Új privát üzeneted érkezett!

bbeti:

hát igen,nekem marha nagy szerencsém van párommal!!!! :lol: :lol: :lol: olyan jó apuka hogy csak na :wink: szinte könyörögnöm kell hogy had fürdessek mikor ithon van.de olyan jó látni mikor fürdeti a töpit,plyankor olyan aranyosak :lol: :lol: meg éjjel is sokat segít :lol: :lol:

képzeljétek Patrik egész nap mosolyog,már szinte kacag :D :D :D úgy örülök!!!!!majd lekapom mosolygás közben és felrakom!!
kismama18
 
 


Bbetti!

Köszönöm! :)
Vendég
 


Bocsi, hogy ismét betörök hozzátok, csak egy újabb baba-mama páros hírét szeretném itt is közzé tenni :)

Boszibaba kisfia, Gábor Máté ma reggel 7:38kor megszületett 2970grammal és 53cm-el :)

Mindketten nagyon jól vannak és ugy néz ki szerdán jöhetnek ki a korházból :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 

 
 

Boszibaba
Óriási gratula, sok tejet és jó egészséget kívánok.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Akira,
Koszi az infot! Poen, ma reggel az elso gondolatom Boszibaba volt, hogy most mar lassan varhato a kicsi Gabor...
HIHETETLEN!

Nagy gratula Boszibaba es varunk kozenk!!!!

Kismama,
Anyukam engem 18 evesen szult, a testverem epp 7 evvel kesobb szuletett, te is epp igy szeretned. Azert ennek is megvannak a hatranyai. Pl. teljesen kiesel a babazasbol, megint 9 honap ennyi ev utan, megint pelenka stb. Masik szempont, a kapcsolat a ket testver kozott nem egyszeru. Az egyik mar nagy iskolas, mikor a masik a rombolo korszakat eli. Nem konfliktusmentes... Most mar jo a kapcsolat a tesommal, de ehhez sok evnek el kellett telnie.
Persze, nem szuksegszeru, h. igy lesz, csak gondoltam leirom a velemenyem, esetleg merlegelitek.
Mi, ha lesz a 2. baba, akkor max 2-3 evet hagyunk koztuk. Ha igy nem jon ossze, akkor inkabb nem vallaljuk. (Persze, majd latjuk :D)

Betti,
Koszi, de aprilisban lesz szulinapom :wink:

Gyanixi,
Mi a WELEDA koromviragkremet hasznaljuk, eddig 1x !!! volt piros a feneke es masnap elmult. Reka szemere en csak kamillat tettem volna. Nekunk is volt beragadva, 2 hetig kellett borogatni, de szepen elmult.

Nanett,
Kiborito az orvosos sztorid... Istenem.... Remelem, mar jobban vagytok!

Rekanna,
Hat igen, egy ilyen gep nagy ajandek... Nekunk volt elotte D70 is, csak azt a naszuton eltortuk... Megcsuszott a ferjem egy sziklan, szettorte az orrat meg a gepet is... A biztosito persze csak a korhazi szamlankat fizette ki... Remelem, tobb szerencsetek lesz majd vele!!!! Nagyon szep Niki, rengeteget nott mar!

Hat nalunk valtozatlanul semmi rutin... majd latjuk.

Ime nehany pucer kep, naaaa, milyen hurkas mar Noah?!...

Kép

Kép

Kép

Kép

Es a mai kedvenc kepem, pihizes a nagyagyban...

Kép

KORKERDES:

MINDENNAP FURDETITEK A BABAT?
Itt nem ajanljak es en ezt be is tartom... Hetente 1x furdetunk, ha nincs mondjuk teljes hat osszekakilas, akkor max. 2x...

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Vitte
Nagyon helyesek a képek, a legjobb apával és ahol a kis lábát mutatja. Nagyon édes.
Mi minden nap fürdetünk, én abból indultam ki, hogy mi is minden nap fürdünk akkor ő is. Szerintem így könnyebben hozzá lehet szoktatni a vízhez, és ez nálunk mindig jó móka, vicces a baba a törölközőben. Miért nem ajánlják?

Kép
Kép
bbeti
 
 


Betti,

Koszi :D

Hat, mert a baba nem izzad, nem koszolodik ugy, mint mi es a borenek a vedelme meg nincs kialakulva. Noah is elvezi meg igy ritkan is, tetszik neki. Nem szokott sirni kozben. Kesobb persze jo rituale lesz a nap lezarasahoz, most probalok utananezni, h. mikortol lehet gyakrabban.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Rekanna,

mar 3x felejtettem el...

Mar menstrualsz?????????

Tobbiek?

En nem..., nem tudom mitol fugg, hiszen te is szoptatsz...

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Vitte
a termékenység nem függ össze a szoptatással. nekem minap kevesebb volt a tejem, ki kellett olvasztanom Nikinek a fagyasztottból, hogy ne maradjon éhen. a doki szerint ez peteéréskor van, tehát kb. 2 hét múlva nekem is megjön. :?

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok!

A Judit férje Tamás vagyok, most rám került a sor, hogy közöljem veletek a jó hirt ma 13.55 órakor bővült a családunk és végre megérkezett a kisfiunk Balázs 51,5 centiméterrel és 3630 grammal. Holnap majd képet is teszek fel róla.

sch.judit
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1173546958.33.jpg[/img] [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1173546995.46.jpg[/img] [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


bocsika,rossz helyre raktam,nem nektek akartam...

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Hello Lányok!

Bbetti: örülök, hogy kezd helyre állni a nappalok éjszakák rendje!

Vitte: hű, hát Vackor sem kis darab (kedden volt pucéron 5660 g), de Noah hurkáival nem tudjuk felvenni a versenyt, a karkötőkről nem is beszélve? Megint nagyon jók a képek, főleg ahol a pasik ki vannak dőlve! Ja, és jó a hajad színe! Voltál fodrásznál?

Nanett: nagyos sajnállak! Ha tudok valamiben segíteni fel is hívhatsz nyugodtan. Végül is itt vagyok a közelben hátha...mondjuk az itteni gyerekorvos sem egy szupersztár a védőnőnk viszont nagyon jó! Remélem már jobban vagytok! Mikor és hova mentek csípőszűrésre? Mi 22-én megyünk az SZTK-ba.

Őzi, Zsu: bocs összekevertem ezt az alkoholos balhét... egyébként Bálint úgy született, hogy az orrán volt ez a 3 fehéres pati szerű. Azt mondták, hogy ne foglalkozzak vele. Tegnap néztem, teljesen elmúlt. Gondolom zsírmirigyek voltak, kicsit kitágulva.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok,
Először is gratula: Boszibaba, Judit, jó egészséget boldogságot Nektek.

Mi egy kicsit el vagyunk "havazva" még nincs kialakult napirdendünk, így nem volt időm jönni közétek. Remélem lesz idő kicsit visszaolvasni, hogy képben legyek. A mai híreket láttam: 2 baba is! Ez óriási :lol:

Ti aztán nagyon ügyesen csináljátok, hogy van időtök egymással is foglalkozni. Bevallom, nekem még van mit tanulnom ezen a téren.
Pedig sokszor nagyon kíváncsi vagyok ám rá, hogy mi a helyzet veletek, de ha van egy kis időm kidőlök rögtön. No de lesz ez még job is....

Most végre összeszedtem magam, és a szüléstörténet: Szüléstörténet

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Őzi, Vitte, Pannica,
egy gyors kérdés: Nálatok is kötelezően adják a babáknak a D-vitamint? (Vigantol olaj) Ha nem, akkor van helyette v.milyen más készítmény?

Vitte, szerintem sem kell minden nap fürdetni a babát, én ha egyedül vagyok itthon (bár eddig egyszer volt ilyen) áttörölgetem először olajjal, aztán meleg vizes ruhával. Az én bőrömet is tönkre teszi ez a víz, akkor milyen lehet neki?

Egy egy hetes kép:
Kép Fürdés előtt egy hetesen

Pussz,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sch.Judit!

Neked is hatalmas gratula!!!!!!!!! Jo egeszseget mindkettotoknek!

Zsana,
Koszi! Pedig Noah kb. 4.8 kilo lehet, de tenyleg duci puceran :D Jo, a szuletesi sulyahoz kepest nagyon szepen szedett fel.
Igen, voltam fodrasznal es lebeszelt a teljes hamuszokesegrol, mert nagy volt a lenovesem es az bizony arany szinu lett volna, magyarul sarga.... Bar husvetra bizti trendi a csibesarga hajszin.. :lol: Tehat maradtam a csikoknal, de nem bantam meg :wink:

Lilo,
Nehogy azt hidd, h. annyit tudok olvasni mint regen, aaa, neha eltunok napokra... Ez van... Rutinnak meg nyoma sincs nalunk a hasgorcsok miatt, sajna...
Kerdesedre: Igen, adunk D-vitamint, ez Rachitis (angolkor) ellen van, de nalunk Oleovit D3 van. Mivel koraszulott volt, ezert napi 2 cseppet.
Nagyon szep baba!!!!! A koldoke teljesen mas, mint Noahnak volt, valszeg it mashogy kotik el.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sch. Judit, Boszibaba! mindkettotoknek hatalmas gratula!!!!!! Varunk Titeket ide a babakkal, amint egy kis levegohoz juttok!

Lilo: nagyon szep formas baba! Milyen kis nyugodtnak tunik :) Itt nem adjak a D vitamint. Kene? :? Eddig nem is gondoltam ra...Semmi nincs helyette... Mire is jo a D vitamin?

Vitte: cukik a kepek :D Hat tenyleg jol megnott Noah! Nekem is a "pasik kidolve" a kedvencem :D

Pottyeink meg vannak, koszi a kerdest, de jelentosen javultak. Kamillazom oket napi 2x.

En meg nem menstrualok, meg megvan a gyermekagyi verzes, ami mar csak sargas folyas. Normalis esetben meddig tart ez? Nem kellett volna mar abbamaradnia? :shock:

Mi mindennap furdetjuk Athinat. Altalaban en furdetem, mert reggel 10 korul van a pancsi, addigra apu meg mar dolgozik. Nalunk ez az idopont bevalt, ilyenkor ebren van es elvezi. Tenyleg nem lesz koszos a baba ugy mint mi en csak azert furdetem, mert annyira szereti, es artani sztem nem art. Nem lett szaraz a bore tole vagy ilyesmi. De tudom a nemet-osztrak orvosok nem ajanljak, nekem is a nemet baratnom mondta, hogy naluk nem furdetik a csecsemoket naponta, csak attorlik nedves torulkozovel.

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Pannica,

Nekem az 5. heten mult el a folyas.
D-vitamin segiti a Kalcium felszivodasat, enelkul nem szivodik fel.
Sztem ajanlatos, bar nalatok azert tobb napfenyt kap es lehet ugy vannak vele, h. az eleg.

Tegyel fel kepet Athinarol!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Mamik,tündériek a képek!!! Jajj,de szeretnék már én is BABÁZNI!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Judit, Boszibaba nagyon nagy gratula a babákhoz :D

Nálunk A Vigantolt adjuk napi egy cseppet.

Hát csajok nekem volt egy régi élményem kb 15 évvel ezelőtt voltam írországba babyszitty ott pl akkor akinél voltam a gyerkőcök hetente egyszer fürödtek a nagyok is akik suliba jártak.Csodálkoztam is nem is melegitettek vízet csak vasárnap igy nekem is hideg vízben kellett fürdenem
úgy látszik ez külföldön nem anniyra népszerü hogy indennap fürödjenek az emberek.Mi este fél hét és hét között fürdetjük Gegét és nagyon élvezi.JA és nem száradt eddig még ki a bőre.
:D :lol:

nika70
Salgótarján
 
 


Nekunk nincsenek olyan sztar kepeink most mint Vittenek, :oops: de azert teszek fel kettot:
Kép Setalni indulunk

Kép Ilyen is van, siras teli szajjal :))

KépKép
KépKép
pannica
 
 


ja igen Gyanixi: piros babapopsira, pelenkakiutesre sztem barmilyen zsiros krem jo. Nekunk eleg csunya volt az elso idokben, kb. 1,5 het alatt mult el. En minden pelenkazasnal kenem egy zsiros kremmel a neve Penaten, legalabb harom masikat kiprobaltam s ez valt be, ez a legzsirosabb.

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Judit, Boszibaba: jó egészséget és örömöt kívánok Nektek!!!

Gyanixi: nekünk csak kicsit volt piros a popónk akkor rákentem egy kis Sudocream-t (nem tudom hogy így kell e írni :oops: ), és teljesen elmúlt két napon belül. Nekem a barátnőm ajánlotta, akinek van két csemetéje, és sok mindent kipróbált már. Szerintem nagyon jó. Egyébként a patikában a gyógyszerész nő azt mondta bárhova lehet kenni a baba testén, gyulladásgátló stb... egyszer kétszer ha nagyon csúnyán megkarmolta magát azt is bekentem és arra is jó volt. Én ajánlom, mondjuk arany árban van...

Lilo: nagyon formás babád van!

Pannica: jópofa kettőtökről a sírós kép. Ahogy nézem Athina is szépen gyarapszik! Nálatok milyen idő van?

Őzi, Nanett: mi újság veletek?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Az új Babócákhoz itt is gratulálok ! :)

Lassan kezd kialakulni a napirendünk... elvégre egy hete itthon vagyunk már :)
Ma egy kicsit már levegőztünk is, olyan szép napsütés volt...

Kicsit nyugtalan vagyok a tejcsi mennyiség miatt, de a férjem szerint, feleslegess aggódnom, Zsófi szépen alszik két szopi között 3-4 órát, sőt éjjel akár 6-ot is...
Csak valahogy úgy érzem kevesebb, mint a fiamnál volt...
Akiknek több babájuk van, volt ilyen érzése valakinek ??? :roll:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Egy friss kép a 11 napos leányzóról :)

Kép

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Jó estét!

Nálunk áll a bál, a Pici még mindig szörcsög, én nekem kapar a torkom, a férjem meg a WC-n ül egész nap. Remélem a Picuri nem kapja el ezt hasmenést és én sem krepálok be. Ma vagyunk különben hathetesek és 4 kilósak!

Vitte:
igen, szerintem ez menstruáció, a 4. hét után elmúlt teljesen a gyermekágyi folyás és rá 2-3 napra beindult egy enyhe, de piros vérzés és már 1 hete tart. Holnap megyek dokihoz hat hetes-re, akkor megtudom, hogy mi ez és miért van, holott szoptatok rendszeresen. A babafürdetéssel igazad van, mi mégis minden nap megfürösztjük, mert annyira élvezi. Most próbálom rászoktatni, hogy utána alvás, szerintem a naponta fürösztés a csak azért jó, mert egy rendszert ad a babának.
Jó látni, hogy szépen meg van csinálva a frizurád meg a körmöd. Én mondjuk pont most vágtam le a körmömet, mert féltem a babát megkarmolni.

Boszibaba:
óriási gratula! Várjuk a szülés-story-t!

Athina, Lilo, Dojika:
Cukik a babók!

Kép

Kép
rekanna
 
 


Itt az uj tabla:

Kép

Vagy 15x szakitottak felbe mig csinaltam, ugyhogy ha valakinek nem stimmel valamilyen adata, akkor szoljon, mert mar nincs energiam mindent leellenorizni. Es ha valaki be szeretne kerulni, akkor legyszi priviben kuldje az adatokat!!!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Nanett,
Most igy par nap utan mar megkerdezem, bevalt forgatas? Konnyebb mar kicsit Dominak? Remelem javult a helyzet...

Luisa, Bacilivi,
Meseljetek mar mi van Veletek? Hianyoztok a forumrol... :(

Boszibaba, Judit,
Hatalmas gratula mindkettotoknek! Jo egeszseget es sok tejcsit kivanok Nektek!

Vitte,
Hat igen, azok ott Noahn hurkak a javabol! :)
Mi sem furdetunk minden nap, de amikor nem furdunk akkor ugyanabban az idoben megmosom v. attorlom a feneket, a kezet, az arcat es a nyakat. Ez fix pont a napirendunkben.
Nalatok hogy kotik el a koldokzsinort?
A mensi temahoz: http://www.babazo.hu/szakertok/20061228szoptatas.html

Lilo,
Nagyon szep a kislanyod, szep, ertelmes tekintete van. Jeeee! Tenyleg mas formaju Blanka koldokcsonkja mint a mienk volt! :)
Megkaptam a leveled, hamarosan valaszolok! Olvastam a szulesedrol, szep tortenet. Nagyon ugyesen fogalmaztad meg a lenyeget a szulesi fajdalommal kapcsolatban!
Amiatt meg ne aggodj, hogy el vagy havazva es ahelyett hogy forumoznal inkabb pihensz! Jol csinlaod, akkor lenne gaz ha nem igy tennel. Elso a baba, masodik a pihenes ott es akkor amikor lehetoseg van ra. Minden mas varhat a sorara.
Itt nem adjak kotelezoen a D-vitamint.

Pannica,
Nagyon jo lett a masodik kep. A friss anyuka oszinte aggodalma siro-rivo babukaja felett :) ! Edesek vagytok!

Dojika,
Csuda aranyos a pottomlany!

Rekanna,
Minkettotoknek jobbulast kivanok! Remelem nem kapja majd el a pici!

Zsana,
Koszi az erdeklodest. Nalunk minden rendben van, Levi ma 7 es fel orat aludt folyamatosan az ejjel. Reggel meglehetosen zavarodott voltam mikor nyekeregni kezdett, hiszen mar sutott a nap :) . Jo lenne ha nem csak egyedi esetrol lenne szo, majd kiderul.
Veletek mi ujsag?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!

Nektek is megírom, hogy ma hajnal 3-kor megszületett Anzsika kisfia Gergő 4,5 kg-mal és 58 cm-rel!

Gratulálunk!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


köszi lányok a popsikrémes ötleteket!!
Úgy néz ki, h a sudocream bevállt, már szinte teljesen elmúlt!!
Pannica: nagyon édi a kislányod!!!

Kép
gyanixi
 
 


sziasztok !

Anzsinak itt is gartulálok mégegyszer !

Hát lányok, magam alatt vagyok... :cry:
Máté után el nem hittem volna hogy ez megtörténhet velem... :roll: Szopizási gondjaink vannak... Most hogy egy hete itthon vagyunk, lemértük Zsófit és csökkent a súlya :shock: :shock:
Pedig szopizik, 3-4 órákat alszik, van pisi és kaki a pelusban - tehát minden úgy tűnt rendben van... bár néha úgy éreztem, kevesebb a tejcsim, mint Máténál volt...

Túl vagyok pár kiadós bőgésen, beszéltünk a doktornővel is, most méredzkedés minden szopi előtt-után és holnap eldöntjük, hogyan tovább... :cry:

Nem tudom, nem az erős vérszegénységem-e az oka... de nagyon elkeseredtem...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Micsoda babaeső!!!! Öröm ilyen hírekre jönni!!! :lol: GRATULÁLOK A BABÁKHOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vitte,
aztaaa....rá sem lehet ismerni a fiadra!!GYönyörűen kikerekedett!!! :lol: Tündéri!!!

Többi babát is nézegettem ám, mindenki olyan éédes!!!!! SZeretem nézegetni Őket!

Őzi,
Szuper a tábla!!!! köszi a hiányolást... :oops: Igyekszem gyakrabban jönni, nem Dalmi miatt nincs időm. JA és mikor voltunk boardozni NAGYON hiányzott Dalmi...bár kikapcsolódásnak tényleg jól jött, de megmondtam apának legközelebb már csak Dalmival megyek...
Mesélj az anygali fiadról, milyenek a napjaitok?

Betti,
hááát síelni azt bizony nem tudok :lol: CSak snowboardozni, de ezt is még csak tanulom, 1-2éve kezdtem.

Zsana,
én is a Living Lap orrszívót néztem...megbántam, hogy a pesztonkát vettem helyette..sajnos tapasztalatom nincs róla, de jókat hallottam.

Fürcsi téma:
tényleg azt mondják, hogy nem kell minden nap fürdetni, de nálunk minden nap pontban 8kor fürcsi van...szerintem ez NAGYON sokat segített a napirend kialakításában.Fürcsi után már csak kajcsi van, meg egy kis dajkálás aztán magátol elalszik...és 4-5ig fel se kel..van hogy tovább is alszik. Ja és ahogy közeledik a 8óra már érezhető, hogy VÁRJA!

Csajok,
volt szó a topiktaliról...Nincs kedve valakinek FŐSZERVEZNI? BEvallom én nem vagyok az a szervezős tipus, de ha valaki nem fogja össze a bandt, szerintem nem lesz belőle semmi...Na??????????????

Már annyiszor akartam kérdezni, hogy nektek a szülésnél a tolófájás olyan volt, mint az sokan írják, hogy összetévezsthetetlen, erő nyomási kényszer,székelési inger...stb???? MErt nekem ilyen nem volt... Lehet ezért húzodott el a kitolás??
Vendég
 


dojika,
kitartást!!! fejjed magad szopik után, igyál rengeteget és NE SÍRJ!!!! Homeopátiás bogyókat is kipróbálhatsz!!!

NEmtom ,kihagytam vkit?? :? :shock:
Vendég
 


bacilivi írta:dojika,
kitartást!!! fejjed magad szopik után, igyál rengeteget és NE SÍRJ!!!! Homeopátiás bogyókat is kipróbálhatsz!!!

NEmtom ,kihagytam vkit?? :? :shock:


Köszi, igyekszem megtenni amit lehet... rajtam nem fog múlni...
A déli evésnél lemértük 70 g-ot szopott, az azért nem rossz, ha jól emlékszem... :roll:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


dojika,
jut eszembe, jó hogy mondom, hogy ne sírj, mert én az első 3 héten annyit sírtam mint még soha életemben... :oops: :lol: csakhát nemteszjót a tejtermelésnek. bár neked szntem nincs mitől tartanod!!! Ugyesek vagytok a 70es szopival. Mi 2 hetsen ha épp nem nullát (!) szopiztunk akkor 10-20 at....
Vendég
 


Sziasztok

Dojika

Én is küzködök, nem tudom hogy elég-e neki a tejcsi. Mérem minden szopi előtt és után, kb. 60-akat szopik. Mondjuk ő csak 3 kiló. De a súlyának az 1/6-odát tutira nem eszi meg. De azért a súlyunk nem csökkent, növöget, ( tegnap volt 3140 gr. )de nem nagyon nagy mértékben. De a születési súlyát már túlhaldta. Bevallom, volt olyan éjszaka, amikor egyszerűen nem jutottam vele egyről a kettőre. Sírt és nagyon keresett, gondoltam éhes. Rátettem cicire, de csak szopogatta,tépázta meg közben felsírt. Kínomban csináltam tápot, 20-at beszívott. Mondjuk akkor se nagyon nyugodott meg, de többet nem mertem adni neki, mivel nem tudtam hogy elötte mennyit evett. Most minden szopi után megpróbálok fejni. Mondjuk nem túl sokat tudok szopi után. 10-20 ml-t.

Ti mindkét mellből szoptattok, vagy mindig csak egyből?
Próbálta valaki a homeopátiás bogyókat, vagy a laktoherb teát? És használt?
Ma a bal mellem úgy érzem nagyon bedurrant. Az oldalam felé eső fele nagyon feszül és kezd fájni. Próbáltam több pozicióban szoptatni, hátha kiüríti. De nem . Fejtem, de onnét természetesen nem szívja le a tejet.Aggódom, nehogy begyulladjon. Volt valakinek hasonló???? Adjatok valami tanácsot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

berzkat
 
 


Hello Lányok!

Őzi: végre, mi újság Veletek? Mi van a "nagy" fiaddal? Rég láttunk képeket!

Bacilivi: jó hogy előkerültél :wink: szervezés kérdés... hát nem is tudom, biztos jó lenne elkezdeni, hogy legyen belőle valami!

Anzsika: gartula!!! Mekkora gyerek! Milyen volt a szülésed? Remélem jól vagytok!

Fürcsi: mi minden nap fürdünk, amit Bálint most már kifejezetten szeret, ezen kívűl, van egy napirend is. Ja, és nem utolsó sorban azt hallottam, hogy a fürdés nyugtató hatású, így nálunk utána evés és alvás van.

Képzeljétek! Tegnap este fél 9-kor etteünk, 10 körül aludt el és reggel 6-kor kelt!!! Hű nagyon örültem, jól meg is dícsértem! Remélem máskor is lesz ilyen! :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Lányok! Ti milyen kontrollra vagytok visszarendelve a babával?

Nanett: mi van Veletek? Remélem rendeződtek a dolgok!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Koszi mindenkinek a furdetessel kapcsolatos hozzaszolast!
Igazatok van teljesen abban, h. keretet ad a napnak es a gyermek elvezni. Viszont az en szaraz borombol kiindulva maradok a heti max. 2 furdesnel, csak a pontos idot majd betartom es ugyanebben az idoben torlom majd at a gyermeket, ha nincs furdetes.

Nika,
Az, h. a furdest nem ajanljak, az ujszulottekre vonatkozott... Nem igazan ismerek olyan nemet vagy osztrak felnottet, gyermeket, aki nem furdene mindennap...:)

TALALKASZERVEZES:
Hat en elvallalom, ha mas nem lesz..., csak mi majusban koltozunk + nem ismerem Pestet... ????
Ha kapok otleteket a talalka helyet illetoen, akkor mehet a dolog. Abban megegyeztunk, h. Oziek hazaerkezesehez igazitunk.
Most jut eszembe, lehet Luisanak lesz kedve, majd megkerdezem ot.

Pannica,
Gyonyoru az a kep rolatok! Athina is szep sulyu lehet mar!
Nem kotekedesbol irom, de a Penaten az egyik legnagyobb marka, ennek ellenere osszetevoi miatt mindig nagyon lehuzzak a tesztekben. Meg a drogeriak sajat markai is jobb eredmenyeket kapnak. Ha megirod, milyen kremet hasznalsz, utananezek, ha gondolod.

Rekanna,
Jobbulast a kis csaladodnak! Szegenykek!
... a szules ota most lakkoztam eloszor. Istenem, ugy erzem magam tole, mint 1 hercegno... Az elet apro oromei...:)

Zsana, Livi,
Irigyellek benneteket nagyon a jo alvassal. Sajna Noah meg ejszaka is tartja a MAX. (!) 3 oras intervallumokat...

Berzkat,
Gratula neked Zitahoz! Hihetetlenul szep kislany, a hajkorona meg irigylesremelto mar most!
Itt a mindket mellbol szoptatast preferaljak, en eszerint szoptatok.
Persze, nem mindig iszik mindkettobol, van, h. egy is eleg, de tobbnyire mindkettobol szokott szopizni.
A laktoherb nekem bevalt, abszolut erzem, h. tobb tejem van. (Lehet, h. placebokent mukodik :lol: )
Ha a suly nem csokken, nincs ok aggodalomra. Hogy a tapszer utan sem nyugodott meg es csak 20 ml evett sztem azt bizonyitja, h. nem volt ehes, valszeg gorcsolt a poci. 60 ml-t szopik, sztem Noah is kb annyit evett ebben a korban es o is kis sullyal szuletett.
Ne panikolj, szoptass ket mellbol es ha keri, akkor adj tapszert. A laktoherbet tudom ajanlani.
Nekem volt, h. neha nagyon szurt a mellem vhol, de a kovetkezo szopinal elmult, nem maradt soha meg 1 napnal tovabb.

Dojika,
No para! A 70 ml az szuper!!!!! Probald meg ebresztgetni gyakrabban, ha aluszekony. En is azt csinaltam Noah-val az elejen. Meg ha nem is eszik tul sokat.

Livi,
Kitolas szulesnel: En abszolut azt ereztem, amit leirnak, tolasi / nyomas ingert, sot a szulesnonek is azt mondtam, h. most mar tolofajasaim vannak!... mint aki mar 5x szult :)

Ozi,
Koszi a cikket a mensirol!!! Nekem semmilyen verzes nem volt eddig. Reszemrol jo igy a tabla teljesen! Az olajos masszazst most probaltam ki eloszor, eddig feltem, h. fazik, mikor kiveszem a kadbol, mert akkor mindig sirni kezdett. Most is sirt, de miutan letoroltem es elkezdtem az olajjal masszirozni, teljesen elernyedt es ugy tunt, nagyon tetszik neki. :D Szezammagolajjal kentem, szted az jo erre a celra? Tiszta, gyogyszertari minosegu.

Lilo,
Szep a tortenet! A fajdalom resze es sztem at kell elni :lol:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Mamik,de szépen gyarapszik a táblátok!! Szépen elosztottátok, úgy látszik,egyszer csak fiúk születnek,aztán meg csak lányok.. :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok !

Mostmár majdnem egy napja mérjük minden szopizsnál Zsófit.
40-50-60 g-t mindg szopik, de éjjel 100-at mutatott a mérleg :roll:
Nem értem,akkor mért fogy szegénykém...
Továbbra is jókedélyű, pisil, kakil, alszik szépen...

A hajnali 3 órás szopitól pl. fél nyolcig aludtunk... és szép nyugodtan aludt a sajá kiságyában, már nem mellettem...

Amúgy mi most két ciciből szopizunk, utána próbálok még fejni, de csak cseppeket hagy...
Eszem a homeopátiás bogyókat is, remélem beindul a dolog.

Nagyon köszönöm nektek a biztató szavakat !!!!

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


sziasztok,
TÜNDÉRIEK A BABÁK!!!!!!!!!!!

végre a végére értem a hozzászólásoknak:), sok volt ez az egy hét kihagyás, de mint írtam kikapcsolták a gázt, így el kellett költözni, de most már végre otthon vagyunk és minden OK.

Gratula a Babaesőhöz Juditnak, Boszibabábak, Anzsinak!!! Lilo a szüléstörténeted nagyon tetszik, tényleg szépen megfogalmaztad a szülés érzését!!!

Őzi:
köszi a hiányolást!!! és a tábla is tuti, magatokról nem sokat írtál!!! Azért, mivel még mindig minden rendben van? Akkor nagyon irigykedem!!! :)

Fürdetés:
mi is minden nap fürdünk, Laura imádja, és rendszeresen du összekakiljuk magunkat, szóval rá is fér :)

Pöttyök:
nekünk is kijött az arcán, csökkentsem a tejfogyasztásom? de annyira szeretem a joghurtokat, ja és reggel 2 dl tejet iszom

Napirend:
nekünk kezd gond lenni vele SEGÍTSETEK!!!, eleinte 7szer evett, az utolsó a fürcsi után 8-9 között, majd kétszer kért éjszaka és rendesen ébredt 6,30 körül. Na mostanában 8-9szer eszünk, ebből 3-4 étkezés éjfél után reggelig, ja és nyöszörög, égy 5 körül magam mellé teszem, na akkor ő még alszik, de én már nem, kezdek fáradt lenni... 70-80ml-t eszünk átlagban. Nálatok hogy volt 1 hónapos kora körül? Mit csináljak, hogy csökkentesem az etetések számát, és hogy többet egyen egyszerre? Vagy ez a mennyiség szerintetek elég? Ja és napközben sétálásoknál meg csak úgy olyan jókat, nagyokat alszik, ott tartja a 3 órás etetést, éjszaka miért nem????? :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Kép Fürcsi és hajszárítás után :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Roviden irok, mert tegnap eleg zuros napunk volt es most probalom utolerni magam :roll: (hajnali 3 oratol nem alvas, ezutan elalvas delutan 2-kor - mindketten kidoltunk a faradsagtol - de csak 2 orat aludtunk ezutan delutan ismet estig vinnyogas, hat senkinek nem kivanom az ilyen napokat...) Ma persze mintababa, mintha mi sem tortent volna :wink:

Anzsikanak gartula a hatalmas babahoz! Remelem jossz minel elobb ebbe a topikba! :wink:

Ozi: tok jo az uj tabla! Koszonjuk!

Vitte: Nekunk a Penaten valt be igazabol a popsira, de nem olvastam a teszteket... Elotte probaltam a Fissan-t, a Baby Hidra Milk-et a Frezyderm-tol, a Propoline-t.. nem tudom ezek a markak ismerosek-e neked :? Milyen osszetevok miatt huzzak le a tesztekben a Penatent???? Koszi ha utananezel!
mas kremet amugy nem hasznalok, masszazsra a propoline baby olajat, ami termeszetes oliva olaj kamilla kivonattal.

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Dojika!!!

Nekem anno a FITOLA tea jött be.Gyógyszertárban és gyógynövény boltabn lehet kapni, anyatejkiválasztó tea.
Ebből csináltam magamnak minden nap 2 litert, cukor, citrom nélkül.Csak gyógynövények vannak benne, ártani nem árt.Ha kell, ha nem ezt ittam.Olyan helyre tettem a teli poharat, ha arra jártam, mindig megittam.9 hónapig szoptattam DAnit.
Remélem segítettem :wink:
vedresandi
 
 


Sziasztok!

kiváncsiság:
Lányok aki febr 15. után szült mi újság a választott orvos témával?
Be hívják?
kell érte fizetni?
Történt valami változás?
köszi
Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Most leltem rátok! Jöhetek közétek?

Próbáltam visszaolvasgatni és hát teljesen megegyeznek a gondjaink (alvás,szopi). Remélem nem gond hogy jöttem mert olyan jó lenne néha tapasztalatokat cserélni főleg hogy kb. egyidős babáink vannak.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Hú, szégyellem magam, csak most jutottam odáig, hogy beköszönjek, jól eltűntem a szülés óta...

Szóval Bence baba február 14-én megszületett (igazi szerelemgyerek :D ), 4010 grammal és 53 centivel.

A szüléstörténetünk elég "kalandos", ígérem hamarosan felrakom, a vázlata már megvan...
Addig is íme néhány kép a Kis Hercegről!
Egyelőre ennyi, I'll be back :)

Kép Kép Kép

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Kislilla
gratulálok, szép baba, igazi fiús kuckója van. Jól vagytok?
Mesélj minél előbb!

Kép
Kép
bbeti
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: