Új privát üzeneted érkezett!

Menion Te jo anyuka vagy! Soha ne felejtsd ezt el! A kis Anna babanak rad van szuksege! Remelem nem lesz baj a kicsi labfejevel, a masszirozas megoldja majd!!!!!!!!!!!!!!!!
A hajszaritos trukkot pedig elteszem a tarsolyomba. :D Talan a langyos levegotol, de akar a hangjatol is megnyugodhatott. Ki lehet probalni meg a porszivo hangjat is...Panka el szokott aludni ha beinditom. :lol: Bar o a hajszaritoval beszelget. :D

Nem nagyon tudjuk mashogyan megoldani, mert nem merem a ferjemet egyedul elengedni erre a hosszu utra, a repulore nem fer fel a rengeteg cuccunk, meg a kocsi is ott van. Hosszu a 4 nap, de minden este megszallunk valahol, meg persze utkozben is van piheno. Es persze nem az lesz az elso hosszu kocsiutja, addig meg elvisszuk egesznapos autos kirandulasra a hegyekbe, hogy szokja. Na majd meglatjuk.

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


menion!
drukk megy, hogy rendben legyen a kis lába!

hiszti:
ha erősen ráfújsz egyet az arcára, és attól abbahagyja (mert meglepődik :)), akkor hiszti. igaz, hogy utána még hangosabban üvölt, de legalább tudod, hogy tutira nem fáj semmije.
én hisztinél rá szoktam szólni, hogy ne raplizzon! meg elmagyarázom neki, hogy ha anya kezében is sír, akkor leteszem a kiságyban, mert ha neki oly mindegy, hogy hol sz@r az élet, akkor legalább anya tudja csinálni a dolgát.
már nagyok a babák, megértik ám!

nővéreméknél van mindig hogy naponta 1x két etetés között Kérus végig üvölt... ugye ő kénytelen hagyni, mert Ajsi is még csak 2 éves, vele is kell foglalkozni... tesóm azt mondja, sokszor befészkelik magukat Kérus mellé, és alszanak :) még jó, hogy őket nem zavarja :)

Ja, köszi, amit a napközbeni alvásról írtatok!
alig hogy írtam, másnapra elromlott a gyerekem. 2 napig (telihold volt :D) eszik-sír-eszik-sír-alszik volt a menü, félórás alvásokkal... igaz, a 2. éjjelre viszont annyira kimerült, hogy fürdés után beájult és reggel 6ig aludt :lol:

de tegnap is belebújt az álommanó (Ajsi szerint mióta a tökös megvan Áronmanó :lol:) és most is alszik már 8 óta megint...

bocsi, de most ennyire futotta az időmből.
fő a krumpli... és nagy teljesítmény ám egy diónyi krumplit megfőzni és úgy leturmixolni, hogy a tálban több maradjon, mint a mixeren :lol:

tsók!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Tegnap megtörtént a 3. hónapos mérés és oltás nálunk is.
Réka 6150 gramm és 60 cm
Szerencsére nem lázasodott be utána.

menion: Nem pontosan értem, mire akartál időpontot kérni? Gyógytornára vagy valamilyen vizsgálatra? Hol laktok? csak azért kérdezem mert vannak gyógytornász ismerőseim.
Remélem megoldódik a probléma tornáztatással.

Cicóka, Annus hova tüntetek?

Kép
eper74
 
 

 
 

Várom, hogy valaki válaszoljon Zsanimanónak a sétával kapcsolatban, mert én is szeretnék Rékával lemenni. Eddig még nem is hallottam ilyet, hogy oltás után nem lehetne.

Kép
eper74
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk.

Én direkt rákérdeztem a gyerekorvosnál a sétára: azt mondta, menjünk nyugodtan, de figyelgessem, nem kezd-e el belázasodni. Szóval én eddig mindig kivittem. (Pláne ebben a szép időben vétek otthon maradni...).

Menion!
Irány egy dévényes gyógytornász!!!!! (Valahogy családilag ki kell gazdálkodni az árát, nincs mese. Nekünk se esik jól, mi is hetente egyszer megyünk, itt 4.000,- /alkalom). ). De én már észrevettem apró eredményeket, pedig ma voltunk harmadszor. Viszont az a fontos, hogy 5-6 hónapos kora előtt elkezdjétek, mert akkor érhető el száz százalékos javulás.
Egyébként pedig állapotfelmérést a legtöbb dévényes gyógytornász ingyen csinál, úgyhogy tényleg mutasd meg Anna babát.

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Na csak gyors...
Én nagyon lövés ellenes vagyok. Nekem van 2 szúrt 2 lőtt fül lyukam és hát nem egyformán viselkednek. A szúrtakkal sose volt semmi baj a lőttek meg állandóan begyulladtak így addig vártam amíg olyan helyre nem tudtam vinni ahol a hagyományos szúrást csinálják. És persze így azonnal a végleges arany fülbevalót kapta meg, és nem azt az idióta orvosi fémet! (Én mindere allergiás vagyok az aranyon kívül így nem igazán pártolom a többit!
Ezenkívül a szúrt pontosabb és nincs az az ijesztő kattanás!
Hát ennyi, de a környéken minden kislánynak lőtték a fülét és nem értenek velem egyet, de ehhez mindenkinek meg van a joga! :)

Amúgy képzeljétek az én bébi fülbevalóm van benn neki! Anyum odaadta még mikor Szabina született! :)

Ha nincs láz nyugodtan vigyétek aki a babákat az oltástól függetlenül! :)

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sziasztok!

Teljesen nem volt időm visszaolvasni, de tényleg én is régen láttam Cicókát itt :D :wink:

3 hónaphoz, méretekhez, képekhez mindenkinek gratulálok!!!

Fülbevaló témához nem tudok hozzászólni, remélem a fiam nem akar lövetni magának :lol: de tény és való, hogy nekem is addig volt rendben a fülem, amíg a gyerekkori arany fülbevalómat hordtam :shock:

Sírás. Írtam nektek múltkor, mennyit sír a gyerekem. Eddig néhány alkalommal hajnalban fordult elő, amikor már 24 órát vele voltam és képtelen voltam a sokadik éjjeli kelés után fél 5-kor játszani, hogy magam mellé vettem, dédelgettem, és ha így is sírt, hagytam. Nem mértem az időt, de előbb-utóbb lecsendesedett. Éjjel közepén pár korty tea és simi beválik, nappal meg ha gyorsan váltok valamit a környezetében, vagy meglepem, vagy új játékot veszek elő, vagy rájövök mi bántja...
Változatlanul nem jó az éjjelünk, ha 22 óra körül el is alszik, gyakran 2 majd 4-kor újra kel és gyakran fél5 után már sír és kelne fel. Na itt nehéz kitartani! :oops: :shock:

Oltás, méretek és séta.
Ma kaptunk 3 hósat és meningococcus ellenit, kapott kúpot megelőzésként, így ma kivételesen alszik! Ha ébren lenne, ma vinném sétálni, de inkább holnap, nem értem a logikát, kérlek írjátok le, miért ne lehetne, hisz jó idő van, friss a levegő hogy függ ez össze? Persze ha lázas, az más!

Fiam ma 5990 g és 64 cm, napi 5x eszik kb.200 körül per alkalom.
Sajnos ekcémagyanús, ha nem javul steroidos krém kell. Idegenkedem tőle... :x

Menion, sajnálom a kislánykád lábát, kérlek vidd el Dévényishez, a mi kerületünkben ingyenes pl.a felmérés és 20 perc torna 2500 Ft. Ilyen picikkel még elég a 20 perc.Én is viszem, pedig "csak" hason nem szeret lenni Barnuska. Sajnos már most 1 hó a várólista, szóval beszámolni április közepén tudok!
Ja, és kipróbálom majd a hajszárítóst, nem is gondoltam, hogy létezik ilyen módszer!!! :shock: :lol: :lol:

Alig várom a hozzátápit! Julcsikám, tök ügyik vagytok!!!!!!
Mi már nagyon kezdenénk, védőnő és doki ágáll, de már most imádja a hámozott almát nyalogatni, első perctől ízlik neki, nevet rá :lol:

Mazsan, drukk, hogy mielőbb és jól menjen a költözés, és jól sikerüljön a hosszú út! Hány fok körül jár nálatok??
Sokat eszembe jutsz, amikor kimegyek a napra, küldenék szívesen nektek postán meleget!!! Mit szólsz??? :wink: :lol:


Mindenkinek, akit most átugrottam ls kihagytam szintén a legjobbakat kívánom, megyek én is szundítani, mert 24 órás részletekben tudom összerakni az éjjeli alap szükségletemet :( :roll:
de kitartok és igenis szeretem a fiamat bármit is tesz velem!!! :lol: :D

Ja, egy kérdés: ha kúp után 15 perccel hatalmasat kakilt a gyerek, attól még felszívódhatott a hatóanyag???

Tényleg megyek tollasbálba :lol: :lol: , üdv! Brumika

Kép
brumika
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el, de csak olvasni tudtalak benneteket, mert újabb heroikus küzdelmet vívunk minden csepp anyatejért. Bár úgy tűnik a csatát elveszítjük :cry: :cry: Majd jövök és elmesélem, most csak Menionnak...

Menion: mi nem Dévényes tornára járunk, de Barni már sokat fejlődött. Épp ma mondta a gyógytornász, hogy lassan előrébb jár a koránál. Mi a Gézengúz Alapítványnál voltunk neurológia vizsgálaton és oda is járunk tornázni, ennek van OEP finanszírozott formája is, mi ezt választottuk. Egyébként az alapítvány korababákkal és születési károsultakkal foglalkozik, nézz utána a honlapjukon, nagyon jó eredményeik vannak! Budakalászon vannak a Megyeri híd tövében, de tornára mi is a Békási lakótelepre járunk, talán van más kerületben is kirendeltségük.
A dokink adta a vizsgálatra a beutalót, és mondanom kellett, amikor az időpontot kértem, hogy OEP finanszírozott rendelésre szeretnénk menni. A torna a heti 2szer 30 perc (a fizetős heti 1szer 50 perc 4ezerért, ebben van vizes program is, azt hiszem kádúszás). Ha érdekel bármi, szólj, megírom priviben.

cicóka
 
 


Sziasztok! Én is csak gyorsan jövök.

Menion! NAgyon sajnálom, ha műteni kell, de csak neeeeeem :shock:
Csak segít a gyógytorna! Szorítok nektek!!! Ez a hajszárítós trükk tök jó! :D Örülök, hogy ez a probléma talán megoldódik.

A méretekhez mindenkinek gratula! Szépen fejlődik mindenki! :)

Bogi! Egy kislánynak kell fülbevaló. Akkor ha nem rózsaszín ruha van rajta,akkor is tudják, hogy kislány. És igazad van, hogy akarna fülbevalót, hiszen lány,minden lány akar fülbevalót. :roll:

Rólunk! Képzeljétek Réka így 3,5 hónaposan hátáról a hasára fordul minden segítség nélkül( mind két oldalára már egy ideje forog) . Tegnap elött kezdte és tegnap is megfordult egymás után többször is. A járókába csinálja csak, meg néha a kanapén is. :) Megfordul én visszafordítom és 2 percen belül megint a hasán volt. A kezét nem mindig tudja kihúzni maga alól,de akkor segítek neki. :)

Voltam tegnap Zumba fittneszen . Nagyon jó volt. Úgy elfáradtam és leizzadtam..... :D Jól esett nagyon. Pénteken is megyek. Remélem tudok fogyni tőle és a táplálkozás átalakításával és futással, mert 18 kiló még rajtam van :shock:

Kép
bei
 
 


Sziasztok!

Hiszti :?: :roll: Én még mindíg azt mondom amit korábban is írtam, ebben a korban még nincs hiszti!
A csecsemő számára a sírás az érzelmek, szükségletek kifehjezésének egyetlen módja :) Igaz hogy 4-5 hónapos baba már tudja hogy a sírással, mosolygással felhívhatja magára a szülő figyelmét...de ez nem hiszti.Nem tud még ő lenyugodni, elaludni magától, segíteni kell neki.
Majd mikor elmúlik 1 éves és hisztizni kezd na akkor látjátok majd a külőmbséget! :roll: :lol:
Ajánlom figyelmetekbe a Suttogó mindent megold c. könyvet! :D

Bei....nagyon ügyes Réka hogy így forog, nem semmi! :shock: :D
Zumba fittneszt irigylem, tök jó lehet, úgy kipróbálnám, de itt vidéken nincs ilyen :? Ügyes vagy!én még semmit nem tornáztam, tök nincs rá energiám, pedig kéne, totál puhos és kövér vagyok.Még semmit nem fogytam :oops: :(

Brumika....ne siettesd a hozzátáplálást, ha ekcéma gyanús a kicsi fiad. :( Nagyon körültekintőnek kell lenni ha ekcéma vagy allergiára való hajlam van a családban.itt értek az egész légzőszervi allergiákra is, nem csak az étel allergia számít!
pl. Az én férjem parlagfű allergiás és Norbika nem ehetett paradicsomos ételt, görög és sárga dinnyét 1 éves koráig!
D ne vegyed okoskodásnak, csak jószándékból írom. :)

Nekem Bazsi még mindíg csak 60- 100ml között eszik alkalmanként. :( olyan napi 6x plussz
néha 1-1 kis szopizás ha szomjas.
1hete hasfájósabb is , szerintem ő nagyon érzékeny erre a hideg frontra és szeles időre. eddig szint magától aludt el, most altatni kell.Próbálom nem babakocsiban és nem ölben ringatva hanem, az ágyában altatni. Nem szeretném elrontani.Bár vannak esetek mikor csak a babakocsi vagy a ringató nyugtatja meg. :roll:

Na, de megyek is mert Norbi apósnál van, addig takarítok!
szép napot!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Laptoppal az ölemben elvonultam a WC-re visszaolvasni…. :shock: Itt legalább van időm! :D
Először is Eper: nagyon köszi a sok mondókát és dalocskát, nagy hasznát vesszük azt hiszem mindannyian! Nagyon ügyes vagy! Réka baba pedig egyszerűen gyönyörű! Nagyon formás kislány!
Végigolvastam, talán még nekem is van pár a tarsolyomban, majd hozzáírom. Én egész nap mondókázok és énekelek szinte Boginak, nagyon szereti. Ő is sokat énekel, sikongat, dumál, nagyon édes! Sok dalból csikálós-simogatós dalt gyártok, pl. a Cirmos cica haj –t is úgy énekelem, hogy az első két sornál körkörösen simizem az egyik és másik orcáját, az „Ott látom a bajuszodon”-nál a „bajusz”-át simogatom kétoldalról és a végén pedig megcsikálom a nyakát, mintha megszorítanám, hogy most véged van!
Annus: ekcémával hogy álltok? Gyógyulgat a kisasszony? Remélem meggyógyul most már teljesen, és tényleg ki fogja nőni.
Lovászkata: Norbikának nagy gratula a bilibe pisiléshez! Igazi nagyfiú már! Remélem Bazsi hasfájása javulgat már és azért tudsz néha pihenni is a fiúk mellett!? Váltottatok tápszert?
Boglárka: ezen a babaúszáson én is nagyon gondolkodom. Mi csak április második felétől mehetünk a műtét miatt. Igazából tök tanácstalan vagyok, mert eddig mindenki azt nyomta, hogy a babaúszás nagyon jó, a babaúszás kell stb., most meg neurológusok véleményét olvastam , hogy a sima babaúszás nem jó, mert megtartja a csecsemőkben a búvár-reflexet , -ami ugye normális esetben fél éves korukra kialszik- és később, amikor úszni tanul, ez gondot okozhat, mert nem fújja majd ki a levegőt a víz alatt, hanem bent tartja és nem fog tudni normálisan levegőt venni úszás közben. Megkérdeztem a védőnőt, ő is ugyanezt mondta. Na most akkor legyen az ember lánya okos. Azért kíváncsi lennék, hogy milyen gyakorlatokat csináltok, hogy zajlik egy ilyen úszás. Mesélnél róla?
Menion: hogy vagytok? mi van az esti sírással? Bejött a hajszárítózás? A lábával szerintem is mielőbb próbálj keresni egy jó gyógytornászt! Én úgy tudom, hogy fejlesztéssel a gyerekek 8 hónapos korukig szinte minden sejtjüket újra tudják programozni, a legtöbb rendellenességet jó eséllyel lehet javítani vagy helyrehozni, csak tényleg kell a szakszerű fejlesztés. Szorítok, hogy ne kelljen műteni. Ha meg mégis kell, ne keseredj el, érte teszik, neki lesz jobb, csak erre gondolj.
Mazsan: Panki is nagyon szép kisbaba! Irtó cuki a képeken! Hogy vagytok? Javult már a betegség? Ez a költözés kemény dió lesz! 3-4 napot autóban tölteni, hááát, nem irigyellek! De Panka ügyes kiscsaj, biztos simán bírni fogja. Addigra milyen idő lesz nálatok, vagy ahova költöztök?
Katinka: Kincső hogy van? Javulgattok? Nálunk 21 fok körül van a lakásban, én este még ki is szoktam szellőztetni alvás előtt. Szerintem inkább melege van és megizzad és attól hűlt meg, bár minden baba más. Hálózsákban altatod?
Zsani: gratulálok, szépen gyarapodtatok! Szerintem ha nincs láz, simán lehet sétálni, mi legalábbis eddig mindig mentünk.
Brumika: ti is szépen gyarapodtok ám! Ügyes a nagyfiú! Az éjszakákhoz kitartás!!!
Cicóka: de jó, hogy azért rólatok is hallani! Gyere és mesélj!
Cicusékról valami hír? Ezer éve járt itt….
Bei: de ügyes Réka! Nem semmi, hogy így forog! Az edzésekhez kitartást, remélem sikerülni fog elérni a célod!

Kép
orsolymors
 
 


Rólunk:
Hát mi is küzdünk a tejért! A kórházasdi után 2 hétbe telt mire visszaállt, minden jó volt 1.5 hétig, aztán megjött és ez mégjobban elapasztotta, mint előtte. Napközben simán elég, semmi gond, a késő délutáni szopinál néha látom, hogy nem biztos, hogy annyira jóllakott, de ha nem reklamál, nem pótolok. Este viszont.... Kiszívja mindkét mellem és utána még 150-180 tápot bevág. Simán 200 fölött eszik. Ennyit akkor tudnék neki adni, ha mindkét mellem fullon lenne estére.... Próbálok mindent, more milk, alk mentes sör, sok folyadék, rendes kaja, pihi stb. stb., de így két hét után sem látom, hogy javulna valamit. Egyszerűen mintha estére elfogyna a tejem.

Az ortopédián minden rendben volt, kicsit feszesebb az izomzata, csinálnunk kell a terpesztornát pelenkázáskor és ha már tud járni, akkor kontroll. Szóval igazából minden oké.
A sebész is azt mondta, hogy szépen gyógyul, kenni kell a száját augusztusig és legközelebb szeptemberben kontroll.
A fogai miatt aggódom, most látszik, hogy tökre el van csúszva a fogínye az ajkaihoz képest, szerintem nagyon csálék lesznek a fogai. Tejfogakat nem fogszabályoznak, de ha nagyon gáz lesz, azért elvisszük egy gyermekfogorvoshoz, hogy nézze meg mit lehet tenni.
Április elsején megyünk csiribiri-tornára! :) Ez egy direkt baba torna, zenével, mondókákkal stb. Tökre várom már. 700 Ft/alkalom, hetente egyszer lesz, szerintem nem vészes.
Fülbevaló kérdés nálunk is porondon van. Sok eltérő véleményt hallottam/olvastam. Én csak lövetni tudnám, nálunk nincs aki szúrja. Akiknek már van, volt utána nyügi, gyulladás stb.?
Én is elkezdtem sportolni. Csak az esti altatás után merek finoman mozogni egyenlőre, nagyon féltem a tejem. Már nagyon hiányzott a mozgás, főleg, hogy itt a jó idő, az ember egész nap a szabadban futkározna. :) Vasárnap délelőtt úszni is megyek!

Tegnap Boginak nagyon rossz napja volt, egész nap sírdogált, nyűgös volt. A levegőn is csak 3/4 órát aludt el. Biztos front volt. Ma jókedvű, dumálós nagyon édes! :)
Ja, nekünk tegnap volt egy éve, hogy megtudtuk, hogy Bogi a pocakban van!

Kép
orsolymors
 
 


Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Orsi: Köszönjük a dicséretet! Örülök, hogy hasznát veszitek a gyűjteménynek, még én is írok hozzá amik azóta eszembe jutottak, nagyon jó lenne ha te is írnál. Én is rengeteget énekelek meg mondókázok és ezenkívül mi nagyon sok zenét hallgatunk.

bei: Jó neked, hogy elkezdtél sportolni, biztos sikerülni fog lefogyni. Amíg szoptatok nem merek tornázni vagy futni, annyira féltem a tejem, de így is mennek le a kilók.
Gratulálok Réka babának, hogy ilyen ügyesen forog.

lovaszkata: Megpróbálom megszerezni a könyvet, most is gyermeklélektant olvasok, nagyon sok hasznos és érdekes dolgot tud meg az ember.

Egyszer kelünk éjszaka!!!!! most már harmadszor egymásután :D

Kép
eper74
 
 


Sziasztok!

Huuu nagyon szepek a 3 honapos babameretek mindenkinel! :lol: Nalunk csak 4 honapos meregetes lesz majd. :roll:

Menion remelem jol vagytok!Gyere majd meselni.

Julcsi dionyi krumpli...:D Az jo...:)

Bogi engem is erdekelne, hogy begyullad-e kis fulecske a lyukasztas vagy beloves utan. Nagyon sirt Szabina, amikor csinaltak neki?Utana nem zavarta?Nem piszkalta?

Brumika kitartas az ejszakakhoz!Mit szeretne a kismano csinalni ejszaka, amikor felekel?Nezelodik, beszelget vagy nyugos?
De aranyos vagy... :lol: Johet az a meleg, kuldheted! :D

Cicoka gyere majd meselj!

Lovaszkata parlagfu? :shock: Sajna allergias vagyok ra, akkor ezek szerint vigyazni kell majd Pankanal a hozzatapinal?

Orsi sajnalom a tejcsi dolgot!Hatha csak atmeneti helyzet. Huu az a babatorna biztos nagyon jo lesz.:D
Hat nem lesz egyszeru tura nyaron az biztos, tartok is tole. Addig edzunk majd meg ra. :) Lehet Panka elvezi majd a legjobban... :lol: Amugy a nyar az nagyon kellemes errefele 22-26fok atlagosan. A legmelegebb kb 32fok volt. Ahova koltozunk ott kicsit melegebb van elvileg.

Bei nagyon ugyes Reka baba! :D Ma reggel hallottam felalomban, hogy ugykodik Panka az agyaban. Hason raktam le, es mire mentem megnezni haton fekudt...:D

Annus?

Rolunk: jol vagyunk. Panka orrocskaja meggyogyult. Tulvagyunk a takonykoron. :) Kicsit kohog neha, de mar nem veszes. En is meggyogyultam.

Most mennem kell, mert anyaek varnak skypeon. :lol: Remelem nem hagytam ki senkit. :roll:

puszi

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


hali!
csajok! most mi is bepróbálkozunk egy "régi" :lol: fotóval :D
lécci szavazatok ránk (is) :)

http://picibaba.hu/palyazat/20119-heti-csodaszep-gyerekeink/versenyzo/?itemid=21074#content

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


sziasztok lányok
nagyon elfáradtam úgyhogy most csak kis életjelet adok majd holnap remélem olvasni jövök...
ma voltam a sotén a gyerekkel a volt szobatárshoz mentünk látogatni...
nagyon édi az ő babája is és jól vannak...
mi oda vissza 2,5órát utaztunk úgy hogy csak a végén elégelte meg az utsó 2 villamosmegállót ordította végig az idős nénik nagy mulatságára....amúgy kenguruban vittem és nagyrész aludt....

éééééés ma is jött a fél hetes oááá és megint "lefújtam"és megint azonnal bealudt tőle de most még nehezített körülménynek itt volt az uncsihugi is Laci meg elvolt a városban...kb 5 perc alatt olyan mélyen elaludt hogy felhoztam a szobájába....aztán 1x felsírt de nem ébredt fel csak simigálni kellett és azóta nem ébredt fel....
már gondolom nem is fog...de ezek után gondolom nem 6kor fog kelni....
hát most ennyi sikerült remélem mindenki jól van!

Kép
menion
Budapest
 
 


Na egyszerűen nincs időm,blogomba írtam h ezer felé megyünk.De ma igyekszem ide jutni,apánk is időben jön ha minden igaz.

TKatinka írt h Kincsővel kórházban vannak,kiszáradás miatt!Drukkoljon nekik mindenki!!!!

Na jövök ígérem!!!

annus11
 
 


Sziasztok!

Hát ez nem jó hír!
Katinka gondolok rátok és drukkolok, hogy mielőbb jobban legyen Kincső? Mitől száradt ki? Írtad, hogy be vannak gyulladva a hörgői és szörcsög, attól nem tudott szopizni vagy valami más jött még közbe?

Annus: Olvastam a blogot, nagyon helyes a két kiscsaj. Varrod a takarót vagy horgolod? Mikre van neked időd :lol:

mazsan: Örülök, hogy Panka jobban van, és, hogy melegebb éghajlatra költöztök, többet tudtok majd a szabadban lenni.

Mi jól vagyunk, élvezzük a jó időt. Rékának elkezdett nagyon hullani a haja. Más hajas babáknak is??? azt mondta a gyerekorvos, hogy kopasz lesz, mondjuk ennél nagyobb baja ne legyen :D

Kép
eper74
 
 


Jezusom, mi tortent Katinkaekkal? :( Mitol szaradt ki? Nagyon drukkolunk nekik!!!!!!! Varjuk a hireket!

Annus en is olvaslak. :) Edesek a csajszik! :D

Eper majd kino a kicsi hajacska. Sot az sem biztos, hogy egyszerre mind kihullik. Pankanak foltokban hullik ki, aztan gyorsan vissza is no. :D Most eppen ketoldalt es hatul van nagyon keves es a feje bubjan es a homlokanal szepen besurusodott. Elotte meg a homlokanal volt felkopaszodva. :lol:

Mi jol vagyunk. Varjuk a jo idot, hogy kimehessunk vegre, talan jovo heten meg is erkezik. :roll: Panka megtalalta az alkalmas jatekot, amit egesz nap kepes szorongatni a kezeben es sikeresen beletuszkolja a szajaba is, azt ragcsalja. Kozben mindene csupa nyal. :lol: Es felfedezte a labat is. Derekszogbe felemeli a labait es fogdossa a labat, kozben elvesziti az egyensulyat es eldol. Eleg mokas tud lenni. :lol: Hason meg az uj mutatvanya, hogy hatracsapja a kezeit es felnyomja a feneket... :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok

Katinka mennek a drukkok, remelem hamar jobban lesz Kincso baba es hamar otthon lesztek :!: :!:

Bogi nagyon csini Szabina a fulbevaloval :) ha nekem kislanyom lenne en is rakatnek neki, bar en nem szurnam at a kis fulet :roll:

Menion remelem sikerul valami megoldast talalni mielobb, talan az orvos is tevedett es helyre lehet hozni a kis labat maszirozassal :!:

Bei nagyon ugyes Reka, en allandoan lesem hogy talan egyszer haton talalom Noelt, de csak akkor fordul elo ha a hatan hagyom :)

Minden babmerethez gratulalok :!:

Mi ma vagyunk 4 honaposak, 7240 gramm es 66 cm az en meresem alapjan, mert nekunk csak apr. 20.-an (5 nap hijan 5 honapos) kell menni gyerekorvoshoz addig nem.
Sul Noel csokis-kokuszos tortaja (jo urugy hogy 4 honapos ) :lol:
22 fok volt ma, setaltunk is 2 orat , vegig aludt pindurkam :)

Julcsi ment a szavazat :!:

Mazsan eros kiscsaj Panka meg a dermeszto hidegben is eleg hamar meggyogyult Gratula neki :!: azert jol takard am be :wink:

Orsi ortopedushoz mindenki megy otthon ? Orulok hogy Boginal mindent renbe talaltak. Remelem a fogacskait is renbe lehet majd hozni :!:
Jo kis nev ez a csiribiri torna :lol: biztos nagyon fogja elvezni Bogi, na meg az anyukaja :wink:

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


mazsan
már azóta 3-an mondták hogy a porszívóra alszik el a gyerekük...olyan hihetetlen hisz az épp hogy olyan hangos hogy nem gondolnám de ha bejön akkor kit érdekel a logika :lol:
én nem mernék ekkora útra vállalkozni autóval babástul...

julcsi
ha ráfújok akkor megszeppen és abbahagyja de pont 2 másodpercre...úghogy nem használ...de látom hogy nem fáj tényleg semmije...azt azért észrevenném...egyszerűen fáradt és nyüglődik...
"oly mindegy hogy hol sz@r az élet" :lol: :lol: :lol: ezt az én babám nem értené meg ő csak nyomná a panaszát 120 decibellel hátha a marson is meghallják...szerintem is okosak a babák de azért mikor hulla fáradt akkor már csak üresben jár az agya....úgy hiszem a hajszárító is ezért nyugtatja meg mert monoton és attól tud beájulni amikor úgy bepörög....

eper
igen gyógytornára a gyöngyösi útra a madarász kórház rendelőjében vannak és mi területileg oda tartozunk és nekünk ingyenes is mert alapítvány finanszírozza de hosszú a várólista...felírtak de nem tudni mikor kerülünk sorra...majd ahogy haladnak az éppen kezelt babák attól függ...

katinkababa
ma többször próbáltam felhívni egyet aki hozzánk közel van és a védőnőm ajánlotta....nem vette fel ...majd hétfőn megint próbálom csak tudod van 5000ft-unk 5.-éig (fizuig)jelenleg :oops: :cry:

bogi
nekem lőtték anno de nincs vele gondom...nyilván ez valami egyéni érzékenység lehet nálad mint nekem ez a sebgyógyulás és varrat intoláráció...még mindig nincs rendben a hasam :(

brumika
hűűűűű hát nem csodálom hogy nehezen bírod!
na az már jobb megoldás mert azt se hiszem hogy bírna egy óra maszírozást és tornát az én babóm...nekem maximum 5-10percig hagyja de inkább 5 :(
ha a kúpot nem láttad viszont akkor tuti felszívódott!

cicóka
sajnálom a tejcsifogyást :( nekem a gézengúz messze van néztem a honlapot de óbuda is nagyon messzi nekünk...de azért köszi

bei
ma már bizakodó vagyok mert masszíroztam is és tornáztattam is és szerintem nem lesz itt semmiféle operálás...amúgy se látom logikusnak hogy mit műtenének rajta hiszen funkcionál rendesen az inszalag és az izület mert ha kimozgatom masszírozom akkor szépen ki tudom neki nyújtani vagyis nem azért van behúzva a kis lábujja mert nem képes kinyújtani vagy baj lenne az ínnal :roll: de természetesen elviszem szakihoz és amennyit tudunk maszekhoz is...
ja és ma beszéltem egy nővel és amikor meséltem hát 1 az 1ben ugyan így jártak neki is ezt mondták és megnyugtatott hogy torna és masszírozás nélkül is szépen helyre jött a lába a gyerekének azt mondta csak naponta ő maszírozta pár percet és nem volt 1 éves a gyerek és már semmi baj nem volt a lábával....pontosan úgy néz ki
az én babám lába is ahogy ő leírta náluk milyen volt....azt mondta higgyjem el egyrészt kinövi másrészt a gyógytornász se tud különbet mint hogy kimaszírozza...szóval optimistább vagyok ma már :D
gratula a kis pörgő forgóhoz :lol:

lovászkata
"nem tud ő még lenyugodni elaludni magától"...igen ezt vettem észre én is hogy kinlódik fáradt de ezzel ébren is tartja magát pedig aludna...
csak nem tudtam sajnos semmivel megnyugtatni olyankor úgy felpörgette magát...de mostmár megvan a megoldás :D

orsolymors
wc :lol: mint a Tótékban az apa :lol: ő is oda menekült már... :P
hát intézem szóval fogok jutni valamire addig is míg az ingyenesre bejutunk...csak nem kell már operálni...szerintem olyan hirtelen válltoznak mindenben hirtelen fejlődnek hogy nem tudom elképzelni hogy hónapok alatt ne jussunk el a rendes láb és lábujj tartásig...
a hason fekve kinyomást pl ma gyakoroltuk mert ugye "legyatrázta" a doki...hát türcsivel kb 5 percig vígan eröltette és tényleg eddig annyira nem csinálta szóval pici mankóval nagyon meg tudnak indulni a dolgok...persze az is sokat számít szerintem hogy mikor csináljuk mert amikor fáradt akkor hiába eröltetem...szerintem amikor a doki nézte akkor éppen nem volt a teljesítőképessége csúcsán hisz a leletíráskor totál bealudt ott a vizsgálóasztalon...persze órákig nem nézegethetik azt is megértem
csiribiri torna :D épp ma néztem a gyerekdoki várójában :D de mi még kicsik vagyunk hozzá....
fogacskáknak meg drukkolok hogy jól álljanak!

tkatinka
jaj szegények drukkkkkk++++++++++++++++++++++

eper
nekünk is már alig van abból a sok szöszke hajából :? de hova lett? bár az új hajai meg rövidebbek az elsőknél így elég muris a fazonja...de a legtübb a nyakánál van mert ott nem kopott ki :P

mazsan
de aranyos baba!eldől...cuki lehet

Kép
menion
Budapest
 
 


egy raklappal írtam de a rohadék net megszakadt ....nagyon dühös vagyok...

na a lényege az volt hogy ma is volt hajszárítózás fél7kor de mivel sokat aludt kint a levegőn így nem aludt el tőle csak a sírást hagyta abba és jókedvűen sikongatott....így felmentünk pancsolni és az is remek volt!nevetős fürcsi még tán nem is volt...aztán krémezős masszírozás...azt is szokatlanul jól túrte...és utána hason torna...hát az nagyon nem sikeredett így türcsit tettem a mellkasa alá és lőn fekvőtámaszos gyermek :lol: :lol: :lol: vagy 5 percig úgy erölködött hogy arasznyi nyálfonalat is eresztett de le nem vette a szemét a játékokról amit elötte csörgettem :D ...utána kinyúlt mint egy gyalogbéka de nem hagytam aludni mert akkor reggelig nem tart ki így áthoztam a nagyszobába kicsit tv-zett és közben meg a tornáztatót is szerelte aztán evett fél9kor 30-at és kééééész...totál KO lett :lol:

tegnap este 3/4 7-től reggel 5ig aludt :shock: az utazás kifárasztotta :D

Kép
menion
Budapest
 
 


látom nem írt senki azóta...képzeljétek mikor írtam felkelt a gyerek és akkor jöttünk rá hogy nincs fűtés :shock:
Laci fél 3ig próbálta a kazánt beindítani de hiába...raktam még egy plüss rugit a gyerekre és bevágott egy csomó tejcsit aztán elaludt... :D
a szobában 22 fok van/volt hát remélem nem fázott meg bár pröszkölt 2-t de egy nagyon meleg vastag rugi volt rajta úgyhogy szerintem nem lesz gond....
de hogy mi lesz a fűtéssel? :roll:

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Tkatinka: Drukkolok, hogy minél hamarabb kijöhessetek gyógyultan a kórházból.

Menion: ezt a hajszárítós trükköt én is kipróbálom.

Mazsan: te jó ég, ott még mindig ennyire hideg van? Nem irigyellek ezért.

Bei: de ügyes lány Réka! Kamilla még nem produkál ilyeneket, viszont nézi a kezeit, és mindent megfog, amit odatartok neki, és viszi a szájába.

Visszaolvasnom esélytelen, csak ezt az oldalt néztem át.

Folyton betegek vagyunk, hol a gyerekek, hol én, most pl. én voltam soron, 3 napig magas lázam volt, aztán émelygés, hasmenés. Csak reménykedem, hogy a gyerekek nem kapták el, igaz maszkban voltam.

Amit kérdezni akarok: tegnap adtam Kamillának 3 kanálka almalevet, ettől semmi baja nem volt, ma egy kicsit merészebben kb. 30 milit megivott, ízlett neki, de utána nagyon hígat, szinte vizeset kakilt kétszer is. Biztosan ettől volt. Akkor most ne adjam neki egy darabig?

Kép
cedis
 
 


cedis!
amíg alma hasfogó,addig az almalé hashajtó hatású! szóval nem történt semmi, csak "működik" a gyereked :)

én meg nem tudom, hogy a répától fáj-e a pocó, vagy a front miatt, de nem merem neki tovább adni... majd pár hét múlva... most visszatérünk kicsit a krumplira... pedig drága szívemnek nagyon ízlett.

menion!
22 fokban megfázni? a babának 20-21 fok az ideális... nálunk a panelban is sokszor túl meleg van :?

ja, csajok!
köszi a szavazatokat :)
ha még arra jártok, minden nap lehet ám szavazni ;) (bár 300 szavazatot teljesen esélytelen összeszednem)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Julcsi: köszi a választ.
Hol lehet rátok szavazni?

Kép
cedis
 
 


közben megtaláltam

Kép
cedis
 
 


Sziasztok!

Katinka...szegények, most olvasom...remélem minden oké lesz!Gondolom infúziót kap.Szegény kis Kincső! :(
várom én is a híreket és drukkolok!

Mazsan..bizony-bizony!Akkor vigyázz a hozzátáplálssal ha allergiás vagy. :(
Örülök hogy meggyógyultatok! :)

Egész hétvégém úgy telt hogy Bazsit ringattam, tornáztattam, görnyedtem a kiságy felett...3-4 órákat volt fennt és fél órákat aludt egész nap, tegnap is.. :( mindíg megébredt a görcsökre.
Most egy hete még rosszabbul is van.
A dokinő szerint a Beba HA senzitív tápszere a legkímélőbb, de a legszarabb ízű, ezért ha issza nem váltsunk.Mivel nem nagyon issza ezért hétfőtől mást fog kapni.Vagy Milupát vagy Humanát.
De már elbizonytalanodtam, mert félek attól mégjobban hasfájós lesz.Így meg nem eszik csak 90ml-t 3 részletben. :roll:
:roll: Tök sajnálom szegényt, annyira leizzad úgy görcsöl, sokszor visítva tekeri a testét!
Tejem nem sok van, s nem is mindíg szopik Bazsi.Még fejek...de nem mertem ma se odaadni neki, lefagyasztottam, mert félek én ettem valamit ami bántja...bár nagyon odafigyelek. :?
Holnap felhívom a dokinőt hogy ha ad is új tápszert ami finomabb akkor adjon valami komolyabb görcsoldót mert ez már nem normális szerintem. Szerintetek??
Valaki írta ezt a kúpot nemrégiben ami hasfájásra van.... :?: :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!!!

Végre egy kis szabad idő.
Doroti már elméletileg alszik:)
A Domival meg apja mókol:)

Ma 4 hónaposa Doroti.Olyan gyorsan megy az idő:(
Mi tök szerencsések vagyunk mert nem hasfájós,de teljesen átérzem a dolgokat mert a Domi nagyon az volt.

A hiszti dolog nálunk is kezdődik.Dobálja a kis fenekét.
Na fölkelt.

hadedit82
 
 


Sziasztok! Csak gyors életjel. Nálunk sem túl rózsás a helyzet. Norbikámnak székrekedése volt. Nagyon sírt mert képzeljétek, ahogy nyomta a kakit a kis feneke tiszta vér volt. A védőnő szerint egy hajszálér pattanhatott el. Azt mondta adja neki őszilevet sokat. Ennek következménye nem a lágy kaki lett, sőt semmilyen kaki nem volt, hanem rengeteg visszaöklendés. Tényleg mi mindent visszaöklendünk, mi csak a Milupa AR-t nem csórézzuk ki. Ez miért van??? Még az anyatej is kijön belőle. Aztán vettem neki kanalast. Ettől meg annyit és olyan sokszor fosik, hogy állandóan még a füle is fosos. Nem tom mitévő legyek. Puszik jó éjt.

Julcsi szavaztam rátok!

Én is feltettem Norbika 1 napos képét! Házi Norbert néven

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Sziasztok! JAjj!! KAtinka! NAgyon drukkolok! Szegény Kincső, remélem hamar haza engedik. :cry:

zsanimanó
! Mi ugyan így voltunk,mint ti. A székrekedés a Milupa Ar-től van, mert keményítő van benne,ami a kis pocijába "megköt" és elvonja a vizet ,aminek a következménye, hogy a kaki elég rendesen bekeményedik. Amíg ezt eszi addig nem fog javulni a hejzet. Mi folyamatosan adtuk neki a Levolakot,amitől nagy nehezen lett kaki pár nap után, mert egy nap 5 milinél nem lehet többet adni- ( kanállal kell a szájába adni és utána itatni vele egy kis vizet-éhgyomorra adod talán gyorsabban hat. Nem lesz hasmenése, csak kicsit fellazítja, és ami fontos, ha maradtok ennél a tápszernél sok folyadékot kell itatni vele két evés között is, de Réka itta is rendesen) Szóval mi úgy döntöttünk, hogy inkább bukjon sokat, de ekkora szorulása ne legyen. Azóta ismét a BEBA pro-t eszi és a széklete helyre állt. Igaz többet bukik,de ez van. Amíg gyarapszik a súlya, max többet kell öltöztetni, de most, hogy mindjárt 4 hónapos ,már alig bukik, tényleg napi kb 1x és akkor is keveset. Szóval én azt ajánlom ne etesd vele a Milimilt, mert nem fog javulni. És gondolom nem akarod, hogy még egyszer ekkora szorulása legyen. A sok bukást még úgy tudtuk csökkenteni, hogy a legkisebb luku cumival etettük és 3 óránként 150 milit. aztán visszatértünk a nagyobb lukura és akkor sem bukott annyit. Tegnap óta adok neki 180 milit, mert a 150-el nem bírja ki a 3 órát. Egyébként, ha jó a kedélye és hízik, ne aggódj a bukás miatt,majd szépen elmúlik,ahogy idősődik. Most még nem záródik rendesen a kis gyomorszály és ha mozgékony még inkább bukuk. Remélem tudtam segíteni!!!!

Kép
bei
 
 


Sziasztok!

Menion!
Törcsivel csak óvatosan! Mi is ezt csináltuk, viszont a gyógytornász hölgy figyelmeztetett, hogy a letapadt izmokkal nem biztos, hogy ez annyira jó, először azt kell feloldani.

Tápszer: én a Milupa HA-s-át írattam fel, hát annyit evett belőle, ami ahhoz kell, hogy ne haljon éhen... Úgyhogy nálunk most sima Milumil Optima 1-es van. Attól semmi baja - se pocifájás, se székrekedés.

Hétvégén megvolt a keresztelőnk, ami jól sikerült (azt leszámítva, hogy a templomban szinte végig üvöltött..., de az éttermi részt roppant mód élvezte). Sok szép ajándékot kaptunk, meg meglesz az az ernyőkocsi és gyerekülés is, amit szerettünk volna. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Katinka..Gratulálok a kersztelőhöz!Gazdag ajándékok, tök jó! :D
Köszi a tápszer tippet, majd rákérdezek erre a Milumil Optimára :)
Szerintem amúgy ezek a Ha-s tápszerek mind car ízűek :?
Nekem szimpatikusak a Beba termékek is, csak azt hittem hogy ez a Senzitív segít majd a pocakfájáson...de nem ért semmit és utálja Bazsika. :(

Felhívtam a doktornőt, délután 3-ra kell menni vizsgálatra, majd kiokoskodjuk hogy milyen tápi kéne és hogy normális e hogy ilyen hasfájós?? :( Lehet megkérem arra is hogy Uh-ozzuk meg a kicsi beleit.

Tkatika kincsőjével mi lehet??Vannak hírek??
:(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


cedis
jobbulást nektek! azóta gondolom megoldódott a hasmenés dolog...remélem nem vírus hanem az almalé volt az oka!

julcsi
igen elég meleg volt a szobában szóval nem is izgultam a megfázás miatt...aztán du.beindult a kazán mikor Laci megint megpróbálta úgyhogy nincs gond ezzel legalább...mostmár hogy itt a jóidő nappal le is tekerem a radiátorokat a szobákban csak éjszakára megy mert akkor fürcsi után mozdulatlanul mégis csak megfázhat....

lovászkata
ez borzalmas amiket írsz!ilyenkor olyan hálás vagyok a sorsnak hogy a hasfájástól megkímélt minket!nem is tudom mit lehet minderre mondani...ennyi küzdés és még mindig nem jó a tápi se...

zsanimanó
nekünk nagyon jó volt a Nutriton! attól semmi nem jön vissza és mindenhez hozzá tudod keverni de szopi mellé is tudod adni egy kanál vízhez is akár miután szopizott és az a kis gyomrában besűríti a kaját!
nagyon jó volt amikor elkezdett bukni... mostanság már nem nagyon kell de ha nappal tudom hogy ébren marad és tornázni fog akkor adok a tejhez mert ha hasprést csinál játék közben akkor ki tudja nyomni a kaját..

bei
akkor nektek is ajánlom ezt a Nutriton-t! ha kipróbálod nem kell se a cumilukakkal variálni se azt figyelni mikor evett és utána addig lejtőztetni...nekünk egy megváltás volt! nagyon jó kérlek próbáljátok ki mert nem csinál székrekedést! ugyan olyan mint a sima tápszer csak az adagoló kanálka sokkal kissebb és mikor a tápit bekevered hozzádobsz egy ilyen kanállal is és már mehet a pocakba...szóval gyakorlatilag semmivel nem bonyolizálja a kajakészítést....
nekünk aztán nagyon nyitott a gyomorszáj de evés után ezzel akár rögtön letehetem vízszintesbe!

katinkababa
hát akkor nem tudom...a doki nem mondta hogy le lenne tapadva csak hogy "gyatra"vagyis hogy gyengécske a hátikója....tegnap is kicsit próbáltam de csak pár percre mert este volt már és türcsi nélkül megtartotta magát kb fél percig de egész kinyomva a mellkasát....na azért majd óvatos leszek meg hát jövő héten kaptunk időpontot a maszek tornára addig talán nagy bajt nem csinálok....

rólunk:
sikerült időpontot kérni maszek gyógytornászhoz de nincs más alternatíva úgy tűnik nála mint hogy egy órát foglalkozik a gyerekkel 5000-ért...kérdeztem hogy ha nem bír annyit akkor mi van hát azt mondta majd meglátjuk....hát mivel 6.-ára adott időpontot addigra majd lesz rávalónk mert 5.én kapunk fizut...de majd meglátjuk hogyan tovább...
voltam az önkormányzatnál is hátha tudnak valamit segíteni de azt mondták hogy mivel "magas" a jövedelmünk hozzá nem tudnak semmit mert azt nem veszik figyelembe hogy sok a hitelünk...
mondtam hogy mire kifizetjük a hiteleket addigra nem jut semmi plusszra mint pl most ez a torna...azt mondta megérti de most nem tud segíteni...de menjek vissza szeptemberben mert addigra változni fognak a rendeletek....
hát mondanom se kell tele volt az egész épület dakotákkal és még mikor bent ültem foglalkoztak eggyel és elküldték egy központba mert ott is jogosult segélyre aztán majd jöjjön vissza a kerületbe és jelentkezzen be hogy aztán a kerületi segélyt is megkapja

Kép
menion
Budapest
 
 


hát gyorsan elküldtem nem is kommentálom az előzőeket mert képzeljétek a postás csengetett és hozott egy bírósági idézést....
hát kezem lábam remeg mert én aztán semmi rosszat nem csináltam hogy oda kelljen mennem...
kicsit felocsúdva szerintem azért kell mennem mert még mikor dolgoztam egy "beteg"ránkrúgdalta az ajtót és megfenyegetett minket akit aztán elvittek a rendőrök és akkor mennem is kellett a rendőrségre tanúskodni
még soha életemben nem volt dolgom se a rendőrséggel se a bírósággal szóval másra nem tudok gondolni és most nagyon ideges vagyok....
azt írják "tanúként megidézi" akkor nekem is ott majd kell nyilatkoznom? én már nem is emlékszem csak nagyvonalakban az egész esetre...
jaj istenem teljesen kivagyok...
azt írják bírságolnak ha nem megyek el meg elő is vezetnek....húúúú
hát ezt tuti nem fogom elfelejteni és nagyon igyekezni fogok hogy ne késsek....
és ha Laci aznap majd dolgozik?a gyereket nem vihetem majd oda....jesszusom és aznapra van ortopédia időpontunk...most moit csináljak....

Kép
menion
Budapest
 
 


Menion! Ne ízgulj, csak az lehet,amit írtál. Tanuként kell bemenned és elmondani, hogy mi történt. Ha nem tudsz elmenni akármilyen okból kifolyólag azt jelezned kell a bírónak, mert tényleg csöngetnek a rendőrök és bevisznek a bíróságra. Párom most mondta- rendőr.

Katinkababa! Gratulálok a keresztelőhöz. :)

Kép
bei
 
 


megpróbálok másik ortopédia időpontot kérni mert most hogy gond van a babó lábával ott akarok lenni a vizsgálaton és megbeszélni a dolgot úgyhogy nem bízhatom rá a Lacira még ha aznap nem is dolgozik!
csak hát ezt is olyan sokára kaptuk és olyan nehezen...

Kép
menion
Budapest
 
 


bei
na most mond meg mik vannak...persze hogy elmegyek csak a fene egye meg azt a szemét alakot hogy nem elég hogy kellett mennem a rendőrségre elmondani mit csinált most még a bíróságra is mehetek miatta....amúgy akkor baromi lassú az igazságszolgáltatás ha most került erre sor...én már azt hittem rég le van zárva az ügy és el is felejtettem az egészet...nem is fogok tudni pontosan elmondani dolgokat ha kérdeznek...ez vagy 1,5-2 éves sztory...azóta a világ fenekestül megfordult körülöttem ki emlékszik már egy ilyenre mikor azóta gyerekem lett mellette eltörpül minden más esemény :lol:

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!!

Köszi lányok hogy gondoltatok ránk :wink:
Szóval a mult hétfőn irt a doki 1 uj gyógyszert valami penicilin készitmény :roll: este beadtam semmi gond reggel evett utánna megint megkapta és azután 1 óra mulva nagy orditás valahogy aztán elaludt de csak ölbe :? nagyon fájt neki a pocija :cry: és ami a legrosszab hogy nem fogadta el sem cicit se teát semmit csak aludt volna nagyon bágyadt volt :cry: nagyon megijedtem hivvtam a dokit megvizsgálta és mondta vigyük inkább kórházba mert kiszáradás lesz belőle :cry: Ott nagyon megkinozták szegénykémet :cry: nem találták az erecskéjét h berakják a branölt ahogy beszurták el is pattant neki :cry: nagyon megkinozták :cry: :cry: :cry:
De végül is berakták aztán egész éjszaka ment az infuzió reggelre már jobban lett mosolyogva ébredt :) az annyira megnyugtató volt :wink: :) aztán szurit kapott naponta kettőt hogy a hurutos köhögése muljon meg inhalálni kellett sóoldattal meg puffolták szörnyű volt de hál Istennek már sokkal jobban van :)
Itthonra irtak megint 1 halom gyógyszert Cedax bbabyt meg Spiropent meg köptetőt kell adjak,meg az orrát kell szivni Sterimar izootóniás oldatot használjuk az orra tisztitására nagyon jó :!:
Most már csak abba reménykedek hogy ne esen vissza,Amugy tegnap engedtek haza :?

t katinka
 
 


Sziasztok!

t Katinka: Nagyon örülök, hogy otthon vagytok. Sokat gondoltam rátok. Borzalmas lehetett, hogy agyon szurkálták meg az egész. Írta lovászkata még régebben a hideg párásítót, azért azt érdemes beszerezni, ha elkezd köhögni azonnal használni kell.

Katinkababa: Gratulálok a keresztelőhöz.

hadedit: Boldog 4. hónapot.

menion: Sajnos én már kétszer is voltam rendőrségen tanúskodni, de bíróságon szerencsére nem. Mikor kell menned? Ha nem emlékszel akkor azt mondod, hogy nem emlékszel és kész.

Kép
eper74
 
 


Sziasztok!

Csak Katinkáék miatt ugrottam be gyorsan,hátha van új hír, látom van. :) Örülök, hogy jobban vagytok és már otthon is vagytok! Sokat gondoltam rátok, tudom milyen car a kórházasdi. Remélem gyorsan gyógyultok, küldök sok-sok gyógypuszit meg energiát Kincső babának!

Boginak ma sírós napja van, hozzám van nőve, majd talán holnap jövök!
Puszi

Kép
orsolymors
 
 


Sziasztok

Katinka de jo, hogy otthonrol irsz :D Sajnalom szegeny babad hogy szenvedett meg szegeny te :( Remelem hamar mar egyaltalan nem lesz szukseg semmilyen gyogyszerre :!:

Puszi

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


En is beugrottam, hogy mi van Katinkaekkal...es nagyon orulok, hogy jobban vagytok! :) Borzaszto lehetett ez a tortura a korhazban...:( Mi is sok gyogypuszit kuldunk a kicsi Kincsonek!!!

Menion ez a birosagi ugy...hat minden kijut nektek? :( Ne aggodj, nem lesz semmi baj a birosagon. Csak annyit mondj, amire emlekszel ennyi ido utan.

Most ennyi idom van. Panka egesz nap igenyel engem...:D Alig alszik most napkozben es ejjel is keltunk 2x. :roll:

Majd jovok, ha engedi a kisasszony. :D

Puszi

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


tkatinka
jaj szegényke hát ilyenkor mikor ki van száradva akkor még nehezebb vénát szúrni hát nem csoda hogy alig sikerült szegénynek!nagyon szörnyű lehetett remélen soha többé nem lesz ilyen nektek

eper
27.-én és hát amikor történt az egész akkor behívtak a kerületi rendőrségre és ott leírták amiket elmondtam az egészről úgyhogy gondolom azok a papírok megvannak...akkor is kötelező volt menni és "vallani"...olyan hülyén éreztem akkor is magam...ott ültem és ha az a rendőr nem segít akkor nem is tudtam volna elmondani összeszedetten...hiába én erre nem vagyok alkalmas...nagyon frusztrált maga a hely is és nevetségesnek éreztem magam hogy ennyire meg vagyok illetődve felnőtt létemre....

na mindegy nyilván ezen is túl leszek majd és késöbb röhögni fogok rajta hogy mit izgultam a dolgon....
hát az ortopédiát sajnos emiatt egy héttek késöbbre kellett tenni :( egyre csak tolódik az a vizsgálat...de ez van sajnos!

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Menion..nem semmi hogy mik történnek veled :shock: Bosszantó hogy egy őrült miatt most mehetsz bíróságra.Hú, én is megijedtem volna ilyen idézés láttán. :(
Kaptál új időpontot az ortopédiára? :(

Katina..De jó hogy jobban van Kincső. :) Elég korán kezditek ez a hörgő gyulladást, meg a puffolást.Nekem a nagyobbik 14 hós volt mikor bekerül korházba hasonló tünetekkel.Neki is ment a sóoldatos inhalálás és az infúzió még a szteroidos puff. :( szürnyű volt.El tudom képzelni hogy egy 3 hónapos picinál ezt még keményebb átélni. :( sajnálom.
Ahogy már írtam és a többiek is..vegyetek hideg párásítót otthonra.

Voltam Bazsival a doktornőnél.
Hát a dokinő szerintem engem egy hypohonder paramaminak tarthat. :oops: :( Mert egyből azt kérdezte hogy -Nem fáradt kicsit, van türelme a kicsihez?-Kicsit meg kéne nyugodnia...stb Hát, mit mondjak nem esett túl jól.Igaz ami igaz fáradt vagyok, s van hogy feszültebb néha ezért sem tudom megnyugatatni Bazsit, de Fecó se anyu se tudta az utóbbi napokban.
Meg hát a 2. hasfájós gyereknél már meg tudom állapítani ha a hasa fáj. :? De lehet én is kételkedtem volna, hisz Bazsi az egész vizsgálat alatt vigyorgott, totál kiegyensúlyozott babának látszott, vaskos, hurkás lába és kerek pocija nem árulta el azt se hogy keveset eszik..... 8) :oops:
Mondtam a dokinőnek hogy a látszat ellenére sokat sír és visítva tekeri a testét, van hogy enni nem tud mert már akkor elkezdődik.
Írt fel új tápszert, Milupa Milumil optima 1-et(még sokkal olcsóbb is mint a Beba)az íze is jobb.Elöbb evett is belőle 120ml-t!Meg is lepődtem, ennyit még sose evett! :lol:
Meg kaptunk egy görcsoldó szirupot, amit úgy kevernek ki a patikában...létezik egy kúp is amiben enyhe nyugtató is va, de azt csak súlyos esetekben írják ki...nekem még nem akarta kiírni. :roll: Kaptunk beutalót Uh-ra és kell vinni vizeletet is a laborba hogy kizárjuk a hugyuti fertőzést is.Amúgy semmit nem talált tapintásra a dokinő.
Még azt javasolta, hogy egyszerre csak egy félét adjak, ne csináljam azt hogy szopik és utánna tápi hanem vagy csak tápszer, és fejjem le ami van tejem..., a következő kajánál szopjon(ha akar)és a lefejt tejjel pótoljak.Így kevésbé terheli a kis gyomrát.
Ma jobban van , kevesebbet sír és nem görcsölt ma még csak 1x :D
Remélem segíteni fog az új tápi és a görcsoldó.

Mennem kell, Bazsi ébred.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!!

Köszi lányok!!!A sok biztatást meg drukkot meg is van a hatása egyre jobban van a kis anygyalkám :D :D

Kata remélem hogy nálatok is el fog mulni végre az a fránya hasfájás.

Óh Menion neked is kijut mindenből :? Biztos nem lesz semmi9 hamar tul leszel ezen az egész ügyön :wink:

Ma olyan jó idő van kint ki is használtuk jó sokat aludt kint a kocsiba a kis drága. :lol:

t katinka
 
 


Sziasztok!

Katinka: de jó, hogy minden rendben veletek! :D

Lovaszkata: nagyon sajnálom a hasfájást, Kamilla is van hogy görcsöl, igaz egyre kevesebbet, ma mondjuk megint sokat, szerintem az alma miatt, így most két hétig biztosan nem adom még neki. Végül is ráérünk, nem hajt a tatár. Balázs ilyenkor már falta az almát. Na de nincs két egyforma gyerek.

Mi lehet cicussal, pancsival, titokbabával, moncsival, tychevel? Ezer éve nem jártak erre. Úgy megkoptunk.
Lányok, ha olvassátok, csak pár sor erejéig jelentkezzetek már!

Kép
cedis
 
 


Sziasztok!

Kata sajnalom a hasfajast. :( A nagyfiadnal is ilyen sokaig tartott a hasfajas?O is igy szenvedett? Nagyon rossz erzes tenyleg ha az orvos nem hisz az ember lanyanak...szinte "hulyenek" nez. :evil: Pedig sok esetben ha hinnenek a paciensnek... :roll:

Menion megnyugodtal? Hogy vagytok? Esti siras?

TKatinka orulok a jo hireknek!!! :D

Gratulalok a keresztelohoz! Valamint mindenkinek a szep meretekhez es gyonyoruek a babok! :D

Csatlakozom Cedishez...tenyleg sokan eltuntek. Varjuk oket! :)

Nalunk az elmult 2 nap nem volt egyszeru. A kis dragam tejet szaporitott. :roll: Meg az a szerencsem, hogy csak ugy, hogy minden szopinal mindket mellet kiszivta teljesen. 2.5-3 orankent evett ejjel-nappal. Ezt meg ki lehet birni. Ja es amit egyebkent nem szokott csinalni, volt hogy egy oran keresztul volt cicin...kozben neha elszunditott es cumizott. :roll: Szoval kicsit lemeritett a csajszikam. :D
Ezenkivul az evesek kozott szinte semmit nem akart aludni napkozben. Neha 10-20 percre beajult. :roll:
Ma mar normalis napunk van. Raadasul kepzeljetek el hetagra sut a nap es olvad a ho. Plusz fokok vannak!!!!!!!! 8) :lol: Megyunk delutan setalni vegre!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Csinaltam egy kisvideot, amikor nem akart aludni a kis dragam. Cuki lett. :) Itt a link ha valakit erdekel...:)

http://manocsarda.blog.hu/2011/03/28/egy_video_a_fodros_harisnyaval#more2777440

Szep estet mindenkinek!

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk és életjel. Nálunk olyan dolog van pár napja, hogy az esti alvásnál sokat szörcsög. Én a tápszerre fogom, hogy maradhatott a torkában, nem nyelte le teljesen aztán meg szörcsögi. Az orra üres onnan nem jön semmi. Na meg napközben kutya baja, csak ilyenkor amikor már alszik. Nagyon félelmetes olyan mintha egy vaddisznócska röfögne. Szerintetek hívjam a védőnőt, vagy ne?
Na pusszik!

Kép
Kép
zsanimanó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: