Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!

Csak.röviden gyorsan!

Köszi a segítséget és az ötleteket: ) Ma Csak etetek fejek etetek fejek... Ez lesz a program.... Remélem működik: )

Lucuzs:
2950 nel jöttünk haza a kórházból... a védőnő az első héten itt nálunk mért 3350 et, majd ezen a héten 3100 at a rendelőben.
Az a baj hogy nincs két mérés ami ugyanazon a mérlegen lett volna.. így azt tanácsolta várjuk meg a jövőhetet, amikor is újra megméri a rendelős mérlegen. Az lesz az igazi összehasonlítási alap!
Remélem nem kell műkaja! Szóval most ezen dolgozom... de szerintem keveset eszik: ((
Na mindegy nem adom fel: ))

Eclipse:
Wow ez gyorsan ment? de Ezúttal egy Budapesti vagy valamelyik barlang közelében találtatok lakást? Albi vagy eladó? Mikor kezdtek cuccolni? Hát nem sok időd marad magadra, meg a fordításokra... de gondolom nem is bánod. Szóval mesélj minden érdekel.
Mikelány:
A teát csak szopi után szoktuk adni neki amikor nagyon nem bírja, és látszik hogy szenved. Eddig 2x volt ilyen.....
Tök jó hogy Ati alakul! Látod, nincs reménytelen helyzet: ))


Az anyasági ilyen gyorsan jön??? WOW lehet hogy meglesz a pénz az új fülemre??

TATJANA: várom a doki címét és telószámát...... aztán ACTION 8)

Ancsa, Mike:
Sajnálom az apás "élményeket":cry:
Sokan ilyen után nem is szeretnének se férjhez menni se gyereket szülni! Szóval tök jó hogy így tudjátok kezelni! Én lehet hogy megutáltam volna az életet... De nekem nem ez jutott....hanem a másik véglet.... bár lehetne SOKKAL SOKKAL SOKKAL rosszabb!

Na megyek enni inni hogy legyen miből tejci amit le lehet majd fejni és a Gizusnak adni: )

na pussz: Eta

Kép
Kép
eta
 
 


Ancsa!
És mennyiket eszik Lili baba?
A köldökcsonk olyan durván ragaszkodik Jankához, hogy csak na!! Azt mondta a védőnő, h jók a kötőszövetei, ill. kötőszövet állománya, na, mondom, ez szép. Annyi mindent kell csinálni egy peluscserekor, hogy néha lemérni felejtem el...

Akarok még pár nap jó időt!!!!!
Most kezdtünk levegőzni, nem akarom abbahagyni. Ti hány fokig viszitek majd ki?

Tea: a sima herbáriás baba tea is jó?


eta! Nekünk is két méérleg kettő különböző dolgot mért. De ma, 2 hetesen majd meglátjuk:)



Kép
ebba
 
 


Eclipse, ez jó: lélegzik-e??? :D Én is mindig ezzel idegelem Zolit, h. él-e még? :shock: Tudom, gyagya vagyok, de akkor is! Én a húgomat is mindig lestem, meg ha új kutya, cica jött a házhoz, azokat is :? :D
Örülök, h. Molli ügyi volt!
És kitartást a költözéshez!

Eta, nem is tudtam, h. ilyen piciknek lehet adni ilyen teát! Majd azért rákérdezek a védőnőnél… de jónak tűnik!
Okés, mixeljünk… lesz belőlünk egy szuper kombó anyuci… vagy inkább kettő :lol:
Igen, ha fejsz, akkor arra készteted a szervezetedet, h. többet termeljen!

Ancsa, köszi!
Sok pasi bizonyos életkor után megkergül… még bizonyítani akar, gondolom?!
Te is akkor jársz a legjobban, ha elfogadod, h. ilyen apukád, változtatni úgysem tudsz rajta és csak neked rossz ha mérgelődsz, úh. kitartás!!!

Májki, én is alig fájdalommal tágultam… :oops: :wink:
Azért pelenkázom szopi közben, mert bealszik és ettől felébred! Amúgy nem pelenkázom át, ha nincs kaki, csak imitálom :D
Apa-fronton kezet foghatunk :roll:
Örülök Ati fejlődésének Adél témában!!!

Ebba, le fog az esni, ne aggódj!
-5 °C-ig ki lehet vinni a 4. héttől!!!

Na megyek, mert kaki-torna, utána szopi!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 

 
 

Sziasztok!

Eta: Ébresztgetés témakörben mi mindent kipróbáltunk, dörzsölgethettük mindenét, de csak az segített, ha bodyra, vagy pelusra vetkőztettük. Ha más már nem működik :)

Navi, Gyancsim Mikegirl: Úgy látom mindegyikünknek kijut/kijutott :(

Csajok, két kérdés:
Nektek a gátseb mennyi idő alatt gyógyult meg? Az enyémet szerintem irritálja az aranyér krém, és nem tudom úgy kenni, hogy az utolsó két kis göböcskére ne menjen rá idővel (alapból nem kenek rá természetesen). A többi része amúgy „gyönyörű”…

Mennyi idő alatt múlt el a barna csík a hasatokon (már akinek volt ilyen)?

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Csajok! Megpróbálok bemenni a városba két gyerekkel, kocsival!!! Vásárolni kell egy csomó mindent, mert vasárnap Bogi-szülinap és apa már egyedül nem tud mindent elintézni, így is minden nap gyakorlatilag fürdetésre esik haza.

Szorítsatok!!!! :D :D :D Bevallom, kicsit izgulok... :oops:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Legközelebb táblit csak akkor teszek fel, ha jön a hír, hogy Zsófi is megszült :) Hajrá!

Úgy szeretnék visszaolvasni, de szinte egy perc szabadidőm sincs még. A rendszeresség még nem állt be nálunk.
Ráadásul ma volt az első éjszaka, hogy egy kicsit nyugisabban aludtunk, nem volt hajnalig sírás :?

Most éppen fejek, mert fél óra múlva evés... sajnos a kórházban nem tették cicire rögtön, meg több mint 24 óráig nem engedték, hogy szopizzon, így a szopóreflex nem alakult ki, tejcsiképződés is csak később indult be. Most jutottam el oda, hogy 40 ml-t tudok kifejni egy evésre. Cicire tevéskor mindig sír, mert a csecsemősök erőszakoskodtak vele már a második nap után, így szerintem rossz élménye lett a ciciről :( Nincs semmi ötletem, hogy hogyan tudnám rávenni, hogy szopizzon :(
A mennyiség miatt én is aggódok egy kicsit, mert a 400 ml helyett csak olyan 200-akat eszik, de már 4 nap alatt 100 g-ot hízott. Most megpróbálom szigorúan betartani a 3 órát, mert eddig sajnáltam felébreszteni és nem egyszer csak 4-5 óra múlva evett.

A másik dolog: nem tudom, hogy ezt pocifájásnak nevezik-e, de főleg este jön elő nála, hogy látom, amint erőlködik, hogy legyen kaksi, ami nem mindig lesz és ezért elég sokat sír. Erre vajon jó az infacol? Vagy mást kellene alkalmaznom?

Ja és ma reggel mi is fel lettünk avatva: amint levettem a pelust, csak úgy jött a pisi :)

Na lépek, mindenkinek szép napot!
tatjana
Dunavarsány
 
 


Sziasztok

csak egy gyors életjel magunkról, mert úszik a lakás, utol kell érni magam. jól vagyunk, éjszaka megint hasfájása volt Noninak fél 2ig virrasztottunk :cry: pedig előtte már rendeződött. Nekünk bevált az infacol, attól elmúlt igy most megint adom neki 1 hónapos koráig a védőnő tanácsára. egyébként amikor nem fáj a pocak akkor egy tündér sokat alszik ha fent van állandóan mosolyog. csak ez a pocakfájás ne lenne úgy sajnálom olyankor annyira szenved :cry: :cry: :cry:

illetve megint mérlegelni fogunk mert ugye nálunk az a baj hogy mohó a drága 20 perc alatt 100akat eszik. a végén mindig komfort szopi van igy most azon gondolkodom h idő előtt megszakitom a szopit tök rossz de muszáj a pocija miatt

én ma vagyok először egyedül anyukám tegnapig itt volt. azért nem tudtam jönni mert ha volt egy kis időm inkább vele voltam. mi hamar már 5 naposan voltunk sétálni azóta többször is voltunk. tanulgatjuk a hordozókendőt mert a negyedikre még nem merem egyedül felhozni a kocsit néha gyenge vagyok a vashiány miatt. de egy pozició most nagyon bevált itthon is néha felkötöm nagyon szereti. köldökcsonkunk tegnap esett le több mint 2 hét volt gondolom azért is mert nagy baba

na később próbálok jönni reagálni nem csak mindig magunkról irni..

puszi és kitartás mindenkinek

Kép
vayacon
 
 


Tatjana szerintem jó az infacol rá nálunk is hasonló a probléma

Zsófi hajrá :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
vayacon
 
 


Tatjana: Nem engedték 1 napig, hogy szopizzon???? :shock: Kiket fogtál ki, jesszus? És miért nem engedték? Látom, mindkettőnkre hosszútávú hatása volt a kórháznak :(

Szerintem 4 nap alatt 100g hízás nagyon jó! Nekünk 1 hét alatt sikerült 120-at, és ezzel már elégedett volt a védőnőnk - doki hétfőn jön, remélem ő is elégedett lesz!

Hasfájásos kérdést passzolom... De nálunk is ez megy, előbb-utóbb megnyugszik - lábemelgetés, masszírozás, meleg pelus a pocira, cumi.... Én is várok még ötletet!!!

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Kecó:

Pesten, 300m-re anyóstól, Árpád híd pesti hídfő.
39m2 (a mostani 34), nagy szoba, konyha étkezősarokkal, nagy kádas fürdőszoba, spejz, és egy beépített erkély, ami bicikli és babakocsi tárolónak kiváló lesz :wink: beépített szekrények, hűtő, szekrénysor stb van. És ua kerül mint a mostani!

El sem hiszitek, a mostani tulaj, aki eladja a lakást, nekünk ajándékozza a teljes lakás berendezést, az összes bútort, nagy hűtőt fagyasztóval, mikrót, konyhafelszerlést stb :shock: :shock: :shock: :D :D :D CSak mert egy aranyos kis család vagyunk, meg jó bérlők voltunk 10 hónapig :D :D :D
Ami kell, visszük magunkkal, ami nem kell, megy Vaterára :wink:

Ha ismertek valakit, akinek kellenének bútorok nagyon-nagyon olcsón, szóljatok :wink: (2 egységből álló szekrénysor: 1 polcos egyajtós, meg 1 kétajtós, akasztós+3 fiók, ovális étkezőasztal, 1 franciaágy, 2 kis szekrény)

Segítség hálistennek bőven van a költözéshez, egyáltalán nem stresszelek rajta.

Továbbá a kis falusi ház nézése továbbra is folyamatban van...

Mikegirl,
dehogy vettem kioktatásnak :D tényleg szerencsétek van Adélkával, kajcsi és aluszka tekintetben is!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Lucuzs,
hajrááá!!

Tatjana,
sajnos nincs ötletem, nagyon sajnálom!

Ami,
nekem nem volt komoly sebem, csak felületi, vágás nem volt, így 3 nap után már nem éreztem semmit.

Vaya,
szuper, hajrá kendő!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok,

Boldi ma egy angyal, számomra is hihetetlen, de még alig sírdogált!
Az éjszakánk is szuper volt, és lehetett volna jobb is, ha nem tegnapra időzítem Boldi betörését és meggyőzését, h milyen jó is 1edül elaludni a kiságyában. F10-kor megetettem és legközelebb már csak 2-kor kelt fel, na ekkor nagyon következetesen visszatettem az ágyikóba, amit persze nem hagyott annyiba és a védőnő javaslatára hagytam 20 percig sírni, jobban mondva ordítani. De nem használt, asszem Boldi nem az a feladós típus lesz. Így kivettem a kiságyból és jó szorosan összebújtunk. Persze mondanom sem kell, hamarabb elaludt mint én. Legközelebb már csak reggel 6-kor kelt, majd mivel olyan jó volt összebújva, szopi után aludtunk még majd 10-ig. :-D
Azóta pedig hallgattunk egy kis babazenét, majd kimentünk sétálni, lassan viszont ébresztem, mert szétdurrannak a cicijeim.
Lányok a védőnő tegnap azt mondta, h lassan tudatosítanom kell Boldiban, h hol a helye, mert utána nem fogjuk tudni kitenni az ágyikónkból. Ti, h vagytok ezzel?

Gátseb: nekem sem vágtak csak repedtem, számoltam öltögetés közben, kettő kint, kettő bent. És már aznap törökülésben szopiztattam Boldit, a többiek meg csak néztek. :-D

Köldökcsonk: Nekünk még miután hazaértünk két hétig fent volt a köldökcsonk. Ráadásul egyik éjjel véletlenül olajjal kezeltem le alkohol helyett és bebüdösödött. Kaptunk rá vmi krémet meg pezsgő vizet, rá két napra lepottyant. Azóta csak este fürcsi után kezelgetem alkohollal.

Eclipse: annyira szuper, h találtatok új kecót!!! Imádom azt a környéket, mi a Kárpát u.ból költöztünk ide.

Hízás: Boldi múlthéten több mint 400 gr-ot hízott. Viszont előtte csak 150-et. Erre mondta a védőnőm, h havi lebontásban nézzük, mert vannak olyan hetek, napok amikor nem kíván annyit, aztán behozza a következő héten. Hétfőn mértem akkor volt 4890-gr és 3667gr-mal hoztuk haza.

Hasfájás: mivel rájöttem, h Boldi babám az esetek 80%-ban azért sír, mert nincs kézben, már nem is vagyok biztos benne, h annyira nagyon hasfájós, mi meg tömtük bele az Infacolt, meg az Espumisant. Viszont mióta ezzel a szemmel figyelem, rájöttem, h neki az éjszaka után a reggelek kritikusak. Olyankor biztos a poci fáj. Mivel mindkét szer elfogyott, és nemigen tudom, h melyik volt jobb kipróbálom a Greap watert…

Vaya: Nálunk Boldi is nagyon mohó, ráadásul még spriccel is a tejem, szóval még ha nem lenne az akkor is nyelnie kellene baromi gyorsan. Általában 15 percig szopik és 130 gr-okat eszik. Viszont baromi jót nevettem, mostanában kifejlesztette a kaja közbeni büfi kiengedést. Már nem hajlandó elengedni a bimbit, hanem csak kinyitja a szája sarkát és kiengedi a büfit, ha meg tejci is jönne vissza, azt meg visszanyeli. Esélyem sincs lekapni és vállra tenni. :-)

Tajana: nagyon sajnálom a szopit. Sok türelemmel és nyugodt, békés környezetben lehetséges, h sikerülne cicire tenni.

Lucuzs: sok sikert a csavargáshoz!!!

Légzés: ma én is felkaptam magam mellől mert Boldi úgy aludt, h totál azt hittem nem is vesz levegőt…

Levegőzés: nekem is azt mondták, h -5 fokig fagyállók. Ma kb 2 órát voltunk kint. Ki tudja milyen időnk lesz…

Na megyek, megnézem Boldit, mert már 4 órája alszik és nem lesz ennek így jó vége. :-D

Mindenkinek hatalmas pusziiiii Sophinak meg sok pihit!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Üdv!

Mindjárt utolérem magam, már csak egy oldal lemaradás!!!!!

Addig is, S.O.S kérdés

Neva, Gigii,
vettem azt a Pulsatilla Pratensis-t ch15, hogy kell szedni és meddig??????

Kép
Kép
haynii
 
 


Vikoo,
én nem értek egyet a védőnővel, a baba sírni hagyásával. A kutatások szerint a babák nem maradnak "örökre" az anyjukra "tapadva", hanem, elegendő önbizalmat szedve össze, megválasztják az időpontot és önállósítják magukat. :D :D
http://www.lll.hu/fuzetek/csaladi_agy

Sejtettem, hogy már a várandósság során nagy különbségek voltak a mit hogy kezeljünk témában, meg a szülés körül, de a legnagyobb különbségek a gyereknevelés terén lesznek. :roll:
remélem továbbra is megférnek egymás mellett az ellentétes vélemények!

Szerintem leginkább az anyai ösztöneidre hagyatkozz, hogy mi a jó a fiúcskádnak :wink:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


A legrosszabb, amit az ember tehet a gyerekével az az, ha hagyja sírni! (most a pár hónapos törpékről beszélek)
A sírás náluk egy jelzés... valami nem stimmel... szüksége van a segítségünkre... lehet, hogy csak anyahiány van... de ez természetes...
Miért baj, hogy a pár hetes babánk a testi közelségünket kivánja? :roll:


David nappal max. 3 óránként szopizik (ha esetleg nagyon bealudna, akkor keltem) éjszaka viszont nagyrészt alszunk (hajnalban általában szopizunk olyan 2 óra környékén)...
És nagyon sokat van kézben, nagyon szeretünk úgy lazsálni, hogy pl. rajtam alszik...

A saját egészségünk érdekében az első 6 hétben érdemes a házimunkát nem túlzásba vinni... kell időt hagyni arra, hogy a belső szerveink a terhesség előtti állaptba visszaálljanak!

Szopi
A mell minél gyakoribb ingerlése, kiürítése fokozza a tejtermelést. Prolaktin, oxitocin a mellbimbó ingerlésével termelődik... a tej nagyrésze szopi alatt képződik... a baba szopi alatt több tejet tud kiszívni, mintha akkor fejnél...
Aki úgy érzi, hogy kevés a teje, az 1-2 napra hagyjon mindent abba, fogja a babáját, bújjanak össze... jó az is, ha a mama és a baba bőre összeér (kenguruztatás)...

ÉS a legfontosabb: NO STRESS!!!!!!! (gondoljaok arra, hogy nálunknál kevésbé gondos anyák mellett is csecsemők tízezrei nőnek fel... :wink: )
Vendég
 


sziasztok!

bocsánat, de még mindig egyben... :S

voltunk ma NSTn, sehol semmi, illetve cseszegetett a nőci, hogy nem mozog a gyerek rendesen, aztán átmentünk a dokimhoz, aki megviszgált, és most szűk 1 ujjnyinak mondta a méhszájat (tuti a nyákdugesz volt tegnap, ami ürült...), viszont még éretlen a méhszáj, szóval nem tudom!

azóta mensis szerű fájdogálásaim vannak, meg húzódik a hasam alja is, hát nem tudom! talán a havazás, amit ígérenek, meghozza nekünk Esztit! :) jövő hétfőn és szerdán van időpontom, aztán majd meglássuk...

szerintem amúgy tuti el vagyunk számolva, így lehet, hogy már inkább a decemberi fórumba tartoznék :S

Vikoo, most csak gyorsban neked! szerintem sincs igaza a védőnőnek! figyi, ha Te is így érzed, akkor hagyd sírni, de szerintem egy pici babának nem azért jut eszébe sírni, hogy zsarolja az anyukáját, hogy vegye már fel, szóval én sosem hagytam sírni... és igaz, hogy még mindig átkéreckedik közénk, de én ezt egy percig sem bánom! ;) szerintem nincs annál jobb érzés, mikor ott van melletted, és simogatja a hajad, hallod a szuszogását, és vele együtt ébredsz fel, vagy csak simán bámulhatod magad mellett!

Mike, nektek tényleg mázlitok van Adélkával! :) tök jó! persze, ha az enyém is ilyen lesz, azért nem fogom kelteni, meg magunk közé tenni, hogy nekem jó legyen! :P

na. megyek. fürdeni, meg Benizni... nagyon nyüszi! :(

sophie27
 
 


Vikoo Boldi nagyon édes kiscsávó birom ahogy irsz róla

Tatjana kiváncsi lennék ki ez a szuper doki. el sem hiszem hogy az istvánban van ilyen

Kriszta gratula nagyon ügyi vagy

Rita gratulálok Tamás babához sok boldogságot nektek!

Amida nálunk is bezavart picit a cumisüveg de muszáj volt adni mikor átálltunk a min 3 órás etetésre csak azzal nyugodott meg :( de már egyre ritkábban kell adni

Eta szerintem nyugodtan ébreszd hogy többet egyen vannak módszerek pl pelusozás :)

Navi sajnálom h ilyen keveset tudsz aludni nagyon rendes a párod h segit. nálunk éjszaka nagyjából megvannak a 4 órák sőt egyszer 7 órát aludt azt hittem nem látok jól mikor felkeltem.viszont a hasfájás nálunk is nagy gond elhiszem h nagyon rossz én is úgy sajnálom nem beszélve h marha idegörlő az órákon keresztül tartó nyüglödés sirás. kicsit be is rágtam a férjemre mert tegnap este bár sokat ringatta vigasztalta de miután megunta hajnal 1 kor lerakta az ágyba h na meglátjuk h igy alszol e és elment ő is aludni. jó fej volt én meg holt fáradtan itt simiztem a hasát még fél órát mire bealudt de ez még tarthatott volna órákon keresztül és persze hajnalban én keltem szoptatni

Én Rodit is hiányolom

Eclipse csudijó h megoldódott a kecó gond

Ancsa lesz mégennél büdibb is az a kaki :)

hát lányok irigyellek titeket akik kis fájdalommal tudtatok tágulni nekem szülés után az is megfordult a fejemben hogy nem kell nekünk kistesó ha ez ezzel jár :(

Amida gátseb nekem 2 napig fájt utána nagyon gyorsan gyógyult de még most is kenegetem körömvirág krémmel barna csik halványan még megvan

Luci voltál a városban mi volt?

lányok megnyugtattatok az elóbb álomba sirta magát Noni amig pakolgattam nem tudtam h örüljek v lelkiismeretfurdalásom legyen aztán 5 perc múlva üvöltés felvettem azóta itt csicsikál az ölemben :P

Zsófi mindent bele :D

Kép
vayacon
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is csak Barni felcserélte a nappalokat az éjszakákkal és kicsit zombi vagyok... :( :? De folyamatosan olvaslak titeket! (Megint zúg-olvasó lettem :( )

Csak pár mondat:

Sophie
Mennek a drukkok! "Kis Eszterke gyere ki..." :wink: :lol:

Eclipse
Ezer hála és köszönet a hordozó linkekért! Találtam a 2verziót 8900Ft-ért és megrendeltem. (Ezt kapom névnapomra- szülinapomra dec.2-dec21. :) ) Már alig várom!
Grat az új kecóhoz! Költözéshez sok erőt és kitartást!

Eta
Ne aggódj a súly miatt! Az a legeslegrosszabb!!!! Barni sem hízott/hízik nagy ütemben, de mióta egyhéten 1szer mérem és nem idegesitem magam, azóta megindult! :) Egyébként azt csináltam én is amit itt a lányok írnak: nappal max. 3órát hagytam aludni, éjjel pedig a saját ütemére. (Ezt kb. 3-4napig és utána már kellt is nappal magától és éjjel aludt 1hosszabbat.) Ez alol kivétel az elúlt pár nap. De remélem leesik a hó és újra jó lesz minden... :roll:

Mikegirl, Navi, Ancsa
Nagyon sajnálom, h a szülőkkel nem volt minden rendben! Kemény csajok vagytok, h ezt kezelitek és feldolgoztátok!

Ancsa
Úgy örülök, h ennyire jó kislány Lili!

Navi
Nagyon rendes Párod van, h segít!
És szuper, h Zorka ilyen szépen gyarapodik!

Szülés sztorik: (Lucuzs, Dorka)
Nagyon szépek! Legközelebb én is ilyet szeretnék!

Lucuzs
Bevásárlás: Csak ügyesen! Drukkkkk!

Sziszka
Nagyon cuki hajas baba Dani!

Tatjana
Hogy tehették ezt veled?!?!?!?!?!?!?!?!?! Ez valami brutális! Hogy volt képük..... :evil: :twisted: :twisted: Sajnálom nagyon!

Kriszta doktornéni :wink: :D
Gratulálok!

Vikoo
Nagyon édi Boldi!
(A blogos bejegyzésed felolvastam a Páromnak és azt kérdezte, h nem Barniról szól-e.... :roll: :) :D Ezek a fiúk!) :roll: :)

Amida
Gátseb: nekem 2hétig fájdogált utána rohamosan javult!
Pocakcsík: Nekem még mindig látszik a csík a pocakomon... :(

Vaya
Sajnálom a pocak csikarást! Én is szenvedek mikor nem tudok Barnin segíteni, pedig át is venném, ha lehetne!
Szülés: én azt is mondta a szülőszobán: "Én ide többet mégegyszer NEM." Nekem is nagyon fájt a tágulás. A kitolási szakaszt már nem is éreztem....

Levegőztetés:
Mi kb. 1-1,5h-kat sétálunk minden nap.... (Kell nekem is a séta.) Alig várom már, h legyen jó kis hordozóm.... :)

Bocsánat attól akit kihagytam. Picit muszáj ledölnöm, mert mindjárt kipurcanok! Ha sikerül, akkor jövök gyakrabban.

Nyugodt jó éjszakát mindenkinek!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Haynii!

1-2x5 golyót szopogass el. Szokásos homeós szabályok mellett (előtte-utána 1 órával ne igyál, egyél, ne egyél mentolosat)

Amikor sírásra ébredtem álmomból, és már még komolyabb bajban éreztem magam, akkor felhívtam a dokimat és Pulsatillából a CH200-ast mondta NAPI EGYSZER 5 golyót, amikor jobb lett (kb.1-1.5 nap), akkor vissza a 15-re és pár nap alatt, mintha elvágták volna. Pedig soha se depis, se semmi bajom nem volt, de az a másfél órás szülés úgy látszik kihozta belőlem. Állítólag a hormonok + egyéni lelkiállapot, érzékenység. Remélem segít!!
gigii
Budapest
 
 


Csak gyorsan, mert már aludnom kellene, ki tudja milyen lesz az éjszakánk??? :?:
Szóval, én is úgy gondolom, ahogy Ti, arról nem is beszélve, h most már potyognak a könnyei, amitől pedig összefacsarodik a szívem. :cry: Az ember ezer meg ezer tanácsot kap, ha kéri, ha nem és nyílván az ember a legjobbat szeretné a babájának. Köszönöm, h megerősítettetek abban, h nem KELL sírnia. Én is érzem, h neki mellette a helyem! Mindenkinek szép és nyugodt estét! És reméljük az első hópelyhek meghozzák a mi kis Esztikénket is!!! puszik

Kép

Kép
vikoo
 
 


sziasztok lányok!

még mindig itthonról... :S sajnos az első hópelyhek egyelőre nem hoztak nálunk nagy eseményeket, leszámítva, hogy ma reggel megint találkoztam nyákdugó darabokkal... gondolom, hogy történik valami, csak lassan, és kíméletesen! :)

Vikoo, örülök, hogy végül csakis magadra hallgatsz! ráérsz nevelgetni később is Boldit, állítólag 8 hónapos korukig nem lehet elkényeztetni a babákat!
de tudod, ahány ház, annyi szokás. csak az a fura, hogy a gyerekorvos, meg a védőnő mitől ilyen okosak!? mert van 1, akár 2, vagy több gyerekük!? pont nekik kellene az újdonsült anyucit nyugtatni, és terelgetni, nem pedig kétségek közé taszítani... és persze mindenkinek van egy jó ötlete, és egy bevállt tippje, csak az a baj, hogy a gyereke nem ugyanolyan, mint Boldi (vagyis, szerencse!), így nem feltétlen fog működni a Ti esetetekben... de nem baj! ettől szép az anyaság, hogy mindig magunknak kell rájönnünk, hogy mi is a legjobb a babánknak! persze lehet ötletelni, meg kell is, csak mondom, ha valakinél, valami beválik, az nem biztos, hogy rátok/ránk is igaz lesz!

Vivi, sajnálom a rossz éjszakákat! hidd el, javulni fog ez, és egyik napról a másikra biztosan minden rendeződni fog! ne keseredj el túlzottan! :)

Krisztina, nem tudom, hogy gratuláltam-e már, de nagyon ügyes vagy, hogy sikerült ilyen pici baba, és a terhesség mellett is így felkészülnöd a vizsgáidra! egy hős vagy! :)

Tatjana, köszi, de miattam nyugodtan tegyél táblit! jó lenne tudni, hogy tényleg én vagyok már csak egyedül egyben!? az eltűntek nem jelentkeznek... valaki, tud valamit azokról, akik még a tábla alján vannak?

Eclipse, gratula az új pecóhoz! és, hogy milyen jófej a mostani főbérlőtök!!! hajrá bútorkiárusítás! :) legalább lesz egy kis lóvétok! :)

Lucuzs, hogy sikerült a tegnapi túrád? biztosan leizzadtál párszor, ha mástól nem, Balázs cipelésétől! :) de tuti megoldottad a szitut!

Boginak sok boldog születésnapot, és jó bulizást a 7 végére! :)

Amidaa, sajnálom, hogy még mindig fáj a gátsebed, de az aranyered annyira kritikus állapotban van, hogy nem várhat addig, amíg a gátseb begyógyul? lehet, hogy előbb azt kellene rendbe tenni, aztán az aranyér!? hm?

babákat én is úgy tudom, hogy mínusz 5ig ki lehet vinni, csak akkor már érdemes a pofijukra, kezükre, ami ki lóg a ruhából valamilyen krémet kenni... pl. a gyógyszertári testápolót, ami jó zsíros, hogy ne száradjon ki nekik, és védje is! ezért is kár, hogy ilyen sokára jön Eszti, mert mire kibújik, mi már csak bebújhatunk a lakásba, és sehova nem moccanhatunk ki! :S

Eta, szerintem azon ne idegeskedj, hogy keveseket eszik Gizus! vannak babák, akik kevesebbel beérik! inkább keltegesd, ha napközben nagyon elpilledne, de majd meglátod, hogy a következő védőnői mérlegelésen nem lesz semmi gond! van tejcsi bőven, tessék nem stresszelni, és szopiztatni! és minden a legnagyobb rendben lesz!

Mikegirl, sikerült minden elintézni tegnap? Adélka jó kislány volt? :)

Gyancsi, szuper jófej Lilike! képet tehetnél ám... közöset, ahol Te is látszol! :) okés?

ma megyünk családi szülinapozásra, így nem leszek megint gépközelben... ha bármi lenne, valakinek tuti dobok egy sms-t, hogy tudjatok szorítani értünk! :P

puszi!!! jó szánkózást!

sophie27
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!!!

Látom Sophie, Esztike még odabent. Végül is teljesen érthető kinek van kedve kibújni a jó melegből? Pedig éjszaka nagyon gondoltam Rátok, mikor felkeltünk az éjszakai szopira és megláttam, h minden csupa-csupa hófehér! Na mondom lehet Esztike hozta a hópelyheket.
1ébként pedig olyan békesség és nyugalom szállt meg a hó láttán, amit már régen éreztem. Imádom a friss havat! Főleg ha nem kell menni sehova… hóban naggggyyyyon úúúútttállllok vezetni! Lányok ilyenkor is babakocsiba nyomjátok? Csak, mert Boldi verdája bírná, max szerelek rá hóláncot… csak nem fura hóban babakocsizni??? Szánkóra hordozó? Csak akkor meg nem lehet annyira betakargatni…Vigyázzatok magatokra nagyon! Szép napot!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok Csajok!

Na utolértem magam. Nagyon szépek a babaképek. Mindenki nagyon ügyes volt és lesz (Sophie :wink: )

Nálunk nem olyan gázos a szitu csak én teszem azzá. Anyósom és anyu szerint is tök jól csinálom mégis gyomorgörcs az egész napom. Nem sokat sír, ha meg nyugton van akkor azért nem tudok pihenni mert azon agyalok, hogy mi lesz később. Milyen napunk lesz, bírom-e majd, stb. Tiszta gáz vagyok!!!!!!!!! Utálom ezt az érzést. Tudom, hogy más dolgom nincs csak vele foglalkozni de néha úgy érzem, hogy nem igazán készültem fel erre a helyzetre. Ne értsetek félre, ő a szemem fénye de valahogy félek tőle. Előre attól rettegek, hogy mi van ha a férjem majd nem lesz itt. Amikor meg elmegy flottul megy minden. UTÁLOM!!!!!!!!! Nem akarok így érezni!!!!!!!

Aranyos, Mikegirl, Kinga,
én is tápozok. Sajnos csak reggel és este tudok lefejni kb. 60-70 ml. Az semmire sem elég de úgy vagyok vele, hogy legalább annyit is megkap. Már nem vagyok hajlandó ezen idegesíteni magam Rámegyünk mindketten ha ezen parázok. Ja mi Milumill HA-t használunk, már a kórházban is ezt kapott. Cicizni nem hajlandó, a tejem meg csak fogy. Már mindent megpróbáltunk. Homeo, szoptatási tanácsadó, bimbivédő és az nélkül. Szerintem most már elkényelmesedett az úr.

Zsófi,
szeretnék én is felkerülni az iwiw listára, dobok privit.

Kriszta,
gratu a vizsgádhoz.

Lilgee,
üdv köztünk.

Gigii,
köszi az infót a bogyóval kapcsolatban. Rám mindig olyan reggel hat után tör ez a gázos érzés és eltart az első etetésig. UTÁLOM!!!!! Szerinted elég ha csak napi egyszer szopizom el az 5 bogyeszt?

Csajok,
meddig tart még ez a vérzéses szitú??????? Tudom változó de úgy általában????

Nem jó az új vonalzóm. Az istenért sem linkeli be. Valaki nem tud egy másik oldalt ahonnan megpróbálhatnám?

Szüléstörténetet bepötyögöm de majd csak akkor teszem fel, ha Sophie megszült. Kicsit (nagyon) gázos volt.

Szép napot mindenkinek.

Kép
Kép
haynii
 
 


Szép jó reggelt!

Az én kis családom ég alszik. :)

Zsófi,
én is gondoltam Rád a hajnali szopikor, hogy hááátha már a rházban vagy. :)

Haynii,
2x5 golyót szerintem nyugodtan, nem ártasz vele. Amúgy kísértetiesen emlékeztet a leírásod az én lelkiállapotomra anno. Hidd el elmúlik, de tudom, hogy nagyon sz.r. Max 1 hét.

Kriszta,
én azt hiszem nem gratuláltam Neked, de valóban nagyon ügyes vagy! :) Kalapom emelem. :)

Császárosok!

A Ti sebetek hogy van? Az enyém gyönyörű kívülről, de még tök érzékeny, nem húzódik igazán (az a varratszedés előtt volt), hanem egyszerűen érzékeny és alig tudok olyan fehérneműt felvenni (tegnap vettem egy újabb bugyit), ami nem vág be a sebembe. :( Csak nekem ilyen tré vagy vki hasonlóan van?

Na ébredés van.... szép napot mindenkinek!
gigii
Budapest
 
 


Ime a szüléstörténetem, azt hiszem ideje kiírnom magamból:

November 09-én befektetett a dokim mondván, hogy terminustúllépésnél ez a rendszer (nálunk a távolság miatt is indokolt volt). Amúgy minden okés volt semmi fájás, semmi tágulás. Nyákdugó bent. Kicsit a magzatvíz megcsappant de ez már az arra való időszakra jellemzőnek volt mondható. Két napig semmi csak hesszelés a terhespatológián UH és CTG kíséretében.
11-én éjjel egy órakor beindultak a fájások először rendszeresen 20 majd 10 percesek voltak majd összeomlott. Később megint rendszeres majd megint össze-vissza. Reggel 6-kor meguntam és kimentem a nővérpulthoz. Az ügyeletes szülésznő le is küldött a szülőszobára. Ott CTG-re raktak, méhszáj természetesen zárt volt. Vissza akartak küldeni a patra, mondván még nem tartunk ott. Közben biztos, ami biztos rátettek még egy CTG-re. Addig megtörtént a reggeli váltás. Szerencsémre pont jött a vezető szülésznő (akit már korábbról ismertem) és azt mondta, hogy ha már itt vagyok, akkor majd itt megvárjuk a fájások rendszereződését. Szólt a dokimnak és beosztott mellém egy nagyon rendes szülésznőt. 9 körül jött a dokim és megvizsgált. Azt mondta, hogy a sportos, fiús csípőm és a szeméremcsontom állása miatt a baba nem tudott rendesen beilleszkedni és nagyon, nagyon nehéz lenne burkot repeszteni. Megteheti ugyan de 15 óra vajúdás után úgyis császár lenne a vége. A doki nagyon jó manuálisan és én is 100%-osan megbíztam benne. Már 10 éve ismerem.
Kicsit elszomorodtam, inkább megijedtem hiába volt benne a pakliban akkor is váratlanul ért. Kicsi sírás ect… Ekkor már hívtam a férjemet és anyut. Megkaptam a beöntést és az infúziót. 11 órára tervezték be a műtétet. 9:40 körül pont, amikor a doki ecsetelte anyuéknak az ágyam mellett, hogy mi is a szitú elment a baba szívhangja. Tiszta vészhelyzet volt, mindenki nagyon higgadt maradt de megkezdődött a rohangálás. Én bőgtem, hogy mi van a babával, a szülésznő nyugtatott, katéterezett és kereste a szívhangot, a doki beöltözött (kétkesztyűs császár, azaz nincs ideje a dokinak bemosakodni) amennyire tudott és a műtőből (ami természetesen foglalt volt) a bent lévő csajszít áttolták az előkészítőbe, és ott folytatták a stoppolását. Egy csapat foglalkozott egyszerre két császárral.
Az anesztes éppen adta be a spinálist amikor, megint elment a szívhang. A dokim mondta, hogy húzzam ki magam, ne nyomjam össze a köldökzsinórt. Az anesztes hátulról üvöltött, hogy maradjak görnyedt. Szóval középen megálltam, hogy akkor én vagy a gyerek? Döntöttek helyettem és valaki megragadta a fejem majd lehúzott. Spini bent (általában 5-10 percet szoktak várni, én kaptam kb 40 másodpercet) Hajnika hanyat, anesztes megadta a start szót. Azt mondta, hogy nem fogok fájdalmat érezni. A betadin hideg volt a vágás érdekes (súrolta a fájdalomküszöböm). Utána, amikor elkezdtek pakolni én elkezdtem ordítani és sajnos automatice feszíteni a fájdalomtól. Az anesztes csak azt hajtogatta, hogy sajnos nem tud addig mit csinálni (altatni) amíg a gyerek kint nincs. Kb. hárman lefogtak le a doki kikapta a gyereket az anesztes meg altatott. Ja a gyerek már 9:47-re kint is volt. A köldökzsinór rá volt tekeredve a nyakára a kezére és a testére. Amikor felkeltem az első kérdésem az volt, hogy felsírt-e. A válasz „IGEN” volt. Kitoltak majd megláttam apát a gyerekkel. Nem gyengén folytak a könnyeim.
A férjem utólag bevallotta, hogy a legrosszabb az volt, ahogy hallotta az üvöltésem és nem tudott segíteni. Azt mondogatta magában, hogy biztos valaki másnak fáj ennyire és nem én adom ki ezeket a fájdalmas hangokat. A doki másnap nem nagyon tudta használni a jobb kezét, mert egy kicsit megroppantottam a hasizmommal. Azt, mondta, hogy tiszta művészet volt bejutni a hasizmaim között a gyerekért.
Imádom a doktorom, a szülésznőm és az egész szülészcsapatot. Mindent megtettek, hogy megkaphassam a gyönyörű gyermekem. Nem elfelejtve azt sem, hogy ha nem vagyok bent a korházban, akkor a babát is elveszíthettük volna, ugyanis otthonról sosem indultam volna még el rendszertelen fájások mellett.

Kép
Kép
haynii
 
 


Lányok!!!
Talán csoda van születőben... ez a gyerek szeret hason aludni!!! :shock: :shock: :shock: :D Ééééés úgy talán megy egyedül is jobban a kaki éééés már több mint 3 órája alszik!!!!
Este fejtem le tejet, megetettem fél 6 körül, fél 7-kor lefeküdtem és aludtam majdnem fél 12-ig!!! Addig apa csőszködött! Na nem volt oda a cumisüvegért, de rájött, ha éhes nincs más választása :oops: :wink:
Szóval most csak dicsekedni jöttem, aztán szopi után olvasok és reagálok! :lol:
Jajj, de jó lenne, ha ezt néha meg tudnám tenni, mármint a 4 órás egybe alvást! :roll:

Tatjana, nálunk dettó, és nem segít az Infacol, mert a kaki nem megy! De azért próbáld ki, hátha!!! Mi tornáztatjuk, ill. mozgatjuk!
A cicin, ha sikerül betenni a szájába, hogy viselkedik? Mert nálunk ha tele van kakival, akkor kiköpdösi a bimbit! Szóval nem biztos, h. rossz emlékei vannak, csak lehet, h. neki is kaksiznia kellene kaja előtt???!!!

Na megyek, mert most már tényleg idő van és tele a mellyem :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Sophie! Lehet akkor holnap? :wink: És ünnepelhetjük együtt a gyerekek szülinapját! :D Persze inkább azt kívánom, hogy minél hamarabb megszülessen Eszti!!! :lol: :lol: :lol:

Csajok! Voltam tegnap a városban!!! KÉT GYEREKKEL, KOCSIVAL!!! :lol: Tök büszke vagyok magamra! Meg miközben vezettem dagadt a mellem a büszkeségtől, mert mindenki látta, hogy KÉTGYERMEKES anyuka vagyok!!! :lol: :lol: :lol:
Ügyesek voltunk, bár indulni nem volt könnyű, mert Bogi mindenáron még játszani akart, így Balázs a teraszon alva várta az indulást. Így viszont alig indultunk el, már be is kellett térni anyóshoz szoptatni. Aztán apa is végzett a melóval, ekkor szétosztottuk a gyerekeket, én mentem Balázzsal az Interbe vásárolni, ő meg Bogival kereket cseréltetni. Aztán anyáéknál találkoztunk, és újabb szopi. Majd ő hazahozta a gyerkőcöket, én meg mint a vihar keresztülvágtattam a városon és elintéztem a maradék tennivalókat.
Mire hazértem, Balázs már sztrájkolt, ciciért üvöltött. Egész délután 2 óránként- óránként evett. Szerencsére nem késtem sokat, de azért nagyon odavolt a lelkem, hogy nem értem haza sírás előtt.
Azonnal szopi volt, majd fürdés, el is aludt azonnal, de aztán kétszer felébredt negyed órán belül, hogy leraktuk. Végül a fél 9-es szopi után fél 5-kor kelt fel!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Egy tündér!!!!!!!

Fél 5-kor eszembe is jutott a kis csapatunk, hogy biztos többen is ébren vagyunk ebben a pillanatban. :lol: :lol: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Basszus, nem tudom felébreszteni :shock: :? :shock:
Na ilyet sem írtam még!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Lucuzs, én is mindig olyan büszkén tolom és ki vagyok akadva, ha nem találkozunk ismerőssel, h. mutogathassam :lol:
Nagyon ügyi vagy, h. így mentél bevásárolni! Én még azért nagyon kezdő vagyok ehhez, de igyekszem!
Én most kivételesen nem voltam fent fél 5-kor... a'sszem épp vissza tudtam aludni! :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Hajnii, szent ég!!! :shock: Ez azért brutál lehetett, nekem is kicsordult a könnyem olvasás közben :cry: , szegény! De szerencsére nem történt baj!!!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Hajnii, ahogy Gigi írja: 1-2x 5 golyócska!!! Hidd el jót fog tenni! Én amúgy 3x szedtem 5 golyót!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Vérzés: nekem múlóban!!! Pedig pár napja még volt rendesen...

Gátseb: nekem kb. 1 hétig volt kellemetlen, de felszívódó tovafutó varrást kaptam és már csak érzem fürcsi közben, h. van ott vmi! Lehet, h. aranyérkrém nem a legjobb rá :roll: :?:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Haynii! Torokszorító a történetetek!!!! :( Apának is felolvastam, azóta is erről beszélünk. Hogy téged betöltött 40 hetesen befektettek, és ez mentett meg titeket. Futkos a hátamon a hideg.
Hála az égnek, hogy minden jól alkult!!! Te pedig iszonyat erős vagy, hogy mindezt kibírtad!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Kriszta, okés, értettem/értettük!!! :wink: Tényleg jókat írsz!
Megyek is és felkeltem, mert már baba-hiányom van!!! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok Lányok!

Haynii,
ez a történet letaglózott teljesen... :cry: :cry: :cry: :cry:
Nagyon örülök hogy mindketten jól vagytok!!!!!!

Lucuzs,
gratulálok, nagyon ügyik voltatok!

Sophie,
hajrá Eszti baba, indulj el szépen kifelé, mindenki rád kiváncsi már! :D

Vivi,
örülök, remélem nektek is úgy beválik mint nekünk!
Nekem a hordozás naggyon leegyszerűsítette az életemet! :D

Vaya, Navi,
velünk is az van, ha a poci fáj, az nem szélgörcs, hanem székrekedés, ha nem jön ki a kaki, azon nem segít az Infacol, de lekopogom, mintha egyre jobb lenne a helyzet...

A hóesés meghozta Molli alvókáját! :shock: :D
Tegnap este fél 8-kor kicsit nyűgösködni kezdett, de 8-kor elaludt a mellkasomon, és én is, apa barlangászott és éjfélkor jött haza, de mi nem ébredtünk fel, végül 2-kor arra ébredtem, hogy a kisasszony határozottan, de nem hiszitsen keresi a cicit, az órára nézve azt hittem, nem jól látok, 6 órát aludtunk együtt!
Bekajált, közben berottyantott, ez egyre gyakoribb, fent megy az input, lent az output! :lol: :lol: :lol: pelenkáztam, öltöztettem, majd visszaaludt fél fél 6-ig, megint szopi, és még 8-ig! :shock:

Jelentem a főiskolán vagyok, mert van 1etlen 1 tantárgy levelezősöknek, ahol kötelező a megjelenés :evil: :evil: :evil:
Anyukám 9-kor jött, 5-kor indult HMVH-ról, én 9:30-kor indultam itthonról.
6 cumisüvegnyi tejcsi a fagyóban, meg vettem egy méregdrága Avent cumisüveget... Mollika még soha nem cumizott vagy evett cumisüvegből, de most szólt anyum, hogy siekresen bepuszilta az adagot, nem idegenkedett a cumisüvegtől!
Szóval ma anyum meg a párom ketten babáznak!
Én meg hoztam a mellszívót, mert kb 5-6 óra után már szétmennének a melleim...
Este 8-ra érek haza!

És már most iszonyúan hiányzik a kiscsajszim... :cry: :cry: :cry:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Minket is utolért a fránya hasfájás!!! :cry:
Este versenyt sírtunk Jankával, csabim meg felváltva nyugtatott minket...
Lehet, h azért van, mert éjjel nem büfiztetem? De végre akkor tudtam én is pihenni. Szerintetek?
eclipse! Elhiszem, h hiányzik... Bezzeg az én melleim nem mennek szét..
Pont annyi van, amennyit Janka megeszik.

Kép
ebba
 
 


Szüléstörténetem:


Keddi napon november 16-án kezdődött reggel.Fájásaim voltak de nem vettem őket komolyan.Estére 5 percesek lettek.meleg fürdőt vettem , de attól sem múltak el.Fél 11-kor döntöttünk a férjemmel hogy bemegyünk a szülőszobára.Férjem haza ment.Telefonomat ki kellett kapcsolnom.Amikor be mentem 2 ujjnyira voltam nyitva.De hajnali ötkor befejeztem 3 ujjnyinál és fel vittek szobára.Kaptam injekciót majd valami izom lazítót amelytől elaludtam.Szerdai nap nem történt semmi.De fájások voltak 5 percesek, nem voltak vészesek talán azért maradt abba a nyitódásom.Éjjelre kaptam megint izom lazítót amelytől átaludtam egész éjszakát.Csütörtök reggel már véreztem és amikor megvizsgált a doki már négy ujjnyira voltam.Doki már szülőszobára küldött ahol következett a beöntés majd el csíptették a magzat vizet és kezdődtek a 100-as fájások.Fél órát kellett feküdnöm majd felállhattam.Sokkal könnyebb volt állva vajúdni.Fél egykor már kezdődtek a toló fájásaim.Állva fújtam át őket.Mivel a szobán egy időben volt velem szülés hívtak gyorsan még dokikat.Őt át vitték a szülő boxba engem meg a vajúdóban hagytak.Majd kiáltottam hogy már nem bírom és oda rohant a szülésznő.Megvizsgált 10 ujjnyi de fejecske még nem volt lent.Mondtam érzem már a babucit.Mondta ha elmúlik a fájás rohanás a boxba.Olyan adrenalinba rohantam oda mindenki engem figyelt.Nyomtam minden fájásnál de Tamáska sehol.mondták és oktattak hova kell nyomni de a fejem vörösödött csak.Akkor már három doki sürgött forgott körülöttem.Ketten rám tehenkedtek nyomás közben segítettek és amikor megéreztem Tomika fejét már én is tudtam hova kell nyomni.Három ilyen nagy segítségre megszületett Tamáska.Kiderült hogy nyakán volt a köldök zsinór és még jobb hurok is volt rajta.ha meghúzta volna ,nem is akartam bele gondolni.Láttam ahogy kicsusszant mindjárt kérdeztem jól van e.Kapott oxigént majd tizenöt perc után megmutatták őt.Elvitték melegedni.Nem varrtak sokat,szerencsére.Két óra elteltével át vittek szobára, hozták szopizni.Cukker volt nagyon , úgy leselkedett.Majd hat óra után zuhanyzás,és hozták Tamáskát éjszakára.Jó éjszakánk volt.habár nem evett mert tisztult a tüdeje sokat hányt.hajnalban már szopizott.A férjem végig izgulta a szülést a folyosón, de nem bántam hogy nem volt bent mert szerintem nem bírta volna idegileg a végét.
Különbség a két szülésem között:
Első szülésem hosszú vajúdással járt és gyors szüléssel a második meg éppen a fordítottja volt gyors vajúdás hosszabb szülés.

KépKép
ritya
 
 


Sziasztok csajok!!!!!! :)

Ebba - Éjjel nem büfiztetsz, és másnap este hasfájás?
én nem hiszem, hogy attól van......

Eclipse - Gratula a szuper éjszakához!!!!! :D
Főiskolai bemenetel :? , de ügyesen leszervezted :wink: A lefejt tejet hűtőtáskába rakod? Van hol nyugodtan fejni? Nem szokott......

Lucuzs - nekem is szokatlan, hogy oviból hazafelé szinte tele a kocsi :lol: Nagyon ügyi voltál!!!!
Én ahhoz gyújtöm a bátorságot, hogy két gyerekkel Tescoba menjek. Pici abc-ben voltam már velük. Ja, tegnap Ati kiverte a hisztit, mert vetetni akart egy harmadik dolgot. Mondtam nem, az a kettő, amit vettünk, elég. És mikor kijöttünk a boltból egy korom beli pasi megállított minket, mert megvette Atibak azt a valamit. :shock:
Mi ébren voltunk, az egész család!

Nav - lesz az még több is, mint 4!!! De gyorssegélynek ez is jó volt :wink:

Haynii - háááát, nagyon megrázó, izgalmas történet a tiéd. Nálunk is téma volt apával. Örülök, hogy végül szerencsésen alakult minden!!!! Nagyon kemény lehetett neked!!! Nekem mindig is parám volt ez a köldökzsinór rátekeredés....
Ha flottul megy minden, akkor egy idő után biztos a tudatalattid is rájön, hogy tök felesleges majrézni :wink: Én is ezt csináltam Atival.
Vérzés még nekem is van, kevéske, de van. És Adél hétfőn lesz egy hónapos.

Vikoo - Mi babakocsival voltunk reggel. Fél út után esett le, hogy ha nem bolygósra lenne állítva a kerék, talánmég tolni is tudnám :lol:
Nálunk elég sok hó esett.
Adél magától olyan, amilyen, nem bőgettem, nem treníroztam. Erre írtam, hogy szerencsénk van :wink:

Sophie - nem mondom, de ugye tudod? :lol: :lol: :lol: Esztikének meg üzenem, hogy kívül tágasabb. És már nagyon látni szeretnénk!!!!
Tegnap - csak egy része sikerült, mert délután kézben volt Adélka. De a délutánok azok gyakran ilyenek. Most is nálam van, most volt komfort szopi - pár korty tejci két szopi között, és most rajtam szunyál. :)

Most mennem kell.

mikegirl
 
 


Ma eddig csak kevés hasfájós sírás volt. kopp kopp kopp. Vett csabi espumisant. Hogy adjam szerintetek? Mert az újszülöttekre nem ír semmit az utasítás. Adott vki a babónak ezt???????????????????

ritsa! Nem semmi ez a köldökzsinóros...Janka nekem elszorította magának a kezével, azért is eshetett le a szívhangja a doki szerint. Mikre nem képesek ezek a babák!!!!

Na, megyek fürcsi, majd x faktor van betervezve..de Janka majd eldönti :D

Egy friss kép: a szemem fekete karikáit ne nézzétek, én nem vagyok oly fitt és üde, mint Kriszta!! :)

Kép







Kép Kép
ebba
 
 


Babák nagyon édesek!

Ebba
Espumisanból étkezésekként 25 cseppet (1ml) lehet adni.
Davidnál a pocakra (apa pocakjára) fektetés hatásosabb a mindenféle szereknél :wink:

Szem alatti karikák nagyon jól eltüntethetőek aranyérre való kenőccsel :cry:
Vendég
 


Hóesés nem tetszik Davidnak. Ma szinte folyamatosan karban volt...
Még a barátnőm kislánya is bevetette magát, masszírozta David talpiját...
Kép
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Köszi Kriszta a gyors választ!!!
Még nem eset le a köldökcsonkja Jankócának, azt mondta a védőnő, hogy addig ne fektessük hasra.Igaz ez?
Megnézhettem az x faktort:)
Kriszta, én azért mondtam, h fitt és üde vagy a képen, mert az vagy :) Milyen kenőcsről beszélsz? :)

pussza
jó éjt mindenkinek, a babóknak főleg!!!

Kép
ebba
 
 


Ebba
Én fektettem akkor is hasra Davidot, amíg megvolt a köldökcsonkja.

A friss, üdeségem kozmetika általi :wink:
Smink, az, hogy igyekszem nem minden kicsiny dolgon aggódni... használ ám az ember lelkének :lol:
Vendég
 


Sophie! Igen eltűntél! :wink: Vagy nem is ígérted magad mára már?

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


sziasztok!

bocsi, hogy eltűntem, de MÉG egyelőre semmi...

hajnali 5:55-kor fájásra keltem, ami egészen ébredésig, olyan 10 percenként jött is, de nem volt elég erős, és hosszú sem! Beninél is így kezdődött... többször voltam wc-n is, lehet, hogy beindult a tisztulás is!? :oops: :roll: meg a nyákdugóm is folyamatosan megy el, most már érdekes színekben pompázik...

apa most borotválkozik, meg hajat mos, készül a nagy eseményre! :) nem bánnám, ha most hirtelen elmenni a magzatvíz, és mehetnénk a kórházba! egy napközbeni szülés, pont ideális lenne!

drukkoljatok légyszi, hogy ma végre, Bogi szülinapján, történjen valami! köszi!!!!

majd jövök, vagy írok, vagy valami! :)

sophie27
 
 


Jó reggelt!!

Sophie-Mindent bele, remélem a mai lesz a te napod végre :D :D

Lucuzs-Nagyon boldog szülinapot Boginak :wink:

Ebba-Én nem látok vészesen nagy karikákat :D

Eclipse-Melyik kötéseket alkalmazod Mollinál a kendővel??

Haynii-Durva nagyon a sztorid, de e lényeg, hogy minden jól alakult, remélem a kis lelked is napról napra jobb lesz :wink:

Mikegirl-Vikoo- Mi is tegnap hóban voltunk sétálni, lehet engem is hülyének néztek ahogy toltam Lilit, mint az őrült :D

Ma jönnek Anyósék......Ide nem teszek emotikont, de mindenki gondolja oda :D

Kriszta- Egy kérdés....a mi Lilinknek is még meg van a köldökcsonkja és tegnap megszagoltam hát nem valami jó illatú, úgy is mondhatnám,hogy elég büdi....ez normális???Mert én nem kenem semmivel, a kórházban azt mondták hagyjam és magától leesik majd, nem kell kezelni semmivel.....

Na most lépek, mert Lili ébredezik, majd megpróbálok délután képeket hozni.... :wink:

Puszi mindenkinek!

Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Na csajok, utolért minket a baba nátha, legalábbis szörcsög szegénykém, és már szopizás közben is zavarja, mindez tegnap este kezdődött. :(:( Már túl vagyunk 2 orrszíváson is, amit nagyon jól viselt. Lehet kihívom a kijáró ügyeletest hallgasson rá a babára, nehogy vmi komolyabb legyen. :( most ahogy alszik is hallom, hogy szuszmorog :( és pont ma 3 hetes..

Zsófi, drukkolok! Hátha ez a Ti napotok.
gigii
Budapest
 
 


Sziastok!
Nagyon rég voltam, 3 oldalt kellett visszaolvasnom...
sajnos a gépem szarakodik, így amikor gyorsban olvasni akartam, volt hogy fél(!) órán keresztül is töltötte be az oldalta gépem, vagy besem töltötte. így elmenta kedvema gépezéstől :-)
De tegnap este sikerült magához téritenem, reggel megint bénázott, d e mivel jól alszik a kicsifiam, kivártam :-)
Szóval röviden: Nagyon szépek, meghatóak a szüléstörténetek! Hajni: le a kalappal elötted! szinte átéreztem minden pillanatát, pedig nekem kivárták a hatását a spinálisnak... de én 2-3 perc mulva már éreztem-vagy még annyi sem volt.

Babák csodálatosak, anyukák nagyon ügyik vagytok! tényleg csak nyugalom, pihenés, összebujás attol leszneka babák nyugodtak és lesz sok tejcsi!

Kriszti: nagyon gratulálok!!! imádom olvasnia hozzászólásaidat, mindig tanul belőle az ember! Nagyon megnyugtató hogy egy orvos is van köztünk, ráadásul pont most te/zi is azokon mentek keresztül, azoka problémák amik mindannyiunknál igy hiteles nagyon minden irásod ;-) köszönjük!!

eclipse: grat az uj lakáshoz. Nagyon jó fej a tulaj hogy nektek ad mindent, ti meg ügyesek vagytok hogy pénzt csináltok belőle :-)

Sophie: SZÜLJ MÁR MEG TE CSAJSZi !!!!!!!! :-D DRUKKOLOK!!!!

köldökcsonk: nekünk 2 hetesen esett le, gyönyörű volt rögtön! semmi problémánk nem volt vele, Gyancsi: szerintem alkohollal azért szépen kikellene törölgetned! de majd adrnénink megmondja :-)

császárseb: nekem szinte nem is látszik, d e mivel több mint egy hete a belsőrészben kis duduort éreztema doki mondta szerezzek bioptronlámpát (szerencsémre a szomszédnak volt és odaadta) mert a szövetek "tulburnzottak stb" és 6 hetesen kellene hogy teljesen eltünjön... szóval lámpázom és kenőcsöt (contractubex)is kaptam rá, ma már alig érezhető... sokat javult!
néha picit fáj a hasizom(szerintem) d e nem vészes. A bőrőm viszont nagyon érzékeny a hasamnál. Császárosoknál nagyon fontos hogy ne emeljünk!!! A dokim szerint teljes felépülés legalább 4 hónap!!!

Luczus: ügyik vagytok! már mi is sokat jártunk vásárolni, nem áll meg az élet, főleg hogy a nagyobbat is elkell látni, programja van stb...

Valaki kérdezte: köszönjük, szerencsére a buszos stori után nem lett probléma, d enem is gondoltam volna ;-) nagyon optimistán állok mindnehez...

séta, levegőzés: mi nagyon sokat vagyunk kint, csavargunk.... bár tegnap nem voltunk kint, eltakaritottamn az időt...adventar feldiszitettem aze gész lakást..

hozzánk rengeteg vendég jár(persze nem egyszerre) de én élvezem, nem zavar, szeretem a pörgést.

Szopi: teljesen igény szerint szopiztatok, de nagyon örülök ha a 2 órát kitudjuk várni... :shock: egy kis zabagép, kajabajnok... :lol: :lol: a súlyán is látszik:
-szül súly: 3300g
-hazajövetel: 3160g
10 nap mulva: 3670g
következö 10 nap mulva: 4370g
csináltunk 2 szopimérést(apum hazahozta a boltból a mérleget) 130-t eszik kb 10-15 perc alatt. az a baj hogy teljesen komás lesz a szopitól teljesen elalél :-D
szerintem eleget szopizik, orvos szerint is lehetne ritkábban , ne ébresszem fel-hát nem ébresztem, nem hülyültem meg!!! a kiscsöppség ébreszt engem
:-D-valaki már tudathatná vele, hogy már 3-4 órát kibirhtna cici nélkül.
szerintem nálunk tegnapelött -tegnap lehettt olyan szopi ugrás, mert egésznap logott rajtam, én ugy éreztem nincs is elég tejci, teljesen kiüritette mindkét cicit, aztán tegnap estére meg már 2 óránként kökemény cicim lett rengeteg tejjel. azóta is érzem hogy többlett jóval.

Alvás: nem akarom elkiabálni, d e 1-2 tragikus éjszakla után most 2-3 éj elég jól alszik. Ma éjjel már lámpát sem keleltt kapcsolnom szopihoz(fekve) így nem is tudom hogy mikor evett, d e most azt sem tudom már hogy 2X vagy 3X...
most is alszik és morog, dünnyög(álmában mindig ezt teszi, nagyon édes!)


hu még biztos akartam sokmindent,d e most elküldöm mert ébredezik az úrfi...

puszi mindenkinek!!!!

majd probálok sürübben jönni, d e lehet hogy megadja magát a gépem :cry:

rabbe78
 
 


Sziasztok!

Eltűntem egy időre és modt is csak beugrottam, mert híreket hozok :lol:


2010.11.22-én, 3630gr-mal és 51cm-rel megszületett Nagy Bence kisfiunk!!!!!!!!!!!!


Természetesen csodaszép, és már most az ujjai köré csavart a kis kópé!!!!

Sajnos semmi időm nem volt még visszaolvasni, de gondolom azóta van még néhány új kisjövevény, úgyhogy mindenkinek sok egészséget kívánok!!!!!!!

Gyorsan még egy kérdésem lenne:
Fejés:
Van elég tejem szerencsére :) , úgyhogy ennél többet nem szeretnék, viszont nagyon sokszor feszül, csomós. Szopi után mennyit kell fejni????? A védőnő azt mondta, h csak annyit, hogy ne feszüljön, egy másik anyuka meg azt mondta, h teljesen le kell fejni, amíg üres nem lesz (bár sose lesz üres mondjuk, mert újra termelődik közben...)
...és mi van akkor ha pl. két szopi közben is elkezd nagyon feszülni? Kicsit lehet belőle fejni????
Ti egyszerre egy mellből szoptattok????
Mint látszik, nálunk most a szopi+fejés a fő téma itthon :lol:

Légysziiiiiiiiiiiii segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jaj Csajok én olyan boldog vagyok!!!!!!!!!!!!!!


Elnézést, hogy most csak a saját nyűgjeimmel jöttem, de hát ezek az első napok, hetek még olyan össze-vissza vannak...gondolom értitek :lol:

Remélem mindenki jól van, már nagyon hiányzott, hogy nem tudtalak olvasni Titeket!!!!!
berni01
 
 


Sophie még nem szült meg??????????????
Már csak pár nap és biztos kibújik a kis huncut :lol:
berni01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: