kaposváron sajnos van olyan nőgyógyász, akitől a hideg kiráz, elé, ha ránézek... Anno azt mondtam, hogy ha ő lenne ügyeletes, amikor szülnék, és nem lenne magándokim, tutira visszatartanám a gyereket, csak ne kelljen nála szülnöm.
De persze magándokija is válogatja. Van, aki közli előre, hogy a szülés 100e, DE hétvégén nem szül, éjszaka nem szül, x hónapban nyaral, stb. Az ilyet én messze ívben kerültem el.
Sajátommal szerencsém volt. Se nem közölte, hogy ennyit kér és kész, ráadásul éjszaka (hajnali 4-kor) jött be hozzám nyaralásáról (Balatonról). És utána is minden nap benézett, hogy minden rendben van-e. Oké, Kaposvár nem nagy távolság a Balcsitól, de nem hiszem, hogy sok doki megtenné ugyanezt.
Most csak abban bízom, hogy vállalja a következőt is, ugyanis már elég idős, és hallottam rémhíreket, hogy esetleg visszavonul... :( Na majd szerdán ez is kiderül.

Nektek amúgy az otthonszülésről mi a véleményetek? Gondolkodik ilyenen valaki?

Kép
Kép
lolababa
 
 


Én nem mernék otthon szülni.A kórházban nagyobb biztonságban érzem magam.Mert ha minden simán megy, akkor oké, de ha nem???
Meg a babának is jobb, ha születés után egy darabig van a közelében doki...Vagy akkor is bekerül anyuka és baba, ha otthon születik?
Vendég
 


bagzerka:)
Igen, sajnos mi is megtapasztaltuk a kruppot. Azóta nem jött vissza, kopp-kopp-kopp, de sokat változtattunk is pl nálunk is megy hidegpárásito, hüvösebb van éjszaka.

roni :)
bármikor, ha megirod az adataidat, beteszlek a tábliba.
erröl jut eszmbe:
Kép

lolababa :)
Én tuti nem mernék otthon szülni. Főleg úgy, hogy az első csaszival végződött, mert nem jól fordult (arccal próbált beilleszkedni, ami nem sikerült :? ) De hanem lett volna császár, akkor sem merném kockáztatni a gyerekem életét azért, hogy nekem jó legyen... A ZUram egyik munkatársának 3 gyereke van, mindhármat otthon szülte, jól vannak, nem volt semmi gond. Én valahogy mégis beszari vagyok...

na, megyek fgözni

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Én egészen addig szimpatizáltam az otthon szüléssel, amég rá nem jöttem, hogy sajnos, a rendszerből fakadólag nincsenek ugyanannyira biztonságban az anyukák nálunk, mint mondjuk külföldön. Nálunk sajnos nincs kórházi háttértámogatása az otthonszülésnek és én ezt nagyon nagy hibának tartom. Csodálatos dolog lehet szeretetben, biztonságban, háborítatlanul szülni és születni és már előre ráz a hideg a kórháztól. Tényleg.
A szüléstől egyáltalán nem tartok, de a kórháztól... brrr... :(
Ha lenne legalább egy kórházon belül olyan hely (szerintem ez lenne ma Mo.-on a megoldhatób) ahol bábákkal, otthonias körülmények közt lehet szülni, azt hiszen nem gondolkoznék, elmennék másik városba is szülni. Sajnos ilyenről még nem hallottam. :?

Pont ma gondolkodtam rajta, hogy időben el kell beszélgetnem az orvosommal a kötelező gátmetszés, fekve szülés, oxitocin, elviszik a babát a születés után dologkról.
Az a baj hogy én a kórházi szülések sarkalatos pontját abban látom, hogy hiába az én orvosom a világ legjobb embere, aki mondjuk támogat a kórházi háborítatlan szülésben, de ha eltelik x idő és a baba nem olyan ütemben bújik kifelé, mint ahogy az orvosilag elvárható lenne, ő sem fog tudni mit csinálni, mint pl. oxitocint adni, mert neki is van főnöke akivel el kell számolnia. De sajna ugyanezt gondolom a gátmetszés és a fekve szüléssel kapcsolatban... :( Hiába mondják azt hogy itt nem szokás a gátmetszés, ha már vágtak ("mert az úgy volt biztonságosabb a babának") akkor hótt mindegy már, hogy mi volt papíron leírva.

Nah, nem rombolom tovább a közmorált. Ezekre a kérdésekre úgyis saját magamnak kell választ találnom.

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek szép várandóságot, egészséges kisbabát!

Csak moneenak akartam üzenni, hogy örömmel látom, hogy nem is kellett sokat várnod!! (szerencsére nekem sem..) :lol:
Kívánok neked szép terhességet és "azonnal hazavihető babót"!

Bocs az offért!

Szép napot!

Kép

Kép
mákszem
 
 


Egyetértek veled Monee.
Kaposváron például 95%-ban metszenek gátat akár kell, akár nem. Itt ez a szokás.
Van ismerősöm, aki pont ezért inkább Pestre ment szülni, mert ott gyakorlatban van valami gátmasszírozási technika, amivel elkerülhető a metszés, és akár 4,5 kg-os babát is világra lehet hozni metszés és repedés nélkül.

Mondjuk a babát szerencsére nálunk odaadják arra a két óra megfigyelési időszakra, HA a 36 heti bakteriális leoltás eredménye negatív volt. Zárójelben jegyzem meg, hogy az esetek 80%-ban sajna az pozitív.

Minyuval is egyetértek, sajna most én is úgy érzem, hogy az otthonszülés valamilyen téren felelőtlenség is. Még a kórházaink sincsenek úgy felszerelve sokszor, hogy normális körülményeket és ellátást tudjanak biztosítani (Kaposváron június 10-én 7-en szültek, de csak 5 szülőágy van...), otthon meg aztán végképp. És rettegnék attól, hogy ha bármi van, akkor vajon milyen gyorsan, és mennyire felkészült segítség állna rendelkezésre...

Kép
Kép
lolababa
 
 


Sziasztok!
Én választok orvost mert megnyugtat a tudat,hogy mindig ugyanaz az ember vizsgál,látja folyamatában a terhességem.
A szülésznőt viszont nem választom meg mert mindegyik szimpi nekem a kórházunkban teljesen mindegy kihez kerülök.

Monyee
Nem gondolom,hogy az oxit azért adnák be bárkinek is mert a fönők mit szól majd ha nem halad "olyan ütemben a szülés". :D
De elfárad az anya,a fájátevékenysége nem lesz megfelelő és a babára nézve is vannak veszélyei az elhúzódó szülésnek....

Luca68
Ma már olyan szépek a szülőszobák..egyáltalán nem olyan mint régen(zöld csempe,egymás mellett az ágyak zöld függönnyel elválasztva...az tényleg nagyon rideg..). Ma már öbbnyire olyanok mint egy kis szállodai szobák,meleg színekkel kifestve a falak. Barack és rózsaszín szoba a kislányos szülőknek kékes árnyalatú szoba a kisfiút vároknak.. :)
Én úgy gondolom felelőtlen az az anya aki otthon szül,egyszerűen kockáztat. Reméli nem lesz semmi baj.De biztosra nem lehet tudni.
Az egészséges anya zavartalan terhességénél is felléphet bármi probléma szüléskor. Én SOHA nem választanám az itthon szülést az tuti.

Minyu
Táblázatba én is szívesen küldöm az adatokat.
Holka,2008.09.05.,BP,BP,1 kislány,jan 31.Köszi :).
Krupp rémisztő lehetett :( .
holka
 
 


Tegnap voltam orvosnál. Minden rendben, 10 mm-es. Legközelebb 12 hetesen megyünk. Ja és tartózkodjunk a házaséettől! :( (Kicsit furcsa az orvosom, indig olyan üresség támad bennem, amikor eljövök tőle. Folyton rohan, nem ér rá.... mindig elbizonytalandom, hogy jó választás-e.)

Mivel már biztos a dolog, szeretnék bejelentkezni a táblicsekbe: szülés várható időpontja: szeptember 14 (bár ezt még a védőnő után lehet, hogy módosítom) Lakóhely: Dunaújváros, szülés: Székesfehérvár, Szent György kórház.

blúmi

Kép
blúmi
 
 


Blúmi, szuper!Csak így tovább!Szívhang is volt már?Én is ennyi idős leszek, amikor megyek uh-ra. :lol: Jaj, de várom!
Miért tiltott el házasélettől???Én úgy tudom, ha nincs gond, nem kell tartózkodni tőle.Vagy van valami olyan előzmény, ami indokolja?

Csajok, és már régen szültem, most hogyan zajlik a dolog???
Akkor úgy volt, hogy bementem, felvették az adatokat, aztán-mivel apás szülés volt-, kaptam egy kis szobát szülőággyal.

Ott voltunk mi, a doki, meg a szülésznő.
Bekötöttek infúziót, leborotváltak, beöntésre nem volt idő, :lol: gátmetszés volt, nem lehetett választani,akarom-e.Meglett a baba, összevarrtak, meg elaltattak, mert nem vált le a lepény magától.Aztán egyedül hagytak, és amikor felébredtem, átvittek a rendes kórterembe a babával a többi anyuka és baba közé.

Első szülésemnél még nem lehetett velünk a baba.Ő külön volt a babás kórteremben.


Most hogyan van ez?
Vendég
 


Volt szívhang, legalábbis az UH leleten szerepel: jó szívhang.Én semmit nem hallottam. Kb. 1,5 perc volt a dokinál tartózkodásom. Persze minden utána jutott eszembe, ezer kérdésem lett volna. (igen, egyébként volt rossz előzmény, de ez nem erre az oldalra való) Tudtommal a szülés most is így megy....

Kép
blúmi
 
 


Lolababa: elég rémisztő képeket festesz a kaposvári kórházról :(
bár a kaposváros topicban se olvastam túl sok biztatót...

Kép

Kép
starlark
 
 


Starlak!

Nem szeretnélek elkeseríteni, de tényleg nem a legjobb kórház a kaposvári semmilyen szempontból.
Nem tudom jártál-e már a szülőszobán, de itt még az a zöld színű, hideg minden... bleeeee
De mondok jót is.
A szülésznők mindegyike tündér! ;) Komolyan.
Azt a 4-5 napot, amit bent kell tölteni, ki lehet bírni.
De sajnos több jót tényleg nem tudok írni...

Kép
Kép
lolababa
 
 


Ja és emiatt azért ne aggódj!
Akkor úgyis a környezet fog a legkevésbé érdekelni... :D

Kép
Kép
lolababa
 
 


Lolababa: még soha nem voltam bent max mikor magam is születtem :) onnan meg nem sok emlékem van :D

A szülésznő meg tényleg fontosabb minthogy milyen a csempe...

Ahogy nézem a vonalzód lehet össze is futunk ott :)

Kép

Kép
starlark
 
 


Sziasztok!

Blúmi!
Gratulálok! :lol: Én is várom már a hétfőt!

Monee!
Én a Bajcsiban szültem és szerintem nagyon otthonias volt. Volt egy olyan szülőszoba is, ami olyan volt, mint egy hálószoba. Franciaágy, TV, fürdőkád stb. Én sokáig ott vajúdtam. De a többi is nagyon szép volt.

gwini
 
 


Sziasztok!

Nem teljesen mindegy, h. van-e fogadott orvos?
Bár nekem van, de ha Ő nem dolgozik, ha szülök, az ügyeletesnél kell. Vagy rosszul tudom?

Tényleg, Ti mikor és hogyan mondjátok meg, h. babát vártok?
Eléggé paráz ez a dolog, mert egy igen bolond agglegény főnököm van, aki a világ dolgaiból semmit sem érzékel!
sz.sziszi
 
 


Blúmi
Gratula a kis egy centis embryohoz!!! :D

Luca68
Ami nálam nagyon fontos volt a kórház választásnál,hogy legyen bababarát. A kicsikémmel egy szobában lehessünk!! Az isszonyú lehet ha csak 3 óránként kapod meg,szopira...
De mostmár a kórházak zöme ilyen.

Sziszi :)
Ha fogadott orvosod van akkor bejön bármikor amikor te szülsz,ezért fogadod fel.
Én Duphastont szedek és ha a 14.héten már nem szedem utána mondom meg csak a babát.

Monee,Gwini
Én a Péterfyben szültem.Csak jót tudok mondani róla. :D
holka
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál, benyeltem egy vírusos légúti dögséget. Fekvés, pihi, C-vitamin és ne hagyjam magasra menni a lázam. :?

Lolababa!

Tudod, én úgy látom hogy a nők nagy többségének szinte semmilyen elvárása, elképzelése nincs a szülésével kapcsolatban. Ez nem baj, talán ők is teszik okosan. A baj nekem ott kezdődik, hogy azoknak akiknek viszont van igénye, azt nem tudják teljesíteni, mert ők túlságosan egyedi esetnek számítanak a többséghez képest. És lehet hogy rosszul gondolom, de szerintem a kórház is úgy van vele, hogy nem baj az hogy a szülésnél valami neked nem jó, úgysem vagy olyan helyzetben hogy befolyásolni tudd a dolgokat (például nem tudod azt mondani, hogy akkor köszi, ez nem tetszett, most megyek haza), és ráadásul úgyis elfelejted az egészet ha ott lesz a baba.
Nekem ez elkeserítő sajnos. :(

A háborítatlan szülésekkel kapcsolatban sok jót olvastam a Szent István kórházról Budapesten. Megkockáztatom én is hogy talán ott kéne szülnöm... bár a Férjem valszeg a fejemet venné... :?
Még meggondolom, van rá mintegy 32 hetem. :D

Holka!

A fájás gyengeség már csak egy következmény szerintem, egy "nyűgös" páciensnek főleg, mint én.
Az otthonszülés azért nem biztonságos ma nálunk, mert nincs kapcsolat a bábák és a kórházak között. Ha Hollandiában kimegy egy bába otthonszüléshez (náluk a szülő nők nagyobb százaléka hozza világra a gyermekét otthon), bejelenti a kórháznak hogy helyzet van és ha úgy ítéli meg hogy nem fog menni otthon, azonnal jelenti a kórháznak. Indul a mentő, sokkal kisebbek a távolságok a kórházak és az otthonok között és a kórház nem kérdez, hanem hisz a szülésznő diagnózisának. Tehát nem az van, hogy még akkor állnak neki vakarózni a műtőben, hogy csaszi lesz, hanem azonnal rajta vannak az ügyön. Hát ott ilyenek vannak, hosszú évekig nekünk szerintem ez csak álom lesz. Sajnos. :(
Ez csak egy példa, ha nagyon akarnék, biztos találnék még ilyet, de egy a lényeg: a rendszerrel van a baj, a nők nálunk is tudnak orvosi segítség nélkül szülni, nem vagyunk semmivel sem rosszabbak mint mondjuk a holland nők.
De nem akarok téríteni, örülök neki hogy Nektek nincs fenntartásotok a kórházakkal szemben. :)

Mindemellett! Mindenkinek szívből ajánlom Ina May Gaskin könyvét, Útmutató a szüléshez címmel. Az Alexandrában is lehet kapni, elég normál áron.

Jó éjt!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


sziszi :)
fogadott orvosod bemehet, ha nemügyeletes akkor is, kivéve ha ezt a kórház tiltja (asszem pl Veszprémben csak ügyeletesnél lehet szülni, de ebben nem vagyok biztos)
Kicsit fentebb irtam, hogyan akarom bejelenteni, meg szeretném várni a 12 hetet.

Irtam még, de inkább kitöröltem, jobb a békesség :) :) :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Nagy szortás Gwininek hétfőre!

Kép
blúmi
 
 


Jó reggelt,


monee,
Sajnálom :cry: , és jobbulást. Nekem most ez a rémálmom, hogy nehogy valamit összeszedjek. :cry: A magas lázzal tényleg vigyáz, mert magzati rendeleneséget okozhat. Inkább kapkodj be lázcsillapítót az nem árt.

Idézlek: "Ha lenne legalább egy kórházon belül olyan hely (szerintem ez lenne ma Mo.-on a megoldhatób) ahol bábákkal, otthonias körülmények közt lehet szülni, azt hiszen nem gondolkoznék, elmennék másik városba is szülni. Sajnos ilyenről még nem hallottam."
Érdekes, hogy te nem hallottál ilyenről, mert pont a te városodban, Pécsen van most egy ilyen kórház még a TV Híradóban is mutogatták. :D

Nyíregyházán is otthonos körülmények között lehet világrahozni a kis utódot. Persze csak ha papás-mamás szülés van. Ilyenkor külön szobát kapnak a kismamák, ami barátságos, függönnyel, képekkel az apukák epedig gy óriási börfotelt. Sajnos aki apuka nélkül szül, az még mindig a zöld függönnyel elválasztott szülőágyak egyikén kénytelen vajudni illetve szülni :?
Sőt a kórtermek is nagyon barátságosak. Vannak 1,2,4, és 6 ágyas szobák. Minden szobához külön zuhanyzó, wc. Lehet választani, hogy magad mellé kéred a bébit vagy sem. Az 1 ágyas szobák un. alapítványos szobák. Itt fizetni kell napi 10e Ft, de szerintem megéri, mert bárki bejöhet látogatni és nem kell kimenni a folyosóra fogadni az újdonsült apukát v. nagyikat és a gyereket sem egy növérke mutatja meg az ajtón keresztül.Ez a szoba fel van szerelve mindennel, rendesen olyan mint egy hotel szoba. A nővérek kopognak az ajtón, ha be akarnak menni Szóval tök szupi.


Blúmi
Gratula a kis pocaklakódhoz :D

Sziszi,
Én a főnökömnek már a poz. teszt után elmondtam :D Nagyon jó a kapcsolatunk és tudom hogyan áll az egészhez ezért egy perig sem volt bennem para. Nagypapi korú és neki is van már 5 unokája, tudja mi a dörgés. :D Így nem kellett már magyarázkodnom, hogy miért tart tovább egy munka mint régebben ill. hogy miért kell hamarabb haza menem.
A kollégáknak majd a 12. hét után fogom megmondani, bár már szerintem sejtik. Sőt az egyik kolléganőm szerintem 1 v. 2 héttel idősebb kismama mint én . :lol:

Az otthon szüléssel kapcsolatosan egyetértek az előttem szólókkal. Én vagyok olyan parás, hogy nem szülnék otthon, lévén, hogy egészségügyben végeztem :)

[/quote]

Kép
asszonka
 
 


Sziasztok Kismamák!

Blúmi: Gartula a lis pocaklakódhoz! csak így tovább!!

Monee! Bocs,de az oxitocinnal kapcsolatban én is csatlakoznék Holkához! Az anyósom szülésznő, így van néhány dolog amit már hallottam tőle. Az oxitocin segít és nem árt. Az anyukának sem jó ha túlzottan kifárad és a szülés végére nem marad már semmi energiája a toló részhez+ babának sem mindegy, hogy mennyi idő amíg kibújik. :)

Holka! Úgy gondolom, hogy nagyon jól hangzik amikor a baba az anyukával ott van egy szobában, ez tényleg idilli. Csakhogy akik még nem szültünk fogalmunk sinxs róla,hogy mennyire ki fogunk merülni és szükségünk van, hogy kicsit regenerálódjunk mielőt hazamegyünk a kórházból. Otthon már tényleg magunk lehetünk a picivel és kiélvezhetjük minden percét.
Részmeről ez nem szívtelenség,mert nagyon vártuk már, hogy megfoganjon a baba,csak ebbe egy kicsit jobban belegondolva...nem biztos, hogy rossz ha tudsz egy picit pihenni :D

Ahol én szülök ott lehet választani, hogy velünk lesz-e a baba vagy nem. Szintén van 1-4 ágyas szoba.

Nem akartam senkit megbántani, ha igen akkor bocsánat.

További szép napot!

Kép
Kép
a.m.
 
 


Sziasztok!

Monee!
Jobbulást! Ez influenza? Magas a lázad? És milyen lázcsillapítót lehet bevenni?

Blúmi!
Köszi! :lol: Uh nem tudom mikor lesz. Remélem hamarosan. A magánrendelőjében nincsen UH.

Asszonka!
A Bajcsiban is így van. Én 2 ágyasban voltam, az 4500.- volt/nap. Hát a nővérek nem nagyon törődtek velünk ott sem. A csecsemősök nagyon segítőkészek voltak. De a legtöbbet még ott is a szülésznőm segített. :lol:

Oxitocint én is kaptam, mert nem indultak be eléggé a fájások. Aztán kiderült, hogy újabb burokrepesztésre van szűkség. Na ezután már minden beindult. :wink:
A végén volt egy kis komplikáció: bent maradt a méhlepény egy kis darabja, ezért elaltattak és megcsinálták. Én nagyon sok vért vesztettem, 1 napig fel sem tudtam kelni, vért, infúziót kaptam. Ha otthon szültem volna, lehet, hogy belehaltam volna. 79 volt a hemoglobinom, a szülés előtt 150. :wink:
Nálunk is velünk lehetett a baba, de mivel én nem tudtam ellátni, így sokszor beadtam, hogy tudjak pihenni. Az utsó éjjel már velem volt és ügyesek voltunk. Higyjétek el, nem olyan egyszerű az ha végig veled van a baba, főleg 1. szülésnél. Remélem a 2.-nál már nem lesz semmi gondom.

Vizsgaeredményem még mindig nincs. Már megőrülök. Valszeg direkt csinálja ez a tanár. :twisted:

gwini
 
 


a.m. persze, igazad van, jó egy kicsit pihenni.Mindenkinek máshogyan jó.Nekem az tetszett, ahogyan a második lányommal volt, hogy velünk volt a baba, de mindent a nővérek csináltak Vele.Ha nem akartál, ki sem kellet szállni az ágyból.Jöttek, vitték, fürdették, pelenkázták, ha az anyuka még nem akarta.Nálunk így volt.

Az sokkal rosszabb volt, amikor úgy volt, hogy 2 felnőtt kórterem közöttiben voltak a babák,üvegfalon átláttál, de nem ám minden ágyról!Az enyémről nem.És én az összes bőgésre (2X4 gyerek) odarohantam.Persze soha nem az enyém sírt.

És ne kövezzetek meg érte, de amikor a nagyobbik lányom besárgult, és 2 éjszakára is elvitték a kék-fényes szobába, fellélegeztem, hogy éjjel nyugodtan fogok aludni, mert biztosan nem az enyém sír a szomszédban...Szerintem ez természetes, hogy a frissen szült anyukának jólesik a pihenés...hisz tudod, hogy otthon aztán csak a tiéd lesz, és egy perc megállásod sem lesz.

Talán még a látogató is jobb, ha a kórházba jön be,, ott megnéz Téged meg a babát, nem kell készülni sem, otthon meg hagyjanak békén egy darabig magadhoz térni. :lol:

A szülésre felkészítő tanfolyamon meg lehet nézni mindent, ugye?Szülőszobát is, stb...
Vendég
 


Jó reggelt!

Szóval nálunk nem lehet fogadott orvosnál szülni, se Veszprémben se Ajkán.
Fogadhatok orvost terhesgondozásra, de mára nem :cry:

Hamarosan én is megmondom a főnökömnek, mert még kb. 2 hónapig fogok dolgozni, mert utána házvétel, költözés stb. meg különben is elég sz@rul vagyok, és a sok utazás is megvisel.

Eszméletlen Ti már a szülésnél tartotok, én egyelőre szeretném megérni :lol:
sz.sziszi
 
 


Asszonka!

TÉNYLEG? :shock: Nem emlékszel rá pontosan hogy melyik kórházról mondtak ilyet? :D Csak azért mert Pécsen két szülészet is van...
Most lehet hogy kötöszködőnek fogtok tartani. Szép ez a családias szoba, apával, stb. fíling, de ugye abban megegyezhetünk hogy a szülő helyek nagy többsége nem ilyen. Mi a garancia rá hogy akkor amikor az én babám születni fog, nem lesz éppen holdtölte és nem fognak az átlagosnál is többen szülni?! Nyilván ha valaki elkezdett már vajúdni a "szép szobában", nem fogják kidobni az én két szép szememért... mert én máshogy szeretném. Na mindegy. :D
(Továbbra is szeretném hangsúlyozni hogy ezek az én gondolataim. Ha más mást gondol, azt is teljesen tiszteletben tudom tartani. ;))

Luca!

Nálunk itt Pécsen, a tanfolyam vége felé van szülőszoba látogatás is. Kíváncsi vagyok rá hogy milyen lesz. :)

Köszi a jókívánságokat!
Nem vagyok túl fényesen, effektíven keresztbe állnak a szemeim. :?
Kérdeztétek a gyógyit. Tegnap kutakodtam egy kicsit a neten és arra jutottam hogy a terhesség első harmadában nincs olyan gyógyszer amit teljes biztonsággal tudnának ajánlani lázcsillapításra. Ez nekem azt jelenti, hogyha nagyon hirtelen és nagyon magasra felmegy a lázam, akkor Czeizel doktor utasítása alapján be fogok venni mondjuk egy Algopirint, de egyéb esetben semmit. Éjjel is kicsit lázas voltam (37,7), de nem vettem be semmit, hanem a homlokomra és a csuklóimra tekertem hideg borogatást. A gyógyszerekhez szokott világunkban meglepő, de működött. :lol: 2 óra alatt levitte a lázam 36,8-ra.
Tehát én nem veszek be semmit amég nem lesz extrém a helyzet, most még minden árthat a babának és nem kockáztatok. Az influenzát is leginkább ki kell feküdni, uh. pihenek, C-vitaminozok, sokat iszok, kordában tartom a hőm és reménykedek hogy hamarosan elmúlik a nyomorom. :)

Vigyázzatok magatokra! :)
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!
Az oxitocin szerintem sem egy felesleges találmány. Én kaptam, de közben epidurált is, mert nagyon kimerültem volna a végére. Így én tudtam kinyomni a fiamat. :oops: Ja, és volt gátmetszés is. Itt Győrben első szülésnél amúgy is majdnem mindig van, de nálam indokolt is volt a gyerkőc mérete miatt.... Ja, és még a beöntésről annyit, hogy nekem még "jól is esett"... nem kellett azon parázni, hogy a kaki odamegy a szülőágyra :oops:
Itt vannak alternatív szülőszobák (ha jól emlékszem 2), de amikor én szültem, dömping volt, úgyhogy mi is egy ilyen zöld csempével elválasztott "szülőlyukba" kerültünk.... :cry: de végülis nem ez volt a lényeg. Vajudólabdát így is kaptam, végig azon üldögéltem....
Gyerkőcöt csak annyi időre vitték el, amíg megmérték és felöltöztették (oda is ment vele apa), onnantól végig velem volt. Már varrás közben próbáltunk szopizni :D . Az osztályra kikerülve én örültem, hogy velem van, csak olyankor volt rossz, amikor elmentem tusolni.... akkor a szobatársakra bíztam.... de szerencsére nagyon aranyos szobatársaim voltak. Amikor én szültem, annyian voltunk, hogy császáros szobába kerültünk, ami eredetileg 2 ágyas lett volna, de 3-an voltunk bent! Látogatási idő szabva van, sajna előtte vezették be, úgyhogy apukát is elzavarták 5 órakor! (férjem ált. 1/2 5-kor ért oda meló után). Mostmár állítólag lazultak egy kicsit a szabályok....

Húúúú, kicsit hosszú lettem :oops:
netti77
 
 


Monee, jobbulást kívánok! Tényleg vigyázz magatokra és szerintem jól csináltad! Nekem is azt mondta a dokim, hogy 38,5 fölé ne engedjem a lázat, ha esetleg influenzás leszek.... addig jó a vizes borogatás!
netti77
 
 


szép napot mindenkinek.

No, akkor én is leirom (azt hittem, megköveztek majd érte :oops: ), de nekem kifejezetten jól esett, hogy Nándit csak 3 óránként hozták ki szopira. Addig tudtam fürödni, wcre menni, fejőbe menni és pihenni. Biztos önzőség, de akkor nekem ez teljesen normális volt.

monee :)
tényleg vigyázz magadra, és nagyon jól csinálod! Elöször mi is mindig fizikálisan lázcsillapitunk a dednél, hütöfürdö, vagy priznic, de ha felszökik a lázad, akkormindenképpen vegyél be gyógyszert, mert többet használ, mint árt.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


ja, a tábli:
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


lolababa!!!
na látom itt én vagyok a feketebárány.......én otthonszülésre készültem az elsôvel!!!! nekem nagyon is szimpi, bár ezzel jóó kis vitákat lehet indítani.... de sztem, ha te biztos vagy magadban, párodban, és hoyg mindne rendben lesz, ez elég ahhoz, hogy jól is sikerüljön!!!!! végül a 8. hónapban kibukott a páromból hoyg inkább ne, ô tart tôle, és hát nem akartam erôltetni így.... de pl öcsémék otthon kezdték, majd jóóó sok óra után mégis kórház lett és császár, mert nem akart haladni a dolog!
de így utólag örülök is, és a szülésemet visszanézve, jobb is, mert valszeg úgyis kórház lett volna a vége, így meg nem kellett közben költözködni, stb. meg nyugodt is voltam, és a szt imrés dokimmal, szülésznômmel meg is beszéltem h nekem az otthon lett volna az ideális...így ôk is tudták mikre vágoym, mikre nem! (ami persze, mikor helyzet volt nem úgy lett, hisz kellett végül burkot is repeszteni majd oxitocint is kaptam és az alternatív szobából is 10 óra vajúdás után át kellett menni a rendesbe, mert nem haladtunk-de, minden az én beleegyezésemmel, megkérdezésemmel!!!!)
szóval mi jártunk a tanfolyamra, és tök jó volt, így is, h nem otthon történt végül.
de kérem vegyétek figyelmebe hogy amiket írtok nagyon bántóak is tudnak lenni ezzel kapcs és engem ez rosszul érint. látjátok, én is végül kórház mellett döntöttem, de nagyon is érzékeny vagyok a témára!!! ...kösziii.....

szerintem ebbe nem érdemes belemenni mostanság.....a történtek után, az hogy kb 10 évnyi gyakorlat alatt 2 baba sajnos elveszett, az most akkora reflekotprfénybe került hoyg az otthonszülés így meg úyg....könyörgöm!!!!! a kórházakban ennek a számnak a többszöröse végzôdik így!!!!!! csak nagyon kapóra jönnek mindig ezek az esetek itthon, ahol valamiért ez egy negatív irányzat az átlag embernél, nem tudom miért....szóval ezen lehet jókat csámcsogni, hogy ki miért felelôtlen. meg hoyg önzôség???!!!! nemáár..... szerintem aki otthon szül, az épp a babája miatt teszi és nem azért mert fél a kórháztól, stb, cska nem akar ezek, a kötelezô, kórházi törvények szerint szülni!!! hát baj ez??? szerintem senki nem ítélhet el senkit ebben a témában!!!!!!

monee!!!!
a tesómék végül a szt istvánban kötöttek ki, és most is úgy tûnik ott fognak, nekik bejött. én viszont a szt imrérôl gondolok nagggyon jóókat!!!! :) abszolúút gyönyörû, otthonias, felújított. az alternatív szobában egy mûszer sincs, mintha otthon lennél, kb: nagy szoba, szépen kifestev, hatalmas franciaágy, sarokkád, külön ottani, elkerített wc, bordásfal, labda, szülôsámli, vagy mi, gyertyák, zene (amit te hozhatsz) félhomály...szóval minden adott, hoyg ellazulj és jól érezd magad!!!! nekem nagyon szuper volt! a szülésznô, mivel nem igényeltük sûrûbben, kb 20 percenként jött, szívhangot nézett, javasolt valami remeket, pl hoyg akkor most fürdôzzek egyet, és segített, meg ott volt, beszélgettünk. ha minden rendben megy, ott szülhetsz is, akárhogy!!!!! nagy ágy közepén, állva, négykézláb, stb (kádban...) a késôbbiekben, meg kapsz egy szobát, már a babáddal, ált 2 ágyas, ami sztem tök jó!!!! van saját wc és zuhanyzó! de van egyágyas is, asszem. babád veled van, annyit, amennyit te akarod, de pl, ha hajat akarsz mosni, betolod a csecsemôsökhöz, és addig úk vigyznak rá! én csak fürdetni vittem oda, meg néha, ha nyakigkaki lett a pici, kértem h ôk tegyék tisztába, mert nekem 10 perc lett volna, nekik meg 1, és addig persze üvöltött a picim, szóval nagyon rendesek voltak!!!!!!! este ált a hasamon aludt a babám!!! :) nagyon jóó volt!
persze mindenki majd ott és akkor meglátja hoyg mi a jó neki, ha ott a baba végig, vagy ha nincs...ezt mindenki maga dönti el, már ott, ahol el lehet dönteni :P

na csóóók,
nektek ma nem fáj a fejetek??? kis front van :(
na pááá, jóó napot mindenkinek!

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!
Jó sokat írtatok!:)

Minyu.:)
Elvileg Székesfehérváron, a Fejér Megyei Szent GYörgy Kórházban fogok szülni, várható időpont, 2008. 09.19., következő vizsgálat 2008. február 7. Mivel addig sok víz lefolyik a Dunán, lehet, hogy inkább akkor kérném, hogy tegyél fel a tábliba. Biztosra szeretnék menni. :oops:

Nekem nem is jutott egyáltalán eszembe, hogy ahány kórház, annyi szabály a szülés levezetésénél. (nem lehet a fogadott orvosnál szülni, vagy lehet, ha a kórház szabálya megengedi, vagy a gátmetszéssel kapcsolatban)

Blúmi
Láttam, hogy te is a fehérvári kórházban fogsz szülni. Annyit tudok, hogy egy vagy két éve épűlt fel vagy újítottak fel egy részleget.
Tudsz a kórház szabályaival kapcsolatban valamit? Kötelező gátmetszés, fogadott orvos...stb
Köszi.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Tényleg.
Ti meddig fogtok dolgozni?
Én már elmondtam az egyik kolléganőmnek. De mondtam neki, hogy egyenlőre a főnökömnek még nem. Csak majd ha "kritikus "időszakon túl vagyok. Talán a 12-13.héten. (reméljük)
Én úgy terveztem, hogy megtartom a rendes szabadságomat, és azt a szülés előtt veszem ki (30 nap) és lehet előtte elmegyek táppénzre.
De én úgy gondoltam, hogy ha minden rendben lesz a babámmal, és velem, és az orvosom is azt mondja, akkor a 7.hónapig fogok dolgozni. Aztán meg jár szülési szabadság.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy annyi kérdésem van, amit fel akarok tenni a nődokinak, mikor ott vagyok, de persze elfelejtem a felét is feltenni..... :D
Azt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy a legjobb ha összeírod mit akarsz az orvostól megkérdezni, és magaddal viszed a vizsgálatra. Akkor tuti nem marad ki egy se... :lol:

Apropó. Úgy tudom, hogy a kismamáknak nem kell vizitdíjjat fizetni a vizsgalátatokkor. Ti fizettek még?Mert nekem kellett. Hogy is van ez?

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Sikerült a vizsgám!!! 4.-es lettem!!!! :lol:

gwini
 
 


Gwini, gratula, nagyon ügyes vagy! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Gwini!

Gratulálok! Gondoltam, hogy nem lesz gond!

Lányok!

Szerintem nagyon jó támákat vetettetek föl és nagyon jó, hogy van véleménycsere! Lényeg, hogy tényleg a véleményünket írjuk le és próbáljuk a másikét is tisztelni, ne bántsuk meg egymást!
Leírom én is az enyémet meg a tapasztalataimat, szerintem nagyon sokat okulhatunk egymás történeteiből!

Otthonszülés:

Én soha nem merném bevállalni, egyrészt nagyon félnék, hogy mi lesz, ha..., másrészt mert aglomerációban élünk és az egész Csepel-szigeten nincs 1 kórház sem! Közel van ugyan a Szent Imre, meg a Szent István kh., de csak éjszaka, én meg szültem már fényes délben is!
Megértem azokat, akik ezt választják, a felelősségvállalás pedig mindenkiben ott van, hiszen szerintem mindenki nagyon átgondolja ezt, és ugyan ki akarna rosszat a régen várt kisbabájának! De mindenki szüljön ott és úgy, ahol a leginkább biztonságban érzi magát és a babáját, ez kedvez a szülés lefolyásának is!

Magánorvos:

Semmi sem kötelező, ez sem! Én már az 1. terhességemet is a mostani dokimmal akartam kezdeni, menet közben derült ki, hogy csak magánrendelése van, nem érdekelt. Mind3 szülésemnél valamilyen családi eseményt szakítottam félbe nála.Előszőr a nyaralását, aztán egy esküvőt (nagyon elegánsan érkezett a szülésre), harmadszor nem is tudom mit, de rögtön ült a kocsijába és jött! Előszőr a Balatonról, aztán Kecskemét mellől,harmadszor otthonról, de a hétfő reggeli csúcsban és út közben vagy 3x felhívott, hogy hol vagyunk, beérünk-e, sűrűsödnek-e a fájások?
A kórházban sem csak a végén, meg a varrásnál volt velem, a 3. szülésem alatt gyakorlatilag végig mellettem ült, beszélgettünk, volt, hogy egyik kezemet a férjem, másik kezemet a dokim fogta a fájások alatt.
Tény, hogy már nagyon jól ismer,azóta anyukám és nővérem is hozzá jár, jó a kapcsolat köztünk. A 3. szülésem előtt pár nappal felhívott, hogy nem szülünk-e, megihat-e 1 pohár sört? És akkor még 10 nappal kiírás előtt voltunk!
Mindezt csak azért írtam le, mert bár tudom, hogy sok magánorvos izél bemenni a szülésre, meg nyaralása előtt 1-2 héttel közli a kismamával, hogy ja, ő nem lesz itthon a kiírt időpontban, de azért mint látjátok az ellenkezőjére is van példa! És tuti, nem csak az én dokim ilyen lelkiismeretes!

Szülésznő:

Engem a 2. szülésemnél nagyon megaláztak a "tündéri" ügyeletes MÁV-os szülésznők, a kisfiamat meg ok nélkül elvitték, szörnyű volt! Ha akkor a dokim nincs ott, a kórház közelébe nem mentem volna többet! Akkor viszont eldöntöttem, hogy akkor legközelebb választok szülésznőt is! Nagyon megérte, ajánlom mindenkinek!
Már eleve az nagyon megnyugtató, hogy a szülőszobában csak olyanok vannak, akiket ismerek és akikben megbízok! Másrészt a szülésznők nagyon jól kiismerik magukat a csecsemősök között, tudják, hogy kinél mit, hogy lehet elérni és mindent megtesznek, hogy úgy alakuljon a kórházi időszak, ahogy a kismamájuk szeretné! Saját példa: A 3. kisfiam a Rókus kh.-ban született, ahol, nincs ott a baba a 2órás megfigyelés idején a szüleivel, nincs szülőszobán szoptatás és a gyermekágyon is csak legfeljebb nappali rooming-in. Ja és rendesen tápszerezik meg cukros vizezik a babákat, amikor kint vannak a csecsemősöknél! Elvileg!!!
Mindent megbeszéltem a dokimmal és a szülésznőmmel, hogy szeretném. Az eredmény? Berci szülés után velünk volt több, mint 2 órát, ahogy átkerültem a gyerekágyra , mentem érte, megkaptam , és éjjel-nappal velem lehetett, mi lettünk a fehér hollók, "A 24 órásak"! Nem kapott se cukros vizet, se tápszert a babám, a 2. naptól fizetős szobában voltunk, ahol tényleg lehetett pihenni (de előszőr szülőknek ezt nem ajánlom, sokat segíthetnek a szobatársak, ha a nővérek épp nem érnek rá).Szóval így volt kerek egész, és egyáltalán nem éreztem rosszul magam a kórházban, tudtam, hogy csak ez a pár napja van Bercinek, hogy csak az Övé legyek!
Hú, tudnék még mit írni, de majd legközelebb, így is nagyon hosszú ez már...

Márti
borossné becz márta
 
 


Gwini, gratulálok! Most már remélem teljes a nyugi!

Roni! Lehet, hogy összefutunk szeptemberben? (Remélem!!) A Szent György Kórház fogadott orvossal kapcsolatos szabályairól nem sokat tudok, mert én kórházi orvosnál fogok szülni. Gátmetszés nem kötelező, csinálják, ha kell. Én egyébként nagyon meg voltam elégedve a kórházzal, az orvossal, a szülésznővel, a körülményekkel. Vannak szülésfelkészítők, szerintem menj majd el, és körül tudsz nézni. Megnyugtatóbb lehet, ha már nagyjából ismered a környzetet.

üdv: blúmi

Kép
blúmi
 
 


Blúmi! Remélem én is, hogy összefutunk! Legalábbis tegyünk róla!! :D
Köszönöm az infót a kórházról. Közben megkerestem a honlapot, a nőgyógyászati szakrendelésről írt pár dolgot, de olyan konkrét kérdésekre, mint amit feltettem, és amivel ti is foglalkoztok, sajnos nem.
Neked akkor nem az első szülésed lesz? Bocs a kérdést, ha esetleg már írtad volna, de nem emlékszem. Te mikortól kezdesz el járni szülésfelkészítőre, stb?
Azt hiszem elmegyek, és tényleg meggyőződöm róla.
Most az, hogy kórházi dokinál fogsz szülni, egyben azt is jelenti, hogy ő hozzá jársz , vagyis ő a "fogadott" dokid?

Egyébként ez a fogadott orvos legyen az magán, vagy "állami" azért feszegettem, mert véleményem szerint is az a legjobb, ha kiakalul egy jó viszony, jó az összhang. És úgy gondoltam, hogy akihez már X éve járok, pláne a terhesség ideje alatt, megnyugtatóbb lehet egy kismamának, ha talán ő is vezeti le egyben a szülést is.
Bár őszintén szólva erről nincs tapasztalatom, csak azok tudnak erről bármit is mondani, akik már túl vannak az elsőn, ők már tapasztaltabbak. Bár lehet, hogy a nagy vajúdás, és egyebek közepette, nem az számít, hogy ki van ott a szülésnél, hanem hogy jöjjön világra az a csöppség, egészségesen, és minden rendben legyen, és hogy végre a kézben tarthassuk a babát! :)

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Sziasztok!

Nagyon sokat írtatok eddig, már régen voltam itt.

Szerintetek az erős fehér folyás ilyenkor normális?

Kép
Kép
petra1980
 
 


Én magánorvoshoz járok, csak magánrendelése van itt, a gyöngyösi kórházban dolgozik, úgyhogy én ha minden rendben megy oda fogok menni. Tőlünk kb. 1 óra autóval.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Szia Roni! Nálam ez a fogadott doki kérdés furán alakult. A testvéremék kisfia a szóban forgó orvosnál szült, ők ajánlották nekem. Elmentem hozzá, elmondtam, hogy szeretnék nála szülni. Azt mondta rendben, de nem fogadott el egy vizsgálatért sem semmit. (pedig nem is vagyok szfvári.) Fogadott orvos is, meg nem is. Csak hozzá járok, de nem fizetek érte.

Én szerintem nem fogok szülésfelkészítőre járni. Szerintem a nővérek segítenek a szülésfelkészítővel kapcsolatban. De lehet, hogy a portán is meg tudják mondani kit keress.

Ha számít a véleményem: fontos, hogy olyan orvos legyen melletted a szülésnél, akiben megbízol. Egyébként pedig a kórház új, jól felszerelt, mindenre fel vannak készülve probléma esetén. Ha esetleg a fogadott orvos nem mehet be, akkor szülésznőt lesz célszerű "fogadni". Olyan sok idő van még addig, remélem utána tudsz járni.

Kép
blúmi
 
 


Blúmi!

Köszi az infót. Igazad van, addig még nagyon sok idő van. Igen, azt már láttam, hogy szép új intézmény, sajnos volt szerencsém már ott tölteni két napot, de sajnos nem azért, amiért szeretne egy nő ott lenni. De mindenképpen utána fogok járni.

Petra!

Én úgy tudom, és úgy olvastam, hogy nem gáz, ha van fehér folyásod és az sem, ha az egy kicsit erősebb. Állítólag ez a terhesség "általános" tünetei közé tartozik, de ez is mint minden tünet, embertől függ, hogy nála megvan-e vagy sem. Megpróbálom neked megkeresni azt az oldalt, ahol olvastam is róla.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Roni, köszönöm!!!!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Petra.
De ha mégis aggódnál, és egy szakember válaszától jobban megnyugszol, akkor vesd fel a dokidnak. Szerintem.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Petra.
Azt hiszem megtaláltam. Ez a link:
http://www.sulinet.hu/eletestudomany/ar ... kegszs.htm

"Az orvos ennél többet is meg tud állapítani: a hüvely szederjes, kékes elváltozása (lividitása), bővebb váladékozás (fluor), a méh (portio uteri) lividitása, felpuhulása, a méhtest (corpus uteri) alakjának, nagyságának, állagának és összehúzódó képességének változása.
Én úgy gondolom ez az.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Petra!
A folyás az nem gond. Nekem is van. A Nórinál is volt. De a dokinak mondjad.

Köszi mindenkinek. Most már nyugodtabb vagyok, vagyis leszek, ha én is túl leszek az 1. UH-án. Remélem, hogy a jövő héten meglesz.

gwini
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: