Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztook!!
Kép

Nekünk nem volt felhőtlen ez az év vége. 31én este a nőgyógyászati ambulancián a klinikán kötöttem ki. El kezdtem hirtelen vérezni és nagyon megijedtünk. Egy órát zokogtam, el is könyveltem hogy el ment a mi kis drágánk. Be mentünk a klinikára és megvizsgáta adoki, azt mondta hogy a méhszájam teljesen zárt, nem indúlt még be a vetélés, de nem tud semmit garantálni. Gondolhatjátok hogy mit éreztem.

Össze préselt, szó szeruint a doki, de nem éreztem görcsöket!!!!!!!!!! Semmit, csak azt hogy nyomkod össze. És azóta nem is véreztem, akkor is egy kisebb folt volt, de elég volt ahhoz hogy nagyon megijedjünk. Nem kivánom senkinek!!!!!!!!!

Úgyhogy igy telt nekünk a szilveszteer, csupa idegeskedés. Itthon voltunk ketten, tv-t néztünk és 1 kor elaludtam.

Ma megyek a dokimhoz, ma van Uh. Remélem ott van a pici és dobog a kis szivecskéje, és csak megijesztett. Nem élem bele magam mert ha nem így van akkor tönkre megyek!!!!!
Vendég
 


Húha nem semmi, megértem az aggódásod! Micsoda évkezdés! Szurkolok, hogy ne legyen semmi!! Én meg 19ke óta egyfolytában mensizek, ha pihenek kevesebb, ha megerőltetem magam több. Most indulok a dokihoz, remélem nincs semmi baj. Talán csak felfázás és nem egy baba volt... :? Ha meg baba, akkor gyógyítson meg, és akkor jövök hozzátok!! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Pintyus,

Remélem minden oké veletek!

Én már attól is nagyon megijedek, hogyha fáj vagy ideges vagyok és utána fáj... Úgyhogy el tudom képzelni hogy mit éreztél, amikor véreztél... De biztos minden rendben lesz!
Én még nem is voltam dokinál, úgyhogy ezért is vagyok nyugtalan, hogy minden rendben van e... 10-én megyek dokihoz, remélem csinál Uh képet vagy már dobogni fog a szivecskéje :)
encsike87
 
 

 
 

tabati:sok szerencsét a dokinál, nagyon remélem minden rendben van. Encsi: neked nem kell izgulni. nem tesz jót a magzatnak ha idegeskedsz. Az teljesen normális hogy szurkál ne ijedj meg. Én is pár óra mulva okosabb leszek, remélem jó hírekkel térek vissza!!!!
Vendég
 


Pintyus, drukkolok én is hogy minden rendben legyen!

tabati, Neked is jobbulást kívánok!

yuyu79
 
 


Sziasztok!

Pintyus!
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!!!!!!!!!!

Kép
Kép
györesz
 
 


kösz csajok a drukkokat. Szükségem van rájuk!!!!!!
Vendég
 


Pintyus!

Nagyon drukkolok, hogy rendben legyen a babó! Gyere mihamarabb a hírekkel!

Kép
tami75
 
 


Lányok van egy kérdésem!
Attól a perctől fogva hogy terhes vagyok, függetlenül attól hogy hány hetes, már nem rúghatnak ki a munkahelyről ugye??

Erika
knéerika
 
 


Pintyus!
Én is nagyon drukkolok neked!

Erika
knéerika
 
 


erika: köszike, én ehhez nem értek sajnos, de valaki biztos tud rá válaszolni.
Vendég
 


Hát, azt hiszem, ez akkor él, ha már bejelentetted a munkahelyeden. De én se tudok biztosat ;-)

yuyu79
 
 





Az utolsó cikkben azt írják, hogy a terhesség teljes ideje alatt nem mondhatnak fel, akkor sem, ha még nem tudtak róla..

yuyu79
 
 



Köszönöm a cikkeket! Hasznosak!
Hát azért remélem nem akarnak rendkivülivel felmondani. Bár a főnököm olyan kiszámíthatatlan néha. na de ez majd a jövő
köszönöm mégegyszer

Erika
knéerika
 
 


és tudja már hogy terhes vagy?

yuyu79
 
 


Nem még nem tudják! Fogalmam sincs róla hogy mikor jelentem be! Ti hogy csináljátok??

Erika
knéerika
 
 


Én már bejelentettem, de nem terveztem előre, csak a helyzet így hozta... de nem is bánom, így ha minden igaz csak ezt a hónapot kell végigdolgoznom, utána táppénzre megyek..

yuyu79
 
 


De jó akkor neked! Én nem is reménykedem benne hogy táppénzre tudok menni, pedig már nem nagyon van kedvem dolgozni, elegem van a környezetből itt, mindig feszült a hangulat. Nem tudom mit szólnának ha bejelenteném még azt is hogy táppénzre megyek mert kiirt az orvos. Na akkor biztos csinálna okot arra hogy kirúgjon.

Erika
knéerika
 
 


:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Megjöttem!!!!!!!!!!
Ott van az én minimanóm. jó gyorsan dobog a kis szive!!!! 2 mm.
6 hetes.

Köszönöm hogy drukkoltatok!!!

Most már megnyugódtam, és boldogan várom hogy teljenek a napok!!! És akis drágám nyugódtan szépen fejlődjön!!
Vendég
 


Sziasztok, Ildi vagyok.

Számolásaim szerint augusztusban vagy szeptemberben fog bővülni a családunk.
Dokihoz 8.-án megyek. Már voltam egyszer, egy héttel az elmaradt mestruációm után, de azt mondta, két hét múlva menjek vissza.
Ma viszont voltram ultrahangon(vesekő ellenőrzés) vesekő sehol, helyette egy petezsákot látott a doki.
Meg is kaptam a képet. Olyan jó kedvem van.

A szülőknek még nem szóltunk. Ti mikor mondtátok el?

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


Ui: mindenkinek gratula aki babás, vigyázzatok nagyon magatokra!!!

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


Szia Ildi!!!

Mikor volt az utolsó mensid???

Gratulálok a kis petezsákhoz!!! Üdv közöttünk%!!!
Vendég
 


Szia Pintyus!

November 26.-án volt az utolsó mensim első napja.
Kb. jól számoltam nem?

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 



Mielőtt elfelejtem! Az első vérvétel az mikor esedékes?
Csak mert 24év alatt nem sikerült megszeretnem a szurit, és jó előre felkészülök akkor rá.

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


Küldöm a képet!


Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


A nagy fekete jobb oldalon a húgyhólyagom, mivel a vesekő UH-ra tellt hólyaggal hívtak.

Mindenkinek szép estét!

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


B.U.É.K Mindenkinek!
Jajj Pintyus jól megilyesztettél,de hál istennek minden rendben,tessék nagyon kíméletesnek lenni és sokat pihenni!!!
Ma voltam uh.-n és emberkék vannak már a hasamban az eggyik össze vissza kalimpált a kezével lábával aztán elfordult,a másik pedig egy kis lustamaki,nagyon jó érzés már igy látni őket :D :D :D

lanyané
 
 


Sziasztok!
Ma végre én is voltam dokinál. Minden rendben van. 21 mm-es a kisbabám és minden szuper körülötte. Csodálatos volt a monitoron nézni, teljesen elérzékenyültem. Most vagyok a 8. hét 4. napon. Legközelebb 4 hét múlva megyek. Vérvételre majd csak a 16. héten kell mennem. Betettem végre magamat is a táblázatba.

Kép

szuszu
 
 


Sziasztok!

Munkahely: Arról én sem tudok hogy kirúghatnak e, de elvileg nem... na persze a főnökök azért találnak okot ha ki akarnak rúgni :?
Egyébként még én sem mondtam el a munkahelyemen, lehet hogy megvárom a 3 hónapot... Én ameddig tudok dolgozom, mert a táppénz ugye nem annyi mint a fizetés... vagy ilyenkor más fajta táppénz van?
Olvasgattam ilyenekről, de némelyik olyan kacifántosan van írva, hogy nincs az az ember aki megértené.

Pintyus, már volt szívhang 6 hetesen?
Nekem vasárnap lesz elvileg 7 hetes.... aztán mire megyek a dokihoz már majdnem 8... kiváncsi vagyok rá :)
encsike87
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Szia Pintyus!
Örülök, hogy minden rendben!
Már én is annyira várom, hogy jövőhét szerda legyen és végre tuti legyen minden!!!!

Mindenkinek szép napot

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok Lányok!

Gratulálok a jó hírekhez :D

Nekem 8 ill. 7 és fél hetesen még csak 1,35 centit mért a doki, de ez asszem az ülőmagasság, CRL vagy mi... Nektek mit mértek? Csak mert úgy látom az enyém kicsi a Tietekhez képest ;-)

yuyu79
 
 


yuyu igen a crl.-irják de ne aggógj hogy a többihez picinek találod minden okes,napról napra sokat nő!
Györesz jövhéten már tuti dobog :D
Encsike a táppénz a fizudnak a 70százaléka,mivel foglalkozol?
Szuszu szupi babád van és helyes hogy betetted magad :cry:

lanyané
 
 



Lanyané, úgymond titkárnő vagyok... de inkább ilyen asszisztens féle :)
És az a fizetés hány %-a amit szülésnél kapunk? TGYÁS vagy micsoda? Tudom hogy ez csak egy darabig van... aztán meg jön a GYED... arról úgy tudom hogy az a fizetés 70 %-a. De ez nem biztos :oops: :roll:
Valaki ért ehhez? :oops:
encsike87
 
 


helloka!!!!!!!!

encsike: elvileg 7 hetes kéne lennem az orvosi számitások szerint, de a doki azt mondta hogy ez egy 6 hetes terhességnek felel meg, és szívhangot nem hallottunk de láttuk ahogy pulzál jó mgyorsan a kis szivecskéje, nagyon érdekes volt, nekem még csak egy kis pötty látszott. De sokkal nagyobb lett a petezsák mint ezelött 2 hete.

Érdekes hogy milyen hamar fejlődnek, napról napra!!!! az én kis manóm még csak 2 mm. Gratulálok lanyanénak is!!! agyon ügyesek a makikáid!!!!
Vendég
 


Nagyon kiváncsi vagyok nekem mekkora lehet :):) A hasamon semmi sem látszik igazából, csak ha végig simogatom akor egy kis dombocskát érezni ott ahol a méhem van... én látom is, mert ugye mindig egy szögből látom és látom hogy most nem olyan mint volt... ilyen nektek is van?
encsike87
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek gratulálok a növekedéshez!

Tegnap voltam védőnőnél, kaptam kiskönyvet:)
Most izgulok kicsit, olyan babona miatt, nehogy baj legyen.

Encsike!

Én a következőket tudom a táppénzről:
Mindig az előző évi fizetésed alapján számolják ki, azaz nekünk a 2007-es évi jövedelem számít, mind a táppénzbe, mind a szülési gyermekágyi segélynél.

Adott évben az első 15 nap betegállománynak számít, a munkáltató fizeti és a fizud 80%-a. Ezt követő napokra már a TB fizet, a fizud asszem 70%-át, DE hétvégék után is kapja az ember, illetve nem minden járulékot vonnak le belőle, így akár megközelítheti a fizud összegét is. Nekem volt egy ilyen esetem, amikor egy teljes hónapot voltam táppénzen, és 90% lett, amit kikaptam.
A GYÁS, amit majdnem fél évig kapunk majd szülés után, szintén 70%-a a fizudnak, de ebből sem vonnak le mindent, nem emlékszem most h adót vagy TB-t nem, de a lényeg, hogy nincs maximalizálva, tehát jól keresőknek ez még kánaán.
A GYED már asszem max. brutto! 95 eFt körül van, akármennyit keres is az anyuka.

Összefoglalva, mivel a 2007-es fizut nézik majd nekünk a GYÁS-nál, kivéve talán a januárt, mert ugye az lesz a hatodik hónap a szülést kövezően, megéri elmenni táppénzre, mert úgysem nézi senki a 2008-as évet.

Bocsi, ha hosszú voltam. Én pl. olyan márciusig szeretnék csak dolgozni, nem tudom mit fognak szólni a főnökeim, de én szeretném magam kipihenni, felkészülni az anyaságra, tanulni, tornára járni stb stb. :lol:

pöttömpanni
 
 


Pöttömpanni,

Köszi :) mostmár értem! még egy kérdésem viszont van! Ha nekem 2007 májusig csak 6 órás volt a munkaidőm, igy a fizetésem is kevesebb volt, akkor hogyan számolják ki? átlagban? mert akkor én rosszul járok.... :(
encsike87
 
 


encsike: én semmit nem látok. És akivel eddig én beszéltem és kismama nem látott ilyet a hasán, de lehet nálad már látszik valami!!!

Én már nagyon várom hogy látszodjon a hasam, a puffadás az meg van most is.
Vendég
 


Encsike!

Az egész évet veszik figyelembe. Így neked a 6 órás picit le fogja húzni a pénzedet. :(
Ha viszont kap az ember jutalmat, az is beleszámít a bérbe.

Nekem is gömbölyödik alul egy picit a pocim, már a férjem is észrevette :lol:

pöttömpanni
 
 


az nem jó ha lehúzza :( na mindegy.. majd egyezkedek a főnökkel :lol: :lol:

Nekem egyébként semmi egyéb nincsen csak a mellem fáj, de az nagyon nagyon... a hasonfekvéssel is gondjaim vannak miatta :oops: de nem bánom, szivesen szenvedek ilyen áron :D
encsike87
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy az utolsó 6 hónapot veszik figyelembe a gyednél!

Nekem már most olyan a hasam mint egy lufi, persze nem a babótól, hanem mert úgy fel vagyok fújódva! Nekem Norbival nagyon hamar elkezdett nőni a hasam, 15 hetesen átadták a helyet a villamoson, viszont egyáltalán nem lett nagy hasam, mert aztán meg nagyon lalassúlt!

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Pöttömpanni!
Látom Te nagyon jártas vagy e téren! Én azt kérdezném hogy én 8 órában dolgozom, de április óta, szerinted ez mennyire befolyásol, tehát az egész év átlagát veszik vagy bizonyos napot????

Erika
knéerika
 
 


Jaj lányok...sajnálom, ha úgy tűnt nagyon értek hozzá :oops:
Nekem tavaly ezt mondta a munkaügyis nénink, így összesen ennyi infóval rendelkezem.
De mivel én már 5 éve folyamatosan dolgozom, az ettől eltérő eseteket nem igazán tudom.
Így nem is merek ebben állást foglalni. Legjobb lesz, ha a várandósság bejelentése után munkaügyön megkérdezitek a bérszámfejtőt a cégnél. Addig marad az internet. Pl.
www.magyarorszag.hu talán ott van néhány hasznos info.

Bocsánatot kérek mindenkitől, akinek nem tudok segíteni. :cry:

pöttömpanni
 
 



pöttömpanni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: