Új privát üzeneted érkezett!

Tényleg megszületett Izabel?!?! :D:D De jóóóóó!!! :) Már ezer éve nem voltam abban a topikban... Tudod, amikor az elején kiderült, hogy Benit várom, úgy számolta az orvos, hogy június eleje, de mivel az én ciklusaim csak 23 naposak voltak, azt mondta, inkább május végére várjam, mint júniusra. Így aztán oda írtam először. De megmondom őszintén, nem nagyon értettem soha, amit írtak, ráadásul ők már "előrébb" tartottak időben, mint én, és mindig a frászt hozták rám a vizsgálatokkal és olyan fura kifejezésekkel, amikről az én orvosom sosem beszélt. Emlékszem Rád abból a topikból, arra is, amikor kiderült, hogy gond van Nálad. Nagyon sajnáltam, mert mindig az jut az eszembe, hogy egy kismamának nagyon szörnyű elveszítenie a babáját... ráadásul az az előtti időszakban nagyon sok ismerősöm járt így, és így odafigyeltem ezekre az esetekre talán jobban. És izgultam magam miatt. Nagyon örültem, amikor ide is jöttél, annak meg pláne, hogy sikerült nem is olyan hosszú idő múlva a babó... :):):) Meglátod, mostmár nagyon gyorsan telik majd az idő. Az elején alig vártam én is mindig az uh idejét, hogy menjek és lássam a kisfiamat, legszívesebben minden nap néztem volna, hogyan fejlődik, de iszonyú lassan telt az idő. Aztán mindig azokat az időket vártam, amik kritikusak voltak egy-egy bnőmnél, hogy "már csak ezen legyek túl...". Amikor túl lettem azon az időn, akkor jött a 24. hét... "ha ezen túl vagyok, nagy esélye van a babának arra, hogy ha megszületik, akkor is életben marad"... és most így a 35. héten meg már szinte hihetetlen, hogy alig egy hónap és a kezemben tarthatom majd... az elején egy hónap elteltével nem is tudtam, hogy az a 8 sejtes kis csírácska egyáltalán megvan-e még... :) Szóval hihetetlen, és már nagyon kíváncsi vagyok rá. Szeretném tudni, hogy néz ki az a bébi, aki minden nap rumlizik a pocimban, jó lesz majd látni, ha elégedett, jó lesz tudni, hogy biztonságban érzi majd magát velem, és hogy szüksége lesz rám még egy darabig... és remélem, hogy minden rendben lesz a születés közben is vele is és velem is... :oops:

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Jó rég voltam már én is, de semmihez nem volt kedvem, olyan időszak jött rám. Mostanra viszont már minden oké, rend van a szobában is a kedvem is jó, újra elkezdtem agyalni, hogy mire van még szükségem a kórházi cuccosba, meg a babinak mi kell még. Eddig alábbhagyott a vásárlási láz, kicsit besokalltam, most újra kedvem van járni a várost.

Sziszkó!

Én úgy tudom, hogy a 12. héten csak akkor van vérvétel, ha kéred ezt a kombinált szűrést amit Heni is írt. De ez plusz pénzbe kerül (báér egyes kórházakban még mindig ingyenes lehet, nézd meg a sejtbank oldalát, hogy ahol te fogsz szülni, ott mi a helyzet) Nekem nem volt külön vérvétel.

Heni!

Kutyáknak kenel épül, felváltva lesznek benne. MOst ez lesz a megoldás egy darabig, aztán meglátjuk.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

HENI!BOLDOG HÉTFORDULÓT!!!!

Tabati!
Voltam tegnap a dokinőmnél vizsgálaton,nem kellett mennem vérvételre.Tegnap csinált baktert meg vizeletet kellett leadnom. 1
hét múlva lesz eredmény.És megkaptam az AFP-re a beutalót,2 hét múlva megyek.Ott majd aztán vesznek vért rendesen. :roll: :wink:

Nektek is sz@r volt ma a babanet?Nemhogy írni,de még elolvasni se tudtam a topicokat! :twisted:
De látom,már megbuherálták! :oops: :wink:

Wepe!
Életjelet kérünk!!!!!! :lol: :lol: :wink: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 

 
 

Sziasztok,

Sziszkó, nekem is döglődött tegnap a babanet.
Meg vagyok, ma egy kicsit depisen, csak a közelgő hétvége tart életben :)
Jól vagytok, Sziszkó ?
wepe
 
 


Sziszkó, mivel tegnap én sem tudtam belépni, így Neked én is csak most tudok a hétfordulódra gratulálni. :):) Azért szalad ám az idő Nálad is! Ez már a 15. hét, és nemrég írtad, hogy két csíkos lettél. :) Mi meg betöltöttük a 35.-et, így a 36. héten meg már nem lehet baja a bébinek, ha megszületik. Persze nagyon örülnék, ha még adna néhány hetet a drága, mert most akartam a tavaszi nagytakarítás utáni takarítást elvégezni, pl a konyhaszekrényt kell rendbe tennem, a fürdőszobát kell kiporolnom, és nem tudom, honnan jön ennyi por a lakásba, de borzasztó, hogy minden tele van vele. Vagy már csak én képzelem oda? :?

Wepe, nagyon örültem az emailednek. :) Olyan aranyos voltál... :oops:

Tabati, remélem, picit már helyreállt a béke a lelkedben... nálam is vannak ilyen hullámok... most megint volt egy, demost úgy tűnik, elmúlt. :) Egy időre...

Heni

Kép
szheni
 
 


Wepe!
Vérgre,hogy előkerültél! :lol: :lol: :D
Köszi kérdésed,jól vagyunk! :lol:
Szépen növögethet a kis drágám,mert egyre nagyobb és feszesebb a pocim! :lol: :wink: :oops:

Képzeljétek lányok,nem tudom írtam e már,hogy jövőhét pénteken megyünk Pestre 4D-re!!!! :lol: :D :D :lol:
Már nagyon várjuk,gondolhatjátok!Bízom benne,hogy megmutatja a lába közét is! :wink: :lol:
Párom is már nagyon várja,hogy végre ő is láthassa az ultrahangon! :D

Heni!
Hát igen,tényleg szalad az idő! :lol: 2 hét múlva már az AFP-re megyek!
Te lányka,35 hetesen még nagytakarítani akarsz :?: :?: :?:
Ne már!Nehogy valami baj legyen!Bár ha Beninek nem tetszik valami,gondolom úgyis jelez Neked?! Nem? :lol: :roll:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


:) Ó, drága Sziszkó, tudod, mennyi energiám van? :) Nem lesz semmi baj, így ahogy mondod, ha Beni unja már, szól, hogy "Anya, elfáradtam, pihenni kellene". :) Érzem olyankor, hogy fáj a pocim rendesen, de ha pihenek, elmúlik. Úgyhogy nem viszem túlzásba.
Azt elhiszem, hogy alig várjátok a 4D-t. :) Remélem, sikerül is megsasolni, hogy kisfiút vagy kislányt vártok, bár én inkább kislányos anyukának tudlak Téged elképzelni. :) Én is így voltam vele: mindenki kislányt tippelt, mert ahogyan ismerik Mikit és engem is, inkább kislányt tudtak volna hozzánk képzelni, én meg mindig reménykedtem benne, hogy kisfiú lesz, mert a családban nagyon sok lány van már. (Nyafogósak és hisztisek. :lol: :lol: :lol: :lol: ) Persze ez nem jelent semmit, de miattuk inkább fiú párti voltam. :) Pedagógusként viszont inkább a lányokat szerettem... na, mindegy! :) A lényeg, hogy egészséges legyen, a többi meg nem számít. Gondolkodtatok már neveken?

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak hát a babanyett... Ma sokat vásároltam, pár dolog hiányzik még, úgyhogy haladunk! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok,

Sziszkó, most azért Neked is gyorsabban mennek a hetek, nem ?

Tabati, és Ti hogy vagytok ? Ritkán jöttél Te is :shock:

Heni, a nagy takarítás utáni takarítás mit takar :oops: :shock: ? Én Sziszkó pártájára állok, aggódunk Értetek ! :D
wepe
 
 


Wepe, Sziszkó, aranyosak vagytok, de nem kell aggódni... a festés után már szinte mindent megcsináltam, a napi teendők vannak hátra és mivel Miki porallergiás, ezért igyexem minél gyakrabban port törölni. Szerencsére nincs tele semmi apró kütyükkel, hogy olyan sok idő lenne ez, de azért egy nagytakarítás nálam kb 3-4 óra alatt van meg. Igaz, hogy akkor már ragyog minden. Ablakokat most pucoltam, de szerencsére tegnap esett az eső, persze jól beverte az ablakokat is, és fogalmam sincs, milyen port hozott magával, de szörnyen néznek ki. Így lehet azokat is pucolni (Az ablakpucolással egyébként kb fél óra alatt lehet végezni itthon. :)) Porszívózás kétnaponta, és mivel a konyhában is porszívózni szoktam, így a felmosás általában kéthetente van, de vmikor még akkor sem kell. A parkettát kétnaponta mosom fel a porcicák miatt, mert nem mindig elég, ha porszívózok... na, és a fürdőszoba. Az egyik rémálmom. A vizünk nagyon kemény, és irtóra vízköves tud lenni minden. Hetente muszáj takarítani a vízkövet a csapról, hogy szép legyen. A wc-re nagyon kényes vagyok, azt naponta kipucolom... talán már túlzásba is viszem néha, de annak mindig tisztának kell lennie. És érdekes, hogy a törölközők miatt is mennyi por van a fürdőben... régebben nem is gondoltam volna. Vagy a wc papír miatt... Vagy az is lehet, hogy már én vagyok teljesen belegyangyulva ebbe a hülye takarításba... Szerintem ha az oviban megkérik majd Benitot, hogy rajzolja le az anyukáját, tuti, hogy vmi felmosóvödörrel a kezemben fog lerajzolni. :):) És mindezek ellenére egyáltalán nem érzem úgy, hogy tiszta lenne a ház. :) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Persze így az utolsó hetekben azért nem is tudnám túlzásba vinni a dolgokat. Most megint eléggé dagad a lábam, így muszáj pihenni egy kicsit, legalább hétfőig, mert akkor lesz csak gyógyszerem megint. :(

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Wepe!
Igen,mostanában már jobban halad az idő! :lol: :wink:

Tabati!
Ügyi vagy! :lol: Mi az még,ami hiányzik?
Mi majd augusztusban kezdünk el vásárolgatni!Persze azért már most nézelődünk! :lol: :wink:

Heni!
Remélem jól vagy és nem vitted túlzásba a takarítást! :shock:
Te már összepakoltad a cuccaidat a kórházba?

Dobok két képet!Az egyik 13 hetes pocakfotó.De mivel ez a felső (most vettem,kismamafelső :lol: ) elég bő,így nem igazán látszik a pocakom.
A másik kép meg május 1-én készült rólunk! :lol:

Kép Az új kismamafelsőmben :-)

Kép Mi ketten :-)

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


LÁNYOK!HOL VAGYTOK???????

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


TABATI!
Milyen lüke vagyok! :shock: Még szombaton eszembe volt,hogy vasárnap lesz a névnapod és fel kell,hogy köszöntselek!Erre tegnap kiment a fejemből,sorry!
De most annál nagyobb szeretettel kívánok Neked nagyon sok boldog névnapot!!!!!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Drága Sziszkó!!
Megvagyok ám, csak egy kicsit kevés időm jut a gépre mostanában, és ilyenkor csak a júniusi topikba van időm írni. :( Ne haragudj!!! Azért olvastalak ám Titeket, és láttam a képeket is, nagyon édi vagy. :) Szép az új felsőd, és aranyosak vagytok a pároddal is. :) Látni ám a pocidat... :D:D

Hogy vagy mostanában? Én megvagyok, bár a hétvége nagy részét "felpóckolva" töltöttem, mert elfogyott a gyógyszerem, és csak mára hoztak, de végre már nem dagad és zsibbad a lábam. :):):) Úgyhogy takarítás holnap lesz, remélem, nem lesz semmi akadálya. :) De nem viszem túlzásba, nyugi! Ugye, már Te sem vagy rosszul?

Wepe, Veled mi van? Jól vagy? :) Hogy telt a hétvége?

Tabati, Neked írtam a nevek miatt... bár elhiszem, hogy rosszul esett, amit mondtak...

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok,

Sziszkó, aranyosak vagytok a képen !
Hosszú hétvégéztünk a teleken, ott se villany, se víz, kicsit nomád, de az a jóóóó :o) így aztán én azért nem voltam.

Képzeljétek, hogy hattyúkat etettünk, egészen a telek vízpartjáig kijöttek, utána meg alig akartak elmenni, és nem tudtunk horgászni tőlük, mert féltünk, hogy összeszedik a damilt.
És annyiféle madár csicsergés volt, fantasztikusan jó volt.

Heni, remélem, most már pihensz ezerrel, és " nem lógatod " a lábad :)
Rám is vár a nagytakarítás, ajtó, ablakpucolás, stb. de nem tudom mikor csináljam, egyszerre egy nap, vagy minden nap, fogalmam sincs :evil:

Tabati, Te nagyon rég nem jártál felénk !
wepe
 
 


Wepe, képzeld egy olyan hosszú levelet írtam Neked, már majdnem befejeztem, amikor a freemail kiírta, hogy kommunikációs hiba történt, próbálkozzak később. Azóta nem tudtam belépni, így csak remélni tudom, hogy automatikusan elmenti a freemail is a leveleket a piszkozatok közé... :twisted: :twisted:

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Sziszkó!

Megkaptam a dorgálásod! :lol: Annyi, hogy 3 napos pihi volt, vagyis férjezés. :lol: Pénteken majálisoztunk, szombaton szüleimnél voltunk, vasárnap meg párom dolgozott a gépen én pihiztem.

Köszi a névnapi köszöntést! :D

Én látom ám azért a pocid, növöget szépen! :wink:

Heni!

Rajtam azért ekkora takarítási mánia nincs :lol: , de kezdek "anyásodni", már több, mint egy hétig sikerült a rendet fenntartani a szobában! :lol: Ez nálam nem semmi dolog ám! :lol:

Névmizéria, átmásolom, hogy a többiek is értsék:

Sógorom egy kicsit elrontotta a napomat, de már túltettem magam rajta. Természetesen névmizéria. Már jó rég kitaláltuk a neveket, de nem mondtuk senkinek, valahol éreztem én, hogy ez lesz. Aztán gondoltam most már elmondjuk inkább most bántsanak meg, mint szülés után legyek e miatt depis. Tágabb családtól várom a zsidózást meg ilyesmik a Noé miatt, azon meg sem fogok lepődni, de sógoromtól nem vártam, hogy így reagáljon, ahogy reagált. Neki csak szimplán nem tetszett egyik név sem, de ezt úgy közölte, hogy "Jézusom, ez most komoly? Végleges? " Persze az öccsét akarta ugratni, vagyis neki szánta ezt az őszinteséget, de hát nem csak ő választotta a neveket, hanem én is, úgyhogy magamra is vettem. Igazándiból aputól vártam, hogy majd jól megbánt, mert neki nem tetszik soha semmi. De ő csak vágott egy arcot, majd azt mondta, hogy nehogy a gyereknek legyen ebből majd baja. (az más kérdés, hogy ő meg a súlyomat kezdte el ecsetelni, hogy kíváncsi lesz, mikor sikerül lefogynom a szülés után. Mondtam is neki, hogy akkor most jegyezze meg, hogy ne érje csalódás, hogy nem kívánok lefogyni. Kell még nekem, hogy ezzel stresszeljen majd. )
Apósom természetéből adódóan nem nyilatkozik a nevekkel kapcsolatban, mondjuk nem is kérdeztük a vélemyényét, és szerencsére jó szokásához híven, ha nem kérdezik nem beszél.
Anyósom már rég tudja a választott neveket (már be is tanítottuk, hogy nem Mirjám, hanem Mirjam ) erre most azt mondta, hogy ő nem nyilatkozik, meg hogy már örült, hogy megjegyezte, hogy "a"-val kell mondani a lánynevet, erre meg jön ez a mizéria. (na ebből nekem az jött le, hogy neki sem tetszik, de legalább ő nem mondta, hanem elfogadta) Párom meg azt mondta végszóként, hogy jól jegyezze is meg, mert nem fogunk változtatni a neveken. Nekünk ez tetszik és kész.
Tényleg őrület, hogy ez csak a családban van így, az ismerősök szó nélkül elfogadják még tetszik is nekik.
Ma tesóm is mondta, hogy reméli lány lesz, mert a Mirjam tetszik neki. :evil: Pedig tényleg benne volt minden bizodalmam. :roll:

Wepe!

Nomád telkezés! :D Nagggggyon romantikus lehetett, én is én is! :D

Ja! Erről jut eszembe, vicces volt, mert a kedvezményes üdülésről beszélgettünk anyóssal, és mondtam neki, hogy majd mi is megyünk a Balcsira egy ilyen helyre ismerőshöz. Erre anyós mondta, hogy majd szóljunk, hogy mikor, mert akkor kicserélik a fürdőszobában a járólapokat. :shock: Mondtam neki, hogy majd jövő nyáron. :lol: Ő tényleg azt hitte, hogy mostanában. Nem is értem, hogy mire gondolt, most már nem bírnám, meg tudja, hogy még egy hónapig melózom, utána meg jön a baba. Fura volt... Állítólag azért akarta, hogy ne legyünk itthon, mert akkor nem lehet a wc-t használni. Azt már meg sem kérdeztem, hogy miért....nem értek hozzá, de körbejárólapozzák oszt annyi nem? Biztos lehet szólni a munkásoknak, hogy addig menjen ki, míg elintézem a dolgom nem?

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, én úgy tudom, hogy a járólapozásnál kell valamennyi idő a megkötéshez, amíg nem lehet rámenni. De az én apukám megoldotta valahogy, hogy tudjuk használni a wc-t.

Szerintem, nem hallgassatok másokra, hogy milyen név, ilyen-olyan, amolyan, a lényeg, hogy Nektek tetsszen, nem lehet olyan nevet találni, hogy minden családtagnak megfeleljen.
Nekem tetszenek a Ti neveitek ! :D
A párom szülei is azzal jönnek, hogy magyar nevet kell adni a gyereknek, de a vezeték nevük meg különleges, ahhoz aztán megy nagyon.... ( ha odáig eljutok, akkor majd úgy is megírom Nektek :) )
A másik amivel kiakasztanak, hogy az apja nevét kapja..... van fantáziám, miért adjam ugyanazt ?
Generációk óta vitték tovább a nevet, a párom bátyáék ezt megszakították, legyenek oly kedvesek, és ne várják el tőlem.
Szerintetek igazam van, vagy gonosz vagyok ? :shock:
Én úgy vagyok vele, hogy én leszek ott, én adnom neki, és kész, megpróbálhatnak kicselezni :lol: :lol: :lol:
A párommal csak pár hónapja jártunk, de már akkor megígértettem vele, hogy a fiúnak én adom a nevet, lánynak ő, de azóta nagyon sok lány nevet is találtam :wink: . ami megtetszett.
Nekem az ősi magyar nevek is tetszenek.

Ja és annyit ettem ( párom anyukája mindig más és más fincsi kaját csinált :lol: ) , hogy híztam egy kilót :twisted: így most már 8 kilót kellene leadnom 1 hónap alatt, ami tuti nem fog menni :o de ez legyen a legnagyobb bajom.... :)
wepe
 
 


Wepe!

Nekem is van olyan magyar név ami tetszik, de annyi feltételnek kell megfelelnie egy névnek. Pl. nálam fontos volt, hogy ne legyen olyan nevű ismerősöm, amilyen nevet a babunak szeretnénk adni. Csak azért, mert akkor mindig az az ismerős jut eszembe. Nem szerettem volna "tömeg" nevet adni, ami mostanság divatos. Nagyon egyszerűt sem, meg nagyon furit sem. (bár inkább furit, mint egyszerűt) Apa neve szép, meg tetszik is, de én sem rajongok azért, hogy a fiú az apa nevét kapja (tesóm is apu nevét kapta, de meg is bánták, mert sokszor egy kibontott hivatalos levélnél sem jöttek rá, hogy most akkor kinek is szól, úgy kellett felhívni a hivatalt), de azt párom sem szerette volna. Na, és akkor ott van még az, hogy ami nekem tetszik az nem biztos, hogy férjemnek igen, és visszafelé ugyanez. Ezeket szültük meg közösen (meg van még kettő, de azok sokkal ritkábbak, azt majd a későbbiekben :wink: )

Amúgy meg én mindenkinek tiszteletben tartom a döntését. Lehet, hogy nem tetszik, de nem fogom megbántani vele, megtartom magamban, aztán úgyis megszokom. Amit írtál, az nekem sem jön be, hogy különleges névhez magyar név. De attól egyenesen szaltót ugrok, hogy mondjuk Szabó Eugénia. Pedig egy ismerősöm pont azért adott különleges nevet a babujának, mert a vezetékneve egyszerű. Mégsem mondtam neki, hogy "ez de gáz" , mert ha neki tetszik, hát ámen. Én meg már megszoktam, meg amúgy is csak a keresztnevén hívom.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Bocsi, muszáj leírnom: Beni megint csuklik.:lol: :lol: :lol: Eszméletlen érzés, és a látvány sem utolsó... :):):) Ez a csuklás valahogyan sokkal erősebb, mint eddig, és egészen lentről jön... szegénykém! Viszont az egész hasam csak úgy reng belé. :D:D:D

Tabati, megy privi...

A nevek: nehéz olyat találni, ami az egész családnak tetszik. Miki anyjának a lánynevünk sem tetszett, mert nem Evelyn lett volna, mint a másik unokája. :D Na, mindegy. Megszokják és az a lényeg, hogy úgyis úgy fogom hívni a gyereket, ahogyan én akarom...

Sziszkó? Merre bújkálsz?

Wepe
, édes lehetett ez a nomád dolog a Duna-parton... Én nagyon haza sem akarnék jönni onnan... :D:D

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is,csak reggel ki kellett mennem a városba bevásárolni.Ma tarkababfőzeléket csinálok füstölthusival! :P
Nyami! :lol:
Meg bementem a kórházba a múltheti vizsgálat eredményéért.A vizelet negatív,a bakter is jó lett. :lol:

Heni,Tabati!
Remélem nem haragudtatok meg a dorgálásomért! :oops: :D
Csak úgy voltam vele,máshogy nem tudlak Titeket idecsalogatni! :lol: :wink: :oops:

Wepe!
Mi is nomád körülmények között töltöttük a május 1-ét!Van egy kis hobbink Gyöngyös mellett,ott bográcsoztunk.Villany igaz már van,de se víz,se wc.Csak a szabad ég! :wink: :wink: :lol:

Tabati!
Név ügyben csak annyit,igazatok van!Nem lehet minden családtagnak megfelelő nevet találni.Amúgy meg nagyon is szépek,amit választottatok. :lol:
Nálunk is volt belőle kissebb vita családi körben,de ami nekünk tetszik,úgyis azt adjuk.Párom nővére mondta egy két névre,hogy már nem divat.Én meg erre:Lesz@rom,hogy mi a divat! :oops:
Már bocsánat!Ha fiú lesz,Martin,ha kislány:Fanni.
Nekem még nagyon tetszik a Noel,de páromnak nem! :x

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok,

Tabati, amit írtál a nevekről, én is pont úgy gondolom, és tiszteletben tartom ki mit választ, és nem cikizem, mert ez teljesen egyéni döntés.

Heni, biztos érdekes lehet, ahogy csuklik szegény :)
Egyébként mit van ? Magzat vizet nyel, és attól ? :oops: :shock:
Láttam a másik topikban, tényleg nagy már a pocid :D

Sziszkó, félig kész ház van a telken, meg rendes angol wc a fürdőben, csak önteni kell, mert nincs még tartály.
Ti nem aludtatok ott ? Sátorban ? Mi régebben abban aludtunk, amikor még gyerek voltam.
Heni, én sem akartam hazajönni, de muszáj volt :(
wepe
 
 


Nekem is szokott csuklani, de nálam nem látszik nagyon, csak én érzem. Először azt hittem, hogy rugdos, de ilyen szabályosan nem rugdoshat, tuti csuklik. Nekem elég hosszan szokott, remélem ez nem zavarja nagyon szegényt. Olvastam, hogy majd ilyenkor nem szabad vele semmit csinálni, elmúlik magától. Pedig van aki citromot is csepegtet a szájába. :shock: Elég rosszul hangzik, én tuti nem tenném, még az én szám is összeragad tőle, nem még egy ilyen újszülötté. :shock:

Telek!

Én első körben már annak örülnék ha a saját kis itthoni kuckónk elkészülne, telekről még álmodni sem merek...De majd egyszer talán...

Sziszkó!

Dehogy haragszom! :lol: De jöttem volna magamtól is ám! :wink:
Mi is a Noelt akartuk, csak mostanság nagyon divatba jött és nálam ez kizáró ok. Ezért lett inkább Noé. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja! És a becézéseket is nézegettük, azok is bejöttek. A Noé picinek lehet Nono, nagynak meg (iwiwen találtam) olyan nagyon vagány ha a barátai majd Neonak hívják. (tudjátok a Mátrixból) :lol: Mirjam meg lehet Mimi, Mircsi is bejön nekünk (párom mondja, hogy majd biztos fogja Marcsizni is :lol: ) Ha meg nagyobb lesz és valami extrát akar, akkor akkor lehet Jamy (mint Dzsémi) a neve végéből. De simán becézés nélkül is tetszenek, úgyhogy nincs változtatás! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok !

Tabati,
a telek az apukámé, így használjuk mi is :wink:
A névbecézése is fontos ! :D
A citrommegoldás tényleg drasztikus :o

Merre vagytok ? 8)
wepe
 
 


Itt vagyok!!!! :lol: :lol: :lol: :wink:

Wepe!
Ha családdal megyünk a hobbiba,nem szoktunk ott aludni.De régebben sokszor voltunk kinnt barátokkal bulizni,olyankor természetesen ott aludtunk. :wink: :lol:

Tabati!
Becézésekről jutott most eszembe.A Fannit még lehet becézni,de a Martint nem igazán.Ezen most gondolkodtam el.Szerinted lehet valahogy becézni?

Pénteken ha megyünk 4D-re,akkor szét akarunk nézni a Babyoutletben,meg a Lehel tér mellett mondtak egy bababoltot,ott.
Mivel a Kleopátra ház,ahová megyünk ott van a Lehel tér mellett,azért gondoltuk most ezt.Sok helyre el szeretnénk menni szétnézni,dehát egy napba(sőt délutánba)nem fér bele minden.
Hazafelé meg még be is akarunk vásárolni az Auchan-be.
Pénteken délután 16.20-ra van időpontom,úgyhogy ne izguljatok,ha csak nagyon későn fogok írni,hogy mi volt!!! :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó, mindjárt itt a péntek :lol: :wink:
Már kérdezni akartam, hogy mi a különbség 3D és 4D között ? valahogy a 4D-t nem bírja az agyam elképzelni :shock:
Heni, Te jutottál az eszembe a térlátásról :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wepe 2009.05.06 20:45-kor.
wepe
 
 


Wepe, a 4D azt mutatja meg, ahogy abban a pillanatban, amikor Rád teszik a gépet, épp mit csinál a baba. A baba képét 3 dimenzióban látod, csak látod azt is, ahogyan mozog. 3D-ben nem. Ott csak egy kép van. És képzeljétek, van már 5D is, ami egy gömbfelületre vetíti a baba 4D-s felvételét, így pontosan úgy lehet látni, mintha a pociban lenne. Hihetetlen ez a technika. Anyu mindig azt mesélte, hogy ő amikor engem várt, talán kétszer volt uh-n, és egyszer sem kapott képet, sőt a monitort sem nagyon mutogatták neki.

A csuklás azért van, mert magzatvizet nyel a drága, és közben próbálkozik dolgozni a tüdeje.Mivel a tüdő a levegőhöz kell, levegő meg nincs, ezért a magzatvíz belekerül a tüdejébe. Ettől csuklik a pociban. Azt mondta az orvos, hogy minden magzat csuklik, de nem mindenkinél érzi az anyuka, ami nem baj... viszont a csuklás azt jelenti, hogy fejlett a tüdeje. :) Én sem éreztem mindig, de az uh-n rendesen látszott, sőt, amikor flowmetriát néztek (ez a köldökzsinórban a vér áramlása), hangosan lehetett hallani a gépen. :)

Sziszkó, pénteken én is csak délután megyek orvoshoz, így vszínű, hogy csak szombaton fogok jelentkezni. De gondolok majd Rád. :) És boldog hétfordulót Neked! :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni, most már értem, köszi :lol: Izgalmas lehet a 4D, pláne az 5D, gondolom, hogy elkérik az árát...

Ma voltunk konzultáción, és holnaptól kezdem a szurikat :o
wepe
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek,én ma temetésen voltam (anyukám nővére halt meg :cry: ) és a templomban nagyon hideg volt,utána meg a ravatalozóban le kellett ülnöm,mert rosszul lettem.A sok állástól lettem rosszul,ha nem ülök le,éreztem,hogy összeesnék.Utána meg mikor a síroknál álltunk,olyan hideg szél fújt+elkezdett esni az eső. :twisted: Teljesen át voltam fagyva!Remélem nem lesz semmi baja a babónak! :roll:

Wepe!
Megmondom őszintén az 5D-ről még csak most hallottam először,ahogy Heni írt róla.A 4D nekünk most 10 ezer ft lesz.Kapunk 3 db képet (állítólag) meg a vizsgálatot dvd-re veszik és azt kapjuk meg,ez 20 perc.
Ja és persze bármit lehet kérdezni,degítőkészek nagyon.Ezt onnan veszem,hogy barinőmék is ott voltak és ők mesélték! :lol:

Heni!
Én is gondolok rátok pénteken! :lol: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok,

Sziszkó, részvétem :( :( :(
Tegnap amúgy is elég hideg volt a korábbiakhoz képest, remélem, nem lesz semmi gond, ma mindenféleképpen pihenj sokat, mert holnap meg programotok van :D

Heni, olvastam a másik topikban, hogy Neked is meghalt a nagybátyád, részvétem, sajnálom, hogy ilyen körülmények áldozata lett :( :( :(
wepe
 
 


Wepe!
Köszi szépen!
Sajna nem tudok ma pihenni,majd csak délután 3-4 után.Mindjárt indulok a védőnénihez,a szokásos havi kötelezőre.Utána körzeti dokhoz a táppénzes papírért,utána haza,ebéd majd végül megint a védőnő 13.00-ra.A szokásos heti előadásra megyek.Ma a babakelengyékről lesz szó.Szóval húzós napom lesz,de ígérem,délután pihi! :lol: :wink: :roll:

Heni!
Most olvasom,amit Wepe írt!Őszinte résztvétem! :cry:
Szabad kérdeznem,hogy mi baja volt?De ha nem akarsz beszélni róla,megértem! :shock: :cry:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Köszi lányok, aranyosak vagytok!

Elég fura egy helyzet ez a nagybátyámmal... ő kint él a családjával München mellett egy kis faluban, viszont Münchenben ő a főfelügyelő. Nyomozott, bűntényekkel foglalkozott, és sajna elég komolyakkal is. Múlt hét szerdán egy akció közben lelőtték őt, és már nem tudtak segíteni rajta. A lánya tegnapig bírta ki, hogy ne szóljon... az a baj, hogy nagyon szoros kapcsolatban álltunk az elmúlt években... talán emlékeztek rá, tavaly nyáron ők voltak itt Németországból... illetve a kislány (aki 23 éves), a barátja és az unokabátyám anyukája, aki a nagyanyám húga. Azt mondja a kislány, hogy baleset volt, gondolom, még a nyomozás nincs lezárva... épp ezt írtam a másik topikban is, hogy azt elfogadni, hogy a férjed vagy az apukád olyan munkát választott magának, amiben bmikor telefonálhatnak, hogy ne várd többet haza, mert nem megy... nem semmi. A felesége és a lánya mindig rettegett ettől, de elfogadták, mert tudták, hogy szereti csinálni a munkáját. Mint ahogyan mi is elfogadtuk. Csak olyan fiatal volt még... :(

Nagytakarítás?? Még sehogy sem áll. Igazából ma sem csinálom, mert megint csak fel kellene póckolnom a lábam... már ránézni is gusztustalan... :?

Sziszkó
, a 4D tényleg nagy élmény. Sztem nem szabad kihagynia egy kismamának sem, legalább egyszer látnia kell... az orvosok azt mondják, fölösleges, de onnantól, hogy láttad, annyira tudod, hogy milyen lesz, kire hasonlít jobban, mit csinál, jól érzi-e magát, és teljesen megnyugszol. Sztem az anya-gyerek kötődésben is nagyon sokat segít... Annak a két idiótának, akikről mostanában a tv-ben lehetett hallani, nekik is látniuk kellett volna, hogy milyen babát dobnak el maguktól. Nagyon fel voltam háborodva rajtuk. És van képe az egyiknek megtiltani, hogy a kórház egy riporternek elmondja, milyen állapotban van a baba? Undorító!!! Ezeknek a nőknek soha az életben nem adnék többet lehetőséget arra, hogy szüljenek!
Te is fogadd őszinte részvétemet a nagynénéd miatt!

Wepe, annyit gondolok Rád!! Milyen szurikat kapsz? Én a Suprefact-tal kezdtem, aztán jött a Gonal-F. Ma reggel a Danubiuson hallgattam Balázsékat, a lombikról volt szó Béres Alexandra kapcsán. Mondjuk elég hülye hangvételű lett a műsor, mert azt tárgyalták ki, hogy mennyire kihasználják, hogy az ember gyereket akar, és ezért bmit megtenne... az anyagi oldaláról volt megközelítve elsősorban. Azt hittem, hülyét kapok, amikor azt mondta vmelyikük, hogy ez "divat" lett mostanában...aztán rájöttem, hogy tényleg igazuk van. ( A sógornőm is csak azért ment lombikra annak idején, mert nem volt türelme kivárni, míg terhes lesz... ) De úgy lett volna kedvem leírni, hogy nem minden intézet és orvos hajt a pénzre... Szóval ma megint Rád gondoltam... :):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Wepe, ment mail. Ne haragudj, de csak most láttam, hogy írtál... :oops:

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni, dehogy haragszom! Pihenj ma a lábaddal, ráér a takarítás !!!!!!
Decapeptyl-t kaptam.
Én is a Danubiust szoktam hallgatni bent a melóhelyen, csak ma itthon vagyok, és nem sűrűn kapcsolom be a rádiót.
Nagyon csodálkoztam, hogy a Béres Alexandráéknál is ua. helyzet, mint nálunk, nekik a második sikerült.
És amikor először hallottam, mondtam is a páromnak, hogy olyan érzésem volt, mintha tudtam, éreztem volna, hogy ők is lombikoznak.
Valahol meg azt olvastam, hogy 12 évig kellett rávennie a férjét, hogy babájuk legyen, úgy érzem, hogy média ismét hozta önmagát, csak hogy valami hülyeséget tudjanak írni.
Nagyon haragszom én azokra nőkre, akik eldobják, elhagyják a babájukat!!!!!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Heni, az avarod, Beni 4D-s képe ? Kire hasonlít ? :)

Sziszkó, teli vagy programmal :lol: és délután gyere mesélni :D
wepe
 
 


Wepe, azt hiszem, inkább küldök még egy mail-t. :):D :wink:

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Lányok rövid leszek,mert nagon fáradt vagyok!

Hát húzós délelőttöm volt. :shock:
Reggel a védőnéninél minden rendben volt.Pisi,vérnyomás oké.Mérekezés:2 kg!-val kevesebbet :roll: mértek,mint egy hónnappal ezelőtt.Kérdezte is,hogy szoktam hányni?Mondtam,egyszer se hánytam.Erre:Nagyon jól tartom magam,csak így tovább!És ha lehet tartasm ezt a súlyt legalább a 20.-ik hétig! Hát én igyekszem! :shock:
És a nagy hír!!!!!Bepróbálkoztunk egy szívverés hallgatással,de mondta,hogy ne izguljak,ha nem hallunk semmit,mert most még korai lehet!És lőn csoda!a kis bébim szívverrését hallottuk! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Majdnem elbőgtem magam!
Utána körzetihez trappoltam,de az meg rövidített időben rendel,úgyhogy holnap reggel mehetek vissza. :twisted:
Délután meg a babakelengyés alőadás tök jó volt.Kaptunk egy jó pár mintát a BABE termékekből.Ti ismeritek,használjátok ezt a terméket?Gyógyszertárban lehet őket kapni.

Na megyek pihenni!
Puszi Nektek

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


TABATI!BOLDOG HÉTFORDULÓT!!!!!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó,

nagyon ügyi vagy kg-kal ! :D
Jó lehetett hallani a szivecskéjét :) :) :)
Én nem ismerem a BABE termékeket :wink:
Jó pihenést !
wepe
 
 


Sziasztok!

Heni, Sziszkó!

Sajnálom! :( Én apu miatt aggódtam mindig, mert taxizott és elég sok balesete volt (ha valaki ennyit vezet, akkor nagyobb arányban fordul elő nála baleset is) , de szerencsére épp most váltott 56 évesen, úgyhogy nem semmi, most bkv-zni fog. Az azért nyugisabb egy picit. Páromnak is mondtam, hogy ígérje meg, nagy maffiózós pereket nem vállal be, nem kell nekem hogy azon izguljak, hogy mikor jönnek bosszút állni, ha valami nem úgy sikerül.

Sziszkó!

Babe terméket barátnőm ajánlotta, hogy ha koszmós lesz a pici feje, akkor ne keféljem le (sokan azt mondják, de az elég drasztikus) hanem babe samponnal mossam, gyorsan hat. Csak állítólag elég drága, de cserébe sokáig elég.

Heni!

5dről még én sem hallottam, de hihetetlen, hogy már ilyen is van! :shock:

Wepe!

Én is utálom az abortuszos nőket. :evil: Béres Alexandráról hallottam én is, de nem lehet, hogy náluk az élsport a gond... :roll: lehet, hogy butaság, de nekem már alapból durva ahogy kinéz a teste. Izmos meg minden, de inkább férfias, mint nőies. Talán ez is gond lehet ugyanúgy, mint ha valaki túl vékony nem?
Erős Antónián meg még mindig nem látom, hogy babás lenne, pedig elvileg júliusban fog szülni! :shock:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja, köszi, mindig írjátok a hétfordulót, de én már sosem figyelem... :oops: Rácuppantam a napok számára, meg a július elejére (amiből remélem júni vége lesz) és állandóan nézegetem a naptáramat, hogy mit kell még csinálni, addig milyen dolgom lesz még stb. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Megszületett az első bébi a júniusi topikunkban!!!! :):):) Annyira örülök, mert Csillag ugyanarra a napra volt kiírva, mint én... :oops: Még a könnyem is kicsordult. :D

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok,

Heni, szuper hírek :D
És jól vannak mindketten ? Korábban jött ? :oops:

Tabati, Erős Antónián én sem látom, és júliusra van kiírva :?: , azt hittem később :shock:
Béreséknél is az apukával vannak gondok :(

Sziszkó, gyere, megmutatta magát ? remélem, ne volt szégyenlős :lol:
Vagy lehet, hogy még úton vagytok ?

Ma volt az első egyedüli szurim, kicsit béna voltam, párom mondta, hogy ki ne nyírjam magam :o :lol:
Kinyitottam a csomagolást, és egy kicsit megnyomtam, hogy jöjjön ki a lötyi, de nem néztem, hogy kijött-e belőle a levegő, és a vége felé vettem észre, hogy ott van egy kicsi buborék, de úgy alakult, hogy az az bent maradt a tartályrészben, szóval azért ügyeskedtem is :wink:
Jó éjt lányok, mert hulla vagyok, nagytakarítottam a nappalit.
wepe
 
 


Wepe!

HOgy tudod szúrkálni magad? :shock: Én még a gyantázást sem bírom magam csinálni. :oops: Egyszer próbáltam, aztán az lett belőle, hogy felkentem, és nem mertem lehúzni, aztán a végére jól odaszáradt, egy fél napomba került, míg le tudtam szedni oldószerrel. :roll: :oops:

Heni!

Hát igen! Megvan az első baba! :wink: Egész délelőtt itt ültem a gép előtt, többedmagammal és izgultunk, hogy mikor jönnek újabb hírek Borcsáékról! :D Hihetetlen, ugye?

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok Lányok!

Sorry,hogy csak most írok,de 9-re értünk haza.De magígértem,hogy még ma írok! :lol:
Szóval!Nagyon csodálatos volt látni (nekem újra) a picúrt! :lol: :lol: :lol:
Mint ahogy kiderült,nem is olyan picúr!Ma vagyok 15 hét 2 napos,a baba méretei meg 16 hetesnek felel meg.Persze tudom,ez még változhat.Szegénykém olyan furi pózt vett fel,de hát ha neki úgy kényelmes,legyen úgy! :lol: :roll: :wink: Úgy képzeljétek el,mint a fordított C betű.Lent van a feje,felfelé áll a törzse és balra fordulva a lábai.Nem tudom elég érthető volt e így,de sajna jobban nem tudom elmagyarázni. :roll:
A méretei:
BPD:3,6 cm
OFD:4,4 cm
HC:12,85 cm
FL:1,96 cm
AC:9,69 cm
CRL:9,83 cm
A szivecskéje is nagyon vert,olyan jó volt hallani,láttam párom is belekönnyzett! :lol: :lol: :lol:
És végül úgy néz ki,90 % hogy KISFIÚ!!!!!! Párommal madarat lehetne fogatni! :lol: :lol: :lol:
Persze én is nagyon örülök neki,de nekem most az volt a legfontosabb,hogy egészséges e!
Képet majd rakok fel a hétvégén,bár nem lettek igazán jók.Majd megyünk a 27.-ik hét környékén is,akkor már sokkal kivehetőbbek az arcformái is! :lol:

Wepe!
Hát én se bírnám magamat szurkálni! :mrgreen: Pffff....
Mikor a lábamat plasztikázták,otthon még vagy 2 hétig a hasamba kellett adni napi egy injekciót,de azt is átpasszoltam anyukámnak.Nekem nincs ehhez erőm! :shock:
Csak csodálni tudlak,hogy Neked ment! :lol:

Tabati!
A Babe termékekből lehet egy párat egészségpénztárra is kapni,és a koszmos fejre való sampont,pont lehet.Úgyhogy azt mindenképp venni fogok. :lol:

Heni!
Akkor már Te is bármikor szülhetsz!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Jó éjt lányok,már nagyon fáradt vagyok!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Tabati, igen, láttam, hogy izgultatok érte. :) Én sajnos nem tudtam délelőtt sem jönni, most meg annyira felpörögtem a hírektől, hogy nem tudok aludni, pedig iszonyú fáradt vagyok. Elég nehéz napom volt... a Ctg-n végülis semmi extra nem volt. Minden oké. Sztem Beni nem fog sokkal hamarabb jönni a kiszemelt időpontnál úgy, mint Csillagéknál... bár nálunk teljesen biztos a fogantatás ideje.

Sziszkó, nagyon örülök, hogy megmutizta magát a bébi... :) Még ha csak 90 % is, de néhány héten belül úgyis tuti lesz, hogy kislány vagy kisfiú. :):):) És milyen nagy már! Hihetetlen, milyen gyorsan nőnek!

Wepe, úgy tudom, mindketten jól vannak, és képzeld, éjfél körül értek a kórházba, 4.50-re megszületett Borcsa. :) Annyira ügyes kiscsaj, hogy csak na! Hát, egy picit korábban jött, de tulajdonképpen ettől a héttől már nincs gond, ha megszületik. Azt írta Csillag, hogy minden rendben. :)
Ügyes vagy a szurival. Arra figyelj, hogy ne húzd ki a pocidból rögtön a tűt, ha beadtad a szurit, számolj el legalább 10-ig, hogy ne folyjon vissza a tűszúrás helyén. Nálam legalábbis voltak ilyen gondok... :) Aztán rájöttem, h mit kell csinálni (illetve elolvastam a használati utasítást. :):):):D)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok,

Sziszkó, örülök, hogy egészséges, és láttátok is :D :D :D

Heni, tényleg ügyes a kiscsaj, hogy ilyen hamar meg lett, olyan jó lehet végre látni az anyukájának :D
Örülök, hogy minden oké volt Nálatok is a vizsgálaton, és jövő héttől már hetente kell menni ? És mindig CTG ?
Már kíváncsi vagyok Beni babára, majd nagyon szorítunk itt a lányokkal :D :D :D
Után pedig Tabati :D :D :D

Nagyon paráztam a szuri miatt, de tudjátok muszáj, mert nagy a tétje :)
Köszi, a tanácsot Heni, mert egy csepp kijött, pedig mondták, de akkor majd számolok, és biztosra megyek.

Sok pihenést Nektek, és kellemes hétvégét ! :lol:
wepe
 
 


Wepe, naná, hogy nagy a tétje... :) Abszolút meg tudlak érteni... Igen, hetente kell menni CTG-re. Aranyos volt az orvos is tegnap. :) Azt mondta, neki a CTG eredménye nagyon fontos, mert abból látja, milyen állapotban van a bébi. Engem szinte meg sem vizsgált, csinált egy méhszájvizsgálatot, (de hozzátette, hogy csakis a baba miatt), ahogyan a kenetet is csak a baba miatt vette le, mert Streptococcus (vagy mi) bacikat keresnek a tenyésztésben. Ha pozitív lesz, akkor 4 óránként a szülés ideje alatt kell, hogy kapjak antibiotikumot, hogy Beni ne szedjen össze semmilyen fertőzést a születés alatt. Viszont azt mondta, nyugodtan barátkozzam meg a gondolattal, hogy most már nem az a fontos neki, hogy én jól vagyok-e, csakis Beniről szólnak a látogatások. :) Na, szép, mi? :):):) Ha már neki sem vagyok fontos, akkor kinek? :)

Sziszkó, emlékszem, amikor én megtudtam, hogy kisfiú lesz, elmondhatatlan volt. :) Már gyerekkoromban is azt mondtam anyunak mindig, hogy nekem fiaim lesznek. Kettő. :)És egyik okosabb lesz, mint a másik, mert tanítónéni leszek, és mindent meg fogok tanítani nekik. :) Ennek a 2/3 része már teljesítve van... Tanítónéni + 1 kissrác. Hát kíváncsi leszek, lesz-e folytatás. :wink:

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni, Mikinek fontos vagy :wink:
wepe
 
 


:)

Heni

Kép
szheni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?