Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok kismamák!

Látom, nem tétlenkedtetek a hétvégén. Én próbáltam kikúrálni Bazsókámat és magamat a nyavalyából, több-kevesebb sikerrel. Már "csak" köhögünk. Főleg éjszaka, ami külön jó. Vagy köhögök, vagy pisilni járok, és ha marad egy kis idő talán még aludni is tudok. :?
Lányok, itt nem volt hó! A gyerekeim egész hétvégén várták, de hozzánk csak egy fél órányi hószállingózás jutott el. :cry:

Zsuzsi, kértél már beutalót a gyulai vérvételre? Én ma megyek a nőgyógyászomhoz és fogok kérni tőle. Nem tudom, hogy fog reagálni, de tök mindegy. Ezzel nem az ő szakmai tudását kérdőjelezem meg, hisz ez valami olyan plusz, amit ő úgyse csinálna. Egyébként te mikor mész a vérvételre?

Márkanyuka, mosolyogtam a tegnapi napodon, mert hajszálpontosan olyan volt, mint az enyém. :lol: Ugyanazt ettük, én a nagyobik fiam haját vágtam, délután pedig apuci elvitte a manókat moziba, én meg vasaltam. Aztán rámjött, hogy úgy ennék túrós lepényt, összeszedtem magam és sütöttem egy nagy tepsivel. Nagyon jól esett, bár kár volt belém, mert visszajött. :cry:
Estére én is kellemesen elfáradtam és 8 körül a gyerekekkel együtt beájultam az ágyba.

Robcsi, köszi a tájékoztatót! Elképesztő ez a bürokrácia! Emlékszem arra a millió nyomtatványra, amit ki kell az igénylésekhez tölteni, jól elszórakozik vele az ember.

Szép napot mindenkinek!

bee
bee73
 
 


Szia bee73!

Vasaltál tegnap, nekem is kellett, csak valahogy ez a vasalás így kismamaként nekem szörnyű, 10 perc után minden bajom van.
A párom jókat mosolyog rajtam, mivel vasalás közben le is vetkőzöm polóra és bugyira, annyira kimelegszem közben, hiába nyitok ablakot, hiába zárom el a fűtést, nem bírom... Igaz a főzés dettó...

De remélem, hogy azért ez változni fog az idő előrehaladtával.


Szép napot kívánok én is mindenkinek, habár itt mifelénk szörnyű az idő, igaz, hogy a hőmérő 7 fokot mutat, de annyira fúj a szél, hogy nem merünk kimenni a kisfiammal!!!

Kép
Kép
times
 
 


italoman írta:Szia Timi! :)

A vonalzó kódját a profilodban az aláírásodhoz másold be, és azt is állítsd be, hogy mindig automatikusan csatolja az üzeneteidhez az aláírást.
Ha elakadsz, szólj, segítünk! :)



Köszönöm a segítséget :D

Kép
Kép
times
 
 

 
 

Bee

nem kértem még beutalót, majd akkor, amikor a 12 hetes UH-ra megyek, az pedig jövő héten lesz.
és rögtön az UH után csináltatnám a vérvételt, méghozzá ha lehet, itt, OH-n adom le a vért.
Tegnap eszembe jutottál, ui. a Bagolyvárban kajáltunk, isteni volt :D :D

Times

üdv. a csapatban :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Látom a vasalás mindenkinél mumus.
Per pillanat nálam is csak gyűlik, mert úgy vagyok, mint Times 10 perc múlva kész vagyok.
Várom már hogy túlessek ezen a hányós időszakon, emlékszem Rékával ugyan így volt, elmúlt a hányás és utána olyan energiáim lettek hogy magam is csodálkoztam. :D

Mi elmentünk kocsival a boltba, Rékát otthagytam anyuéknál, hát mikor kijöttem a boltból úgy az arcomba fújt a szél, hogy másodpercekig nem kaptam levegőt. Iszonyat idő :cry:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok, kismamák! :D

Robcsi,

szuper vagy, hogy minden infót megtalálsz, köszi! :) Már előre gyűlölöm a bürokráciát. :(

Times,

nagyon ügyes vagy a vonalzóddal! :)

Tegnap még úgy gondoltam, hogy ma elmegyek az APEH-hez csekkekért, de úgy rázza a szél az ablakokat, hogy nincs kedvem kimenni. :(

italoman
 
 


Sziasztok!

Robcsi köszönjük az infót :wink:
Tegnap én is vasaltam :) , de 5percenként leültem, félbe is hagytam, majd ma folytatom.
Nálunk is itéletidő van, de sajnos akkor is mennem kell orvoshoz, lezáratni a papíromat :(

Kép
mona76
 
 


Sziasztok Kismamik! :lol: :lol:

Nálunk is szedi szét a tetőt a szél. Iszonyat hangja van. Csak az a baj, hogy nem áll le a rendszer a munkehelyen és nem lehet hazamenni........... :oops: Pedig bírnám a dolgot..........


Hű ennyi minden intéznivaló papírmunka vár ránk??? És mind a babó születése után????
Ezt felhatalmazással is lehet intézni ugye? Az tényleg igaz hogy adókártyát is kell csináltatni??? :shock: :shock:

10+4 nap, legyen kb 11 hetes bébi mekkorka lehet most??? Szoktam apácskának mutogatni a vonalzón otthon hogy most mekkora, és tegnap jöttem rá hogy lassan két hete 2,5 centit mondok neki. Szerintem ez nem jó. :oops:

Puszi
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Timi, üdv a csapatban!! A főzést ne is emlegesd! Én, aki imádtam sütni -főzni, most próbálom minél egyszerűbben elintézni a dolgot. Egyszerűen nem bírom a kajaszagot. No meg mást se. Az autóillatosítótól a kedvenc parfümömig mindent büdösnek érzek. :cry: Egyébként próbálok 2 napra főzni, így nem kell minden nap szenvedni vele. Ezt viszont muszáj, mert Tomi nem napközis, itthon eszik.

Zsuzsi, a Bagolyvárban tényleg jól főznek, bár én ilyesmire most gondolni sem tudok. Sőt! Péntekre szervezett a kisfiam sportegyesülete egy közös vacsit a gyerekeknek+szülőknek, előre félek tőle. Mármint attól, hogy rosszul leszek utána. Mindig tartok attól, hogy házon kívül kap el egy róka.

Robcsi, én is a hányós időszak végét várom, remélem hamarosan eljön. Nagyon rosszul érintene, ha megint 9 hónapig tartana, mint Balázzsal. Bár vele nem hánytam, csak émelyegtem egész nap.

Egyébként itt is iszonyatosan fúj a szél. Gyalog mentünk Tomiért a suliba - mint mindig, mert apucinak kell a kocsi - és néha fel kellett Bazsót venni, mert nem tudott lépni. Ráadásul 10 cm átmérőjű faágak törtek le mindenfelé, potyogtak a cserepek a háztetőkről, azt se tudtam hol menjünk, hol biztonságosabb.

Apropó, anyukák! Ti hogy álltok a gyerkőcök cipelésével? Én már nem nagyon szoktam felvenni Bazsót, bár nagyon anyás és sokszor könyörög. De vannak olyan helyzetek, hogy muszáj cipelni. Pl. a múltkor több helyen vásároltunk be és néhol a bevásárlókocsik ülőkéje egész magasan van. Mire mindenhol ki- és beemelgettem, úgy begörcsölt a hasam! Nektek nincs ilyen tapasztalatotok? Lehet, hogy vigyázni kellene.

bee
bee73
 
 


Bee, az az igazság, hogy én régebben (terhesség előtt) szinte minden nap a Tescoban vásároltam be, de most mióta nagyon sz@rul vagyok, talán 2-x voltam és akkor is olyan rosszul lettem, hogy azt hittem lerókázom a pénztárost, pedig nem nagybevásárlás volt.

Az emelgetést próbálom kerülni mivel aug. elején 13 hetesen volt egy vetélésem és azt az emelgetésre fogták, azóta visszafogom az emelgetést és tőlem nem is várja el. Persze abba a rohadt bevásárlókocsiba be kell tenni, de én a bevásárlórészbe raktam mostanában. Ha valakinek nem tetszik megmondom tegye át oda mert én nem tudom. Úgyhogy nálunk csak ezek az emelgetések vannak ha a bevásárlókosárba, vagy az autóba kell betenni.

Nyuszifülű, csak akkor kell majd ezeket a köröket lerónod, ha a munkahelyed nem kifizetőhely, ha az akkor ők intéznek mindent helyetted.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet. Már az elejétől kezdve olvasom a topicot, de most már úgy gondoltam kilépek a rejtekből. :lol:

26 éves vagyok, első babánkat várjuk! Nagyon boldog vagyok! Émelygéseim vannak reggelente és ha nem eszem időben, de szerencsére nem vészes. Remélem hamarosan elmúlik és nem csak nálam, hanem mindenkinél!

Csináltam vonalzót, de még nem tudom, hogy jól jelenik-e meg!

Mindenkinek további szép napot!

Üdv: Móni

Kép
szamo
 
 


Szia Móni!

Nagyon szép a vonalzód, és örülünk neked meg a babádnak!
További rosszullétmentes pocakosodást! :)

italoman
 
 


Érdekesek ezek a rosszullétek. Nekem ez a második terhességem, de az elsőt észre sem vettem, ha nem látom az ultrahangon, hogy fejlődik egy babóca a pocakomban el sem hiszem, hogy állapotos vagyok. Egyszer sem voltam rosszul, egy pillanatra sem.
De most...
Már 13 hetes vagyok, azzal bíztatott mindenki, hogy a 12. héten kell túl lenni, s megváltozik minden, de nálam nem változik semmi. És sajnos nem csak reggel, hanem szinte egész nap, hol a meleg zavar, hol az illatok és az evés, a kefíren és a gyümölcsökön kívül szinte semmi más nem megy le. Inni meg csak a vizet, semmi mást.
A 12 hetes vizsgálaton 2kg minuszom van, de viszont a babák szerencsére jól fejlődnek, sőt az orvos azt mondta egy kicsivel nagyobbak is, mint az átlagos méret. Az egyik bébim 66mm-es a másik 68mm hosszú. (szerencsére a "tarkóredő" méret is rendben van)

Kép
Kép
times
 
 


szamo, örülünk neked :wink:
kakaós csigát sütöttem :) , most tettem a sütőbe, hááát nemtom milyen lesz, még soha nem csináltam :oops: .
bee, én is éppen igy vagyok mint te. Eddig nagyon szerettem főzni, de most meg örülök ha nem kell, nekem sem jön be semmi ami illatos, még a parfümöm sem, légfrissítő sem. De reméljük már nem sokáig tart ez a rosszúllét :(
szamo, nem vagy iwiw-en? Hol laksz?
Kép megkaptam a dokitól a táppénzes papírom, de a tegnapi nappal zárta le, és van még 3 munkanap ebben a hónapban. Az elveszik, vagy a következő papírt 29.-től kezdik :?:

Kép
mona76
 
 


mona76
A táppénzes papírt mindig úgy adják, amelyik nap mész azelőtti nappal zár, és a köv. naptól adja majd a következő papírt.

A Gergővel voltam úgy, hogy okt. 8-án voltam papírért ez pénteki nap volt, és vasárnapi okt. 10-ét írt rá, de kijavította okt. 8-ra, hátha történik vmi. Még szerencse, mivel okt. 9-én megszültem, s onnantól a kórház ad papírt, amíg a kórházban tartózkodsz.[/b]

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!
Kicsit régen voltam, mert mostanában felcseréltem a nappalokat az éjszakákkal. Egyszerűen nem tudok aludni éjjel és ezt nappal pótolom be. Amúgy én is elfáradok mindentől. Ha főzök akkor azért, ha takarítok akkor azért. Szörnyű! A hányás sajnos nálam nem hogy elmúlna inkább visszatért. Amúgy én is fennt vagyok iwiw-en, aki szintén fennt van szívesen bejelölném.
Üdv mindenkinek

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok Kismamák!

Külön üdvözlet Timinek és Móninak.

Timi: gratula a két picihez, el sem tudom képzelni milyen lehet, ha valakinek 2 baba van a pocijában? Remélem nem leszek indiszkrét: spontán jöttek ketten?

Móni: jó hogy kiléptél a rejtekből, nyugodtan jöhettél volna korábban is, mi mindenkit szívesen látunk.

Bee: ez tényleg nagyon érdekes, mondjuk én nem sütöttem sütit, nem volt kedvem. Igaz nem is vagyok mostanában olyan édesszájú mint előtte, de azért 1-1 szamba, bohóc, lottó, sport szelet duomax lecsúszik.

Amúgy már én is rajta vagyok az Iwiwen, ha valakit érdekel, akkor megírom hogy milyen név alatt talál meg.

Lassan vacsoraidő, kezdek éhes lenni.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Amúgy ma felhívtam a központi védőnői tanácsadót, február 8-án kell mennem, akkor adják a beutalókat. Olyan furcsa, mert ti már többen is voltatok vérvételen, belgyógyászaton stb. De szerintem nem késtem le semmiről.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Szia Márkanyuka!
Szerintem nem vagyunk lekésve semmiről. Azért írom, hogy vagyunk, mert én sem voltam még egy vérvételen sem majd febr. 26.-án megyek először.akkor lesz az afp vizsgálat.belgyógyászaton sem voltam majd szerintem a 12 hetes uh után küldenek minden ilyesmire.Amúgy engem érdekelne milyen néven vagy fennt az iwiw-en , de ha nem akarod ide írni akkor küldd el az e-mail címemre: dudu_84@freemail.hu

KépKép
dudu_84
 
 


Márkanyuka!
Spontán sikerült a törpéket összehozni, ráadásul úgy, hogy egyenlőre nem is akartunk babát, azt terveztük, hogy ősszel visszamegyek dolgozni, aztán majd meglátjuk. Voltam orvosnál is (nov. elején) felírattam az antibaby tablettát.

Úgyhogy ezt először mindkettőnknek fel kellett dolgozni, de most már örülünk, vagyis remélem, hogy örülünk... Mikor először voltam orvosnál 7 hetes voltam, de mondtam a dokinak, hogy olyan érzésem van, mintha már 3 hónapos lennék, mivel nagyon feszült a hasam és a melleim. Belső ultrahangot csinált, s egyszercsak szól:
"Nézzen csak ide anyuka, látja ezt, két kis csemete, két kis szívhang." - Azt hittem lefordulok a vizsgáló asztalról!!!

Nálunk a családban az anyai nagymamának volt ikertestvére, igaz ők egypetéjű ikrek voltak, a mi babáink nem azok, így akár az is előfordulhat, hogy egy kisfiú és egy kislány érkezik hozzánk egyszerre, de az igazság az, hogy nekem mindegy csak egészségesek legyenek, és ne kelljen a végéig kórházba menni.

Múlt héten voltam újra ultrahangon:
12 hét + 2 nap
CRL méret: 66 és 68 mm
Nuchalis réteg: 1,2 és 1,4 mm

Jól fejlődnek, a picurok!!!

Kép
Kép
times
 
 


Szegény rosszullétekkel küzdő kismamáink - néha már komolyan szégyellem magam, hogy nekem az égvilágon semmi bajom sincs. :oops: Ugye, azért még más is van így vele?
Amúgy érdekesek ezek a vizsgálatok: ki ezen volt már, ki azon... Én speciel voltam már terheléses vérvételen, vizeletvizsgálaton, EKG-n, és elvileg fogászatra is mennem kellene, bár azt mondta a doki, hogy az nem sürgős. Viszont belgyógyászatra egyáltalán nem küldtek, lehetséges ez? Ott mit néznek?

italoman
 
 


Szamo, üdv itt!

Én is fenn vagyok az iwiw-en, ha valaki be akar jelölni írjon privit és elküldöm hogy talál meg.

Times, én eddig észre se vettem, hogy ti három az egyben vagytok :D

Az elején mikor indult a topik volt még egy ikres kismama, vele nem tudjátok mi van, a nevére nem emlékszem :shock:

Én ma elfelejtettem felhívni a házidokim a belgyógyászati vizsi miatt. Ja, ilyenkor EKG-t csinálnak, legalábbis nekem a Rékával ezt csinálták mást nem. (vagy nem emlékszem rá)

Hát én jelenlegi állapotomban be se merném vállalni a fogorvost, ez még a jövő zenéje, hogy én hogyan fogok eljutni oda és mikor.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


italoman, nem sokat vesztetél, ha még nem voltál belgyógyászaton :wink:
nekem megmérte a vérnyomásomat, ekg-t csinált, végighallgattam egy hosszú telefonbeszélgetését, és ennyi volt. :wink: jaa, és azzal cseszegetett, hogy miért vagyok itthon, mert most szerinte az a divat, hogy a nőnek még meg sem csinálták a gyereket, már menni is akar táppénzre. :?
Csütörtökön megyek uh-ra, kiváncsi vagyok felszívodott-e a ciszta. Már nagyon várom. :)

Kép
mona76
 
 


Értem, akkor engem lehet, hogy már nem is küldenek külön ilyesmire, mert EKG-t csináltak, a vérnyomásomra a védőnő volt kíváncsi, hosszú telefonbeszélgetés meg nem volt sehol. :wink:

italoman
 
 


Timi

most látom, neked 2 baba van? Ehhez külön gratulálok :D

mi is örültünk volna ikreknek, főleg azért, mert a lombik során 3 embriót ültettek vissza, így nálunk a reális esély is meg volt rá.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Köszi!

Vér-, vizelet-, vérnyomás-, nekem is volt, és még lesz is, belgyógyászatira már küldött az orvos, de még nem voltam!

Két hete voltam a háziorvosomnál, mert volt egy rossz mozdulatom és a végeredmény - idegbecsipődés lett, menni és mozdulni sem tudtam és sajnos csak kenőcsöt adhatott, semmi gyógyszer, úgyhogy elég nehezen gyógyultam, s addig nem akartam megcsináltatni, mert elég nehezen feküdtem...

De most már mennem kéne.

AFP időpontom is van már: febr. 12.

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok Kismamák!

Times, gratulálok a babókhoz!!!!

Mona, drukkolok a csütörtöki uh-hoz!

Én jövőhét csütörtökön megyek tarkóredő vizsgálatra, és második védőnői látogatásra. Ti hányszor voltatok már védőnőnél?

Kép
nap12
 
 


Nap, én egyszer voltam a védőnőnél, akkor kaptam kb. egyórás eligazítást, egyszer pedig ő jött el hozzánk terepszemlére. Akkor azt mondta, legközelebb ráérek február második felében jelentkezni nála. Vizeletmintával. :oops:

italoman
 
 


Nap
Nekem minden orvosi vizsgálat előtti napokban, vagy aznap kell mennem védőnőhöz. Vizeletmintával.

Kép
Kép
times
 
 


Köszönöm az infókat, akkor így kb. jó, hogy másodszorra megyek uh-ra, másodszorra megyek védőnénihez.
Nekem nem mondta, hogy jönni akar, ilyen hamar már látogat?

Kép
nap12
 
 


Gondolom, ez is körzetenként változik, de gondolom, egyszerűbb, ha már az elején elmegy látogatóba. Az én védőnőm elég lelkiismeretes, és régóta van a szakmában, de nem biztos, hogy mindenki ilyen komolyan veszi a munkáját. De az is lehet, hogy ahány ház...

italoman
 
 


Sziasztok!

Én febr. 23-án megyek AFP-re. Jól emlékszem, hogy ez is éhgyomros ugye?

Nálunk úgy van, hogy a védőnő adja a beutalókat a laborba, úgyhogy én úgy járok védőnőhöz (még csak 1-x voltam), hogy bele kell kalkulálni, hogy az eredmények is meglegyenek mire a dokihoz kell menni. Bár most nem fogok tudni neki friss eredményt vinni, mert 23-án megyek dokihoz is.

Én mikor a Rékát vártam január 5-én született, én nov. végéig dolgoztam, akkor nem volt nálunk, csak amikor a kórházból megjöttünk. Most rendes volt, mert a vércsoportos papírt elhozta nem kellett elmenni érte. Egyébként jóindulatú nő, de én anno az internetről tájékozódtam, mert néha olyan vadakat mondott, hogy hihetetlen. :)

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást! :lol:

Márkanyuka, igen láttam, meg most tapasztalom is, hogy így van és ez nagyon jó.

Nagyon jó, hogy meg tudjuk beszélni örömünket, kétejeinket. Nálam meg jönnek az aggasztó gondolatok, bár mostanában szerencsére már nem annyira, valószínüleg mostanra már kezdem megszokni ezt az új helyzetet.
Engem a dokim az után küldött minden hová (vérvétel, belgyógyászat, védőnő, fogászat), amikor már megvolt a szívműködés.

Képzeljétek az én ahhoz a védőnőhöz járok, aki itt időnként feltűnik ebben a Gabi hirdetésben bal oldalt (a bordó rövid ujjú pólós az)! Február 16-án kell mennem hozzá, de szerencsére nálam nem volt szó vizeletmintáról. 6 hetente kell menni hozzá és azt mondta, hogy majd csak a szülés előtt pár héttel fog meglátogatni. Gondolom megnézi, hogy milyenek a körülmények.

Na attól féltem, hogy majd nem tudok mit írni erre tessék, úgy kell leállítanom magam!

Megyek is, de majd még jövök!

Ja IWIW-en én is vagyok, csak még azt nem tudom, hogy hogyan kell privit írni, de majd mindjárt kiderítem, vagy ha valaki bejelölne írjon Nekem légyszi!

Üdv: Móni

Kép
szamo
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagy öröm ért tegnap! Voltam 4D-s ultrahangon!!!!!! Tudom, hogy korai és a doki néni is mondta, de ugyanakkor javasolta, mert sokmindent meg tudott nézni, csak maga a "mozizás" még nem olyan látványos. Nagyon élveztem, olyan jó volt látni!
Megpróbálok egy képet is csatolni a 13 hetes picúrról. Nyaki redője 0.9 mm, amit jónak talált. Felvette DVD-re is a doktornő és nagyon kedvesen mindent elmagyarázott.
Nektek esetleg van képetek??? Vagy élményetek? Én teljesen eufórikus állapotban vagyok azóta!

Puszi mindenkinek!
h.bogesz
 
 


Kép Pindúrka

Remélem sikrült. Elég kis képet enged felrakni ..... :(
h.bogesz
 
 


Bogesz nagyon édi a picúrka :D

nem mozgolódott túl sokat? Ez hasi uh volt ugye?

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Mozgolódott, meg nagyokat rugdosott, egészen kinyújtózott, de azért jó képeket lehetett csinálni.Igen, hasi UH volt! Kb. 20 percig tartott a vizsgálat, ahol tüzetesen mindent megnéztek. Az utolsó 5 percben már nem mozgott, elaludt, néha kicsit rángatózott de ennyi.
Nagyon élveztem a vizsgálatot, a párom pedig meg sem tudott szólalni, csak ült és nézte, látszott hogy le van döbbenve. Aztán otthon megnézte a DVD-t, és akkor tudatosult benne a dolog. :lol:
Ezen a képen olyan, mintha nagyon ráncolná a homlokát ..... :wink:
Egyébként a köldökzsinór a két lába között volt, hírtelen azt hittem, hogy megláttam a "szerszámát", gondoltam is, hogy apja fia :o , na de az orvos felvilágosított, hogy az nem az amire gondolok.
Te is el fogsz menni robcsi03 ? ?
h.bogesz
 
 


Sziasztok!
Végre sikerült regisztrálnom, így megírhatom nektek, hogy szeretnék csatlakozni hozzátok és beszélgetni veletek!
Most 10 hetes terhes vagyok, augusztus 28.-án szülök, ha minden a tervek szerint halad. Egyelőre folyamatosan rosszul vagyok, és borzasztóan várom a 12. hetet, hátha elmúlik! Ő lesz az első babám, pedig már 36 éves vagyok, de nagyon várom őt!
cili70
 
 


h.bogesz, nagyon jó ez a kép :wink: én majd késöbb akarok menni a 4d-re.

cili70, örülünk, neked, hogy itt vagy :wink: . Te már túl vagy a vizsgálatokon? Vagyunk itt páran rosszúllétesek, te mit teszel ellene :?:
Csajok, küldjétek el nekem privibe az adatokat légyszi a táblához, aki még nincs benne. Köszi :wink:

Kép főzni kéne, valami főzeléket, lehet az jót tenne :roll:
nagyon kiszáradt a kakaós csigám :oops: :cry:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

A rendes szabadságnak most csak az időarányos részét lehet kivenni, tud valaki ebben segíteni? :roll:

A gyed, gyes meg stb. összegek, azok brutto vagy netto értékek, vonnak még ebből valamit vagy azt kapjuk kézhez, amit a robcsi által megtalált összefoglalóban leírtak?

Mona, küldtem Neked priviben az adatokat a táblához. Én úgy tudom, vagyis anyukám úgy szokta a kakaós csigát csinálni, hogy mikor már majdnem teljesen megsült önteni kell rájuk egy kis tejet és akkor nem szárad ki. :wink:

Üdv: Móni

Kép
szamo
 
 


szamo, megkaptam a privit, köszi, beírtalak. Én is meglocsoltam tejjel, na mindegy :(

"A gyermekgondozási díj a naptári napi átlagkereset 70 %-a, de maximális összege, havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 %-a, 2007. január 1-étől 91.700 forint."

csajok, ezt honnan számolják? Én ha augusztusig táppénzen leszek, akkor az idei, vagy a tavalyi évet veszik figyelembe?

Kép
mona76
 
 


Cili, én külön is örülök neked: végre nem csak én vagyok 36 éves a csapatban, aki az első babáját várja! :)

Lányok, én is fenn vagyok az iwiwen, priviben cseréljünk nevet!

italoman
 
 


Mona, mindig az előző évi fizuból számolját a dolgokat. Pontosan milyen adatok kellenek a táblához?

Szamo, ha jól tudom a tgyásból csak szja-t vonnak + magánnyupt., a gyedből szja-t, nyugdíjjárulékot, a gyesből csak magánnypt + nyugdíjjárulék. Nem 100 %, de azt hiszem ennyi.

Bogesz én majd a 25. hét környékén tervezem a 4D-s uh-t.

Cili, üdv köztünk!

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Ja, és a lényeget elfelejtettem: jövő csütörtökre kaptam időpontot a 12. heti ultrahangra. Addig tutira lerágnám még a lábujjkörmeimet is, ha elérném őket. :shock:

italoman
 
 


Sziasztok Kismamik! :lol: :lol:

Üdv Szamo és Cili a kismamicsapatban!!!! :lol:

:shock: Bakker Robcsi, te miket tudsz..... :shock: :shock: :shock:

Akkor ha most úgy döntök ( döntünk), hogy nem szenvedünk tovább a munkahelyen, inkább a nyugodt, higgadt stressz mentes hónapokat választunk, természetesen ha kiír a doki táppénzre, akkor a táppénz összegét ( vagyis az ideit ) nem számoják bele, csak a 2006-ot, és így nem rombítja a gyed összegét???? :shock: :shock: :shock: :shock:
Na jól megfogalmazgattam........

11 hetesen hány centisek is vagyunk??? Kb 5 ??

Csajszik a folyással mi újság?? Vége lesz valamikor??? Színe számít valamit?????
Lassan túl leszünk a kritikus 3 hónapon. Van aki már tul is van!!!! Én még azért izgulok hogy minden renben legyen....:)

Gyomorégésre van valami ötletetek? Ha eszek akkor jó, de fél óra múlva úgy érzem kár volt ennem. Ha meg nem eszem, akkor még szétmar a gyomorsav. :( :(
Szerencsére nem hánytam még, és kitartás a kisrókás kismamiknak is! Nemsokára vége! :lol: :lol:
Pusz
Nyuszfül
nyuszifülû
 
 


nyuszifül, nekem gyomorégésre a Renni-t ajánlották, de a gyomromnak nem jön be, mert rögtön kihányom Kép
nem csinálsz vonalzót :?:

Kép
mona76
 
 


Nyuszifülű, én mindenhol azt olvastam, hogy rosszullétek, gyomorpanaszok, hányás ellen a legjobb gyakran és keveset enni. Tudom, könnyű ezt mondani, amikor az ember inkább visszaadná azt is, amit meg sem evett, de tényleg azt mondják, hogy ha sikerül leküzdened pár falatot, az segít. Nyilván nem százszázalékos, de azért valamit javít a helyzeten, és még mindig jobb, mint gyógyszert szedni, amely, mint Mona írta, lehet, hogy nem is használ.

italoman
 
 


Képzeljétek el, a párom teljesen beteg mikor hányok, szerintem neki rosszabbúl esik mint nekem. :roll:
Szóval valaki ajánlotta neki a Flavon max lekvárt, hogy az majd jó lesz nekem :( . Hát persze a párom is férfi, szóval mindent rá lehet beszélni :roll: , és vett egyett 7500ft-ért. Itthon elolvastuk a papírját, és kiderült, hogy terhes és szoptatós anyák nem ehetik. Szegényt úgy sajnáltam, mert ugye ő csak jót akart nekem, de azért magamban kicsit mérges is voltam :x . Szóval visszavitte, és kicserélték neki kids-re, ami gyerekeknek ajánlott. Hát, nagyon rossz, és semmiben nem használ, de elnyalogatom. Ez volt a mi heti drága sztorink. :wink:

Kép
mona76
 
 


Nyuszifül, szerintem nem rontja a Gyed összegét, ha táppénzre mész. A táppénzt is a múlt évi fizud alapján adják.Tényleg csinálj vonalzót ha tudsz, ha nem segítek :D

Képzeljétek ma még nem volt émelygésem, hányingerem. Csak nem vége lesz már egyszer? :D

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Italoman abban igazad van, hogy a hányást így lehet megelőzni, nekem most nagyon sokszor bejött, amikor már valamelyest kajára bírtam nézni.
DE hidd el eljön az az idő (van akinél később, van akinél hamarabb) amikor tényleg ég a gyomrod. Nekem Rékával ez a hányós időszak után következett be. Mondjuk nekem nem volt vészes, de valakinek csak a Rennie segített. Én szerencsére hamar átestem rajta és az utolsó időben is sikerült megúsznom, de sok kismamának iszonyatosan ég a gyomra az utolsó hónapban/hónapokban.

Mona :(

Kép
Kép
robcsi03
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: