Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!CSak gyors bekukk.Jahra üdv. köztünk! :) Fricike vigyázzál magatokra pihenj sokat!Drienn utolag is boldog névnapot!!Szirom szép nagy a baba :) Szépek az ágynemük :) Mi a jövöhonapra tervezzük a bevásárlást ami még hiányzik.most pénteken megyek az orvosomhoz,remélem már biztosat fog tudni mondani a nemére,meg már én is kiváncsi vagyok a méreteire.Mindenkinek szép napot!

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok lányok!CSak gyors bekukk.Jahra üdv. köztünk! :) Fricike vigyázzál magatokra pihenj sokat!Drienn utolag is boldog névnapot!!Szirom szép nagy a baba :) Szépek az ágynemük :) Mi a jövöhonapra tervezzük a bevásárlást ami még hiányzik.most pénteken megyek az orvosomhoz,remélem már biztosat fog tudni mondani a nemére,meg már én is kiváncsi vagyok a méreteire.Mindenkinek szép napot!

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok!

Végre újra itthon! Sajnos nekünk is volt szerencsénk majdnem két hetet kórházban tölteni, de szerencsére megint sikerült megállítani a babócát! Úgyhogy mindenki, aki görcsöl és keményedik, legyen szíves figyelni magára és rengeteget pihenni! A keményedésekre nekem most azt mondta a doki a kórházban, hogy akkor van probléma, ha nyugalmi, fekvő állapotban rendszeresen ismétlődnek a keményedések min. 1-2 órán keresztül. Ha napközben elvétve, rendszertelenül keményedek, az nem baj. Meg az is normális, ha mozgás közben (pl felálláskor, álláskor, üléskor.... ). Létezik egy magne b6 extra is, a kórzázban kaptam, nekem jobban bevált , mint a sima, esetleg ki lehet próbálni.
Úgíhogy nálam most szigorú ágynyugalom van, sajnos már nem fogok tudni eljárkálni vásárolgatni... :( Hacsak a babóca meg nem várja a 37. hetet, mert utána már megmozdulhatok :). Szerencsére azért a legtöbb dolgot már kinéztük a kórház előtti pár hétben, amikor már felkelhettem az előző eset után :). Anyunak meg a férjemnek már csak meg kell venni őket..

A kórházban csináltak uh-t többször is, leírom az eredményeket:
28 hetesen: BPD:80 mm THQ: 72 mm FL: 52 mm
29 hetesen (tegnap): BPD: 86 mm THQ: 77 mm FL:55 mm
úgyhogy a fejecskénk szép nagy! :) Azt mondták ezek teljesen jó méretek erre az időszakra. Sajnos pontos súlyt és hosszt nem tudnak az ottani géppel mérni, de azt mondták kb 1200-1400 g és 38 cm lehet. 29-ére kaptunk időoontot 4d-re, ott majd tudunk pontosabbat is, akkor már 32 heteesen :).

Szirom: Én most is, mint előzőleg a Szabolcsban voltam. Sanos most megint fogalmam sincs mit kezdjek a kórház/orvos kérdéssel. Megint elbizonytalanodtam. Most két napot töltötem a szülőszobán, végighalgattam cirka 10 szülést és igazából nekem az orvosok és főleg a szülésznők hozzáállása most is nagyon szimpatikus volt. Még a leghisztisebb anyukával is nagyon türelmesen bántak és nagyon kedvesen. Úgyhogy gondolkodom, hogy maradok a Szabolcsnál. Azért egszen más egy ismerős helyen szülni, ismerős emberekkel, nem? A szülészetről/csecsemősökről vegyeseket hallok, egyszer jót, egyszer rosszat. Valószínűleg ahogy váltják egymást a nőérek, úgyváltozik ez is. EGy jó kis gombás fertőzést azonban most is sikerült hazahozni :).
Orvosomnak viszont nincs oda szerződése, úgyhogy nem tudom mi legyen, megpróbálkozzak az ügyeletessel majd?

Viki

Kép
vargaviki
 
 

 
 

Sziasztok!

Jahra üdv. nálunk!

Lányok,mindenki nagyon vigyázon magára,babuciknak pedig üzenem ne siessenek kifelé egyenlőre :!:

Én csütörtökön megyek uh-ra!Már kíváncsi vagyok nagyon.
Nekünk sincs még nevünk,apa játssza a Pató Pált szokás szerint.
Ruhamosást én októberre tervezem meg a vásárlást is.Lizivel sem sokkal előtte csináltam meg ezeket.

Szopipárna óta én is tudok aludni végre!Kivéve a pisijárat ugye :lol: Kár,hogy Lizivel anno nem vettem,de nem hittem benne.

Lányok,ma először hagytam ott Lizit úgy az oviban,hogy ott sem maradtam kicsit vele.Mikor ebéd után mentem értee,nem is sietett haza,még ki "kellett" raknia egy kirakót.Jól elvan egyébként,de ma sok sírós-toporzékolós gyerek maradt ott és egypáran segítettek sírni,köztük Lizi is.
Nekem meg olyan rossz otthon egyedül,úgy hiányzik,meg néha olyan lelkiismeretfurdalásom van,olyan mintha lepasszoltam volna.Persze neki jó tudom,remélem.Nem gondoltam,hogy ilyen nehéz lesz :cry:

Na mennem kell.
Sziasztok.

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Internet kérdés, többször felmerült:
A TvNet-nél telefon nélkül lehet internet fizetni, nekünk is olyan van, kb 6-7000 Ft/hó, szóval tök jó!

Nekem a nem a csípôcsontom, hanem a szeméremcsontom fájdogál, de mióta (3 napja) megvettük az új szuper matracunkat, minden problémám kezd múlni. :lol: :lol: Írtó jókat alszom, még a hasamat sem kell alátámasztanom, mert olyan jó puha a matrac, hogy tartja (táskarugós, olyan picit, mint a vízágy - mondják), semmi hát, vagy derékfájdalom, még a napközbeni 8-9 órás ücsörgést is jobban viselem. :lol: Mondjuk nekünk nagyon vacak ágyunk volt elôtte, sima húszforintos, hepe-hupa szivaccsal, szóval nagy a különbség.

Lányok! Dolgozik még valaki? Valahogy úgy vettem ki a soraitokból, hogy már nem sokan. Én nov. 26-ra vagyok kiírva, és okt. 16-ig szándékozom dolgozni (már csak 5 hét), igazából nem is látom okát, hogy otthon maradjak, hiszen gép elôtt ülök egész nap. Hála Istennek jól vagyok, nekem az elsô harmad végén volt 3 hét kényszerpihenôm, egy kis vérezgetés miatt. Persze, ha valami közbejön a babával, azonnal eldobom az egeret...

Még egy kérdés. Nálatok nem alakult ki visszér? Nemcsak a lábon, hanem ennél "kényesebb" területeken? :? Nálam kijött egy lent, nem fáj, csak szörnyen néz ki, és nem tudom nem lehet -e gond szülésnél. Csütörtökön megyek a dokimhoz, kiváncsi vagyok mit mond rá...

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Tusimi kitartás még én is dolgozom.
Holnap nagy nap lesz először megyek terhes tornára. Majd megöl a kíváncsiság. Persze az is lehet, hogy nem fog tetszeni.
Lányok nekem nincs szopipárnám, de olyan sokba kerül, hogy még nem szántam rá magam.
Én 26+5 hetesen voltam UH-on és akkor a BPD 75 volt. Nekem úgy tűnik szép nagy fejecskénk lesz, (csak szépen kiférjen).
Tegnap megkérdezték tőlem, hogy milyen fájdalomcsillapítást szeretnék használni a szülésnél. Őszintén megmondom én még nem döntöttem el. Gyakorló anyukák Ti mit tanácsoltok?

Babus
Vendég
 


Hahó!

Gyors leszek, mert sietős.

Babus! Igazából szerintem a babának az a legjobb, ha nincs fájdalomcsillapítás. Nekünk Manóval az előző kórházunkban ezen nem is kellett gondolkodnunk, mert ott nem volt semmire lehetőség. Így nem is okozott fejtörést :wink:

Viszont most olvasom Ina May Gaskin könyvét (Útmutató a szüléshez), és igazán nagyon jónak találom. Tele van okos, érdekes dolgokkal, hasznos tanácsokkal, köztük a vajúdás átvészeléséhez. Ha ez a jó szó erre. Persze egy bizonyos szemléletmódot követ, nem az orvosokat, hanem a bábákat helyezi előtérbe. Érdeklődéssel olvasom, bár hozzátenném, hogy én otthon sosem szülnék.

Viki! Csak az én orvosomat ismerem, ajánlani nem tudok neked a Szabolcsból senkit, illetve hát őt, mert ő közben leszerződött. Ha gondolod, privizzünk. Van még egy kedves ismerős szülésznő ott, majd őt még szeretném kifaggatni. A személyzet - amennyit találkoztam eddig velük - velem is végtelenül kedves volt, csak a körülmények meg... háát. De én még egy kicsit reménykedem a költözésben, bár a doktor nem biztat. Viszont most itt a neten egy lány azt írta, hogy félhivatalos források szerint október 31. a határidő.

Jutka! Meg fogod szokni az ovit :wink: Tavaly én is vittem magammal a telcsit a lakásban mindenhová, hátha hívnak, hogy sír a kölyök vagy valami :oops: . Sosem hívtak :wink: Meg hallgatóztam, hogy miért van ilyen csöndben ez a gyerek, aztán rájöttem, hogy nincs is itthon :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Már régen voltam nálatok, akkor is csak kicsit:-)))
Nagyon tetszettek a babafotók, így én is kedvet kaptam, és múlthéten elmentem 4d-re, nagyon szupi volt. Barnabással soha nem lehetett normális képet csinálni, valószínű az akkori dokim gépe nem is volt ilyen szupi. Mi a Mátyásföld Klinikára mentünk. Igaz őfelséges sem szerette mutizni magát, de azért láttuk kicsit az arcocskáját:-))) Ja és persze neki is kinőtt a kukija:-))) Barni is 30 hétig volt kislány:-) De mostmár tuti lesz egy Balázsunk is:-)) ÉN nagyon örülök, api nagyon lányt szeretett volna, de ezt már megcsinálta:-)))
Tusimi, pont egyidősek a babóink:-))) Tudjátok már mi lesz? Bocsi lehet , hogy már írtad, de nem rég olvaslak Titeket. Én sajna-nem sajna végig dolgozok, és kicsit be is paráztam, hogy írogatjátok ezt a szülés beindulásos dolgot:-((( Nekem is sokat kemény a hasam, fájt is sokat, de elkezdem magnerotot szedni. Eddig nem paráztam, mert Barnival is sokat keményedett, de vele nem fájt. :-(
No meg nekem is bal oldalt fáj a csípőm, ha végzek a melóval, mert nagyrészt fizikai melót végzek, majd beto.... annyira fáj, és csak bicegek, kis pihi és mindjárt javul a helyzet.:-) Ez olyan gáz, az elsővel semmi bajom nem volt. :-( Végig melóztam, igaz kicsit hamarabb jött 37. héten.
VAn valaki aki még most is hányingeres??? Tegnap este úgy örültem, hogy nem kell felkenem wc-re , persze ilyenkor sír fel sokat Barni, no meg aztán olyan rosszullettem az éjszaka közepén, hogy meg sem mertem moccani:-) Szerintem fentebb költözött a bébim, és jobban nyomhatja a gyomromat:-))) No mindegy, már látom végig ez lesz, csak legalább maradjon bennt ameddig kell:-)))
Valaki fog szülni a kistarcsai kórházban?
No jó hosszúra sikeredtem:-) bocsi
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Én a 31. héten járok, és nagyjából semmi bajom, viszont a levegőt néha nagyon sóhajtozva veszem: olyan érzés, hogy nem elég annyi levegő, amit csak úgy az orromon beszívok. A körzeti szerint nincs semmi bajom, jó az összes leletem. De én mégis aggódom kicsit. Van esetleg másnak ilyen problémája?

Ági
agnes2000
 
 


Ági!

Nekem is hasonló a gondom, pedig eléggé lent is van a hasam... de levegővel nagyon híjján vagyok, pedig még olyan eszetlen sokat sem híztam, most olyan 10-11 kilónál tartok... szóval nyugi, ez természetes. Ja igen, én is a 31. héten járok :)

Babus!
Én is ma megyek először terhestornára :) Az egyik barátnőmmel egyidős terhesek vagyunk és ő volt már múlt héten, tetszett neki :) Hát én is kíváncsi leszek :)

Lányok... Ti hogy vagytok megelégedve a védőnőtökkel? Milyen időközönként találkoztok vele?

Babuci

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Barnusanyus!
Kislányt várunk, bár megijedtem ettôl a "30. hétre kinôtt a kukija" mondattól, mert mert teli vagyok rózsaszín ruhácskákkal, meg hát bele is éltük magunkat, hogy kislány lesz. Mindenki azt mondja, hogy elsôre jobb a kislány, könnyebb velük, meg mi egy picit jobban is szerettünk volna kislányt. :oops: Fiút másodikra tervezünk, már le is adtam a rendelést a férjemnek :wink: Szóval remélem, hogy Tamara/Hanna/Enikô/Zitának (???) nem nôtt kukija idôközben...

Nekem már nincs hányingerem szerencsére, bár pár hete észrevettem, hogy néha reggel elôfordul nagyon enyhe émelygés (ilyenkor gyorsan eszem egy-két falatot), illetve kocsiban/buszon kicsit érzékenyebb a gyomrom, mint normálisan.

A nehéz légzés, úgy látom általános probléma. Nekem ebéd után van, ha picit többet eszem, illetve már a normál adagtól is, szóval kicsit kevesebbet kell ennem, mint amennyi jólesne. Végülis ez normális dolog, ha belegondoltok, a pici foglalja bent a helyet, a gyomrunk egyre följebb/hátrébb nyomódik, nincs helye tágulni, nyomja a tüdôt, mindent. Még kb. két hónap csajok, és túl vagyunk a dolgon! :D (utána minden sokkal nehezebb lesz...)

Kép
Kép
tusimi
 
 


Babuci!
Én 6 hetente találkozom a védôdômmel. Végtelenül kedves, aranyos, de szerintem a terhesség alatt nincs igazán jelentôs szerepe. Majd a szülés után derül ki, hogy jó védônô -e, hogy hasznos tanácsokal tud -e segíteni az apróság gondozásában.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Nehéz légzés: simán érthető, tusimi jól mondja, nincs már hely. Mondjuk nekem hidegfrontkor ez erősödik, annak viszont nem nagyon értem a magyarázatát.

Viki! A mávos topikban megint vannak új infók a Szabolcsról, ha érdekel.

Babuci! Nálunk tök jó fej a védőnő. Mindent át tudunk beszélni, a kórháztól a székrekedésen át tényleg mindent. Ő is babát vár különben, és nem is az elsőt, úgyhogy tudja is, hogy miről beszél. A nagyfiam egy másik védőnő mellett született, ő is rendes volt. De csak az első 6 hétben találkoztunk, utána én már nem láttam őt. Mondjuk nem a körzetes gyerekorvoshoz járunk, nála is méreckedtünk (plusz nem is vagyunk itt állandó lakosok, illetve a kölyök azóta már igen az ovi miatt). Amikor utoljára itt volt, mondta, hogy látja, hogy tök jól mennek a dolgok, a kissráccal is minden oksi meg a mi hozzáállásunkkal is, úgyhogy ha gondom van, hívjam. Asszem kétszer hívtam, tejkiütés, illetve szopiügyben, és mind a kétszer kedvesen segített.

Barnusanyus! Milyen fizikai munkát végzel? Most már azért ne, szerintem.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom!

Akkor most doki után válaszolok a feltett kérdésedre, hogy szerintem óriás babák e? Hát én úgy láttam a dokin hogy igen, elég nagynak találta. Hozzáteszem, nekem tapintásra is nagy a méhem alapján azt mondta 35 hetes terhesség :shock: De mivel a kora terhességi uh-on napra pontosan akkora volt mint a számolt, így nem elszámolás hanem nagy baba. ezzel meg is nyertem holnapra egy zsömlés-sajtos vércukormérést :roll: , mert a cukorbetegség okozhat nagy méretet (bár kb 20. héttől nagyobbnak mérik 7-10 nappal, és ugye azóta már néztek vércukrot, an mindegy), plusz két hét múlva egy kontroll uh-ot hogy lássuk tartja e ezt a plusz kb 10 napot vagy még nagyobb lesz a különbség. Szóval nem intézte el annyival hogy jó nagy baba lesz és passz. Két hét múlva meg megcsináljuk a streptococcus mintavételt is azt mondta. hogyha előbb jön a baba is meglegyen az eredmény.

Amúgy fizikálisan semmi jele hogy előbb szeretne jönni, 3100-as méhszáj, tehát jólius közepe óta változatlan, keményedésem semmi.

Levegő: Nekem érdekes módon ez kb 2 hete javult :shock: Lehet lejjebb ment a baba? :?:

Kinövő kuki :lol: : Hát hallottam már ilyenről, sőt, eltünő kukiról is :lol: de azért az esetek jó részében a mai uh technikával eltalálják :D
Azt hogy a lányokkal könnyebb elsőre cáfolnám. :lol: Lányban és fiúban is van sokféle típusú gyerkőc, a suttogó titkaiban nagyon jól felsorolják, szerintem találó. Kisangyal, mintagyerek, mimóza, talpraesett és morcos. Ezek a típusok. Nem a nemtől függ 8)

Nekem a férjem épp azt mondta még a baba előtt, hogy ha lehet fiú legyen, hátha nem lesz olyan nehéz eset mint Emma :lol: De Emma jó haverja egy kissrác és dettó olyan mint Emmus, szóval még ő is belátta hogy mindegy :D

Védőnő: Hát nem tudom, aranyos meg minden, de igazából új infót nem kapok tőle , egyrészt a dokinak másrészt a netnek köszönhetően. Mindíg rémüldözik az eredményeimen amin a doki még nem, pl vérszegénység. Neki az uh leletem teszett, ami a dokinak nem annyira ugye. Állandóan talál valamit a tesztjével a vizeletben amit se a doki, se a labor :roll: Pl multkor cukrot, de talált már acetont is. 139-es vérnyomást mért nekem, máshol mindíg 120, most dokinál 110 volt. :shock: Szóval őszintén én sok értelmét nem látom. :D

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, és 1,5 kilóval többet mér a mérlege mint a dokié :!: Ez a legnagyobb bűne :twisted: :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!
Mi az a 3100as méhszáj? :shock:

A védônô nektek megvizsgálja a vizeletet??? Nekem csak vérnyomást és derékbôséget mér, megkérdezi hány kiló vagyok, majd beszélgetünk, hogy hogy vagyok. Ennyi. Ezért gondolom, hogy az ô szerepe inkább szülés után válik fontossá.

Nektek megvan már a hepatitis leletetek? Nekem már 13 hete levették, de azóta sem érkezett meg se a védônôhöz, se a kórházba. Kezd már a dolog egy kicsit aggasztani, egyáltalán hova kellene érkeznie?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Hahó!

Tusimi! Igen, nekem mindig néz a védőnő pisit. Az előző meg sose nézett. Viszont centivel meg sose méricskél, csak mérlegelünk. És szívhangot is hallgatunk. A hepatitist ő kapta meg, és adta oda nekem.

Manó! Nna, ez az egy baj nálunk is megvan a védőnőnél, hogy baromira sokat mér a mérlege. Nem is mérleg, hanem mázsa :lol: A múltkor reggel 2 kilóval többet mért, mint aztán a dokim mérlege egy rendes ebéd után. Be is van írva a kiskönyvembe mind a kettő, egymás után :wink:

Nem semmi, hogy a doktorod elküld cukorvizsgálatra újra :shock: Nekem azt mondta a védőnő, hogy a súlybecslésnél nagy súllyal esik a latba a fejméret, és ha nagyobbacska egy baba buksija, akkor mindig jó nagy súlyok jönnek ki uh alapján. Szóval hogy ez csalós.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Tusimi!

Igen, nekem néz a védőnő vizeletet és a kilót nem kérdezi hanem szigorúan ő nézi. Régi súlyzós mérlegen :D

Hepatítis: Az enyém eltünt . Május végén vették le és nem érkezett meg sehová. Fel kellett hívnom egy számot és ott TAj száma lapján bediktáltak egy számot és hogy negatív vagy pozitív , ezt írta be a doki.

Szirom!

Igen, a fej az tényleg számít, de mivel tapintásra is nagyobb, meg amúgy is jobba z óvatosság gondolom. mert elég határértéken volta terhelésesem, 7,2 ugye, 7,8 a határ, de jobban szeretik a 6-al kezdődő értékeket. Ennél a zsömlés verziónál mi a jó? 7 alatt?

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


3100 as méhszáj: ugye alapban 3000-es a méhszáj mindenkinél.

Ebből a 3-as a méhnyak, ha kezd rövidülni akkor lehet 2-es. Az egyes az már gáz. Az első nulla az a külső méhszáj, hogy zárt. A második nulla a belső méhszáj, ha zárt.

A 3100 az azt jelenti hogy méhnyak rövidülés nincs, a külső méhszáj 1 ujjnyira nyitva, belső zárt.

A doki irkáljaa könyvbe mindne vizsgálatnál.

Már amelyik nézi, mert pl barátnőm olyan híres :!: dokinőhöz jár, aki egész terhesség alatt egyszer sem nézte.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hú, Manó, nem tudom a határt. Nekem is tej meg zsömle volt, de nekem 5,8 lett, így szó se volt a határról, a papíromra meg nem írtak intervallumot.

Még az előbb nem írtam, hiogy vérnyomit is mindig mér a védőnő.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!Na a vizsga elég jó lett majd jövöhéten lesz gyakorlati és szóbeli akkor tudom meg az eredményt.Hétfön voltunk dokinál hát azt mondta a helyzet változatlan külsö méhszáj nyitva belsö zárva de nem tud semmit mondani a szülésröl.Viszont elengedett bécsbe sétálni kikapcsolodni tegnap voltunk tök jó volt végre kimozdultam nem gondoltam semmi rosszra.Én holnap megyek a ruhákért aztán mossás vasalás hétfön jön a védönö nem értem miért régen csak akkor jöttek ha megvolt a baba.Na mindegy ök tudják remélem mindenki jól van majd jelentkezem de a gép elött ülni már fárasztó.

Kép[/url]
Kép[/url]
fricike
 
 


Nekem is néz a védőnő pisit, de úgy kellett már rászólni... egy kis fiatalka van nálunk és eléggé tapasztalatlannak látom, valamiről többet tudok mint ő... :shock:

Voltam a dokimnál egyik szerdán, megmért, beírta a súlyom, de a védőnőnek is az volt a legfontosabb csütörtökön, hogy ő is lemérjen és jól meg is nézze, nehogy kevesebbet mondjak... utána a vizeletre meg nekem kellett rászólnom, hogy akkor azt nem nézné meg?? Áááá... mind1... nem érzem, hogy olyan nagy segítségemre lesz majd... :(

Tusimi! Hepatitis nekem már pár hete megvan, ugyhogy ha még nem kaptad meg, akkor érdeklődj utána, annak már kész kellene lennie.

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Tusimi: Nekem is a védőnőhöz érkezett meg a hepatitis eredmény. Esetleg kérdezd meg melyik labor készítette és akkor tőlük meg lehet tudni a pontos eredményt.

Manó az én dokim sem vizsgálja mindig a méhszájat, csak ha valami panaszom van... :(

Éppen most rendeltem szopispárnát, várom már nagyon!:)

Kép
vargaviki
 
 


Tusimi! Ez biztos gépfüggő is, kinek milyen az uhuja. Hahhh az elsőnél én is nagyon kislányt akartam, el sem tudtam képzelni, hogy fiam legyen. Aztán amikor megláttam a kukit nagyon elkezdtem nevetni, és mondtam a dokinak, hoppá az ott egy kuki:-))) Elvörösödött ezerrel:-)))) A párom nagyon örült, mivel Ő ugye először fiút, utána pedig lányt szerett volna csinálni:-))) No a lényeg, hogy én nem is mondhatnám, hogy csalódtam, mert már annyira megszerettem a pocakomban, hogy végülis mindegy volt. Most meg valahogy éreztem, hogy lesz még egy fiam.
Igen , én is meg voltam ilyedve, hogy egy ördög kisfiú mellett nem fogok tudni dolgozni, mint egy nyugis kiscsaj mellett, de lám az élet csodája Barnika, igazán nyugodt kisfiú. Mindíg megkérdezik, hogy ez a gyerek mindíg ilyen nyugodt????? :-) Képzeljétek vasárnap forgatáson voltunk, a tv2 Otps reklámjában fog szerepelni, okt.1-től, és hihetetlen édi volt. Az Ő jelenetét 3 órán keresztül vették ,(ráadásul alvás időben 12-15h között) végig babakocsiban kellett ülnie, idegen emberekkel körbevéve, és nem problémázott!! Mindenki elcsodálkozott rajta:-))) még mi is:-)))
Szóval nekem nyugis fiam van, frászt is kapok, ha a másik pörgős lesz,mert már ehhez vagyok szokva:-)))

Szirom . Sajna nem olyan egyszerű a dolog, kutyákkal foglalkozom, és vannak egy páran, 18-an. Kennelmosás, súrolás, sikálás, etetés blabla... Barnival nem volt gond, végig tudtam csinálni, de most a derekam a hajolgatás nagyon nem bírja, ugyhogy nem tom még mi lesz. Api dógoz, segítség nuku, mindenki messze van tőlünk. Agyalok a megoldáson de,.... Igen most nekem is jobban esik a gép előtt ülni már, ugyhogy a könyveléssel nincs gond(csak két saját céget csinálok), de nem tom mi lesz majd. :-((( Tegnap már nagyon elkeseredtem, hogy alig bírtam menni:-( És hol van még a vége.......
No közben megyek, felkelt a kismanóm, és Ő is nagyon gépelni akar:-))))
barnusanyus
 
 


Sziasztok,
ma voltam terhesgondozason, meg UH-n is. A doki mondta, hogy a Lacko nem egy csenevesz gyerkoc lesz az tuti, 158o gr-nak merte, ugyhogy elobbre is jott a szules idopontja...
Voltam ma kismamaklubban is, 4 alkalom lesz osszesen, a vedonok szervezik. Nem hangzott el tul sok ujdonsag, igazabol aki olvasgatja a baba-mama magazinokat, annak nem sok ujat lehet mondani. Kaptunk babakelengye listat, meg egy masikat, hogy mit kell vinni a korhazba, az hasznos volt. Ma tudtam meg pl, hogy a kaposvari korhazban napi 5 pelus jar. Ha a babad ennel tobbszor kakil, akkor sorry, igy jartal. Ugyhogy inkabb viszek pelust (is).
Van koztetek aki volt illetve megy Siofokra 3-4D UH-ra? Erdekelnenek a reszletek, mert a dokimnak ossz 1 perce volt ma ram, semmit nem nezett, nem mert, csak a koponyat.
Nálunk az a rutin, hogy terhesgondozasra 4 hetente mesz, itt talalkozol a vedonoddel. Sulymeres, vernyomas, vizeletvizsgalat. Aztan be kell menni a terhesgondozos dokihoz is, akkor is ha van sajatod. Nem csinal semmit, csak megkerdezi, hogy jol vagy-e.
Az UH-t a fogadott orvosom is a korhazban csinalja, aznap amikor amugy is o az ugyeletes ultrahangos. Megbeszelunk egy idopontot es ambulansok kozott kb abban az idoben egyszercsak behiv. Na ma jutott ram kereken masfel perc. Nagyon csalodott voltam, az utolso UH a 18. heten volt.....most semmire nem volt ido, csak koponyat mert. Se sziv, se vese, se gyomor ellenorzes. Nem is tudom mire szamitottam, de nem erre. Ugyhogy megiscsak megprobalok bejutni vhova 3D-re, megnyugtatna, ha valakinek lenne ram ideje vegre. Sajnos ez a videk atka. Itt nincs versenyhelyzet, mashol nem tudsz szulni, vagy utaznod kell Pecsre. Na mind1, utanajarok hogyan tudok eljutni a siofoki korhazba, ott van 3 es 4D is, mert Kaposvaron az sincs.....
Megyek Lackot etetni, rangatja a zsinort :-)

Kép
jahra
 
 


Sziasztok,

Fricike, jó hogy kimozdultatok :)

Szirom, nem volt szó képzeld semmilyen uh-ról, csak hogy legközelebb 4 hét múlva találkozunk. :(
De mindegy, mert pénteken megyek magánuh-ra, bár csak két Dre,mivel a dvd nem lett jó és ezért ingyen csinálnak egyet. Majd megírom a méreteket.

Jahra. nekem Roli 26 hetesen volt 1300 gramm körül. :)

Védőnő, nekem csak vérnyomit mérnek és súlyt. Úgyhogy múlt héten megmondtam, nem jövök többet. Majd még egyszer kijön ő. Semmi értelmét nem láttam ennek, és már a harmadik védőnő a terhességem alatt, mert az első elment szülni a második nyugdíjba. Így még egy olyan kapcsolatot se lehetett kiépíteni...

Jó éjt mindenkinek!

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Mindenkinek köszi a légzéssel kapcsolatos válaszát, észrevételét!

Ági
agnes2000
 
 


Jahra!

Ne keseredj el, nálunk a Sote II-n is így működnek a dolgok... szórják ki az anyukákat és nem magyaráznak semmit... én is borzasztóan csalódott voltam, mert én is így jártam, mint Te. Gyakorlatilag a klinikán amióta odajárok egyetlen egyszer sem vizsgálták át rendesen a kicsikét... ugyhogy tényleg megnyugtató a 4D, érdemes elmenni. Ha esetleg jönnétek Pestre, itt van egy nagyon jó rendelő, csak ajánlani tudom. De itt a topikban ajánlottak többet is. Ha van rá lehetőséged menj el, mert nem fogod idegesíteni magadat, hogy minden rendben van-e, hanem meggyőződhetsz róla. És ott az a 20-30 perc csak rólatok szól :)

Nekem a dokim azt mondta, hogy államilag 4 UH jár egy kismamának. 12., 18., 28. és a harmincvalahanyadik héten. Én ezt megértem, de akkor legalább ezeket csinálnák meg normálisan... ez bosszantott engem is. Itt a technika és a tudomány és aztán csodálkoznak, hogyha nem teljesen egészséges a baba... pedig csak rajtuk és azon a 10 percen múlik, hogy normálisan megnézzék...

Na mindegy, bocsánat, hogy kibosszankodtam magam :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!
Ahogy olvasom a leveleket, teljesen el vagyok borzadva. Eléggé sok helyen szinte tojnak a vizsgálatokra és a törődésre.
Szerencsére én elmondhatom, hogy egy nagyon kedves és jóindulatú a védőnénink. Általában én is havonta megyek, hozzá, és elvégzi a súly, vérnyomás mérést, majd vizelet ellenőrzés, és utána szívhangot hallgatunk. Persze közben beszélgetünk a panaszaimról, és ő is adja a tanácsokat. Múltkor kaptam tőle egy listát, hogy mi kell a kórházba(milyen iratokra lesz szükség, mi legyen a táskában amit a kórházba viszünk, mit vihetek a szülőszobára, az apuka mit vihet be, kelengye a hazaadás napjára, otthoni kelengye) Sőt következő alkalommal a támogatásokról (Tgyás, gyed, gyes....)is ad majd valami papírt.

Fricike! Gratula a vizsgádhoz, ügyes vagy.

Jahra! Ezt nem igazán tudom felfogni, hogy a dokinak nincs a kismamákra ideje. Ők ezért vannak ott. Ahogy írod, mintha futószalagon mennél végig ha elmész vizsgálatra. :evil: Szomorú :( Tényleg érdemes inkább elmenni egy 4D-s vizsgálatra. Ott tuti csak veletek foglalkoznak. Legalábbis nekem erről is csak jó tapasztalatom volt. Mi a 26. héten és a 29. héten voltunk a IX. kerületben, de nagyon rendesek voltak. Hivatalosan csak 4 képet nyomtatnak ki, de én nem tudtam 2 kép közül választani, és mondta a csaj hogy kinyomtatja az 5. képet is, + a dvd (ami 30 perces) +30 napig egy saját kódot kaptunk és a netről le lehetett venni az összes képet amit készített az UH-on. Én meg voltam ezzel a hellyel elégedve nagyon. Szívesen mennék még, mert a második és többi felvétel már csak 8.000 Ft-ba kerül, de rizikós, mert lehet hogy úgy fordul a babó hogy nem látunk belőle semmit. Így eldöntöttem, hogy elég ez a két felvétel róla :lol:

Vettem én is szopispárnát kedden. Elmentem a gyártóhoz, mert nincs messze tőlünk. Ahogy írtátok, valóban nagyon jó, és kényelmes.

Most megyek, mert még nem reggeliztünk, és már dörömbölnek bentről. :lol:
Barnusanyus! Elég kemény munkát végzel Ez még terhesség nélkül is szerintem eléggé megeröltető lehet, nemhogy ílyen állapotban. Vigyázz magadra, és pihizzél inkább gyakrabban. A munka sajnos mindíg megvár.
Nekem már csak 2 hét és befejeztem a dolgozóba járást. :lol:

Na tényleg megyek
üdv mindenkinek és szép napot



Kép
szdona
 
 


Babuci,

köszi a választ. Teljesen tudatlan vagyok Bp-i kórház tekintetben, én csak annyit tudok róluk, amiket pl anno a Szülőszoba című Kandász Andi sorozatban lehetett látni. Irígykedve figyeltem, hogy amíg nálunk nincs választási lehetőség (megyei jogú város!!!!), ezáltal nincs versenyhelyzet sem, addig Bp-en szinte mindent lehet, csak meg kell keresni a megfelelő helyet. Kádban ülni, gátvédelmet kérni, zenét hallgatni, babát azonnal mellre tenni stb és nem kell attól rettegni, ami nálunk rutin, hogy cumisüvegből cukros vizet meg tápszert adnak a babádnak, mert sírni mer.....elvileg ez itt bababarát kórház, a babók velünk lesznek, de ennek ellenére minden áldott éjjel 1 és 4 között elviszik fürdeni, kötözni, mittudomén mitcsinálni. Bármit teszel akkor is így van és kész. Attól tartok tévedtem, amikor azt hittem Bp-en minden szuper és rózsaszín, de biztosan több és jobb lehetőség van mint itt. Tudom tudom, miért nem megyek Pécsre szülni....azért mert az orvosomhoz és a szülésznőhöz is ragaszkodom, bennük megbízom és ha eljön az idő, akkor úgyse az számít majd, hogy milyen színűek a falak a szülőszobán. Csak azon a négy napon legyünk túl, aztán sipirc haza.

Csikken,

mennyivel született Roli végül?

Szdona,
mindezt úgy képzeld el, hogy sógornőm szülésznő, nagybátyám szülész-nőgyógyász, édesapám szintén orvos a városban! Ezek után elképzelni sem tudom hogy mi hogy történik a többi kismamával.....

Nekem ez a védőnő dolog elég rosszul jött ki......az eredeti albérletben lettem terhes, ott volt az első védőnőm. Utána átköltöztünk ebbe a "bababarátabb" albérletbe (1. emelet, tárolós, 2 szobás), itt jött a következő védőnéni, aki teherbe esett és mivel veszélyeztetett terhes már nem dolgozik, így most kaptam egy ideiglenest (ő a harmadik), de jövő hónapban más lesz a helyettes, (ő lesz a negyedik), de mi meg november elején átköltözünk az időközben megvett kis lakásunkba, hogy amíg építkezünk ne kelljen plussz az albérletet is fizetni. Itt újabb védőnőnk lesz, az ötödik......nehéz dolog ez.

Mindezek ellenére vagy talán éppen ezért nem vagyok hajlandó tudomást venni a finoman is fogalmazva nem túl rózsás körülményekről. Jó kezekben leszek ha eljön az idő, csak nem a jó helyen de azt meg letojom. A babómat minden felesleges beavatkozástól anyaoroszlánként fogom védeni és meg fogom kérni nagyon szépen, hogy ne sárguljon be, hogy tényleg csak 4 napig kelljen bent lennünk. :roll:

Megyek, mert megkelt a pizzatészta, az volt mára a kívánsága a családfőnek. :P

Kép
jahra
 
 


Szdona,

még valami eszembe jutott. Anno 12-16-2O. héten voltunk Budapesten külön vizsgálatokon a Rózsakert Klinikán dr Csermely Gyulánál, mivel minketten olyan helyen éltünk külföldön egy ideig, ami minimum alapos kivizsgálást érdemel a terhesség elején. Akkor a többi vizsgálat között mindhárom alkalommal készült 2-3-4D UH is, egyenként 2O-3O percig tartott, képpel, filmmel mindennel együtt. Úgyhogy azt hiszem minden szükséges elővigyázatosságot megtettünk, ezért nem izgulok azon, hogy bármi baj is lenne. Én most csak szerettem volna megnézni a kisfiamat és meggyőződni róla, hogy jól van, kap eleget enni a "zsinóron" stb. Lehet hogy ez túl nagy igény 8)

Úgyhogy az "extrém" igényeim és kiváncsiságom kielégítéséhez szeretnék eljutni a siófoki UH-ra, mert az még olyan távolság ami még belefér, de Bp-re már nem esne jól felautózni. Ahhoz már sok az 3 óra oda, 3 vissza. Siófok megy csak 1 óra.

Na tényleg megyek mert nem lesz kaja :-) Sziasztok :-)

Kép
jahra
 
 


Hahó!

Jahra! nem hittem el, hogy Kaposváron nincs 4D, és kerestem neked. Itt van a listán egy kaposvári hely is: http://www.sonarmed.hu/modules.php?name ... 24#videken

Bár a kilinika honlapján nem nagyon lehet kiigazodni, az igaz, én nem is találtam meg, illetve az uh-rész üreshalmaz. Ha fölhívod őket, biztos többet tudnak mondani. De Pécsett is találsz meg Szekszárdon is a "közelben". Szekszárdról úgy tudom, hogy nem olyan hosszú a várólista.

Csikken! És mikor mész legközelebb?

A dokikról: tudom, hogy nem mindenkinek fér bele a költségvetésébe, de én többek között ezért járok magánrendelőbe. Más kérdés, hogy járna mindenkinek a normális ellátás, eleget fizetünk érte. De az is igaz, hogy én nem szoktam magam sehol hagyni lerázni, amit meg szeretnék kérdezni, azt meg is kérdezem mindig. Ha azt mondják, végeztünk, akkor én közlöm, hogy lenne még kérdésem és már mondom is. És valahogy az a megfigyelésem, hogy ha az ember bátran szóba elegyedik velük, az tetszik nekik és általában válaszolnak is szépen rendesen.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom,

a Seffer magánklinikán valóban van 4D, de hidd el nem véletlen hogy minden kaposvári kismama Pécsre meg Pestre jár UH-ra, vállalva a plussz utiköltséget is. A Seffert személyesen ismerem, 4D UH-juk meg van hirdetve, de nem a kismamáknál használják, hanem a belgyógyászat miatt. Ha véletlenül vki bejelentkezik, azt fogadják, de aki az UH-t csinálja az nem szülész-nőgyógyász.....az árakról nem is beszélve. A Seffer az, aki műti mindíg a soros szépségkirálynőket, meg neki volt az Átalakítás című műsora a tv-ben. Szóval el lehet képzelni...

Magánorvosom van amúgy, de itt egyetlen magánorvosnak sincs saját UH-ja, amiatt a kórházba kell menni mindenkinek. Ez van....

Abszolút igazad van amúgy, kérdezni kell. A magánorvosomnál ez természetes is, a vadidegen UH-s dokitól meg pucolok ahogy lehet, nem is szimpi. Majd Siófokon megtudok mindent ha odajutok :-)

Hogy álltok a névválasztással? :-)

Kép
jahra
 
 


Sziasztok,

Jahra, 3055 grammal született, de ez gondolom a diéta miatt is volt. A 26 hetes uh-n a csajszi azt mondta, hogy ne lepődjek meg egy 5 kilós baba esetén se :)

Szirom, holnap megyek, de csak akkor ha ingyen megcsinálják. Egyébként most nem nagyon van lehetőségem arra, hogy fizessek.

Szirom, lehet hogy akkor együtt szülünk :) :)
Császáros leszel???

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Sajnos sokszor még a magándoki is kirázza az embereket! Amikor Barnit szültem, kezdjük azzal, hogy a doki azt mondta meg sem marad, el fogok vetélni, 7 hetesen nem volt szívhangja. Közölte velem, 1hét múlva bebizonyítja Nekem, ja.... Életem legszörnyűbb egy hete volt. Aztán közölte, jééé csodatörtént!! Igen, kicsit figyelni kellett volna. No mindegy, maradtam nála, tesómnál bevált kétszer, én meg nem ismertem senkit. Sokszor behívott rendelésre, és pillanatok alatt kirázott, mert mindíg rengetegen voltak. Tipikus pénz dolog... Na mindegy, de hogy a végén sem figyelt oda rendesen..., pl. a kórházból hazajövetel meg sem nézett, és már szóltam, hogy rosszabbul vagyok császár után. Ha megnézett volna valaki, akkor már látták volna, hogy gáz van. De nem... Begyulladtam, 4 napra hazaengedtek, este már rohantunk vissza a picimmel k... hidegben, a dokihoz, mert csak négykézláb tudtam kijönni a klotyóról.. Egy hétig minden nap jártam vissza a kórházba, mert ki kellett lyukasztani a sebet, és nyomkodni. 28 napra be is gyógyult:-((( Na szóval azt mondtam a másodiknál nem fogok magándokinak a zsebébe pénzt pakolni! Viszont egy kicsivel kinek van kedve fél napokat várni, ígyhát másik kórházban kerestem olyan dokit akinek van magánrendelése. Most egy nőcit, hasraütés szerűen, és elmondani sem tudom, hogy mekkora a különbség a két doki között. Mondjuk az elején úgy is idítottam, hogy nekem kell egy olyan doki (hamár fizetek érte) , aki ODAFIGYEL RÁNK!!! Nem dob ki 5 perc alatt, nem hív feleslegesen, alaposan megvizsgál, szóval eddig nagyon megvagyok elégedve Vele. Sok kismamája van, és ennek ellenére teljesen észben tartja a dolgaimat:-)
A védőnénink egy ari fiatal csajszi. Ha nem jelentkezek sokáig tudja nincs időm menni, így elszalad Ő. A súlyommal nem traktálhat:-) nem állok a mázsálójára. Az előző védőnéninek is megmondtam:-) Meg kell elégedniük amit itthon mérek:-) Így is kattttasztrófa. No mindegy, majd leszaladom a két pici után:-) A dokim még nem is firtatta a dolgot. Hála égnek, mert az előző kész terroban tartott, tök nyomasztó volt. Hiba diétáztam ragadtak rám a kilók:-( A védőnéni vérnyomást mér, és beszélgetünk, de újat nem nagyon tud mondani.:-) Ez a vizelet vizsg. nagyon új, én nem is tudtam, hogy azt is szokta nézni a védőnő:-??!!

Szdona! Ez nem olyan egyszerű menet, de valamit kiokoskodok, nehogy hamarbb lepjen meg minket Balázs. Sajna nem kalkuláltam bele, hogy közben van még egy 15kg-os fiam is:-))))

EGyébként olvastam itt a méreteket, nem semmi. Nekem bizti nem lesz nagy Balázs (28héten 1058g), de nem is lenne baj, hátha őt megtudnám rendesen szülni.:-) Úgyis ráérnek idekinnt megnőni:-)) Barnika is olyan sovika volt a kórházban, de hamar kigömbölyödött... sőttt... túl nagyra nőtt:-))))
barnusanyus
 
 


Sziasztok :)

Nekem is magándokim van, viszont a rendelőjében elég ramaty az UH gépe, ezért szokott a kórházban megultrahangoztatni. De a kórházas Uh-os doki persze úgy kezel, mintha államilag lennék ott...
Ezt a terhességet már végigcsinálom ezzel a dokival (7-8. hónapban már nem is nagyon vesznek át dokik...), de meglátom mit művel a szülésnél, lehet, hogy a köv. terhesség már másnál lesz... szakmailag nagyon jó a doki (volt problémám a teherbeeséssel), viszont emberileg... mind1...

A vizeletvizsgálatot már nagyon régóta nézik a védőnők terheseknél. Az iker keresztgyerekeim 8 évesek és már náluk is nézte a védőnő (legalábbis ezt mondja az anyukájuk :) )... de szeretik elfelejteni vagy úgy tenni, mintha erre nem is lenne lehetőségük...

Viszont képzeljétek voltam kismamatornán :) Hát nem izzadtam meg, de persze nem is ez volt a célja :) De nekem tetszett! Azzal a nagy labdával bűvészkedtünk és a csajszi aki tartotta elmondta, hogy miket lehet vele csinálni szülés közben :) Jópofa volt :)
Jövő héten pedig vinni kell magunkkal az apukákat (vagy azt, aki bent lesz a szülésnél) és akkor neki is megmutatja, hogy hogyan segíthet szülésnél.

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Tegnap voltam UH-n, az alábbiak a méretek:
súly kb. 1400 gramm, fejátmérô 7,5 cm. Otthon hagytam a leletet, erre emlékszem most. Fejjel lefelé van, szóval minden rendben a kislánnyal. Ja, merthogy még mindig kislány! :D

Viszont a "kényes területen" lévô visszérre nem reagált különösebbena dokim, azt mondta, nem lesz vele gond a szülésnél, utána majd elmúlik. Hát nem tudom...abban a nagy erôlködésben...
Viszont közületek sem reagált senki erre a témára, plííííz, nyugtassatok meg! Senkinek sincs ilyen problémája, vagy ismerôse akinek volt ilyen? :cry:

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusimi!

Nekem ninc silyen, de az októberi topikba bele szoktam nézni, mintha ott írták volna hogy van akinek van. Biztos nem gond ha a doki azt mondta.

Kislányka akkor most már biztos kilány is marad:)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, fej nélküli hegyes pocak kép augusztus végéről Kép Pocak

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Nekem sincs ilyen problémám tusimi, úgyhogy sajnos nem tudok rá mit mondani.
Dokikkal kapcsolatban én is csak azt tudom mondani, hogy kérdezni kell mindig, mert rengeteg dolgot nem mondanak el maguktól, de ha rákérdez az ember, akkor azért igen. Én már rendszeresen kérdéslistával megyek a dokimhoz és ha valamit nem mond el, akkor már kérdezek is. Ő is mondta még az elején, hogy tegyem fel nyugodtan minden kérdésemet, mert nem jut eszébe minden és lehet egy csomó olyan dolog is ,ami csak nekem kérdés, neki nem.
Tusimi szép súlya van a babócának, már én is nagyon kiváncsi vagyok, hogy mekkora lehet a mienk. Hétfőn voltam uh-n, de súlyt ott nem mondtak. Viszont a fejátmérőnk 86mm.... Elég nagy! :)

Kép
vargaviki
 
 


Szia Tusimi,

nekem sincs ilyen gondom (eddig), de régen azt mondták, hogy minden terhes/szülő nőnek előjön jó eséllyel, de nekem úgy tűnik, hogy azért nem ennyire gyakori. Valószínűleg eleve hajlamos vagy rá. Én azt tanácsolom nézz és olvass utána a neten, rengeteg ezzel foglalkozó oldal van, egy időben érintett volt egy jóbarátom és neki gyűjtöttem infot. Nem szabad a dolgot elhanyagolni, minél előbb elkezdik kezelni, annál zökkenőmentesebb és tartósabb a gyógyulás. Mindenképpen mutasd meg szerintem egy kifejezetten ezzel foglalkozó dokinak, magadnak teszel vele szívességet hidd el. Most még csak egy kis krém és minden a régi lesz, később gyógyszer és műtét a megoldás. Fel a fejjel, rengeteg embernek ugyanez a gondja.

Kép
jahra
 
 


Csajok,

az UH-n melyik érték mit jelent?

BPD
HC
AC
FL

A BPD azt hiszem a feje? Az nekünk 3O. hét 6. napon 7.8O cm. De mi jelöl a többi?

Köszi előre is.

Kép
jahra
 
 


Jahra!
Az FL a combcsont hossza azt tudom. Egyszer a Szülészetek/Uzsokis szülés 2007/-ben valaki leírta az összeset, hogy mit jelent, ha van idôd/türelmed keresd meg, valamikor május-június környékén volt asszem. Táblázatosan írta, egymás alá ütve sorokat, észre lehet venni. Én ki is nyomtattam, majd megkeresem otthon, és leírom neked.

VargaViki! 86 mm fejátmérô?! :shock: Nevezem! 10 centivel már születnek! Szép nagy baba, a súlya is megvan bôven, biztos lehetsz.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam én is dokinál,megnéztük a babót.Még kisfiú és fejjel lefelé van már.Ezt mondjuk sejtettem.
BPD:77,4 tHORAX(mellkas):72,8 Femur(comb)50,7 ennyi,súlyt nem mért.Olyan édike volt tátogott közben!

Dokim nekem mindig néz méhszájat,régóta 2000.Előző nem nagyon nézegette pedig görcsölgettem is.Eléggé idegesített.Nemmintha annyira szeretném a vizsgálatot,de mindig parázom,nehogy nyíljon idő előtt.
Védőnéni egy nagy0.Egy öreg Bany.. Ki nem állom.Nálunk 3 hetente néznek súlyt,vérnyomot,pisit,szívhangot.Meg kell várni a körzeti nődokit aki szintén utálatos,megkérdi mi van,pecsétel oszt kész.
Védőnő nem volt nálunk,de lányomnál is csak születés után.Na ez érdekes volt.5 naposan hazajöttünk,másnap reggel bevágódott.Gyerek alszik,neki aztán meg kell nézni,megindul befelé a nappalin át a hálóba sáros cipőben(esett a hó).Férjem rászólt.Akkor levette,utána meg hozott magával zacsikat,ráhúzta a cipőre úgy jött.De vannak dolgai,6 hetesen aszonta kezdjem hozzátápláni,2 hónaposan már szigorúan rámparancsoltak a dokinénivel,hogy mostmá aztán alma-krumpli-narancs mittomén.Hazudnom kellett nekik!Fél évesen aszonta adjak tejbegrízt mert nem hízott eleget! :roll: Mindemellett szerencsére nem sokszor volt itt,mivel gyerekápoló vagyok,aszonta úgyis tudom,mit csináljak!

Visszerem nekem nincs szerencsére sehol!Öcsémet kb 3. éve operálni kellett aranyérrel!Mert nem ment vele dokihoz,csak mikor már nem bírta tovább!

A dokim szerencsére nagyon rendes,türelmes,alapos.Magánba járok én is,de ha sűrűbben megyek nem fogad el pénzt ott sem!Uh-t a Klinikán csinál,mivel ő uh-s doki a betegeinek ő csinálja,addig nézi,míg kielégített.Tegnap pl. még arcocskáját meg nem mutatta,mert nem akarta!Ja,és a lényeg a cisztáknak nyoma sincs!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Sziasztok,

Én is voltam uh-n.

BPD 7,55
FL 5,66
1665 gramm,
kb 5-6 nappal kisebb a kiírt időnél.

Tusimi, nekem sincs ilyen problémám...

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Na akkor én is leírom az adatokat

BPD 7.8O cm
HC 28.75 cm
AC 25.91 cm
FL 5.83 cm

Súly 158O gr

3O. hét 3. napon voltam.

Jó éjt :-)

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Jelölések:
BPD: két halánték közötti távolság
HC: fej körfogata
AC: has körfogata
FL: combcsont
THQ: mellkas átmérő (asszem)

A mi adataink kerek 29 hetesen:
BPD 86mm (!) THQ 77mm FL 55mm
Szerintem óriási a feje, de a doki nem mondott semmit. Három nappal előtte is nézték és akkor azt mondta a másik doki, hogy szerinte kb 1200-1400 gramm, de ez csak tipp. Két hét múlva megyünk 4D-re, akkor végre fogunk pontosakat tudni :). De így elég nagyfejű szegénykém...
Bár a férjemnek is elég nagy feje van, nem tudom, hogy ezt lehet-e örökíteni :)

Kép
vargaviki
 
 


sziasztok!

bocs hogy bepofátlankodom!

vargaviki:

az én kisfiamnak a 31.héten volt 80 a BPD-je a 36. héten pedig 95.
és 10.5 el született,császival mivel nem fért ki a buksija :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: persze ehez az én medencém is hozzájárult.lehet hogy neked simán kitágul.de tényleg szép méret.

gratulálok mindenkinek.
kismama18
 
 


Kismama: Köszi a bíztatást! :) :) Pedig eddig mindig normál mérete volt, az utóbbi pár hétben ugrott így meg a mérete...
Viszont képzeljétek a kórházban volt egy lány, akinek a babája 28 hetesen 75mm körüli combcsonttal rendelkezett! :) A többi mérete teljesen jó volt. Picit hosszú combú lesz :)

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok

Elég rég nem írtam örülök hogy mindenki jól van.Nálunk semmi jó hír úgy néz ki valami nincs rendben a babával múlt héten feküdtem bent 3 napot akórházban.Kisebb a baba mint kellene de főleg a feje úgyhogy elég ideges vagyok.
BPD: 71 mm
AC:250 mm
FL:60 mm
HC:252 mm
Súlybecslés 1287 g
Nem tudom mi lesz majd holnap megyek újra uh-ra ezek 4 nappal ezelőtti adatok elég ideges vagyok,NST-re is megyek mindennap az rendben de már tiszta ideges vagyok nehogy valami agykárosodása legyen.Na mindegy azt tudom én soha többé nem akarok terhes lenni mert ez amiket átéllek elég rossz érzés.
Remélem mindnekinek rendben lesz minden.

Kép
Kép
eszter26
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: