Új privát üzeneted érkezett!

És még: ma voltam az utolsó előadáson: Első napok otthon, megint elég jó volt, küldöm majd az anyagot :)!
kalloni
 
 


Kalloni
Ez a teregetés nekem is gond, ma két adag fehér babaruhát mostam és egy nagyobb és kisebb szárító foglalja a helyet, a másfél szobás panelt nem erre találták ki sajna. Nem is tudom, mi lesz majd később!!!
Holnap pedig mosnék még egy adagot, feltéve ha megszárad minden!

> Kép
evarga
 
 


Sziasztok!

Cukiról még mindíg nincs hírem, de nem akarom zargatni.

Holnap nem aggódni, reggel még bejelentkezem ha tudok, de korán elviszik a gépemet és csak délután kapom vissza. Ha valami esetleg történik közben (bár nem hiszem hogy fog) akkor üzenek.

Juj Adri lehet, hogy mégis csak beelőzől?!Azért írj ha van valami.

Legyőztem a vasalót!!!!

Mindenkinek jó pihenést, ma direkt nem aludtam délután, remélem így hamar elalszom este.
Hányás már nem volt, de a pocakom nem a legjobb, és Lilicsek is rátesz egy lapáttal!

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 

 
 

Sziasztok!

nyugi, Adri. ha akarod, és koncentrálsz még biztos bent tarthatod a babát.

Cukinak továbbra is szorítok!

Masi, örülök, hogy ha picit is, de jobban vagy.

Kicsit fura, hogy mostmár tényleg bármikor megtörténhet, hogy megérkezik a kis jövevény.

Mindenkinek szép estét.

Üdv,
Ági

Kép
agi29
 
 


"16 óra vajúdás után megszületett Panka baba!!!!
3560gr és 51 cm!!! Gyönyörű"

Cuki most küldte az sms-t!!!!

Nagy gratula neki!!!!

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


szupeeeer!! gratulálok cuki!!!! :D :D :D :D :D
adri holnap te jössz???
masika nekd semmmi fájás vagy ilyesmi?
nézem közben a született feleségeket :)
ház nem jó :(
mindegy egyenlőre inkább a kisbékával foglalkozok inkább, ház projekt pihentetve :( :)
adri ha ma megindulna: ügyi legyél!!!!
jó éjt! :lol:

Kép
tidi
 
 


Sziasztok!
Köszi,hogy "beengedtek" magatokhoz.
Cuki,gratulálok!

Hát,nem tudom másnak is van-e ilyen problémája,de nekem vasárnap este óta úgy fáj a hasam,hogy szinte minden mozdulatnál kiesik a szemem.
A doki szerint nyomja a burkot. :roll:
Nagyon várom már a találkozást a fiammal,de gondolom itt már mindenki így érez.
Vendég
 


Kép

Íme a táblázatunk! Már 4 babóval!!!

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Sziasztok !

Délben elszakadtam a géptól és máris micsoda hírek fogadnak !!!!
:lol: :lol:

Cuki ! Nagyon sok boldogságot kívánok Panka baba születéséhez !

Jaj Lányok , el sem hiszem ,hogy már itt tartunk !!!!!!

Végre Cuki is befejezte ezt a nehéz terhességet, bár a 16 óra vajúdást már igazán nem érdemelte ki ennyi komplikáció után .
Remélem nagyon jól vannak és már Büngyi is boldog mama álmot alszik Helénával az oldalán . :P :P

Masi , Csilla : szuper a csütörtök, addigra végzek a mosás felével és igazán megérdemlek majd egy kis édességet ! :wink:
Apa is lelkes, mert az esküvőre a Czinielből hozták a tortát és azóta arról ábrándozik, úgyhogy hozok neki is valami finomat.
Remélem Masi addigra jobb lesz a gyomrod is !!!

Streptococcus : Ma vettek kenetet, hétfőn lesz eredménye. Most már egy kicsit engem is bezavart ,hogy ha hátra van még majd 1 hónap és most negatív is a lelet, lehet,hogy addigra kijönne valami , tehát nem tudom van -e értelme.
Igazából nagyon sok helyen nem is nézik.
Remélem a babócáknak azért nem lesz semmi baja !

Adri : Húúú, csak neeeem ?????
Már meg sem merem kérdezni ,hogy álltok név ügyben :P .

Kalloni: a CTG nem volt nagy durranás, kb 20-25 percig tartott a szülőszobán ,ami igazából nem egy szoba ,hanem egy külön részleg vizsgálóval ," előszobával" - itt vannak a gépek, meg gondolom hátul van a tényleges szintér a szülésekhez.
Felvették az adataimat, mert én eddig nem a Jánosba jártam vizsgálatokra és a születésemet leszámítva csak látogatóként jártam ott.
Streptococcushoz vettek mintát , gondolom neked a doki csinálja automatikusan.

Tidi : jó, hogy látott a doki , remélem használni fog amit adott !!!!
A ház miatt drukkolok, előbb -utóbb csak sikerül valami üzletet nyélbe ütni !

Klára : elmentettem a számodat , priviben elküldöm az enyémet is ,hogy tudd ki ír ,ha valami történik velem is :wink: bár még nem készülök rá.

Holnapra tényleg mondtak időjárás változást , hát kíváncsi leszek , mi lesz az eredménye :P .
A telihold eszembe sem jutott, pedig "régen " ez volt a kedvenc időszakom, mert ilyenkor valahogy toppon voltak bennem a hormonok és ez volt a legideálisabb babacsináló időszak hó végén .

Szép estét mindenkinek , már nem is merem írni ,hogy nyugodt éjszakát , ki tudja holnap mire ébredünk ??? :P

Kép
sheepy
 
 


Cukika: Óriási gratula!!! Te egy hős vagy, 16 órát vajúdni nem semmi!!! Minden elismerésem a tiéd! Jó egészséget, sok boldogságot, kívánom legyen sok-sok tejcsid!!!

Lányok, nagyon szarul érzem magam, annyira feszít lefelé a babó, hogy majd kipurcanok!
Remélem nem én leszek a holnapi "áldozat".

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


HURRRÁÁÁ!!! MEGÉRKEZETT PANKA BABA IS!!! CUKI ÜGYES VOLTÁL NAGYON!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Megnyerted Cuki a versenyt!! :lol: :wink: De nem bánom...!

Sheepy Tutira negatív lesz! Tudod, csak pozitívan! :D Ja! Nevünk nincsen még mindíg.. :(

Tidi Én is néztem! Láttad a BK-t is?? :lol:

Ági Sziiiia!! Régen láttunk! Hogy vagytook?

Kalloni Ne is mond ezt a teregetést... Én ma kimostam az ülőgarnitúrák huzatait és csak a szerencsében bízom, hogy nem egy hét alatt fog megszáradni... Ennyiből nem szeretem ezt a párás időt!

Masika Remélem már régen alszol és Lilicsek is vére kipiheni magát, mielőtt világra jön. Amúgy lefoogadom, hogy éppen csomagolt, amikor annyira matatott :wink:

Nálam szinte minden elmúlt. Vaklárma volt :oops: Jó nagyot takarítottam, hátha történik azért valami, de egyenlőre nem. Na sebaj, majd idővel. :D

Legyetek jóók! Kíváncsi vagyok lesz-e meglepi reggelre!! :D
Vendég
 


Cuki

Gratulálok Panka babához!!!!!! Most már csak pihengess és élvezd a vele töltött pillanatokat!

Bárki is következik holnap, ügyes legyen! :)

Szép álmokat!

Évi

> Kép
evarga
 
 


Sziasztok!
Hú ne haragudjatok kicsit lemaradtam....
Írok magunkról :oops: aztán olvasok is vissza:)

Nekem még a kórházi csomagom nincs is összerakva...de olyan nyugi van rajtam,biztos ráérek még...ööö...remélem.:D
Mondjuk a vonalzóm szerint max 25 napom van vissza. Addig még egy csomó dolgot el kellene intéznem...

Továbbra is iszom a málnalevél teát, esküszöm megszerettem. :D
Néha fájogatok,de olyan igazi könnyezős csak 2-szer jött rám...
Holnap...vagyis ma megyek dokihoz,majd írok mi volt.:)

Most pedig olvasó üzemmódba megyek át..jó éjt!:)

KépKépKépKép
*orsi*
 
 


Hű mikről maradtam le! :oops:

Ariel!
Gratulálok Nikoletta babához!!!! :lol:

Büngyi!

Gratulálok Heléna babához!!!! :lol:

Cukika!

Gratulálok Panka babához!!!! :lol:

Kalloni!

Még a múltkori kérdésedre válaszolva,
a gyerekszoba nálunk úgy van,hogy egy szobában lesz a 2 fiú. Pelenkázószekrény nagy bánatomra nem fért be. :shock: Így a kiságyra tesszük majd a lapot.
A falat festettem és még mindíg nincs kész sajna...
Alul csíkos, 6cm-ként változik a fehér,sárga,narancs szín. Na ez jó macerás volt...eközben jött rám az egyik könnyezős fájás :roll: :D
Felül pedig sárga a fal és középen mindenféle dzsungel állatai díszelegnek...majd,mert hogy ez nincs még kész.:)

Klára!

Málnalevél tea...Te hogy iszod? Mármint ízesíted? Én csak citromlét teszek bele.A mennyiséget illetően...hááát kb napi 1 liter lecsúszik....
:oops:

Vicsok!

SOTE...Igen én is vegyes dolgokat hallottam róla,inkább rosszat mint jót sajnos.
Szent Imréről sok jót olvastam,hallottam ezért is megyek oda, meg azért,mert 10 percre van tőlünk.:)
Még ami szimpi az a Szent István.

Evu!

Na igen én is kimostam az új plüss rucikat,azt is amiben hazajön majd Samu, és ugyan ez a helyzet...mindent összeszöszöltek.

Missi!

Samuella:D Nekem ha még is lányom van, akkor Leila lesz.:)

Táskák a szem alatt: Amikor Domit hazavittük a kórházból, készítettünk pár képet,amin rajta vagyunk 3-an. Na én azóta se merem megmutatni azokat a képeket senkinek...mintha nem én lennék rajtuk,hanem valami mesefigura,vagy hasonló zűrlény.:)
Teljesen eltorzult az arcom, nem is tudom apa,hogy bírt rámnézni :roll: de szerencsére pár hét után normalizálódtam.:D

Gerika!

Nagyon aranyos Tomika!!!

Masika!

Nagyon jók a fotók!



Nnna nem sikerült mindent elolvasnom sajna,de most megyek,mert kezdek ledőlni a székről....

Jó éjt! :shock: :lol:

KépKépKépKép
*orsi*
 
 


Jó reggelt csajok!

11kor kidőltem és háromnegyed 6-ig fel sem ébredtem úgy aludtam. Azóta viszont kukorékolok. Bár így együtt reggeliztünk Apával. Ő már elment dolgozóba.

Ma gyorsan megpucolok egy ablakot, főznöm nem nagyon kell, tegnap Apa későn jött így a csirke még a "pácban" van. Azt kisütöm ebédre, és van még egy kis maradék főzelék is.

Gyomrom már egész jó, bár a tegnap esti kakaó még visszaköszönt! Szóval tejet és húst most nem eszem, teázom zsömlézek, és kekszet eszem.

Sheepy, Csilla: akkor holnap délután az tök jó lenne, mondjuk 3-4 körül. Mikor jó nektek?

Ma nem lesz gépem csak 3 körül, remélem addig mindenki egyben marad!!!!!

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


CUKIKA:HATALMAS GRATULA NEKTEK!SOK BOLDOGSÁGOT,JÓ EGÉSZSÉGET,ÉS SOK-SOK TEJCIT ENNEK A NAGYLÁNYNAK!!!!!PUSZI!!! Kép
geosel.klara
 
 


Cuki!! Szivböl gratulalok!!!!!!Minden jot, sok boldogsagot es sok sok tejcsit kivanok!!

en most lepek, megyünk a korhazba vervetelre es CTGre.

kicsit savasodtam az ejel, de tul lehetett elni :D

ereztem, hogy be kell gyorsan lepni, mert törtent valami... :wink:

majd jövök, pusszancs
Vendég
 


Jó reggelt!

én is már 6-kor fent voltam és útnak indítottam a férjemet "robotba".

Gratulálok Panka babának és az újdonsült anyukának!


Ma délelőtt megyek kismamatornára. végre! mert már régóta terveztem. de munka mellett valahogy nem jött össze. aztán vásárolgatok még kicsit és megyek a barátnőmhöz babázni (3 hónapos).

Adri, neked akkor egyelőre csak jósló fájásaid voltak.
nekem csak enyhe „menstruációs” görcseim szoktak lenni mostanában. jó lenne, ha ennek hatására babó befordulna és lassan készülne a megszületésre.

A málnalevél teát én holnaptól kezdem. a szülésnőm nekem 2l-t mondott naponta, víz helyett. és ízesíthetem kicsit citrommal is meg édesítővel is.
ezenkívül a homeos bogyót is el kezdem szedni.

Este jelentkezem.
Nektek addig kitartás. aki már szeretné látni a babáját annak szorítok, hogy a hidegfront meghozza a hatását.

Üdv,
Ági

Kép
agi29
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Masi, én eléggé "epés" agyok, rajtam 14 éves korom óta epe tünetek vannak, nem tudok mindent megenni emiatt, amit szeretnék... :? De ami tuti epe kúra az a főtt krumpli, kamilla tea (cukor nélkül!!) és háztartási keksz...

Cukinak nagggyon gratulálunk!!! Szegény, 16 óra.. :shock: kíváncsi leszek a beszámolójára, hogy birta... :shock:

Tegnap találkoztam Ágicával a filvetitésen, soxor puszil mindenkit!!! Holnap bemegy a munkahelyére, és onnan bejelentkezik, megígérte :) De jól néz ki, a pocija már teljesen lenn!!

A filmvetítés jó volt, hogyan kell mellre tenni, fejni, begyulladt tejcsatorna stb...még jövő pénteken lesz egy film babaápolásról.
Csajok, a lábam katasztrófa...mintha cölöpökön állnék, a lábam egybefüggő, bokám nincs...most reggel még csak-csak, de hát délutánra, estére.. :?
Hrrr, én borzasztó rosszul aludtam..forgolódom össze-vissza, és hülyeségeket álmodok :evil: telihold...

Tidi, jól megjártad ezzel a viszketéssel... :?
Orsi, tényleg régen voltál, gyere gyakrabban! És csak óvatosan a görcsökkel...

Adri, már azt hittem, ma te következel.. :) vagy Gabi?? hogy vagy??
Kalloni, várjuk a következő anyagot :)

üdv mindenkinek, gyors megnézem én is Helénát

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Ági: milyen homeós bogyókat kell szedni szülés előtt???
A 2l szerintem nagyon sok, nekünk 2 dl mondtak!!!

Húúú vajon ki lesz a következő anyuka?


na megjöttek a gépemért :(

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Húúú, hogy milyen szép baba Heléna!!!

Hát én még mindig nem tudom elképzelni, hogy nemsokára az enyémet a kezemben tarthatom.. :shock: én már úgy hozzászoktam, hogy itt ül a pocimban...de jó a kenguru-mamáknak :wink:

Ági, ilyen kis menzesz jellegűek nekem is vannak, nem vészesek..de hát teljesen zárt vagyok..én még várok egy pár frontot...

Ma bemegyek a kórházba szülőszoba látogatásra, a múltkor nekem kimaradt a csecsemős részleg, ill utána előadás. Felhivtam a szülésznőt tegnap, mondta, h benn lesz, menjek be hozzá nyugodtan :) hétfőn meg megyek hozzá ctg-re
Nekem hétfő a ctg mindössz 10 perc volt... :shock: Az alsó vonalam majdnem minuszba ment...mondta is a doki, hogy felesleges tovább, babával minden oké..megnézte a papirt, aláírta és kész.
38. héten kell mennem még egy ultrahangra meg egy flow-ra.

Szerintem nekiállok főzni, aludni már úgyse birok, meg mosni is kell... :evil:

Hát a száritó kinn van a teraszon (beépitett), de 1 nap alatt megszáradnak ált. a ruhák..délután fordul erre a nap, tegnap is kinyitottam az ablakot, és pikk-pakk meg is száradtak, este még tudtam egy adagot mosni

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Cuki, sok sok boldogsagot kivanok ! meselj majd, milyen volt a szules ! de ugy orulok, hogy nem csaszar lett a vege ! mondjuk a 16 ora nem semmi, de hat megerte, gondolom ! majd kerunk kepet Pankarol, pihenj sokat es szoptass meg tobbet. :):)

Adri, nem feltetlenul kell marhara fajni a szulesnek, szoval seiman kitagulhatsz 6-8 cm re hogy elviselhetoek a fajasok. Ezt taplald be a fejedbe es ugy lesz.

Gabi, hogy vagy azota ?

Masi most lattam, hogy Lili megiscsak Liliana lesz ! en is erre szvaztam, de joooo

Orsi, hello itt megint

Kalloni, koszi , igen lassan le kell esnie a tantusznak :) dolgozom az ugyon

Vicsok, udv Agicanak, ha meg talalkozol vele, akkor o is hamarosan szul, o mikorra van kiirva ??

Shep, ne aggodj, nezd meg Helena is tok rendben van, es Bungyinek is pozitiv lett, de neked persze miert is lenne az !
hat a Holdnak nagy ereje van, mikor is van a kov. ? okt 10 azt hiszem...meg kene nezni

Evavarga, Klari,Tidi, Agi Sziasztok !!

Bakta udv itt. persze hogy van ilyen, minden tunetet lehet mar produkalni es ebbe a fajasok is beltartoznak sajnos. Elso gyerek ?

Csim,Missi merre jartok ? ?
bogyogyorgyi
 
 


Vicsok,
probald meg a labadat 90 fokban a falhoz feltenni, hogy kijojjon averbelole - 5 perc. fejudj hanyatt es ugy...nagyon jot tesz. aztan ami meg segit, hogy a kadba engedj bokaig vizet, de majdnem hideget es abban tapossal egy keveset.
+ csalantea + zoldtea ( 1-1 , tobb nem jo ) mert az kihajtja a vizet beloled egy kicsit
bogyogyorgyi
 
 


Sziasztok!!

GRATULÁLOK CUKIKA!!! 16 óra vajúdás, hát nem semmi, de túl vagy rajta és biztos gyönyörű a Panka baba. Jó egészséget és sok tejcit kívánok!!

Masika, Sheepy, amikor nektek jó. Lehet csütörtök 4 óra, én itthon vagyok.... Csütörktökön 11-re megyek UHra és utána bármikor jó.

Vicsok, sajnos már nekem is dagad a bokám, szóltam is a dokinak, de azt mondta, hogy ezt a pár hetet már így kell kibírni. Vérnyomás, vizelet jó, így toxémia nem lehet. Ja és reggelente a kezemet be kell járatni, mert fáj, ha ökölba szorítom.

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


Szia Bogyo!

Itt vagyok én is. Még mindig ezen a strepto izén agyalok, szedem a Semicillin-t, de épp azon parázok, hogy ha mondjuk ma megszületne a fiam, akkor lehet, hogy nem szoptathatom meg azonnal? Ugyanis a gyógyszerre azt írták, hogy szoptatást szüneteltetni kell a szedése alatt. Na persze semmi jele nincs, hogy meg akarna születni a fiam. Vígan mocorog bent, nincsenek fájások sem, néha egy-egy keményedés és ennyi.

Október 10 jól hangzik....

Csilla



csim
 
 


Sziasztok!

Túléltem az éjszakát. Éjjel 1-ig szenvedtem, beleültem a kádba, járkáltam, aztán elmúlt. Nagyon nagyon rossz volt! A párom szerint nagyon szarul néztem ki. Tényleg azt hittem kórház lesz a vége.

Adri látom neked is ahogy jött úgy el is ment a fájás.

Bogyó: Táplálom én is az agyamba, hogy inkább táguljak, minthogy fájás nélkül menjen el a magzatvíz. A két naggyal így volt, és sokáig vajúdtam. Most jó lenne gyorsan túllenni rajta.

Cukika tényleg egy hős, én is nagyon várom, hogy meséljen a szülésről.

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


HALIHÓ!REGGEL MÁR VOLT 1 KM -S TÚRÁM AZ OVIBA!

ORSI:ÉN 34.HÉTTŐL ISZOM A MÁLNALEVELET,DE CAK 2 DL,1 EVŐKANÁLLAL,CITROMLÉ+3 ÉDESÍTŐ.AZTÁN MAJD EMELEM 36 HÉTTŐL 2 POHÁRRA,38.HÉTTŐL 1 LITTYÓRA.


VICSOK:CSALÁNTEA TÉNYLEG JÓ A VIZESEDÉSRE,ÉN REGGEL ISZOM EGYET,ÉS HÁL ISTEN IDÁIG SEMMI VÍZ!!!!! AZ ELSŐNÉL 27.HÉTTŐL VIZESEDTEM,UGYHOGY AKKOR KÓRHÁZ LETT MÁR BELŐLE 27 HÉTEN,DE NEM IS ITTAM TEÁT.
PRÓBÁLD KI!!!


GABI39:VIGYÁZZ MAGADRA,PIHENGESS,LEHET BABA LESZ?

MASIKA:BOCSI,DE MINT MINDIG MI IS A NNEVEN AGYALUNK,ÚGYHOGY MEGINT ÁTÍRNÁD,MOSTMÁR TUTI ALÍZ LESZ!!!!ÉS NEM LESZ TÖBB VÁLTOZTATÁS,ÍGÉREM! :oops:
geosel.klara
 
 


Sziasztok!

Hajnalban arra ébredtem, hogy valami folyik... a szívbaj jött rám, képzelhetitek. De a zsebkendős teszt után valószínűleg csak nagyon nyomta a baba a hólyagomat és/vagy a hüvelyemet és kicsorgott valami, amire felriadtam. Na ezek után Gergő le-föl ugrált bennem és nem tudtam egyáltalán aludni... fájás nem volt. Főleg az ijesztett meg, hogy még csak ma mosom a rugikat, a babacuuc nincs összekészítve! Na meg nekem még korai lenne, ma jár le a 35. hét! Pénteken megyek dokihoz, kiváncsi leszek az állapotokra!
Gabi, örülök, hogy Te is túlélted a viszontagságokat!

Ma délután felkészítő az Istvánban és benézek Büngyihez is! Elmondom neki, hogy mindenki nagyon izgult értük, jó?

Ági
Hová mész tornázni? Örülök, hogy már nem kell dolgoznod!

Bogyó
A telihold tényleg sok babát hoz, a frontokról is azt mondták, hogy az akkor született babák évekig érzékenyen reagálnak majd az időjárásváltozásokra.

Megyek teregetni, mindenkinek szép napot!

Évi

> Kép
evarga
 
 


na.jol kibögtem magamat :wink:

ugyebar vervetel es CTG..lett volna ma, ha nem robbantunk volna le!!!!!!!!!!!es persze nem ertünk volna oda a megbeszelt idöpontra :wink: erre felhivtam az asszisztenst es elmondtam mi van..holnap reggel fel8ra kell mennem :wink:

olyan rossz volt ez az egesz..kibuktam, de igyekszem megnyugodni.

du meg jön a vedönö. most mosok..
Vendég
 


Visszatérnék egy pillanatra a következő kérdésre: TAJ kártya ügyintézés.
Szóval akkor most magamnak nem is intézhetem el, hanem az anyakönyvvezető intézi???? Régen ez nem így volt!!! Ez van az OEP honlapon meg a magyarorszag.hu-n. Teljesen zavaros az egész, hát azért nem mindegy hogy 8 napon belül akezemben lesz vagy 1 hónap múlva. Basszus enélkül nem lehet intézni a TGYÁSt sem meg semmit!!!

Valaki aki okos, help!!!

Hol lehet igényelni TAJ-kártyát újszülöttek részére?

Az újszülöttek részére a TAJ-kártya az újszülött-osztályon rendelkezésre bocsátott nyomtatvány kitöltésével igényelhető. Ha a szülés nem kórházban avagy nem orvos közreműködésével történik, akkor a megszületést anyakönyvező anyakönyvvezető bocsátja rendelkezésre a TAJ-kártya igényléséhez szükséges nyomtatványt.

Hogyan kapják meg a szülők a TAJ-kártyát?

A kitöltött nyomtatványt mindkét esetben az anyakönyvvezető küldi meg a megyei (fővárosi) egészségbiztosítási pénztárnak. A nyomtatványon szereplő személyi adatok alapján a hivatal dolgozói megadják a TAJ számot, és a kiállított TAJ kártyát postán megküldik a szülőnek, a gondviselőnek . Az egészségbiztosításnál nagy gondot fordítanak arra, hogy az anyakönyvi hivatalok értesítésének beérkezését követően soron kívül, de legkésőbb 8 napon belül a szülő, gondviselő kézhez kapja a gyermek TAJ-kártyáját.

Bár lehetőség van a kártya soron kívüli igénylésére is, felhívjuk a figyelmet, hogy ez felesleges ügyintézést, sorban állást okozhat, mert az újszülött számára az egészségügyi szolgáltatások a szülést követő 6 hónapig TAJ-kártya nélkül is térítésmentesen igénybe vehetők. Az anyakönyvi hivatalok ügyintézési idejét is figyelembe véve, általában a szülő-gondviselő legkésőbb a születést követő 1 hónapon belül megkapja gyermeke TAJ-kártyáját.

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


:cry: ezt akartam mondenhova beszurni..
Vendég
 


EVU:NYUGI!!!!!BÁR TEGNAP ÉN IS TISZTA DEPI VOLTAM,SZERINTEM EZ A FRONT,ÚGYÉREZTEM,HOGY MINDENKI CSAK BESZÓL NEKEM:-)DE AZTÁN KIPIHENTEM MAGAM!



EVRGA:VIGYÁZZ MAGADRA,ÉS AZÉRT FIGYELGESD AZT ,HOGY MI FOLYIK OTT :lol:
geosel.klara
 
 


Jó reggelt Anyukák , Kismamik ! :P

1/2 9 -ig húztuk a lóbőrt Apával, bár éjszaka volt pár nyögés kísérte forgolódás .
Nem tudom ,hogy a szülésnél is megmarad -e a szeméremcsont fájás, mert ez valami kegyetlen .
Tegnap a szülésznő is csodálkozott, hogy ennyire fáj ???
Menni, felállni alig bírok néha , olyan mintha eltört volna a csont. :x

Gabi : pihenj sokat - ha tudsz , ha már az éjszaka így alakult.
Max. 2 hét és Te is csak emlékezetből leszel pocakos :P

Bogyó : telihold : mérleg havában Szeptember 26 ,20:46' -kor
újhold : mérleg havában Október 11, 06:02' -kor
telihold : skorpió havában Október 26,05:53' -kor

Csilla , Masi : Nekem ok a csütörtök délután .

Adri : Ne felejts el jelentkezni , mert még "rosszra " gondolunk !! :P

Orsi : jó ,hogy jelentkeztél Te is . Remélem a falfestés hamar kész lesz , mielőtt a babád kopoktatna ! Majd tehetnél fel képeket, biztos nagyon klasszul néz ki !

málnalevél tea : a napi 2 l. nekem rengetegnek tűnik !!!! :shock: Én is csak 2 dl-t iszom belőle és holnaptól kezdem a homeopátiás bogyókat . Tegnap a szülésznő felírta ,hogy mit milyen sorrendben szedjek , elvileg már a 36. héttől javasoltak . Mondjuk a málnalevél teáról nem beszéltünk, ez csak szorgalmi feladat :P

Túlvagyok a takarításon, úgyhogy beindítottam egy adag pelenkát és a hálóingeimet.
nálunk viszonylag gyorsan száradnak a dolgok, amit reggel kimosok azt este lehet vasalni. Talán egy picit marad nyirkos , de a gőzös vasalás után teljesen ok !

Babaruhák : gondolom a plüssök bolyhoznak /szöszölnek .
Kifordítva mostátok őket ?
Teszek az öblítéshez ecetet a gépbe, legalább a színük nem megy el , de ha van valami szöszűző tipp, léci írjátok meg !

vizesedés : nekem is kezd oszlop lábam nőni, de a laboreredményem jó volt. A kezemet tegnap vettem észre , a jegygyűrű már nem jönne le :? Nekem nem használ a lábfeltevés sem .

Kép
sheepy
 
 


gabi, sokszor azt mondjak, hogy jobb a hosszu vajudas mert ott szakaszokban mennek a dolgok egy baratnom a 2. at 1 ora alatt szulte meg, de azt ondta, hogy majdnem belehalt es inkabb valasztotta volna a hosszabbat de elviselhetobbet. amit nekem mondanak, hogy a kitolasi szakasz fajdalmat nem lehet megsporolni, de a tagulasi szakasz nagyon megy aggyal .
Amugy, hogy tegnap "rosszul voltal " az mit jelent ? gorcsoltel ? olyan volt mint a tobbi szulesed eleje ? remelem ma mar semmi baj nem lesz

klari, a gyaloglas jo es 1 km az nem is sok. en probalok naponta 3-4 et menni es akarmennyire ellentmondasos, de azokon a napokon amikor osszejon, sokkal jobban vagyok. persze lassan megyek, mint egy nagymama :)

evu, sajnalom . elhiszem, hogy kiborultal, de hat itt a holnap mindjart.

evavarga lehet, hogy most ment lejjebb a gyerek feje, nekem is volt mar ilyen mini szivargas fele pedig a mehszajam tok zart ( legalabbis tegnap az volt)

Csim majd kerdezd meg a bungyit, de hat a ferje azt irja, hogy o is szoptat, szoval nem hiszem, hogy baj lenne. Azt sem tudom, hogy o vegul kapott-e antibiotikumot...nehet h nem ?
bogyogyorgyi
 
 


Én is itt, örülök, hogy mindenki viszonylag jól van!

Köszi csajok a tippeket, a zöld teában biztos van valami, nem ittam kb 1,5-2 hete, helyette a málnalevelet, de azóta tényleg bucibb vagyok... De ahogy Csilla is írta, nekem se mondott rá a doki semmit, szóval ez így marad erre a "kis" időre...

Akkor most mennyi málnalevél tea kell???? Eddig 1 bögrével ittam, pár napja iszom 2vel...

Gabi, én is elolvastam ezt, szóval ma rákérdezek a szülésznőnél, mi a gyorsabb, meg pnteken a munkahelyemen...sajna nem tudok jobbat..a Szabolcsos topikban meg olvastam, az egyik kismama írta, hogy a szül.anyk.kiv-ot kb 10 napra adták ki..az is nagyon gáz, mivel az is kell mindenhová :? addig semmi pénz nem jön...

Evu, ezek csak hormonok.. :? de elhiszem, hogy kiborultál, pár napja én is felkapom a vizet minden kis hülyeségen..apa szóvá is tette... :?

Évi, ilyen folyásom van nekem is..és most egy kicsit sürübb lett..erre nem mondott a doki hétfőn semmit, szóval nem hiszem, hogy jelentősége van, akkor úgyis mondta volna

Klári, akkor Alíz? :D

Fő a guylásleves, meg rizskoch lesz, a riszt már megfőztem, épp hülöget..még egy kis galuska megy a levesbe és kész a kaja :D
Vasalás délutánra halasztva.. :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


vicsok , ja es a sok folyadek is jo, mert ha keveset iszol a szervezeted "meijed" es bespajzolja a vizet a testedbe -felkeszulve egy rosszabb idore

Shep, en nagyon megertelek ! tudod nekem is ez volt kb 2 hete, ez pokolian faj. Egy marad : FEKVES. nem ules feltett labbal, hanem fekves. NEkem utolag azt mondta a doki, hogy akkor mehetett lejebb a geyrek feje. lehet. szoval ez jon es megy, nekem mar nem faj egyaltalan, de akkor kb 1-2 napig volt ez.
koszi a holdrol a leirast !! akkor lehet hogy mi okt 11 ig huzzuk ? nekem az pont jo lenne, bar ha par nappal hamarabb azt sem banom :)

Vki tud segiteni ? mi az a homeopatias bogyo ami a terhesseg elejen a hanyingerre jo ? egy bartnomnek kellene es nem talalom
koszikeee
bogyogyorgyi
 
 


BOGYOGYORGYI:
TERHESSÉGI HÁNYINGER, HÁNYÁS

• Colchicum autumnale
Tünetek: Extrém túlérzékenység szagokra, ételundor (már az ételek látványa és szaga is hányingert és hányást vált ki), ájuláshajlam, hideg verítékezés.
Adagolás: Colchicum D6 vagy C6 2-3x1 tabletta
• Ipecacuanha
Tünetek: Szinte állandó igen intenzív hányinger, ismétlődő hányás, a hányinger a hányást követően sem csillapodik, időnként hasmenéssel és hasi görcsökkel kombinálódik, a nyelv nem szokott lepedékes lenni.
Adagolás: Ipecacunha D6 vagy C6 2-3x1 tabletta
• Sepia
Tünetek: Állandósult hányinger, ami reggel felkeléskor és délután rosszabb, extrém szagérzékenység, a beteg tejszerű folyadékot hány.
Adagolás: Sepia D12 vagy C12 2-3x1 tabletta
• Iris
Tünetek: Gyomorégés, savas felböfögés, erős nyálfolyás, a tünetek periódikusan jelentkeznek.
Adagolás: Iris D6 vagy C6 2-3x1 tabletta
geosel.klara
 
 


Bogyó :

Hányinger ,hányás :

Cocculine tabletta , napi 3-4x1 : tünetek: a hányingert szédülés ,sápadtság , gyengeség kíséri , és bizonyos szagok is provokálják a hányingert.

Cocculus indicus 9CH: napi 3x5 golyócska
: tünetek: szagingerekre rosszabbodó hányinger , szédülés , ásítozás és nagy fáradtság kíséri . A meleg szobában pihenésre javuló panaszok.

Ignatia amara 15CH: 2x5 golyócska
: tünetek : hányinger evésre javul, kikapcsolódásra megszűnik. Szorongó kismamáknak. Gyomorszájon görcsök, torokban gombócérzet.

Ipeca 9CH ,napi 3x5 golyócska : tünetek : állandó hányinger, sápadtság, alacsony vérnyomás. Hányásra sincs megkönnyebbülés . A beteg nem szomjas.

Nux vomica 9 CH 1x5 golyócska : tünetek : evés utáni hányinger, erős álmosságérzettel .Hányás után megkönnyebbülés , jól esik pár korty savanyú, vagy szénsavas ital.
Kávé vagy illata erős hányingert okoz.

Kép
sheepy
 
 


HEHE :P :P :P :P , Klári látom te is leírtad !!!!!

Kép
sheepy
 
 


:lol: :lol: :lol:
geosel.klara
 
 


Sheepy: Sajna a pihenés nem megy. Ma is rohangálás lesz, a kicsit viszem be a kórházba a pulmonológushoz. Napok óta rettenetesen fullad, most megint új gyógyszerrel kísérleteznek, hátha beválik.

Bogyó: Nem annyira görcs jellegű volt, hanem az a tágulós érzés. Először görcsölt, és fájt a derekam. Majd elkezdett feszíteni lefelé, de kegyetlenül, így még sosem éreztem magam, azt hittem alul mindjárt szétrepedek, kiszakad a burok, elönt a magzatvíz… De nem 2 perc volt, hanem ez tartott 3 órán keresztül. Rázott a hideg, annyira fájt. Végül beültem melegvízbe a kádba, akkor jobb lett és el tudtam aludni.
Most is érzem, ugyanott, de nem vészes, ez elviselhető.
Lehet, hogy tényleg megy lejjebb a feje és próbál tágulni a méhszáj??? Nem tudom.
Hát nem tudom milyen a gyors szülés, nekem eddig mindig a hosszú vajúdás jutott osztályrészemül, így nem tudom melyik jobb. Azt tudom, hogy engem teljesen felőrölt, sokszor azt gondoltam feladom, nem bírom már tovább, inkább meghalok csak legyen vége… stb.

Vicsok: Köszi, hogy megkérdezed, ez azért nagyon gáz, nem elég hogy kevesebbet fog kapni az ember a fizujánál, még akkor időben sem tudja elintézni a dolgait. Mi az hogy 10 nap a szül.anyakönyvi kivonat??? Na ne már! Ez már tényleg durva. Hát akkor én nem is tudom mit fogok csinálni.

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


Gabi, nem lehet, hogy most ékeődik be a fej??? azt olvastam, hogy olyankor jelentkezik ennyire erős fájdalom :shock:

Missi, merre vagy? ilyenkor már itt szoktál lenni...Ja, most mentél vissza a leletekért, ugye?? Mesélj..

Az okt. 11 nekem is jól hangzik..bár én 13-ra pályázok, szép kis évfordulós ajándék lenne... :roll:

Ágica azt hiszem okt 5-re van kiírva, vagy valami ilyesmi...
Azt hiszem apa egy doboz bonbonnal fog beállitani a hivatalba az anyakönyvi kivonatért.. :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!!

Először is jó nagy gratula Cukinak is!!!!! :) :) Nagyon örülök!!

Kép

Megjöttem a dokitól!Az eredményem negatív!! :) Továbbra is diéta..!Most azért ismét megnyugodtam!(ja kb 1 hétig :? :) )!!Az éjjel most semmi görcsöm nem volt!
Megyek,van pár dolgom,délután jövök vissza!Addigis pusssz mindenkinek!!

Missfried
Kép
missfried
 
 


Itt vagyok Vicsok!! :D

Missfried
Kép
missfried
 
 


köszi csajok, mar okes vagyok, nem idegeskedem :wink:
de nincs semmihez sem kedvem, pedig anyi dolgom lenne..

Vicsok, mi Gazdagreten lakunk :wink:

rizskoch?? nyami!!! leirod kerlek, hogyan kell csinalni???csak kb tudom..

nalunk ma chilis bab lesz..na persze nem nekem :wink: en talan tejbegriz..nemtom :?

Missi, de jo, hogy neg lett az eredmeny :!:

nekem olyan kemeny a hasam, mint a kö..

35 het
Vendég
 


Sziasztok!

Cuki, nagy gratula Pankához!!! :D És majdnem a remélt időben! :) Nem semmi a 16 óra...De reméljük gyorsan elfelejted és csak a szépre emlékezel! :) Várunk vissza a képekkel! :)

Gabi, lassan a Te időd is eljön! Kívánom, hogy akkor szülj, mikor elérkezettnek látod az időt! :)

Azt még nem is meséltem, hogy mielőtt megrepedt a burok nálam, épp azon merengtem, hogy milyen jó lenne már látni a babát, meg túl lenni a szülésen, nem izgulnék már miatta. Ezen gondolatok után néhány percre éreztem a pukkanást ...Pedig előtte mindig azt éreztem, jó lenne még egy kis ideig húzni egyben, hogy el tudjam intézni a dolgaim. De akkor valahogy ez eszembe sem jutott... :)

Orsi, szia újra! :)

Evu, :( fő a rugalmasság! :)

Évi, még jó, hogy nem a magzatvíz! :shock: Neked még nem kellene egy ideig! :)

Kalloni, a birsalmasajtot én is imádom! :)
Ma egész jó éjszakám volt. (Vagy már annyira fáradt vagyok, hogy nem emlékszem egy szopira? :shock: Nem hiszem)
11 körül feküdhettem le, előtte kicsit sírdogált manóka, aztán legközelebb már 3 órát mutatott az óra. Akkor szopi és újra alvás(most már lámpa nélkül), 6 körül ébredtem, baba is mocorgott de még nem volt éhes, vissza is aludt, valamikor 7 körül evett újra. Napirend még nagyon nincs, ha éhes, megetetem, evés előtt tisztába teszem, utána már nem jó, mert feljön a tej. A popsit jól bekrémezem, így bírja a babapopsi a köv. evésig biztosan. Este fürdetem, de lehet később átrakom délelőttre, ha már nem lesz segítségem, majd látom. 2 hetes kortól szeretném csinálni az olajos babamasszázst, az segít megelőzni a hasfájást. Eddig csak időnként szenved vele szerencsére, azért nincs annyi gondunk. :) A hasfájás miatt csinálok jó meleget a szobájába, mert az is segít megelőzni, de jól is érzi magát úgy és jobban alszik, mintha hidegebb lenne.

Ani, kenguru-mama :D , ez nagyon jó! Végül is magunkra köthetjük a babákat, bár őszintén szólva én most élvezem, hogy nincs rámrakva plusz súly. :)

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


evu:grat a 35.héthez!!!
tejbegríz,nem szeretem,de lehet csinálok tejberizst!!!!


gerika:örülök,hogy minden ok veletek,dobhatnál képet az egyetlen fiúról(idáig)
geosel.klara
 
 


evunak: Kép
geosel.klara
 
 


NA LÉPEK ,MEGYEK A KÖRZETIHEZ TÁPPÉNZES PAPÍRÉRT!!!!MAJD JÖVÖK MÉG!!!!
geosel.klara
 
 


Sziasztok!

Először is nagy-nagy gratula Cukikának Pankababához! Sok örömet, boldogságot és tejecskét kívánok nekik! Szegény! Jól megszenvedhetett a 16 óra alatt! :shock: De lmegérte! :lol:

Büngyi. nagyon szép a kislányod, csoda édes! Még egyszer gratulálok hozzá! :lol:

Missi: Örülök, hogy jók az eredményeid és megnyugodtál! :lol:

Kalloni: Mennék a birsalmasajtért, de nagyon messze vagy! :lol:
Holnap majd ráállok az ügyre és szerzek valahonnan! :lol:

Gabi39: Sajnálom, hogy rossz volt az éjszakád, de hátha tényleg tágultál és most majd nem kell olyan sokáig vajúdnod! :lol:

Vicsok: Nálunk is rizskoch lesz, már alig várom! Csinálok hozzá csokipudingot is! :lol:
Nálatok apa gyakran éjszakás?

Bogyogyorgyi: Hát én is dolgozom az ügyön! Majd csak leesik nekem is a tantusz, hogy tényleg lesz egy gyerekem... :shock: És szegény, rám lesz bízva! :lol: És én meg felelős leszek érte egész életemben... :shock:

Evarha: Hát nálatok is jó kis ijedtség volt, vigyázz magadra! :lol:

Málnalevéltea: Én napi 2 dl ittam idáig, mától 4-et fogok és ugyanígy a palástfűből. Nem szoktam semmivel sem ízesíteni. Hát nem a kedvencem egyik sem, de ki lehet bírni... Meg szedek homeos gyógyszereket is biztos ami biztos alapon... :lol: Hátha valami segít majd... :lol: (Pulsatilla, Caulophyllum, Arnica)

Holnap lesz az első ctg-m. Kíváncsi vagyok mi lesz! Mostanában többször voltak nekem is enyhe menstruációs görcseim, de nem voltak vészesek! Egyszer mondjuk szépen 10 percenként jöttek... :lol: Ilyen belekönnyezős nekem idáig nem volt!(Nem mintha hiányolnám! :lol: )

Most megyek, mert ki leszek nyírva, hogy mindig a gép előtt ülök! :lol:
További szép napot nektek!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: